Babička

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

Civilizace mi nevadí, ale soused by mi neměl čučet do oken. Vůbec nechápu ty satelitní městečka zbohatlíků - naposledy jsem nad tím kroutila hlavou v Letech u Prahy, to se podobá luxusnímu sídlišti. Ach ta romantika...
Taky ráda pracuju, ale nebaví mě být zaměstnancem ani mít nějakou větší firmu. Už jsem dospěla do stádia osamostatnění. Nechci ovšem žít v jiné zemi jako emigrant. Já i můj muž jsme oba z rodin emigrantů a vím příliš dobře, co to obnáší. Takže odmítám emigrovat za rodinou do Austrálky.
dvdmchl

Re: Babička

Příspěvek od dvdmchl »

ja nevim, mne se to slovo emigrant moc nelibi. Celou planetu chapu jako domov, takze jde jen o to vybrat si v jake mistnosti toho velkeho baraku Zeme zit. A ja jsem presvedcenej, ze clovek se nejvice hodi do subtropu a mozna na jih mirneho pasma.
Jasne ze existuje spousta urednickych zabran, a take spoustu lidi odradi ztrata socialnich kontaktu na ktere jsou zvyknuty ve "sve" zemi. Ale stejne, nerikal bych tomu emigrace, to je osklive slovo. To se hodi tak pro nekoho kdo se stehuje na mars. :)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

Asi jsi duší mnohem víc kosmopolitní a žiješ v tolerantní společnosti. Já jsem už Češka, ale moji rodiče a prarodiče si prošli martýriem. Pravda, doba se změnila. Možná časem dospěji k tomu, že to nebudu brát s takovou ostražitostí...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Babička

Příspěvek od Fiona »

babicka píše:Ale PROC ty problemy s mytim mixeru a proc se zuby? Tedy, smim-li se zeptat?
Mila babicko, ja v tom nevidim zadny problem, ba naopak :D Prave proto, ze vim ze zoubky si dneska budu cistit v kazdem pripade, zvysuji efektivitu prace tim, ze je tedy pouzivam. Ovsem mixer, ten treba myt jen tehdy kdyz byl pouzit a uspinen. Ja mam rada doma cisto, a dosla jsem k zaveru, ze nedelani bordelu je mnohem prijemnejsi a efektivnejsi metoda nez vecne uklizeni bordelu. A kdyz vidim tu krasnou cistou kuchyn, rikam si, proc to tak nenechat :) Ja vim, nekdo to muze oznacit za lenost, ale mne se vic libi slovo prakticnost 8) Nebo mi snad chcete tvrdit, ze se vam styska po drhnuti hrncu a pripalenych panvicek?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od Katarína »

Fiona píše:nedelani bordelu je mnohem prijemnejsi a efektivnejsi metoda nez vecne uklizeni bordelu.
Moja rec. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

Někteří muži tvoření čurbesu milují....Vyvařování a mytí kastrolů je opravdu ztráta drahocennýho času...Je tolik milejších činností. (:-)
dvdmchl

Re: Babička

Příspěvek od dvdmchl »

ja bydlel s dvema indkama (pohlavi zenskeho) a ten curbes co po sobe nechavali si snad ani neumite predstavit. Nekolik dni stara jidla v drezu. Tyden stare "zapomenute" kure v troube. Ve vane neustale cernej pruh a odpad ucpany jejich srsti.
Tak prosim opatrne s temi muzi, zeny dokazi byt naprosto stejna prasatka. :)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od Standa K. »

pořádek je nestabilní stav, který se může kdykoliv zvrhnout v bordel kdežto naopak těžko :D
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

Ano i některé ženušky jsou ostudy, ale více se setkávám s tímto rysem u mužů.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Fiona píše: ... nedelani bordelu je mnohem prijemnejsi a efektivnejsi metoda nez vecne uklizeni bordelu. A kdyz vidim tu krasnou cistou kuchyn, rikam si, proc to tak nenechat ...
Mila Fiono, ovsemze mate pravdu...PRAVDU!!! Ma kuchyn je cista, mam tu mene much ba skoro zadne, tudiz ani pavouky ... a to skoro nepouzivam zadne chemikalie na podlahu nebo nabytek ... MOC se mi to libi... jen se musim priznat, ze ve zbytku meho bydliste si casto neporadek udelam ... Taham sebou lahev greenmixu >:-) a nabizim ho kdekomu: nejdriv na dno, a pak sklenku. Kazdy druhy ho chce - zrovna dnes mi jedna pani vypila 3 dcl!!! A pry si ho doma zacne delat:)) Ne, vlajky sebou netaham: (:-) :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

Dneska myslím na tebe babičko. Jak se ti daří? Já myslím, že moc fajn, protože si to přeju, tak to k tobě snad doletí. Před chvilkou jsem si umixovala pampelíny s kopřivou, přecedila přes plátýnko a popíjím. Protože nemusím moc sladké, tak mi to tuze chutná - mírně nahořklá chuť. Vzpomínám si, že jsem si kdysi dělávala podobný, ale myslím, ze v tom byl jetel nebo vojtěška. Říkala jsem tomu "Zázračný elixír". Ten zelený ječmen mi teď moc nejede, ale tohle je příjemná změna.
Hezky si užij zbytek dne a hodně zdravíčka... :D
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

awa píše:Dneska myslím na tebe babičko. Jak se ti daří? Já myslím, že moc fajn, protože si to přeju, tak to k tobě snad doletí...
Mila Awo, nesmirne mne potesil ... tvuj ... dopejsek ... je opravdu nanejvys prijemne vedet, ze na cloveka nekdo mysli a jeste tak hezky. K tomu jsem prave dnes "na dne". Mela jsem dva skvele, doslova svatecni dny, kdy se dovrsilo mnohe, v co jsem doufala ... ze same radosti jsem sla a nakoupila si to, co by DRIV bejvavalo vhodne na oslavu ... a snedla jsem to... DNES mne boli hlava, mam plny nos, znovu mi v ni hvizda (to jsem uplne zapomnela, ze mam - tinitus!). Mam se sice opravdu, opravdu rada, ale vidim, ze OSLAVA pro mne znamena ... jak se slusne rekne "nazrat se"? Jsem otravena, rozmrzela, neni mi dobre a mam na sebe vztek. Ja vim, je to dobre, i negativni zkusenost je porad zkusenost ... musim jeste usilovneji hledat, jak si vtlouct do palice, ze "varene" = utrpeni. ... a do toho prijde ten hezky emajlik ... tak diky! Jeste nekdy napis, OK? >:-)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Babička

Příspěvek od dgm »

Pekne, pekne, muzeme vedet, co stalo za tim, ze doslo k takove zranici? Lepe receno, co predchazelo tomu, ze ta oslava nasledovala?

:D :D :D Awo, gratuluju k tykani!!! :D :D :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od Katarína »

dgm píše::D :D :D Awo, gratuluju k tykani!!! :D :D :D
Tiez mi to udrelo do oci. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Katarína píše:
dgm píše::D :D :D Awo, gratuluju k tykani!!! :D :D :D
Tiez mi to udrelo do oci. :wink:
No co jsem mela delat??? Takove sympaticke devce!!! Nejsem skamene! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od Standa K. »

babí - v klidu, vařené=droga a zbavit se drog není jednoduché...
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Standa K. píše:babí - v klidu, vařené=droga a zbavit se drog není jednoduché...
Moc diky, Stando, ted potrebuji podrzet! Ovsemze to NEVZDAVAM! Ani nemuzu! Ja se uz dnes podivam na - rekneme - varene jidlo na taliri (cosi s cimsi a prilohou) a vidim jen ty mrtve vitaminy a enzymy = jak tam nejsou, jak si jedna nacpe nacka a - pro telo z toho neni nic. Ale ze tomu tak podleham! Jak pro mne muze byt svatek "zhresit"? No, pracuji na sobe jak diva a kazda podpora je MOC FAJN, dik, Stando! :mrgreen:
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Re: Babička

Příspěvek od IDASEK »

Standa K. píše:pořádek je nestabilní stav, který se může kdykoliv zvrhnout v bordel kdežto naopak těžko :D
No ano to nám dosvědčí zákon o entropii (:-)
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

Milá babičko,
to co jsem ti napsala vyplynulo zcela spontánně, ze srdce. Vůbec jsem si neuvědomila, jestli tykám nebo vykám...Děkuji Ti za krásnou odpověď.
Byla jsi pro mě múzou, co mne podnítila k inspiraci. Jak se zelenými elixíry experimentuješ, jak nabízíš dále k ochutnání, jak si vděčná za svůj nový mixer,....
Dneska jsem mixovala jen pampelíny, a jsou teď mým favoritem...
Tak si dám i na tvé zdravíčko a oči... :D
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

awa píše:Milá babičko ... Děkuji Ti za krásnou odpověď. Dneska jsem mixovala jen pampelíny, a jsou teď mým favoritem... Tak si dám i na tvé zdravíčko a oči... :D
Mila Awino, DEJ SI a hodne! >:-) Ja ti totiz zavidim! Pampelisky jsem jeste neochutnala. Nejsou horke? Znam mrkev, redkvicku, kedlubnu, zeli, kapustu, cibulku, snytlik ... vse z listi, co se da koupit ... ale kolem mne neni kousek pole se zdravou pampeliskou ... :(
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

Ne, je to jiné, než když se přežvykují listy nebo stonek. Ten je hodně svíravě hořký. Výluh z listu je tonizační, osvěžující a jen ocásek na konci je slabě hořký, ale příjemně. Tak ráda bych ti přála to ochutnat, škoda, že ještě nefungují teleporty! To by ti přístála mísa pampeliškových listů ze Slavkovského lesa na stole. Tak ti budu přát, ať se tvé podmínky zlepší a ty žiješ někde, kde je čisto... :D
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

awa píše:Tak ti budu přát, ať se tvé podmínky zlepší a ty žiješ někde, kde je čisto... :D
Dik! (:-)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Hugo z Hor píše: Obrázek
Neustale si pripominam a nestale zapominam napsat, ze tenhle smajlik je uzasny!
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od hugo »

babicka píše:
Hugo z Hor píše: Obrázek
Neustale si pripominam a nestale zapominam napsat, ze tenhle smajlik je uzasny!
Smajlíka jsem nahrál na server.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

hugo píše:
babicka píše:
Hugo z Hor píše: Obrázek
Neustale si pripominam a nestale zapominam napsat, ze tenhle smajlik je uzasny!
Smajlíka jsem nahrál na server.
Mnam!
m:-) m:-) m:-) m:-) m:-) m:-) m:-) m:-) m:-) m:-) m:-)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

Super! Je akční a milej..., asi se stane místním miláčkem m:-)
dvdmchl

Re: Babička

Příspěvek od dvdmchl »

Ahoj Babicko,
jestli to tady ctes, tak vez ze jsem dostal na SZ vynadano, ze jsem se tak osklive na tebe oboril kvuliva tomu vykani.
Vez ze jsem to nemyslel ve zlem, prijmi moji verejnou omluvu a vrat se mezi nas. :)

Ale na internetovych diskuznich forech je vazne zazity zvyk si tykat.

Jo a s tou anglictinou jsem rekl blbost, tam ne ze se nevyka, ono se v anglictine vubec netyka. Nicmene porad si myslim, ze odstraneni jak tykani, nebo vykani vylepsi a naprimi komunikaci mezi lidmi.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Babička

Příspěvek od Fiona »

V anglictine se totiz youka m:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Babička

Příspěvek od dgm »

Ano, vratte se!!
Pro me je vas denicek velkym prinosem, tlumocim vzdycky moji mamince, sama neni tak moderni jako vy a odmita se naucit pracovat s internetem
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Babička

Příspěvek od Fiona »

Ja myslim ze babicka prijde :wink:
Ona urcite neco zkouma, a mozna ze uz konecne vyrazila na to Krivoklatsko :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Babička

Příspěvek od Renáta »

Aj ja som na babičku včera myslela, že mi je ľúto, že nepíše.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Babička

Příspěvek od Sluníčko »

dvdmchl píše:Ahoj Babicko,
jestli to tady ctes, tak vez ze jsem dostal na SZ vynadano, ze jsem se tak osklive na tebe oboril kvuliva tomu vykani.
Vez ze jsem to nemyslel ve zlem, prijmi moji verejnou omluvu a vrat se mezi nas. :)

Ale na internetovych diskuznich forech je vazne zazity zvyk si tykat.

Jo a s tou anglictinou jsem rekl blbost, tam ne ze se nevyka, ono se v anglictine vubec netyka. Nicmene porad si myslim, ze odstraneni jak tykani, nebo vykani vylepsi a naprimi komunikaci mezi lidmi.
já myslím, že to vůbec nebylo tak hrozné
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Babička

Příspěvek od 800914 »

babicka, vratia sa cim skor, chybaju mi tu.. :cry:
necital som co pisal dvd o tom tykani a vykani, ale hadam to nebolo nic hrozne, vyzera na slusneho chlapca, mozno je len obcas trochu prejinovany. :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Babička

Příspěvek od 800914 »

aha, aj slunicko pise ze to nebolo nic hrozne..
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od epony »

Este som s Vami nemala tu česť, ale ste mi sympaticka z prispevkov, bolo by škoda keby ste na nas zanevreli. :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Babička

Příspěvek od 800914 »

babicka je tuuuu m:-)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Vazeni a mili, :mrgreen:

Ja vas mam všechny opravdu rada :mrgreen: (no, Marinerka aj. mi obcas pohnou zluci, ale to nejsou „naší“ :lol: ) a VAZIM si vas. A proc si vas vazim? Tech duvodu je několik:
- NEZNAM VAS, predpokladam tudiz a priori, ze jste mili a hodni lide,
- povazuji vas za ODVAZNE vzhledem k tomu, jake poklady této zemi prinasite,
- VITE vic a mate VIC ZKUSENOSTI v oblasti, kam se snazim proniknout,
- vždy OCHOTNE poradite,
- je s vami SVANDA… :mrgreen:

Mam-li někoho rada, mam ho rad takoveho/takovou, jaky/a je. A snazim se mu delat radost a nenavazet se do nej. O to jsem se snazila, i když M… (zakazane slovo :mrgreen:) a jini mi obcas pripomneli, ze v zasade jsem cholerik. Inet ma ale tu vyhodu, ze nez něco pustite do světa, mate si to moznost precist a korigovat momentalne tak neovladatelny citovy vylev.

Potrebuje-li nekdo „zvlastni pristup“ at uz je to VYKANI nebo TYKANI, ma na nej pravo. Vase reakce mne proto dost prekvapily a rekla jsem si, ze pokud Vitarian je tak zoufale neschopen unest moji potrebu byt vykana at, nejlepsi bude se stahnout. NE odejit. Na to je Vitarian prilis cenny (:-)

Omluvu DVDMCHL ovsemze nemohu prijmout tak, jak je podana. Sorry. Bude lepe, když mne ten mlady muz vynecha z jeho diskuse.

Babicka (INTJ (:-) ) m:-)

P.S. Vykani – pokud vim – mají napr. nasledujici jazyky:
Afrikanstina, albanstina, amharstina, ANGLICTINA, arabstina, armenstina
Baskictina, bengalstina, bosenstina, bulharstina
Cestina, cinstina, chorvatstina
Danstina. Dolnoluzicka srbstina
Esperanto, estonstina
Faerstina, filipinstina, finstina, francouzstina
Galicijstina, gruzinstina
Hindu
Islandstina. indonezstina, Interlingua, italstina
Japonstina, Jiddis
Kannadstina, katalanstina, Kazastina, korejstina, Kung-ekoka, kurdstina, kyrgyzstina
Ladino, litevstina, lombardstina, lotystina
Madarstina, malajstina, makedonstina
Nemcina, nepalstina, niztozemstina, norstina
Oriya
Perstina, polstina, portugalstina P, portugalstina B
Rumunstina, rustina, rectina
Skotska gaelstina, slovenstina, slovinstina, srbstina, somalstina, spanelstina Esp, spanelstina And,svedstina
Tagalog, tadzictina, tamilstina, Tepugu, Turectina
Ukrajinstina, Urdu, ujgirstina
Velstina
Zapadofrizstina
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od Standa K. »

já jsem za to, že kdyby někdo chtěl i onikat tak ať - ikdyž stejně jako dvdmchl to cítím jako zábranu v komunikaci

babí, tak to dvd ujelo no...

(ale ve spisovným češtinovi Vám neustoupím.. :twisted: )
dvdmchl

Re: Babička

Příspěvek od dvdmchl »

anglictina ma vykani, ale jiz nema tykani. A to je velky rozdil. Mne by navadilo vsem vykat. Mne vadi delat rozdily mezi lidmi.

Mne vadi k nekomu pristupovat jinak. Ke kazdemu cloveku pristupuju stejne. Takze i k tobe babicko, z diskuzi te vynechat nemuzu ze stejneho duvodu.

Clovek je proste clovek a ja nevidim zadnej duvod proc se k jednomu chovat jinak nez k druhemu.
Ale kdyz mi vysvetlis a podas argumenty podporujici tvuj nazor, tak o nich budu premyslet a pokud budou dostatecne silne a predevsim logicke tak je i prijmu a zmenim nazor. Ale nemenim nazor kvuli pocitum, to fakt ne. :)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Standa K. píše: ... ale ve spisovným češtinovi Vám neustoupím.. :twisted:
Ve smyslu? :shock:
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

Něco milého pro babičku....

BYLO TO DOBRÉ, ALE FAKT UŽ NEMŮŽU. ...POMÓC... KDO MĚ ODNESE DO MÉHO PELÍŠKU??? JÁ TAM PO SVÝCH NEDOLEZU...JSEM TO NĚJAK PŘEHNAL, ALE KDYŽ TO BYLO TÁK DOBRÝ, NEDALO SE ODOLAT...
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

awa píše: Něco milého pro babičku...
m:-) Awiku, kocky mam moc rada. Dik ...a nashledanou v ne vecer >:-) m:-)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Babička

Příspěvek od Standa K. »

babicka píše:
Standa K. píše: ... ale ve spisovným češtinovi Vám neustoupím.. :twisted:
Ve smyslu? :shock:
to Vás škádlím... :D , já jen že se mi hovorová čeština moc líbí a kdybych se měl vyjadřovat spisovnějc tak by se mi pusa (i klávesnice) asi zasukovala... :D :D :D
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Standa K. píše::D
Aaaha. Ja jsem nekdy natvrdla, Stando. (:-)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

Já asi taky, ale netrápím se tím :) :) :)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

http://aktualne.centrum.cz/eurorubrika/ ... ?id=444815" onclick="window.open(this.href);return false;
V clanku „EU školákům: Jezte ovoce a zeleninu. Bude zdarma“ se uvadi, ze obyvatel peloponezskeho poloostrova sni denne 580 g zelovocu, obyvatel apeninskeho poloostrova 417 a nas zapadni soused 361 g denne, pricemz doporuceno je 400 g na den.
Cetla jsem to rano a rozhodla se, udelat denní soucet GreenMix Kcal konzumace. Nize uvedene udaje jsou v gramech, v ciste vaze konzumovane potraviny (oloupane, ocistene apod.). Kcal hodnotu listi jsem pocitala podle Kcal ve spenatu (23,33 Kcal na 100 g). Uvadim jen kalorickou hodnotu, nemela jsem cas propocitavat obsahy zivin, coz mne mrzi.
Den, kdy mam moznost jist, to, co si preji, zacinam 1-2 Green Mixy (vetsinou mi jeden nestaci, mam obvykle velkou chut na další). Pote si delavam ovocny salat.

2 GREEN MIXY (3000 ml)
Gramy .... Surovina .... Kcal/100 ... g Kcal E
----------------------------------------
22 ........... listi kedlub..0,23 .......... 5,06
28 ........... jarni cibulka 0,23 ......... 6,44
64 ........... rukola ..... 0,23 .......... 14,72
99 ........... ledovy sal.. 0,23 ........ 22,77
149 ......... sal.hlavk.... 0,23 ........ 34,27
134 ......... bile zeli .... 0,23 ......... 30,82
16 .......... zazvoru .... 1,00 ......... 16,00
145 ......... kivi .......... 0,49 .......... 71,05
229 ......... jablka ...... 0,47 ....... 107,63
296 ......... banan ...... 0,95 ....... 281,20
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
1182 ....... E tuhe slozky ............ 589,96
1818 ....... voda ........ 0,00 ........... 0,00
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
3000 ...... 2 Green Mixy E ........... 589,96

1 GREEN MIX (1500 ml)
591 ......... E tuhe slozky ............ 295,00
909 ......... voda ........ 0,00 ............ 0,00
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
1500 ....... 1 Green Mix E ............ 295,00

100 g GREEN MIX
100 ........ 100 g GreenMix ............ 19,67
39,4 ....... z toho zelovoc ............. 19,67

NORMA 400 g zelovoce/den
400 ......... zelovoc ..................... 197,00
1015 ....... Green Mix ................. 197,00

ZAVER: K dosazeni teoretickeho limitu 400 g zelovoce na den a obyvatele staci ca 1 l Greenmixu denne. Toto mnozstvi obsahuje 197 Kcal a ca 840 ml vody (voda=ca 60 % obsahu zelovoce).

:mrgreen: Ja jsem ovsem mela vecer ovocny salat (+minihrisek), takze mam vystarano do konce roku. (:-)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

Tak jsem si dnes zkusmo spocitala svuj milovany ovocny salat, pravda udelany z malinko netypickych prisad, protoze jsem mela vic bananu a zluteho melounu nez jablek a kiwi chybelo vubec:

Celkova vaha 2.192 g:
z toho ovoce 2.003 g
ostatni ........... 189 g

Celkove kalorie 1.843 Kcal:
z toho ovoce .... 943 Kcal
ostatni ............. 900 Kcal

100 g salatu = 84,10 Kcal

Kaloricky podil na celkove vaze salatu:
Ovoce ............. 51,2 %
Ostatni ............ 48,8 %

Vahovy podil na celkove vaze salatu:
Ovoce ............. 91,4 %
Ostatni ............. 8,6 %

A tak najednou vim, proc nehubnu. Okamzite musim zmensit podil orechu a semen a nahradit banany zlutym melounem, ktery ma nejmin kalorii ... mozna krome okurek (16 Kcal/100g).
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

Milá babičko, tvůj deníček čtu pravidelně. Sleduji všechny nové zprávy. Někdy ale nic nenapíšu, protože nevím co. Piš prosím dál, ty informace si přečte hodně z nás. Hezký večer naše milá, odvážná a vytrvalá babičko! :D
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Re: Babička

Příspěvek od babicka »

awa píše:Milá babičko, tvůj deníček čtu pravidelně. Sleduji všechny nové zprávy. Někdy ale nic nenapíšu, protože nevím co. Piš prosím dál, ty informace si přečte hodně z nás. Hezký večer naše milá, odvážná a vytrvalá babičko! :D
AWO!Nemazes mi med kolem ... nahodou? :shock:
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Babička

Příspěvek od awa »

babicka píše:
awa píše:Milá babičko, tvůj deníček čtu pravidelně. Sleduji všechny nové zprávy. Někdy ale nic nenapíšu, protože nevím co. Piš prosím dál, ty informace si přečte hodně z nás. Hezký večer naše milá, odvážná a vytrvalá babičko! :D
AWO!Nemazes mi med kolem ... nahodou? :shock:
Ne! Ale jestli patříš ke k velkým milovníkům medu, tak není špatné si požitek z jídla trošku přisladit. Navíc takový medík na puse zvláčňuje pokožku a léčí...a vábí hmyz... Měj se hezky. :D
Odpovědět