Babička

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

awa píše: ... Měj se hezky. :D
:mrgreen: m:-)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

(Chtela bych mit doma Maleho Advida ... tu lamicku, co ma hezkou tlamicku ... snad, budu-li mit jednou zahradu ... pry uz je to ted moda ...) >:-)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Muj dnesni recept: Kousek zeleneho mangoldu+ca 200 g syroveho spenatku+1/2 jablka+1/2 bananu+ca 15 g korene zazvoru+1 kiwi+ca 800 ml vody= ca1300 ml skveleho GreenMixu. >:-)
Taky jsem si dnes koupila konecne lakmusove papirky a jsem nahore i dole 5, coz nepovazuji za dobre. Inu-hresila jsem. Uvidime, co s tim udela par dni cisteho vitarianstvi.
m:-) :mrgreen: m:-) :mrgreen: m:-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Babička

Příspěvek od Renáta »

Babička, ako zvládate kombináciu ovocia a zeleniny v jednom jedle? Kedysi som mala rada také mixy, ale zistila som, že lepšie mi to trávi a padne, keď to nemiešam. Vlastne teraz to mám väčšinou tak, že keď napríklad marhule tak marhule, skrátka jednodruhovo. To sa posúva najlepšie, žiadne nafukovanie a nepríjemné pocity - teda najmä keď dám pozor, aby aj množstvo bolo tak akurát.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:Babička, ako zvládate kombináciu ovocia a zeleniny v jednom jedle? Kedysi som mala rada také mixy, ale zistila som, že lepšie mi to trávi a padne, keď to nemiešam. Vlastne teraz to mám väčšinou tak, že keď napríklad marhule tak marhule, skrátka jednodruhovo. To sa posúva najlepšie, žiadne nafukovanie a nepríjemné pocity - teda najmä keď dám pozor, aby aj množstvo bolo tak akurát.
Mila Renatko, snazim se delat vse, co si me telo preje (i proto - zatim - hresivavam). A ty mixiky mi chutnaji tak, ze ihned po umixovani vypiji 2-3 z celkovych ca 5ti sklenic. Kolikrat zhresim a funim a rikam si: "to jsem nemela, musim si udelat mix a bude mi lip" - a je! (:-)
Uz ca mesic muj odstavnovac stoji nepouzity - chut na zeleninove a zelovocne stavy mne (zatim?) dokonale presla.
Ze mixuji ZELEN a ovoce (nikoli zeleninu, i kdyz tam obcas pridam i kousek brokolice, jindy snitku cibule nebo strouzek cesneku) je vina pi Boutenko a jeji pro mne totalne skvele knihy. V ji navrzenem postupu jsem pro sve telo nasla to, co jsem potrebovala. Docela se stydim, ze jsem na to neprisla sama - tolik let pro sebe hledam idealni vyzivu!
V zivote jsem po GreenMixu nemela zadne nafukovani natoz neprijemne pocity. Telo proziva radost pocinaje usty a konce koncem travici trubice.
P.S. Nez jsem to dopsala, umixala jsem si jiny GreenMix: 3 listy z cerveneho zeli (bez kostalu)+2 listy kapusty (bez kostalu)+1/2 jablka+1 1/2 bananu+15 g zazvoroveho korene+ ca 800 ml vody
- - -
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Babička

Příspěvek od Renáta »

Tak dobrú chuť. Ja dnes len vodu. Tak ticho závidím :wink: Ale deň sa blíži ku koncu, hurááá.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:Tak dobrú chuť. Ja dnes len vodu. Tak ticho závidím :wink: Ale deň sa blíži ku koncu, hurááá.
Hladovka?
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Ja kdyz hladovim, mam nekdy takovy pocit zimy, ze mne to nekdy donuti se najist driv, nez jsem planovala. Co delate vy ... ? :shock:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Babička

Příspěvek od Renáta »

Neviem, ale keď tak nad tým rozmýšľam, tak sa moje pocity pri pôste hodne zmenili. Kedysi som trpievala tiež veľkou zimomrivosťou a aj bolesťami hlavy. Ale už dlhšie tieto pocity vôbec nemám. Asi som už zvyknutá, či čo. Pôstujem pravidelne a celkom rada.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:Neviem, ale keď tak nad tým rozmýšľam, tak sa moje pocity pri pôste hodne zmenili. Kedysi som trpievala tiež veľkou zimomrivosťou a aj bolesťami hlavy. Ale už dlhšie tieto pocity vôbec nemám. Asi som už zvyknutá, či čo. Pôstujem pravidelne a celkom rada.
Hmmm ... diky. Bolesti hlavy jsem nikdy nemela, obcas strach (kdyz jsem se ucila suche hladovky), ale zima mi je pri hladovkach casto. Uz je ale moc nedrzim, vzdy se pak dojim nejmene na stejnou vahu. :(
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Babička

Příspěvek od Renáta »

No ja pôstujem tak nejako preventívne. Mama mi zomrela na rakovinu. Tak nejako to cítim, že pôst je pre mňa fajn.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:No ja pôstujem tak nejako preventívne. Mama mi zomrela na rakovinu. Tak nejako to cítim, že pôst je pre mňa fajn.
To je mi lito. A merite si PH? Hodne se ted o tom pise.
Naposledy upravil(a) babicka dne úte črc 15, 2008 6:53, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Babička

Příspěvek od Renáta »

Nie. Nerada sa takto skúmam. Ani lieky na štítnu žľazu nemám rada, myslím že ich nepotrebujem, keď budem jesť zdravo. O to sa snažím.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:Nie. Nerada sa takto skúmam. Ani lieky na štítnu žľazu nemám rada, myslím že ich nepotrebujem, keď budem jesť zdravo. O to sa snažím.
Tak to jsme na tom stejne. Jenze mne je vic let ... taky nemam leky rada a taky si myslim, ze zdrave jidlo je zaklad vseho. Ale ma to hacky. Co je to zdrave jidlo? Jak ho poznat. Kde ho najit...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Babička

Příspěvek od Renáta »

babicka píše: taky si myslim, ze zdrave jidlo je zaklad vseho. Ale ma to hacky. Co je to zdrave jidlo? Jak ho poznat. Kde ho najit...
Hm, to je problém. Časť našeho jedla tvoria plody zo záhradky. No nie sme sebestační a musím kupovať na trhu a v obchodoch. Takže aj tu je detox na mieste. Skrátka myslím, že tie pôstíky sú naozaj super.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Babička

Příspěvek od veri »

Tak tedy píšu sem - zajímalo by mě, jak reagoval váš tinnitus v souvislosti s přechodem na syrovou stravu, v začátcích a po delší době. zmizel, zlepšil se, nestalo se nic atp. Taky jak jste k němu přišla? Mám ho totiž taky a přecházím na vita stravu, takže bych byla vděčná za každou informaci :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

veri píše: ... zajímalo by mě, jak reagoval váš tinnitus v souvislosti s přechodem na syrovou stravu, v začátcích a po delší době. zmizel, zlepšil se, nestalo se nic atp. Taky jak jste k němu přišla? Mám ho totiž taky a přecházím na vita stravu, takže bych byla vděčná za každou informaci :)

Za prve - tinnnitus je hnus! Za druhe - vyrazne se mi zlepsil na vitarianske strave a casto, kdyz "zhresim", objevi se a ja jsem prekvapena, ze vubec existuje. Zlepseni prislo reativne rychle - nastoupila jsem vita cestu 1.4.2008. Musime ale vzit v potaz, ze jsem poslednich 6 let zila jako stridavy vegetarian, takze prechod na (skoro) vita nebyl takovy sok. Tinnitus se mi objevil pred mnoha lety s mou obezitou a problemy se stitnou zlazou. Lekari obecne tvrdi, ze tinnitus se neda lecit a s lety nemizi ... cim vic jsem vita, tim mene jim nasloucham. Odpovedela jsem? :mrgreen:
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Babička

Příspěvek od veri »

Bože ano! Tak jsem se bála odpovědi, že se nezlepšil! Hurá :) Já jsem vegetarián dva roky, ale tinnitus se mi "stal" v polovině - tzn.po roce vegetariánství. Mám po zánětu středního ucha, tak snad příčina tinitu nebude mít vliv na jeho zlepšení.

Opravdu děkuju moc za povzbudivou zprávu! :D :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

veri píše:Bože ano! Tak jsem se bála odpovědi, že se nezlepšil! Hurá :) Já jsem vegetarián dva roky, ale tinnitus se mi "stal" v polovině - tzn.po roce vegetariánství. Mám po zánětu středního ucha, tak snad příčina tinitu nebude mít vliv na jeho zlepšení. Opravdu děkuju moc za povzbudivou zprávu! :D :D
Jsem si skoro jista, ze pri vita a podle mne lepe s 1-2 Greenmixy denne se vse zlepsi:) ... Varite jeste?
m:-)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Babička

Příspěvek od veri »

babicka píše:
veri píše:Bože ano! Tak jsem se bála odpovědi, že se nezlepšil! Hurá :) Já jsem vegetarián dva roky, ale tinnitus se mi "stal" v polovině - tzn.po roce vegetariánství. Mám po zánětu středního ucha, tak snad příčina tinitu nebude mít vliv na jeho zlepšení. Opravdu děkuju moc za povzbudivou zprávu! :D :D
Jsem si skoro jista, ze pri vita a podle mne lepe s 1-2 Greenmixy denne se vse zlepsi:) ... Varite jeste?
m:-)
Jsem třetí den na syrovém, ale s jedním vařeným - veganským jídlem (mám to tu na foru v deníčku), zatím žádné změny neslyším.resp necítím,ale na to je určitě ještě čas. A můžu se zeptat jak to probíhalo při detoxikaci, jestli jste dělala nějakou vyloženě detoxikační kůru...? Mám totiž strach, že se mi to při nějaké kůře může dočasně zhoršit, jakmile se začnou uvolňovat toxiny. I když by to bylo jen dočasně, nemám na zhoršování moc náladu...to určitě chápete >:-)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

veri píše: ... jak to probíhalo při detoxikaci, jestli jste dělala nějakou vyloženě detoxikační kůru...? Mám totiž strach, že se mi to při nějaké kůře může dočasně zhoršit, jakmile se začnou uvolňovat toxiny. I když by to bylo jen dočasně, nemám na zhoršování moc náladu...to určitě chápete >:-)
Chapu. Musim ale priznat, ze na nejake detoxy moc neverim. :mrgreen: Jim, na co mam chut. Samo telo mne dovedlo k tomu, ze to ma byt vita ... ted mi nejvic chutnaji GreenGraw=GreenMixy a ovocne salaty. Do toho obcas mrsknu neco z varackeho repertoaru, oc si telo rekne. Vetsinou jsou to bilkoviny - treba jogurt. Je mi z vlastnich nemoci zle ... jeste si k nim pridavat nejaky detox? Ne! Cim ale trpim, je hlad! :shock:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

veri píše: ... tinnitus ...
Podle meho nazoru souvisi tinnitus se stavem cev a stavem krcni patere. Jsou na to jemne cviky. ztuhle sezeni - u PC aj. - tinnitus mozna dokaze i vyvolat ... >:-)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Babička

Příspěvek od veri »

babicka píše:Podle meho nazoru souvisi tinnitus se stavem cev a stavem krcni patere. Jsou na to jemne cviky. ztuhle sezeni - u PC aj. - tinnitus mozna dokaze i vyvolat ... >:-)
No to by i odpovídalo mému počínání, sedím, i když nejen u PC a sport aktivně žádný (bude bude :D ). Páteř taky nemám v pořádku, skolioza a tím pádem asi ani krční část nebude v pořádku, na rehabilitace chodím, i když ne ke klasickým zdravotníkům, takže se snažím cvičit i doma.
Cévy u sebe nevím, i když asi stačí jen ta páteř.

Ale vy jste mluvila o tinnitu v souvislosti s obezitou a štítnou žlázou, takže důvodů může být asi víc...? Hlavní ošem je, jak se ho zbavit :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Tak jsem uz druhy tyden na kurzu v SF. Prvnich 10 dni jsem se vrhla na ochutnavani mistni stravy a vsechny problemy se mi bleskove vratily. Tak se zase bleskove vracim na vita cestu. :mrgreen: Z CR jsem si dovezla prkenko, misku a nuz a hned prvni den zakoupila mixer. Delam si tedy sve GreenMixy i salaty a - samozrejme - je nabizim lidem okolo. Vetsine chutna. Krome jedne zeny nikdo neslysel o vitarianstvi a jen jedna US kolegyne pravila, ze u nich maji vitarianskou restauraci.Tolik z cest. >:-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Babička

Příspěvek od buc11 »

babicka píše:Tak jsem uz druhy tyden na kurzu v SF. Prvnich 10 dni jsem se vrhla na ochutnavani mistni stravy a vsechny problemy se mi bleskove vratily. Tak se zase bleskove vracim na vita cestu. :mrgreen: Z CR jsem si dovezla prkenko, misku a nuz a hned prvni den zakoupila mixer. Delam si tedy sve GreenMixy i salaty a - samozrejme - je nabizim lidem okolo. Vetsine chutna. Krome jedne zeny nikdo neslysel o vitarianstvi a jen jedna US kolegyne pravila, ze u nich maji vitarianskou restauraci.Tolik z cest. >:-)
co je sf?
plíz
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Babička

Příspěvek od jans »

buc11 píše:co je sf?
tipnul bych, že San Francisco
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Babička

Příspěvek od Pavluška »

tipuju to samé.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Babička

Příspěvek od buc11 »

aha
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

buc11 píše:aha
uh huh = hm hm ... maji tu tolik soukromych Inetu, ze verejnych je prilis malo a neni snadne se na ne dostat kdykoli, proto odpovidam az ted.
:mrgreen:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Poteseni na me strane: Zatimco prvni dny byly o prestavkach na stole hlavne pisingry (cakes) a malinko ovoce - dnes se vyvrbila mrkev a hrachove baby lusky - mozna mne vyslysel Vitapambu. Zlenivela jsem tak, ze mixer pouzivam jen obden a jim hlavne ovoce (k tomu hlt olivoveho oleje, orisky a sem tam natr. pemmikan a kafe). Ze by dalsi etapa vitarianstvi?
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Babička

Příspěvek od jarda_b »

Milá babičko, hledal jsem v diskuzi štítnou žlázu a vyplivnulo mi to Váš deníček, který jsem pečlivě pročetl, ale nenašel jsem přesně, co jsem hledal. Můžete mi, prosím, přesněji napsat, co máte se štítnou žlázou?

Babička od ženy se totiž v pátek vrátila z vyšetření a jediné, co jsem pochopil, že nějaká část štítné žlázy (nutná pro život) přestává fungovat tak, jak má. Více by mělo být známo příští týden po analýze krve.

Okamžitě jsme poradili přejít na vita. Ještě jí musíme poradit půsty a pročistit střevo. Tak uvidíme, co se z toho vyvrbí a jak babička bude přecházet na vita. Myslí, že by mohla je poměrně pokroková a otevřená přírodě.

Předem díky za odpověd.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

jardo_b píše: ... co máte se štítnou žlázou? Babička ... se ... vrátila z vyšetření ... nějaká část štítné žlázy (nutná pro život) přestává fungovat tak, jak má. ... Okamžitě jsme poradili přejít na vita. Ještě jí musíme poradit půsty a pročistit střevo...
Mily Jarda-b.
Zaprve dekuji za duveru - nejsem ale lekar, nemohu radit. Mohu predat jen svou zkusenost.
Zadruhe musim priznat, ze dodnes nevim, co mi je:
Pri vyzadane kontrole SZ ca v r. 2005, kdy jsem doufala, ze budu moci svest mou obezitu na SZ, mi odbornici pravili, ze mam SZ ve skvelem stavu ... mozna pry pomaleji fiunguje, ale je OK.
Na kontrolu v r. 2007 jsem byla dotlacena obvodakem. Moje prvni diagnoza pak byla: hypofunkce SZ po prodelanem zanetu SZ (nejsem si vedoma zadnych priznaku, ale to pry je normalni). Dostala jsem hormony (HSZ), ktere jsem ale nebrala - po prvnim prasku se mi totiz udelalo velmi ouvej.
Snad po vitastrave snad ne, se mi na jare 2008 produkce HSZ (pry) upravila, nacez jsem byla odeslana na odborne vysetreni, kde lekar pravil, ze to je jedno, stejne pry mam strumu ...
To se mnou zacloumalo natolik, ze jsem odmitla mit cokoli dalsiho s odborniky na SZ ... tise se plazim vitarianstvim k fruktarianstvi, vlecu sebou desitky kil nadvahy, ktera by - MOZNA - po hormonalni dotaci zmizela a neresim to.
Chute na "varackou:" stravu pomalu ale jiste slabnou a delam kroky pro to, abych (v budoucnu) snizila i kaloricky prijem a snad i zacala opet cvicit jogu. Budu pak papat jako fruta-ptacek-poustevnicek a pokud je to spravny smer ... budu i zdrava. Zatim mohu potvrdit, ze (pomalu) klesa tlak, dycham lepe, beham jak camrda, vymizely klimaktericke potize, ze 100 na 15 % klesly potize s nepochopitelnou alergii s niz si lekari nevedeli rady, jsem celkove cilejsi ... A vubec.
Asi jsem vam nepomohla, ale nemohu s tim vic delat. Snad jen opet napsat do denicku. Uz zas mne totiz lovi lekari a zenou na vysetreni ...
m:-)
Naposledy upravil(a) babicka dne čtv srp 28, 2008 4:08, celkem upraveno 1 x.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Babička

Příspěvek od jarda_b »

Děkuji za odpověď, vytisknu babičce, co jsem už našel a snad ji to namotivuje.
Jarda
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Je 30.9. Prave jsem pul roku vitarianka, z toho ca 4 mesice frutarianka. Dnes jim ca 80 objemovych % ovoce (delam si sice jeste salaty, ale pomalu prechazim na ovoce samotne), 5 % listí (GreenMixy), 3 % zeleniny (stavy), trochu semen a orechu, ruzne caje a zbytek je "hreseni" (do spotrebovani 1x denne kava, sem tam maso/ryba nasucho pripravena, bílý jogurt, lzicka medu, 1 celozrnny rohlik, neco silene zdraveho z tofu, co ale stejne obsahuje psenici). Sem-tam = 1-2x tydne.
Jsem rada, ze jim, jak jim. Dosla jsem po letech tam, kde chci byt. Moje navsteva ve Vitarianovi timto konci. Dekuji za spolecnost.
Babicka.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Babička

Příspěvek od Renáta »

babicka píše: Dosla jsem po letech tam, kde chci byt. Moje navsteva ve Vitarianovi timto konci. Dekuji za spolecnost.
Babicka.
Škoda. Veď tieto stránky nie sú len o jedle. Mne je tu fajn s ľuďmi, čo sem píšu a dozvedám sa tu mnoho zaujímavého nielen o jedle. Vitarián je pre mňa moja rodina. Z vašich slov, Babička, mám skoro až pocit, že sme vám tu nejako ublížili... To by ma veľmi mrzelo.
Prajem vám veľa krásnych a zdravých vita dní so slniečkom v duši aj na tvári. :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Babička

Příspěvek od Pavluška »

Renáta píše:Škoda. Veď tieto stránky nie sú len o jedle. Mne je tu fajn s ľuďmi, čo sem píšu a dozvedám sa tu mnoho zaujímavého nielen o jedle. :D
Ano, koukněte na Pavlušku, zrovna dnes si udělala k večeři špenát s tofu a česnekem. Čaj mě už nezahřál. A o víkendu výjimečně burčák.
Ale stejně mám vita postoje pořád v sobě, i když jídlo je u mě více v pozadí než dříve, protože výživa duše nebo pohyb mi přijdou stejně důležité. Navíc se tu člověk dozví občas zajímavé věci, a stejně jako Renátka občas kouknu jen tak, co se děje, pokud mám čas.

Je tu hodně zajímavých lidí. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od epony »

Suhlasim, je to škoda a zaujimal by ma skutočny dovod, preto babička odchadza z fora..Napriek tomu, nech sa vam dari, babička :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

Každý mívá dobré i špatné chvíle. I zdravotní komplikace mění chemismus těla...,
a pokud se tu nechce dál vyjadřovat, tak to respektuji. Že mi její příspěvky budou chybět nepopírám, vždy jsem je všechny přečetla, a i teď se zasním nad její kuchyňkou bez kastrolů...
Ale jsem přesvědčena, že se sem občas odvážná babička jukne...
Odpovědět