mandragora SOSP

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

:)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

a prosím mistře...ty jsi těch bran zatím prošel kolik..?

a ty injekce co si pícháš, ty jsou z první, druhé nebo třetí reality...?

a od posuzování a myšlení o sobě ses osvobodil mezi kterými dvěma patníky??

odpust mi mou troufalost nevědomé, zatím nemám žádnou tečku...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Mandagoro, mám na tebe několik otázek.

1) Co tě vede k tomu být tady na foru?
2) Proč si lhal když si psal na přímou otázku, zda jsi štěstíčko a tys napsal že NE?
3) Kvůli čemu jsi byl v blázinci a kvůli čemu tě pustili?
4) Psal si, že můžeš být kým chceš, které tvé JÁ je ted přítomno?
5) Uvažuješ o návštěvě psychologa, nebo lépe psychiatra?

6) Není stav osvícení také stav blaženosti? (Mám dojem že píšeš jen o utrpení, z toho vyvozuji že nejsi osvícený ale pravý opak)
7) Když jsi tak duchovně na výši, proč nejsi šťastný?
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

lidi, že vám to stojí za reakci...zbytečné plýtvání energií, která mohla být nasměrována užitečněji...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Jednooky johan vedie svojho slepeho brata frantiska na navstevu k starej mame. babicka zije od nepamati v chlupke vysoko v horach, a ako tak idu, frantisek sa vzdy po chvili pyta..
- este daleko? este daleko?
Predieraju sa hustym lesom hodinu, dve, tri, a frantisek sa stale vypytuje..
- este daleko?
Cas letii, zacne sa stmievat, johan teda prida do kroku aby to k babicke stihli este zavidna. podliezaju konare, preskakuju potoky, chvilu bezia, chvilu vydychavaju.
Frantiska to uz naozaj prestava bavit a stale sa brata johana vypytuje to svoje.
- este daleko?
Ako tak bezia spoteni lesom, ostry konar trafi johana rovno do oka.
zastavi a povzdychne si.. "no, a uz sme dosli.."
frantisek je v extaze.. zhodi batoh a kricii..
- dobryy vecer staraa mama!
Naposledy upravil(a) 800914 dne pát dub 11, 2008 10:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

macik píše:lidi, že vám to stojí za reakci...zbytečné plýtvání energií, která mohla být nasměrována užitečněji...
Seraf jen sepsal otázky, které si tady klademe potichu asi každý, ale celkově máš pravdu :wink: :)
těžko budou jasně zodpovězeny či vůbec

ale nic proti Štěstčku, a podle toho jak to pozoruji, tak ho místy chápu, místy ne, místy mi to přijde opravdu plýtvání energií, protože to je dokola, ale nechtěla bych být v jeho kůži a přeji mu ať najde nějakou svoji cestu a klid
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne pát dub 11, 2008 10:52, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Asi tak, Slniečko.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

dvdmchl píše:zminit v tento okamzik film Zeitgeist je uz asi hodne velka provokace co? :)

( http://zeitgeistmovie.com/ jsou tam i titulky)
tak to si rozumíme, ta první třetina je super, zbytek PMN blábol

štěstíčko - vitarian.cz je návykový - bacha - trávíš tady odhadem min. 3 hodiny denně - to je moc ! hajdy do přírody - zpátky ke kořenům, daleko od filosofie aspol. !
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

No já to vidím tak, že je lépe se z podobných pocitů vypsat, než je někde v sobě tutlat - proto se zasazuji za to, aby měl každý šanci v rozumné míře psát cokoliv a nebyl za to ostrakizován. Psaní je výtečná pomůcka při sebepoznání a sebeuzdravování. Nicméně kvůli obsahu těchto myšlenek na ně většinou raději nereaguji, protože to (podle mě) nemá smyslu a je to svým způsobem nevyžádané a pro mě osobně ne příliš zdravé :wink:

Skutečně bych nerada, aby Mandragora zase prchl, určitě nám má všem co nabídnout - už když jen sleduju vlastní pocity (když už to někdy čtu a jak to se mnou vnitřně občas "hýbe" - má mi to dost co říct o mých vlastních břemenech). Ale na druhou stranu i chápu, že pro ostatní to může být neúnosné, kontraproduktivní či prostě sem nepatřící. Jen si stále kladu otázku: proč nás to dokáže tak dokonale rozhodit? :?:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

doubravka píše:No já to vidím tak, že je lépe se z podobných pocitů vypsat, než je někde v sobě tutlat - proto se zasazuji za to, aby měl každý šanci v rozumné míře psát cokoliv a nebyl za to ostrakizován. Psaní je výtečná pomůcka při sebepoznání a sebeuzdravování. Nicméně kvůli obsahu těchto myšlenek na ně většinou raději nereaguji, protože to (podle mě) nemá smyslu a je to svým způsobem nevyžádané a pro mě osobně ne příliš zdravé :wink:

Skutečně bych nerada, aby Mandragora zase prchl, určitě nám má všem co nabídnout - už když jen sleduju vlastní pocity (když už to někdy čtu a jak to se mnou vnitřně občas "hýbe" - má mi to dost co říct o mých vlastních břemenech). Ale na druhou stranu i chápu, že pro ostatní to může být neúnosné, kontraproduktivní či prostě sem nepatřící. Jen si stále kladu otázku: proč nás to dokáže tak dokonale rozhodit? :?:
tak to mám asi štěstí...mě to nechává ledově chladnou a nezúčastněnou...sledovala jsem počátky, kdy se tady spousta lidí snažila poradit, pomoct...pokud ovšem někdo o podporu druhých nestojí a dá to jasně několikrát najevo, tak mi to opravdu připadá plýtvání....stále znovu a znovu to zkoušet...ovšem nijak mě nepobuřuje, že se tady štěstíčko vylívá, jen je mi to po průběhem času tak nějak šumák a nemám sebemenší potřebu se snažit pochopit...je to prostě tak nějak mimo moje chápání i zájem....nicméně sleduju, že tady funguje velké množství lidí se samaritánským komplexem....to je pro ně sice asi dost stravující, ovšem i tak je mi takovéto společenství milejší než jiné (odhlédnuto od stravy) :D
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Já do mandragory rýpat nebudu. Beru ho jako štěstíčko a ráda si s ním o některých věcech povídám, někdy mi jeho odpovědi nesedí a často se to stáčí někam, kam to vůbec směřovat nemělo, dost se to pokroutí a vzniká nějaká fantazmagorie mimo realitu, na to pak už nereaguju, ale některý příspěvky se mi líbí a jediný co mi vyloženě vadí je smazat příspěvky, ale to snad už nebude a věřím, že tady s námi mandragora zůstane, když se nebudeme příliš vrtat v jeho osobě.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Taky doufám, byla bych ráda :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

A co vás motivuje to tak řešit? Já neurčuju směr toho kam se to ubírá. To určujete vy. Já začal psát o úskalí sestavování vlastního vita jídelníčku. Dotkl jsem se snad něčí osoby? Je mi hodně úsměvné, že mé příspěvky někdo považuje za mé vylívání. Kdyby šlo tady zakázat příspěvky tak jsem to chtěl na začátku aby bylo vidět čím procházím při tom sestavování... a ne aby uživatel co se o to zajímá musel listovat... a vyhledávat mezi neplodnými reakcemi... Jenže to nešlo zakázat přispívání do mého deníčku. Takže je stejně podivné, že je tak aktivní. Jako by se na mě lepilo to čeho se chci zbavit. Tedy aby mě nepronásledovali lidé určitého charakteru, ale abych potkával lidi které chci potkat a bavit se o něčem co bude přínosné pro mě.

To že jsem začal ignorovat vaše neustálé považování mě za nějakého štěstíčka ještě neznamená, že jím jsem. Problém je v tom, že jestliže zmíním nějaký fakt, událost co je pro mě jen fakt... asi jako že umím chodit i po dvou nohou... tak se strhne vlna reakcí, že se pyšním, a vás tím urážím... ale pro mě je to jen fakt, nemůžu za to že vy to neumíte, nedosahujete, neznáte, žijete uzavřeni ve svém chlívečku časově vytížení starostmi o to množství věcí... které pro mě nebyly podstatné.

Vím že až přijdu za 10 let... najdu vás ve stejném chlívečku se stejnými starostmi... a přesto vás do ničeho nenutím. A vy se utápíte jen v to kam mě zařadit, jak mě posoudit, v otázkách kdo jsem a proč to dělám... a o co mi jde... tohle mí kolegové nedělají... soustředí se na informaci a ne na osobu. Proč se vy soustředíte na osobu, když pro mě jsou osoby jen prázdné bubliny spíše k smíchu to já nevím. Kdybyste se soustředili na informace neměli byste s ničím problém. Já přece můžu říkat co uznám za vhodné k danému tématu... a já o informacích od jiných zdrojů nejprve na vlastní kůži přesvědčuji... ale přesvědčit se o některých informacích co mám já by vyžadovalo velké sebezapření a nepohodlné cestování vyprahlou pouští vzdálení od toho vědomí "já" a jeho slastí a radostí a pocitů tak vyhledávaných.

Třeba jsem se dvě hodiny bavil s kamarádem o tom co všechno kdo z nás ve snech dokázal za zázraky udělat a kam až došel v tom šíleném pátrani po původu té reality a kořenech té individuality. A za celou tu dobu neměl nikdo z nás pocit že se ten druhý vytahuje, že toho druhého chce ovládat, nebo že si ztěžuje... bylo to úžasně obohacující... lepší než scifi, protože my jsem tím oba žili. Pro nás to byly fakty... zkušenosti... né jako nějaké povídání o tom co je zdravé a kam zajdem o víkendu... To je všechno strašně omezené... tupé... nezajímavé neustále se opakující...

Přitom ve snu je třeba možné ustřelit si hlavu a někam vás do dostane... někam hodně jinam... jsou různá vrátka... a nepochopitelné věci... co všechno mozek dokáže stvořit a schroupat. Tam je vidět jak je tento svět omezený a přízemní.

Já jsem mu vyprávěl o tom jak jsem chtěl mermomoci do pekla poznat a zažít nějvětšího démona zla Satana a on mi zase vykládal jak utvářel svůj vlastní svět... a napsal mu sousední jiný Bůh který ho pozval na návštěvu do jeho světa... K tomu aby se člověk dostal u volnění takové fantazie nesmí lpět na těch přízemních podmínkách... ani na své vlastní exostenci v té realitě. Pak se klidně vrhne do smrtelné situace a vše se změní a dostane se do vyššího levelu tvorby snu... a těch levelů je hodně. Ale člověk musí zvládnout mnoho strachu, mnoho smutku, mnoho trápení aby se odpoutal od děje od svého života tam a ty brány se mu otevřely.
Naposledy upravil(a) mandragora dne pát dub 11, 2008 16:02, celkem upraveno 2 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Vše se děje tak, jak se dít má ;)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

doubravka píše:Vše se děje tak, jak se dít má ;)
Tím se dá hbitě obhájit i jakýkoliv poklesek... Když se člověku podaří vystoupit z vědomí "já" a tedy být nečinný a nezaujatý pozorovatel toho co jeho tělo dělá a cítí... pak to bude pravda... ale většina toho co lidi potkává je zapříčiněná jejich impulzem, jejich volbou a jejich aktivitou... a proto toto tvrzení není pravdivé. Tak sklízejí následky svých činů nekonečně... a všichni se rozhodují pro svůj zisk... pro to lepší, příjemnější a lukrativnější... a tak je je snadno držet v tom kole... aoni se tam sami drží zuby nehty... čekající na prchlavou odměnu.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

mandragora píše:
doubravka píše:Vše se děje tak, jak se dít má ;)
... ale většina toho co lidi potkává je zapříčiněná jejich impulzem, jejich volbou a jejich aktivitou... a proto toto tvrzení není pravdivé. Tak sklízejí následky svých činů nekonečně...
A jaká je v tomto nejasnost? Samozřejmě, že je to naše volba - procesem se učíme. A nedostáváme lekce větší, než jsme s to zvládnout. Jakou cestu si kdo volí a jaké překážky se mu objevují - to vše je součástí procesu, alespoň tak to vnímám já. Děláme-li chyby, dříve či později se nám to zřetelně ukáže, a buď si vezmeme ponaučení a nebo bude naše cesta stále trnitější. Věřím, že nakonec se vše vždy naučíme ;)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Tereza píše:Odpust mi mou troufalost nevědomé, zatím nemám žádnou tečku...
A čím bys mi tedy mohla býti trnem v oku, že bych ti měl co odpouštět? Troufalost neobdivuji, nevědomost taky, netečky taky ne...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Seraf píše:Mandagoro, mám na tebe několik otázek.

1) Co tě vede k tomu být tady na foru?
Zjišťování toho jestli je zdraví nebo nemoci způsobeno skutečně vnějšími podmínkami jak píší knihy nebo vnitřním nastavením pohledu na věci. Tedy ovlivňuje duch realitu nebo realita ovlivňuje ducha.
Seraf píše: 2) Proč si lhal když si psal na přímou otázku, zda jsi štěstíčko a tys napsal že NE?
A na základě čeho jsi přesvědčen, že jsem lhal? Jediné co jsem napsal byla udivení proč mě pořád k nějakému štěstíčku připodobňujete.
Seraf píše: 3) Kvůli čemu jsi byl v blázinci a kvůli čemu tě pustili?
Abych mohl dělat práci kterou jsem dělal, bylo třeba složit zdravotní testy. Takže jsem byl na pozorování a testování na různých odděleních. Akdyž jsem s tou prací končil tak zase... vstupní a vystupní vyšetření od stolice až po psychoanalýzy.
Seraf píše: 4) Psal si, že můžeš být kým chceš, které tvé JÁ je ted přítomno?
Která kostka na rubikové kostce je přítomna teď?
Seraf píše: 5) Uvažuješ o návštěvě psychologa, nebo lépe psychiatra?
Většinou jsem takový, jak chce okolí. Švejk je mi hodně podobný... sám není nijaký... ale chtěl každému chtěl udělat radost. Vždy to myslel jen dobře... a kam ho to všude dostalo...
Seraf píše: 6) Není stav osvícení také stav blaženosti? (Mám dojem že píšeš jen o utrpení, z toho vyvozuji že nejsi osvícený ale pravý opak)
Jeden Guru napsal... před osvícením mě trápili strašně hemeroidy... a teď je to samé. Rozdíl je jen v tom že to co bylo pro něj jen hra jevů... bylo pro ostatní životně důležité. V osvícení se člověk může klidně třást strachem... brečet, vztekat se... cokoliv... není tu žádná zábrana aby se něčemu bránilo a nebo něco upřednostňovalo. Takové kritérium jak uvádíš je jen omezení... a neustálá blaženost je nudná... není tu nikdo kdo by ji upřednosťoval před utrpením. Teprve ten kdo pozná absolutní prázdnotu a ticho od všeho... může teprve obdivovat tu hru.
Seraf píše: 7) Když jsi tak duchovně na výši, proč nejsi šťastný?
Marně hledám v ulicích člověka, který by mě dokázal přesvědčit, že je na nějaké výši. Já si nic o své výši myslet nemusím... prostě když se někomu duchovně ukážu... tak ho to rozesmutní... a malé děti se usmějí a hned ožijí. Nevím jestli jsem nešťastný nebo šťastný... k tomu rozlišení může dojít jen na základě povrchního a relativního bádání. A kdo by se tímto analyzováním zabýval, když ono o tohle vůbec v podstatě nejde. Jinými slovy... dospěl jsem do bodu, kdy pochybuju o jakékoliv existenci štěstí i neštěstí... takže se mě pak nedotýkají.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ano bolo by isto povznasajuce vidiet tolko obmedzenosti, az uverit vlastnej neobmedzenosti. chich
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

doubravka píše:A jaká je v tomto nejasnost? Samozřejmě, že je to naše volba - procesem se učíme. A nedostáváme lekce větší, než jsme s to zvládnout. Jakou cestu si kdo volí a jaké překážky se mu objevují - to vše je součástí procesu, alespoň tak to vnímám já. Děláme-li chyby, dříve či později se nám to zřetelně ukáže, a buď si vezmeme ponaučení a nebo bude naše cesta stále trnitější. Věřím, že nakonec se vše vždy naučíme ;)
A jak pozná člověk že je už naučený? Nikdy nemůže být připravený na nepředvídatelnost... tady se dá zdokonalovat jen ego učit jen mysl. Co jsem dělal já? Prostě jsem mizel... pak tu nebylo co... příčina všeho i hříchů i karmy i nedokonalostí všechno zmizelo... i soudce i žák i mistr. Stačilo se pustit jen vidiny sebe sama v cili svých vlastních přání. Vyjít z mysli.

Každé jednání člověka je cílené... a proto není svobodný. Až nebude vědět pravice co a proč činí levice... pak je to vymizení konatele a všechny skutky jsou skutky svaté tedy neposkvrnitelné... a nikdo vás z nich nemůže obvinit... tedy zasít ve vás pocit provinění, studu, rozpor ze svou přirozeností... jak se tomu v mnohých školách dlouholetě učí & mučí.

Finta je v tom... že vzdělání ega pak umožňuje nastolit hierchický systém tedy žebříček a odlišit od sebe lidi v jejich ymslích. Ale ten kdo vidí... vidí, že vzdělání & učení je stále jen napovrchu. Vůbec ho není třeba k dosažení vlastní přirozenosti. Ale lidé vytvářejí kategorie a role a masky a hrají si na maškarní bál.. .a pod těmi maskami titulů a čehokoliv co na sebe nalepili jsou komičtí... nahatí... nejsměšnější je že si to ani sami neuvědomují... když mi někdo řekne... jestli mi nedochází co je to za zvíře ve svém oboru... tak je mi do smíchu. Když se přede mnou jednou chlubil nějaký takový autoriťák... řekl jsem mu ať dá hlavu pod vodu a zkusí se prokázat kým je... lidé z mého kraje nedávají na nic z toho co říká pusa... neopírají se o hodnoty nastavené v mysli. Nemusí analyzovat, přemýšlet a posuzovat když věci přímo vidí.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

pises ze si realizovany mimo priciny a nasledky :)
prepac ale z toho co tu pises mi skor pride ako keby pozeras do nocniku a malujes oceany.
zhodnot co ti zivot dava, mozno ti to spravi lepsiu predstavu co v skutocnosti opacnym smerom davas ty zivotu.
reap what you sow.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

800914 píše:Pises ze si realizovany mimo priciny a nasledky :)
Ne to nepíšu, to si myslíš jen ty. Mě by spíše zajímalo, proč zkoumáte to co píšu - jen s filtrem... jestli si moc nedovoluju, jestli nějak se nepovyšuju, jestli se nenaparuju atd. Mně i kdybyste tohle dělali denně... tak se mě to nijak nedotkne a prostě to ignoruju. Mně může rozhodit jen člověk, který dokáže do mě zasít rozpor. Jinak je to jako když malinká štěňátka co si hráli s klubíčkem v košíku... dorážejí na starého psa. (A teď abych zase předešel tomu že mi hned vpálíte se považuju za starého psa... doplňuju že takhle zase neuvažuju (protože jsem zatím většího psa nepotkal) neznamená to že nejsem taky štěně... ale bych měl i právo si to myslet... a pokud tomu tak není... tak já čekám denně na toho starého psa... moc se těším... a on nejde.) V podstatě funguju jako aikido... vy provedete výpad a já jen s úsměvem obrátím jeho energii zpět k vám. Proto se mnou vychází vždy nejlíp ten, kdo nepodniká žádné výpady do kterých vkládá svou energii. Ale to by musel být moc hodně vyrovnaný člověk a znát sám své reakce lépe než já ty svoje. Protože já jsem nědělal x let nic jiného než hledal příčiny svého štěstí a neštěstí... místo abych si užíval.
800914 píše:Prepac ale z toho co tu pises mi skor pride ako keby pozeras do nocniku a malujes oceany.
A odkud to k tobě přišlo? Přišlo to k tobě, takže se s tím musíš vypořádat ty a né nutit mě abych něco dělal abys ty byl spokojený. Abys mě dostal do pozice, která by tobě ulevila. Já i kdybych to dělal, tak to můžu dělat kdykoliv... tím přece nikomu do ničeho nezasahuju... pokud to někoho obtěžuje, irituje, vadí... asi má v sobě nějaký problém.

800914 píše:Zhodnot co ti zivot dava, mozno ti to spravi lepsiu predstavu co v skutocnosti opacnym smerom davas ty zivotu.
reap what you sow.
No nepříjde ti to sobecké a agresivní... takhle RADIT někomu, obzvláště když o to nijak nežádal? Proč to děláš? Co tě nutí? Za tu celou dobu co se jen ptám na vysvětlení vašeho počínání... nedostávám odpověď... nýbrž jen rady... abych se k vám choval jinak... asi abych vám lichotil nebo co... to je to co chcete? Pochvaly, uznání, respekt, obdiv, pozornost? Vysvětlete mi váš motiv. Já mu nerozumím. Proto taky nikomu neradím... jen přispívám informacemi, které se dostaly ke mně. Mohl bych klidně napsat rady i tobě. Ale na rozdíl od tebe dřív než bych to udělal, okamžitě bych viděl sám sebe v zrcadle jak padám dolů. A to je rozdíl mezi lidmi a mnou. Já respektuju jejich svobodu... ať si dělají co chtějí, protože já nemám s tím problém... ale oni se nedokážou respektovat mou svobodu a nedokážou se vyrovnat s tím, že si dělám většinou co chci a oni jsou mi ukradení. A nestydí se... vlézt do mého deníčku a navážet se do mě za to co si tady píšu. Copak já jsem někomu z vás lezl do jeho deníčku abych se mu tam rýpal v jeho poznámkách a nedej bože se tam i nějak zviditelnil? To bych mu raději poslal soukromou zprávu... a spíš s otázkou... jak tomu jeho závěru vlastně dospěl... ale vy ne. Prostě to je to co na vás nechápu... druhým nepřímo vytýkáte to co sami suveréjně a samozřejmě denně děláte... a pak si vás mám ještě za to vážit... To zase mi přijde divné...

Jakékoliv hodnocení je klamné... opírá se o podvrhy a filtry. Nikdo nedokáže o ničem říct pravdu... jen to co on sám cítí... a to je vždy lež. Učil jsem se několik let nehodnotit... protože to nehodnotit znamená klid od prožívání následků... ať už příjemných nebo nepříjemných. Nevidím důvod proč by mi měl život něco dávat a já dávat životu. V podstatě má své některé klady a mnohé zápory... takže spíš hledám způsob abych na něm nelpěl... a nemusel se denně plahočit ve stále nuzných podmínkách... spechající k naplnění nějakých svých vlastncích snů. To ty sny raději nevytvářím... nesním o ničem, nemám za čím jít... a pak je život viděn jako život s malým ž.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

s tebou je sranda. :)
a je mi fakt jedno ci si stesticko alebo mandragora, reagujem lebo
1. sme na diskusnom fore :idea: ,
a 2. mam dojem ze obaja maju rovnaky problem. :)
hladat chyby vzdy len u tych druhych a giganticku snahu uistovat sa vo vlastnej neomylnosti.
v kazdej druhej vete negujes, popieras a obhajujes, z tohto pristupu pmn ziadna zmena nenastane.
ukazujes prstom na nedostatky tych druhych, tie svoje si ale chranis ako keby ti na nich zalezalo.
ano, to my sme vzdy tie odrazy a ty vzdy len to zrkadlo.
vsetci mame masky, len ty si ten uprimny.
myslim ze z introvertnosti sa ti stala zlata klietka, staci ti pol metra stvorcoveho a uistenie ze cokolvek dalsie je len iluzia.
ako je teda mozne ze sa stazujes na telesne problemy?
viem viem b12.
ako by si hodnotil spokojnost so svojim zivotom od 1 do 10?

a ak ta naozaj zaujima preco s tebou ludia rozoberaju tvoje osobne veci, myslim ze v diskusii je prirodzene ze sa rozoberaju konfliktne temy, a tuto si sem priniesol sam, a sam ju tiez opakujes stale dokola, tak sa nediv.
ked som mal teda chut nieco k tomu napisat, tak som napisal.

az v tomto prispevku tu vyssie som prvykrat zaregistroval ze si rozoberat osobne veci neprajes, doteraz som mal pocit ze o tom diskutovat chces, ked sam svoju osobu zosiroka komentujes v kazdom druhom prispevku. a to samozrejme nemyslim len tu v denniku.

drz sa chlape, tes sa ze zijes, mozno uz ziadna dalsia prilezitost nebude. :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Stále stejná písnička... jediný komu je neustále razeno a jak by se měl změnit, aby vy jste byli ti spokojení, jsem já. Nezdá se vám ten nátlak příliš jednostranný? Problém je asi na straně, které se pořád na mě něco nelíbí.. protože přijetí vypadá jinak. Já jsem nikdy tady nikomu neřekl... ať se sebou něco dělá, poněvadž respektuju jeho osobnost i její svobodu projevu. Soustředím se pouze na informace, které jsou v tom projevu... a z těch si beru co potřebuju a neberu co nepotřebuju... nevzniká ve mně žádný impulz k tomu abych se zajímal, natož nějak měnil její projev ke svému patologickému ideálu.

Jediné co dělám, se ptám proč se tak chováte. A poněvadž je pro mě ztrátou času se obhajovat, nebo bránit... poněvadž mi tady jde o zcela něco jiného... prostě tyhle věci ignoruju... tak se vám to taky nelíbí.

Prostě se s tím smiřete. Je vás tu nesčetné množství a každý by mě chtěl mít nějakého. Prostě si řekněte pro sebe, je to magor a snílek nebo někdo kdo spadl teprve z višně... já nevím co abyste měli v sobě klid od toho vzruchu, že jsem jiný než většina lidí a bude klid.

Pro mě je příjemnější být jednou provždy tím ztraceným, než aby na mě denně štěkali vztekle psi nebo naopak obtěžovali obdivovatelé. Tak doufám, že je to teď už jasné a bude klid.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

nehaž nás do jednoho pytle, já už jsem se smířil,
i když s tím kvašozelím bych souhlasil, ale chtěl sem tě nechat na pokoji
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Vis, mandragoro, jaky jsi takovy jsi. Nemyslim si ze by te tu nekdo chtel menit. Proc taky. Vsak nas nikdo nenuti te cist. Spis bych rekla ze nejeden clovek tady pochopil ze jsi hodne nestastny, a snazili se pomoct jak se da. Nikomu tu nejde o to te napadat, pouze tu dva nebo tri lidi zareagovali mozna az prilis uprimne na nektere tvoje vyroky, ktere uz opravdu presahovaly vsechny meze. Jenze toho by sis mel naopak vazit, namisto abys to bral jako osobni utok.

Dokud jsou k tobe lidi uprimni, jeste stale to svedci o tom ze te respektujou. Blahosklonne toleranci se tesi jen nesvepravni, pokud je to to o co stojis, coz myslim ze asi nestojis. Tak propanajana prestan fnukat a zacni se chovat jako chlap. Dokud neustale fnukas, je jasne ze lidi okolo se ti budou pokouset dat lek na tvoje bolistky. Pokud o to opravdu nestojis, jednoduse si prestan stezovat a oni utichnou.

Mam pocit ze vsude vidis nepratele. Vsichni ti porad jen neco vycitaji, nikdo te nechape, nikdo te nema rad, vsichni jsou pokrytci, na vita strave jsi porad jen churavy, normalni stravu nechces protoze ta je jeste horsi, lidi jsou tvi nepratele, jidlo je tvuj nepritel... Nejspis vezmes tenhle prispevek jen jako dalsi utok na tvou osobu, ale ja ti opravdu nechci ublizit ani te shazovat. Mozna precenuju svoje sily, kdyz ti chci pomoct otevrit oci, abyses prestal shazovat sam a prestal hrat tuhle roli ublizene trosky, kdyz je jasne ze nejsi zadny hlupak a ze mas na vic.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Fiona píše:...
Já se chci bavit k tématům. Ne o sobě né o svém životě. Nepotřebuju mít navíc, nepotřebuju mít přátele z řad lidí. Zajímám se konrétně jen o to co mě zajímá. A byl bych raději kdybych dostal odpověď od stroje, mi poskytne informace bez řečí... než od někoho kdo si na základě svých domýšlivých závěrů dělá jakýsi myslný obrázek o mé osobě. V podstatě jak jsem na začátku uvedl... já se tak vůči takovým lidem přesně nastavuju... abych působil nezajímavě a nemocně nebo jakkoliv, hlavně jen proto aby se o mě nezajímali... a tedy aby nebyli rušeni ze svého zažitého světa. Prostě jdu opačným směrem než společnost... nechci pozornost!

Mezi lidmi z mého kraje se můžu zmínit o všem co jsem viděl, zažil a jak co vidím a je to neponíži, neirituje, prostě mi zase řeknou něco o svých zkušenostech a tak se obohacujeme, ale nikdy nikdy se nestává že by se řešilo to jaký kdo je. Protože my se soustředíme na způsob... na cestu... nikoliv na to jak je cestovatel oblečen, jak se chová, jak voní okolí apod.
Mi je jedno jestli mi dá odpověď doktor nebo automat nebo ten nejúbožejší žebrák... pro mě je důležitý obsah sdělení...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

mandragoro, ja mam spise pocit, ze Ty naopak velmi vyhledavas situace, kdy na Tebe lide reaguji a kdy jsi v centru pozornosti. Vcera jsem uvazovala co odpovim na Tvuj prispevek, ale pak jsem si rekla, proc to vlastne delat. Ty mas prece jasno... Tohle je dost podobne jako tu nekdo uz psal - je dobre si poustet do zivota jen lidi, s kterymi si davame neco navzajem - u Tebe mam pocit, ze tu akorat brecis jak Te jini nechapou a celkem nic pozitivniho jim nedavas.
Abych to uvedla na pravou miru - neznam Te, nezajimas me, nemam touhu Te jakkoliv menit a naprosto respektuju Tve pravo myslet si a delat co chces. Ano, obcas si nad nekterymi Tvymi prispevky pro sebe reknu, poteskoste, ten je totalni... (nechci Te nijak urazet). Ano, take si obcas reknu "ale tohle predtim psal uplne jinak (jako stesticko jsi psal ze jsi byl na psychiatrii po svem metabolickem zhouceni, pises jak lidem neradis nic a pritom si Tve prispevky staci precist a snazis se radit kde komu...)" a jine... ale nadruhou stranu, je mi to vazne jedno.
Neber to ve zlem, proste to tak vnimam :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Začínám tomu už docela rozumět... když ze sebe udělám debila... tak mezi sobcama a hospoďákama a konzumentama kteří nade mnou mávnou jen rukou mám klid... nikdo se o mě nezajímá... ani rodiče nic ode mě neočekávají... v práci prostě plním jen určené úkoly... prostě pohodička... jenže kámen úrazu, se kterým jsem nepočítal je, že u lidí jaksi extrovertněji a humanitárněji zaměřených... vzbuzuju naopak vášeň aby mi pomáhali, zajímali se o to jak se mám a cítím apod. a následně šťouralia pátrali a domýšleli si proč asi se tak chovám. Ani můj obrázek... co by jen éterické bytosti... kterou nemáte považovat za skutečnou osobu nezabral. A tak se jen divím co všechno nevydedukujete ve svých akčních hlavičkách... zvláště proto že mě neznáte... je to o to úžasudivnější.

Já bych rád, abyste si odpovědil sami v sobě... proč dedukujete, proč soudíte, proč usilujete... O CO VÁM JDE? Protože já se nijak nezajímám o osoby vaše... jen o to co je napsáno a nemůžu tedy ať se snažím sebevíc pochopit VÁŠ motiv k takovému osobnímu nátlaku. Já totiž nechápu co ode mně vlastně pořád žádáte... když se tu jen DĚLÍM o to co zjišťuju, vyčtu, prožívám ohledně VITA.

Prostě když si sednu na rohu ulice a budu tam sedět tři dny... tak mě lidstvo začne otravovat otázkami... a dedukovat a štourat... ptát se na motic, cíl, důvod... zkrátka neustále rušit... a rozmázne to kdoví až kam... možná i na policii... to si už nemůžu jen tak posedět?

Jednou jsem se prostě sebral a šel dáleko daleko pryč.. .a usadil se na nějakém strništi a tam jen vegetil... a během dvou dnů v liduprázné přírodě mě otravovalo snad šest lidí, z toho někteří na mě volali policiii jestli jsem odněkud neutek... protože normální člověk se neusadí na palouku a trávil tam dny a noci... bezdůvodně.

Všichni měli otázku co tu dělám... a já jim odpovídal že nic. Že jen jsem... a to není nijaký přestupek... ale jim se to nedalo vysvětlit. Stejně jako vám se nedá vysvětlit... že jste jen otroky svých domněnek o mně od kterých nemáte klid. Tak je prostě neutvářejte... a konečně to uvidíte jako já.
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

Ani můj obrázek... co by jen éterické bytosti... kterou nemáte považovat za skutečnou osobu nezabral.
Takze ten negativ zenske hlavy co ma na hlave celenku s kulickama na dratkach ma vyjadrovat eterickou bytost? No clovece jeste ze si to napsal. :)

Sorry, nechci rejpat. Ale je to takove priznacne. Ty tam vidis eterickou bytost, ja tam vidim upravenou fotku zensky. Nekdo dalsi tam vidi treba zase neco jineho. Tak uz to se symboly byva. A vis, ze slova jsou take jen symboly? A ze tedy i za slovy kazdy vidi neco jineho?
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

mandragora píše:Já bych rád, abyste si odpovědil sami v sobě... proč dedukujete, proč soudíte, proč usilujete... O CO VÁM JDE? Protože já se nijak nezajímám o osoby vaše... jen o to co je napsáno a nemůžu tedy ať se snažím sebevíc pochopit VÁŠ motiv k takovému osobnímu nátlaku. Já totiž nechápu co ode mně vlastně pořád žádáte... když se tu jen DĚLÍM o to co zjišťuju, vyčtu, prožívám ohledně VITA.
Mílý Mandragoro. Dala jsem si tu práci a prošla některé tvé příspěvky – a to jen ve tvém deníčku. Pár citátů vytržených z kontextu:

„Přitom já vás nikdy do ničeho neutím... a jen se ptám... a prezentuju co jsem kde přečetl ... vy se kroutíte nebo ošíváte... poněvadž vaše důvody a reakce... jsou akorát tak adekvátní k vaší neupřímnosti.... a nejraději byste abych se já musel kvůli vám měnit.

„Pokud bys žil tím co říkáš... nikomu bys už neradil a nekecal mu do ničeho. Tajže další pokrytectví.“

„Můj pocit je, že bych řekl, že jsi hodně uvězněné ke své pověsti. Taková malá holčička, co si nechce sundat růžové brýle aby neviděla skutečnou realitu. Ale je to jen můj pocit a osobně mi to nevadí.“

„Dlouhá obhajoba křesťanství. Jinak pro mě zdravý člověk se pozná tak, že se ničeho držet nemusí a přesto nemá potíže. A je mi jedno čeho se drží... prostě potřebuje nějaké fiktivní hodnoty a směry a tam já vidím slabost ducha.“

„Je těžké někomu důvěřovat, když pokaždé když mu ukážeš nějakou svou slabost tak ti vrazí ránu... a sám se povýší na bezchybného frajera... a když za ním přijdeš se svou starostí podělit se... vynadá ti, když chce ozřejmit co tě trápí a ty očekávaje nějakou radu či stanovistko z jiného a nezaujatého pohledu... pak se ti veřejně vysměje a kouká se na tebe s patra. Těžko se dá najít někdo kdo dokáže mít pravé pochopení, kdo má srdce.“ Atd..

„Stále to nechápeš... ustrnul si na nějakých základních stavebních kamenech co ti dávají jistotu... ale až budou ty kameny před tebou povaleny a proměněny v prach... pak bych nechtěl být ve tvé kůži. TO bude ještě horší než před léty... to jsi ještě nepřišel o to na co ses tak upnul... a vsadil všechno...“


____________________________________________________

No – a proč to sem píšu? Jen abych se ti pokusila přátelsky ilustrovat, že na podobném fóru, kde se řeší téměř úplně všechno, se něčemu, co vypadá jako hodnocení ostatních, nevyhne prostě vůbec žádný aktivní přispěvatel.. Ať se snaží sebevíc. Takže prosím věř, že se ti nikdo nesnaží ublížit, shodit tě či se nad tebe vyvyšovat, prostě tu tak na sebe vzájemně reagujeme :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

doubravka píše:...
Takže pokud to dobře chápu... jde vám o to... abych si konečně uvědomil že já jsem vás napadl jako první a tedy já jsem tady ten špatný.

Dobře, souhlasím. Jsem vinen tím vším. Zahnali jste mě po dlouhé štvanici ze všech stran nakonec do kouta a nyní si můžete v duchu blahopřát, že jste mi svůj názor dokázali vnutit.

Nicméně se podle toho zařídím. Už se vás nebudu ptát proč se ke mně tak chováte. Prostě to budu naprosto IGNOROVAT, ať si myslíte cokoliv. Tím nevytvořím žádné reakce a vy nebudete mít v rukou nic sekundárního čím byste si své primární chování mohli ospravedlnit.

Přejete si abych byl duševně nemocný... ANO... budu pro vás duševně nemocný. Přejete si abych byl vnitřně ve zmatku... ANO budu pro vás vnitřně ve zmatku. Všechno co si o mně, musíte a musíte myslet vám nebudu tedy vymlouvat a nebudu se proti tomu ani bránit. Tak doufám že konečně už snad budete spokojeni a přijmete to. Já jsem tu nepřišel řešit osobní nesrovnalosti, nýbrž získat informace které mě zajímají ohledně VITA zkušeností.

Jinak jsem samozřejmě strašně deprimovaný člověk... svůj život ani nehodnotím, jinak bych se dostal do depresí... raději nevylézám ani zdomu abych nemusel závidět jiným to jejich štěstí a doma se pak nemusel vypisovat ze svého neštěstí. Nejlépe bych se měl asi objednat u psychologa... nechat si vystavit potvrzení... a tady ho vystavit abyste měli dobrý pocit, že jste se nemýlili. Jó.. .vím vím... už si běžím vzít prášek... :cry:
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Probůh, já se naopak snažím říct, že nikdo nenapadá nikoho..
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

Takže pokud to dobře chápu... jde vám o to... abych si konečně uvědomil že já jsem vás napadl jako první a tedy já jsem tady ten špatný.
Spatne pochopeno.

A jelikoz je zbytek tve uvahy na te vete postaven, tak je spatne i cely odstavec. :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:Spatne pochopeno. A jelikoz je zbytek tve uvahy na te vete postaven, tak je spatne i cely odstavec. :)
A nakonec ještě špatně chápu... a všechno zase dělám špatně. To je jako černý sen... nejenže z vás nevydoluju váš motiv, váš záměr, váše důvody a vaše pohnutky, se do mě navážet a piplat mou osobu, ale je špatně když se o ně zajímám, je špatně, když se jim bráním, je špatně když se vzdávám a přiznávám a nakonec je špatně vlastně úplně všechno protože vaše počínání nechápu.

A nejhorší na tom je, že kdybych tohle někomu vykládal... tak zase na mně nevěřícně bude koukat jako, že si to vymýšlím a zase začne piplat mou osobu...

A přitom já po vás žádám jen to abyste s tím přestali. Nic víc... žádné omluvy, žádné vysvětlování, žádné argumenty, žádné hodnocení. nebude-li od vás impuls nebude vůbec nic z toho špatného které se pak budete snažit napravovat.
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

A přitom já po vás žádám jen to abyste s tím přestali.
To jsi celkem troufaly po lidech neco chtit. :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ja som prestala 8) Veď čo, na tomto svet nestojí. A vôbec, mám pôstík, deň je krásny, život je krásny, aj štěstíčko i madragora aj my všetci. Hurá, jupí, nech si každý myslí, čo chce.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

ano ano, souhlasím s tebou, nevím proč nenechat štěstíčko i mantragoru štastně žít....každý jsme nějaký a každý jsme svobodný... :)
mirka
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Mandragoro,treba si staci jen priznat ze chyba je na obou stranach a ne jen na nasi :wink:
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Jista píše:Mandragoro,treba si staci jen priznat ze chyba je na obou stranach a ne jen na nasi :wink:
Za těch x-let co se snažím přijít na to co okolí na mně tak vadí, čím je tolik provokuju, proč si mně na ulici všímají a vybírají všeljaká individua a dealeři jako bych měl peněz na rozdávání. Jako bych měl nad sebou ceduli... to je snadná oběť, naivka a hlupáček... nebo nevím... já to nevím a nikdo mi to neřekne... Ať zkouším denně i tady měnit, ustupovat, přizpůsobovat se, hledat tu chybu... vždycky je to to samé... všechno je špatně... ale nikdo neřekne CO... a když nevím co... nemůžu s tím nic dělat jen zkoušet a zkoušet... CO to asi je. Kdybych věděl CO je tím nepřehlédnutelným trnem na který všichni reagují... mohl bych to vyřešit lusknutím prstu... Z mých praktických výzkumů vyplývá... jen jedno poznání... že okolí... je vždy naprosto nechybující, naprosto svaté... a já jsem ten zlý, ten otravný, ten divný.

Jen já jedinný si musím přiznávat, já musím hodnotit, já toho musím.... a musím a musím a okolí jen diktuje... a tak se ptám proč proč proč. A dostávám jen další přikazy a sám nesmím požádat ani o zdůvodnění. Co okolí může vědět? Třeba ani netuší že jejich úroveň štěstí 10... může být v jiných sférách k smíchu... a nebo že v jejich úrovni štěstí 0 může být člověk blažený a svobodný. A ačkoliv si předemnou lidé na všechno chodí jen stěžovat, když jim řeknu jak to změnit... tak najednou jsem špatný a oni jsou ti nejšťastnější a nejspokojenější lidé.

Kolikrát já jsem tu přiznal, že jsem ten špatný a chybující... a ptal se kde je ta chyba... a kolikrát asi tak okolí mělo tento přístup vůči sobě? Stále mi dáváte jen jednostranné argumenty, něco čím se sami neřídíte... a proto to pořád vnímám jen jako neupřímnost, zlobu a pokrytectví.

V mém pohledu vy jste svatí... nepotřebujete se zabývat sami sebou, ani se zabývat důsledky svých tvrzení a jednání, prostě když se něco pokazí tak za to mohou nejprve jen ti druzí. Prostě když něco nefachá... tak hledáte chybu nejprve jinde... a to je právě ten rodzdíl mezi námi... zatímco já hledám tu chybu u sebe a neustále se ptám na ni... nedostávám odpověď.
Naposledy upravil(a) mandragora dne úte dub 15, 2008 15:12, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

xxx
Naposledy upravil(a) Seraf dne úte dub 15, 2008 20:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

Mandragora, proč prostě nejíš, nepracuješ, nespíš? Co pořád hledáš :)
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

hleda pozornost ostatnich. Projevuji se u nej priznaky paranoidni schyzofrenie. V podstate cokoliv co mu napiseme bude brat jako utok na sve predstavy, na svou osobu.
V tomhle pripade je dobre udrzovat komunikaci, ale prestat se snazit jakoliv usmernovat, radit, ci do cehokoliv tlacit. Jenom s nim udrzujme komunikaci, tot vse co se pro nej da udelat.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

raz pises tak, raz onak, raz ti mame dat svaty pokoj, potom sa zas vehementne dozadujes vysvetleni.
raz uistujes ze si z tych najspokojnejsich, potom zas konstatujes x problemov.
raz je ti vsetko jedno, potom zas pises ako ti na vsetkom zalezi.
raz je pre teba hmotna realita bezvyznamna, potom vraj najvacsi problem co mas je b12.
raz pises co nevies stravit na nas, potom si zas nervozny preco ini pisu co nevedia stravit na tebe.
raz vraj hladas odpovede, potom zas pises iba osvietene postulaty.
viem ze je trufale cokolvek ti radit, tak skusim len nesmelo odporucat (aj to je uz ale zrejme prilis agresivne) aby sisi ujasnil aku hru chces vlastne hrat.
ci nam ide o otvorenu diskusiu alebo o roboticke monology.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Mandragoro,je mi lito,ale nevim co napsat.Nechci Te nijak zranovat,a nevim jak psat aby sis to tak nevylozil.prvne zkus prijmout to vetsina z nas se Ti snazi pomoci.
Proc?nedavno jsi psal proc se Ti snazime pomahat,atd.protoze viz Tvuj posledni prispevek a mnohe jine...protoze si porad stezujes,a casto se litujes.Jindy se zase dost vychvalujes,to mnohym lidem take nesedi,u nas se to proste nesedi,to je takove spis americke,i kdyz proc ne...
proc se musis jen Ty menit?ja mel jen pocit ze porad hledas viniky vne sebe.a pokud to nejsme my,tak je to B12.(vtip)
ale treba se pletu.a pokud tady pisu bludy byt ve snaze Ti pomoci,tak mi to napis a ja nebudu uz nic komentovat.mam za to ze zdravy,pokorny a otevreny clovek se dokaze ucit z konstruktivni kritiky okoli,zvlast je li to porad to same.tak pochopi ze chyba bude uvnitr a ne v ostatnich.
nebude si dobre minene slovo brat osobne,jako utok na sve ego,ktere tak rad zminujes a snad i svou odprostenost od nej.a pokud to nezazivas,tak o tom mas i teoretickych znalosti abys v tom mel jasno.
Tak se nebudem litovat,ani obvinovat,budeme se mit radi a bude skvele,ze ano? :D
p.s.napsano s laskou,nebrat jako utok...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

http://www.azlyrics.com/lyrics/faithles ... part1.html

life's a gift..
What d'ya mean
I want more???
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

musim uznat že už mi to tady začalo připadat docela zábavný...pouštím si tuhle reality show na odlehčení mezi jednotllivými jinými zábavami všedního dne

už trnu nedočkavostí Co na to mandragora..?

number: trefné
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

A jak mi potom vysvětlíte toto: Kdykoliv kohokoliv slyším na ulici diskutovat tak to není o ničem jiném než o stěžování si... na různé problémy... a vytahování se jak kdo by co nedokázal udělat lépe než ten a ten... a přesto když to dělají všichni lidé... tak já (ačkoliv jsem to nedělal a divím se, že si to tak vykládáte, poněvdž jsem hledal odpověď... a to tak že zkušeným nebo lékaři vylíčím své nejasnosti & problémy) to nesmím dělat. Mě pořád zaráží to, že se soustředíte na mě, místo abyste komentovali a hodnotili to co jsem napsal, tak jak to dělám já.

Divím se že někomu může vadit... že se někdo lituje, na něco si stěžuje, nebo se něčím vychvaluje... zvláště když to nebyl vůbec primární úmysl, nýbrž jen nastínění situace k získání optimálního řešení. Pak jeho reakce vypovídají jen o jeho nevyřešených věcech.

To je jako když přijdete k doktorovi... a řeknete mu... mě bolí v krku a on s vámi vyrazí dveře, že si k němu chodíte jen stěžovat a sebe litovat a že děláte z bolesti krku jen sebestředný problém a trpíte paranodidní schizofrénií... neli hypochondrismem... Jak byste na takového člověka od nějž očekáváte jen normálně recept zareagovali vy? Vžijte se do toho... a podívejte se přitom na sebe do toho doktorského zrcadla.

A já mám talent na to být ten pacient... který vás nutí stále se vidět... a vytahovat vás s pohodlí načančané ulity. V tomhle se mnou ještě nikdo nevyhrál... poněvadž já žádnou ulitu už nemám... nemám se totiž za co stydět...takže žádnou pověst nepotřebuju... jediný kdo je nucen měnit názory na mě je okolí... a nikdy nebude spokojené se svými závěry.

Svět je velmi chatrný poněvadž nevidí, že všechny jeho závěry o které se opírá jsou relativní. A proto brání ten relativismus a tu povrchnost... protože by nastal zmatek. A já jsem ten zmatek... to živé... ne to stereotypní, né to zařaditelné... kopřiva která nenechá spát a dokáže přivést i psychoanalytika do rozporu s jeho léta zastávanou filozofií tak že se mi on začne zpovídat ze svých psychických problémů.
Naposledy upravil(a) mandragora dne úte dub 15, 2008 18:49, celkem upraveno 4 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

dobry vecer stara mama..
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Mandragoro,moc rad si s Tebou popovidam o mrkvicce ale tohle vzdavam...
Odpovědět