Fiona

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

rudo píše:co bolo skor ? hrbitov alebo tie Tisy co tam rastli ?

mozno tam kde bol Tisovy haj a jak tam ludia otravou padali zacali tam kopat jamy nech ich daleko nenosia.
Cintoriny :) Odmalinka. Nebo prinejmensim od chvile kdy se mi tam prestehoval deda, jedina spriznena duse meho detstvi, coz bylo tak v mych cca 6 letech. Tisy jsem zacala ozirat az s prichodem Buce do Londyna 8) Jak je to se svetem vseobecne, netusim. Ale jak k sobe smrt (pomijivost) a vecnost maji blizko, neprekvapilo by me ze spolu rostli odjakziva. Vsak ne nahodou lidi ty tisy odjakziva sazeli na "svatych" mistech, asi tusili proc.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fiona

Příspěvek od rudo »

kako zovut "tis" po angelskom ? nech sa mrknem co to zac
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

yew :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fiona

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:yew :)
aha, vdaka,

https://en.wikipedia.org/wiki/Yew

tak oni nie su na jedno kopyto mimo europy su rozne varianty
5 2 8
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Fiona

Příspěvek od 800914 »

Pavluska píše:
Fiona píše: Jeste jsem za ochotu nechat se testovat dostala 4 kondomy se spoustou lubrikantu. Takze si to ted teoreticky 4x muzu rozdat i s individuem co me nevzrusi :mrgreen: At zije charita.
(:-) Fio, Ty máš vždycky závěry!
co ale v pripade ked ty nevzrusis to individuum? :) lubrikantom si potom mozes natriet podlahu a zabavit sa na smykalke. myslim ze by fungoval aj ako vlasovy gel pripadne namazat retaz na bajku..
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Fiona

Příspěvek od Zdeníno »

Pavluska píše:Já tomu vždycky věnuju čas a i když je to třeba drobnost, snažím se o praktičnost a co by dotyčný opravdu ocenil.
No radost z dárečků a radost z vánoc se nemusí krýt a nakonec se mohou i dost rušit, tedy u nás nedokonalých 8)
Protože u jednoho musíš jít ven a u druhého naopak dovnitř.
Tudíž bych ocenil, kdyby jsi šla dovnitř, to bys mi udělala radost a dala dáreček:)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Fiona

Příspěvek od Pavluska »

Zdeníno píše:
Pavluska píše:Já tomu vždycky věnuju čas a i když je to třeba drobnost, snažím se o praktičnost a co by dotyčný opravdu ocenil.
No radost z dárečků a radost z vánoc se nemusí krýt a nakonec se mohou i dost rušit, tedy u nás nedokonalých 8)
Protože u jednoho musíš jít ven a u druhého naopak dovnitř.
Tudíž bych ocenil, kdyby jsi šla dovnitř, to bys mi udělala radost a dala dáreček:)
:) Zdeni, Ty jsi dělej co Ti dělá radost a já si budu dělat co baví a těší mne... spokojený člověk je stejně nejlepším dárkem pro ostatní.
Takový dárek bych brala já od Tebe. Aby jsi byl šťastný. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fiona

Příspěvek od rudo »

:br

03.01.2009 18:50:42

Hoj :) Nevim co vas zde nektere trapi, ja mam maraton za 5:07 (coz asi za horsi cas nikdo nemate), a jsu hrda jak lvice :) Uzasny to vykon od meho telicka, jeste vice s ohledem na muj pochybny trenink. A PIM planuju ubehnout tak aby cas zacinal na trojku :cool:


>:-)

vyplavalo na povrch stare vlakno
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Rudi nestvi me :evil:
Hooodne stare vlakno, a naslo by se vic tech dukazu usvedcujicich me z laxnosti ohledne naplnovani predsevzeti.
Maratony: Lisabon prosinec 2008 za 5:07, Praha kveten 2009 za 4:44, Atheny listopad 2009 za 4:06. To vse pri odflaknutem treningu, mohlo byt i hur, vlastne i to je zazrak. Jediny maraton na ktery jsem trenovala opravdu poctive a na kost byla Barcelona v breznu 2010, kde jsem mela zaplacenou registraci, letenku i booknuty hostel. Bohuzel jsem v tu dobu prochazela papirovymi procedurami ohledne manzelstvi, a vzhledem k tomu ze originaly mych dokladu lezely tou dobou jako rukojmi kdesi na UK Home Office, mohla jsem letet akorat tak do... :roll: Ten vecer jsem si ze vzteku sla zabehnout pulnocni pulmaraton nocnim Londyne, a dala to hooodne rychle, ovsem sama, beze svedku, bez medaile. Barcelona by urcite byla hluboko pod 3:50... kdyby byla. Ale nekonala se a ani nebude, zkratka je to tak ze muj nejlepsi maratonsky cas zacina na 4 a nejspis uz to tak zustane. Jsou i jine ego-friendly aktivity, podstatne ohleduplnejsi ke kloubum a hlavne lytkovym svalum.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Na vanoce budu makat, dobrovolne, radsi, stejne bych jinak ten den a hlavne vecer nejspis stravila v alkoholovem opojeni.

Mam novou praci, netusim na jak dlouho, u umirajici babicky s Parkinsonem, v poslednim tazeni. Vazna phowa. Babi travi dny i noci v hroznych bolestech a skemra o vyssi davky morfia nez ma povoleno od mudru (=euthanasie), aby to uz mela za sebou. Obcas si plete brcko s telefonem, ale v momentech zablesku navratu k sobe same se dostavame k hlubokym duchovnim tematum, jezto je to krome bolesti asi tak jedine co ted resi. Prace narocna, lec ne uplne marna, oci otvirajici a zajimava, z ciste lidskeho hlediska. Nejak mi pripomina to stare dobre Carpe Diem, dokud muzes.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Fiona

Příspěvek od LenkaH »

Fiona píše:Jo, presne tak :) Jsou vyborne, sladke a nekysele, akorat to chce zvysenou bdelost, zvlast u nas co mame bezne ve zvyku vsecky pecicky kousat a polykat, reflex je svina. Tak me tak napadlo, v pripade rozkousani a spolknuti, jaka davka by stacila na otravu, a jaka na pripadnou smrt? Jedna pecicka asi tezko...

Dale, spousta veci v prirode co jsou bezne oznacovany za "jedovate" jsou ve skutecnosti pouze halucinogenni. Docela by me zajimalo jakeho druhu je ten tisi "jed"... A co kdyz je tam treba nejaky jo vzacny vitamin???

Kazdopadne je to ted jedine dostupne cerstve ovoce ze stromu, takze pul kila denne to jisti :mrgreen:
Tady to mas.:)
"Nejjedovatější je tis v lednu, nejméně v květnu. S výjimkou červeného arilu (míšek obalující semena) a dřeva je celá rostlina prudce jedovatá. Obsahuje jedovaté alkaloidy - zejména amorfní taxin B a malé množství krystalického taxinu A, jenž je souhrnně označovaný jako taxin. V mladých výhoncích a semenech je dále přítomen alkaloid milosin, trochu efedrinu, glykosid taxatin, sacharóza, rafinóza, kyselina gallová, hořčiny, bisflavonoidy, rhodaxantin, lykopen, seaxanthin, steroly a jiné látky. Rychle smrtící průběh otravy většinou neposkytuje dostatek času k bližšímu studiu biochemických a elektrofyziologických změn. Alkaloid taxin se velmi rychle vstřebává trávicím traktem a závažné příznaky otravy se projevují po 20-30 minutách. Většina postižených umírá do 2 hodin po požití tisu. Za smrtelnou dávku je považován nálev z 50 g jehličí. Otrava se projeví závratěmi, nevolností, bolestmi břicha, sliněním, zvracením a průjmem. Dochází k nápadnému rozšíření zornic, rychlému nástupu ospalosti a následnému bezvědomí. Výrazný je vliv taxinu na kardiovaskulární systém - již v počátku nastupuje arteriální hypotenze. Intoxikace končí zástavou srdce v diastole a spolu s obrnou dechu jde o bezprostřední mechanismus smrti. Během otravy dochází též k narušení sodíkovo-draslíkové pumpy, k poškození buněk srdečního svalu a závažnému poškození jater. Vzhledem k tomu, že se taxin v kyselém prostředí žaludku velice rychle vstřebává, je na záchranu velmi málo času. V první řadě je nutné okamžitě vyvolat zvracení a přivolat lékařskou pomoc. Zatím však není známa protilátka, a léčba je tudíž omezena na výplach žaludku, hemodialýzu, kardiostimulaci, infuze či použití protilátek proti digitalisu, který je taxinu podobný - to vše ovšem s velice nejistým výsledkem. Zaznamenány jsou smrtelné otravy po čaji z jehličí tisu, po rozžvýkání větviček či jehličí. Rovněž se lze otrávit odvarem ze semen. Jed rostliny může být stejně tak nebezpečný i pro nezkušená zdomácnělá zvířata, která někdy umírají ještě dřív, než stihnou své hodování dokončit. Zajímavé je, že pro hmyz a většinu divokých ptáků je tis zcela neškodný. Dříve byl tis používán proti vzteklině, střevním parazitům, proti hadímu uštknutí, a zejména jako prostředek vyvolávající abortus, kdy po podání zemřela i gravidní žena. V současnosti jsou tisové drogy považovány za zastaralé a značně nebezpečné. Z jehlic tisu se vyrábí cytostatikum taxol, jenž se užívá např. při karcinomu vaječníku, prsu či plic."

Obsahové látky
Alkoholy:
Miricylalkohol
Karboxylové kyseliny a jejich soli
kyselina gallová, jablečnan vápenatý
Sacharidy:
sacharosa, rafinosa
Alkaloidy:
taxin A, taxin B, milosin, lykopin, efedrin,
baccatin III, 10-deacetylbaccatin III
Steroidy:
sitosterin
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Diky moc Leni :) Tak uz v tom mam o neco malo jasneji. Je dobre vedet jak se zabit az nebude jine vychodisko, nicmene do te doby vitam dotycny stromecek jako zdroj cerstveho organickeho ovoce v tomto hubenem obdobi. Zvlastni to vztah. Dnes chci zit, ty mi das na to potrebne vitaminy. Az bude cas umrit, pomuzes mi taky, nikam nepospichame :) Z ciste astrologickeho hlediska je mnohem vetsi pravdepodobnost ze budu umirat v podzimnim ci zimnim obdobi nez napriklad v kvetnu.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fiona

Příspěvek od rudo »

astrologicke hladisko je pre mna vec neznama ale matematicky je Kveten 31/365
zimni obdobi je 91/365, pripadne az 120/365,nebo 150/365

najmensia sanca je zrejme Unor 28/365, pokial teda nechces zomriet laskou 14.2. :mrgreen:
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Rudi, 14.2.2014 asi neumru, jezto na ten den uz mam program :twisted: Jdeme s mym milovanym na koncert, zrovna mame to stesti ze toho dne hraje nase ikona Dream Theater nazivo v Londyne. Budu muset umrit nekdy jindy ;)

btw - ty vis kdy jsem se narodila, ze to tak dobre pocitas? :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fiona

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:Rudi, 14.2.2014 asi neumru, jezto na ten den uz mam program :twisted: Jdeme s mym milovanym na koncert, zrovna mame to stesti ze toho dne hraje nase ikona Dream Theater nazivo v Londyne. Budu muset umrit nekdy jindy ;)

btw - ty vis kdy jsem se narodila, ze to tak dobre pocitas? :wink:
neviem nic, ako to suvisi ?
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

O techhle par veci se na vitarianu nelze nepodelit.

Jak mam ten novy job (asi mesic) a staram se o tu umirajici babinku, stalo se par zvlastnich veci. Tahle babi neni postizena, prozila pekny zivot, porodila 4 deti, ma kopu vnoucat, dedu nazivu a u sebe. Ale uz ma pres 80 a pana Parkinsona na krku, plus par dalsich komplikaci, na ktere bere hafo leku co jeden symptom potlaci a druhy vyvolaji, takze je celkem krusno, vozicek a megadavky morfia to jisti.

Kdyz jsem k ni nastoupila, byla par tydnu po propusteni z hospicu, asi ze neumirala dost rychle. Zablesky jasneho vedomi mela spis obcas, pricemz vetsinu casu nevedela kde se nachazi (jestli je ve spitale nebo v porodnici nebo kde vlastne) a s placem skemrala o vyssi davku (=euthanasie). Prvni dny jsem z ni byla tak hotova ze jsem byla v pokuseni ji vyhovet. Pokud byla jakz tak ve forme (tak 3x za den na par minut), dokazala se dosourat s pomoci choditka aspon metr a pul, od postele ke kreslu, pricemz jsem ji musela podpirat zezadu aby se nesesunula na zem.

No a proc o tom pisu. Nejdriv jsme zacali cvicit. Tj ze zacatku vicemene pasivni protahovani vsech zatuhlych udu, krku a trupu. Po par dnech totez, napul aktivni, uz tim hybala sama, ja jen pritlacila. Masaze. Po necelych 2 tydnech se babi ve svetlych chvilich dokazala bez opory udrzet na nohach, nebo v parku tlacit vozicek kus cesty. Za dalsi tyden mi v nestrezene chvili zdrhla po schodech nahoru do patra, za dedouskem :D Ne bez drzeni zabradli, ale pekne po svych. Jako fyzioterapeut si pisu za 1, babi patri metal za kuraz a odhodlani, doktory zatim drazdit radsi nebudeme. Jedna vlastovka jaro nedela a nechceme aby ji zrusili pecovatelsky rozpocet.

Hlavni duvod proc je na morfiu jsou bolesti zpusobene zacpou, jako nasledek leku na Parkinsona. S tim si moc nevim rady, boli ji to furt. Sice jsme vysadili chleba a nasadili 2x denne smoothie, coz miluje, ale vysledky zatim nepatrne. Mam pocit ze se zacpa o neco malo zmirnila, brisko splasklo a trosku zmeklo, ale boli ji to furt stejne :( Po porade s dcerou chteji zkusit hydrocolon, ale to se jeste protahne, uvidime. Kdo vi co tam vsecko je v tech strevech :?

A jeste jedna vec, se kterou si nevim rady vubec, zrak. Ze pry vidi cim dal hur a pripada si jak slepa. Chci aby babi prozila co nejlepsi zivotni finale, po vsech strankach. Co s tim? Kousat nemuze, ze by mrkev (odstavenou)? Nevite nekdo cim to je ze lidi slepnou?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Fiona

Příspěvek od culka »

Ja si to precitam asi este raz, ale na tu zacpu a parkinsona jej fukni do smoothies kokosovy olej alebo rovno MCT
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

MCT? Jdu guglit :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Fiona

Příspěvek od culka »

Nemusis, to je vytazok z kokosaku
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Fiona

Příspěvek od culka »

Kokosovy olej kupim normalne v potravinach, ale hento len v health storoch. Tu u nas pol litra za $25
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Aha, ten virgin mam doma, ja to mam jako takovou panaceu, i kdyz se tim prevazne spis jen patlam :) Ze by i na zacpu? Dobre, zkusim, diky :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Fiona

Příspěvek od Zdeníno »

Fiona píše:Parkinsona na krku, plus par dalsich komplikaci, na ktere bere hafo leku co jeden symptom potlaci a druhy vyvolaji, takze je celkem krusno, vozicek a megadavky morfia to jisti.
Na Parkinsona zabírá THC (= to, co kouříš), ale THC je účinné i jako paliativní prostředek (lepší volba než morfium).
http://www.youtube.com/watch?v=En5HJBxstVk

Existuje již mnoho oficiálních lékařských studií s pozitivním doporučením. Ale je to bohužel oficiálně stále za hranou, bylo by dobré zodpovědnost nějak převést na její děti.

Jinak Obrázek pro samaritánku Fiu ;).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fiona

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:


A jeste jedna vec, se kterou si nevim rady vubec, zrak. Ze pry vidi cim dal hur a pripada si jak slepa. Chci aby babi prozila co nejlepsi zivotni finale, po vsech strankach. Co s tim? Kousat nemuze, ze by mrkev (odstavenou)? Nevite nekdo cim to je ze lidi slepnou?
prikalnam sa k nazoru ze zraj je psychika, clovek nechce vidiet realitu a tak "zatvara oci"

podobne ako ked nechce pocut neprijemne veci tak "zatvara usi", priopadne ludia ochluchnu ak musia byt v hluku ktory im je nprijemny, mozog si najde sposob ako prerusit signaly z ucha do mozgu a su stastny hluchy

zrak bude nieco podobne,

nechce vidiet seba nechce vidiet svoj zivot ale zrejme ani sa nechce pozerat s nejakou nadejou do buducnosti, alebo ju presvedcili ze ziadnu nema.

mrkva to nevyroesi ale mrkbvpva stava by mohla byt prehanadlo

davaj jej pit teplu vodu s medom, ked uz nemas odvahu na prisypavanie epsomky medova voda tiez nakoniec pohne s crevami

mnohe caju su zapekajuce najme cierne a ine kalsicke anglicke caje tazke alebo velmi velmi slabe alebo len tepla voda.
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Fiona

Příspěvek od Jindra »

.
Fiono paráááda :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Fiona

Příspěvek od ajla »

Fio, zkus k tomu všemu autopatii. Mudr Tomáš Lebenhart a jiní s ní úspěšně léči lidi. Tady je s ním video a chystám se na to zrovna podívat: http://www.youtube.com/watch?v=P5FfVUkSTgk Jinak jsi skvělá, obětavá a obdivuhodná.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Fiona

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše: Sice jsme vysadili chleba a nasadili 2x denne smoothie, coz miluje, ale vysledky zatim nepatrne. Mam pocit ze se zacpa o neco malo zmirnila, brisko splasklo a trosku zmeklo, ale boli ji to furt stejne :(
nevím jak na tom jsou finančně, ale výborný je čerstvý vodní meloun, čerstvé fíky... plus samozřejmě aspoň pokusy o pravidelný pohyb, přijímat dostatek vody...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fiona

Příspěvek od rudo »

moj nazor na zacpu je, ze ked uz su blokady, tak kazdy dalsi prijem vakniny to len zhorsuje, vlakninovy stupel sa zvacsuje

ja by som navrhol uplne bezvlakninovy rezim, na kalorie a cukor len med, na tuky kokosak a male lyzicky cistych surovych olejpov zapijanych teplou vodou.

vyvary polievkove - zelenina, maso, kosti a len pit tu tekutinu

je to otazka zopar dni, ked sa to vsetko prevali.

urcite je predtytm nejake mudre hlavy napchavali vlakninou v nadeji ze vlaknina to pretlaci.
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Fiona

Příspěvek od culka »

Konstantin Monastyrskij Fiber menace
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Fiona

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:moj nazor na zacpu je, ze ked uz su blokady, tak kazdy dalsi prijem vakniny to len zhorsuje, vlakninovy stupel sa zvacsuje
osobně si myslím, že u vod. melounu nejde až tak o vlákninu. Ale je to jen můj pocit. Je tam hlavně voda, různé minerály, vitamíny... a když jsem byla chvíli na melounové monodietě, na wc jsem nic moc nepozorovala... protože většina byla prostě jen voda. Ovšem když ta "voda" narazí na předešlé jídlo, tak to prostě odplaví. Pardon za ten popis. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fiona

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
rudo píše:moj nazor na zacpu je, ze ked uz su blokady, tak kazdy dalsi prijem vakniny to len zhorsuje, vlakninovy stupel sa zvacsuje
osobně si myslím, že u vod. melounu nejde až tak o vlákninu. Ale je to jen můj pocit. Je tam hlavně voda, různé minerály, vitamíny... a když jsem byla chvíli na melounové monodietě, na wc jsem nic moc nepozorovala... protože většina byla prostě jen voda. Ovšem když ta "voda" narazí na předešlé jídlo, tak to prostě odplaví. Pardon za ten popis. :)
ja som to nepisal ako reakciu na tvoj melon, ale vseobecne co asi do babky tlacili predtym
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Fiona

Příspěvek od Lenuška »

Fio pokud máš možnost jí udělat 2dl mrkvo-červenořepné šťávy, tak to zkus. Ideálně na lačný žaludek.
Mám zkušenost, že kdo není zvyklý, pěkně ho to prožene. Řepa i mrkev jsou čističe, mohlo by to zafungovat, spolu s masáží břicha v leže po směru hodinových ručiček. Nesmí to bolet, zprvu hladit, pak lehce přitlačit, až budeš cítit, že tam něco začíná bublat :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Zdravim vitariany :)

Opet dochazi k periodicky se opakujicimu jevu, tj ze teta Fiona zas jednou sekla s kourenim (uz tyden, tedy zas nejspis na dyl :mrgreen: ), zacala zdrave jist a dokonce i sportovat, tudiz ma zase na chvili o cem psat do denicku 8)

Tentokrat jsem se nechala ukecat do bazenu. Olympijskeho, co tu mame za rohem. Tam jsem zjistila tri veci, co jsem doted netusila. Zaprve, ze bikini s trpytkama pro tento ucel nejsou to prave. Vypadala jsem mezi temi sportovci tak trochu jako stripterka :lol: Zadruhe, ze neumim skakat do vody, natoz z vody. Ono totiz jak to ti architekti staveli na tu olympiadu, tak se s tim nemazali a treba tam vubec nejsou schudky do vody, ani blby zebrik :evil: Hlavne ze je to cele fotogenicke :roll: Ale jak ma clovek vylezt z vody, to uz neresili. Virivku tam taky nemaj, tudiz mi fakt nezbylo nic jineho nez plavat sem a tam, mezi body A a B. Za treti me opravdu ranilo, a sice zjisteni ze vlastne vubec neumim plavat :oops: Prvni podezreni jsem pojala uz kdyz me plavcik zdvorile vyhostil z "fast lane", do lajny kde se placali podobni "plavci" jako ja. No dobre, ze neumime motylka ani kraula, to vime (a neresime). Ale pak mi kamarad obojzivelnik ukazal jak se plavou prsa a tim me pripravil o posledni iluzi. Ten muj oblibeny "styl", se kterym jsem si vesele vystacila po nekolik dekad, pry snad ani jmeno nema, ale urcite z neho musi bolet krk :roll: A fakt ze jo. Boli krk i ego :?

Ovsem navzdory vyse zminenemu se mi po nekolika hodinach plavani podarilo dostat do zvlastniho transu, takoveho quasi meditacniho, kdy uz nejsem, je jenom voda a nekonecno :) Osho by mel ze me radost. Takze celkovy dojem asi takovy, ze teda jo. Ale bude to chtit jednodilne plavky, brejlicky a naucit se plavat. Sportu zdar.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Fiona

Příspěvek od lumoska »

Hehe...mna z tohto omylu vyviedol uz byvaly. A potom opakovane aj moj trener. Viem prsia, kraula aj motylika, no techmicky uplne na hovno. Noba teraz ked chodim s krpcom na babyplavanie a vidim ako to tym detom ide v podstate same. Aspon niekto v rodine bude vediet normalne plavat.:-D
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fiona

Příspěvek od rudo »

holky a viete ako plavu prsa blondynky ?
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Nevim Rudi, predpokladam ze jako ja doted, hlavne nenamocit vlasy a nerozmazat makeup? :D Toz se nediv ze z toho vyjdou blede.

Lumi, mam kamarada svedskeho exota co se usadil v Brazilii na plazi, v zatoce porodili s zenou dvojcata. Bylo mu jich lito ze nemuzou behat a tak, tak je nechaval vyblbnout ve vode, takze plavou asi od 1 tydne veku :) Pak asi po dvou letech jeste kluka, rodi cela rodina, ve stejne zatoce. Sem tam uverejni hlasky tech decek :D
-Ask Yoda.
-Yoda is stoned.
-Yoda is meditating! Ask Yoda, loud! He's deep in the Source!
-Papa? Guess I'm bleeding a little...
Decka, ja a ucit plavat, to zas bude story. Ach jo :) Asi ve 3 letech jsem spadla do vody, tak od te doby plavu a moc si do toho nenecham kecat. Ale mozna by nebylo od veci se v tom stat mistrem? Myslim ze mam na to prihodne obdobi, Jupiter mi prechazi pres ascendent a vyskytly se na to priznive podminky. Jeste k tomu leto na obzoru :D

Jeden dik Ivete, bless... https://www.youtube.com/watch?v=FVY28aHR-xk
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fiona

Příspěvek od rudo »

blondinky plavou prsa poctive, prsama, nesvindlujou rukama,
ovsem bikini jaksi nejsou moc vhodne, hodne styl omezujou
5 2 8
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Fiona

Příspěvek od lumoska »

Ach..to je zivot.:-) Zatoka.....
Celý život žiadne hranice.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Budu nejspis muset to svoje nove sportovni nadseni prehodnotit a umoudrit se. Jeste me nepresla svalovka ze sobotniho plavani, predevcirem jsem si trosku prepalila brisni, davkou na kterou jsem byvala zvykla v davnych casech pri pravidelnych trenincich. Ovsem podat stejny vykon po temer 2 letech zahalky pri vinecku cervenem a cigaretce... :roll:

Vcera jsme vyrazili behat, tez po dlouhe dobe (pro me). Neprozretelne jsem se totiz novym spolubydlicim pochlubila starou medaili z Athenskeho maratonu, a zcela podcenila fakt ze momentalne jsou na tom dva z nich asi tak 5+x fyzicky lip nez ja. Coz znamena ze jim nebudu stacit :evil: Pokud bych byvala sla behat sama, byla bych po letech zahnivaciho stylu za tech 7 km rada, i kdybych je dala podstatne pomalejc. Takhle jsem je dala v extremni rychlosti, vecne pozadu za chlapci se citila jako bolavy snek a dnes nemuzu sejit schody :cry: Nevim co boli vic, zda lytka ci ego. Ted oni samozrejme taky chtej takovou hezkou medaili, tak uz jsme vybirali kam letime na podzim na maraton a zatim vede Istanbul :roll:

Ale dneska si dam k snidani babovku :twisted:

Poeticke na tom je ze v tomto stavu musim dnes dojet na kole 40 km do prace, zitra 40 km z prace, pozitri 90 km na jakesi interview (45 tam a zpatky), po cemz hned vyrazime plavat, a to zas bude na x hodin. Doufam ze z toho budu aspon krasna, kdyz uz takhle trpim 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Fiona

Příspěvek od lumoska »

:mrgreen:
Celý život žiadne hranice.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Fiona

Příspěvek od Pavluska »

běžec, plavec, cyklista... :mrgreen:

Buď na sebe hodná. :wink: :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fiona

Příspěvek od rudo »

spravne poradie : plavec, cyklista, bezec :mrgreen:
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

No to jsem si dala :roll: V praci sotva lezu, schody pozadu, dobre ze ne po ctyrech :cry:

Byt na sebe hodna... zkusim, ale jeste predtim budu zla, na ironmany :twisted:

Pozitivni efekt teto tortury je neuveritelne zpevnene telo behem min nez tydne a absence chute na cigu. Mozna bych mohla nafotit par aktu nez zas zlenivim a zmeknu :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Fiona

Příspěvek od culka »

Fifina, tebe tusim sibe. Si zase zabudla, ze uz nemas 21? (to nech si mozes naliat, inac by som napisala 15)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Fiona

Příspěvek od Zdeníno »

No šíbe... existuje trošku modifikovanější slovo, které člověka napadne po přečtení citace:

"sexualni energie je jednou z nejhybnejsich sil veskeho lidskeho chovani"

8)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Ale no. Jebe-li mi, pak tradicne pouze z askeze ;) Snazim se to ventilovat zdrave! I kdyz teda z cigy ani z vinka me nikdy takhle nozky nebolely :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fiona

Příspěvek od rudo »

veskere kvaltovani tolika ...
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Fiona

Příspěvek od Zdeníno »

Však já s tebou nepolemizuji Fio.
Jenom bych si tipnul, že některý z těch ironmenů prostě hezky vypadá (resp. voní?). ;)
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: Fiona

Příspěvek od minsc »

Fiona píše: Sportu zdar.
A fotbalu zvláště: http://www.youtube.com/watch?v=u7rojQbqf68
Lehce plavecká... http://www.youtube.com/watch?v=rRbyZ3eD-9M
...pak mi kolega řekl že je to z jednoho starýho seriálu, co si ho pamatuju ještě jako malej, že ho sledovali babička s dědou na chatě u lesa. Název je dost mořskej, ale tohle zvířátko v tom videu kupodivu chybí. Tajuplné, leč přesto asi málo romantické :mrgreen:
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Fiona

Příspěvek od rudo »

nedelni odpoledne : s mikrofonem za Fionou
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Zdenino, jak by ne :twisted: Vsak vime okolo ceho se vse toci, od atomu az po galaxie ;)

Jaj. Dnes vecer strizliva party. Teda az na to ze kompletne strizliva jsem tam byla asi jenom ja, ovsem vzhledem k tomu ze jsem za ten vecer vypila asi 2 litry silneho odvaru z bezovych kvetu a zazvoru, tak mozna ne az tak zcela bez dopingu. Zvlastni jsou ty moje nozky. Sice sotva kulham kdyz vstanu ze zidle, ale divoka samba kupodivu bez nasledku prodelaneho sportu 8) Juchu!
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět