nancycka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

Nancy, ty mas ten zdravotni stav jako detektivku. :(
Ja ted zase znovu cetla Zazracnou detoxikaci od Morseho a jeste jsem si vytahla svoje vysledky z imunologickeho vysetreni ze zimy (stitna zlaza mi z toho taky nevysla nejak nadherne, ale hrozne spis streva, ledviny, jatra atd) a pada mi celist z toho, jak je vsechno v tele propojene a mala chybka (dejme tomu jatra) nekde muze odstartovat problemy jinde v tele. Cim driv se prijde na to, kde je chyba, tim lepe. Vyhrabala jsem Malachovu Totalni detoxikaci a precetla si znovu co on pise o ruznych organech atd.
A je to stale dokola - hlavne streva, ledviny a jatra (zacinam v duchu znovu chvalit Sarika za jaterni ocisty...). Kdyz nestaci tyto oblasti, uklada se "bordel" i do lymfy, vaziva, svalu, ale i do mozku... Hodne toho roztoci prave i nevhodna strava, ktera ale nemusi byt jen jednoduse syrova a tim zdrava. Me pri imuno testech na potraviny vysel jako nevhodny napr i celer, cibule, lusteniny atd a samozrejme daleko horsi srajdy jako mliko a spol.
Samotne vhodne jidlo ale asi k uzdraveni opravdu nestaci. Zdravi neni jen o tom. Vsak vis. Uz jen proto pryc od mista, kde se necitis ok. Stres umi zamavat s telem poradne.
No vsak ale bude lip a lip. Dozen doktory k diagnoze (doufam, ze UZ ...) a sama si "zprijemnuj" stav tim co Ti dela dobre (i vita)...
Drz se!!! Akce, akce, akce. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

vies, ako velmi mi pomahaju tvoje slova....
ja si myslim, ze nebudem mat istotne nejaky velky problem, inak by za tie roky bolo uz po mne, bude to iste nieco male, co pmaly nastrbuje zdravie aj inym organom. telo dlhodob taku kompenzaciu nezvlada. citim to, ze taci malo, to spravne, a vsetko sa vyriesi.
no a s tym tresom mas svatu pravdu, este to vsetko zhorsuje.
dnes som musela ist na odber, lebo ho minule zabudli nabrat, normalne nemam problem, pichn, tecie, ma peknu farbu a nie je mi zle. dnes peklo ako nikdy. najprv nabral jednu zilu a ta cela opuchla, tak sa bal, ze praskne. ale vytiekla z nej uplne divna krv, same priesvitne a v tom akoby chumace cerveneho. aj on bol z toho puk. potom mi prislo v momente tak hrozne zle, ze ma musel vylozit na lehatko. nabral dalsiu zilu, ktora je celkom fajn, ale nic nechcelo tiect. hmatal pulz a povedal, ze musim mat tlak zalostne nizky.....
kedy nizky, kedy vysoky....pred odberom som dostala prednasku, ze som nepoliala zahradu, vak polieva vzdy on aj vcera polial, vraj mam mysliet na vsetko. som podotkla, ze vraj robim plno inych veci - a dostala som peknu odpoved - ze nevidno, ze by som nieco robila. tak sa nediv, ze z toho nemohol uz ani moj tlak. ked som vysla modra, zelena, chvilu sa choval pekne, ale nezabudol nadiktovat pokyny. je to fakt na prd.
potlacim na doktora, aby sa pohol....lieky by sa mi zisli, lebo potrebujem silu do prace a na presun. ale ked to bude pridlho a nebude sa to dat vydrzat, porobim u nas. len uz som len krocik od rozlustenia, tak sa mi nechce zas zacinat od zaciatku.
myslim, ze ma co robit s mojim zdravim, ze nenechavam dobre odist zlu energiu, ktora ku mne prichadza. a neviem sa riadne nazlostit, akoze tu zlost vybit, a potom ma dusi. aj v rodine som mala vzdy tazku poziciu, za vsetko ma karhali, a sa citim uz odmalicka taka ´´udusena´´, niekedy sa to lepsi najdem svoj mier. nerada sa k mame preto vraciam, nemame dobry vztah, ale viem, ze aj ked mi nevie velmi pomoct, mam dvere otvorene hlavne, ked sa mam s nejakym partnerom zle, to mi vzdy zdoraznovala, a vie, o com hovori, prezila si peklo s mojim otcom. vlastne otcom sa to neda nazvat ani pre vztah k detom.
dakujem ti za ponuknutu pomoc, som ti velmi vdacna, citim v tebe velku oporu. najprv si musim vsetko zariadit a dufam, ze coskoro ficim. :(
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

a druha velka mudrost - ludi spoznas, az ked pride na lamanie chleba. skoro pred desiatimi rokmi som bola par mesiacov s jednym muzom zo severu ostrova. cely cas sme ostali v kontakte a cely ca, hlavne odkedy vie, ze by som rada odisla, ponuka pomoc - financnu, ze prepusti najomnicku a mozem ostat v jeho malom prenajatom byte. som mu pisala, ci by som u neho nemohla nechat nejake veci a ked si zarobim, by mi ich v balikoch poslal. povedal, ze peniaze bohuzial nema a ani nenaznacil nic o byte. bla bla. ale som to od neho cakala, vzdy som mala taky dojem. podla mna si mysli, ze na to nedojde, tak sa podujal, ale nemam z toho dobry pocit.
moj byvaly ocenil, ze mal navarene, pripravene, tam bol iny problem. ako ludia sme si boli blizky. ale s tymto,ani netusim co ma k nemu naviazalo. teraz,ked ho pozorujem, sa javi ako typ cloveka, s ktorym by som nikdy predtym nechcela byt, bo malo spolocneho, hlavne, co sa tyka zmyslu zivota. a narusa moj pokoj, je pre mna taky energeticky votrelec, uz som to davnejsie vycitila. ked je blizko mna, mam neklud, citim taky chaos - aj ked sa nic nedeje. mala by som si nastudovat nieco o karme a energiach. tusim tam bude hacik.
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: nancycka

Příspěvek od Sinuhet »

Zkus krátké hladovky, a potom dlouhé a uvidíš
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

To jsem rada, ze aspon takhle malicko muzu pomoct, ale nebyla jsem si jista, aby ti moje slova prisla vhod...
nancycka píše:kedy nizky, kedy vysoky....pred odberom som dostala prednasku, ze som nepoliala zahradu, vak polieva vzdy on aj vcera polial, vraj mam mysliet na vsetko. som podotkla, ze vraj robim plno inych veci - a dostala som peknu odpoved - ze nevidno, ze by som nieco robila. tak sa nediv, ze z toho nemohol uz ani moj tlak. ked som vysla modra, zelena, chvilu sa choval pekne, ale nezabudol nadiktovat pokyny. je to fakt na prd.
U techto typu se, Nancy, nezavdecis. Pamatuji na den, kdy jsem se doma fakt nadrela a udelala praci, ktera se tam nedelala buhvi jak dlouho. Pote jsem si jen vyslechla, co vse je spatne a co je potreba udelat dal, a ze se vlastne celkem flakam a zajima me jen more. Ano, more miluju, ale doma jsem nic nezanedbavala, dokonce jsem denne varila atd. Ale jako by cekal na chybku (nekdy smesnou az vykonstruovanou) a mohl mi ji omlatit o hlavu a dokazat svou prevahu. Nebo jsem se chystala vecer ven (on mel stejne fotbal v tv) a najednou zacal rikat co by bylo potreba udelat. Uz jsem byla oblecena, ucesana, a nervy z kazdodenni buzerace na pochodu. Tak to schytal tak, ze jsem se bala, aby po mem navratu nebyly moje veci prede dvermi. Nebyly. Byl milouckej, aby nahodou nehrozil konec vztahu. Ale me taky dela problem vybuchnout a rvat na toho koho mam rada, jak pises, ze to dusis v sobe... Pak az do konce jsme se hadali jak psi (sousede museli byt na vetvi a obcas jsme se chytli i na ulici atd) a pres veskere emoce, to podle me uz nebyla laska. Kdyz odesel rano z domu, jasala jsem a netesila se vlastne na jeho navrat. Neco jako popisujes. Ale to vsechno jen kvuli jeho chovani. Nemohu nechat po sobe slapat.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

nancycka píše:potlacim na doktora, aby sa pohol....lieky by sa mi zisli, lebo potrebujem silu do prace a na presun. ale ked to bude pridlho a nebude sa to dat vydrzat, porobim u nas. len uz som len krocik od rozlustenia, tak sa mi nechce zas zacinat od zaciatku.
to je asi pravda... drzim pesti.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

nancycka píše:myslim, ze ma co robit s mojim zdravim, ze nenechavam dobre odist zlu energiu, ktora ku mne prichadza. a neviem sa riadne nazlostit, akoze tu zlost vybit, a potom ma dusi. aj v rodine som mala vzdy tazku poziciu, za vsetko ma karhali, a sa citim uz odmalicka taka ´´udusena´´, niekedy sa to lepsi najdem svoj mier. nerada sa k mame preto vraciam, nemame dobry vztah, ale viem, ze aj ked mi nevie velmi pomoct, mam dvere otvorene hlavne, ked sa mam s nejakym partnerom zle, to mi vzdy zdoraznovala, a vie, o com hovori, prezila si peklo s mojim otcom. vlastne otcom sa to neda nazvat ani pre vztah k detom.
jj, rozhodne to ma co delat se zdravim. Proto jsem doufala, ze zustanes nejakym lepsim zpusobem (nez ted) na Sardince. Zmena prostredi muze dusi pomoct najit daleko vetsi klid nez kdyz se o to se skripenim zubu snazi na miste, kde se neciti uplne ok. Ale ted jsi v situaci ze jen zvolit mensi zlo, pokud se teda nevyjadruju nejak nevhodne. Pamatuju jak jsem se odnekud vratila a mela jsem pry srovnane a proudici vsechny cakry, ackoli pred odjezdem to byl pry des. Nektera mista cloveku pomahaji sama o sobe. Hlavne se musi citit dobre. S tim dusenim veci v sobe by to chtelo neco udelat. Je fakt, ze sve detsvi si s sebou vezem na karce, ale nemuzeme se tomu poddat. Nekdo chvali kineziologii atd, ale to je na kazdem, jak mu to vyhovuje. Kus prace na sobe clovek muze udelat i sam. Zacatek je i pojmenovani priciny - to je dost dobre a to uz jsi asi udelala...
ps: vcelku me sedi tva razna kamoska ktera okomentovala tohoto posledniho partnera. Od te by se dalo take ucit. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

nancycka píše:a druha velka mudrost - ludi spoznas, az ked pride na lamanie chleba.
:( :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

nancycka píše: ale s tymto,ani netusim co ma k nemu naviazalo. teraz,ked ho pozorujem, sa javi ako typ cloveka, s ktorym by som nikdy predtym nechcela byt, bo malo spolocneho, hlavne, co sa tyka zmyslu zivota. a narusa moj pokoj, je pre mna taky energeticky votrelec, uz som to davnejsie vycitila. ked je blizko mna, mam neklud, citim taky chaos - aj ked sa nic nedeje. mala by som si nastudovat nieco o karme a energiach. tusim tam bude hacik.
to je "normalni" (ve smyslu caste), Nancy. K takovym zaverum dochazi ruzne pary. Jak bys s jeho chovanim taky mela citit klid a harmonii, ze. Jenze tak se nechoval na zacatku a tva intuice byla utlumena hormony, domnelym spolecnym humorem atd... Mozna se znate z min. zivotu a mozna ne. Mozna si jen hodne pral, aby jste byli spolu. A prani, to ma silu.
Takze ja si ted preju at se situace konecne otoci v tvuj prospech!!!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

aj ja si zelam velmi velmi, aby v mojom zivote nastala pozitivna zmena

to sinuhet: nad hladovkami som rozmyslala, pozdava sa mi ich mechanizmus, parkrat som skusala jednotku, ale vecer mi vzdy bolo hrozne zle, tocila sa mi hlava, na zvracanie, akoby som stracala vedomie. potom som to uz radsej neskusala.
teraz moja stitka nereagovala na eutyrox a tak som skumala, kedy nastava situacia, ako ta moja. a vyzera to na nedostatocnu cinnost hypofyzy, pravdepodobne v dosledku toho zapalu, co mam roky v tele. hypofyza vyraba viacere hormony, a ked ich z nejakeho dovodu nevyraba, vola sa to hypopituitarizmus. hormon stitnej zlazy mam prakticky stale na nule napriek eutyroxu, zrejme nevyraba dostatocne ani adiureticky hormon, ktory reguluje vodu a tak pijem a cikam, ale pritom je telo dehydrovane, a ja sa nacikam aj kazdych dvadsat minut okolo 4 litrov denne.vola sa to diabetes insipidus. takze si ten hormon treba striekat do nosa. najcastejie pri tejto poruche chyba ja hormon kortikotropny ACTH, no a ten napriklad po 18 hodin nejedenia aktivuje speci setriaci a potom cistiaci rezim. mne uz aj v pokoji chyba, takze tie problemy pri hladovke boli zrejme z toho. teraz mam prikazany pravidelny stravovaci rezim a zakaz narocnych diet a hladoviek, a coskoro mi daju nahradu toho hormonu. okrem tychto hormonov vyraba stitka aj ine, napriklad rastovy, ktory ked dospelym chyba, redukuju sa svaly a pribuda tukova masa, co by vesvetlovalo okrem zapalu tie hrozne bolesti vo svaloch za posledne mesiace, niekedy ani ruky nedokazem zdvihnut, ani chodit. no a potom dalsie, napriklad pre plodnost, ktore, ak chce zena otehotniet, tiez musia umelo dodavat, inak jej cyklus riadi hormonalna antikoncepcia. tot trocha mediciny.
preto hovorim, z keby sa tymto zvlastnym zapalom zaoberali predtym, nemuselo to dojst az do celkoveho hormonalneho zlyhania. cakam na vysledky, niektore uz su, niektore treba dokoncit. doktora to ale velmi netrapilo, preco hodnoty nesedia a stanovil najfrekventovanejsiu diagnozu, opacnu k tej mojej. ked som si to sama nastudovala, isla som za inym doktorom, som mu objasnila moje teorie aj s vysledkami za posledny rok a ten sa cudoval, ako to zanedbali. tot k doktorom. tak si diagnozy sledujem sama a patram, ako sa co v tele chova a myslim, ze k diagnoze som sa po 14 rokov dopracovala predovsetkym ja sama ale kedze su to veci velmi malo sa vyskytujuce, nikoho to nenapadne a aj ked to nacrtnem, nechcu tomu verit. esteze som nasla super doktora, ktory rad predpise to, co moze a rad si vypocuje moje teorie a vdaka tomu sa tomu uz prichadza na zub......
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

inak aby to nebolo leno doktoroch a chlapoch, vsuvka o jedle:

jedna osoba z rodiny mi priniesla zemiaky bio, co pestuje jej babka. no taku nadhernu konzistenciu som este nevidela, dokonca aj surove su sladucke a chutne. doniesla aj divy cesnak, maly, ale velmi silny s chutou velmi odlisnou od kupovaneho, taky velmi aromaticky.
ja uz dva dni pojedam surovu cukinu, mala taky zvlastny tvar, ako presypacie hodiny, velmi sladka, ako tekvica, vyyyyborna. a pojedam aj cerveny melon, ten som zaplatila a tusim aj dost draho, ale vynikajuci chrumkavy, stavnaty a v strede sladucky.
okrem toho ultra ripe marhule, ktore mi privodili niekolkonasobnu navstevu hygienickych zariadeni, ale boli bohovske. a kupila som si par jablcok golden, tie milujem.
tot moje menu. dnes som ochutnala troska zo zeleninovej polievky, ale mala som pocit, ze sa mi po tych crevnych prehankach po nej ulavilo.
vonku je hrozne teplo, neda sa tam vydrzat. aj macky si chladia bruska na kamenoch, co mame v zahrade. idem vyrabat limonadu z citronov, uz su zrele, padaju a skvele osviezia. tak na zdravie....
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: nancycka

Příspěvek od Jindra »

Pavluska píše:U techto typu se, Nancy, nezavdecis. Pamatuji na den, kdy jsem se doma fakt nadrela a udelala praci, ktera se tam nedelala buhvi jak dlouho. Pote jsem si jen vyslechla, co vse je spatne a co je potreba udelat dal, a ze se vlastne celkem flakam a zajima me jen more. Ano, more miluju, ale doma jsem nic nezanedbavala, dokonce jsem denne varila atd. Ale jako by cekal na chybku (nekdy smesnou az vykonstruovanou) a mohl mi ji omlatit o hlavu a dokazat svou prevahu
Tohle mi pripomina taky moje obdobi. Nerikal jsem vyslovene, ze manzelka prd dela, ale v duchu jsem mel ten pocit. Ufff, jeste ze jsem to pred temi roky nerikal nahlas, ikdyz z myho chovani to mohlo byt znat; musel bych se ted zpetne stydet. No, pak jsem ale byl nekolik dni doma s detma a protoze mi uklid bytu nevadi, obcas jsem vyluxoval, vytrel, vypral pradlo apod. a zjistil jsem, ze to da dost prace a hlavne zabere dost casu. Od ty doby jsem snad nikdy nemel pocit, ze by manzelka nic nedelala, i kdyz to tak trebas na prvni pohled vypadalo. Ono je potreba, aby si chlap zkusil starat se par dni o domacnost (tim myslim starat se a ne valet sunky u televize), on pak bude mluvit jinak.
Pavluska píše:Kdyz odesel rano z domu, jasala jsem a netesila se vlastne na jeho navrat. Neco jako popisujes. Ale to vsechno jen kvuli jeho chovani. Nemohu nechat po sobe slapat.
Tohle je mi taky povedomy. Pred nejakym casem mi tohle taky manzelka rikala. Jsem rad, ze mi to otevrene rekla, protoze ja se konstruktivni kritice nebranim a ne vzdy si clovek uvedomi, ze druheho nejak nechtene zranuje, otravuje, stresuje. Myslim, ze uz je to za nami, verim ze jsem se polepsil - vidim to dle manzelciny spokojenosti, neni mezi nami to napeti co bylo.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

nancycka píše:aj ja si zelam velmi velmi, aby v mojom zivote nastala pozitivna zmena
musi

m:-)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše:Tohle mi pripomina taky moje obdobi. Nerikal jsem vyslovene, ze manzelka prd dela, ale v duchu jsem mel ten pocit. Ufff, jeste ze jsem to pred temi roky nerikal nahlas, ikdyz z myho chovani to mohlo byt znat; musel bych se ted zpetne stydet. No, pak jsem ale byl nekolik dni doma s detma a protoze mi uklid bytu nevadi, obcas jsem vyluxoval, vytrel, vypral pradlo apod. a zjistil jsem, ze to da dost prace a hlavne zabere dost casu. Od ty doby jsem snad nikdy nemel pocit, ze by manzelka nic nedelala, i kdyz to tak trebas na prvni pohled vypadalo. Ono je potreba, aby si chlap zkusil starat se par dni o domacnost (tim myslim starat se a ne valet sunky u televize), on pak bude mluvit jinak.
Tak jeste ze jsi to nerikal. :) Ale i tak nejsi prototyp o kterem pisu. U nas probihalo jeste hodne jinych "zajimavych" veci, nejen neoceneni domaci prace... ale do detailu nejdu. Uz jsem ho proprala dost.
Par dni se starat o domacnost ... tomu memu nic jinemu nezbyvalo protoze s nim zadna zena dlouhodobeji nevydrzela (a sam bydli uz nejaky ten cas, cca 18 let s mezidobimi kdy s nim nekdo chvili vysel). Takze by asi mel tusit co to obnasi.
Naposledy upravil(a) Pavluska dne pát črc 23, 2010 19:12, celkem upraveno 2 x.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše:
Pavluska píše:Kdyz odesel rano z domu, jasala jsem a netesila se vlastne na jeho navrat. Neco jako popisujes. Ale to vsechno jen kvuli jeho chovani. Nemohu nechat po sobe slapat.
Tohle je mi taky povedomy. Pred nejakym casem mi tohle taky manzelka rikala. Jsem rad, ze mi to otevrene rekla, protoze ja se konstruktivni kritice nebranim a ne vzdy si clovek uvedomi, ze druheho nejak nechtene zranuje, otravuje, stresuje. Myslim, ze uz je to za nami, verim ze jsem se polepsil - vidim to dle manzelciny spokojenosti, neni mezi nami to napeti co bylo.
Uf!!! Prave ze se nebranis konstruktivni kritice...
Manzelka muze byt rada ze ma doma prave Tebe. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

nancycka píše: a pojedam aj cerveny melon, ten som zaplatila a tusim aj dost draho, ale vynikajuci chrumkavy, stavnaty a v strede sladucky
Mnaaam :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

aj ten moj chlap vie, co to znamena starat sa o domacnost a tak, tiez roky zil sam, az na hore spominane kratke obdobia, kedy s nim niekto vydrzal, ale tie zenstiny u neho nikdy nebyvali nastalo, spolu s nim.
to mas fajn, a teda hlavne tvoja manzelka, ze mas rad konstruktivnu kritiku. ja chcem s mojim prebrat nejaky problem a uz pocujem len ´´ano, ano´´ takym hnusnym tonom, akoby hovoril: sklapni a bez do prdele, aj tak mam pravdu ja. nikdy sa neospravedlni, proste sa stalo a nechce o tom ani pocut. neda sa s nim rozpravat, takeho partnera som fakt este nemala, proste narcis - zalubeny sam do seba, pan nepremozitelny, co sa nikdy nepomyli a spravne je len to, co urobi on. asi by som ho mala poliat, aby z tej nafukanosti neuschol.

vcera som cumela na telku na jednu dokumentarnu relaciu, davaju tam same zaujimave veci. vcera o vyzive: vychvalili ovozel, ze ma jedinecne vlastnosti a ze je to prve a zakladne, co nam priroda ponuka. potom tam bol nejaky profesor a hovoril o mase: maso je dolezita potravina, lebo sme z masa...... to jak keby slon povedal: zeriem stromy, lebo som z listia. tak som sa nasrdila, skoro to muz prepol. tento prof asi nesleduje moc vyskumy a nepozna nebezpecnu atkinsonovu bielkovinovu dietu a tak. skoro ma slahlo. to uz fakt ten priemysel nevie, ako sa spropagovat.

ja som vyrobila domaci luhovany caj zo suseneho ovocia, aby chlap nepil tie umele humusy, na pocudovanie mu to chuti, chvali, aj limonada natural citron mu ide. pri jeho vyberavosti zvlastne.
mne prisli chute na zemiakovu placku, to som uz roky rokuce nejedla. ale kvoli jednej sa do toho nepustim ani nahodou, a tak veselo odolavam chutiam a kupila som si radsej mini hrusticky, vsetko lokalne a vacsinou bio. je to citit na chuti. len su typ pieskove, ja mam radsej tie chrumkave e kyslaste, ale aj tak mnamka. :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: nancycka

Příspěvek od Jindra »

nancycka píše:ja chcem s mojim prebrat nejaky problem a uz pocujem len ´´ano, ano´´ takym hnusnym tonom, akoby hovoril: sklapni a bez do prdele, aj tak mam pravdu ja. nikdy sa neospravedlni, proste sa stalo a nechce o tom ani pocut. neda sa s nim rozpravat, takeho partnera som fakt este nemala, proste narcis - zalubeny sam do seba, pan nepremozitelny, co sa nikdy nepomyli a spravne je len to, co urobi on
Znám pár takovejch chlapů a stydím se za ně. Chlap má být ženě oporou a pomocí. Někdy je mi z té mužské ješitnosti zle a jsem rád, že nejsem ženská (že s takovým nějakým ješitou nemusím žít)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

nancycka píše: ja chcem s mojim prebrat nejaky problem a uz pocujem len ´´ano, ano´´ takym hnusnym tonom, akoby hovoril: sklapni a bez do prdele, aj tak mam pravdu ja. nikdy sa neospravedlni, proste sa stalo a nechce o tom ani pocut. neda sa s nim rozpravat, takeho partnera som fakt este nemala, proste narcis - zalubeny sam do seba, pan nepremozitelny, co sa nikdy nepomyli a spravne je len to, co urobi on. asi by som ho mala poliat, aby z tej nafukanosti neuschol.
znam. ;.) Ja tohle az tak zazila jen s nim. Nebudou to bratranci?
Ale ok, dost pomluv. Vsak i ti narcisaci maji dobre stranky. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše: že s takovým nějakým ješitou nemusím žít
To nemusi nikdo! :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

nancycka píše: to jak keby slon povedal: zeriem stromy, lebo som z listia.
:lol:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

som sa neozyvala niekolko dni, jeden dovod bol dedinska oslava, ktora sa kona kazdy rok, muz bol spoluorganizatorom, tak som troska pomahala. nakoniec nam to pekne vyslo, styri vecery, prvy otvorenie s tombolou a karaoke, druhy vecer sardske tance a ine rezke hudbicky, druhy vecer stare rockerske talianske, treti vecer klasicke tance. ludia boli spokojni, ja som sa na rockovom veceri fajne zabavila, spravili aj cislo pre deti, kde bol pinocchio, snehulienka a jack sparrow, ten mladik mal fakt svoju dlhu bradu zapletenu do vrkocikov. tak sme kazdy vecer pripravili veceru pre 20 osob, aby sa mali kde najest. bolo to fajn, ale aj muz je vystaveny. :)
druha vec je, ze mi konecne prisli vysledky z vysetreni, ktore som pytala niekolko mesiacov a nikto mi ich nechcel dat spravit, vraj to nie je moj pripad. vysli uplne otrasne a zle, hormony, ktore boli pred dvoma mesiacmi na nule, su v dvojitej porcii a plus ine veci. doktor ma hned poslal na urgentne vysetrenie, tak tam ide v stredu. podla tych vysledkov sa zda, ze mam zapal hypofyzy, ktory by sa samozrejme mohol rozsirit, alebo kadeco este vyviest a tiez nieco s oblickami, ktore nereaguju na hormon, ktory je vysoky, a nezadrziavaju vodu a moze to byt dosledok zacinajucej pohromy. aj to som ich pytala, tych super doktorov, lebo som mala par vysledkov naznacujucich, ze nieco nie je v poriadku. snad v stredu najdem doktora, ktory mi predpise vsetky tieto vysetrenia. a dufam, ze mi daju protizapalovu liecbu, ktoru odmietali, lebo inak sa z tejto slamastiky nedostanem. a ked sa toto vsetko nahodou naozaj potvrdi, vratim sa za tymi idiotmi doktormi a medzi oci im priklincujem tie vysledky, aby si nabuduce pamatali, ze ma maju pocuvat, ked chcem nejake vysetrenie. :(
tak som trpitel, boli ma cely clovek, svaly, oblicky, hlava, mam teplotu, a je mi fakt nanic. mam pocit, ze ked s tym nic neurobia, uz to asi nevydrzim, uz je to rok, odkedy sa to velmi zhorsilo, ale uz sa to neda vydrzat.........
radost mi robi ale zahradka, prave nam dozrievaju male zlte slivky, a dostala som aj par balikov malych cherry sladkych rajciniek, cerstve cibulky, tak si s drahym kazime dych paradajkovym salatom.....
idem akurat zbierat kapary, inak zakvitnu, ale mne sa pacia tie, kde je uz vnutri skoro hotovy kvietok, su take sladke a jemne......
pekny dnik vsetkym :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

nancycka píše: snad v stredu najdem doktora, ktory mi predpise vsetky tieto vysetrenia. a dufam, ze mi daju protizapalovu liecbu, ktoru odmietali, lebo inak sa z tejto slamastiky nedostanem. a ked sa toto vsetko nahodou naozaj potvrdi, vratim sa za tymi idiotmi doktormi a medzi oci im priklincujem tie vysledky, aby si nabuduce pamatali, ze ma maju pocuvat, ked chcem nejake vysetrenie. :(
Tak snad uz bude jasno!!! A líp. :!:

Nancy a ty kapary jis/jite syrove nebo nakladate?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

kapary moc surove nejem, uz ked ich otrhnem, maju taku prilis prenikavu vonu, tie male su horke, tie velke, ktore sa chystaju zakvitnut, su sladsie....my ich davame do domaceho octa, nechame odstat a potom pouzivame. ja ich oplachnem a niekedy len tak zobnem. niekto ich naklada do hrubozrnej soli, ale potom su hrozne slane a daju sa pouzit len do varenia. ale myslim, ze surove nic moc, nieco ako olivy, je to horke, naklada sa to, aby to stratilo horkost. my ich vacsinou konzumujeme pomaly, teraz mame este zasoby z minuleho leta.
uz zacali padat zlte slivky, to je ale dobrota. kupila som par zelenych chrumkavych jablcok. tu mam to stastie, ze vacsina urody je lokalneho povodu, dokonca aj maso a mlieko, tych ludi osobne poznas, ale aj tak si treba davat pozor. tu sa ale ziadne skandaly s jedlom lokalneho povodu nevyskytli, vzdy len s dovozom.
zajtra mam tu dolezitu lekarsku prehliadku, tusim ani nezaspim dnes vecer, velmi od toho zavisi, ako sa veci pohnu...
idem si hladat kocurika,od vcera som ho nevidela, ani na veceru neprisiel, ani teraz necaka pred dverami, nie je to jeho styl....
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

pavluska, posielam ti tuto krasnu piesen, teda pre mna krasnu, uryvok bol pouzity v reklame na enel, neviem, ci aj u nas, ja som ju potom hladala a teraz konecne nasla. spevacka sa vola yael naim a pesnicka far far. skusim hodit link, ale neviem, ci sa mi to podari.


http://www.youtube.com/watch?v=ajcRFpJBLQ8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

nancycka píše:kapary moc surove nejem, uz ked ich otrhnem, maju taku prilis prenikavu vonu, tie male su horke, tie velke, ktore sa chystaju zakvitnut, su sladsie....my ich davame do domaceho octa, nechame odstat a potom pouzivame. ja ich oplachnem a niekedy len tak zobnem. niekto ich naklada do hrubozrnej soli, ale potom su hrozne slane a daju sa pouzit len do varenia. ale myslim, ze surove nic moc, nieco ako olivy, je to horke, naklada sa to, aby to stratilo horkost. my ich vacsinou konzumujeme pomaly, teraz mame este zasoby z minuleho leta.
aha. :) Já loni našla keř, ale neodvážila jsem se ochutnat -nevěřila jsem svým botanickým schopnostem. Tak jsem o nic nepřišla. Jestli to chutná jako syrové olivy... aaa. :lol:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

nancycka píše:pavluska, posielam ti tuto krasnu piesen, teda pre mna krasnu, uryvok bol pouzity v reklame na enel, neviem, ci aj u nas, ja som ju potom hladala a teraz konecne nasla. spevacka sa vola yael naim a pesnicka far far. skusim hodit link, ale neviem, ci sa mi to podari.
http://www.youtube.com/watch?v=ajcRFpJBLQ8
Znám zpěvačku, ale tahle písnička je pro mě nová, myslím, a pěkné osvěžení v té mé monořecké hudbě. Děkuji, už mě nikdo dlouho písničku neposlal. :D

Ať to zítra všechno klapne!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od Katarína »

Ahoj, nancycka, sa mi zasa podarilo prist na forum aspon na skok.

Som si precitala tuto poslednu stranku... uf. Plny suhlas s Pavluskou, od takeho cloveka odpras co najskor. Nemas nejakeho dobreho kamosa alebo kamosku, ktori by Ta mohli aspon docasne prichylit aj hned teraz? Ved zbalenie par slivak trva kratko a na svete je tolko fajn kvalitnych ludi :D. Do sukromneho zivota si nechaj vstupit iba takych. Ostatnym nech sa samozrejme tiez dari, ale nech si idu svojou vlastnou cestou.

Drzim palce, aby sa Ti zlepsilo zdravie a usidlil pokoj v dusi. Je to vzajomne cele prepojene, ved vies.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

po dlhej dobe davam vediet, ze existujem, ale za slovo vitarian z mojich ust sa teda musim hanbit. mam dni, ked doslova tuzim po cerstvom ovoci - hlavne a stavnatej zeleninke - uhorky a iceberg. ked vidim varene, az citim nevolnost. potom mam dni, kedy je to naopak. asi to bude tym, ze mam nejake zmatene obdobie, a to vo vsetkom.
som este na sardinke, doktori sa uz rozbehli,vlastne by uz mali koncit. zistili par zaujimavych diagnoz. hlavna je - nediferencovane ochorenie spojiva, z toho vyplyvaju niektore dalsie - plucna hypertenzia a myopatia - zatial nespecifikovana, asi polymyozitida. takze, ked sa hybem, lapam po dychu a bolia ma svaly celeho tela, vyjst schody je len sen, aj niektore ine bezne pohyby. ked ustanu vysetrenia, pretoze pravdepodobne budu musiet upravi diagnozu, co bude niekedy vo februari, chcem si urobit ten ocakavany smerodajny vylet na slovensko. zatial meditujem, s kym a ako chcem prezit svoj zivot.
ale ked sa mam priznat - je mi uplne nanic. ovocie perfektne odlahci a zmierni tu otrasnu unavu a bolesti, ale mysel je uplne zmatena. akoby som bola pred zavaznou zivotnou metou. v noci mi prebieha v mysli cely moj zivot, vsetky mozne situacie. a v jednom sne prisiel anjel a svojim rozhovorom ma priviedol k zaveru, ze smrti sa netreba bat, ze je len prechodom do inej existencie. neviete nahodou, co to moze znamenat? lebo ja sa uz citim dementna, pamat mi uplne zlyhava, vobec to nie som ja. urobili mi aj rezonanciu mozgu, ale stopy tam nie su, co je fajn. este dva dni som bola otravena z toho magnetickeho roztoku, teda nikdy viac....teraz ma caka biopsia svalu.
inak strava raz nechut raz obzerstvo, mam zo zahrady krasne granatove jablka, inak chrumem aj normalne klasicke lokalne jablcka a teraz je cas cerstveho fenyklu. mala som zacat s liecbou, lebo sa stale horsim, kortizon a plaquenil, ale musim este pockat kvoli biopsii. je to totiz horsie nez sa predpokladalo. niektore dni nedokazem ani vstat, aka som unavena a ubolena. asi by mi bolo najlepsie pri mame - dve chorlave, by sme si pomohli apochopili sa. chlap mi uz nehovori, ze som leniva, uz ma videl v otrasnom stave a aj lekarske spravy.ale toho uz moc neriesim, lebo uz dlhsie citim, ze to zreme nie je ta prava osoba pre mna. lenze teraz si treba podla toho zariadit zivot, ze......optimisticky cakam, kym sa mi troska navratia sily.

a este musim dodat - BLAHOZELAM SARIK, az teraz pomaly citam, som sa dozvedela tie krasne novinky. zelam Vam vsetko najlepsie. :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

Nancy, jaképak hanbení. ;) Takže Tě budou doktoři ještě zkoumat. Přeju moc sil a odhodlání se ze všeho dostat! Jestli by pomohly ty léky, tak ať je můžeš pak co nejdřív nasadit. Případně zkusit kontaktovat někoho, kdo měl podobné příznaky, diagnózu. Ale to už asi děláš.
Sen byl třeba i o ukončení současného stavu; že se nemáš bát smrti, může být paralela s ukončením (smrti) vztahu... odpověď máš jen Ty sama v sobě... Aspoň, že teď muž neprudí a pochopil, že potřebuješ jakoustakous podporu než se z toho dostaneš.
DRŽ SE!!!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

Doufam ze je vsechno lepsi...???
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

ahoj pavluska, v podstate sa toho vela nezmenilo, urobili svalovu biopsiu a vyzera to na myozotidu. plaquenil som zle znasala, tak ma nechali len na nizkych davkach kortizonu, ale nie je to bohvieco. strava pokrivkava, snazim sa jest co najviac suroveho, ked uz nemozem odolat, snazim sa jest vareny iba obed, aj to velmi lahky. stala sa mi jedna dolezita vec - napriek antikoncepcii som otehotnela, hned som to spoznala podla priznakov, tak som vysadila tabletky, ale o mrnousa som prisla. kedze mam uz skoro tridsar, lekari mi radia rozmyslat nad tehotenstvom kvoli dvom dovodom: potom mi mozu dat silnejsie lieky, ktore su ale toxicke a pred tehotenstvom ich treba na dlhu dobu vysadit, a pretoze mam dva druhy antifosfolipidovych latok a teda problemy s trombozou a zrazanlivostou krvi a hrozi vysoka potratovost. do toho ten lupus, ktory je zrejme zakladny uraz vsetkeho........s priatelom sme sa pomerili, teda vlastne to dost zalezi aj odo mna, aky respekt mam k sebe a k nemu. tak sme sa rozhodli, ze vysadim tabletky, vlastne je to aj fajn, uz som nad tym rozmyslala, a ked sa zadari malicky, tak sa potesime. tak sa snazim dodrziavat co najviac surovojedenie a mentalne sa pripravujem. inak tu na sardinii je hrozna kriza, malo prace, prepustaju, uz sa to zacina troska lepsit, ale je to bieda. ale je tu kludny zivot a uz by mi asi vadilo zit vo velkom meste. urobila som aj skok do blavy na tri tyzdne, pozdravila som mamcu, vybavila urady, ale citim sa viac doma tu, to je fajn, uz som sa v tej blave citila tak cudzo, vsetko zmenene, chaos,ale som rada takej kratsej navsteve. tot njuvinky. inak vsuvka, hrozne mi zachutili jablka, je to teraz moj zaklad, plus pomarance z nasho stromu, uz zacinaju aj melony, tak mnamka. ale uz zacinaju aj patnast centimetrove kobylky v zahrade :)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od martin_hk »

nancycka píše:po dlhej dobe davam vediet, ze existujem, ale za slovo vitarian z mojich ust sa teda musim hanbit. mam dni, ked doslova tuzim po cerstvom ovoci - hlavne a stavnatej zeleninke - uhorky a iceberg. ked vidim varene, az citim nevolnost. potom mam dni, kedy je to naopak. asi to bude tym, ze mam nejake zmatene obdobie, a to vo vsetkom.
som este na sardinke, doktori sa uz rozbehli,vlastne by uz mali koncit. zistili par zaujimavych diagnoz. hlavna je - nediferencovane ochorenie spojiva, z toho vyplyvaju niektore dalsie - plucna hypertenzia a myopatia - zatial nespecifikovana, asi polymyozitida. takze, ked sa hybem, lapam po dychu a bolia ma svaly celeho tela, vyjst schody je len sen, aj niektore ine bezne pohyby. ked ustanu vysetrenia, pretoze pravdepodobne budu musiet upravi diagnozu, co bude niekedy vo februari, chcem si urobit ten ocakavany smerodajny vylet na slovensko. zatial meditujem, s kym a ako chcem prezit svoj zivot.
ale ked sa mam priznat - je mi uplne nanic. ovocie perfektne odlahci a zmierni tu otrasnu unavu a bolesti, ale mysel je uplne zmatena. akoby som bola pred zavaznou zivotnou metou. v noci mi prebieha v mysli cely moj zivot, vsetky mozne situacie. a v jednom sne prisiel anjel a svojim rozhovorom ma priviedol k zaveru, ze smrti sa netreba bat, ze je len prechodom do inej existencie. neviete nahodou, co to moze znamenat? lebo ja sa uz citim dementna, pamat mi uplne zlyhava, vobec to nie som ja. urobili mi aj rezonanciu mozgu, ale stopy tam nie su, co je fajn. este dva dni som bola otravena z toho magnetickeho roztoku, teda nikdy viac....teraz ma caka biopsia svalu.
inak strava raz nechut raz obzerstvo, mam zo zahrady krasne granatove jablka, inak chrumem aj normalne klasicke lokalne jablcka a teraz je cas cerstveho fenyklu. mala som zacat s liecbou, lebo sa stale horsim, kortizon a plaquenil, ale musim este pockat kvoli biopsii. je to totiz horsie nez sa predpokladalo. niektore dni nedokazem ani vstat, aka som unavena a ubolena. asi by mi bolo najlepsie pri mame - dve chorlave, by sme si pomohli apochopili sa. chlap mi uz nehovori, ze som leniva, uz ma videl v otrasnom stave a aj lekarske spravy.ale toho uz moc neriesim, lebo uz dlhsie citim, ze to zreme nie je ta prava osoba pre mna. lenze teraz si treba podla toho zariadit zivot, ze......optimisticky cakam, kym sa mi troska navratia sily.

a este musim dodat - BLAHOZELAM SARIK, az teraz pomaly citam, som sa dozvedela tie krasne novinky. zelam Vam vsetko najlepsie. :)

Radil bych kontaktovat paní Partykovou. Léčitelné jsou i různé autoimunitní choroby, jen to vyžaduje potřebnou vůli, většinou suchým půstem, plus co největší podíl syrového. Ale nechci zacházet do detailů, abych nenapsal něco nepřesně, sám mám co dělat se zdravím, tudíž si umím představit, jak se cítíš. Přeji Ti nezlomnou víru a odhodlání vydobýt si zdraví zpět...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: nancycka

Příspěvek od 2olfess »

Ahoj, z Itálie bych taky nechtěl odcházet, kdybych si tam zvykl :wink: .
A jsi pořád se stejným partnerem, pochopil jsem to správně?
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

dakujem za vsetky pekne zelane veci, bude to tazky a pomaly boj. tu partykovu iste skusim. ta moja diagnoza je vlastne systemovy lupus, ale mam tam aj myozitidu a ine veci. uz si zvykam. poznavam svoje moznosti a to, co mi telo naznacuje, a ide to troska lepsie.
som stale s tym istym partnerom, zda sa, ze sme dozreli. vztah je totiz aj o slobode a ja som mala pocit, ze sa odo mna automaticky vsetko ocakava, ono to tak bolo. a citila som, ze musim robit, co sa odo mna ocakava. ale teraz som to ja. a veci idu fajn.
sardinia je krasna, troska zaostala, ale to nie vzdy v negativnom zmysle. uz by som nemenila. som na malej kludnej dedinke, odskocim si do mesta, kedy chcem a s internetom uz nie som odrezana, snad sa mi podari najst aj nejaku malu pracicku.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

Nancy, jsem rada, ze jsi se ozvala. Preju hodne odhodlani pri leceni a at jde vsechno co nejlip! Jsou tam doktori nakloneni alternativam? Nebo jen poradili nasadit ty leky po diteti? No, hlavne, ze Te varovali s tim tehotenstvim a muzes se podle toho zaridit... drzim pesti i na nohou!!!
nancycka píše: som stale s tym istym partnerom, zda sa, ze sme dozreli. vztah je totiz aj o slobode a ja som mala pocit, ze sa odo mna automaticky vsetko ocakava, ono to tak bolo. a citila som, ze musim robit, co sa odo mna ocakava. ale teraz som to ja. a veci idu fajn.
Jsem prekvapena, ale verim, ze vis co delas. A jak jsi toho dosahla? Jak jsem mela tamtoho podobneho partnera, tak obcas premyslim, jestli jsem neco nemela delat jinak atd. Asi hlavne komunikace. Rict v klidu (vyloucit emoce; obcas tezke ze?! hlavne kdyz zvysi hlas druha strana) co vadi, co clovek citi, nedusit to v sobe, vnitrne se nevzdalovat a neseparovat...?
jj a svoboda...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

pavluska, ked si citam tvoj dennik, akoby som citala moje myslienky, vo viacerych aspektoch. tych par partnerov, co som mala, mali rozne chyby, ale v niecom sa pripominali - chceli vlastnit. po case vyzadovali nech som taka, ako chceli. a ja dobracka som verila, ze ked sa budem vo vztahu snazit, bude fajn. ale to tak nie je, lebo casto som sa snazila len ja, a tak sa vztah menil na otroctvo a utrpenie. tento partner ma svoje muchy, a obcas sproste reci a nejaku blbu reakciu, ale je zodpovedny k zivotu, k povinnostiam, viem, ze sa o mna postara a pre deti bude super otec. nevidim dovod, ze by som mala hladat niekoho noveho. tohto uz aspon poznam. mozno by ten nasledujuci chlap nemal ani tieto kvalitu, takpovediac zivotuuzitocne.
dhuha vec, je presne, co pises ty. naucila som sa nebrat vsetko osobne tragicky, narovinu, snzim sa bez emocii, mu poviem svoje a sledujem si svoj zivot. nasla som svoju slobodu vo vztahu, nie som posluhovac. ale to trvalo, mam skoro tridsat. a ked ma tento chlap nasere, stanem sa svetobeznikom, budem cestovat a tak.....uz nemam strach z konca vztahu, prvykrat v zivote, a tak ho prezivam stastnejsie, nelpim na nom slepo a hlavne si uvedomujem seba samu.
nie som ani ja stopro vita, snazim sa, ale uz nie za kazdu cenu. nie je to to najdolezitejsie v zivote. moj jedalnicek je prevzne raw, lebo to tak citim, obcas lahke vegan jedlo. nejake velke ulety som nemavala ani predtym, vzdy mi to robilo zle, napriklad smazene, prilis sladke. takze jedalnicek bol vzdy o nieco zdravsi od mojho okolia. a preferujem lokalne ovozely, aj pretoze som k tomu nutena, tu v tychto sardskych koncinach moc exotiky nevozia, akurat ananas.
pavluska, drzim ti palce, nech ti vsetko vyjde, kym som na sardinii - lebo nikdy sa nevie, kludne mozes prist, kedy budes chciet, citim ta ako velmi spriaznenu dusu. citim z tvojich poslednych prispevkov nejake zvlastne dojmy, tak teda vela stastia do tvojich nasledujuch krokov a rozhodnuti.
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

este k tym doktorom, su to smradi, poslali ma kolkokrat prec, ze nic nemam, lebo nie som typicky priebeh klinickeho obrazu. tak som si to nastudovavala sama a dobiedzala som, co maju robit. po hadkach a dobiedzani, aby mali pokoj, mi dali spravit, co som chcela a mala som pravdu ja. potrvrdili diagnozu, uz ju mam oficialnu a konecne za dost veci nemusim platit, lebo je to tu ako vzacna chronicka choroba.nediferencovane ochorenie spojiva. taky systemovy lupus nezaskatulkovatelny tymi ich pravidlami. takze o alternativach ani reci. dieta by sa mi zislo - v zmysle, citim, ze sa mi stale pomaly prihorsuje a ktovie, ci to potom este bude mozne, alebo velmi riskantne. teda cakat prilis nie, ale za kazdu cenu nie. takze s doktormi stale tak - proti prudu :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

Nancy, nebyt bourky co tu triska, mas dlouhy prispevek od Pavlusky... ale bohuzel. Priste. Drz se.
ps: jdu si to zatim napsat do wordu. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

Tak nez skocim do pyzama, to sem hazu:

Nancy, to Te lituju, ze ctes muj denicek. Nedavno na me vykoukl nejaky stary prispevek nekde tady na foru a mela jsem lehci sok. Takove vykriky do tmy. :) Jsem schopna popsat x stran ohledne jedne jedine situace, veci, ale tady jak se snazim byt strucna, tak jsou z toho pahyly. Nene, ja uz po sobe radsi nic zpetne cist nebudu. :) Mazat uz ale taky ne. Co uz to uz...
Nancy, s partnery asi podobne, jj. Touha vlastnit. Mam docela silnou potrebu svobody a tohle mi zosklivi i pana Nej. A jasne ze vzdy narazim na nekoho sebevedomeho kdo chce ridit (tady byl preklep rodit, haha) planetu vcetne me. Kdyz nad tim premyslim, tak asi nikdo jiny nema sanci, protoze ja nelovim. Veskera iniciativa je na chlapovi - tim se to selektuje. Nemas to podobne? Jinak tvoje setrvani ve vztahu docela obdivuju. I kdyz me to nejdriv zaskocilo!!! Mozna si prochazis lekci, aniz bys pred ni utikala za jinym partnerem, kde by to mohlo byt podobne... Ze to beres min vazne je nakonec asi dobre, protoze se rika, ze je stastnejsi ten kdo miluje min - nemyslim to doslova, doufam, ze chapes. :) Drzim palce s miminkem. At se pak muzes lecit jakymkoli zpusobem k co nejkvalitnejsimu zivotu. Ono je to vsechno celkove tezke rozhodovani kdyz je ve hre vic veci... Aspon uz netapes, mas diagnozu (od tech "smradu :) ) a vis o opatrnosti ohledne nacasovani ditete...
Verim, ze tvuj partner bude dobry tata. I vzhledem k tomu, kde vyrostl, jak je tam dulezita rodina atd... Jestli je podobny memu ex jak jsem tu o nem kdysi psala, tak to bude dokonce tata paradni a dite\deti ho bude\budou zboznovat. Nekteri "samorosti" maji problemy s partnerstvim, protoze si to dostatecne nenacvicili, ale s deckama jim to zahadnym zpusobem jde. Mozna tim, ze pochazeji z rodiny, kde se na rodinu klade duraz a vsichni se casto stykaji... nevim...
Sladke a smazene mi take nedela dobre, neni to pro telo zadna vyhra. Co med? Medujes? Ja si ted parkrat udelala caj s medem a citronem a i pres citron mi to prislo moc sladky. Chtela jsem si obalit nervy, ale nakonec me to obalovani moc nechutnalo. :)
Moc si vazim nabidky podivat se na Sardinku. Ted bohuzel nejsou finance, ale treba nekdy v budoucnu... to uz vas bude treba i vic v rodine... :) Mam doma knizecku o Sardinii, na kterou me tu kdysi nalakalo Slunicko nebo Ty, uz nevim. Pak jsem tam nikdy nejela.
Zvlastni dojmy z mych poslednich prispevku? Taky mam zvlastni dojmy z mych poslednich dnu. :) Hodne "nahod" atd... je to opravdu zajimave. Pritahuju ted k sobe lidi a situace, ktere asi potrebuju. Rada bych tu o nekom napsala, ale je dost mozne, ze to tu cte (alternativec), tak si nechci nabehnout s tim, jak ho obdivuju... aby nezpychl. Taky jedna slecna, na kterou jsem zirala jak blazen ohledne nahod... No nic, to je na dlouhe povidani. Jinak se procistuji vztahy stavajici a to neni o nic mene zajimave. Zjistila jsem (po stopadesate), ze jsem pro nekoho jen hodna "blbka", ale o tom taky nemuzu psat. Buhvi kdo tu na netu brouzda. :)
Tak se drz, "Sardinko" a vyfot nam treba nejakou vypasenou kobylku. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: nancycka

Příspěvek od Vejmutovka »

Lupus jako mnoho dalších autoimunních onemocnění může mít psychické příčiny a asi není náhoda, že jím trpí převážně ženy. Nemám žádnou osobní zkušenost s touto nemocí, tak tu nebudu nic plácat, ale vím o slečně, která jím trpěla roky na základě nezdravé rodinné situace a po úspěšné psychoterapii se její stav zlepšil natolik, že dokonce otěhotněla a porodila zdravé dítě. Ono když tělo takhle útočí samo na sebe, nedělá to pro nic za nic, čili se vyplatí zvážit, jestli se nezaměřit hlavně tímto směrem. Přeju samé úspěchy
Pinus strobus
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

ano, aj ja verim, ze nieco pravdy na tom bude, ze choroby ovplyvnuje aj nas psychicky stav. urcite plati, ze ked je clovek vyrovnany a kludny, jeho stavu to iba pomoze, ale neviem posudit, ci je cela pricina len to. pokial viem od mamy, ale aj spatne si pospominam, mala som iste priznaky naozaj uz od malicka, neviem, ci uz od takeho ranneho veku mozu byt tie psychicke vplyvy az take silne. a hned po narodeni som mala problemy s imunitou a davali mi na posilnenie injekcie. takze podla mna nejaka ta porucha alebo predispozicia sa tam mohla uz nachadzat skor, ale tych negativnych vplyvov v detstve som mala naozaj dost a iste to ten stav iba zhorsilo. teraz uz mam dobre obdobie, ale vsetko sa zhorsuje - akoby sa spustila lavina, ale podla mna nie je az taka nezastavitelna, snazim sa najst sposob, ako to ovplyvnit. posledna diagnoza znela lupus a dermatomyozitida, takze dve reumaticke ochorenia ako overlap syndrome. kortizon beriem v nizkych davkach a k tomu plaquenil a azatioprin. museli zacat imunosupresivnu liecbu, pretoze teplota a horucka pretrvavali niekedy aj kazdy den a zhorsovali velmi celkovy stav. nie som z toho nadsena, ale zatial je to jedina vec, co ma troska postavila na nohy a zmiernila sa aj fotosenzibilita.je to zahada, preco clovek ochororie prave na konkretnu chorobu. snazim sa to ovplyvnit zdravou stravou a objavenim tej spravnej mentalnej cesty - mentalneho stavu. ale nie je to lahke. dakujem ti za tvoj zaujimavy nazor, s ktorym suhlasim a prajem vsetko dobre.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nancycka

Příspěvek od rudo »

nancycka,
navrhoval by som na 3 týždne pokus, vysadiť všetko ovocie a jesť len zeleninu a ked ti jej bude málo na zasýtenie, tak aj varenú.

rozhdone by som to skúsil na ukľudnenie imunitného systému

a ešte podľa wolfíka jedol hríby a morské riasi rôzneho druhu.
5 2 8
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

ahojte vita anevita ludkovia, po hrozne dlhej dobe sa znova ozyvam so samymi novinkami....
moj muzik nasadil tento rok nas ovozel na pole a uz kostujeme prve plody, je to krasa, rajciny, uhorky, cukiny, papriky...troska zo vsetkeho, je to uplne o niecom inom nez to kupovane, ta chut je uzasna a aj ked esteticky nie vzdy pekne, ale uplne omamne svojou chutou a bio.....
po dlhom boji s doktormi, po nasadeni kortizonu a imunosopresoru - utlmovaca imunitneho systemu, sa velmi nezmenilo, horucky su sice nizsie, ale vysledky su stale take iste, zapalove markery v krvi pretrvavaju a akoby sa pomaly zvysovali....neospovedaju na liecbu, tak sa zacalo pomyslat na periodicke horucky ktore su genetickeho povodu.......takze si budem musiet pocestovat za genetickymi testami....
dalsia super njuvinka, ze cakame babatko, zacali sme teraz stvrty mesiac....po tom, co som videla, ze choroba ma tendenciu sa zhorsovat a pri silnejsie liecbe, napr cytostatikami, by mi uz tehu nedoporucili, sme sa na to dali....bohuzial liecbu, co mam, nemozem vysadit, lebo ak by prisli vysoke horucky, vraj by to bolo rizikovejsie, nez same lieky, hoci tie mozu vyvolat malformacia, aj ked je to zavisle na davkovani...ale zatial malicke vyzera v poriadku, ma uz sest centimetrov a vysledky na down vysli super a snad nema ani ine ujmy na zdavi, sposobene liekmi ani mojim slabym zdravim....
no a ja sa mam celkom fajn, prvy mesiac som este mavala zvysene teploty a obcas horucku, potom sa to zlepsilo, unava hrozna...ale inak fajn, obcas mi busi srdce,akurat vysledky nevysli moc dobre, vraj zvysene pecenove testy a zapal sa velmi zvysil, takze cakam na kontrolny odber, lebo ked ostane taky vysoky, budu musiet nieco robit, ale co, netusim. predtym sa drzal tak 4, 5 nasobne viac ako maximalny limit, v tehu vyletel ten zapal az na 36krat vyssi nez maximalny limit.....
tak sa modlim, aby vsetko dobre dopadlo, nech to drobatko v pohodicke vybojuje....co sa tyka stravy, uz predtym som jedla vela zeleniny, ci uz surovej alebo lahko podusenej, teraz si brusko pyta same cerstve veci - takze vela suroveho a nejaka dusena zeleninka, varene mi moc nechuti...dokonca ani ryza, co som milovala, ale zato take parky :lol:
zatial som pribrala len pol kila, obezitolog spokojny, lebo som uz aj tak dost tazka, ale prvy mesiac som schudla tri kila, nechutilo mi nic, a odvtedy len to polkilo....
myslim, ze babo si samo vypytalo a dalo ma do laty :lol: akurat snorim tu na vitarianovi nieco o tehu...kedze som doma na rizikovom a mam zachovavat klud a nechodit na slnko - lebo bohuzial za dvadsat rokov este nikto nepochopil, preco mam horucky a preco nereaguju na liecbu a teda, co sa teraz v tehu moze stat.....ked budem v pohodicke, koncom augusta idem na geneticke testy na horucky, ked sa nebude dat, pojdem, ked malicky troska podrastie....som naozaj zvedava, ci nie je moje telo nejakym genetic omylom zle nastavene a vytvara si same zapal, ktory potom trapi vsetky organy.....
velmi sa tesim, ze som po dlhej dobe medzi vami, posielam vam sardinsky pozdrav, tu je teraz asi tak 44 stupnov :roll: a ja mam uz dva dni chut na karotkovu stavu s jablckom, tak dnes sup s nou sem a z tej drene ususim keksik :delicacy: :lol: krasny dnik ludkovia
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

Ahoj Nancy ")
Super že máte domácí ovozel!
nancycka píše: zatial som pribrala len pol kila, obezitolog spokojny, lebo som uz aj tak dost tazka
jen to malé nešiď. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Odpovědět