Fiona

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Fiona

Příspěvek od Fiona »

Pristihuji se ze po precteni knih N.W.Walkera na http://www.zdravinadlani.zde.cz" onclick="window.open(this.href);return false; jsem asi vitarian. To bylo nekdy v lete, cize uz to bude tak 9 mesicu. Mam obcasne ulety, protoze zkratka az moc miluju pizzu, ale jinak se drzim a dela mi to moc dobre. Jinak teprve po objeveni tohoto fora nekdy v unoru 2008 jsem zjistila ze se tomu tak rika, tak uz zase mam nejakou tu identitu 8)
Naposledy upravil(a) Fiona dne stř říj 29, 2008 10:44, celkem upraveno 2 x.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Pěkné počteníčko, díky :)
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Ahoj Fiono,

Preji hodne stesti na tve vitarianske ceste. Take jsem zacinal u Walkera :wink: (a jsem si jisty, ze tu nejsem sam).

Mozna by te zajimalo, kdyz ted bydlis v Göteborgu, ze v lete poradame Fresh Food Festival pobliz Falkenbergu:
http://freshfoodfestival.com/

Znam nekolik vitarianu ze Svedska, pokud by jsi mela zajem o kontakt. Pravidelne kazdy rok chodime po Skåne a jime tam divoke visne.
Ja bydlim s manzelkou a nevlastni dcerou v Kodani, take neni az tak daleko. 2x rocne se tu pravidelne schazime, pokud chces byt o tom informovana, posli mail na nyhedsbrev zavinac rawquest.dk a jako predmet napis Tilmeld.

Sladky pomerancovy pozdrav,
Neo
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Jejej, diky :D

Ten sraz zni fakt zajimave :)

Jinak tu rawfood stranku a forum jsem skoukla, vypada to dobre (az na to ze tu danstinu lustim horkotezko, ale diky svedstine a norstine nakonec prece jen nejak desifruju). Podle poctu lidi to ale vypada ze je tam vitarianstvi stale v plenkach... ale mnohem dal nez ve Svedsku.

Tady jsem zatim objevila jen jedine forum, ktere ma samostatne vlakno o raw food, a to jeste na samanskem portalu (trolltrumman.se), ktery se vseobecne hlasi spis k paleolitu a paleoliticke strave :lol: Jinak kde nic tu nic, marne googluju. Dokonce ani Flashback nema samostatne vlakno. Nastesti skoro vsichni Svedi umej anglicky, takze mnozi uz o tom neco slyseli, a tech par aktivnich se nejspis chodi vykecavat na mezinarodni servery.

Bylo by moc fajn pripojit se k visnove vyprave :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Dneska nam srnky sezraly vsecky tulipany, nenechaly mrchy ani jeden :( Hlavni vec ze celou zimu dostavaly zrni a kousky zeleniny. Ted maj vsude plno zelenyho a musej ozrat zrovna nase tulipany. Jenze kdyz nad tim popremyslim, mozna maj asi duvod :P

Chutnal jste nekdo tulipan? Ja to asi zkusim, kdyz jim to tak jede...
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Fiona píše:Hlavni vec ze celou zimu dostavaly zrni a kousky zeleniny.
taky bych po zrní měla chuť i na tulipány. :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Tak zas po dlouhe dobe...

V nedeli mi umrel laptop, jen rok a 2 mesice stary. Nejdriv jsem ho oplakala, ale pak jsem to vzala jako perfektni prilezitost koupit si novy, pravy vita-fruitariansky :D Ma na sobe svitici jabko tak snad neco vydrzi :)
Naposledy upravil(a) Fiona dne stř říj 29, 2008 10:47, celkem upraveno 1 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Pavluška píše:
Fiona píše:Hlavni vec ze celou zimu dostavaly zrni a kousky zeleniny.
taky bych po zrní měla chuť i na tulipány. :lol:
Pavlusko, predstav si ze mi to tak dlouho vrtalo hlavou, jakoze proc musely vyzrat zrovna ty tulipany a vsechny, ze jsem nakonec ochutnala tulipanovy list. A byl vyborny! Chutove neco mezi porkem a fenyklem. Predevcirem jsem rano zapomnela klice od domu, tak jsem po prichodu z prace musela 20 minut stepovat na zahrade, nez dorazil muj princ. Tak jsem chroupala celou dobu tulipany, lepe receno to co z nich zbylo po tech mrchach srnkach, a dokonale tim zahnala hlad :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

:) tak fenykl můžu dost, ale slovo pórek mi nahání husí kůži.... tak by mě zajímalo, co by vzbuzoval tulipán.

Užívej nový jablíčkový pc. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Diky :)

Jinak jsem si dneska popalila pysky ananasem :? Jsem si nemyslela ze takova dobrota muze takhle spalit kuzi, jak kyselina nebo kopriva. Ananas jsme kuchli dopoledne, a furt to svedi. Jeste jeden pokus tem ananasum dam, treba byl zrovna tenhle jen strikanej nejakym sajrajtem, ale pokud se to bude opakovat, koncim s kousanim a prejdu na staveni.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

to znaci nezralost ananasu. Vyzralej nepali.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

problem robi aj vlaknina, moze byt ostra a rezat jazyk.
terba vyberat dozrete a odstavit. pre mna je to od kupy juiceru jeden z favoritov. dnes som MMCH kupil 3. :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Dik za rady :) Taky jsem to probrala v praci s kolegama z Peru a Brazilie. Oba se shodli na tom ze byl dobrej, ale opravdu zralej by mel byt na povrchu zlutej. Jenze takovej se tady moc koupit neda, spis tak zeleno-nacervenalej. Tak jsem dalsi ananas dala na okno, aby na nej prazilo slunce, a dokud nezezloutne bude se opalovat 8)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

musí být dokonce už měkkej a i tak jsem párkrát na rovníku narazil, může pomoct to odšťavení, trochu
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Aha, tak to jsem rada ze to tak ma byt, ten muj uz totiz dost mekne, a ja se zacala bat ze se mi tam v te vyhni na okne vysusi driv nez dozraje :)

Jinak to moje okno a stul v praci uz vypada dost zajimave. Je to sama bromelie a jina dzungle, krome toho tacy s dozravajicimi banany, ted i ananasy... Kolega hned vedle me je Brazilec a taky ma svoji dzungli... Zrovna dneska nam jeden kolega navrhl, ze bysme si tam meli jeste ubytovat papouska, aby to nemelo chybu :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

:lol:
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

už je to nějakou dobu, Fiono, kd jsi začala psát v jiném vlákně o své zkušenosti, jak jsi odešla sama někam na tvoji samotu jen s tvojí čubinou a ukončila to vzhledem k pokročilé spací době. Bylo by ode mě moc troufalé, kdybych požádala o další pokračování tvých zkušeností? Jsem totiž pořád strašně zvědavá jak to celé probíhalo a jak to dopadlo a pokaždé když sem vlezu jdu se podívat, zda náhodou nepokračuješ - je to pro mě jak pro ostatní durian, ale ten jsem taky ještě neochutnala :lol:
Idasek není muž ;o)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

No, mas pravdu, vsak uz me i hryze svedomi :? Ale furt se chystam ;)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Fiona

Příspěvek od hugis »

Teda Fiona, v poslednej dobe sú tvoje príspevky pre mňa numero uno. Už to dlšie nevydržím a musím to napísať. Ty musíš byť fest fajný človek.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Alebo mam vdaka absencii chlastania a obzierania sa dobre obdobie ;)

Dik, a neboj, vsak ono se to casem pos-rie, ako aj vzdy :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Tak mam konecne cas,...

uz davno jsem se to chystlaa napsat, jenze neni to sranda po takove dobe, uz to bude 5 let, Ja vim ze nejeden clovicek tu na to ceka. Jenze mam to psat do tumoru? Zrovna ted, pri vsem co zaziva Macik?

Proste jednoduse zkusim navazat na prispevek z tema Karcinom maligni, tak mesic nebo dva dozadu. Zkusenost o kterou se jedna je stara tak 4 a pul roku. Nemam chut vsecko znova vysvetlovat, kdo ma chut si najde i souvislosti.

Slo o to, ze jsem mela maligni tumor kdesi na mozku, jakozto (pry!!!) nasledek urazu pri lyzovni v Rocky Mountains v Coloradu ( k tomu musim rict ze jsem se vysekala fakt dobre, jen dech jsem tehdy lapala mozna minutu, mnozstvi ztracene krve a znicene lyze radsi vynecham).

Uz americti doktori, co me tehdy lecili na bolehlavy (pul roku po tom) mi naznacili, ze by to mohl byt bordel na mozku, eventuelne jako nasledek urazu. Teprve Cesi nasli na CT ze jde udajne o zhoubny nador (cca 3 roky po tom co se to stalo, a bylo mi vysvetleno ze nejspis telo nastartovalo spatnou reakci, kdyz po urazu zacalo obalovat krevni srazeninu jako perlu). Jeste furt se da rict ze jsem mela jakz takz stesti na doktpry!

Mela jsem to stesti, ze jsem uz tehdy vedela o Breussove metode (dnes vim tak 3x vic) na lecbu rakoviny. Takze jsem ani nepodlehla panice. Pani doktorku i s jejimi doporucenimi jsem poslala slusne receno k sipku. Ne ze bych nepotrebovala radu, ale ty jejich ptakoviny ("pokud odmitnete terapii, musite si byt vedoma ze mate maximale 6 mesicu zivota, pricemz se da pocitat s tim z budete umirat v celkove demenci a bolestech..." )... Dneska se zda lehke vysr.t se jim na hlavu, ovsem tehdy to nebylo lehke.

Sla jsem tehdy hluboko do lesu. s vedomim ze tam muzu skoncit navzdy, a ze uz nikdy nebudu mudrovat lidem do zivotu. Ovsem to me nijak zvlast nebralo. Proste jsem si rekla - jediny kdo opravdu stoji o to abych zila, je moje fenka, moje psi princezna. Vsichni ostatni se po par slzach (v lepsim pripade) z toho dostanou. Jen ona jedina prestane jist, a neprezije me dyl nez o tyden.

Uz jsem s tim mela tak rikajic zkusenost. Kdyz mi bylo blbe (zpravidla nasledkem kocoviny), ona prestala jist a visela mi u nohou. Cekala az se zmatorim, a teprv tehdy zacala jist, az si byla jista z vsecko je pohode. Byla zroutka jako ja a moc rada kradla, ale jakmile slo o moje zdravi, nehnula se ani na krok a radsi byla o hladu, nez se vzdalit. A byla taky jedina kvuli komu tehdy stalo za to prezit.

Taky pri tom pustu. Na jednu stranu mi bylo jasne, ze jsem na tom fakt blbe, a ze v tom lese se bud uzdravim, nebo je navzdy konec. Na druhou stranu mi bylo jasne, ze ta krasna oddana duse moji princezny bere jako samozrejmost ze zemre se mnou, protoze ja jsem cely jeji svet. A to jsem zkratka nemohla mit na svedomi, proste mi nezbylo nez se uzdravit. :cry:

Toz tak nejak jsem se z toho vylizala, cert vem blbe nadory. Z toho ze jsem ztratila svoji prineznu se nevylizu nikdy. Ani o to nestojim, protoze pokud nekdy nekomu patri moje slzy, je to ona. Bya jedina kdo vedel jak mi je, nikdy me neopustila, byla pripravena kdykoliv zemrirt vedle me. Ja nebyla schopna ji ani zachranit kdyz mi umirala v naruci. To je asi tak vsechnio..Ona me zachranila, ja ji ne.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Re: Fiona

Příspěvek od IDASEK »

:cry: Rozumím Ti a posíláme s mojí Liškou Tvojí Princezně do psího nebe nějakou psí dobrůtku - jakou měla ráda - nevím sice - ale ono než se doručí, tak se to přetransformuje :wink: Kéž bychom uměli být pravdě věrní jako ti naši pejsci nám. Nepíše se mi to lehce, protože liška má věk a je nemocná a nechci myslet na to, co přijde, je pro mě jako dítě (i když vím, že je psék).
Idasek není muž ;o)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Fiona

Příspěvek od hofikos »

Fionko je mi líto, že jsi přišla o fenku, i když už je to asi déle. Také si neumím představit, co jednou budu dělat, až Terynku přežiju. Zatím je naštěstí času dost, je jí tak rok. Přirostla mi k srdci už první den a od té doby se každý den těším domů na tu němou tvářičku a vyrážíme spolu do přírody a je nám spolu super... Doufám, že až si obě ten svůj život odžijeme, zase se tam někde nahoře setkáme a i ty se se svojí holčičkou zase setkáš.

Obrázek
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Fiona

Příspěvek od 800914 »

co ta nezabije to ta posilni.
a najde len ked stratil.
kazdy den je novy den.
a ked zasvieti je krajsi.

ja to beriem ako bonus,
miliardy rokov tma,
potom zrazu,
par dni zijem.

a potom zase asi,
tma.
radsej teda,
este dnes,
idem zahrat tenis.

a zajtra do prace,
nech su kolace.

btw. tiez uz sme oplakali troch hafacikov, menovite maxo, bingo, a dino. nech je im zem lahka, boli to dobri psici. a este som slubil aj srnke co ju rozmasakrovalo auto na ceste z krakowa do blavy, ked som zmeskal lietadlo, lezala na strede cesty s krvavou hlavickou, vytocenou uplne neprirodzene do opacnej strany, plakala a kruzila krkom, nohy polamane. pozrela na mna, kazdy ju len obchadzal, asi sa jej fakt nedalo pomoct, jedine jej poskytnut eutanaziu, na co nikto nemal odvahu.
a prave prave ked vidim ze to niekoho zit nebavi, spomeniem na srnku, ci by s nou teda menil.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Moc vam vsem dekuju za podporu. I kdyz teda, cisilko, s tou srnkou jsi mi zrovna slzicky neosusil... Co uz. Pravdu mas. Ono by bylo proc plakat, jenze to nikam nevede... Peti, moc ti preju co ted zazivas, "neznas dne ani hodiny". Moji Jasmince byly teprv 3 roky, jeste ji ani poradne nepresla puberta... Jen jedna vec je na smrti krasna, a sice to jak nas nuti vychutnavat kazdy krasny moment, ktery jeste mame. Idasku, ty o tom asi vis svoje, ze...

Jinak dneska jsem zabehla pulmaraton, jaksi neplanovane 8) V zivote jsem behala akorat tak tehdy kdyz jsem dobihala vlak nebo tramvaj... Dneska jsem se nechala ukecat, bylo to 22 km, po/pri 14/15 dennim pustu. Dokonce jsem ani neskoncila mezi poslednima, i kdyz od prvnich jsem byla hooodne daleko. A zrejme jsem tam byla jedina, kdo bezel uplne bez treninku :roll: No, bez treninku, to zas uplne ne. Sice nebeham, ale na kole najezdim denne desitky kilometru, takze s dechem vystacim 8) Ovsem sranda byla v tom, ze prave dneska uz jsem od rana nejakych tech 40 v nohach mela, nez jsem se nechala vyhecovat na ten beh...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Fiona

Příspěvek od dgm »

Fiono, po kazdem tvem prispevku si rikam, jak je moc dobre, ze jsi objevila vitarian.cz. Dobre pro nas.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Fiona

Příspěvek od 800914 »

Fiona píše:s tou srnkou jsi mi zrovna slzicky neosusil..
noo 4 vylezli aj mne :roll: :)
vyssie uvedenym lyricko /?/ prozaickym vstupom som ale chcel iba vyjadrit ze su pmn casy kedy si pobulit, ako su tiez kedy nebulit.

http://www.youtube.com/watch?v=FDINT478wRg" onclick="window.open(this.href);return false;

"You see things in life and you'd be surprised what you see.
Life.. Your whole life is changes.
You go through changes in your life,
One second, you got it made,
Next second you're down in the dumps.
And it goes back and forth throughout your whole life.
One second you got the most beautiful girl in the world,
Next second you don't even have a girlfriend no more.
And it goes back and forth and back and forth, you know?
And this is life, man, it's changes.
This is what you gotta go through throughout your whole lifetime."
I'm going through changes*
"And it goes back and forth and back and forth, you know?"
Never
Never
Land.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Re: Fiona

Příspěvek od IDASEK »

:cry: :cry: :cry: srnka - takové věci nemůžu ani číst :cry: :cry:
Idasek není muž ;o)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Fiona

Příspěvek od hofikos »

A co se fence stalo? Jestli ti tedy nevadí o tom napsat...
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Fiona

Příspěvek od hofikos »

A k běhu gratuluji a obdivuji...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Jeste jednou dekuju :)

Peti, otravili mi ji. Udelal to nekdo ze zasti, nekomu vadilo ze "suka sa ma lepsie ako ludia" :? Ale stejne si to vycitam. Sice jsem ji vychovala tak, aby od nikoho ciziho nic nebrala a pritom byla ke vsem pratelska, ale odnaucit ji potaji krast, to uz se mi navzdory vsem snaham nepodarilo. Takze toho nekdo vyuzil... Nasla jsem ji v poslednim stadiu pred branou. Tezce dychala, koulela ocima. Pokusila jsem se vyvolat zvraceni a dat umele dychani, ale uz bylo pozde. Uz jsem mohla akorat tak kopat hrob...

Mozna jsem ji davala az prilis svobody. Jenze drzet takovou osobnost na retezu, to je proti zdravemu rozumu... Dokazala trenovat kocky a nikdy jim neublizit, i zvirata v lese akorat tak prohnala a hned prisla zpatky. Nekdo muze rict ze zvirata radsi nestrresovat, ale ja mam zato, ze musej pochopit ze pred clovekem a jeho zviretem treba zdrhat, jinak se jim to krute vymsti. Sice mi "myslivci" (kurevsky vrazi) vycitali ze Jasminka trenuje srny, coz byla pravda, jenze Jasi tem srnam na rozdil od nich nikdy neublizila, jen jim doprala mensi trenink a vratila se do 3 minut. Oni, hajzlove, tem srnam nejdriv naseli hrach na louku aby je prilakali, a pak je na tom hrachu strileli.

Ale ted uz je to jedno. I kdybych jejiho vraha nasla a mucila hodne pomalu, ji tim uz nepomuzu.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Cisilko, neboj, poezii ocenuju ;)

Taky se ti stava ze zabresky svetla zaslechnes tam kde bys je necekal?

Tim ted nemyslim tebe. Od tebe jsem je vicemene cekala 8) Snad se nekdy dostanu k tomu, hodit sem texty z Latin Reggae, na kterym v posledni dobe uplne ulitam do jine dimenze. No jo, rastafariani :) Proste umej 8) Ale v tom co rikas je moc hluboka pravda. Nesmime promarnit ani jediny den z tech co mame, protoze netusime kolik jich mame... Jedine co vime je, ze prijde konec, a nevime jestli zitra nebo za 70 let... Mozna bude tma dalsi miliardu let...

Videl jsi film Troja? Krasny nahaty vrahoun Achilles tam rika neco o tom, ze bohove nam zavidi, protoze jsme smrtelni, a prave to dela kazdy moment krasnym a neopakovatelnym...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Chce se mi bydlet u more :'(
Bliz u more, nebavi me k nemu jezdit tramvaji...
Naposledy upravil(a) Fiona dne stř říj 29, 2008 10:52, celkem upraveno 1 x.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: Fiona

Příspěvek od hofikos »

Fionko v tvém popisu vidím trochu i tu naší čubičku. Bohužel i ona nenechá nic k jídlu bez povšimnutí a také mě děsí ta představa, že kdyby jen jeden člověk z těch stovek lidí, kteří žijí v místech, kudy chodíme, chtěl začít bojovat proti zdejším psům, Terynka by byla velmi snadnou obětí. A že spoustě lidí jsou psi trnem v oku... :( Jenže to bychom museli všichni sedět doma na zadku, abychom se tomu vyvarovali a tak prostě stojí za to riskovat a užívat si ten život. I tvoje holčička měla krásný život plný pohybu a i když skončil tak příliš brzy, určitě to byly krásné roky pro vás obě. Co mají říkat pejskové, kteří žijí třeba 15 let, ale znají jen bílé zdi kolem sebe a malý trávník před barákem...

To bydleníčko na ostrově v přírodě ti přeji z celého srdce...
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Re: Fiona

Příspěvek od IDASEK »

Fí rozumím ti, nemohla jsem už ve velkoměstě dýchat, být tam byla pomalá smrt, byla jsem rozhodnutá odejít, ač ten můj své rodné velkoměsto miluje, ale i kdyby šla bych i bez něj, šel se mnou - i když nikdy nechtěl, ale je tu jistá vazba. Někdy mrčí, ale neodejde, a když maká na pozemku je spokojený. Kdybys ten domek koupila i s tím druhým párem - co by se mohlo stát? Třeba by to šlo....
K Jasmínce - je mi to strašně líto, máme stejnou lišku, je z útulku jako roční, zlomený ocas měla, otlučenou tlapku a taky pěkný kontejner, div že se dožila takového věku :lol: . Ale loni v dubnu měla namále - velké problémy zvracení, průjem, injekce, já sama doma, do večera se prospala a pak to bylo ještě horší. Ještě jsem tu nic moc neznala a na blind jsem se podle netu rozjela do okresního města, kde měla být klinika - to už zvracela krev :cry: mezitím mě dobří sousedi, když jsem sotva popojela autem k baráku, aby tam chudák došla, udali, že stojím kde nemám (v 11 v noci asi 5 minut) a stála tam městská policie - naštěstí byl slušný a dal mi pokutu jen 100 korun :roll:
Vet říkal, že je to za 5 minut 12, dostala injekci uvolnila se a nebolelo ji nic, po rtg zjistil střevo plné krve. Nevíme zda zánět , vir nebo něco zblajzla, ale ani jeden si nejsme vědomi ničeho, stále ji ve městě hlídáme . Dal ji dokupy a měla infuzi - ta se ještě než došla do tělíčka, ohřívala na tělesnou teplotu. Liška byla na vyhřívané podlaze, skvěle vybavená klinika a v noci pohotovost, celou noc byl kvůli ní vzhůru, já taky. Držela jsem ji za tlapku, ležela jsem pak celý den s ní na podlaze na karimatce. Liška se nepostavila, nemohla chodit, ležela jak hadr. Když začla rychleji dýchat mohla jsem je i při ordinaci kdykoli vyrušit, aby jí to zpomalili, tak to dokapalo až v sedm večer. Byla jsem KO a liška o pidi stupínek lepší když dovrávorala aspoň k výtahu byla jsem ráda, protože jsem už těch 20kilo nemohla zvednout.Asi viděla, že ji už nemůžu ani vyndat z auta. Zvládla to :D a i pro ně to byl zázrak :D a já jsem ráda, ještě si spolu užijem, pokecáme, prožene kočky :D a ještě slupne hodně fujtajblů venku :lol: čuně jedno moje.......
Bude jí 14 a spává už hodně tvrdě, dřív ji vzbudilo tiché vyndání tatranky z lednice i bez zašustění papíru a rozbalit se musela jít do koupleny a zavřít za sebou dveře :lol: :lol: ...
Není moc kontaktní, nemá ráda, když leží a někoho se dotýká, má ráda klid. Ale jednou mi bylo opravdu zle a to si mi lehla na peřinu na postel na nohy (jindy leží vedle) a páníček ji sundal, páč jsem byla na hadry, ale ona se vrátila a lehla si opět na nohy - odkrvené na amputaci :lol: s těmi jejími usalašenými 20kily :lol: ale musela tam být :P a když jsem někdy brečela tak mi olizovala slzy :oops: nojo, my se tam našly v Tróji před 14 lety :wink:
No tak trochu odlehčení na večer.
Přeju moc z celého srdce aby domeček vyšel - a pokud by ne tak to asi nebylo ono, i když teď ještě nevíme proč :) a bude něco ještě lepšího uvidíš :wink:
Idasek není muž ;o)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

:)
Jj, s psikama to jsou zazitky 8) Jeste jednou diky ze mi tak pomahate hrabat se z tezkych vzpominek. Je to uplna pravda, tech krasnych vzpominek bylo nesrovnatelne vic. Aspon ze mela dost fajn zivot :)
Naposledy upravil(a) Fiona dne stř říj 29, 2008 10:53, celkem upraveno 1 x.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
seelig
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 01, 2008 13:50

Re: Fiona

Příspěvek od seelig »

Aj ja Ti drzim palce s domcekom, my by sme sa pridali hned, keby to slo, nasim snom je byvat pri vode... :roll:
Mozno Ta potesi pohlad na moju fenecku. Dojali smutne pribehy o Jasminke aj Idaskovej Liske.
Přílohy
7maj08.JPG
7maj08.JPG (52.84 KiB) Zobrazeno 58149 x
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Jeje, ta je krasna :D

No, s vodou se mi ten posledni sen tak trochu hrouti... Nu coz, domek primo u more s vyhledem na zapad Slunce zrejme jeste bude muset pockat. Ale vcera jsem uz zas skoukla The secret, a budu carovat, vsak co je to par milionku proti vecnosti 8)

Vsak uz to je dobre, ze od toho more nejsem az tak daleko. Aspon k nemu nemusim litat letadlem, dojedu tam tramvaji nebo na bajku. Sice nemuzu dat kazdy den ranni koupel pri vychodu Slunce, coz je muj sen, ale aspon si muzu dat po praci odpoledni koupel pri zapadu, a nemusim cekat na dovolenou :)

Taky jsem si dala darecek k narozkam. Koupila jsem stan, spacak a karimatku, vse dohromady tak 2 kg, a stehuju se na opusteny ostrov, aspon sem tam pres noc :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fiona

Příspěvek od awa »

Můj oříšek je asi podobné povahy jako Jasmínka. Srnky a taky opeřence jen prožene, ale nic jim neudělá. O mláďátka koček se hezky stará a vždycky kňourá a štěká na mně, abych mu s nima pomohla. Jenže to nejde jak on si myslí, to bych rovnou mohla mít v bytě kočičí farmu. Aby nežebral a nebral si od druhých, tak to se mi nedaří ho odnaučit, to dělal už u prvních majitelů. Včera mi zblinkal celé auto, ale stejně ho mám ráda. Když jsem "odcházela" na selhání orgánů a pořád seděl u mně, ani nejed...tak se bál. Ale vyškrabala jsem se z toho, a tak kam se hnu, tam jde za mnou, i do toho auta, ve kterém je mu tak blbě.
Ta kniha Sekret, je u nás dost avizovaná, ale ještě jsem ji osobně neviděla, co je v ní tak zajímavého? Napiš prosím něco co by mohlo být dobré pro nás všechny z tohoto servru, jde - li to. Děkuji.Awa
seelig
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 01, 2008 13:50

Re: Fiona

Příspěvek od seelig »

Fiona píše:Jeje, ta je krasna :D

No, s vodou se mi ten posledni sen tak trochu hrouti... Nu coz, domek primo u more s vyhledem na zapad Slunce zrejme jeste bude muset pockat. Ale vcera jsem uz zas skoukla The secret, a budu carovat, vsak co je to par milionku proti vecnosti 8)

Vsak uz to je dobre, ze od toho more nejsem az tak daleko. Aspon k nemu nemusim litat letadlem, dojedu tam tramvaji nebo na bajku. Sice nemuzu dat kazdy den ranni koupel pri vychodu Slunce, coz je muj sen, ale aspon si muzu dat po praci odpoledni koupel pri zapadu, a nemusim cekat na dovolenou :)

Taky jsem si dala darecek k narozkam. Koupila jsem stan, spacak a karimatku, vse dohromady tak 2 kg, a stehuju se na opusteny ostrov, aspon sem tam pres noc :D
Jeej tak to bude paraada :D To ja musim prejst este hodne dlhu cestu, kym sa mi take nieco podari - myslim ten opusteny ostrov. A teraz uz hodne dlho nemam ani "len" to more :( :( Tak si to uzi! A mas uz nejaky ostrov v merku?
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona

Příspěvek od zuzi »

awa píše: Ta kniha Sekret, je u nás dost avizovaná, ale ještě jsem ji osobně neviděla, co je v ní tak zajímavého? Napiš prosím něco co by mohlo být dobré pro nás všechny z tohoto servru, jde - li to. Děkuji.Awa
Videla jsem nedavno film (The Secret). Je to moc zajimave a jsem presvedcena o tom, ze to funguje. Na youtube se daji najit casti filmu a ruzne rozhovory. Staci hledat "The Secret".
http://www.thesecret.tv/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/results?search_q ... type=&aq=f" onclick="window.open(this.href);return false;

Hlavni myslenka je, ze clovek si sam utvari svou budoucnost a svuj zivot svym zivotnim postojem a svymi myslenkami. Tj. kdyz na neco intenzivne myslim, tak se to stane - dobre i spatne. Clovek, ktery je stale negativni privolava svymi myslenkami same pohromy a naopak.... Chci barak u more, tak si predstavuji jaky barak, snazim se vzit do predstavy, ze uz ten barak mam a jak se v nem krasne zije....a ono se to vyplni.
Film se mi moc libil, protoze je velmi prakticky a dava navod jak to delat aby to pro nas fungovalo.
Jmenuje se The Secret - Tajemstvi, protoze se v nem rika, ze vsichni uspesni lide v minulosti i soucasnosti znali toto tajemstvi a umeli ho pouzivat (bohatsvi, stesti a zdravi ziskam tim, ze se tak budu citit, i kdyz budu chudy a nemocny).

Nevim jestli se mi podarilo vystihnout hlavni myslenky knihy/filmu. Doplnte me kdo to znate.
Naposledy upravil(a) zuzi dne pát čer 13, 2008 5:46, celkem upraveno 1 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Taky mam ten film rada. Na muj vkus sice trochu moc "americky", ale zas, proc ne. Urcite principy jsou tam vysvetlene dost dobre. Konkretne princip pritazlivosti myslenky a smerovani energie za urcitym cilem. Akorat mi prijde trochu usmevne, jak si autori namlouvaji, ze prinaseji odpoved na zakladni zivotni otazky... ale to neznamena ze je to spatne. Pokud jde o takove ty drobne lidske sniky a ambice, je to asi nejlepsi navod na jejich splneni :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Fiona

Příspěvek od dgm »

To je prave to, co se mi na tom filmu jedine nelibi, ta americkost, Je to jako kdyz jsem kdysi cetla Slepici polevku pro dusi, skoro vsechny dily a pak najednou Slepici polevku pro ceskou dusi, ten rozdil byl uz pri prvnich pocitech pri prvni povidce, styl slohu. Sdeleni a umysl byly stejne, ale podani a zpusob vyjadreni...
Jinak bychom asi vnimali, kdyby stejny film o stejne myslence natocil evropan, nebo nejak citlive Cech.
Prestavam kritizovat, hlavne, ze to vubec vzniklo, diky Bohu za to.
Knizka je moc pekna, na peknem papire, primo darkova uprava.
Ja jsem mela to stesti, ze jsem pred tim jako prvni cetla Duchovni zakony, to si myslim, ze se mnou "pohlo" daleko vic, jinak bych ten film asi vnimala jenom nejak motivacne.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

No, tak jsem zacala s vaznym treninkem na firemni pulmaraton, konajici se 13.9.2008 8) Priprava probiha asi takto:

1/ Zkousim si pred zrcadlem xichty, abych vypadala dobre na fotkach stupnu vitezu. Taky se ucim elegantne drzet pohar, zatim tedy jen na flasce mineralky.

2/ Zive si predstavuju rozhovor s kolegou Brazilem, sedicim v kanclu vedle me, s nimz sdilim vitrinu: "Good morning Andre, may I ask you a favor? - Good morning, yes ofc, what kind of favor? - Could you please move your football trophies in the vitrine just a little bit? - Yes, ofc, and why is that? - I need room for my little trophy, a cup and a photo. - Ah, congratulations :)..."

3/ Pokud bude moral a pekne pocasi, pujdu mozna vecer behat 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fiona

Příspěvek od awa »

Díky děvčata za Vaše poznámky k The Sekret. Včera mi přišel nový katalog od Knižního klubu a kniha je v nabídce. Už předtím jsem po ní pokukovala, tak teď si ji koupím až budu v Praze na Budějovické. Hned si tam u stolečku začnu číst a manžela vyšlu na nákupy... :D
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Fiona

Příspěvek od awa »

Ah, ty hrubice - sekret není totéž co secret... :mrgreen:
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Fiona

Příspěvek od dgm »

Ah, ty hrubice - Evropan
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Hehe :D
Tak na tohle mam taky talent. Asi pred mesicem se u nas v kanclu prihodila pri namaceni orisku tato konverzace: "What's that? - Almonds. Soaking almonds. - Almonds? In water? Why? - Well, when I get horny in the afternoon..." Jste meli videt jak se vsichni panove najednou probrali :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: Fiona

Příspěvek od minsc »

Fiona píše:Hehe :D
Tak na tohle mam taky talent. Asi pred mesicem se u nas v kanclu prihodila pri namaceni orisku tato konverzace: "What's that? - Almonds. Soaking almonds. - Almonds? In water? Why? - Well, when I get horny in the afternoon..." Jste meli videt jak se vsichni panove najednou probrali :lol:
I´m veeery much hungary... :)
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Fiona

Příspěvek od hugis »

Fiona, pošli fotku ako mávaš s flaškou pred zrkadlom. Zatiaľ si to len predstavujem, a už tak sa na tom zabávam.
Odpovědět