Rose diary

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

macik píše:
Rose píše:
Hugo z Hor píše: Můj páteční půstík se dnes odložil na neurčito ... :D
Jak jsi mi to mohl udělat ? :shock:
Tentokát šel půst opravdu skvěle, ale kdyby ne, utěšovala bych se tím, že Ty držíš taky a tak musím vytrvat :wink:
A jak vlastně myslíš to neurčito ? Nechtěl jsi říct na příští pátek ??
chichi, nechceš každej týden připomínat půst i mě...já to fakt občas zakecám, přitom půst se mi v pátek výborně hodí.... :D
Tak mám neplánovaný půst již dnes. Nějak jsem celé dopoledne neměla chuť na jídlo a tak jsem si řekla, že to využiju :) Uvidím , jak zítra, možná to protáhnu na 2-3 dny...

Jinak včera jsem byla na medové masáži (skalní vegani prominou :oops: ), bylo to fajn a příjemné, i když to dost štípalo. Hlavně ten pocit teplíčka po masáži byl úžasný. Máte někdo s touto masáží zkušenost ? Hlavně by mě zajímal údajný očistný efekt. Pročetla jsem celé vlákno o medu, ale nic jsem nenašla...
Love n´Roses
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

Uvidím , jak zítra, možná to protáhnu na 2-3 dny...
Zejtra ok, ale bacha pozitri je 29. den lunarniho mesice a to by se nemelo pustovat. Telo je dost vytizene prechodem do dalsi, do I., mesicni faze. V I. fazi se telo zacina stahovat, zvetsuje se vaha a meni se smer toku kapalin v tele. Tolik k tomu pise Cingros.
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

dvdmchl píše:
Uvidím , jak zítra, možná to protáhnu na 2-3 dny...
Zejtra ok, ale bacha pozitri je 29. den lunarniho mesice a to by se nemelo pustovat. Telo je dost vytizene prechodem do dalsi, do I., mesicni faze. V I. fazi se telo zacina stahovat, zvetsuje se vaha a meni se smer toku kapalin v tele. Tolik k tomu pise Cingros.
OK, díky za info. Dnes šlo všechno skvěle, takže zítra budu určitě pokračovat. V sobotu tedy už ne.
Love n´Roses
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Mám za sebou příjemný dvoudenní půst, hlad se vůbec neobjevil a ani chutě s jedinou výjimkou v pátek, kdy se u mě v kanceláři zastavila kolegyně a nesla si talíř nakrájeného, voňavého ovoce. To bylo velké pokušení :evil: ale odolala jsem, ač se kolegyně divila, protože ví, že ovoce je můj šálek čaje. V práci nevyprávím o pátečním půstování, dost na tom, že už takhle mě nepovažují za normální, když jím jen ovoce :shock: Klidně bych pokračovala s půstem i dnes, protože hlad nepřišel, zato přišel balíček s goldenberries. A to už bylo nad moje síly :lol:
Love n´Roses
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

A jéje, to jsem se sem ani neměla dívat....myslela jsem,že nov je až z neděle na pondělí a že tedy mohu klidně půstovat až do neděle a teď jsem si to po prohlídce tvého deníčku zkontrolovala a on už je dnes :(

no, ale asi to i tak dotáhnu až do zítřka, akoráž, že si první papu dám už zejtra večer a ne až v pondělí ráno...ach jo..
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

macik píše:A jéje, to jsem se sem ani neměla dívat....myslela jsem,že nov je až z neděle na pondělí a že tedy mohu klidně půstovat až do neděle a teď jsem si to po prohlídce tvého deníčku zkontrolovala a on už je dnes :(

no, ale asi to i tak dotáhnu až do zítřka, akoráž, že si první papu dám už zejtra večer a ne až v pondělí ráno...ach jo..
Tak se na ten měsíc tak nevaž ;-) Prostě zkus, jak se budeš cítit a drž se toho :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

doubravka píše:
macik píše:A jéje, to jsem se sem ani neměla dívat....myslela jsem,že nov je až z neděle na pondělí a že tedy mohu klidně půstovat až do neděle a teď jsem si to po prohlídce tvého deníčku zkontrolovala a on už je dnes :(

no, ale asi to i tak dotáhnu až do zítřka, akoráž, že si první papu dám už zejtra večer a ne až v pondělí ráno...ach jo..
Tak se na ten měsíc tak nevaž ;-) Prostě zkus, jak se budeš cítit a drž se toho :)
no, mě už se ani tak moc nechce...dám si příští pátek zas jedničku a za dva týdny trojku a bude vymalováno :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

macik píše:A jéje, to jsem se sem ani neměla dívat....myslela jsem,že nov je až z neděle na pondělí a že tedy mohu klidně půstovat až do neděle a teď jsem si to po prohlídce tvého deníčku zkontrolovala a on už je dnes :(

no, ale asi to i tak dotáhnu až do zítřka, akoráž, že si první papu dám už zejtra večer a ne až v pondělí ráno...ach jo..
Novoluni je v nedeli, 6.dubna, zacina zhruba 5.50 hod. rano, zalezni, kde zrovna se nachazis.
dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl »

Novoluni je v nedeli, 6.dubna, zacina zhruba 5.50 hod. rano, zalezni, kde zrovna se nachazis.
To ano, ale 29. den je dneska. A prave 29. den se maji koncit vsechny pusty, aby telo snaze preslo do I. faze.

Jinak pekny kalendar je tady: http://lunarium.co.uk/calendar.php
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

dvdmchl píše:
Novoluni je v nedeli, 6.dubna, zacina zhruba 5.50 hod. rano, zalezni, kde zrovna se nachazis.
To ano, ale 29. den je dneska. A prave 29. den se maji koncit vsechny pusty, aby telo snaze preslo do I. faze.

Jinak pekny kalendar je tady: http://lunarium.co.uk/calendar.php
Tak to jo. Ja vzdycky prave drzela v den novoluni, uplnku, prvni ctvrti a druhe ctvrti.
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Rose diary

Příspěvek od Rose »

****Chinese Democracy starts today****
********************************
Kdyz uz jsme se po 10 letech konecne dockali, rikam si, ze uz je skoro nacase take aktualizovat denicek... je k neuvereni, jak ten cas leti. A u me skoro nic noveho. Rada bych postoupila o kus dal a misto makrofudu se dala na mikrofud. Tak si rikam, ze si zacnu psat denni jidelnicek a verim, ze to pomuze . Takze dnes :
1 granatove jablko
1 pomelo
1 avokado + rukola
3 banany - shake
1 mango

Nedavno jsem v pustovem vlaknu vznesla dotaz, zda nekdo ma vyzkousene drzet pravidelne tydenni jednicky v den narozeni. Nikdo se k romu nevyjadril, tak asi bude na mne , abych to vyzkousela. Od tohoto tydne tedy presunuji patecni jednicky na ctvrtek. Uvidime, jestli v tom bude nejaky rozdil...
Love n´Roses
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rose diary

Příspěvek od buc11 »

Rose píše:****Chinese Democracy starts today****
********************************
Kdyz uz jsme se po 10 letech konecne dockali, rikam si, ze uz je skoro nacase take aktualizovat denicek... je k neuvereni, jak ten cas leti. A u me skoro nic noveho. Rada bych postoupila o kus dal a misto makrofudu se dala na mikrofud. Tak si rikam, ze si zacnu psat denni jidelnicek a verim, ze to pomuze . Takze dnes :
1 granatove jablko
1 pomelo
1 avokado + rukola
3 banany - shake
1 mango

Nedavno jsem v pustovem vlaknu vznesla dotaz, zda nekdo ma vyzkousene drzet pravidelne tydenni jednicky v den narozeni. Nikdo se k romu nevyjadril, tak asi bude na mne , abych to vyzkousela. Od tohoto tydne tedy presunuji patecni jednicky na ctvrtek. Uvidime, jestli v tom bude nejaky rozdil...
já tomu nerozumím, jakej den narození? a jakej rozdíl?
nekonečnost ani nezná náš den narození
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Rose diary

Příspěvek od Rose »

buc11 píše: Nedavno jsem v pustovem vlaknu vznesla dotaz, zda nekdo ma vyzkousene drzet pravidelne tydenni jednicky v den narozeni. Nikdo se k romu nevyjadril, tak asi bude na mne , abych to vyzkousela. Od tohoto tydne tedy presunuji patecni jednicky na ctvrtek. Uvidime, jestli v tom bude nejaky rozdil...já tomu nerozumím, jakej den narození? a jakej rozdíl?
nekonečnost ani nezná náš den narození
[/quote]

Neznám nikoho s osobní zkušeností, ale zaujala mě na jednom jógovém semináři myšlenka držet týdně půst v den, kdy se člověk narodil. V mém případě tedy ve čtvrtek. Vyzkouším a uvidím...
Love n´Roses
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Rose diary

Příspěvek od Rose »

Dnešní jídelníček :
3 banány - shake
1 pomelo
Love n´Roses
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rose diary

Příspěvek od buc11 »

Rose píše:Dnešní jídelníček :
3 banány - shake
1 pomelo
aha, ale já to nevím
a doví jestli původní jogíni hráli na 7denní týden? kecám nesmysly, oni to maj vymakaný v té pravidelnosti
ale týdenní jedničky jsou zvlášť pro mne k udržení dalšího života nezbytný a jelikož já to odkládám jak to jde, tak to padne většinou na čtvrtek, spíš pátek, víkend nepřipadá v úvahu

a zase další neuvěřitelný záviděníhodný denní objem
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Rose diary

Příspěvek od Rose »

buc11 píše:

a zase další neuvěřitelný záviděníhodný denní objem
Díky, ono to pomelo bylo docela velké, tak vystačilo na celý den a vlastně mi ještě čtvrtka zbyla na dnešek.
Dnes tedy :
1 banán
1 kaki
1 avokádo
1/4 pomela

Je to zvláštní, ale když si takhle píšu všechno, co přes den jím, nesním toho tolik, resp. mám menší chuť k jídlu :P
Love n´Roses
Uživatelský avatar
alilia
Příspěvky: 55
Registrován: sob črc 26, 2008 15:49
Bydliště: aktuálne Praha

Re: Rose diary

Příspěvek od alilia »

Rose píše: Je to zvláštní, ale když si takhle píšu všechno, co přes den jím, nesním toho tolik, resp. mám menší chuť k jídlu :P
Tak to je zaujímavé, asi to skúsim tiež :D Aj keď môj jedálniček by asi nevyzeral tak pekne...
Rose a nechýbajú Ti nejaké zelenolisté dobroty alebo ich schválne vynechávaš?
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Rose diary

Příspěvek od Rose »

alilia píše:
Rose píše: Je to zvláštní, ale když si takhle píšu všechno, co přes den jím, nesním toho tolik, resp. mám menší chuť k jídlu :P
Tak to je zaujímavé, asi to skúsim tiež :D Aj keď môj jedálniček by asi nevyzeral tak pekne...


Rose a nechýbajú Ti nejaké zelenolisté dobroty alebo ich schválne vynechávaš?
Určitě vyzkoušej a napiš , jestli Ti to taky tak funguje :wink:

Přiznám se, že nejsem moc zeleninová, občas si rozmixuju banán s polníčkem nebo ledovým salátem, sem tam rukola, ale jinak u mě zeleninu moc nenajdeš... jsem na ovoci už pár let a cítím se čím dál tím líp :)
Ale občas mi chybí mé nejmilejší vařené jídlo, vařený brambor smíchaný s avokádem a hromadou zelené petrželky. Za to jsem zatím adekvátní náhradu nenašla...
Love n´Roses
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Rose diary

Příspěvek od Rose »

Včera jsem měla tolik práce, že jsem nestíhala jíst. Když jsem si uvědomila, že už je po 13. hodině, zůstala jsem u půstu.
Dnes :
3 banány - shake
1 avokádo
1 mango
Love n´Roses
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rose diary

Příspěvek od buc11 »

Rose píše:Včera jsem měla tolik práce, že jsem nestíhala jíst. Když jsem si uvědomila, že už je po 13. hodině, zůstala jsem u půstu.
Dnes :
3 banány - shake
1 avokádo
1 mango
až na tu práci a nestíhala, excelentní
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Rose diary

Příspěvek od Rose »

Hledala jsem nějaké vlákno zabývající se imunitou, ale nenašla. Tak si píšu aspoň do deníčku. Chřipková epidemie mě nakonec dohnala... v práci je 6 z 8 lidí v kanceláři nemocných, dva týdny jsem se držela a už to vypadalo, že se mi chřipka vyhne obloukem, ale nakonec jsem také musela do postele. Tak si říkám, jestli jsem mezi vitariány jediná černá ovce nebo jak jsou na tom ostatní ? Říká vám něco chřipka či nachlazení nebo to jde úplně mimo vás ? Máte nějaké vyzkoušené tipy na zlepšení imunity ? Moje imunita na tom stále není nejlépe po tunách čokolády , které jsem snědla za posledních 35 let... ale dělám, co můžu :P
Love n´Roses
Odpovědět