Babička

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Babička

Příspěvek od Fiona »

To nahodou vubec neni spatny napad :D
Tak muzete vyuzit leta a delat si vylety, nejdriv pro sebe, pro radost a pro zdravi, navic o hodne zvysite sance ze pri svych toulkach natrefite na podobne ladeneho dedecka, a kdo vi, mozna jeste nakonec bude mit domecek u lesa jako bonus 8)
Jinak pokud jde o zelene, v tom vam lip nez dedecek nejlip poradi jakakoli volne se pasouci koza, ty vedi co je dobre, a ze jsou poradne vybirave :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Fiona píše:... muzete vyuzit leta a delat si vylety... pri svych toulkach natrefite na podobne ladeneho dedecka ... a domecek u lesa jako bonus ... :wink:
Jooo jooo ... jen kdyby se mezi lidmi nesuskalo, ze dedecci dnes chodi do lesa leda pichat si drogy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: To spis nejakeho osameleho vdovce Jenicka se statkem (u lesa), aby byl uvykly praci na zahrade ... preci se na stara kolena nebudu drit??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
P.S. Nemohl by tu byt ten smajlik, co se toci smichy? 8)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Babička

Příspěvek od Hugo z Hor »

babicka píše:P.S. Nemohl by tu byt ten smajlik, co se toci smichy? 8)
A já bych prosil toho zeleného aliena, aŤ ho pořád nemusím linkovat ze svých stránek :wink:

Možná jsem to spíš měl hodit někam do návrhů, ať si toho hugo všimne :roll:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
dvdmchl

Re: Babička

Příspěvek od dvdmchl »

ja ty ikonky nemam moc rad. Jsem zastancem starych dobrych emoticons. Kouknete jak se emoce vyjadrovali drive:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_common_emoticons" onclick="window.open(this.href);return false;

Ty graficke ikonky imho kazej text a delaji z toho barevne papousky. Ne ze bych nemel rad papousky, ale tak nejak se mi mezi ikonkami ztraci predavana informace.

Kód: Vybrat vše

:)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Babička

Příspěvek od Hugo z Hor »

Taky jsem dlouho používal klasické textové emotikony, ovšem po přechodu na diskusní fóra typu phpbb či IPB, kdy se textové emotikony standartně nahrazují grafickými (pokud si to sám nevypneš), jsem si už na to tak nějak zvyknul a nevadí mě to, spíš naopak - nad vydařeným a vhodně umístěným smajlíkem v diskusi se často i zasměju. Pokud něco hledám, nebo pročítám, tak si tu informaci mezi různými smajlíky dokážu vyfiltrovat (ať už jsou textové či grafické - občas obojí dokáže v textu udělat chaos).

Obrázek
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od hugo »

Možná jsem to spíš měl hodit někam do návrhů, ať si toho hugo všimne
Neboj, všiml jsem si toho. Ale není čas. Dnes to tam snad hodím.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

dvdmchl píše: ... ja ty ikonky nemam moc rad. Jsem zastancem starych dobrych emoticons. Kouknete jak se emoce vyjadrovali drive:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_common_emoticons" onclick="window.open(this.href);return false;
Mily dvdmchl, taky nekdy trpim ... napr. kdyz je mrsena cestina atd. Ale co je dnes normou bude zitra smesne ... divala jsem se na vami uvedeny seznam a konecne jsem zjistila, odkud berou mi mladsi znami a rodinni prislusnici ty hezke pejsky a kocicky ... pozde, protoze dnes uz mam rada vtipne a spravne umistene, nekdy i animovane smajliky (:-) .
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

hugo píše:
Možná jsem to spíš měl hodit někam do návrhů, ať si toho hugo všimne
Neboj, všiml jsem si toho. Ale není čas. Dnes to tam snad hodím.
Prosim, prosim, mohl by byt ten rotujici smajlik zelene barvy? :mrgreen: (:-) :mrgreen:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Hugo z Hor píše:
babicka píše:P.S. Nemohl by tu byt ten smajlik, co se toci smichy? 8)
A já bych prosil toho zeleného aliena, aŤ ho pořád nemusím linkovat ze svých stránek :wink: ... :roll:
Hugo, diky! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Babička

Příspěvek od Hugo z Hor »

Taky děkuju >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
dvdmchl

Re: Babička

Příspěvek od dvdmchl »

Mily dvdmchl, taky nekdy trpim ... napr. kdyz je mrsena cestina
No jo to si u mne celkem zatrpite, cestina mi nikdy nesla.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od Katarína »

K slovencine na tomto fore sa radsej ani nevyjadrujem, vacsina prispevkov je des... :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

dvdmchl píše:
Mily dvdmchl, taky nekdy trpim ... napr. kdyz je mrsena cestina
No jo to si u mne celkem zatrpite, cestina mi nikdy nesla.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dvdmchl

Re: Babička

Příspěvek od dvdmchl »

No jo ona Ceska (a predpokladam, ze i Slovenska) gramatika je zbytecne slozita. Prijde mi takova zkostnatela, bez vyvoje. Jakoby se vyvoj cestiny zastavil v 19. stoleti, tam se to umrtvilo a xenofobni narodovci od te doby prskaji na mladsi lidi kvuliva spatne, a dle meho nazoru nenaucitelne gramatice.
Anglictina je na to mnohem lepe, slovosled, gramatika, oboji je logicke a clovek nemusi znat tuny vyjimek aby pouzival jazyk spravne. Neexistuji tam zadna vyjmenovana slova, nic jako shoda prisudku s podmetem, zadne vzory a podobne relikvie predminuleho stoleti.
Jo a taky se v Anglictine nevyka, coz ma za nasledek mnohem primejsi a otevrenejsi komunikaci mezi lidmi a ne ono ceske trapne poklonkovani a hrani si na starosvetske zpusoby.
Cestina by se dle meho nazoru mela probrat a nasledovat vyvoj ve spolecnosti, jinak umre.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Babička

Příspěvek od hugis »

Katarína píše:K slovencine na tomto fore sa radsej ani nevyjadrujem, vacsina prispevkov je des... :wink:
Kajam sa, ale mám na to aj výhovorku. Od malička čitam kopec čestkých knižiek a čeština mi kazí moju slovenčinu - hlavne dĺžne a i-y.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od Katarína »

dvdmchl píše:Anglictina je na to mnohem lepe, slovosled, gramatika, oboji je logicke a clovek nemusi znat tuny vyjimek aby pouzival jazyk spravne.
Ale ta skostnatenost, uf. To taka spanielcina, portugalcina a pod. so svojimi zdrobnelinami a inymi vyrazmi od vymyslu sveta je carokrasna.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
dvdmchl

Re: Babička

Příspěvek od dvdmchl »

no jo na Spanelstinu se porad chystam, uz bych mel pomalu zacit asi. :)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od hugo »

A co teprve latina :-).

Češtinu mám rád, ale pořádně jsme se ji naučil, až v Německu :-)
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od Katarína »

dvdmchl píše:no jo na Spanelstinu se porad chystam, uz bych mel pomalu zacit asi. :)
Super, na dovolenke mozes potom robit tlmocnika. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
dvdmchl

Re: Babička

Příspěvek od dvdmchl »

Super, na dovolenke mozes potom robit tlmocnika.
Prima, alespon pozname spoustu nechtenych mist a ochutname nevyzadanych pokrmu. :)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Babička - basnicka

Příspěvek od babicka »

(:-) LOL … napsala jsem puvodne dlouhy prispevek k tomu, co na tema cestina napsal DVDMCHL, ale smazala jsem to, protože vim o tom, ze rada mluvim a ucim se to omezovat … ale když vidim, ze diskuse pokracuje … (:-)
dvdmchl píše: … Ceska (… i Slovenska) gramatika je zbytecne slozita... zkostnatela, bez vyvoje... vyvoj cestiny zastavil v 19. stoleti ... Anglictina je na to mnohem lepe … zadne vzory a podobne relikvie predminuleho stoleti... Cestina by se dle meho nazoru mela probrat a nasledovat vyvoj ve spolecnosti, jinak umre.
Mily DVDMCHL, cestina docela jiste jednoho dne umre. Je mi 57 let a vidim, jaky obrovsky vyvoj udelala. Je to zcela srovnatelne se zmenami mezi cestinou z roku 1895 a 1950 – bylo to uz (pro nas) k necteni a trochu smesne. Takze vas chapu a slibuji – umre. Uz dnes se zacina psat bez hacku a carku, kde to jde, radeji soupneme cizi slova, která jsou zivejsi a obsaznejsi. Je to docela normalni vyvoj.
Musime ale mit na pameti nektere skutecnosti. Napr., ze skoro nikdo dnes nemaluje olejem jako nejvetsi mistri – chodime se na ne divat do muzei, kde tise stojime v obdivu, cena techto obrazu je často nevycislitelna; zrovna tak uz nikdo nikdy nenapise (nahodny vyber):

FRANTISEK HALAS
POUČENÍ SYNOVSKÉ
Když probudí se hlína je to myš
Je-li sklu zima zaroste větvičkama
Ryba je hastrmaní lžička Víš
A slza Slza je voda co je sama

EGON BONDY
Nad telčským náměstím se stmívá...
Měl bych to – do prdele – vnímat
a ne tu sedět jako troup
Ze svého trápení jsem zcela zhloup

VACLAV DANEK
POHÁDKA PRO PRINCEZNU BATYTY
co budem dělat miláčku až nás to všecko ztrmácí
nasednem spolu do vláčku a zamáváme na práci
nezlob se dřino drž se jinejch my už dovčeličkovali
tiše jak staří dělníci a bez libových ovací …

JIRI HONZIK
Ach ano, ty a já. Kamínek růžový
z té cesty dodneška mám ležet na svém stole.
A Labe vrývá se dál do těch vinic, do těch zahrad dole
jak oblouk veliké stříbrné podkovy.

JOSEF HORA
UBÝVÁ MĚSÍCE
… Slyšíš tu písničku,
mladou a prastarou?
Ubývá měsíce
tak jako mne a tebe.

(Tak tohle bych chtela cist prelozeno do anklictiny
ROBERT LEV NOVAK
SONET NOCI SVATOJÁNSKÉ
... Sám žhavou vášní marně roztoužený
zrak vzhůru pnu, kde luna v plné kráse
tak intenzivně černou nocí svítí,
jak bílé tělo obnažené ženy,
jež v nahotě své cudně domnívá se,
že potmě nikdo nemůže ji zříti...

JOSEF VACLAV SLADEK
RUDOVOUSEK
Náš kocourek, rudovousek,
vyvedl nám pěkný kousek,
… ano, vyved kus!
Náš kocourek, rudovousek,
nesněd nám jen husy kousek,
... on sněd celou hus!
Náš kocourek rozmrzelý
sněd jen husu, nechal zelí,
... to mu bylo mdlé;...

JAROSLAV VRCHLICKY
UMLKÁM
Umlkám, jako zmlká pták,
jen v houštině to tikne, …

NEZNAMY
Z
le
vaz
prav
anaho
reidol
ehunato
ststromu
kaneobcas
usedaaplac
ejehlicimpi
chatdozadele
skvarkyzkuzet
urydolunahorub
odlakyletmotyla
selestskvora
HORA

dvdmchl píše:Jo a taky se v Anglictine nevyka, coz ma za nasledek mnohem primejsi a otevrenejsi komunikaci mezi lidmi a ne ono ceske trapne poklonkovani a hrani si na starosvetske zpusoby..
Trvam si na svem, ze se hure rika "vy vole", nez "ty vole". Opravdu jsem nezaznamenala, ze by tykani zapusobilo na primost (uprimnost?) a otevrenost komunikace. Zato mi hodne muzu v dopravnich prostredcich reklo: "ty kravo ...", naposledy jeden pan, ktery mi slapl na nohu, ale myslel, ze jsem mu na nohu slapla ja ... :lol: , poklonkovani neprovadim a zdvorilost nepovazuji za starosvetskost - viz moderni anglictina, kde uz se davno nerika (moderne a hezky cesky): ... meli byste se naucit ..., ale jemneji "...you might like to know ... atd. atd. atd. -... blah blah blah ...
Katarína píše: Ale ta skostnatenost, uf. To taka spanielcina, portugalcina a pod. so svojimi zdrobnelinami a inymi vyrazmi od vymyslu sveta je carokrasna.
Zkostnatelost? Viz vyse. A spanina? No creo que qualquiera puede decir „prdelinka“, „tlamicka“, „smudlik“ … to jen, co mne napadlo.
ZAVER: Nepovazuji se za zkostnatelou, ale tykani vubec nic neresi. A kazdy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: at si pise, jak umi, no ne? (:-)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od Standa K. »

já tedy hlasuju za jeden jediný světový (a nejen) úřední jazyk - klidně swahilština ale z praktických důvodů to vypadá na tu engliš (a to v ní neumím ani žblebtnout)

a kultůra ?? a nezačala náhodou chvílu poté, co začali homo sapiens papkat vařený maso (myslím ty malůvky v jeskyních) ?? teď se rouhám ale k čemu vlastně potřebuje člověk kultůru ??

i psychický stav drtivé většiny samotných nositelů kultůry svědčí proti nim...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Babička

Příspěvek od Fiona »

Querida abuelita,

no trate de enganarnos, diciendo que Usted no hubiera sentido palabras como "trasportín, nalgatorio, fondón, culecito, grupecita, cu cu cha cha" >:-)

Ale to neni nic proti Polakum, ti nemaji problem vam rici "niech panstwo chodzi do dupy" 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Fiona píše:Querida abuelita, no trate de enganarnos, diciendo que Usted no hubiera sentido palabras como "trasportín, nalgatorio, fondón, culecito, grupecita, cu cu cha cha" >:-) Ale to neni nic proti Polakum, ti nemaji problem vam rici "niech panstwo chodzi do dupy" 8)
(... oido ...) Ale jiste, mila Fionko, kazdy jazyk ma to svoje - proto bude takova skoda, az i ta cestina se presune do muzei ... a ono se to opravdu stane. Nastesti pak uz nebude nikdo, komu by se po ni styskalo. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dovolte mi tedy malinko nostalgie po moji karamadce. :cry:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Babička

Příspěvek od Fiona »

Pravda, oido, muchas gracias, jaksi se mi to patla vsecko dohromady :D
Ale s tou cestinou bych to videla relativne optimisticky. Vime prece z historie, ze zadny trend netrva moc dlouho. Tak ted budeme chvili globalizovat, pak zas chvili lokalizovat, pak nacionalizovat, spiritualizovat, liberalizovat, pak nejspis zas trosku globalizovat, a tak dale :) Takove velke kyvadlo. Treba na zapade je ted takovy trend, ze anglictinu uz vicemene ovlada kazde male dite, takze kdo chce byt za intelektuala, uci se rusky, cesky nebo cinsky 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Fiona píše: ... s tou cestinou bych to videla relativne optimisticky. Vime prece z historie, ze zadny trend netrva moc dlouho... budeme chvili globalizovat, pak zas chvili lokalizovat ... na zapade ... kdo chce byt za intelektuala, uci se rusky, cesky nebo cinsky 8)
No, nevim, nevim, mila Fiono, na stromy jsme taky nevlezli zpatky a do jeskyn jdeme za vzrusem ... mame je hezky osvetlene a kupujeme si do nich vstupenky. Da se to nazvat navratem? Neverim, ze se vyvoj otoci. Cesta ke globalizaci je nejen nemenna, ale uz hezky davno nastoupena. Zacala kdovi kdy a pokracovala cestami do Ciny ... objevenim Ameriky ... pramenu Nilu ... a bude pokracovat cestou do Kosmu ... A ze se "venku" (abych nemusela pouzit to zprofanovane slovo "na Zapade" :mrgreen: ) uci cizi jazyky? No to je prave ta odrazena vlna, ktera postupne zeslabne ... :shock: Chci li se podivat do budoucnosti, divam se nejdriv do minulosti ... a lidstvo se premnozuje jako lumici a jedine misto, ktere je jeste pojme je ... ten prostor okolo ... >:-) (Porad lepsi, nez nejaky meteorit ...) (:-)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

REVIZE PO 3 MESICICH

Příspěvek od babicka »

REVIZE po 3 mesicich - 30.6.2008
POCATECNI VAHA
1. den - 120 kg
35. den - 124 kg (po bananovem excesu)
61. den - 119 kg
91 den - 121 kg
ZDRAVOTNI PROBLEMY
(Nadvaha: stale poponasim sve 53 kg sadla, ktere ale touto dobu musi byt zelene a vonet po bananech)
Katarakta: setrvaly stav
Hypothyreoza: vyresena
Vysoky tlak: opet klesl
Kozni problemy: mirne lepsi
Dychavicnost: zustava ca 15 %, po ulicich uz beham, jak vzdy byvalo mym zvykem :mrgreen:
Chronicka ryma: zustava ca 25 %
PRUBEH neboli VLASTNIMI SLOVY
12.6.2008
Desive jsem zhresila. Mela jsem kurackou a varackou navstevu. Cigarety se mi podarilo zakazat, ale jidlo se mi dostalo na stul. Nicmene nasledky nebyly tak hrozne-nebylo mi hur, jako driv. Syry stale nepotrebuji. Chybi mi sul a tuk. Tez potreba masa je mensi. Skoro nepotrebuji pit. Vsechno mi pachne - ulice, autobusy ...
Z fruktarianstvi se stala fruktarianska epizoda. Zato se nemohu dopit zelenych koktejlu ... taham je sebou i po meste a nabizim je vsem, kdo maji odvahu ochutnat. Reakce lidi se lisi: od rezervovaneho ucunuti k prosbe o celou sklenici. :mrgreen: Nicmene korenova zelenina mi stale moc nechutna.
Sadla mam sice stejne mnozstvi, ale zda se mi byti lehcim - skoro bych rekla perickovatejsim, i kdyz me kycle zaryte tvrdi ze ne. Mimochodem, skvela sousedka, ktera se do toho dala se mnou se citi podobne: na vaze nehubne, ale citi se lehka a beha jak camrda.
Meni se i ma kuchyne, kde momentalne viditelne vladne mixer a neviditelne - schovany uvnitr - stoji krasne vyrovnany sklenice s orisky, mungo, cockou, makem, mletym kokosem, lnenym seminkem ...
16.6.2008
Novy jev: pomalu ale jiste si zacinam uvedomovat, ze nepotrebuji nakupovat takova kvanta. Mozna jako duvod me obezity jsem vseho vzdy kupovala moc (potreba byt si jista, ze "nezemru hlady"?). Krajela jsem si tuhle papriku (druha mi uhnila) na salat a rikala si: "Aha, priste staci jedna ...". Vysledkem budou cerstve suroviny i za tu cenu, ze budu muset vybehnout do obchodu. Ztraci se mi anxiety?
20.6.2008 - Dnes jsem poprve vstala aniz bych musela projit kychacim zachvatem ...
30.6.2008 – Tak to mame uz tri mesice. Doopravdicke varacke jidlo (tamtu mrtvou naloz na taliri … s prilohou a oblohou … jsem si cele ty tri mesice nedala ani jednou a nelituji. Tuhle jsem sla kolem jednoho syra, který jsem po desetileti milovala a při pohledu na nej mne nenapadlo nic jineho nez“ ble…
Vaha neklesa a ja tusim, ze jsou ve hre další komponenty, jako je psychika, pravdepodobny nedostatek zeleza aj. S tim vsim se dam do boje TED. Silene totiž zavidim vitarianum, jejichz stranky a fota jsem si nasla. Když někdo muze byt 30 let vitarian a v 58. letech vypadat jako mlady atlet – proc ne ja? No, nebude to tak vesele - my zeny meho veku to zas tak lehke se ztratou vody a sadla nemame! Divam se kolem sebe a neverim, ze ty zakulacene babky takovymi chteji byt.
A jsem zase fruktarianka. Skladba meho jidelnicku je 50:50 Greengraw (zelene koktejly) a ovocne salaty. Doplneno orisky a obcasnym uletem. Ovocne salaty mi chutnaji tak, ze když je jim … mlaskam.
Sousedka taky pokracuje, taky obcas hresi a taky nehubne.
Maly darecek k narozeninam: Prava Marinera: http://www.youtube.com/watch?v=mOqjTr0Kyfo" onclick="window.open(this.href);return false;
Zaver: Jeste porad to funguje. Jedeme dal. Další kontrola v pul roce.
P.S. Npadlo mne: co kdyby se obsah Vitariana vydal knizne? Je na case (viz Marinerka). Mohla bych pomoci s redakci ... :mrgreen:
Naposledy upravil(a) babicka dne pon čer 30, 2008 6:44, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od doubravka »

Nádhera! :o :D Gratuluji a děkuji, že nás tak krásně a podrobně informujete :) A ať vám raw stále chutná :wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

Je to krásné vyprávění. Taky mi hodně věcí smrdí -poslední dobou jsou to obchoďáky - zejména sekce pracích prostředků, bot, mnohdy i impregnované oblečení. Chodím tam už jen pro potraviny. Stává se ze mne odpůrce nakupování...
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

awa píše:Je to krásné vyprávění. Taky mi hodně věcí smrdí -poslední dobou jsou to obchoďáky - zejména sekce pracích prostředků, bot, mnohdy i impregnované oblečení. Chodím tam už jen pro potraviny. Stává se ze mne odpůrce nakupování...
:oops: !!! Awo, nezacnete zcizovat, ze ne??? :shock: (:-)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

doubravka píše:Nádhera! :o :D Gratuluji a děkuji, že nás tak krásně a podrobně informujete :) A ať vám raw stále chutná :wink:
awa píše:Je to krásné vyprávění...
Mile Doubravko a Awo, dekuji za moc krasna slova. Pojala jsem denicek tak, ze je to moje (tajne) (:-) misto k zaznamenavani me casti vitarianskeho zivota. Jsem hodne upovidana a v dusledku toho upsana - tak mne tesi, ze to neodrazuje a ze psani jedne babky (:-) opravdu nekdo cte. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Babička

Příspěvek od Renáta »

Babička, aj ja čítam a tiež vám prajem! No, mrzí ma, že nestíham už čítať všetko, akosi mi "ušiel vlak", čo som mala problémy so synovým zdravím. Teraz sa trápim s akousi podivnou depkou :oops: a necítim takú tú obyčajnú radosť zo života... Ach, jo! No, ale mala by som sa ísť vykecávať do svojho denníčka, tak mi prepáčte :?
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

Jsem nějaká nedomykavá...Tím zcizovat se - to je jako krást???
:o
Jinak mám lidi moc ráda, ale pravdou je, že v obchoďácích se nemám chuť s někým vybavovat. Šupnu do košíku ovozel, poživatiny pro mužíka a kočičí a psí papání a sprintuju ke kase a mizím ven na vzduch...
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:Babička, aj ja čítam a tiež vám prajem! No, mrzí ma, že nestíham už čítať všetko, akosi mi "ušiel vlak", čo som mala problémy so synovým zdravím. Teraz sa trápim s akousi podivnou depkou :oops: a necítim takú tú obyčajnú radosť zo života... Ach, jo! No, ale mala by som sa ísť vykecávať do svojho denníčka, tak mi prepáčte :?
Mila Renatko, naopak - vitejte v mem denicku! Ani ja nestiham cist moc, ja ovsem kvuli ocim. Mohu vam neco navrhnout? Pokud mate Skype, mohu vam poradit neco, co vas te divne deprese zbavi za 10 minut. Ale nevim, jak se k sobe soukrome dostat ... :?
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

awa píše:Jsem nějaká nedomykavá... Šupnu do košíku ovozel ... a mizím ven na vzduch...
Mila Awo, byl to pokus o vtip (:-) Priznavam, jsem na vtipy spatna. :oops: Proste byl pro mne sok, kdyz jsem ondyno sla horkym odpolednem z metra pres stanici autobusu s vyplivanymi zvykackami, chodnik vydechoval straslivy zapach a vedro a ja si rikala, jak my, lide, vubec muzeme zit ve mestech? >:-) A taky ... budu-li nekolik let vitarianka CO jeste zacnu citit? :mrgreen:
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

No, leccos....Poznáte po čuchu pravého vitariána nebo "čistého" člověka, ostatní budou mít svůj odér....Tak jako pejsek...ale ne tak intenzivně a budou Vám vonět zcela jiné věci než jemu...háravé fenky Vás brát nebudou...
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

awa píše:No, leccos....Poznáte po čuchu pravého vitariána nebo "čistého" člověka, ostatní budou mít svůj odér...
Ano, vnimam, ze se pachy meni ... je to moc zajimave. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Babička

Příspěvek od Hugo z Hor »

awa píše:Je to krásné vyprávění. Taky mi hodně věcí smrdí -poslední dobou jsou to obchoďáky - zejména sekce pracích prostředků, bot, mnohdy i impregnované oblečení. Chodím tam už jen pro potraviny. Stává se ze mne odpůrce nakupování...
Nápodobně, máme tu takový menší supermárket, kde je v prostoru snad 20x40m vše, od ovozelu, přes uzeniny, pečivo a konče pracími prostředky. Navíc tam mají mírně nefunkční klimatizaci, takže ovoce a zelenina, pokud jim tam leží více než půlden, je načuchlá (aspoň já to tak cítím) Arielem, okenou a podobnými chemosajrajty...
Po konzultaci s místními občany, kteří tam nakupují, jsem ovšem jediný, který ve výše zmiňované zelenině a ovoci podobnou vůni a chuť cítí. Ovšem je to pro mně nepřekonatelné, čili tam už nenakupuju ... (:-) >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od Standa K. »

babicka píše:... a ja si rikala, jak my, lide, vubec muzeme zit ve mestech?
správně.. až budu velkej kluk založím rodovou osadu a všecky vás tam pozvu na bejvání... :D
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Standa K. píše:
babicka píše:... a ja si rikala, jak my, lide, vubec muzeme zit ve mestech?
správně.. až budu velkej kluk založím rodovou osadu a všecky vás tam pozvu na bejvání... :D
Fakt? (:-) Mne taky? :lol: Abych se toho dozila!!! :shock: Co zacit hned? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od Standa K. »

babicka píše:
Standa K. píše:
babicka píše:... a ja si rikala, jak my, lide, vubec muzeme zit ve mestech?
správně.. až budu velkej kluk založím rodovou osadu a všecky vás tam pozvu na bejvání... :D
Fakt? (:-) Mne taky? :lol: Abych se toho dozila!!! :shock: Co zacit hned? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tož ja bych začal hnedka ale moja sa vymlúva, že až prej odrostou děti... najmenší zatím 4,5 roku :? tak to bude ještě chvílu trvat... :D :D
dvdmchl

Re: Babička

Příspěvek od dvdmchl »

a pritom zrovna deckam by to prospelo nejvice ze vsech...
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

dvdmchl píše:a pritom zrovna deckam by to prospelo nejvice ze vsech...
BRAVO! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Babička

Příspěvek od Renáta »

dvdmchl píše:a pritom zrovna deckam by to prospelo nejvice ze vsech...
Presne kvôli tomu, že sme mali maličké deti, sme cca pred 12 rokmi kúpili starú chalupu so záhradou. Nadreli sme sa tam ako kone (aj stále sa tam môžeme narobiť do vôle), ale vidieť deti, ako ráno v pyžame v papučkách vybehli do záhrady a pásli sa na malinách, rajčinách..., bola tá najlepšia odmena.
Teraz už staršieho syna chalupa moc nezaujíma a radšej trávi čas s kamarátmi v meste, mladší zostal telom aj dušou záhradkár-chalupár.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Ha!
Tak jsem si poprve v zivote koupila redkvicky ...
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Mohu pridat recept? Prave dnes jsem to mela k snidani:
malinko orisku (2 pol lzice)+2 velke vrchovate hrste zelene z cehokoli+1 banan+mala hrst libovolneho ovoce (mango, tresne, jablko, kiwi atd.)+0,5 l vody=greenmix :mrgreen:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Babička

Příspěvek od Fiona »

Stando, propanajana, kde ty deti v lete pases? :shock:

Babicko, fandim a obdivuju. Ja radsi schovala mixer hluboko do kredence, aby me nesvadel k pouziti, protoze bych ho pak musela umyt, a to jako fakt ne, dost na tom ze si musim cistit zuby :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Fiona píše: ... Ja radsi schovala mixer hluboko do kredence, aby me nesvadel k pouziti, protoze bych ho pak musela umyt, a to jako fakt ne, dost na tom ze si musim cistit zuby :mrgreen:
Mila Fionko, diky za pochvalu. (:-) Ale PROC ty problemy s mytim mixeru a proc se zuby? Tedy, smim-li se zeptat?
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od Standa K. »

dvdmchl píše:a pritom zrovna deckam by to prospelo nejvice ze vsech...
souhlas... jen já to myslím asi i oproti vám dost extrémně - 0 civilizace (žádné IS), nechodit do práce - dělat na svým - ovocný sad, ovce, kozy, bydlet ve srubu...

o kompromis ... bydlení v RD na venkově jsme se teďkom 2 roky pokoušeli - zakoupili ruinu a dávali dohromady - ale není času a peněz a dovedností tak jsme zasejc prodali a jdem alespoň z Brna (nadějně vypadá Rousínov) byť do bytu ale okolo fůra zeleně, byt úplně poslední v obci = příroda za rohem...
dvdmchl

Re: Babička

Příspěvek od dvdmchl »

tak gratuluju ke stehovani na venkov.

Ja chci podobny extrem. :) Jen bez tech koz a bude to nekde v subtropech u more. Nekde kde roste ovoce cely rok. Kde neni snih a mraz.
Odpovědět