DiaEu

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

DiaEu

Příspěvek od DiaEu »

........
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od RadkaS »

DiaEu,

vitej :P !
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Ahoj. Konečne niekto z naších končín.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Dano »

Vitaj. Ak v okoli nepoznas podobne zmyslajucich, tato komunita ti naozaj prospeje. Mne teda urcite :) tiez namam v najblizsom okoli nikoho, kto by tolko nevaril apod. takze taketo virtualne spolocenstvo mi velmi pomaha, obcas sa tu zacitam, a inspirujem.

Ten diabetes sa tyka teba? Ak ano, tak podla veku... zeby diabetes m. 1.typu? O cukrovke tu napisal napriklad kratko ale zaujimavo Neo, osobna skusenost jeho manzelky. Ovocie je super. Nedavno som bol prekvapeny, ked som zistil, aky nizky glykemicky index ma ovocie. Ty to vies urcite lepsie. Ani neviem preco to zaujima mna, asi som zhrozeny tolkymi postihnutymi cukrovkou. A zasnem, aki nevedomi su vseobecne niektori ludia, vratane cukrovkarov...
Celkom ma dostal rebricek GI. Zoradene dole zostupne zo http://www.fzv.cz/web/glykemicky_index. Sa mi vidi ze v rebricku "vedu" denaturovane potraviny (ak neratam med s GI=90). Pozrel som to zdola a vidim tam Marhule s 20 (!!), Slivky/Cersene s GI=22, dalej cez Jablko, Broskyna, Hruska, Figa, po Pomaranc s "az" 35 :). To je tak malo, ze to podla mna vacsina ludi ani netusi!! Kdeze Mouka pšeničná s 85 sa moze hrabat napr. na ovela chutnejsie a sladsie figy ci hrusky s 35. GI je jeden z dalsich parametrov, ktory pri surovej strave nemusi ludi hadam vobec zaujimat. A clanky v tych "popularnych casopisoch" o zdravi apod., ktore varuju pred "sladkym" ovocim a teda rizikom vzhladom ku stale sa rozsirujucej cukrovke ci pri samotnej diete pri cukrovke su len dalsi necitatelny paškvil, vdaka ktoremu sa v sirokej verejnosti tolko opakovana loz stale poklada za pravdu.

Vlastne ani neviem cim to je, tak maly GI. Ja si to vysvetlujem dost jednoducho, ovocie obsahuje okrem glukozy GI=100 aj fruktozu a ta ma GI len 20 (fruktozu bunky sa mi zda nevedia priamo vyuzit, koluje v krvi, kym ju pecen nepremeni na glukozu, ktoru uz za pomoci inzulinu bunky zuzitkovat vedia, a to vsetko trva nejaky cas). Dalej, a hlavne, glukoza je v surovom ovoci spolu so stavou naviazana na vlakninu a prechadza do krvi postupne. Navyse ovocie nerovna sa len cukor + voda ako si ludia myslia, a nepriamo "podvedomo" kedysi davno aj ja. To je cela skupina tych uzasnych latok, ktore su potrebne a zrejme aj vselijako inac a komplexnejsie nez sa hovori ovplyvnuju samotny proces tvorenia a vylucovania inzulinu.

Som sa tu rozpisal. Radsej som mal len skratene typu: Vela stastia, drzim palce :)

110 Pivo
100 Glukóza
95 Rýžová mouka
95 Brambory pečené v troubě
95 Smažené hranolky
95 Burizony
90 Bramborová kaše
90 Předvařená rýže
90 Med
85 Vařená mrkev
85 Corn flakes
85 Popcorn (bez cukru)
85 Mouka pšeničná
85 Bageta
80 Chipsy
75 Tykev
75 Meloun vodní
70 Sladké (snídaňové) obilniny
70 Čokoládová tyčinka (typ Mars)
70 Cukr (sacharóza)
70 Brukev
70 Maizena
70 Kukuřice
70 Předvařená neslepitelná rýže
70 Coca cola
70 Nudle, ravioly
65 Celozrnný chléb
65 Brambory vařené ve slupce
65 Krupice (mletá)
65 Klasická zavařenina
65 Medový meloun
65 Banán
65 Pomerančový džus průmyslový
65 Hrozinky
60 Bílá dlouhá rýže
55 Slané sušenky
55 Máslové sušenky
55 Normálně vařené bílé těstoviny
50 Mouka z pohanky
50 Palačinka pohanková
50 Sladké brambory
50 Kiwi
50 Rýže basmati
50 Rýže tmavá natural (hnědá)
50 Sorbet
45 Chléb otrubový
45 Celý bulgur (vařený)
45 Špagety vařené al dente
40 Chléb černý německý
40 Čerstvý hrášek
40 Hroznové víno
40 Šťáva z čerstvého pomeranče
40 Přírodní jablečná šťáva
40 Chléb žitný celozrnný
40 Těstoviny celozrnné
40 Fazole červené
35 Indická kukuřice
35 Planá (indiánská) rýže
35 Merlík chilský (amarant)
35 Kukuřice indiánská původní
35 Qinoa (vařená)
35 Hrách sušený (vařený)
35 Mrkev syrová
35 Jogurt
35 Jogurt light
35 Pomeranč
35 Hruška,fík
35 Meruňky sušené
30 Mléko (polotučné)
30 Broskev
30 Jablko
30 Fazole bílé
30 Fazole zelené
30 Čočka hnědá
30 Cizrna (vařená)
30 Marmeláda ovocná bez cukru
22 Čokoláda hořká 70 % kakaa
22 Čočka zelená
22 Loupaný hrách
22 Třešně
22 Švestka, grapefruit
20 Fruktóza
20 Sója (vařená)
20 Burské oříšky
20 Meruňky čerstvé
15 Ořechy vlašské
10 Cibule
10 Česnek
10 Zelenina kořenová, saláty, houby, rajčata, lilky, paprika, zelí, brokolice apod.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

........

Příspěvek od DiaEu »

.............
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:25, celkem upraveno 1 x.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

........

Příspěvek od DiaEu »

............
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

jestli tomu dobre rozumim, znamena to, že keď sa neudrzis sa prepchavas sladkostami, či inymi podobnymi?
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

........

Příspěvek od DiaEu »

.........
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

DiaEu píše:ahoj buc
ano, nezvladam stresy, riesim ich takymto sposobom... rada by som vediet ako ich dokazu ini zvladnut..... , lebo rozhodne mi to nerobi dobre... viem, ze stres, starosti tu prirodzene budu stale...
...a ja chcem byt relativne co najzdravsia a nezavisla na lekaroch...
bohužial, vnitřně se řadím k neukázněncům, ale mám malou výhodu, moje tělo posléze umí vyhodnotit nepatřičnost pozření nevhodné, či nadměrné potravy a nutí mě k vrácení a překousávání, čehož v excesních případech využívám k vyplivnutí výše zmíněného
v tvém případě i mém, vyzývám k dodržování některého zvoleného schematu vita, myslím si že závažnost cukrouše či mých borelií k tomu přímo nabádá. Navíc by se mohlo prokázat, zda je vůbec možné tímto způsobem vylepšit naši zdravotní situaci (ovšem nyní po půstové trojce, jak sleduji svou návratovku musím se kát a dat za pravdu vladaovi)
je to o vůli, zázračnej recepis neexistuje aspoň PMN
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

........

Příspěvek od DiaEu »

.............
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

DiaEu píše:...ked par hodin nedam do ust nejaku potravu, tak sa mi zacnu v ustach a v hrdle robit nejake pupence, je to potom velmi bolestive, ked zacnem prezuvat a prehltat... aj ked sa tie pupence, ci afty, ci co to moze byt, behom par hodin po tuhej strave stratia... skusala som aj post par dni, citila som sa chvilu dobre, chvilu zle, ale to by nevadilo - ketoacidoza robi svoje, ale potom ked som zacala jest jablko, tak to bola kalvaria s tym prehltanim, kym to nepreslo... to ma odradza od dlhsieho nejedenia, preto sa snazim stale nieco jest...
...vola je fajn vec ...ale motivaciu povazujem za lepsi hnaci motor... preto hladam prave ju...
to je signal ze vyčištění je nevyhnutné, když nejde půstovat, tak začít třeba jen ščávováním
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

........

Příspěvek od DiaEu »

............
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

DiaEu píše:myslis skusit zase post? nebat sa vsetkych priznakov? a vsetko, co ho sprevadza? a ako dlho by mal trvat? sa normalne bojim tych priznakov, ci ma nezabiju :? lebo ja život rada 8)
... nad šťavovym neuvazujem, nemam absolutne cas na odstavnovanie, nie je dostatok ovocia a zeleniny a ak je, tak to z kauflandu ma vselijaku chut, len nie taku, aku by malo mat, (dufam, ze toho roku budu mrazy zalezene, kym budu stromy v kvete, lebo jest uz stvrty rok tie polske umeliny je tiez o voli... ale stale lepsie, ako nic)... po šťavách mi prudko stupne cukor, pretoze nie je tam vlaknina, ktora brzdi vstrebavanie, a to je ako rana medzi oci, to som potom ako pripita, len spala by som, nevladna... nie je mi lahke zladit davku inzulinu, s dobou ucinku, s rychlostou, akou sa dostane inzulin a šťava do krvi a mnozstvom... aj ked mam kdesi na to nejake tabulky, kolko ma SJ deci stavy, ale to je orientacne... chcelo by to dlhsiu dobu na sebe skusat, na najdenie zjednotenia, cize da sa vsetko....musia byt vsak aj podmienky... preto post je prijatelnejsia moznost... zladit inzulin, aby neboli hypoglykemie...a tych ja mam na entu
nejsem liečitěl a ine rady ani nemam, ale chtít žit a nemít čas mi nejde dohromady, je třeba zvolit
rači kaufland než maškrty, jinak těstoviny, či třeba prasečiny jsou buď anebo přehnaný přes nechutné stříkané rostlinstvo taktiež
když beru hrubý sítko mám vlákniny hafo
pust je PMN drsnější než ščávy, ale máš pravdu, že to je o otestování, trpělivosti..
standartní potravní struktury k znatelnému vylepšení nepovedou, ovšem PMN
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

........

Příspěvek od DiaEu »

...........
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:27, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Neboj DiaEu, keď tu budeš dhšie, porozumieš. Pokúsim sa o preklad:
"rači kaufland než maškrty, jinak těstoviny, či třeba prasečiny jsou buď anebo přehnaný přes nechutné stříkané rostlinstvo taktiež" - je lepšie jesť ovozel z Kauflandu, hoci aj pochybnej kvality, ako maškrty. Aj cestoviny a mäso v konečnom dôsledku obsahujú sajrajt z postrekov a i.(obilie, keď sa nepestuje bio a zvieratá tiež nežerú asi bio).
když beru hrubý sítko mám vlákniny hafo - ak použije pri odšťavovaní hrubšie sito, tak zostane v šťave dostatok vlákniny.
standartní potravní struktury k znatelnému vylepšení nepovedou - stav sa ti (aj podľa môjho názoru) zreteľne nezlepší, ak budeš konzumovať diabetikom bežne odporúčané potraviny.
Je tak, Buc? :lol:
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

vdaka za preklad...možno by nebolo odveci, keby som sem tam prihodila aj niečo po spišsky, pre rozšírenie vita slengoveho slovníčka... len ci by si to dokazala prelozit :wink:
je pravda, ze som nerozumela aj mnohym filozofickym uvaham, ktore som citala...na taku uroven som sa este nedostala...mozno casom...
...a ináč, aký je rozdiel medzi celým japkom a odstavenym japkom s hafo? teda rozdrvenou vlakninou? (ak som spravne pochopila), v com je to lepsie?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="DiaEu"] quote]

já neumím radit proti chorobám a zvlášť takovým údajně nevyléčitelným, bo neumím poradit ani sobě.
Ale mám teorii, že choroba má příčinu a najdu-li ji a odstraním odezní i ta choroba.
U mne stopro funguje, odlehčím-li trávícímu systému (kterýžto odebírá nejvíc energie, potřebné k přeléčení tkzv.), či až dokonce půstem, jenž by měl, a zvlášť delší (nedaří-li se, třeba kvuli potížím , tak opakovaný) navracet tělo do původního funkčního stavu. Současně musím být aktivní, pozitivní a je třeba rozhodně preferovat tento proces před ostatními nemám čas apod a podřídit tomu maximum. Čiliže měl-li bych cukr, testoval bych hranice kam lze až zajít při šťávech (jež považuji za nejšetrnější k trávicímu traktu i zanechávání odpadu) popř.ovoci,zelenině (fruktoza by neměla nic s inzulinem mít do činění) a rozhodně bych vyřadil škroboviny a jiné, o kterých mám jistotu, že mi nevyhovují. A kupoval bych si třeba Bio.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

........

Příspěvek od DiaEu »

......
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

DiaEu píše:presvedčil si ma s tým šťavovým pôstom, pred vodovým mám fakt rešpekt,
este som stavovy post neskúšala, dufam, ze budem vedie zladit inzulin so stavami, pohybom, casom atd., aby som hladinu cukru mala vyrovnanu...
..ako dlho je vhodne ho prevadzat, aby som pocitila nejaky zdravotny ucinok?
... uz som si kupila tak na tyzden japka, cviklu, este vecer kupim mrkvu...a mozem zacat odstavovat na ...nie, na ziadnom tintitku znacky philips, braun, či jak, ale na riadnej ruskej masine, ktora by urcite odstavila aj skalu..a bez pytania nechava tolko vlakniny, ze stazovat sa nebudem moct :)
lze i celer a petržel či i jiné ovocia, dobry by byly topinambury či brambory, a i zelený:kopřivy a pampelišky, či jiné
Výzkum máš ve vlastních rukou a nikdo ti nepomůže, jedině se pozorovat sama, popř. přerušit a znovu
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Já jsem měl jednou odšťavovač Bob Home a ten do šťávy produkoval tolik vlákniny, že jsem se ho vbrzku zbavil. Když šťávu, tak bez vlákniny. Když vlákninu, tak ovozel vcelku (dokud budu mít zuby) :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

........

Příspěvek od DiaEu »

...............
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:28, celkem upraveno 1 x.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

........

Příspěvek od DiaEu »

.............
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:29, celkem upraveno 1 x.
Eva

Příspěvek od Eva »

Ředíš si šťávu vodou? Prosliňuješ ji důkladně před polknutím? Nemám jakoukoli zkušenost s cukrovkou, ale pokud jídlo velice důkladně koušu nebo šťávu prosliňuju, tělo mnohem lépe obojí přijímá. Já jsem to bohužel ještě dlouhodobě nevydržela, ale vždy znovu jsem překvapena, jak to funguje, když to zkusím. Třeba zkus jeden hlt převalit v puse i čtyřicetkrát, než ho spolkneš, i když bolest sliznice Ti to určitě neusnadňuje.

To se mně to snadno radí ostatním, jak si to tak po sobě čtu :roll:

Držím palce :)
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

........

Příspěvek od DiaEu »

..........
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:29, celkem upraveno 1 x.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

........

Příspěvek od DiaEu »

...........
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Existuje taký film. Volá sa Raw for 30 days. Netuším ako by si sa mohla k nemu dostať, ale mohol by ťa motivovať. Videl som ukážky a mám dojem, že v ňom presne riešili diabetes. Zobrali pár diabetikov a pod dohľadom raw guruov ich stravovali surovou stravou.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Nedavno jsem placla dobrou blbost. Byla jsem na uplne jinem druhu diskuze, spis eroticky ladene, a vyskytl se tam clovek s diabetes. Myslim ze hledal spis pochopeni nez rady.

Ja blbec byla samozrejme nejchytrejsi a zacala mu davat rady ohledne raw. Nacez me uzemnil tvrzenim, ze moje rady plati pro diabetes typu 1, tj ziskanou, ale ne pro diabetes typu 2 (nebo naopak???), ktera je vrozena a nelecitelna. Nevite nekdo co se da delat v jeho pripade???
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Jeje, pardon, tohle jsem poslala uple blbe... to patrilo uplne jinam... sorry
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

........

Příspěvek od DiaEu »

.......
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:30, celkem upraveno 1 x.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

........

Příspěvek od DiaEu »

...........
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Nejsem si jistá. Mám pocit, že všechny tyhle filmíky a spol. řeší výhradně diabetes 2. typu, což se tebe netýká. Můj synovec (14) má cukrovku 1. typu od 4 let a zatím mi pouze Pavel tvrdil, že se i té dá půstem zbavit, nicméně kluk není můj a na experimenty mi ho nepůjčí :wink: Každopádně jsem přesvědčená, že jekékoliv nakopnutí sebeozdravovacích schopností těla může být jedině ku prospěchu, a to vždy a všem 8)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Presne tak. Urcite by mel clovek udelat vsechno co muze, aby si zjistil dostupne informace a pak se podle toho zaridil. Musi to jit. Jen proto ze doktori rikaji ze ne, jeste prece clovek nemusi zustat nemocny do konce zivota, nebo dokonce umrit, jak mi taky pani doktorka slibovala, a k tomu jeste dalsi chutovky...

Nejsem zadny odbornik na nemoce, spis mam tak trosku praxi v "zazracnych", tj dle mediciny nemoznych uzdravovanich. Prvni byla v rannem detstvi myopie, pak 2004 nador na mozku, dalsi vlekle bolesti v kloubech(1995-2001). Dodnes nevim jestli to byla artritida, artroza, revma ci co, k doktoru jsem se uz ani neobtezovala aby to diagnostikoval, hlavni vec ze je to svinstvo pryc, prevazne diky tehdejsimu prechodu na vegetarianstvi a pustu. Nador znicen pomoci Breussova pustu. Myopie vylecena asi v 11 letech, rozslapanim bryli a rozhodnutim ze chci videt jak nejlip to jde, a at se oko napravi. Mozna detinske a neodborne, ale fungovalo :)

Takze jeste davno pred raw...

Ted jsem tak zdrava az je to nuda. Skoro mam chut neco chytit a poprat se s tim :twisted: Rada bych pomohla aspon radou, jenze to je ten problem, o nemocich nevim fakt skoro nic.

Napada me jedina vec... visualizace. Proste si (nejlip pri pustu) predstavovat jak se rovnovaha a vsechny funkce obnovujou. To funguje, akorat ne kdyz o tom pochybujes. Taky si myslim ze pro cukrovkou stizene telo musi byt ohromna uleva, kdyz konzumuje jen cukry z cerstveho ovoce, kde jsou nejsnaz asimilovatelne.

Pokud jsem to spravne pochopila, nejake dulezite zlazy uz diky autoimunitni reakci zanikly... Pak ale cukrovka je az sekundarni jev, pricinou muselo byt neco jineho, ne? Toho co to zpusobilo bych se bala vic nez cukrovky samotne, a snazila se to najit a odstranit, nez to napacha dalsi paseku. Nemuze to byt treba v psychice??? Treba nejaka forma negace casti sama sebe, boj se sebou, nenavist k necemu co je ti vlastni?
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Mila DiaEU,

Nahodou jsem si precetl i tvuj denik a pust bych ti radsi nedoporucoval. Moje manzelka sice s kratsimi 3-8 dennimi pusty nemela problem, ale pri delsim se muze stat, ze telo zacne metabolizovat inzulin, misto aby fungoval jako hormon pri regulaci hladiny cukru. Proste ti jako diabetikovi najednou prestanou uplne fungovat tve injekce a z hyperlgykemie te pak budou dostavat v nemocnici.
Takze s temi stavami je to rozhodne bezpecnejsi, pokud jsi zvykla regulovat inzulin. Zena je obcas na pomerancovych stavach (s vetsinou vlakniny).

Pokud chces neco udelat pro zlepseni, tak intenzivni cviceni je to nejlepsi, samozrejme s ovocem a zelenymi listy.

Preji Ti co nejlepsi zlepseni tveho zdravotniho stavu,
Neo


P.S. Fiono, s cukrovkou typu 2 jde vetsinou hlavne o to zacit se pohybovat a jist nizkotucnou stravu (a prestat polykat drogy). No jo, ten nejtezsi lek- zmena zivotniho stylu, ja vim, neni to lehke. (Ale vyplati se to).
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

...................
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:31, celkem upraveno 1 x.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

...........
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:31, celkem upraveno 1 x.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

...
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

DiaEu píše: Vďaka za cennú radu...zväčšilo to moju ostražitosť... Súhlasím s tebou... ja som na šťavovom pôste, viem čo robím, aspoň si myslím, do rizika by som nešla, snažím sa byť opatrná, mám literatúru preštudovanú, čo to na sebe vyskúšané, prežité, snažím sa premyslieť si celý deň, aby som z toho vyšla nie ako porazenec, ale ako víťaz... akurát tie hypoglykémie, tie ma dosť štvu, som citlivá aj na minimálne dávky inzulínu...ako sa stravuje tvoja manželka? je vitariánka?
Ano, moje zena ji vitariansky, ale v zime i veganskou varenou stravu. Na Bali jedla tri tydny pouze ovoce. Tam se zavislost na varenem tolik neprojevuje.

Zkus si misto davek insulinu jit zabehat nebo nejak jinak cvicit, zena takto pri pustu skoro nemusela brat zadny insulin. Cukr se totiz do bunek dostava vice zpusoby nez diky insulinu. Pokud hladinu cukru neni prilis vysoka, da se cvicenim celkem dobre regulovat.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

...
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:32, celkem upraveno 1 x.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

...
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

.. jsem velmi rada, ze jsi si tu otevrela svuj denicek.. ja s diabetes 1. typu bojuju teprve paty mesic.. a.. disciplinovana velmi nejsem.. po dvou letech zkouseni syrove stravy mi to nejde..
jeste jsem neprocetla cely, ale informace od tebe jsou fajn..
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

.....
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

nu.. zkusenosti s diabetesem velmi nemam, prece jenom, jsem diabeticka teprva necelyho pul roku..
a proc.. ani nevim.. jsem vycestovala do skotska, tady me i cukrovku nasli- uff, ja mela 44,4 cukru :roll: asik tri mesice pred tim mi vlastne zacali "ty priznaky", kterym sem ja velmi nevenovala pozornost .. a od ty doby sla vitarianska strava trosku stranou.. trosku vic :? no a ted je to uplne na figu.. mam tu velmi omezene moznosti s jidlem, takze jim co je..
prvni mesic jsem neslezla s HI hodnot cukru, pak tri mesice jsem mela vysledky velmi dobre a ted jsem zase nekde v zadku- lita mi to hore dole.. :roll:
pouzivam inzulinove pero Novomix 30, dvakrat denne..
DiaEu.. tve zkusenosti me zajimaji.. pisnu meil..
Naposledy upravil(a) smaldas dne ned dub 06, 2008 21:47, celkem upraveno 1 x.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

...
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to je mi líto s tou cukrovkou :? držím palce a´t to nějak zvádáš

kde jsi ve Skotsku?
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

to je mi líto s tou cukrovkou držím palce a´t to nějak zvádáš

kde jsi ve Skotsku?

uz me ani nic jineho vlastne nezbyva :roll:
Cairngorms National Park, v jednom malym mestecku.. velmi krasne, hory, voda, cisto, same jelene tutok :wink: jen s tou cerstvou zeleninou nic moc..
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Skotsko je nádherné, brácha byl dlouho v Edinu, také jsem tam za ním byla a vyjeli jsme s našima autem na takový okruh na západní pobřeží, mám pár fotek v deníčku, ale nevím jestli jsem už o tom s Tebou nepsala, s někým jsem si o Skotsku už psala
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

niekolkokrat za 24 hod. merat cukor, stale hladat miesto na bruchu na zavedenie ihly a tak, aby som nenarazila na ziadnu cievku (tu by bodlo priesvitne brucho, pretoze s ihlou sa musim trafit na prvy krat), ustavicne zapisovanie do zositka vsetkych hodnot, davok, SJ, mesacne kontroly u diabetologa a odbery zo žily, furt chodit po nejakych vyšetreniach ... atd.
sak toto.. plus rozpichane paprcky a to jedu teprva paty mesic.. :shock: co je potom po letech :?
a fcil esce ani nevim co me ceka s timto u nas.. respektive na slovensku, tam asik budu zit..
tu je zdravotni pece bezva, lekari fajn.. jen kdyby stale nenutili ty obiloviny- smarjaaa! porridge :roll: vsechno je tu samozrejme a v pohode, Optimum Xceed jsem dostala dva, jehel kolik chci.. u nas- vas je to tak ze na rok mas urcity pridel treba jehel?!
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

.....
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Caute, ak by to nebolo prilis sukromne, navrhujem pokracovanie tu. Ci uz teraz alebo v buducnosti to moze velmi pomoct nejakemu dalsiemu diabetikovi alebo jeho rodine ci priatelom.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

....
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:33, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět