mandragora SOSP

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

mandragora SOSP

Příspěvek od mandragora »

SOSP = Student optimálního složení potravy. Zde se pokusím pro sebe během času objevit některé základy a postavit na této moudrosti přírody jídelníček vedoucí k síle a zdraví, protože všechno co vymyslel člověk selhává... a já na to přijdu jen pozorováním sebe okolí, nikoliv studiem sepsaných vědeckých závěrů a zásad různých stravovacích směrů. Nejraději bych postavil velký švédský stůl a nechal přirozené tvory hodovat abych viděl co s čím lze a nelze skombinovat a v jakém pořadí. (Tento první příspěvek bude doplňován a upravovván. Diskutovat k tomu moc nebudu.)

Co jsem zatím vypozoroval

Fakt 1.: Žádný tvor nejí v přírodě mléko ani mléčné výrobky i v době kdy má sám zuby natož, aby toto ještě kombinoval s některými potravinami.

Fakt 2.: Žádný tvor nevaří, nedováží a nejí to co zrovna neroste v jeho podmínkách.

Fakt 3.: Žádný tvor se nedostane k soli ani k cukru a nepoužívá žádné koření k dochucení toho co zrovna jí a je velice pravděpodobné že jeho výběr aktuální potravy se vůbec neřídí chutí... pokud nějaké chuťové centrum vůbec má a nedokáže si patrně "vychutnávat" záměrně mlsat a čehokoliv se přejídat.

Fakt 4.: Vidět nějakého přirozeně se stravujícího tvora jak zvrací nebo má průjem... pokud si toto zvracení a průjem sám nepřivolal záměrnou konzumací něčeho... je velmi vyjímečné. Stejně tak vidět schátralost imunitního systému jaká je člověku vlastní. Slyšet vlka kašlat, srnu smrkat nebo zajíce prdět... to se nepoštěstí možná ani za celý dlouhý život člověka. Takové nemoci jako rýma, angína a chřipka křečové žíly apod civilizační lidské nešvary jsou přírodě neznámé.

Fakt 5.: Žádný tvor nepoužívá nástroje, stroje ani nádobí a principů fyzikálních a chemických k výrobě a získávání jakékoliv potravy.

Fakt 6: Žádný tvor nekombinuje běhěm krmení více jídel dohromady natož z různých klimatických pásem či ročních období. To zaručuje optimální natravování slinami i v žaludku, který není směsí zmatený a taktéž příznivé podmínky pro zpracování střevními mikroorganismy, které neustálým měněním složení potravy během dne mezi sebou nebojují o přežití. Čili zkráceně... každý tvor je monostravec.

Teď si dávám dohromady dle ajurvédy, krevních skupin, kyselino zásadotvorných a oddělené stravy jakýz takýz síto co z toho všeho pro mě zůstane jako nejlepší a z toho sestavím dle tabulek živin tak aby nic nechybělo a nehádalo se to nějaký ten jídelníček... který pak doopravím chutěmi z praxe. A měl by být konec s problémy.

Zjištění: Musím kostatovat že jen na ovoci jak tvrdí Wandmaker existovat nelze... už z pohledu že všechno ovoce je většinou extrémě JIN. Ale nemá z čeho uvolňovat... když nedodáváme žádné JANG. Vidím to jako kotel... JANG je dřevo, JIN je katalyzátor... plamínek a pak stačí jen vzduch. Je-li hodně JANG... kamna kouří a dusí se... až plamen zhasne... je-li hodně JIN... shoří všechno hned a je zima... a pak už není z čeho brát a přichází rozpad, nemoc a smrt. Umění je nastolit optimální rovnováhu přijmu a uvolňování. Možná by šlo jen na ovoci... a vyrovnávat to třeba pohybem a teplým podnebím... nevím... ale každopádně by to lépe fungovalo spíše na zelenině bež na ovoci, která je neutrální...

Požadavky:

65% Sacharidů + 15% bílkovin + 20% tuků
(jestliže váha je zhruba 70Kg a na 1Kg je 0,8g bílkovin)
260g Saharidů + 60g Bílkovin + 80g Tuků tak aby to dalo energii 9240 KJ.

Největší problém vitariána je kde sehnat tolik bílkovin a nepřehnat tuky.
Kde sehnat tolik Sodíku a nesolit.


Stěžejní dodavatele energie, tuků a bílkovin : Dýňové semínko, Mák semeno, Kaštany suché, Mandle, Datle a Fíky, Banány, Avokádo, Kokos. (Až na Avocádo a Kaštany... všechno by to chtělo odtučnit a bylo by to super)

Stěžejní dodavatelé vitamínů a doplňovače zbývajících minerálních látek: Mrkev, Brokolice, Špenát.

Zbytek energetických a vodnatých potravin: Hrušky, Hroznové víno, v létě Pomeranče, Kiwi, voda z kokosu.

Horší je to s vítamínama sk. B.

ÚPRAVY:

No... věci se mění... to z čeho jsem vycházel... tedy základní tabulky a měřítka pro optimum s tím jak člověk postupuje se zmenšují a člověk potřebuje čímdál méně. Takže jsem měl takové přechodné období... kdy jsem vynechal ořechy a semínka a nahradil to mlékem z konopí a B12 jsem vyřešil Spirulinou BIO . A cítil jsem se lépe. Takže jsem snídal 200g sušených datlí, svačil kilo banánů obědval litr konopného mléka a večeřel kilo hroznového vína... a mezi tím popíjel dle potřeby citrón na litr vody a i to bylo ještě moc. Takže jsem musel odebrat to kilo banánů... a ještě ubrat toho hrozna... a vypadá to že budu muset vynechat i ty datle... zatím mě to vede k více tekutých... a méně těch koncetrovaných a tuhých. Ale třeba je to jen tím že se tělo uvedlo do stavu čištění a zbavování se a proto nechce zátěž. Protože po X dnech vody s citrónem jsem měl bolesti různé při dýchání v roztodivných partiích o kterých jsem ani nevěděl jako by mi někdo vytahoval zhnisané rezavé dráty z nějakých chodbiček v ledvinách, kolem ledvin... kolem páteře atd. Tak uvidím... v každém případě... čím méně tím se cítím lépe. Nezvyk... v tom zvyku množství jezení... člověk by jedl jen na chuť... to dobré ovocko a tak se snadno přežere...
Naposledy upravil(a) mandragora dne stř kvě 14, 2008 12:59, celkem upraveno 15 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od buc11 »

mandragora píše:SOSP = Student optimálního složení potravy. Zde se pokusím pro sebe během času objevit některé základy a postavit na této moudrosti přírody jídelníček cedoucí k síle a zdraví, protože všechno co vymyslel člověk selhává... a já na to přijdu jen pozorováním sebe okolí, nikoliv studiem sepsaných vědeckých závěrů a zásad různých stravovacích směrů. (Tento první příspěvek bude doplňován a upravovván. Diskutovat k tomu moc nebudu.)

Co jsem zatím vypozoroval

Fakt 1.: Žádný tvor nejí v přírodě mléko ani mléčné výrobky i v době kdy má sám zuby natož, aby toto ještě kombinoval s některými potravinami.

Fakt 2.: Žádný tvor nevaří, nedováží a nejí to co zrovna neroste v jeho podmínkách.

Fakt 3.: Žádný tvor se nedostane k soli ani k cukru a nepoužívá žádné koření k dochucení toho co zrovna jí a je velice pravděpodobné že jeho výběr aktuální potravy se vůbec neřídí chutí... pokud nějaké chuťové centrum vůbec má a nedokáže si patrně "vychutnávat" záměrně mlsat a čehokoliv se přejídat.

Fakt 4.: Vidět nějakého přirozeně se stravujícího tvora jak zvrací nebo má průjem... pokud si toto zvracení a průjem sám nepřivolal záměrnou konzumací něčeho... je velmi vyjímečné. Stejně tak vidět schátralost imunitního systému jaká je člověku vlastní. Sylšet vlka kašlat, srnu smrkat nebo zajíce prdět... to se nepoštěstí možná ani za celý dlouhý život člověka.
teď nevím nejsou-li reakce zakázány, ale viděl jsem zrovna v televizi šimpanze, nelovce, se stravou 50% ovoce, 48%zelený a snad nějaký ořechy, zbytek termiti a zdechliny a měl rýmu jak trám, prošťárával si nos trávou. Navíc jim často bylo blbě, páč měli plno parazitů, na to žrali stejný byliny jak domorodci vedle ve vesnici a to ještě měli bachory jak bubeník a prděli, páč se přežírali těma výhonkama. Otázka co je koření a nebo už potrava je problematické.
Zde s oblibou sděluji, že nevidím důvod se opičit, sám jakožto nejdokonalejší entita mohu přijít na to co se blíží optimu
myslím, že podobně začínal i standa
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

myslim ze vzhledem k tomu, ze nemocna zvirata jsou vetsinou sezrana predatory drive, nez se nemoc dukladneji projevi trosku znemoznuje tyhle fakta prenaset i na cloveka...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

:shock: Rozhodne odmietam zožrať chorľavého suseda 8)
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

jo, ale myslim ze takove lisce nemocnej zajicek vubec nevadi :-)))
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Prostě ze zvířat přežívají jen ti nejsilnější, jen lidstvo si zachovává a rozmnožuje i ty nemocné a slaboučké. Já bych v přirozeném výběru neměla šanci.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ja toho suseda nééé, aj keby mal práve brucho plné čučoriedok. :lol:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od doubravka »

mandragora píše:Fakt 3.: Žádný tvor se nedostane k soli ani k cukru a nepoužívá žádné koření k dochucení toho co zrovna jí a je velice pravděpodobné že jeho výběr aktuální potravy se vůbec neřídí chutí... pokud nějaké chuťové centrum vůbec má a nedokáže si patrně "vychutnávat" záměrně mlsat a čehokoliv se přejídat.

Fakt 4.: Vidět nějakého přirozeně se stravujícího tvora jak zvrací nebo má průjem... pokud si toto zvracení a průjem sám nepřivolal záměrnou konzumací něčeho... je velmi vyjímečné. Stejně tak vidět schátralost imunitního systému jaká je člověku vlastní. Slyšet vlka kašlat, srnu smrkat nebo zajíce prdět... to se nepoštěstí možná ani za celý dlouhý život člověka. Takové nemoci jako rýma, angína a chřipka křečové žíly apod civilizační lidské nešvary jsou přírodě neznámé.

Fakt 5.: Žádný tvor nepoužívá nástroje, stroje ani nádobí a principů fyzikálních a chemických k výrobě a získávání jakékoliv potravy.
S tím bych si dovolila polemizovat. Nemám teď čas prohledávat internet kvůli faktům, ale dokumenty o zvířatech sleduju programově, často a intenzivně, a to by ses možná divil, co všechno dělají :wink: Putování za solí, čekání, až ovoce zkvasí a následné opíjení se jím, používání nástrojů na vyhrabávání potravy či rozbíjení skořápek, labužnictví, srny lovící ryby pod vodou, srny ukopávající ptáky a okusující jejich kosti (asi vápník či co), viděla jsem i v reálu krávy ožužlávat zcepenělé ptactvo, a to nemluvím u znásilňování mězi delfíny či psy, to už se stravy netýká. Ale prostě bych si tu přírodu zas tak neidealizovala..
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od RadkaS »

doubravka píše:
mandragora píše:Fakt 3.: Žádný tvor se nedostane k soli ani k cukru a nepoužívá žádné koření k dochucení toho co zrovna jí a je velice pravděpodobné že jeho výběr aktuální potravy se vůbec neřídí chutí... pokud nějaké chuťové centrum vůbec má a nedokáže si patrně "vychutnávat" záměrně mlsat a čehokoliv se přejídat.

Fakt 4.: Vidět nějakého přirozeně se stravujícího tvora jak zvrací nebo má průjem... pokud si toto zvracení a průjem sám nepřivolal záměrnou konzumací něčeho... je velmi vyjímečné. Stejně tak vidět schátralost imunitního systému jaká je člověku vlastní. Slyšet vlka kašlat, srnu smrkat nebo zajíce prdět... to se nepoštěstí možná ani za celý dlouhý život člověka. Takové nemoci jako rýma, angína a chřipka křečové žíly apod civilizační lidské nešvary jsou přírodě neznámé.

Fakt 5.: Žádný tvor nepoužívá nástroje, stroje ani nádobí a principů fyzikálních a chemických k výrobě a získávání jakékoliv potravy.
S tím bych si dovolila polemizovat. Nemám teď čas prohledávat internet kvůli faktům, ale dokumenty o zvířatech sleduju programově, často a intenzivně, a to by ses možná divil, co všechno dělají :wink: Putování za solí, čekání, až ovoce zkvasí a následné opíjení se jím, používání nástrojů na vyhrabávání potravy či rozbíjení skořápek, labužnictví, srny lovící ryby pod vodou, srny ukopávající ptáky a okusující jejich kosti (asi vápník či co), viděla jsem i v reálu krávy ožužlávat zcepenělé ptactvo, a to nemluvím u znásilňování mězi delfíny či psy, to už se stravy netýká. Ale prostě bych si tu přírodu zas tak neidealizovala..
Tak nejak, jednou jsme sjizdeli reku na Floride, a ve vode jsou vam takovy velky zvirata, nevim, jak se jmenujou, jestli nosatci? nebo tak nejak... takovy velky masy, jeden si tam prdnul, to byl smrad, ze by jeden pad. Nedalo se toho nevsimnout, nejdriv bublinky a pak desnej ale desnej puch.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od Standa K. »

buc11 píše:...myslím, že podobně začínal i standa
... a i pokračuje :-)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od mandragora »

Zatím jsem studoval Gorily, Orangutany a šimpanze. Fakt který mi vadí je, že oni žijí v tropech... a proto baští převážně ovoce. Jim nevadí ochlazující... ale tady ano.

Dále jsem zjistil že prase je původem býložravec. Vrabec je taktéž býložravec, potkan taktéž. Hledal jsem tvory jedící vejce... a to je jen lasice a to je masožravec.... mléko a to je kočka domácí a to je masožravec... takže masožravcům léko ani vejce nevadí. nenašel jsem tvora který by jedl luštěniny a lilkovité.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od RadkaS »

mandragora píše:Zatím jsem studoval Gorily, Orangutany a šimpanze. Fakt který mi vadí je, že oni žijí v tropech... a proto baští převážně ovoce. Jim nevadí ochlazující... ale tady ano.

Dále jsem zjistil že prase je původem býložravec. Vrabec je taktéž býložravec, potkan taktéž. Hledal jsem tvory jedící vejce... a to je jen lasice a to je masožravec.... mléko a to je kočka domácí a to je masožravec... takže masožravcům léko ani vejce nevadí. nenašel jsem tvora který by jedl luštěniny a lilkovité.
jake mleko a kocka?? Kocka sama od sebe mleko nepije, to pije, protoze ji to lide uci. Ja mela dve kocoury a ti od mala pili rajcatkovou a mrkvovou stavu zahustenou avokadem. kdyz jsem jim jednou zkusila dat smetanu, tak do ni ani necuchli a mliko jakbysmet. Zato avokado si dali klido i po jidle, to byla panecku pochoutka 8)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od RadkaS »

mandragora píše:Zatím jsem studoval Gorily, Orangutany a šimpanze. Fakt který mi vadí je, že oni žijí v tropech... a proto baští převážně ovoce. Jim nevadí ochlazující... ale tady ano.

Dále jsem zjistil že prase je původem býložravec. Vrabec je taktéž býložravec, potkan taktéž. Hledal jsem tvory jedící vejce... a to je jen lasice a to je masožravec.... mléko a to je kočka domácí a to je masožravec... takže masožravcům léko ani vejce nevadí. nenašel jsem tvora který by jedl luštěniny a lilkovité.
Kdyz meli zizen, pili vodu
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od mandragora »

RadkaS píše:Jake mleko a kocka?? Kocka sama od sebe mleko nepije, to pije, protoze ji to lide uci. Ja mela dve kocoury a ti od mala pili rajcatkovou a mrkvovou stavu zahustenou avokadem. Kdyz jsem jim jednou zkusila dat smetanu, tak do ni ani necuchli a mliko jakbysmet. Zato avokado si dali klido i po jidle, to byla panecku pochoutka 8)
No tak to je úlet ještě větší... proto říkám že to co krmí člověk z toho udělá domácí prase a veterinář má co dělat. Krmit kočku takovými věcmi... to se jí v přírodě určitě poštěstí. Mimo to to potvrzuje moji teorii, že nemá ve střevě baktérie schopné strávit mléko... a musely by si zvykat... pak by zase nechtěly rajčata a zeleninu. Pro zajímvost kočka nemá tenké střevo.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od RadkaS »

mandragora píše:
RadkaS píše:Jake mleko a kocka?? Kocka sama od sebe mleko nepije, to pije, protoze ji to lide uci. Ja mela dve kocoury a ti od mala pili rajcatkovou a mrkvovou stavu zahustenou avokadem. Kdyz jsem jim jednou zkusila dat smetanu, tak do ni ani necuchli a mliko jakbysmet. Zato avokado si dali klido i po jidle, to byla panecku pochoutka 8)
No tak to je úlet ještě větší... proto říkám že to co krmí člověk z toho udělá domácí prase a veterinář má co dělat. Krmit kočku takovými věcmi... to se jí v přírodě určitě poštěstí.
... no to bez pochyby, ja jen ze kocka nerovna se automaticky mleko
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od Hugo z Hor »

RadkaS píše:... no to bez pochyby, ja jen ze kocka nerovna se automaticky mleko
Před mým současným Ferdíkem jsem měl Lindu, ta byla na mléko vyloženě alergická. Vždycky, když od máti dostala kravské mléko tak se z něho pos.... :lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od Renáta »

Hugo z Hor píše: Vždycky, když od máti dostala kravské mléko tak se z něho pos....[/color] :lol:
Aj môj otec to má ako Linda. Lenže on si myslí, že to je ako prednosť mlieka, tak ho stále pije. Najradšej zmrazené vo výparníku tak, že sú v ňom kryštáliky ľadu :shock: :roll:
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od mandragora »

Třeba Wandmaker píše... že žádná šelma nepojídá těla, masožravce ale pouze býložravců... maximálně je zabije... proč asi? Kočka v divoké přírodě kde by přišla k mléku... hování v zajetí musí se přizpůsobovat.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

mandragoro, jen tak pro info... v prirode je obcas docela bezne napr. zabijeni a obcas i pozirani vlastnich mladat (lvi, lisky...), takze ja bych to asi tak "duchovne" nevidela
podotykam, ze toto chovani se nevyskytuje pouze v pripade nejake akutni potravni nouze
napr. pokud lev prevezme smecku jineho lva, proste mladata zlikviduje
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

teď bylo zrovna v TV jaxem psal, o šimpanzech jak chodí na jiný vopice nebo i děti z vesnice a celý je zežerou a to i vlastní šimpíky, no a co třeba lidojedové
jindy bych dodal, že to vše, jak je o mne i známo, svědčí mé hlavě o naprosté absenci vrchního hybatele, stejně jako třeba vědomá nadvýroba potomků jakožto potravních konzerv pro jiné, ale nedodám
Osobně je pro mne příroda v některých aspektech max. inspirativní, nikoliv však následováníhodná
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

8) :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Šimpanz je jediný masožravý lidoop. Gorila a orangutan jsou jen býložravci. Chtělo by si to porovnat kolik let se dožívá šimpanz a kolik gorila a kolik orangutan.

Dnes zjištěno, věkem se neliší... ale stejně... celý život býložraví... nevařáci a ve zdravém prostředí, svobodní duchem a věk... pod 60 let (v přepočtu na lidský?).
Naposledy upravil(a) mandragora dne úte dub 01, 2008 11:17, celkem upraveno 2 x.
Všechno velké je jednoduché.
flea
Příspěvky: 6
Registrován: čtv bře 20, 2008 16:17

Příspěvek od flea »

mandragora píše:Gorila a orangutan jsou jen býložravci.
Orangutani zerou hmyz a dokonce i vajicka. Gorily zerou cilene hmyz take, hlavne mravence.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

Orangutani zerou hmyz a dokonce i vajicka. Gorily zerou cilene hmyz take, hlavne mravence.
A lidi maji pangamin a chlorellu tak mravence nemusej.
flea
Příspěvky: 6
Registrován: čtv bře 20, 2008 16:17

Příspěvek od flea »

dvdmchl píše:A lidi maji pangamin a chlorellu tak mravence nemusej.
Tak to zase nejim ja, ja se stravuju spis jak ten orangutan. Jenom mravence jist nemuzu, neb jsou v nasi republice chraneni (krome faraonu). Nekdy to holt mame tezsi nez ti opicaci, kterym jsou nejake zakazy burt :lol:
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tak to já jsem za hluboké totality, když jsem byl prcek, baštil na chalupě dvorku mravence (měl jsem dokonce i na výběr - černé i ty zrzavé), ochrana neochrana :lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:Chlorellu.
Tak ta podle složení moc toho B neobsahuje... a zvláště si myslím, že když je v tabletách, tak tam je to B dodáno syntetické.
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

hele Hugo a nestipaly ty mravenci? Pac mne celkem vadi kdyz mne stipnou treba do ruky, z toho jsem si odvodil ze stipanec do jazyka by mi vadil hodne.

No doufam ze do chlorelly nic nepridavaj. Myslel jsem ze je to jen ususene a slisovane do tabletek.
Nejake B12 tam je viz: http://www.chlorella.co.uk/index.php?ma ... 8lrn0pq647

Ja kupuju tu Korejskou.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

dvdmchl píše:hele Hugo a nestipaly ty mravenci? ...
Myslím ne, bylo to už dávno a já je pokud mě paměť neklame nejdřív ukousnul. Ale neptej se mě jak, už to nevím. Brrr. Nechci se už o tom bavit. :shock: :lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

:lol: :lol: :lol:
když vidím, hugo, tvoje příspěvky tak vždycky mlátím do monitoru a chci odstranit toho brouka
ale nejde to :P
Idasek není muž ;o)
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

shodou okolností probíhal na STV2 po osmé hodině přírodopisný dokument o mravencích - tak třeba australští domorodci je jedí i syrové a to tak, že je zmáčknou, aby neštípali a pak jim ukousnou prdelky. Říkají jim medoví mravenci a sladký kaviár, tito mravenci mají velké prdelky plné něčeho sladkého - nabízeli to dětem ve škole a dělali o tom přednášku........................
takže zmáčknout aby neštípali :lol: :lol:
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Jenže to jsou sladcí mravenci. Taktéž jsem to viděl kdysi... problém je s kyselinou mravenčí... která je snad nejtoxičtější kyselinou pro zažívací trakt. To už je lepší život se jak Jan Křtitel... medem a kobylkama.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

IDASEK píše::lol: :lol: :lol:
když vidím, hugo, tvoje příspěvky tak vždycky mlátím do monitoru a chci odstranit toho brouka
ale nejde to :P
Když jsem ho viděl poprvé, moje reakce byly stejné :D
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

dvdmchl píše:No doufam ze do chlorelly nic nepridavaj. Myslel jsem ze je to jen ususene a slisovane do tabletek.
.
do dobré určitě ne, tam by to mělo být podobně jak píšeš

já Ch. chápu dokonce jako jídlo, ne prášky nebo doplněk, prostě slisovaná řasa do tvaru prášku (ale chce to kontrolovat výrobce, aby si člověk nekoupil od těch, které tam pojiva dávají)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Obsah vitamínů v syrové Chlorelle

Vitamin A activity (13,000 IU/100g), B-Carotene (24), Vitamin B1 (2.1), Vitamin B2 (5.1), Vitamin B6 (1.3), Vitamin C (22), Niacin (20.9), Pantothenic acid (0.7), Biotin (0.18), Inositol (146), Folic Acid (0.033).

Žádné B12 a stejně tak i Spirulina. Jediným zdrojem B12 v přírodě je živočišná bílkovina... zatím, protože nemůžu najít nutriční data pivovarského sladu nebo pekařského droží... jestli se i do toho B12 nebo vzniká přirozenou cestou... mléčným kvašením.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Základní analýza
Vlhkost 3,1 %
Bílkoviny 60,3 %
Tuky 11,1 %
Vláknina 0,9 %
Cukry 16,3 %
Popel 8,3 %
Stravitelnost 79,6 %
CGF 14,2 %
DNA/RNA 3,3 %
-
Vitamíny a minerály
Železo 225 mg/100 g
Vápník 718 mg/100 g
Hořčík 386 mg/100 g
Draslík 992 mg/100 g
Jód 50 mikrog/100 g
Selen 10 mikrog/100 g
Chrom 0,31 mg/100 g
Zinek 0,5 mg/100 g
Vitamin C 16 mg/100 g
Karoteny 84,4 mg/100 g
Vitamin E 5,7 mg/100 g
Thiamin (B1) 1,83 mg/100 g
Vitamin B2 4,71 mg/100 g
Vitamin B3 17,3 mg/100 g
Kyselina listová 1,1 mg/100 g
Vitamin B6 1,81 mg/100 g
Vitamin B12 0,46 mg/100 g
Vitamin B5 2,7 mg/100 g
-
Aminokyseliny
Arginin 3,38 %
Lysin 3,42 %
Histidin 1,08 %
Fenylalanin 2,71 %
Leucin 4,5 %
Tyrosin 2,07 %
Isoleucin 2,04 %
Methionin 1,29 %
Valin 3,23 %
Cystin 0,67 %
Alanin 4,56 %
Glycin 3,02 %
Prolin 2,5 %
Kyselina glutamová 5,9 %
Serin 2,29 %
Treonin 2,64 %
Kyselina aspartová 4,84 %
Tryptofan 1,18 %
-
Fytolátky
Chlorofyl min. 2,5 %
Xantofyl 453 mg/100 g


tady píší, že obsahuje, ale je to stejně jedno, protože to je jen analog, který nedostatek jen potom maskuje a v krvi se tváří jako pravý
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

To máš složení přípravku Chlorella. Musíš hledat Chlorella raw. Navíc některé hodnoty v (mg) u vitamínů... jsou velice astronomické. Denní davka je 2,4 mcg... tedy 0,0024 mg.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

mandragora píše:
Katarína píše:Podla mna ta porucha suvisi hlavne s tym, ako sa zaoberas vsetkymi moznymi podrobnostami. Keby sa Ti podarilo trochu vypnut, asi by sa to zlepsilo viac nez akoukolvek stravou.
Až ti bude hodně zle... a nic nebude zabírat... a někdo ti řekne ať to neřešíš a vypneš... pak ho kopneš ty sama do zadnice. :wink: Z tebe by byl teda lékař flegmatik... který by byl za chvíli bez pacientů...

Já osobně s fakty problém nemám... ať jsou malé nebo velké... jenže to jestli je VITA zdravé není dosud pro mě fakt... proto se to snažím vyřešit abych pak až za mnou někdo přijde... a bude se ptát... nelhal a neverboval ho do ničeho o čem vím, že to má své mnohá úskalí... a nedozírné následky.
A můžu se zeptat, jak se ti to "zle" projevuje? Než se ti začnu pokoušet radit ;-) Neptám se ani tak po tom, proč ti tak je, ale JAK a JAK DLOUHO, jestli nevadí?
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

doubravka píše:A můžu se zeptat, jak se ti to "zle" projevuje? Než se ti začnu pokoušet radit ;-) Neptám se ani tak po tom, proč ti tak je, ale JAK a JAK DLOUHO, jestli nevadí?
Asi tři roky. Se čím dál množí různé projevy. Zvykl jsem si na jednoduše stravitelnou stravu... takže dočasně můžu problémy řešit jen půstem a hlídanou dietou. Nemůžu zpět stravovat se jako kdysi a dohnat zásoby toho co mi chybí, protože hned cítím jak mi to dělá zle... nedá se to srovnat s VITA. A taky nevím ani přesně co mi vlastně chybí... třeba jsem ve stavu chronického stresu z jakéhokoliv jídla... nevím. Neznám pocit uspokojení po jídle... jen problémový ať si dám cokoliv... buď to není to ono a mám hlad... nebo je to špatně a musí to ven. Dát si klasický oběd v restauraci tak jako jiní prostě nemůžu... takže uzdravit se zle jen o to větším dodržením a hlídáním se. Ale tím se toto neřeší... jen se utlumí symptomy... to je jako by mi byla zima a já si přitopil... a když by mi bylo zase zima tak ještě více bych si přitopil... takže půst mi sice uleví od projevů... ale situaci neřeší. A já se pídím po tom jak situaci vyřešit.

Jednoduše: Když jím nefunguje to, když nejím není to řešení... a dlouho to takhle shřadlý nevydržím... musím taky nějak z něčeho fungovat.

Nejvíce v poho jsem byl, když jsem nemusel vybírat... jídelníček sestavoval někdo jiný... třeba příroda na cestách, mamka doma, v nemocnici kuchařky. Pak i to komerční vaření začalo hodně přepalovat, překořeňovat... a tak jsem se mu musel vyhnout a řešit to sám a to mi zabralo spoustu času z mého volného času. Jídlo se stalo nepřítel, překážka, zdržovač, starost...
Naposledy upravil(a) mandragora dne stř dub 02, 2008 21:15, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

No, a mohl bys to, prosím, popsat trochu blíže? Jedná se o nevolnosti? Problémy s trávením? Jaké? Psal jsi myslím, že jsi měl asi 180 dní nemocenské či tak nějak (pokud se nepletu), takže by mě skutečně zajímalo, co se ti vlastně děje. Jinak se v tom vyznámě hůře.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Otrava jídlem... jakýmkoliv! Způsobená postojem vůči jídlu postojem vůči prostředí, ve kterém jsem jedl. Až jednou dosáhnu postoje jídlo = radost, nasycení = uspokojení... pak to bude fajn... a už nebude záležet na tom co jím... zatím co sousto to cítím jak narůstá napětí. I kdyby mi dal někdo Pichuli B12 tak ji dokážu vypálit během týdne.... a jinému vydrží na tři měsíce. V podstatě jsem vypozoroval to, že jsem moc senzitivní... něco jako autista. Strašně vnímám prostředí... všechno... takže jíst v ruchu prostě neumím... neumím se uzavřít a udělat si siestu... nemám soukromí... ani když jsem doma sám... Ale to jsou všechno důsledky nervové senzibility způsobené dlouhodobým několikaletým nedostatkem B12.

Můj stav se podobá stavu zvířete v zajetí. Něco mu chybí a žádný laboratorní test a aplikace léků či diet to neřeší! Proto už si nedovedu představit zdravější jídlo... a příčinu & okolí nemohu změnit... nevím jak to dopadne.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

No to je skvělé, že toto všechno o sobě víš. Tím spíš bys asi měl začít řešit spíše ty příčiny (přecitlivělost, vnímavost k prostředí, duchovní aspekt atd.) a neřešit zbytečně CO jíš - tedy alespoň se mi to z tvého popisu jevilo tak, že problémem není jídlo jako takové, ale to kde, kdy a za jakých okolností/pocitů je přijmeš. Já bych na tvém místě jedla neagresivní zdravou stravu, kterou snesu, a urychleně se zaměřila na zklidnění mysli a identifikování pocitů, které mé potíže provázejí. Na tom bych se pak snažila pracovat. Ale to jsem já :wink:

Držím palce! :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

mandragoro, delas nejakej sport? Napr. behani je na depky vyborna vec. Ja tvrdim, ze psychicky proby maji prevazne lide, kterym se nudi telo. Poradne se zapot a zamakej si a uvidis co na to hlava.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

co sa tyka stravy odporucam vyskusat metodu z knihy deepak chopra - perfektnii zaziivaanii.
ako proceduru trvajucu par tyzdnov:

1. prijimat iba stravu ktora je tekuta. cize bud prirodzena vita strava, alebo aj hustejsie veci ale vzdy pred pozitim mixovat do stavu vyblendovanej polievky alebo kase.

2. pravidelne pitie kvalitnej horucej vody v mensich davkach.
- pravidelnym sa mysli aj 20x denne
- kvalitou sa mysli voda priaznivo strukturovana, a zrejme by bolo tiez vhodne prihliadat na patricne PH. cim vyssie, tym lepsie, samozrejme :twisted:
- horucim sa mysli teplota ktora sice nepali jazyk, je ale dostatocne horuca aby nebolo mozne vypit celu davku na jeden sup.
- mensimi davkami sa mysli napr. 1dl, co by v tom pripade robilo denne 2l.
potrebne vybavenie: termoska, voda, varna konvica.

obidve metody mam vyskusane a mozem na zlepsenie travenia odporucat, posud ale sam, ak sa bude stav zhorsovat tak hladaj dalej.
Naposledy upravil(a) 800914 dne čtv dub 03, 2008 0:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

a samozrejme nezabudat aj na aspekty zivotneho vitastylu mimo jedlo, cize vela jarneho slunicka, sporty, pohyby, napriklad saunu a striedavu sprchu, obcasne napriklad masaze, vela kysliku atp atd.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

dvdmchl píše:mandragoro, delas nejakej sport? Napr. behani je na depky vyborna vec. Ja tvrdim, ze psychicky proby maji prevazne lide, kterym se nudi telo. Poradne se zapot a zamakej si a uvidis co na to hlava.
S tímto naprosto souhlasím.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

mandragora píše:Otrava jídlem... jakýmkoliv! Způsobená postojem vůči jídlu postojem vůči prostředí, ve kterém jsem jedl. Až jednou dosáhnu postoje jídlo = radost, nasycení = uspokojení... pak to bude fajn... a už nebude záležet na tom co jím... zatím co sousto to cítím jak narůstá napětí. I kdyby mi dal někdo Pichuli B12 tak ji dokážu vypálit během týdne.... a jinému vydrží na tři měsíce. V podstatě jsem vypozoroval to, že jsem moc senzitivní... něco jako autista. Strašně vnímám prostředí... všechno... takže jíst v ruchu prostě neumím... neumím se uzavřít a udělat si siestu... nemám soukromí... ani když jsem doma sám... Ale to jsou všechno důsledky nervové senzibility způsobené dlouhodobým několikaletým nedostatkem B12.

Můj stav se podobá stavu zvířete v zajetí. Něco mu chybí a žádný laboratorní test a aplikace léků či diet to neřeší! Proto už si nedovedu představit zdravější jídlo... a příčinu & okolí nemohu změnit... nevím jak to dopadne.
mandrago, nerozmyslal si nad tym zaradit sa do holistic seminarov co sem postuje tvx? mozno ze by si pri priamom kontakte s ludmi zaoberajucimi sa pracou s energiami a naturalnym liecenim nasiel viac inspiracie a adresnejsich rad ako takto neosobne cez net..

k tomu co predpokladas ze je vsetko pricinou dlhodobeho nedostatku b12 chcem dodat, ze sa v tom pripade objednaj k obvodacke na par injekcii ako bolo pred dlhsim casom napriklad slunicko. bud to zaberie a mal si pravdu, alebo nezaberie a vies ze to bol mylny predpoklad.
he?

ale podla toho co pises, je zrejme nervovy system fakticky dost rozladeny, co ale tiez nemusi byt automaticky vplyvom b12 deficitu, to moze ist pmn aj z inych sfeer. napriklad dlhodoby negativny pristup v makovici, co moze nervy drazdit myslim tiez kvalitne.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

o tom nervovém systému máš pravdu, celý příspěvek je tefný a o tom B12 se mi to také nezdá, takovéhle až příznaky jsem neměla a kdo ví, jestli ty moje byly k B12.
Maso nejím od roku 1994, takže bych je mohla mít teoreticky ještě větší, ale každý zareaguje jinak na možný deficit.

M. vyzkoušej to, buď to tak bude nebo ne přesně jak píše Čísélko.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Já vám to řeknu takhle... není-li v těle přítomena zásoba B12... narušuje se metabolismus důležitých látek... to má za následek fyzické a energetické chátrání se přecitlivělost na změny teploty... příznaky jsou uvedeny při nedostatku B12 v podstatě není jejich výčet ůplný. Už to že půl roku sportuju a jsem na čisté VITA a přesto se to jen zhoršuje... navíc se množí záněty nervů a nervové bolesti... psyché naštěstí není agresivní. Hladina serotoninu, dopaminu a kdoví jakých hormonů pohody je desetkrát nižší než u vás. Člověk se cítí asi jako náruživý kuřák co si x hodin nezapálil... Každá složitější strava je vnímána jako jed. Dieta toto neřeší, sport taky ne. Nemám na sporty zdroje síly a energie a přivodil bych si poškození ještě větší... stačí když jsi jdu jednou za dva dny zaběhat asi tak 3 km... klouby mají dost. Až se spraví metabolismus bílkovin a tuků... tedy s pomocí pravého B12... pak se bude možné bavit o sportu a dietě. Zatím mi radíte všichni to čím jsem se řídil dva roky a nikam jinam než do nemocnice to nevedlo, protože to neřešilo skutečnou příčinu. Takže až vám dojdou zásoby B12 a dlouhodobě to nebudete řešit pak uvidíte co to umí. A pak můžete být chytří... a jít cestou dietní a postní a sportovní... a akorát si uškodíte.

Injekci nevěřím. Ale už jsem takto přemýšlel. Podrážděný však nijak nejsem. Jsem člověk tisíců tváří a neustále se měním a to zvláště vůči těm co se chovají pokrytecky. A jestliže mi někdo jen lže, pak ať se nediví, že mu neukážu ani já svou pravou tvář a jednat s ním budu jen pracovně. Ono v podstatě jsem se zde dozvěděl zřejmé maximum toho co bylo nutné k tomu abych si uvědomil zcestnost některých napsaných kréd, které jsem považoval za ověřené a správné a přitom jsou spíše degenerativní.
Naposledy upravil(a) mandragora dne čtv dub 03, 2008 11:10, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Odpovědět