DiaEu

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

.........
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:34, celkem upraveno 1 x.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

.............
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:34, celkem upraveno 2 x.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

...
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:34, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Dievčatko jednej známej má už rok implantovanú inzulínovú pumpu a nevedia si to vynachváliť. Už žiadne merania, ani pichania (samo si to meria hladinu a podľa potreby dávkuje automaticky inzulín) a všetko preplatila poisťovňa. Môže s tým cvičiť, plávať, normálny život, len kvalitnejší ako s tými ihlami.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Renáta píše:Dievčatko jednej známej má už rok implantovanú inzulínovú pumpu a nevedia si to vynachváliť. Už žiadne merania, ani pichania (samo si to meria hladinu a podľa potreby dávkuje automaticky inzulín) a všetko preplatila poisťovňa. Môže s tým cvičiť, plávať, normálny život, len kvalitnejší ako s tými ihlami.
Můj synovec (14) ji má taky a může vlastně úplně všechno.. Ale u děcek to může být relativní - je ve vývoji a dost mu to skáče, občas se musí připichovat. Ale oproti minulosti je to fakt jednodušší, taku můžu doporučit.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

.....
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:35, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ospravedlňujem sa, tvoje info sú určite presné. Ja akurát viem, že tá ich pumpa stála 80000?- Sk a na začiatku boli hypoglykémie, no zistili, že to spôsobuje zalomenie kanyly, v dôsledku čoho nešiel inzulín. Potom vymenili kanyly za nejaké dlhšie či inak tvarované (lebo dievčatko má na brušku trošku faldíky a ako si sadlo, tak sa kanyla zalamovala).
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

.....
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:35, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, ja akosi verím, že vďaka pokrokom vo vede a v medicíne sa už čoskoro definitívne vyzreje nielen na cukrovku. Tak nech dlho nečakáte :wink:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

No, to jsem nějak přehlédla :) Měřit se samozřejmě musí a připichovat (teda přicvakávat na té pumpě oproti tomu, co má nastavené), ale jinak je to fakt výhoda - normálně ve škole tělocvik a všechno. Výhoda pumpy je v tom, že kromě dávek před jídlem (po měření) pouští po mikrodávkách inzulín do těla neustále a tím se nejvíce blíží funkci slinivky. Prý to mnohem méně zatěžuje organismus, šetří orgány a ty glykemické šoky jsou mnohem měnší. Takže asi tak - píchá se do prstu na testy krve, ale pak už jen přicvakává hodnoty na pumpě, která je zavedena stále (nemusí se píchat stříkačkou 4x denně) a je to šetrnější k tělu. Má ji už několik let a spokojenost veliká. Ve škole mu ji kluci závidějí :wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

....
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:35, celkem upraveno 1 x.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

.....
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:36, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Hm, ťažká cukrovka - asi ako trochu tehotná, však :wink:
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

......
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:36, celkem upraveno 1 x.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

.....
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

DiaEu píše:ahojte.... naposledy som bola ockovana proti tetanu v r. 1993. Aky mate nazor na toto ockovanie? Mam sa ist dat zaockovat? Uplne som na to toto ockovanie zabudla.
Bol som tak päť až šesť rokov dozadu. Asi tri mesiace po očkovaní mi dosť divne smrdel moč. A rozhodilo mi to pohodu, ktorú som mal ako čerstvý vegán.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

DiaEu píše:ahojte.... naposledy som bola ockovana proti tetanu v r. 1993. Aky mate nazor na toto ockovanie? Mam sa ist dat zaockovat? Uplne som na to toto ockovanie zabudla.
taky sem se nenechal, ale až ho dostanu tak budu zas čumět
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Taky jsem už předloni "zapomněl". Sice se v tomto období v hlíně na chalupě (pokud se tam odhodlám ovšem jet) občas rýpu, dokonce jsme měli i kozy, krávy i koně, ovšem jsem v tomhle optimista a přeočkovat se nenechám (až se dokopu jít na preventivní prohlídku) :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od DiaEu »

....
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:37, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od Renáta »

To očkovanie, ktoré spomínaš, je proti kliešťovej encefalitíde. Zatiaľ proti borelióze vakcína nie je k dispozícii (aj keď je vraj už na svete a čoskoro sa bude testovať na dobrovoľníkoch). Proti kliešťovej encefalitíde sa očkuje v chladných mesiacoch. Spomínajú sa aj závažné neurologické ťažkosti po tomto očkovaní, tak holt je to na osobnom rozhodnutí. PMN je dôležitá prevencia: dobre sa popozerať a snažiť sa kliešťa odhaliť čo najskôr + správne ho odstrániť (žiadne dusenie poliatím olejom a vytáčanie po potretí mydlom a podobne, stačí chytiť a rázne vytrhnúť - vtedy nestíha "vygrcať" svoj obsah do človeka). Vraj :wink:
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

....
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:37, celkem upraveno 1 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od Fiona »

Ja je kdysi seskrabovala, ale uz jim asi nechutnam 8) Komarum a jine haveti taky ne. hloupe brebery nevedi co je dobre :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od Seraf »

tady na jihu je klíštat opravdu hrozně moc, byl sem o víkendu v lese a musel sem se prohlížet každou chvilku, za jedno dopoledne jich po mě lezlo 18. Všechny jsem naštěstí vypozoroval a odcvrnknul zpět do divočiny. A to jsem chodil v lese, v jednom úseku kde byla vysoká tráva jich bylo nejvíce, cca po 20 metrech chůze sem jich odcvrnkával 10.

Takže bacha na to, člověk aby se bál jít dneska do lesa.
dvdmchl

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od dvdmchl »

Stejne je divne ze jich je kazdy rok takove mnozstvi. Nevite nekdo kdo je klisteti prirozenym predatorem? Chudaci lesni zvirata, ty musej mit celkem utrpeni z takovyho mnozstvi potvor na sobe.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od Standa K. »

že na někoho jdou a na jinýho ne... prej pomáhá brát B-komplex (pro vařáky)...
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

....
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:38, celkem upraveno 1 x.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

.........
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:38, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od Renáta »

No, podľa toho, čo si písala, som to vnímala tak, že sa chceš očkovaním chrániť pred boreliózou. Tak to fakt tú vakcínu nekupuj. To ti doktorka nepovedala, že sa proti LM neočkuje?
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

.....
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od awa »

Milá Dia,
vítám tě tu opět. Budu ti hodně rozumět...Moje slinivka také není, co by měla být... nemám cukrovku, ale o hypkách můžu vyprávět...Mám špatné exo i endokrinní funkce. U mě to hodně znamenalo naštelovat si jídelníček podle sebe a trvalo to několik let...Nemocná slinivka má svá specifika a ty je potřeba důsledně respektovat. Co se týká lékařů, tak jim taky nic moc nevykládám...zatím jsem cíleně nehledala a nenašla takového, který by vita akceptoval, a to nemluvím o půstu (pod fundovaným dozorem )...
U slinivky je třeba obrovská trpělivost, regenerace PMN trvá i několik let...( samozrejmě na vita stylu ), vařák se těžko zregeneruje.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

.....
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od awa »

Napíšu ti začátkem příštího týdne, co jsem si za ty roky vychytala, co řešila...
Teď si potřebuju vyčistit kebuli a zrelaxovat a to mi u PC vůbec nejde, takže jsem si naordinovala do konce týdně počítačový půst.
Dík za pochopení.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od awa »

Zlatá Dia,
suché rohlíčky nepapám...ani to nejde. Alergie na lepek a mléčné. Teoreticky - paradoxně - můžu maso vyjma ryb, ale to mi celkem smrdí a jaksi ho stejně nejím. Za syrové zázraky ovozelu, bylinek a sem tam čokoládky, čokobobíků od Terezčina týmu nelze ani dostatečně děkovat.
Bez toho bych nebyla. Můj denní poměr ovo a zel-bylin se pohybuje něco mezi 50/50 až 60/50, ale to jsou jen nástiny, můj jídelníček má specifika, ke kterým se postupně můžu vyjádřit.
Kupodivu ( i nefunkční ŠŽ ) nemám nadváhu, ale spíš to přičítám tomu, že jsem se u vita snad nikdy nepřejedla, jím častěji, mono a mikrofood. Někteří se svými porcemi jsou taky pro mě otesánkové ( promiňte vy, kterých se to dotkne )..... (:-)
Co se týká půstu, tak dnes mohu tak max. jedničku, ale osobně půstům moc nedám... to ti nemusím vysvětlovat....když tu někdo popisuje, že by na nemocnou slinivku doporučil půst, tak kroutím hlavou a říkám si, že neví, co říká a mele nesmysly, protože o tom opravdu moc neví. Nechápe jaké to je mít hypoglykemický šok a koma....já ovšem ano. Půst je sám o sobě fantastická věc, ale je pár onemocnění, při kterých je bez fundovaného dozoru životu nebezpečný.
Regenerace slinivky je dlouhodobá záležitost, také proto, že stopro nemá problém jen ona a tělo dává do pořádku i jiné žlázy. Tělo je provázané, žádný orgán nefunguje sám o sobě a proto ta regenerace trvá. Od nás to chce jen trpělivost a disciplínu....
Co se týká House...mám ten seriál ráda, ale protože mám i z velké části lékařské znalosti, tak občas zhodnotím blbosti, co se tam objeví...
Třeba: díl, kdy nemocný umíral se svým psem na pokoji a House a jeho tým nemohli do poslední chvíle najít problém. Na pacientovi zkoušeli kdeco.
Ptala jsem se v tu chvíli, jestli jsou opravdu doktoři...
Pes v nemocnici- hodně reálné...( ironicky ) (:-) Jo, a paraziti by byli první, co by mě napadlo, protože, kdo žije s nějakým miláčkem chlupatým, tak žije i s parazity, ať si to přizná nebo ne. Taky ho chudáka mohli ušetřit těch nesmyslných procedur, kdyby se mu podívali do očí...plíce v degenerativním stádiu by byly viditelné...jenže to by nebyl pak žádný díl se psem... :lol:
Nicméně většina dílů je skutečně zajímavých a podnětných....ale je to jen film, škoda, škodička....to by bylo vzrůšo takový tým v reálu.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od awa »

Dia,
u Vás jsou cukrovka a problémy se slinivkou dědičné? Nebo se u tebe projevily problémy později?
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

........
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od awa »

V rodině neměl problémy se slinivkou nikdo...
Je to smutné, ale můžu si za to sama...omlouvá mě snad jen to, že jsem neměla dostatek znalostí a nikoho nenapadlo, že bych mohla mít nějaké potíže...já měla vždy při krevních testech extrémně nízký cukr...a občas, postupem času čím dál víc mě bolela hlava. Pak jsem jednou přímo u lékaře před odběrem krve omdlela ( ne z té krve ) :D . Taky po chřipce.
Zadělala jsem si v dětství, už tehdy jsem měla alergii na lepek a odmítala jíst moučné a pečivo, a místo toho to nahradila některými druhy totalitních bonbonů...
Asi bych to tady neměla říkat, ale milovala jsem i tučné. V praxi to vypadalo asi tak, že jsem si natřela rohlík máslem, to máslo ze shora okousala a takhle si rohlík namazala několikrát...pětkrát? šestkrát? Místo rohlíků a pečiva jsem se cpala taveňáky a šunkou bez pečiva...jej, kolik pohlavků jsem dostala. Buřty jsem ale nesnášela, později jsem pochopila, že to bylo tou moukou uvnitř ( tolik šklebů při pečení buřtů na fotkách se hned tak nevidí :mrgreen: ) Bohužel za totality se alergie na lepek neřešila a hlavně bylo málo informací. A to jen jeden příklad, Chodila jsem třeba z lednice babičce upíjet šlehačku (domácí )...udloubávala škvarky z bůčku ( taky domácí čuník ) apod. Ovozel jsem sice jedla, ale k tomu taky tohle. V sedmnácti jsem s tím přestala, bývalo mi moc zle. Jenže co jíst, slinivka kaput, alergie na lepek....a pak i na mléko. Jen to ovozel nakonec zůstalo a díky za něj.
Dneska si myslím, že nejen nezřízená konzumace sladkého, ale mnohem víc tuky dokáží slinivku zdecimovat.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od awa »

Mohlo by se zdát, že jsem hotová troska...ale tak to není. Vypadám zdravě, jako jablíčko....spousta lidí je překvapená, že mám nějaké potíže. Ale díky vita jsem na tom dobře a vypadám, jak vypadám...chci tě povzbudit. Cesta bude trnitá a o trpělivosti, než to vychytáš ( třeba množství, druhy a stádia zralosti ovozelu ), ale odměna tě v podobě zdravého looku a kondice nemine...za to ručím.
Škoda, že jsi tak daleko...doufám, že v květnu se zadaří zorganizovat vitasraz v Práglu, mnozí si budeme bližší a nejen virtuální. Snad jen přijdu o soukromí a to není vždy příjemné, jak píše Sluníčko. Mě si každý pamatuje...i když se maskuju a zakuklím... :(
Nemám co skrývat, jen mám ráda soukromí. Když tady napíšu, že mě zdraví a troubí na mě 90% mužské populace naší obce, tak je můj postoj pochopitelný.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

....
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od buc11 »

dle Morseho je detoxem cukrovka brnkačka
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

.........
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od buc11 »

DiaEu píše:aj som o tom uz citala, ale stale nerozumiem, co to ten detox vlastne je? kde si to poštudovať?
tak třeba v tom morse, walker, partyk, malachov, ale lepší než studovat je dokázat realizovat
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od awa »

buc11 píše:dle Morseho je detoxem cukrovka brnkačka
Tak to vykládej člověku, co si tím prošel - sám, bez dostatečné podpory...teoreticky a ne osobně to opravdu brnkačka je ( on cukrovku neměl, jen viděl pacienty a to není totéž jako si tím projít na vlastní kůži ). To se to kecá, já si kolikrát myslela, že při očistných krizích je to moje poslední hodinka.
Pokud si pamatuju, tak mluví o roční regeneraci. Je třeba si ovšem uvědomit, že pacient je zpočátku pod dohledem a jeho tým mu pomáhá, což je něco neocenitelného. V Čechách a na Slovensku v praxi něco neznámého....bohužel u nás si člověk musí stačit sám, vědomosti a případné komplikace vyřešit taktéž sám...z vlastní praxe můžu potvrdit, že to je důvod proč mluvím o delším časovém úseku než jeden rok. Člověk si neuvědomuje, že tělo leckdy řeší i jiné žlázy. Taky není cukrovka jako cukrovka...
Dnes už jsem v konečné fázi doladění, jsem celkem v poho a bez komplikací a jediný pseudoproblém, který mě otravuje, je prudké klesnutí cukru po 10km běhu....ale to je jen blbina, PMN asi snadno řešitelná, jen na to přijít. Neraďte mi, ať si dám ovocné šťávy a banán...posledně jsem je úspěšně vyblinkala...a byl mi nucen cukr...tady mě čeká jen testování a hledání a to chce prostě svůj čas.
Naposledy upravil(a) awa dne stř lis 12, 2008 0:02, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od awa »

DiaEu píše:aj som o tom uz citala, ale stale nerozumiem, co to ten detox vlastne je? kde si to poštudovať?
Kde si prostudovat, to psal Buc a co je detox ( detox=pořádný úklid v těle ), to poznáš moc dobře a celkem brzo...to je totiž ten děsný stav, kdy se cítíš celkově špatně, naskáčou pupínky, bolí a píchá všude možně a nemožně, průjmy, teploty, " tzv. falešné chřipky " atd. atd. podobně. Jenže ten detox je pro regeneraci těla a žláz vůbec moc důležitý a většinou se projevuje v etapách. Ten letitý čurbes tělo nezvládne většinou uklidit na jeden zátah, zvlášť když jsou zhuntěné i ledviny, játra a ostatní filtrační orgány.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

........
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od Sweetie »

hlavne zadnej pridanej tuk, to je pro diabets nejskodlivejsi. pekne ovozel. ovocnej cukr neskodi. zato v kombinaci s tukem jo.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od buc11 »

DiaEu píše:z dnešných krvných výsledkov mám pečeňové testy zlé a to neberiem, okrem inzulínu, žiadne lieky... a v ľadvinách mám bielkoviny... tie výsledky ma vôbec nepotešili...
ja som si myslela, že detox to sú tie kroky, ktoré uvádza cingroš a na to nemám podmienky ... ale na surovú stravu mám podmienky, len ten výber je teraz úbohý... esteže mám domáce japka...
už testy ukazují, že je tělo přetížený odpadem, to já bral hromadu ATB a testy jater jsem měl třeba unikátní, ščávou se to asi hned vyplavilo, ale asi i s jejich léčebným účinkem.
A u tkzv. detoxu ani pupínky a spol se nemusí trpět, není-li balastu příliš jak třeba v mém případě. Zas na něj ovšem nemám psychicky.
PMN nejlepší detox je půstovat a půstovat jak to jde i když si mudrlanti mudrují, že to je to nejhorší, a že toho je málo to je štěstí, právě přijímat co nejmíň, třeba jen tu apple juice (každý si může otestovat co snese) a Neova žena (taky nemá ráda půsty) zas vkládá co nejvíc pohybu, to taky rozpohybuje tu línou lymfu, aby vodpady vyplavila ven (to nemusí brat ani inzulin)
Ovšem jsem ten poslední co by moh radit.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od awa »

buc11 píše: PMN nejlepší detox je půstovat a půstovat jak to jde i když si mudrlanti mudrují, že to je to nejhorší, a že toho je málo to je štěstí, právě přijímat co nejmíň.
Tak tomu budu věřit až potkám nějakého cukrovkáře, který je schopen půstovat ...zatím jsem nikoho takového nepotkala. Škoda, že se nedá cukrovka na chvíli půjčit, hned by někteří pochopili, proč to tady říkám.
Půst tady není problém vůle, ale stavu nevědomí do kterého se člověk při půstu dostane.
I fundovaný dozor by měl dost potíží takovému člověku při půstu pomáhat...a podle mé praxe ten dozor z toho většinou vycouvá. Rizika jsou vysoká.
Ale bez detoxu nejde regenerovat orgány. Takže spíš malé porce, tělo si o ně i samo většinou řekne, možná proto i to moje jede na mikrofood. Já jsem celkem v pohodě, ale zvládnu prozatím jen jedničku, nicméně radši nepůstuju. Zase se nepřejídám a nepiju alkohol, vařené excesy spíš raritou. Jestli je cukrovka v něčem přínosem, tak tím, že skutečně prozkouší naší vytrvalost a vůli. Šťávy se mi při cukrovce moc neosvědčily, dost houpou s cukrem, ovo v celku je díky vláknině lepší a PMN nenahraditelné. Sama doporučuju z počátku tak ovo a zeleninu půl na půl...myslím, že to tak dělá na svých klinikách i Morse. Postupem času lze ovo zvyšovat. Bez pravidelného pohybu je detox krve a hlavně lymfy nemožný. Ale je třeba s energií při pohybu dobře pracovat a nejít do extrému ve výdeji.
DiaEu
Příspěvky: 68
Registrován: pát bře 14, 2008 19:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od DiaEu »

.......
Naposledy upravil(a) DiaEu dne pát říj 30, 2009 1:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od Sweetie »

ja bych vsechno resila ovocem a zelenym lupenim. ale opakuju, co to vsechno muze zprasit je ten tuk. v ovozel je ho primerenej dostatek, aby neblokoval latkovou vymenu, ovoce se stepi samo ale kdyz se vedle toho prijima i tuk je to v pytli, tuk obali fruktozu a telo ji nerozezna a posila na radu pomocniky. tak bez avokad, oliv, durianu, semen a orechu a oleju.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DiaEu - diabetes a ja

Příspěvek od buc11 »

awa píše:
buc11 píše: PMN nejlepší detox je půstovat a půstovat jak to jde i když si mudrlanti mudrují, že to je to nejhorší, a že toho je málo to je štěstí, právě přijímat co nejmíň.
Tak tomu budu věřit až potkám nějakého cukrovkáře, který je schopen půstovat ...zatím jsem nikoho takového nepotkala. Škoda, že se nedá cukrovka na chvíli půjčit, hned by někteří pochopili, proč to tady říkám.
Půst tady není problém vůle, ale stavu nevědomí do kterého se člověk při půstu dostane.
I fundovaný dozor by měl dost potíží takovému člověku při půstu pomáhat...a podle mé praxe ten dozor z toho většinou vycouvá. Rizika jsou vysoká.
Ale bez detoxu nejde regenerovat orgány. Takže spíš malé porce, tělo si o ně i samo většinou řekne, možná proto i to moje jede na mikrofood. Já jsem celkem v pohodě, ale zvládnu prozatím jen jedničku, nicméně radši nepůstuju. Zase se nepřejídám a nepiju alkohol, vařené excesy spíš raritou. Jestli je cukrovka v něčem přínosem, tak tím, že skutečně prozkouší naší vytrvalost a vůli. Šťávy se mi při cukrovce moc neosvědčily, dost houpou s cukrem, ovo v celku je díky vláknině lepší a PMN nenahraditelné. Sama doporučuju z počátku tak ovo a zeleninu půl na půl...myslím, že to tak dělá na svých klinikách i Morse. Postupem času lze ovo zvyšovat. Bez pravidelného pohybu je detox krve a hlavně lymfy nemožný. Ale je třeba s energií při pohybu dobře pracovat a nejít do extrému ve výdeji.
V koncentráku by se našli ..
půst je ještě pro vyvolenější(mezi který se nepočítám), a nestrašil bych se jím, vždyť jde jen o nejezení a to exogenní, protože po čásku tělo půst stejně nevydrží a krmí se endogenně a to i tataráky. A den není nič.
Morse jde na to dobře a věřím mu v klíčovostech, ovšem na všechno taky ještě nepřišel a asi ani nevyzkoušel
A teď vážně, awo, podle mne jdeš na to dobře a jednička je vynikající, možná bych potřeboval k LB ještě cukr a raka, abych tu mizernou vůli posílil.
A jak správně píšeš(aspoň to tam tak čtu) tělo nepřepne hned, je třeba ho nechat vyhládnout jinak buněčný detox se nespustí. Každým přidaným dnem (týdnem jde hlouběji a hlouběji až zůstanou jen excelentní buňky)
A doporučuji si přečíst na těchto (našich) stránkách půstujícího žáčka(trochu mne zčásti možná i právem poumýval), který držel 40ku s pavlem a ke konci byl takřka v bezvědomí, ale vydržel, takže lze porovnat se svými stavy(i ad já)
A juices jsem stále přímluvce(vláknina je PMN, proti TULB),a PMN kdo je nemůže má bohužel svůj problém(je to stejný jak někdo říká že nemůže raw, že mu dělá problém), který by si mohl odstranit (přestat pracovat, přestěhovat se, detox, běhat po PHI PHI s LaLA atd) a je mýlka, že je to jakási čirá tekutina s cocacola extraktem, vlákniny je to plný a konečně předvčírem jsem viděl v televizi kaloně, živící se jen ovocem a pozor tuhý plivaj(byly pod nima taky hromady) a nechávaj tam jen ščávu, takže jsem konečně našel svýho předka
Odpovědět