mandragora SOSP

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

:)

Vis, mozna ti to tak nepripada, ale my se tez bavime mezi sebou, nejen tady s tebou. Taky si radime, rejpeme apod. Akorat to nikdo krome tebe nebere apriori jako osobni utok. Ale jak si prejes, prestanu ;)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Jista píše:Mandragoro,moc rad si s Tebou popovidam o mrkvicce ale tohle vzdavam...
Já právě pořád nechápu, za co bojujete o co se snažíte... že místo psaní přínosných zpráv tady marníte energii na něco co je pro mně nepochopitelné.

Prostě každá zpráva obsahuje jistý nátlak... zpráva ve které není ten nátlak vypadá totiž jinak. Copak to nikdo nedokáže pochopit? Je snad tak těžké napsat zprávu která je pro mě o něčem jiném než o mně? To by měl zvládnout člověk s IQ 50... i děcko v první třídě... Měl byh snad všechno smazat, nebo začít používat tvrdší slova a každý takový útok raději odseknout protiútokem a ne jen zbytečně ptát jaký má ten člověk motiv pomáhat, ale spíš hlavně měnit to jaký jsem. Copak jsem bonsai? To že si to nechávám líbit asi láká. Chtěl bych vidět, kdybych o někom z vás naspal že je debil, nemocný nebo něco co by se dotklo jeho osoby... když má problém jen s tím, když napíšu jak vidím věci, nebo co jsem zažil.

Nemůžu se zmínit o svém nejmenším štěstí ani úspěchu... poněvadž je to vychloubání, nemůžu se zmínít o svém nejmenším problému a starosti... poněvadž je to zase upjatost a sebelitování... a nesmím od tohoto fóra nic očekávat.... a pak to zmatení z toho všeho a upřímná snaha přijít na to kde je ta chyba proč vyvolávám mnou nepochopitelné reakce... je viděno jako rozpor a duševní nemoc... a jako naschvál mi nikdo neřekně co dělám špatně, nebo čím se mám řídit aby on byl spokojen... žádné vodítko... žádné opodstatněné výtky... ale jen odsouzení.
Naposledy upravil(a) mandragora dne stř dub 16, 2008 20:49, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

mandragora píše: Měl byh snad všechno smazat, .
A už je to tu :shock: :roll:
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

mandragoro,tak si nestezuj,nelituj se,nikdo jiny to tu nedela,a my Ti nebudeme chtit "pomahat".
ja vim ze napises ze si na nic nestezujes a nelitujes,ale dost prispevku jsou takove,navic jeste stestickovske byly plne stezovani si.
a lidskou prirozenosti je chtit pomoct.
jenze chtit pomoct Tobe po tom vsem uz je spis ted znamkou duchovni nezralosti radice.
promin,mozna se pletu,ale je to muj nazor.
Ted uz Ti snad nikdo radit nebude,Ty si urcite nebudes stezovat,ani nikoho obvinovat z neuprimnosti a pokrytectvi ze si tu nekdo hraje na vitariany.a nebudou vznikat problemy.
jen posledni rada na konec abys nas pochopil,precti si svoje prispevky znovu,treba Ti neco dojde.
a prosim nic nemaz,delals bys jen vetsi chaos v prispevcich,mysli i na lidi kteri nevi kdo je stesticko a chtej si proste neco precist.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Co tovje zásoba B12? Btw, z čeho je vyrobená/získaná ta injekční B12ka?
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Seraf píše:Co tovje zásoba B12? Btw, z čeho je vyrobená/získaná ta injekční B12ka?
V podstatě nemohu přijít na příčinu... dlouhodobě jsem žil bez Sodíku... dlouhodobě se žil tak s 2000 KJ a trápila mě slabost a zimomřivost... když tělu dodám sílu... fakt že ji má pak najednou zimomřivost zmizí, ono má sílu i dobře trávit, a všechno se zpraví jen těmi KJ... dokonce se i to psyché zpravuje do elánu a dobré nálady... najednou nechuť do ničeho mizí... Stačilo přidat 7000 KJ a šťávu z brokolice přisolit 5 g mořské soli.

Takže ono těch příčin bylo více... a logicky jsem to musel to vyeliminovat... vyeliminoval jsem B12 a nic... vyeliminoval jsem toho vícero a NIC... seznam byl však delší... takže už z těch zkušeností bych řekl že to začínám mít ty otěže svého zdraví konečně v rukou.
Všechno velké je jednoduché.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No vidíš :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

mandragora píše:Začínám mít ty otěže svého zdraví konečně v rukou.
Chlubil se primáři na áru dědeček a v tom se ozvalo z jeho EKG místo píp-píp... jen pííííííííííííííííí
Všechno velké je jednoduché.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

tak zas tak zle na tom nejsi ne?


mimochodem ted jsem narazil na Patandzaliho jogy sutru a pise ze soustredenim na cokoliv dosahneme cehokoliv.tak pokud budeme casto myslet na dokonale zdravi,tak se tak stane.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

wau...to jsem tu nebyl dlouho...,ale vidím,že vše při starým. Je to jako venezuelská telenovela...Máš hezký nový obrázek :-)...jako z filmu - Co je doma ,to se počítá - takový to strašidýlko do auta...,,nechcete strašidýlko ? za dvacku...a nebudou....
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

:lol:
mirka
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Tak jsem zjistil že ani ty KJ nejsou směrodatné. Směrodatné je to jak tělo potravu přijme. Můj problém je v tom, že já nedokážu poznat množství vzhledem ke koncentraci. Pak když se přejím i monostravy... dostaví se zácpa... tedy přetížené orgány buď složením nebo množstvím se unaví a střevo jakoby přestane fungovat co se týče peristaltiky. Dokážu se i přepít šťáv... a když se to zastaví pak právě hubnu. Když držím hladovku tak ani tolik nezhubnu jako když se trakt přetíží množstvím.

Přejezení poznám tím, že mám takový divný pocit... který mě nutí něčím ho zajíst... tedy posunout, rozhýbat to co se zastavilo a tak se to ještě zhoršuje když jím záměrně plody s vlákninou. Jak poznat to že už je toho dost... možná to je tím že jím hodně převážně z nudy nebo podle hodinek ale hlavně abych nehubnul. Mám se jet totiž ukázat rodičům a to zas bude inkvizice... takže nechápu jakto že někdo jí deset kilo denně a nic mu to neudělá a já když si dám jen dvě lžičky navíc... tak se to pokazí.

Někdy si dám misku... a mám po ní hlad a funguje vše, jindy si dám půl misky a je to moc... to se pak těžko nakupuje dopředu a pak když mám třeba namáčené ořechy... vyhoďte je... Jak mám vědět na co budu mít chuť zítra a na jaké množství, když se musím připravit a nakoupit den předem.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

Neni to castecne prirozene, ze se veci kazdy den ruzni? Proc porad hledas ideal, zlatou cestu, dokonalost? Nekdy prsi, nekdy sviti. Nekdy ti sedne tohle, nekdy tamto. Muze v tomhle promenlivem svete vubec existovat tolik tebou hledana jistota?
Neprezentuju timhle svoje nazory, spis otazky na zamysleni. Pro me relativni jistota v jidle existuje, neco v cem panuje logika, tak jak ji nekdo popsal.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Když jsem byl svého času vařák... mohl jsem baštit kde co v jakémkoliv množství a buď si z toho tělo něco vzalo nebo to šlo ven ale nikdy se to nezastavilo tak jak to znám poslední dobou. A to jím zdravě, monostravě, a ještě málo. Tak hledám tu chybu.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

mandragora píše:Když jsem byl svého času vařák... mohl jsem baštit kde co v jakémkoliv množství a buď si z toho tělo něco vzalo nebo to šlo ven ale nikdy se to nezastavilo tak jak to znám poslední dobou. A to jím zdravě, monostravě, a ještě málo. Tak hledám tu chybu.
A proč jsi tedy vlastně přešel na vita?
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

on to psal uz nekolikrat, ze mu varene ted dela velke problemy a snazi se najit cestu jak bez problemu zit z vita.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

mandragora píše:Tak jsem zjistil že ani ty KJ nejsou směrodatné. Směrodatné je to jak tělo potravu přijme. Můj problém je v tom, že já nedokážu poznat množství vzhledem ke koncentraci. Pak když se přejím i monostravy... dostaví se zácpa... tedy přetížené orgány buď složením nebo množstvím se unaví a střevo jakoby přestane fungovat co se týče peristaltiky. Dokážu se i přepít šťáv... a když se to zastaví pak právě hubnu. Když držím hladovku tak ani tolik nezhubnu jako když se trakt přetíží množstvím.

Přejezení poznám tím, že mám takový divný pocit... který mě nutí něčím ho zajíst... tedy posunout, rozhýbat to co se zastavilo a tak se to ještě zhoršuje když jím záměrně plody s vlákninou. Jak poznat to že už je toho dost... možná to je tím že jím hodně převážně z nudy nebo podle hodinek ale hlavně abych nehubnul. Mám se jet totiž ukázat rodičům a to zas bude inkvizice... takže nechápu jakto že někdo jí deset kilo denně a nic mu to neudělá a já když si dám jen dvě lžičky navíc... tak se to pokazí.

Někdy si dám misku... a mám po ní hlad a funguje vše, jindy si dám půl misky a je to moc... to se pak těžko nakupuje dopředu a pak když mám třeba namáčené ořechy... vyhoďte je... Jak mám vědět na co budu mít chuť zítra a na jaké množství, když se musím připravit a nakoupit den předem.
Mam to stejny. Nemuzu planovat jidlo dopredu, protoze me potreby se meni, jak do chute, tak do mnozstvi. Nevidim v tom zadny problem
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

doubravka píše:A proč jsi tedy vlastně přešel na vita?
Z čiré pohodlnosti. Vono se totiž rýsuje, že ty mé problémy nejsou způsobeny ani tak tím co jím, ale spíše nějakou poruchou metabolismu. Takže je to třeba dlohodobý následek nedostatku B12 který ty enzymy a metabolismus řídí... o němž jsem neměl ani tuchy že není v luštěninách.

V podstatě když jsem vyšel delší dobu na sluníčko... a nemuselo být horko... dostavily se takové puchýřky strašně svědivé a na slunce senzitivní... myslel jsem že mám alergii... po té kdykoliv jsem si dal vínko nebo pivko mi bylo nikoliv ejchuchů ale hned po první skleničce mi bylo zle... myslel jsem že mám játra v prdeli... pak se začaly dostavovat stavy na omdlení bez důvodu a nervozita a něptětí něco jako tréma... pak záněty periferních nervů a svědění mihotavé po celém těle když jsem jsem byl vystaven nějakému stresu ať už hluku, něčemu k čemu jsem měl odpor nebo zažívacímu... a tak podle toho co jsem se dozvěděl až nyní... tak slunce ničí B12, alkohol ničí B12, B12 je odpovědný za nervy... a při zánětech... a pak ještě ten rozbor krve... takže mi to zapadá. A navíc se nemohu zbavit žluté barvy kůže... což podle mě zase je něco se žlučí... tedy poruchou metabolismu jako bych měl žloutenku. Doufám že se to srovná... pak zase budu moci s radostí i najíst třeba nějakého ovoce a nedostaví se mi ten nepříjemný pocit jako bych snědl skelnou vatu nebo žiravinu, která mě dráždí uvnitř ale udělá se mi fajn i kdybych snědl cokoliv jsem kdysi normálně mohl.

Kdybych měl možnost denně na sobě provádět různé testy a srovnávat si zrovna jak se cítím... pak bych podle výkyvů toho jak se cítím a hladin toho co se vlastně v organismu hýbe... zjistil v čem je problém... V podstatě by mi stačily jen dva testy... krev, moč, žlázy... když je mi fajn... a když ne. A hned by bylo vidět v čem to líta.

A nebo se jedná o nějaké očistné krize které jsou na monostravě a ovoci velmi inntenzivnější než na zelenině. Snažím se vše doplnit a přibrat abych mohl podržet hladovku. Mám teď tak dlouho volno a v podstatě se mi nedaří jen proto, že se neustále snažím marně přibrat abych mohl 21 dní hladovět. Vždy to nějak přeženu a pak se mi to zastaví a hubnu a ještě cítím jak má tělo s tím potíže zbavit se toho přetížení.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

RadkaS píše:
Mam to stejny. Nemuzu planovat jidlo dopredu, protoze me potreby se meni, jak do chute, tak do mnozstvi. Nevidim v tom zadny problem
přesně, i já :)
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

vrátil jsem se po dvou letém poustevničení do civilizace
Tohle by me celkem zajimalo. Mohl by jsi do sveho denicku napsat vice. Jak a kde jsi poustevnicil. Co jsi jedl, kde jsi spal. Byl jsi na jednom miste, potuloval jsi se?
Tak kdyz se ti bude chtit, rad bych si o tom precetl.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Aj ja.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Aj ja :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:
vrátil jsem se po dvou letém poustevničení do civilizace
Tohle by me celkem zajimalo. Mohl by jsi do sveho denicku napsat vice. Jak a kde jsi poustevnicil. Co jsi jedl, kde jsi spal. Byl jsi na jednom miste, potuloval jsi se?
Tak kdyz se ti bude chtit, rad bych si o tom precetl.
Svého času, jsem si vydělal takových 50 000 a ty jsem si dal na účet a z těch si nechal platit zdravotní a všechny inkasa a nájemné. No a pak mě už nikdo nedržel abych nevykročil svobodně směrem v před a nezkoušel si to co by mě zajímalo... postavit nějaký přístřešek, pod zemí nad zemí, nebo jen kočovat, zjišťovat co se dá jíst... ale v podstatě všechno zábava a času... času mraky... Neměl jsem však oblečení z přírody že bych chodil jen v kutně. Když jsem našel krásné místo... tak jsem pobyl několik dní pokecal s místníma lidma... (většinou záviděli) a živil jsem se tím co většinou rostlo... maliny, borůvky, ořechy, třešně, jahody, hrášek, angrešt, jablka, slivky, hrušky, ryngle, kukuřice... tam mě hlavně živila od května do srpna. V podstatě jsem si to párkrát zkusil co člověk potřebuje k tomu aby přežil... a většina věcí co se dneska prodává není multiúčelová takže by člověk musel tahat vícero věcí a dodnes se třeba nedají sehnat některé věci co bych rád koupil a vydrží a nejdou provizorně udělat v takové kvalitě. Ale tak nikdo z obchodníků neuvažuje že by někdo chodil celý den a třeba v dešti... a potřebuje všechno lehké a odolné... né na jedno použití... Sice to co prodávají vydrží několik let resp. dovolených ale v praxi to znamená v kuse jen 1-2 měsíce a je to opotřebené extrémními podmínkami. Boty i sebelepší rozmočí se total... po deseti hodinách na dešti... a za dva dny kdy prší je můžete vyhodit takže se chodí bos... nebo v plážových... a je zima na nohy... no je to škola... hlavně sychravé počasí, nebo několika denní pařák... kdy se člověk musí chránit před sluncem jak jen může protože je spálený i na hřbetu dlaní... a olej nikde. Přicházejí i krize ale člověk uprostřed divočiny... hladový, prokřehlý... domů daleko... o radiátoru a teplé česnečce si může nechat akorát tak zdát. Musí se s tím poprat... kord když to vypadalo jen na přeháňku a namoklo mu oblečení... tak to se mu může vymstít na pár dní.

O takové cestování mě okradly až neúnosné zvýšení nájmů a dalších poplatků takže těch 50000 už nestačí a když je člověk sám tak na ně šetří díky civilizaci hódně dlouho já už šetří 3 roky... a nemám je.
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

takze jsi chodil po cesku? A zimy jsi travil kde?
Jake vybaveni jsi mel sebou?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Mandragora, nehodis podrobnosti do svojho dennicka?
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Zimu jsem nechodil musel bych přes hranice, a tam už to nebylo tak lehké... na občanku to nešlo a případě úrazu... ani nevím jestli by mě nezatkli za potulku. Ale viděl jsem dokument jaks e žije poustevníkům v čechách a ti byli i přes zimu... ale nekočovali, měli skladiště tedy přístřešek... který u nás není snadné jen tak si někde postavit. U nás jsem měl hodněkrát s policií potíží pořád mě prověřovali jestli jsem odněkud neutekl a nechápali z čeho žiju když nepracuju hned jsem byl podezřelá osoba... hnus. V zimě jsem trávil většinou po návštěvách příbuzných a kamarádů. Nejlepší pocit je když přijdete pak zpátky do těch 4 zdí... staršný nezvyk je stop... a pocit je to jako by vás někdo vměstnal do lochu. Dezorientace že člověk vidí jen neprůhlednou zeď kam se podívá... pak ty zvuky civilizace včetně hudby... absolutně jiné vibrace... než pozitivní co k vám přicházely z přírody... postel na které se nedá spát jak je měkká... tak torchu pohled z druhé strany na to co lidé nazývají blahobyt... od té doby jsem snil o tom vyvázat se ze společnosti... nebo aspoň aby společnost dala možnost výběru když člověk s něčím nesouhlasí a není to nebezpečný zločinec.

Takže příčina mého neštěstí spočívá v tom, že po návratu zpět jsem si vybral dobře placenou ale velmi mně nesedící práci abych mohl třeba během půlroku vydělat zase na další svobodu. A dopadlo to tak, že jsem si podlomil zdraví, a nevydělal během tří let moc, protože bydlení v Praze nejlevnější je kolem 7000 bez poplatků voda, plyn, elektřina.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

mandragora píše:trávení se spravuje díky tomu že zase naslouchám svým pocitům a né tabulkám. Prostě se soustředím na to co bych si dal, co mi prospěje představuji si jako to mám na jazyku a tělo mi dává reakce a pak jdu a koupím to... a je to to o ono...
Vyborne, presne tak to ma byt.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

clovece a kolik vlastne predpokladas ze na dalsi opusteni mesta musis vydelat/usetrit?
A co sebou potrebujes za vybaveni?
Ja se tak ptam, protoze sam planuju na cca pul roku odejit z mesta. Ale ja spise premyslim o pobytu na nejake bio farme, nez-li vylozene poustevnicit. I kdyz nechci si davat limity, uvidim co bude. Kazdopadne to tedy nechystam v Cesku. :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

No to se dá lehce spočítat... plánuju-li květen-říjen tedy 5 měsíců + pak něco na hledání zaměstnání +- 2 měsíce takže dejme tomu 7 měsíců.

900 zdravotní
1920 sociální
7720 nájem
831 internet (nelze odhlásit jinak pokuta)
220 mobil (nelze odhlásit jina pokuta)
---------------
11 591 * 7 = 81 137 takže 85 000 na 5 měsíců dovolené.

Jestliže vydělávám průměrně 14 čistého... utratím měsíčně 11 600 na vita jídlo tak 3000 hádej za jak dlouho to našetřím. A to ještě splácím hypotéku z minulého bydlení, které se nedá ziskově prodat... a hypotéku hned uhradit... na to jsou zase smlouvy.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Katarína píše:
mandragora píše:trávení se spravuje díky tomu že zase naslouchám svým pocitům a né tabulkám. Prostě se soustředím na to co bych si dal, co mi prospěje představuji si jako to mám na jazyku a tělo mi dává reakce a pak jdu a koupím to... a je to to o ono...
Vyborne, presne tak to ma byt.
Jo nejvíce však se ničím že neumím odhadnout to množství kdy už víc ne a neumím zabránit aby jezení nesouviselo se stresem.

V podstatě se přejím ikdyž si dám jedno jablko co hodinu... pořád to chutná a pořád bych chtěl... a pak už to nefachčí... knihy radí jedno jídlo denně nebo mezera 5 hodin mezi dvěma jídly. Já nesmím moc najednou sníst a pět hodin je pro mě moc... kdybych dokázal sníst najednou bez problému víc... pak bych byl v klidu.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

mandragora píše:V podstatě se přejím ikdyž si dám jedno jablko co hodinu...
To potom stale riesis jedlo, nie? Keby si jedol 2 - 3x denne, nebolo by to lepsie?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mandragora píše:splácím hypotéku z minulého bydlení, které se nedá ziskově prodat...
...pamatuji to už jsi tady kdysi psal....také mě děsí, že si jednou budu muset vzít hypotéku

také jsem přemýšlela o někdy dočasném odjezdu a přesně jsem si to také takto spočítala a zjistila, že nepotřebuji peníze jen na cestu, ale i na to, co "tady nechávám"... :? 8)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Katarína píše:
mandragora píše:V podstatě se přejím ikdyž si dám jedno jablko co hodinu...
To potom stale riesis jedlo, nie? Keby si jedol 2 - 3x denne, nebolo by to lepsie?
Rád bych jedl 2x- 3x denně, ale to bych musel sníst najednou větší množství a to právě neumím tak aby mi to fungovalo. Ale už se učím tomu jak spojovat jezení a příjemno aby to bylo automaticky jako u ostatních... tedy podvědomě, ikdyž jídlo zhltají vyplaví s ejim endorfiny místo stresu a cítí s epo jídle fajn.

Prostě musím přejít do ticha, vzít sousto zavřít oči a vychutnávat jako by to byl snad božský pokrm... každý detail jeho chutě... po páru soustech už se mi vyplavují endorfiny... možná víc, než kdyby někdo jedl čokoládu. Horší je když na to zapomenu, nebo spěchám, nebo sleduju film... a už to není přijato. Až to naučím podvědomí tak jak to fachčí vám... pak klidně můžu hltat u televize a žádná problém nenastane stejně jako kdysi.

Ono totiž tím vychutnáváním až pomlaskáváním... si sice připadám jako spokojené prasátko rozplývají ce nad dobroutou... ale trvá mi jendo jablko takovcýh deset - patnáct minut a to se v práci moc nenajím... a jíást sem tam při práci... to se mi zase vrátí to nepřijímání. Prostě umění siesty je můj problém...

Poněvadž se mi to nějak rozjelo a v podstatě s jídlem bojuju, protože mě štve, že jíst musím a není mi po něm v 99% fajn... nemůžu se normálně najíst tak jako kdysi a proto ten postoj...
Všechno velké je jednoduché.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Příspěvek od jans »

mandragora píše:No to se dá lehce spočítat... plánuju-li květen-říjen tedy 5 měsíců + pak něco na hledání zaměstnání +- 2 měsíce takže dejme tomu 7 měsíců.

900 zdravotní
1920 sociální
7720 nájem
831 internet (nelze odhlásit jinak pokuta)
220 mobil (nelze odhlásit jina pokuta)
---------------
11 591 * 7 = 81 137 takže 85 000 na 5 měsíců dovolené.

Jestliže vydělávám průměrně 14 čistého... utratím měsíčně 11 600 na vita jídlo tak 3000 hádej za jak dlouho to našetřím. A to ještě splácím hypotéku z minulého bydlení, které se nedá ziskově prodat... a hypotéku hned uhradit... na to jsou zase smlouvy.
co byt půjčit nějakému znájmému na tu dobu, co budeš pryč, jestli je to někde v Praze, tak bys mohl někoho solidního najít
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Prosím, opravte mě, jestli se pletu, myslela jsem, že je povinnost pro nepracující osoby, které nejsou osvč, platit pouze zdravotní pojištění - sociální už ne... :?:
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

A jablko alebo nieco v tom mnozstve 2 - 3x denne po 15 min?
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

IDASEK píše:Prosím, opravte mě, jestli se pletu, myslela jsem, že je povinnost pro nepracující osoby, které nejsou osvč, platit pouze zdravotní pojištění - sociální už ne... :?:
Jo, taky myslím, že to tak je. Jestliže stát člověku dává podporu v nezaměstnanosti, nebude po něm zase chtít, aby si na to sám přispíval.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ja som si pocas pobytu v Argentine platila iba zdravotne, dobrovolny prispevok v nezamestnanosti a dochodkove. Internet nemam a mobil mam na kartu, ten som nepouzivala. Podnajom som zrusila. Pocas poistenia v zahranici sa zdravotne neplatilo. Ale to som si po 1/2 roku uz nepredlzila, lebo bolo zbytocne drahe a tam take byrokracie ako u nas nemali a nepotrebovala som ho.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ano sociální se platit nemusí a když si člověk udělá zdravotní do zahraničí a nahlásí to dopředu na zdravotní pojišťovně tady, tak mu to normálně vezmou jako pojištění a nemusí ho extra tady platit, ale to jde o zahraničí, pokud on chce zůstat tady, tak je to jiná
já přemýšlela o tom, že bych si platila i to sociální, aby to šlo jako na důchod, ale hlavní část byl ten byt, o pronájmu jsem nepřemýšlela, protože bych nevěděla, zda se nevrátím třeba dřív nebo později
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

jans píše:Co byt půjčit nějakému znájmému na tu dobu, co budeš pryč, jestli je to někde v Praze, tak bys mohl někoho solidního najít.
Půjčit nebo pronajmout = okamžitá výpověď nájemní smlouvy. A pak nejenže se nebudu mit kam vratit, ale ještě přůjdu o věci.

Zrovna mi máma říkala, že důchod už se nepočítá z nejlépe odpracovaných roků... ale že se ještě pak krátí procentuálně podle toho kolikrát a jak dlouho byl člověk nezaměstnaný a podle toho asi jak si ho platil... no takže já to mám tak fifty fity... odpracováno versus UP. Sociální se platit opravdu nemusí.... předtím jsem neplatil. Zdravotní je zákonné... Těžké je uzavřít nějakou smlouvu... protože jiná vhnodnější s okamžitou výpovědí bez sankcí nebo vyrovnáním dluhů bez doplatků celých úroků za půjčovací období se těžko najde. Všichni se jistí, a ti nejlstivěší nejvíce.

V podstatě jsem si říkal... budu vita... půjdu zdráv do důchodu a pak ještě 50 let svobody... no ale obávám se že mi tu hranici do té doby natolik zkrouhnou a důchodek sníží že budu muset nějak si přivydělávat až do smrti. Když koukám tady v Praze na rodiny co si berou hyp. na dům, mají auto a děti... říkám si to není možné... kde bych já na to vzal.

Podpora v nezaměstnanosti a i sociálka má jeden háček... ten kdo ji pobírá musí vykazovat a dokládat že práci hledá, že je odmítán a že dochází pravidelně na UP... a těžko si lze vypadnout na delší dobu než jeden měsíc... a samy firmy vám nepřijetí tak snadno nepotvrdí... protože UP si to ověřuje... a oni musí to zdůvodňovat.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Když už bych chtěl někde postevničit tak někde v Thajsku někde u zdroje ovoce. Tady si nechal maximálně byt,dal tam nájemníka a užíval si někde u mooře obklopen místním výborným ovocem.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Katarína píše:A jablko alebo nieco v tom mnozstve 2 - 3x denne po 15 min?
A co se 400 KJ? To nestačí ani na zachování životních funkcí... to byhc vydržel pár dnů a pak by si mě pletli s utečencem z dachau. Zrovna teď chodím na různé pohovory... a nemám zájem zhubnout ani dkg aby se mě nelekli.
Všechno velké je jednoduché.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Seraf píše:Když už bych chtěl někde postevničit tak někde v Thajsku někde u zdroje ovoce. Tady si nechal maximálně byt,dal tam nájemníka a užíval si někde u mooře obklopen místním výborným ovocem.
....

..... a dával pozor jen na tsu-nami :lol:

- ale je to nádherná představa, slyšela jsem, že tam jsou lidi milí, přívětiví a usměvaví, a ještě moci si tak odskočit na rodnou hroudu kdykoli by se mi zachtělo... :wink:

Tak nic, jdu zase žít ten svůj malý život :wink: hlavně se vyspat a zítra sázet brambory, cibuli, bazalku, levanduli a fazole. Mrkev, ředkvičky, špenát, cibulku semínka, pažitku, petržel, hrášky, mák, měsíček, saturejku, mátu, tymián, šalvěj už mám - a hrozně mě to těší :lol:

Rostou mi tam pampelišky ňam! Jeden stromek - jabko rubín od podzimka okousaly kámošky srnky a uhynul, ty dvě třešně nějaký lístky maj, i když je taky skalpovaly krapet, slívy se netkly, ale co mi udělaly s mými černými rybízy, to od nich opravdu nebylo hezké :twisted: - ze země ční jen malé, holé, suché tyčky a pár lístečků vyrašilo jen u země - nicméně dám jim šanci :wink:

Omlouvám se, že jsem se nechala unést mimo mísu, to snad patřilo do úplně jinýho linku :?: ale nějak jsem si nemohla pomoct, když jsem se zamyslela nad poustevničením a nezávislým životem mimo systém a tím čemu systém chce, abychom se podřizovali a zaháčkuje nás v sobě zatím téměř bez úniku a později asi docela.... Přemýšlela jsem o prioritách a tak... a dost filozofie na večer :wink:
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Seraf píše:Když už bych chtěl někde postevničit tak někde v Thajsku někde u zdroje ovoce. Tady si nechal maximálně byt,dal tam nájemníka a užíval si někde u mooře obklopen místním výborným ovocem.
Taky tak, ovšem já bych se ještě kromě ovoce nechal obklopit tamními lepými děvami :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

tp zdravotni uz je tusim 1060, porad se to zvysuje jak stoupa zivotni minimum :? tak abys nebyl prekvapenej az tam pujdes :)
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

Hugo z Hor píše:
Seraf píše:Když už bych chtěl někde postevničit tak někde v Thajsku někde u zdroje ovoce. Tady si nechal maximálně byt,dal tam nájemníka a užíval si někde u mooře obklopen místním výborným ovocem.
Taky tak, ovšem já bych se ještě kromě ovoce nechal obklopit tamními lepými děvami :wink:

thajska masaz primo na plazi Koh Sametu kolem 100 Kč . Achjo , hned bych tam jel zase zpatky, navic minule sem ani neochutnal durian, tak mam dost dobrej duvod :P
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Já ti nevím, já si pořád myslím, že je to všechno v hlavě. Tělo vnímám spíš jako zrcadlo vnitřních pochodů a nesouladů. U mě samotné mě šokovalo, jak moc to zafungovala, když jsem začala řešit věci zdánlivě nesouvisející. Například můj "atopický ekzém", přes rok jsme to řešila stravou, sérií půstů 14-21 dní, pročišťovala jsem, co se dalo, ale efekt byl vždy jen krátkodobý. Když mě to nakonec (v kombinaci s jiným) dohnalo k práci na mém duševnu, duši, psýše, k mému životu a mým bolestem, jako zázrakem jsem se po několika dnech zbavila fyzických obtíží, s nimiž jsme dlouhodobě válčila pomocí stravy i půstů. Proto to sem mám odvahu psát - že jsem to sama zažila. A jak tak popisuješ svoje potíže, mám prostě pocit, že i u tebe může být pes zakopán někde úplně jinde - tolik jsi tomu věnoval, tolik energie, zpytování, pokusů, a stále to není ono. A musím dodat, že (alespoň já sama) bych na to sama nikdy nepřišla - POTŘEBOVALA jsem pomoc. A ne od psychologů, s těmi jsem si za léta užila svoje a přestože to nebyl úplně zmarněný čas, pokrok byl skutečně z nadhledu minimální - jen abych doslova přežila. Zaplať pámbu za to, jsem ráda, že jsem přežila, abych se časem měla příležitost dostat někam úplně jinam a najít pomoc zaměřenou na hlubší oblasti.

No jo, no.. Jak říkám - tohle je čistě moje zkušenost a nechci do svého rámce rvát ostatní, každý to máme nastavené různě, a vím, že to neslyšíš poprvé, ale mám (svůj vlastní :wink: ) problém to nenadnést. Možná že každý je kazatelem své vlastní "spásy" ;)

Každopádně o tvých objevech a pokrocích ráda čtu, díky :) A kdybys měl někdy jakoukoliv chuť probírat i věci netýkající se čistě stravy, není nutno váhat. Zatím ale couvám a beru to tak, jak se prožíváš teď. Hodně zdaru :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Uff, koukám, jak se rozepisuju v klíčení :oops: Hugo - pokud sem dorazíš, prosím, nemohl bys mi to přesunout jinam? Psala jsem to mandragorovi, tak pokud by nebyl proti, tak třeba k němu do deníčku. Případně kuju :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Jo, lidi, to já zase se svou ideou, že bych chtěla pěstovat mrkev a rebarboru někde na Orknejích... Taky šetříme na malý kamenný domek. Naštěstí nejsa vita do teplých (na mě vařicích) krajin nejsem puzena, nicméně ta potřeba odpoutání se a uskrovnění je asi podobná.

A Iďásku, svým příspěvkem jsi mi fakt nějak pozvedla náladu ;)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Vím že se zdravotní zvyšuje. Můj cíl by byl taky někde tropický ostrov s dostatkem pomerančů, banánů a kokosů popř. mořských řas.

V tom thajsku, kde byl kámoš... vykládal nikdy tam nejezděte s přítelkýní... ponevadž chlapi co si tady u nás u holek ani neškrtnou tam když koupí nějaké thajské dívce kafe tak jsou hned gentlemani a většinou mají kolem sebe víc než jednu takovou nenáročnou mladou dívku a připadají si tam s naší výplatou jako milionáři.

Pro IDÁSKA: Stromy koupené ze zahradnictví moc dlouho nevydrží... po pár letech onemocní. Ptal jsem se na to odborníků proč to tak je... a staří zahradkáři říkali.. .chci-li mít dobrý ovocný strom, který plodí i 60 let, musím zasadit semínko planého stromu a pak to naroubovat... jinak to dopadne tak jako vždycky za 5 let strom onemocní a uschne nebo se pod tíhou ovoce zlomí.

Pro všechny chtělo by to nějaký takový menší stát... kamarád toto řešil... říkal že právně je možné všechno, a je možné si tam ustanovit i vlastní zákony, které ovšem nesmí být v rozporu s lidskými právy. Ačkoliv to právně možné je... je třeba dobrého právníka, protože stát nebude chtít na něco takového přistoupit. Lze si založit i vlastní vesnici... všechno je jen otázka spíš právní než finanční a stát... když by z toho neměl do své kapsy... tak asi těžko bude souhlasit s tím aby tam žili lidé svobodně bez daní atd.

Svého času jsem četl takový článek... kdy mladá rodina... oba vysokoškoláci založili biofarmu někde u Šumavy a stali se nezávislí... všechno fungovalo do té doby než se jim narodilo dítě a stát začal jednat a jednat až si vydobil buď odejmutí dítěte nebo opuštění biofarmy a opětovné závisláctví na státu. Jeho argument byl jednoznačný... rodiče odnímají právo dítěte svobodně se rozvíjet a poznávat vymoženosti společnosti, tedy z něj laicky řečeno vyrábějí křováka & domorodce... a proto manipulují s jeho životem proti normám uznávaným spoleností jako takovou. O vzdělání nešlo... spíš o nekamarády, nehračky, netelevizi nekino, atd atd. Tedy něco jako sekta... která vývoj a rozhled člověka záměrně omezuje pro blaho své...

Kamarádka se vrátila z Rumunska a ukazovala mi kamenný dům... někde v podhorské krajině s loukami a pastvinami... fakt přijemné místo a nádherné panorama a to celé někdo prodával... za 80 000 Kč. Tam vám stačí prý důchod a jste už ve velmi bohaté vrstvě.
Všechno velké je jednoduché.
Odpovědět