Babička

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:BUC? To je jedna z mojich životných radostí - čítajte jeho denníček - a najmä v piatok, ten je obzvlášť bohatý na výborné Bucove príspevky :wink: (a nielen ten) a pochopíte viewtopic.php?t=527 :lol: :lol: :lol:
Jooo, jasne. Uz jsem to cetla. Jen mi v hlave neutkvelo, ze je to BUC11. Sorry. Jednak jsem tu nova a musim se ucit a jednak moc dobre nvidim, tak mi spousta uniformace proste utece:)
Diky:)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Renáta píše:BUC? To je jedna z mojich životných radostí - čítajte jeho denníček - a najmä v piatok, ten je obzvlášť bohatý na výborné Bucove príspevky :wink: (a nielen ten) a pochopíte viewtopic.php?t=527 :lol: :lol: :lol:
Moje radost to je taky:))) :oops:

babočko:) : jídlo je skvělý a myslím že není nutné se nutit nejíst. Asi stačí jíst to živé, ovozel (ovoce+zelenina) - a dobrý zařadit půsty každý týden jednodenní, třeba v pátek, záleží na tobě. Je to dobrý na očistu a i na schazování váhy, podle mě je to lepší než nějaké 15 denní 1x za rok. I když ty samozřejmě jsou taky fajny:) Záleží na Tobě jaký si to uděláš.....takový......
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

[quote="Seraf ... [/quote]

Hmmm ... hmmm .. to prave zkousim. udelat si to nejak jinak:)
Serafe, to, co prikladate, ma hrat? Mne to tedy nehraje. ja jsem ovsem PC troglodyt:)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

babicka píše:[quote="Seraf ...
Hmmm ... hmmm .. to prave zkousim. udelat si to nejak jinak:)
Serafe, to, co prikladate, ma hrat? Mne to tedy nehraje. ja jsem ovsem PC troglodyt:)[/quote]

Prosím natykačku, na to bych si fakt nezvyknul....... tady je to jiný.....v reálu bych asi vykal ale takhle tonení zapotřebí:)

Nehraje ale je to výpis toho co zrovna poslouchám:) Doufám že to nepřekáží.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Seraf píše:
Prosím natykačku, na to bych si fakt nezvyknul....... tady je to jiný.....v reálu bych asi vykal ale takhle tonení zapotřebí:)
Seraf, aj ja som chcela tykať, ale Babička ma žiadala, aby som vykala. Trošku mi to robí problém len v tom, že musím kontrolovať, že keď píšem jej, tak oslovujem vy a nie ty.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Seraf píše:
babicka píše:[quote="Seraf ... [ /quote]

Hmmm ... hmmm .. to prave zkousim. udelat si to nejak jinak:)
Serafe, to, co prikladate, ma hrat? Mne to tedy nehraje. ja jsem ovsem PC troglodyt:)
Prosím natykačku, na to bych si fakt nezvyknul....... tady je to jiný.....v reálu bych asi vykal ale takhle tonení zapotřebí:)

Nehraje ale je to výpis toho co zrovna poslouchám:) Doufám že to nepřekáží.
Aha - myslela jsem, ze nam posilate nejakou hezkou muziku:)

A tykacka? Vadilo by vam, kdybych byla cernoska/Romka?? Asi byste mne neoslovoval negerko/cigosko, jinze? Nejak byste se proste prizpusobil. Proc tedy vadi, ze si netykam? Je to tak hrozne pockat, az se pozname?

Je-li to tak desive, toz mi (vsichni) tykejte, ale ja vam budu vykat. Rika se, ze "problem ma ten, kdo ho resi".
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

babicka píše: Je-li to tak desive, toz mi (vsichni) tykejte, ale ja vam budu vykat. Rika se, ze "problem ma ten, kdo ho resi".
Babička, nemyslím, že by to bolo desivé. Jednoducho, tykanie je na týchto inetových diskusných fórach bežné. No a aj keď sa tu s ľuďmi osobne nepoznám, mám k nim blízko a tak mi to je aj prirodzené. Ale chápem vás, že vy to môžete vnímať inak.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:
babicka píše: Je-li to tak desive, toz mi (vsichni) tykejte, ale ja vam budu vykat. Rika se, ze "problem ma ten, kdo ho resi".
Babička, nemyslím, že by to bolo desivé. Jednoducho, tykanie je na týchto inetových diskusných fórach bežné. No a aj keď sa tu s ľuďmi osobne nepoznám, mám k nim blízko a tak mi to je aj prirodzené. Ale chápem vás, že vy to môžete vnímať inak.
Renatko, ujistuji vas, ze mam z tohoto sajtu vynikajici pocit. Zdrzuji se na nem tak dlouho, jako uz leta nikde. Dovedela jsem se mnoho noveho. Mam radost, ze sem muzu patrit. Jsem velmi mile prekvapena, jak blizci mi mnozi (ne-li vsichni) pripadaji. Mam radost, ze nachazim zpriznene duse. I kdyz jsem "zrala", je okolo dost jinych lidi, kteri se snazi mi vnucovat jejich zivotni styl - asi jako mladsim na tomto sajtu jejich pribuzni a znami. Porad to pro mne ovsem neni duvod si tykat:) :D :lol:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

babicka píše: Renatko, ujistuji vas, ze mam z tohoto sajtu vynikajici pocit. Zdrzuji se na nem tak dlouho, jako uz leta nikde.
:lol: Tak to nie ste sama! Tieto stránky sú prudko jedlé a obávam sa, že aj silne návykové :shock: :oops: :lol:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:
babicka píše: Renatko, ujistuji vas, ze mam z tohoto sajtu vynikajici pocit. Zdrzuji se na nem tak dlouho, jako uz leta nikde.
:lol: Tak to nie ste sama! Tieto stránky sú prudko jedlé a obávam sa, že aj silne návykové :shock: :oops: :lol:
Renatko, poprejte mi dobrou noc nebo odsud dnes neodejdu!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tak dobrú noc, nech vás blšky štípu celú noc :wink: (To tak vravievam deťom :lol: )
Veď už aj ja idem.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

navrhujem aby sme si vsetci oni-kali, to je este krajsia klasika.

babicka a co dnes ranajkujuu? :)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

800914 píše:navrhujem aby sme si vsetci oni-kali, to je este krajsia klasika.

babicka a co dnes ranajkujuu? :)
Inu, jesli jich to, synku (?) opravdu zajima, toz jeste jsem neporanajkovala nic. Vcera jsem sla spat dnes a vstala tudiz az v 8, ackoli radeji vstavam pred sestou. Do toho na mne juklo blahoprani od me kamaradky-psycholozky, stare nekolik dni. I zavolala jsem ji a rptoze byla malounko na dne, trochu jsme pohovorily o nesmrtelnosti chrousta. Mezitim jsem si napustila vanu a padly na mne dva zajimave prispevky ... a neee, kecam. Mela jsem mezitim banan. Konec filosofie:)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

jj, psychologom treba obcas zvednut naladu, nemaju to lahke.. :)

cital som si cely ich denicek a je to hezke ako k tej zmene zivotostravy pristupuju. :)
sledujem to a drzim palce.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to je sranda s vámi :lol:
Melilotus
Příspěvky: 9
Registrován: pon úno 18, 2008 15:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Melilotus »

Ahoj, jak tady někdo psal, na internetu se v diskuzích zatím tykání považuje za přirozené, není tím myšleno nic neslušného. Vzniklo to asi v počátku internetu, kdy bylo uživatelů málo, a cítili větší sounáležitost. Myslím že by to tak mohlo být i na fórech lidí s podobnými zájmy, jako je třeba toto. Jak ale stále více lidí internet využívá, začíná přibývat i těch kteří preferují vykání. V takovém případě je asi vhodné to respektovat.
Podobně jako vy zajímám se také o zdravou výživu. "Vegetarian odmita maso, ale ostatni zivocisne produkty a varene jsou ok. Vegan ji ciste rostlinnou stravu, uplne bez zivocisnych produktu, ale varene je ok. Vitarian ji syrovou stravu, tepelne nezpracovanou, resp. do tech 45 stupnu." Jako nováčkovi zde mi také není zcela jasná terminologie, může tedy vitarian jíst syrové maso, tepelně nezpracované? Jednu dobu jsem byl vegetariánem a maso nejedl. Ale protože se věnuji sportu včetně přiměřeného (ne samoúčelného) posilování, nyní maso jím protože se mi to zdá jednodušší na doplnění bílkovin, stejně jako tvaroh.
Jinak se mi moc líbila tento názor: "Taky jsem z tech, kteri veri na rozum ditete. Stale si pamatuji, jak jsem jiz ve 3 letech mela nazory, ktere jsem dodnes nemenila. Dite ma narok na svuj nazor. Dite neni nase. Je pujcene. Musime je respektovat, at chce (skoro) cokoli. Tak napriklad muj vnuk od narozeni nechce maso. A nikdo mu ho taky nenuti. Atd. " To bych mohl podepsat. Absolutně nechápu lidi, kteří když v diskusi s něčím nesouhlasí, ptají se: "Kolik Ti je? Tohle vykládej spolužákům! Tady mluví dospělí!" Jako by na věku pokud jde o nárok na názor záleželo! Jsem rád že jsou lidé, kteří dovedou respektovat názory bez ohledu na věk. :twisted:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tak nějak všeobecně je vitariánství - stravovávní se čerstvou vařením nezpracovanou rostlinnou stravou (prostě jak narostla)
ale jsou i tací, co tam mají i nepast. mléko nebo vajíčka

ale tak nějak většinově je to, jak jsem napsala výše
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Melilotus píše:...
Melilote, 800914, SLunicko:), jste vsichni moc mili. Je mi tu s vami dobre:) (I kdyz 800914 nedorzel onikani:)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ale dodrzali :) a su tiez radi ze si s nimi mozu podiskutovat.
a coze mali na obed?

nam dorazila sojovka bragg, a chceli ochutnat ale nechcelo sa im jest tak len trochu vypili rozpustene v pohari vody. su exot :roll:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

800914 píše:ale dodrzali :) a su tiez radi ze si s nimi mozu podiskutovat.
a coze mali na obed?

nam dorazila sojovka bragg, a chceli ochutnat ale nechcelo sa im jest tak len trochu vypili rozpustene v pohari vody. su exot :roll:
Nuz, ked si tak praju, toz im poviem, ze su exot, aj ked nechapem, preco:)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, vy ste obaja pekné čísla. :lol: :wink:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:No, vy ste obaja pekné čísla. :lol: :wink:
Renatko, nezavidela, pridala sa k nam:)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Babička, prosím vykať :wink:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:Babička, prosím vykať :wink:
Rebatko, mate pravdu. Pomineme-li tu pikanterii, ze mne sama po par hodnach prosite, abych vam vykala (8-D, tak jsem vam stejne onikala spatne.

Onikani bylo dvou druhu - jako nase dnesni tykani a vykani - a ja pouzila onikani pro "nizsi osobu" (tehdy se ty-onikalo nize spolecenskym postavenym). Priklady:

Podaji mi to. Prisednou si k nam. Vemou si to
Podala mi to. Prisedl si k nam. Vzala si to.

Rozepsala jsem se, ze? Spis, abch si to ujasnila sama sobe. Zdravim vas, Renatko:)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Babička, ďakujem za jazykové okienko. :wink:
Prepáčte, teraz sa akosi zle sústredím. Čítala som si Komonicin príbeh a prešli ma chuť na žarty :(
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:Babička, ďakujem za jazykové okienko. :wink:
Prepáčte, teraz sa akosi zle sústredím. Čítala som si Komonicin príbeh a prešli ma chuť na žarty :(
Jsem opravdu z minuleho stoleti, Renatko, rekla byste mi, prosim, kdo to byl/a Komonice?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

babicka píše:
Renáta píše:Babička, ďakujem za jazykové okienko. :wink:
Prepáčte, teraz sa akosi zle sústredím. Čítala som si Komonicin príbeh a prešli ma chuť na žarty :(
Jsem opravdu z minuleho stoleti, Renatko, rekla byste mi, prosim, kdo to byl/a Komonice?
Prepáčte. Komonica JE odtiaľto z fóra - mamička, v sobotu rodila viewtopic.php?t=253&postdays=0&postorder=asc&start=200
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

babička je babička :) nová energie sem, víte ono je tady opravdu mnoho mnoho fajn lidiček :D
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Renáta píše: :wink: Prepáčte, teraz sa akosi zle sústredím. Čítala som si Komonicin príbeh a prešli ma chuť na žarty :(
Tak jsem si to precetla a jde mi mraz po zadech. Svou dceru jsem taky porodila doma... nastesti bez komplikaci. Vim ale, co nasledovalo a jak dlouho to trvalo. Drzim obema ... vsem palce.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

babicka píše:
Svou dceru jsem taky porodila doma... nastesti bez komplikaci. Vim ale, co nasledovalo a jak dlouho to trvalo. Drzim obema ... vsem palce.
Prezradíte viac? Keď bez komplikácií, tak by ma zaujímalo, čo máte na mysli tým Vim ale, co nasledovalo a jak dlouho to trvalo.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Renáta píše:
babicka píše:
Svou dceru jsem taky porodila doma... nastesti bez komplikaci. Vim ale, co nasledovalo a jak dlouho to trvalo. Drzim obema ... vsem palce.
Prezradíte viac? Keď bez komplikácií, tak by ma zaujímalo, čo máte na mysli tým Vim ale, co nasledovalo a jak dlouho to trvalo.
Nevim, jestli to sem patri. Prvorodicky nekdy maji extremne kratke predporodni bolesti, nekdy extremne dlouhe. A mne navic spatne vypocetli datum. Jeste jsem ten den vyskocila z (lehce) dojizdejici tramvaje (tehdy jezdily jeste ty otevrene:)) Doma jsem myslela, ze mam prujem, ale byl to porod. Nestihli jsme to do nemocnice. Nastesti jsem vedela vse o prubehu porodu a ... dcera se narodila lehce a bez komplikaci. Ovsem - natrhla jsem se. Je vzdy lepsi byt nastrizena, lepe se to hoji, Hojeni (i samo siti) je pak velmi, velmi bolestve a trva velmi dlouho.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, prekotný pôrod dokáže prekvapiť. :wink:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Mila babicko, budu vykat pokud vam to lip zni. Tykani jsem nemyslela nijak neuctive, naopak, mam to zkratka trochu obracene :) Chci jen rict ze mi jste nejen sympaticka, ale dokonale bortite moje predstavy o tom ze novym vecem jsou otevreni jen mladi. Co bych za to dala kdybych v utlem veku potkala lidi jako jste vy. Vsecko jsem si musela probojovat sama, a pokud jsem po necem touzila, byl to clovek s zivotnimi zkusenostmi a zaroven otevrenou mysli. Nasla jsem jich par, diky Bohu, ale byla bych radsi kdybych je potkala o neco driv :) Kazdopadne fandim!
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Fiona píše:Mila babicko, budu vykat pokud vam to lip zni. Tykani jsem nemyslela nijak neuctive, naopak, mam to zkratka trochu obracene :) Chci jen rict ze mi jste nejen sympaticka, ale dokonale bortite moje predstavy o tom ze novym vecem jsou otevreni jen mladi. Co bych za to dala kdybych v utlem veku potkala lidi jako jste vy. Vsecko jsem si musela probojovat sama, a pokud jsem po necem touzila, byl to clovek s zivotnimi zkusenostmi a zaroven otevrenou mysli. Nasla jsem jich par, diky Bohu, ale byla bych radsi kdybych je potkala o neco driv :) Kazdopadne fandim!
Mila Fiono. Dekuji za prekrasne sdeleni. V to vzdy doufam, ze budu moci byt jina, nez vetsina. Mela jsem to jako vy - ale ja nikoho jsem nepotkala. Proto jsem se dala SAMA jinou cestou. Tesi mne, ze je to obcas znat i kdyz "jen" pres Inet:) :) :) Mam velkou radost, fakt:) (Vykani-tykani pomijim. Umim si o ne rict a nakonec - neni to o tom. Je to o docela necem jinem. Kdo prijde na to, o cem?:))

Intermezzo: Koukam, koukam, ze jste z Geteborgu? (Cte se to /jeteborg/, ja vim:) A vim to proto, ze tam byla jedna z oprvnich chovnych stanic "ruskych mnodrych". Jesltipak to vite? Az si je zase budu chtit poridit, treba vas pozadam o pomoc:) iMOC srdecne proto zdravim jeteborg:))

No a nakonec upustim par "moudrych" slov. Ti, co nam ublizuji nam velmi casto nechteji ublizit. Chteji nam - proti nasi vuli - predat sve (dobre) zkusenosti. problem je, ze dobro nelze delat nasilim.

Uprimny pozdrav:)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Opet zdravim babicku :)

O ruskych modrych nevim nic, jen si domyslim ze zrejme pujde o nejake namodrale kocicky? Omlouvam se za svou neznalost.

Jinak Göteborg se cesky cte Jeteborg, a svedsky Jöteborj :) Je tu krome more i spousta jezer a divokych prirodnich parku, v jednom z nich je takove mensi severske safari s volnym vstupem. Maji tam soby a jinou vselijakou parohatou zver, taky lachtany a par koni. Nam chodi na zahradu srnky ozirat tulipany. Taky jsou tu dve nadherne botanicke zahrady, a spousta dalsich milych veci. Jo, taky je tu par ostrovu primo u mesta, a na nekterych jsou chranene Narodni parky. Ty by se vam urcite moc libily.

Jo, a taky se tu prave zacinaji testovat prototypy popelarskych vozu s hybridnim pohonem, ktere nejsou hlasitejsi nez normalni osobni auto, a take o nic vic necudi a nesmrdi :) Seriova vyroba ale zacne az 2009, az vychytaji brouky :?

Tak nejak na me pusobite ze jste vselicos prochodila, vselikde byla, vselicos zazila. Ze jste svobodomyslny intelektual netreba ani hadat, to je jasne. Nechcete se trosku podelit? ;)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Fiona píše:Opet zdravim babicku :)
O ruskych modrych nevim nic, jen si domyslim ze zrejme pujde o nejake namodrale kocicky? Omlouvam se za svou neznalost.
Jinak Göteborg se cesky cte Jeteborg, a svedsky Jöteborj :) ...
Je tu ... chranene Narodni parky. Ty by se vam urcite moc libily.
... prave zacinaji testovat prototypy popelarskych vozu s hybridnim pohonem...
... Nechcete se trosku podelit? ;)
Mila Fiono / Nautilko / Lodenko:)
tak jsem se zase poucila a odted budu rikat Jeteborj (opravdu ctou "g" "j"?).
Prosim, neomlouvejte se za neznalost neceho, protoze to pak znamena, ze si myslite, ze ja si myslim, ze jste hloupa. :) A to prece neni pravda! :idea:
Jo, "Rusandy" jsou kocky se zajimavou historii, vzhledem, povahou i typem srsti a Jeteborjcani byli druzi hned po Britech (kteri je vysechtili), kdo je zacal chovat.
Ponechala jsem si cestovani po Evrope do starsich let, a tak doufam, ze poznam i krasy Skandinavie. Samozrejme, ze jsem cetla a videla leccos, ale vlastni prozitek bude nade vse. Rostou tam houby? Maji vubec cas rust? Prezije podhoubi zimu? Jake houby to jsou, pokud jsou? Dalo by se za vase (jak?) kratke leto obejit Skandinavii? Stopuje se tam? Co vam prijde nejzajimavejsi? Nejunikatnejsi? Co nejhorsi? Slysela jsem, ze tam lide hodne piji a rozumim problematice polarni noci. Ale co vy osobne na to?
(Mimo zaznam: Nez jsme zacali tridit odpad, jezdili k nasim 4 popelnicim popelari 1x tydne. Ted se tu tridi papir, sklo a PVC. Popelari jezdi 4x tydne, noci zni pronikave treskani rozbijenych flasek ... neco potrebije zlepsit ...)
A podelit se? Jedna neprevypravi cely zivot. Ale zodpovim kazdou otazku:)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Tak po necelem mesici vitarianstvi, kdy jsem 4x zhresila, mam laboratorni vysledky: VSE v norme, krome jater (den pred testy jsem hresila).
Rikam-li vse, tedy i stitna zlaza! Neuveritelne!
Volam: OK, Vitarian, go go go :mrgreen:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Super:)

Taky bych chtěl nějaké výsledky a testy ale bojím se odberů krve....... :(
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Seraf píše:Super:)
Taky bych chtěl nějaké výsledky a testy ale bojím se odberů krve....... :(
Mily Serafe, myslite to vazne? Jako pichnuti jehlou, videt krev ... nebo ceho?
Ptam se proto, ze vas toho (pokud mi TO nadefinujete) dokazu hrave a rychle zbavit:) Tak slibuji:):mrgreen:
Jsem totiz ... tak trochu ... KOUZELNA BABICKA :mrgreen:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

babicka píše:
Seraf píše:Super:)
Taky bych chtěl nějaké výsledky a testy ale bojím se odberů krve....... :(
Mily Serafe, myslite to vazne? Jako pichnuti jehlou, videt krev ... nebo ceho?
Ptam se proto, ze vas toho (pokud mi TO nadefinujete) dokazu hrave a rychle zbavit:) Tak slibuji:):mrgreen:
Jsem totiz ... tak trochu ... KOUZELNA BABICKA :mrgreen:
Je mi to nepříjemné vidět (tedy vidět mi nevadí, v podstatě mám svou krev rád a miluju jí).....ale tak nějak násilně mi jí odebrat, technicky a jehlou, no stačilo mi to párkrát tehdy mi brala sestřička 3 velké zkumavky, 2menší a připadal sem si úplně vycuclej, navíc mám moc hezký žíly a ona je prostě netrefila a rozpíchala je, takže to i bolelo a složil sem se tam málem. Koukat se a cítit jak se mi ta jehlou vrtá a prohlásí "tahle je už rozpíchaná" tak mi napíchla druhou ruku........

.... Každej sme svým způsobem kouzelní, necítím potřebu to měnit a pochybuji že po jakýmkoliv čarování bych vesele vyzkočil zítra ráno postele a utíkal na odběr krve.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Seraf píše: ... pochybuji že po jakýmkoliv čarování bych vesele vyzkočil zítra ráno postele a utíkal na odběr krve.
Mrzi mne, Serafe, ze ze mne delate lharku!!! Co jsem rekla, za tim si stojim. Howgh.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

babicka píše:
Seraf píše: ... pochybuji že po jakýmkoliv čarování bych vesele vyzkočil zítra ráno postele a utíkal na odběr krve.
Mrzi mne, Serafe, ze ze mne delate lharku!!! Co jsem rekla, za tim si stojim. Howgh.
Proč lhářku??? To by mě ani nenapadlo. Nic Vás mrzet snad nemusí:)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Po skoro mesici ... (5x jsem zhresila) ... pribrala jsem 3 kg ... :oops:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Seraf, tak ked Ti Babicka povedala, ze je kuzelna a dokaze Ta toho zbavit, jednoducho to vyskusaj. :P
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

A mě nikdo z okolí nevěří, jak snadno lze na té superzdravé stravě přibrat :lol:
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Ale věří ... :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

hofikos píše:A mě nikdo z okolí nevěří, jak snadno lze na té superzdravé stravě přibrat :lol:
Opravdu, na vitariansky zpusob zivota se neda prejit najednou:) Jsem Beran a proto velmi hrr ... hrrr ... ale sama vidim, ze to bude trvat dlouho. Nicmene, vsimam si, ze me chute se uklidnuji. Kdyz potrebuji hresit, uz mne skoro vubec nelaka maso, jako v prvnich dnech. Coz mne vraci do vzpominek na 9 mesicu vegetarianskeho zivota pred ca 20ti lety... vsechny smysly se mi zjemnily a lecktere nezdrave junk jidlo mi zacalo nelakave vonet ...:) Ale zpatky k dnesku: prestoze jsem nebyla "dokonala" vitarianka, lepe se mi chodi, mene se zadychavam ... vyhodila jsem varny hrnec:) ... a tesim se, az mi v kredenci zustane jen minimu veci... planuji koupit nejake mohutne el. krouhadlo ... ne, cestu zpet nevidim :mrgreen:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Krouhadlo a taky stavidlo, aneb jak pravi Dr. Kelley: "Prodejte sporak a kupte odstavnovac" :)

Opet zdravim babicku. Je to fakt, pribrat se da, i kdyz mne to da moc a moc prace a cviceni, nez obalim kosti nejakymi temi aspon symbolickymi krivkami :roll:

Abych odpovedela na vase otazky:
Za jedno leto opravdu nemate sanci Skandinavii poznat. Ja z ni zatim taky videla jen maly kousek... Daleko na severu je to tak jak rikate, kratka leta, dlouha studena zima. V lete tam sviti slunce 24 hodin denne, za tu dobu si jen na obloze udela kolecko, takze okolo pulnoci sviti ze severu 8) Okolo vanoc zas slunce nevidej vubec, i kdyz denni svetlo maj, to zas jo. V zime tam na obloze byva polarni zare...
Ale ten daleky sever je odsud vic jak 1500 km na sever. Tady na jihu je teplejc nez v Cechach, asi to dela to more. Ne ze by tu rostly palmy, ale snih tu napadne jen vyjimecne, a udrzi se maximalne 2 dny. Houby tu rostou strasne moc a vsude. Taky lesni jahody, maliny, boruvky, vsecko...
Lidi jsou tu krasne pohodovi, je temer nemozne je vytocit a moc radi si delaji srandu z ceho jen muzou. Sice tu nikdo nestopuje, ale zakazane to neni.
G se nekdy vyslovuje jako J a nekdy jako G, podobne jako ceske D je nekdy D a nekdy Ď :) Svedstina je krasna a hodne melodicka rec. Vubec ne chrochtava jako treba holandstina nebo danstina, spis zvukem vzdalene pripomina italstinu, a taky je relativne lehka na uceni.
Nejhorsi vec je tu jednoznacne byrokracie. I kdyz jinak je to krasne svobodna zeme, mistni uredni siml umi vymyslet takove chutovky, pred kterymi by i bolsevik zbledl zavisti... :roll:
S tim pitim to neni tak zle. Par alkoholiku tu je, ale celkove se tu pije nesrovnatelne min nez v Cechach. Hospody tu skoro nejsou, jen sem-tam nejaky ten bar. Ta povest muze pramenit ze dvou veci: 1/ si lidi pletou Svedy s Danama, nebo 2/ vzhledem k nenormalne vysokym cenam alkoholu doma, Svedi jezdi chlastat za hranice, kde jsou pak jak utrzeni ze retezu a vystrizlivi prakticky az doma.
No tak pro dnesek koncim s cestopisem, abychom zas tak moc neujeli od toho jidla :)
Preju krasny den
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Fiona píše: ... Skandinave ...
Mila Fiono, dekuji za krasne vypraveni. Pred ocima mi bezela severska krajina a lesy plne hub a lesnich plodu ... fakt se pokusim najit nejaky ... zajezd(?) do lesu ... (jen jestli tam nemate zbytecne moc komaru ???).

Skoro vsechno, co jste mi napsala mne moc prekvapilo. Zvuk svedstiny ... Kdyz se rekne Skandinavie, bleskne mi dreveny domek, les, komari, fjordy, opilci, sobi, pristavy, lodky, zapach z ryb, slunce a polarni zare ...

Ale abychom se vratili k tematumu: nenmate tam extra drahou zeleninu? Nebo alespon tropicke ovoce?

Mejte se pohodove a jeste jednou dekuji za pohlednici ze severu :mrgreen:
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Majove zasmani:)

Příspěvek od babicka »

Mili vitariani,
pokud jste tak jeste neucinili anebo sedite ve stinu, vrele doporucuji zajit si na:
http://www.living-foods.com/coaching/
a dole na strance kliknout na "translate" (preloz) u okenka "translate this site into" (prelozit tuto stranku do) "czech" (cestiny).
Ani jsem to smichy nedcetla:)
Hezky den vsem :mrgreen:
Odpovědět