Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od tristazmista »

unava asi z detoxikace a v krku, mozna slupka z jabka. bez k doktorce at se ti na to podiva a mas klid....
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Seraf »

Přejdi na tvojí normální stravu, jen vypusť všechny hodně problémové věci jako "omáčky, smažáky, masíko atd...". Uklidni se, vitariánská strava PMN nemůže ublížit, možná se něco čistilo.

Takže se uklidni, a protože máš tu maturu, prostě najížděj pomaleji nebo po matuře. To je jako by ses chtěla 10 dní před maturou chtěla naučit španělsky.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od hofikos »

Určitě bych to nezajídala, spíš bych se nechala vytrávit. Já mám podobné potíže, pokud jím moc. 4 jablka, to není moc, ale píšeš, že tam bylo hodně medu, tak možná to bylo příliš...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Seraf »

co alergie na med?je v tom hodně pylu.
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od kybl »

Jez! podle me jis malo. koukej pit nejakou vodu. spousta ovoce. nejaky ten mekky salat. ale jez. 4 jabka? to je docela k smichu. mas dost spanku?
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

kybl píše:Jez! podle me jis malo. koukej pit nejakou vodu. spousta ovoce. nejaky ten mekky salat. ale jez. 4 jabka? to je docela k smichu. mas dost spanku?
veď som mala odvtedy nejaké tie slnečnicové semiačka plus ďalšie jablko... prešlo mi to, ale bolo to čosi strašné, ma potom neustále napínalo, až som čosi vyvrátila( jablko :D ) a potom ešte ale dve hodinky som bola akási mimo z toho... ale teraz je to už fajn... ved vravím, už som aj jedla, v tom predošlom stave sa nedalo...a nespím dosť, resp. mám aj tých 6 hodín spánku,lenže akéhosi "nepravého"... lebo sa cítim previnilo, keď spím a namiesto toho by som sa mala učiť... je to des toto obdobie, nech je už po tom...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Seraf píše:Přejdi na tvojí normální stravu, jen vypusť všechny hodně problémové věci jako "omáčky, smažáky, masíko atd...". Uklidni se, vitariánská strava PMN nemůže ublížit, možná se něco čistilo.

Takže se uklidni, a protože máš tu maturu, prostě najížděj pomaleji nebo po matuře. To je jako by ses chtěla 10 dní před maturou chtěla naučit španělsky.

Nie, nie určite neskončím a neprejdem na normálnu stravu... ´Proste mi toto vyhovuje a tie problémy čo sa mi stávajú, tak sú vyvolanélen zrejme mojou doterajšou životosprávou... Neboj sa , do ničoho sa nenútim, no som dosť nadšená, že ma nechytajú chute na tie nevita "dobroty", tak nebudem naumelo s tým končiť, zato že mi čosik nesadlo...( veď ono sa to celé vo mne mieša s tými nervami a stresmi)... a tak :) ale ste zlatí, že sa snažíte mi pomôcť, moc si to vážim, fakt(nie je to fráza!)
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

hofikos píše:Určitě bych to nezajídala, spíš bych se nechala vytrávit. Já mám podobné potíže, pokud jím moc. 4 jablka, to není moc, ale píšeš, že tam bylo hodně medu, tak možná to bylo příliš...
Je to možné, že na vine je ten med... Keď ja stále neviem, aké množstvá sú fajn... Proste ja keď si dám dve jablká po sebe,tak neviem, či som hladná alebo čo... Vôbec to teraz nedokážem rozlíšiť... Keď jem,tak iba pre chuť... :P
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od hofikos »

Hlad poznáš, když ti budeš mít prázdné břicho a bude ti v něm kručet :) Kybl radí pravý opak, že jíš málo, ale já mám tyto příznaky, když jím hodně. Záleží také jak jsou jablka veliká, kolik toho medu bylo, jestli si neujídala něco mezi tím... to časem vychytáš...ale trochu tě znepokojím, že já už to vychytávám přes rok a moc dobře vím, jak podobné neduhy souvisí s tím, co jsem kdy snědla, ale často se mi stává, že na to prostě kašlu a jím zbytečně moc a pak mám problémy... každopádně nejlepší je jíst na vytrávený žaludek, alespoň pro mě ano...
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

hofikos píše:Hlad poznáš, když ti budeš mít prázdné břicho a bude ti v něm kručet :) Kybl radí pravý opak, že jíš málo, ale já mám tyto příznaky, když jím hodně. Záleží také jak jsou jablka veliká, kolik toho medu bylo, jestli si neujídala něco mezi tím... to časem vychytáš...ale trochu tě znepokojím, že já už to vychytávám přes rok a moc dobře vím, jak podobné neduhy souvisí s tím, co jsem kdy snědla, ale často se mi stává, že na to prostě kašlu a jím zbytečně moc a pak mám problémy... každopádně nejlepší je jíst na vytrávený žaludek, alespoň pro mě ano...
no hej,je to individuálne...v každom prípade si asi zostavím nejaký jedálniček, čo kedy a koľko budem jesť, možno tým sa mi to nejak upraví:)... len ono sa to potom ťažko dodržiava..a je to také celé strojené..proste, nechcem sa nejak obmedzovať..keď mi chutí si dám...takže asi žiaden jedálniček..napríklad teraz ako to píšem by somsi dala banánik :D ale je moc hodín a nemáme žiaden banán doma :D :D ešteže...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od hofikos »

Se sestavováním jídelníčku dopředu bych to opravdu nehrotila. Jez dle chuti, né podle plánů. Jen je prostě dobrý občas nechat ten žaludek vyprázdnit. Ideální je pro mě jít spát se skoro vytráveným žaludkem, aby tělo nemuselo makat přesčas :)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od hofikos »

Jo a jak jsem teď četla příspěvek od buce, opravdu perfektní na všechny potíže se mi zdá veškeré jídlo důkladně, ale opravdu důkladně, prokousat, proslinit, rozžvýkat do tekuta...
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Hugo z Hor »

Na bolesti břicha po japkách mě pomohlo změnit odrůdu. Jednou jsem dostal od souseda jakési divné jabka (chuťově dobré, téměř bio, jelikož nepoužívá chemii, stejně jako já, ovšem ne zcela kompatibilní s mým zažíváním). Po 3 jabkách mě bylo tak blbě, že mě málem vyskočily oči z důlků :lol: . Strávil jsem nějakou dobu na WC, nevyšlo nic, ale bolesti po snědení pár lístků hlávkového salátu do půlhodiny přešly. Na druhý den jsem si dal stejné jabka, příznaky se opakovaly. No a pak mě napadlo vzít si jabka z vlastní zahrady a problémy se neobjevily. :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od doubravka »

Že by sousedské voodoo? :wink: :lol:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Hugo z Hor »

:lol: :lol: Obrázek
Snad ne, jsme se sousedem zadobře. Mívám od něho hlávkové saláty, papriky, prostě to, co si na chalupě nejsem schopen z časových, technických či pohodlnostních důvodů vypěstovat sám ...
A zatím krom těch jablek všecko v pohodě :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od 800914 »

fllowiee píše:Čo mi je??? niečo mám v hrdle..akoby nejakú veľkú guču niečoho a ťažko sa midýcha...snažila som sa to zajesť a je mi teraz z toho jedla zbytočne zle... aj vajíčka som si dala, že skúsim čosi nevita, že hádam to pomôže, hektolitre vody vypila a nič...som úplne unavená a je miestami na odpadnutie...snažila som sa vyvrátiť tú potravu že hádam mi tú trubicu v krku nejak prečistí, no nedalo sa mi, iba nejaké kúsky jablka vyšli a stále to mám v tom krku... mne je tak strašne zle :cry: :cry: :cry: prečo to nejde von, čo to je?... nedá sa mi na nič sústrediť a musím sa učiť na matury... :cry: a do toho ten žalúdok... čo mám robiť, prosím poraďte!!!

pmn sa podobne moze prejavit aj hlienovy zatuh.
na rozpustanie v takych pripadoch pouzit pmn hlavne teplo a stimulaciu obehu lymfy.
do termosky spravit liter horucej vody a pit kazdych par minut male davky
+ naparovat.

na rozbeh lymfatickeho prietoku pouzit napriklad jednoduchy cvik, lahnes na chrbat, do vzduchu dvihnes ruky aj nohy, a trasies nimi par minut, ak prestanes vladat, das ich dole, chvilu polezis, a potom znova par minut vytrasies a znova lahnes.

toto bolo mozno zaseknute jedlo, obcas sa ale stava ze sa nazbiera v krku zatuhnuty hlien, co je idealne cim skor rozpustit, napriklad ako uvedene vyssie.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

idem na post, dnes si kúpim destilku a hádam to nejak zvládnem moc sa teším...(ono je to vyprovokované týnm,že včera som musela zjesť kvatná zemiakového šalátu, pretože ho mamina pripravila a pri obede sa jej nedalo povedať, žesi dám radšej jabĺčko-opäť raz mi bolo zle z vareného jedla :D to je krása...)
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Dlhšie pôsty mi nevydržali, nešlo tak ani o môju vôľu-nevôľu, skôr o to, že som sa nadruhý deň cítila neuveriteľne unavená, tak som to zvyčajne okolo obeda skončila... Sobotu sme mali rodinnú grilovačku a a všetci ma nútili jesť mäso... Tak som na nich vyšla s tým, že som sa rozhodla pre vegetariánstvo a že tonemienim jesť, dala som si čistú zeleninu. Gánili na mńa (totiž všetci zocovejstrany sú zatrpknutí mäsožravci) no rozchodili to a potom ma už nechali na pokoji...ktovie akoby zareagovali, keby im vysvetlím na akej strave idem:)
pomaličky zisťujem, že užsomaj lenivá niekedy jesť, na rozdiel od časov predtým, kedy som jedla pri každej príležitosti... ´dalej pozorujem svoje telo a som zvedavá na jeho odozvy...(inak brucho trochu splasklo a hlieny už nemám)...
PS: Tože sem nechodím, neznamená, že som skončila s raw:) príve naopak, snažím to čo najviac dodržiavať(cez víkend som zjedla bonboniéru-keď ona bola taká neodolateľná a dostala som ju za maturu:) )
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Katarína »

Blahozelam k mature. :P
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Katarína píše:Blahozelam k mature. :P
Ďakujem moc :) somrada, že už mám za tým, no teraz ma pondelok čakajú ešte príjmačky na VŚ a tak som celá akási nervózna a nemôžem si len tak oddýchnuť...aj ke´d skoro nič nerobím stále ma prenasleduje tá myšlienka, že by som sa mala učiť... :oops:
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od awa »

Tím, čí procházíš nyní, to jsem měla před sedmnácti roky. Rodina to tenkrát nerozchodila, dneska už bohužel skoro nikdo z nich nežije ( včetně sourozenců a rodičů ), tak není co řešit. Jo matura, taky byly nervy, ale z toho, že se neučím a vůbec to flinkám a spoléhám na výbornou pamět a přirozené dary, jako by to mělo stačit.
Ale dopadlo to v pohodě.
Gratuluji ti taktéž!!!
Časem ovšem zjistíš, že jsou důležitější věci....
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

musím jesť varené:( je to des...ale iba raz denne...chodím do roboty a máme tu obedy a oco sedí pri mne a vidí všetko čo zjem...ach sakra...tak ma to hnevá...dobre, ale snažím sa si vyberať aspoň nejakú tú alternatívu vareného ako napríklad zemiaky s tofu alebo čo... mäso to mňa nenarvú....
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Fiona »

Flowiee, si statocna 8)
Tiez vidim vyhybanie sa mäsu ako dolezitejsie ako cisto raw, a na tebe sa mi velmi paci to ako stavias etiku vyssie ako osobny zdravotny prospech.
Co sa mi nepaci je to, ze ako je mozne ze tvoj zamestnavatel nema v ponuke syrove salaty na obed. To je do neba volajuce a mam pocit ze snad aj proti zakladnym "hygienickym" predpisom, ved aj variaci ludia uznavaju ze podiel cerstveho je v strave nezastupitelny... Volala by som odbory 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Fiona píše:Flowiee, si statocna 8)
Tiez vidim vyhybanie sa mäsu ako dolezitejsie ako cisto raw, a na tebe sa mi velmi paci to ako stavias etiku vyssie ako osobny zdravotny prospech.
Co sa mi nepaci je to, ze ako je mozne ze tvoj zamestnavatel nema v ponuke syrove salaty na obed. To je do neba volajuce a mam pocit ze snad aj proti zakladnym "hygienickym" predpisom, ved aj variaci ludia uznavaju ze podiel cerstveho je v strave nezastupitelny... Volala by som odbory 8)
Vieš čo,Fí? asi to nechám tak, s tými odbormi myslím :D :D :D , lebo som rada, že vôbec mám nejakú brigádu... veď ja si beriem z domu nejaké to ovocie... a skúsim sa nejako odpojiť od ocina a chodiť s inými na obed, pred nimi sa pohrabem v tom jedle, poviem ,že mi nechutí a mám pokoj:) v každom prípade to musím riešiť... Si zlatá, že oceňuješ moje konanie, no ono ide aj o to, že ja to musím robiť, lebo potom by to bolo doma ešte horšie... Vieš, máme v rodine anorektičku a mamina preto robí veľké problémy s jedlom... Núti ma do všeličoho možného a určite by nepochopila tento môj stravovací prevrat. No dostala som sa do BRna na školu a kúsok od nej mám obchod s biopotravinami, kde som si kúpila cez príjmačky zeleninovú nepasterizovanú šťavu a bola úplne úžasná, tak sa teším teda na budúci rok, kedy budem mať teoreticky pokoj od toho pretvarovania sa( niekedy dokonca musím aj vyhodiť nejaké navarené jedlo doma, aby naši videli ,že je odjedené...) momentálne, keď teda jem varené sa snažím zasa na druhej strane cez deň nejesť, možno tak banán alebo jedno jablko, nech sa mi to vyváži...
dosť ma hnevá, že sa mi nedá prejsť na pôst, ani trojdenný..pripadám si, akoby všetci okolo mňa sledovali ,čo si dám do úst... a bojím sa miestami toho, že ich rečami mi nanútia ich myšlienky a nakoniec si budem myslieť, že raw je naozaj pre mňa nezdravé... uf...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Katarína »

Fiona píše:syrove
:wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

včera som musela zjesť mäso.kurací rezeň a ryžu....mamina sedela predo mnou a nútila ma to jesť...predtým som sa naozaj najedla z ovocia a zeleniny a skončilo to tak, že som ostala úplne prejedená... dnes znovu varené, nejaká kapusta so zeleninou( varené všetko) a zemiaky poliate smotanou...na obede v robote...fakt rozmýšľam, že sa pôjdem sťažovať na tie odbory..veď mne sa to úplne prieči... asi zajtra začnem s pôstom ,lebo si prídem neuveriteľne špinavá.... už mi dokonca ani nebýva zle z vareného, toľko ho do mňa strkajú....nejaký taký trojdňový by mi nezaškodil...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

pust ti moc nepomuze, protoze po skonceni pustu do tebe neco vtlacej znovu. Zkus spise zapremyslet jak dosahnout toho aby do tebe uz nikdo necpal nic co nechces.
Pro zacatek bych zkusil rosahlou letakovou akci, jak pravil Rimr. :) Vytiskni si par dobrejch clanku o vitarianstvi, skodlivosti masa a vareneho jidla. Ty predej vsem lidem co na tebe nejak tlaci. Zaroven si na nich vsimni, vsech jejich nemoci, vzhledovych nedostatku, bradavic, vyrazek, pupku, ceulitidy, natekla vicka, proste vsechno co najdes. A vzdy kdyz s nimi budes jim tyto nedostatky jich samych pripominej a davej k tomu komentare o mase, koureni a varene strave.
Cilem je ty lidi natolik znechutit, aby ti dali pokoj, jen proto aby uz nemuseli poslouchat tve ustepacne komentare.
Tomuhle systemu se rika obrana utokem a funguje to vice nez dobre.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Renáta »

dvdmchl píše: Cilem je ty lidi natolik znechutit, aby ti dali pokoj, jen proto aby uz nemuseli poslouchat tve ustepacne komentare.

:D :wink:
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od kybl »

s myslenkou utoku na lidi, ktery te buzerujou se neztotoznuju. ani trochu. jestlize ti rodice brani . maji k tomu duvod - musis zjistit, co je tim motivem a pokusit se odstranit pricinu v podobe jejich "neznalosti" (pravdepodobne). jo a samo jist vic ovoce a zeleniny. :)
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

ja zase nesouhlasim s trpelivosti a vzdelavani prudilu. To ze nevedi, je jejich problem, kdo prudi, ten za to zaplati.
Zastavam nazor, ze primereny konflikt vyresi vice problemu, nez-li jakasi "korektnost".
Motivem prudilu je pokazde jejich vlastni neznalost. Nic co by mel resit nekdo jiny nez oni sami.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Fiona »

No, ja bych rekla ze v tomhle pripade jde nejen o hlubokou neznalost, ale take o boj o nadvladu, a to hodne nekalymi prostredky. Taky jsem za mirumilovnost vsema deseti, jenze urcitymu druhu lidi se to neda vysvetlit jinak nez durazne.

Stejne jako kdyz se na tebe vyriti vztekly pes, nemas jinou moznost nez se mu postavit celem, a neznamena to ze bys hned musel byt agresivni. Jde jen o to aby pochopil ze se ho nebojis, a ze ty jsi tu ten kdo urcuje pravidla. Ukaz mu ze se bojis, a jses vis kde. Flowiee ma prece pravo rozhodovat sama o tom co bude jist a co ne, a pokud ma nekdo pocit ze ma pravo ji hystericky nutit a citove vydirat, potrebuje byt odkazan do patricnych mezi.

Myslim ze to co rika dvd ma neco do sebe. Pointa neni v nejakem osobnim utoku, ale v tom, aby druha strana pochopila prinejmensim dve veci. Zaprve, ze vis co rikas, vis co delas a neminis se nechat strasit jejich zvastama. Zadruhe, ze si nenechas bezmocne dupat po hlave a ze jsi prinejmensim stejne silny souper, pokud by mel nekdo chut souperit. Zatreti, ze tudy vlak opravdu nejede, coz jejich dusi neuskodi. Zactvrte, az je za par let chyti zlucnik ci neco podobneho, budou mit na co si vzpomenout, a mozna se tak i zachranit pred predcasnym koncem. Nekdy je opravdu "utok" jedina obrana, a spatne pochopena pokora uz napachala hodne skod. Aspon tak to vidim ja, pricemz taky nemam patent na pravdu...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Len ja vravím, že mamine preskakuje z tej sesternice, ona nevidí rozdiel medzi anorexiou a týmto... S ocom som sa už o tom porozprávala a ten to pomaličky začína rešpektovať, teda nie úplne, ale pochopil, že mäso jesť nebudem... Dokonca to robíme tak, že keď mi mamina prichystá nejaké jedlo, nech si zoberiem napríklad, keď idem niekam preč, tak ho on zje a kryje ma... A FIona, máš ty pravdu s tým pokusom o nadvládu, ona má pocit, že ma musí vo všetkom kontrolovať a je presvedčená ,že je správne iba to čo vraví ona... Čo vôbec nechápem, lebo ja jem normálne, akurát že nie varené... Doma zjem kvantá ovocia, orieškov, medu, šťáv a všetkého možného,,no ona si myslí ,že som neni z toho najedená... Preto napríklad teraz ani nechodím domov a ostávam radšej s ocinom na chalupe, kde mám dostatočné množstvo ovocia( jaj tie jahody z babičkinej záhradky, orechy vlašské alebo čerešničky čerstvé) a radšej sa vyhýbam stretnutiu s maminou... Myslím ,že toto je už choré, keď som nasadila túto politiku... Ale máte pravdu, musím sa tomu jednoducho postaviť, ostatných mám "na háku" ako ľudí okolo-tety, kamarátky a spol, tí sa nemajú čo do mňa starať a aj keď hustia do mňa ich choré reči o tom, ako je nutné jesť minimálne jedno varené jedlo denne(oni rožky a podobne nepovažujú za varené :D takže ani nevedia že v mojom prípade by išlo o všetko jedlo za deň varené) tak môžem z toho ochorieť...Ale ako vravím ,tí ma netrápia. Konflikt je iba medzi mnou a maminou... Snaží sa ládovať sprostosťami, ale zase predtým, kedysi keď som bývala na bagetách a langošoch jej bolo jedno čo jem. Podám info potom... Do štvrtku mám pokoj(nejako rozchodím snáď tie obedy v robote, aj tak si z toho vyberám len zeleninu a dnes som sa dokonca vyhovorila na krámy a že nemám chuť ísť naň) no a poto mten štvrtok sa musím postaviť zoči voči mamine... :( :( :( mňa to tak hnevá tento systém sprostý
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

...včera som skoro zošalela od chute na mäso..bolo cca desať hodín večer a ja so mbehala po dome ako splašená... predtým som zjedla orechy s medom a čerešne a zrejme so mbola presladená... bojovala som sama proti sebe a nakoniec som podľahla a dala si vajíčka... hm :( :( :( no vždy lepšie ako to mäso
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od awa »

Doufám, že sis aspoň pochutnala. Mně už nic vařené nechutná...smrdí mi to, divně to chutná. Já zase ulítávám, i když méně a méně na vysokoprocentí čokoládě, ty běžné jsou odporně přeslazené a vůbec divné. Ale nepranýřuju se. Snažím se mít radost z celého dne a z různých věcí, nejen vita stravy....přeci se nebudu trápit, že jsem si jednou do měsíce uloupla řádku čokolády. To tedy ne!
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

neznášam sa!...ako teraz idem na tom varenom, tak sa zvyknem úplne prežierať...včera som skoro umrela z toho ako som sa prejedla z vita stravy...akoby tým, že si dám na obed trochu špagiet ma už nedokázalo nasýtiť ovocie a je mi celkovo zle...pribrala som , brucho mám stále nafučané a neviem sa nijak oslobodiť, stále myslím len na to, kde budem čo jesť a normálne sa bojím niekam odísť(mám ísť ku sesternici) lebo neviem čo so stravou.... cítim sa zle a nevyrovnaná a neviem čo s tým...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Katarína »

Jaaaaaj, Fllowiee, prv, nez zacnes riesit stravu, sa prosim Ta, maj rada, to je uplne najdolezitejsie zo vsetkeho. Potom sa Ti podari nasadit prave taky styl, aky by mohol prave na Teba zabrat. Kazdy je iny, niekomu prospeju razne zmeny, inemu postupny styl. Daj tomu cas, aj tak to mas uz tazke vdaka situacii v rodine... tak nech fandis aspon Ty sama sebe, kym sa Ti nerozsiri okruh fanusikov. :wink:

Drzim palce, rada Ta citam.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od awa »

Fllowii, když mi bylo něco mezi 20-25 lety, tak jsem u mojí babky měla podobné pocity. Jako dítě jsem vypadala jako kdybych právě přijela ze Somálska a tak moje babi byla zvyklá hlídat každé soustíčko, co sním a to i v době, kdy jsem vyspěla a nebyl jediný důvod mne hlídat. Napekla pekáče ořechových a makových buchet, usmažila hranolky, opekla králíka....a pořád mne chtěla vykrmovat jako posvícenskou husu. Já sice trochu snědla a pak to kompenzovala vším syrovým, co jí na zahrádce rostlo. Já dokázala sníst na to vše i bednu jablek a od té doby mi děda říkal JABLOŠ. Nebudu vyprávět jak vypadá břicho jako pátrací balon a jak špatně mi bývalo.
Chtělo čas, změnu situace ( kdy na rodině nebudu tolik závislá ) i změny v mých postojích...a trvalo to několik let. Touha být důslednější byla od počátku, ale možnosti ne. Věnuj si čas na rozjímání ( meditaci ) o sobě, svých podmínkách a myšlenkách. Pokud budeš upřímně toužit a pozitivně myslet ( a bude to dřina ), tak se vše vyvrbí. Jak v rodině, tak i zaměstnání ( jsou firmy, kde nikoho nezajímá, jak se stravuješ ). Není důvod se nenávidět, tvé tělo si to přebere, ale ne v dobrém. Dělej co momentálně můžeš, všichni ti tady fandí a určitě se to zlepší. Každý den je krásný, chyby nám také pomáhají, každý den je challenge. :D :D :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Katarína »

awa píše:všichni ti tady fandí...
Ano, presne tak, ja som sa vyjadrovala k fanusikom v Tvojom priamom okoli, Fllowiee.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Ďakujem, je úžasné vedieť, že aspoň ktosi ma podporuje... Táto celá šľahnutá doba sa točí len okolo hranolčekov a každý sa odvoláva na bielkoviny v mäse a vysvetľuj to...
Ja naozaj si vás vážim a dodávate mi silu, osobne si myslím, že nebyť vás, tak s tým dávno skoncujem, ale ja má m cieľ a chcem ho dosiahnúť...Naozaj sa veľmi teším na vysokú školu, kde budem oslobodená od týchto trápení...
:? :?
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

Varakovi, masozravci to ani poradne vysvetlit nejde. Ciste proto, ze kdyby kdokoliv z nich prijal tvoje argumenty, vytvorilo by to rozpor v nich samych.

Tim, ze te nutej nasledovat jejich pocinani vlastne pouze brani sami sebe. O tebe jim vubec nejde, jde jim o ne same. Tohle ostatne neplati jenom o jidle.

Nema cenu je presvedcovat o cemkoliv, ma cenu najit zpusob jak je donutit aby prestali presvedcovat oni tebe. Ale to uz jsem psal vyse. :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Katarína »

dvdmchl píše:Varakovi, masozravci to ani poradne vysvetlit nejde. Ciste proto, ze kdyby kdokoliv z nich prijal tvoje argumenty, vytvorilo by to rozpor v nich samych.

Tim, ze te nutej nasledovat jejich pocinani vlastne pouze brani sami sebe. O tebe jim vubec nejde, jde jim o ne same. Tohle ostatne neplati jenom o jidle.
Nesuhlas. Vela tych, co jedia maso ci varenu stravu, je o jej prospesnosti skutocne presvedcenych a velmi im zalezi na tom, koho presviedcaju.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

Bohuzel obavam se, byt se mnou budou mnozi nesouhlasit, ze nikdo nedela nic pro druhe. Za jakkoukoliv cinnosti je vzdy osobni zajem. Uz i to ze chci druhemu delat dobre je muj osobni zajem. Proc chci delat jinym lidem dobre? Zapremyslejte nad touhle otazkou, a v odpovedi najdete nic nez sobeckost vlastniho ega. :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

fllowiee píše:Ďakujem, je úžasné vedieť, že aspoň ktosi ma podporuje... Táto celá šľahnutá doba sa točí len okolo hranolčekov a každý sa odvoláva na bielkoviny v mäse a vysvetľuj to...
Ja naozaj si vás vážim a dodávate mi silu, osobne si myslím, že nebyť vás, tak s tým dávno skoncujem, ale ja má m cieľ a chcem ho dosiahnúť...Naozaj sa veľmi teším na vysokú školu, kde budem oslobodená od týchto trápení...
:? :?
Flowiee, jsi statečná mladá ženská, postupem času začneš žít tak, jak TY chceš a jak TY si představuješ a tím se vyřeší vše kolem.
Osobně nevidím zásadní problém vita/nevita, ale nesvobodu a kontrolování, co jíš nebo nejíš!!! Zamysli se nad tím. NENÍ to normální. Už jsi trochu na tohle poporostla, což?!
Jj, na VŠ si možná oddychneš.
Buď silná, nejsi jediná na světě, kdo má problémy s různým typem pupeční šňůry.
Teď už bude brzy vše jen na TOBĚ.
Tak se drž. Moc Ti přeju pohodu a lásku, nadhled atd.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Standa K. »

fllowiee píše:neznášam sa!...ako teraz idem na tom varenom, tak sa zvyknem úplne prežierať...včera som skoro umrela z toho ako som sa prejedla z vita stravy...akoby tým, že si dám na obed trochu špagiet ma už nedokázalo nasýtiť ovocie a je mi celkovo zle...pribrala som , brucho mám stále nafučané a neviem sa nijak oslobodiť, stále myslím len na to, kde budem čo jesť a normálne sa bojím niekam odísť(mám ísť ku sesternici) lebo neviem čo so stravou.... cítim sa zle a nevyrovnaná a neviem čo s tým...
chachá... jakobych slyšel sebe někdy na konci léta 2006 a pak ještě několikrát... když jsem to chtěl "zlomit" jediným prudkým útokem "ještě stačí vydržet pár dní, pročistím se a pak už si tělo zvykne a bude šlapat jako hodinky..."

asi každej začátečník si tím projde... neblázni, řiď se rozumem ale poslouchej i tělo
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Katarína »

dvdmchl píše:Bohuzel obavam se, byt se mnou budou mnozi nesouhlasit, ze nikdo nedela nic pro druhe. Za jakkoukoliv cinnosti je vzdy osobni zajem. Uz i to ze chci druhemu delat dobre je muj osobni zajem. Proc chci delat jinym lidem dobre? Zapremyslejte nad touhle otazkou, a v odpovedi najdete nic nez sobeckost vlastniho ega. :)
Zasa nesuhlas. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

Katarína píše:
dvdmchl píše:Bohuzel obavam se, byt se mnou budou mnozi nesouhlasit, ze nikdo nedela nic pro druhe. Za jakkoukoliv cinnosti je vzdy osobni zajem. Uz i to ze chci druhemu delat dobre je muj osobni zajem. Proc chci delat jinym lidem dobre? Zapremyslejte nad touhle otazkou, a v odpovedi najdete nic nez sobeckost vlastniho ega. :)
Zasa nesuhlas. :wink:
Někdy to platí, někdy ne.
u někoho to cítí člověk přímo bytostně a u někoho jiného ví, že to je ze srdce!!!
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

a to, ze to je ze srdce znamena ze to je cinnost konana ze zajmu nekoho jineho nez-li majitele onoho srdce?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Katarína »

Bez ohladu na recnicke otazky absolutny suhlas s Pavluskou. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Standa K. píše:když jsem to chtěl "zlomit" jediným prudkým útokem "ještě stačí vydržet pár dní, pročistím se a pak už si tělo zvykne a bude šlapat jako hodinky..."
a nie? :cry:
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od mirunnka »

Ne, Fllowie, tisickrat ne. Ani nevis, jak dobre ti rozumim. Mam uplne stejne problemy, prestoze je mi o par patku vic nez tobe. Cely dospely zivot bojuju s poruchou prijmu potravy. Neni to anorexie,ani bulimie - nezvracim. Rikaji tomu zachvatovite prejidani. Duverne znam ten pocit nenavisti k sobe same, k vlastnimu telu, to hystericke sledovani se. Slibovani, ze uz nikdy.....dalsi selhani a vycitky. Neschopnost se ovladnout ruku v ruce ze zoufalstvim, ze to neumim. A strach z tohoi, jak svemu telu ublizuju, z nasledku, kterte to muze mit.
Poslednich par roku jsem se tohle prokleti pokousela kompenzovat pusty. Paradoxne bylo lehci tyden dva nejist, nez jist normalne. Zacatkem kvetna jsem sla do jedenadvacitky. S virou, ze tak dlouhy pust musi ten problem zlomit nebo aspon nalomit. Nebudu se opakovat, podrobnosti najdes ve vlakne pust. Ani dlouhy pust nestacil. Jsem ale neskutecne vdecna za to, ze jsem narazila na tenhle server. Vim, ze se uzdravovat budu hodne, hodne dlouho. Ze se k zdravemu jidlu a zivotnimu stylu nedostanu jen diky prani, sebevetsimu chteni a dobremu umyslu. Nejde to proste hned. Nemuzes najednou premoct vsecky ty dšemony, kteri ti brani. Muzes o nich ale premyslet a pomalu, po kruccich to menit. Dneska uz vim, ze nesmim bojovat. Jit na to silou. Za vsešma tema problemama s jidlem se schovavaji daleko slozitejsi problemy nasi duse.Mozna je dobre si pro zacatek zkusit odpovidat na to, proc se nemame dost rady, co nam jidlo resp. prejidani nahrazuje, jaky vnitrni konflikt neumime nebo nechceme resit a proto si ho prevadime do telesne roviny a bojujeme s jidlem........Tech oytazek je spousta a je hrozne slozite nachazet na ne odpovedi a resit je.
Co vim jiste. FLLowie, nepreperes to. Silou to nepujde. Cim vic se rozhodujes resit to vuli, tim snadneji si tvi demoni najdou cestu, jak te dostat. Pak sedis s plnym brichem, nemuzes seč na sebe podivat, je ti zle fyzicky i psychicky a rikas si, ze zitra, uz opravdu, MUSIS!!!!!!!!!!
Vis, ja uz si ted nemyslim, ze jsem nic neziskala, kdyz jsem po jedenadvacetidennim pustu selhala v navratovce a ke vsi hruze jeste znova spadla do prezirani. Ziskala jsem - a to diky jakemusi vnitrnimu posunu a taky diky podpore fajn lidi tady na Vitarianovi -trosku jiny nahled. Mam cas, Fllowie, a jdu spravnym smerem. Chyba se stane? No a ? JDU SPRAVNYM SMEREM. Chyby se dejou, protoze jsem jenn clovek a moje telo i duse nejakym zpusobem fungovaly roky. Nemuzu je zmenit ze dne na den. A nemuzu k sobe prisatupovat s nasilim a nenavisti. Dulezite nejsou chyby, proste je vezmi na vedomi, pokrc rameny, a bez dal tim spravnym smerem. Pak budou ty destruktivni tendence slabnout.
A mej se rada, delas totiz to nejlepsi, co umis, i kdyz se ti to vymkne. Taky mam s realizaci tehle posledni rady problem, ale ucim se :wink:
Myslim na tebe, drz se.
Odpovědět