Jista

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Jista

Příspěvek od Jista »

Tak ja se take pridam a zalozim si denicek.
Vzdy kdyz jim vita tak se dejou zajimave veci a tak neni spatne to napsat.
Asi take napisu neco malo o me.
S vegetarianstvim jsem zacal asi pred deseti lety,z toho dva roky jsem jedl ryby a drubez,a potom jsem zacal s makrobiotikou.
makrobiotika je uzasna vec,ale bud to s ni neumim,nebo jsem neprosel tim pulrocnim procesem kde se telo uci travit obili,ale nicmene jsem na ni byl dost unavenej,tedy po jidle.
tak jsem zkusil raw,a hle,ono to zmeni mysl hodne rychle,najednou hodne energie,pohoda.
Jenze na takovou askezi jsem nebyl pripraven,a tak to tahlo zpet k varenemu.
Nastesti za pomoci pustu jsem postupne prekonaval zavislost na varenem,a ted je pro me ta lehkost a vitalita mnohem vic nez pozitek z jidla,tak se to zatim dari.
jedine co me trosku dela starosti ze mi po ovoci vzdy naskaci cervene flicky na tvari a tak resim co za tim je,zda alergie,nebo se treba neco cisti,a jde to pres kuzi.Tak uvidime.

A co jinak?Jsem verici clovek,krestan,ale dost neortodoxni,rad cvicim jogu,chi-kung,venuju se prirodni medicine,masazim,hlavne shiatsu je moje parketa,moc rad cestuju,nedavno jsem byl skoro rok v Indii,Nepalu,take v Pakistanu,Iranu,nadherna mista.Na podzim se tam chystam zas.
Hraju na kytaru,delam si i sve pisnicky,leta hraju na africke bubny,a rad bych se podival do zapadni Afriky.
Tri roky jsem zil v Londyne,kam se brzy vracim.
Tak to bude zhruba vse...
Jo a jsem kuchar,a tak doufam ze sem budu davat nejake zajimave receptiky. :D
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Ahojky, a jak zvládáš jako kuchař vařit jiným? To děláš zdřejmě i masité pokrmy, ne?
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Těším se na recepty, jen nevymýšlet příliš dobré a příliš kalorické dobroty způsobující závislost :) (i když ono to je těžké, mně závislost způsobí i ořech s jablkem... :D )
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

taky se těším na receptíky....můj sen je, že až vyhraju ve Sportce (a já vyhraju :D ), tak bych chtěla v Brně vita restauraci, abych se nemusela vůbec zabývat přípravou jídla a taky aby byla trocha osvěty, že tento styl stravování je velmi chutný...ale kde sehnat dost receptů a kuchaře, to zatím netuším :) ..pořeším až vyhraju :wink:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

moc hezké :) Ty jsi tedy cestovatel, to je moc pěkné
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Ja jsem kuchar,ale ted to nedelam,to by se nedalo.Jeste jsem chtel zkusit delat v picerii,tam se nic nemusi ochutnavat,ale take to neni ono.Naposled co jsem varil s masem jsem ochutnaval gulase a plival to,vyplachoval si pusu.Sefova nechapave vrtela hlavou.Ted uz bych to nedelal.Tak jsem varil ve zdrave vyzive,ale s vita stravou by to take neslo.Tak uvidim.

Recepty nejake vymyslim,i kdyz ono se toho az tak moc vymyslet neda.Ale jednu dobrotu pridam,male,ale mile...
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Hrozinkove catni.

Indicka kuchyne je ma oblibena,a tak catni je to prvni co me zajima.
Zatim si delam vynikajici a supersnadne hrozinkove.

Takze namocime hrozinky na nekolik hodin do vody,az jsou uplne mekke.
Potom pridame strouhany kokos,malicko cesneku,malicko zazvoru a primerene,dle chuti GARAM MASALU.

Tot vse.Masala tomu da uzasnou prichut,musi to byt ale chutove harmonicke,niceho prilis.Je to idealni hlavne v zime,protoze to zahreje,jinak je po ovoci celkem zima,tak tohle krasne hreje.je to dobre i bez toho cesneku.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Zázvor vie veľmi dobre zahriať. Keď mi je zima, postačí pár kvapiek do čaju.
Jista, čatní znie super (ja som robila v lete nejaké rajčinové a bolo tiež fajn, ale recept už nepamätám).
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Rajcatove catni delaji skvele v Nepalu,a je raw.Rikaji tomu Ača,a to se na plochem kameni palickou roztlucou rajcata na kasi,prida se cerstve zelene koreni,asi koriandr ci tak neco,do toho smes koreni a cibulka na male kosticky,malicko cesneku.Delaji ji na vic zpusobu,ale znam jen tenhle.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ja som tam mala tiež tie hrozienka. Už si ale z receptu pamätám len, že všetkým chutilo. :oops:
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Bananove catni

Varene je to uzasne,ale i raw to nema chybu.
Bananove catni ma byt v originalni podobe velmi sladke a velmi palive,skutecna delikatesa pokud se tam da mleko tak je to bez chyby,da se to i bez mleka,ale neni to ono,pripadne nahradit orechovym mlekem.

Rozmixujeme banany na kasi,nebo je nakrajime na tenke platky a smichame s namocenymi hrozinkami,pripadne s kokosem.
Osladime medem,pridame skorici,zazvor a koriandr.Pokud chceme palive,pridame chilli.Podavame chlazene.


Catni je skvela vec,ale v opravdu zdrave vyzive to nema smysl,protoze catni se ji k jidlu na traveni a zpestreni chuti,a jist ovocne k zeleninovemu neni to prave orechove.Tak to je spis takovy zakusecek.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Aúúú, už nečítam. Vzdávam sa! Mám pôst! :shock:
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Jo tak to neni dobry napad myslet na bananove catni v pustu.
:D
Ja banany zboznuju,ale ted je moc nejim,nejak je mi po nich divne,tak otupele. Ale v lete si dam...
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Jo Maciku,az vyhrajes tak dej vedet,pujdu k Tobe varit.Nez vyhrajes tak budu mit receptu mraky.
Vita restaurace je super napad.Take to ma velmi nizkou spotrebu energii,zadne vareni. :D Zase by se vsude susilo,nevim zda by se to stihalo.Uz to nekde u nas funguje?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Jista

Příspěvek od Pavluška »

Shiatsu je úžasné. Zažila jsem jednou, když ho dělala paní, která měla nejen naučenou metodu, ale asi i určité schopnosti, protože mě přečetla jako rozevřenou knihu. Žádné obecnosti. Co řekla, to sedělo přesně (poslední dobou mám pocit, že i rada spíše nepůstovat. půst je skvělý pomocník k pročištění, ale zpomalil mi metabolismus, takže když jsem na úplném začátku vitariánství měla problénm nehubnout, mám nyní úplné jiné problémy. nezpochybňuju účinku půstu na mysl nebo akutní či závažnou nemoc, ale momentálně necítím potřebu půstovat, ani tělo při náznaku nechce a protestuje. rozpovídala jsem se, ani jsem nechtěla).
To cestování v dobrém závidím. Na taková místa bych se taky jednou ráda podívala. Já si brzy plním tu západní Afriku. Africké bubny jsou úžasné, takový návrat "domů" stejně jako zemitý africký tanec. :)
Také jsem kdysi dávno zkoušela makrobiotiku, ale nejvíc energie cítím z čerstvého.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

ja to psala ještě něž tu Renáta psala o půstu. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Jista píše:Jo Maciku,az vyhrajes tak dej vedet,pujdu k Tobe varit.Nez vyhrajes tak budu mit receptu mraky.
Vita restaurace je super napad.Take to ma velmi nizkou spotrebu energii,zadne vareni. :D Zase by se vsude susilo,nevim zda by se to stihalo.Uz to nekde u nas funguje?
Beru Tě za slovo... :D ..půjdu zas vsadit....

Ale pozor, stupňuje se mi to..za poslední tři měsíce jsem vyhrála 89, 99 a 600...korun :wink:
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Shiatsu je zazrak.Projdes telo cloveka a skutecne o nem vis spoustu veci,da se tim pomoci hodne moc,nekdy az zazracne.Bohuzel ja shiatsu jen davam,a neznam nikoho kdo by ho udelal nekdy pro me.
:(
Ale i to davani je skvele.

Podle makrobiotiky neni pust vhodny,protoze prave zpomaluje metabolismus.To se da ale resit tim ze se pri pustu cvici joga,nebo neco podobneho.Tim se metabolismus drzi ve vyssich obratkach.jenze ta energie na to casto neni.
nechapu co pise Pavel na pustu,ze v 60 dennim pustu dela kliky ve stoji na rukou,a beha.To mi hlava nebere.tomu ten metabolismus frci pekne.

A bubny jsou uplne uzasny,bohuzel jsem si uz s nikym nezahral ani nepamatuju.Dva roky jsem hral na djembe a Londyne v kostele,vsem se to moc libilo.
Ale kdyz vidim videa z Ghany,kam se chystam, tak to je sila.
hromada bubnu jede na plne pecky,to musi byt mimojine skvela ocista.jednou jsem byl v takovem kotli,a tam povoli vsechny emoce v cloveku,vybreci to,vysmeje a je cistej jako male baby.Proto se ti cernosi vsemu tak smejou. :D
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Tak to uz tolik casu na ty recepty nemam.Musim zacit na nich makat.dej mi alespon mesic jo??
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Jista píše:Tak to uz tolik casu na ty recepty nemam.Musim zacit na nich makat.dej mi alespon mesic jo??
V poho....i kdybych vyhrála zejtra, tak než najdeme prostory, vybavíme nábytkem, zařídíme nějakou tu reklamu...času dost :D
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Nepalska raw CHANA.

tak kdyz uz jsem zminil jak se dela Ača,tak to chce jeste nepsat recept na chanu masalu.To je dalsi velmi oblibene nepalske jidlo.

Namocime cizrnu az je hodne mekka.Rozmixujeme rajcata a smichame s cizrnou,pridame mlety koriandr nebo smes koreni.
Nejlepe zjemnit mlekem,ale i tak je to dobre.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Tak to jsem klidny.tak to vyhraj klidne zitra :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Určitě si sežeň machra, co dá shiatsu zase tobě. :wink:
K půstu se mi už moc vyjadřovat nechce, užila jsem si svý. :)

Já chodila tancovat africké tance, kde se živě hrálo na djembe, bylo to skvělé. Pamatuju, že mi s kolegyněma tekly slzy smíchu.
Jo, je to jiná mentalita a nesmírně nabíjí. Oni ten život prostě ŽIJOU. Mě tohle vyhovuje daleko víc než evropské pojetí. A trvá to už pěkně dlouho, i když jsou ze mě rodiče nešťastný. Hakuna matata everywhere...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Ja mam cernochy moc rad...radsi tedy cernosky.Chtel jsem se tam i zenit.ted nevim jestli je to dobry napad.me fascinuje jak prave neresi kazdou hovadinu,jak jsou prirozeny.
I kdyz zase je tam hodne tech vycuranejch.ale to je vsude,nikde nejsou jen uzasni lidi.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

hm, jo jo...
lidi jsou různí napříč světem. byt vycuranej je obcas jejich zpusob jak prezit...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

To jsou moc zajímavé recepty Jisto. :D

Idická kuchyně (vegetariánská) je opravdu dobrá. Je to založené hodně na koření. Vychází z ajurvedy. Tak věřím, že je Tvá oblíbená. :D
Uživatelský avatar
Bara
Příspěvky: 22
Registrován: pon pro 24, 2007 15:48
Bydliště: Praha a Brno

Příspěvek od Bara »

Jéé, tak to už se na ty receptíky moc těším :D
Jak přišlo ven jarní počasí, začala jsem mít strašnou chuť na některé raw potraviny - konkrétně na hlávkový salát, mrkvovou šťávu, pažitku a hlavně naklíčenou pšenici.
Tak jestli nám tady něco takového "ukuchtíš", bude to mňam mňam.

PS. Taky se Vám mění chutě nebo to jen já jsem takový meteopat (jsem meteopat)?
Bajána
Uživatelský avatar
Bara
Příspěvky: 22
Registrován: pon pro 24, 2007 15:48
Bydliště: Praha a Brno

Příspěvek od Bara »

A já Ti taky přispěju nějakými recepty, macíku. Už se těším. Já nevsázím, ale sním o tom, že namaluju fakt bezchybný obrazy, a že je všichni ode mě budou chtít kupovat a já budu mít ze dne na den konečně dost peněz. Slibuju, že jestli to vyjde, zainvestuju do tvé restaurace. A namaluju ti k ní móc hezkou reklamu :D (A vtom případě asi i vyřeším své dilema jestli bydlet v Braze nebo v Brně :lol: :lol: )
Bajána
Uživatelský avatar
Bara
Příspěvky: 22
Registrován: pon pro 24, 2007 15:48
Bydliště: Praha a Brno

Příspěvek od Bara »

Byla jsem půl roku v Paříži a tam vznikly mé předsudky vůči černochům.Ale poslední měsíc jsem se přihlásila do afrických tanců a nejenže se mi to moc líbilo, ale vedl to jeden úžasný milý černoušek, a to mi změnilo názor. Dokonce jsem se do něho platonicky zamilovala (a připomínal mi mou černou panenku z dětství) Ale byl to fakt nejlepší učitel tance, kterého jsem kdy poznala.
Bajána
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

On je veliky rozdil mezi evropskymi a africkymi cernochy.Ty evropsky vubec nemusim.Zvlast v Londyne jsou dost neprijemny.jak ktery samozrejme.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Stévie

Dnes jsem koupil stevii,coz je super sladidlo,ciste prirodni,bud ve forme bylinky nebo prasku.Da se jen na spicku noze a jidlo je uzasne sladke.Prijde mi mnohem lepsi nez med,kde je mnoho cukru.
zaroven je to pry lek a jizni americe,nici bakterie.
jen musim vyzkoumat proc je ze zelene byliny bily prasek.nebo pouzivat tu bylinku,a udelat z ni prasek,pro jistotu.
Pokud je to opravdu ciste prirodni,tak to je prevrat ve zdravem slazeni.
To musite ochutnat.stoji 150 kc,mala krabicka,ale musi to vydrzet hodne dlouho,je to fakt extremne sladke,mnohem sladsi nez cukr.

www.sladkypolibek.com
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Mrkvové trvnlive catni(Nepal)

Vyborny recept na catni ktere vydrzi leta.Pracnejsi,ale vyborne.
da se pouzit i jina zelenina.

Mrkev se nakraji na velmi male kosticky,cca 3,4 mm.
Potom je ususime bud na slunci nebo na topeni,az jsou uplne bez vody.Pridaji se omyte limetky nadrobno nakrajene,a nejaka dobra smes koreni.Limetky take susene.
Smes se nacpe do sklenice a zaleje olejem,marinuje se jeden mesic.
vemi dobre to bude s cesnekem,cibuli,zazvorem,dle chuti,ale vse musi byt susene,jinak se to zkazi.

Podobne se to dela s mangem a limetkou,pridavaji se susene feferonky.
takova paliva catni jsou vhodna v lete,protoze chili hodne chladi.zazvor se nema jist v lete.
ja bych volil jen variantu s limetkou,ostatni se da pridat potom.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Dneska na me moje makrobioticka maminka uchystala past do ktere jsem padl.Upekla vybornej chleba,a neubranil jsem se pokuseni.
A tak jsem si uvedomil ze moje byvale problemy s jidlem,prejidani,jsou jen a jen z toho vareneho.Jeste jsem se neprejedl ovocem ani zeleninou.
tak jsem rad za ten objev,jen nevim jak se nam bude darit nase souziti.Uz abych byl v UK.
I kdyz maminka kdyz vidi jak jsem vysmatej po ovoci,tak uz ji take zacina zajimat co to jim :D
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Kokosove burfi

Namocime hrozinky,zvlast kokos.hrozinky rozslehame na kasi ,pridame med,ci jine sladilo,kokos,kokosový tuk,a udelame kulicky obalene v kokosu,pripadne s karobem.Muzeme pridat koreni dle chuti,skorice,hrebicek,lehce zazvor.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Možná by bylo dobrý dát to i do vlákna s recepty, protože až to bude někdo někdy hledat, možná už si nebude pamatovat, kdo že si to psal do deníčku. Ale je to jen nápad, dělej jak uznáš za vhodné ;)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Klidne to tam dam...
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Pohankove kičrí,na zpusob indickeho receptu

Namocime pohanku az je mekka,take cocku.
Nakrajime na drobne kosticky mrkev,cibulku,cesnek na platky,hrasek.
Smichame s cockou a pohankou,pridame nejake dobre kari,nebo masalu.
Nakonec pridame rozslehana rajcata,pokud mozno tak mleko.

K tomu nejake dobre catni
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Ted jsem zjistil ze ta stevie nema zadne kalorie,tak je to skvele pro ty co chteji zhubnout.fakt zajimave...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Bara píše:.

PS. Taky se Vám mění chutě nebo to jen já jsem takový meteopat (jsem meteopat)?
mění, je to přirozené
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

O Stevii už tady byla řeč, sháněla jsem pro kamarádku, kde se prodává, v Čechách ji pod tímto názvem nelze sehnat, mají ji pod nějakým krycím, ale už nevím jakým - myslím nějaké slzy, ale v CoutryLifu to prý znají a poradí. Nebo koupit rostlinu.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Sluníčko píše:
Bara píše:.

PS. Taky se Vám mění chutě nebo to jen já jsem takový meteopat (jsem meteopat)?
mění, je to přirozené
asi by bylo spíš k přemýšlení, kdyby ne. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Sluníčko píše:O Stevii už tady byla řeč, sháněla jsem pro kamarádku, kde se prodává, v Čechách ji pod tímto názvem nelze sehnat, mají ji pod nějakým krycím, ale už nevím jakým - myslím nějaké slzy, ale v CoutryLifu to prý znají a poradí.
http://jaruna7.bloguje.cz/616843-stevia ... stliny.php

(články o stévii na tom blogu: http://jaruna7.bloguje.cz/tema-17-stevie-recepty.php)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

díky :)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Dnes jsem si udelal uzasnou dobrotu,musim doporucit.

Sezamove burfi

Rozemeleme sezamove seminko v mlynku na jemno,pridame slunecicove semena rozsehane na hrubo,a smichame s medem a trochou vody,udelame kulicky a obalime v kokosu.

je to jen dost tezke do zaludku,ale bezva na uzemeni,a nabrani trosky tuku.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Tak mi prisla na doporuceni od Cisla kniha o vareni z konopi,a je to fakt skvela knizka plna bezva informaci.Podarilo se mi konecne sehnat seminka konopi,a dokonce svete div se,u nas ve zdrave vyzive prodavaji dokonce konopi jako listi a zelene slupicky od seminek.
tak jsem hned koupil balicek,namichal s dobromysli,bazalkou,cesnekem,cibuli,susenou,a jeste nejakym korenim,a mam uzasnou smes na salaty,s olivovym olejem super.

Jinak jsem rad za pokroky co delam,uz se mi dari vydrzet cely tyden ciste na vita strave,ale porad jednou za tyden ci deset dni mam desnej abstak a musim si dat pecivo.
mate take nekdo abstaky?To se ani jinak neda popsat,a neda se to ani zvladnout.Ale rikam si,jednou za tejden,to jde.treba se to bude prodluzovat.

Chodim porad posilovat,a zasnu ze muzu jit cvicit pomalu jen na stavach a mam vic sily nez jsem mival driv,a co uplne zasnu,ze se mi telo zregeneruje do dvou dnu,a tak muzu cvicit uplne naplno cely telo dvakrat tydne,coz jsem nikdy nemohl.Tak jsem zvedav jak to pujde dal.zacina me to bavit.

Ta vyrazka pod nosem uz zmizela,tak zacinam testovat co se mnou udelaj pomerance a banany,a zatim dobry.tak schvalne jestli prijdu na to co to bylo.

jen mam ted docela pochybnosti zda muze vitarian tezce pracovat.
Na hodinu v posilovne je to v pohode,ale byl jsem pred par dny na brigade,ktera byla fakt hodne narocna,12 hodin,montovali jsme kino,nosili tezke dily.vyhladlo mi asi uz za hodinu,a to jsem mel pixlu salatu s obilim,a pak uz nebyla energie.Ale musim rict ze to byla extremni narocnost.
rikam si ze se k tomu musi clovek propracovat,ze treba za cas clovek uz zvladne tezkou praci i na vita.Mate s tim nekdo zkusenost?

Tak jsem rad ze se mi to konecne zacina darit...
:D
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Podle sebe bych taky řekla, že těžce pracovat nemůže. Jenže já to můžu těžko posuzovat, mě pořád honí mlsná. Ale jsou i jídla, po kterých vydržím dlouho, pokud zaměstnám mysl tak, že si nevzpomenu na jídlo.

Jinak chutě na pečivo nebo jiný vařený nemám, to jsem si v hlavě dokázala zakázat celkem snadno ;)
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

a co je pro Tebe impuslem k nejezeni chleba?myslim celozrneho.me vadi ze zahlenuje,a jsem po nem unavenej.jenze obili jim stejne,a tak ten impuls k nejezeni neni takovej.Biftek bych si treba nedal.tak bych potreboval mit stejnej postoj ke vsemu varenemu,jen nevim kde ho vzit.
Asi v tom nevidim takovy problem,jako kdybych snedl maso,nebo mleko,ci cukr.
Spis vim ze vita stravu muzu kontrolovat a neprejidam se.Staci mi rano ovoce,odpoledne salat,vecer ovoce ci trochu salatu.Kdyz tedy ten den necvicim.vareneho bych snedl 5 krat vic. to ale nepracuju ted,tak nevim jake to bude az zacnu.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Jista píše:a co je pro Tebe impuslem k nejezeni chleba?
Že je tepelně upravený, to mi stačí :)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Jo a vycházím hlavně z Walkera, takže tak: http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... -skrob.htm
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

diky moc.skvele stranky,musim to vsechno pekne prelouskat.
Odpovědět