štěstíčko

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

štěstíčko

Příspěvek od štěstíčko »

??
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Stesticko, snaz sa netrapit tym, koho prave mas alebo nemas pri sebe, aj ked jasne, ze nie vzdy to je lahke. Ak budes v co najvacsom sulade so svojimi vlastnymi hodnotami, postupne sa Ti do zivota zacne dostavat coraz viac ludi, ktori ich maju tiez taketo alebo aj ine, Tvoje doplnujuce a s nimi ladiace. Vytrvaj na ceste, ktoru povazujes za spravnu a casom sa Ti splni aj Tvoj sen.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

??
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jestli to třeba nebylo u Tebe tak, že jsi se na toho druhého napojil tolik, že byl jen on pro Tebe smyslem života....tento druh vztahů opravdu moc dlouho nevydrží
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Neboj, sny sa plnia, ale nie samy od seba, vsetky naraz a hned. Clovek, ktory Ta miluje, Ti tvrdu ranu nezasadi nikdy. Vzdat sa lasky riesenim urcite nie je.

Vloz do kazdeho cloveka zakladnu doveru, ktora Ti nemoze ublizit. Sleduj, ako sa vyvija Vas vztah po vsetkych strankach, podla toho dovery pridaj alebo uber. Vo vztahu by sa mali citit obidvaja stastni a slobodni, niektori hrotia stastne priatelstvo do partnerskeho vztahu a potom sa obaja citia frustrovani.

Cim je sen krajsi, tym viac sa oplati za nim kracat.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

??
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

hmm hmm moc zajímavé, věřím ti to
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

??
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

no, já nevím....takové to "jsem tak dobrý, že se mnou nemůže nikdo vydržet" mi vždycky přišlo jako nesmysl....možná by stačilo hledat jiný typ partnerky..

vyhýbat se lásce z mého pohledu život ochuzuje a sebepoznání jako hlavní cíl veškerého mého bytí..to je pro mě takové sebestředné...jakože jsem pro sebepoznání, ale zas bych z toho nedělala něco, pro co se vzdám vztahů s lidmi..

ale zas jako chápu, že jsou jedinci, kteří jsou naprosto na vrcholu štěstí někde v budhistickém klášteře někde v horách, tak třeba jsi zrovna ten typ....co já vím....
Naposledy upravil(a) macik dne pát úno 19, 2010 21:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

ja myslim ze hlavni problem je spis tady
Neboť jsem byl vždy po ruce a k mání... bez vlastních potřeb a proto jsem ztratil svou cenu...
mozna by to chtelo mit rad sam sebe, protoze jinak bys tohle asi tezko mohl napsat :)
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

??
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:13, celkem upraveno 1 x.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

??
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

no, jestli dovolis, trosku nesouhlasu
Já po ni však vayžaduji aby otevřela své srdce a odložila své ego a stali jsme se jedním. Pak totiž nikdy nemůže vzniknout hádka ani zrada.
myslis tim zit s zenou a nikdy se nehadat? nikdy nevyjadrit, co Ti vadi, vzdycky mit spolecny nazor? To neni k zivotu... Pokud si lidi nevazi sami sebe, pokud nemiluji sami sebe, nemaji ani lasku k druhym
Neni realne chtit po zene, aby se zivotem zcela odevzdala, a neni realne to chtit ani po sobe. Kdyz nevyjadris co Ti vadi, co chces, tak jak by to ona mela vedet?
Kdežto milovat znamená vzdát se, odložit a dát.
... myslim ze o tomhle zdrava, zrala laska neni. Myslim ze kdo si nevazi sebe, kdo nema vlastni predstavy, vlastni prani - tak nema do vztahu ani co dat. Nedokazu si predstavit zivot s muzem, ktery neni schopen vlastni existence, vlastnich prani atd.
Asi z Tebe mluvi konkretni zkusenost, do toho nevidim - ale v tom co pises mi prijde neco nezraleho, nebo spis "nerovnovazneho". Protoze i v lasce musi byt rovnovaha, a to co popisujes rozhodne rovnovahou (mezi davanim a branim, mezi chtenim a plnenim prani) neni
neber to prosim spatne :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

štěstíčko píše:.. raději srdcem budu důvěřovat stromům, hvězdám, zvířatům... protože oni jsou toho hodni... kdežto dát své srdce, to nejcennější co mám, druhému člověku... tak to jako bych ho hodil do ohně plného špendlíků... protože s člověkem šijí všichni čerti a pro pouhou vidinu svého zisku snadno zapomene a zradí důvěru...
Je to snadny, mas se necemu naucit, a protoze jsi to jeste nepochopil, stale pritahujes stejne partnerky.

Jestli nebude jeden z problemu, ze budes radeji duverovat stromum, hvezdam, zviratum..... a kde jsi Ty? Nemel by jsi byt Ty na prvnim miste....? Nevim, neznam Te a nemuzu soudit, jen Ti podsouvam to, co sam pises... . Dokud nebudes verit a duverovat Ty sam sobe, nemuzes to chtit po druhych... Oni citi, jaky mas sam k sobe vztah, vyzarujes to... ostatni jsou nase zrcadla
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

mlok píše:no, jestli dovolis, trosku nesouhlasu
Já po ni však vayžaduji aby otevřela své srdce a odložila své ego a stali jsme se jedním. Pak totiž nikdy nemůže vzniknout hádka ani zrada.
myslis tim zit s zenou a nikdy se nehadat? nikdy nevyjadrit, co Ti vadi, vzdycky mit spolecny nazor? To neni k zivotu... Pokud si lidi nevazi sami sebe, pokud nemiluji sami sebe, nemaji ani lasku k druhym
Neni realne chtit po zene, aby se zivotem zcela odevzdala, a neni realne to chtit ani po sobe. Kdyz nevyjadris co Ti vadi, co chces, tak jak by to ona mela vedet?
Kdežto milovat znamená vzdát se, odložit a dát.
... myslim ze o tomhle zdrava, zrala laska neni. Myslim ze kdo si nevazi sebe, kdo nema vlastni predstavy, vlastni prani - tak nema do vztahu ani co dat. Nedokazu si predstavit zivot s muzem, ktery neni schopen vlastni existence, vlastnich prani atd.
Asi z Tebe mluvi konkretni zkusenost, do toho nevidim - ale v tom co pises mi prijde neco nezraleho, nebo spis "nerovnovazneho". Protoze i v lasce musi byt rovnovaha, a to co popisujes rozhodne rovnovahou (mezi davanim a branim, mezi chtenim a plnenim prani) neni
neber to prosim spatne :wink:
Koukam, ze mlok to tu uz napsal prede mnou :lol:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Jejky, koukam, ze jsme v receptech... to jsme asi spatne.... :lol:
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

??
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:14, celkem upraveno 1 x.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

??
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

štěstíčko píše:
RadkaS píše:Je to snadny, mas se necemu naucit, a protoze jsi to jeste nepochopil, stale pritahujes stejne partnerky.
Proč asi přitahuju takové partnerky tragédky vím. Protože právě vyzařuju tak pevné sebevědomí a i to že nepotřebuju žádný vztah, že oni se to chtějí naučit. Nemocný vyhledá lékaře, žebrák milosrdného. Já za nikým nelítám ani nikoho nesvádím. Spíš je to žena jenž mě svádí a vsází na mou dobrosrdečnost, abych jí dal šanci... a já se vždy chytím a spálím...
RadkaS píše:Jestli nebude jeden z problemu, ze budes radeji duverovat stromum, hvezdam, zviratum..... a kde jsi Ty? Nemel by jsi byt Ty na prvnim miste....? Nevim, neznam Te a nemuzu soudit, jen Ti podsouvam to, co sam pises... . Dokud nebudes verit a duverovat Ty sam sobe, nemuzes to chtit po druhych... Oni citi, jaky mas sam k sobe vztah, vyzarujes to... ostatni jsou nase zrcadla
S takovým přístupem být na prvním místě, bych klesl na místo poslední ve svém rodném kraji a každý by mi nadával do sobců i tady na zemi. Ale je jasné, že co je křehké a slabé musí trpět ve světě zlém a nelítostném kde každý myslí nejprve na sebe... a pak smiřuje se jen s kompromisem zadní vrátka si ponechávaje. V lásce trpí vždy více ten který více miluje, který více své srdce otevřel. Jenže já se někdy dostávám i do bodu, že láska je pro mně pouhý nesmyslný sen a není nikomu už potřeba... a sám nesnáším aby mé štěstí na něčem záviselo. Jsem jako zahradník... který čím více myslí na potřeby své zahrady, tím více ho jeho rozkvět naplňuje... a kdyby myslel na sebe... měl by tam jen ostudu a trní. Já nelituji tady sebe, ale tohoto světa. Citovost svého srdce, tedy svou láskyplnou zahradu proto zničím... a tím zničím všechny přístupy k tomu aby mi zkrze něco na čemž mi z tohoto světa záleží mohlo být ubližováno. A bude klid. Samozřejmě tím ztratím všechno... i sebe, ale cena za vykoupení je vysoká. Berte to jako recept na nirvánu.
Asi mluvime kazdy o necem jinem... nee byt na prvnim miste... ale duverovat predevsim sam sobe.... tak jsem to myslela... Jinak o tom, o cem se tu bavime, to jsou tenke ledy, trosku doprava a uz je to sobectvi, trosku vic doleva a uz je to nedoceneni sama sebe... . to si musi ladit kazdy sam...
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

??
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Jsi naše štěstíčko :)
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Mít tak voči tohodle chlapa... :)
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

??
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Jen mě tak napadlo.. Proč si k tomu láskyplnému rozpuštění potřebuješ vybrat jednu osobu druhého pohlaví?

..peace..
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Čau štěstíčko, tohle bude pořádnej RAFL.
Většině chlapů stačí sex. Ženské si na to zvykly. Jenže mě sex se ženou neuspokojuje. A proč, protože ona nedokáže být intimní. Ona umí fungovat jen mechanicky což stačí asi všem mužům.
Mluvíš tak moc obecně, znám ženy co to dokážou a mnohem více než muži, ženy jsou orgasmické - a nejenom v sexu.
Já po ni však vayžaduji aby otevřela své srdce a odložila své ego a stali jsme se jedním. Pak totiž nikdy nemůže vzniknout hádka ani zrada. Jenže to žádná žena nedokáže. Není na to duchovně připravena.
Ty po ní vyžaduješ? Mám takovej pocit že si tu hraješ na svatýho. Možná byla připravená až moc a popravdě řečeno tohl eby se nedalo vydržet.
... ale takto cítím a vidím... ale je to spíš smutné co citím a vidím... jen přetvářku a lež. Proto jsou mi bližší stromy a květiny... a věrnější zvířata... protože ony mají srdce otevřené a již se obětovali.
A možná je i přetvářkou utíkat od toho všeho. Díky té přetvářce a lži poznáváme svou vlastní pravdu, jen díky tomu. Na květiny se můžeme usmívat ale ne k nim utíkat.


Ten kdo jednou odložil ego, ví že tu není nikdo komu by co vadilo kdo by měl co vyjádřit. Jenže vy to neznáte... pak mluvíte ze svých omezených pohledů.
Nemyslím si že v životě jde o to, že nám něco vadí či nevadí, že by už nebylo co vyjádřit. Podle mě je život o pestrosti, poznávání a sdílení...... je v tom tolik radosti, v tom sdílení:)
A protože já to nepotřebuju nežádám to ani od jiných... mně nechybí nic z tohoto světa... to vím přesně a jasně a mám s čím srovnat, kdežto lidi znají jen to co jim dodávají smysly... za tím se ženou a zapoměli na světlo... ale jak může dát stín světlo?
Píšeš že ti nic nechybí a přitom ti chybí láska.....to jediné.
Proč asi přitahuju takové partnerky tragédky vím. Protože právě vyzařuju tak pevné sebevědomí a i to že nepotřebuju žádný vztah, že oni se to chtějí naučit. Nemocný vyhledá lékaře, žebrák milosrdného. Já za nikým nelítám ani nikoho nesvádím. Spíš je to žena jenž mě svádí a vsází na mou dobrosrdečnost, abych jí dal šanci... a já se vždy chytím a spálím...
Myslím že tragédi hledají tragédy, bohatí bohaté, chudí chudé.......... hledáme si jen zrcadla v jiných šatech oblečených.
Tak ti je to k ničemu, protože když se podíváš ženě laskavě do očí... tak začne být nervózní a vyzve tě, aby ses na ni už takhle nedíval. Tak se raději dívám pořád jinam, protože já se jinak dívat neumím.
Myslím že moc myslíš.

:arrow: Tak peace lidi, tod můj názor 8)
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

me teda pripada, ze laska jak ji popisujes je vicemene v realite otroctvi. Vzdycky se rozplyvat v blazenem souzneni, nemit svou osobnost, odlozit sve ego... pripada mi to jako z nabozensky prirucky. Jak si to predstavujes v realite? Myslim v te normalni, ceske bezne realite, kdy musis nekde brat penize, starat se o jidlo, obleceni a jine potreby? Chapu, ze to muze spouste lidem pripadat prizemni, ale i kdyz ta realita neni takove to bezne "bydlim v panelaku ve meste - rano do prace -vecer z prace" ale treba rodovy statek nebo jina "vice povznasejici" verze, tak v principu se jedna o zivot plny drobnych radosti, starosti a proste beznyho provozu.
Na me to pusobi jako by ses bal, aby Tva partnerka mela vlastni zivot, vlastni nazory, a stejne se bojis mit je take. A docela si protirecis, mi pripada
A protože já to nepotřebuju nežádám to ani od jiných... mně nechybí nic z tohoto světa... to vím přesně a jasně a mám s čím srovnat, kdežto lidi znají jen to co jim dodávají smysly... za tím se ženou a zapoměli na světlo... ale jak může dát stín světlo?
na jedne strane Ti nic nechybi, na druhe strane rikas ze pritahujes jen "tragedky, ktere pak skonci v ustavu". A uplne uprimne, v takovem vezeni, jak si vztah predstavujes, bych asi taky mela blizko k silenstvi...

Promin, nechci se do Tebe navazet. Vim ze kazdy ma pravo na vlastni nazor, vlastni zivot - jen mi pripada, ze prani nekterych lidi jsou tak nejak "nerealna" - myslim v normalnim zivote, kdy chodis do prace nebo se staras o pole.... Myslim ze by Ti opravdu bylo dobre spis nekde v meditaci, mimo normalni realitu bezneho zivota (tibetsky klaster?). :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to jsou věci tady :) myslím, že se nejsme tady schopni v tuto chvíli sjednotit v názorech :wink: :) "každý je vnitřně jinde" a vidí to ze svého úhlu pohledu, ze své úrovně, ze své zkušenosti.... ale zajímavé čtení, to ano :P
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Stesticko, tak ako je krasna priroda, kvety a hviezdy, je krasnych aj mnoho ludi. A ich krasa siaha dokonca hlbsie, pretoze priroda, akokolvek krasna, Ta nemoze milovat. Nespochybnujem Tvoje skusenosti, iba ze vsetci ludia taki, akych ich popisujes, naozaj nie su. Su na svete aj taki, ktori by pri Tebe dokazali existoval nezistne, necitili sa Ta nehodni, nehadali sa s Tebou. Namiesto znicenia svojej zahrady lasky by si mohol zit stastne so zenou, ktora nie je tragedka. Netvrdim, ze to je lahke, ani ze ju stretnes hned dnes. Len to, ze riesenim nie je sny zahodit, pretoze potom je pravdepodobnost ich naplnenia ovela mizivejsia, ako sa Ti zda teraz. Ale ani vtedy to nie je nemozne, pretoze sila Lasky je skutocne velka.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Katarína píše: pretoze priroda, akokolvek krasna, Ta nemoze milovat. .
može :wink: :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

...tak hlboko ako ludska bytost...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Láska je tak jak to teď vidim já, nechat všechny které opravdu milujeme ať si dělaj co jim libo a chovat se k nim upřímně tak jak to opravdu nejhlouběji vnitřně cítíme.
V žádném případě jim do života násilně neintervenujeme, nevnucujeme se jim, necháváme je být ať jsou též sami sebou...
Nenutíme je jíst jako jíme my, nenutíme je cvičit co svičíme my a nenutíme jim ani nic dalšího natož sebe sama.
Tak to vypadá navenek ale uvnitř nemáme ani tu potřebu to dělat, to je ta zásadní věc, pokud tu potřebu máme tak je pořád lepší pokud jsme upřímní a dděláme to tak !

Ono je velice jednoduché tvrdit jak toho druhého miluju a že musím být pořád s ním ale to není o dávání lásky ale spíš o jejím vyžadování pro sebe protože tím druhého omezuju, pokud o to opravdu on sám nestojí.
Samozřejmě je to mnohem složitější, ale tahle část pravdy mi k přijde asi nejvíc k tématu.

Nejdřív musí člověk opravdu plně milovat sám sebe aby mohl milovat ostatní, jinak se to tak všelijak různě pokrucuje a láskou jenom nazývá... Ego umí hrát krásně na schovávanou a hledat kam se schovalo je práce skoro na celej život "c) a hlavně se umí schovávat i do naprostých protikladů toho, kde bys je hledal. a pokud máme v dětství ami nedostatek lásky od rodičů, schází ám i v dospělosti a pořád jí hledáme ale ne že bychom jí dávat chteli ale hledáme tu kterou by nám někdo dával místo nich.

Přijde mi, že podobně jako kdysi já, myslíš že víš jak má vypadat ideální stav, to sice popisuješ překrásně ale problém je, že ten stav je jenom navenek, neni plně prožívanej někde hluboko uvnitř, tam je to jinak a nebo třeba pořádně nerozumíš svým pocitům.
Láska například není taková ta bolest když ten milovaný není zorvna s tebou, není to takové to že nemůžeš myslet na nic jiného...
Láska tě příjemně hřeje v celým hrudníku všude na světě bez ohledu na to kde ta osoba je a v mém případě často i bez ohledu na to kdo konkrétně ta osoba je a jsem za to nesmírně šťastný "c) Taky mi to umoňuje napsat ti tyhle řádky.

Nejdřív hledej opravdu upřímně opravdového sebe a měj se rád takový jaký doopravdy jsi i když to třeba není jednoduché, pak zjistíš, že tě najednou mají rádi z ničeho nic i všichni kolem tebe, protože ty na to někde hluboko uvnitř sebe máš nejspíš obrovskej potenciál jenom nevíš jak na to se k němu dostat tou správnou cestou.
Ta cesta vede i přes to že nějakou dobu lidem kolem sebe nadáváš, chováš se nepřijatelně, nesplňuješ jejich ale ani svoje očekávání, říkáš lidem ne když čekají ano, možná i někomu ublížíš... ale to už je okamžik kdy ses prokousal k svému opravdovému JÁ a můžeš na něm začít pracovat, do té doby jsi tak nějak ztracenej a hraješ jenom určitý divadlo.
Přeju ti, Štěstíčko, ať se ti to podaří a vím že to dokážeš.

Někdy opravdu stojí za to se svěřit někomu dobrému kdo se v lidech vyzná do rukou, kdo ti ukáže cestu nebo aspoň nějak umožní vyznat se líp ve svých pocitech.
Viz. třeba jak se psalo TADY

I když vím, že slova většinou moc nepomůžou, některý věci se musí prožít, doufám, že to je trochu smysluplné a povzbuzující, přeci jen mám pořád problémy s vyjadřováním některých věcí.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Katarína píše:...tak hlboko ako ludska bytost...
každé je jiné :) , jen jsem chtěla říci, že i příroda dokáže mít ráda :wink: :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:Láska je tak jak to teď vidim já,..... .
tedy Péťo, ty nám tedy tady záříš :D
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Moc hezky vyjádřené, Péťo :)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Ono je hodne lehke radit nekomu jinemu,a tak se take pridam. :D
jen me nad temito radky napadlo to,ze za tim vsim pritahovanim tech partnerek zoufalek neschopnych toho praveho vztahu,nebo pocitu byt potrebovan a pak se citit plny bude mozna nejrozsirenejsi nemoc,alespon v Cechach,a to spoluzavislost.
Spoluzavisly clovek ma hlavni problem nedostatek ucty k sobe samemu,lasky a sebeprjeti.A tak potkava a take vyhledava,i nevedome zoufalce kteri jsou na tom hur nez on,ona.
A to proto aby se ve vztahu mohli citit lepsimi,a mohli lepe manipulovat.
Takovy clovek se rad stara o alkoholika,zavisleho,psychicky nemocneho,aby byl ten lepsi,a slysel sluvka mam Te rad,jsi hodny,a hlavne potrebuji Te.Tim si spoluzvisly kompenzuje nedostatek sve hodnoty.
casem ale zacne partnera menit,vychovavat,a manipulovat,protoze jen on vi co je to spravne,a souziti se stava neunosne.
Partner muze trpet tim ze neni tomu druhemu roven,citi se nesvobodny a ze vztahu utika.
takze pokud jsme lide kteri podezrele radi o druhe pecuji,SAMI NIC NEPOTREBUJI,protoze oni jsou v pohode,a mame vztahy se zoufalci,tak tam je podezreni na tuto vaznou chorobu,ktera je udajne nelecitelna,ja verim ze nejaka terapie sebeucty a lasky to spravi.I kdyz nevim zda uplne.
Tak nevim zda to je nejak k uzitku...vidim to kolem sebe dost casto.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

??
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Sluníčko píše:
Katarína píše:...tak hlboko ako ludska bytost...
každé je jiné :) , jen jsem chtěla říci, že i příroda dokáže mít ráda :wink: :)
Suhlas so vsetkym, preto som to doplnila.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

už to chápu :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tvx píše:Láska je tak jak to teď vidim já, nechat všechny které opravdu milujeme ať si dělaj co jim libo a chovat se k nim upřímně tak jak to opravdu nejhlouběji vnitřně cítíme.
V žádném případě jim do života násilně neintervenujeme, nevnucujeme se jim, necháváme je být ať jsou též sami sebou...
Nenutíme je jíst jako jíme my, nenutíme je cvičit co svičíme my a nenutíme jim ani nic dalšího natož sebe sama.
Tak to vypadá navenek ale uvnitř nemáme ani tu potřebu to dělat, to je ta zásadní věc, pokud tu potřebu máme tak je pořád lepší pokud jsme upřímní a dděláme to tak !

Ono je velice jednoduché tvrdit jak toho druhého miluju a že musím být pořád s ním ale to není o dávání lásky ale spíš o jejím vyžadování pro sebe protože tím druhého omezuju, pokud o to opravdu on sám nestojí.
Samozřejmě je to mnohem složitější, ale tahle část pravdy mi k přijde asi nejvíc k tématu.

Nejdřív musí člověk opravdu plně milovat sám sebe aby mohl milovat ostatní, jinak se to tak všelijak různě pokrucuje a láskou jenom nazývá... Ego umí hrát krásně na schovávanou a hledat kam se schovalo je práce skoro na celej život "c) a hlavně se umí schovávat i do naprostých protikladů toho, kde bys je hledal. a pokud máme v dětství ami nedostatek lásky od rodičů, schází ám i v dospělosti a pořád jí hledáme ale ne že bychom jí dávat chteli ale hledáme tu kterou by nám někdo dával místo nich.

Přijde mi, že podobně jako kdysi já, myslíš že víš jak má vypadat ideální stav, to sice popisuješ překrásně ale problém je, že ten stav je jenom navenek, neni plně prožívanej někde hluboko uvnitř, tam je to jinak a nebo třeba pořádně nerozumíš svým pocitům.
Láska například není taková ta bolest když ten milovaný není zorvna s tebou, není to takové to že nemůžeš myslet na nic jiného...
Láska tě příjemně hřeje v celým hrudníku všude na světě bez ohledu na to kde ta osoba je a v mém případě často i bez ohledu na to kdo konkrétně ta osoba je a jsem za to nesmírně šťastný "c) Taky mi to umoňuje napsat ti tyhle řádky.

Nejdřív hledej opravdu upřímně opravdového sebe a měj se rád takový jaký doopravdy jsi i když to třeba není jednoduché, pak zjistíš, že tě najednou mají rádi z ničeho nic i všichni kolem tebe, protože ty na to někde hluboko uvnitř sebe máš nejspíš obrovskej potenciál jenom nevíš jak na to se k němu dostat tou správnou cestou.
Ta cesta vede i přes to že nějakou dobu lidem kolem sebe nadáváš, chováš se nepřijatelně, nesplňuješ jejich ale ani svoje očekávání, říkáš lidem ne když čekají ano, možná i někomu ublížíš... ale to už je okamžik kdy ses prokousal k svému opravdovému JÁ a můžeš na něm začít pracovat, do té doby jsi tak nějak ztracenej a hraješ jenom určitý divadlo.
Přeju ti, Štěstíčko, ať se ti to podaří a vím že to dokážeš.

Někdy opravdu stojí za to se svěřit někomu dobrému kdo se v lidech vyzná do rukou, kdo ti ukáže cestu nebo aspoň nějak umožní vyznat se líp ve svých pocitech.
Viz. třeba jak se psalo TADY

I když vím, že slova většinou moc nepomůžou, některý věci se musí prožít, doufám, že to je trochu smysluplné a povzbuzující, přeci jen mám pořád problémy s vyjadřováním některých věcí.
amen. :)
s tym sa neda nesuhlasit.
ako to chapem, neide o to city pochopit, ide skor o to nechat ich nech sa prejavia kedy same chcu. z toho co pisal vyssie stesticko myslim ze to polarizuje bud laska, alebo osamelost.
a mozno prave ked v troleji rozjimas o tej osamelosti nevidis ze na teba zakukuje ta tvoja lesna vila. :)
inak ale lasku vseobjimajucu schvalujem, len nevidim dovod vynechavat z nej napriklad dievcata od 18 do 35 len kvoli tomu ze z toho tvoja hlava predpoklada komplikacie. to uz je pmn skor zase laska selektivna.
prajem vela zdaru, to laska je mozno pre kazdeho trochu ine, myslim ale ze cim viac sa to rozobera tym menej toho je.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mozno, mile ciselko, to funguje tak, ze to co Stesticko vidi jako ztraceni ega, je neschopnost byt sam sebou a tim padem se ubranit silnejsi zenske bytosti nebo ji k sobe pritahnout a stejnetak se ubranit slabe bytosti a byt ji plnohonotnym protejskem s vlastni vuli, vzdyt je tak slaba...
a z obojiho plyne strach a hrozny jsou nejadnou kyselé jako v té bajce s liškou a všechna děvčata zkažená
proto je potreba predevsim byt sam sebou
jinymi slovy to napsal Jista...

ale myslim ze Stesticko tohle rozumove nepobere, vnima veci ponekud jinym zpusobem, vic pocitove a navic je to utok na jeho vlastni predstavu o sobe samotnem coz je orisek pekne tvrdej.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

??
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Štístko, nezapomínej, že tento život žiješ teď, tady a na Zemi ať se ti to líbí nebo ne a ať už vidíš sebedál nebo vnímáš sebevíc.
Nejsi zahleděný příliš sám do sebe?

Kozí bobky se mění v dimanaty podle toho jak postupně nacházíš cestu k lidem kolem sebe a jak nacházíš nové lidi.
Naposledy upravil(a) tvx dne pát úno 22, 2008 12:24, celkem upraveno 3 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tvx píše:mozno, mile ciselko, to funguje tak, ze to co Stesticko vidi jako ztraceni ega, je neschopnost byt sam sebou a tim padem se ubranit silnejsi zenske bytosti nebo ji k sobe pritahnout a stejnetak se ubranit slabe bytosti a byt ji plnohonotnym protejskem s vlastni vuli, vzdyt je tak slaba...
a z obojiho plyne strach a hrozny jsou nejadnou kyselé jako v té bajce s liškou a všechna děvčata zkažená
proto je potreba predevsim byt sam sebou
jinymi slovy to napsal Jista...

ale myslim ze Stesticko tohle rozumove nepobere, vnima veci ponekud jinym zpusobem, vic pocitove a navic je to utok na jeho vlastni predstavu o sobe samotnem coz je orisek pekne tvrdej.
a mozno, mile tvxko :) , to funguje tak, ze aby si nasiel musis najprf stratit a aby si pochopil, musis najprf zazit. cim sa dostavam k tomu ze co sa tyka tejto temy, mal by som sa radsej presunut k juicerom, nemam totiz na tuto debatu potrebnu akreditaciu. :)
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

??
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Milé Štistko, proč jsi přesvědčeným že zrovna TY vidíš svět v té pravé podobě a jen ty jsi ten vnímavý a citlivý?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

na me Tve prispevky pusobi trochu dojmem "ja vidim pravy svet, az ho uvidite, pochopite". Myslim ze to co vnimas, je pravy svet jen pro Tebe - ja mam svuj, kazdej ma svuj. A kdyz nekoho miluju, tak ta laska je v tom, ze mu muzu dat k nahlednuti svoje vnimani, "svuj svet", ale nesmim ho nutit a presvedcovat, ze to jedine a prave je presne to co JA vnimam (v podstate to co psal tvx :) ). Mozna to, jak vidi zena kozi bobky a diamanty je uplne naopak - tam kde Ty vidis kozi bobek, zena vidi diamant... jo, svet je relativni.
štěstíčko
Příspěvky: 288
Registrován: sob kvě 05, 2007 9:56

Příspěvek od štěstíčko »

??
Naposledy upravil(a) štěstíčko dne pát bře 07, 2008 1:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

myslim ze si na seba beries prilis vela..
starosti sveta si na plecia nakladali uz mnohi a svet je stale tym istym miestom ako predtym, akurat par ludi navyse nebolo stastnych lebo riesili co nemuseli. pride mi ze aj ked vies prezivat a vies sa z toho tesit, aj tak zijes bud vcera alebo zajtra.
pises aby sme sa uvedomili, tak zacni od seba a mozno sa niekto prida.
Naposledy upravil(a) 800914 dne pát úno 22, 2008 13:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

nechcete už skončit :lol: já v té práci dnes nic neudělám.... :wink: :)

(to byl vtip)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Stesticko,nezlob se,ale vypada to jako bys byl bud dokonale osviceny ,nebo pysny.Ona prave pak ta pycha je kamenem urazu,protoze nevidime vlastni chyby,jen chyby tech druhych.

Nejsi nahodou to Stesticko ktere ma vlastni webove stranky se spoustou clanku o duchovnim zivote?
Odpovědět