mandragora SOSP

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

doubravka píše:Jo, lidi, to já zase se svou ideou, že bych chtěla pěstovat mrkev a rebarboru někde na Orknejích... Taky šetříme na malý kamenný domek. Naštěstí nejsa vita do teplých (na mě vařicích) krajin nejsem puzena, nicméně ta potřeba odpoutání se a uskrovnění je asi podobná.
Rebarboru? Tu jsem měl rád jen na koláči. Jak chutná syrově nevím. To mě by stačilo pěstovat Artyčoky... ty jsou nejvýživnější bylinou vůbec... podmínky u nás na to jsou... teplotně to zvládne... i na obchod s tím je to lepší než s něčím tak malinkým... Bio artyčoky... Ale na to by člověk potřeboval s.r.o a úvěr než by to rozhejbal.

Svého času, když jsem chodil pěšky po ČR sledoval jsem i co kde roste a viděl jsem třeba lískové ořechy červené barvy a aleje jedlých kaštanů jež vypěstovat není tak snadné, turecké lísky... které plodí 10x více než lísky normální a viděl jsem i lískáče velké jako vlašáky... člověk sbíral semena aby doma zasadil... ale doma nevyklíčí, a když jo a přesadím ho někde kde to lidi neobjeví... tak to ožere zvěř.

Mě by stačilo z toho co jsem viděl... kaštany oloupané a namáčené jsou prý super mají jen 10% tuku ale stejně bílkovin a KJ oproti jiným a dobře se skladují ale špatně loupou. Ono totiž né v každé kuličcce je dobrý kaštan tak jako u kaštanu normálního.

A nejvíce mě mrzí ta doba než by můj sad vzrostl a plodil toliko aby mě uživil.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

doubravka píše:...
To já to měl spíš opačně... já jsem na to šel vždy nejprve od zdroje tedy vylazením filmu a pak na plátně bylo vše ok. Tuhle razantní a šílenou cestu však nedokáže jen tak někdo realizovat. Problém nastal v tom že jsem si uvědomil že můj stav je stále závislý na vnějším... byť klidném přírodním... a proto jsem se vrátil zpět abych se prověřil v ohni světa. Věděl jsem že oč tu vlastně jde je jen pocit a ten si každý v sobě vyrábí sám na základě jeho defionovaných podmínek. Někdo je šťastný když se splní jedna maličkost a někdo by se cítil na jeho místě zesměšněn. Tak jsem ty podmínky v přírodě nevytyčoval poněvadž tam nebylo co řešit a mysl se uklidnila a zrdcadlila... a byl jsem vyrovaný a nedotknutelný... prostě pořád jako by v pohádce v divadle kde všechno bylo jen kvůli mě a pro mě. Vše fungovalo jako by zázrakem... nic jsem nemusel dělat...

To co mě teď potkává, mě potkává proto abych našel jinou cestu než odejít do přírody a tam za pár dnů zase být happy. Potkává mě to proto že jsem si to vybral, abych dokázal lidem & pro lidi, že i v chaosu na který se vymlouvají existuje možnost jak se nad něj povznést. Je to těžší než být poustevníkem, zachovat si vnitřní čistotu v samém ohni nátlaků a svodů ze světa. Není to o odpírání ale o transformaci a hlavně o sebepoznání... o vyostření krizí, které mi ukazují kde mi to skřípe.
Není umění vzít na sebe vnější celibát a stranit se sexu, ale umění provozovat sex a být jim nepoznamenán. Tedy žádné vnější znaky ale vnitřní změna... vzít si drogu (vyvolat a pocit) ale stát nad ním. Když tu je... nejásat... když tu není neplakat. Vědět oč v podstatě jde... a na to nikdy nezapomínat.

Dokonce i něco jako meditace a jóga nesmí být použity... protože to je jen kompenzace uskutečněných příčin... vykořenit příčiny a pak není nic než meditace... je nutno ten stav dokázat ve všední činnosti... a to není lekhé... jsou tu zlozvyky a návyky a chtíče a ty mají sílu letitého opakování... takže to zvládnout je nejtěžší... komu se to podaří, tak ten ať kde je nepozná strast. Jak říkají mistři DzogČhanu překonejte jen omezení vlastní mysli... nenechte se nikdy rozptýlit a ztratit sebe samu... nenechte se vtáhnout do děje... buďte jen nesoudícím zrcadlem čehokoliv... zpočátku to bude velký chaos, suchá poušť, nebo trnitá cesta bez sladkostí... a mnoho pokušení jak lákavých tak děsivých... ale kdo vytrvá a neodvrátí se ten nalezne pravý poklad.

Proto já zkoumám i nepřítele... abych zjistil na jakém principu pracuje. Abych viděl svou odvrácenou tvář a našel příčinu všech lidských trápení. A o tom co jsem zjistil, se nemůžu stejně s nikým bavit protože ho to většinou velmi rozčílí a učiní ho to nešťastným... protože mu to bere jeho vlastní iluze.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Zkoušel jsem teď ochutnat klíčené dýňové semínko... a je hodně trpké... nevím jestli tak kůže nebo ten klíček... ale dýňovky neklíčit. Čekám až mi vzejde mák...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

mandragora píše:
doubravka píše:...
To já to měl spíš opačně... já jsem na to šel vždy nejporve od zdroje tedy vylazením filmu a pak na plátně bylo vše ok. Problém nastal v tom že jsem se nějak musel adaptovat zpět, protože mi opravdu nic nechybělo. Věděl jsem že vše je jen pocit a ten si vyrábím na základě splněných podmínek... tak jsem ty podmínky nevytyčoval a byl jsem vyrovaný a nedotknutelný... prostě pořád jako by v pohádce v divadle kde všechno bylo jen kvůli mě a pro mě.

To co mě teď potkává, mě potkává proto abych našel jinou cestu než odejít do přírody a tam za pár dnů zase být happy. Potkává mě to proto že jsem si to vybral, abych dokázal lidem že i v chaosu existuje možnost jak se nad něj povznést. Je to těžší než být poustevníkem, zachovat si vnitřní čistotu v samém ohni nátlaků a svodů ze světa. Není to o odpírání ale o transformaci a hlavně o sebepoznání... o vyostření krizí které mi ukazují kde mi to skřípe.

Dokonce i něco jako meditace a jóga nesmí být použity... je nutno ten stav dokázat ve všední činnosti... a to není lekhé... jsou tu zlozvyky a návyky a chtíče a ty mají sílu letitého opakování... takže to zvládnout je nejtěžší... komu se to podaří, tak ten ať kde je nepozná strast. Jak říkají mistři DzogČhanu překonejte jen omezení vlastní mysli... nenechte se nikdy rozptýlit a ztratit sebe samu... nenechte se vtáhnout do děje... buďte jen nesoudícím zrcadlem čehokoliv... zpočátku to bude velký chaos, suchá poušť... a mnoho pokušení jak lákavých tak děsivých... ale kdo vytrvá a neodvrátí se ten nalezne pravý poklad.

Proto já zkoumám i nepřítele... abych zjistil na jakém principu pracuje. Abych viděl svou odvrácenou tvář a našel příčinu všech lidských trápení.
A o tom co jsem zjistil, se nemůžu stejně s nikým bavit protože ho to většinou velmi rozčílí a učiní ho to nešťastným... protože mu to bere jeho vlastní iluze.
Píšeš hezky mandragoro, ale nemysí si že plně se intgrovat do spolenosi a být při tom úplně šťastný nejde.

Protož hry a dnešní spolčnost jde proti lidské přirozenosti. Také nevidímcestu v tom odloučit se od ní ale přinést do ní prvky, které harmonické budou, které ám budou ponáhat a né škodit, které nás budou léčit a né zabíjet.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

mandragora píše:V tom thajsku, kde byl kámoš... vykládal nikdy tam nejezděte s přítelkýní...
To je teda rada... :roll:
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Seraf píše:Píšeš hezky mandragoro, ale nemysí si že plně se intgrovat do spolenosi a být při tom úplně šťastný nejde.

Protož hry a dnešní spolčnost jde proti lidské přirozenosti. Také nevidímcestu v tom odloučit se od ní ale přinést do ní prvky, které harmonické budou, které ám budou ponáhat a né škodit, které nás budou léčit a né zabíjet.
Problém společnosti je jednoduchý... každý chce něco jiného. A proto si i sousedé mohou překážet. Kdyby chtěli všichni jen ten klid od toho chtění pak by se celý směr vývoje stočil jinak. Když pomně chce jeden kamarád tohle a druhý opak... koho mám upřednostnit, kyž ten neupřednostněný si to vezme osobně? Oba dva mám rád a nechci je ranit... to je pro mě peklo... dvou mlýnských kamenů... A proto nemohu být nikdy šťastný dokud MI záleží na jediném zrnku z tohoto světa. Protože pro záchranu jedninné věci v tomto světě musím ignorovat potřeby celku... pro záchranu celku musím ignorovat potřeby jednotlivce... jinak to nejde a každý vědomí skutek se promítne jak do dobra tak do zla... člověk však vidí jen to chce vidět aby dosáhl kýženého pocitu o který mu šlo, byť by byl negativní a stimuloval ho dál. Ale když vidí obě strany... a i následky... pak na to zírá... a nechápe že celý oud světa je v rukou & stojí na něčem tak nahodilém a nepředvídatelném... miliónkrát mezi sebou ovlivnitelném... a jen blázen by se snažil nějak tento tok usměrnit... toho to stejně semele... a všechna jeho energie přijde v niveč... nikdo to ještě nedokázal... změnit směr vývoje čehokoliv...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Katarína píše:
mandragora píše:V tom thajsku, kde byl kámoš... vykládal nikdy tam nejezděte s přítelkýní...
To je teda rada... :roll:
No mu už bylo 50 a jel tam se ženou... vykládal to svým spolupracovníkům a když vyděl svoje vrstevníky co všechno mohou za 40 Kč... a co se tam děje... tak v 50 po 20-30 letech manželství bych mu to z lásky k němu i odpustil... a dal bych mu ochranu a takových 200 Kč... když žije jen jednou...
Naposledy upravil(a) mandragora dne ned dub 27, 2008 19:32, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

:roll:
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Dneska mě někdo napálil... pozval mě na pohovor do budovy kde se stejnou problematikou zabývá více firem. Osoba která se podepsala pod zvací dopis uvedla jen jméno a adresu... takže jsem obešel všechny firmy a nikdo takového člověka neznal. Navíc jsem vypadl jak idiot... když jsem neměl v ruce ten dopis, a nevěděl jsem ani která firma to inzerovala...
Všechno velké je jednoduché.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No jo, každý máme lepší i horší dny, tohle je ukázková situace z horšího dne :) Bude líp :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Byl jsem teď na týden u rodičů. Samozřejmě jsem byl prohlášen za anorektika a velmi nezdravě vypadajícího jedince o kterém si každý myslí že je nemocný. Sugesce byla tak silná, že při pohledu do zrcadla jsem tomu i uvěřil... a zrvna o tom byl seriál Ulice... jak závažné je to onemocnění. K tomu jsem zjistil že můj příjem KJ je na úrovni dítěte 1-2 ročního a že na hubnoucíém serceru psali že tělo i kdyby leželo jen v posteli potebuje 5900 KJ. Otázka je však výtěžnost.

První dva dny jsem jel ve svém zaběhlém programu. Doma vypadám v zrcadle fajn... asi je dobře nasvětleno... u rodičů co zrcadlo... to jsem se sám sobě nelíbil... A to vážím při své výšce 180 pořád 65-70 Kg. Snídal jsem vždy urinu a několikrát protočil do 9 hodin. První jídlo jsem si dával v devět hodin... většinou nějaké hrozno, nebo hrušky... a od 10 hodin jsem jedl hlavní jídlo, tedy máčené mandle... v množství asi tak 200g a pak odpoledne už jen ovoce. Cítíl jsem se fajn a chodil jsem si zaběhat.

Pak jsem to zkusil srovnat... začal jsem jíst to samé co ostatní. Tedy polévku, oběd, snídani chléb s máslem a kakako, na večeři řízek a pod.
A z toho mi vyšlo... příliv endorfinů... naprosto znatelný... někdy jsem myslel že mi někdo píchnul něco do žíly... zažívání... bez pocitu kvasu, bez nadýmání... ale ALE a ALE obrovská únava... naprostý pocit nedostatku energie... potřeba nějakého vzpružovadla či stimulantu... práce na zahradě, nebo procházka mě totálně vyčerpávala... usínání tedy jako po velmi náročném dni... po třech takových dnech... test příchod domů do schodů ve čtvrtém patře... a svaly bolely úplně stejně ikdyž jedly maso nebo vejce... koláče cokoliv... navíc mi otekly konečky prstů... v noci jsem se vzbudil ve 12 s pocitem totálně zahuštěné krve a měl zanešení... ráno vstávání jako zmuchlaný čínský pes... nechápu jak lidi tak můžou fungovat.

Prostě jsem zjistil že výtěžnost z vařené stravy je velmi nízká... takže není divu že musí jíst i 18 000 KJ denně... ikdyž nevím v čem.. .asi v cukrech a sladkostech se to dá nabrat... maso ani tuky tolik nedodají. Leda že by někdo snědl denně 400 g másla, sádla apod. To raději 2 čokolády... na vařené jsem měl stále hlad... a byl těžký a unavený. zanešený... jediné pozitivum je ten doping endorfinů a serotoninů co se vyplavoval do krve při konzumaci masných výrobků. A zbarvení kůže na žluto se mi zase vrátilo... a to už bylo na ústupu.

A tak když znám ten pocit... těžko bych mohl zpět do toho mazu ale stále nevím jak zastavit postupující anorexii... a mentální senzitivitu na vzruchy civilizace, kterou obzvlášť v Praze tak ostře vnímám.

Jinak pocit na vesnici vynikající... uvolněnost tam je všude kolem... lidé jsou zcela jiní... koukal jsem dnes na Nutridrinky pro přibírání na váze. Ale jsou drahé... vyšlo by mě to nad 300 kČ DENNĚ a určitě jsou slazeny umělými sladidly a všechny doplňky pro sportovce... taktéž. Byl jsem ve sportu a říkám nezajímajímě uhlohydráty... těch mám v ovoci dost, nezajímájí mě vytamíny a aminokyseliny těch mám taky dost... co potřebuju jsou jednoduché bílkoviny ale hlavně KJ. Ale nic takového KJlovitého na trhu není... musel bych se dát na sladkosti... protože takové množství sacharidů prostě nedám... natož tuků... to mi trávící trakt odmítá.

Kéž bych byl holka, měl ty geny, JOJO efekty bych uctíval jako požehnání... ale mé tělo je přesně opačné... cítí se dobře když je chudé... a lehké.

Kde je to optimum... chci se cítit dobře a nehubnout. V čem je ta pointa... jak přinutit tělo aby to co má navíc ukládalo do dobrých tuků... a né mi dávalo najevo že nemá hlad... jak to nahodit... tu změnu v metabolismu...
Tuky mi dají zabrat... a sladkosti vedou k cukrovce... a tolik ovoce nedám... mohu sníst max do těch 4 Kg potravy denně a pak už to vede k přetěžování a odmítání potravy traktem. Tak kde vzít ty KJ?

Jediné pozitivum co jsem zaznamenal... bylo to že rozténováním žaludku na ty kombinace vařáků jsem dnes v klidu mohl sníst těžce stravitelné ořechy v dovjnásobném množství bez nutnosti tak důkladného kousání a nedostavily se žádné obtíže jako když to koušu tak precizně. Vařená strava se dá hltat a kombinovat bez potíží... ale syrovka... tam už je to jasně znát....
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Mandragoro, dle me mas celkem normalni vahu, jakapak anorexie? Muj pritel ma 186cm/68-72kg a co se me tyce, tak mam radsi, kdyz ma pod 70 kg. Jen bych chtela podotknout, ze ji vsechno, i kdyz co je se mnou, tak se jeho jidelnicek hodne zmenil (vaha zustala stejna). Kdyz budes jist vsechno, je jiste, ze si budes huntovat telo, mene jiste je, kolik budes vazit.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Moje řeč, nesnáším nějaké předem nalinkované tabulky, do kterých "je nutno" se vejít. A už vůbec nedám na subjektivní rady známých (na tyhle řeči jsem už průchozí). Důležité je, jak se cítíš při své váze Ty sám. Pokud cítíš, že je třeba zhubnout, tak to prostě udělej.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

Mandragora předpokládám, že jsi někdy meditoval. Necítil ses v tom období lépe? Mě přijde, že tě tvůj mozek totálně pohlcuje.. protože něco podobného znám u sebe. Když to všechno začnu jen pozorovat, tak se dostaví klid.. ale nějak předpokládám, že to všechno znáš.. jen tak předhazuju inspiraci se k nějaké meditaci vrátit :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Zakoupil jsem si dnes lněné semínko a už nemusím řešit potíž bílkovinami. Stačí 100g konopného semínka a mám mnoho látek pohromadě, které bych musel látat ořechy apod. Tak mi stačí jen semínko a ovoce.

Teď ještě zjisti, protože nemám dobré zuby jak ho zpracovat. Když ho pomelu nasucho... je trpké... a já ho nechci sladit... když ho namočím je dobré, ale nedá se pomlít tak jemně aby slupky které se tříští nedráždily střevní stěnu. Bio semínko slevnilo o 20 Kč na půl kile. CHtělo by to něco jako je lis na olej... ten umí sežrat suché i mokré a rozmělnit na jemno asi cokoliv...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

neon píše:Mandragora předpokládám, že jsi někdy meditoval. Necítil ses v tom období lépe? Mě přijde, že tě tvůj mozek totálně pohlcuje.. protože něco podobného znám u sebe. Když to všechno začnu jen pozorovat, tak se dostaví klid.. ale nějak předpokládám, že to všechno znáš.. jen tak předhazuju inspiraci se k nějaké meditaci vrátit :)
Hra se dá zkoumat jen pozorováním nebo totálním prožíváním nebo tak nepochopitelně jak to dělám já. Nelačním po klidu. Ten již znám. Proto mě meditace klidu nezajímá. Co mě zajímá je extrém vysílení tedy střed uragánu... mě nevadí, že to se mnou háže... že si ostatní myslí že jsem ujetý... ani ty výkyvy na jakékoliv úrovni... nevrátím se... dokud nedostanu odpověď. Hledám něco o čem se už nedá pochybovat... hledám neobjektivno. A o klidu závislém na meditaci... o něčím klidu... o tom se dá vždycky pochybovat, o ten se dá vždycky přijít... proto to pro mě není to bohaství... ale otročina spočívající v jeho šlechtění a starání se o něj a bojem a úsilím o něj. Tak raději zažívám peklo za svou pochybovačnost... jenže já i o tom pékle pochybuji... takže ani to není skutečnosat ale jen nějaký relativní pocit někoho... pro přihlížející to musí býti asi zmatek... ale já dávám všemu svobodu... co se ve mě děje.

Pro mě je to asi jako matematická úloha... hra... že si představuju zcela živě, že jsem v roli vitariána a mám vyřešit systém výživy tak aby splňoval všechny požadavky a mohl dokázat světu nejen zdravím ale i vzhledem že toto je lepší směr než vařáctví. A tak jsem se do řešení této zajímavé úlohy vrhnul, ikdyž může vyjít opak... což mi je jedno, protože nelpím ani na tom ani na tom. Jen to řešení mě MOMENTÁLNĚ zajímá.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

Já jen tak nadhodím ještě svoje otázky co mě stále napadají k vitariánství (které jsou psané na tebe, ale týkají se všech):

Proč se tak bráníš vařenému? Pozoruješ všechny jevy okolo? Co je vlastně na ohni tak špatného? Proč je v pořádku rozemlít ovoce, rozdrtit, zalít jej v žaludku kyselinou, ale není v pořádku prohnat jej teplem. Není všechno jen určitý druh energie, vlnění? Jakou energii vnese do jídla mlení, sušení, namáčení, mrazení? Tohle jsou pro mě důležité otázky. Proč se dívat na oheň jako na strašáka a nevidět v něm určitý druh energie. Nepálí třeba slunce určité druhy ovoce i na více než 60 stupňů (to mě jen tak napadlo, třeba rozpálí i více, celkem by mě to zajímalo).
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

mandragora píše:... 180 pořád 65-70 Kg. .....
...mám 183 / 67 - 69 ... tak jsem na tom stejně :wink: . Dokonce někdy i 70 ... to když měsíc snídám koktajl - konopí,pár vlašáků,banán. Teď začínají brusle a kolo,tak půjdu níž.Až začnou melouny,zase malinko nahoru ...Jako na houpačce...rozdíl 5 kilo,během krátký doby ,třeba dvou,tří dnů....Má největší váha byla před 19 -ti lety - 76 kg. 5x denně maso... Máš pravdu,že na jaře si dlouho zvykám vyjít v triku a kraťasech,ale pak si zvyknu...Myslí,že zrovna Ty jsi radil ,přikrýt zrcadla ručníkem...totiž,to fakt funguje a cítíš se po týdnu líp.Pak jsem to sundal,páč jsem aspoň ty vlasy musil občas prohodit :wink: . Známý co má váhu ještě nižší,je všežravec a taky zamindrákovanej,byl na měsíc ve Vietnamu a přijel naprosto nadšenej a to ještě 5 kg shodil. Nadšenej byl z toho,že všici tam byli jako on ... A to vždy tvrdí,že se nenechává ovlivňovat okolím ... ne,ne funguje to...
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Katarína »

neon píše:Já jen tak nadhodím ještě svoje otázky co mě stále napadají k vitariánství (které jsou psané na tebe, ale týkají se všech):

Proč se tak bráníš vařenému? Pozoruješ všechny jevy okolo? Co je vlastně na ohni tak špatného? Proč je v pořádku rozemlít ovoce, rozdrtit, zalít jej v žaludku kyselinou, ale není v pořádku prohnat jej teplem. Není všechno jen určitý druh energie, vlnění? Jakou energii vnese do jídla mlení, sušení, namáčení, mrazení? Tohle jsou pro mě důležité otázky. Proč se dívat na oheň jako na strašáka a nevidět v něm určitý druh energie. Nepálí třeba slunce určité druhy ovoce i na více než 60 stupňů (to mě jen tak napadlo, třeba rozpálí i více, celkem by mě to zajímalo).
Ja som bola na vita a fruta nie ani tak preto, ze by som odsudzovala ohen, ako preto, ze mi to pripadalo po makrobiotike take prakticke, svieze, skratka najprirodzenejsie. Teraz uz z toho repertoaru zasoby v sebe mam a momentalne mi nechuti a zaroven ma vnutorne ochladzuje. Makrobioticke teple jedla ma teraz prijemne harmonizuju, vitarianske vychyluju, tak ich do seba velmi nedavam. Nedrzim sa ziadneho stravovacieho systemu, vzdy mi ide iba o rovnovahu.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re:

Příspěvek od mandragora »

neon píše:Proč se tak bráníš vařenému? Pozoruješ všechny jevy okolo? Co je vlastně na ohni tak špatného?
Já totiž znám obojí... jak raw tak vařené a rozdíl je to tak 1000 a nic. Co se týče nálady, pocitu svěžesti a energie a radosti ducha. Prostě tohle nikdy vařená strava nedokáže... vede jen k únavě a zanášení, musí se ji jíst hodně... vyčerpává planetu o energie, znečisťuje životní prostředí a zabírá nesčetně času... zkrátka zotročuje člověka aby lítal kolem hrnce... a nevidím jedinou pozitivní věc na tom jíst vařené.
neon píše:Proč je v pořádku rozemlít ovoce, rozdrtit, zalít jej v žaludku kyselinou, ale není v pořádku prohnat jej teplem. Není všechno jen určitý druh energie, vlnění?
Dobře... když to vidíš takhle... zkus zasadit něco vařeného... něco sušeného. Prostě jsi tomu podle tebe přidal jen energii a ono to nekomunikuje... tedy nežije... tedy jsi život v tom zabil. Pak jíš jen smrt.
neon píše:Jakou energii vnese do jídla mlení, sušení, namáčení, mrazení? Tohle jsou pro mě důležité otázky.
Ty se na to díváš z pohledu nějaké energie... podle tebe když něco totál uškvařím tak to bude nabito dobrou energií... Ale zapomínáš že v lideském těle pro všechny pochody není teplota nikdy vyšší než 37°C a tedy proč asi... až mi ukážeš tvora co má vnitřní teplotu nad 100°C pak uvěřím že život může fungovat i v takové teplotě a že potrava ohřátá na 100°C tomu organismu neuškodí.
neon píše:Proč se dívat na oheň jako na strašáka a nevidět v něm určitý druh energie. Nepálí třeba slunce určité druhy ovoce i na více než 60 stupňů (to mě jen tak napadlo, třeba rozpálí i více, celkem by mě to zajímalo).
Slunce může pálit... ale tam kde je tak vysoká teplota má ovoce i silnější slupku... takže strč teploměr dovnitř dužniny a pak měř... a pochybuju že dokud je ovoce neodstřiženo od rostliny dosáhneš někdy nad 35°C teploty.

Věc se má s tou teplotou tak... že aby nedošlo k vnitřnímu poškození buňky a k chemickým reakcím pro tělo neznámým rozkládající a přetvářející složení jednotlivých látek... musí se daná teplota pohybovat v jistém rozmezí. Pokud se překročí... dochází k rozpadu a rozkladu a tedy k hnilobě. Podle mě kdybys zkusil lítat na raw... pak by ses k makrobiotice už nevrátil. Prostě to už nejde... ten pocit odecpání těla je naprosto nesrovnatelný s tím tuhnoucím mazem, který koluje uvnitř na vařené. A pokud tvé tělo má dostatek energie vyrábět z mrtvého a nepřirozéného nákladným způsobem zase to co je k dostání v přirozené formě... pak můžeš energeticky hazadrdovat i pod vlajkou makrobiotiky... protože z pohledu trávení se všechno přetváří na jednoduché cukry a z těch se teprve vyrábí všechno ostatní... takže k tomu abych získal výtěžnost... rovnou třeba jedne čerstvé hrušce, musel bych sníst třeba půl kila samotné vařené rýže... a pak si na chvilku dáchnout. A počkat hodně minut než se dostaví efekt dodání energie. Ale většinou je záporný... takže po odchodu toho svinstva ze žaludku dostane člověk akorát tak zase hlad.

Na vařené je přítomen jen stimulační endorfinový efekt podobný opilosti a sladké únavě... a tedy intoxikaci... kdežto na syrovce je přítomen naprosto odlišný radostný efekt... nabuzení a extáze. Ale když se na syrovce nedodržují principi trávení... tak se od vařené neliší... a pocity extáze nejsou... pokud člověk není v extázi hned při jídle a po jídle tedy celý den... pak nejí správně... každá buňka těla musí vibrovat... a já už se pomalu k tomu blížím. To že nevibruje je jen známkou nevhodné skladby a kombinací, kdy ikdyž se jí monostrava a něco v žaludku po 2 hodinách zbylo a dam si něco rychleji stravitelného na to... tak to způsobí kvas a extáze je včudu... více o tom napíšu v zásadách správného trávení.

V podstatě všechno co tělo přijhme přetváří na jednoduché cukry, z nichž pak vyrábí bílkoviny a sacharidy šité na míru lidskému tělu tedy jemu přirozené ŽIVÉ a buňkami využitelné. Takže při konzumaci složité, nepřirozené a všeljak upravené a zkombinované stravy... stojí toto převyrábění spoustu energie a opotřebovávají se tím i trávicí orgány a ještě navíc pominu-li zanášení se vedlejším odpadem a energii věnované na likvidaci odpadu... jsme u příčiny tloustnutí, poněvadž na to tělo nemá čas ani energii a tak to ukládá napotom do tuků což je snadnější než průjem a nemoc horečkou. Ta se provalí až tělo je oslabeno nebo když už zvoní velká kontrolka... STOP! Takže kdo chce být v pohodě, jí tak aby tělo zbytečně nepřetěžoval a dal mu potravu již v jemu srozumitelné formě... a tím zabrání nemopcem a předčasnému stárnutí buněk jejichž vyplavování a obnova dávájí na vařené tělu nejvíce zabrat... protože se to počítá na miliardy.

Nicméně včera jsem viděl v metru reklamu na rostlinné máslo RAMA rafinované z rostilnných olejů jak je vynikající na zdraví... a srdeční a cholesterolové problémy a přitom výzkumy jasně ukazují že tyto produkty jsou ještě horší než sádlo.
Je to asi takové jako bych si na chleba místo džemu namazal vazelínu na ložiska s aspartamanem. Jež je pro cukrovkáře mnohem zdravější... a prodával ji za 80 Kč po KG.
Naposledy upravil(a) mandragora dne čtv kvě 08, 2008 9:33, celkem upraveno 4 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re:

Příspěvek od tristazmista »

neon píše:Já jen tak nadhodím ještě svoje otázky co mě stále napadají k vitariánství (které jsou psané na tebe, ale týkají se všech):

Proč se tak bráníš vařenému? Pozoruješ všechny jevy okolo? Co je vlastně na ohni tak špatného? Proč je v pořádku rozemlít ovoce, rozdrtit, zalít jej v žaludku kyselinou, ale není v pořádku prohnat jej teplem. Není všechno jen určitý druh energie, vlnění? Jakou energii vnese do jídla mlení, sušení, namáčení, mrazení? Tohle jsou pro mě důležité otázky. Proč se dívat na oheň jako na strašáka a nevidět v něm určitý druh energie. Nepálí třeba slunce určité druhy ovoce i na více než 60 stupňů (to mě jen tak napadlo, třeba rozpálí i více, celkem by mě to zajímalo).

az budes zase varit, tak k te zelenine do hrnca strc svou ruku a nech ji tam par minut, uvidis kolik energie ti to prida a jak se asi citi ziva vec kdyz ji nekdo vari. Ta sila destrukce je neskutecna... :(

Energie o ktere mluvis je varenim totalne znicena, komercni skladovana syrova strava je na tom lepe, ale nejvic energie ma cerstve utrzene ovoce zelenina(nepostrikana pesticidy samozrejme - ta je hned v zavesu). :P
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Re:

Příspěvek od Sluníčko »

mandragora píše:
Já totiž znám obojí... .
hezký článek :P
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

tmp

Příspěvek od Standa K. »

mandragora píše:
Jirka N píše:Nevím jak ostatní, ale citím z tvých příspěvků aroganci.
To je velmi úsměvné... když se zeptám, ozvu a tedy pouze REAGUJI na vaše ješitnosti... když se ptám jsem k smíchu, když se tím zabývám proč vás irituji... jsem k smíchu... a nedostanu odpověď... a když zareaguji pevně a nad věcí jsem argantní. Vy prostě jste ti co mohou vše a běda tomu kdo je vyrovnanější... v mém přístupu k VITA je upřímnost a nevinnost. Spoustu příspěvků jsem tady napsal jen kvůli tomu abych zjistil, proč se vám pořád něco nelíbí. Proč jste tak vysazení jen na mě. Bez odpovědi... Tak se prostě na vás neohlížím a když se někdo ptá... tak mu odpovím v tématu ve kterém vznikla návaznost. A lidi co se neptali a a zrovna se ani nepostí.... tedy ti kterých se daný dialog netýkal... těm hned hoří prdel. Co jsem nechápal na té potřebě se ozývat a nazval ji ješitností je... že já když se mi něco nelíbí... vyřeším nejprve ten pocit v sobě abych příště nebyl jeho otrokem... a tím se posunu v duchovním směru dál... a né abych se ozýval a nedej bože ještě druhým něco přikazoval nebo v takovém tónu reagoval... tím se nikam neposunu... Ten rozkazovací a upozorňovací způsob vždy vychází jen z vaší strany... z mé jen otazník... protože já nikdy nepřemýšlím tak úzkoprse jako vy a nad tím co vypustíte z úst se nikdy nezamýšlíte jestli se to někoho někde nedotkne. Je mnohem snazší někoho odsoudit než ho dokázat pochopit. A já se váše chování snažím pochopit... a proto jsem jen odsuzován... podivná ironie.

V podstě postupem zjišťuji, že jediné co je kritizováno je upřímný a poctivý zájem o VITA a snaha dát maximum ze sebe ostatním.
odpověděl jsi si sám... ale asi to hold nevidíš, protože jsi tak nešťastný...
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:To Mandragora: Jestli jsi opravdu na takove dusevni vyssi jak se tu prezentujes, tak by jsi mel mit dost sil a nadhledu na to aby jsi si odpustil ty mnohoradkove, ublizenecke kecy.
Já se snažím z vás vytáhnout motiv. Protože při své sebelepší píli a hledání v sobě nemůžu najíd tůvod proč bych tu měl někoho usměrňovat a hrát si na admina nebo posílat někam. Proto chci zjistit jak pracují vaše mozečky. Protože já tu agresi a napadání toho co se mě netýká v sobě nemám i kdybych byl adminem a choval se k němu jako by to dělal schválně. Pokud vím tak mě se nikdo nezastal... takže mě překvapuje že mám ublíženecké kecy. Kdybyste měli pocit, že je mi ubližováno... tak byste měli potřebu se mě i zastat ne? Ale navíc se tvoří zase válka... protože jste asi vy ti slabí... a slabí se vždycky spolčují. A já si tady sedím u ovládacího panelu a snažím se nastavit svůj projev tak aby jste to ustáli.

Vy se můžete montovat a útočit tarasnicí a já se nesmím ani bránit ani vzduchovkou jinak jsem arogantní. Pro mě není problém obrátit váš tón na vás... a podívat se jak zareagujete... když já reaguju ublíženecky.

Takže aktivní dvdmchl: Polib prdel a jdi si vykecávat do kecáren a nezamořuj tohle vlákno svými slinty.

Je to snadné... teď se chovám přesně nearogantně jako vy ke mě. Nyní jsem tedy podle toho asi silný, zralý, na výši a šťastný jako vy. Jenže žádné uspokojení mi to nedává... takže to stále nechápu proč to děláte vy mě? Co vám to přináší? Sebeukájení? Nechápu... prosím vysvětlit. Proč... já a proč ten rozkazovací tón vždy jde z vaší strany.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

Standa K píše:odpověděl jsi si sám... ale asi to hold nevidíš, protože jsi tak nešťastný...
Já jsem tak šťastný, že má čas se zajímat o to co tíží vás, že jste tak plní vzteku, zloby a rozkazů a příkazů a poučování... proč se nedokážete jen nechat unášet ale do všeho strkáte svůj rozmlsaný rypák a kvičíte když vám cokoliv nevoní... to má být podle vás vyrovnanost a štěstí? Tak o takové nestojím...
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od dvdmchl »

Já jsem tak šťastný, že má čas se zajímat o to co tíží vás, že jste tak plní vzteku, zloby a rozkazů a příkazů a poučování...
Jezis se taky hodne zajimal o ostatni, az ho za to ukrizovali. Mesiaskej komplex neni kamo dobra vec. Navic je takovej komplex krapet otravnej.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od 800914 »

mandrago vyprazdni sa. :idea: :)
/aj ked teda rozmazavanie s*acek v tejto teme by mohlo byt zrejme pripustne/.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Standa K. »

mandragora píše:
Standa K píše:odpověděl jsi si sám... ale asi to hold nevidíš, protože jsi tak nešťastný...
Já jsem tak šťastný, že má čas se zajímat o to co tíží vás, že jste tak plní vzteku, zloby a rozkazů a příkazů a poučování... proč se nedokážete jen nechat unášet ale do všeho strkáte svůj rozmlsaný rypák a kvičíte když vám cokoliv nevoní... to má být podle vás vyrovnanost a štěstí? Tak o takové nestojím...
hele - velkej pokrok k lepšímu jsem u Tebe zaznamenal po tý injekci B12, možná by to chtělo další...

+ už po stý - máš průměr příspěvků 6,16 na den, za tebou jsem našel cca. 2 lidi s prům.3, zbytek se vejde do 1,5 - mazej od počítače, tady se štěstí a zdraví nedočkáš, držím ti palce v tvé cestě :wink:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Selma »

dvdmchl píše:
Fiona píše:No, tak me tak napada, ze jsme trosku zapomneli na ta hovinka ;)

Treba psum chutnaji a moc. Obcas mi vrta hlavou, cim to asi bude?
Nevidím moc rozdílů mezi lidským hovínkem a psí granulí. Pes ty rozdíly asi taky nevidí :) A malé děti taky jedí hovínka, to je známá věc. Ale musí to být hovínka kvalitní, po čistotných donátorech :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

Standa K. píše:Hele - velkej pokrok k lepšímu jsem u Tebe zaznamenal po tý injekci B12, možná by to chtělo další...
Já jsem pořád stejný. Přišel jsem se bavit o VITA. Připadám si jako by se ve mně hrabala jen banda slepců... na dotazy proč to dělají, neodpovídají, na prosby aby toho zanechali a věnovali se VITA a ne mé osobě nereagují... tak zbývá ta třetí možnost použít sílu a agresi... a že jejich psychoanalýzy mě vůbec nezajímají... poněvadž má primární AKCE je vždy upřímná a poctivá... a týká se výhradně VITA. Na veškeré jejich snahy a manipulativní rady abych se jakkoliv tupíroval k jejich obrazu se zvysoka vyprazdňuji.
Standa K. píše:+ už po stý - máš průměr příspěvků 6,16 na den, za tebou jsem našel cca. 2 lidi s prům.3, zbytek se vejde do 1,5 - mazej od počítače, tady se štěstí a zdraví nedočkáš, držím ti palce v tvé cestě :wink:
Pokud tě to sere, nebo je ti to trnem v oku, vyřeš si ten trn nebo si trhni nohou. Já se s podobnými příspěvky mazlit tak jako dřív... od jisté doby nehodlám.. .a nehodlám trávit čas u PC neustálým utíráním vám zadků z toho co se vám na mě nelíbí. To není můj problém.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

Tak a zase zpět k primárnu a tedy AKCI bavení se o VITA. Co se týče vyprazdňování, zjistil jsem, že mé pocity nejsou spjaty se střevem, ale někde jinde. V podstatě to způsobila detoxikační kůra s několika kolikami. Vřele doporučuji si vyzkoušet pít denně tak 2 litry vody s citrónem a za tři dny budete sotva chodit a bolet vás bude kde co... ani nadechnout nebude snadné... tak intenzivně to tlačí a rozpouští usazeniny, že toto se nedá srovnat ani s půstem ani s hladovkou... možná tak s bobkovým listem ale nemám zkušenost. Takže ty pocity se zintenzivnily pokaždé když jsem si dal pohár té vody... a bylo to jako bych měl v cévách a žilkách skelnou vatu co mi to vytahuje ven.... a proto jsem je jen začal vnímat pozitivně a přijmám je jako očistu a s každým dnem se už věci spravují. Taky neustále snižuji množství potravy... a to taky prospívá... Za poslední týden zmizela zimomřivost, mizí po roce na VITA zbarvení žluté, vrací se pocity euforie ihned po malém soustíčku... a tak mám jen a jen radost. Že jsem 100% vita, ještě monostravec a ještě mi to tak všechno funguje... že ani ořechy není třeba, ani nic slazeného není třeba...
Naposledy upravil(a) mandragora dne pát kvě 16, 2008 11:41, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od dgm »

mandragora píše:
Standa K. píše:Hele - velkej pokrok k lepšímu jsem u Tebe zaznamenal po tý injekci B12, možná by to chtělo další...
Já jsem pořád stejný. Přišel jsem se bavit o VITA. Připadám si jako by se ve mně hrabala jen banda slepců... na dotazy proč to dělají, neodpovídají, na prosby aby toho zanechali a věnovali se VITA a ne mé osobě nereagují... tak zbývá ta třetí možnost použít sílu a agresi... a že jejich psychoanalýzy mě vůbec nezajímají... poněvadž má primární AKCE je vždy upřímná a poctivá... a týká se výhradně VITA. Na veškeré jejich snahy a manipulativní rady abych se jakkoliv tupíroval k jejich obrazu se zvysoka vyprazdňuji.
Standa K. píše:+ už po stý - máš průměr příspěvků 6,16 na den, za tebou jsem našel cca. 2 lidi s prům.3, zbytek se vejde do 1,5 - mazej od počítače, tady se štěstí a zdraví nedočkáš, držím ti palce v tvé cestě :wink:
Pokud tě to sere, nebo je ti to trnem v oku, vyřeš si ten trn nebo si trhni nohou. Já se s podobnými příspěvky mazlit tak jako dřív... od jisté doby nehodlám.. .a nehodlám trávit čas u PC neustálým utíráním vám zadků z toho co se vám na mě nelíbí. To není můj problém.
Tak na tohle me napadlo jedine, poslat ti hodne lasky, chybi ti evidentne a bojujes o ni cim dal tim hlasiteji.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

dgm píše:Tak na tohle me napadlo jedine, poslat ti hodne lasky, chybi ti evidentne a bojujes o ni cim dal tim hlasiteji.
Je to jako piktorektní sen... další slepec... s další slepeckou analazýzou...
A ještě k tomu s nadrženým pérem, se kterým by se mi rád z lásky vystříkal do zadku. Copak mám na něm ceduli "Mám o tvé výstřiky zájem brouku?" Kde se pořád berou... se tu snad líhnou nebo co. Až budu po tobě něco potřebovat o VITA, řeknu si... Zatím šetři energii i čas a posílej si lásku někam kam je jí potřeba. Až z lidí tady zmizí ta nanávist či zloba vůči mě a přestanou se ve mě rýpat, budou mé reakce vděčné za opravdu užitečné rady nebo dary. Ale na to by člověk asi musel mít IQ vyšší, aby to konečně pochopil... i blbá myš... v laboratoři... když dostane kopačku od červeného knoflíku se z toho poučí a věnuje se modrému. Ale slepec ani když ho opakovaně žádám (asi je tak sadistický a nenávistný) nikoliv... a stále bude mačkat ten červený... tak přidáme proud...
Naposledy upravil(a) mandragora dne pát kvě 16, 2008 12:06, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od tristazmista »

mandragora píše:Tak a zase zpět k primárnu a tedy AKCI bavení se o VITA. Co se týče vyprazdňování, zjistil jsem, že mé pocity nejsou spjaty se střevem, ale někde jinde. V podstatě to způsobila detoxikační kůra s několika kolikami. Vřele doporučuji si vyzkoušet pít denně tak 2 litry vody s citrónem a za tři dny budete sotva chodit a bolet vás bude kde co... ani nadechnout nebude snadné... tak intenzivně to tlačí a rozpouští usazeniny, že toto se nedá srovnat ani s půstem ani s hladovkou... možná tak s bobkovým listem ale nemám zkušenost. Takže ty pocity se zintenzivnily pokaždé když jsem si dal pohár té vody... a bylo to jako bych měl v cévách a žilkách skelnou vatu co mi to vytahuje ven.... a proto jsem je jen začal vnímat pozitivně a přijmám je jako očistu a s každým dnem se už věci spravují. Taky neustále snižuji množství potravy... a to taky prospívá... Za poslední týden zmizela zimomřivost, mizí po roce na VITA zbarvení žluté, vrací se pocity euforie ihned po malém soustíčku... a tak mám jen a jen radost. Že jsem 100% vita, ještě monostravec a ještě mi to tak všechno funguje... že ani ořechy není třeba, ani nic slazeného není třeba...

pekny :) taky mi na problemy s travenim hodne pomohly stavy .

a jake zdravotni problemy stale trvaji?
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Katarína »

Bavme sa, prosim, s Mandragorom iba o vita... a nereagujte na to, ked on pise aj o inom, k nicomu dobremu to podla mna nevedie.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

Katarína píše:Bavme sa, prosim, s Mandragorom iba o vita... a nereagujte na to, ked on pise aj o inom, k nicomu dobremu to podla mna nevedie.
Konečně někdo s vyšší IQ než ta laboratorní myš.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od 800914 »

vita je pre mna siroky pojem. povedal by som holisticky.
ak chces diskutovat iba o pozivani a vylucovani, sam by si mal pmn v prvom rade prestat zabrdat do inych oblasti, ako sa ma potom ktokolvek dalsi orientovat na co budes komentar tolerovat a co je ti uz prilis pod kozu.

+ viem ze nemas rad odporucania, odporucal by som ti ale podobnych hyperbolickych textov forum usetrit. vtipky o nadrzanom pere a striekani do zadku si nechaj do debaty na idnes.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

tristazmista píše:
pekny :) taky mi na problemy s travenim hodne pomohly stavy .

a jake zdravotni problemy stale trvaji?
Já nejsem teď schopen poznat co je problém a co projev očisty. Protože jak jsem se dočetl ve Wandmakerovi... při strikním dodržování jen na ovoci... dochází k silným očistným jevům... které jsou často považovány za příznaky nebo projevy nemoci, či poskožení org. A proto radí... když to bude moc intenzivní ubrat ovoce a zařadit více zeleniny a pak zase pokračovat. Ta voda s citrónem bere játru, ledviny, nějaké uzliny, cévky, žíly vyplavuje všechny nánosy a usazeniny ze stěn... až někdy člověka rozbolí ten nebo ten zub spjatý s tím orgánem. Pocit je to jako by někdo odlil vnitřek cév rozvětvených všeljak a pak to po ztuhnutí chtěl vytáhnout ven. Možná proto mi třeba tělo dávalo i najevo, že nastartovalo čištění a nechce přijímat tolik potravy... neboť na její zprac nemá čas. Ale vyhoďte nákup ovoce tak hezky vypadajícího do koše... proto jsem snižoval.
Všechno velké je jednoduché.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od dgm »

Katarína píše:Bavme sa, prosim, s Mandragorom iba o vita... a nereagujte na to, ked on pise aj o inom, k nicomu dobremu to podla mna nevedie.
Kati, vim, jak jsi to myslela, ale citila jsem , ze se nekdo musi Standy zastat, jenom nechapu, jakou poziva Mandragora vysadu, ze muze beztrestne napadat a urazet vsechny okolo. To jsem zdaleka netusila, co o sobe napise v nasledujicim prispevku ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Katarína »

Aj ja viem, ako si to myslela, chapeme sa. :P
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Standa K. »

Katarína píše:Bavme sa, prosim, s Mandragorom iba o vita... a nereagujte na to, ked on pise aj o inom, k nicomu dobremu to podla mna nevedie.
za mně taky souhlas, třeba to bude nakonec to nejlepší jak mu pomoct...
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od zuzi »

Ja jsem pro vymazani Mandragory i Stesticka, zakaz vstupu na vitariana v jakemkoli prevleceni. Jen nam tu kazi diskuzi, urazi lidi, vyvolava hadky.... on od nikoho z nas pomoc nechce, takze nevim proc bychom ho tu meli trpet.

Navrhuji usporadat hlasovani:
Kdo je pro zakaz vstupu?
Kdo je pro ponechani?
Nejake jine reseni?

Ctu vitariana od jeho vzniku a Mandragora mi to tu dost znechucuje. Ty jeho vysiny jsou pro nas fakt moc vysoke, na nej nemame.
dvdmchl

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od dvdmchl »

Ja hlasuju pro ponechani. (duvod si necham pro sebe)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od dgm »

Mozna se budete divit, ale ja taky hlasuju pro ponechani. Na jeho stranky - Osel - jsem narazila nekolik dni tesne pred tim, nez jsem objevila vitarian.cz. Prisel mi opravdu zajimavy, osvezujici, jeho rady ostatnim, to nemelo chybu. Taky tady se mi par jeho zazitku hodilo, proste pouceni. Zajimave je kolisani jeho nalad behem casu , jednou je vstricny, obcas i vyjimecne vtipkuje, jindy dokaze byt nenavistny. Kdybych nevedela, ze je to muz - coz s urcitosti nemuzu tvrdit - rekla bych, ze tady mame co delat s ukazkovym nezvladnutym PMS.
Myslim si, ze sem nesel hledat striktne navod na vita, ale ze se mu hodi i nas pohled na neho. Tak jako je to prinos i pro nas. Pro me. MMch by me zajimalo, co na dnesni diskusi mi reknou vecer deti ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od Seraf »

Mě mandragora nevadí, nevidím důvod ho mazat, navíc jsem nenarazil na nic kde by urážel.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od doubravka »

Ponechat
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od člověk »

Mandragorova ústní peristaltika je velmi rychlá...někdy se proto hodí právě do tématu vyprazdňování :)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od hofikos »

Taky jsem pro ponechání ho zde :P
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od dgm »

mandragora píše:Koukám ž

Jinak by mě čistě soukromě zajímalo kdo že se mi všechno směje.

Ale třeba se mi směje jen terezka. A za to že mě má tak ráda a dělá mi takovou službu tak němám ani co vyčítat ani promíjet... a přimlouvám se za ni u Huga ať s ní má ještě trpělivost a jí posílám lásku... Obrázek
Tak pardon, ze se k tomu jeste vracim, ale teprve ted jsem se dostala k predeslym prispevkum a ziram v nemem uzasu, jak moc jsme si mi lidi podobni. Jeste aby se to more lasky po ceste nepotlouklo. :D :roll: :lol:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: VYPRÁZDŇOVÁNÍ

Příspěvek od mandragora »

zuzi píše:Ja jsem pro vymazani Mandragory i Stesticka, zakaz vstupu na vitariana v jakemkoli prevleceni. Jen nam tu kazi diskuzi, urazi lidi, vyvolava hadky.... on od nikoho z nas pomoc nechce, takze nevim proc bychom ho tu meli trpet.
Tak já ti tedy polichotím abys neřekla: Z tebe bude jednou pěkná kráva.

A sám se nestačím divit... po tolika marných týdnech tolerování neustálého navážení se do mě a bezdůvodného ponižovaní mě kdy jsem si připadal jako by mi do krásné zahrádky vtrhla banda vandalských prasat a všechno tam svým rypákem převracela a svýma prackama upatlala... a nad mou rozpitvanou mrtvolou se přela o diagnózy... nesměl jsem vznésti ani námitku, ani připomínku... ani znát důvod... ani se bránit... a nyní za odboj že nehodlám přijmout žádnou vnucovanou masku... jsem předmětem veřejného soudu.

Jen bych podotknul, že se spíše vnímám toho, kdo mě chce vyhodit jako na spasitele jež mě chrání před těmi nemilosrdnými tyrany, a toho kdo si mě tu chce nechat jako na sadistu aby se měl dál v kom beztrestně rýpat... protože nikdo jiný by mu tak bezmezně nedůvěřoval, aby mu dovolil se v něm hrabat, řezat a upravovat... tak aby byl se svým karikaturním bonsaiovým degeneračním dílem konečně spokojen.

Být váma, tak se smířím s tím, že všechny masky a podoby co si ve své omezenosti a povrchnosti vymýšlíte a mě nutíte nosit... odmítám, protože já nemám žádnou tvář... Sami si nasaďte to, co mě nutíte nosit... ušetříte si tím spoustu energie... Neprošel jsem ohněm proto, abych se stal terčem nevidomých a zmatených střelců. Říká se že nejhorší je srážka s blbcem... snad je už všem inteligentům jasné proč nestojím o žádnou pozornost... natož být terčem, do kterého by se každý blůbec tak rad strefoval.
Naposledy upravil(a) mandragora dne pát kvě 16, 2008 23:00, celkem upraveno 2 x.
Všechno velké je jednoduché.
Odpovědět