nancycka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

nancycka píše:Sa tak prehrabavam na nete, hladala som nejake vita stranky a nasla som jednu taliansku, ktora ociernuje vita ako najpomylenejsiu a nebezpecnu dietu. Vraj keby bola pravda, ze vitarianstvo je tak zdrave, vitariani by sa dozili dvojnasobok priemerneho veku a ludia by nepotrebovali lekarov. A bolo tam popisane :) , ako si tito ludia ublizuju. Ten clovek, co to pisal, asi vedel velky prd a vitariana v praxi v zivote nevidel. :?
Potom som nasla nejaky vedecky vyskum na vzorke vitousov, ktory praktizovali vita aspon dva roky. Zistili, ze maju menej svalovej a kosnej hmoty, ale zato kvalitnejsej nez priemerni ludia. Uz si nepamatam, co tam vsetko bolo popisane, ale v prospech vita. Ked uz to dokazuju aj laboratorne vysledky.....Ten, kto pisal ten clanok proti vita by si mal njprv aspon na mesiac, dva vyskusat vita a hned by zistil.
Ja som sice pazrava ako husenica, ale snazim sa byt vita, lebo som zakusila uz nejaky ten ucinok a bolo to fajn, hoci to bolo kratko. Kto nevyskusal, nech neotvara zobacik, mozno mu raz vita pomoze z choroby. Asi sa im nechce existovat na kralika. Ale veda nam fandi. :mrgreen:
Ja furt chripka, mozno to je stresom poslednych dni alebo som nezvladla bacila, ale mam uplne biely jazyk a to nepostujem. Tomu hovorim super atak, teda vlastne ocista. :?
tak me napada kdyz uz se proti vita i broji, asi je to obrana pred utokem zdravyho rozumu do zivotniho stylu, a toho je treba se bat a postavit se proti tomu.
vidis nancy, vidis za sebou vysledky, muzes porovnat kdy ses citila lip. ja uz bych to nevratila. lidi maj pravo se porad citit fajn, usmivat se, nebejt nerudny.
to je dobre, ze veda uz obsahla i vita prirozeny stravovani.
tu chripku si uzij, az budes na 100% vita uz ji nezazijes.
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

lidi maj pravo se porad citit fajn, usmivat se, nebejt nerudny.

To si tak krasne napisala. :D Na mna prisla tieto dni nejaka vlna pokoja. Stravila som iste veci, nejako som sa uzmierila sama so sebou. Sa mi obcas zda, ze sa sama dost neakceptujem a brojim sama proti sebe a preto som taka nekludna. Vzdy ked som na vita, mi do duse zavita taky mier. Aj napriek chripke, ktora ma este trapi, skoro nemam hlas, som vcera nasla volu, vlastne prisla sama, urobit si pekne okolie, mozno, aby sa ta radost odzrkadlila aj navonok. Vyumyvala som domcek, urobila som troska zmien a vobec mi to nepadlo zatazko. Mala som ohromnu radost a vnutri ohromny klud. :D
Dnes som zistila, ze cica je dievca, ze nie je kocur, ako nam tvrdili. Mne sa to zdalo, ale ked nas tak presviedcali.... Tak nam dnes veterinarna sestra potvrdila, ze je to macicka. Tak miesto nici, sa vola nika. Len sme rozmyslali, co s nou, ked dospeje. Tu je v zahrade, ale chodia tu aj ine macky a co potom s maciatkami. Asi sterilizacia, aj ked ma to mrzi, ale topit maciatka, by ma mrzelo asi este viac. Ak by ste vedeli o inom rozumnom rieseni, okrem domaceho vazenia, potesim sa kazdej rade.
No a micka sa uz prejavuje, ta jej puberta, mi ocikala divan v saloniku, musela som vyprat vsetky vankusiky aj matrace. Ale moj klud zauradoval a som to zobrala sportovo, aspon dam do pucu nase dva divany, ktovie, kedy boli oprate. :D
Ja furt raw, tak na devatdesiat, lebo ked som sa snazila hned sto, mi to moc neslo. Takto viem, ze ked chcem, nieco malicko si dam, len taku kostovecku, a tym padom sa mi mysel ukludni a prave naopak, lahsie sa odolava, lebo mysel nic nepyta. V pondelok idem do hlavneho mesta kvoli lekarovi, stavim sa v knihkupectve, ci uz maju tu knizku, uz mala byt a ja sa na nu taaaak tesim.
Dneska dazd a silny vietor, okolo pomarancovnika su popadane narance, dnes bude aj scavicka. :mrgreen:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

To se hezky čte. :) Ať jsi brzy i fit.

A máš holubí poštu...


Mizím konečně k nějakému učení.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

k mačce: buď hlídání nebo ta sterilizace... na balkáně apod ty drobky topí a to fakt ne e e... :cry:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

Pavluška píše:k mačce: buď hlídání nebo ta sterilizace... na balkáně apod ty drobky topí a to fakt ne e e... :cry:
Na slovenských dedinách tiež. Lebo povedzme si to rovno - ako ustrážiš mačku na dedine? Jej funkcia je voľne behať a chytať myši a zabávať sa s kocúrmi :wink:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

taky citim klid od doby co jsem na raw a spokojenost kdyz jsem co nejvic raw ukaznena. ono i na raw se da ulitavat. to vychytas - posledni zbytky denaturovanyho, az poznas, jak ma fungovat zdravy telo a jakej pozitek ti to teprve prinese: budes zivot vnimat z jiny perspektivy, mysl nezastrena, bez chripek a nachlazeni a plna energie. mozna kdyz vydrziz tejden raw, a pak si das vareninu, bude to ten zlomovy bod. tvoje telo vareninu prijme uz jako neco ciziho a s patricnymi vedlejsimi ucinky, toto treba nakopne tvoji mysl, ze priste uz ne. :)
dlouho jsem oznackovani od kocoura nemohla dostat z gauce. sel k tatovi na barak. ale co s kockou, to nevim.
ovoce ti pada primo do klina, jak jinak by se na sardinii dalo zit nez jako raw foodist :)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Ahojte ludkovia. Tak za posledne dni same zle spravy. Vcera som bola na klinike dat si po par rokoch znovu urobit pap-test: cytologiu krcka maternice. Vzdy mi to nejako viac krvacalo, tak som sa vyzbrojila vlozkami. Mam to dam vnutri odjakziva nejake precitlivene a stitka mi v tom nepomaha, este zhorsuje sekreciu. No ale vcera uplny masaker. Ked doktorka odobrala vzorku, sa vydesila a behala okolo mna s vatickami. Vobec nebola spokojna, vraj to velmi krvaca a ani povrch sa jej nepaci, vraj su tam nieco ako odreninky, je to cele prilis cervene a prekrvene a mozno vraj aj nejaky ten polyp, ale nebola si ista. Dovtedy boli vsetci odmerani, ved cudzinka, zrazu sa tam zisli traja doktori a hned ma objednali aj na ine vysetrenia a boli zrazu vsetci mili, az mi to nahnalo strach. Normalne posielaju list s vysledkami do tridsat dni, ale si vypytali cislo, ze hned zavolaju, ked budu mat vysledky z labaku.
Tak som z toho nejaka nesvoja, mame v rodine vela rakoviny, vlastne aj mamina ju ma, aj jej rodicia obidvaja zomreli mladi. Klikla som si na nete nieco o tom a pozrela som si priznaky, vsetky sedeli. Nejako vela veci sedi, o tri tyzdne idem na tie ostatne vysetrenia, este stale mi to zo vcera krvaca.
To budu dlhe tri tyzdne.....Asi prvykrat v zivote som vcera tak silno tuzila po objati, no ziadne sa nekonalo. Muz ma v poslednej dobe tendenciu sa so mnou hadat, hocico urobim alebo poviem, sa mu nepaci. A ked sa chcem o tom porozpravat, zacne na mna utocit, ze som nejaka vycerpana a si sama seba neuvedomujem. Ako som uz pisala, prespava u svojej mamy, ktora na kazdeho rozprava akoby s vycitkami, takze clovek ma pocit, ze odpoved je na obranu. My sme s muzom taketo problemy nemali, vedeli sme debatovat o hocicom, mam pocit, ze v poslednej dobe mu vadi aj ako dycham. Pri vcerajsej situacii som bola cely den mlkva, na obycajnu otazku mi cely den agresivne odpovedal. Tak som sa ho otvorene spytala, co je vo veci, lebo posledne dva mesiace, aj viac, je to horor a je to stale horsie. Vraj moja chyba, ze som vycerpana - asi tazko, prakticky sa ani nevidime. Bude v tom ta mama -on ma potom pocit, ze ho obvinujem z niecoho a zacne sa branit. Tak som mu povedala, ze mi dochadzaju nervy - co je naozaj. Dam tomu este trosku cas, ma ukoncit tam tu pracu a byt viac tu. Ked sa to ani bez vplyvu mamy nezlepsi, asi laska umrela, tak odchod. Rozpravat sa s nim ale neda, vraj je unaveny z prace. Ale bez rozhovoru sa iste veci vyriesit nedaju. Si pripadam ako sluzka v domacnosti. Som sa zredukovala na cus, var a upratuj. Takze sa mi cela situacia prestava pacit.
Knizku este nemaju, uz davno mala byt u mna, vraj v depozitari pre Sardiniu ju nemaju, tak mi ju museli objednat z kontinentu. Co som pisala, tu zaujem o nejake nove veci nula bodov. Troska ma to zdravie nalakalo, tak odo dneska dokedy to bude mozne, budem na stavach, mam riadne zasoby, aj tak by som to sama nezjedla, tak poodstavujem, znami mi nanosili kvoli chripke. Celkom sa ma drzi klud poslednych dni, uz sa ani nad nicim nerozculujem, nema to vyznam. S chorobou uvidime, iste to bude chciet nejaku kuru, a s muzom nula bodov: nech sa snazim akokolvek, je zle, zbytocne som za blazna, takze ticha domacnost a budem cakat, co sa udeje.
Ja som urobila dost krokov k zlepseniu, ale ked druha strana si mysli, ze je vsetko v poriadku, nemienim ja takto zit. A tentoraz to nema s neverami nic spolocneho. To som rychlo prekusla a bolo fajn, som si muzika hyckala. Ale od leta sme nejaki uhadani, akoby on stale hladal zamienky, chyta za slovicka, naposledy sa mu nepacilo ako umyvam riady, hoci styri roky ich tak umyvam. Tak to uz je fakt smiesne. Mam pocit, ze mu vadim, si tu zacinam pripadat nejako naviac, akosi cudzo, asi prichadza obdobie na zvazenie situacie. S mojou mamou moc nemam kontakt, bo nemame moc dovery medzi sebou, ale som nieco potrebovala, tak som jej zavolala a ona mi zacala rozpravat o tom, ci sa obcas zastavim a obzriem, ci som so zivotom a vztahom spokojna, alebo ci len plnim rolu, aka sa odo mna ocakava. Ona vie o com hovori, moj otec bol pijan a nasilnik a ona si prezila vela zleho a odvtedy ostala ostrazita ohladom seba. Tak mi to prislo ako take znamenie. Sorry za tu dlzku, nejako sa to vsetko muselo dostat von, lebo asi zacnem vazne debatovat s mackou. :)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Este som zabudla, som si vcera kupila papaju, ale nie je este zrela, tak pockam a uvidim. Kusok som ochutnala, ale zatial nic moc. Som zvedava, aka bude, ale zatial som na nu vela chvaly nepocula, vraj ma dost zvlastnu chut. Ale zato mam zrelucky ananas. Mnam. :mrgreen:
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Objavila som v zahradke par rastlin aloe vera, tak vyzistim, co sa s tym da porabat. Dostala som povolenie z nej odkrojit, vraj sa tu dobre rozmnozuju kvoli vlhkosti. Jedna znama mi doniesla nejaku stavu aloe vera, ktoru si kupila v amerike, od nejakej speci firmy, ale iste je to sterilizovane....Vraj iba stabilizovane nejakou naturalnou chemiou, ale tomu moc neverim. Skusim a uvidim. :mrgreen:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

Nancy, držím pěsti s testy! A ten mužík by si zasloužil jednu do zubů... Vždyť ty jsi se přizpůsobila, odešla jsi od rodiny, kamarádů - má ti to vynahrazovat. Vliv jeho matky je určitě veliký, ale už je dospělý a prioritou má být partnerka. Snad se to nějak zlepší; nebo dej na svou mamku (i přes tu určitou nedůvěru atd ti přeje jen to nejlepší a ne živoření).
S kočičkou si povídej, ale kdykoli toho bude na tebe příliš, neváhej a piš. Drž se.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

Nancy, tri tydny jsou tak akorat na pekny pust. Zvaz to, nemas co ztratit!
Drzim palce!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nancycka

Příspěvek od awa »

RadkaS píše:Nancy, tri tydny jsou tak akorat na pekny pust. Zvaz to, nemas co ztratit!
Drzim palce!
Je dobré si ale ujasnit, zda ti v dané chvíli půst pomůže odstranit skutečnou příčinu, ne jen příznaky. Pokud je příčina tvého onemocnění ve fyzické úrovni, tak je půst výborný. Pokud se však jedná o " jiný odpad " nehmotného druhu, tak dokud se neodstraní, tak ani půst to nezachrání. Vím, co říkám.
Nejlepší je poslechnout nyní svoji intuici...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

awa píše:
RadkaS píše:Nancy, tri tydny jsou tak akorat na pekny pust. Zvaz to, nemas co ztratit!
Drzim palce!
Je dobré si ale ujasnit, zda ti v dané chvíli půst pomůže odstranit skutečnou příčinu, ne jen příznaky. Pokud je příčina tvého onemocnění ve fyzické úrovni, tak je půst výborný. Pokud se však jedná o " jiný odpad " nehmotného druhu, tak dokud se neodstraní, tak ani půst to nezachrání. Vím, co říkám.
Nejlepší je poslechnout nyní svoji intuici...
No, co jsem mela sanci poznat ja, tak pust jede i na nehmotne urovni... . A take jsem psala na zaklade vlastni zkusenosti >:-)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nancycka

Příspěvek od awa »

RadkaS píše: No, co jsem mela sanci poznat ja, tak pust jede i na nehmotne urovni... . A take jsem psala na zaklade vlastni zkusenosti >:-)
Tak to je v pořádku, ale ne na všech úrovních. Mně osobně se při půstu nepodařilo cíleně a efektivně zpracovat uskladněná traumata během mého dosavadního života, uložená kdesi v podvědomí ( neměla jsem tušení, že je to nezpracované a co tam je! ). S tím si poradil jiný postup. Ale půstování ( tedy spíš po něm ) mi pomohlo k lepší intuici v rozhodování. Během půstu samotného jsem hodně rozkolísaná a spíš náladová, tak jsem si nějaká závažná rozhodnutí v průběhu zakázala. Ale tohle je individuální. Každý je jedinečný na to, abych někomu předkládala, to či ono, jako účinnou metodu pro něj. Každý se musí rozhodnout podle sebe, toho co cítí, na to, co má. Protože ta odpověď je uvnitř každého, a nikdo jiný nás nezná lépe než mi sami.
Naposledy upravil(a) awa dne stř led 28, 2009 22:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nancycka

Příspěvek od awa »

Člověk je po emoční stránce často víc zahumusený, než po té fyzické. A moc lidí, co si i tuhle oblast pravidelně čistí a uklízí neznam...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

nancy, kdyz se to se.e tak vsechno najednou vid. mas kam jit, v pripade radikalniho cinu? jsi na nem financne zavisla? jak ho popisujes, je to typ nerozhodneho cloveka velmi ovlivnitelneho, ted matkou, ktery si resi svoje problemy na ukor tebe. tva mama je chytra. bud na nej zarves, at se sklidni, ze tohle co dela je omezovani osobni svobody, nebo to nech a najdi si lepsi zivot, svobodny. osobne bych na tvuj zdravotni stav spis nasadila piti stav, myslim, ze je to ta breussova metoda, tolikrat zminovana na foru. co nejvic odlehcit, to ti pomuze. pust by byl asi nejlepsi, ale kdo to ma vydrzet.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

awa píše:
RadkaS píše: No, co jsem mela sanci poznat ja, tak pust jede i na nehmotne urovni... . A take jsem psala na zaklade vlastni zkusenosti >:-)
Tak to je v pořádku, ale ne na všech úrovních. Mně osobně se při půstu nepodařilo cíleně a efektivně zpracovat uskladněná traumata během mého dosavadního života, uložená kdesi v podvědomí ( neměla jsem tušení, že je to nezpracované a co tam je! ). S tím si poradil jiný postup. Ale půstování ( tedy spíš po něm ) mi pomohlo k lepší intuici v rozhodování. Během půstu samotného jsem hodně rozkolísaná a spíš náladová, tak jsem si nějaká závažná rozhodnutí v průběhu zakázala. Ale tohle je individuální. Každý je jedinečný na to, abych někomu předkládala, to či ono, jako účinnou metodu pro něj. Každý se musí rozhodnout podle sebe, toho co cítí, na to, co má. Protože ta odpověď je uvnitř každého, a nikdo jiný nás nezná lépe než mi sami.
Ja s Tebou taky souhlasim, myslim, ze mame tak nejak stejnou zkusenost, taky jsem pri pustu koukala, co ze me po psychicke strance jde ven. Taky jsem nechapala, protoze jsem nemela tuseni... Jasne, ze jsem to vsechno nevycistila, ale pust s tim rozhodne hnul, rozhybal nejen to, ale i spoustu jineho. Toto se tezko pise, to se musi zazit, Ty jsi to urcite zazila, tak vis. Ale ten pust jsem zahajila zrejme v takovem podobnem rozpolozeni jako Nancy. A moc dobre si pamatuju, ze ten stav byl natolik atakujici, ze nebylo moc casu se ptat, zda to ci ono. Vedela jsem, ze musim. Jinak je to rozhodne, jak pises, na kazdem. Nikdo jiny za nikoho nemuze rozhodovat. Je treba poslouchat sve nitro :P .
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

awa píše:Člověk je po emoční stránce často víc zahumusený, než po té fyzické. A moc lidí, co si i tuhle oblast pravidelně čistí a uklízí neznam...

Pravdu dis!
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Dala som si par dni na stavach a potom by som trebars mohla prejst na post, aspon taky kratsi, uvidim, ako to pojde. Sa mi znacne zlepsilo travenie, vsetko to nejako rychlo prebehne. Prvy den som toho teda na zachode vyrobila, asi sa to niekde v creve schovalo, ci co. Teraz uzasna lahkost a na toaletu dva-tri krat za den. Mne uz z tej stitky to crevo pracuje pomalsie, mala som s tym predtym problemy, takze by som tam tuhe veci vobec nemala posielat. Jedna znama mi poradila sanku, vraj by mi take ocistenie creva mohlo zlepsit imunitu. Tak si to nastudovavam a velmi sa mi to pozdava.
to sweetie: keby som urobila nejake radikalne rozhodnutie, mam sa kam vratit, isla by som do blavy, byvat s maminou, mam tam malu izbicku a doterz vsetky svoje veci. Ona by sa len potesila a pomohla by, ako najviac by mohla. By sme gazdovali dve zienky. V ten vecer naposledy, ako som potrebovala tu podporu a on sa namiesto toho hadal, mi dosli sily a som mu povedala, ze mam pocit, ze nas vztah ide do kytek, ja sa snazim s nim iste veci prebrat, ale on nema zaujem, s nicim nie je spokojny a obracia vinu na mna. Som mu tiez zvestovala, ze ked to ma takto pokracovat, volim odchod, lebo to absolutne nema zmysel - takto zit. Vcera prisiel, bol mily, snazil sa nerypat. Tak sme po dlhej dobe stravili pekny vecer.
Ja som dnes prala ten ocikany divan, konecne totiz vyslo slniecko, dva dni hrozne lialo. S micou sme sa zaparkovali na zahrade, sme sa slnili a ja som citala tu knizku, na ktoru som cakala. Vcera mi ju muzik doniesol.
Je to prvy sprievodca raw food v italii, ma to 130 stran. Na prvy pohlad ma to trosku sklamalo, poovica su recepty, ale som sa zacitala a naozaj nachadzam niektore netradicne veci. Je tam opisane aj posobenie ovozelu podla vnutornej farby plodu a podla obsiahnutych latok. Ked si to prejdem a narazim na nieco zaujimave, tak to sem hodim.
Tu sa uz pomalicky otepluje, dnes krasne spievali vtaciky, chripka sa uz odo mna odstahovala a ja zacnem opat snorit aspon po nejakej brigade, bubaciky sa vzdy zidu. Okrem toho si robim zalusk na healthy juicer rucny, namiesto mojej centrifugy. Velmi mam rada pyre z makkych plodov, skusala som to s mixerom, ale nie je to ono. A najlepsie, ze si ho clovek moze zobrat so sebou, domace odstavovace len tazko. Tu je aj susene ovocie neskutocne drahe, ale mam elektr ruru, v ktorej by sa to asi dalo, vyskusam. Myslim, ze v tej knihe ponukaju nejake zlepsovaky. Tak hajde na stavicku. :)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

je pravda, ze si treba poupratovat aj v sebe. Choroby samozrejme mozu byt aj zo stresu a trapenia a ja som naozaj v poslednej dobe nebola velmi spokojna s mojim zivotom. Vtedy, ako som riesila nevery, vlastne o to same ani moc neslo, bolo to aj tak davno a dalo sa to tusit, takze som to mala poriesene. Skor myslim, ze sa mi to tak vynorilo v spojitosti s tym, ze muz bol nejaky odmerany a divny, hadavy a nespokojny, takze ma napadlo, ci za tym moze byt nieco podobne. Ale vlastne ani o to nejde, lebo to moze byt jednoducho tak, ze o vztah sa treba starat, inak umrie, no a moj muzik sa starat nechcel, ani rozpravat. Podla mna bolo vsetko sposobene mojou nespokojnostou a muzovym netradicnym spravanim. Keby som bola vyrovnana, by ma to asi tak neskatapultovalo a zaujala by som jasne stanovisko. Myslim, ze vtedy som si dost veci v sebe zrovnala a odvtedy mam kludnu dusicku, neprenasleduju ma ziadne myslienky, ani strachy, ale nejaka meditation by sa zisla, ktovie, co sa este poschovavalo vnutri.
Ono je to tu dost tazke, najst si pracu. Som tu od septembra, ale do polovice dec som cakala len na byrokraticke zalezitosti, aby som si mohla najst pracu a mala tu aj statne zdravotne poistenie. December uz bol nanic, lebo bolo pred sviatkami, v januari zvazuju pracovne miesta a momentalne kvoli krize dost prepustaju. No ale na jar by sa to mohlo troska upokojit. Nie som zvyknuta nepracovat, vzdy som pracovala aj popri skole, pretoze som si vsetko musela platit sama. Vedeli sme obidvaja, ze tuto to bude zlozite. A ked uz ide o tu par mesacnu financnu zavislost, muzovi peniaze extra neminam -oblecko mam svoje alebo od svagrin, odkedy som na ovozeli, minam este menej, okrem toho on nosi ovozel od mamy, ktora ho sice kupuje, ale nam ho posuva. Ziadne ostatne vydavky nemam. Vlastne sa aj citim tak nejak spokojne, naozaj mi nic nechyba. Som taky nejaky minimalista. Predtym to tak nebolo, ale zistila som, ze haldy veci su uplne nanic.
Snad sa mi coskoro podari najst nejaku robotku, aspon na polovicny uvazok, by som mala radost z nejakej cinnosti. Zivot je ako raw, cim jednoduchsie, tym lepsie, aspon u mna. :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od Katarína »

nancycka píše:Je tam opisane aj posobenie ovozelu podla vnutornej farby plodu
Tak presne na vonkajsiu verzus vnutornu farbu som sa dnes prave pytala Fionky v jej dennicku, ibaze v suvislosti s jej carovanim. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

nancycko,

drzim moc palce, urcite to zvladnes! Je super, ze jsi nabehla lehci stravu a vubec to vypada, ze se Ti to trosku rysuje. Vis, ono vsechno chce trochu casu. Zvolni, prodychni se a bude lip :P . A napis zase, moc rada ctu Tvoje prispevky!
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Prave hovorili v telke o krize. Zatvorili jednu fabriku a maju prepustit dalsich 3000 ludi. No uz pre domacich je tu malo roboty, ale snad sa niekde pomestim. My sme s muzom taki setrni. Zvysok jeho rodiny a okolie prave naopak. Kupia si oblecko v znackovom obchode, trikrat ho oblecu a uz ich nebavi. Potom to posielaju mne. Ja som rada, nemusim kupovat. Alebo mi posielaju rozny ovozel, ktory deti nechcu, lebo chcu radsej kinder bueno a ine kolaciky a sladkosti. Kedze prisla kriza, asi sa tito ludia dost ukludnia a mne nastanu tazsie casy. :lol: Ale tomu moc neverim. Su to ludia, co maju dobru pracu, dost penazi a moj zivotny styl im nesedi.
Minule nas pozvali na veceru a som im dala po muzovi odkazat, ze ovozel. Prisla som a mali nachystany ovozel, ale z velkej casti uvareny. Nejaky kolac so spenatom spojeny vajciami, kuskus s morskymi potvorkami, ale nasla som aj ine veci, napriklad articoky a ananas, tak som to zbastila. Ked sme odchadzali, oni sa mi akoby ospravedlnovali, ze mi nic nenachystali, vraj nevedia, co sa da z ovozelu surove pripravit. Som im podakovala a zmienila sa, ze urobili pre mna a pre moje zdravie to najlepsie. Sa divne zatvarili, ale mozno odvtedy miesto kolacikov ponuknu detom jablcko. Ale ked sami nejdu prikladom, je to tazke.
Uz som prisla na to, za co si kupim ten healthy juicer. Som bola na slovensku nechtarka, tu ale nie je taky zaujem a je to komplikovanejsie ako v blave. Dost som si tym pri studiu pomohla, aj sama sebe som robila, lebo som obhryzala. Ja uz si nerobim, lebo sa mi odnechcelo hrat sa s chemiou, ale mam fakt slusnu vybavu za niekolko tisic. Skusim popredavat, investicia sa sice nevrati, ale na juicer a mozno este nieco budu bubaciky. Inak mam certifikat na kuchara, robila som v restike - ale ked som tam robila, mi nechutilo jest, bo stale tie iste smrady a jedla. Mozno do nejakej vegetarianskej. Alebo do nejakej privatnej skolky, na to mam bakalara, alebo kvalifikovaneho asistenta k detom. Hladali minule do statnej skolky, ale len orig italianov. Ja mozem ziskat taliansku prislusnost najskor po 5 rokoch trvaleho pobytu a aspon 3 rokoch odvedenych dani. Takze tak skoro nie. Okrem toho tu maju tendenciu platit cudzincom malo a hrozne ich vyuzivat, co sa mi uz stalo. Ale mozno budu chciet niekoho do uradu na pracu s kompom alebo tak. Zatial mam taliansky obciansky preukaz, a dva mesiace odvodov. Na zaciatok fajn. A obcas mi svokra supne nejaky peniaztek za pomoc - teda ked som fit. Tot moja bilancia. Som len tak uvazovala, ze oproti tymto ludom, som na tom celkom dobre, nemozem sa stazovat, nic mi nechyba a zbytocne neminam.......ani nemam co. Lepsie tak. :D
Strcila som do rury na 40tku placky zo zvyskov stavovania, celkom sa to tam susi, aj to robi v izbe teplo, ale asi to nebude moja mania, takze susicku neplanujem. Ani samotne stavenie nie je moja mania, pyre mi chuti viac a skoro nic sa nemusi vyhodit. Stavim len ked mam vela ovozelu a by zvadol. Muz vzdy prichysta pre navstevy tolko ovozelu, aj tak sa toho nikto nechyti. Predjedlo salamy s chlebom, prve jedlo cestoviny s masom alebo tuniakom a samozr s paradajkami, druhy chod nejake maso, salat je par strapkov ladoveho salatu, potom hlavne zakusok alebo zmrzlina a kava. Nic pre mna. Tak mi vzdy plno ostane a tesim sa z toho. A kto vie, ze som na kralika, posle mi obcas nejaky ovozel, lebo tu to aj tak nikto neje. No vidite, nemam sa fajn? Este ze sme taki doplnkovi s tymito ludmi tu. :lol:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

cau nancy, jsme na tu praci dve. taky stale hledam. je to mrtvy, uz se bojim ze me vyhosti. ale mam status studenta tak snad to nebude tak lehky :) jestli je ti jedno kam by te vzali, obejdi okoli a poptej se osobne.
napadlo me, chodite obcas spolu s muzem na vylety? co si nekam s nim vyrazit?
rada slysim, ze te odlehceny zivotni styl chytnul. ctes o tom, dodrzujes ho a uz vidis prvni vysledky. objednala jsem si rucni odstavnovac, zejtra mi ho doruci! (teda uz ho dorucili dneska ale nebyla jsem doma :(
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

:) Ty jsi šikulka, Nancy!
Na jaře by se mohla najít nějaká práce. Držím pěsti.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

Sweetie píše:je to mrtvy, uz se bojim ze me vyhosti. ale mam status studenta tak snad to nebude tak lehky :)
to je tva "práce" :)
Ale také držím pěsti při hledání.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Tak vcera sa mi zas podaril cely den raw. Ked obcas prijde na mna diera v zaludku, zvykla som si zobnut trosku celozrnneho chleba, lenze velakrat to spustilo dalsie chute. Vcera som si znova presla starsiu vita stranku a rozhodla som sa, ze ked tu dieru v zaludku alebo chute nebudem vediet ustat, urobim si klicky alebo si namocim troska pohanky alebo inej obilniny. No ja viem, ideal to nie je, ale pokial si zaludok nezvykne, ze raw strava je ovela lahsia, lepsie zahnat hlad mensim zlom ako si dat varene. Tak som vcera objavila biojacmen, som si trosku namocila a cuduj sa svete ma prekvapil celkom fajn chutou, tusim bol este lepsi ako vareny. Ked pojdem do mesta, rada by som kupila nelupanu ryzu a pohanku. To beriem ako dalsi posun a nsad mi to pomoze nejest varene. Vyslo slniecko, tak sa idem zaparkovat do zahradky a zoberem vyvencit aj tu papaju, co som kupila, lebo vnutri skor zamrzne nez dozreje. :D
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Isli sme skontrolovat dva nase male pozemky, na jednom najdeme vzdy sacky plne smeti, lebo ludia prechadzaju skrytou zakrutou uz tak viac z dediny a vyhadzuju. Takze sme dnes zbierali flasky, konzervy a vselijake obaly, lebo sme sa zhodli, ze ked to tak nechame, aj ostatni pridaju kopku. Tu sa totiz odpadky povinne diferencuju a kto je lenivy, takto sa ich zbavuje. V jednom sacku boli kusky zeleniny, ale nebola skazena, nasli sme par kil dobrych zemiakov a niekolko krasnych strucikov cesnaku. Zobrali sme domov, umyli, osupali a muz ma pripravene na varenie. Sa tu stazuju, ze kriza, ale vyhadzuju dobre veci. Muz mi nazbieral nejaky divoky salat, ale uvaril ho. Tiez uvaril uplne super fazulovu polievku s cibulkou. Ma chcel prekvapit, no tak som mu nechcela povedat, ze to jest nechcem, som si dala aspon malicko na kostovku a potom obrovsky salat. Potom doniesol take male biele fazulky s ciernym bruskom a povedal, ze tie su dobre aj na klicenie, ze mu to ta teta povedala. Nemam sa na co stazovat. Ovozel si ma najde. :D
Mam take divne brnenie v stehnach, zeby sa odburaval tuk? Ked priberam a chudnem, tam prave citim tie tlaky. Asi sa nieco zacalo diat. Cez tyzden skoro bez problemov vita, cez vikend je to tazsie, muzik sa tesi, ze mi pre zmenu nachysta on, ale da sa, vacsinou sa drzi u zeleninovej polievky.Tiez sme nazbierali trosku spargle, muz sa chysta ju blansirovat a hodit s vajcom, tak som si par kuskom zachranila a pozula. Bola naozaj vynimocna, prisla mi este lepsia ako varena. Svokra mi poslala mlady kel, tak sa chystam na studenu kelovu polievku, mnam. Muz si dnes pozval kamosa, chcu pozerat futbal, lebo fandia proti sebe, tak im varakom, idem nieco nachystat. Iste mi z toho vyjde zdravsia alternativa nez muzovi - stale tie jeho hranolky. :? :)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

A oberali sme cierne olivy, su krasne, podobaju sa na srdieckove ceresne. Dali sme ich do slanej vody, kazdy tyzden vymenime vodu a za taky mesiac budu dobre. Ja som ich ochutnala aj surove, ale su hrozne horke. V jednej knihe som citala, ze sa takto z nich vytiahne ta horkost. Potom sa nalozia do oleja a je hotovo. Tak som spokojna, zachranili sme posledne zvysky oliv, tento rok bol totiz velmi slaby. Ono sa to strieda, jeden rok plno oliv a druhy rok akoby stromceky oddychovali. Muz odtrhol nejake kvietky a vycucal im stonky, vraj to ako decka jedli, taka super citronovo articokova chut. A zvysok kvietkov do vazicky. :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

pani, to je italie. jak vlastne zijete? predpokladam v rodinnem domku? nekde na kopci? u vody? tam musi bejt vzdousek. a nejaky fotky mas?
jj, olivy z hlediska raw nepozivatelne, jen v dobe krize. driv se pestovaly jako technicka plodina, na olej, srot se daval dobytku. az krize zpusobila ze to lidi zacali jist.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nancycka

Příspěvek od awa »

Nancy, je to hezké vyprávění, všechno čtu... :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

nancycka píše:Potom doniesol take male biele fazulky s ciernym bruskom a povedal, ze tie su dobre aj na klicenie, ze mu to ta teta povedala.
Je, Nancy, ty jsou oblíbené i v Řecku. Říkám jim "okaté" a na tamní název už nepamatuju. Jsou prý dobře stravitelné (asi proto se doporučují na naklíčení a jezení za syrova), alespoň v porovnání s jejich mega typem fazolí (velké skoro jako palec a světlé).
Syrové olivy bez úpravy moc ne...

Vyházené jídlo nechápu: proč to nedali alespoň zvířatům. Nebo si z toho neudělali ty jejich oblíbené hranolky. Ale už jsem viděla taky ostentativně vyhazované půlky chlebů ve stylu My si to můžem dovolit. Panebože. :roll:

Moc hezky píšeš. :wink:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nancycka

Příspěvek od awa »

Pavluška píše: Vyházené jídlo nechápu: proč to nedali alespoň zvířatům. Nebo si z toho neudělali ty jejich oblíbené hranolky. Ale už jsem viděla taky ostentativně vyhazované půlky chlebů ve stylu My si to můžem dovolit. Panebože. :roll:

Moc hezky píšeš. :wink:
Ani já ne. Svědčí to k neúctě k nim samotným i k ostatním ( My si to můžem dovolit :cry: )...vždycky to jde rozumně zpracovat, když je vůle a zájem.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

awa píše:Ani já ne. Svědčí to k neúctě k nim samotným i k ostatním ( My si to můžem dovolit :cry: )...vždycky to jde rozumně zpracovat, když je vůle a zájem.
Zahrnuju to pod snobství a nedomýšlení svých činů. Ty chleby atd jsem viděla u strýčka známého, kde se vedly dvě služky Srílančanky (super holky se svatou trpělivostí) na domácnost jednoho člověka atd a vše bylo megalomanské. Když jsem připravila salát, nesměl se dát zbytek do lednice ani na půl dne. Musel se vyhodit a potom připravit zase nový. V lepším případě se zbytky házely kočkám. Po pár debatách jsem to vzdala. "Proč bychom to nevyhodili, když si můžeme koupit vše zase nové a čerstvé?" "U nás nebudeš pít vodu, když máme značkové pití..." Asi jsem z jiné planety. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

snad uz se doba meni, lidi zacali setrit kvuli krizi, a tento trend by mel zesilovat, jinak na to svet dojede.
dvdmchl

Re: nancycka

Příspěvek od dvdmchl »

Lide se nemeni jsou porad stejny. Doporucuju precist treba meho oblibeneho Senecu, clovek tam krasne vidi jak jsou lide stale stejni dnes, stejne jako pred tisici let. Ale fakt, ze takova psychologicka zalezitost, jakou je dnesni "krize", dokaze vyvolat v lidech strach a strach cini lidi jakoby vice pokornejsi. Kez by nam ta pokora zustala i beze strachu. :)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Prave som v telke videla nejaku kratku relaciu o vode. Kolko vody spotrebujeme a akum sposobom a kolko jej spotrebujeme na pripravu roznych druhov jedal. Tak na hamburger vody najviac, na obilniny a cerealie omnoho menej a na ovozel najmenej. Nejaky vedel tam rozpraval o tom, ze v modernych krajinach sa je hrozne vela masa, ale zacala velmi vyrazne stupat aj spotreba v rozvojovych krajinach. Ak sa oni dostanu na nas limit spotreby a my sa napriklad kvoli zdraviu neukludnime, zem nas nedokaze uzivit, pretoze uz teraz je tretina pozemkov zeme zabrana pestovanim obilia, ktore ide ako potrava zvieratam na maso. Z tychto obilnin a cerealii by sme mohli niekolkonasobne viac ludi nasytit a bez znecistovania planety, ku ktoremu prispievaju primnohe bitunky. No a tiez hovoril, ze najlepsie by bolo v ramci pestovania a ohladu na zem v najvacsek miere pestovat ovozel a ako doplnok obilie a cerealie. Vraj zem dokaze uzivit malo masozravcov, z tych istych zdrojov ovela viac vegetarianov, a niekolkonasobne viac veganov a raw.
Vraj netreba ani vela casu, vraj okolo 30 az 50 rokov, aby sme zazili celosvetovy hlad. Vraj vodu, co dame dobytku urcenemu na zabitie, by sme radsej mali vypit a zvysok pouzit do zahradky na pestovanie ovozelu. Myslim, ze po tomto sa mi bude chutiam ovela lepsie odolavat. Som postrehla, ze sa v poslednom case dost venuju osvete, nasadzuju kratke dvadsatminutove relacie o zdravi, spravnej strave a tak. Ked sa tym zaobera uz aj telka, myslim, ze to ide dost dole vodou s nami. Vcera v hlavnych spravach hovorili, ze v Rime a valkych mestach siria osvetu, ako presvedcit deti na zeleninu. Vraj dnesne deti konzumuju same umelovyprodukovane potraviny a ako je rok dlhy, na ovozel si ani nespomenu a odmietaju ho. No ked ich tak rodicia naucili, cokoladky za kazde zaplakanie......Tak posolstvom bolo, ze bez ovozelu sa vyrzne obmedzi alebo dokonca zdegeneruje rast deti, pretoze jedine ovozel obsahuje enzymy a ine latky bezpodmienecne potrebne pre spravne fungovanie organizmu. Tak skonstatovali, ze to je pricina unavy a z toho plynucej agrasivity dnesnych deti.
Malo by ma potesit, ze sa snazia osvetou, ale oni na to normalne kaslu, takze sa nieco vyznamne deje. Hrozne upadaju na zdravi uz aj deti. Snad tomu ta kriza trosku pomoze a nebudeme kozumovat pre drahotu maso a sladkosti, radsej si mozno kupime nieco uzitocnejsieho. Ale nie som si moc ista. Presne ako pisal dvd, Seneca ma pravdu, zakladne crty charakteru sa nemenia, mozno len jednotlive prejavy davaju toho iluziu.
A ja som sa tiez poucila. Uz mi bolo po chripke celkom fajn, som troska zobra cez vikend a dnes som sa zobudila s ukrutnou bolestou v krku a skoro nemam hlas. Myslim, ze poficim iba na ovozeli :mrgreen: . Zacina sa mi na vlastnom tele osvedcovat spravna cesta. :)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

to sweetie: niekde skor v dennicku je fotka nasho domceka, chystam sa urobit aj par inych zaujimavych, potom ich sem zavesim.
Vcera muz nechtiac slapov micke na labku, tak je smutna a krivka, ked ona sa ti zjavi pod nohami v polovici kroku behom polsekundy, to uz clovek nestaci zmenit rovnovahu. Ale myslim, ze od teraz bude pozornejsia. Ako kazde mrne, musi si to odskakat na svojej skusenosti, potom to bude fajn.
No a vcera si muzov brat objednat dalsiu mrtvu malu ovcu, zasa ju muz musel vypitvat, je mi to furt odpornejsie, ale sa na tom nezucastnujem. Muz ma citlivy zaludok a pri zapachu casto zvracia, vcera ta ovca mala nejaky silnejsi telesny pach, ktovie, ci ju nejako nevhodne zaklali, ale muz skoro hodil tycku, tak som si z neho robila srandu, ci sa chysta poobedvat maso....sak si aj dal, ale telacie. Naplnili sme do flias olivovy olej, co robi moj muz, tento rok nebol ziadny, tato varka je este z predosleho. Nazbiera olivy a odnesie ich do fabriky, tam pred jeho ocami ich stroj vylisuje a muz si olej naplni do bandasiek. Olej je taky krasne zeleny a ma nadhernu chut a vonu.
Ja si skor ale v poslednej dobe zvykam na to, ze si ukrojim kus zeleninky a len tak ju pozujem, salaty mi nejak nejdu. Asi ma omrzelo, ze sa tie chute prelinaju a radsej si ich vychutnavam zvlast, takze tanier mam akurat na supky a odrezky. A tiez mi zacalo chutit ovocie. Predtym som mala radsej zeleninu, lebo z jablka som dokazala zjest iba polovicku, lebo aj to kysle, mi prislo prilis sladke. Teraz akoby si to telo pytalo. A tiez mi prestavaju chutit suche veci, aj chlieb, co som si myslela, ze sa toho asi nezbavim. Sa mi zda, ze sa zacinaju diat dobre veci. :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od Katarína »

Super! :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Dnes som si uvedomila, ze asi prebieha nejaka ocista. Na tvari sa mi vyhodilo niekolko pupacikov, hrozne bolia, zacinam si pripadat ako nastka, aj ked ani v puberte som ich tolko nemala. Psoriaza, ktoru mam vo vlasatej casti hlavy sa ozyva, ale takym zvlastnym sposobom, vacsinou pri strese. Mam ju uz vyse desat rokov, pocas puberty to bolo horsie, kolena, lakte, hlava, teraz akurat take male lozisko na hlave. Tato moja dnesna strata hlasu je tiez zahadna, nemam ani teplotu a citim sa fajn, furt sa mi v hrdle nieco tvori, to sa mi nerobi ani pri chripke. Akurat som to trosku tieto dni pokazila, som zbastila aj daco vareneho.....
Cez vikend som si vsimla, ze muz vytrhaval datelinu a prhlavu, tak som mu povedala, len mi cih necha, aspon na malej ploche. Dnes som vysla von, nazbierala datelinku a rukolu a urobila si zelenu scavu.....vyyyyyyborna. Nieco sa mi v bruchu mele, asi to na mna bude mat nejaky prehenaci ucinok, ale celkom by ma to potesilo, lebo dost trpim zapchou, jedine na ovozeli sa to upravi, ale o vodnatosti stolice nemoze byt ani rec. Tak odzajtra zas podstivo na ovozeli a skusim znova nejaku zelenu scavu. Clovek ma pod nosom doslova celu restiku a zadara a vobec mu to nedojde.
Nech zije green. :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

to uz je ten detox nancy. preju vydrz!
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

No hej, to uz s tou chripkou asi nebude mat vela spolocneho. Hlas sice este nemam, mam zaplnene hrdlo. Ale na nejaku chorobu sa citim celkom zdatne, vcera som porobila v dome dost veci, co si vacsinou rozdelujem na viac dni. Citim sa celkom fajn, trosku unavena, akurat ma boli hrdlo a hlava. Ale hrdlo bolo vzdy moja slabost, skoro cely rok chodievam osalovana, mozno sa to prave tadial cisti. A prisiel na mna trosku spleen, ale aj chut sa zakusnut do zivota. Ja totiz s mojim chatrbym zdravimnedokazem toho vela porobit, takze vyhladavam roboty, kde maka hlavicka a nie telo. Tu je to tazsie, intelekt prace skoro len po znamostiach a na manualne sa moc necitim. Sak ale uvidime.
Cez den je tu uz krasne ako na jar, medzi jedenastou a piatou vecer vykukne slniecko, potom sadne vlhkost a je tu kosa, v dome ani nehovorim, asi si postavim von stan. Buduci tyzden sa dozviem, ako mi upravia davkovanie na stitku a ten dalsi obavana gynda. Ten cas ale hrozne leti. Vcera celkom pekny raw den, dufam, ze dnes sa tiez podari. :)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Tak som nejak dospela k tomu, ze by som rada dala nejaky ten postik. Akoby si to telo pytalo, dnes ani nemam chute, citim sa fajn. Tak som sa rozhodla, ze na veceru, este pred siestou vecer hodim stavu rukola fenykel a potom uz nic. Zajtra postik, najmenej do vecera, ak by mi bolo zle, ukoncim to stavou zajtra vecer, ak nie, pokracujem. Cez vikend mam ale doma muza, sice na vita neprotestuje, ale si z toho robi srandu. Len mam pocit, ze keby som nejedla, by ho to akceptovanie prestalo bavit. Ked ma vidi jest len ovozel par dni, zacne rypat, ze sa snad nemieni tak stravovat cely zivot, vraj je to nedostacujuce. Takze zatial taktika - hlavne nenapadne.
Teda zajtra jednotku a od pondelka by som chcela trojku. Ja som uz par jednotiek skusala, ale vzdy mi bolo nejako zle, no v poslednej dobe pozorujem, ze sa to moje telo nejak meni, tak mam pocit, ze to nebude problem. Asi prisiel spravny cas. Take male pokroky, ale sa z toho tesim. :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od Panda »

Každým půstem to bude lepší - člověku je těžko kvůli tomu, že se uvolňují toxiny, a každým půstem se tělo pročistí více. Přeji pevné odhodlání, půsty jsou fakt třeba.
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Tak podavam spravu - som uplne zmasakrovana. Zacalo to v noci hroznou bolestou v nosnych dutinach, neskor sa mi tocila hlava. Potom to tocenie prestalo, ale rano po prebudeni som sa citila ako po riadnej opici - hlava mi ide prasknut, hrdlo ako po vybuchu, vnutri citim same hlieny, ale zatial sa moc nechcu hybat, takze trpim.......A to ani nie som fajciar. Za to iste mozu aj tie kopy liekov odmalicka, lieky na vsetko, teraz ich beriem, len ked nezvladam, ale dost sa to zlepsuje. Takze uz vyse mesiaca som mimo provoz a dufam, ze sa to skoro spravi. :)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

V piatok som absolvovala endokr prehliadku. Spomenula som doktorke, ze mi casto poobede vyskoci teplota na 37,3 a podobne, citim velku unavu, niekedy sa mi velmi toci hlava a je mi na odpadnutie. Povedala, ze mam dost nizku hladinu glykemie a s tym mojim pomalym metabolizmom sa moze stat, ze cukor klesne pod normu. Vraj mam otestovat pri takych stavoch kusok horkej cokolady na rychlu pomoc a na dlhodoby efekt casto konzumovat zrele ovocie. A tiez si mysli, ze ta moja hypotyreoza je autoimunna, vraj vysiela signaly na boj proti neexistujucim votrelcom, preto ta dlhodoba unava. Same zaujimave veci ale len cukor ma fakt dostal. Ja nie som na sladke, ale cukry su hocikde, skor by som sa bala, ze ho mam dost, ved ho davaju aj do peciva a tak. Musim to odsledovat.
Surfovanim po nete ma zaujali clanky o radiacii potravin. Vraj kd mame telo oslabene mrtvou stravou, radiacia klesne, pride iny organizmus - virus, bakteria, a ked ma silnejsiu radiaciu, vyhrava, co plati aj v pripade rakoviny, ktora ma radiaciu dost vysoku. Takze hlavne tepelne neupravovane veci, nezrele k zrelym, vraj to nezrelym prospieva. Spominalo sa tam, ze sensitivnejsi ludia mozu tie jemne vibracie aj citit. To je presne to, co som tu skor spominala. Ked si dam na ranajky troska ovocia, zhruba po hodinke, dvoch, citim take jemne vibracie v nohach, viacmenej stehennej casti, aj v pripade zeleninoveho salatu, ale ked si dam k tomu co i len trosku vareneho, efekt sa nedostavi. Potom jeden doktor rozpraval o tom, ze keby sa v jedle jednalo len o kaloricku hodnotu alebo vitaminy, prezili by sme dost dobre aj z vareneho. Vraj ta najpodstatnejsia vec su tie vibracie, lebo polomrtvy vitamin, ktory nevibruje, je tiez nanic. Tak ma to zaujalo, fakt velmi nakoplo. A podstatne dost presvedcilo o spravnosti vita. Asi to bol ten podstatny argument. Krasne ten doktor podal vysvetlenie, ze kazdy raz, ked skonzumujeme nieco s vysokou radiaciou, spravime utok na nepriaznive veci v nasom tele. Cim viac utokov, tym lepsie, cim viac vibracie, tym lepsie, telo dokaze spravit viac prace.
Tieto dni sa tu velmi ochladilo, teplota klesla behom dvoch dni o desat stupnov a tento chlad ma vykolajil mierne do vegana, lebo mi stale bola obrovska zima, co mne je v podstate aj v lete, ma to na svedomi ten moj pomaly metabolizmus. Vyssie uvedene argumenty ma fakt nastartovali, tak zasa snaha dodrziavat vita. Staci nahodit do vyhladavaca radiacia potravin a najdu sa zaujimave clanky. Samozrejme, tlaci sa do toho aj makrobiotika, ale tu moc nezohladnujem, to b som si tie obilniny namocila alebo naklicila, nez uvarila.Zajtra idem do hlavneho mesta na gyndu, som velmi zvedava na vysledky. Taka vsuvka, tak nam tu aj troska zasnezilo a zamrzlo, co sa v tychto koncinach nestalo niekolko rokov, tusim spominali okolo 15 rokov. To si moze s pomarancovnika pozbierat rovno granitu - ovocie s posek ladom. (:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

tak snih uz i v subtropech? mne na chlad pomaha beh a nejezeni, ktery me dostane do rovnovahy. to vlastne mam rada na pustu, telo nikam nevykoleji.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: nancycka

Příspěvek od veri »

mně je teda při nejezení větší zima.. :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nancycka

Příspěvek od awa »

nancycka píše:V piatok som absolvovala endokr prehliadku. Spomenula som doktorke, ze mi casto poobede vyskoci teplota na 37,3 a podobne, citim velku unavu, niekedy sa mi velmi toci hlava a je mi na odpadnutie. Povedala, ze mam dost nizku hladinu glykemie a s tym mojim pomalym metabolizmom sa moze stat, ze cukor klesne pod normu. Vraj mam otestovat pri takych stavoch kusok horkej cokolady na rychlu pomoc a na dlhodoby efekt casto konzumovat zrele ovocie. A tiez si mysli, ze ta moja hypotyreoza je autoimunna, vraj vysiela signaly na boj proti neexistujucim votrelcom, preto ta dlhodoba unava. Same zaujimave veci ale len cukor ma fakt dostal. Ja nie som na sladke, ale cukry su hocikde, skor by som sa bala, ze ho mam dost, ved ho davaju aj do peciva a tak. Musim to odsledovat.
Nancy tak to máme podobné potíže...hypothyreóza, hypoglykemie...ještě ti chybí nárustek na děložním čípku a můžem si podat ruce. (:-) Ale teď se něco ve mně mění... vita už jedu nějaký pátek, ale prodělala jsem emoční detox a cítím hormonální změny. Po letech se začínám konečně potit a dávky Letroxu ( Euthyroxu ) už budu brát jen obden ( prášek už nejde víc rozčtvrtit ) protože to, co jsem brala dosud, mi nastartovává opak. Taky moje menzes je dost zajímavé, fakt tělo uklízí a to radikálně. Uvidím, dám tomu nějaký čas na pozorování a vnímání informací, a pak udělám závěry.
Co se týká hypoglykemie, tak kvůli ní nepiju ovocné šťávy, nedoslazuju, ale musím dávat svému tělu železnou pravidelnost a jíst častěji. Že bych jedla jen dvakrát denně, to opravdu nehrozí.Zralé ovoce v malém množství pravidelně ( ale ne fermentované kvašáčky s alkoholovým odérem v pozadí, jak má rád Buc :lol: ) mi dělá opravdu fajn, tak doufám, že bude i tobě. Měj se hezky. V ČR vytrvale a hustě sněží, zítra má přituhovat...
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

No awa, es uz doplnam aj ten delozny cipok. Nemam tam sice vyrastok, pap test nenasiel ziadne rakovinotvorne bunky, ale mam tam nejake ranky, co sa nechcu zahojit. Uz mi to parkrat dezinfikovali, dnes som absolvovala aj prehliadku s kamerou - cipok velmi prekrveny a stale su tam tie ranky, hoci sa uz aj tak dost vyhybam postelnym radovankam, lebo mam ten cipok citlivy, pri styku ma casto boli, obcas aj krvaca.
Dktorka mi nasadila nejake tabletky, ktore sa tyzden vkladaju dnu, vraj urychuju hojenie. A zasa sme narazili na tu stitku - sa mi to tam vnutri malo vlhci a to pri styku podporuje tvorbu raniek, a este mam aj celkovo zilovu nedostatocnost, takze sa mi same tvoria modriny a cievy casto krvacaju. Zvoleny postup od doktorky - vyzbrojit sa lubrikantom a milovat sa nezne. A o rok zasa kontrola.
Tak to som sa potesila, ze to nie je az tak vazne, snad sa to zlepsi. Tak mam dnes dobru naladu, boli to pre mna dlhe tri tyzdne. Ja tie dufam, ze sa mi to na vita casom zlepsi, na vita som len na zaciatku, ale uz pocitujem niektore zmeny, to je fajn.. Aj tu dnes prituhuje, predvcerom cierne mraky a padali krupy - a my so svokrou sme vysmazali pre chlapov sisky, my sme si rozdelili karfiol a baklazany. :D
Odpovědět