Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od mirunnka »

A k te spouste filosofie jeste neco praktickeho :D Mam silenou chut na neco nezdraveho? Silim s predstavy cokolady, masa, vareneho....? Tak si proste, kdyz uz nepomuze sladky banan nebo treba datle, tu cokosku dam, vychutnam si ji s jistotou,ze si delam dobre a nemam duvod se prejist. Zitra uz treba mit chut nebudu. Maso? Fajn, se spoustou zeleniny kolem. Zitra si dam k snidani talir ovoce, uz se tesim. Proste pomalu, zadne nasili, zadne vycitky, zadne musim a nesmim. Musim a nesmim totiz vede k pocitu, ze kdyz uz jsem to teda pokazila, je to stejne jedno, ted uz se muzu nacpat....Nezapomen, jdes spravnym smerem. A dojdes, kam chces. :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

dvdmchl píše:a to, ze to je ze srdce znamena ze to je cinnost konana ze zajmu nekoho jineho nez-li majitele onoho srdce?
:arrow: neházej všechny do jednoho pytle.
Samozřejmě, že i z biologického hlediska dává smysl pomáhat tomu, kdo nám to jednou může vrátit, tak to má být vlastně i v rodině díky genetické spřízněnosti (já osobně když koukám kolem, tak mi chování podle genů ale zas až tolik nepasuje, viz dětské domovy nebo domovy důchodců).
Ale určitě sis všiml, že jsou lidé, kteří za to očekávají víc a lidé, kteří míň či dokonce nic.
Ano, každého hřeje pocit z toho, že udělal něco správného. Jistě. Protože jsme jednali v souladu s tím, co cítíme někde uvnitř jako správné.
Svalovat vše na ego je jednoduché; nenapadá mě nic, co by na něj nešlo svalit. :)


Každopádně, jinými slovy popisujeme asi to samé. :D :wink: :D
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

mirunnka píše:....
Hezky napsáno. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

Pavlusko v podstate s tebou nejsem v rozporu. Jen tvrdim, ze i dobry umysl je porad jenom umysl. A ze tedy i objektivne "dobry" umysl je prani meho sobeckeho ega.

Ono kdyz to vezmu uplne ad absurdum tak je i tezko rict co je to vlastne dobry skutek. Nekdy nekoho prastit tyci muze byt pro nej samotneho ve finale lepsi, nez mu delat dobrozdani. :)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dgm »

Tezko rict, jak to chapou tvy rodice.Nemyslim si, ze to rodice delaji pro svoje ego. Ja jsem taky u svych deti cela leta myslela, ze pro ne delam to nejlepsi. Skoro by se hodilo, kdyby nekdo z tve rodiny potreboval tvoji pomoc. Myslim si, ze by jim to lip docvaklo, kdyby jsi mohla na nich samotnych dokazat, ze vita funguje. Nepotrebuje se treba tatinek zbavit nejake obtize? Nebo maminka celulitidy? Na to je pust nejlepsi.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

dvdmchl píše: Ono kdyz to vezmu uplne ad absurdum tak je i tezko rict co je to vlastne dobry skutek. Nekdy nekoho prastit tyci muze byt pro nej samotneho ve finale lepsi, nez mu delat dobrozdani. :)
nepochybně. :)
však si rozumíme.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Fiona »

Kdyz v tomhle se strasne tezko radi... Za sebe vim presne co bych udelala, zpacifikovala rodice, prosadila si svoje a ujistila je ze je mam furt rada, ale kazdej jsme jinej (nastesti). Ona i ta nejlepsi metoda je na dve veci, pokud to cloveku nejde zevnitr. Zrovna rodice moc dobre poznaj, kdy si je clovek jistej v kramflecich, a kdy si muzou delat co chtej. To vyciti, presne jako pes vyciti kdo ma strach.

Flowiee, hlavni vec, nenech se vytocit. To je to posledni co potrebujes. Pak taky neuskodi uvedomit si, ze pokud jde o jidlo, jses ty ta dospelejsi, rodice jsou v teto oblasti spis jako male deti, pri vsi ucte k nim. Proste se nenechavej od nich vytacet, a radsi se jim pokus pomoct. Vsak pachaji pomalou sebevrazdu vidlickou a nozem, a ani o tom nevedi.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

mirunnka píše:Ne, Fllowie, tisickrat ne. Ani nevis, jak dobre ti rozumim. Mam uplne stejne problemy, prestoze je mi o par patku vic nez tobe. Cely dospely zivot bojuju s poruchou prijmu potravy. Neni to anorexie,ani bulimie - nezvracim. Rikaji tomu zachvatovite prejidani. Duverne znam ten pocit nenavisti k sobe same, k vlastnimu telu, to hystericke sledovani se. Slibovani, ze uz nikdy.....dalsi selhani a vycitky. Neschopnost se ovladnout ruku v ruce ze zoufalstvim, ze to neumim. A strach z tohoi, jak svemu telu ublizuju, z nasledku, kterte to muze mit.
Poslednich par roku jsem se tohle prokleti pokousela kompenzovat pusty. Paradoxne bylo lehci tyden dva nejist, nez jist normalne.
Presne to je aj môj problém, snaží msa ako veľmi viem... Niekto mi tu písal, že idem iba o kompenzáciu niečo vnútri psychiky, nejakého problému..Lenže ja neviem akého... Naozaj sa bojím o svoje telo o to, ako mu ubližujem.... Keď on oto je nenormálne... Najem sa z čerešní, hej? a zrazu sa cítim strašne presladená, tak si musím dať čosi slané, lenže nič vita slané nemáme, tak si dám vajíčka posolené a tým pádom dostanem pocit, že už som vita stravu porušila, že môžem ďalej, že si môžem dať dva rožky s maslom a sáčkovú polievku a zajesť to čokoládami.. Nechápem to...pred dvoma týždňami a aj pred maturou mi nerobilo problém byť na 100% vita, bola som najedená, šťastná, spokojná sama so sebou, pomaly som chudla a teraz toto... Ja si naozaj myslím, že problém bude v tom mojom vzťahu s maminou( to že ma núti jesť varené teraz nespomínam)..my jednoducho spolu bojujeme asi od mojich 13 rokov a zdá sa mi, akoby ona nevidela vo mne nič dobré... predvčerom ma vyhodila z domu a teraz bývam u ocina, kde je to fakt biedne so stravou( možno preto som mala tento víkend naozaj otrasný čo sa týka jedla, pol dňa nič a potom prežieranie)..ja neviem, bojím sa, že keď to pôjde takto ďalej, tak mi prepne z toho, tak svojmu telu neuveriteľne ublížim namiesto toho,aby som mu pomohla...
A čo mám robiť teraz? Keď mi nie je dobre ani po psychickej ani po fyzickej stránke? Ako sa mám stravovať, keď brucho mi ani pomaly nestihlo stráviť to spred víkendu a nieto ešte sobotné ládovanie sa a nedeľné precpávanie? Ja sa naozaj neviem normálne stravovať... Ako si ty písala, nerobilo by mi problém si dať pôst týždenný, ale primeranú stravu odhadnúť neviem... Je to des...A nemám sa ani na koho obrátiť, lebo by ma nikto z okolia nepochopil a videli by zámienku, ako mi dokázať, že tento spôsob výživy fakt nie je vhodný pre mňa :( :( :(
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Advid »

fllowiee píše: Najem sa z čerešní, hej? a zrazu sa cítim strašne presladená, tak si musím dať čosi slané, lenže nič vita slané nemáme, tak si dám vajíčka posolené a tým pádom dostanem pocit, že už som vita stravu porušila, že môžem ďalej, že si môžem dať dva rožky s maslom a sáčkovú polievku a zajesť to čokoládami..
To znám. Někdo nemá problém být dlouhodobě na ovoci a někdo po ovocných eufóriích tvrdě dojede na to, že nevyvažoval to lehké těžším (saláty, semínka, ořechy). Psychika je klíčová. pokud se budu na někoho těšit, nebudu se cpát kešu oříškama apod. Ale s tvojí situací ohledně bydlení a tak neporadím, nikdy jsem v podobné nebyl. Ale myslím, že už se to tu řešilo, tak snad holky napíšou.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Advid píše: To znám. Někdo nemá problém být dlouhodobě na ovoci a někdo po ovocných eufóriích tvrdě dojede na to, že nevyvažoval to lehké těžším (saláty, semínka, ořechy). Psychika je klíčová. pokud se budu na někoho těšit, nebudu se cpát kešu oříškama apod. Ale s tvojí situací ohledně bydlení a tak neporadím, nikdy jsem v podobné nebyl. Ale myslím, že už se to tu řešilo, tak snad holky napíšou.
S tým bývaním to nejako zvládnem, ja musím doriešiť skôr to stravovanie... Neviem ,či prejsť na nejaký trojdenný pôst alebo čo? Ći mám začať "odznovu" s vita na nejakých šťavách..Fakt neviem, akoby som najlepšie pomohla telíčku svojmu po tomto zabijackom týždni, teda hlavne víkende... Ja som taká koza sprostá, stálo mi to za to?... Prečo to robím, ke´d viem, že mi to padne akurát na škodu a v podstate mi to jedlo ani nechutí?...áááá
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od mirunnka »

Fllowie, precti si, prosim te, jeste jednou a poradne co jsem ti psala. Hej, nelamej to pres koleno, fakt ne. Kdyz se to budes snazit zlomit nasilim, porad ti bude nekde v podvedomi rvat ublizeny hlasek, ze ti neco berou a ze chces a chces a chces :evil: Telo neni stroj, ktery preprogramujes ze dneš na dn. A hlava uz vubec ne. Mely nejake navyky, zavislosti, potreby. Ja vim, chces radikalni zmenu a rychly vysledek, nechce se ti plazit nekam pomalu a na vysledky cekat buhvijakdlouho. To taky znam. Ale ujistuju te, ze vysledky chodi i kdyz neco zmenis jen malicko. Za necele dva mesice, kdy jsem drzela pust, pak prisli zravky, pak vita na pul, nekdy dve tretiny, vidim, co se deje. Ono i to malo, padesat procent zive stravy, telo hrozne moc oceni. Citis se kvalitativne mnohem lip. Zpomal, je to jedine reseni. Jinak te to bude porad hazet do toho zakazaneho, je to zacarovany kruh. Cim vic si budes zakazovat, tim vic to budes chtit. Dej si cokoladu s tim, zč se na ni tesis, ze je to v ramci prechodne faze, ze ji muzes. Dej si neco kncentrovanejsiho, slanejsiho a treba i vareneho, kdyz mas chut. Jinak si to hlava i telo vyrvou a zase se to otoci proti tobe. Mne se osvedcilo nahrazovat uplne spatne necim lepsim.Miluju syry a byla to vrazda si je odpirat. Tak davam ty nejlepsi mozne, hl. nepasterizovany kozi. Jsem masozrout - zatim?- jak hrom. Takze rybky. Na trose olivace, mnamka. A vsechno prokladat a obkladat spoustou zeleniny. A rano velka ovocna snidane - takoveto ocisteni po ranu. Hlavne si nic nerozkazuj a netrestej se a nemej se nerada. Pamatuj si, jsi na ceste, jdes dopredu, i kdyz zakopavas. Jsi jen clovek. A to, ze tady nekteri maji zkusenost, ze na vita se da prejit ze dne na den, tim se netrap. Proste uz dospeli do nejakeho stadia, i duchovne, nejak jim to tam samo preplo :) . Vetsina ma jinou zkusenost, podobnou jako ja a ty.
Hlavne se ted nervi do pustu, taky by se ti mohlo stat, ze to v tomhle stavu zase nedas, vecer te ten tlak zaqkazaneho ovoce zas prevalcuje, prezeres se, budes mit jeste vetsi moralni kocovinu......
Rikej si, ze se vloudilo par chybek, ale ty porad jdes po sve ceste. Nakonec zjistis, se to par dni bylo pul na pul vita nevita, sem tam vic, sem tam, protozes to tak citila sto procent :wink: :wink: Po tydnech se ten pomer bude menit k lepsimu, po mesicich to bude super, a za rok :D :D :D Jeden moudry pan kdysi rekl, ze je lepsi zapalit malou svicku, nez proklinat temnotu. Zkus nebyt tak radikalni, bojovnice Fllowie. Jsou i pokojni a trpelivy bojovnici. Myslim na tebe.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

fllowiee píše: S tým bývaním to nejako zvládnem, ja musím doriešiť skôr to stravovanie... Neviem ,či prejsť na nejaký trojdenný pôst alebo čo? Ći mám začať "odznovu" s vita na nejakých šťavách..Fakt neviem, akoby som najlepšie pomohla telíčku svojmu po tomto zabijackom týždni, teda hlavne víkende... Ja som taká koza sprostá, stálo mi to za to?... Prečo to robím, ke´d viem, že mi to padne akurát na škodu a v podstate mi to jedlo ani nechutí?...áááá
Za sebe můžu říct, půst ne. Řeš si spíš situaci mimo jídlo! Zabývej se budoucností (určitě ji vidíš růžověji než jak žiješ teď) a něco pro ní dělej. Nemluvím o jídle, hm? Pokud si můžeš u vás někde najít brigádu, jdi do toho. Přinese ti to víc soběstačnosti. Neříkám, že si za ty peníze pak můžeš koupit svoje jídlo. Ano, můžeš. Ale to není priorita, hm? :))) Nebo se zdokonaluj v jazycích, choď hodně ven, sportuj, nezanedbávej kamarády (kteří za to stojí), poznávej nové.... No, co to tu vypisuju, prostě dělej, co ti přináší radost a uspokojení, aniž by ses musela uklidňovat jídlem. Tím, že si člověk nacpe pupík, se chce uzemnit, uklidnit.
Na konci dne bys měla být plná dojmů, co vše hezkýho jsi zažila nebo udělala (případně neudělala a nic se neděje, relax) a ne výčitek, že jsi jedla o trochu víc nebo nevhodně.
Negativní pocity zpomalují metabolismus a blokují tok energie. ;-) To nechceš, viď? :)

Ještě přímo k jídlu: Pestrost!!! Monodiety na pročištění podle mě v takovém případě nejsou to nej. Prostě pestrost a míra co se týče množství. A jíst jídlo vědomě, kousat... :)
Nedávej si žádné termíny.
Skoro se mi chce říct, začni se mít ráda TADY A TEĎ HNED.
Pak se vyřeší i třeba to jídlo. Tak nějak samo.

No, každý máme svůj vývoj.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

mirunnka píše:Hlavne se ted nervi do pustu, taky by se ti mohlo stat, ze to v tomhle stavu zase nedas, vecer te ten tlak zaqkazaneho ovoce zas prevalcuje, prezeres se, budes mit jeste vetsi moralni kocovinu.......
:wink:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od hugis »

Pridám sa aj ja k dievčatám s ktorými vo všetkom súhladím. Určite nerob žiadny pôst. Zmier sa najprv zo svojou súčastnou situáciou a potom začni robiť pomaly postupné zmeny. Nechci všetko hneď. Mne trval prechod dákych 5 rokov a ty to chceš stihnúť za víkend. Nehovorím, že sa to nedá, ale je to neskonale ťažšie. Akurát si nabiješ hubu ako ďateľ na betonovom stĺpe a padáš na psychycké dno. Začni sa tešiť z jedla. Akéhokoľvek. Avšak preferuj kvalitu. Teš sa aké kvalitné jedlo dávaš svojmu telu. No a čo, že je varené. Ak to telo vydržalo doteraz, ešte chvíľu to zvládne. Potom môžeš postupne vyhadzovať jednotlivé skupiny potravín, na ktorých najviac závislačime. Najľahšie je asi mäso. Vylúčiš ho a je z teba regulárna vegetariánka. To okolie ešte v pohode akceptuje. Nemáš problém sa najesť kdekoľvek. Vydrž aspoň mesiac. Potom vyhoď všetko mliečne (plus vajcia a si vegánka). Začína sa pritvrdzovať. Teš sa ako ješ stále zdravšie. Kvalitne potraviny chutia omnoho lepšie. Nekupuj si špagety za 9,50, ale za 40. Pokvapkané panenským oliváčom chutia aj osamote vinikajúco a nemusíš na ne sypať syr, aby si ich bola schopná zjesť. Celozrnný chlebík obložený paprikou na plátky, úplná lahoda. A zase aspoň mesiac. Nakoniec prichádza najťažšie, vyhoď obiloviny. Zrazu zistíš ako zdravo sa stravuješ. Občas si síce naparíš zeleninu, alebo uvaríš zemiaky, no pomedzi to ješ množstvo ovocia, šaláty. A potom zrazu zistíš, že si úž dva týždne nevarila a si tam. Hlavne z radosťou a úsmevom. Každé ráno keď vstaneš tak pochvál svoje telo ako dobre ti slúži. Veľa šťastia.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Fiona »

Taky se pridavam a primlouvam za postupny prechod. To co rika Hugis je jedna z cest, tj nejdriv zbavit masa, pak mlecnych vyrobku, pak obilovin. Osobne bych rekla ze mnohem schudnejsi by mohla byt alternativa - nejdriv zbavit masa, pak za par mesicu obilovin, a az nakonec mlecnych vyrobku. Duvod je ten, ze pro vetsinu lidi je mnohem snadnejsi vynechat chleba a spagety, nez syry v salatu, ktery se spolu s ovocem stava prakticky jedinou potravou. Ale to je u kazdeho individualni.

Navic, kazdy jeden krok se taky da delat postupne. Treba u toho masa - urcite jako prvni vyradit veprove, pak hovezi, pak kurata a ryby az nakonec. Jak rika Mirunka, telo oceni i tohle. Pokud jde o syry, i tam se to da postupne. Jako prvni dusledne vyradit hermeliny a tavene syry, pak tvrde, a az nakonec cottage cheese a kozi syr (nejlepe nepasterizovane). A u obilovin zrovna tak. Jako prvni vyhodit buchty, bublaniny a koblihy. Pak bile rohliky a za nejaky cas po nich i celozrnny chleb. Pak halusky a spagety, a ryzi nechat az uplne nakonec. Taky se samozrejme hned od zacatku vyhybat sladkostem, alkoholu apod... a postupne zvysovat podil syroveho na ukor vareneho.

Ale Flowiee, opravdu se nemusis bat ze by sis ublizila tim, ze si das ryzi, kus syra nebo vajicko. Telo mnohem lip snasi spatne jidlo nez stres. I kdybys nejedla nic jineho nez hamburgery a bonbony a zapijela to Colou, potrva to desitky let nez te to zabije. Z trapeni ale muzes onemocnet mnohem driv, tak tyhle zmatky proste prijmi jako lekci pokory. Mistr sveta ve vitarianstvi z tebe nebude, no, vsak se svet kvuli tomu nezbori. Ale mit se rada, to je ve skutecnosti dost narocny ukol, a jeden z nejdulezitejsich. Drzim ti palce :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

te´d čtu Zbavte se svých kil bolesti, a musím říci, že co se týká přejídání, tak je to fakt dobrá kniha, je psaná tak, že je to jako terapie, provází člověka jeho nitrem, přesně ví jak na člověka, aby ze sebe dostal to co je tam někde dole, o čem možná už ani neví, ale to to přejídání způsobuje...ty věty, které šahají hluboko, jsou tam nenápadně, není tam jako - a teď jdeme na tarapii, připravte se...a to je dobře, může to být trochu léčba šokem....kniha je sice zaměřená na přejídání z důvodu zneužívání v dětství, ale dá se na to napasovat třeba jiné téma a projít to s tímto postojem, princip je stejný http://www.ini.cz/ranka/knihy/virtue.ht ... il_bolesti" onclick="window.open(this.href);return false;
knihu jsem si ani nechtěla koupit, když jsem četla, čeho se týká, říkala jsem si, že se mě to netýká, ale přečetla jsem od ní vše, co tady v ČR vyšlo, tak jsem to koupila a jsem moc ráda, protože mi to hodně pomohlo, napasovala jsem si na ni přesně svoje téma, dá se to takto univerzálně, princip je stejný a je dobře psaná, že prostě s člověkem hne a něco z jeho nitra vytahne a opravdu se mu uleví a - přestane tolik jíst!!! dříve jsem jedla hodně přes svoji hranici a dlouho a nešlo s tím nic dělat, byla jsem z toho nešťastná, hlavně z toho, jak to nedokážu ovládnout, jak sebou nevládnu....potom to začlo pomalu povolovat - uvolňování přes meditaci, sport a te´d tahle kniha mi pomohla ještě dál, nemůžu tomu uvěřit, že kniha se mnou dokáže tak hnout....už jen občas sním něcoho více - před menstruací, ale to chorobné každodenní přejídání už dávno není, to už tedy není dlouhou dobu, ale stále tam byl takový zbytek....teď mi pomohla tahle kniha, uvidím, jak to bude vypadat dále.....takže opravdu se dá z toho vyjít!!!!


přejídání = nějaký špatný zážitek v sobě (vědomý nebo nevědomý), který se napovrchu dostává jako určitá vzpomínka nebo jen jako divný pocit, který člověk nechce, tak se přejí a tím otupí tělo, jeho vnímání a člověk cítí klid....neotravuje ho ten pocit....ale je to stále dokola....
je zajímavé, že toto jsem cítila už dlouho, že ta psychika je tak propojená s jídlem, psala jsem o tom i v té zápočtové práci, na vita se hodně psychika čistí právě tím, že se jí netěžká jídla, která neutlumují, z člověka vychází ty pocity k vyřešení a nejdou až tak dokonale přejíst, z toho jsou potom různé výpadky z vita, ale i přejídáním vita, to je také fakt, že to jde, ale neutlumí tolik jako jiné přejídání

nebo může být přejídání i z nepokojenosti s životem nyní
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

s tím přechodem na vita...také to vidím na postupné ...třeba jen trochu ozdravit svůj jídelníček
třaba dávat dopoledne ovoce a potom jíst vařené, ale ozdaravit si ho - například jíst dělenou stravu, to tomu tělu hodně pomůže a potom pokračovat s přidáváním vita podle pocitu

ono ti možná nejde tak ani o vita, jako o nějakou svoji léčbu, kdy hledáš spásu ve vita, ale ta v tom není
"spása" je v psychice a vita ti samozřejmě může hodně pomoci

PS: možná jsem hodně mimo téma nebo už jsou tady odpovědi, ale jen jsem tak mrkla na příspěvky a najednou mi to psalo odpovědi, tak se omlouvám, jestli jsem mimo.... :wink: :) nestihla jsem přecíst všechny příspěvky výše
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne pon čer 23, 2008 12:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

Pavluška píše: Za sebe můžu říct, půst ne. Řeš si spíš situaci mimo jídlo! .....
:)
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne pon čer 23, 2008 12:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od awa »

To co napsal Hugis, je moc povzbudivé na všechny. Stačí si vzpomenout na začátky a na to, co je dnes. Já měla mnohem větší problémy vyřadit obiloviny, než mléčné, ale bude to individální. Maso šlo fakt nejlíp - ze dne na den, ale to neznamená, že jsem ho občas nesnědla - mluvím o návštěvách, kdy ti navaří dle svého mínění a lásky to nejlepší, postaví talíř před tebe a ne vždy je taktní a možné odmítnout...Určitě se budeš i později 100% na vita, rozhodovat, jestli je lepší jednorázově si dát vařené nebo navodit "dusno" a nepěknou atmosféru, kterou si na odneseš v sobě přinejmenším na několik hodin domů ( ale většinou to trvá déle ) a bude tě to otravovat mnohem víc než nějaká flákotka v břiše.
Drž se, určitě se to srovná.
S půstem si z vlastní zkušennosti myslím, co ostatní. Půst je spíš o duchovní a duševní rovině. Ale samozřejmě záleží jen na tvém rozhodnutí.
Pa, pa >:-)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

hugis píše:Pridám sa aj ja k dievčatám s ktorými vo všetkom súhladím. Určite nerob žiadny pôst. Zmier sa najprv zo svojou súčastnou situáciou ...
:)
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Mäso mi nerobí problém vynechať... proste ho nahrádzam zeleninou, rovnako ani obilniny, rožok som zjedla iba v záchvate, inak mi ani nenapadne si ho dať... Rovnako mlieko či jogurty, to všetko rozchodím, dokonca mi to ani nechýba... Mne robí problém hlavne varené vajíčko, ČOKOLÁDA (tej chute sa neviem zbaviť) a niečo také ako zemiaky alebo potom varená šošovica, fazuľa a spol... Problém nevidím v tom, ž by som mala prejsť na 100% vita ako skôr v tých stavoch prejedania sa, tie neviem ukontrolovať... Ja som to mávala aj predtým, možno tak posledný rok, len v omnoho menšej miere a nie tak často ako teraz... Máte pravdu, musím si nájsť aktivity, hlavne cez víkendy, tie sú pre mňa veľmi náročné... Cez týždeň, keď mám čo robiť to vôbec nie je kritické, niekedy priam príkladové, no akonáhle sa dostaví tá situácia keď sedím v kuchyni pri televízore( iba v kuchyni, keď som v obývačke ani nie) je jedno či je deń alebo noc, či so m najedená alebo hladná, stále myslím na jedlo na to čo by som si dala... Tak pre začiatok zjem čosi vita, bez problémov, no mňa stále umára ten pocit že chcem jesť jesť a jesť a potom sa nekontrolujem a prejem, no prechádza to až do úplných extrémov, až sa normálne hanbím za seba...
Uf, takže mať sa rada, nič si nevyčítať, netlačiť na pílu a tešiť sa z každého pokroku, každého dňa... Z toho, že idem piatok na festival a budem sa baviť :) Pokúsim sa, no neviem, či to nepokazím celé zas...
Inak pre dnešok-zatiaľ som nič nezjedla, som v robote a ani nemám príležitosť na to, ale len čo skončím s robotou pôjdem si dať..hm..na čo mám chuť? na grep a potom oriešky s medom..hej, ale len za hrsť...
Držte mi palce
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Vita (resp. tie moje pokusy o to) mi priniesli jedno veľké plus a to, že nemám absolútne chuť na alkohol! Dokonca aj keď máme piatky také tie výpady s fľaškou v ruke, nie som ochotná piť a to nie že by som sa nejak snažila odolávať, proste nechcem... Dokonca keď mi to nanútia tak som schopná si dať iba za hlt a ani o kúsok viac... A zrejme by bolo super dospieť do takého štádia s varenou stravou...
uáá.,...keď mne by iba stačilo nájsť vhodné merítko na to toľko čoho a kedy zjesť... Neviem počúvať svoje telo ešte...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

to je pěkné s tím alkoholem, také se mi to po určité době na vita stalo
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Mirunnke, Fione, Pavluške, Sluníčku, Hugisovi, Awe a vôbec všetkým... Verím vám, preto si naozaj beriem vaše rady k srdcu... Možno si myslíte, že to nemá pre mňa moc zmysel, no ja som vám naozaj vďačná za každý príspevok.
A zasa raz, ďakujem....
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od awa »

Ó jak ti rozumím - já bývalý čokoholik....Zatím to řeším tak, že mám koupené bio nepražené kakao ( cena tak cca 100,-CZK ), které přidám do mléka z namočených mixovaných mandlí bez slupky a trochou medu. Jsem po tom fakt freeky, absolutly, ale musím se krotit, neb mé ledviny nejsou ještě v takovém stavu, abych se mohla mé čokoládové choutky častěji realizovat ...

Alkohol mi nechutná taktéž, ale upřímně mi nikdy nechutil, mám silnou alergii na kyselinu mravenčí ( ale to jsem samozřejmě donedávna nevěděla ), proto mám k němu vnitřní odpor....ale nechybí mi, je tolik jiných dobrůtek... :D

Děkuji za krásné poděkování a každý krok směrem vpřed i úplně maličký má smysl...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

přesně :D
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Standa K. »

fllowiee píše:
Standa K. píše:když jsem to chtěl "zlomit" jediným prudkým útokem "ještě stačí vydržet pár dní, pročistím se a pak už si tělo zvykne a bude šlapat jako hodinky..."
a nie? :cry:
mirunko - máš za jedna :D
já jen vidím zakopaného psa né v démonech ale v něčem naprosto "obyč" :
- tak jak jsem psal u babičky vařené je droga a to doslova - jsme s feťákama na jedné lodi ikdyž jen o úroveň níž
- v čem vidím spojitost:
vařené stejně jako drogy nedává po nutriční stránce uživateli vlastně vůbec nic... ale... dává mu mnoho dobrých pocitů, jde o silné stimulanty tvorby dopaminu v hlavě.. a je vědecky dokázáno a ze života odpozorováno, že tyto příliš silné stimulanty ničí v hlavě místa k navázání dopaminu (receptory) a jak jich ubývá jsou nutné stále silnější dávky (heroinu nebo vařenýho) aby se navázalo dostatečné množství dopaminu
a kruh se nám polehoučku uzavírá...

- jak z toho ven ??
na maximum využít kladných zdrojů dopaminu (a serotoninu) - pohyb, slunko, čerstvý luft, hezké obrazy, hudba, vůně, chutě, zooterapii, aromaterapii... vše co vám "dělá dobře" a přitom to není destruktivní...

- časem se díky schopnosti regenerace organismu receptory v hlavě "vyhojí"...

+ co se stravy týče :
- čistit pravidelně střeva klystýrem a nedám dopustit na braní bi-fi a laktobaktérií (v lékárně, firma swiss, bez mléčné složky), 2 pilulky před spaním - tím dát dohromady střeva a zamezit plynatosti
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

Standa K. píše: + co se stravy týče :
- čistit pravidelně střeva klystýrem a nedám dopustit na braní bi-fi a laktobaktérií (v lékárně, firma swiss, bez mléčné složky), 2 pilulky před spaním - tím dát dohromady střeva a zamezit plynatosti
Osobně si už myslím, že tenhle krok (klystýr) lze vynechat. Radši upravit vše nenásilně, včetně psychiky. Bifidky od zmíněné firmy jsou fajn na cesty, když se tělo má přizpůsobit novým podmínkám a jiným přijímaným bakteriím atd. Mám s nimi dobré zkušenosti.

Good luck ve všem. Všechno bude časem ok, když budeš chtít. :) A Ty chceš.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Možno je to smiešne, ale ja stále neviem, čo to ten klystýr je... :D :D :D

tak dnes som si teda povedala, že sa udržím na uzde( babičke som vrátila do šuflíka čokoládky čo som jej pojdela :D ) a v obchode si kúpila vita stravu....

Raňajky: voda, nebola som schopnánič iné prijať do seba po víkende
Obed: grep a banán + 10 vlašských orechov
Večera: tak tu som mala dva kaleráby a tri rajčiny
+ pred chvíľou som mala chuť na banán, tak som si ho dala...

Júúúj, dúfamže to pôjde..
chcem podotknúť, že na nič som sa nenútila a ani som si neodopierala varené... Otvorila som chladničku( tentokrát doma u maminy-lenže tá sa teraz so mnou nerozpráva, takže sa nezaujímao to, čo jem :D aspoň v čomsi to má výhodu) a zbadala som rajčinky s kalerábom ,tak som si ich jednoducho dala, i keď priznávam, boli posolené, ale čo už...

Zajtra si asi pôjdem zabehať, nech prídem na iné myšlienky...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Fiona »

Jeste me napada k tomu cokoholismu, jimz take trpim a sem tam podleham - daji se objednat u Terky v Lifefoodu raw kakaove boby, coz je ta nejcistsi cokolada, bez tech svinstev co delaji zpracovanou cokoladu jedovatou :wink:

http://www.lifefood.cz/katalog/prava-cokolada.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

dnes + 2dcl šťavy pomarančovej
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Fiona píše:Jeste me napada k tomu cokoholismu, jimz take trpim a sem tam podleham - daji se objednat u Terky v Lifefoodu raw kakaove boby, coz je ta nejcistsi cokolada, bez tech svinstev co delaji zpracovanou cokoladu jedovatou :wink:

http://www.lifefood.cz/katalog/prava-cokolada.html" onclick="window.open(this.href);return false;
kuknem to, snáď by to pomohlo zahnať chute :)
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

:) chute to jako fakt nezazene...
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Advid »

Souhlas s holkama. Půst se dá k přechodu "použít", ale až tak od patnáctky a patnáctku zase nemůže (no já vím, jak kdo).
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

ja presel po sedmicce...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Fiona »

A ja uplne BEZ 8)
A taky s cokoladou, ach jej :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Advid »

Já po 21.:-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

jj kazdy to ma jinak, asi univerzalni navod na prechod neexistuje. Fllowiee si bude muset nejak najit vlastni cesticku.

I kdyz ja porad horuju za tu poradnou ofenzivu a zniceni, zdeptani, a vystaveni vsech odpurcu. :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

dvdmchl píše: I kdyz ja porad horuju za tu poradnou ofenzivu a zniceni, zdeptani, a vystaveni vsech odpurcu. :)
Já taky, ale radši až po finančním osamostatnění.
(:-)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Tak som sa teda rozhodla, že s tým vyrukujem na rodinu...Veď nejde o nič zlé a pokiaľ budú teda vedieť presne o čo ide, tak by sa nemali prečo báť o moje zdravie(zrejme hneď nepochopia, že práve naopak, ja si tým zaistím dlhší život)... Dnes idem ku zubárke, tak sa potom zastavím v robote u maminy a poviem jej to...uá... To bude... Už to počujem, že som bláznivá a že nemám čo od dobroty robiť... Už chápem sesternicu, ktorá sa rozhodla ísť na kresťaskú cestu v našej ateistickej rodine a aký veľký strach mala, keď šla povedať rodičom, že sa ide dať pokrstiť... Mám skoro 18 rokov(2.júl) a viem rozmýšľať, hádam mám nejaký pud sebazáchovy a nemienim sa skoliť, tak musia pochopiť,že to robím iba pre svoje dobro...

Dnes ráno som mala nenormálne riedku stolicu... Hádam to je dobré..
Rańajky: Dva banány a džús(rozmixované spolu) mňááám... :) :)
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

a rovnako dnes behnem do obchodu s biopotravinami kuknem tam tie bôby kakaové,snáď ich budú mať... :D jako sa teším len...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Advid »

fllowiee píše:Veď nejde o nič zlé a pokiaľ budú teda vedieť presne o čo ide, tak by sa nemali prečo báť o moje zdravie
Bohužel ne. Nebudou to brát přes mozek, ale přes strachy.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Standa K. »

dvdmchl píše::) chute to jako fakt nezazene...
přesně, maximálně krátkodobě a na čas, dlouhodobé řešení to není...
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od hugis »

Advid píše:
fllowiee píše:Veď nejde o nič zlé a pokiaľ budú teda vedieť presne o čo ide, tak by sa nemali prečo báť o moje zdravie
Bohužel ne. Nebudou to brát přes mozek, ale přes strachy.
Môj otec mi stále hovorí, že sa budem stravovať zdravo tak dlho, kým neochoriem. :roll:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od RadkaS »

fllowiee píše:Tak som sa teda rozhodla, že s tým vyrukujem na rodinu...Veď nejde o nič zlé a pokiaľ budú teda vedieť presne o čo ide, tak by sa nemali prečo báť o moje zdravie(zrejme hneď nepochopia, že práve naopak, ja si tým zaistím dlhší život)... Dnes idem ku zubárke, tak sa potom zastavím v robote u maminy a poviem jej to...uá... To bude... Už to počujem, že som bláznivá a že nemám čo od dobroty robiť... Už chápem sesternicu, ktorá sa rozhodla ísť na kresťaskú cestu v našej ateistickej rodine a aký veľký strach mala, keď šla povedať rodičom, že sa ide dať pokrstiť... Mám skoro 18 rokov(2.júl) a viem rozmýšľať, hádam mám nejaký pud sebazáchovy a nemienim sa skoliť, tak musia pochopiť,že to robím iba pre svoje dobro...

Dnes ráno som mala nenormálne riedku stolicu... Hádam to je dobré..
Rańajky: Dva banány a džús(rozmixované spolu) mňááám... :) :)

Fllowiee, to bych videla jako klicovou vec. Budes se muset za sebe postavit a ustat to. Nenechat se zviklat a dat okoli na jevo, ze to je Tvoje rozhodnuti o Tvem zivote a ze to tak budou muset brat. A ze oni jsou ti, co se budou muset smirit s tim, jak Ty zijes a ne, ze oni budou rozhodovat za Tebe, co si das do zaludku a co ne. Mam s prechodem na vitarianstvi (i veganstvi bylo pro okoli neprijatelne...) a s vitarianstvim dost zkusenosti. Dost jsem zazila, dost jsem zkusila a dost jsem si vyslechla... zkusenosti budeme mit vsichni svoje, ale mam za to, ze se vsichni, co tim prosli, v jednom schodneme. Dokud neukazeme blizkemu okoli, ze my jsme si sami se svym rozhodnutim jisti, tak oni nejsou schopni nasi zmenu akceptovat. JA SE TAKHLE ROZHODLA, TAK TO JE, TAK TO BERTE. NENI PROSTOR NA DISKUSI A NEBUDU TU S NIKYM SMLOUVAT O TOM, CO BUDU JIST. Tecka. Tohle jsem pochopila casem, ale cim vic jsem si byla jista, cim vice vysledku mi moje zivotosprava prinasela, tim durazneji jsem dokazala okoli ukazat, ze neminim smlouvat... a svete div se, okoli prestanou dochazet sily.... cim ty jsi silnejsi, tim oni jsou slabsi. To je tvuj prostor, ne jejich, a je treba jim to dat jasne najevo. Nerikam, ze se musis hadat (ale muze), ale je treba ten postoj prezentovat jasne. Ja se takhle rozhodla a tak to bude, jestli se za rok rozhodnu jinak, tak to udelam jinak, ale ted, to mam takhle.
Myslim, ze az si tohle prosadis, a ver, ze okoli nezbude nic jineho nez skutecnost prijmout (kazdemu trva ruzne dlouho nez mu to dojde, takze trpelivost a postoj, pres ktery nejede vlak), hodne se uklidnis, hodne se Ti ulevi a budes se moci soustredit na zivotospravu samotnou. Neboj, bude lip. Ted resis moc veci najednou a proto Ti to vsechno nejde tak, jak by jsi treba vzdycky chtela. Chce to cas, trpelivost a resit jednotlive veci postupne. Ted jsi v nejhorsi fazi, nemas se od ceho odrazit, zkusenosti pramale a okoli, misto aby Ti verilo a podporilo, tak Ti jeste pritezujou. Vydrz! Bude to lepsi a lepsi.

Osobne vzdycky rada doporucim knihy od Daimantovych FIT PRO ZIVOT. hodne Ti to do zacatku pomuze a taky rozhodne delena strava. Kdyz varit, tak jedine delena strava bez polotovaru, ecek a podobnych s..cek. Rano ovoce, dopoledne ovoce, odpoledne salat (nebo ovoce), vecer syrova zelenina (nebo salat) + varene nejlepe veganske jidlo. Pak, az budes v pohode, jednoduse vypustis to varene veganske jidlo na konci dne a pul je vyhrano :wink:
Naposledy upravil(a) RadkaS dne úte čer 24, 2008 16:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od epony »

ahoj Fllowiee :) Akurat som docitala tvoj dennik-velmi ti drzim palce. Sme na tom celkom podobne- akurat ze ja som veganka uz par rokov a moj problem je ten, ze stale padam do pazurov varenej stravy. Stale je to ako na važkach- varena strava- surova strava- varena-surova-uz asi rok. Neviem sa preniest na 100% raw..ono by to nebol ani taky problem kebyze mam pri sebe(doslova) podporu. niekoho, kto ide v tom so mnou. až na sestru,ktora je vegetarianka su okolo mna nechutni mäsožravci a ajked už rodičia davno do mna nehučia, nenutia ma jesť mäso, tie obdobia prednašok som si tiež pretrpela, ked som prešla zo dna na den na vegansku stravu. Momentalne je to skor o tom, že kedykolvek na nich vyrukujem, že som znova RAW, počujem len dokola, že som šialena, že si ubližim atd..U mna je to o to jednoduchsie že byvam na private(študujem) ale ked pridem cez vikend domov k rodičom neviem odolat varenemu.Každopadne, držim palce, moja rada- nedaj sa odbiť rodičmi ani okolim, ja som preživala krizove obdobia zo strany okolia ale to ich prejde :) A čo sa tyka jedenia masa- ja som na to šla uvedomenim sa že su to mrtvoly a že je to absurdne aby som jedla ine žive bytosti. Teraz by som ani za svet nedala do ust maso..Jednoducho si človek odvykne a nechyba mu to a tak je to zo všetkym- aj sladkostami..:)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

týždeň sa držím...som tu len na skok preto iba v skratke, no neviem, či je to normálne no ja mám energie za końa a fakt neviem, či to pripisovať tej strave, posledné tri dni spím nanajvýš štyri hodinky ani o chlp viac a stále sa venujem nejakým aktivitám a bez únavy, toto som ešte nezažila(predvčerom som spala hodinu apol a bola som čerstvejšia ako ktokoľvek iný odo mńa)... :D :D :D :D
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

mamina je presvedčená, že som psychicky chorá a objednala ma u psychologičky :cry:
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

hmm tak to je špatné, psycholožka nebude mít moc sympatie k vitariánství

kolik ti je let, nějak mi to uniklo

jestli pod 18, tak nakonec nezbyde, než na nějaký určitý kompromis přistoupit, třeba dopoledne ovoce a potom vařené....a až budeš plnoletá, tak prostě si to udělat po svém, mít tu myšlenku vita, pokud ji cítíš, jako správný směr ve svém nitru a tam ji uchovávat a dát se třeba teď na studium literatury o stravovávní atd. prostě tak, aby jsi se tlakem své rodiny z toho fakt "nezbláznila"...prostě aby to šlo vše unést, aby to bylo únosné, aby to vše nemělo nakonec více negativ než pozitiv

pamatuji si z nějakého tvého příspěvku reakci tvojí maminky, už nevím na co...ale konečný pocit jsem měla, že to nemáš doma lehké...držím ti moc palce :!: :!:
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne pon čer 30, 2008 15:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Sluníčko »

fllowiee píše:týždeň sa držím...som tu len na skok preto iba v skratke, no neviem, či je to normálne no ja mám energie za końa a fakt neviem, či to pripisovať tej strave, posledné tri dni spím nanajvýš štyri hodinky ani o chlp viac a stále sa venujem nejakým aktivitám a bez únavy, toto som ešte nezažila(predvčerom som spala hodinu apol a bola som čerstvejšia ako ktokoľvek iný odo mńa)... :D :D :D :D
nespotřebováváš energii na trávění těžkých věcí, tak ti zbývá :) na jiné využití, nepotřebuješ se tolik dobíjet spánkem
Odpovědět