Rose diary

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Rose diary

Příspěvek od Rose »

Ahoj, všechny vás srdečně zdravím,
začala bych tím, že se trošku představím. (Bude komu ???) Já o vás již něco vím, vzhledem k tomu, že toto fórum pravidelně sleduji od samého počátku. Moje aktivní působení se zatím projevilo v jediném příspěvku, jsem totiž od přírody méně komunikativní , volně přeloženo "raději poslouchám, než mluvím". to buc - v tom bychom se asi shodli :)

Co se týká stravovacích zvyklostí, nikdy mi nechutnalo maso, mléko a mléčné výrobky a na táborech jsem radši trpěla hlady, než bych snědla chleba se sýrem nebo s tvarohem. Dalo by se říci vegan od narození. Ovšem mělo to háček, doma mě krmili sladkostmi a čokoládou a trvalo mi mnoho let, než jsem se této závoslosti zbavila. Byly doby, kdy jsem celé dny nejedla nic jiného a kilo čokolády za den žádný problém. Posledních asi 4-5 let jsem převážně na ovoci, do toho občas zelenina (moc ji nemusím) a čas od času (někdy jednou týdně, někdy jednou měsíčně) dostanu chuť na vařené brambory nebo kus chleba. Snažím se i toto eliminovat, což se přes léto daří lépe než v zimě.

V roce 1995 jsem se na přednášce na výstavě Ecolife poprvé setkala s jógou a byla to láska na první pohled. O něco později mě začala zajímat ayurveda, kterou již pár let uplatňuji v denním životě. Odtud ale také pramení mé dilema. Ayurveda totiž nemá v oblibě raw, maximálně trošku salátu jako příloha k obědu nebo kousek ovoce k svačině a to ještě pokud možno v létě a jen pro určité typy. Jako většina současných žen jsem vatový typ, takže bych měla jíst vše tepelně zpracované. Měla jsem na toto téma mnoho diskusí se svou učitelkou ayurvedy. Tvrdí , že můj způsob stravování je životu nebezpečný a naposledy mi dokonce řekla, že pokud nezačnu jíst vařená jídla, skončím v nemocnici na kapačkách. Já se ale na raw cítím dobře a mám v úmyslu v tom pokračovat.
to Sluníčko - zajímal by mě tvůj názor...

Koukám, že jsem se nějak rozepsala. Nechci vás nudit dlouhými slohovými cvičeními, tak si něco nechám zase na příště.

Pokud jste měli trpělivost dočíst až sem, jsem poctěna a přeji krásný a pohodový weekend :P
Love n´Roses
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

teorie su pmn dobre na inspiraciu, treba ale z kazdej vyberat co cloveku rezonuje a co si sam overi. ajurveda ti moze dat inspiracii napriklad 10, ak ta ale ajurvedicka presviedca ze mas varit, aj ked citis ze prosperujes na raw lepsie, tak sa v tomto inspiruj napriklad walkerom. :)
vitat ta nebudem, ked si tu teda vlastne cely cas. 8)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Rose diary

Příspěvek od RadkaS »

Rose, jestli v tom nemas jasno a myslis si, ze jako typ vata by jsi mela varit, tak ja bych rekla, jdi do toho. Jdi do toho a uvidis, jak se budes citit. Ted jsi vpodstate na syrovem, tak vis, jak se citis. Chybi Ti ted ta druha zkusenost... byt na varenem.. vim, driv jsi byla na varenem, ale clovek nekdy rad rychle zapomina. Sama o sobe vim, ze uz jsem zapomnela na vsechny mozne zdravotni problemy, ktere jsem na varenem mela (nekdy se mi stane, ze si na neco nahodou vzpomenu a uvedomim si, ze jsem na to vlastne uz davno zapomnela)... jen takova bolest hlavy byla skoro normalni, kdo by se nad tim pozastavoval.... Jdi a prozij si znovu zkusenost na varenem. Pak uz mozna nebudes potrebovat nazory druhych, budes vedet sama, co Ti vyhovuje lip.
Muze tedy nastat mensi problemek. Pokud zjistis, ze vitarianstvi Ti vyhovuje lepe, muzes mit problem s tim, vyhoupnout se zpatky na vitastravu, protoze varene jidlo je navykove, ale poprat se s tim da.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Příspěvek od jans »

Jj, to by mohl byt problem, dalsi problem je tento:
Nevim, jestli to tak mam jenom ja nebo je to obecny fakt, ale tipl bych spis to druhe.
Jde o to, ze i prechod z delsiho raw stravovani zpatky na varene je problematicky a dost pravdepodobne Ti nebude nejakou dobu dobre, bude Ti hur, nez kdybys na varene byla stale.
Takze pokud by mel byt pokus objektivni, vyzadovalo by to delsi cas.
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Diky vsem za nazory. Urcite nemam v umyslu jit zpatky na varene. Vim, ze na raw se citim daleko lepe a mam mnohem vic energie. Ale spis je mi lito, ze ayurveda raw odmita. Venuji se ji dost dlouhou dobu a spoustu poznatku denne vyuzivam. Existuje pres 5000 let, takze to neni zadny modni vystrelek. Navic je jeji kolebkou Indie, kde je urcite jednodussi byt na raw. Proc tedy nepripousti tuto moznost ? Prece se tolika tisiciletimi overena veda nemuze mylit ? To je otazka, ktera mi vrta hlavou... ale s tim asi nic neudelam. Budu pokracovat svou cestou , tzn. raw food, protoze ji povazuji za spravnou. Asi nema logiku, abych jedla varene jen proto, ze to je to v souladu s mym ayurvedskym typem, kdyz vim, ze se na raw citim daleko lepe. Proste si jen nechci pripustit, ze by v necem ayurveda nemela pravdu... takze zaver - raw is the best .
Love n´Roses
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

treba se zmenilo hodne podminek, za tech 5000let...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Ja myslim ze nic neni dokonale,ani Ajurveda.
Vsichni vime ze mleko je velmi nezdrave,a oni ho doporucuji.
Nemyslim si ze by kdy Indy napadlo jist syrove.Zrovna tak je to system stary 5000 let,coz take muze znamenat ze je slusne zastaraly,a lide tenkrat nevedeli nic treba o enzymech.byli citlivi,a vnimali energie jidla,ale kdo vi jak to vzniklo,a zda tam vubec nekdo zkousel raw stravu.
take muze nekdo tvrdit ze to bylo vymysleno dokonalymi mudrci,ale tam bych byl asi skeptik.
Tak si proste rikam ze to na zadny zdravy system nevypada.To mi prijde daleko efektivnejsi makrobiotika.ta alespon vyskrtla vse skodlive.
Navic regulovat stravou zivly do kterych nevidime,pokud neumime pulsni diagnostiku muze byt dost problem,stejne jako resit jin a jang v makrobiotice,take tezko poznat co jsme.
Ja se venoval jak ajurvede,tak makrobiotice,a ted jsem rad ze jsem nasel raw.
take jsem musel neco obetovat,nejen mraky casu studia,ale celou svoji profesi,jsem kuchar :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tvx píše:treba se zmenilo hodne podminek, za tech 5000let...
přesně tak, všechny starověké systémy (nebo stravování mých předků, či opičáků) jsou pro mne sice strašidelně inspirativní (joga je třeba jedna z mých smyslů života), leč překonané, a mně osobně, maje mnohem víc informací a nyní i zkušeností se jeví lepším, vytvářet vlastní schemata a konstrukce víry, prožívání, stravování apod

volně přeloženo "raději poslouchám, než mluvím". to buc - v tom bychom se asi shodli
to je ironicky, že jo? vzhledem k množství mých příspěvků
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

tvx píše:treba se zmenilo hodne podminek, za tech 5000let...
Na tom neco bude, jen me nenapadlo divat se na to takhle... diky :P

Jinak je jaro ve vzduchu a uz se tesim na jarni sanku, kterou planuji na sobotu. Letos poprve po ni nebudu jist ryzi s ghi, jak doporucuje literatura, ale zkusim banan, se kterym, jak jsem se zde na foru docetla, jsou dobre zkusenosti. Obvykle se vsude pise, ze do hodiny musi prijit jidlo a navic dobre uvarene, tak jsem o tom nikdy nepochybovala. Ted vidim, ze i toto nemusi byt nutne dodrzeno. Az budu mit v planu delsi pust, zahajim ho sankou.
to buc - tentokrat souhlas ? :lol:

Nemam s pusty mnoho zkusenosti. Sice drzim jiz nekolik let pusty uplnkove a o novoluni, ale chtela bych ted najet na jednodenni pusty kazdy tyden. Asi patek, vzhledem k tomu, ze nakupy delam v sobotu a v patek uz nekdy dochazi zasoby.
Love n´Roses
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

buc11 píše:
volně přeloženo "raději poslouchám, než mluvím". to buc - v tom bychom se asi shodli
to je ironicky, že jo? vzhledem k množství mých příspěvků
vlastne jsem to nemyslela ironicky, mela jsem takovy pocit, ze jsem nekolikrat narazila na tve vyjadreni, ze nemas rad plane reci o nicem. Jen jsem to spatne vyjadrila...

a jsem rada, ze s prispevky netroskaris, moc by mi chybely :wink:
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Rose diary

Příspěvek od Sluníčko »

Rose píše:
to Sluníčko - zajímal by mě tvůj názor...

:P
napíši :) akorát já tady nebyla od pátku odpoledne a teď jsem tady jen na skok, tak až bude časík, určitě napíši :wink: :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Rose píše:
tvx píše:treba se zmenilo hodne podminek, za tech 5000let...
Na tom neco bude, jen me nenapadlo divat se na to takhle... diky :P

Jinak je jaro ve vzduchu a uz se tesim na jarni sanku, kterou planuji na sobotu. Letos poprve po ni nebudu jist ryzi s ghi, jak doporucuje literatura, ale zkusim banan, se kterym, jak jsem se zde na foru docetla, jsou dobre zkusenosti. Obvykle se vsude pise, ze do hodiny musi prijit jidlo a navic dobre uvarene, tak jsem o tom nikdy nepochybovala. Ted vidim, ze i toto nemusi byt nutne dodrzeno. Az budu mit v planu delsi pust, zahajim ho sankou.
to buc - tentokrat souhlas ? :lol:

Nemam s pusty mnoho zkusenosti. Sice drzim jiz nekolik let pusty uplnkove a o novoluni, ale chtela bych ted najet na jednodenni pusty kazdy tyden. Asi patek, vzhledem k tomu, ze nakupy delam v sobotu a v patek uz nekdy dochazi zasoby.
pavel šanku třeba nedoporučuje, ale mně se nebo klystouš rozhodně osvědčlila, ale až tak 2.den, kdy jsou to vždy pěkný humusoviny, což mi potvrzuje, že traktím mívám relativně čistej, ale jak se zajede do buněk, tak tam mám silné rezervy, jsem opravdu půstový ubo-žáček, teď mám v plánu aspoň týdenní jedničky
Kolikrát (vlastně teď dycky) sem po šance nedal nic, jen vodu a nikdy sem se neslepil
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

buc11 píše:
pavel šanku třeba nedoporučuje, ale mně se nebo klystouš rozhodně osvědčlila, ale až tak 2.den, kdy jsou to vždy pěkný humusoviny, což mi potvrzuje, že traktím mívám relativně čistej, ale jak se zajede do buněk, tak tam mám silné rezervy, jsem opravdu půstový ubo-žáček, teď mám v plánu aspoň týdenní jedničky
Kolikrát (vlastně teď dycky) sem po šance nedal nic, jen vodu a nikdy sem se neslepil

Moc diky. Kazda Tvoje rada je pro mne k nezaplaceni. Nemam ted v planu zadny dlouhy pust, nejdrive chci dobre zvladnout ty tydenni jednicky. Ale ted uvazuji, jestli jsem te spravne pochopila, ze bych dala v patek pust, sobota sanka a podle toho, jak se po ni budu citit, bud po ni banan nebo jeste nedele pust. Obvykle po sance vubec nemam chut k jidlu a vzdy jsem se do jidla nutila jen proto, ze se vsude pise o nutnosti najist se do hodiny. Uvidim, jak to pujde. Vzdy mam po sance nadherny pocit lehkosti a cistoty a je mi lito to hned zanaset dalsi davkou jidla...

Btw, kdyz se rozhodnes pro tydenni jednicky v patek, muzeme do toho jit spolu :)
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Rose píše:Btw, kdyz se rozhodnes pro tydenni jednicky v patek, muzeme do toho jit spolu :)
Já mám týdenní páteční jedničky už delší dobu, spíš je vyjímka, když ji nedodržím (třeba jako minulý pátek, proto jsem si ji udělal včera) :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Hugo z Hor píše:
Rose píše:Btw, kdyz se rozhodnes pro tydenni jednicky v patek, muzeme do toho jit spolu :)
Já mám týdenní páteční jedničky už delší dobu, spíš je vyjímka, když ji nedodržím (třeba jako minulý pátek, proto jsem si ji udělal včera) :wink:
Tak to je super :P
Hned to pujde lip, kdyz vim, ze na to nebudu sama .
Co si obvykle davas jako prvni jidlo v sobotu ? Nebo je to ruzne podle toho, co je zrovna po ruce ?
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Po půstu obvykle dávám citrusovou šťávu (pomeranč + grapefruit) v poměru udávaném podle Walkera
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Hugo z Hor píše:Po půstu obvykle dávám citrusovou šťávu (pomeranč + grapefruit) v poměru udávaném podle Walkera
ok, diky. Jeste bych se zeptala, jestli drzis suche pusty nebo s vodou ? pokud pijes, kolik asi ? Destilku nebo normalni vodu ?
Love n´Roses
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Rose píše:
buc11 píše:
pavel šanku třeba nedoporučuje, ale mně se nebo klystouš rozhodně osvědčlila, ale až tak 2.den, kdy jsou to vždy pěkný humusoviny, což mi potvrzuje, že traktím mívám relativně čistej, ale jak se zajede do buněk, tak tam mám silné rezervy, jsem opravdu půstový ubo-žáček, teď mám v plánu aspoň týdenní jedničky
Kolikrát (vlastně teď dycky) sem po šance nedal nic, jen vodu a nikdy sem se neslepil

Moc diky. Kazda Tvoje rada je pro mne k nezaplaceni. Nemam ted v planu zadny dlouhy pust, nejdrive chci dobre zvladnout ty tydenni jednicky. Ale ted uvazuji, jestli jsem te spravne pochopila, ze bych dala v patek pust, sobota sanka a podle toho, jak se po ni budu citit, bud po ni banan nebo jeste nedele pust. Obvykle po sance vubec nemam chut k jidlu a vzdy jsem se do jidla nutila jen proto, ze se vsude pise o nutnosti najist se do hodiny. Uvidim, jak to pujde. Vzdy mam po sance nadherny pocit lehkosti a cistoty a je mi lito to hned zanaset dalsi davkou jidla...

Btw, kdyz se rozhodnes pro tydenni jednicky v patek, muzeme do toho jit spolu :)
ano rádce jsem výborný, ale už s těma jedničkama mám u sebe pochyby, zatím se mi nezadařily a když tak já mám čtvrtky
1 den je málo aby půst šáhl na buňky, i kdyby to bylo nasucho, to až tak 3.den a na mokro ještě pozdějc ovšem PMN (to bylo, jestli š. před nebo po, tak je to asi jedno)
Jo po šance to mám taky tak, klystýr se tomu nikdy nevyrovná a jím až 2.den, bohužel cokoliv (tedy vita)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Rose píše:ok, diky. Jeste bych se zeptala, jestli drzis suche pusty nebo s vodou ? pokud pijes, kolik asi ? Destilku nebo normalni vodu ?
Většinou s vodou, ovšem taky omezuju na minimum, vodu piju destilku, pořídil jsem si destilátor, takže už nemusím kupovat :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Rose diary

Příspěvek od Sluníčko »

Rose píše:.
to Sluníčko - zajímal by mě tvůj názor...
nezapomněla jsem :) , už na tom pracuji, zítra to sem dám (to je zase elaborát :lol: )
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Rose diary

Příspěvek od Rose »

Sluníčko píše:
Rose píše:.
to Sluníčko - zajímal by mě tvůj názor...
nezapomněla jsem :) , už na tom pracuji, zítra to sem dám (to je zase elaborát :lol: )
Uz se tesim na poctenicko :lol:
Zitra zahajim pravidelne patecni pusty, melo by to jit dobre, vzhledem k tomu, ze mam ve zvyku drzet uplnkove pusty a zitra je uplnek. Uz neresim, jestli to jde dohromady s ayurvedou nebo ne. Posloucham sve telo, ktere po castejsich pustech vola .
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Rose diary

Příspěvek od Hugo z Hor »

Rose píše:Zitra zahajim pravidelne patecni pusty, melo by to jit dobre, vzhledem k tomu, ze mam ve zvyku drzet uplnkove pusty a zitra je uplnek. Uz neresim, jestli to jde dohromady s ayurvedou nebo ne. Posloucham sve telo, ktere po castejsich pustech vola .
Původně jsem chtěl držet úplňkovou trojku (čtvrtek + pátek + sobota), ovšem nějak jsem na to ráno pozapomněl a dal si citrusovou šťávu, pár kokosových homemade kuliček + čajík pai mu tan a v poledne pak ovocný talíř (2x ultraripe mango + papája + banán) a završil to před odchodem do práce zelenou šťávou z hlávkového a ledového salátu :roll:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Rose diary

Příspěvek od Rose »

Hugo z Hor píše: Původně jsem chtěl držet úplňkovou trojku (čtvrtek + pátek + sobota), ovšem nějak jsem na to ráno pozapomněl a dal si citrusovou šťávu, pár kokosových homemade kuliček + čajík pai mu tan a v poledne pak ovocný talíř (2x ultraripe mango + papája + banán) a završil to před odchodem do práce zelenou šťávou z hlávkového a ledového salátu :roll:
Same dobrutky :lol:
Muzes s trojkou zacit zitra.
Pocitam s tim, ze minimalne zitra v tom budeme spolu :P
Plus jeste moje kamaradka , ktera jde zitra na operaci , tak ma taky cely den nedobrovolny pust. Asi bych se o uplnku neodvazila, pokud by to nebyl zrovna akutni slepak...
Tak zitra pustu zdar :wink:
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Rose diary

Příspěvek od Sluníčko »

Rose píše: ze mam ve zvyku drzet uplnkove pusty a zitra je uplnek. Uz neresim, jestli to jde dohromady s ayurvedou nebo ne. Posloucham sve telo, ktere po castejsich pustech vola .
to je fajn :)

jedničky se ale s ajurvedou nepříčí
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Můj názor na ajurvédu….jsem ještě ve fázi zkoušení, ale určitý názor už mám.

Na počátku - jak chápu ajurvédu….. jako opravdu ucelený systém, který zahrnuje jak určité principy ve stravování, množství spánku, četnost v sexu, pohybu, principy dýchání, potřebu meditace atd.….ke všemu má takový přirozený přístup. Ono se tedy říká, co výklad, tak to trochu jiný pohled, ale to co jsem četla v knize http://www.alman.cz/knihy/P49776/David- ... rveda.html
se mi hodně líbilo (až na tu čerstvou nevařenou stravu mám jiný názor, no takový ten vita). Mnoho věcí jsem věděla nebo tušila. O mnohém píšeme tady. Třeba ta provázanost všeho, jednoduchost ve stravování, méně kombinovaná jídla (čím jednodušší, tím lepší), potřeba pohybu, potřeba konzumování potravin nejlépe v bio kvalitě, klidné a důkladné kousání, meditace, dýchací techniky aj.
Mně se ajurvéda nezdá jako striktní :) . Je založená na typech lidí (pitta, váta, kapha a jejich kombinacích) a od toho se odvozuje co jíst, kolik spát, jaké sportovní aktivity jsou vhodné… Vše se směřuje k tomu, aby stav člověka byl po všech stránkách vyrovnaný, aby se člověk dostal do toho středu a nebyl vychýlený na žádnou ze stran. Jsou to doporučení, je to hodně na člověku, aby prostě zkoušel. Aj. říká, že každý je originál a každý potřebuje to své. Takže kdo zkouší, najde si odpovídající systém. :)

Ajurvédu jsem vyzkoušela, protože jsem chtěla vědět, jaký jsem typ a také mám léta jeden menší problémek se zdravím, i když ono se nedá říci se zdravím jsem celkově zdravá, ale obtěžuje mě to jako člověka (začal dlouho ještě před změnou stravy na vita a na vita se hooodně zmenšil), který se mi nedaří řešit, cítím dlouho, že je to spíš někde v psychice a projevuje se to ve fyzickém těle mírným, ale stálým zahleněním v jedné straně krku (zahleněná, ale celkově nejsem, když se někde hodně prochladu a u běžného člověka by to bylo na rýmu, tak mně jen natečou sliznice a vyjde trochu vody, ale „běžná“ rýma ne :) ; bude to nějaká blokace energie v určitém orgánu, která toto způsobuje, to jen pro Rose na dokreslení, jinak už jsem to tady psala), na druhou stranu mě to učí prostě dále zkoumat, tak jsem šla zkoumat i ajurvédu, co kdyby to vyšlo. "Problémek" je mi vlastně cestou.

Celkově je ale pro mě „domovem“ čerstvé rostlinné nevařené, je to můj styl života, letos to je 14 let, co jsem vstoupila na tuto půdu. :D Je to něco mezi 1/3 až ½ mého života. Což už je dost :D . Moc mi to za ta léta dalo, o tom už jsem napsala hodně 8) :) . Ale vím, že je stále co zlepšovat, tak jsem se vydala i na ajurvédské pole, i když vím, že skoro nikde vyjma vita stránek, podporu tohoto stravování člověk nenajde. S tím jsem se naučila žít a i tak ke všemu přistupuji. Také jsem věděla, že i když budu aj. zkoušet, tak to bude pro mne změna, docela velká, ale tak vnitřně jsem cítila, že to je něco, do čeho mám jít, že je to v mém životě „na řadě“.

Takže jsem se objednala k lékaři, u něj byla před tím má kamarádka, je vegetariánka, ale snědla vždy vše, plácala páté přes deváté... a po pár týdnech na ajurvédě, jsem se nestačila divit, jak vypadá dobře a jak se jí srovnala celá bytost i co se týká energií. To byl pro mne impulz jít k tomuto lékaři, u kterého byla ona. Dál jsem si říkala, že je dobře, že je vystudovaný MUDr. a že už se tou ajur. zabývá nějakou dobu a učil se jí v zahraničí (i v Indii). Nechtěla jsem jít někam, kde se to někdo naučil z knih a teď dělá „odborníka“.
Lékař mi zjistil typ (váta-pitta s vychýlením váty) a vyjel vhodné potraviny a přidal k tomu dva druhy bylinek (jedny na pročištění jater a druhé zdraví ženy) http://www.organicindia.com/ a doporučil Tusli (posvátná bazalka) Chai Masala (viděla jsem prodávat i po Praze) pít 2x denně. Bylinky jsou velká síla, to znám už z New Yorku, kde jsem byla v indické čtvrti a tam mi dal aj. lékař po krátkém vyšetření také bylinky (tehdy jsem se ale o aj. nějak nezajímala a ani jsem si nedala říci typ, vůbec jsem to ani nevěděla, že něco takového existuje), které ale byly volně, a to se nedalo skoro sníst…tak tady jsem je dostala ve vege tobolkách (celulóza) a uvnitř nich je nasypána ta bylinka (člověk má léta v sobě blok, že“prášky“ ne, ale i toto se vyvíjí a je jako „prášky“ vůbec nevnímám, je to bylinka v obalu). Tulsi čaje mi strašně moc zachutnaly, cítila jsem, že mi hodně sedí. Teď jsem byla na kontrole, z bylinek beru dál ty na játra. Jinak mi ještě, to už minule, doporučil dělat meditační cvičení na 2. a 5. čakru, že mám sníženou funkci, tak je dělám. A že mám méně prány(životní energie) mi řekl. A samozřejmě co jsem očekávala, mi jen vita neschválil, ale to jsem jak jsem výše napsala čekala a nic si z toho nedělala. On má svůj náhled a praxi a i já. Jsem však otevřena zkoušení.
To vyšetření mi je vždycky hodně příjemné, jen mačká body na ruce a hodně se soustředí. Je vidět, jak je energeticky srovnaný, i když napoprvé působí dost s odstupem, trochu chladně, ale ví o čem mluví a jde cítit, že to i praktikuje. Když vyšetřuje je cítit ten přenos energie. Takové příjemné čisté.

V knize se mi také líbilo povídání o rozdělení potravin podle toho, jak ovlivňují mysl:

" Satvické – zklidňují a pročišťují mysl. Satvický pokrm obsahuje čerstvé (zde je myšleno čerstvě připravené), lehce okořeněné jídlo. K potravinám patří obiloviny, většina ovoce a zelenina, mungo fazole, některé mléčné výrobky (nepasterizované mléko), ghí a další zdravé tuky (za studena lisované oleje) a domácí med."

"Radžasické potraviny – podporují aktivitu, jsou agresivnější, mají pálivou chuť. Jsou to bílkoviny, paprika, koření, cibule, luštěniny, bílé maso."

"Tamasické potraviny zatemňují mysl, způsobují únavu a ospalost. Patří k nim přemíra česneku, cibule, průmyslově upravované, konzervované a fermentované potraviny, ohřívaná jídla, smažená jídla, červené maso, sýry."

Ono tam bylo vůbec hodně zajímavého. Hodně dobře mi dělá masáž sezamovým olejem, který ohřeju v nádobce v umyvadle v teplé vodě a potom se jím natírám a masíruji a nakonec smyji. Na celý den to udělá takový dobrý pocit po těle. Takovou ochranu.
Aj. nenařizuje vegetariánství, ale cítím to v ní jako vhodný směr, jako něco, k čemu by se lidé měli dopracovat. V podtextu to tam jde cítit.

Myslím si, že aujurvéda je hodně liberální v tom, že nenařídí přesně co má člověk jíst. Základem ale je vařený oběd, ale zase dle typu a hlavně v něm vhodné koření, které pomáhá a startuje trávení a vylučování. Druhy potravin mají rozčleněné do skupin – ovoce, zelenina, mléčné výrobky, maso atd. Ke každé skupině mi vyjel seznam uvedených potravin v tomto členění. Já jsem se nesetkala s tím, že by mi někdo nutil mléčné výrobky nebo maso. Když lékař, u kterého jsem byla viděl podle dotazníků, že jsem vegetarián, tak mi tam maso ani nevyjížděl. Člověk dostane skupinu potravin, která je vhodná pro daný typ a je na něm, jestli bude jíst vše nebo si z toho vybere ještě to, co cítí ještě vhodnější, jestli tedy bude jíst ovoce, zeleninu, rýži, mléčné výrobky atd. nebo jen něco z toho. Jsou tam podle mě další úrovně, jak člověk to stravování může ve své skupině "povýšit".
Preferují bio výrobky, z olejů jen za studena lisované a hodně jednoduchá jídla (málo kombinovaná) a ovoce nejraději ráno a vždy a lačný žaludek.
Mně osobně doporučil 4-5x za týden teplý vařený oběd, na usazení váty. Nic víc nebo míň. Takže to okolo mohlo být čerstvé. To, že jen čerstvé nevařené nevidí jako dobrý styl stravování mi bylo jasné, už když jsem tam šla, beru, že má svoji osvědčenou pravdu a já beru, že mám svoji. To už jsem psala. Takže jsem s ním nepolemizovala. Mně prostě rozdíl mezi živou vodou v ovoci a zelenině a vařenou vodou nikdo nevymluví :) , praxe je praxe. Také jsem v té době ještě neměla vyzkoušené, jak ajurvéda působí.
Když do něčeho jdu, tak abych si to vyzkoušela, tak dodržuji, co je mi předepsáno. Zatím po měsíci vidím toto:


Jsou zde dvě stránky lepší a stránka horší (z mého pohledu):
Dobrá – opravdu to rozjelo více trávení, cítila jsem větší stabilitu, klid, zdravou usazenost v tom životě, klidné pozorování okolí (oprostěnost se od sebe a častějších potřeb jídelních a více vidění všeho okolo sebe, jakoby více pozorovatelem), problémek se zmenšil, takovou lahodu v těle i mysli, mám menší bříško, nevyklenuje se žaludek, cítila jsem, že prána z jídla, se více dostává do těla, asi též proto, že to jídlo v tom těle déle zůstávalo, takže na to mělo čas, člověk se někdy snaží až moc, aby se vše z něj rychle dostalo ven a tělo nemá čas, aby si z toho co v něm je něco vzalo. Neměla jsem neustálé chutě, po jídle jsem dlouho vydržela v klidu a bez nutkání na další jídlo. Vyrovnaná energie, dost energie, ale ne taková ta přehršel nebo nesoustředěnost, co může být po hodně "sladkém". Přehršel je ale třeba vysportovávat a ne vždy to jde.


Horší – prostě čerstvá voda v ovoci a zelenině, je čerstvá voda, po snězení vařeného jsem viděla, že mám jiný obličej, kůži, jakoby starší, nebyla tam ta jiskra z čerstvého, vaření mě nebaví a musím říci, že mi ty vařené potraviny prostě nevoní až smrdí, zachraňuje to to koření, které voní. Je to ale jiné, než když jsem dříve před vita jedla vařené, hodně jiné, ajurv. je o dost úrovní výše.

Tak tak to je.
Vnímám, že je to dobře propracovaný systém. Hodně mě to vše oslovilo. Jsem ráda, že jsem se s ajurvedou seznámila. Bylo pro mne zajímavé přečíst si to takto uceleně a z pohledu tohoto systému.

Já jsem třeba ráda, že mám ten seznam, protože jsem cítila, že některé druhy ovoce a zeleniny mě jakoby rozhazují, teď co jím podle toho, se mi to nestává.

I satvické potravin, které tam berou jako nejvyšší ale v dnešní době beru jako, že tuto úroveň lze překonat. Vita vidím, jakoby krok Za (za všechny starvovací dosavadní systémy, které ale mohou pomoci, jde si z nich něco vzít) :) :) , i když vzhledem k těm energiím(beru z pohledu aj., venařené je hodně vátové), to nesedí, mělo by to být ale doplněno o práci na duchovní a duševní úrovni, aby se vše vyrovnalo.
Vita je takové hodně spirituální :) . Člověka to dost přímo dokáže vést dál, výš….ale musí to být vyvážené. Tedy celkově ten život, jak jídlo, tak psychika atd.
Pro mě (většinu) by bylo ideální žít v přírodním prostředí, bez elektrom. smogu, v klidu bez stresů, pojídat bio ovoce a zeleninu, v klidu ventilovat přehršel energie ….to by byl ideální stav. Nic by člověka nevysávalo, ale to se těžko dá dnes docílit. Člověk se tedy snaží vše okolo sebe prostě zlepšovat, aby se tomu ideálu přibližoval. Takže je na něm, jak si vše v životě zorganizuje, co přijme jako nutné zlo, co zlepší…je tu alespoń nutkání po zlepšování, po pokroku :)


Tak uvidíš, můžeš jíst vita podle těch doporučení a když by jsi se cítila nevyrovnaně, tak sem tam dát něco z ajur. vařeného.
Dopoledne ovoce určitě lze a odpoledne saláty také a i zeleninové čerstvé šťávy. Ty mi hodně doporučoval.


A jde to povýšit (podle mého pohledu) do vita :) , používat "své" potraviny, oběd tam klidně jako hlavní může být, ale třeba zeleninový salát a klíčky, to je výživné. Mně to dělá hodně dobře, to hlavní k obědu, přešlo to moje moc jedení navečer nebo moc olejování.

Funguji tak, že nejsem uzavřena novému, vyzkouším, tak jak se má a potom srovnám s tím co znám a podle toho potom volím. Většinou když ke mně něco přijde a cítím, že do toho mám jít, tak je v tom něco, co můžu dále použít, co mi pomůže, tak to bylo i s ajurvédou.


Nakonec si dělám ze všeho vždy svůj vlastní směr.


Takže úplný závěr
Ajurvéda je jako celek hodně dobrá věc, pro všejedlíky výborná věc. Jde z ní hodně získat, ať člověk jí jak jí. Je na Tobě vyzkoušet oboje a podle toho si zvolit nebo propojit.
Pro mě je vita mým domovem :) s tím, že jsem začlenila určité prvky. Teď to ještě dodržuji více, protože beru ty bylinky, pozoruji se, ale už tak nějak vím, jak to potom budu praktikovat. :)

Nejdůležitější je, a to třeba na vita člověk dokáže získat, získat takovou vnímavost, nadhled, že potom zkouší vnímá, co je pro něj OK, už se nemusí nechat unášet ze strany na stranu někým, kdo mu něco doporučuje nebo nedoporučuje, udělá si to podle sebe, není tak zmítán okolím. Má vlastní sílu a z té se rozhoduje a z té citem volí. Tak to tak chce brát a uvidíš co Ti z toho vyjde. Vlastní zkušenost, je vlastní zkušenost. Jen chce vždy vytrvat, po chvilce si člověk moc názor udělat nemůže. :wink: :) :D :D :P


-----------------

pro ty co sem jen nahlížejí a hledají a zkouší a neví stále co je pro ně dobré, tak ajurvedu doporučuji, chce si o tom ale více přečíst a vyzkoušet, určitě tím nikdo nic neztratí ba naopak...a třeba časem přejde až k vita :)
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne pát bře 21, 2008 14:47, celkem upraveno 2 x.
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: Rose diary

Příspěvek od Rose »

Sluníčko píše:
Rose píše: ze mam ve zvyku drzet uplnkove pusty a zitra je uplnek. Uz neresim, jestli to jde dohromady s ayurvedou nebo ne. Posloucham sve telo, ktere po castejsich pustech vola .
to je fajn :)

jedničky se ale s ajurvedou nepříčí

Mile Slunicko,

moc dekuji za rozsahly a zajimavy prispevek. Budu reagovat o weekendu.
Dnesni pust jde zatim dobre, i kdyz jsem puvodne myslela, ze vyzkousim suchy pust, ale zatim se na nej necitim. Tak se aspon nenalevam litry vody, jako jsem to delala drive, ale od rana jsem vypila necely pullitr.

Jinak pro vatu (a obzvlast vatovou nerovnovahu) se nedoporucuje ani jednodenni pust. Pouze monodieta.
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Sluníčko píše:
V ajurvedě píší o půstu toto.
„Dlouhodobý půst je z hlediska Ajurvedy považován za naprosto nevhodný způsob detoxikace, neboť navozuje nerovnováhu a oslabuje tkáně a orgány, snižuje pocit jistoty, ovlivňuje negativně vlastní já. Vyžaduje následně požitky k novému vybudování sebedůvěry. Nepřiměřený půst zvyšuje Vátu. Dlouhodobější půst může rychle vylučovat toxiny, způsobit fyzický stres, narušit metabolismus a vyvolat nerovnováhu, která se pak těžce obnovuje celé měsíce. Půst není vhodný u slabosti těla, při hladu a únavě. Pro Vátu je doporučována délka půstu maximálně 2 dny, u Pitty nejdéle 3 dny, jinak se zvýší trávicí oheň a Pitta. Kapha může držet půst i několik dnů. V nemoc je vhodné se postit, pokud nemáte hlad, jakmile se cítíte svěží, začnete nabírat energii a začnete mít pocit hladu, přejděte na kičali (jídlo z basmati rýže, mungo fazolí a různého koření – kurkuma, římského kmínu atd.).
Krátkodobý půst je doporučen při nachlazení, horečce, zácpě, artritidě, přítomnosti toxinu.“
to byl výňatek z uvedené knihy výše

to jsou ty jemné rozdíly v ajurvédě samé... :)

já myslím, že jednička je OK, to je jen takové lačnění, ani ne půst


jinak pro mě je suchý tedy polosuchý(myji se) lehčí než bez vody

já tady možná zase pár dní nebudu, takže ragovat budu později
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Vcerejsi pust jsem si uzila. Zadny hlad, ani bolest hlavy, ktera me obcas pri pustu dokaze potrapit. Je to take nejcastejsi duvod, ze pust nedokoncim. Tentokrat vsechno v pohode. Nevim, jestli na to melo vliv mensi mnozstvi vody, ktere jsem vypila (asi pul litru za cely den). Drive jsem obvykle vypila za den 2-3 l vody. Vecer jsem si ovsem neodpustila poradnou koupel :) Jen zadne navaly energie se nedostavily, na to je asi jednicka malo. Naopak, prijela jsem z prace a prislo na me spani, tak jsem se nebranila. Prospala jsem celou noc, od 19 hodin az do 5 . Rano zadny hlad, tak jsem uvazovala, ze pust prodlouzim na 2 dny. Jen pri pozdravu slunci jsem byla nejaka malatna, ruce me skoro neunesly... Potom nasledoval pravidelny sobotni velky nakup a tim i konec pustu. Kdyz jsem videla vsechno to nadherne ovoce, nemohla jsem odolat. Nakoupila jsem banany, jablka, pomerance, grepy, hrusky, jahody, zluty a galia meloun, hroznove vino. Bohuzel jsem nikde nesehnala pomela, na kterych v posledni dobe ujizdim. Puvodne jsem dnes take uvazovala o sance, ale jsem po pustu trochu unavena a je zima, pockam, az da jaro o sobe vic vedet :wink:
a uz se tesim na dalsi jednicku pristi patek.
Love n´Roses
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Tyden ubehl jako voda a je tu dalsi patek a dalsi jednicka. Vcera uz jsem se na ni moc tesila :D
Vse probiha v pohode, hlad nikde, ani si nepripoustim, ze by se nejaky hlad mohl dostavit. Proste je patek, tak je pust , ktery mi i memu telu dela dobre . Zkouset suchy pust se stale neodvazuji. Neumim si predstavit , co to muze udelat s pleti a nejsem ve veku, kdy bych mohla s timto experimentovat :wink:
Zitra se jedu podivat na veletrh Esoterika a na stanek Lifefood se obzvlaste tesim :P
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

S těma suchýma půstama, mě se tak satlo samovolně, měl jsem půst a až večer jsem si uvědomil že jsem vůbec nepil, prostě nebyla potřeba.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Rose píše:patek a dalsi jednicka. Vcera uz jsem se na ni moc tesila :D
:P
tohle bych chtěla zažít :P
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Seraf píše:S těma suchýma půstama, mě se tak satlo samovolně, měl jsem půst a až večer jsem si uvědomil že jsem vůbec nepil, prostě nebyla potřeba.
Diky, to je zajimave. Budu tedy normalne pit, i kdyz to nijak s mnozstvim neprehanim, a treba to vynechani vody prijde casem samo a prirozene.
Love n´Roses
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Sluníčko píše:
Rose píše:patek a dalsi jednicka. Vcera uz jsem se na ni moc tesila :D
:P
tohle bych chtěla zažít :P
Sluníčko mi to nezažijeme, mi to nemáme v popisu. Já už se s tím neperu a prostě jsem to zrušila, protože mi to akorát rozhodilo zajeté zvyklosti. Však jsem psala, že máme ledacos hodně podobně. A jelikož nemám výčitek, je mi very good :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:D
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Sluníčko píše:
Rose píše:patek a dalsi jednicka. Vcera uz jsem se na ni moc tesila :D
:P
tohle bych chtěla zažít :P
nojo, taky me to prekvapilo. Ja uz jsem si od zacatku tydne rikala, bude patek, bude pustik, krasne se procistime, a fakt jsem se nemohla dockat :P ale na delsi nez na jednicku to zatim nevypada. nechci to nejak lamat, proste az to prijde (nebo neprijde...)
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Rose píše:Tyden ubehl jako voda a je tu dalsi patek a dalsi jednicka. Vcera uz jsem se na ni moc tesila :D
Můj páteční půstík se dnes odložil na neurčito ... :D
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Hugo z Hor píše: Můj páteční půstík se dnes odložil na neurčito ... :D
Jak jsi mi to mohl udělat ? :shock:
Tentokát šel půst opravdu skvěle, ale kdyby ne, utěšovala bych se tím, že Ty držíš taky a tak musím vytrvat :wink:
A jak vlastně myslíš to neurčito ? Nechtěl jsi říct na příští pátek ??
Love n´Roses
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Včera jsem se byla podívat na veletrhu Esoterika a samozřejmě jsem se nejvíc těšila na stánek Lifefood. Ještě jsem neměla příležitost všechny ty dobrůtky ochutnat. Zdá se, že na světě je nová závislost - goldenberries. Ty mě opravdu nadchly. Koupila jsem si od každého výrobku na ochutnání. K obědu jsem si dala veggie burger, ale musím přiznat, že po několika měsících na ovoci mi po něm bylo poněkud těžko. A to jsem měla obavy, že nedokážu odolat, až půjdu kolem stánků s dobrůtkami od Kršnovců. Kupodivu mi jídlo sice pěkně vonělo, ale chuť na něj se nedostavila. To mě utvrdilo v přesvědčení, že jsem na správné cestě a že ovoce je pro mě správná volba :)
Love n´Roses
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Rose píše:
Hugo z Hor píše: Můj páteční půstík se dnes odložil na neurčito ... :D
Jak jsi mi to mohl udělat ? :shock:
Tentokát šel půst opravdu skvěle, ale kdyby ne, utěšovala bych se tím, že Ty držíš taky a tak musím vytrvat :wink:
A jak vlastně myslíš to neurčito ? Nechtěl jsi říct na příští pátek ??
chichi, nechceš každej týden připomínat půst i mě...já to fakt občas zakecám, přitom půst se mi v pátek výborně hodí.... :D
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

macik píše:
chichi, nechceš každej týden připomínat půst i mě...já to fakt občas zakecám, přitom půst se mi v pátek výborně hodí.... :D
No jasně :lol: tak já se ve čtvrtek večer připomenu :wink:
Mě pátek vyhovuje hlavně proto, že vždy v sobotu dělám velký nákup a občas se stalo, že mi ovoce do pátku nestačilo a potom jsem hledala, co bych kde snědla. Na to je půst super řešení :D
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

macik píše:Jak jsi mi to mohl udělat ? :shock:
Tentokát šel půst opravdu skvěle, ale kdyby ne, utěšovala bych se tím, že Ty držíš taky a tak musím vytrvat :wink:
A jak vlastně myslíš to neurčito ? Nechtěl jsi říct na příští pátek ??
Neodolal jsem vyzrálému ovoci a následně z něho připravenému ovocnému talíři :oops: :shock: :D
Půstík bude s největší pravděpodobností zítra z důvodů příznivých teplotně meteorologických předpovědí. Brzo asi najedu na jarní stravovací režim (čerstvé zelené pampeluchotrávovorůznodruhové šťávičky), jelikož teploty se zvyšují, dny se prodlužují, ženské sukně se stejnou rychlostí zkracují, zkrátka už se to blíží ...
:lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Hugo z Hor píše:Neodolal jsem vyzrálému ovoci a následně z něho připravenému ovocnému talíři :oops: :shock: :D
Krasny.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Katarína píše:
Hugo z Hor píše:Neodolal jsem vyzrálému ovoci a následně z něho připravenému ovocnému talíři :oops: :shock: :D
Krasny.
fakt, kde berete borůvky, já sem koupil hnusáky v Bille i Penny
budu muset letos víc nasbírat
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Katarína píše:
Hugo z Hor píše:Neodolal jsem vyzrálému ovoci a následně z něho připravenému ovocnému talíři :oops: :shock: :D
Krasny.
Tak teď už je to jasné :lol: Kdybych si připravila tak nádherný ovocný talíř, také bych neodolala :wink: Právě proto mi tak vyhovují páteční půstíky, protože po týdnu již obvykle docházejí zásoby...
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

buc11 píše:fakt, kde berete borůvky, já sem koupil hnusáky v Bille i Penny
budu muset letos víc nasbírat
Borůvky na obrázku jsou z Tesca za 29 kč, dovoz Chile. Chuťově jsou sladké. Ještě mám nějaké zmrazené, ale do těch se mě moc nechce, když jsou k dispozici čerstvé.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Hugo z Hor píše:
buc11 píše:fakt, kde berete borůvky, já sem koupil hnusáky v Bille i Penny
budu muset letos víc nasbírat
Borůvky na obrázku jsou z Tesca za 29 kč, dovoz Chile. Chuťově jsou sladké. Ještě mám nějaké zmrazené, ale do těch se mě moc nechce, když jsou k dispozici čerstvé.
hmm, ty moje stály taky tak, ale bylo jich jen 20deka
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Rose, v nejakom vlakne som od Teba citala pozvanku na seminar o ajurvedskej strave 17.5 a dalsi rodicovsky tusim niekedy v juni. Mozes hodit obidva do oznamov, prosim? Ty sa na niektory z nich chystas? Alebo niekto iny z fora?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

na 17.5. je u mě v deníčku
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Skopirujem to do oznamov, nech je k tomu lepsi pristup.
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Katarína píše:Skopirujem to do oznamov, nech je k tomu lepsi pristup.
díky, taky mě to mohlo napadnout ... :oops:
Love n´Roses
Odpovědět