nancycka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

nancycka

Příspěvek od nancycka »

dakujem doubravka za krasny obrazok, uz som si ho dala ako pozadie.
chripkova vlna v plnom prude. ja uz tyzden s horuckami v posteli, hrozna bolest v hrdle, uz aj hlas mi odisiel. tak mi nasadili antibiotika, ale nejake tazke, furt mam z toho pehanky a boli ma brucho. neviem, ci by bolo vhodne zaradit teraz vita alebo post, ale mala by som nieco vymysliet na ocistu. mozno stavickovy den. citim sa fakt pod psa, takto zle mi nebolo uz niekolko rokov. ani sa nevzdalujem od postele, jedine tak na navstevu na zachod a do kupelne.
uz sa tesim na sardinku, jupiii, budem tam pracovat na bakalarke a pojdem na lov do zahradky. nemate niekto nejaky dobry recept, co by pomohol uzdraveniu? lebo toto bude na dlho = skoro dva tyzdne to prichadzalo a myslim, ze to aj odide velmi pomaly.
ale inak fsetko po starom, valia sa na mna vselijake pohromy v podobe skolneho a nedoplatkov a chorob a problemoch v praci, ale nadobudla som nejaky pokoj v dusi. snad ma tak skoro neopusti, takze viva pohodicka. 8)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

To mě mrzí, že musely přijít antibiotika. Neříkej si dopředu, že to bude odcházet pomalu. Tělo se s tím nějak vypořádá, když ho teď nezatížíš těžkým jídlem nebo stresy. Těš se na svou Sardinku.
Držím pěsti :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

nancycka

Příspěvek od nancycka »

ahojte lidicky, po tyzdni tazkych antibiotik som myslela, ze mi bude lepsie, ale nee. teraz mam vyse 38 horucku a zajtra sa chystam k lekarke, lebo sa ledva hybem. tri tyzdne sa uz poctivo liecim a nic. :(
je mi paradne blbe, at to uz skonci. kdyz buh rozdaval zdravi, sem asi zaspala nebo co. vidis pavluskaasi som pochopila spravne signaly tela, ked som citila, ze to nie je ono. nemate niekto nejaku dobru radu ako tomu pomoct? aspon zrazit horucku, ja som totiz horuckovity typ, no problem dosiahnut 40, ale potom sa citim ako v hodine 12.
vo stvrtok mam narodky, oslavovat v posteli, ale uz nebudu do ebe cpat zadne antibiotika. co som chemicka tovaren?
idem na cajik a meditovat len tak, ved zivot je fajn, snad nenakazim maminu.
a post by nepomohol? :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

S horečkami nemám vlastní zkušenosti, pro mě je spíš problém na teploměru naměřit normální teplotu, takže když jí naměřím, říkám, že mám horečku a už mi je fakt blbě. :?
Podle mě nemusíš hned půstovat, stačilo by hodně pít (kromě černýho i ty čaje) a třeba kousek ovoce, podle pocitu. Nebo šťávu z citronu (naředěnou).

Ozve se nějaký horečkář???

Věřím, že na narozky už bude líp.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já prvně čistím střevo a pak na šťávách
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

nancycka

Příspěvek od nancycka »

ahojte lidicky,
dakujem za radu, tak nakoniec to bola nejaka forma mononukleozy, konecne sa po vyse mesiaci citim lepsie. z tazkych antibiotik som dostala zapal zaludka, takze radost a vypasila som sa o takych 5 kil. od zajtra by som rada zaradila nejaku ocistu...zacali mi z tej choroby padat vlasy.ale to vam poviem, tentokrat to bol narez, este teraz citim unavu....asi hodim stavickovu ocistu.
odfotila som nas domcek, ale dobre sa nedalo. len neviem, ci sa mi tu foto podari nahodit...
na sardinke bolo super, ale malo. uz sa ale tesim, zaciatkom jula ficim znova az do polovice augusta, potom statnice....
kobylky zatial nic, granatove jablka budu az na jesen....zato obrovske bio citrony a pomarance a mini kysle mandarinky.
moj muzik oslavil rok, co prestal fajcit, takze radost spolu s nim. obmedzil aj kavu a po ranu pije meltu. celkom dobry pokrok, miesto rannej kavy a cigarety, pije meltu a nieco si zahryzne. uz na nom vidno pozitivne vysledky a to bola len mala zmena.
idem sa este ucit a pisat bakalarku, ja som totiz taka sova, v noci mi to najlepsie pali a doobeda sa mi super spi....vsetko naopak..
dobru nocku.... :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tak sa s tými šťavami daj dokopy, nech si v lete plná sily :wink:
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od hugo »

nancycka píše:odfotila som nas domcek, ale dobre sa nedalo. len neviem, ci sa mi tu foto podari nahodit...
Pokud budeš mít problém s vložením fotek, tak mi je pošli a já je sem plácnu.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od Katarína »

nancycka píše:ja som totiz taka sova, v noci mi to najlepsie pali a doobeda sa mi super spi....vsetko naopak..
dobru nocku.... :)
Aj ja som to cely zivot tak robila, kym som koncom januara nemala tie problemy s oblickami. Odvtedy som sa radsej zladila s biorytmami, odporucam.
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

nancycka

Příspěvek od nancycka »

ahojte lidicky.
s tym biorytmom to bude mat zmysel, lebo cim som starsia, viac citim ponocovanie ako pritaz. takze sa snazim dodrziavat, pokial to ide. predsa len telo ma svoj system a narusovanim ho zbytocne zatazujeme.
citim sa taka preplnena vsetkeho, neviem, co by som jedla, na nic nemam chut. uvedomila som si, ze v poslednej dobe jem len same nezmysly a zive veci velmi malo. tak som si dnes dala raw den a dodrziavam poctivo. ja nemam problem ostat na raw, ale iny. ked som bola na raw asi 2 mesiace, mozno nieco viac, velmi som schudla, zo 65 na 52 kg a vobec sa to nechcelo zastavit. zacala som aj citit istu unavu a tak som zacala pridavat aspon obilie a tak. myslim, ze to bola prilis nizka hmotnost. nikdy som nepochopila, preco tak klesla. ci som jedla prilis malo, ale to si nemyslim, alebo sa telo zblaznilo. s mojou stitnou je tazke zhodit kazdy gram, ale vtedy to zo mna naraz opadlo. ja som vyckavala, mze sa to zastavi, ale uz som vyzerala zle, vela ludi mi to hovorilo a najhorsie, ze sa objavila ta zvlastna unava.
pozerala som si temu o hmotnosti, ale neviem, nenasla som nic, co by na mna sedelo. okrem toho som si neskor vsimla, ze sa mi dost zacali kazit zuby a tiez ma napadlo, ze ked som bola taka vychudnuta, ci telo nebolo prilis vyhladovane, tak si to odniesli aj zuby. nechcela by som si ublizit.
inak citila som sa skvele, moja vaha idealna je okolo 57 kg, pod54 som sa uz citila slaba. teraz mam 67, ale mne to kolisa podla maskrtnosti a tiez stitnej. mam chut to teraz skusit znova, ak zacnu kila moc opadavat a klesnem na 56, zacnem jest obilie, to mi celkom pomahalo a uvidim. skusim najst nejaky kompromis.
na klystir odvahu nemam a post zaradim, ked bude troska teplejsie. ale uz sa citim lepsie, lahsie. je to fajn. keby Ste niekto vedeli poradit s tou hmotnostou, budem vdacna. pekny den. 8)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

Duveruj Tvemu telu. Vi, co dela. Sla jsi na syrovou stravu, dala jsi telu prostor, aby se cistilo. Zacala jsi radikalne hubnout. Telo vi, co ma pustit. Melo k tomu duvod. Zbavovalo se spatneho. Zrejme jsi nemela moc dobry zaklad, a telo se toho chtelo zbavit a postavit nove zaklady z lepsiho materialu. Ty jsi to zastavila, dostala jsi strach, ze moc zhubnes. Dokud budes resit vahu, nikam se nedostanes. Ja pri prvnim dlouhem pustu ztratila temer vsechno. Byla jsem hubena na kost, odesel tuk i svaly. Pak se na syrove strave dostavalo telo i diky sportu opet do kondice. Postavila jsem nove zaklady a je to sakra znat. Jake bylo me prekvapeni, ze kdyz jsem se vrhla do dalsiho dlouhodobeho pustu, telo nepustilo temer nic. Byla jsem z toho trosku rozpacita, tesila jsem se, ze ztratim ty tukove polstarky, co se mi podarilo opet ziskat... a ono nic. A tehdy mi to doslo. Telo vi, co ma a co nema pustit. A taky vi kdy. Zalezi na jidle, sportu, psychice, zdravi... mnoho faktoru, ktere ovlivnuji inteligenci tela.

Ale pokud se chces cistit na syrove strave a zaroven zatezovat telo necim, co ho pouze zanasi (obili), pak to asi nebude mit moc smysl... Asi by si kazdy clovek mel nejprve ujasnit, co od urciteho zivotniho stylu ocekava a podle toho jednat.
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

ahojte bobici,
dlhoooooo som sa neozvala, ja viem, ale mala som toho naozaj dost. urobila som bakalara, ale predtym som sa naneho pripravovala na sardinke, kde nemam net. po bakalarovi som spakovala zakladnu vybavu, vybavila urady a prestahovala sa za mojim muzickom, ktory oslavil vcera narodky. potom som zasla do firmy, aby mi zapojili net, ale trvao im to viac nez dva mesiace...??? skoro som o nervy prisla. ale konecne mam net a vas srdecne zdravim. som sa na vas tesila.
ja pokracujem v napredovani na vita, ale zatial to pokrivkava niekde medzi vegan s obdobiami vita. co je celkom fajn, lebo obcas sa necham uniest, hlavne tu miluju maso a kolace, vsak taliani a obcas sa tazko odolava, pripadne neodolava :(
teraz idu vianoce, tu ako tradiciu pecu ovecku, no to bude radost, uz aj ta som divna a este take maniere....tak skoro tu do miestneho stereotypu nezapadnem. :lol: ale ani moc nechcem
vidim, ze stranocka je nejaka vynovena a pridalo sa vela ludi, sa tesim. mne tu akurat dozrievaju pomrance a citrony, vraj zimne ovocie, cely oktober som luskala granatove jablka a od jedneho dedka som kupila nepecene lieskovce, skoda, ze uz dosli.
musim odznova preluskat novinky na stranke, sa tesim, aj tak som teraz doma. tak sa dam do toho. inak nemyslite si, ze je tu teplo. je tu sice 13 stupnov, ale hrozna vlhkost, hlavne teraz kazdy den prsi a clovek ma z toho vlhke oblecenie a nie a nie sa zohriat, takze sa mi prave od pusy pari, ale zakurila som v krbe. tak idem nasavat motivaciu. :D
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

este som chcela napisat nieco k poslednemu ohlasu od radky s. mas svatu pravdu, ze si treba najprv ujasnit, co clovek od zivota a od zmien ocakava. ja viem, co ocakavam, vzhladom na to, kde som bola na zaciatku, som presla pekny kus csty, ale asi nemam az tolko silnej vole a dokonale to zdolam az na nejaky pokus viac. citila som, ale blaho mi prinasalo vita a najradsej by som uz nepochybila, ale nie je to vzdy take lahke. este ze mam vas, lebo ja v okol nemam ani len ludi, co by sa zaujimali o vyzivu. asi som sa vtedy zlakla tej radikalnej zmeny, ale to neznamena, ze to vzdam, ale tentoraz sa na to poriadne pripravim. tvoje vety mi dodali rozhodnosti. clovek by nemal hladat dovody na ospravedlnenie, ale mal by byt sam so sebou troska neustupny. tak ked sa blizia varene chute alebo neprajni ludia, pride mi na mysel tvoja veta a citim sa taka rozhodnejsia. ved ja musim sama za seba chciet a sama za seba rozhodovat a zodpovedat. prijemne ma tvoj odkaz nakopol. dakujem. :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

Drzim palce m:-)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

Nancynko, já si na tebe nedávno vzpomněla, jak si asi žiješ. :)
Gratuluji k bc a k Sardince.
Úplně si představuji tu vlhkost a zimu, ale aspoň nemáš mráz. Já teď v tom mrazivém počasí tady měla vždycky červené nohy i výše (haha) po pár hoďkách venku, ale i tak jsem nasávala zimní sluníčko s mrazivým vzduchem a ráda (i když jsem měla celé svátky bolehlav atd, ale nikam se to nerozjelo). Prostě být vděčná, za to, co je k dispozici, že jo.

Věřím, že sama cítíš, co ti dělá v jídelníčku dobře a co ne a drž se toho, co ti dobře dělá, bez přehnaného ohledu na okolí. :) :) :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

No to teda bolivianoce. taliani a ich male ovecky. Moj muz mi doniesol vitazoslavne dva pytle na smeti, ale nemal v nich smeti, ale dve ovecky. tak vytasil prvu, zavesil, odsekol hlavu a neviem co vsetko este. ja som sa tesia, ze to brutalne uz skoncilo, ked vytiahol dalsi sacok a v nom boli vnutornosti. ked ma poprosil, aby som pokrajala a povyplachovala creva, lebo on musi dokoncit druhu ovecku, skoro som odpadla. nikdy viac. este ze nejem maso, ale toto ma na sto percent narovnalo na spravne cesty. teraz vidim maso a uz sa pakujem, len co si spomeniem na ten smrad z vnutornosti. ked si predstavim, ze to sme za mala jedli......
kedze sa blizi novy rok, som si povedala, ze nasadim vita od dneska vecera a uvidime....v poslednenj dob mi aj tak vela veci prestalo chutit a zacalo smrdiet, hlavne varene a vyprazane ani nehovorim. velakrat si dam len zeleninovy salat a kusok celozrnneho chleba, lebo mam taky hrozny pocit diery v zaludku. teraz chcem vyskust ficat na vita.
tak okrem mrtvol zvierat prebehli vianoce v pohodicke, nastastie na novy rok tu maju troska kludnejsi tanier, sosovicovy privarok s prasacou packou. packu som hned zavrla, aspon par sosoviciek to chce, nemozem nechat muza hladovat, aj tak je vychrdly. ma furt podpichuje, ze by mi trebalo dietu, ale ked nasadim vita, uz aj sa obava o moje zdravie. mam ale jednu velku motivaciu, aby som nasadila ocistu, pretoze v nasledujucej doby, asi v priebehu tohto roka alebo dalsieho, zavisi ak sa podari, by sme chceli zahajit babo. ja by som ho totiz nechcela moc potridsiatke a moj muz sa blizi k patdesiatke, tak by uz bolo aj na case. najprv to chce nejake tie zdravotacke kontroly, pre istotu, lebo stitna je stitna a nikdy sa nevie, aj ked neuznavam lieky, vysadila som uz davnom skoro vsetky a na pocudovanie sa mi polepsilo. takze jupiiii.
je tu vlhko ako vzdy, ale aspon tu nie je mraz, aj ja som ako ty, pavluska, trpela velmi mrazmi. ta vlhkost by nebola ani taky velky problem, keby sa pred nou dalo schovat, lenze tu maju velmi studene domy kvoli letu a nemaju kurenie, a maly ohrievac ani klima to nevyriesi, lebo ta vlhkost to teplo pohlti. ale mozno sa tak otuzim. :D
chcem vam vsetkym zazelat krasny novy rok, aby sa vam plnili vase sny a aby ste mali vela pozitivnej energie. 8) m:-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

Som to teda nezvládla dočítať...
Nancycka, ja už som stará korytnačka. Určité veci (napr. vyplachovanie čriev) by som netolerovala a nezvládla. Leda ak tých vlastných... :oops:
Ľutujem ťa, že si to musela vytrpieť.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

Chudáčku, to byly masakr Vánoce. :shock: Nevím, jestli bych ty pytle rozdýchala...

Drž se a nenech se zvyklat, ačkoli muž má v lepší pozici ve smyslu, že on je ve své domovině a nechce tolik let zažité zvyky bořit, když každý okolo je dodržuje. Nemáš to lehké, to je jasné. Myslím, že bydlíte na vesničce, že? Ale v Čechách to nebude po vesnicích o mnoho jiné. No, máš to aspoň bez mrazu. :wink:

Také ti přeji do nového roku hodně pozitivní energie!!! Jaro přede dveřmi!!! :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Tak prvé dni novéhoroka boli úplne nanic. S mužíkom sme na nože, sa mi zdá, že začína odo mňa očakávať nejako príliš, nič mu nie je dobré. Asi to bude tým, že kvôli práci sa vidí viac so svojou mamou a tá okrem zlej energie nevysiela nič. Zatiaľ s ňou žiadna s neviest nedokázala zotrvať v jednom priestore viac ako pár hodín a môj zlatý muž to zrejme od nej chytil a okrem toh, že je mrzutý, si to ani nepripšťa. Takže som sa dnes celkom potešila, že odfičal do roboty, ale nie je to dobré znamenie. :(
Sme tu na malej dedinke, asi tisícpäťsto obyv, ale som blízko hlavného mesta, tam je ich podstatne viac. Muža som aj s črevami vyhnala dolu do skladu, ale pomohla som mu, lebo bol unaveny a chystal aj pre rodičov, a to všetko medzi robotou. Čo sa týka jedla, môj muž je asi tak desať jedál celý život. Nové neochutná, ani keby mu za to zaplatili. Keď ho presvedčím, že sa neotrávi a že to môže vždy vypluť, ochutná maličkú kôpku, povie, že dobré a tým to skončí, lebo sa viac toho nedotkne. No a surovú stravu ani nehovorím, kúsok surového šampiňóna alebo cukety by nezjedol, ani keby mu mali hlavu odseknúť. Oni sú tu všetci hlboko presvedčený, že surová strava je hlboko otrávenááááá. Ja si naservírujem papriky, cukety, uhorky, baklažány a oni ma sledujú, ako to pojedám, a sú pripravenízasiahnuť, keď sa v rámci náhlej otravy zrútim zo stoličky. :o Naposledy na mužovu oslavu narodenín priniesol každý niečo, no zelenina vôbec nič, al našla som dva pomaranče a pár artičokov, tak zlupnúť. Samozrejme tí, ktorí ma nepoznajú sa hneˇpustili do kázne o vyvážene diéte, medzi inými aj jedna presvedčená zdrav sestra. Tu ľudia nepočúvajú, každý chce mať pravdu, aby sa cítil, čo najmúdrejší, čo je ďaľšia vec, čo sa mi nepáči, takže nemalo zmysel ich presviedčať, aj tak som sa k slovu nedostala. Aj tu sa radšej starajú o veci iných než o svoje, ale ja by som sa viac bála o nich - kopec klobás, kopec cestovín s mletým mäsom a nakoniec tie pečené chúdence ovečky. Teda nie celkom, koniec bol plno kávy, vína a iného alkoholu a koláčiky a zákusky. Už sa mi podarilo aj moju mačku presvedčiť, aby ochutnala zelený list, ale týchto tu....
Ja napredujem super, už pár dní raw, odolala som aj vianočným dobrotám, aj tak mi v poslednej dobe nič nechutí. Na Sardinke ma okrem ovozelu priamo v záhrade a muža nič moc neteší, robota sa ťažko hľadá a ľudia sú tu nevľúdni. Snad sa to čoskoro zmení, lebo sa cítim ako králik v zajatí. Ale už asi aj králikovi odzvonilo, lebo predtým mi muž nosil zeleninku, aby mapotešil a teraz pôsobením zvláštnych energií, mu to začalo vadiť. Dospela som k tomu, že potrebujem relax, tak brázdinet a čítam knihy a cica mi robí spoločnosť. Myslím, že dve kočky v dome si užijú srandy. Hlavne, keď tá jedna lozí po poličkách a všetko zhadzuje. Ale nepindá a spokojne vrní. 8)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

Hm, to je zvláštne, na akú rodinku si naďabila. Na Sardínii som nebola, ale napr. na Elbe áno a tam jedli aj domáci veľa ovocia a zeleniny v surovom stave. Pamätám si na vynikajúce šaláty s olivovým olejom. No, je to škoda. Ale láska vraj hory prenáša, láska robí divy :wink:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

:roll: To na tebe koukají i když jíš tak normální věci jako syrovou papriku, okurku...? To jsi tedy opravdu natrefila. Byla jsem v Itálii dvakrát (z toho jednou hory) a přišlo mi, že syrový ovozel vcelku frčí.
Co se týče vztahu, určitě hodně komunikace. Řekni muži, jak se cítíš, co se ti nelíbí, proč. A dej na intuici; sama uvnitř víš, co chceš.
Přeji hodně pozitivní energie!!!
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

dnes zaslado obchodu doplnit zasoby,lebo bolo dva dni zatvorene. Plno ludi v nasom malom marketiku, ale vyber ovocia a zeleniny tam maju celkom slusny. Dnes doniesli aj ananasy, ale boli citit plesnou, tak nebrat, skoda, sa mi slinky zbiehali. Zatial co som ja ozbijala pol zelovocu, sa nikto pri tom chladaku nezastavil, hoci je uplne na zaciatku a clovek ho ma rovno pred ocami. V rade som bola na konci, tak som spehovala, co ti ludia vlastne nakupili. Po ovozeli ani stopy. Same cestoviny, suche salamy a syry a litre vina. Zacinam pocitovat, ze som sa ocitla v nejakej pomylenej casti talianska. Sardinia je nezavisla bunka, to sa o taliansku vlastne neda ani hovorit. Dost ludi sa tu dozije stovky a viac, a tito tu my vravia, ze to je stravou. No iste, staci sa pozriet na tych patdesiatnikov na rozpadnutie. Ti strocni sa nestravovali ako dnes, bo chudoba. Zaklad ovozel, nejaky chleba a strukoviny. A potom ten blby zvyk pit vino na obed aj na veceru. Raz som zabudla kupit, muz dosiel z prace unaveny, jak sa dozvedel, ze bez vina, vystartoval kupit. Tomu hovorim sila. Ale ako hovorim, nie je sam, tu je to proste tak. Ovozel tu vacsinou varia, okrem ladoveho salatu, fenyklu, v lete uhorky a stonkoveho zeleru, ti daju vsetko uvarene alebo nakladane v sladkokyslom. Tato generacia stovkova iste nebude.
Ja pokracujem super, dneska som ochutnala rukolu, co som si nasadila v zahradke, je vyborna, taka mierne korenista. A stavim pomarance, mam tu totiz strom plny pomarancov a nejako sa pod tou tarchou sklana. Dojedala som kokos orech a kocka mi nedala pokoj, tak som jej dala, zjedla tri kusky. Macka, co je kokosy. :lol:
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Dakujem za pozitivnu energiu, myslim, ze jej budem potrebovat viac nez dost. m:-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

nancycka píše: mam tu totiz strom plny pomarancov
Juuu, tak to ti úprimne závidím. :wink:
A aké vínko pije muž - biele, červené? Suché?
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Pomarance su odroda vanilka, ja mam radsej kyslejsie, ale na stavicku uplne mnamacke. Vino tu piju cervene, polosladke, je dobre, vola sa Monika di Sardegna. Ak dojde tak aj cannonau, stale ale sardske. Alebo moscatino, to je biele, sladucke, take mustove, ale to len tak za poharik obcas, lebo robi hlavybol. A este sa ponukaju dvoma likermi, obidva robia doma: limonello z citronovych bio supiek a mirto z bobuliek jedneho kricka, co sa podoba na cucoriedky, ale vraj rastie iba tu. Ked sa tu nejake tie modre bobulky ocitnu, su v nebezpeci, ich vyjedam skor nez sa stihnu premenit na mirto. V zahradke mam aj salviu, mentu a rozmarin, teraz nam len tak same zacali rast paradajky a spenat. Fakt staci mala zahradka a clovek ma o jedlo postarane. O tom som mohla v panelaku iba snivat. :? :D
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nancycka

Příspěvek od awa »

Čtu tvé příspěvky pravidelně a upřímně zjišťuju, že jsem měla o Sardinii naivní představy...Podle fotek čísélka je to krásný kout země, ale jak se tam doopravdy žije, to ukáže žití s domorodci v úzkém kontaktu.
Co se týká nákupu Čechů, tak i jejich košíky jsou velmi podobné...ale my zase nejsme proklamováni jako národ stoletých, ale obézních...
Přiznám se, že kdybych tam musela žít za podobných podmínek a odejít by nebylo řešení, tak bych si asi vytvořila svůj vlastní svět. Předpokládám, že bych napsala román, a to v rámci zachování duševního zdraví a vyrovnaného přístupu k okolí....
Včera jsem se koukala na dokument o Portugalsku a taky jsem dostala chuť na čerstvé naranče...tak tady to je to krásné, co máš. Taky tvoje čiči je bezva, myslím, že Epony psala, že její kocour taky kokos...Kočky dokáží dát víc než my jim...PMN dokáží být některé neskonale krásné.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: nancycka

Příspěvek od k.winky »

Taky tvoje čiči je bezva, myslím, že Epony psala, že její kocour taky kokos...Kočky dokáží dát víc než my jim...PMN dokáží být některé neskonale krásné.
Už si z toho dělám i legraci, moje micinky obě jsou po kokosu jak posedlé ... Jakmile vidí, že beru do ruky palici a jdu rozbíjet hned se obě přiřítí aby taky kousek dostali (:-) Musím jím to tedy víc naporcovat, ale můžou se po tom utlouct ... Kocourek ani tolik ne, ale kočina zbožňuje ještě avokádo a kapustu ... kapustu mi vždycky tahá z talíře, mrška :) a Od avokáda jí dávám vždycky olízat pecku a když už jí chci vyhodit, tak se na mě urazí :D

jsou to roztomilá zvířátka, soužití s nimi je radost :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nancycka

Příspěvek od awa »

Kočky kokosačky... (:-)
Co to máte za extra číčy? Ty moje dvě mršky nevycválané jsou jenom a jenom masožravé....Ještě ten můj pes kope za vitouše!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: nancycka

Příspěvek od veri »

Jak tu o tom tak mluvíte, tak to jdu zkusit na tu naši kočičí čtyřku, stejně mi zbyl nějaký kokos od oběda :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

Nancycka: vidíš, zahrádka, číča... :)

Když člověk poznává lidi více do hloubky než na dovolené, může to být zklamání. Uvidíš; třeba tam narazíš ještě na dobré lidi (a možná je máš už kolem sebe zakuklené). Dokud si nejsi jistá s prostředím atd, prcek by nebyl dobrý nápad. Do celé situace vidíš nejlépe ty sama, takže už mlčím.
Měj se hezky a pozitivně a pozdravuj čičinu s kokosem.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

S tou dvolenou je to ciastocne pravda. Chodila som sem sice 4 roky, ale tak nejak na striedcku, kvoli skole, par mesiacov tu a par mesiacov u nas. Ale teraz, ked je na mne rozganizovat si zivot, spoznavam aj negativa. Mozno to nebude az tae hrozne, ked najdem par fajn ludi. Ale musim uznat, ze taliani maju skor naturu mat profit, kde sa len da, a mne to pripada troska falosne. Mne sa v nasich koncinach pacilo viac. Asi sa len musim naucit brat ich s rezervou, ale ako som pisala, na povrchne kamaratstva si asi nezvyknem nikdy.
S drobcom pockat, kedze sme teraz nejako na noze. Ale clovek nema nikdy istotu. Niekedy sa zda, ze vsetko je fajn a naraz s to zruti ako domcek z karat. Zatial mam micu a je s nou fajn. Muz micu nechcel, vraj su to nepritulne zvierata, nakoniec vysvitlo, ze nikdy ziadnu nemal. Ako som si vsimla, muzom casto vadi ta nezavislost maciek, mica si totiz rozmysli, ci chce nieco urobit alebo nie. Asi to bude matnieco so zenami.....Teraz, ked sa k nemu rano mica tuli, je z toho cely bez seba.
Vcera som robila poriadky v spajzke, aby ma nelakali chute. Zbavila som sa roznych maskrt, co by mi narobili len sarapatu. Sa z toho tesim a odolavam naporom zaludocneho mozgu celkom uspesne. Kolko mame hned miesta. Clovek je niekedy plny blbosti v dome, aj v sebe. Sice nie je jar, ale mam chut troska sa poupratovat. Tak sup do toho. :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

Jééj, Nancycka. Aj ja upratujem - momentálne počítačovú skriňu (máme v obývačke takú skriňu na administratívne záležitosti + počítač a keď ju zavrieš, tak sa to tvári ako kus obývačky, nie kancelária :-) - no, ale väčšinou je to otvorené (:-) Počítač musí byť v obývačke, lebo do izieb, kde sa spí, som ho nepovolila :twisted:
Bez milosti vyhadzujem blbosti a tých človek nahromadí... :oops: :roll:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

já včera po návratu z venku taky uklízela, po delší době. :)
Ja pc tam kde spím, mít musím, protože místnost je jedna. Ale na noc vypínám a celou noc větrám, pod peřinou až po uši. Dnes přijede spolubydla; tak uvidím, zda větrání bude mít pokračování, nebo se mi zatrhne.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Tak uz je to tu. Muz si vsimol, ze to s tym ovozelom myslim vazne a zatal prvy protest: vraj musim jest nejake maso a teda ze mi pripravi pekny platok konskeho viacmenej na surovo, vraj je to zdrave na cervene krvinky. Som sa jako zasmiala, ze ci podla neho ovozelu nieco zdrave chyba? Potom nasledovali dalsie zaujimave poznamky typu: kolko vydrzim ficat na takej stve, nieze odpadnem, mam sa setrit, ked trochu schudnem, mam prestat. Sak som sa nedala na anorekticku predsa. Co som vam hovorila? Tu je dovera k ovozelu nula percent. A este - vraj neschudnem, ked budem jest ovocie....Tak som mojmu vystrojila zemiakove halusky s tou ich omackou a cordon blu, aby nahodou neodpadol. Ale citim sa tak lahucko, ze ma ani nenapadlo ochutnat, co je supeeer.
Citim troska hlavybol, taky zvlastny a je mi troska zima, tak zvnutra, to bude asi tou ocistou. Zajtra sa chystam na odber krvi, to som zvedava, co tam vycitaju. Muz je dnes mily, seka dobrotu a ja som sa rozhodla, ze budem jeho pripadne postuchy a pokusy o hadku ignorovat. Na blby dotaz ziadna odpoved. Ale zda sa, ze nemusim. Uz aj slniecko vykuklo, aj ked lenzubate, a ja pokracujem v upratovani a tesim sa, ze nie som sama. :D 8)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

nancycka píše: Citim troska hlavybol, taky zvlastny a je mi troska zima, tak zvnutra, to bude asi tou ocistou.
Pôstuješ?
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Nie, praveze nepostujem. Jem ale iba ovocie a zeleninu a nejaky ten vlasak a pijem odstavene pomarance. Predtym som jedla vegansky. Vela ovozelu a nejaky ten celozrnny chlieb a tak. Mozno jem malo, ale to sa mi nezda - rano ovcie, naobed a na veceru dost zeleniny a niekolkko mandli a vlasakov a ked je hlad, pijem stavu alebo zobnem ovocie. Na vita som preskocila posledny decembrovy den, co je pat dni. Taksom myslela, ze to moze byt tou zmenou.
Raz som bola stopercent na vita viac nez dva mesiace, ale hrozne som vychudla, zo 65 na 51kg a fakt som vyzerala ako mrtvola, tak som zaradila vegana. Bolo to prvykrat a myslim, ze strach bol na mieste. Dufam, ze tentoraz to nebude az take divoke. Ale keby vas napadl nejaka dobra rada, budem vdacna. :)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

A este som chcela dodat, ze nepostujem, lebo som par dni skusala zaradit aspon jeden den, ale poobede mi uz byva zle a musim nieco zle. Ked si chcem spravit odlahceny den, musim s dat lahke ranajky a cely den popijat teply caj.
Nechcela by som uz klesnut na 51kg. Nielen z estetickej stranky. Ludia si mysleli, ze som chora a pytali sa ma, co mi je. Zacala som byt aj dost slaba, aj ked zle mi nebyvalo. Pracovala som, tak som to troska rozchodila. Dufam, ze to teraz tak nebude, inak neviem, co pravim. Niezeby som mala strach, ale musim aj pracovat a makat na dome a tiez by sa clovek nemal citit slaby - ako som klesla pod 54, zacala ta slabost. No uvidime. :roll:
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Tu vam posielam fotu nasho domceka, c som uz davno slubovala. Za tym oknom napravo som ja s pocitacom, tam si nastudovavam vitariana:
PICT5963.jpg
PICT5963.jpg (69.51 KiB) Zobrazeno 13004 x
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

Veď v takom domčeku obklopenom citrusmi sa vám musí žiť ako v raji :!: Verím, že raz tvojmu mužovi spadne sladký pomaranč rovno na hlavu a on sa zobudí zo zakliatia :P
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

To je nádhera, ten domek!
K váze: za čas může zase stoupat, ale je to individuální. Někde tu na to bude celé vlákno, myslím. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nancycka

Příspěvek od awa »

Krásná fotka! Už zase slintam na čerstvý pomeranč, ne ten kauflandový... :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: nancycka

Příspěvek od buc11 »

awa píše:Krásná fotka! Už zase slintam na čerstvý pomeranč, ne ten kauflandový... :lol:
PMN všechno je skvělý, místo, rovnoběžka, ovoce, akorát toho chlapíka bych vyměnil
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

(:-) m:-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

nancycka píše:Nie, praveze nepostujem. Jem ale iba ovocie a zeleninu a nejaky ten vlasak a pijem odstavene pomarance.
Rozhodne nejis malicko. Zadny strach, nenech se zviklat. Poslouchej sama sebe, ne lidi okolo, ktere Tve telo a Tve pocity neciti. Zvlast, jestli jsi byla vegan, nebude Ti delat komunikace s telem problemy. Je to snadny! A kdyz si nebudes jista, prijd se zeptat mezi nas. Rozhodne k tomu mame vice co rici, nez lidi, kteri ani nerozeznaji ovoce od zeleniny! Vykasli se na vahu, nechapu, kolik lidi tady resi vahu. Proc?? Vaha si jde nahoru, dolu.... no a? Neprala bych Ti videt, jak jsem vypadala po prvnim 17-ti dnovem pustu... smrtka vypada lip... telo se mi skladalo zpatky dohromady asi rok. Ale to, ze jsem shodila krome kosti temer vse, nebylo z nejedeni, ale z toho, ze se toho telo potrebovalo zbavit. Bylo to nezdrave, neco, co telo nepotrebovalo. Pak zacalo nabirat svalstvo a tuk ze zdraveho zakladu. Jake bylo prekvapeni, kdyz uz jsem pri dalsim delsim pustu neshodila nic... Pochop, ze telo se dobreho nezbavuje. Zbavuje se spatneho. Pokud jsi nemocna a telo se toho chce zbavit, nebran mu. Neboj, Zacni cvicit, jist dle sveho svedomi a uvidis, ze casem se to srovna. "Casem" znamena tak dlouho, jak dlouho to uzna Tvoje telo za vhodne. Pro kazdeho je to jinak dlouhy cas, protoze kazdy si resi svoji "minulost". NIKDY JSEM NEBYLA SCHOPNA TAKOVYCH FYZICKYCH A PSYCHICKYCH VYKONU, JAKO NA VITASTRAVE. Pokud odpadnes, bude to Tvoje rozhodnuti, ale ne schopnost Tveho tela zit na vitastrave. Psychika dokaze divy, pokus se zbavit tech otravnych reci Tveho okoli. Ja to resim tak, ze nejdriv lidi upozornim, ze jsem svepravna a jedine ja si budu urcovat, co do sveho zaludku dam... a pokud to nejsou schopni ani po case (kazdemu davam jinak dlouhy cas, dle uvazeni), prestavam se s nima stykat, protoze pokud nekomu nestojim za to, aby respektovali me rozhodnuti, jak ja nalozim sama se sebou, nestoji mi pro zmenu oni za to, abych se s nima stykala a uz vubec ne, abych s nimi probirala pro me tak intimni vec, jako stravovani sama sebe. Do meho sexualniho zivota a do meho stravovani nikomu nic neni, leda, ze se ja sama rozhodnu tam nekoho pustit. m:-)
Drzim palce, vim, ze to nemas lehky, ale Ty to zvladnes. Kdyz jsi dokazala zit ve spolecnosti jako veganka, zvladnes to i jako vitarianka. Prestan se omlouvat ostatnim, za to, jak zijes!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

nancycka píše:Tu vam posielam fotu nasho domceka, c som uz davno slubovala.
[/attachment]
Krasna fotka, tam musi byt krasne :P !
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

buc11 píše:
awa píše:Krásná fotka! Už zase slintam na čerstvý pomeranč, ne ten kauflandový... :lol:
PMN všechno je skvělý, místo, rovnoběžka, ovoce, akorát toho chlapíka bych vyměnil
No, ja taky :evil:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

Jáááj, chúďa Nancycka. Ale fakt je, že niečo sa rozchodiť vôbec nedá... A stará pravda vraví, že je lepšie sa vrátiť z polovičnej cesty. I keď... príklady priťahujú a prajem Nancycke, aby zvládla preprogramovať mužíčkove myslenie. Ale že to bude tvrdý oriešok, niet pochýb...
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Vcera vecer som osvetlovala muzikovi, ako je to s vita. Hovoril, ze ako myslienka suhlasi, ale on by to nedokazal. Tak bol nadseny a povedal, ze mi drzi palce. Vcera sme obedovali u svokry, lebo som musela ist do hlavneho mesta kvoli odberu krvi. Som jej zvestovala, z chcem hocijaky ovozel, ale surovy. Nejako nemala namietky, az pri cestovinach zapotila, ze si ani cestoviny, ved su dietne. Takze vobec nepochopila, o com je rec. Pri obede som bola pozorovana ako laboratorne zviera, ze vraj ci to zjem take surove. Ale poobede mi ostala taka hrozna zima zvnutra a dostala som teplotu, tak som nevedela, z coho to moze byt. Nevedela som sa nijakovsky zohriat. Mozno preto, ze som na to vita teraz preskocila len tak po hlave, mozno mi to nerobi dobre. Muzik konstatoval, ze ma vidi taku zivsiu, vraj zo mna sala energia - nemohla som verit vlastnym usiam, zeby sa to tak rychlo prejavilo. Ale citim sa zatial fajn, som zvedava, ako vyjdu vysledky na stitnu, mala som ist totiz na kontrolu uz niekolko krat, ale nebola som, naposledy pred rokom. Tak pokracujem v snazeni, zatial nikto z okolia nerype, a dakujem vam za podporu. :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od Katarína »

Cau, Nancyka, tiez sa pridavam k Tvojim podporovatelom. :wink: Drz sa!
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

nancycka píše: Ale poobede mi ostala taka hrozna zima zvnutra a dostala som teplotu, tak som nevedela, z coho to moze byt. Nevedela som sa nijakovsky zohriat.
Teplota neni nemoc, v telo neco vnima jako vetrelce a automaticky zvysi teplotu, aby vetrelce znicilo. Sotva se to povede, teplotu snizi. Osobne v tom nevidim negativum... spis pozitivum, ze je telo schopno takhle okamzite reagovat.
Odpovědět