Šimona

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Šimona
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 25, 2007 5:45
Bydliště: Praha

Šimona

Příspěvek od Šimona »

Ahojky všem, již delší dobu zápasím s únavou a naprostým nedostatkem energie.. a už mě to vážně pěkně štve.. I když již přes rok a půl prakticky nejím maso, omezila jsem mléčné výrobky a snažím se konzumovat co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny, stále trpím nedostatkem energie a v bdělém stavu mě často v práci drží hlavně kafe, a to jsem ho dřív téměř nepila... Tento stav trvá již více než tři čtvrtě roku a cítím, že s tím musím začít něco honem rychle dělat! Dnes jsem se proto rozhodla zkusit to poctivě jen se syrovou stravou a tak bych velmi ráda požádala ty z Vás, komu vitariánství pomohlo výrazným způsobem zbavit se únavy a dodalo mu energii o nějaké příspěvky na povzbuzení. Předem MOC děkuji a těším se! Všem krásný den. Šimka
dvdmchl

Re: Šimona

Příspěvek od dvdmchl »

No predevsim to kafe uplne vynechat. Dat si hodne pohybu, chuze, beh, kolo, posilka, plavani. Vyuzij jara a bud co nejvice venku. A pak taky popremyslet jak to vypada v praci, jak se tam vetra, kolik je tam stresu a tak podobne. Drzim palce na vita strave.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Šimona

Příspěvek od Seraf »

Myslím že dobrá cesta je postupně poznávat vitariánství, číst a zkoušet, číst a zkoušet.

Dle mého názoru to není jenom cesta čistě o jídle, zapojuje se do toho i jakési "svědomí duše" či jak to nazvat. Naše inteligence co nás jaksi obklopuje. S vařenou stravou která uzavírá nás samotné, vytváří bloky, repektive pomáhá udržovat naše bloky uzavřené, s vitariánskou stravou a půstama se naše bolístky obnažují a přichází něco jako JOJO efekt, celé roky jsme žili tak že pokud se nějaká bolístka odkryla, použili jsme nějakou záplatu v podobě nějakého jídla. Prostě jsme to zaplácli.

To nás může svádět opět k vařené. Proto je dobrá cesta, když přijde tento JOJO efekt, zjistit co to je za bolístku, kde je, proč tam je a z bolístku vyřešit, potom nebude třeba jí zaplácávat ničím. Bude potom i jednodušší měnit stravu k obrazu svému.

O vařeným se říká že je to závislost, ale možná to tak není, jen prostě neumíme naše problémy řešit jinak než po staru. Když najdeme jinou cestičku, jiný způsob jak vyřešit nějakou životní situaci( a může to jít s vitariánstvím sakra hluboko, myslím že až na samé dno naší "studánky bolesti") tak věřím tomu že nebudeme mít chutě na staré zvyklosti v jídle.

S tím souvisí i další elementy, jako příroda, pohyb, změna myšlení více k pozitivnějšímu, a určo toho je více. Návrat k přírodě, harmonii.

S vitariánstvím asi každý začíná jinak, knížky od Walkera, nebo Fit pro život jsou asi základ, nejspíše....... jsou hodně motivující, popisující, ukazující a pak tento web sám o sobě je velký rádce.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Šimona

Příspěvek od Sluníčko »

to je moc hezké :)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Šimona

Příspěvek od Standa K. »

Šimona píše:Ahojky všem, již delší dobu zápasím s únavou a naprostým nedostatkem energie.. a už mě to vážně pěkně štve.. I když již přes rok a půl prakticky nejím maso, omezila jsem mléčné výrobky a snažím se konzumovat co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny, stále trpím nedostatkem energie a v bdělém stavu mě často v práci drží hlavně kafe, a to jsem ho dřív téměř nepila... Tento stav trvá již více než tři čtvrtě roku a cítím, že s tím musím začít něco honem rychle dělat! Dnes jsem se proto rozhodla zkusit to poctivě jen se syrovou stravou a tak bych velmi ráda požádala ty z Vás, komu vitariánství pomohlo výrazným způsobem zbavit se únavy a dodalo mu energii o nějaké příspěvky na povzbuzení. Předem MOC děkuji a těším se! Všem krásný den. Šimka
musím tě podpořit... já jsem před vita měl (dle autodiagnózy) chronický únavový syndrom (běžně jsem usínal během dne, ráno po probuzení se cítil tak akorát "zalehnout a dál spát" apod.)... během poznávání vita sama příjdeš na to, jak šíleně unavuje vařená strava... měl jsem i období "hyperaktivity" (to jako, že jsem tý aktivity měl nepřeberně) - po 21 denním půstu... nyní jím ze cca. 25 % vařený a vše je o.k.

já osobně (ale jsem tu v menšině, no skoro sám :( ) považuji za horší než maso:
- koncentrované cukry - bílý, tmavý, i med, melasu - prostě vše co kazí zuby (kdyby si je člověk neumyl - představa, že průchodem hrtanem se stávají neškodnými je mi divná)
- veškeré kravské mléko a výrobky z něj (i kysané) - super náhrada je nepasterované kozí či ovčí + jogurty z nich - bohužel téměř nesehnatelné produkty
- káva - neskutečná kyselina

proto bych jako první zkusil vynechat toto, maso jen výrazně omezit (a jen drůbež či ryby či maximálně salám do pečiva), jídla zjednodušit (čím méně použitých ingrediencí tím lépe, zeleninu např. v jednom jídle jen jeden druh, ideálně ten který by jsi si dokázala představit jíst i samotný (tedy zapomeň na cibuli a nejen ji)

- a nezapomeň - pohyb, čerstvý luft, spánek, sluníčko... bez toho je výše zmíněné málo
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Šimona

Příspěvek od tristazmista »

vynech vsecko, maso, chleba, zakusky, vsecky zpracovane potraviny, prumyslove produkty atd... dej jen syrovou stravu(snidane ovoce, obed ovoce a zeleninovej salat vecer at se dobre spi) a 2 x denne nejakou stavu z cehokoliv.

Todle je sila 1-2 tydny a nevis co s energii. Pak uz vynech ty stavy, pri delsim uzivani to muze rozhodit telo.... :wink:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Šimona

Příspěvek od Standa K. »

tristazmista píše:vynech vsecko, maso, chleba, zakusky, vsecky zpracovane potraviny, prumyslove produkty atd... dej jen syrovou stravu(snidane ovoce, obed ovoce a zeleninovej salat vecer at se dobre spi) a 2 x denne nejakou stavu z cehokoliv.

Todle je sila 1-2 tydny a nevis co s energii. Pak uz vynech ty stavy, pri delsim uzivani to muze rozhodit telo.... :wink:
300zMísta, tohle jsi psal 3.2.2008 - "nema nekdo zkusenosti s ocistou jater a traviciho traktu?? mam problemy, spatne traveni ovoce, unava, spatna funkce jater, zluta kuze,zlute ocni belmo. Co na to pomuze???" -
pak jsi byl v tý Panamě - 26 půst, jak tvůj zdravotní stav vypadá dnes ?
Dle tvého příspěvku jsou už problémy včetně únavy tedy minulost ??
Dnes jsi 100% raw - a začal jsi po tý Panamě?? Žádné chutě na vařený ??
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Šimona

Příspěvek od tristazmista »

Stando, ten pust pomohl opravdu hodne. Kdyz sem tam jel, tak si vzpominam jak sem se kroutil ve fronte na letisti, potreboval si sednout jak sem byl unavenej.

Po pustu, parada. Zkomplikovala to akorat cesta zpet, na kterou sem jeste nebyl pripraveny a trosku se mi vratily problemy s travenim. Ty ted resim zaclenenim karotkovych stav do denniho jidelnicku a celkem to pomaha.

Unava je pryc, zadne zyvani pres den a chut ke spani, to co jsem zazival nekolik let denne je pryc 8)

Zluta kuze, ocni belmo -- taky pryc. Byl sem znovu na jaternich testech a bilirubin klesnul z 80mg na 22mg, pricemz horni hranice je 20mg. Dale jaterni enzymi sou jiz skoro v norme a cholersterol, ktery byl taky vysoky uz je v norme.

Mozna by to cele vyresil 5-6 tydenni pust, jenze na ten sem nemel zasoby :roll:

Chut na vareny nemam, i kdyz sem po navratu zkusil snad vsecko k rychlejsimu navraceni sil, nic nefungovalo. Zadna sila z masa a tak, o tom to fakt neni. Na ryzi sem zase hodne pribral tuku. Cili vareny mam myslim poreseny :twisted:

V soucasne dobe se citim dobre, jen tech sil by mohlo byt vice. :P Uz se nemuzu dockat az budu zase full sport ready a schopnej kazdej den sportovat. To mi chybi ze vseho nejvic :cry:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Odpovědět