mandragora SOSP

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

moja zásada - koukat jen na veselohry a komedie, říkám tomu Aktivní vyhýbání se negativním emocím - nesleduju zásadně zprávy a vůbec televizi či rádio ... záběry výtržníků v Praze při zasedání Měnovýho fondu jsem rozcházel týden (měl jsem chuť tam jet a rozbit jim palice) ... záběry padajících dvojčat jsem taky v životě nemusel vidět a chybělo by mně něco ?? ... tak alespoň mentálně už žiju na svým ranči vysoko v horách ... civilizace je kdesi v neznámu
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

Mozna je mnohem lepsi naucit se koukat na cokoliv a svoje emoce si pri tom ovladat. Onen ranc v horach je pekna vec, ale ve skutecnosti je to zase jenom unik od reality.
Realita muze byt drsna, ale unik nic neresi.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Mandragora píše:Ale v podstatě se nemám čemu divit. Tak jako křesťané čtou jen o křesťanství nemají přehled o argumentech proti křesťanství... a reagují na podobné otázky podobně podrážděně. A já mám spoustui protichůdných tvrzení a hledám zdravého člověka aby mi odpověděl. Tady ho však nenacházím.... tady jsou jen nemocní jejichž stav se dietou bude lepšit až do smrti. Stejně tak jako křesťan nebude nikdy za živa svatý... a důvodem jsou výmluvy na to co sám nemůže měnit.
Mandragoro,nemuzi verit ze bys byl tak povrchni ze mas takoveto nazory.
Heled,ja jsem krestan,katolik,a prave ctu knihu o budhismu.Mam spoustu argumentu proti krestanstvi,pokud to k necemu je dobre,nejake bojovani,pro a proti...
Svatych jsem jich potkal nekolik,ale hlavne si netroufnu soudit kdo je svaty.
chces soudit celek na zaklade sve mikro zkusenosti z krestany?kolik jsi jich skutecne poznal?
tohle jsou tak silny predsudky ze mi to neda nenapsat Ti jak jsi zaujatej.tak bacha at neskoncis jako katolik :D ja je taky nemel rad,protoze jsem je soudil z venku.jen hloupi lide soudi z venku.a tak jsem byl priveden do cirkve abych pochopil...
A jinak jsem taky pochopil ze si tu hrajeme hru na skatulky.Jogin,krestan,budhista,ten muze to,tenhle zase tamto,tenhle smi byt osvicen,jiny ne,jogin na sobe maka,krestan se flaka,jen veri v Boha.tisickrat jsem se setkal s tolika lidmi odlisnych nazoru,na jiste urovni zuri valka.kdo jsou vojaci a zabijejici?duchovni lide.tvarici se desne udusevnele,nafoukli egoiste zabijeji jeden druheho,a pak usednou na svuj meditacni polstar nebo se pomodli k svemu Bohu.
Proc se radsi nemame radi?to je lepsi nez B12 :D

Ja nemel rad muslimy,pro svou omezenou zkusenost z Londyna.a potkal jsem jich mraky.
pak jsem navstivil Iran a Pakistan a ted rikam ze muslimove jsou nejlepsi lide na svete.
Mozna az pojedu nekam kde jsou skutecne krestane,treba Afrika,Filipiny,tak uvidime zase krestany v jinem svetle.

Jedna vec na konec..pises ze hledas zdraveho cloveka..myslim ze nehledas,protoze naposled co jsi hledal nekoho kdo neji maso,tak Te ten clovek take nezajimal,to si jen rikas.
Jinak nevim kdo jsi ze vis ze jsou tu vsichni nemocni???
Vis ono Te neco zere,ale proc to ventilovat do ostatnich?
ja mam pocit ze Te nejvic zere ze MUSIS jist zdrave a nemuzes si dat kure.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Jista píše:Jedna vec na konec..pises ze hledas zdraveho cloveka..myslim ze nehledas,protoze naposled co jsi hledal nekoho kdo neji maso,tak Te ten clovek take nezajimal,to si jen rikas.
Jinak nevim kdo jsi ze vis ze jsou tu vsichni nemocni???
Vis ono Te neco zere,ale proc to ventilovat do ostatnich?
ja mam pocit ze Te nejvic zere ze MUSIS jist zdrave a nemuzes si dat kure.
Dlouhá obhajoba křesťanství. Jinak pro mě zdravý člověk se pozná tak, že se ničeho držet nemusí a přesto nemá potíže. A je mi jedno čeho se drží... prostě potřebuje nějaké fiktivní hodnoty a směry a tam já vidím slabost ducha. Mě žerou akorát moje vlastní závislosti... a na kuřeti to rozhodně není... to jsou jen prostředníci... toho monstra co je ukryto. A na zdravé a nezdravé taky nezáleží když je člověk nad tím rozlišováním. Co mě nejvíce žere je že, nezapadám... nemůžu najít to místo kam patřím tak, aby vše ladilo... hlavně abych nedráždil okolí. Proto hledám okolí, které je nad věcí... tam budu moci i něco obdivovat a vědět že jsem správně...

V tom jediném ještě pro mě žena zustává přitažlivá. Že mi dá to vědomí že někam patřím. Hlavně musí býti příznivá energetická odezva od lidí s žádnými jinými druhy existence problém není. V lidech se nevyznám., protože jsou uzavření neupřímní a tedy lžou. Nerad jsem pak zdrojem jejich starostí... a přitom nemůžu být jako oni. Až toto dořeším pak najdu ukotvení kde můžu zapustit kořeny vyrůst a rozkvést. Chybí mi tedy prvek země... jsem jako chmýří pampelišky unášené větrem... neustále se tázající... kde je můj domov, co mám vlastně tady dělat, když cokoliv udělám je špatně a ve vzduchu zapustit kořeny nemohu. A ten vítr ne a né ustat.

Jsem jako herec hledající svou životní roli, která byla napsána přímo pro něj. Ve které se nalezne, ve které zazáří a bude plně využit jeho potenciál i jeho dar pro danou věc. Zatím nevím... vše co mi dali zahrát publikum odsuzuje.... je to propadák... a já netoužím ani tak po úspěchu nebo po slávě... po uznání od druhých jako po tom vědět... TOTO je to pravé pro MĚ. Ani karty neví... a tak se ptám proč tu jsem... k čemu to je plahočit se den ode dne od ničeho k ničemu? Pokud mám být budižkničemu... potřebuju to jasně vědět a pak do toho dám všechno a budu naplněn.
Všechno velké je jednoduché.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Je to on, teda ono :!: :wink: Teraz ma o tom presvedčilo :lol:
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Jo Reni, ale myslím, že k tomu poznání už asi většina z nás došla. Ale zdá se mi, že teď je naše komunikace trochu lepší a myslím, že ke smazání příspěvků nedojde, nepřijde mi to teď tak "ostrý"
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Nešťouchat! :wink: :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

mandragora píše:Jsem jako herec hledající svou životní roli, která byla napsána přímo pro něj. Ve které se nalezne, ve které zazáří a bude plně využit jeho potenciál i jeho dar pro danou věc. Zatím nevím... vše co mi dali zahrát publikum odsuzuje.... je to propadák... a já netoužím ani tak po úspěchu nebo po slávě... po uznání od druhých jako po tom vědět... TOTO je to pravé pro MĚ. Ani karty neví... a tak se ptám proč tu jsem... k čemu to je plahočit se den ode dne od ničeho k ničemu? Pokud mám být budižkničemu... potřebuju to jasně vědět a pak do toho dám všechno a budu naplněn.
Myslím že to tu na nás hraješ už hodně dlouho. Mluvíš o neupřímnosti ale ten kdo si tu s náma hraje jsi Ty, asi jsi vážně člověk mnoha tváří ale myslím že jsi tak nějak labilní. Myslím že by se to dalo nazvat schýza. Bohužel se nepozná čemu věřit a čemu ne.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

hofikos píše:Jo Reni, ale myslím, že k tomu poznání už asi většina z nás došla. Ale zdá se mi, že teď je naše komunikace trochu lepší a myslím, že ke smazání příspěvků nedojde, nepřijde mi to teď tak "ostrý"
Veď ja viem, ale doteraz som to mala akosi na háku - je, či nie je... Tento posledný príspevok ma ale fakt pobavil. :lol:
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

no mozna nejsem uplne sama kdo si mysli ze stesticko/mandragora je dusevne nemocny...
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Já nevím.. Každý máme nějaký názor na povahu těch či oněch příspěvků, ale velice nerada sleduju, jak tu vzniká něco jako.. útočení. Je to nutné? Je někdo duševně chorý? Záleží na tom? Škodí nějak? Prostě se mi moc nelíbí, když se z přátelského pošťuchování pozvolna stává něco o poznání méně přátelského, přijde mi to zbytečné. Každý jsme nějaký a zastávám názor, že ventilovat se (pokud to není nějak extra vulgární či agresivní) je vpodstatě zdravé - přejme si to jako součást sebeozdravného procesu :) A pokud to někoumu dokáže rozhodit zažívání, taky to může svědčit o mírné nevyrovnanosti.

Což vše myslím přátelsky a vlídně, doufám, že to tak alespoň trochu vyznělo.

Make love not war :wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

mlok píše:no mozna nejsem uplne sama kdo si mysli ze stesticko/mandragora je dusevne nemocny...
Zase ho nehažme do jednoho pytle s "nemocnejma". Jen myslím že to prostě trošku přehnal a někde lítá mezi několika světy a libuje si v tom. Potom sem v útržcích několika osobnostech (těch co zde bude přijmuta) prezentuje něco co zde bude opět přijmuto, a zároven se zde ukazuje jedna jeho skutečná bolavá část (ta co nemá přítelkyni a má problém se ženami a se vztahy vůbec) o který možná ani neví že se ukazuje. Ta bolavá část se snaží nějak dostat do jeho vědomí a když má chvilku navrch všechny ostatní jeho rozdvojení raději utečou nebo si vymyslí další svět jen aby to opravdové nebolelo. Je to fakt propletenec a možná se pletu.

Btw. mi to připomíná, alkoholik si taky dlouho myslí že nemá problém, že to zvládá, to samé narkoman. Viděl bych tu určitou podobnost.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

doubravko. Snažím se ho pochopit.

štěstíčko: Snažím se Tě pochopit.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

ja to ale nemyslela nijak zle a utocne. Kdyz nekdo rekne, ze ma spatnou stitnou zlazu, nebo lymskou boreliozu nebo treba problem se zlucnikem, tak je to "prijatelne", kdyz je nekdo nemocny dusevne, tak je to neco "spatneho, moralne diskreditujiciho" ci tak nejak? Myslim, ze stesticko sam nekde v tech smazanych prispevcich psal neco o lecbe na psychiatrickem oddeleni, nicmene si to nepamatuju a dohledat to nejde. A rozhodne nemyslim, ze dusevne nemocni lide jsou spatni ani to nemyslim jako invektivu. Z prispevku stesticka/mandragory mam ovsem velmi silny pocit, ze v tomto smeru neni zcela v poradku. Pokud jsem se ho tim dotkla, pripadne kohokoliv jineho, moc se omlouvam
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

doubravka píše:Což vše myslím přátelsky a vlídně, doufám, že to tak alespoň trochu vyznělo.
Je těžké někomu důvěřovat, když pokaždé když mu ukážeš nějakou svou slabost tak ti vrazí ránu... a sám se povýší na bezchybného frajera... a když za ním přijdeš se svou starostí podělit se... vynadá ti, když chce ozřejmit co tě trápí a ty očekávaje nějakou radu či stanovistko z jiného a nezaujatého pohledu... pak se ti veřejně vysměje a kouká se na tebe s patra. Těžko se dá najít někdo kdo dokáže mít pravé pochopení, kdo má srdce. Ono se to dobře říká, že teprve v nouzi poznáš přítele.

A ačkoliv jsem ani jednou neponížil žádnou osobu... soudem jsem se nikoho nedotkl... přesto má osoba získala mnoho přívlastků... Všechny mé přispěvky jsou obecné... jen přidávám a dělím se... přesto jsem pořád terčem... a já nevím jaký mám být aby to prostě fungovalo. Jsou lidi se kterýma se normálně můžu bavit o tématech a soustředíme se jen na téma... obohacujeme se o zkušenosti... ale takových lidí je málo. Ostatní jsou pořád na lupičské a válečné stezce. A když někomu dám šanci ukázat jak je dobrý... tak mu ta šance spíše uškodí.

Připadám si jako houslista na planetě malířů... můžu se bavit s nimi jen o tom malování... ale jakmile bych chtěl něco o hudbě... okamžitě narazím ačkoliv se x-let bavím snimi kvůli nim o malování. Až jednou potkám druhou osobu taky hudebníka... pak se bude možné bavít o všem a bude to bez narážení. Lidé jsou asi hodně vztahovační nebo co... nebo já nevím, ať mi to někdo vysvětlí... na co v něm moje příspěvky narážejí že je bere tak osobně.

Jednou jsem se setkal se třemi kamarády, každý mě x-let znal, každý byl jiný... a s každým jsem se bavil o tom jeho... jeho stylem... a on si myslel, že mu rozumím... že ho chápu, že jsem mu blízký... Všechno fungovalo do té doby než jsme se sešli současně... a teď jsem se s jedním bavil tak, s druhým tak, s třetím tak... aby byli všichni spokojeni jako když jsem se s nimi bavil o samotě... jenže se stalo úplně něco jiného... všichni mi vyčetli to, že jsem různorodý, že se s jedním bavím jako takový člověk a s druhým jako makový... a že se ve mně spletli a že jsem je podváděl apod. A přitom já jsem jim dával jen to porozumění... proto zvláště ve skupinách mám problém... protože lidé na sebe žárlí... každý by chtěl všechnu mou pozornost pro sebe...

Ačkoliv se umím naladit na vlnu každého a být mu společníkem... zatím jsem nepotkal nikoho kdo by se uměl naladit na vlnu mou a být mi společníkem... stále mohu pohlížet jen dolů... a jen dávat... jen dělat oporu... ale sám nemám kde brát, sám nemám oporu... a já bych se chtěl taky zdokonalovat a něco naučit od zkušenějšího v tom co zajímá mě... nebo aspoň slyšet zážitky když né hlubší tak aspoň podobné abych věděl že nejsem sám.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Duševně nemocný... co to je? Tak se snadno označí ten "jiný" jehož nemůžete pochopit?

Já jsem ještě ani jednou neviděl duševně nemocného... ale pouze člověka jenž nemůže najít odpovědi na to s čím se to setkal. A tím nemyslím fyzickou sféru. Dobře to jde vidět ve filmu Gothika... jak člověk co léčil duševně nemocné sám se setká s tím co jeho pacienti a je považován svými kolegy za blázna a nikdo se o jeho vnitřní rozpor z toho všeho co se mu děje a jiným ne nezajímá.

Kdybyste někomu z mých přátelů řekli, že jsem duševně nemocný... tak by se vysmáli oni vám. Mám prostě širší záběr souvislostí... a vidím že nic z toho co vy považujete za jasné a na čem stavíte další jasné... není až tak jasné... a že celá lidská psychika se může shroutit během jednoho dne... stačí když najdu tu správnou spodní kostku, na které stojí to všechno vaše psyché. Z praxe vyplynulo... že ačkoliv se mě snažilo rozložit mnoho lidí, neuspěli a rozložili se k tomu ještě sami tím že šprtali do věcí, na které se dívali až dosud jen jedním okem a považovali je za jasné. Proto se raději bavme o vitariánství.

Já se zajímam o INFORMACE... FAKTA... STATISTIKY... VÝSLEDKY... to mi stačí k tomu zjistit co chci zjistit. A ikdyž to bude znamenat to že ani sebelepší výživa nevyřeší můj problém se zažíváním, budu mít aspoň rychle a zavčasu odpověď že příčina je jinde. Moc času nemám... a já hledám tu příčinu. Zatím se vyrýsovalo že ať jím co jím... je to jedno... když nejím tak problém zmizí... no spíš nemá způsob jak na sebe upozornit. A když začnu zase se vrátí.

Třeba jsem četl příběh o muži... který se přestěhoval do velkoměsta a začal mít zdravotní problémy. Neustále ho sužovali nemoci a různorodé potíže... nikdo si s tím nevěděl rady... až našel člověka který mu hned řekl, že je alergický na výfukové plyny. A tak se změsta odstěhoval a potíže zmizely. Kdybych tak věděl na co tak reaguje mé podvědomí, co je tu špatně... pak bych se nemusel tak pracně pokus omyl roky zdržovat s nějakými psotupy a tisícerými zaručenými radami jak se zbavit symptomů. Já možná sám tuším... kde je problémo... ale to se nedá vyléčit, poněvadž příčino toho je princip tohodle světa, s jehož mánií já se neztotožňuji a ona mě brzdí a stahuje ke dnu.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

pmn prilis analyzujes. hladaj co ta obstastni a ono sa to pmn casom vytrati.
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

mandragora píše: ...Ačkoliv se umím naladit na vlnu každého a být mu společníkem... zatím jsem nepotkal nikoho kdo by se uměl naladit na vlnu mou a být mi společníkem... stále mohu pohlížet jen dolů... a jen dávat... jen dělat oporu... ale sám nemám kde brát, sám nemám oporu...
...A ikdyž to bude znamenat to že ani sebelepší výživa nevyřeší můj problém se zažíváním, budu mít aspoň rychle a zavčasu odpověď že příčina je jinde. Moc času nemám... a já hledám tu příčinu.
Najdi si svou vlastní cestu (vlnu), se kterou budeš spokojen a na té také neustále pracuj. Protože okolí je Tvým zrcadlem.
Pokud jsi šťastný a spokojený, září i Tvé okolí. Pokud se zlobíš a jsi nespokojený (třeba jen skrytě někde uvnitř), vidíš v okolí jen neporozumění. Proto stejné okolí můžeme vnímat každý jinak, vidíme v něm vlastně sami sebe. Vidíme tak, kde nás bota tlačí a tam někde můžeme najít příčinu.
Co se Ti nelíbí na Tvém okolí, nelíbí se Ti vlastně na sobě a tam napři své síly, abys byl spokojen. Veškeré změny Tvé okolí opět zachytí a bude se Ti postupně proměňovat před očima.
Přeji hodně vytrvalosti, síly a pokory.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Beruška píše:Najdi si svou vlastní cestu (vlnu), se kterou budeš spokojen a na té také neustále pracuj.
Takže mám být sobecký a dravý? Ale já takový nechci být. Navíc mi to s pokorou nejde nějak dohromady. Já tu vlnu našel... ale nemohu na ní existovat mezi lidmi.

V podstatě jedna moje kamarádka... se hledala... poněvadž jí rodiče neustále říkali ať je normální... jako jiní. A když se ve třiceti našla... tak to její příbuzenstvo absolutně nepřijalo... a vnikl takový konflikt, že ji umístili do ústavu s maniakálně depresivním postižením... kde zjistili že ji nic není. A dostala se tam na základě toho... že ji nikod nedokázal říct co je špatně, když ona se cítila konečně tak skvěle. To ji dostalo do propasti ona byla ve stavu dávání a sdílení... ale lidé na ni za to křičeli a utíkali před ní.

Jednou jsem viděl v praze Jeptišku co se dostala do vytržení ducha... začala tancovat, zpívat... vyzařovala radost a energii... lidé na to koukali jako na bláznovství a zavolali ambulanci aby ji zklidnila. Kde je tedy problém? Jí nic nevadilo... všemu říkala děkuju... mockrát děkuju... ikdyž jí nadávali... ikdyž ji nakládali... byla šťastná... pořád šťastná... a proto z ní doktoři rychle museli udělat zase nešťastnou... tedy normální, kontrolovatelnou, předvídatelnou... takovou aby ji společnost přijala a mohla ji využít.
Naposledy upravil(a) mandragora dne čtv dub 10, 2008 12:39, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Stesticko,pises ze vyhledavat fiktivni smery je slabost ducha..budiz,je to Tvuj nazor,ne universalni pravda.Ale zaujalo me ze hledas v zene pocit ze nekam patris.
nemyslis si ze je to velmi vrtkava puda pro zapousteni korenu?
Neni potom vice zakorenen nekdo kdo nasleduje urcitou cestu,nabozenstvi s virou v neco vecneho,a cloveka presahujiciho?
Pokud srovnas tyto dve veci,ktera se zda byt vetsi slabosti ducha?
Hledat oporu v zene,nebo treba v Bohu ci cirkvi?
Mimochodem me trapil stejny problem,chtel jsem nekam patrit,a ted jsem moc rad ze patrim,mam ohromnou rodinu,spoustu krasnych lidi,patri mi ohromny majetek,muzu si vybrat krasny dum a zit v nem zdarma,nebo ho jen navstivit kdekoliv na svete,vsude me v nem privitaji pratelsti lide.
To proto ze jsem v cirkvi,a dokonce proto ze ja jsem ta cirkev.Cirkev neni skupinka lidi nahore ve vedeni,ale kazdy z nas.Vubec mi to neprijde jako dusevni slabost.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

precti si castendu, tam najdes odpoved.
V principu jde o to, ze ve spolecnosti musis hrat normalniho a nestastneho. Jinak ve spolecnosti neprezijes. A ano musis byt dravy a sobecky. Jenze diky tomu, ze ti budou vsichni lide naprosto ukradeny se budes paradoxne projevovat jako maximalne stedry a mily clovek.
Pro mne osobne je cesta zpopularizovana C.Castanedou, jez je v podstate kombinaci stoicismu, pantheismu a okorenena magii, nejlepe pochopitelna a dava odpovedi na takrka vsechny otazky.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Jista píše:Vůbec mi to nepřijde jako duševní slabost.
To poznáš sám až ti tu Církev vezmou... prostě ji před tebou celou vymažou. Dovedeš si představit bez ní být... kým bys byl? Bez směru, bez kořenů... ze kterých jsi ty roky žil? Ty jsi našel v tomto světě lidi tobě podobné... a tam jsi zůstal. Já chci jít dál... až daleko daleko kam až můžu zajít. Těžko najdu lidi tomu podobné... a dokonce i vím, že kdybych je našel... zanedlouho bych je opustil... protože ve skupině člověk snadno upadne do pohodlného klamu. Pochybnost mě vede až na vrchol.

V tom filmu hvězdný prach byla padlá hvězda... která taky se mohla rozzářit jen na základě nějakých podmínek. Mě stačí najít ty podmínky a pak je už neptřebuji... jako když ohořelou sirku odhodím... nemám však pro co se zapálit... když vše bude jen prach.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:Jenze diky tomu, ze ti budou vsichni lide naprosto ukradeny se budes paradoxne projevovat jako maximalne stedry a mily clovek.
Smutný paradox, a provokativní podpis.
Naposledy upravil(a) mandragora dne čtv dub 10, 2008 13:00, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Ale Stesticko,cirkev nikdo nemuze zrusit,muzou ji zakazat,muzou ji lidi sami zavrhnout,ale jeji podstatou je mysticke telo Kristovo a to je vecne.
Pro me osobne je cirkev mistem spasy,protoze je tam Buh ktery tu spasu nabizi a ja ji mohu prijimat.Nic sloziteho.Driv jsem po letech samospasy malem skoncil v psychiatricke lecebne...
Ja osobne tam nemam na cem ustrnout,protoze to beru velmi proste.
Neresim blbosti a jdu za svetlem.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

mne by zajimalo jak si vlastne takovy krestan predstavuje spasu. Co si predstavujete pod pojmem "spaseni" ?

Islam v tom vidi cestu do raje. Hinduiste, budhiste vymaneni z cyklu znovuzrozeni, Indiani zachovani vedomi a proklouznuti kolem orla. Co v tom vidi krestani?
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Jista píše:Ale Stesticko,cirkev nikdo nemuze zrusit,muzou ji zakazat,muzou ji lidi sami zavrhnout,ale jeji podstatou je mysticke telo Kristovo a to je vecne.
Pro me osobne je cirkev mistem spasy,protoze je tam Buh ktery tu spasu nabizi a ja ji mohu prijimat.Nic sloziteho.Driv jsem po letech samospasy malem skoncil v psychiatricke lecebne...
Ja osobne tam nemam na cem ustrnout,protoze to beru velmi proste.
Neresim blbosti a jdu za svetlem.
Stále to nechápeš... ustrnul si na nějakých základních stavebních kamenech co ti dávají jistotu... ale až budou ty kameny před tebou povaleny a proměněny v prach... pak bych nechtěl být ve tvé kůži. TO bude ještě horší než před léty... to jsi ještě nepřišel o to na co ses tak upnul... a vsadil všechno...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Uvádím jak snadno se ze dne na den může změnit člověku život... a pak babo raď... a do konce života je na lécích a zkuste jim radit jak se dostat do pohody... když denně čelí takovým nervovým vypětím na hranici smrti...

Rozdíl mezi úzkostí a strachem je ten, že při úzkosti má člověk pocit ohrožení, ale neuvědomuje si z čeho, nemá konkrétní podnět. To vede k tomu, že je ostražitý a připravený na možné nebezpečí. Úzkost může volně plynout, nebo se objevit v záchvatech – panických záchvatech. Spontánní úzkost se objevuje náhle a bez příčiny, na rozdíl od fobie, kdy má člověk strach z konkrétních situací, kterých se lidé obvykle nebojí.

Rudolfovi je 33 let. Pracuje jako zaměstnanec prestižní bezpečnostní služby. Je dosud sportovně aktivní, věnuje se jako trenér orientálním bojovým uměním. Kromě toho běhá, plave a hodně posiluje. První záchvat paniky dostal při cvičení v posilovně. Během obvyklé série cviků se mu najednou začala točit hlava a dostal strach, že omdlí. Ucítil mravenčení v prstech. Hlava se mu točila čím dál víc, musel si sednout. Dostal hrozný strach. Byl přesvědčen, že má mrtvici. Brněly mu ruce a těžko se mu dýchalo. Snažil se tedy dýchat pravidelně a zhluboka. Náhle dostal do prstů křeče, nedokázal je od sebe odlepit. Rychle si nechal zavolat pohotovost. Odvezli ho do nemocnice, kde mu řekli, že je zdráv. Nerozuměl tomu. Za týden při posilování se totéž zopakovalo. Raději přestal posilovat. Obešel několik známých doktorů, ale nic mu nezjistili.

Ivetě je 28 let. V posledních dvou letech trpí záchvaty paniky. První ataku měla během dopolední pracovní schůzky. Místnost byla malá a přeplněná lidmi. Iveta byla unavená, minulou noc absolvovala večírek. Dosud nejedla a měla před menstruací. Panika přišla najednou, z ničeho nic. Cítila, jako by se jí nad hlavou přelila nějaká vlna. Chvíli jí bylo horko, pak zase zima, začalo jí prudce bušit srdce. Šla k otevřenému oknu, protože cítila, že musí na vzduch. Celá se rozklepala. Měla pocit, že se na ni všichni dívají. Šla na záchod, tam se rozplakala. Za chvíli to přestalo, nicméně nabyla přesvědčení, že musí být vážně nemocná. I když všechna vyšetření dopadla dobře, stále měla strach, že umře. Záchvaty se začaly opakovat. V práci se vyhýbala setkání s druhými lidmi. Zjistila, že spíše propadne záchvatu, když je unavená a když je ve společnosti více lidí. Kromě záchvatů je stále bez zjevného důvodu napjatá.

Karlovi je 36 let. Poprvé mě to potkalo v autě. Spěchal jsem na důležité jednání a uvízl jsem v dopravní zácpě. Najednou jsem ucítil píchání v hrudi, bušení srdce a začal jsem se potit. Napadlo mě, že je to možná infarkt. Nemohl jsem dodechnout a dostal jsem strach, že se udusím, dokonce mě začaly brnět i ruce. Dojel jsem do nemocnice. Řada vyšetření ale infarkt či jiné závažné onemocnění vyloučila. Prý je to od stresu v práci. Přál jsem si tomu uvěřit, ale nemohl jsem. Příznaky byly tak silné, že jsem měl vážně strach, že umřu. Od té doby se mi podobné záchvaty začaly objevovat častěji – při jízdě do zaměstnání, někdy dokonce i při jednáních. Dokonce se mi stalo, že jsem se z ničeho nic v noci probudil a cítil, že mi buší srdce a nemůžu dýchat. Opakovaně jsem byl na pohotovosti. Dívali se na mě skrz prsty. Ale já si to opravdu nevymýšlím.
Naposledy upravil(a) mandragora dne čtv dub 10, 2008 13:12, celkem upraveno 2 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mandragora píše:
Jista píše:Ale Stesticko,cirkev nikdo nemuze zrusit,muzou ji zakazat,muzou ji lidi sami zavrhnout,ale jeji podstatou je mysticke telo Kristovo a to je vecne.
Pro me osobne je cirkev mistem spasy,protoze je tam Buh ktery tu spasu nabizi a ja ji mohu prijimat.Nic sloziteho.Driv jsem po letech samospasy malem skoncil v psychiatricke lecebne...
Ja osobne tam nemam na cem ustrnout,protoze to beru velmi proste.
Neresim blbosti a jdu za svetlem.
Stále to nechápeš... ustrnul si na nějakých základních stavebních kamenech co ti dávají jistotu... ale až budou ty kameny před tebou povaleny a proměněny v prach... pak bych nechtěl být ve tvé kůži. TO bude ještě horší než před léty... to jsi ještě nepřišel o to na co ses tak upnul... a vsadil všechno...
já myslím, že to napsal tady, povaleny nebudou...
Jista píše:Ale Stesticko,cirkev nikdo nemuze zrusit,muzou ji zakazat,muzou ji lidi sami zavrhnout,ale jeji podstatou je mysticke telo Kristovo a to je vecne.
.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Sluníčko píše:já myslím, že to napsal tady, povaleny nebudou...
Jista píše:Ale Stesticko,cirkev nikdo nemuze zrusit,muzou ji zakazat,muzou ji lidi sami zavrhnout,ale jeji podstatou je mysticke telo Kristovo a to je vecne.
.
Podstatou je, že to bylo jen někde napsáno, jen někým tvrzeno... takže se to dá vzít kdykoliv... je-li možné takovou víru přijmout je možné ji i odejmout, je-li možné takovou Církev ustanovit, lze ji taky zrušit. Jaká Církev tu byla asi před tím věčným Kristem? A přesto lidi žili... Sám jsem byl svědkem jak mi bylo vzato všechno čemu jsem věřil ve svém snění... jen jedinou konfrontací se skutečností...
Všechno velké je jednoduché.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Urcite bude nejaky nazor na spasu co rika vedeni cirkve,ale mam za to ze je to individualni.
Prvne bych chtel napsat ze nevim co je to spasa,a nemam o ni nejake zvlastni predstavy.
Ale tusim ze ma jakoby dve casti.jedna cast,ta uz je dana a hotova,a tu muzeme pouze prijimat od Krista jako dar,tu pro nas vykonal na krizi.
Jejim hlavnim znakem je odpusteni a usmireni lidi s Bohem.pro to nemuzeme nic vykonat.
Druha cast je ta spasa,ktera uz vice zalezi na nas.Nikdo se nastane spasenym jen tim ze se necha pokrtit,coz si mnoho krestanu mysli,zvlast protestante,Born again christians,atd.zrejme si tim ale zajisti vstup do nebe,ale kdo vi??
Takze krestan musi aktivne pracovat a spolupracovat s Bozi milosti a hlavne ji neustale prijimat,formy jsou ruzne.Tim se odcini ne hrichy,ty byly smazany,ale jejich nasledky.i to muze trvat cely zivot,protoze jen v nasi pameti ta spina zije pekne dlouho.
tohle ja vazne slozite na to abych do toho videl nebo tomu rozumel,cerpam jen ze sve zkusenosti.
JInak jako cil ,ideal spasy mam absolutni cistotu mysli a tela.To je ale spis jen takovy ideal co dava silu na ceste,nez abych mel predstavu jak to vypada.treba to ani neni mozne tady na zemi.
Nekdo muze byt spasen tim ze na smrtelnem lozi o to pozada,a pritom cisty nebude,jako lotr na krizi vedle Jezise.
Takze nevim.Spasa ma zrejme hodne stupnu,ale konecny cil na zemi bude vsude stejny,jako v budhismu,joze,nebo v samanismu,a to jednota a splynuti s Bohem.Jenze o tomhle vedeni cirkve navzdory slovum Krista nerado slysi...Kdo svuj zivot pro me ztrati,nalezne jej.
Kazdej si to proste vykladame jinak,a v tom je ta legrace. :lol:
Melilotus
Příspěvky: 9
Registrován: pon úno 18, 2008 15:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Melilotus »

Ještě k té úzkosti: Ano, není to jednoduché. Dobře vím o čem mluvíš. Je důležité mít někoho blízkého komu důvěřuješ. Tito lidé jsou velmi citliví. Bohužel jsem svými hloupými poznámkami ztratil důvěru hodně fajn přítelkyně, která občas nějakou lehčí formou úzkostí trpěla, i když asi nějakou jinou. Tehdy jsem to tak nevěděl. :evil:
"Vyhledávání pomoci a ujištění: Obavy, starosti a úzkost vedou osoby trpící poruchou k hledání pomoci a ujišťování. Pomoc hledají u blízkých, někdy u dobrých přátel a často u lékařů různých oborů medicíny. Konkrétní pomoc ani ujištění však nepomohou, protože příznaky paniky jsou natolik silné, že postižený bývá přesvědčen, že mu všichni lžou, nebo nejsou dostatečnými odborníky, aby jeho potížím dobře rozuměli. I když se znovu a znovu nechává vyšetřit a nic vážného se nezjistí, nenachází klid. Uklidnění funguje vždy jen na krátkou chvíli. A téměř vždy s množstvím podstoupených vyšetření dochází paradoxně k nárůstu úzkostí. Někdy si postižený čte různé příručky domácího lékaře, objeví na sobě příznaky různých nemocí a znovu se vyděsí."

Koho to zajímá, najde více na http://www.panickaporucha.mistecko.cz/o-panicke-poruse
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mandragora píše:
Sluníčko píše:já myslím, že to napsal tady, povaleny nebudou...
Jista píše:Ale Stesticko,cirkev nikdo nemuze zrusit,muzou ji zakazat,muzou ji lidi sami zavrhnout,ale jeji podstatou je mysticke telo Kristovo a to je vecne.
.
Podstatou je, že to bylo jen někde napsáno, jen někým tvrzeno... takže se to dá vzít kdykoliv... je-li možné takovou víru přijmout je možné ji i odejmout, je-li možné takovou Církev ustanovit, lze ji taky zrušit. Jaká Církev tu byla asi před tím věčným Kristem? A přesto lidi žili... Sám jsem byl svědkem jak mi bylo vzato všechno čemu jsem věřil ve svém snění... jen jedinou konfrontací se skutečností...
já myslím, že to je o cestách pro lidi, před tím také nějaké byly nyní také jsou i jené než co zosobňuje Kristus, je to pomoc na vlastní cestě...všechny cesty vedou k jednomu cíli.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ano ano, ako uz ostatne naznacila aj vyssie uvedena signatura dvdmchla :))
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

dvdmchl píše:Mozna je mnohem lepsi naucit se koukat na cokoliv a svoje emoce si pri tom ovladat. Onen ranc v horach je pekna vec, ale ve skutecnosti je to zase jenom unik od reality.
Realita muze byt drsna, ale unik nic neresi.
aha, tak musím upřesnit ... Aktívní vyhýbání se ZBYTEČNÝM negativním informacím (či jinak - ano útěk od reality ale té zbytečné, která nijak pozitivně neovlivňuje život můj ani mé rodiny), mám na mysli toto:

- nějakej trouba přizabije svýho psa nebo dokonce dítě
- někde vybuchne bomba a zabije X lidí
- politik zpronevěří 2-10 melounů
- atd atd.

co mi tyto zprávy dají : uspokojí mou zvědavost - toť vše z kladných stránek, jinak :

- naštvou mně, rozladí ... atd.

jenže :

- nic s tím udělat nemůžu, ty věci proběhly nezávisle na mém konání či myšlení


Ignoruji veškeré tyto informace (jen ty bilboardy na ulici nemožno nevidět :? ) už 2-3 roky a ani jednou se mně nestalo, že bych o něco přišel ... jen se míň trápím (lépe snad rmoutím), toť vše ...
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Stesticko,nebud zla sudicka.chapu ze jsi mel spatnou zkusenost,ale nemusi ji mit vsichni.
pokud si prectes bibli,tak to vse pochopis.
Buh ustanovil novou a vecnou smlouvu mezi lidmi.To nekdy zacit muselo.
A vira?ja jsem jeji odpurce.odmitam viru vuci jakemukoliv dogmatu,doktrine,cokoliv co vzniklo v lidske hlave a ziju je z osobni zkusenosti.a pokud se uceni treba cirkve shoduje s mou zkusenosti,pak to prijmu,pokud ne,odmitnu nebo necham otevrene...jednoduche.
protoze ja bych nechtel byt obeti hry na viru..jeden veri tomu,druhy necemu jinemu,ale odporuje si to.jeden z nich se musi mylit.
ja bych nechtel byt ten co si mysli ze zrovna trefil do cerneho.
Vira podle me se musi vztahovat pouze k nekomu.Vira musi byt ve vztahu.Muzu verit v sebe,v Boha,lidi okolo me,ale verit slovum mi prijde osemetne.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Příspěvek od jans »

800914 píše:ano ano, ako uz ostatne naznacila aj vyssie uvedena signatura dvdmchla :))
:-)))
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Jista píše:Stesticko,nebud zla sudicka.chapu ze jsi mel spatnou zkusenost,ale nemusi ji mit vsichni. Pokud si prectes bibli,tak to vse pochopis.
No to je právě ten problém... mě to nikdo nevykládal jak to mám chápat. A taky nikdo neutvrzoval, že to je skutečně pravda a né jen pohádka. Takže to co jsem z toho pochopil já, je úplně jinak než to jak se to vykládá a navíc jak to bylo poupraveno překladem který laikům nedával smysl. Když si to přečte někdo kdo má vnitřní zkušenosti, satori apod. tak v tom uvidí něco jiného než nějaká babička, kterou to naučil chápat študovaný teolog kterého to a naučili chápat zase směrnice církve.

Když to srovnám s ostatními nezařazenými evangelii do bible, tak jsou tam evangelia o tom která třeba přímo prakticky radí jak obelstít starozákonního Boha nebo stavitele, stvořitele světa a vymanit se z jeho moci a svobodně vejít do království nebeského a uniknout tak nekonečnému koloběhu života a smrti.

Ono v dobách kdy se psaly ty evangelia byli gnostici... tedy praktikující meditace dle těch evangelií... a věřící... a byly mezi nimi války, protože ti gnostici měli dary ducha a ti věřící neměli žádné dary ducha protože k němu vůbec nešli kvůli své víře.

Víra o které však mluví Bible je víra bez vztahu, bez předmětu, bez důvodu, bez podmínek a pravidel... není to činnost nějaké individuality.
Naposledy upravil(a) mandragora dne čtv dub 10, 2008 18:24, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

a o tom to je,kazdy to vidi jinak.neni zadny jediny spravny vyklad.
Ale to hlavni pochopi vsichni stejne.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Jista píše:a o tom to je,kazdy to vidi jinak.neni zadny jediny spravny vyklad.
Ale to hlavni pochopi vsichni stejne.
Právě to co si myslí církev, že je to hlavní to je zcela nepochopené. Výklad je sama bible. A dost dobry výklad vnitřního procesu transformace. Jenže lidé podobenství adaptovali na předměty a osoby tohoto světa a proto zůstali jen u materialismu a věření svým omylům.
Naposledy upravil(a) mandragora dne čtv dub 10, 2008 18:36, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

mandragora píše:
Smutný paradox, a provokativní podpis.
Hm. mne sa vôbec nezdá byť provokatívny. Teda ten podpis. Ono je dobre na to nezabúdať. Ak na to pamätáme, tak mnoho vecí tu vieme precítiť lepšie a nad mnohými sa dokážeme povzniesť. Ako sme prišli, tak aj odídeme. Akurát k tomu máme možnosť pridať nejakú tú hodnotu do vyššieho levelu (alebo aj nie :wink: ).
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Standa K. píše:Aktivní vyhýbání se negativním emocím - nesleduju zásadně zprávy a vůbec televizi či rádio ... záběry výtržníků v Praze při zasedání Měnovýho fondu jsem rozcházel týden (měl jsem chuť tam jet a rozbit jim palice) ... záběry padajících dvojčat jsem taky v životě nemusel vidět a chybělo by mně něco ?? ... tak alespoň mentálně už žiju na svým ranči vysoko v horách ... civilizace je kdesi v neznámu
Ale od toho ta televize je... přímo se ani nestydí... "TV vaše pravidelná dávka emocí." Oni ze statistik vědí jak co udělat a co tam dát aby v lidech vznikala závist, vztek... protože to je zase přitáhne k obrazovkám... kdyby tam bylo jak všechno jen klape... jen pozitivismus... nikdo by se nedíval... a raději by trávil čas venku... ale strach co se zase chystá vzrůšo... prostě emoce... drogy... Film co člověka nechytne... nevtáhne... nevytrhne se nikdy nechytne.... človek touží po tom... vyhledává to a oni to vědí.
Všechno velké je jednoduché.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

heled Stesticko,proc porad hazis vsechno do jednoho pytle?
To mas vazne tolik predsudku?Vsichni rusove chlastaj vodku,vsichni amici jsou tlusty,vsichni politici kradou...to to mas vazne takhle??
jsou lide co tam vidi podobenstvi,jini vidi historicke udalosti ze kterych cerpaji,jini vidi neco jineho.kazdemu dle gusta.proste jsme svobodni.
ja bych si nedovolil mluvil za vsechny.
jen katoliku je miliarda a pul...muzes je prosim zhodnotit???
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

mimochodem,o jake vire mluvi bible?pokud zustaneme u noveho zakona a zvlast u Jezise?
ale tohle asi nema cenu resit...
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

jo,evangelii bylo nalezeno nekolik set,tzv.bludne,psane odpurci krestanu za ucelem mateni.
i dnes tolik vyhledavana esoteriky,kde Jezis rika,nemodlete se,nepostete,nedavejte almuzny.
zenu ucednici odezenou s tim ze neni hodna nebe,a Jezis rekne ze i ona se stane muzem aby mohla jit do nebe.
neprijde Ti to blbost?ale esoterici chorobne radi prijimaji vse jine...
tusim ze to ma byt Tomasovo.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

zminit v tento okamzik film Zeitgeist je uz asi hodne velka provokace co? :)

( http://zeitgeistmovie.com/ jsou tam i titulky)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Ty mas potrebu nekoho provokovat?
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

to ani ne...ale mam takovou zvlastni zalibu v kopani do hlinenych nohou :)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

tomu moc nerozumim.co to je?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mandragora píše:
Ale od toho ta televize je... přímo se ani nestydí... "TV vaše pravidelná dávka emocí." Oni ze statistik vědí jak co udělat a co tam dát aby v lidech vznikala závist, vztek... protože to je zase přitáhne k obrazovkám... kdyby tam bylo jak všechno jen klape... jen pozitivismus... nikdo by se nedíval... a raději by trávil čas venku... ale strach co se zase chystá vzrůšo... prostě emoce... drogy... Film co člověka nechytne... nevtáhne... nevytrhne se nikdy nechytne.... človek touží po tom... vyhledává to a oni to vědí.
ta TV na tomhle fakt staví, obzvlášť komerční
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Jista píše:heled Stesticko,proc porad hazis vsechno do jednoho pytle
Copak já tě hodil do pytle křesťanství? Já se dívám na lidi úplně jinak. Víš v Indii nebo tam v orientu, když člověk přkoná jistou bránu, může si na čele udělat značku. Protože tam vědí, že ten kdo ji nepřekonal nemůže poznat mistra nebo toho kdo je dál. Tak si pomáhají těmi značkami. Takže člověk s dvěma tečkami, čárkami hledá člověka se třemi aby mu vysvětlil podtstatu transformace. Ale taktéž člověk mající tři tečky jasně vidí toho kdo má za sebou jednui anbo dvě aniž by měl ty značky. Takže když se podívám na lidi takto... zjišťuju kolik podvodníků je přednášejících. A podívám se třeba na křesťany... vidím aha.. .dělají to deset let... a nemají ani jednu. Hmm... to bude asi pouhé ustrnutí.

Se zkušeností s tím že tato realita není realitou... že není tak pevná a vše co vní exituje je stejného základu... pak člověk nemůže slepě věřit a považovat vnitřní zkušenosti vyvolané zkrze prostředky té reality za pravdivé. To jako ve snu bych potkal Sněžíše a ten mi požehnal a pokřtil mě na sněžátko sněží... tak samozřejmě Sněžařství tolik uzbnávané v tom snu... bych v tom snu byl svatý muž... ale po probuzení, teprve člověk pozná že věřil nesmyslům. Ono na to stačí i kenšo.. .záblesk vlastní přirozenosti, nebo satori poznání podstaty nebo samádhi... odložení všeho falešného.

Já netřídím lidi co se posedli vírou na ty nebo ty... prostě mají stejný problém. Já jen říkám že né ti lidé... ale ten směr je klamný, ta víra je fetiší ega. Ale lidé to berou jako osobní útok, v čem jasně vychází najevo jejich připoutanost k dané věci.

Pro skušenost a překročení první brány je nutné zapomenout na souzení, na myšlení o sobě o čemkoliv, na svých úspěších, i svých přáních... atd.. na to že jsi křesťan, na to že exituje nějaký guru, Ježíš atd. Jen tak se může objevit záblesk vlastní přirozenosti... vůči němuž je vysvěcení papežem pouhá fraškovitá ironie. Kapišto?

V podstatě společnost vyžaduje po každém aby měl masku, nebu mu tu masku roli dává. Ale svobodný člověk je jen člověk... a jen sám sebou a proto se nedá zařadit... je nepředvídatelný dělá si co chce a kdy se mu zamane, neřídí se žadným směrem... a proto ho nikdy nemůže společnost strávit. Je pro něj měnší zlo jít a vydělávat peníze nějakou manuální činností, než být v klášteře a dělat takové pitomosti proti lidské přirozenosti.

Takže až potkám člověka který prošel vícero bran než se podařilo mně pak mi srdce zaplesá... jenže zatím co jsem viděl a to se týče i světoznámých Guruů vyhlídky nejsou moc růžové. Lidé neznají nevědí a tak když dostanou záblesk první brány... je to pro ně taková morda že si myslí že jsou už osvícení, že to bylo samádhi... protože tomu uspokojení se nevyrovná nic... žádný prostředek z této reality, protože vychází přímo nepodmíněně ze zdroje. Je to vlastní přirozenost... ale aby ji člověk zahlédl... musí se pustit všeho umělého co do sebe dobrovolně vpustil a čemu věří. Všem míněním o čemkoliv... a pak se to samo objeví. Do té doby je i Bible překážkou největší a člověk ji neporozumí.
Všechno velké je jednoduché.
Odpovědět