Jista

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Jista píše:Ja se venoval jak ajurvede,tak makrobiotice,a ted jsem rad ze jsem nasel raw.
Jedno obdobie som sa cca. rok - dva makrobioticky stravovala a v ajurvede sa nevyznam, ale niektore veci mi pripadaju velmi podobne. Mohol by si strucne vysvetlit take najzakladnejsie rozdiely medzi tymito dvomi systemami? Viem, ze by som si to mohla najst na nete, ale takto na diskusnom fore to ma taku ludskejsiu formu.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

nejvetsi rozdil je v tom jake energie se tam resi.V makrobiotice je to pusobeni zenske a muzske energie,a cil je byt ve stredu.to mi prijde nemozne,protoze nase mysleni,cinnosti,vse je bud jinove,ci jangove,a vybalancovat to stravou je tezke.mam za to ze jsme hodne jangovi,jangova doba,a prave raw strava svoji jinovosti harmonizuje jangovy zivot.ale ted uz to neresim.

a ajurveda ma zase elementy,kterych je pet,a skladaji se do tri kvalit,vata,pita,kapa.
A cilem je najit ktery ten typ jsi,ktery mas v nadbytku,a zharmonizovat to.
ve chvili kdy jsem pochopil ze to se da dobre resit meditaci,a ze predepisuji mlecne vyrobky atd.,tak jsem to opustil.
mylsim ze nekdy je dobre opustit ty tisicilete osvedcene praktiky,protoze doba se vyviji.

jinak se mi ale hodne libi ajurvedsky pristup k vareni,varit s vdecnosti prirode,Bohu,s laskou,jidlo obetovat Bohu,a prijimat ho posvecene.ne vsichni to tak delaji,ale nekteri ano.to je uzasna vec.to muze pekne prohloubit vztah k jidlu a pohled na nej.jen si toho byt vice vedom.to mi dela trosku potize.no coz,jsem na zacatku :D
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Posledni dobou jsem zacal pozorovat ze mam dost suchou kuzi na zadech,a hlavne kolem jater,a slinivky,tak jsem si rikal ze se neco cisti v jatrech.
vcera jsem si udelal tedy kofeinovy klystyr na jatra,a citil jsem se uplne uzasne,uplne to rozsviti mysl.a rano byly jatra a slezina slusne osypany cervenejma pupinkama.
Tak se chystam jeste na oliv.olej a citr.stavu.brrr,to nesnasim,ale pomaha to.uz jsem to nedelal asi 5 let.jen nevim zda staci olej extra vigrine,nebo to musi bejt uplne ten nejlepsi,mala lahvicka za 80 kc.
Nevite nekdo zda je to dulezite?
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Jaky je lepsi olej nez extra virgin ? Snad jen Bio extra virgin ? Ocistu jater jsem delala pred 2 lety a pouzila jsem prave bio extra virgin. Nevim, jestli je nutne pouzit bio, ale nespotrebujes ho zase takove mnozstvi, aby se nevyplatila investice do lahvicky za 80 czk. Rekla bych...

Mohl bys, prosim, napsat vic o kofeinovem klystyru ? Nikdy jsem o nem neslysela. Jak se provadi a jaky vliv ma na jatra ? Ev. staci odkaz na literaturu nebo web. Diky :)
Love n´Roses
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

na webu jsem o nem nasel jen velmi malo,tak jsem hledal v anglictine,ale jsou to jine zdroje,dost odlisne info.ja v tomhle nejvic duveruji rusum,maj podle me dost zkusenosti,ale nenasel jsem ty spravne info na netu.
Ma se udelat 2 litry silneho kafe,problem je v tom ze nevim jak silne.
a podrzet vevnitr 10 minut.tak to chce uz mit cistejsi streva.
urcite nedelat rano,jinak neusnes.desne moc to nakopne,mel jsem uzasnou naladu,jako bych se vznasel.neni to jen tim kofeinem,ale ono to zkusobi urcitou chemickou reakci v jatrech,kterou dostatecne neznam,kdysi mi to nekdo rikal.a to vypudi hlavne negativni energie z jater,ale snad i hmotnejsi veci,nevim presne.
jiste je ze se mi druhy den pekne osypaly jatra,kuze uplne ruda,plna pupinku,a za dva dny to bylo pryc.

ted mam pust,pak si dam ten olej a citron,a pak zkusim jeste jeden kofeinacek :D
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

prosim poradil byste mi nekdo jak to delate s tim obdelnickem ve kterem je neci komentar,a vy pod to neco doplnite?nevim jak na to.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Jista píše:prosim poradil byste mi nekdo jak to delate s tim obdelnickem ve kterem je neci komentar,a vy pod to neco doplnite?nevim jak na to.
To je citace, musíš dát mezi tagy:

Kód: Vybrat vše

[quote][/quote]
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Jista píše:prosim poradil byste mi nekdo jak to delate s tim obdelnickem ve kterem je neci komentar,a vy pod to neco doplnite?nevim jak na to.
Vpravo pri komentári je tlačítko "citovat".
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Příspěvek od Rose »

Jista píše:na webu jsem o nem nasel jen velmi malo,tak jsem hledal v anglictine,ale jsou to jine zdroje,dost odlisne info.ja v tomhle nejvic duveruji rusum,maj podle me dost zkusenosti,ale nenasel jsem ty spravne info na netu.
Ma se udelat 2 litry silneho kafe,problem je v tom ze nevim jak silne.
a podrzet vevnitr 10 minut.tak to chce uz mit cistejsi streva.
urcite nedelat rano,jinak neusnes.desne moc to nakopne,mel jsem uzasnou naladu,jako bych se vznasel.neni to jen tim kofeinem,ale ono to zkusobi urcitou chemickou reakci v jatrech,kterou dostatecne neznam,kdysi mi to nekdo rikal.a to vypudi hlavne negativni energie z jater,ale snad i hmotnejsi veci,nevim presne.
jiste je ze se mi druhy den pekne osypaly jatra,kuze uplne ruda,plna pupinku,a za dva dny to bylo pryc.

ted mam pust,pak si dam ten olej a citron,a pak zkusim jeste jeden kofeinacek :D
Diky za vysvetleni, zkusim o tom jeste neco najit na netu. Doufam, ze das vedet, jaky byl dalsi kofeinacek. Mozna ho casem take zkusim. Ted se chci zamerit na pravidelne patecni jednicky.
Love n´Roses
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

na patecnich jednickach take pracuju.ale mam maly problem.na makrobiotice mi nijak nevadilo se postit,ale tohle mi chutna daleko vic,protoze je to mnohem sladsi strava,ze mam opravdu problem se postit.rozhodnuti je hodne,ale dotazenych postu malo.tak zrovna dnes zkousim s trojkou,protoze mi vadi jakej jsem zavislak.
tak drzim protestni hladovku proti memu zaludku :D

urcite dam vedet,ale jdi do toho,je to snadne,neni se ceho bat,kdyz tam nenasypes pul kila kafe,a neco z tech jater se urcite vyplavi.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Jista píše:nejvetsi rozdil je v tom jake energie se tam resi.V makrobiotice je to pusobeni zenske a muzske energie,a cil je byt ve stredu.to mi prijde nemozne,protoze nase mysleni,cinnosti,vse je bud jinove,ci jangove,a vybalancovat to stravou je tezke.mam za to ze jsme hodne jangovi,jangova doba,a prave raw strava svoji jinovosti harmonizuje jangovy zivot.ale ted uz to neresim.

a ajurveda ma zase elementy,kterych je pet,a skladaji se do tri kvalit,vata,pita,kapa.
A cilem je najit ktery ten typ jsi,ktery mas v nadbytku,a zharmonizovat to.
ve chvili kdy jsem pochopil ze to se da dobre resit meditaci,a ze predepisuji mlecne vyrobky atd.,tak jsem to opustil.
mylsim ze nekdy je dobre opustit ty tisicilete osvedcene praktiky,protoze doba se vyviji.

jinak se mi ale hodne libi ajurvedsky pristup k vareni,varit s vdecnosti prirode,Bohu,s laskou,jidlo obetovat Bohu,a prijimat ho posvecene.ne vsichni to tak delaji,ale nekteri ano.to je uzasna vec.to muze pekne prohloubit vztah k jidlu a pohled na nej.jen si toho byt vice vedom.to mi dela trosku potize.no coz,jsem na zacatku :D
Asi zalezi aj na literature. Teraz si citam 2 knizky o 5 elementoch, jednu vseobecnu od Radomira Ruzicku a druhu o strave od Barbary Temehe (ak som to neskomolila). Odvolavaju sa na cinsku tradicnu medicinu a tiez operuju s jing a jang a odporucaju predovsetkym obilniny, strukoviny a varenu zeleninu. Mliecne vyrobky sa tam neodporucaju nikde.

Ale ajurveda je indicka a toto je cinske, len mi to vsetko aj s makrobiotikou pripada dost podobne.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

Makrobiotika je založena mimo jiné na 5ti prvcích. Je to její součást, takže podobnost by tam měla být obrovská. Pak už záleží na jednotlivém výkladu/kvalitě každého autora.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Urcite kdo jde v MB hodne do hloubky tak ty elementy resi,ale jinak asi jen obecne jing jang myslim.
je pekne si pohrat s chutemi,kazdy element koresponduje s chuti,a pokud kazde jidlo obsahuje 5 chuti,tak ma plny uspokojujici efekt,a take harmonizuje elementy,spolu s organy ktere jim nalezi,tak to je dobra cesta k harmonii,pokud si na to clovek navykne,a vedome pecuje o sve organy.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Teraz s tymi oblickami to inac citim presne podla tych 5 elementov, aj som to tak spontanne robila este pred precitanim tych knih.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

Ať už se tomu říká jin/jang, nebo se to rozdělí do vice fázi (5 nebo jsou verze i 8mi prvků), nebo se tomu může říkat plus/minus, kyselinotvorné/zásadité, expanze/kontrakce apod. tak faktem je to, že příroda ve všem hledá vyváženost, balanc, neutralitu.
Jde jenom o to, jestli ji hledáme vědomě taky a nebo nás k ní život dovádí nevědomě. Tak či tak ji každý musí udržovat pomocí různých metod, přičemž jídlo může být tou podstatnou metodou. 5 prvků, jin/jang, makrobiotika, taoismus, akupunktura, feng shui, shiatsu, reiki a mnoho dalších jsou směry, které se tyhle dvě duality snaží dávat do rovnováhy co nejpřirozenější cestou.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

K makrobiotikum mam takovy dvojaky vztah. Na jednu stranu jsou vsichni co znam moc prima lidi. Na druhou stranu, ti co znam maji deti, ktere jsou sice neobycejne bystre, ale vecne churave. Porad bud kaslou nebo se osypavaji, a rodice se snazi verit tomu ze jde o "eliminaci" skodlivin. Nebyt toho, asi bych uz davno byla makrobiotikem :)

Vzhledem k tomu ze vetsina mych pratel a znamych se hlasi bud k makrobiotice, ajurvede, veganstvi, buddhismu apod, da se rict ze z kazdeho tak trochu neco vim, i kdyz ne do hloubky. Na vsech nachazim neco co dava smysl, a pokousim se o syntezu. Ovsem narazim na to, ze mam-li vyhovet pozadavkum vsech zminenych plus raw, nemam co jist. Tudiz se zatim drzim raw, uvidime co prinese budoucnost.

Jisto, ty si davas olej do klystyru? S kafem jsem zkousela, ucinky podobne jako pises, ale olej se mi nezda. Ovsem nevim o tom nic, rada se necham poucit. Treba kuzi si mazu olejem furt, a vim ze jednim z ucinku je jakasi neprostupnost pro vodu - vnitrni vlhkost se drzi a nevysycha, voda zvenku stece a nedostane se dovnitr. U kuze je to jen plus, ale nejsem si jista jestli by podobny ucinek byl zadouci i u streva... Na co ma byt vlastne dobry ten olejovy klystyr???
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

Jejich děti určitě jen eliminují, víš kolik je svinstev v ovzduší a tak... dělam srandu :lol:

A znáš nějaké rodiny a děti, které žijou na raw? A jak na tom jsou?

Ono je obecně hodně těžké s někým soužít na stejné stravě a o tom vychovat na tom děti nemluvě.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Neon, uhodil(a)s hrebik na hlavicku. Prvniho ziveho cloveka co zije na raw jsem potkala vcera (moje svagrina), jinak znam vsecky jen online. Co vim, vetsinou nemaj moc chut do rozmnozovani :)

Ted nejak nemuzu najit tu Kvetinu stranku, hledam jak muzu, az ji najdu tak tenhle prispevek opravim :)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Fiona píše:Ted nejak nemuzu najit tu Kvetinu stranku, hledam jak muzu, az ji najdu tak tenhle prispevek opravim :)
Květu najdeš tady: http://fruitariankveta.blogspot.com/
Mango: http://mangodurian.blogspot.com/

stará diskuze: http://fruitrevolution.proboards59.com/index.cgi
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

A co si o tom obecně myslíte? Je dobré na raw vychovávat a živit děti od narození? S čím jsou podle vás problémy?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Diky Doubravko :)

Neon, je ti nevim. Fakt, cim vic vim, tim vic nevim. S veskerou uctou k tem kdo se snazi jakymkoli zpusobem. Momentalni stav je asi takovyto:

Pokud zabreznu, vychovam a porodim, s maximalni moznou svobodou, ale budu klast otazky, aby se decka naucily myslet. At si jedej co chcou, ale chci znat duvody, jinak budou jist to co jim dam, tj aspon to tech 18 let nez dosahnou svepravnosti.

Jinak to vubec nemame srovnane. Muj drahy je vsezravy, prevazne prasezravy, pricemz za nejlepsi cast prasete povazuje slaninu. Jeho mama je vegetarian, otec 70% raw, sestra 100%raw. Ja prevazne 100% raw, sem tam tezky ulet, treba i do rizku. Tudiz nase pripadne deti nebudou mit na ruzich ustlano. Ale co uz, prece je nezamordujeme pokud prijdou, i kdyz si davame pozor :roll:

Asi jim nechame svobodny vyber. Tim myslim, at si treba jedej prase pokud to uznaj za vhodne. Ale at vedej co delaj. Jako moji kamaradi makrobiotici - taky se nedurdeji kdyz deti u babicky dostanou prase, spis si kladou otazky a snazej se nejlip jak muzou.

Neon, osobne neznam zadneho vitariana s vyjimkou moji 19lete svagriny. Netusim jak to maj s detma. A ver mi ze bych rada
:)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Chcete poriadnu raw family? Nech sa páči:
http://www.thegardendiet.com/
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Tak to ja bych se klidne i rozmnozoval :lol: ...ale jak rikate,neni s kym.
Predstava ze najdu stejne duchovne smyslejici zenu,a jeste vitarianku,to nevypada nadejne.To budu spis ten poustevnik.

Fiono,urcite nedavam olej do klystyru,o oleji jsem snad psal jen na piti s citronovou stavou na ocistu jater.Ale nekdo doporucuje maslo do klystyru s trochou joguftu,jen mikroklystyr,pro dobrou mikrofloru.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Jista píše: Predstava ze najdu stejne duchovne smyslejici zenu,a jeste vitarianku,to nevypada nadejne
Nebo to taky muzes udelat jako Sokrates ;)

Ozenil se s "nejhasterivejsi zenou v celem Recku", a na otazku proc a jak je mozne ze s ni vychazi, udajne odpovedel priblizne toto: "Je to podobne jako kroceni divokych koni. Dokud nevis o cem je rec, nejsi zpusobily mluvit ve vecech koni. Ja chci byt ucitelem lidi." :D
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

hm,ja nikoho ucit nechci ani krotit.tak to si radeji pockam na trosku pokojnejsi zenskou. :D
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Příspěvek od olfess »

Ahoj Jisto,

máš ode mne prosbu v soukromých zprávách, jukni na to prosím, děkuju

ol.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ahoj, Jista, dnes som si rano citala toto, tak som si na Teba spomenula:

Vraj v aprili je zatazena najviac pecen. Prejavmi, ze nie je v poriadku, su dlhodobre teploty 37,2 vecer + unava. Pomahaju na to horke bylinky.

Ludia s chorou pecenou byvaju smutni, na to pomaha yzop (navrhuju s nim povarit kura, ale tento recept asi praktizovat nebudes :wink: )

Alebo uvarit 3 lyzice levandule v litri vina ci vody s medom. Ze to ma priaznivy vplyv na pecen, pluca a tiez jasnu mysel. :wink:

A este pomrvit jedle gastany, dat do medu a tak jest.

Tolko z rad Hildegardy z Bingenu. :wink:
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Diky Katarino,
urcite neco zkusim,chci ty jatra dobre vycistit,je pravda ze smutny jsem byval casto.ted jim jen ovoce,a to cisti dobre,citim je fajn.
hodne mi pomaha reflexni terapie,tot zase maly tip ode mne,myslim ze jeji moznosti jsou opominane a podcenovane.
dvdmchl

cisteni jater

Příspěvek od dvdmchl »

ted jsem v knizce id tusim Cingose cetl nejake recepty na cisteni jater. Vetsinou byly dost brutalni a na konci mely byt vymoceny zlucove kameny, tak do nich jsem nesel. Ale pro sebe jsem si nasel rozumnou proceduru na pul roku:
kazde rano vypit: 1.5 lzice olivoveho oleje, 1 lzici citronu a 1 lzici medu. Pit to takhle pul roku. Ten olej je celkem hnusnej, ale hned po nem jde citron a med tak je to pak lepsi.

Dalsi rozumnej recept spocival v piti stavy z cervene repy, to ma udajne ony kameny rospustit.
flea
Příspěvky: 6
Registrován: čtv bře 20, 2008 16:17

Příspěvek od flea »

Jista píše:...Ma se udelat 2 litry silneho kafe,problem je v tom ze nevim jak silne ...
Nevim, zda je to jeste aktualni, ale narazila jsem nedavno na tuto stranku
(http://www.metabolicketypy.com/ruzne_6.htm) kde se uvadi 2-3 polevkove lzice.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Jista, ten tao liecitel (tradicna cinska medicina), ktoreho som tu spominala, mi zasa povedal, ze ak ma byt pecen v poriadku, nesmu sa pretazovat oci.

Inac ak mas este stale zaujem o Healthy Juicer, mozem Ti pozicat svoj. Ked si sa pytal na skusenosti, nevyjadrovala som sa kvoli tomu, lebo som ho este takmer ani nepouzivala. Chvilu po tom, ako som si ho kupila, mi skoncilo obdobie stiav. Navyse v minulej praci som bola totalne vycerpana a nemala som najmensiu naladu este nieco rucne odstavovat, prip. si to ist predtym nazbierat (kupila som si to hlavne na travoviny a ani raz som ich nestavila).

Este by som Ti mohla pozicat rucny vlockovac na obilie, ak by si mal zaujem. Pises, ze obilie jedavas. Takto by mal vitavlocky a nie spracovane parou. Je tiez rucny, velmi kvalitny, ale keby si sa chcel s nim nejako dlhodobo presuvat na Tvojich cestach, na to je dost tazky.

Z elektronickych veci Ti mozem pozicat este maly mixerik, ktory ma aj druhu cas na drtenie orechov.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Katarina byla moc hodna a pujcila mi juicer,a tak popijim svou prvni zelenou stavicku z lesa...uuuuzasne.
Mimochodem o te nabidce jsem se docetl predevcirem kdy jsem byl v Dunajske strede,tedy jen skok z Bratislavy..to je nahodicka,co?

Ta stava je fantasticka,nasbiral jsem koprivy,list pampelisky a travu,a pekne to se mnou hybe.
Jinak jsem dnes poprve praktikoval "raw gemmoterapii" a myslim ze je to skvela vec.Gemmoterapie leci mladymi pupeny listu,tak jsem jich par otrhal a snedl,vetsinou chutnaji dobre,nejlepe chutnaji listy orechu,chutnaji jako orisky.
Asi za pul hodiny jsem citil vyjimecnou silu v tele,tak jsem zvedav co to se mnou udela.
No jsem moc rad ze nam konecne priroda rozkveta,a tak se tesim az ji vsechnu zbastim :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Jista píše:Katarina byla moc hodna a pujcila mi juicer,a tak popijim svou prvni zelenou stavicku z lesa...uuuuzasne.
Mimochodem o te nabidce jsem se docetl predevcirem kdy jsem byl v Dunajske strede,tedy jen skok z Bratislavy..to je nahodicka,co?

Ta stava je fantasticka,nasbiral jsem koprivy,list pampelisky a travu,a pekne to se mnou hybe.
Jinak jsem dnes poprve praktikoval "raw gemmoterapii" a myslim ze je to skvela vec.Gemmoterapie leci mladymi pupeny listu,tak jsem jich par otrhal a snedl,vetsinou chutnaji dobre,nejlepe chutnaji listy orechu,chutnaji jako orisky.
Asi za pul hodiny jsem citil vyjimecnou silu v tele,tak jsem zvedav co to se mnou udela.
No jsem moc rad ze nam konecne priroda rozkveta,a tak se tesim az ji vsechnu zbastim :lol:
taky jsem ho (ale jen pupence, ne, listy ještě nejsoutedy u nás) náhodou zkusil o víkendu poprvé, se stejnýma (kladnýma) pocitama, domnívám se, že vořech je silný jedík a udělá bububu na mé spiročety
Dávali jsme je v minulosti žrat šnekům když neco měli
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

myslis Buci ze nejake listy ci pupeny mohou byt jedovate?jakozto negativne?
pri sberu kopriv se mi pak pekne motala hlava,ale nevim cim to bylo.ale premyslel jsem zda neco muze byt jedovate...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Pupeny teda neviem, ale ja som to raz prehnala so surovými plodmi bazy čiernej a teda bolo mi všelijako - sladké sliny, strašne na vracanie, ťažkosti s tlakom... Ale fakt je, že som si pochutila :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Jista píše:myslis Buci ze nejake listy ci pupeny mohou byt jedovate?jakozto negativne?
pri sberu kopriv se mi pak pekne motala hlava,ale nevim cim to bylo.ale premyslel jsem zda neco muze byt jedovate...
ono je to těžký takhle sdělit PMN co je jako jedovatý, jestli víc je přejest se banánama, jak činívám, či si dat pořádnej vlaštovičník. Pocity lepší mám po tom druhým, i když se píše že se má trhat v rukavicích. Čaj a káva jsou taky mezi jedy. Ty pupeny co vybírám mají údajný antibakteriální účinek, jímž jako že cílím na své borelie.
Zelený (hlavně pampelišky, kopřivy, ptačinec aj. a i ten vlaštovič) s ženou ščavíme přes sezonu cca 5 let, a přímo bytostně cítím, jak mi to dělá dobře. Žena to pije, ale bez euforie, ale i bez následků.(pro mandragoru: totéž mám při pojídání močenýho lněnýho a konopnýho-to by áž mohlo znamenat určitou deficiency)
Závěr: jedovatý a zároveň potřebný je asi vše, záleží na množství a kombinacích. Já si dám pupenů jen několik, nikoliv po kýblech.
Z toho mi vyplývá, že pro tělo nejlepší je nejíst vůbec.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

tak uz jsem v Londyne a moc me potesily ceny ovoce,neco je sice o malicko drazsi,ale treba banany a grepy jsou a vic jak pulku levnejsi nez u nas.vlastne vsechno ovoce krom jablek je tu o dost levnejsi.Misa plna hroznu za 32 kc a to jsou nejmin 2 KG.tak to se budu mit... :D
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

Jista píše:tak uz jsem v Londyne a moc me potesily ceny ovoce,neco je sice o malicko drazsi,ale treba banany a grepy jsou a vic jak pulku levnejsi nez u nas.vlastne vsechno ovoce krom jablek je tu o dost levnejsi.Misa plna hroznu za 32 kc a to jsou nejmin 2 KG.tak to se budu mit... :D
klasika, ceska republika v necem neprekvapi, ceny nejvyssi v evrope.. :roll:
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

tristazmista píše:
Jista píše:tak uz jsem v Londyne a moc me potesily ceny ovoce,neco je sice o malicko drazsi,ale treba banany a grepy jsou a vic jak pulku levnejsi nez u nas.vlastne vsechno ovoce krom jablek je tu o dost levnejsi.Misa plna hroznu za 32 kc a to jsou nejmin 2 KG.tak to se budu mit... :D
klasika, ceska republika v necem neprekvapi, ceny nejvyssi v evrope.. :roll:
Tak to pozor, skús prísť nakupovať na Slovensko. Tu nie len, že je všetko drahé, ale ani nič nemajú. To budeš hneď šťastný, že si v Čechách.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Souhlas,je to tam o dost drazsi,alespon ovoce.
Pakistanci prodavaj 20 grepu za 2 libry,docela sila.Ananas stoji 16 kc.
a maj tu super tabletky s B12,dokonce i nejake super koncentrovane,a docela funguji,dal jsem si jednu a zacalo mi cukat v oku,tak tam byl asi nedostatek.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Tak od zitra si jdu delat kuru na ocistu ledvin z melounu,maji tady tri zlute za libru.Jen nevim zda zluty take je vhodny,snad jo,nevite nekdo?
Snedl jsem jeden a neco se v tech ledvinach delo,tak snad to bude stejne jako s vodnim melounem.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...myslím,že je tam myšlený meloun červený vodní...,pakliže uvažuješ o stejné očistě,kterou znám z Cingroše ( popisuje i Partyková...) - pojídání melouna s černým chlebem v teplé vodě ve vaně... Píšou,že očisty mají následovat po sobě. Tedy : očista střev-dysbakterie-klouby-játra-ledviny-lymfa-cévy. Nevím,jak může zrovna směs žitnýho chleba a melounu podpořit vyloučení ledvinného písku nebo kamínků...Někdo jste to zkusil ?
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Aha,to mi uniklo.tak do toho nejdu,nemam vanu.Ale klidne budu jist jen melouny a hroznove vino,to musi ty ledviny take krasne vycistit.dik za info...
Co takhle jist meloun ve sprse? :lol:
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jista

Příspěvek od Jista »

Tak jsem nasel raj....v LOndyne.
Mam znameho co ma ohromny market s ovocem,a dovolil mi vzit si denne vsechno starsi ovoce ZDARMA. :D
Uzasny.Vcera jsem dostal 5kg bananu,dnes nekolik prepravek ananasu a zlutych melounu.Netusil jsem ze toho bude tolik.
Kvalita je v pohode,na stavicky uplne uzasny,abych se neplnil pesticidama.
Tak vetsi stesti jsem mit nemohl.

Dalsi uzasna vec v Londyne je,ze tu prodavaji cersatve listy aloe vera,davam si je do ranniho smoothie na detox,a citim se potom vazne skvele.
Ted uz mi chybi jen angel juicer,s timhle prisunem ovoce to chce dobrej pristroj,tak to bude prvni co si koupim.
Proste je to tu uzasny...
Delam jako ochranka v obchode,to je docela pohodova prace,s cistou hlavou,ale kdyz vam za dverma stoji 20 teenageru a ja jsem ten co je nesmi pustit dovnitr,tak s moji 61 kg postavou zrejme respekt nevzbuzuju a dobre se zrovna necitim.
Ale zatim to jde...
Go Raw
dvdmchl

Re: Jista

Příspěvek od dvdmchl »

v ktery casti londyna zijes? Ja ve wandsworth. A pred par tydny jsem v china town videl prodavat duriany. Tak mi tak napadlo, po tom co jsem zavidel posledni durian party lidem v cesku, ze by nebylo od veci udelat londynskou durian party.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Katarína »

člověk píše:...myslím,že je tam myšlený meloun červený vodní...,pakliže uvažuješ o stejné očistě,kterou znám z Cingroše ( popisuje i Partyková...) - pojídání melouna s černým chlebem v teplé vodě ve vaně... Píšou,že očisty mají následovat po sobě. Tedy : očista střev-dysbakterie-klouby-játra-ledviny-lymfa-cévy. Nevím,jak může zrovna směs žitnýho chleba a melounu podpořit vyloučení ledvinného písku nebo kamínků...Někdo jste to zkusil ?
Ja som to skusila, ale jedla som iba melon, bez chleba. Zvycajne 2 x denne (rano a poobede) som ho zjedla 1 malu misku vo vani. Nevysiel zo mna ziaden kamen ani piesok, ale na kontrole na sone kamen nastastie nebol. Neviem, ci kvoli melonom alebo inym metodam. Ale este si casom overim, ci naozaj zmizol a niekde vo mne iba neputuje, len zatial si vychutnavam pocit slobody pred istotou. Ked nadomnou visel ortiel, poriadne ma to vyplasilo.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jista

Příspěvek od Fiona »

Hehe, s tema cenama je to fakt. Dokonce i tady ve Svedsku jsou ceny ovozelu casto nizsi nez v Cechach. Ovsem ma to hacek. Pokud ma neco oznaceni BIO, hned to stoji o pulku vic. EKO je jeste drazsi, cehoz logiku nechapu, a ze vseho nejdrazsi je Organic. A jak tak koukam na ty stupne, tak jeste mozna dobre ze nevim co se skryva v tech bez oznaceni...

Jinak, pokud jde o oleje, tak jeste lepsi nez Extra Virgin je Extra Virgin prodavany v malych a hlavne tmavych lahvich. Od normalniho (ekonomicke baleni) se lisi hlavne tim, ze vyrobce si uvedomuje jak jsou za studena lisovane oleje citlive na slunce (takze daj tmave sklo) a vzduch (takze male baleni, aby i ten olej naspodku jeste k necemu byl). Tim padem si zachova spoustu dobrych veci, ktere se pusobenim svetla, tepla a kysliku znehodnocuji.

Ad duriany: tak uz zavidim i vam dvema :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jista

Příspěvek od Jista »

dvdmchl píše:v ktery casti londyna zijes? Ja ve wandsworth. A pred par tydny jsem v china town videl prodavat duriany. Tak mi tak napadlo, po tom co jsem zavidel posledni durian party lidem v cesku, ze by nebylo od veci udelat londynskou durian party.

tak se ozvi a udelame nejakou super party,ja se topim v ovoci,pan Buh zaplat za to.sam to nezvladam,potrebuju pomoct.(dnes jsem dostal 4 prepravky jahod)tak ja hlavne odstavuju at se nazahlcuju pesticidama.
Ja jsem ve Walthamstow,noth west.tak se nekdy domluvime,durian bych rad ochutnal.
Go Raw
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jista

Příspěvek od Katarína »

Cau, Jista, toto mi dnes prislo e-mailom, tak som si hned spomenula na Teba, ze by sa Ti mohlo pacit mat to v dennicku:

Na každé negatívum ... Boh odpovedá pozitívne
Na mnohé negatívne vety, ktoré si v živote hovoríme, má Boh kladnú odpoveď.

Hovoríš: Je to pre mňa nemožné.
Boh hovorí: Čo je nemožné ľudom, je možné Bohu. (pozri Lk 18,27)

Hovoríš: Som príliš unavený.
Boh hovorí: Pri mne nájdeš odpočinok. (pozri Mt 11,28-30)

Hovoríš: Nikto ma skutočne nemiluje.
Boh hovorí: Milujem ťa . (pozri Jn 3,16 a Jn 13,34)

Hovoríš: Nevládzem ďalej.
Boh hovorí. Moja milosť stačí aby sa prejavila tvoja sila . (pozri 2 kor 12,9 a Ž 91,15)

Hovoríš: Nedokážem vyriešiť toľko vecí.
Boh hovorí: Budem viesť tvoje kroky. (pozri Prís 3,5-6)

Hovoríš: Nezvládnem to.
Boh hovorí: Dokážeš všetko, keď ťa posilňujem. (pozri Flp 4,13)

Hovoríš: Som neschopný.
Boh hovorí : Ja mám moc ťa uschopniť. (pozri 2 Kor 9,8)

Hovoríš: Nemá to cenu.
Boh hovorí: Ak ma miluješ, všetko ti slúži na dobré. (pozri Rim 8,28)

Hovoríš: Nedokážem si odpustiť.
Boh hovorí: Odpúšťam ti . (pozri 1 Jn 1,9 a Rim 8,1 )

Hovoríš: Neviem si poradiť.
Boh hovorí: Uspokojím všetky tvoje potreby. (pozri Flp 4,19)

Hovoríš: Bojím sa.
Boh hovorí: Nedal som ti ducha strachu. ( pozri 2 Tim 1,7 )

Hovoríš: Stále som znepokojený, znechutený a sklamaný.
Boh hovorí: Zlož na mňa všetky tvoje starosti. (pozri 1 Pt 5,7)

Hovoríš: Mám slabú vieru.
Boh hovorí: Každému som dal vieru, toľko, koľko potrebuje. (Rim 12,3)

Hovoríš: Nie som dosť múdry.
Boh hovorí: Dávam ti múdrosť. ( 1 Kor 1,30)

Hovoríš: Cítim sa sám.
Boh hovorí: Nikdy ťa nezanechám, ani neopustím. (Hebr 13,5)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Jista

Příspěvek od Jista »

dekuju moc.takhle by se urcite dala projit cela bible,kolik by se tam toho naslo,to je skvely.ale hlavne to mit na mysli v zivote...
Go Raw
Odpovědět