mandragora SOSP

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Renáta »

Katarína píše:Bavme sa, prosim, s Mandragorom iba o vita... a nereagujte na to, ked on pise aj o inom, k nicomu dobremu to podla mna nevedie.
Kati, akosi po prečítaní M. reakcií (mimochodom, hnusí sa mi, že sa s nimi na takom skvelom fóre človek musí stretnúť) nemám chuť sa s ním baviť o čomkoľvek. Je to úbohé, čo tu predvádza a degraduje to úroveň celého fóra. Tie trapné reči, ktoré adresoval dgm... FUJ!
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

Renáta píše:Kati, akosi po prečítaní M. reakcií (mimochodom, hnusí sa mi, že sa s nimi na takom skvelom fóre človek musí stretnúť) nemám chuť sa s ním baviť o čomkoľvek. Je to úbohé, čo tu predvádza a degraduje to úroveň celého fóra. Tie trapné reči, ktoré adresoval dgm... FUJ!
Hnusné a ubohé nejsou moje REAKCE na vaše AKCE, ale vaše AKCE. Hnusné a ubohé nejsou moje slova... ale ty pocity které vy sami v sobě vytváříte. Jelikož neznáte svobodu, nedokážete ji ani tolerovat natož někomu dát. Jelikož nedokážete být nad věcí, pak s vámi vaše vlastní lpění zmítá a nutí vás prožívat vaše pocity ze zpětne vazby na vaše útoky a přesto viníte toho kdo přemýšlel a snažil se přijít na to proč se k němu tak nenávistně chováte. Já o vaše svinstvo nestojím. Prostě ten plevel, který vás sužuje a do mé zahrádky se snažíte zasadit nepřijímám. Nemíním živit ve svém hnízdě vaše mládě kukačí. Tak se s tím smiřte... že vám to nežeru... a nesnažte se za to mstít. Je to totiž velmi hnusné a ubohé... navíc i zbabělé, když se schováváte se svým zhnusením za kolektiv.

Pilně a poctivě jsem zde vkládal amteriály aby i já něco předal... a jedinou odměnou mi bylo neustálé vaše protivenství. Nejsmutnější na tom je, že jste tak namyšlení... že si zcela samozřejmě dovolujete rozhodovat o mém vyloučení nebo zůstání... asi jsem opravdu z jiné dimenze, protože já bych se takového hlasování nikdy... ani kdyby mě nutili... nemohl zúčastnit.
Naposledy upravil(a) mandragora dne pát kvě 16, 2008 23:32, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Fiona »

Mozna by to chtelo zalozit nove vlakno, s nazvem Hadani, urazeni a nadavani. I kdyz je fakt ze uz nazev Vyprazdnovani je nechtene trefny :)

Ovsem i tak mam pocit ze toto patri spis do kecaren nez do odborne diskuze. Vsak tohle vlakno patri hovinkum ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mlok »

souhlasim se zuzi. Chodim na tohle forum hodne dlouho, vzdycky to tu pro me bylo oazou klidu, lidi kteri mi prisli v pohode. Nemam potrebu si cist, jak na prispevek "posilam ti hodne lasky" pise nekdo "Je to jako piktorektní sen... další slepec... s další slepeckou analazýzou... A ještě k tomu s nadrženým pérem, se kterým by se mi rád z lásky vystříkal do zadku. Copak mám na něm ceduli "Mám o tvé výstřiky zájem brouku?"" Z toho je mi fakt zle.
Za sebe mi ani mandragorovy ostatni prispevky k tematum pripadaji obcas dost mimo, obcas uplne nesmysly. Nema zajem o rady, proste si resi svoje, vetsinou proste slovni prujem,... Mandragoru jsem vetsinou s rezervou chapala jako nekoho kdo je mozna dusevne nemocny, ale tohle proste prehnal.
Chickeneater byl vyhozen z fora za "kedlubnozrouty" a jine terminy - podle stejneho metru tu mandragora/stesticko s vulgarnimi prispevky a napadanim jinych jen tak zustane?
dvdmchl

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od dvdmchl »

Chickeneater byl vyhozen z fora za "kedlubnozrouty" a jine terminy - podle stejneho metru tu mandragora/stesticko s vulgarnimi prispevky a napadanim jinych jen tak zustane?
Tak ja si ten duvod teda pro sebe nenecham. :)
Chickeneater byl provokater, ale jinak celkem normalni clovek. Tzn. sice byl vyhozen, ale nebude mit problem se bavit nekde jinde. Jinak receno on nemel problem se zaclenenim, on jenom provokoval.
Dal uz asi psat nemusim.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Renáta »

To je fakt.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

mlok píše:Za sebe mi ani mandragorovy ostatni prispevky k tematum pripadaji obcas dost mimo, obcas uplne nesmysly. Nema zajem o rady, proste si resi svoje, vetsinou proste slovni prujem,... Mandragoru jsem vetsinou s rezervou chapala jako nekoho kdo je mozna dusevne nemocny, ale tohle proste prehnal. Chickeneater byl vyhozen z fora za "kedlubnozrouty" a jine terminy - podle stejneho metru tu mandragora/stesticko s vulgarnimi prispevky a napadanim jinych jen tak zustane?
Měl bych se nechat naverbovat do Pentagonu, nebo to zužitkovat ve vyvolených... sám uprostřed války v míru... zjevně mám talent na to vyvádět lidi z míry a říkat věci, za které se pak při pohledu do zrcadla stydí... Hůůů... sám proti všem... a neporazitelný... jsem hvězda... slunce kolem nějž se všechno točí aniž bych muselo proto hnout prstem... Mnozí se učili jak zvítězit... jen já se učil tomu aby se mě prohra nedotkla... zatím mnozí jsou odsouzení k věčnému boji, já se porážky už dávno nebojím.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Tereza »

to je ale šrumec! :)
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mlok »

no co na to rict... nevyvadis me z miry, neresim Te, a jsi mi celkem ukradeny. Vadi mi akorat Tvoje navazeni se do lidi a nechutne prispevky, opravdu nemam za potrebi cist tady tohle. Pokud mas potrebu slovniho prujmu a urazeni jinych lidi, res si to jinde, nemyslim ze by tady na to byl nekdo zvedavy.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Seraf »

Co to děcka děláte? Popravdě je fakt že od Mandragory přečtu jen něco, nečtu všechno a nijak mi nevadí ani nedráždí.

Jestlipíše nebo uráží někoho,myslím že je na správci a moderátorovi fora a by ho upozornil co se sluší apatří a v přípd nerespektování jakésy slušnosti chování, ho prostě vykázat.

Pokud se ale chová korektně, nevidím důvod někoho vyhazovat.

Děcka, peace and love + mandragoro, tolik ohně, je to o komunikaci a toleranci, tak ná taky zkus vyjít vstříc. Protože tolerance je o respektování nás druhých. A když nerespektuješ jiné, těžko to bueš umět sám u sebe, je to vše provázané, stejně jako když někdo neumí tolerovat zlozvyky jiných, sám nemůže vystát ty své.

Howgh.....
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od 800914 »

urcite by sa to cele malo presunut niekam do kecaren, hugovi vdaka.

k madragorovi sa mi uz vlastne ani nejak pripisovat moje PMN nechce.
hlavne ak chce prispievat, nech respektuje ze je na fore hostom ako ktokolvek iny, nevytvoril ho, tak nech ho ani nenici, ak ho chce pouzivat mal by sa aj pri svojej duchovnej vyspelosti a nadhlade drzat v ramci urcitych hranic.
ak to nedokaze, som za ban.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

mlok píše:Za sebe mi ani mandragorovy ostatni prispevky k tematum pripadaji obcas dost mimo, obcas uplne nesmysly. Nema zajem o rady, proste si resi svoje, vetsinou proste slovni prujem,... Mandragoru jsem vetsinou s rezervou chapala jako nekoho kdo je mozna dusevne nemocny, ale tohle proste prehnal. Chickeneater byl vyhozen z fora za "kedlubnozrouty" a jine terminy - podle stejneho metru tu mandragora/stesticko s vulgarnimi prispevky a napadanim jinych jen tak zustane?
Když vezmu všechny vaše argumetny a navážky do mně... všechno co jste kdy řekli vy jako první na mou adresu... vychází mi toto: Většina z vás je jaksi duševně chromá... nedokáže se vyrovnat s tím, že je na diskusním fóru kde se diskutuje a kde má každý právo přinášet pohledy i z jiných stran. Je příliš vztahovačná ješitná a zakomplexovaná... některé jiné byť názory od lidí co mají vysokoškolský diplom (nebo jsou světoznámí autoři) k daným tématům není schopna strávit a všechno řeší osobními útoky vedené proti tomu kdo se ve snaze získat jejich pohled, jejich zkušenost... proti tomu kdo se snaží dozvědět komplexnější pravdu a nebýt jen upjatý člověk co slepě přijal nějaké vyznání a směr a ostatní pohledy ho silně dráždí. Proto je lepší takovou osobu prohlásit za cokoliv nebo mu posílat lásku... zkrátka hlavně se ho zbavit nebo ho umlčet či všeljak omezit v jeho počínání. Je to jako horlivý žák poctivě se zajímající... mající otázky na nichž učitel nedokáže odpovědět... proto se ho snaží umlčet.

Tak stejně já protože jsem nezaujatý... přijdu na web křesťanský přinášející pohled ze satanské bible abych se dozvěděl proti pohled. Je okamžitě veden útok proti mé osobě... a když přinesu křesťanský pohled na satanistický web... jsou křesťané prohlášení za omezené a slepě věřící. Když pak tyhle strany mezi sebou konfrontuju jejich argumenty... jsem já ten špatný, protože jsem se snažil získat více pohledů a udělat si o tom jasný obrázek kde jací jsou lidé. A tak zatímco na křesťanském fóru je na mě pořádán inkviziční hon... tak na satanistickém fóru jsou jim jejich reakce pro smích.

Sami si dáváte svými rekacemi tu vizitku zlých a nesnášenlivých lidí... lidí sedících na trní... snadno vybuchujících a tak nevyzrálých a zatvrzelých, že se jim doslova hnusí číst jiné pohledy na stejnou věc... nesnažíce se vysvětlit své chování, ani pochopit člověka, či zamyslet se nad tím... jen očernit... a když jim někdo šáhne na toto kuří očerňující oko... okamžitě vybuchují. Podívejte se na sebe do zrcadla... no nejste k smíchu? Proč pořád toho mandragoru řešíte... proč ho nenecháte plavat? Proč? Proč? Proč? Každý nezaujatý čtenář musí jasně vnímat to nefér jednání... jak jste se vy jako první začali chovat k mandragorovi... a on se vás začal bezvýsledně ptát proč, pak vás marně a slušně prosil abyste toho nechali... a vy sjte byli stále jako vzteklí psi... neustále ho odsuzující... a shazující... vyčítaje mu ještě navíc jeho ublíženecké kecy... když se jednou jedinkrát zkusil zahrát si na vás a zachovat se k vám jen jednou tak jako se stále chováte k němu... okamžitě pociťujete zhnusení, jste hned plní ublíženeckých keců a chcete mu zakázat přístup. On vás ani jednou nevyháněl, neměl potřebu vás soudit ani diagnostikovat, natož hned ponižovat jen se snažil pochopit vaše důvody, získat motiv vašich pohledů a vytáhnout z vás vaše zkušenosti na články co publikovali uznávané kapacity v oboru VITA nebo medicíny.
Naposledy upravil(a) mandragora dne sob kvě 17, 2008 8:02, celkem upraveno 3 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

Seraf píše:Mandragoro, tolik ohně, je to o komunikaci a toleranci, tak ná taky zkus vyjít vstříc.
Zdejší čtenáři nevyslyšeli ani mé opakované prosby aby upustili od řešení a diagnostikování mé osoby a vyjadřovali pouze svou zkušenost k příspěvkům... proč bych měl já poslouchat jejich rozkazy? Nikdo z nich... NIKDO se nesnažil mě pochopit, natož poprosit, abych toho zanechal... ale jen mi rozkazuje a řídí mě jako bych byl jeho otrokem a jemu to tu patřilo. Takhle se hosté přeci nechovají ne?
Seraf píše:Protože tolerance je o respektování nás druhých. A když nerespektuješ jiné, těžko to budeš umět sám u sebe.
O toleranci a respektování se mnohým zde ani nezdálo... poněvadž zde jsou mi neustále vnucovány nějaké rady jak se mám chovat, nějaké masky které mám přijmout a v potupě nosit, kdejaké amatérské diagnózy podle kterých bych se měl léčit. A když mě vyštvete pryč, nakonec budete ještě litovat kde najdete dalšího obětního beránka, který by bezhlavě plnil vaše rozkazy a s radostí snášel veškeré potupy, a kolem vás chodil vždy v ponížení a říkal vám v bezmezné oddanosti jen pane.

Měli byste vědět, že zatímco vy mě soudíte, tak já vás jenom lituji. Do realizace stavu "Milosrdenství chci a né oběti" máte ještě hodně daleko proto těžko s vámi bude klid a mír a nebudete trpět žádným SVÝM soudem a nebudete muset prožívat žádné SVÉ zhnusení za nějž viníte nevinné. Poněvdaž můj motiv při psaní VITA příspěvků, bylo získat váš pohled, vaši zkušenost... dozvědět se víc... nikoliv vás svým příspěvkem provokovat, trápit, nebo urážet až do takové míry, že jste začali být vysazení ne-li doslova alergičtí. Bohužel se sem nechodím jen vykecávat, ale opravdu se zajímám o principy stravování. Možná ta horlivost, ta poctivost, to nadšení, ten můj zájem je vám trnem v oku... protože já tím momentálně doslova žiji.

Skutečně inteligentní člověk musít chápat, že čím více o dané věci ví, tím více pociťuje že nic neví.... a proto se zdá být pro slepě věřící a povrchní lidi rozporuplný a zmatený... možná jsem se mýlil v tom, že zde jsou zkušení a inteligentní a že zde snadno najdu odpověď na otázky, které jsou mi & moc zkoumajícímu stále nejasné. Pro mě mé vyhoštění odsud není žádným trestem, ale spíše úlevou od lidí, kteří místo aby mi pomohli dozvědět se o VITA více... tak se do mně snaží všeljak zasít rozpor, aby mě mohli zkrotit a kontrolovat, ovládat a řídit mé chování... Takže já o nic nepřicházím... o nic co by mělo pro mě hodnotu až do té míry, že bych tento server nějak doporučoval nebo bránil nebo ho měl v oblíbených. Já jsem tu jen ze studijních důvodů... nikoliv z dlouhé chvíle... nikoliv z touhy po společnosti, nikoliv z lačnosti po pozornosti... pouze a pouze jen hledaje zkušenosti a pohledy, které nenajdu u vařáků nebo amatérů nebo v knihách a odb. publikacích. Proto jsem stvořil a vyslal sem postavu mandragoru coby studenta složení optimální potravy pro člověka... s jednoduchou a jedinou funkcí... nevybavovat se, neodbočovat od tématu VITA strava a přinést co nejvíce informací a zkušeností o této stravě. Až si budu chtít pokecat vytvořím postavu kecálka s patřičným funkcemi a určitě nepůjdu sem. Nevím co je na tom nepochopitelného. Je to jako byste chtěli aby DVD player za na rozkaz umýval talíře... není na to vybaven, nemá na to funkce... nemůže za to. I kdybyste se stavěli na hlavu... nemůžete to změnit.

Já jsem váš výtvor... tak jako kopřiva... byla stvořena jako samotářská a mírumilovná rostlina jejíž místo nebylo v zahradě nijak důstojné... a brzy dokázala přerůst všechny ostatní závistivé a přízemně žijící rostliny společností tak rozmazlené a slabé, že kolem jejich potřeb lítá denně zahradník aby vůbec vykvetly... a čím více byla nenáviděná tím více byla silnější... a proto je její dnešní podoba jen obrazem toho co na ní bylo pácháno a jak k ní bylo přistupováno. Ona není zlá ani zákeřná k těm kteří nejsou zlí k ní... až toto pochopíte tak ani pro vás nebude mandragora zlý nepřítel, ale nesmírně užitečný a obohacující člověk na nějž se můžete v čemkoliv spolehnout. Jenže... to byste se museli o něco skutečně zajímat tak opravdově jako on a né přízemně přelétat od jednoho k druhému a vidět jak ti orpavdoví a vytrvalí rostou a sílí. Vnímavý a inteligentní člověk využívá léčivou a tvořivou sílu kopřivy... kdežto hlupák nejen že se spálí, ale ještě jí vyhlásí nadosmrti válku a prohlásí jí za nepřátelský plevel v této božské zahradě.

A jak je vidno... samo se to tu třídí... na hlupáky a inteligenty.
Naposledy upravil(a) mandragora dne sob kvě 17, 2008 8:54, celkem upraveno 7 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od hugis »

Všetkým ktorým vadí mandragora doporučujem si ho nastaviť ako nepriateľa. Jeho príspevky tak budú zbalené a budete musieť si na ne kliknúť, ak si ich chcete prečítať. Tak isto budú blokované sukromné správy.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Seraf »

mandragoro: Lépe se čteš když nepíšeš tyhlecty romány, zvláště tvoje filozofické úvahy jsou totálně nečitelné.

Až se zase uklidníš, dej nějak vědět ať o něco nepřijdu, příspěvky ohledně vitariánství a podobných jsou zajímavé.

Nechápu vůbec co tu řešíte.

admin: tohle vlákno bych uzamkl na dobu neurčitou, přesunul tenhle výplach mozků do nějaký nový sekce podobné obsahu. (co třeba nazvat to Výplach hlav, mozků a podobných, nebo něco takového)
A ten kdo chce řešit osobní spory, tak ať si je řeší tam.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od 800914 »

jeezisku mandrago,
dramatizujes si to kvalitne.
viem ze ludia sa menia, tuto tvoju fazu ale osobne nemusim, co by samozrejme nemusel byt ziadny problem, mohol by som ta kludne ignorovat a vyckat ci sa to casom zmeni na mne komunikacne kompatibilnejsiu, problem ale nastal odkedy si zacal s ventilovanim podla muojho skromneho nazoru nevhodnymi prostriedkami degradovat uroven tunajsieho standardu informacnych vymen.
pochop ze sem na stranky moze zabludit siroka paleta ludi, z ktorych som presvedceny ze nie kazdeho pobavia prirovnania o striekani do zadku, a neskryvaj sa za niekolko odstavcove vysvetlovania cistoty svojich zamerov, pochop ze su ludia ktori sem napriklad zavitaju prvykrat a citaju si aktivnu diskusiu, a trebars ich to zirituje natolko ze si tym jednoducho ocajchuju cele forum a trebars kvoli tomu nespozname zaujimacieho cloveka ktory si tu s nami mohol semtam pokecat o zradle a zivote.

a dalsie vysvetlovacie odstavce o tom ze je to len reakcia na akcie je len dalsi alibizmus, nikde proti tebe nikto podobnu obraznost nepouzil, tak si to aspon priznaj.

ide z teba iba konflikt, zdovodnujes si to v kvetnatych slohoch krasne, ciste umysly, nevinnost, poctivy zaujem na tvojej strane, a banda nechapavych a zaslepenych na tej druhej. a potom sa cuduj ze z tohto pristupu nedokaze vzniknut normalna komunikacia.

ak mam pocit ze je v tom nieco chore, nemyslim to ako urazku. s tvojim cistym zaujmom ucit sa od zivota, by nemalo byt myslim tazke zacat sa ucit jednu pmn opomijanu stranku fungovania, t jest schopnosti komunikovat.

konecne zloz klapky z oci a uvedom si ze hladanim chyby vzdy len v tych druhych nic nevyriesis. alebo mas naozaj pocit ze konflikt je vzdy vytvarany len na nasej strane?

daj sa trochu do kludu, zajtra sa mozme pobavit o hroznovej stave.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Tereza »

A všichni jste blázni, jenom já jsem letadlo!!!
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od kybl »

hele s tema hroznama - predevcirem sem mel prvni letosni meloun (hned dva sem koupil) vodni melouny teda. dve snidane po sesti kilech :) ale nema to moc spolecnyho s hroznovym vinem (jak ja se na nej tesim, takovy to obrovsky sladky - red globe se menuje ta odruda) hh jinak vyprazdnovani je paradni - skoro tak super jako plneni
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od 800914 »

Tereza píše:A všichni jste blázni, jenom já jsem letadlo!!!
no. to sme sa tu teda fseci pekne vyprazdnili..
na to by fakt trebalo novu temu, navrhoval by som Zapletky, konflitky, a volny vikendovy mentalny mix.
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Jirka N »

I kdyz je fakt ze uz nazev Vyprazdnovani je nechtene trefny
to je fakt. Já bych navrhoval psychycký detox - vstup na vlastní nebezpečí. V tomto případě doufám, že nebudu mít čím přispívat.

Mil/ý/á/é Mandro,

Nečetl jsem všechny tvé řádky, ale z toho co jsem přečet mi příjde, že se držíž svého pohledu, tedy jako že si uzavřený novým myšlenkám (možná proto to vypadá arogantně, ty to položíš tak, že to tak je a basta a ostatním to zní jak od stvořitele), konkrétní zatím nebudu neboť nemám chuť a čas to tu vysvětlovat a možná je nejdůležitější, abys si na to přišel sám. Já vím, nemáme tě pitvat, ale když už si nás natolik ?obohatil? tak se nedá nevyjádřit se k tvé osobě. Takže být tebou, pročetl bych si celou diskuzi znova, ale jinak. Zkus nás i ty pochopit. Základem komunikace je správně pochopit druhého, tak se o to snažme.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od RadkaS »

Jejky, tady je teda, za tech par dni co jsem tu nebyla, srumec :shock: ! Co se tyka kauza "vyhozeni Mandragory", tak trosku nechapu, proc. Zpocatku jsme si tedy par veci museli vyrikat, ale co se mne tyka, tak se mi zda, ze se dost rychle srovnal a chova se tu slusne. Parkrat do nej sem tam nekdo "kopnul", kolikrat se mi to zdalo bezduvodne, a on to hodnekrat ignoroval a nereagoval. Nedivim se, ze uz ho to dopalilo a ze tu pouzil trosku silnejsi vyrazy (ostatne byla to jen obrana proti trosku silnejsim kopanim). Myslim, ze mel celkem narok vybuchnout i driv. Mozna se s nim neztotoznuji ve vsech nazorech, ale s kym ano, ze? Takze ja osobne si myslim, ze neni zadny duvod Mandragoru vyhazovat a myslim si, ze hlasovani o jeho vyhazovu ho celkem ponizuje a neni to na miste. Vubec bych ho nesrovnavala s tim clovekem, kteremu jsme pristup znemoznili. To byl jasnej provokater a neslo tam ani zdaleka o to, jak nas nazyva. Mandragoru ctu rada a hodnekrat si z jeho prispevku neco vezmu. Prinejmensim namet k premysleni. Takze, i kdyz me zpocatku hodne stval, hlavne tim, jak ignoroval nase rady, i kdyz o ne sam zadal (pochopila jsem, ze o rady nestoji), tak v tomto pripade stojim za Mandragorou.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od dgm »

Radko, predstav si, ze ja s tebou souhlasim. Reagovala jsem jenom na posledni Mandr. prispevek Standovi a az potom jsem si precetla, co tomu vsechno predchazelo, presunuti z pustu, jeho upozornovani, ze bude hur. Byla jsem posledni kapkou v jeho poharu trpelivosti, je to paradox, pritom jsem jeho drivejsi (nektere) prispevky rada cetla. Myslim si, ze nejsem sama, kdo odpovida na posledni prispevek a potom az je cas, tak docita pozpatku. Kupodivu se me vic dotklo to, co napsal Standovi, nez to co napsal potom. Neberu to osobne, psal to ve vzteku, tezko rict, jak se to bude hybat dal, to vyprazdnovani :D :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Standa K. »

Katarína píše:Bavme sa, prosim, s Mandragorom iba o vita... a nereagujte na to, ked on pise aj o inom, k nicomu dobremu to podla mna nevedie.
já furt jako nejlepší vidím toto...
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

Když jsem si přečetl příspěvek od RadkyS tak jsem byl velmi překvapen jejím objektivním pohledem, ikdyž by mohla být proti mě zaujatá víc než kdokoliv jiný. Proto mě překvapilo, ani né tak kvůli mě ale kvůli ní samotné že to dokáže vidět ten můj postup, kdy zkouším od mírného k hrubšímu způsobu vyhnout se osobním přím a diskusím o mně ale věnovat se přím či diskusi o příspěvcích a tématu.

Já vůbec nejsem vzteklý ani arogantní... věřím že chytrému stačí napovědět, ale hloupého se musí nakopnout. Nevím co je na tom těžké pochopit. Z mého pohledu, je to jako vzít na větší hřebík veší kladivo... žádná zloba... prostě pokus jestli to konečně bude mít ten efekt, když všechny mírnější způsoby u některých selhali. Přesto ikdyž vezmu větší kladivo... není tam žádná emoce ani útok... jen obrana se šarmantním úsměvem. Jsem jako kotě co nebylo zvyklé na takové útočné osobní jednání od světa tak se teď v tom musí zorientovat a naučit se jak dát takovým, osobám najevo že jsou na špatné adrese, nebo že se chovají osobně a diktátorsky. Prostě to co je ve mě křehké je před takovým lidmi, třeba chránit... v mém případě jen tvrdou slupkou poněvadž nechci aby se ve mně vrtal kdekdo a nehodlám se změnit tak abych byl jako tento svět... uzavřený, sobecký, a proto plný zloby, útočný a absolutně nenaslouchající potřebám ostatních... To je celé... některé rostliny se taky musely ochránit ostny aby přežily... a nestaly se pro svou křehkost lacinnou kořistí nebo snadným terčem vandalů.
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od dvdmchl »

Jen by me zajimalo jestli tohle psala ona vytvorena, vyslana postava jmenem Mandragora, nebo snad sam autor mnoha postav co nema tvar. Ale ne ten to byt nemohl, ten nema tvar, nemaje emoci, nema si co branit. Tak to byl asi Mandragora. To potom gratuluji, vytvorit takto komplexni postavu a vest ji virtualnim svetem, to neni jednoducha prace.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Standa K. »

mandragora píše:... Jsem jako kotě ...
bezva... tady taky kotě tak vítej kamaráde.. :D (akorát teď oba porušujem svůj vlastní úmysl "mluvit jen a jen o vita", tak odteď...)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:Jen by me zajimalo jestli tohle psala ona vytvorena, vyslana postava jmenem Mandragora, nebo snad sam autor mnoha postav co nema tvar. Ale ne ten to byt nemohl, ten nema tvar, nemaje emoci, nema si co branit. Tak to byl asi Mandragora. To potom gratuluji, vytvorit takto komplexni postavu a vest ji virtualnim svetem, to neni jednoducha prace.
No vidíš už se v tom nevyznáš... a já si s tím lámu nelámu. Na to jsou koňské hlavy... já jsem jen vodotrysk... tryskám si jak chci... a když bude chtít někdo změnit můj proud musí počítat s tím že bude mokrý... Ostatně... tak jako každý člověk, který už na mnohém nelpí... včetně své pověsti... není nic co by ho omezovalo. Jen je mu líto že jsou lidé tak uzavření a žijí někde v budoucnu s těžkým batohem minulosti.

Praxe mi ukázala, že když vyjdu mezi lidstvo bez masky okamžitě je to trnem v oku... takže začnou útočit a snaží se mě měnit... asi tak jako když vyjdu s otevřenou náručí a kapsama z nichž mi trčí samé pětitisícovky... lidé mě začnou okrádat aniž bych já je okradl dříve... nebo jim něco udělal či byl na ně zlý... a odmítají mi sdělit důvod proč se tak ke mě chovají... když já se s nimi kdykoliv je potřeba o cokoliv dokážu s úsměvem podělit. Tak nechápu proč to násilí, ty útoky když já jim neradím, já je nenutím, já je ani neomezuju ani nehodnotím... Žádný příspěvek jsem tu primárně nezkritizoval, natož abych uživateli něco vytknul, nebo ho prohlašoval za špatného, nemocného, matoucího...

Pro mě je i blázen zdrojem moudrosti... zajímá mě jak on vidí věci... Nikdo pro mě není hloupý... hloupost není otázkou individua ale okolních podmínek které na něj působily... proč bych měl soudit jeho? Blázen se taky sám od sebe nezblázní... vždycky to na něm spáchá společnost. Pak jediný komu je třeba se smát je bláznivá společnost a ne vnímavý člověk, který měl na jisté okolnosti takovou smůlu, že v jeho situaci by se 90% populace zbláznilo taky. Přesto že mu se děje něco na co nezná odpověď... a nikdo ze společnosti mu nedá odpověď... protože nevnímá věci tak jako on... nechápe, neslyší... ale naopak mu sdělí, že je nemocný... Taková ignorace s člověkem zamává... i ze dne na den... se studovaným psychiatrem... viz. Gothika. Já jen těžím z toho že vše je relativní a nic není jasné a divím se lidem kde berou takové jednoznačné programy, názory a závěry kterými si nechají řídit celý život a nechtějí vidět věci z mnoha úhlů současně, protože by začali pociťovat taktéž zmatenost a nerozhodnost... jež je počátkem vědění.

A já bych se přirovnal jen k někomu kdo sbírá tisícero pohledů na stejnou věc, dokáže si každý z nich vychutnat zvlášť a né jen pro jeden zavrhnout ostatní. Takto se dostávám ke komplexnímu pohledu na celou věc... a proto se mnohým často zdá že si protiřečím, nebo že přeskakuju a odbíhám... mě prostě jeden pohled nudí... a je pro mě slepotou... pro jiné je tento jeden pohled jediným zdrojem klidu a tedy něco za co jsou schopni zabít i bratra aby ho zachovali.

A mě by jen zajímalo co jste to vlastně bojovali? O co vám šlo? Proč jste začli s osobní spory? Proč se tři lidi hádají o tom kdo má pravdu, nebo kdo je lešpí? Odkud se to v lidech bere... soutěž, boj, závist...
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od dvdmchl »

No ono chodit ven bez masky je podle me pitomost. Maska je obrana, je to stit. Vice o maskach a divadle nekonecna v knizkach C.Castanedy. Myslim, ze tobe by se ty knizky hodne libily. Take se tam dozvis proc na tebe lide utoci, tech knizek je tusim 10 a fakt stoji ze to si je precist. A pak na zaver je dobre precist si knizku od Amy Wallace "Muj zivot s Carlosem Castanedou".

Jinak jako nemocny je clovek klasifikovan pokud se vymyka normalu. Pokud bude 9 lidi z 10 obeznich, tak ten 10. hubenej bude oznacen za nemocneho.

Netvrdim, ze tva "filosofie" je spatna, ostatne ja se povazuji za stoika a pantheistu, takze jsou mi tve nazory i celkem blizke. Ale tvrdim, ze je lepsi hrat normalniho a masku mit nasazenou. Co je pod ni to je tvoje vec, ale maska je vec verejna.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:No ono chodit ven bez masky je podle me pitomost. Maska je obrana, je to stit.
U mě se právě moc lidí ducvhovních divilo, že nemám žádné ochrany. Jak můžu vubec přežít... aspoň zlaté vajíčklo, že mám si kolem sebe nahodit.

Odpověděl jsem jim, že je proti mému přesvědčení chránit... ochrana je jen pro slabé. Silným nic neublíží. Ale aby se člověk stal silným musí hodně zakusit a nespoléhat na nic. Proto když před léty jsem viděl jakou cestou jde můj kamarád blázen do šamanství a Castanedy... a viděl jsem jak se mění... a chová k lidem odtažitě... jak říkal vystrukuje ostny proti všem co chtějí jen upířit, stahovat ho a dělat mu život komplikovaný... tak sice získal sílu a respekt... ale síla nikdy nemůže poznat tajemství stvoření. Prostě si postavil klec... To by mohl udělat i Ježíš... kapacity na to měl... a neudělal nic... zůstal slabý a bez ochrany... a poznal, umřel a byl vzkříšen jako jiný a svobodný. Proto mě magie ani sugesce či talismany nezajímají. Jsou to nástroje strachu a strach neléčí... jen ho pomáhají snášet. Abych překonal nepřítele musím jej poznat... stát se jím... pak nade mnou ztratí moc. A ten který poznal se nemůže bát ničeho... Tak to cítím já.
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od dvdmchl »

No obavam se, ze kamos pochopil Castanedu spatne. Hodne lidi ho bere doslova. Ale on imho jen vytvoril filozofii odposlouchanou od indianu a obalil to ctivym pribehem, bohuzel spousta lidi se nechala ovlivnit prave a jen tim pribehem. Ostatne on ani Castaneda nezil tak jak psal a umrel na rakovinu. Muj oblibeny Seneca se ve svych listech Luciliovi dokonce sam priznava, ze nezije tak jak pise. A myslim, ze to bude stejne u vsech ostatnich "Guruu". Ale to uz je na jine tema.
Ja ti rozumim proc nechces hrat divadlo a chovat se "normalne", ale stejne si myslim, ze pouzivani masky celou cestu zjednodusi. Clovek je tvor spolecensky a maska pomuze v te spolecnosti prezit. I kdyz netvrdim, ze by nebylo mozne vykaslat se na vyslapane cesty a vrhnout se s macetou vlastni vyroby do krovi mimo cestu.
Cil vsech lidi je stejny, cest je mnoho.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od Seraf »

mandragora píše:
dvdmchl píše:No ono chodit ven bez masky je podle me pitomost. Maska je obrana, je to stit.
U mě se právě moc lidí ducvhovních divilo, že nemám žádné ochrany. Jak můžu vubec přežít... aspoň zlaté vajíčklo, že mám si kolem sebe nahodit.

Odpověděl jsem jim, že je proti mému přesvědčení chránit... ochrana je jen pro slabé. Silným nic neublíží. Ale aby se člověk stal silným musí hodně zakusit a nespoléhat na nic. Proto když před léty jsem viděl jakou cestou jde můj kamarád blázen do šamanství a Castanedy... a viděl jsem jak se mění... a chová k lidem odtažitě... jak říkal vystrukuje ostny proti všem co chtějí jen upířit, stahovat ho a dělat mu život komplikovaný... tak sice získal sílu a respekt... ale síla nikdy nemůže poznat tajemství stvoření. Prostě si postavil klec... To by mohl udělat i Ježíš... kapacity na to měl... a neudělal nic... zůstal slabý a bez ochrany... a poznal, umřel a byl vzkříšen jako jiný a svobodný. Proto mě magie ani sugesce či talismany nezajímají. Jsou to nástroje strachu a strach neléčí... jen ho pomáhají snášet. Abych překonal nepřítele musím jej poznat... stát se jím... pak nade mnou ztratí moc. A ten který poznal se nemůže bát ničeho... Tak to cítím já.
Popisuješ to hezky, tak nějak to vnímám i já, leč to nemám asi tak prožité.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:I kdyz netvrdim, ze by nebylo mozne vykaslat se na vyslapane cesty a vrhnout se s macetou vlastni vyroby do krovi mimo cestu.
Cil vsech lidi je stejny, cest je mnoho.
To co jsem dělal, teď zhruba natočili... jmenuje se to Útěk do divočiny a je to o mladém klukovi... co se postavil společnosti poněvadž nědchtěl lži, masky, přetvářky ale chtěl žít... v každém okamžiku. Prostě jsem asi musel odchytit stekjný impulz v té době... je to podle skutečné události, bohužel nevím jak to skončí...

viz: http://www.csfd.cz/film/229841-utek-do- ... -the-wild/" onclick="window.open(this.href);return false;

Třeba věta... proč si spalil všechny peníze... co když budeš někdy potřebovat... odpovídá... peníze dělají lidi opatrnými... ja chci žít.


A mluvím o tom... protože jsem v tom filmu viděl stejné postřehy jaké jsem zažíval já. Když po x dnech hladu a pití vody z potoků... najednou narazil na jablko... a padal až v slzách vděčnosti stromům a obdivu nad tou dobrotou... divíce se kolik lidí denně sní jablko... a bez těch pocitů... bez té slasti... tak to docenění je zachyceno i v tom filmu... a je tam toho víc. Takže pro mě taková vzpomínka... a srovnání autentičnosti filmové předlohy...


Otázkou je... kolik desetiletí života člověka jako svázaný různými povinnostmi a závazky vůči společnosti a pod... by se pak člověk vyměnil za jeden den čisté svobody. Tím nemyslím jen tramp... chvíli trvá než se duch očistí a zbaví se myšlenkových konstrukcí a návyků z minula a než nse stane extatickým... myslím už ten jeden den naplno prožitý... okamžik za okamžikem... PMN by klidně obětoval devadesát let... celý život pro jeden takový den...
Všechno velké je jednoduché.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od Standa K. »

zase si asi rozumíme... já toužím mít někde na Vysočině ranč (bez IS - tedy ne bez Imunitního Systému ale bez Inženýrských Sítí :-) ), ovocný sad, chovat kozy a ovce, žít naprosto samozásobitelsky jak stravou tak např. ošacením - být naprosto nezávislý na civilizaci (peníze ? - k čemu !) a prožívat tak každičký den...
dvdmchl

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od dvdmchl »

diky za link na ten film, ten si koupim, podle komentaru co tam jsou to stoji za to.

Ale celkove ten utek do prirody povazuji pouze za jednu z nekonecnyho mnozstvi moznych cest.
Plne souhlasim s tim, ze plne prozivat kazdy okamzik je slast. Ve skutecnosti naucit se plne prozivat kazdy okamzik 24h denne, osobne povazuji prave za ten cil. Vnimani kazdeho okamziku povazuji za svobodu a svoboda je cilem.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od Standa K. »

dvdmchl píše:diky za link na ten film, ten si koupim, podle komentaru co tam jsou to stoji za to.

Ale celkove ten utek do prirody povazuji pouze za jednu z nekonecnyho mnozstvi moznych cest.
Plne souhlasim s tim, ze plne prozivat kazdy okamzik je slast. Ve skutecnosti naucit se plne prozivat kazdy okamzik 24h denne, osobne povazuji prave za ten cil. Vnimani kazdeho okamziku povazuji za svobodu a svoboda je cilem.
zkus načrtnout, já nevidím už druhou natož x-tou cestu... myslím-li tím 100%ní svobodu a 100%ní prožívání (samozřejmě, že kompromis - alespoň něco je lepší než nic ale vždy je to jen kompromis)... jinak než úplným vystoupením z Matrixu, jakmile člověk jen drápkem zůstane v kolotoči práce-placení složenek-obstarání obydlí-společenské povinnosti atd. tak ho to vtáhne nakonec celýho, dokonce je jedno jestli je milionář nebo chuďas

já vidím klíčový zlomový bod v tomto - naprostá soběstačnost (či maximálně v rámci např, rodové osady), dokud není 100%ní tak...

jasně, že jenom romanticky filosofuju, chodím do práce od-do atd. ale mít tu možnost (know-how, finance) tak jdu do toho...

a znovu protestuji proti pojmu "útěk do přírody" - spíš "návrat domů" :D
dvdmchl

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od dvdmchl »

zkus načrtnout, já nevidím už druhou natož x-tou cestu... myslím-li tím 100%ní svobodu a 100%ní prožívání
Jedna se o stav mysli. Proto je naprosto jedno jestli chodis do prace, zijes v rodove osade, nebo poustevnicis v jeskyni. V kazdem pripade jde o dosazeni urciteho stavu mysli a toho se da dosahnout v kteremkoliv prostredi.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od Standa K. »

dvdmchl píše:
zkus načrtnout, já nevidím už druhou natož x-tou cestu... myslím-li tím 100%ní svobodu a 100%ní prožívání
Jedna se o stav mysli. Proto je naprosto jedno jestli chodis do prace, zijes v rodove osade, nebo poustevnicis v jeskyni. V kazdem pripade jde o dosazeni urciteho stavu mysli a toho se da dosahnout v kteremkoliv prostredi.
promiň, jseš mi fakt sympatickej a nemyslím to ani v náznaku konfrontačně - ale jak jde dohromady "určitého stavu mysli" (myšleno asi "pohodového" apod.) a tvoje heslo-podpis "Umřeš" ?
dvdmchl

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od dvdmchl »

jak jde dohromady "určitého stavu mysli" (myšleno asi "pohodového" apod.) a tvoje heslo-podpis "Umřeš" ?
Jednoduse, znameno to casu malo, chcipnout muzes kdykoliv, treba zejtra.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od mandragora »

Já naštěstí znám obojí, i absolutní omezování i absolutní nezávislost... ale finta je v tom... že když je člověk nabitý absolutní nezávislostí, tak ho už systém neomezuje a přál by si to s někým sdílet. Nic pro něj není cizí. Klidně by šel radostně a dobrovolně zkusit třeba do dolu jednu šichtu... prostě jak jsem řekl psycholožce když se mi zpovídala... ze svých problémů a co všechno musí... tak jsem ji řekl... stačí změnit přístup boj & odpor který člověka ničí... tedy musím na pozitivní povznášející a odměňující... mohu. Chyba je že člověk se ubil neustálým opakování mohu až k musím. Poprvé když bych řídil traktor... je to fantazie která mě neničí... ale po 30 dnech 8 hodin řízení... je to to nejhorší z celého dne a tak je to se vším programovým.

Proto jsem to definoval... na tom oddělení psychiatrie tak že Co miluju to mi nikdy nemůže ublížit a nabíjí mě to a s čím bojuju to mě vysává. Zbývá jen ovládnout ten princip... přijmání a odmítání... Lidé odmítají x-věcí přítomných, aby se na jednu budoucí mohli těšit... a to je celé jejich peklo. V podstatě se omezují sami aby se mohli odměnit. Bráno z pohledu vnitřního principu tvorby pocitů. Bez omezení není těšení... vše je tady...

Chtělo by to zapomenout na paměť a žít sekundu za sekundu, která je vždy čerstvá... jak by mohla ubíjet... ale člověk tuto sekundu zničí aby mohl snít o příští... o lepší... A když toto realizujete a vzdáte se svých snů o lepším... zmizí to horší vnímaní současné a vše je svěží, není třeba pak chodit nikam... už nemusíte za štěstím, ale štěstí a neštěstí se změní ve stejnou věc a vy máte klid od svého vnitřního biče i chtíče a trápení s tím vším.
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od dvdmchl »

s predchozim s Mandragorou souhlasim. Dosahnout svobody lze i zavreny v te nejmensi kobce.

Jinak jeste pro Standu co s ni o tom statku na Vysocine, ktery mu vyresi problemy, pripomelo mi to prihodu z jedny knizky.

Byl jeden stary nemocny indian a saman se ho ptal proc se nechce vylecit. A na to mu indian povedel, ze v jakemsi katalogu videl nove tabletky Vitaminus, ty prej mu vyleci jeho nemoc. Ale ted na ty tabletky nema, tak ceka az bude mit dost penez. Ten stary indian uz se nedockal, umrel jeste pred tim nez si ten svuj Vitaminus mohl koupit.

Ten tvuj statek to je taky Vitaminus. Ale on te nevyleci. Vitaminus jsou vsechny nase lidske vymluvy. (jo mam taky spoustu svych vlastnich vitaminusu)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od buc11 »

dvdmchl píše:
zkus načrtnout, já nevidím už druhou natož x-tou cestu... myslím-li tím 100%ní svobodu a 100%ní prožívání
Jedna se o stav mysli. Proto je naprosto jedno jestli chodis do prace, zijes v rodove osade, nebo poustevnicis v jeskyni. V kazdem pripade jde o dosazeni urciteho stavu mysli a toho se da dosahnout v kteremkoliv prostredi.
ano tak to je
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:Ten tvuj statek to je taky Vitaminus. Ale on te nevyleci. Vitaminus jsou vsechny nase lidske vymluvy. (jo mam taky spoustu svych vlastnich vitaminusu)
DObře jde ten vitaminus vidět ve filmu Colatreal... kdy ten Vitaminus toho taxikáře... Cruise rozčílí a tak mu to vytmaví přesně ve stylu dvdmchl a pak to začne mít grády.

Vono je to rpincip... mít sladký sen někde daleko... a posouvat ho... neuskutečnit ho... aby člověk mohl snášet lépe všední pachtění. Někdo sní o ráji... někdo o statku... někdo o svobodě... bez těchto snů by člověk neměl proč trpět... a hodil by si mašli. Není horšího pohledu na člověka, který splnil všechny své sny a dostavila se černá díra... stejně tak jako na toho kdo ztraril naději je naplnit. Odnětí svobody... je jen odněti naděje na naplnění civilizačních svých snů... jinak je to spíš udělení svobody od mnoha povinností. Už dávno jsem zamýšlel nechat se zavřít a x-let jen cvičit... ale asi by mě za vzorné chování pustili dřív než bych si přál. Jednoho kluka takového na vojně jsem měli... chtěl neustále nadsluhovat a nechtěl z vojny kde by se sám musel starat o sebe...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Leni
Příspěvky: 71
Registrován: stř úno 21, 2007 15:18
Bydliště: Praha

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od Leni »

dvdmchl píše:diky za link na ten film, ten si koupim, podle komentaru co tam jsou to stoji za to.
Ten film jsem viděla před pár měsíci a musím říct, že je to po všech stránkách jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. Už si moc nepamatuju na detaily, ale opravdu mě dojal.
mandragora píše: bohužel nevím jak to skončí...
Na konec se rozhodně doporučuju podívat - když jsem se na ten film dívala, tak jsem se zrovna tak nějak zaobírala obdobnýma věcma a pamatuju si, že jsem od toho filmu čekala ještě něco málo víc - což nemění nic na tom, že je to sqělý film a hlavně story, true BTW, a nakonec to byl právě konec :) , který mě trochu překvapil a byl pro mě tou přidanou hodnotou, který se mi předtím nějak nedostávalo...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od Standa K. »

dvdmchl píše:s predchozim s Mandragorou souhlasim. Dosahnout svobody lze i zavreny v te nejmensi kobce.

Jinak jeste pro Standu co s ni o tom statku na Vysocine, ktery mu vyresi problemy, pripomelo mi to prihodu z jedny knizky.

Byl jeden stary nemocny indian a saman se ho ptal proc se nechce vylecit. A na to mu indian povedel, ze v jakemsi katalogu videl nove tabletky Vitaminus, ty prej mu vyleci jeho nemoc. Ale ted na ty tabletky nema, tak ceka az bude mit dost penez. Ten stary indian uz se nedockal, umrel jeste pred tim nez si ten svuj Vitaminus mohl koupit.

Ten tvuj statek to je taky Vitaminus. Ale on te nevyleci. Vitaminus jsou vsechny nase lidske vymluvy. (jo mam taky spoustu svych vlastnich vitaminusu)
přesně tak jsem si myslel, že to vyzní :-)... ale já nečekám někde v koutku se sny o svém ranči, já JSEM NA CESTĚ (a i cestu chápu jako cíl) a směřuji k cíli, pozitivně naladěn (čili ne depky jako "ach jo, v čem to žiju") a vím, že se k tomu Vitaminusu dřív nebo později dostanu když o to budu usilovat...

navíc to celý beru i ve větším měřítku... hlavně z hlediska ekologie - dokud budou existovat "kobky" a jiná zařízení civilizace neumím si představit vyřešení těchto problémů lidstva.. čili k svobodě pro všechny lze dojít jen popřením civilizace - no tak nějak jsem to myslel
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od mandragora »

Leni píše:Na konec se rozhodně doporučuju podívat - když jsem se na ten film dívala, tak jsem se zrovna tak nějak zaobírala obdobnýma věcma a pamatuju si, že jsem od toho filmu čekala ještě něco málo víc - což nemění nic na tom, že je to sqělý film a hlavně story, true BTW, a nakonec to byl právě konec :) , který mě trochu překvapil a byl pro mě tou přidanou hodnotou, který se mi předtím nějak nedostávalo...
Už jsem ho dokoukal. Ten konec je stejně i tak jen nereálný. V praxi to vypadá tak hezky jen pár okamžiků, než všem otrne a pak se to vrátí do starých kolejí... ještě v horší intenzi navíc s výčitkama kdo za to může a kdo koho jak obtěžoval nebo pod.... problém je v tom, že každá strana si myslí že ta druhá už dostala rozum a ona se měnit tedy zase nemusí... Znám z praxe... několikrát... člověk přijde svobodně s otevřenou náručí... ale musí očekávat setkání se štírem... taky otevřená náruč... ale za zády ještě větší žihadlo plné jedu kovat železo dokud je poddajné. Není horší skušenosti, než ze sebe udělat poddajnou naivku... pak se každý kolem i přítel chápe příležitosti... osedlat si tě... Ale to už je jak o těch zlodějích... a třeba v pohádce Obušku z pytle ven kdy se radost a bohatství nedá sdílet... Zrovna sjem dokoukal na Zelenou míli. Taky hezká ironie...

U toho filmu Útěk do divočiny... mě zaujal jen jeden moment, kdy on si uvědomil po dosažení všeho svého snění... že by to vyměnil za lásku k sousedovi... (leč tu je to problém těch lidí, že tam kde jsou dvě ega je problém) a pak... když si v slzách psal něco do deníčku... asi o pečovatelsce nebo hospdyni. Anglicky moc neumím... ale vyhýbal se svazkům zvláště citovým... se společností stejně jako já... protože vím co žena se svými pudy.... umí se svobodou chlapa udělat. Ona když něco potřebuje, říká my potřebujeme... a vymýšlí si samé drobnosti, a to né zdůvodu že by to bylo skutečně hned třeba, ale z důvodu aby zjistila jestli ji chlap ještě vnímá a kdoví jaké různé zakomplexované motivy se jí honí hlavou...
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od dvdmchl »

neobvinoval bych jenom zensky, chlapi se chovaj naprosto stejne. Proste obecne lide s neovladnutym egem se chovaji priserne. Ono je lepsi jit po ceste sam a treba se nekdo vyskytne na te same ceste. Ale moc s tim nepocitat.
Uživatelský avatar
Leni
Příspěvky: 71
Registrován: stř úno 21, 2007 15:18
Bydliště: Praha

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od Leni »

mandragora píše:U toho filmu Útěk do divočiny... mě zaujal jen jeden moment, kdy on si uvědomil po dosažení všeho svého snění... že by to vyměnil za lásku k sousedovi...
No, to jsem přesně měla na mysli... že nakonec po všem dojde k tomu, že nejdůležitější je řekněme 'sdílení'
mandragora píše:Anglicky moc neumím...
Existujou k tomu české titulky, které se dají normálně stáhnout z netu - já jsem je taky použila, pro jistotu, aby mi něco neuniklo :P
mandragora píše:ale vyhýbal se svazkům zvláště citovým... se společností stejně jako já... protože vím co žena se svými pudy.... umí se svobodou chlapa udělat. Ona když něco potřebuje, říká my potřebujeme... a vymýšlí si samé drobnosti, a to né zdůvodu že by to bylo skutečně hned třeba, ale z důvodu aby zjistila jestli ji chlap ještě vnímá a kdoví jaké různé zakomplexované motivy se jí honí hlavou...
S tvým popisem žen nemůžu souhlasit, respektive taková generalizace mi nepřijde nijak přínosná, pro nikoho. Určitě si najdi ty titulky, podle mě je totiž pointa toho filmu v tom, že "svazky" a "společnost" jsou dost zásadní, ne-li úplně nejvíc. ...asi se na to podívám ještě jednou.
Uživatelský avatar
Leni
Příspěvky: 71
Registrován: stř úno 21, 2007 15:18
Bydliště: Praha

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od Leni »

dvdmchl píše:neobvinoval bych jenom zensky, chlapi se chovaj naprosto stejne. Proste obecne lide s neovladnutym egem se chovaji priserne.
Souhlasím, vždycky je to o člověku jako jednotlivci a ne o "příslušnosti" k pohlaví - ale řekla bych, že pohlaví docela ovlivňuje metody, který se k tomu (tj. omezení svobody) použijou, výsledek to ale neovlivní.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od mandragora »

Leni píše:No, to jsem přesně měla na mysli... že nakonec po všem dojde k tomu, že nejdůležitější je řekněme 'sdílení'
K domu se dojde... to je fakt, ale není to ještě to poslední a nejdůležitější... a taky upjatost jen na sdílení s lidmi je docela zajímavý detail aby člověk poznal odkud vítr vane... Ne nadarmo někteří mistři... říkají... zapomeň na lidi... ikdyby jsi byl v pohrožení života.
Leni píše:Existujou k tomu české titulky, které se dají normálně stáhnout z netu - já jsem je taky použila, pro jistotu, aby mi něco neuniklo :P
Titulky jsem měl... ale nepřekládaly ty jeho ručně psané poznámky ani řádky z knížek které si četl...
Leni píše:S tvým popisem žen nemůžu souhlasit, respektive taková generalizace mi nepřijde nijak přínosná, pro nikoho. Určitě si najdi ty titulky, podle mě je totiž pointa toho filmu v tom, že "svazky" a "společnost" jsou dost zásadní, ne-li úplně nejvíc. ...asi se na to podívám ještě jednou.
Jak se říká, špatná zkušenost vede ke špatným předsudkům a špatný předsudek vede ke špatným zkušenostem. Takže za to nemůžu že jsem neměl to štěstí narazit na osobu která by mě oslepila svou vnitřní vyrovnaností a sníž by se dalo existovat jen na tom sdílení jako jedna bytost. Vždy do toho vleze ješitnost a těžba z toho že jeden miluje víc... vedoucí až k citovému vydírání. Vždycky jsem říkal... Chlapi... jediné co ničí chlapa je ženská.... bez žen by na světě byl mír a všichni chlapi by byli šťastní... když vidím chlapa na hromadě... je v tom zaručeně ženská. Vždycky... Jak říká čínský mistr... Váš cit je tou nejsilnější zbraní... používanou proti vám. Je to takový paradox... čeho si člověk nejvíce cení, to je zdrojem jeho největších nočních můr a trápení a tedy štěstí a převážně neštěstí. Kam čert nemůže... nastrčí...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: mandragora SOSP

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:Ono je lepsi jit po ceste sam a treba se nekdo vyskytne na te same ceste. Ale moc s tim nepocitat.
Teoreticky se to jeví, že člověk hledá blízkého s kým by mohl sdílet, motivovat se... a tedy růst... ale to jen tak vypadá... ve skutečnosti je efakt opačný... Nikdy ve dvou natož ve společnosti lze dosáhnout prostoru k osvobození se od sebe... tam kde jsou dva vznikne žárlivost...

Mě teď nutí finanční stránka věci k tomu abych sháněl někoho s kým bych se podělil o náklady na bydlení a přitom i vita stravu a mohl si najít práci na míru třeba na částečný úvazek a vyjít v poho abych nestrávil většinu svého času práci na rozmach toho co spěje k šílenosti. Ale jak mi bylo naznačeno z řad průměrné společnosti... jsem už hodně out... takže jehlu v kupce sena najdu snáze... proto už moc s spolucestovatelem na úrovni nepočítám a každou myšlenku na to ignoruji a nahradím něčím konstruktivnějším.

Už jen patřičný věk + nekuřák... zúží výběr těch vhodných do 5%... pak tu máme jejich nezadanost a vita... a pak osobní sympatie z jejich strany vůči mě... a procenta jsou nulová... jehla se nadobro ztratila. Tenhle dvoulůžkový vagón života mi dávno už ujel... v podstatě jsem si ho já sám nechal ujet... abych mě nebrzdilo žádné citové pouto v tom co chci objevit.
Naposledy upravil(a) mandragora dne stř kvě 21, 2008 14:14, celkem upraveno 2 x.
Všechno velké je jednoduché.
Odpovědět