Fiona

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Jeeee :o

Dalsi duha, diky Epony :D
Jj, nasi pudu bys milovala. Ja jsem si obzvlast oblibila ten pokojicek holubi. Az ho trosku pouklidim, hodim sem foto :)

V tomhle dome totiz asi pred rokem a pul umrel stary pan, co se v nem i narodil. Od svych 5 let do asi 85 venoval cely zivot holubum. Postavil jim dum na zahrade, obrovskou volieru i s kamnama, ze by v tom mohla bydlet mensi lidska rodinka. Ale oni mu furt klovali na okna, tak jim zaridil pokojicek na pude, kam za nim litali kdyz uz byl hodne stary. Kdyz uz byl tak stary ze se nemohl starat ani o sebe, natoz o holuby, ujal se jich jeho kamarad z holubarskeho spolku. On se s tim ale nevyrovnal a kratce na to zemrel... Mozna chtel taky mit kridla, kdo vi :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fiona

Příspěvek od awa »

No to by se líbilo i mně. Takový domeček holubí.
Ale i já na tom nejsem špatně. Původně to byl pokojíček pro služku. Teď tomu říkám tvůrčí dílna. Chodím tam frézovat do mramoru. Bydlíme v bytě už třetí generace z manželovy strany, taky tam hodně věcí vypráví svůj příběh. K nám do bytu se ani moderna vůbec nehodí. Spíš přinesu něco z antiku a rozšířím rodinné haraburdí. :D

Ta duha od Epony je krásná. Plná fantazie. :)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona

Příspěvek od epony »

ano chcela som pre Fionu vytvorit duhu tu na foru. a sa mi to zapacilo, budem tym zdobit vsetky diskusie :mrgreen: ..moj atelier vypada rovnako- mam tam kopu peknych veci, v ktorych mam zachytene spomienky. mato ale dve nevyhody- nemozem sa tam sustredit na učenie a sada na to prach. :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Dejou se mi zvlastni veci. Napriklad mam uz tak 3 dny uklizeci zachvat >:-) Vylozene se v tom vyzivam, musim vyuzit tu vlnu, nez zas prijde odliv :roll:

Telicko taky uklizi. Po 1 a pul dni dusledneho pustovani citim kazdou lymfatickou uzlinu :) Ale je mi relativne dobre, prestoze ve mne divne bzuci. Pokusim se dat ten pust tentokrat bez tantroveho dopingu, ale nic neslibuju >:-)

Taky krasne postupuje promena pudy v utulne hnizdecko dusevniho blaha. Tak moc se tesim, az budu mit svoje male kralovstvi, s minimem predmetu :D Je to takova rekonstrukce s nulovymi naklady. Daleko od luxusu, ale to co tam vznika ma dusi. Takove male tajemstvi, milacek ani tchynka o tom netusi. Vzdycky tam buduju jen kdyz jsem sama doma, dusledne to tajim. Mam tam i vodu a ciste veci na prevliknuti, abych v pripade prekvapeni mohla zahladit stopy a delat jakoze nic :mrgreen: Jim to ukazu az to bude hotovy 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona

Příspěvek od epony »

teším sa na fotky :) a taktiež keby sa ti chcelo poslať nejake fotky severskej prirody, ktorá ťa obklopuje, by ma tiež potešilo :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Fiona

Příspěvek od dgm »

Fiona píše:Dejou se mi zvlastni veci. Napriklad mam uz tak 3 dny uklizeci zachvat >:-) Vylozene se v tom vyzivam, musim vyuzit tu vlnu, nez zas prijde odliv :roll:

Telicko taky uklizi. Po 1 a pul dni dusledneho pustovani citim kazdou lymfatickou uzlinu :) Ale je mi relativne dobre, prestoze ve mne divne bzuci. Pokusim se dat ten pust tentokrat bez tantroveho dopingu, ale nic neslibuju >:-)

Taky krasne postupuje promena pudy v utulne hnizdecko dusevniho blaha. Tak moc se tesim, az budu mit svoje male kralovstvi, s minimem predmetu :D Je to takova rekonstrukce s nulovymi naklady. Daleko od luxusu, ale to co tam vznika ma dusi. Takove male tajemstvi, milacek ani tchynka o tom netusi. Vzdycky tam buduju jen kdyz jsem sama doma, dusledne to tajim. Mam tam i vodu a ciste veci na prevliknuti, abych v pripade prekvapeni mohla zahladit stopy a delat jakoze nic :mrgreen: Jim to ukazu az to bude hotovy 8)
S tim uklizenim to souhlasi. Ja jsem dokonce minuly pust umyla okna, normalne jsem to nemela v planu. A vyhazela jsem nektere nemozne hadry, tj. puvodne jeste nositelne obleceni.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Fiona

Příspěvek od dgm »

epony píše:teším sa na fotky :) a taktiež keby sa ti chcelo poslať nejake fotky severskej prirody, ktorá ťa obklopuje, by ma tiež potešilo :wink:
To je dobry napad, hlavne fotky typu pred a po, at muzem zhodnotit. :) :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Budou :) Akorat jsem jeste v tom uklidu nepokrocila az tak daleko, abych konecne vyhrabala ten fotak :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fiona

Příspěvek od awa »

Fiona píše:Budou :) Akorat jsem jeste v tom uklidu nepokrocila az tak daleko, abych konecne vyhrabala ten fotak :lol:
Já jsem taky v úklidu moc nepokročila. (:-) Zítra mám volno, tak si pustím pěknou muziku a budu zútulňovat....svůj malý ráj na zemi...
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona

Příspěvek od epony »

awa píše:Já jsem taky v úklidu moc nepokročila. (:-) Zítra mám volno, tak si pustím pěknou muziku a budu zútulňovat....svůj malý ráj na zemi...
to si krasne nazvala- raj na Zemi.. :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Tak jsem si objednala par knizek. Frank Navratil - Jen pro vase oci, Frederic Patenaude - Raw secrets + 10 deadliest mistakes raw foodists make. Se tesim jak mala >:-)

Jeste by to chtelo nejakou peknou, chytrou a hlavne vytistenou v cestine pro maminku, az ji za 2 tydny pojedu navstivit. Uz ji telicko zlobi do te miry, ze je vdecna za radu dokonce i od vlastni dcery... ani nevim jestli mam byt tomu rada. Aspon ze verim na zazraky :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fiona

Příspěvek od Renáta »

Zázračná detoxikace - "Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci" ... autor: Morse Robert S. - to by mohlo byť fajn pre tvoju mamičku (písali sme si o nej vo vlakne o knihách). Zrozumiteľne napísaná, presvedčivá.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fiona

Příspěvek od awa »

Renáta píše:Zázračná detoxikace - "Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci" ... autor: Morse Robert S. - to by mohlo byť fajn pre tvoju mamičku (písali sme si o nej vo vlakne o knihách). Zrozumiteľne napísaná, presvedčivá.
Kniha je vážně dobrá. Autor nejdříve vysvětluje souvislosti a pak mluví o více o syrové stravě. Pochválila bych autora za to, že nezačal hned od začátku do čtenářů bušit, ať koukají jíst syrové nebo nemají šanci se uzdravit ( i když má pravdu ), ale byl velmi taktní. Ale i na mě je kniha celkem hutná, sama některé kapitoly přeskakuji a pak se vracím, abych ji vůbec přečetla v celku. Knihy od Diamondových a Walkera jsou proti tomu "zábavná beletrie". Taky ne se vším, co autor píše souhlasím, zejména doplňkové alternativy, ale to není podstatné. Každý si to nějak přebere. Jestli by mamince seděla poloodborná hutnější kniha, tak bych jí to koupila. Jinak to bude spíš pro tebe. :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Moc diky, pokoukam po ni v libereckych knihkupectvich :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Dneska pecu strudl :D Pokud bude peknej a nerozpadne se mi, dam sem foto a mozna recept, ale to asi kazdymu dojde samo,ze. Akorat se furt okolo nej musim ochomytat, protozemi na to litaj vosy :evil: Ale jestli bude i dobrej, to mi bud sdeli mily nebo si budu muset pockat tak aspon 12 dni... nastesti bude trvanlivej 8) Ale stejne mi jde hlavne o konzistenci, abych si byla jista jestli to chce takhle nebo jinak, abych mela co nabizet navstevam a tak :) Jo, taky pecu svatebni kolacky (pro brachu) :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fiona

Příspěvek od awa »

Pečení jsem po domluvě se svojí polovičkou zrušila. Vždycky spapal celý pekáč buchet a pak naříkal jak je nafouklej... :D
Asi bych teď taky měla problém něco upéct, aby to bylo jako od babičky...Vyšla jsem z cviku a nemám odhad...
Ale jestli bude tvůj štrůdlík dobrej, tak gratuluju!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Neboj Awi, ja pecu jenom na slunicku a jenom ze spatlanych seminek, to by moje babi nedala do pusy ani za stovku 8) A uz prsi, takze jsem dopekla...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Fiona

Příspěvek od hofikos »

Jsem zvědavá na recept :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Za 10 minut si jdu koupit ucebnici thajstiny. Pak si umeju hlavu a nez mi uschne, sesmolim zivotopis. Mam rada psani zivotopisu, dobra retrospektiva, nikdy se neopakuje :) Toto leto bez dovolene (okej, s jednim tydnem v Cechach, ktery jsem si ovsem musela napracovat extra) stravene v kancelari se mi podepsalo na dusi. Neo a Dano svymi foty naznacili smer, kterym se nejspis bude muj zivot ubirat v nejblizsi dobe po novem roce, az mi zde konci smlouva, chci se konecne poradne najist dobreho ovoce primo ze stromu. Do te doby budu umet thajsky. Ucebnici vyuzije i muj cerstvy ex a nejlepsi kamarad v jedne osobe, jen doufam ze v Thajlandu neskoncime v jednom resortu, neb si chci uzivat 8)

Sawa dee :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Fiona

Příspěvek od dgm »

Fiony, moc ti drzim pesti, aby ti to vsechno vyslo tak, jak si planujes. A pokud ne podle planu, tak jenom proto, aby ta odchylka znamenala, ze aby to mohlo byt jinak jeste lepsi, nez zamyslis. Je dobre, ze tam nikde neni nenavist k ex. Mas spravny nahledy na zivot a beru si z tebe priklad, jak se i z beznadeje - to mluvim o tvem uzdraveni - da elegantne vybruslit a vyjit posilena. Ty zijes proto, abys nam tady ukazala, ze vsechno jde.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dvdmchl

Re: Fiona

Příspěvek od dvdmchl »

Fiono a zjistovala jsi nejak jak je mozne v Thajsku legalne zit a pracovat? Ty mas ceske obcanstvi? Cesi tam muzou byt dele i nez 3 mesice? Neni potreba prac. povoleni? Zkus to trosku popsat, urcite uz mas pozjistovano.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Fiona

Příspěvek od Pavluška »

Milá Fionko s avatarem negativu loděnky ,

život dává pěkné facky. Také přeju, aby tvůj strážný andělík konal svou práci, jak nejlépe umí, a tobě zbylo dost prostoru pro radost (nějak nemám ráda velké téčko, ale respekt tam je).
Můj ex mi je taky dobrým kamarádem, ale vím, že dostat se do stejného resortu, by znamenalo ve vztahu posun zpět v čase pro oba. :) Ať ti vyjde přesně to, co co si přeješ. 8)
A hodně zábavy při učení thajštiny.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Jeje, dekuju za podporu :) Jinak ono se zas moc zadne drama nestalo. Kdyz postupne odumiral jeden sen za druhym, bolelo to vic. Paradoxne prave tim, jak se clovek citi laskou pripoutan k nekomu, kdo je sice nadherny clovek, ale s naprosto jinym zivotnim stylem a oblasti zajmu... Jenze laska pry nikdy neumira a to je fakt. Vlastne se da rict ze jsme si z lasky a respektu dali svobodu, radsi nez se citit svazani zodpovednosti za sve nekdejsi sliby... Jo, kdyby to byl byval blbec, bylo by mi ted o neco lip. Nebyt kompatibilni s blbcem neni tak sklicujici jako nebyt kompatibilni s asi nejzlatejsim chlapem co jsem kdy potkala... :roll: Jenze na druhou stranu, kdybych byvala dopredu lip znala sama sebe a dokazala se lip odhadnout, nemusela bych ted resit nesmrtelnost brouka, ze. Vsak se nakonec zas tak moc nestalo 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Co se tyce Thajska, zatim mam tyhle neoverene informace:

1) Pobytove vizum je normalne na 3 mesice, pak se to vetsinou resi tak ze clovek vyjede ze zeme a zas prijede, cimz se to prodlouzi na dalsi mesic, a tak porad dokola.

2) Pracovni povoleni je potreba pro vsechny cizince. Trva to asi 14 dni a musi o nej pozadat v Thajsku registrovana firma, pricemz musi nejak dolozit, ze na tuhle pozici nemuzou najmout Thajce. Cizinec musi platit dane z minimalniho zakladu 50 000,- bhat (asi 5nasobek normalniho thajskeho platu), bez ohledu na to kolik vydelava. Ovsem dane jsou nizke (asi 7%) a cizinci zpravidla pracuji u zahranicnich firem na velmi dobre placenych pozicich. Dalsi moznost je pracovat normalne online, treba i na cesky zivnostak pro ceske ci jakekoliv firmy, coz se tyka treba prekladatelu apod. Asi to tak nejspis vyresim, ze si budu pod palmami ve volnem case prekladat knizky pro ceske vydavatele. Zlaty dul to sice neni, ale zas s tim neni papirovani, je svoboda, a zivotni naklady v Thajsku jsou pro nasince s nasim prijmem dost levne.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Taky se nechci uzavirat myslence, ze bych tam treba chvili nepracovala vubec. Z pulrocnich svedskych uspor se tam myslim da slusne zit mnohem dyl nez pul roku, zvlast kdyz clovek nehyri a nenakupuje blbiny. Mozna ta myslenka prace je jen takova deformace :) A taky bych se nebranila treba tomu, pobyt chvili nekde na ovocne farme a trochu tam vypomoct bez naroku na mzdu, jen za jidlo a strechu nad hlavou. Nebo rovnou nekde v klastere :D Clovek prece muze byt uzitecnej na tolik ruznych zpusobu, a pro samou praci si kolikrat nevidi na spicku nosu...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Fiona

Příspěvek od hugis »

Osobne protestujem proti tomu aby si sa odsušila do dákeho kláštora na pol roka. Ale ja som egoista.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Fiona

Příspěvek od Pavluška »

Hlavně ať je Loděnka happy. 8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona

Příspěvek od epony »

ahoj Fiona, čo to tu čitam- ty sa chystaš pracovať do Thajska? Na ako dlho? :) Ja osobne si neviem predstaviť žiť mimo Europy.. :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Fiona

Příspěvek od dgm »

Tak me napada - co ten vyzkum u vas ve firme? V jakem to je stavu?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Hehe, ja jen dostala chut na mensi dovolenou spojenou s durianovou terapii, a tady uz se mi stroji malem pohreb :roll: :lol: Vsak tam nebudu naveky, jde jen o to nabrat cerstvy vitr do plachet, umrit si a znovuzrodit se, videt zivot zase z jine perspektivy... Vidim to tak na pul roku az maximalne na dva, pak uz bych vedela co dal... :wink:

Ve firme to vypada asi tak, ze nevim o tom ze by se neco delo. Kazdopadne tip uz maji, otazka je kdy je to prinuti se jim zabyvat. Nebo po tom driv sahne konkurence, osobne je mi to celkem fuk, jde mi spis o osud planety nez o osud firmy.

Btw, uz jsem zmakla prvni lekci thajstiny >:-) 8) Ma to tak uzasne jednoduchou gramatiku, ze staci si to jednou precist a clovek uz ji umi. Horsi je to s vyslovnosti, ta je drasticka. Nejen ze kunkaji neskutecne podivne zvuky, ale jeste k tomu je i melodie soucasti vyznamu slova, takze se clovek musi ucit i tu melodii...

Ovsem diky te gramaticke jednoduchosti je to vicemene jen o slovni zasobe. Takze uz po prvni lekci jsem schopna nejen pozdravit, podekovat, pochvalit pocasi apod, ale dokonce i zabrednout do hlubokych temat 8) Priklad - Mas rada kure? Ano, mam rada kurata. Smazene? Ne, stastna kurata. Stastna kurata? Ano, stastna. Pikantni? Ne. Kure neni jidlo. Kure je pritel. Kdyz je kure stastne, ja jsem taky stastna. Teple jidlo neni jidlo. Ovoce je jidlo. Thajske ovoce je vynikajici. Prosim si ovoce 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona

Příspěvek od epony »

Fiona píše:Ovsem diky te gramaticke jednoduchosti je to vicemene jen o slovni zasobe. Takze uz po prvni lekci jsem schopna nejen pozdravit, podekovat, pochvalit pocasi apod, ale dokonce i zabrednout do hlubokych temat 8) Priklad - Mas rada kure? Ano, mam rada kurata. Smazene? Ne, stastna kurata. Stastna kurata? Ano, stastna. Pikantni? Ne. Kure neni jidlo. Kure je pritel. Kdyz je kure stastne, ja jsem taky stastna. Teple jidlo neni jidlo. Ovoce je jidlo. Thajske ovoce je vynikajici. Prosim si ovoce 8)
- (:-) to je zaklad, bez tejto vety do Thajska ani na krok! :wink: :wink:
btw, ja sa Ta nepokušam odhovoriť, ja len obdivujem tvoju odvahu :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Re: Fiona

Příspěvek od IDASEK »

(:-) Fííí jedu s tebou - mám taky ráda šťastná kuřata (:-)
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Fiona

Příspěvek od buc11 »

měl sem s tím problemy, že sem to neuměl vyzpívat, mi vůbec nerozuměli ani dyž sem jim to ukazoval napsaný, (nerozuměj třeba ani mapám asi někteří), ale já jsem guma na lengvidže
Několik frutoučů ještě z Květina Webu tam pobývalo a pobývá určitá období, a učitelů angličtiny tam je určitě nedostatek.
Přiznám se, že osobně bych tam nechtěl bydlet, ale to je můj problém, ti lidičky mi jsou cizí a krajina krom parků a plages zdevastovaná, kultura jiná, takže pro mne jen ovoce , tedy durian, podnebí a možná moře, tedy jen přes zimu na měsíc či dva max.
Prottože úžasně mi je u mne na parcele a vcelku nejlíp samýmu, popř s kozou, či manželkou od dubna do října (prakticky vlastně od konce února, kdy je třeba připravovat sadbu a půdu.
dvdmchl

Re: Fiona

Příspěvek od dvdmchl »

Fiono nekde jsem cetl, ze chces do klastera. Ja myslim, ze je to skvely napad. Kdyby te nezvali v Thajsku, tak prej berou na doporuceni na Sri Lance. A kdyby ani tam ne tak v Indii jsou tisice guruu s otevrenou kapsou. Je to skvelej bussines, neco jako kolotoce. Koupis si listek a jedes, akorat se to toci furt dokola no.
No a nebo si muzes vystavet klaster sama v sobe a tam si pobyvat kdy se ti zamane, ale to se neda koupit. Ale zase ten pocit az bude postaveno, hmm...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

To mas pravdu :)
Klaster ci ulitu si v sobe muzu postavit 8)
Horsi to bude s temi duriany a vsim tim co mel Dano na taliri. Ty si v sobe vypestovat neumim, a kdyz to srovnam s tim co je k dostani tady v supermarketu, uz bych se celkem jela nekam najist...

Moc nemam rada ani cistou turistiku, ani ciste "pracovni" pobyty à la gastarbeiter. Nejlip se mi potuluje tak "zbuhdarma", se spacakem, slovnikem a otevrenou mysli, chvili pobejt, seznamit s domorodci, nacerpat od nich, byt jim v necem aspon trosku uzitecna, lip poznat sama sebe, odpocinout. Za ucelem uziveni jsem ochotna dokonce i trochu pracovat, ci okopavat klasterni ruze 8) Proste na me leze mlsna. Takovy fajnovy klaster uprostred durianoveho haje, kde guru moc nebuzeruje... :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: Fiona

Příspěvek od dvdmchl »

jj rozhodne jdi do toho...jen nepadni do sparu nejakeho vychodniho psychoanalitika....ono guruove nejsou nic jineho nez-li prizivnici na labilnich jedincich, neco jako nasi psyhologove a spol...

Jinak ti rozhodne fandim. Jen tak skromne doufam, ze toho 23.8. jeste porad pobezis onech 10km. :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

To si pis ze pobezim m:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Jsem ted u maminky v Cechach. Ach jo. Na jednu stranu je tu milo, na druhou je cim dal tim jasnejsi jak se nase zivotni cesty vzdaluji. Prezit tu par dni, odmitat buchty, chlebicky a v omastku plavajici knedliky, v hospode pit mineralku a misto cigarety u toho prezvykovat steblo... anebo se prizpusobit. Pokousim se o jakysi kompromis, ve stylu cesnecku jo, knedliky ne, pivo jedno, cigo ne atd. Jde to, obvsem dlouhodobe by to bylo neudrzitelne. Pak ovsem vyvstava otazka, kde domov muj :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Fiona

Příspěvek od Pavluška »

Chápu. :| :wink: Ale Fionka je šikovná a najde si home ve svém nitru kdekoli.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fiona

Příspěvek od awa »

Fiona píše:Jsem ted u maminky v Cechach. Ach jo. Na jednu stranu je tu milo, na druhou je cim dal tim jasnejsi jak se nase zivotni cesty vzdaluji. Prezit tu par dni, odmitat buchty, chlebicky a v omastku plavajici knedliky, v hospode pit mineralku a misto cigarety u toho prezvykovat steblo... anebo se prizpusobit. Pokousim se o jakysi kompromis, ve stylu cesnecku jo, knedliky ne, pivo jedno, cigo ne atd. Jde to, obvsem dlouhodobe by to bylo neudrzitelne. Pak ovsem vyvstava otazka, kde domov muj :roll:
Odpověď ve svůj čas přijde. Určitě tě čeká něco fantastického.Teď je třeba užít to, co je možné. Být jako skalnička - ta vytěží z minima podmínek maximum... Neboj, ani já bych se svojí babi ( maminka už nežije ) ani týden ve zdraví nepřežila. Ty tuny koláčů a sádla, to už opravdu nezvládnu. Jezdím tam jen na chvíli a moc tam nejím. Mám pověst zmlsané kozy...mé, mé, mé... :mrgreen:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Pavluška píše:Chápu. :| :wink: Ale Fionka je šikovná a najde si home ve svém nitru kdekoli.
Bude muset. Fionka je totiz dusi veleknez a jeste k tomu tak neprizpusobivy, ze nehrozi ze by ji nechali slouzit Bohu v nejakem jinem chrame nez v tom vlastnim chramu tela sveho. Ale ma to i sve vyhody. Treba takova rekonstrukce chramu pustem je celkem ekonomicky vyhodna 8) m:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona

Příspěvek od epony »

Fiona píše:Bude muset. Fionka je totiz dusi veleknez a jeste k tomu tak neprizpusobivy, ze nehrozi ze by ji nechali slouzit Bohu v nejakem jinem chrame nez v tom vlastnim chramu tela sveho. Ale ma to i sve vyhody. Treba takova rekonstrukce chramu pustem je celkem ekonomicky vyhodna 8) m:-)
:mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona

Příspěvek od epony »

Fiona píše:Jsem ted u maminky v Cechach. Ach jo. Na jednu stranu je tu milo, na druhou je cim dal tim jasnejsi jak se nase zivotni cesty vzdaluji. Prezit tu par dni, odmitat buchty, chlebicky a v omastku plavajici knedliky, v hospode pit mineralku a misto cigarety u toho prezvykovat steblo... anebo se prizpusobit. Pokousim se o jakysi kompromis, ve stylu cesnecku jo, knedliky ne, pivo jedno, cigo ne atd. Jde to, obvsem dlouhodobe by to bylo neudrzitelne. Pak ovsem vyvstava otazka, kde domov muj :roll:
užasne, že si aj v takychto situaciach vieš poradiť :) U mna platí- europa domov muj, inde by som nevedela žit, možno tiež zakotvim na severe, niekde v norsku finsku alebo svedsku. mam rada chlad. tešim sa už na podzim :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fiona

Příspěvek od awa »

epony píše:užasne, že si aj v takychto situaciach vieš poradiť :) U mna platí- europa domov muj, inde by som nevedela žit, možno tiež zakotvim na severe, niekde v norsku finsku alebo svedsku. mam rada chlad. tešim sa už na podzim :mrgreen:
Mám také radši chladnější klima, ale k tomu hodně místní ovozel, tak to by asi byl tak trošku problémek... :mrgreen:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona

Příspěvek od epony »

no vidiš Awa, to ma napadla otazka na Fionu, ake plody väčšinou pestuju švédi v zahradach :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fiona

Příspěvek od awa »

epony píše:no vidiš Awa, to ma napadla otazka na Fionu, ake plody väčšinou pestuju švédi v zahradach :mrgreen:
No asi jako u nás na západě Čech: jabka, hrušky, třešně, maliny, vlašáky, ryngle, švestky, hrachor, cukety, kedlubny, mrkva, cvikla. Ve skleníku třeba rajčiny, papriky, okurky a hrozno a hlávkový salát.
Určitě můžem zapomenout na melouny, broskve a meruňky, to u nás na zahradě opravdu nikdo nemá, nedozraje to.
Ale Fionka nám poreferuje přesně.
V tomhle závidím Bucovi. Jih Moravěnky, kousek do Vídně a ještě tam u nich pořádají soutěž o největší výpěstek.
U nás na západě by tak mohla být soutěž o nejmenší výpěstek na zahrádce, třeba pidijabka. :mrgreen:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona

Příspěvek od epony »

awa píše:V tomhle závidím Bucovi. Jih Moravěnky, kousek do Vídně a ještě tam u nich pořádají soutěž o největší výpěstek.
U nás na západě by tak mohla být soutěž o nejmenší výpěstek na zahrádce, třeba pidijabka. :mrgreen:
u nas na kysuciach to nie je take zle, jablka, slivky, ribezle, egrese, čerešne a hrusky su v kazdej zahrade, ryngle pri každom potoku. a ak byvaš pod horou, maš blizko aj na lesne plody :) je tu dobre byvanie, dokonca do našej dediny (oščadnica- (Velka Rača, kto lyžuje, ten pozná) prichadza čím dalej tym viac ludí z Blavy a okolia aby sa tu usadili :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fiona

Příspěvek od awa »

Však mě čeká stěhování do domku. Už teď se nám hlásí zájemci o náš velký byt s pokojíkem pro služku. Uvidím, kam mě to zavane. :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Fiona

Příspěvek od culka »

Ebony to chodia ludia z BRATISLAVY ( jak ta kopnem do kolena ) a ked mate baby radi chlad pridite do Kanady. V tomto nasom eskimakove nam to v zime s vetrom uderi aj na - 50. Vtedy mi uz zamrza aj moc v mechure.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona

Příspěvek od epony »

culka píše:Ebony to chodia ludia z BRATISLAVY ( jak ta kopnem do kolena ) a ked mate baby radi chlad pridite do Kanady. V tomto nasom eskimakove nam to v zime s vetrom uderi aj na - 50. Vtedy mi uz zamrza aj moc v mechure.
:lol: slovny zvrat Blava použivam len zriedka. Ospravedlnujem sa. Ajked je Kanada krasna, asi by som tam neprežila.. minus 50..pomoc :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Odpovědět