Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

dnes 100% prejedanie., prežieranie nevita stravou
dôsledok= žalúdočné problémy, vyčítanie si toho
ponaučenie= žiadne prežieranie či už vita alebo nevita, nestojí to za to
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

zajtra poviem mame o mojej vitariánskej snahe...
nepoviem priamo pravdu, poviem, že to je nejaká pokusná diéta, šak sama vidí, ako to so mnou išlo dole, tak si myslím, že to ocení a aspoň mi nakúpi aj viac ovocia a zeleniny (a nepoje pomaranče, čo som si ja starostilo nakúpila :evil: )
držte palce m:-)
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sweetie »

to je to souziti s varaky. nechapou nac kupovat takovyho ovozel, ze je to vitousova jedina potrava a pak to sami vedle svy vareny potravy pojidaj a vitous hladovi.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Michal S. »

Fllowiee,držíme palce, držíme
ale: když už si rozhodíme fyzično (prejedanie ), nerozhazujme si psychično (vyčítanie). Důležité je to "ponaučenie". Sorry, ale neumím dobře po slovensky. Máma ví něco o vitastravě? Pokud né byl bych opatrnější, když se s ní nevidím denně ( studuješ tuším VŠ a jsi na kolejích?). Moje máma je ze mě na nervy víc v mých 36. letech než ve 20. a o vita neví nic, jen tuší.
:D . Hlavně opatrně. :)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dgm »

fllowiee píše:držte palce m:-)
fllowiee rada te tu znovu vidim
a palce drzim
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

Sweetie píše:to je to souziti s varaky. nechapou nac kupovat takovyho ovozel, ze je to vitousova jedina potrava a pak to sami vedle svy vareny potravy pojidaj a vitous hladovi.
... výstižné...
občas se holt stane.
Nejlepší je, když člověku vařáček vyjí zásoby (třeba v podobě tří jablek, ha) a na oplátku nabídne pečivo. To pak nemá chybu. 8) Ale kdo nás zná lépe, ten by nám jediný žvanec nesnědl, protože ví, že bychom jinak fakt hladověli. :mrgreen:

To časem pochopí i mamča, Fllowiee. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

no nakoniec mame nič nepoviem,teda aspoň nie v túto chvíľu, lebo je zasa na mňa rozčertená, vreští jak zmyslov zbavená, že nie som normálna, že žijem v surrealizme a blá blá... a dôvod? pretože brat chce ísť na rok študovať do Švédska cez erazmus ( niektorí možno vedia o čo ide) a ja som povedala, že ho v tom podporujem ,že to je podľa mńa dobrý nápad, super príležitosť, tak prečo nie? A už sme nevďační, sebeckí, už ma zasa vyhadzuje do Brna. A to len, kurnik, pre to, lebo nemá chlapa ( oco sa na nás vybodol) a ona sa cíti sama a myslí si ,že keď brácha odíde, tak fakt ostane sama... Naozaj veľmi túžim po tom, aby si mamina našla niekoho, lebo ja s bratom odmietame robiť jej manžela.... :( a je mi jej ľúto, lebo keď si predstavím ,že ona tu celý čas je sama, tak aj mne by z toho už asi zahrabaválo.

Btw, dnes ( už poučená :D ) som mala na rańajky-jabĺčko, mandarínku, banán + teraz si dávam čajík s medom ( ešte nie som schopná sa vzdať čaju)
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

neurobila som ďalšiu skúšku, už druhú :( :( :(
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od awa »

To byl každý smutný, zvlášť když se snažil...No, nic, nechci demoralizovat, ale v životě jsou důležitější věci, což člověk pochopí mnohem později. Věř mi, z toho štěstí nevyplývá. Ale na druhou stranu se snaž poctivě dál, nevzdávej to a nech události volně plynout...třeba tě nakonec posune někam, kde ve skutečnosti máš být ....
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Panda »

awa píše:... ale v životě jsou důležitější věci,...
To přece jenom asi ne, jsou sice důležitější věci, ale vyletět ze školy může člověku dost zkazit celý život a zhroutit plány které měl a celkově všechno rozbourat. V nejlepším případě neudělat zkoušky znamená že čeká mnoho nepříjemné dřiny.

Fllowiee drž se a nepropadej depresím, když nevyjde teď vyjde příště - rozhodně nepatříš k "flákačům" takže máš velkou šanci to nakonec úspěšně všechno zvládnout.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

awa píše: Ale na druhou stranu se snaž poctivě dál, nevzdávej to a nech události volně plynout...třeba tě nakonec posune někam, kde ve skutečnosti máš být ....
:wink:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od awa »

Panda píše:To přece jenom asi ne, jsou sice důležitější věci, ale vyletět ze školy může člověku dost zkazit celý život a zhroutit plány které měl a celkově všechno rozbourat. V nejlepším případě neudělat zkoušky znamená že čeká mnoho nepříjemné dřiny.
Myslím, že Fllowiee si uvědomuje, že by se jí mohly výrazně změnit plány do budoucna. Ale mluvit o tom, že pokud neudělá někdo školu,tak to zkazí celý život, to je pěkná blbost. Někdy i tohle může člověka neuvěřitelně posunout. Je ale dáno stylem uvažování. Vzdělání nezaručuje štěstí, max. spíš pohodlnější život, vyšší standard, ale ani to ne vždy. Ve škole se naučíme spoustu věcí pro fungování v této společnosti a procvičení paměti, ale jinak to není tak důležité. Většina vědomostí se časem rozplyne, protože to není pro život to podstatné. Navíc, příležitostí člověk dostává běhěm svého života nezměrně a na něm je, které zvolí, aby ho posunuly a pomohly vést smysluplný a relativně šťastný život. Takže pokud nedostuduju nyní, tak to nutně nemusí znamenat, že celej můj život bude dřina a že jsem to kdysi zpackala apod řeči...Život každého je takový, jaký si sám rozhodl, že bude... ať vědomě, tak nevědomě. A nesmí se zapomenout, že příležitosti neustále přicházejí, jen my je občas nevidíme...
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Katarína »

100% suhlas.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od k.winky »

awa píše:
Panda píše:To přece jenom asi ne, jsou sice důležitější věci, ale vyletět ze školy může člověku dost zkazit celý život a zhroutit plány které měl a celkově všechno rozbourat. V nejlepším případě neudělat zkoušky znamená že čeká mnoho nepříjemné dřiny.
Myslím, že Fllowiee si uvědomuje, že by se jí mohly výrazně změnit plány do budoucna. Ale mluvit o tom, že pokud neudělá někdo školu,tak to zkazí celý život, to je pěkná blbost. Někdy i tohle může člověka neuvěřitelně posunout. Je ale dáno stylem uvažování. Vzdělání nezaručuje štěstí, max. spíš pohodlnější život, vyšší standard, ale ani to ne vždy. Ve škole se naučíme spoustu věcí pro fungování v této společnosti a procvičení paměti, ale jinak to není tak důležité. Většina vědomostí se časem rozplyne, protože to není pro život to podstatné. Navíc, příležitostí člověk dostává běhěm svého života nezměrně a na něm je, které zvolí, aby ho posunuly a pomohly vést smysluplný a relativně šťastný život. Takže pokud nedostuduju nyní, tak to nutně nemusí znamenat, že celej můj život bude dřina a že jsem to kdysi zpackala apod řeči...Život každého je takový, jaký si sám rozhodl, že bude... ať vědomě, tak nevědomě. A nesmí se zapomenout, že příležitosti neustále přicházejí, jen my je občas nevidíme...
Vystihla jsi to dokonale a moc krásně podala, v principu se touhle filozofií řídím já..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od hugis »

To najcennejšie čo mi škola dala sú priatelia.
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

Ja mam zakladni skolu a zatim sem se moc nenadrel. :)
Ale k cemu je prej skola dobra, ze cloveka nauci soutredit se dlouhou dobu na jednu vec a dotahovat veci do konce. To jsou uzitecne vlastnosti, na tom neco bude.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od midsummer »

Jeden z mnoha příkladů - citace z jednoho rozhovoru:

"A když se ohlídnu na svůj život, vidím, že jsem vždycky dával přednost tomu, že energie má být v rovnováze. Dokonce když jsem měl na vysoké škole dojem, že mi škola bere energii a nic nedává zpátky, tak jsem ji opustil. Navzdory rodičům, kteří z toho byli smutní, protože já byl vynikající student, měl jsem ty dobré známky, tu hlavu na ta studia. Ale najednou přijde v životě chvíle, kdy už se nelze obelhávat."

... řekl Jaroslav Dušek, ktery se dle mého názoru dost dobře uplatňuje v různých oblastech života a herectví dělá excelentně.

P.S.: tím ovšem NIKOHO neponoukám k tomu, aby opustil školu :!: :D m:-)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od awa »

Jo, Dušek, prima týpek, taky jsem měla tu osobní čest. Tito tzv. "zvláštní " lidi jsou často lidé, co napojili na svoje nitro a zařídili se podle toho. Mimořádně inteligentní, v hlavě to má srovnaný, tedy v mých očích, v souvislosti s mým myšlením.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od midsummer »

Naprosto souhlasím, mám na něj úplně stejný názor. Na rozdíl od mé kolegyně, která se mnou sdílí kancelář - pro ni je to divnej magor :o . Ovšem moje kolegyně je supertypická konzumentka s nejoblíbenějším koníčkem nakupováním hadrů, který těsně vede před návštěvami kosmetických salonů a sledováním amerických seriálů.... :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od RadkaS »

awa píše:Jo, Dušek, prima týpek, taky jsem měla tu osobní čest. Tito tzv. "zvláštní " lidi jsou často lidé, co napojili na svoje nitro a zařídili se podle toho. Mimořádně inteligentní, v hlavě to má srovnaný, tedy v mých očích, v souvislosti s mým myšlením.
Taky souhlasim, Dusek je fakt suprovej.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

hugis píše:To najcennejšie čo mi škola dala sú priatelia.
:) :) :) tak!!!
Zpětně bych si naordinovala jen základku a potom nějaký rekvalif. kurz plus jazyky a vypadla. Ale kdyby neexistuje... je jen teď a takhle. Hlavní je nenechat si vzít své opravdové sny a podle toho jednat. Já začnu plněji teď v pětadvaceti, ale lepší někdy než nikdy. Uf. I když ty sny se nějak změnily. :lol:
Fllowie, držím pěsti, ať jsi šťastná a děláš co tě baví.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od k.winky »

dvdmchl píše:Ja mam zakladni skolu a zatim sem se moc nenadrel. :)
Ale k cemu je prej skola dobra, ze cloveka nauci soutredit se dlouhou dobu na jednu vec a dotahovat veci do konce. To jsou uzitecne vlastnosti, na tom neco bude.
U mě se jí tohle teda zatim vůbec nedaří, pochybuju, že to někdy zmákne..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sweetie »

awa píše:Jo, Dušek, prima týpek, taky jsem měla tu osobní čest. Tito tzv. "zvláštní " lidi jsou často lidé, co napojili na svoje nitro a zařídili se podle toho. Mimořádně inteligentní, v hlavě to má srovnaný, tedy v mých očích, v souvislosti s mým myšlením.
ja ho taky mam svym zpusobem rada. jenze moje byvala splupracovnice rekla ze je arogantni a muci sve adeptky hladem, jako ze z nich dela anorekticky, kvuli figure a pry dost nevybirave.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sweetie »

Sweetie píše:
awa píše:Jo, Dušek, prima týpek, taky jsem měla tu osobní čest. Tito tzv. "zvláštní " lidi jsou často lidé, co napojili na svoje nitro a zařídili se podle toho. Mimořádně inteligentní, v hlavě to má srovnaný, tedy v mých očích, v souvislosti s mým myšlením.
ja ho taky mam svym zpusobem rada. jenze moje byvala splupracovnice rekla ze je arogantni a muci sve adeptky hladem, jako ze z nich dela anorekticky, kvuli figure a pry dost nevybirave.
takze vlastne on je na dobre ceste :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Panda »

k.winky píše:
dvdmchl píše:Ja mam zakladni skolu a zatim sem se moc nenadrel. :)
Ale k cemu je prej skola dobra, ze cloveka nauci soutredit se dlouhou dobu na jednu vec a dotahovat veci do konce. To jsou uzitecne vlastnosti, na tom neco bude.
U mě se jí tohle teda zatim vůbec nedaří, pochybuju, že to někdy zmákne..
Škola skutečně není přínosem jen ve vědomostech (protože ty se často zapomenou nebo ani nevyužijí), ale v tom, že člověka naučí myslet a snažit se. V minulém zaměstnání jsme pracovali středoškoláci i vysokoškoláci jako technici počítačů a bylo hodně poznat kdo je VŠ a kdo SŠ - ne vědomostmi, ale způsobem řešení problémů. SŠ řešili jen povrchně nebo to nechali plavat, ale VŠ řešili do hloubky a nepřestali dokud to nevyřešili.
Naposledy upravil(a) Panda dne sob úno 07, 2009 19:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od awa »

Panda píše: Škoda skutečně není přínosem jen ve vědomostech (protože ty se často zapomenou nebo ani nevyužijí), ale v tom, že člověka naučí myslet a snažit se. V minulém zaměstnání jsme pracovali středoškoláci i vysokoškoláci jako technici počítačů a bylo hodně poznat kdo je VŠ a kdo SŠ - ne vědomostmi, ale způsobem řešení problémů. SŠ řešili jen povrchně nebo to nechali plavat, ale VŠ řešili do hloubky a nepřestali dokud to nevyřešili.
Myslím, že je to individuální. V branži IT se nepohybuju ani nerozumím té hatmatilce, tak nemůžu posoudit. Ale zato v branži MUDr., FTVS, RNDr. si nemyslím, že by šli nutně do hloubky a do širších souvislostí. Jsou samozřejmě kapacity v oboru, ti to ovšem mají jako poslání a dělají to se zanícením a láskou, ale není jich zas tolik. O tom, že věci řeší ti ostatní dokud nevyřeší, leckdy nemůže být řeč... Leckdy mám pocit, že to jsou pěkné trubky a svému oboru se neučili z ušlechtilých pohnutek.To opravdu není tolik vzděláním, ale celkovou filozofií jednotlivce...osobně se znám i s lidmi bez vzdělání ( totalita ), ale jejich přistup k práci a řešení je naprosto fantastický oproti třeba většině MUDrů, co jsem měla tu čest...Lidé, co milují poznávání, se učí se zanícením celý život a titul v tom nehraje roli. Vzdělávat se má člověk s láskou celý život, protože to co neroste, to shnije....přírodní zákonnitost.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sweetie »

awa píše:
Panda píše: Škoda skutečně není přínosem jen ve vědomostech (protože ty se často zapomenou nebo ani nevyužijí), ale v tom, že člověka naučí myslet a snažit se. V minulém zaměstnání jsme pracovali středoškoláci i vysokoškoláci jako technici počítačů a bylo hodně poznat kdo je VŠ a kdo SŠ - ne vědomostmi, ale způsobem řešení problémů. SŠ řešili jen povrchně nebo to nechali plavat, ale VŠ řešili do hloubky a nepřestali dokud to nevyřešili.
Myslím, že je to individuální. V branži IT se nepohybuju ani nerozumím té hatmatilce, tak nemůžu posoudit. Ale zato v branži MUDr., FTVS, RNDr. si nemyslím, že by šli nutně do hloubky a do širších souvislostí. Jsou samozřejmě kapacity v oboru, ti to ovšem mají jako poslání a dělají to se zanícením a láskou, ale není jich zas tolik. O tom, že věci řeší ti ostatní dokud nevyřeší, leckdy nemůže být řeč... Leckdy mám pocit, že to jsou pěkné trubky a svému oboru se neučili z ušlechtilých pohnutek.To opravdu není tolik vzděláním, ale celkovou filozofií jednotlivce...osobně se znám i s lidmi bez vzdělání ( totalita ), ale jejich přistup k práci a řešení je naprosto fantastický oproti třeba většině MUDrů, co jsem měla tu čest...Lidé, co milují poznávání, se učí se zanícením celý život a titul v tom nehraje roli. Vzdělávat se má člověk s láskou celý život, protože to co neroste, to shnije....přírodní zákonnitost.
tak. osobne bych to negeneralizovala na ss a vs. podle me to neplati obecne. taky zalezi jakou ss clovek ma. uz tam se to rysuje. rozeznam vs s gymplem a vs treba se ss ekonomkou. priklanela bych se k awe, zalezi na cloveku, vs mozna posune hranici vejs, je to dobrej zaklad, ale kdyz se dal nebuduje, vsechno se lehce zapomene a clovek zlenivi a degeneruje
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Panda »

(ježiš ten hloupý překlep co jsem tam měl, Škoda -> Škola :oops: )
Asi bude hrát roli to, že v mém oboru se jedná o lidi s technickým zaměřením, kdy je důležité se zahloubat do problému a vytrvat v jeho řešení (proto pozoruji, že škola učí lidi přemýšlet), je možné že v jiných oblastech je to jinak.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

ja neviem... totiž ja študujem architektúru a myslím si, že mi tá škola dáva veľa... môžem povedať, že ma baví, ale myslím ,že celý problém je v tom, že ja som lenivá, že ja dávam tomu málo času... lebo viem ,ž enemôžem byť najlepšia, tak sa uspokojujem s priemerom.. ja osobne netuším, či chcem byť architektom ( v každom prípade u mňa nemožno predpokladať, že škola života by mi v tomto smere dala viac)... sama seba sa pýtam, či nechcem skončiť, ale bolo by to hlúpe, pretože ja neviem, čo by som iné so sebou robila... a neexistuje škola, ktorá by ma viac uspokojovala... Hm..nemám 2 skúšky, čakajú ma opraváky.. je to také strašné? ja neviem..v každom prípade som vystresovaná a už sa mi naozaj nič nechce..
istým spôsobom ste moje poklesy ospravedlňovali, ale ja si nemyslím , hoci si to vážim, že to nie je moja vina...keby sa pinútim viac robiť, tak to určite tak nedopadne, veď prečo potom iní tie skúšky porobili a ja nie...? mám vo všetkom zmätok a už chcem mať po tom, aby som len ľahla na posteľ, bez strašidla-povinnosti za chrbtom a spievala Polemic "Teším sa z týchto dní
Aj v tieni slnečných
Keď nič nemusím

Priznávam, že som z tých
Trošičku lenivých
Len tak si vegetím, veď komu by sa chcelo..."
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Panda »

Ta "lenivost" by měla být způsobená toxikací organismu. Normálně by se měl člověk ráno probudit a být optimistický a plný energie a chuti všechno snadno zvládnout. Takže by to měla vitastrava a hladovky podstatně zlepšovat. Tedy prý jo - já s tím samým také teprve bojuji a tento výsledek zatím očekávám. :-) Ale už mohu potvrdit v tomto směru u sebe příznivá zlepšení.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:Ta "lenivost" by měla být způsobená toxikací organismu. Normálně by se měl člověk ráno probudit a být optimistický a plný energie a chuti všechno snadno zvládnout. Takže by to měla vitastrava a hladovky podstatně zlepšovat. Tedy prý jo - já s tím samým také teprve bojuji a tento výsledek zatím očekávám. :-) Ale už mohu potvrdit v tomto směru u sebe příznivá zlepšení.
asi jsem naloz toxinu, rano jsem nejkyselejsi, beda tomu kdo mi zkrizi cestu. ale odpoledne uz zarim a smeju se
:D i kdyz vlastne taky se to dost lepsi
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

niečo na tom bude... lebo dnes som vstala a mala som náladu strašne naprd ( pretože som zaspala), celý deň ma bolela hlava a naozaj som bola strašne unavená a potom som si kúpila nejaé to ovocie a schrúmala to a bolo mi fajn m:-) ešte som aj na power jogu šla :D :D takže zajtra ráno kopec ovocia
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Po celom tele sa mi vyhodili také malé červené pupáčiky, ktoré strašne svrbia ( aj okolo očí, na hrudníku, vôbec všade)... neviete náhodou poradiť ako sa toho zbaviť? myslíte že pôst by pomohl? dosť mi to znepríjemňuje život
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Panda »

fllowiee píše:Po celom tele sa mi vyhodili také malé červené pupáčiky, ktoré strašne svrbia ( aj okolo očí, na hrudníku, vôbec všade)... neviete náhodou poradiť ako sa toho zbaviť? myslíte že pôst by pomohl? dosť mi to znepríjemňuje život
Tělo používá kůži jako cestu k odstraňování toxinů - pokud to velmi vadí, tak rozhodně pomůže natírání močí (natřít čerstvou močí a nechat zaschnout a neoplachovat - rozhodně se není třeba bát zápachu), za pár hodin (max. několik dnů) a za pár takových ošetření by to mělo zmizet. Jen si pak musí tělo hledat nějakou jinou cestu k odstranění toxinů. Půst by sice pomohl - ale zpočátku zvýší koncentraci uvolňovaných toxinů, takže zpočátku by se to spíše zhoršilo - takže asi nejlepší cesta nejdříve zmírnit projevy močí, pak nasadit půst (asi je potřeba více dnů) a přitom pokračovat v natírání, protože to bude mít tendenci se při půstu znovu objevovat.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

ja sa ešte celkom stránim tomu moču, ale pokiaľ by to malo pomoct... teraz sa mi to objavilo asi tretí krát za život, doktorka mi na to dala kedysi dithiaden, ale ten mi vobec nepomáhal a som celkom mimo z toho, lebo sa len škohlem... tak mi neostáva nič iné, iba ti verit a skúsit to...ďakujem:)
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Panda »

Třeba Tě víc přesvědčí když mrkneš na tu knížku "Moč ta zvláštní šťáva" ze SZ, např. od str. 78 jsou zkušenosti lidí s aplikací na pokožku. Rozhodně s tím nic zkazit nemůžeš, stačí jen věřit a vydržet (aplikovat co nejčastěji, nejlépe namočené obklady) a ono se to spraví. Je to v praxi ověřené.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sweetie »

muzu potvrdit, nadherne se mi vyhojuje seknuti do nohy.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Dotaz... ja to mám po celom tele ako som spomínala..ako si má mdať obklady na celé telo...a na tvár?? :roll:
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sweetie »

vycurej se do sklenicky, vlez si do vany nebo sprchace a polej se tim a rozetri a vmasiruj do pokozky. ta moc okamzite schne a vubec nezapacha. klidne si hned cichni k pokozce.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Panda »

Když někam jdou dát namočené obklady tak je to lepší (třeba ještě obalit igelitem aby se nic nenamočilo a aby to hned nevyschlo - ale stejně je potřeba občas vyměnit za novou moč), protože to pak delší dobu působí. Když nejdou dát tak se nedá nic dělat, tak alespoň natřít a nechat zaschnout aby to působilo. Doporučuje se ještě si tou močí dělat masáže, tím se to místo prokrvuje a zvyšuje se účinnost. Ještě účinnější je odpařená moč - na polovinu až čtvrtinu objemu (hustší už ne). Odpaření se dělá zahřátím ve smaltovaném hrnci - ale nesmí přijít do varu, tím by se aktivní složky (enzymy, vitamíny a hormony) poškodily. Ještě je pak jiná varianta - že se moč naopak vaří (takto to dělají jogíni), při tom zanikají sice živé složky, ale vznikají biogenní stimulátory, které mohou působit jinak než nevařená moč, nejlépe je vyzkoušet co bude účinnější.

Ano, Sweetie to řekla krátce a jasně. Po čerstvé moči pokožka naopak voní - ale je na to lepší být na syrové stravě, po vařené stravě to může být horší.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

To som ja.
Naposledy upravil(a) fllowiee dne pon led 11, 2010 2:51, celkem upraveno 1 x.
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Renáta »

Milá Fllowiee, all of us have a place in history, píše sa v tvojom podpise. A do našich osobných dejín sa nám v detstve a dospievaní zapisujú najbližší, a najmä rodičia. I nám, rodičom, sa do tej našej histórie ktosi v detstve zapísal a možno práve vtedy spôsobil, že neraz nie sme schopní prijať naše vlastné deti ako osobnosti, ako svojbytné bytosti, ktoré sú iné ako my a nedokážeme sa vyrovnať s tým, že naše deti, to nie sme my. Nedokážeme akceptovať, že naše deti môžu mať svoj pohľad na život, svoju predstavu, ako ho žiť a že naše šťastie nemusí byť šťastím aj pre naše deti. Fllowiee, myslím, že nebudem ďaleko od pravdy, ak napíšem, že nie ty si tá, ktorá má problém. Problém má tvoja mamina - a kto vie, kde má korene, že ťa nevie prijať takú, aká si. A akáže si? Podľa mňa jedno úplne normálne mladé dievča, ktoré túži po láske, úprimných vzťahoch, priateľoch, dobrej zábave a ako píšeš, po vzdelaní. Ach, ako by sa tomu druhá mamka vedela tešiť. Prosím ťa, nepozeraj sa na všetko tak čierno. Naozaj sa teš z toho, že ťa tak baví architektúra, že škola je fajn. Že je fajn, že môžeš riadiť vlastný život (i keď finančne závislá od rodičov) na štúdiu mimo domu. Učíš sa stáť na vlastných nohách a to niekedy bolí, keď človek padne a natlče si prdel. To poznáme všetci :wink: A mama? Mame odpusti. Už to tak fakt niekedy býva, že deti preskočia svojich rodičov - mama je tiež len človek a zrejme má z minulosti problém, keď ti nevie dať, čo potrebuješ. Skús to prijať, možno pochopiť, možno odpustiť, aj keď to bolí. Potrebuješ objatie. Som presvedčená o tom, že možno ešte viac ho potrebuje tvoja mama. Možno práve ty máš byť tá, ktorá mamu "vylieči". Že na to treba hodne sily, nepochybujem. Asi ma budeš považovať za blázna, ale myslím, že len láskou možno pokoriť zlosť a zatrpknutosť. Na označenie, že si ku... by možno stačilo objať mamu a povedať - vravíš mi tak a ja ťa veľmi ľúbim, si moja mama a ja tvoja dcéra, ani jedna z nás už inú mať nebude, prosím skús ma mať rada tak, ako ja teba!
Fllowiee, myslím na teba a objímam ťa, ako keby si bola moja dcéra!
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od macik »

Fllowiee, já nevím, když je to tak špatné, tak bych asi dokončila semestr a přerušila studium a někam vypadla....třeba se naučit jazyk, aby ses měla čím živit a nebyla na mámě závislá...dokud jí budeš viset na krku, tak to asi lepší nebude.....já jsem v tvém věku byla na výšce, ale finančně jsme to s mamkou nedávaly a tak jsem jela nejprve do Německa a pak do Anglie...naučila jsem se jazyky, vydělala nějakou kačku a pak se vrátila a začala studovat-tentokrát jazyky, protože mě začaly bavit......sice studium protahuju a už bych měla mít dávno po, ale ono to jednou přijde :D ...hlavně tím, že jsem se osamostatnila, tak se nám doma opravdu vyjasnilo a všechny vztahy byly lepší...studium je krásná věc, ale opravdu to nestojí za to, abys žila v tomto stresu....třeba potkáš jinou krásnou kariéru nebo vystuduješ v cizině....když teď opustíš školu, tak to nemusí být definitivní...určitě se dá i po přerušení vrátit, jen to musíš dopředu vše papírově vyřídit.....takhle bych to asi udělala já....a nepovažuju to za utíkání od problémů, podle mě tady ani nejlepší vůlí nic nevyřešíš, jestli se maminka takto chová, tak má holt dost problémů sama se sebou, nedělá to ze zlého úmyslu a určitě není zralá na to, aby svůj postoj přehodnotila
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

Flowiee, četla jsem to a ke konci už jen řvala (no, spíš přítomný čas, protože se to ještě nezastavilo). To se mi naposledy stalo asi o Vánocích dokonce veřejně v autobuse, kdy to nešlo zastavit, ten pocit z ... radši nepoužiju to slovo.... mého života. A to mám nějaký ten pátek víc než ty a měla bych být rozumná.

Mě tedy nikdo nebije (alespoň teď už ne), ale co se týče mého vztahu s rodiči (a pevně doufám, že to nečtou...) cítím víceméně prázdnotu. Jsou pěkné světlé chvilky, ale to jsou takové ty prchavé okamžiky, co zasvítí a zhasnou. Mám svůj systém toho, jak to řešit a asi ho nemůžu veřejně doporučit. Stručně řečeno si je moc radši nepouštím k tělu, aby mě nemohli o to víc ranit. Že je to systém možná hloupý, s tím počítám, ale jako jediný funguje. Kdykoli jsem se jim chtěla s něčím svěřit, dopadlo to dost zle (takže např. když mi někdo ublížil, tak JÁ byla ta špatná, zavrženíhodná.... dnes se mi udělá až fyzicky mdlo z představy, že bych se jim svěřovala...nedočkala bych se útěchy, ale souzení). Ale, pozor, respektuju je, chovám se snad slušně... Jen si nenechám ubližovat. Mám je ráda. Mají svůj život. Já mám ten svůj. Naštěstí s kamarády, kteří mě případně mohou psychicky podpořit.

No nic, to jsem jen chtěla naznačit, že všude je něco...


Docela se mi líbí nápad Macíka s tím zahraničím, kde by jsi se postavila na své vlastní nohy. Ale předtím se zkus třeba poptat táty, zda by ti nemohl přispívat více a snažit se nerozfofrovat penízky z brigád... ne že bych to neznala! ;-)
Udělala bych si řád v jídle; žádné to nejezení a pak nafutrování. Když jíš častěji, nepřepadne tě následně vlčí hlad. I když i tady v tomhle je psychika. Odstranila bych ale aspoň fyziologickou příčinu, pokud je teď těžké pohnout s psychikou. Pocit, že máš nad sebou kontrolu aspoň v něčem, pomůže. Perfekcionismus by však nemusel (můj názor)(z "dokonalosti" se dá lehce přejít do extrému, pokud není psychika vyrovnaná).

Píšeš, že poznání přítele pro tebe bylo jako probuzení ze sna. Nedivím se. Ona by stačila i opravdová upřímná kámoška. Jak jsi psala, obejmout, ale i vyslechnout, upřímně a bez předsudků, s láskou (mileneckou nebo přátelskou, prostě lidskou)... poté je snazší vyrovnat se sám se sebou. Jak se v tom plácá člověk sám, málokdo je dostatečně silný, pokud nemá nikde "útočiště".

K alkholu atd-ty sama víš, jakou hrál v tvém životě úlohu. Lehce a lépe ho nahradí láska... Vidím to trošku kolem sebe, z jakých důvodů lidé pijí atd...

K tvé mamce:
Osobně bych se stáhla a řešila své problémy. Až budeš posilněná, můžeš se pustit i do jejích, budeš-li chtít.
Píšeš, že i otec s bráchou se tě v Itálii zastávali, tak co teď zas brácha brblá jak se máš nebo nemáš chovat. Nevím, jak se chováš, ale na mě to působí, že snahu máš.
A jak říká Renátka, jsi svébytná osobnost. Dospělá.

Jinak ještě tedy znovu k zahraničí: je tu jaro; blíží se léto. Co vyjet vydělat si penízky ven na 3 měsíce?

Držím pěsti se vším a omlouvám se za délku příspěvku.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Renáta »

Dievčatá, najradšej by som vás objala všetky. Ste statočné. Mne sa to ľahko píše, keď bol môj život vždy vrchovato naplnený láskou. Tak by som vám priala, aby ste aj vy raz mali taký pokojný láskyplný prístav.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od macik »

Renáta píše:Dievčatá, najradšej by som vás objala všetky. Ste statočné. Mne sa to ľahko píše, keď bol môj život vždy vrchovato naplnený láskou. Tak by som vám priala, aby ste aj vy raz mali taký pokojný láskyplný prístav.
víš renko nad čím v souvislosti s podobnými příběhy přemýšlím? že my jsme měly s mamkama hezký vztah a přesto nám ty mamky umřely a jiní (a je to spousta lidí, čtu to na netu furt) mají ty vztahy hrozný a navzájem se trápí a nikdo neumře....já nevím, jak ty, ale já si říkám, že prostě maminka umřela, protože si všechny vztahy vyčistila-u nás se stalo i hodně blbejch věcí, ale v době, kdy umírala, tak už jsem chápala, proč jedná a jednala v určitých vzorcích a dokázala jsem jí odpustit a taky mi už bylo jasné, že když někdo nechce pomoct, tak to fakt nejde a tak...prostě vlastně to podstatné jsme už spolu pochopily a proto mohla odejít a ti, co to vyřešený nemaj, tak vedle sebe trpí...prostě takový ty karmický věci, který je maj posunout dál, jinam, jinak...nevnímáš to podobně? že jako člověk zemřel, když už věci vyřešil anebo když je jasné, že dál už to nepůjde a nemá smysl ztrácet čas..
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

Renátko, ty jsi zlatá. Já už ten přístav horkotěžko našla sama v sobě a kamarádech. Ale je stále co zlepšovat; na sobě. Občas chci také někomu pomoci ode dna, ale jak začne stahovat i mě, tak se stáhnu. Vždy musí chtít ten dotyčný; a například u závislostí je to na...použila bych to co fllowie, ale použiju "na prd".



Fllowie, zase bude dobře. :wink: :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

macíku, něco na tvých slovech bude... že se tu učíme chápat proč se co děje, a když nepochopíme, tak stále dokola. :( Jinak tohle téma mě mrzí ať tak či tak...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Renáta »

Marci, tak ako píšeš. Hoci i myslím, že moja mama to tak trochu vzdala už roky predtým, ako sa u nej objavila rakovina. Nemala tak nejako chuť žiť, zavrela sa vnútri, obetovala druhým (pre druhých by do noci drela - to je i moja chyba...) a prestala vnímať sama seba, svoje potreby, tiež myslím mala málo lásky od môjho otca. No, je to boľavé.
Dievčatá, nejaký sentimentálny večer... Tak sa usmejme, cez tie slzy :wink:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

Renáta píše: Dievčatá, nejaký sentimentálny večer... Tak sa usmejme, cez tie slzy :wink:
Také koukám; po slunečném krásném dni. Však bude zase dobře, holky. Jen se vyvalily emoce...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Odpovědět