Fiona

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Fiona

Příspěvek od s.arik »

Manžel kutil, to je výhra.
Ale v tomto konkrétním případě by se to dalo vyřídit i tou vůbec nejlevnější variantou - ruční prací.
Škoda, že ses rozhodl být pouze tou postelovou dekorací. Nepřehodnotíš to ještě? :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

No, manzel kutil hezky, ale to bych pak asi spis uvazovala o dusi z auta z hrackarny nez z garaze, au :mrgreen:

Vy dva uz to mate za par, ze? :) Kveten za chvilku... Ja az koncem rijna nejspis.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Fiona

Příspěvek od mira »

s.arik píše:Manžel kutil, to je výhra.
Ale v tomto konkrétním případě by se to dalo vyřídit i tou vůbec nejlevnější variantou - ruční prací.
Škoda, že ses rozhodl být pouze tou postelovou dekorací. Nepřehodnotíš to ještě? :mrgreen:
Nuže, za nás muže, pokud to jen trochu lze, pracují stroje, ale pokud dáš
přednost mému dřevorubeckému prstokladu, jsem svolen.
Všeho s mírou.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Nudim se, tak jsem sepsala matersky manifest :) Ale je to jen draft, urcite ho jeste prubezne doplnim.

1. Neodlozim te (ani do postele ci kocaru, radsi takove veci nebudeme ani vlastnit)
2. Nebudu na tebe sislat, pitvorit se ani se k tobe jinym zpusobem chovat jako k blbeckovi.
3. Nedopustim aby se muj zivot tocil jen kolem tebe, naopak ti umoznim ucast na svem.
4. Nebudu te pouzivat jako manipulacni prostredek vuci bliznim.
5. Nebudu na tebe nakladat odpovednost za moje ciny tvrzenim ze vse delam kvuli tobe.
6. Nebudu pred tebou predstirat ze jsou veci jinak nez jsou.
7. Nebudu se ti snazit vnutit svoje ideje a presvedceni.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Jinak je v posledni dobe celkem sranda. Mam noveho prilezitostneho klienta, politickeho aktivistu. Vyuziva me na pomoc prave pri stranickych sjezdech a jinych akcich :) Nastesti je liberalni demokrat, ktere jako jedny z mala muzu, a je s nim sranda. Diky nemu se dostanu na mista kde bych se jinak nedostala, a vyslechnu veci co bych se jinak nedoslechla. Po 3 dnech stravenych mezi politiky mam zas na chvili o cem premyslet.

Konecne oficialni jaro, kvetou vonave stromy. Bloumam okolo ricky a cuchanim ke kvetum si navozuji iluzi harmonie, tak dulezitou v tomhle blazinci plnem kravalu a smogu. Lidi okolo az na vyjimky se stale hali do robustnich kabatu a sal, ja mezi nimi bez rukavu jako ufo. V posledni dobe ne a ne se nasytit zelenych salatu s avokadem, uz si pripadam jak koza :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Fiona

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Fiona

Příspěvek od mira »

Snad mi odpustí, že zde volně ocituji pokyny pro mne, kterými řízen Jí během porodu mohu pomoci:

* Ve slabé chvilce Ji ukecat, že to zvládne
* hodně osahávat, čím více, tím lépe
* kdyby už mne nechtěla, nebýt skleslý
* napájet a krmit, naCéčkovat, aby nebyla v šoku
* posílat dýchat na záchod a uvolnit se tam
* vnímat Její bolest a ujišťovat o brzkém konci
* usmívat se při tom, bude to tak lepší
* nenechat nehnutě zamrznout a trpět
* sprchovat se ve vaně
* měnit polohu, v kleče, na čtyřech, houpat pánví při chůzi
* poděkovat za představení :) :oops:
Všeho s mírou.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Miro Miro :)
Za prve Te Sarce zavidim, jak ji v tom hezky podporujes.
* Ve slabé chvilce Ji ukecat, že to zvládne
* hodně osahávat, čím více, tím lépe
* kdyby už mne nechtěla, nebýt skleslý
Naprosty souhlas :) Ale vloudilo se Ti tam par jiste dobre minenych bludu.
* vnímat Její bolest a ujišťovat o brzkém konci
* nenechat nehnutě zamrznout a trpět
Bolest prece vubec neni nutna ani zadouci, naopak lze pri porodu prozit orgasmus :D
Sarka je moudra zena, v meditacich zbehla, mytu zbavena.
Byt Tebou, mozna bych se radsi psychicky pripravila na slastne vrneni :mrgreen:
http://www.google.co.uk/search?q=orgasm ... =firefox-a
http://www.youtube.com/watch?v=jxB9mnKYr4M
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: Fiona

Příspěvek od midsummer »

Fiona píše:Miro Miro :)
Bolest prece vubec neni nutna ani zadouci, naopak lze pri porodu prozit orgasmus :D
Sarka je moudra zena, v meditacich zbehla, mytu zbavena.
Byt Tebou, mozna bych se radsi psychicky pripravila na slastne vrneni :mrgreen:
http://www.google.co.uk/search?q=orgasm ... =firefox-a
http://www.youtube.com/watch?v=jxB9mnKYr4M
Promiň, ale kolik porodů už jsi svým tělem absolvovala?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Fiona

Příspěvek od s.arik »

Midsummer, asi ani jeden, ale není proto nutné z Fiony dělat naivku.

Porod přirozeně bezbolestný, či dokonce orgasmický, je rozhodně možný.
Viz například kniha Hypnoporod od Monganové, Aby porod nebolel od Groverové, anglický film Orgasmic birth, zkušenosti stovek žen.

Jistě, v naší společnosti jde o něco spíše výjimečného. Zřejmě proto, že o porodu všichni předpokládají, že bolí. Strach je mocný čaroděj. A stres z neznámého prostředí, což je porodnice prakticky vždycky (plus to, že se směny po 12 hodinách střídají a přicházejí zase cizí lidé, co se v ženě hrabou), taky k bolestivé interpretaci stahů notně přispívá. Navíc většina lidí není schopná efektivně pracovat se svým tělem a myslí. Kdyby to dokázali, nebyli by denně nadměrně vláčeni svými negativními emocemi, neměli by věčně zatuhlé svaly a přirozený porod by vnímali jako něco úžasně silného a intenzivního, ale ne traumaticky bolestivého.

Fioně moc držím palce, aby si ten porodní orgasmus užila, nemožné to určitě není.

O sobě mám pochybnosti, jsem spíše teoretik, "v meditacích zběhlá" nejsem, Fi si mě idealizuje. V práci s myslí mám značné rezervy i v každodenním životě, v extrémně silných chvílích, jako je porod, nadhledem neoplývám :)
Nicméně, z prvního porodu vím, že i když to třeba bolí jak ďas, dokud si člověk nenechá aplikovat umělé léky, tělem plynou také endorfiny a celkově je to úžasný zážitek. "Znovu si zarodit", na to se těším už tři a půl roku. Bolest nebolest. Stačí ta euforie mezi kontrakcemi a těsně po porodu, to vyváží všechno. Snad mám příliš nízké cíle, nevím...ale ono je to krásné i s tou bolestí. (Míro, takhle mluví žena mezi kontrakcemi, ne při nich :roll: :lol: )
Osobně znám více než pět žen, které rodily doma s PA, s vědomím, že OB existuje. Těšily se a nebály. Jedna cvičila podle Hypnoporodu. Bolest cítily všechny. Přesto na porod rády vzpomínají. Asi jako já, i když jsem doma nerodila.
Připomíná mi to trochu knihy "Zahoďte brýle". Pevně věřím, že to jde, že se to mnoha lidem podařilo, já si ale nevěřím (po rok a půl dlouhém marném snažení :D)...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Diky Sari :)
Taky si nemyslim ze jakekoli mnozstvi slastnych ci protrpenych porodu dela z cloveka experta na vec.
A ne, neda se rict ze bych byla primo presvedcena ze me pri porodu ceka orgasmus :lol:
Ovsem je prijemne vedet ze to taky jde, a to prinejmensim ze dvou duvodu.

Zaprve uz z principu. Vse co je cloveku potrebne k zivotu vyvolava samo o sobe prijemne pocity - jidlo, cviceni, vymesovani, sex za ucelem zachovani rodu apod. A ja se muzu sklonit pred moudrosti prozretelnosti (celkem fuk jestli to chcete nazvat Stvoritelem nebo evoluci) a s duverou nechat vse plynout. Ani u toho nemusim zavirat oci pred existenci abnormalit - lide frigidni, impotentni, anorekticti ci jinak nemocni. Jenom nevidim duvod proc bych si kvuli nim nemela nechat chutnat. ;) Proc by zrovna porod mel byt vyjimkou? Proste ne a ne dojit k jinemu zaveru, ze zatimco prijemne pocity (coz muze a nemusi zahrnovat orgasmus) pri porodu jsou normalni, bolest je civilizacni choroba. Je dokonce mozne i to ze me to bude bolet. To by znamenalo ze ve skrini s kostlivci mam jeste co uklizet, ovsem nijak to nesnizuje moji uctu k dokonalosti designu lidskeho zrozeni, a rozhodne tomu minim aktivne predchazet :!:

Zadruhe to povazuji za dobry indikator skutecneho zdravi. Stejne jako dalsi veci. Mivala jsem kdysi davno hodne bolestivy menzes, ze jsem ani chodit nebo spat nemohla. Tehdy jsem slychavala - umocni to na treti a vis jaky je porod. Ovsem od te doby jsem usla kus cesty a absolvovala kus prace na sobe (+- 20 let). Opet stacilo zamest mezi kostlivci, zrusit par bloku a trochu te prace s cakrama, a ejhle, najednou je z menzesu prijemna vec. Vim presne kdy to prichazi uz den dopredu, citim jen prijemne teplo a jakoby neco mezi lechtanim a sanim. Druhy den to prijde, symbolicky, a treti den zas odejde. To uz necitim nic, jen ty prijemne pocity den dopredu. Kdyz bych to umocnila na treti, abych vedela jaky je porod, tak bychom sice jeste nebyli u orgasmu, ovsem byl by na dohled :twisted:

Samozrejme neminim pri porodu nahanet orgasmy :roll: To prece nikam nevede ani v sexu. Pekne se uvolnim a budu si to uzivat, manana. Nenormalne se na to tesim, a je mi celkem putna ze me diky tomu ma nejedna kamaradka za blazna.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

A aby byl diskuznicek take denickem:

Na pocatku 3. mesice je mi blaze :D
Nejdriv jsem furt cekala kdy mi jako zacne byt blbe, a ono nic.
Ovsem hormony maji basavel :mrgreen:
Sranda je ze ty hormony citim uplne jinak nez jsem si predstavovala.

Fyzicky nijak nepribyvam a nic neni videt, krom o cislo vetsi podprsenky. Mam nenormalne cistou a hladkou plet, hezky hydratovanou, jako bych omladla. Ze by to bylo hladinou rustoveho hormonu? Citim si endokrinni zlazy (hlavne vajecniky a slezinu, obcas pancreas), jakoby bzucely. Je to spis prijemne nez bolestive, vnimam to jako signal ze bezi na plny vykon, az mam s nimi obcas soucit. Zvysena potreba jogy a slastne pocity po ni, to vsak muze byt podmineno psychikou.

Psychicky citim jedinou vetsi zmenu, a sice enormne zvyseny sklon k hypnoze. Bezne nekolikrat za den upadam do takovych tech stavu co se oznacuji reckymi pismeny, i kdyz osobne netusim jaky je rozdil mezi alfou a deltou :mrgreen: Uz ani nemuzu chodit po eskalatorech, protoze ta jejich pruhovana struktura me hypnotizuje behem par vterin. Coz neni zrovna prakticke, kdyz potrebuju sejit do metra, nikoli odletet ci se z tech schodu sesypat :lol: Ale u ricky si to vychutnavam. Mam silnou potrebu chodit k vode a povidat si s ni. Taky jako bych v techhle stavech mela blizsi kontakt s tou osubkou co nosim. Citim uctu k nekomu starsimu a moudrejsimu nez jsem ja, kdo jakoby byl zodpovedny za muj docasny duchovni vzestup do sfer kam za normalnich okolnosti nemam pristup. Ovsem radsi z toho nebudu vyvozovat zavery, ve slastnem rozpolozeni clovek tak snadno podleha iluzim :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Fiona

Příspěvek od Jindra »

Holky (Fi i Šari), moc pěkně se čtete, protože parádně popisujete svoje pocity, má to úroveň, prostě je to fajné a konstruktivní. Dík (ikdyž už to asi potřebovat nebudu, manželka o třetím mimču ani slyšet)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona

Příspěvek od epony »

Fion, v tebe rastie nova bytost? velmi sa tesim a gratulujem!!! m:-) musi to byt uzasne obdobie.. :D tesim sa na priebezne pisane dojmy a pocity :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Fiona

Příspěvek od buc11 »

Fiona píše:Diky Sari :)
Taky si nemyslim ze jakekoli mnozstvi slastnych ci protrpenych porodu dela z cloveka experta na vec.
A ne, neda se rict ze bych byla primo presvedcena ze me pri porodu ceka orgasmus :lol:
...Vim presne kdy to prichazi uz den dopredu, citim jen prijemne teplo a jakoby neco mezi lechtanim a sanim. Druhy den to prijde, symbolicky, a treti den zas odejde. To uz necitim nic, jen ty prijemne pocity den dopredu..
mám to dost podobný, ale musím se hodně snažit
jinak se připojuji k jindrovi
pocitový přímý přenos jest unikátní, hned mně to transformuje mé vlastní k pozitivnějšímu náhledu
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Fiona

Příspěvek od Sitar »

Fiona píše:Nudim se, tak jsem sepsala matersky manifest :) Ale je to jen draft, urcite ho jeste prubezne doplnim.

1. Neodlozim te (ani do postele ci kocaru, radsi takove veci nebudeme ani vlastnit)
2. Nebudu na tebe sislat, pitvorit se ani se k tobe jinym zpusobem chovat jako k blbeckovi.
3. Nedopustim aby se muj zivot tocil jen kolem tebe, naopak ti umoznim ucast na svem.
4. Nebudu te pouzivat jako manipulacni prostredek vuci bliznim.
5. Nebudu na tebe nakladat odpovednost za moje ciny tvrzenim ze vse delam kvuli tobe.
6. Nebudu pred tebou predstirat ze jsou veci jinak nez jsou.
7. Nebudu se ti snazit vnutit svoje ideje a presvedceni.
To už si dočetla KK? ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Fiona

Příspěvek od s.arik »

Fi, o tvém duchovním prožívání si kdykoliv ráda přečtu, ale nepřidám se, jsem v tomhle introvert.
Nedělá mi potíže na veřejné fórum napsat, nakolik aktuálně nafouknu epino (27 :mrgreen: ) a podobné "intimnosti", ovšem *nikdy* bych nepsala, co prožívám uvnitř. Jsem ale ráda, že jiní ano, jak píše Buc, člověka to inspiruje k ještě pozitivnějšímu náhledu.

Sitare, dobrý postřeh. Aniž bych chtěla zrovna tebe a tady podezřívat z ironie, jen tak bokem si povzdechnu, jak je to nepříjemné, když se člověk snaží jiným lidem své poněkud netradiční názory a praktiky vysvětlit a podepřít nějakou literaturou, a oni na to reagují pohrdlivým tónem "nojo, přečetla si chytrou knížku...".
Přitom mnoho věcí člověk dělá proto, že je cítí jako správné, ne že si něco přečetl v knize. Denně čteme tolik protichůdných rad...no vybíráme si jen něco. Když jsem byla malé dítě, bylo mi líto všech miminek v kočárku. Nevěděla jsem proč, bylo mi řekněme deset, šátek jsem nikdy neviděla. Neuvědomovala jsem si, že kojenci vidí sotva 30 cm daleko a mnohem důležitější je pro ně čich a hmat. Nevěděla jsem, že nemají pojem o čase jako já, že se v nouzi opravdu nedokáží utěšit "ach, jsem tak sám, ale máma mě jistě za dvě minuty pochová"... Jen jsem cítila, že mimino, kterého se nikdo nedotýká, je fatálně SAMO. Přečtení KK a podobných knih bylo jen příjemným potvrzením, že nejsem úchyl ;)
Dneska už lze měřit hladinu stresových hormonů u kojenců, když jim třeba odejde matka do vedlejšího pokoje a tak. Ale tohle jsou "důkazy" jen pro ty, co chtějí slyšet :)

Vážně už to pár let dělám tak, že o skvělých knihách říkám jen lidem, co mají zájem a cítí, že chtějí jít nějakou cestou, jen jim chybí informace, inspirace, příklady z rodiny a okolí, podpora. Lidem, kteří se mnou zjevně nesouhlasí, nemá smysl otloukat o hlavu, kolik sociologů, psychologů, lékařů a přírodních národů považují např. šátkování a společné spaní za prospěšné až nezbytné pro zdravý vývoj dětí (protože se samozřejmě vždycky najde dost odborníků, kteří s tím nesouhlasí :D).
Asi jako s vitariánstvím...člověk si ušetří moře energie, když bude o enzymech vykládat jen těm, co poslouchat chtějí. Ostatním stačí říct "jím, co mi chutná" a nerozmazávat to.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Fiona

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:Vážně už to pár let dělám tak, že o skvělých knihách říkám jen lidem, co mají zájem a cítí, že chtějí jít nějakou cestou, jen jim chybí informace, inspirace, příklady z rodiny a okolí, podpora. Lidem, kteří se mnou zjevně nesouhlasí, nemá smysl otloukat o hlavu, kolik sociologů, psychologů, lékařů a přírodních národů považují např. šátkování a společné spaní za prospěšné až nezbytné pro zdravý vývoj dětí (protože se samozřejmě vždycky najde dost odborníků, kteří s tím nesouhlasí. Asi jako s vitariánstvím...člověk si ušetří moře energie, když bude o enzymech vykládat jen těm, co poslouchat chtějí. Ostatním stačí říct "jím, co mi chutná" a nerozmazávat to.
jó jó jó, souhlas. To byla doba, než jsem na tohle taky přišel. Kolika jen lidem jsem chtěl pomoct k lepší pohodě a lepšímu zdraví, než jsem si všiml, že oni vlastně - až na zázračné výjimky - o tu pomoc nestojí, což dodnes nechápu. Ale pro většinu lidí je dneska lepší lenivé pohodlíčko než trocha námahy. Tím to je.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Sitar, Koncept Kontinua jsem objednala (dik za tip), prisla mi, dokonce jsem ji i prolistovala. Priznam se ze zatim lezi v supleti, prednost maji knihy o rozeni :mrgreen: Ovsem samozrejme byl duvod proc jsem si ji objednala, a presne ten o kterem mluvime.

Neda se rict ze by mi instinkt primo velel dat decko do satku, tak daleko jeste hormonalni vyvoj nepokrocil :mrgreen: Zato me ovsem vzdy popadal a dosud popada vztek, kdyz vidim male dite v kocarku. Nebo jeste lepe, kdyz si "matka" tim kocarkem se rvoucim miminem klesti cestu mezi lidmi v autobuse :x Byly doby, kdy jsem tyto emoce odsuzovala, jednu dobu me dokonce napadalo jestli to nemuze byt zavist nekoho kdo sam deti nema. Jak si muze o duchovni pokrok se snazici clovek rikat "Ty kravo jedna tupa, netrap to dite"? :roll: Netvrdim ze mam pravo nekoho takhle titulovat, ale tak to proste do te hlavy prislo, v ryzi podobe. Zrovna tak me popada amok kdyz slysim lidi na dite sislat a pitvorit se, to mam chut vrazdit, byt se jako civilizovany clovek ovladam.

Az mi jednoho krasneho dne seplo, ze ty "osklive" emoce muzou mit v zasade pravdu. Jejich vztekly podton muze byt zpusobeny tim jak se ta pravda dere na povrch, skrz nanosy vychovy a nazoru. Koneckoncu, mozna mam pravo si dodatecne vyprskat vztek za to cemu jsem neunikla, tak jako naprosta vetsina Husakovych deti (a nejen jich). Vsak to mamky tehdy taky myslely dobre. Taky cetly knizky a radily se kde mohly :roll: Rikala mi moje mama jak byla zmatena, kdyz kazdych par tydnu vychazel v novinach novy a uplne jiny navod jak spravne kojit, dle nejnovejsich vedeckych poznatku. Tak dlouho se snazila vyhovet, az z toho prisla o mliko (po 3 mesicich).

Toz asi tak :) Do kocarku dite nemuzu dat uz z principu. Navic s nim vubec v rozpoctu nepocitam :lol: Ani kocar, ani postylka, ani kila chrasticich nesmyslu a dudliku, ani plastove pliny na jedno pouziti.
Naposledy upravil(a) Fiona dne pát bře 18, 2011 19:01, celkem upraveno 1 x.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

A kdyz uz jsme u tech satku, jeste mi neda pridat par postrehu z africke komunity meho muze. Podotykam ze nejde o zadny prirodni kmen, naopak jsou pokrestansteni uz stovky let a krome nabozenstvi vidi nejvyssi metu v co nejdokonalejsi konformite se zapadni civilizaci. Presto se vetsina z nich, aspon z tech starsich, narodila kdesi na vesnici v africke busi, kde se deti bezne nosi v satku. Jejich emocionalni stabilita je opravdu zavidenihodna. Oni se sice navenek projevuji velice expresivne, hulakaji, biji se v hrud, vyvaluji oci, kdyz maji radost tak nekteri skacou do vysky nebo se vrti a teteli :) Ovsem pokud se nekdo pokusi je vytocit, narazi. Proste to nejde, oni maji v tomto ohledu opravdu hrosi kuzi, nevidi a neslysi. Sice si zahulakaji neco v tom smyslu ze "hele bratre/sestro tohle nesmis rikat, to neni dobre a je to hrich a mel/a by ses obratit k Bohu a prosit o odpusteni...", ale sklouzne to po nich jak kapka vody po voskove svicce. Oni proste vedi svoje :) Obcas bych si prala byt takhle neprustrelna :lol:

Ovsem na moje rozhodnuti nosit decko v satku se londynske cernosky soucitne usmivaji, zvlast ty mladsi. Jeste tak doma budiz, ale venku, na verejnosti? No jo, evropska slecinka nevi co ma, kdyz si muze koupit kocar a nemusi decko porad tahat na zadech, a chce si hrat na Afriku... :roll: Ale aspon mi ukazou jak to vazat, nemusim to googlit :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Fiona

Příspěvek od s.arik »

Miri jsem taky do kočáru vůbec nedávala, věřím, že se bez něj hravě obejdeš. Když má žena dvě ruce a zdravá záda, je schopna nosit full time.
Starší děti (půlroční či roční) se v golfkách často vozí opravdu rády, ale to už jsou samostatně mobilní (plazení, lezení, chůze) a nepotřebují matčino tělo nonstop tak blízko jako prvních několik měsíců. Dvouletá Miruška kočárek všem dětem okolo záviděla :oops: :lol: Nebyl to pro ni symbol odtržení od matky, ale něco jako odrážedlo nebo tříkolka, prostě "zábava" :) Tak jsem koupila jeté golfky za 200 a občas ji vyvezla babička. Mi se s tím krámem nechtělo, jsem ze šátkování zvyklá, že žádné schody, vlaky ani lesní terén není problém, kočár mě omezoval.

No a spaní... Miri spí se mnou dosud :mrgreen: a vyhovuje nám to oběma.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Aha, zajimave :D
Tak pro srandu proc ne, kdyz chce faro :mrgreen: To pak at uz si ho klidne i vybere dle vlastniho vkusu :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: Fiona

Příspěvek od Marie »

Milá Fiono, moc Tě zdravím a přeju zdravého, krásného potomka. Jsem matka taky dvou husákových dětí, a jsem dítě poválečných rodičů. Vím, že jsem napáchala hodně blbostí, neměli to se mnou vůbec jednoduché, ale nic se nedá vrátit, jen si říkám, že snad mi bude odpuštěno, já jsem odpustila rodičům a některé zakopané události na mě vykoukli za dvacet let - ještě že vykoukli, snad jsem to zpracovala a nehnije to dál. V té době byl populární tuším Matějíček - v padesátých letech propagoval umělou výživu pro kojence a v osmdesátých ten samý Matějíček propagoval kojení. Spoléhej nejvíce na svou intuici a k porodu mi řekla jedna stará teta - když to šlo dovnitř - půjde to i ven, ničeho se neboj a věř, že vše dobře dopadne. Opatruj se!!!
Vím, že nic nevím.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Fiona

Příspěvek od s.arik »

Možná by tě zajímalo:

"Naším cílem je nabídnout objektivní a ucelené informace o tom, jakým způsobem poskytují samostatné porodní asistentky zdravotní péči těhotným ženám a rodičkám mimo porodnici v některých evropských zemích (Spojené království, Irsko, Nizozemí, Francie, Německo a Rakousko).
Chceme tak i u nás přispět k věcné a konstruktivní diskuzi, která by měla vést k systémovým změnám ve prospěch širší a svobodnější volby žen-rodiček a s tím spojené větší autonomii porodních asistentek při výkonu své profese, a to za současného zachování maximálně bezpečné péče pro rodičku a její dítě."

Tolik úvodem k analýze Ligy lidských práv, ke stažení zde.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Fiona

Příspěvek od s.arik »

Skoro je mi líto, že nejsem právnička. Jak krásně kulantně to umí napsat. většina z toho, co jsem chtěla před pár dny napsat Renátě, je v úvodu, a daleko lépe a "klidněji" zformulováno. (No ale nepochybuji, že mě pochopila i tak :) )
I kdyby někoho nezajímalo, co se přesně děje "za čárou", alespoň ten úvod stojí za to přečíst, zajímají-li vás porody všeobecně.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Marie, vsak by jsi zadne ty "hlouposti" nepachala, kdybys mela jen trochu pristup k informacim. Delala jsi nejlepsi co jsi v dane chvili mohla, navic mas silu priznat si chyby, to dokaze malokdo. Dneska lidi pristup k informacim maji, ale uz jsou zpracovani.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Sari, tak jsem si to precetla a moc nejasam. Jednak mi prijde smutne ze i toto je pro lidi v me rodne zemi "nedostiznym snem". A zadruhe, kdyz si prectu cenu sluzeb porodnich asistentek (okolo 4000 GBP), sance ze tolik penez dam dohromady v nejblizsich par mesicich sice existuje, ale mala - spolehat se na ni neda. Chapu ze z neceho zit musi a pojistovna jejich sluzby neplati (ha, proc me to neprekvapuje), narozdil od nemocnicniho porodu, ktery je hrazen v plnem rozsahu :x Navic do nasi cimricky se ani nevejde nafukovaci bazenek, nemluve o druhe mistnosti kam bych odkazala kazdeho koho si nepreju mit v bezprostredni blizkosti v dobe porodu. Ach jo :? Ono mi fakt nic jineho nezbude nez zbohatnout :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Fiona

Příspěvek od s.arik »

Tady stojí porod doma s PA asi 8-15 tisíc, včetně nějakých dvou tří kontrol před porodem a po něm. Pro mě je to teda šílená pálka, ale když má člověk na shánění peněz pár měsíců, asi se to dá. Je to přibližně tolik, co většina lidí dá za nový lepší kočárek (samozřejmě nemluvím o tom, že nějaký méně kvalitní se dá koupit i v Tescu za 3 tisíce nebo v bazaru za pár stokorun).
Moc nemám představu, jak moc peněz je 4000 GBP pro někoho, kdo dostává anglický plat :) a platí anglický nájem, každopádně u vás je domácí porod s PA aspoň legální a běžná možnost. Tady dělají děsné potíže mj. na matrikách s vydáním rodného listu a tak vůbec, systém se na domarodky dívá jako na vrahy :D A ty PA se dají splašit jen v některých větších městech, nejsou všude.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

No, pro nekoho kdo dostava anglicky plat na neprilis odborne prace (1000-1200 GBP mesicne) a z toho plati pres 400 GBP najem za maly pokojik v Londyne je 4000 GBP celkem palka, nicmene nemozne to neni. Ja anglicky plat nedostavam uz hodne dlouho (ziju z nepravidelnych cca 500 GBP mesicne a muj muz na tom neni o moc lip, taky bez stale prace) a jakmile mam neco navic tak to investuju. Coz uz zacina prinaset ovoce :) Muj online business sice jeste neuzivi me, ale uz aspon zaplati sam za sebe a to je vyrazny pokrok. Nejlepsi na tom je, ze se to prakticky kdykoli a "pres noc" muze obratit ve velice slusny zdroj prijmu a muzu to vzit s sebou kamkoli, nic to nevazi :) Jakmile to zacne sypat nejakych stabilnich aspon 1000 USD mesicne, mizim do Panamy. Coz muze jeste trvat mesice, ale take treba jen tydny :twisted:

S tema porodama to vidim asi tak, ze nejlip udelam kdyz tam zmizim co nejdriv, nejlepe dokud to jeste nebude moc videt. To je sice hezke ze v Anglii je to legalni, ovsem mit ty 4000, nejspis by padly na cestu :) Cim vic me hormony posunuji od bezneho racionalniho uvazovani k iracionalnimu vyladeni na mocne proudy zivota, tim vic je mi jasne ze nema smysl rodit tady. Pri porodu prece musim mit moznost dokonale se uvolnit a odvazat, moct pripadne i zpivat z plnych plic, a hlavne byt v jednote se vsim co me obklopuje. Bez prirody to nepujde, bez vody taky ne (v Londyne nemyslitelne, uz jen proto ze tady misto uvolneni mam permanentne scvrklou auru, v rezimu sebeobranne bubliny). A misto porodni asistentky to nejlepe zkonzultovat primo s odborniky :D http://www.google.co.uk/images?q=panama ... 58&bih=615
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Fiona

Příspěvek od s.arik »

Hehe, panamáci a panamačky :)
Nu což, největším odborníkem na vlastní tělo jsi stejně ty...

Tak ty anglické PA fakt nejsou levné :( A kdybys měla v Anglii občanství a platila si nějaké pojištění a pracovala nastálo, také bys za ně platila tolik? Nebo je jiná cena pro dlouhodobě pojištěné a jiná pro "cizince" nezachycené v síti?

Česká cena domporodu je rovna jednomu nižšímu měsíčnímu platu. No více by taky nikdo nedal. A za službu trvající max dva dny je to i tak dost, řekla bych, ačkoliv uznávám obrovskou odbornost a zodpovědnost a časovou flexibilitu PA.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fiona

Příspěvek od Sweetie »

ne striktne, co chces nad rozpocet nhs platis z vlastni kapsy, jedine pak pojisteni pres soukromou pojistovnu, to zalezi na nabidce o je zahrnuto. bupa atd.
no ma draha kamaradka platila 1500 za natural clinic a dostala vse co chtela.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fiona

Příspěvek od Sweetie »

s.arik píše:Tady stojí porod doma s PA asi 8-15 tisíc, včetně nějakých dvou tří kontrol před porodem a po něm. Pro mě je to teda šílená pálka, ale když má člověk na shánění peněz pár měsíců, asi se to dá. Je to přibližně tolik, co většina lidí dá za nový lepší kočárek (samozřejmě nemluvím o tom, že nějaký méně kvalitní se dá koupit i v Tescu za 3 tisíce nebo v bazaru za pár stokorun).
Moc nemám představu, jak moc peněz je 4000 GBP pro někoho, kdo dostává anglický plat :) a platí anglický nájem, každopádně u vás je domácí porod s PA aspoň legální a běžná možnost. Tady dělají děsné potíže mj. na matrikách s vydáním rodného listu a tak vůbec, systém se na domarodky dívá jako na vrahy :D A ty PA se dají splašit jen v některých větších městech, nejsou všude.
to je zajimavy. to abych si na to pozdejc udelala vyzkum. oproti tedy padesatym letum (muj tata se narodil doma) dost zvostrili? oni v anglii ty PA uprednostnujou uz asi sto let, od doby kdy britskej lekar prisel na to ze kdyz byly porody pod vedenim a asistenci doktoru teoretiku, umrtnost byla vysoka, kdezto kdyz se porod konal s PA, ktera byla seznala s rodickou, s dostatkem praxe, umrtnost klesla. od te doby to praktikujou. ale zrejme porod zas jen v nemocnici i kdyz s osobni PA hrazen z pojisteni. nevim.
cena kocarku me tedy prekvapuje, to je ctvrtina auta:)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiona

Příspěvek od epony »

Šari, ja som nemala na mysli, aby tu Fiona do detailov rozoberala svoje pocity..ja mam tiez svoje miery odkial-pokial ... :) som tiez introvert, ver alebo nie
skor take tie male veci, ktore potesia, zabavia alebo naucia.. :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Fiona

Příspěvek od s.arik »

Sweetie, v ČR se porody přesunuly za komárů do nemocnic, alternativy se nepřipouštěly, ze samostatných PA se staly "zdravotní sestry" podřízené gynekologům-porodníkům. Prostě totáč.
Po revoluci to vlastně zůstává dost podobné...

Docela krátký a výstižný souhrn je v té analýze Ligy lidských práv, ke stažení zde, na straně 4 a 5.
Více detailů uvádí třeba Ivana Konigsmarková v knize Hovory s porodní bábou.

Kočárek kolem 10 tisíc je rozhodně normální cena, leckdo dá i 25 :roll:
Auto stojí nové pokud vím ne 4x tolik, ale 40x tolik :) ale chápu, myslela si z bazaru...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fiona

Příspěvek od Renáta »

Fiona píše: Ovsem na moje rozhodnuti nosit decko v satku se londynske cernosky soucitne usmivaji, zvlast ty mladsi. Jeste tak doma budiz, ale venku, na verejnosti?
Fi, tak dojdi nosiť bábo v šatke na Slovensko. Tu na teba nikto nebude zazerať. Dokonca aj dojčiť môžeš na verejnosti, nie je na tom nič neobyčajné. Je to úplne prirodzené a pekné.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fiona

Příspěvek od Renáta »

Maria, bol to Švejcar.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Fiha, 10-25 tisic za mucici nastroj na vlastni dite :shock: Sodoma gomora velebnosti.
Reni, na Slovensku uz jsem zit zkousela, dokonce tam dosud mam neco jako dum. Zpetne to vnimam jako mozna nejlepsi roky meho dosavniho zivota. Ovsem jako mlada svobodna kdoviodkud jsem na zapadle dedince jaksi, ehm, prinejmensim nezapadla :lol: I kdyz si nedelam iluze ze nekde jinde zapadnu. Spis budu rada kdyz najdu prostredi aspon relativne pratelske vuci exotum :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fiona

Příspěvek od Renáta »

Ja len, že sa časy hodne menia a že dnes už mamička, ktorá dojčí bábo na verejnosti, či ho nosí v šatke, alebo používa bavlnené plienky a pod. nie je žiadny exot. Dnes je to, naopak, akoby moderné. Tak asi aby sa to černosi pomaly učili od nás?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Fiona

Příspěvek od s.arik »

JJ, také v ČR už je to takové normálnější. Jistě to mnoho lidí nechápe nebo odsuzuje, ale šátkování a látkování už je hodně rozšířené a normální, byť menšinové.
Řekla bych, asi jako vegetariánství :)
(Kojení na veřejnosti je ještě méně kontroverzní, to je snad přijímané normálně *všemi*)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fiona

Příspěvek od Renáta »

S.arik, v látkovaní už vôbec nevidím problém. Veď staršia generácia, ku ktorej sa už počítam, nepoužívala jednoŕazovky takmer vôbec a tá ešte staršia, naše mamy, ani takú možnosť nemala. Tak balenie detí do bavlnky nie je nič také neznáme a svetoborné. Akurát, že nám stačili jednoduché plienky a teraz sú na to sofistikované systémy, ktoré umožňujú dieťaťu väčšie sucho a pohodlie ako v bežnej plienke. Mne sa na obyčajných plienkach okrem iného páčilo, že krásne voňali od slniečka a čerstvého vzduchu. To jednorazovky nevedia.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Fiona

Příspěvek od s.arik »

Moderní "sofistikované" látkové pleny (kalhotkové nebo "vše v jednom") znám a částečně jsem používala, leč nejraději mám opravdu klasické staré čtverce z bavlny.
Pokrok spatřuji v tom, že zatímco moje mamka a její mamka dávaly plenu-igelit-plenu na uzel, dneska tu bavlnku drží na svém místě svrchní kalhotky, které mají lepší vlastnosti než trojúhelník igelitu...
Jsou nepropustné a přitom prodyšné, některé ze 100% přírodního materiálu, s flexibilním zapínáním na suchý zip nebo patentky, takže se přizpůsobí všelijak velkému miminku.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Sweetie, to co rikas ma hlavu a patu, ovsem asi bych na to musela myslet driv. Vsechny povinne odvody si samozrejme platim, ovsem k doktorum nechodim a dost pochybuju ze by me ted ve tretim mesici nekdo chtel pojistit, tim spis kdyz jsem svorcova :roll: :lol: Nastesti me to netrapi, v Anglii rodit nechci tak jako tak.

Jen pro zajimavost, googlila jsem cokoli o porodni situaci v Paname a zatim nenasla nic, ovsem narazila jsem pri patrani na clanek o situaci indianskych porodnich bab v Guatemale, coz neni tak daleko. http://www.adital.com.br/site/noticia.a ... &cod=48225
Ve zkratce: indianske porodni baby pomahaji odhadem u 2/3 vsech porodu, casto jejich pomoc vyhledavaji i neindianky. Pomahaji uz v prubehu tehotenstvi a snazi se zapojit i otce (pri porodu pouzivaji udajne odvary z hermanku, levandule a kminu na uvolneni).
Ovsem maji vazne problemy se sytemem (jak jinak). Jednak je system odmita uznat jako pravoplatnou profesi. Pokud pri porodu nastanou vaznejsi komplikace a baba vezme rodicku k doktorum, tito nejenze ji nenechaji zustat s rodickou a ignoruji kdyz se jim snazi rict o co go, ale jeste ji obvinuji za vznikle komplikace. Narodni asociace indianskych zen bojuje za pravo rodit v poloze kterou si samy zvoli :? Na druhou stranu tam pisou ze indianky maji pri porodech 3x vyssi umrtnost nez neindianky, coz vysvetluji financni nedostupnosti lekarske pece v pripade komplikaci jako napr. krvaceni (hemorragia). Toz asi tak :|
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fiona

Příspěvek od Sweetie »

privatni pojistovnu neres, chtej jen vydelat. NI number mas a odvadis davky, co si zkusmo zajit se do nemocnice zeptat, v pripade ze se odlet zdrzi?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Nemonice? Jen to ne :oops: Tam me neuvidi, leda bych mela vcestnou placentu, a i to bych si jeste overila aspon ze 3 nezavislych zdroju. Brr.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fiona

Příspěvek od Renáta »

Fi, so vcestnou placentou ani nestraš. To by si vôbec doma rozchodiť nemusela. S tým majú čo robiť aj v špitáli.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fiona

Příspěvek od Sweetie »

renat byla rychlejsi
fi, no tak dobre:) mela jsem na mysli spis PA asistenci a jak to chodi.
a uz mas vymysleny jmena?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fiona

Příspěvek od Renáta »

Sweetie, jedna známa na to skoro zařvala. Nešlo to nijako inak, maternica musela von, bola by vykrvácala. Doma teda iste. Nebol by čas na prevoz. Boli to fukoty. Ale je tu, živá, zdravá a j s dieťatkom, no len teda už bez toho domčeka pre bábätko.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Fiona

Příspěvek od Sweetie »

jsem rada ze konec byl dobrej. domcek, to je detail.
sama bych asi rodila aspon za rohem nemocnice, kdyby cokoliv.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Fiona

Příspěvek od Fiona »

Jj, tyhle pripady do nemocnice patri. Proto taky na 2 vysetreni v prubehu tehotenstvi pujdu (ted je jeste moc brzo), aby se to vyloucilo a ja mela klid. Ale v Anglii ani za nic. Mozna si jednou budu schopna odpustit ze jsem sem vubec prisla, ale bude to narocne a budu muset jeste hodne vyrust.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Fiona

Příspěvek od Renáta »

Áno, dobrý. Ale len o chlp. Ušla smrtke z lopaty. Keď mi to rozprával kamarát, čo ju rodil, tak veru by sa mu krvi nedorezal, ako mu lepilo. A to už má čosi odrodené...
Odpovědět