mandragora SOSP

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

mandragora píše:Já vám to řeknu takhle... není-li v těle přítomena zásoba B12... narušuje se metabolismus důležitých látek... to má za následek fyzické a energetické chátrání se přecitlivělost na změny teploty... příznaky jsou uvedeny při nedostatku B12 v podstatě není jejich výčet ůplný. Už to že půl roku sportuju a jsem na čisté VITA a přesto se to jen zhoršuje... navíc se množí záněty nervů a nervové bolesti... psyché naštěstí není agresivní. Hladina serotoninu, dopaminu a kdoví jakých hormonů pohody je desetkrát nižší než u vás. Člověk se cítí asi jako náruživý kuřák co si x hodin nezapálil... Každá složitější strava je vnímána jako jed. Dieta toto neřeší, sport taky ne. Nemám na sporty zdroje síly a energie a přivodil bych si poškození ještě větší... stačí když jsi jdu jednou za dva dny zaběhat asi tak 3 km... klouby mají dost. Až se spraví metabolismus bílkovin a tuků... tedy s pomocí pravého B12... pak se bude možné bavit o sportu a dietě. Zatím mi radíte všichni to čím jsem se řídil dva roky a nikam jinam než do nemocnice to nevedlo, protože to neřešilo skutečnou příčinu. Takže až vám dojdou zásoby B12 a dlouhodobě to nebudete řešit pak uvidíte co to umí. A pak můžete být chytří... a jít cestou dietní a postní a sportovní... a akorát si uškodíte.

Injekci nevěřím. Ale už jsem takto přemýšlel. Podrážděný však nijak nejsem. Jsem člověk tisíců tváří a neustále se měním a to zvláště vůči těm co se chovají pokrytecky. A jestliže mi někdo jen lže, pak ať se nediví, že mu neukážu ani já svou pravou tvář a jednat s ním budu jen pracovně.
Začni si stloukat rakev. Pořáde opakuješ dokola to samé a nečteš co jiní píšou. Nevím zda jsi štěstíčko ale stejně ignorandsky se tu choval i on.

Máš i zajímavé názory a zajímavé myšlenky, často některé strachy co zde prezentuješ cítím i já sám. To co zde ukazuješ je ale naprostej zmatek.

Zkus meditovat. Zharmonizovat se, jít sám do sebe.

A doufam že tvá reakce nebude opět ignorace a pohrdání.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Seraf píše:Začni si stloukat rakev. Pořáde opakuješ dokola to samé a nečteš co jiní píšou. Nevím zda jsi štěstíčko ale stejně ignorandsky se tu choval i on.

Máš i zajímavé názory a zajímavé myšlenky, často některé strachy co zde prezentuješ cítím i já sám. To co zde ukazuješ je ale naprostej zmatek.

Zkus meditovat. Zharmonizovat se, jít sám do sebe.

A doufam že tvá reakce nebude opět ignorace a pohrdání.
Jedni mi říkají sebestředný... jiní že mám jít víc do sebe... jedni mi říkají že jsem pohodář jakého svět neviděl... a druzí že se mám harmonizovat. Pak je zmatek jen ve vás a já vaše lži nebudu poslouchat. A už vůbec mě nebaví odpovídat pořád na věci týkající se mé osoby. Vy se zabýváte VITA výživou, proto jsem se tady přišel bavit o VITA výživě. Protože jsem chtěl prozkoumat jestli je skutečně zdravá při strikním dodržení tak jak se prezentuje lidmi, kteří ji strikně nedodržují, nebo dodržují jen krátce. Proto mě takový materiál nezajímá, poněvadž je nevěrohodný a nemůže mi dát odpověď , kterou jsem chtěl tady najít. Proto ignoruju vše co nevede k získání té odpovědi, protože mi akorát to, že někdo odsud má problém s pochopením toho co hledám... žere čas odpovídat mu na jeho osobní argumenty.

Přitom já vás nikdy do ničeho neutím... a jen se ptám... a prezentuju co jsem kde přečetl ... vy se kroutíte nebo ošíváte... poněvadž vaše důvody a reakce... jsou akorát tak adekvátní k vaší neupřímnosti.... a nejraději byste abych se já musel kvůli vám měnit.

Ale v podstatě se nemám čemu divit. Tak jako křesťané čtou jen o křesťanství nemají přehled o argumentech proti křesťanství... a reagují na podobné otázky podobně podrážděně. A já mám spoustui protichůdných tvrzení a hledám zdravého člověka aby mi odpověděl. Tady ho však nenacházím.... tady jsou jen nemocní jejichž stav se dietou bude lepšit až do smrti. Stejně tak jako křesťan nebude nikdy za živa svatý... a důvodem jsou výmluvy na to co sám nemůže měnit.
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

mandragora: nesportujes a neustale places. A ve finale ze svych problemu obvinis druhe. Predevsim si uvedom, ze problem mas ty. Pak si uvedom, ze nikdo jiny nez ty sam ti tvoje problemy nevyresi. Ostatni se tu jen snazi nastrelovat mozna reseni, dle jejich vlastnich zkusenosti. Jinak to ostatne ani nejde. Nikdo nema tvoji zkusenost, nidko ti tedy nemuze tak porozumet jak by jsi si pral. FACE IT MATE. Nikdo ti nepomuze jen ty sam, ostatni muzou jen v dobre vire poradit. Tot vse.
Takze jestli ti nevyhovuji zkusenosti ostatnich a neumis se s nimi indentifikovat, pak to mas holt tezky a musis si vyslapat vlastni cestu. Good luck a nenech si vysledky pro sebe, muze to byt uzitecne pro ostatni.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:Nesportujes a neustale places.
Pak nečteš... ponevadž jsem psal že jednou za dva dny běhám 3 Km!
dvdmchl píše:Nikdo ti nepomuze jen ty sam, ostatni muzou jen v dobre vire poradit.
Pokud bys žil tím co říkáš... nikomu bys už neradil a nekecal mu do ničeho. Tajže další pokrytectví.

Já už nevím jak to říct... proč to tady nikdo nechápe, že já jsem si nepřišel pro radu ale pro odpověď na jedinou jednoduchou otázku...

A ta zní... je striktní VITARIÁNSTVÍ skutečnou zárukou zářícího zdraví?

A stačí mi jen odpověď... ANO nebo NE. Kterou potom mohu zakončit svou diplomovou práci.

Zatím to vypadá takto... stoupenci VITARIÁNSTVÍ neustále tvrdí, že ANO ačkoliv jejich zdravotní a fyzický vzhled a kondice o tom zjevně nevypovídá. Příčinu svých nemocí svádějí však na jiné podmínky... na které se ovšem žádný průměrný konzument na ulici nevymlouvá a přes ty všechny jedy a nezdravo co sní... jeho zdraví není na první pohled tak bledé a chudé.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

mandragora píše:Pokud bys žil tím co říkáš... nikomu bys už neradil a nekecal mu do ničeho. Tajže další pokrytectví..
Osobne neviem, ake pokrytectvo vidis zasa tentokrat na dvdmchl, ja vidim akurat tak nespravodlive obvinenie jeho osoby.

mandragora píše:Já už nevím jak to říct... proč to tady nikdo nechápe, že já jsem si nepřišel pro radu ale pro odpověď na jedinou jednoduchou otázku... A ta zní... je striktní VITARIÁNSTVÍ skutečnou zárukou zářícího zdraví? A stačí mi jen odpověď... ANO nebo NE. Kterou potom mohu zakončit svou diplomovou práci.
Na to sme Ti tu viaceri odpovedali viackrat: NE. A takisto ziaden iny stravovaci system, lebo zivot nie je len o strave. A vobec Ti nekazeme menit sa kvoli nam, snazime sa Ti iba poradit kazdy najlepsie, ako len vie. Ale ked Ty v tom, zial, vidis iba pokrytectvo, ktore existuje akurat tak v Tvojich ociach.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

dvdmchl píše:mandragora: nesportujes a neustale places. A ve finale ze svych problemu obvinis druhe. Predevsim si uvedom, ze problem mas ty. Pak si uvedom, ze nikdo jiny nez ty sam ti tvoje problemy nevyresi. Ostatni se tu jen snazi nastrelovat mozna reseni, dle jejich vlastnich zkusenosti. Jinak to ostatne ani nejde. Nikdo nema tvoji zkusenost, nidko ti tedy nemuze tak porozumet jak by jsi si pral. FACE IT MATE. Nikdo ti nepomuze jen ty sam, ostatni muzou jen v dobre vire poradit. Tot vse.
Takze jestli ti nevyhovuji zkusenosti ostatnich a neumis se s nimi indentifikovat, pak to mas holt tezky a musis si vyslapat vlastni cestu. Good luck a nenech si vysledky pro sebe, muze to byt uzitecne pro ostatni.
s každou větou se stotožňuji, ale mandragora to pravděpodobně nepřečte, či není sto to pochopit či nějak rozklíčovat
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

A ta zní... je striktní VITARIÁNSTVÍ skutečnou zárukou zářícího zdraví?


A JAKÁ JE TVÁ PŘEDSTAVA VITARIÁNSTVÍ? CO PŘESNĚ TO PODLE TEBE OBSAHUJE?

To je jako bych se zeptal, a vedou Jablíčka k zářícímu zdraví? No a jeden si pod tím představí jablka, někdo rajská jablka(rajčata), někdo třeba hrušky........atd.

VITARIÁNSTVÍ není jenom o jídle. Je v tom i duchovní rozměr, pohyb.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Btw. Každej v sobě máme naší jedinečnou cestu života, neexistuje univerzální princip. Tak možná bys místo honění nějakého univerzálního receptu na štěstí, bys mohl najít vlastní recept.

Říkáš že jsi vnímavej, tak proč tu cestu sám nenajdeš?
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

http://www.novinky.cz/koktejl/v-salvado ... 2_tle9v.ht

to je náhodička, zrovna nedávno mně v nějakém vláknu někdo "natíral" kvůli syrovým vejcům, 128 let je ale slušnej výkon Wink

to jenom k těm syrovým vejcům .. :-)

a ještě ... Wandmaker byl taky můj první vita guru ale ... dle jeho stylu psaní není pochyb, že právě jemu B12 asi dost chyběla, nervy na pochodu ... nedokážu si představit, že by takto mohl psát někdo duševně a psychicky vyrovnanej...

v jednom s tebou souhlasím, vegetariánství (vařené) a veganství není zdravé ani přirozené ... i živočišné musí být raw !!
Naposledy upravil(a) Standa K. dne čtv dub 03, 2008 16:16, celkem upraveno 1 x.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

á ten článek už je na propadlišti dějin, či co ... šlo tam o babu 128 let, denně 5 syrových vajec + 2 piva (též nepasterovaná - můj odhad) .... Wandmaker umřel nedávno v 91 l. 1:0 pro babu :-)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Standa K. píše:á ten článek už je na propadlišti dějin, či co ... šlo tam o babu 128 let, denně 5 syrových vajec + 2 piva (též nepasterovaná - můj odhad) .... Wandmaker umřel nedávno v 91 l. 1:0 pro babu :-)
Špatně jsi zkopíroval link.

http://www.novinky.cz/clanek/111192-v-s ... sveta.html
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

a mozno mas nakoniec pravdu. mozno pomoze jedine vyhrotit ten negativny pristup do bodu kedy uz nebude mozne prehliadnut aka stupidita z toho vznikla. odsrca sa na tom zasmiat a skusit zas odzaciatku.
nie pre dokazovanie cohokolvek inym, ale sam pre seba, a hlavne.. konecne hladat riesenia, nie zapletky.
obcas mi to dramatizovanie diskusie pride fakt ako kvalitny fetish.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

mandragora píše: Já už nevím jak to říct... proč to tady nikdo nechápe, že já jsem si nepřišel pro radu ale pro odpověď na jedinou jednoduchou otázku...

A ta zní... je striktní VITARIÁNSTVÍ skutečnou zárukou zářícího zdraví?

A stačí mi jen odpověď... ANO nebo NE. Kterou potom mohu zakončit svou diplomovou práci.

Zatím to vypadá takto... stoupenci VITARIÁNSTVÍ neustále tvrdí, že ANO ačkoliv jejich zdravotní a fyzický vzhled a kondice o tom zjevně nevypovídá.
Jsi asi mimon, ja zase nevim, kolikrat Ti mam odpovedet NE, JENOM VITARIANSTVI NENI ZARUKOU ZARICIHO ZDRAVI. Zivot neni o zarukach. Mas jednoduche vzorce, podle jednoduchych vzorcu se neda zit. To nefunguje.
Hlavne mi tu netvrd, jake mam zdravi, kondici a co vypovida muj vzhled.... vis o me houbelec.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

mandragora píše: Já už nevím jak to říct... proč to tady nikdo nechápe, že já jsem si nepřišel pro radu ale pro odpověď na jedinou jednoduchou otázku...

A ta zní... je striktní VITARIÁNSTVÍ skutečnou zárukou zářícího zdraví?

A stačí mi jen odpověď... ANO nebo NE. Kterou potom mohu zakončit svou diplomovou práci.

Zatím to vypadá takto... stoupenci VITARIÁNSTVÍ neustále tvrdí, že ANO ačkoliv jejich zdravotní a fyzický vzhled a kondice o tom zjevně nevypovídá.

To si mohl rict rovnou, ze Ti jde jen o zodpovezeni otazky, jestli je striktni vitarianstvi zarukou zdravi a nemusel tu byt kvuli tomu takovej tyatr. Ona z toho chaosu nebyla ta otazka tak nejak jasna. Dlouhou dobu jsem si kladla otazku, o co Ti vlastne jde. No, jestli jde jen o tohle, tak zaplat panbuh, ze uz je to jasne. Mozna stacilo zalozit anketu, kdyz ocekavas jen ANO ci NE.
Kazdopadne Ti tu vsichni zucastneni chteli pomoct a venovali tomu cas, ktery mohli vyuzit nekde jinde.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:á ten článek už je na propadlišti dějin, či co ... šlo tam o babu 128 let, denně 5 syrových vajec + 2 piva (též nepasterovaná - můj odhad) .... Wandmaker umřel nedávno v 91 l. 1:0 pro babu :-)
ještě že je tam to zřejmě
ovšem vejce a pivo není špatná kombinace
osobně bych na rozdíl od vesničanů tohleto za také vysoké číslo nevinil
Již jsem citoval z Jak a proč stárneme, dyš zkoumali vědcové stáří kafkazanů, či hunzů žádné také tam (že by již) nenašly
tedy prokazatelně takýchto stáří
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

souhlas s Radkou S
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

buc11 píše:
Standa K. píše:á ten článek už je na propadlišti dějin, či co ... šlo tam o babu 128 let, denně 5 syrových vajec + 2 piva (též nepasterovaná - můj odhad) .... Wandmaker umřel nedávno v 91 l. 1:0 pro babu :-)
ještě že je tam to zřejmě
ovšem vejce a pivo není špatná kombinace
osobně bych na rozdíl od vesničanů tohleto za také vysoké číslo nevinil
Již jsem citoval z Jak a proč stárneme, dyš zkoumali vědcové stáří kafkazanů, či hunzů žádné také tam (že by již) nenašly
tedy prokazatelně takýchto stáří
Já tu Jak a proč... prolistoval v krámě ... to, že nejsou věrohodně doložený oficiality jako rodný listy apod. Hunzů či Kavkazanů je celkem pochopitelné a nevadí mi to ... ale snad je už přímo na člověku jasné esli je mu 60 nebo 90 o nemocech již ve středním věku nemluvě apod. ... nebo-li, že nelze celou legendu do základů vymyslet a zkonstruovat bez reálného podkladu ...
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Zkoušel jsem 1 Syrový žloutek s 30 ml lněného semínka... rozdrcením toho vznikne víc... a přidat k tomu čajovou lžišku medu. Tím do sebe člověk dostane 1 mcg B12. A to si dát tak třikrát denně. Má to L-Tryptofan takže aktivátor Serotoninu a tajemství dobré nálady u masojedlíků. Ale nejsem spokojen je to moc těžké... i v tom malinkém množství... nicméně B12 to dodává znatelně a některé příznaky nedostatku co mě provázely se zmírnily už hned po prvním dnu. Nejlepší jsou na tom ryby... s tačí 10 g rybího masa denně... ale co s tím zbytkem a s čím to sladit... aby to ve střevě pěkně mezi chody navazovalo... a nevznikalo pásmo produkující hnilobu a otravu? Jen z vařeným... to jde... možná tak Sushi... by bylo řešení.

VŠEM: Aby člověk mohl sportovat, musí mít energii a taky sílu ve svalech dobrou zásobu bílkovin... jenže ovoce je spalovač... uvolňovač energie... je Extrémně JIN. Takže neustálým uvolňováním a uvolňováním člověk vymrzne a umře. Když není z čeho... tak není síla. Tělo pak ještě začne užírat vnitřní orgány... slezinu... tenké střevo... chrupavky... atd. Co nepotřebuje pro ovoce... to začne nenávratně ničit.. .asi tak jako při hladovce. Člověk se cítí fit... ale už jede na vnitřní orgány...

V podstatě já nepoznám kdy mám hlad a kdy ne hlad... protože mám hlad pořád. Kdysi to bylo jasné... kručení v bříšku... a pak uspokejní z najezení... to už neznám hodně dlouho.

A co by mě zajímalo je množství toho co sníte. Tedy klasicky třeba včera... snídaně (kolik Kg čeho) svačina oběd a večeře. Chci si zprůměrovat to množství... někdo dává 10 Kg... to by mě zabilo... asboslutně to nejsem schopen strávit... proto chci vědět to množství abych ho třeba dvakrát zmenšíl a začal hledat svou úroveň. Protože pokud se najím čehokoliv do syta... nastane přejedení se... a přitom cítím jak má tělo hlad... už netráví, jen to v něm leží a zatěžuje ho to. Proto chci najít to mnopžství. Podle svých pocitů se teď nemohu řídit. Tak potřebuju inspiraci pokud vám to nic neudělá a nebudete se stydět... napsat mi jeden průměrný den... třeba včerejší jídelníček. Nebudu hodnotit co obsahuje, jen chci vědět kolik člověku zhruba stačí na jednu porci na celý den.

Na to že ta paní měla tolik dětí... což je pro tělo velký záhul... docela zajímavý věk.
Všechno velké je jednoduché.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Včera:
cca 6:30 - jablko 3x150 g - 450 g
cca 7:30 - namočená dýňová semínka - 50 g
cca 12 h - adzuki fazole klíčené 80 g v suchém stavu, paprika červená cca 50 g, okurka salátová cca 100 g, rajče cca 100 g, pažitka - trochu
16 - 17 h - lněné semínko 25 g, jablka asi 6x150 g - 900 g, skořice, kousek zázvoru
19 h - karotka cca 400 g, okurka cca 200 + trocha soli
- to byl dobrej den, šla jsem spát tak v půl desáté, měla jsem vytráveno

Dnes - jedla jsem o dost víc, rozhodně víc, než je potřeba, ale taky se nezdá, že bych to přehnala nějak moc:
cca 6:45 - jablka - 500 g, dýňová semínka - 50 g
cca 8:30 - mungo klíčky (výhonky jen několik milimetrů) - 80 g v suchém stavu
cca 12 h - jablka 500 g
cca 15 h - lněná semínka 25 g, jablka 650 g, skořice
cca 16:30 - mák cca 25 g
19 h - kombinace a lá dobytek - lněná semínka 25 g a jablka 500 g + skořice A NA TO asi 150 - 200 g slunečnicových semínek trochu posolených s chilli :oops: - bez těch slunečnic na večer by to bylo taky docela optimální :)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Včera:
9:30 šťáva 2x grep, 4x pomeranč
10:30 - 11:00 jahodová kašička (tak 90g sezamového semínka + 1 banán + trocha vody + 80g jahod + 3 lžíce medu - vše mix do jemné podoby)
11:00 - 12:44 - zob sem, zob tam hroznového vína (celkově tak 200g)
12:45 zelená šťáva (po půl hlávce ledového a obyčejného salátu vyšŤaveno + 1 celerová nať)
18:30 1 banán
23:45 troška čajíku Rooibos (malý hrníček tak 1 dcl)

Dnes:
0,3l vody destilované neochucené vlažné - postavené vedle topení
:lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Hofikos: Zkus solit mořskou solí. Je zásadotvorná. Ikdyž já nevím co solit. Ale jíž toho hodně... v hodně kobinacích... a hodně víc toho vydatnějšího... ikdyž kdyby ty kombinace nebyly... mohla by si vyjít s menčím množstvím a nepřibírala by si. Ono na strávení různorodé kombinace... kord u ovoce kteríé má málo KJ se spotřebuje mnohem víc... a pak máš větší porce... ale ty kombinace také prdukují zplodiny a a jelikož tělo má hlad... a nemá sílu se jimi zabývat... ekonomicky je ukládá na potom a člověk tloustne. Mě by třeba nenapadlo jablka kombinovat se slunečnicí, s dýní, nebo s nějakými semínky. A zvláště ne na sladko...

Co se týče mé stravy obecně:
Já to vnímám jako auto... na ovoce jet je jako seřídit směs více vzduchu málo benzinů. Ono to nekouří, a šlape lehce... ale nemá to výkon... vařácí jedou skoro jen na benzín... mají výkon, hodně čmoudí a motor často v servisu a brzy jim odejde. Já hledám palivo která dá výkon a moc nečmoudí a motor šetří.

Můj jídelníček po kterém jsem se cítil lehce a fit, ale po čtyřech dnech pokaždé když jsem šel do 4 patra po schodech jsem si všímal jak svaly slábnou... a slábnou ale cítil jsem se lehce a svěže... ačkoliv zimomřivě
leč stolice ranní po citrónu v dobré kvalitě a pokaždé. Až jsem se divil...

6:30 voda s citrónem.
7:00 1 grep a 2 pomeranče
10:00 2 banány obalované v lněném semínku (25 pol lžíce rozemlít)
12:00 2 pomeranče
15:00 2 banány obalované
18:00 1 zralé hroznové víno pozobával až do kud nebylo snědené.

Takže kdo tohle dodrží... a nemá už žádné tukové zásoby, zjistí že po pěti dnech nemá sílu sportovat. A rád se prohřeje ve sprše. Nejsou zásoby. Takže budu muset trochu přidat hutnějších věcí. Ikdyž po půstu... kdy piju jen šťávy... mám takový pocit energie.. .že sprintuju a všechno fachčí... ale na maratń to není... tak se dívím z čeho je ta energie... nebo je to jen pocit lehkosti bez výkonu?

Pokaždé když běhám tak pozoruju jak to fachčí... mám elán nemám elán... mám radost nemám radost z pohybu... mám výkon sílu... nemám výkon sílů... hodně aspektů... si všímám. Chci docílit a vyladit síla&výkon + lehkost a radost.
Naposledy upravil(a) mandragora dne pát dub 04, 2008 22:06, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Napsala jsem jídelníček ne proto, že bych s ním měla problém, ale abych přispěla k řešení tvého problému.

A jakou sůl myslíš, že používám? Přijde mi to docela vtipný, jak jsi se vrhl na to radit mi, ani bys věděl, co a jak :)

Hodně a hutně - to jsem dneska přehnala s tou slunečnicí, ale ten včerejší jídelníček považuji za naprosto ok a ten dnešní bych ještě považovala za naprosto ok, kdybych třeba snědla té slunečnice jen 50 g jako součást sladkého mixu s jablky.

Každopádně jsi snad chtěl řešit své problémy a né vytvářet bludy o tom, že můj jídelníček je problémový, ne?
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

hofikos píše:Každopádně jsi snad chtěl řešit své problémy a né vytvářet bludy o tom, že můj jídelníček je problémový, ne?
Jen srovnávám... oproti Hugovi z hor asi má nějaké zásoby... je to nepoměr... ani moc nekombinuje... (a ta kašička mu vydržela v bříšku asi dlouho) ale asi mu to funguje i s tím malým množstvím... a to si ještě dá jen destilku... asi nedělá dřevorubce. Kdybych s tím měl stát na stráži tak umrznu v tom sychravu.

Co se týče kombinací... paltí u zelniny to samé jako u masa. Je zelinina škrobovitá a tá když se skombinuje s proteiny... tak vzniká kvašení. Když se zkombinuje sladké s kyselým... vznikne kvašení. Proto je třeba aby na sebe nenavazovaly ve střevu škroby a proteiny a kyselinyy a sladkosti... natož aby byly se potkaly v žaludku.
Naposledy upravil(a) mandragora dne pát dub 04, 2008 22:13, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Hugo jí hodně málo už dlouhou dobu, jestli mu to tak vyhovuje, tak ok. Já jsem napsala to, jak jsem jedla poslední dva dny dost přesně, včetně komentáře, co je pro mě vyhovující a i uvědomění, že něco jsem dnes přepískla. Zde se tedy můžeš inspirovat, že jednomu vyhovuje minimum, druhý dobře funguje na kaloricky vydatnějším systému. Já už nepotřebuji hubnout, už je to ok. Možná bys taky mohl zkusit zařadit něco hutnějšího, když ti dle tvých příspěvků příliš lehká ovocná strava nesvědčí...
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

hofikos píše:Možná bys taky mohl zkusit zařadit něco hutnějšího, když ti dle tvých příspěvků příliš lehká ovocná strava nesvědčí...
Ono navíc podle krevní skupiny je pro mě banán toxický a pomeranč taky a kokos taky :(. Toho banánu je mi nejvíce ze všeho líto... hutnější budu zařazovat hlavně navečer... kdy tělo odpočívá a má dost klidu na to aby ho celou noc zpracovalo... a pak jen přes den budu tu energii uvolňovat uvolňovačema. Samozřejmě ne extrémníma jako tropickým ovocem.

Ale zařadím neboj. Jen jsem byl ovlivněn Wandmakerem... který tak básní jak stačí jen ovoce a jeho vzorový jídelníček... se hodí zatím tak pro tropy... asi žil na Floridě a v důchodku...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Ta krevně-skupinová dieta je podle mě pěkná hloupost, tolik lidí by se tu mělo přecpávat masem - jako já se svou nulkou - a od malička se mu vyhýbám.. I tak mi to přijde zcela nelogické. Zkoumal někdo krev jiných savců?

Různě si to ozkoušej na sobě - lidé reagují a tráví odlišně, a ty máš trávení, zdá se, jak se patří rozhozené - časem si vychytáš, co sedne TOBĚ (MOMENTÁLNĚ - doufám, že se ti to bude měnit a vyvýjet k lepšímu :wink: )
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

vcera:
7:00 - 1dcl urina
beh cca 5km
7:30 - lzice a pul olivoveho oleje, lzice citr. stavy, lzice medu
7:45 - 3 x jablko, 1 x grep, 1 x avokado, stroucek cesneku
1g chlorella
kolo 12km do prace
10:00 - trocha slunecnicovych seminek
13:30 - 3 x jablko, 3 x hruska, miska merunkovych jader, dynovych seminek, slunecnicovych semeninek
1g chlorella
kolo 12km z prace
1g chlorella
19:00 - banan
posilka, 5km veslice, 10min plavani, sauna
21:00 - rimsky salat(hodne), salatova cibulka(cca 4ks), cca 50g celeru, miska paraorechu, liskacu a vlasaku

dneska - rano urina, zbytek dne pust a destilka, zadnej pohyb jen tech 24km na kole

zitra - rano papriku a salat, k obedu trosku ovoce, vecer salat

nedele - opet plne jidlo a pohyb, zhruba stejne jako vcera
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

mandragora píše:Jen srovnávám... oproti Hugovi z hor asi má nějaké zásoby... je to nepoměr... ani moc nekombinuje... (a ta kašička mu vydržela v bříšku asi dlouho) ale asi mu to funguje i s tím malým množstvím... a to si ještě dá jen destilku... asi nedělá dřevorubce. Kdybych s tím měl stát na stráži tak umrznu v tom sychravu.
Zásoby ani moc nemám 182 cm / 59 kg, hubnu jenom mírně, včerejší jídleníček byl zhruba reprezentativní pro celý týden, kdy mám odpolední směnu. Dřevorubce opravdu nedělám, ale pohyb v práci mám (chodím, semtam zvednu počítač, ale taky sedím. Protě mám to vyvážené). Jídla jsem opravdu ubral, jelikož nemám takový energetický výdej jako dříve (holt, povýšil jsem). Do práce chodím pěšky, doba zhruba 15 minut rychlou chůzí (nebo můžu jet 10 minut MHD + 5 minut od zastávky pěšky). :D

Během příštího týdne hodlám zařadit nějaké saláty, jelikož pomalu dostávám chuť na můj oblíbený francouzský dressing
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Já si nedovedu představit dát jabko a nějaké semínko... ponevadž to jabko pak blokuje trávení toho semínka a to semínko zase zdržuje to jabko v nálevu kyselin a pak z něho do střev nejde snad ani jabko... takže já jím ořechy zvlášť jako monostravu stejně tak jako jabkla a je to lepší výtěžnost... sice není takové zasycení na které jste asi zvyklí... že to tam tak dlouho vydrží.

Abych si dal 3 jabka a 3 hrušky... tak to je na můj žaludek moc velký objem. Můžu maximálně tak 2 - 3dcl... objemu jinak se mi trávení vypne... a tělo se pak potýká s překyselením vzniklým z přejídaní se a z likvidací nenatrávené potravy... takže říhání pak plynnatost zimomřivost a toxocita... atd... a to bez kominací. A to i když si dám víc šťávy... takže musím menší množství a pauza mezi nimi minimálně dvě hodiny... nebo dostavení se křučení. Jinak je to v troskách... a můžu začít znova.

Mám v plánu vyzkoušet veverčí styl. Nebaví mě kombinovat zeleninu a ovoce v jednom dni... zeleninu a ořechy... takže zkusím jet jen na ořechách a vodě. Kolik budu mít síly. To by se mi mohly ve střevě rzmnožit jen ty bakterie na ořechy a pak bych nemusel nic víc... všechno by to rozbouraly a předaly by mi živiny.

Tak jako je tomu u každého tvora v přírodě... jeden typ nosné potravy... žádné kombinace.... a na to jak málo sní mají hodně velkou výdrž. Potřeboval bych bakteriální kmeny veverky... ne ty lidské laktobacily co jsou vhnodné akorát tak pro vařáky a mléčňáky obiložrouty. Na ovoce jsou mi k ničemu. A jiné neprodávají :(
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

doubravka píše:Ta krevně-skupinová dieta je podle mě pěkná hloupost, tolik lidí by se tu mělo přecpávat masem - jako já se svou nulkou - a od malička se mu vyhýbám.. I tak mi to přijde zcela nelogické. Zkoumal někdo krev jiných savců?

Různě si to ozkoušej na sobě - lidé reagují a tráví odlišně, a ty máš trávení, zdá se, jak se patří rozhozené - časem si vychytáš, co sedne TOBĚ (MOMENTÁLNĚ - doufám, že se ti to bude měnit a vyvýjet k lepšímu :wink: )
Těch toxických věcí je tak 20%... pro A hodně v mase a mléčných... ze zeleniny a ovoce je to velmi málo. Dalších 40 je tak neutral a zbytek vynikajících. Když srovnám intuitivně i vzpomínkově co mi chutná a co je mi proti srsti... po celý život tak to docela zapadá... takže proč to nevyzkoušet tzrochu tomu napomoci. Jak jinak se přesvědčit.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:vcera:
7:00 - 1dcl urina
O tom jsem četl, že aby to mělo správný efekt má být minimálně vypito najednou 2 dcl. (ale neber to jako výtku... já pil pokaždé všechno... co vyšlo) no a po čtvrtém kole už to byl jako trip na něčem hihotavém a vibračním.

A tvoje výška / váha? Určitě více než Hugo z hor ne?
Všechno velké je jednoduché.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »


O tom jsem četl, že aby to mělo správný efekt má být minimálně vypito najednou 2 dcl. (ale neber to jako výtku... já pil pokaždé všechno... co vyšlo) no a po čtvrtém kole už to byl jako trip na něčem hihotavém a vibračním.

A tvoje výška / váha? Určitě více než Hugo z hor ne?
S urinou teprve zacinam, cetl jsem tak o 2dcl, ale vic do sebe zatim nedostanu. Takze postupne.

Vyska 198, vaha 77. Jeste v prosinci jsem mel 95kg, ale serie pustu a prechod na jinou stravu udelaly sve. Alespon jsem zjistil, jak malo svalove hmoty jsem mel a mam na cem makat.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

dvdmchl píše:S urinou teprve zacinam, cetl jsem tak o 2dcl, ale vic do sebe zatim nedostanu. Takze postupne.

Vyska 198, vaha 77. Jeste v prosinci jsem mel 95kg, ale serie pustu a prechod na jinou stravu udelaly sve. Alespon jsem zjistil, jak malo svalove hmoty jsem mel a mam na cem makat.
Když se dobře jí, tak urina chutná.. .a dá s epít i po litrech lépe než destilka. Takže ještě shazuješ... oproti Hugovi je ještě hodně... ale i tak... si mezi vámi připadám ještě docela nehubený... to by mi máma dala... už tak pokaždé když dojedu... pořád mi vyčítá, že jsem hubený... mí vrstevníci už mají pořádné pivní pupky a jsou takový chlapáčtí... někteří mají už i šedivé fousy... tak jsem mezi nimi jako pěst na oko. Přesto když shodím a mám bříško pěkně ploché... najednou jsem lehký a svěží... líbí se mi to... a mám z toho radost... co na tom že jsou paže jako sirky... a tělíčko jako od víly... ale ta něha a radost... v každém gestu svěžest... no pocit lehkosti je nadnášející... to jsou okamžiky kdy miluju své tělo... opravdu ho mám rád a nevyměnil bych ho ani za nic na světě... mohu sprintovat 300 z místa :) a jen tak pro radost... jindy mě to ani nenapadne... únava a skepse... obavy s přetížení atd. Možná se furt přežírám... a pak je to ucpané poněvadž ty chvilky jsou když uberu hodně hodně uberu.
Všechno velké je jednoduché.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Jejky, koukam jak malinko jedi nekteri z vas... Toz se taky pripojim, aby to nebudilo dojem ze vsichni zde jsou stridmi :)

Rano (6.00) nic :P
Prace dop (7.-11.00) prubezne asi kilo ovoce, tak jeden kus za pul az jednu hodinu
Obed (11.30-12.00) velka misa salatu s olivovym olejem, tez tipuju na pul kila az kilo
Prace odp (12.-16 ci 17) dalsi kilo ovoce, pak namocene orechy
Vecere (19.00) velka misa salatu s hooodne moc avokadem a hoodne moc mrkvi a olejem
Po veceri vetsinou nic, sem tam cajik nebo stavu, vyjimecne pivo i dve :twisted:

K tomu kazdy den bud posiluju nebo plavu v mori. To vse mi svedci a nebyvam nemocna ani unavena, spim tak 4-5 hodin denne. Zle se mi dela jen po uletu, coz nebyva tak casto, ale po dvou dnech detoxu je zase dobre. Tuku mam minimalne, zato svaly dost slusne, vypestovane uz na raw.

Na nemocenske jsem nebyla nikdy v zivote ani den. Duvod - po ukonceni povinne skolni dochazky uz nebyly potreba omluvenky od doktora, a tudiz ani doktor 8) Je fakt ze jeste v casech kdy jsem byla na vega a kdy jsem kourila jsem sem-tam zastonala, ale nikdy k tomu nebyl potreba doktor ani nemocenska. A ted uz par let vubec nic. Naopak, chripkova epidemie vzdy skosi polovinu kolegu, a my prezivsi pak delame za ne a tahame prescasy :P
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Wandmaker píše a nejen on, že olej, blokuje trávení až na několik hodin a navíc olivový olej není vůbec zdravá věc. Takže možná kdyby jsi ho vynechala, pak by ti stačilo třetinové množství. Moje kamarádka jí do všeho olivový olej a její pot cítím na x metrů. A já ikdyž se týden nemyju... nemusím používat ani žádné mycí prostředky a nic... to předtím to bylo taky jiné.

Já co jsem zařadil na večeři těch přes den 30 g máčených ořechů, mohl jsem ubrat a mám radost, že mě to neochlazuje a ruce mám teplé. Wandmaker radí méně a a až pětihodinové pauzy a pohyb. Třeba se vychytáním trávení na to s klidem dostatnu aniž bych cítil únavu.

Dnes:

1 ananas ten malý
2 banány (lněné semínko vypustím, nedělá mi nějak fajn, úplně mi zhuntoval trávící trakt.... že mě v oblasti bránice píchá... tam je zdroj překyselení a stresu... ale co tam mám nevím... léčí to voda s citr.)
1 pomeranče
pití vody s citrónem... zvláště tak hodinu po banánech, prostě při pocitu žízně.
0,5 l šťávy celerové bulva
ořechy lískové

Těch 30g jsem jedl 39 minut... abych je řádně vychutnal, vycucal a proslinil... no a pak mi bylo fantasticky. Můj problém byl tedy spíš totální energetická vyčerpanost organismu... a proto ani sport nešel... energie mi chyběla... takový přísun síly za 20 minut... doslova jsem hořel a myslel že prasknu... musel jsem se pořád chichotat... že mi není zima... že mám elán a nadšení... zvládnout cokoliv... i stres zmizel... prostě dostavila se pohoda a dobrá nálada... kéž bych to vše věděl před deseti lety... nemusel jsem se tak zničit! Nyní už věřím že to může fungovat!

CHtěl bych sehnat sušené hroznové semínko. Ale u nás to asi není.
Naposledy upravil(a) mandragora dne ned dub 06, 2008 22:12, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

A vis jiste ze ta kamaradka ma tu vuni z oleje? Vim jake to je citit vetsinu lidi kolem sebe, taky tim trpivam (tim ze mi lidi nevoni). Ale vetsinou mam pro to pochopeni, zkratka vim ze lidi se poti a nic moc s tim nenadelaji. Mam jim to snad mit za zle nebo si pripadat lepsi jen proto, ze sama se neumim potit ani v saune? Zpoceni lidi mi nevadi, nekdy mi to i voni, treba mam rada takovy ten typicky oder v posilovne, samy feromon :)

Po pravde receno, nesnasim horko, a v nejvetsi palave vzdycky zavidim lidem co se ochlazuji aspon tim pocenim. Mne nezbyva nez dychat zhluboka jako pes. Asi jsem typ co driv omdli nez se zpoti, ale to ma samozrejme kazdy jinak. Presto ale nepohrdam deodoranty, je mi jasne ze muj pocit muze byt hodne subjektivni...

Nejhur lidi smrdi kdyz maji spatnou hygienu, a kdyz na sebe oblekaji dlouhou dobu stejne veci bez vyprani. To jsou ti co byvaji citit na nekolik metru, a zpravidla sami sebe neciti. Treba je kamardka uz nad takove pozemske veci jako hygiena povznesena a snazi se neplytvat vodou, nebo si mysli ze uz je tak etericka ze uz nepotrebuje deodorant ;) Telesny pach muze zvysit hodne faktoru. Treba konzumace masa, cesneku, delsi pust apod, ale vsechno byva pri dobre hygiene zvladnutelne.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já jsem chtěla jen k tomu vyzařování Mandragoro někde jsi psal něco v tom smyslu, že ti co tady píší, ať jsou vitariáni úplně nebo částečně, nezáří, já nevím, mně tedy přijde že ano, včera jsem byla na Floře a viděla tam Davida"hvazdička" (nejde mi na této klávesnici, kde zrovna píši) a to je prostě vyzařování úplně nádherné, tak ráda ho vidím a není sám, jsou i jiní co září :D já to takto tedy vidím
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Sluníčko píše:já jsem chtěla jen k tomu vyzařování Mandragoro někde jsi psal něco v tom smyslu, že ti co tady píší, ať jsou vitariáni úplně nebo částečně, nezáří, já nevím, mně tedy přijde že ano, včera jsem byla na Floře a viděla tam Davida"hvazdička" (nejde mi na této klávesnici, kde zrovna píši) a to je prostě vyzařování úplně nádherné, tak ráda ho vidím a není sám, jsou i jiní co září :D já to takto tedy vidím
Můj pocit je, že bych řekl, že jsi hodně uvězněné ke své pověsti. Taková malá holčička, co si nechce sundat růžové brýle aby neviděla skutečnou realitu. Ale je to jen můj pocit a osobně mi to nevadí. Jsou kytičky takové a makové... měnit se nic nemusí, já jsem spokojen s tím jak to je. Mezi Jehovisty, každý Jehovista září víc než jiní... tak to holt je... statisticky dokázáno. Osobně jsem moc rád, že mě se záření podařilo dostat pod kontrolu... lidem, kteří mluví se moc neukazuji takový jaký jsem, protože je v nich přítomna také zákeřnost.
Naposledy upravil(a) mandragora dne ned dub 06, 2008 22:08, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Fiona píše:A vis jiste ze ta kamaradka ma tu vuni z oleje?
Určitě... před rokem se nemusela ani mýt a byla čistá. Dnes, buď jsem já zesenzitivněl, nebo mám odpor k k dnešnímu fyzičnu ženskému, poněvadž takto jsem ženu "vonět" nikdy necítil... a to se nedá už ani alkoholem vymazat z paměti nehledě na časový odstup, aby vznikla v budoucnu přitažlivost fyzická.
Naposledy upravil(a) mandragora dne ned dub 06, 2008 22:16, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mandragora píše:
Můj pocit je, že bych řekl, že jsi hodně uvězněné ke své pověsti. .
tohle přesně nevím jak myslíš ...
mandragora píše:Taková malá holčička, co si nechce sundat růžové brýle aby neviděla skutečnou realitu. Ale je to jen můj pocit. Mezi Jehovisty, každý Jehovista září víc než jiní... tak to holt je... statisticky dokázáno. .
nepohobuji se jen mezi vitariány, nežiji je tímto webem, pohybuji se v hodně velké šíři různých lidí, tak si myslím, že nemám potřebu idealizovat vitariány :wink: :) já to tak fakt prostě vidím, právě proto, že se pohybuji v tak veliké šíři různých lidí
a to vyzařování nevidím jen mezi nimi, znám i lidi, kteří také září a nejsou od tud, je to celkově o stylu života, ale prostě tady z těch stránek znám pár lidí, kteří opravdu září :D toť má zkušenost
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

No tak buď rádo. :wink:
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jsem :wink: :D
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Sluníčko píše:... Davida"hvazdička" (nejde mi na této klávesnici, kde zrovna píši)
* .... ALT 42 (tedy pokud je numerická klávesnice) :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

díky * :)

tady mi to jde, ale doma ne, tak to budu používat tam, funguje to :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Zrovna jsem dokoukal Hvězdný prach. Tak tam bylo hodně o tom záření. Jen by mě vždycky zajímalo že všechny romantáky končí právě tím happy endem který je vlastně maximum toho o čem hlavní hrdinové sní... a tedy zároveň uvadáním toho zač bojovali. Takový bod zlomu... brána do které chce každý vejít... a poznat to štěstí lásky... ale jakmile projde... zjistí že už víc není... a není o čem snít... taková pohádka žili šťastně až do smrti.... se už neukazuje... jen modla se ukazuje... jen vrchol se ukazuje... není divu... vždyť tvoří jen lidské sny ty dávky emocí... aby právě vytrhli aspoň nachvilku nějakým tím příběhem z toho šťastného stereotypu manželství.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

mandragoro, takovej dotaz - kdy ses v posledni dobe citil stastny nebo aspon spokojeny? Ja jsem asi divna podle Tebe, ale kdyz to tak beru ve vsi obecnosti, tak ziju normalni spokojenej a misty stastnej zivot :-))
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

mandragora píše:Takový bod zlomu... brána do které chce každý vejít... a poznat to štěstí lásky... ale jakmile projde... zjistí že už víc není...
Ale je: spolocny rast v Laske.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

mlok píše:mandragoro, takovej dotaz - kdy ses v posledni dobe citil stastny nebo aspon spokojeny? Ja jsem asi divna podle Tebe, ale kdyz to tak beru ve vsi obecnosti, tak ziju normalni spokojenej a misty stastnej zivot :-))
Pro každého je štěstí něco jiného. Jen mlsnost ctí mistra kuchaře. Ale kdo jsem já... čí je to štěstí a neštěstí... moje a nebo té mlsnosti? Mě stačí vidět že to někomu vyšlo... takový happyend... a stačí mi to vidět na filmu... tak můžu se vžít do toho páru a prožít si jen to co je mezi... a nemusím pak platit vlastní kůží. Jsem taková emocionální pijavice... to krásné si mohu dát a to škaredé nemusím... dobře se přitom usíná... hlavně to musí končit dobře... né jak Listopadová romance!
Naposledy upravil(a) mandragora dne úte dub 08, 2008 12:59, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

to neni zrovna odpoved, uhybas. Nemyslela jsem jen stesti skrze jidlo, proste normalni pocit spokojenosti a stesti, at uz to pro Tebe znamena cokoliv :)
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

mlok píše:to neni zrovna odpoved, uhybas. Nemyslela jsem jen stesti skrze jidlo, proste normalni pocit spokojenosti a stesti, at uz to pro Tebe znamena cokoliv :)
Neuhýbám... ale ty nerozumíš... kuchař = tvůrce všech tělesných pocitů závislých na splnění vnějších podmínek... a to je pro mě vyděrač. Protože vnější nemohu nikdy ovlivnit... a v tom slastném... je kořen toho trpkého akorát v nepoměru... stálé štěstí neexistuje... exituje jen v záblescích... stejně jako kouzlo zamilovanosti... uvadá... uvadá... uvadá... a proč? To je ten princip... jinak by z toho bylo všem zle... a snili by o ráně bičem... o bolesti. V podstatě kdykoliv cítím že bych mohl být šťastný... tak se sám vypnu... a tím mám klid i od následků a neštěstí takového omámení a chybných kroků... prožívám si jen cizí štěstí... to mně neublíží.

Poněvadž jsem hodně senzitivní... někdy v osmi letech (a od té doby se nesmím dívat na filmy o zvířatech) jsem viděl příběh o vztahu člověka a psa a toho člověka postihl infarkt a odvezli ho do nemocnice a ten pes byl... no bylo to strašné... od té doby žádné zvířecí příběhy...

Můj problém je jen jeden... neumím zvládat vlastní emoce... jsou pro mě velmi stresující... ať už pozitivní nebo negativní. Proto si je nemohu dovolit vytvářet a hledám od nich klid a velice těžko bych nějakému nedůvěryhodnému tvoru jako je člověk dovolil si hrát s tím ovládacím pultem.

Jednou jsem byl v kině s kamarádkou na Medvídek Pú a slonisko... a zatím co všichni byli v poho... já jsem byl ubrečený jako by mě někdo polil slanou vodou... stejně tak jako Hledá se Nemo... utírat to nemá cenu... jen to dráždí kůži. A ještě jsem dostal vynadáno, že to dělám schválně a že jsem nemožný... a proto raději emoce ne...
Všechno velké je jednoduché.
Odpovědět