Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od RAWka »

Je ťažko niekomu pomôcť na dialku:((( viem, o čom hovorím...dôležité je mať vždy pri sebe niekoho, o koho sa môžeš oprieť...Fllowiee, keby som vedela, ako ti pomôcť...máš to isto velmi ťažké doma...hrozné, keď je najhoršie tam, kde to má byť pekné...držím ti palce, aby si to všetko zvládla a nestrácaj nádej...toto je len prechodné obdobie, ktoré ťa posilní! Drž sa a keby si potrebovala niečo, s čím by som ti mohla pomôcť, tak kludne napíš:))) budem rada...
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Ja som vedela, že tu nájdem podporu :wink: ďakujem všetkým, naozaj, snažím sa s tým nejak všetkým vyrovnať, ale povedzme si narovinu, to nejde za jeden deň..
na druhú stranu možem povedať, že keď som to všetko zo seba vypustila, hneď je mi lepšie...
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od mirunnka »

Vyzvedni si SZ :wink:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od kveta »

fllowiee, cetla jsem si tvuj denicek, mas docela dramaticky rodinny zivot, coz je dost bezny, ach jo, je dobre ze se mas komu vyzpovidat, a tady na foru mas taky podprou. nezapomen, nejsi sama. rodice a bratr te miluji, ale spis ti treba nerozumi. vim ze to nemas lehky, mela jsem to doma podobny, proto jsem odesla ihned jak to bylo mozne. do dnes nelituju, s rodicemi jsem ale nikdy kotakt neprerusila a nase vztahy jsou ok. tak si utri slzicky, jsi krasna mlada holka, je jaro, bez se probehnout na slunicko a mnrkni na jarni kvetinky.

s laskou,
kveta
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Primainfo »

Ahoj Fllowiee,

řeknu ti tvůj příběh z jiného pohledu. Pomůže najít vztah k rodičům a život nebude hořký.

Vývojový plán tvého života se skládá z různě složitých úkolů, cíl života je úspěšně složit zkoušky a posunout se zkušenostně na vyšší úroveň. V dospělosti to ovlivňuješ sama, ale aby nebylo dětství ztracený čas, potřebuješ ve svém plánu na začátku pomoc svých rodičů. O tom bylo SETKÁNÍ.

Jednoho krásného dne, ještě před tvojí inkarnací se na přenádherném místě setkali vaše duše, aby spolu uzavřely vcelku složitou dohodu ohledně tvého vývoje.
Tvoje duše prosila duše svých rodičů, aby byli na tebe takoví, jak jsi potřebovala pro svůj efektivní vývoj. Nesouhlasili s tím. Prosila jsi dál. Bránili se. Věděli, že je můžeš na fyzické úrovni nenávidět. Stála sis na svém. Poznali, že jestli tě opravdu chtějí a oni tě chtěli moc, musí souhlasit, pravidla byla tebou daná.
Dohoda byla uzavřená a rozcházeli jste se s podmínkou, která je vždy, když zkoušky mají být zkouškami a ne hloupou komedii, a to, že po vašem setkání všichni účastníci na všechno, na fyzické úrovni, zapomenou.

Teď budu k tobě asi trochu tvrdý, ale to, jak se k tobě chovají tvoji rodiče, je jen proto, že tě mají velice rádi a i když o tom na fyzické úrovni nevědí, pouze dodržují vaši dohodu. Rozhodně to pro ně není lehčí než pro tebe, už proto, že přistoupili na tvoje pravidla – ale co víc může udělat milující duše pro prosící druhou duši.

Měj je ráda. Zaslouží si to.


Ještě k tvému podpisu: Every cloud has a silver lining.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Fiona »

Jednoho krásného dne, ještě před tvojí inkarnací se na přenádherném místě setkali vaše duše, aby spolu uzavřely vcelku složitou dohodu ohledně tvého vývoje.
Tvoje duše prosila duše svých rodičů, aby byli na tebe takoví, jak jsi potřebovala pro svůj efektivní vývoj. Nesouhlasili s tím. Prosila jsi dál. Bránili se. Věděli, že je můžeš na fyzické úrovni nenávidět. Stála sis na svém. Poznali, že jestli tě opravdu chtějí a oni tě chtěli moc, musí souhlasit, pravidla byla tebou daná.
Dohoda byla uzavřená a rozcházeli jste se s podmínkou, která je vždy, když zkoušky mají být zkouškami a ne hloupou komedii, a to, že po vašem setkání všichni účastníci na všechno, na fyzické úrovni, zapomenou.
A vis to jiste? Rek bys tohle do oci i Elizabeth Fritzlovy?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

To mi připomíná scénku z Červeného trpaslíka.

http://rds.kahi.cz/scenare/1/

Kód: Vybrat vše

RIMMER: Domníváš se, že je pro mě snadné stát se důstojníkem? Pro někoho bez středoškolského vzdělání, kdo se nepohyboval v nóbl prostředí!?! Pro někoho, kdo neměl ty pravé rodiče?

LISTER: Ty jsi neměl pravý rodiče? A čí rodiče jsi teda měl?

RIMMER: Své rodiče! Své špatné rodiče!!!
Zrovna včera mi vyprávěl kámoš na chatu, že mu jeden 40-letý týpek rozmlátil obytňák, po tom co dostal jakýsi záchvat, kterému předcházelo plakání o špatném dětství. :)

Jako ono špatné dětství má asi tak půlka populace na Zemi.

Prostě get over it, nebo skoč z mostu. Když si někdo postěžuje na špatné rodiče v 17-ti, dá se to pochopit. Ale jakmile je člověk z domu a jede sám na sebe, je taková sebelítost dost směšná a hlavně nic neřeší.

Je až neuvěřitelné, kolik člověk potká lidí co si v dospělém věku stěžují na rodiče, na dětství a vidí v tom původ všech svých problémů. Jsou tím dost legrační.
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Primainfo »

Fiona píše:A vis to jiste?
ANO
Rek bys tohle do oci i Elizabeth Fritzlovy?
ANO, ale myslím, že k tomu poznání dospěla.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Pavluška »

dvdmchl píše: Prostě get over it, nebo skoč z mostu. Když si někdo postěžuje na špatné rodiče v 17-ti, dá se to pochopit. Ale jakmile je člověk z domu a jede sám na sebe, je taková sebelítost dost směšná a hlavně nic neřeší.
Jestli to myslíš vztaženě na Rimmera, tak jo. Jinak si myslím, že se v tom Fllowiee nevyžívá. Každý máme období, kdy je toho na nás moc a v takovém období to sem asi Fllowie napsala.
Jinak ano, lepší motivačně nakopnout než jen litovat.

Primainfo: vnímám to stejně. Není bez náhody, kde a kam, do čeho, se rodíme. Zůstat tam ale nemusíme. Vše je vývoj; jede se dál...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
dvdmchl

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dvdmchl »

To bylo myšleno obecně. Potkal jsem člověka co plakal nad dětstvím, pak jsem slyšel tu historku o 40-letém a pak si přečetl zprávy tady. Tak se mi to tak nějak zasociovalo, že těch sebelitujících se chudáků je vlastně děsně moc.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

Podľa mňa sa ľutujem... Všetko zvaľujem na nich, v podstate čo nezvládnem, ospravedlńujem sa tým. Proste neviem aktivizovať sily a vyhováram sa.
To o tých dušiach beriem :wink: To sa mi páči, neviem či je to pravda, ale osobne si myslím ,že tento prístup pomáha.
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Xion »

Ahoj, precital som si cely Tvoj dennik. Niecim ma zaujal... vlastne, bolo to celkom napinave citanie. Ako si sa odhodlane na zaciatku rozhodla skocit do vita stravy, ale zistila si, ze to nieje take jednoduche, a ze nasa mysel je plna negativnych myslienok... akychsi demonov, ktori nas navedu aj na veci, ktore robit nechceme.

Ja som od zaciatku mal pocit, ako si okrajovo spomenula ze to v rodine prestava byt v poriadku, ze sa to niekde prejavi. Keby som Ti vtedy mohol odpisat odpoved, hned Ti napisem, ze tie Tvoje zaciatky s prejedanim suvisia s tym. Uz vtedy si v sebe citila, ze Ti chyba podpora, dovera a laska, ktora z rodiny fuci prec. Kazdy problem vychadza z psychiky. Ked ma clovek nejake problemy, a riesi to napriklad len stravou, nic nevyriesi. Moze zacat zdravsie jest, ale tu energiu potom musi investovat do riesenia tych problemov... pokial caka, ze sa to spravi samo a strava to vyriesi, velmi rychlo zisti, ze to tak nieje.

Mam pocit, ze skor nez sa pustis do vitastravy, postov a vobec podobnych veci, musis si uvedomit jednu vec: musis sa mat rada. Kym sa nenavidis, neporiesis nic. Ako sa mat rad, to musi zvladnut kazdy sam. Je to aj moj boj, na tejto fronte. :-)

Musis sa najma postavit na vlastne nohy, ziskat financnu sebestacnost. Ano, je to na zaplakanie, ale dnes deti musia "utekat" od svojich rodicov, lebo sa s nimi neda vydrzat. Nosia so sebou vlatne nedoriesene problemy, s ktorymi nevedia pohnut, a prenasaju ich na svoje deti a okolie. Ja viem presne o com hovorim, tiez pochadzam z rodiny, ktoru opustil otec, s matkou ani bratom som si nikdy velmi nerozumel. Tiez som isiel na vysku, a vysledok? Kedysi velky informatik, programtor... teraz to v podstate nemam rad, lebo som sa kompletne zmenil. Keby som sa mohol vratit do minulosti takych 8 rokov dozadu, tak prve co urobim po dokonceni strednej je, ze sa osamostatnim. Ist na vysku bola velka chyba, tahal som so sebou svoje nedoriesene problemy a raz to muselo prasknut. Teraz mam problemy skolu dokoncit, a pritom mi staci uz len urobit diplomovu pracu. Keby som mal poriesene byvanie, stabilnejsi zivot a bol viac zvyknuty na zmeny v zivote, ktore museli nezvratne prijst, skolu by som zmakol bez problemov za 5 rokov, a diplomovku spravil za 2 mesiace, a nie to pretahoval preruseniami studia uz takmer 3 roky. Dosla mi pred koncom stava. Som ako bezec, ktory sa zosypal par metrov pred finishom, a potom sa plazi a plazi, snaziac sa pretnut finishovu ciaru. V takom stave teraz som. :-)
Takze ja Ti jednoznacne radim, dories si tie spory v rodine najlepsie ako to ide, a stan sa financne nazavislou. Studovat si moze dovolit ist clovek, ktori citi z rodiny oporu, istotu, ako aj zo seba sameho, a ma dostatocne vyrovnany zivot. Vtedy je to bez vacsineho rizika. Cim dalej je od tohto stavu, riskuje, ze niekde v polke studia padne... a je to horsi pad, ako nemat skolu vobec. Su to vlastne stratene roky, kedy clovek bol zavisly od niekoho ineho, nemohol na sebe pracovat, lebo bol stale obmedzovany. Je to hrozny pocit.
Vaz si, ze si dostala rozum pred 18tkou. Mozno to teraz tak nevyzera, ale ja som citil z Tvojich prispevkov, ze Tvoja destinacia v zivote nieje nevedomost. Mas ciel, a nedari sa Ti, lebo stracas prilis vela energie, vecami ktore Ta o nu oberaju - nedoriesene veci v rodine, a nedostatok sebelasky. Je to tazke obdobie, ja Ti rozumiem. Mal som vela takych a mam ho aj teraz. Ale pozri sa na to z ineho uhla... kolko ludi dostane rozum ovela neskor, a uvidia tie preflakane roky zivota a mladosti za sebou. Ty to mas cele pred sebou. Dokym bojujes, a nestracas vieru v samu seba, niesu to preflakane roky zivota, ani ked sa Ti nedari. Preflakane roky su iba nevedomost.

Teda, aby si to nepochopila zle... neradim Ti v momente so skolou seknut. Len nestuduj za kazdu cenu, zvazuj aj ine moznosti. Dlh je najvacsi otrokar dnesneho sveta, takze skus zit tak, aby si nemala dlhy, alebo len take, o ktorych si si ista, ze na ne budes vediet potom zarobit. A to vie najlepsie zvazit len clovek, ktory uz ma nejake pracovne skusenosti, takze mozno by to prerusenie na rok nebol az taky zly napad.
Uživatelský avatar
fllowiee
Příspěvky: 167
Registrován: úte kvě 13, 2008 6:57

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od fllowiee »

k
Naposledy upravil(a) fllowiee dne pon led 11, 2010 2:46, celkem upraveno 1 x.
All of us have a place in history. Mine is clouds.
Richard Brautigan
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dgm »

floowiee, tak jak dopadl pust a hlavne navratovka? Jinak preju vsechno nej :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od Xion »

Ja som tiez zvedavy!!! :-)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od mira »

Ta svíčková, jestli je z parafínu, tak dobrý.
Ale jinak by ti mohl ztučnět avatar a to by
při tvém půvabu bylo zarmucující.
(žlutý, slzy ronící)
Všeho s mírou.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Ako sa Fllowiee rozhodla stať vitariánkou...

Příspěvek od dgm »

fllowiee, to mam radost, ze te vidim on-line :D
Nevim, jestli tomu budes verit, ale vcera jsem si na tebe vzpomnela, cetla jsem si tu v denicku a dneska se zde po tak dlouhe dobe objevis :D :D
Jak se mas? Co skola, co vsichni okolo? Co zivot??
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Odpovědět