nancycka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od Fuujin »

Blahopřeju, veganství je skvělej pokrok.. Já věřím že člověk se i na vařeném veganství bez cukrovinek a jiných nesmyslů může cítím skěle, ale myslim že na raw foodismu líp.. Ale to už je na tobě, líbí se mi že existuje i příklad zdravého vegana takhle
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

dakujem za pekne slova, fuujin. tak skvele ako teraz som sa veeelmi dlho necitila. je v tom jednoznacne psychika. aj ked som bola raw, ale frustrovana, necitila som sa takto dobre. vsetko musi byt v harmonii, nestaci len dobra strava. takto mozem pomalicky vsetko doladovat. ale mala som predtym pocit, akoby mi tie skvele ucinky raw kazila moja nevyrovnanost, negativnost.
citala som awin dennicek. ta cesta je fajn napad. ja uz som si dlhsie uvedomovala, ze moja stitka sa pokazila, pretoze v sebe dusim emocie, bojujem proti nim. casto moje pocity, hlavne, ked ich nedam najavo, sprevadzaju tlaky v krku, bolest hrdla. stale v tej oblasti. uz ma aj napadlo, ze mi to pripomina nejake lozisko, nieco co tam je a nepatri tam. tato cesta by mohla byt riesenim. skusim to, ked budem mat kludnu chvilku. bo sa mi zda, ze sa mi choroby nakopili, preto, ze vo mne ostali nevyriesene emocie a stale pribudaju. musim sa snazit najprv sama seba pochopit a prijat. mam take poznavacie obdobie. dakujem za Tvoje rozpravanie, awa. :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

nancycka píše: je v tom jednoznacne psychika. aj ked som bola raw, ale frustrovana, necitila som sa takto dobre. vsetko musi byt v harmonii, nestaci len dobra strava. takto mozem pomalicky vsetko doladovat.
:) Bez harmonie nejde nic. Jsem ráda, že se cítíš líp.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: nancycka

Příspěvek od kveta »

ano, harmonie je dulezita k spokojenosti. strava hraje dulezitou roli v tom jak se citime. samozrejme strava vse nevyresi, je dulezity osobni rust, poznani sama sebe a k tomu mame kazdy svou cestu. presto zadne snazeni na jakekoliv zivotni ceste se nedocka plne uspokojivych vysledku, dokud se preskoci prvni dulezity krok: nase dieta. bez spravne zdrave vyzivy se zdravi nedockame at delame co delame. a beze zdravi se po te ceste jde tezce dalo by se rict ze i zaslepene. chcete se uzdravit? jezte zdrave? chcete behat tak jako by jte litali? jeste zdrave. chcete se rozplivat stestim jen proto ze jste, jeste zdrave.... atd. nebot chemikalie obsazene v jidle silne ovlivnuji to jak se citime, jak jsme zdavi, a celkovou chut k zivotu. (:-)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

tak po dlhej dobe referujem, co sa udialo. par mesiacov som bola uplne mrtva, stitka nejako zle absorbovala euthyrox a tak som mala vsetky mozne symptomy z nedostatku a bola som vacsinou s teplotou v posteli. kym na to prisli doktori, sa to riadne zhorsovalo, ale nakoniec sa to rychlo dalo zase naporiadok.
teraz som po operacii chodidla, mam tam osteoporozu, makke kosti, uz od mlada, vraj zasa kvoli stitke, zle hospodarenie s vapnikom, tak sa mi deformovali kosti. teraz mi ich napravali a 6 tyzdnov som o barlickach a sadre..... ale uz to aspon tak neboli.
tak uz od nejakeho casu pritvrdujem s vita a citim sa fajn, inak by som toto vsetko nezvladla. uz som sa tu na sardinke aj celkom zorientovala, pobehala urady a tak, bez toho, aby som bola na niekom zavisla.
mica caka male, mali by sa narodit okolo 20. juna. ja mam slubenu pracicku na august a september, budem opatrovat jednu sympaticku babku, ktora je odkazana na postel a lieky. tak veci sa konecne pohli. chcela som sa s vami podelit o radost. :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

Nancy, akorat vcera jsem na Tebe myslela, jak se asi mas... A dneska jsi tu :P
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

nebudes mi asi verit Radka S, ale asi ma to tvoje myslenie privolalo. vcera niekedy k veceru som sa ulozila do postele kvoli nohe, mala som tam nejake tlaky. a ako som tak relaxovala, dostala som sa do nejakeho takeho stavu spis-nespis a tahalo ma to ist na vita stranky, akoby tam na mna cakal niekto vzacny - taky pocit som mala. a prisla mi nejaka energia, ktora mi dala taku vita silu, tak sa dnes velmi tesim na ovzel a celu noc som bola z toho nejaka cula. vcera som sa na to necitila, ale dnes si prezeram stranky a citam guntera a walkera. take neuveritelne.... dakujem za myslienku :D
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

boli sme u susedy skontrolovat zahradu a nasli sme v nej ovocne stromy. tu su caste, ale jasom ich este v zivote nevidela a nejedla. su to mišpule, tu sa volaju nespole. vyzeraju ako male marhule, ale su take pretiahnutejsie, vnutri maju niekolko velikych tmavych semien, chu je sladkokysla. uzasne ovocie. nazbierali sme a bude sa bastit.
okrem toho som na trhu nasla cervenu repu, u nas nic neobvykleho, ale tu malokedy a stoji 3eur za kilo. si pamatam u nas za pol eura, euro. tak radost velka, mnam. :mrgreen:
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

tu jeplod nespola. objavila som aj velkosklad ovozelu, kde predavaju aj nepodnikatelom, mozem si robit zasoby, jupiii. ked sa dari, ak sa dari.... >:-)
Přílohy
nespola.jpg
nespola.jpg (2.2 KiB) Zobrazeno 18023 x
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

nancycka píše:nebudes mi asi verit Radka S, ale asi ma to tvoje myslenie privolalo. vcera niekedy k veceru som sa ulozila do postele kvoli nohe, mala som tam nejake tlaky. a ako som tak relaxovala, dostala som sa do nejakeho takeho stavu spis-nespis a tahalo ma to ist na vita stranky, akoby tam na mna cakal niekto vzacny - taky pocit som mala. a prisla mi nejaka energia, ktora mi dala taku vita silu, tak sa dnes velmi tesim na ovzel a celu noc som bola z toho nejaka cula. vcera som sa na to necitila, ale dnes si prezeram stranky a citam guntera a walkera. take neuveritelne.... dakujem za myslienku :D
Tak to je uzasny :P . Ja ted na stranky tak casto nechodim, ale i tak jsem si stacila vsimnout, ze jsi se tu dlouho neobjevila. Dost jsem s Tebou prozivala ty tezke chvile, ktere jsi prozivala a popisovala jsi nam to tady na strankach, tak jsem si tak premyslela, jak ze to s Tebou asi vypada, a ze uz jsi dlouho nepsala. Doufala jsem, ze si davas svuj zivot do poradku :P
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

to je pravda, davala som si zivot do poriadku. pochopila som, ze sa svojho zivota musim uchopit ja a nebat sa ho. od tej doby sa mi az tak vela nezmenilo, ale pritom sa zmenilo mnoho. neriesim nepotrebne veci, prezivam pekne chvile, som sa nadherne oslobodila. a zrazu sa zacali diat aj veci okolo. ta burka predtym bola naozaj potrebna. prilis problemov a velka dilema ma posunuli do inej dimenzie. a je to fakt uzasne.
dnes som zbastila na ranajku zmixovane mandle a kokos s trochou medu, bola to uzasna mnamka. na obed zeleninku rozneho druhu a teraz sa chystam na stavu z repy a mrkvy. je to divna kombinacia, ale ked nechcem, aby zvadli, musim sa nimi obcerstvit.
stale s barlickami, uz sa mi lepsi kondicka, akurat ma dnes bandaz tlacila, co znamena, ze mi chodidlo opuchlo, snad sa nic nedeje. presila som si saty z prijemneho letneho materialu a otrasneho strihu na vkusne tricko a suknu noveho strihu, tak sa tesim. vsetko rucne a precizne, nachadzam v tom potesenie.
tieto dni by sa mali narodit maciatka. mica je uz nepokojna, takze to bude kazdu chvilu. sa mi zda, ze som z toho viac na vetvy nez ona. :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

Nancycko, super zpravy :P , jsem moc rada, ze se Ti to takhle hybe. S kocickou se Ti nedivim, taky bych se na kotatka moc tesila. Vzdycky, kdyz mam nejake okolo, tak me strasne fascinuji, uplnej magnet na oci. Stale je musim pozorovat >:-)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

ja mam kocicky cely zivot, jedna z mojho zivota odide a druha pride. niekedy aj misky, pieskomisov a morciatka. ale micky su nadhera.
vcera sme boli oerat slivky, vyzeraju ako take velke ceresne, maju vyraznu kyslosladku chut, bez postrekov, ked sa ocistia, tak sa ligotaju, ze vyzeraju ako umele. tak dnes spasam.
na nejake vynimky ficim vita, teraz v lete je t lahsie nez v zime, aj ceny su lepsie a clovek je taky naladenejsi, veselsi. tu je dnes prilis teplo, okolo 35 st, padne vhod taka dobra granita - mrveny lad s ovocnym pyre.
uz nam tu na ostrove par ludi umrelo na tepelny sok, rozhoruceny rychlo vypiju ladovy drink alebo sa hodia do studeneho bazena. tomu hovorim zbytocna smrt, umriet len tak na blbost.
ja si vyrabam mandlove mlieko, je to dobrota, a idu mi na chut strasne kokosy. inak oddychujem pod citronovnikom a je mi fajn. a mica sa chladi v dome na kamennej podlahe. :D
Přílohy
fot3a.jpg
fot3a.jpg (51.92 KiB) Zobrazeno 17924 x
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

nasla som jednu taliansku knizku, vola sa curarsi con cibo - liecit sa jedlom. v podstate su zastancami raw, ale zaraduju aj klicene a macane obilie. odovodnuju to tak, ze zrnko nepecene, nevarene a nelupane, ja stale plodom rastliny a konzumovane tak vcelku, ako nam ho priroda dava, je uzitocne, nie v prehnanych mnozstvach, ale ako doplnok k ostatnej zelenine. hovoria, ze nevareny prirodny skrob nie je skodlivy, to by sme nesmeli ani niektore druhy ovocia, ako napr niektore druhy jablk. skrob sa stava skodlivym, ked sa tepelne upravi, lebo zmeni svoju strukturu.
mne sa vitastrava nesmierne paci, ale vzdy mi urobi velmi rychly ubytok hmotnosti a potom sa citim velmi vycerpana. raz som to vydrzala skoro dva mesiace, schudla som okolo 15 kil, ale ked som bola na 52 kilach, som si uz musela obcas oddychnut, sadnut, citila som sa ako chora, a to som naozaj jedla dost a casto. teraz to skusam aj s cerealiami, naklicenymi, namocenymi alebo raw mliekom a uvidim. to by bola lepsia cesta ako vegan, predsa je pravda, ze tepelna uprava vela znehodnocuje. toto inak spominal aj walker aj gunter a na povodnych honzovych strankach nieco take bolo. hlavne v zime by to mohlo pomoct. niekto hovori, ze skrob zanasa, zatial z toho taky pocit nemam. kazdy musi vyskusat. tak skusam.
inak mam hroznu chut na tekvicu, peknu oranzovu sladku, uz som vysadila semienka a narodilo sa par rastliniek. :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

Nancycko, ja myslim, ze hubnes, protoze jsi nemela telo vytvoreno z "kvalitni stravy" a tak jidlo, jak muze se toho zbavuje. Muzou to byt i nemocne tkane. Verim, ze pokud vytrvas, tak casem se to stabilizuje a budes mit dokonce problem s pribyvanim. Ten mam vecne ja. A pritom prvni dlouhy pust me zbavil naprosto vseho. Bylo to vsechno nemocne a telo to nechtelo. Ale o to rychleji pak vsechno vystavilo nove a to nove uz mi neodeslo ani pri dalsim delsim pustu. Takze je to porad a dokola o tom, verit svemu telu, ktere vi, co dela.
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

ja sa nenecham odradit po par neuspesnych pokusoch, vyskusam, mozno sa telo potrebuje fakt dostat na dno, aby zacalo odznova a s lepsim. som dospela k odhodlaniu, ze do toho idem zas naplno, mozno neklesnem az tak ako prvykrat. nejde mi o cislo na vahe, ale o vlastne pocity a tie boli dost varujuce. mozno keby som este pockala, by sa to obratilo.
sa fakt citim preslanena, unavena aj veganom, mam chut na nieco cerstve a stavnate, chrumkave, telo si to nenormalne pyta. sak budem podavat spravy, ale uz teraz sa neuveritelne tesim.
teraz mam vela casu na citanie, tak citam (vdaka panda), tak si snad predpisem kusok knizky kazdy den, tak by som to mohla pri tom mojom masozravcovi vydrzat. ale muz je v tomto ok, mu poviem, ze ked ma uvidi bastit ine, nech ma pokarha a on mi to rad pripomenie. ked som bola na raw, hovoril, ze uz po par dnoch to na mne videl, vraj som mala uplne iny vyraz, take ziarive oci a tvar, tak som rada, ze ma podpori.
dnes sa ochladilo skoro o desat stupnov, prsalo, ja nedockavo ocakavam mackin porod, vsetci sme v strehu, len ona je kludna. noha sa zacina uzdravovat, zacinam sa pomaly podopierat patou a mam taku specialnu botu a chodenie na pate. inak som bola sokovana, nasli mi osteoporozu v operovanej kosti, a to nemam este ani 30. na surovke by sa to mohlo zlepsit. mam dnes taku zvlastnu naladu - napriek mnohym myslienkam som dnes nejako moc jupiiiii. m:-)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nancycka

Příspěvek od awa »

Osteoporoza se často projevuje u onemocnění štítky, poslední tři týdny jsem strávila dost času s doktorem, který patří mezi špičku na endokrinologii v Evropě a celé to téma jsem rozkuchali jak to jen můj mozek bral.
Věřím, že zelené a některá semena a ořísky to mohou jen zlepšit a nezapomeň určitě nějaký sport, co je ti blízký a pravidelně! Co se týká hubnutí, tak si z vlastní zkušenosti myslím totéž co Radka. Sice jsem výrazně nezhubla, jsem stejná, ale zrovna teď prožívám období, kdy se mi mění kůže, jsem na omak "kostnatá" (na pohled tak nepůsobím), mění se podkožní vazivo. Dost jsem teď stimulovala lymfu a odvodnila se a tělo se příležitosti okamžitě chopilo a buduje nanovo.
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

vcera sa konal porod micky. ja som sice este nerodila, ale sa mi to zdal dost neprimerany masaker. trvalo to od poobedia do rana a zdalo sa mi, ze micka to uz ani neprezije. prve maciatko sa zdalo ok, ostatne dve zomreli kratko po porode. dnes poobede zomrelo tretie, hoci sa zdalo, ze sa mu dari dobre. mne sa este zdalo, ze micka nema mlieko, tak sme ho dokrmovali. micka je velmi mlada, otehotnela, ked mala pol roka, myslim, ze to bolo velmi skoro, sama este nebola vyvinuta. tak sme vsetci osmuteni.
inak pokracujem vo vita, na nejake pochybenie sa mi celkom dari, absolvovala som crevnu behacku zo sliviek, v poslednej dobe ma celkovo nejako ovocie prehana, co sa mi predtym nestavalo, hoci ho konzumujem ako predtym. vaha sa hybe, ale nastastie len pomalicky, smerom dole.
noha sa lepsi, uz urobim aj nejaky ten krok na pate, muz preraba kupelnu, ja robim spolocnost micke, ju to velmi zobralo. tak dumame, ci ju nechat este raz mat maciatka alebo radsej sterilizovat. aj ked sme totiz maciatka povodne velmi nechceli, lebo je tu vela maciek, sme sa na ne tesili. len aby to nedopadlo ako teraz. :( :cry:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

nancycka píše:vcera sa konal porod micky. ja som sice este nerodila, ale sa mi to zdal dost neprimerany masaker. trvalo to od poobedia do rana a zdalo sa mi, ze micka to uz ani neprezije. prve maciatko sa zdalo ok, ostatne dve zomreli kratko po porode. dnes poobede zomrelo tretie, hoci sa zdalo, ze sa mu dari dobre. mne sa este zdalo, ze micka nema mlieko, tak sme ho dokrmovali. micka je velmi mlada, otehotnela, ked mala pol roka, myslim, ze to bolo velmi skoro, sama este nebola vyvinuta. tak sme vsetci osmuteni.
To je mi lito, ze to takhle dopadlo. Hlavne, aby kocicka byla vporadku. Ja s kockou rodila mnohokrat, jeste, kdyz jsem byla pomerne mala, vzdycky jsem ji vcas schovala na pudu a pak jsme spolu rodily. Schovavala jsem ji, aby ji babicka nebo deda ty kotatka neutopili. U nas se to bezne delalo a ja to nemohla snest. Casem uz jsme byly s kockou dost sehrani, uz za mnou chodila sama, kdyz vedela, ze to prijde. Vedely jsme obe dve, ze si muzeme navzajem duverovat, vedela, ze se mnou muze v klidu odrodit a vzdycky odrodila pomerne rychle. To, jak rikas, ze rodila skoro 24 hodin, to opravdu normalni neni, takze nejaky problem tam rozhodne byl.... . Skoda, ze alespon to jedno kotatko neprezilo :cry:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od epony »

:cry: :cry:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od Panda »

Moc smutné :cry: :(
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: nancycka

Příspěvek od veri »

Loni se to stalo i nám, zemřela nám dvě koťátka hned po narození, ale i když to zní divně, byla jsem svým způsobem ráda, protože tak to v přírodě chodí, ona si umí vybrat, kdo později přežije a kdo ne. My jsme zasáhli proti přírodě např. u našich štěňátek, kdy bylo před smrtí zachráněno to nejmenší z chovu, vzali jsme si ho, žili s ním půl roku, vytvořili si silný vztah a on nám pejsek pak stejně umřel, byl nemocný od narození, jenže to tehdy nikdo netušil, kromě přírody....a to nás bolelo ještě víc..Buďte vděční za to jedno krásné koťátko a koukejte, jak krásně a do síly roste :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

dakujem za povzbudzujue slova, le praveze nam po necelom odzitom dni umrelo aj to posledne. na to, co si micka vytrpela, mohlo prezit aspon jedno. micka ma teraz depresiu a prespi cely den, tak sa ju snazime rozptylit. ani nepriadla, konecne vcera vecer troska.
mam doma obrovske paradajky, ale tie zvraskavene po dlzke. neviem pomaly co s nimi, sa mi tu nazbierali a su prezrete a to ja moc nemusim.....asi odstavime.....
zasa robim upratovanie v baraku, som si vsimla, ze mame zasa plno zbytocnosti, a tych penazi, co sa na tie zbytocnosti rozkotulali....ja mam zavazok nekupovat nic, co sa naozaj nehodi a celkom sa mi tak dari setrit, ale muz mi zaplni dom malickostami, vacsinou od znamych, co sa toho zbavuju, vsade mame policky plne somariniek a ja to potom musim pracne cistit od prachu, muz je horsi v tomto nez zenska, ja nemam rada plno malickosti okolo, dava mi to dojem chaosu, nevzdusneho priestoru a vytvara nervozitu. tak sa niektorych uplne zbytocnych veci potajomky zbavujem a spolieham sa na to, ze muz je zabudlivy. :D
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

bol to krasny zazitok zazit tu doveru od macky.ked mala rodit, prislama zavolat do domu a tiez, ked zistila, ze maciatko umiera. ona normalne skoro ani nemnauka, ale vtedy ma vyslovene volala a chcela ma mat pri sebe. uz som mala par maciciek, kazda dava vela lasky svojim sposobom, ale tato macicka ma udivuje, je to nadherne stvorenie. a muz si ju tiez oblubil, hoci macky vobec predtym nemusel. :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od Panda »

Nemáš někde její fotku?
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

nejake fotky micky som nasla....
Přílohy
micka3.jpg
(46.19 KiB) Zatím ještě nestaženo
micka2.jpg
(53.62 KiB) Zatím ještě nestaženo
micka.jpg
(87.48 KiB) Zatím ještě nestaženo
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od Panda »

Jé, to je milý chlupáček. :-D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

jakou ma panecku peknou naprsenku
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od Fuujin »

Mňam, ta kočka vypadá dobře
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: nancycka

Příspěvek od Monciina »

Má kouzelnej pohled číča :)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

ak sa asp dlhej dobe ozyvam. no a zase pretoze sa pohorsilo zdravie a ako inak nez priamo umerne s jedenim sprostosti. tak som opat prestudovala vita stranky a prisiel na mna novy optimizmus.
stav stitnej sa zhorsuje, skaze z hypo na hyper a naopak a striedaju sa rozne symptomy. ja som furt na sardinke, pred dvoma tyzdnami som si spravila vylet na slovensko na par dni, ale nebola to velmi potesujuca navsteva. pobrala som si aspon moje veci, nieze by som bol na ne naviazana, ale aspon ich nemusim znova kupovat tu.
od zajtra rana sa teda chystam na vita, dnes bol odlahcujuci den, ale citila som sa vsetkym preplnna. na post sa necitim, ale stavy sa mivelmi pozdavaju. chcela by som sa citit lepsie, aby som mohla znova pracovat. a mozno aj studovat a mozno aj na deti pomaly pomyslat.
hlavne myslim, ze zasa mam nieco v sebe v neharmonii, a tu nespokojnost som pocitovala ako neutesitelny hlad, tak zajtra sa chcem prebudit a zacat patrat a vylepsovat. tak sa na to velmi tesim. a citam a citam.... :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

Ahojky nancycko :P , vitej, rada Te zase po dlouhe dobe vidim
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od Fuujin »

Vítám, aspoň nejsem jediný kdo se tak nějak vrátil po delší době
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

tak sup do toho je potreba to porad zkouset, vysledky se dostavi
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

ahoj na Sardinku, Nancycko.
Sláva za optimismus. :)
Víš co řekl kdysi jeden léčitel na otázku co je to nemoc?
"Nemoc znamená, že lidem něco chybí. Chybí nám láska. Naše duše potřebuje lásku. Náš duch je čistý."

Co máte teď u vás dobrého sezónního z ovozelu?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

ste ma potesili, som myslela, ze si na mna ani nebudete pamatat....sak ja nie som ziadny vzorny vitous, ale snazim sa k tomu dopracovat...
miestny ovozel a la stromceky v zahrade ponukaju granatove jablka a vela vela kazdy den, zacala sa sezona. pred mesiacom sme obrali olivy a vylisovali olej a este predtym sme susili figy..... no same dobre veci...
teraz sa daju najst aj vyhodne miestne gastany, take malinke, ale su chutne, my ale strom nemame.
muz sa chysta oplotit pozemok, aby smesi mohli nieco nasadit, hlavne take veci, co casto jeme ako paradajky a uhorky a nejaky hlavkac.
dnes som stihla pouratovat domcek po dovolenke,muz mi postavil velku trojskrinu na veci zo slovenska, tak je stale co robit. no a tiez je cas si hladat robotu, aspon nejake upratovanie alebo brigadku zatial.
muz kupil bednicku jablcok, ze mozem hryzkat a tiez nejake slivky a kivi. ja sa aj tak teraz budem snazit mikrofudovat, lebo ma honi mlsna a to by sa mi iba rozjeli chute. tak so pochopila, ze asi nieco zajedam a chce to zmenu.... :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: nancycka

Příspěvek od RadkaS »

nancycka píše:ste ma potesili, som myslela, ze si na mna ani nebudete pamatat....
To ale nemyslis vazne, ze ne >:-) ?
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: nancycka

Příspěvek od dgm »

nancycko, tak zrovna nedavno jsem si na tebe vzpomnela, zrovna, kdyz dvdmchl planuje odjet, tak ze i ty jsi v teple |(relativnim) a my tady mame to nejneprijemnejsi obdobi pliskanic, ani zima, ani podzim ...
Tak at se zdravi co nejdriv zlepsi, dopink tu nasavej ve dne v noci :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

Já taky nezapomněla, ani náhodou. Říkala jsem si, že si v Řecku žiju trochu jak Nancycka na Sardince. Taky jsme měli domácí olivový olej atd. Mňam. A když se doma museli (asi musely s tvrdým y :roll: ) vařit hovězí vnitřnosti, vzpomněla jsem si na vaši akci s beránkem. a tak. No nic. Myslím, že teď ráda poznám jiné země. Pro změnu.
Domácí okurky jsou super; ty polní se mohou nechat narůst přesně jak má kdo rád. A plánovaná rajčata a salát taky super! A kdy hodláte sázet? Až na jaře nebo to lze u vás dříve? A plot proti králíkům?

Ať Ti vyjde všechno co si přeješ ještě změnit. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

dakujem pavluska, prajem aj tebe vela pozitivnych zmien. vies, aj ja som si na teba spomenula, ked som pocula o grecku, poznala som jedneho greka zijuceho vo viedni, ktory mi troska o grecku rozpraval, mal okolo patdesiatky a do grecka chodil na sviatky a tak. velky sympos, klasicka elegancia, velky optimizmus. potom som uz do viedne nesla stratila som s nim kontakt ale jeho rozpravanie stalo za to.
oplotit sme museli kvoli ovciam a prasatam, ktore tade pastier prehana a obhryzaju nam aj nove stromceky oliv, ktore tym padom nerastu. a zozrali by aj ine nasadene veci. tieto dni koncime s plotom a zacneme so sadenim, ako prve boby, tak tie obrovske fazule, muz je nimi posadnuty, pojeda ich aj cerstve, este v luskoch. no a potom pozistujeme, co sa da este nasadit.
ja sa chystam zapisat sa na kurz sanitarneho asistenta, ktory pomaha sestricke. no ale este neviem, ci sa mi to podari. zdravotna sestra by bola lepsia, el treba na to tri roky univerzity a dost to stoji. ta uvidime. ale aspon ten kurz mi snad vyjde. tak by som mala robotu istejsiu.
zachvilu vianoce a zasa procedury s baranom, ma to aso ale taku velmi prenikavu vonu, takze som mu nikdy nefandila, ani ked som bola zabednena masozravka.
no ale nieco k vita konecne: celkom sa drzim, uz citim ocistne efekty, furt som na zachode, ale nic drasticke, akurat chce vsetko odist....a ta lahkost...sa divim, ako som na to mohla zabudnut. jedalnicek: jablka, mrkvicka, zelen, kaki a kiwi a nase granaty.kazdy raz, ked s do vita pustim znova, viac ocenujem tie efekty.
inak vyhrievam sa pri krbe, vonku leje a je kosa a ja sa tesim z jednoduchosti, co mi uz davno taky pocit chybal a opadla mi aj nervozita z posledneho obdobia. m:-)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

Všude jsou úžasní lidé i ti, kterým se člověk raději vyhne. Zažila jsem tam hodně "proměn" od lidí, kteří byli zpočátku jako z reklamy na sen o lidském chování a když došlo na tvrdé, nestačila jsem zírat. Hlavně šéfové. Z Čech jsem nebyla zvyklá na nic podobného (těch naschválů, abych neměla žádný volný čas, když jsem ho nechtěla trávit s nimi). Ale našli se i úžasní slušní lidé. Dodneška si nemůžu pustit řeckou hudbu, protože bych šla shánět letenku zpět. :)
Plot proti prasatům a ovcím je dobrý nápad. Bylo by škoda vysazovat jen pro ně. :) Čerstvé fazole ještě z lusků? To jsem nikdy nezkusila. Jen namočené mungo fazolky apod. Ten kurz sanit. asistenta je myslím fajn; s tím můžeš dělat nejen v nemocnici, viď? Myslím např. návštěvy seniorů doma atd. Funguje to tak na Sardince?
Ach jo, beran. No comment.
To ovoce i krb (hlavně když venku prší)... nádhera. :)
Jen tak dál.
m:-)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

no tak par noviniek - na kurz sa asi nedostanem, lebo to organizuje stat podla potreby nemocnic a preferuju domacich..... sak ale nic nie je nemozne. kamaratkou zdrav. sestrou mi bolo doporucene dat sa na univerz studium na tri roky a vyjst z toho ako vysoko kvalif zdrav sestra, ktorych je tu chron nedostatok. prvy krok nastudovat veci na primacky bo odborne slova v tal z bio a mat a fyz nemam sajnu. zistila som, ze by som mala zlavu na daniach zo skoly, ale neviem, kto by platil knihy a stravu a tak. musela by som byt taka uzasna, aby som dostala prospechove. aj tak som bez roboty a ta skola by bodla....ale jednoznacne v septembri idem skusit primacky.....a nemusi sa to podarit - a ked budem cakat s detmi, kym vystudujem, budem ich mat tak v 35 a to je podla mna neskoro s mojim zdravim..... no je tam par nezodpvedanych otazok, uvidime, ako sa to vyvinie....
vcera muz kupil karfiol, skusila som ho odstavit, mal uzasnu sladkastu stavu. no ale som doplatila na svou maskrtnost. vecer muz priniesol cerstvy chleba ja som si kusticek odlomila. cele brucho sa mi nafuklo, nejako mi to tam blublalo, az sa mi to zdalo ako potravinova alergia. chcela som to blinkanim dostat von, ale kedze nie som expert, sa mi to nepodarilo, tak muz zavelil soda bikarbona, ta mi znizila kyselinu a potom sa to nejako ukludnilo....no teda uz to nikdy nechcem zazit a chleba sa uz ani nedotknem..... ale ten karfiol bol uzasny, vraj by som ho kvoli stitke nemala, ale kto uz le chape, ktore zakazy a prikazy su dobre a ktore nie.....
moj jedalnicek.... doobeda stavy a poobede nejaka zeleninka. myslim, ze nejakym pochybeniam sa aspon na par dni vyhnem. :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

Ahoj Nancy, s čerstvým chlebem mám to samé. Odjakživa; akorát až mnohem později mi začaly docházet souvislosti a už si aspoň nepřipadám "divná" - hnus je pro mé zažívání pšenice a v čerstvém pečivu hnus na druhou (tj. například těstoviny mě zahlenily, ale neudělaly takový mejdan ve střevech). :) Je to e e.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: nancycka

Příspěvek od buc11 »

Pavluška píše:Ahoj Nancy, s čerstvým chlebem mám to samé. Odjakživa; akorát až mnohem později mi začaly docházet souvislosti a už si aspoň nepřipadám "divná" - hnus je pro mé zažívání pšenice a v čerstvém pečivu hnus na druhou (tj. například těstoviny mě zahlenily, ale neudělaly takový mejdan ve střevech). :) Je to e e.
a to sem v nějakým deníčku zahlíd nějaký kvásky a pekaře, to hned prchám, kvůli klávesnici, se mi navaluje
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

Jak se změní za ty roky chutě, co? Mě jak dřív voněla pekárna, jako děcku. :) No a koncem léta jsem letos zase ochutnala rohlík (abych si měla kam namazat marmeládu) a to mě chutnal, ale střeva zaplakala. Teď jen ta představa a mám taky co dělat... Nedávno jsem byla nakupovat v marketu a nebyla jsem sama (to vymetu vždycky jen ovozel plus někdy ořechy a semínka apod) a zjistila jsem, že fakt u koutku s pečivem nevydržím. Za prvé mě to děsně nudí a ještě jak jsem moc blízko, tak mě to smrdí. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: nancycka

Příspěvek od dgm »

Taky mi chleba uz dlouho nevoni, citim tam nejak tu kyselost testa, nejen pri ochutnani... a to jsem driv chleba mivala rada, patka z cerstveho, to bylo vzdycky moje.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluska »

viď? úplně přesně!!! kyselost- to cítím konkrétně u chleba, méně u housek apod, ale u chleba je to tak "hmatatelné". :? Dokonce mívám problémy koukat na člověka, který chleba jí, tak radši nekoukám. :lol:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

tak predvcerom sme boli pozvani na obed, vraj bude nieco dobre.... som si domyslela, a teda sa to stalo presne tak.... v obrovskom kotli sa varila rozkuskovana ovca a v mensom sa varila rozkuskovana koza, zapach jak v pitevni. tak to uz od zapacu nemusim. prvy chod lasagne, s mletym masom samozrejme, jak som pozrela na ten rozteceny besamel a kopu syra a masa, bolo po prvom. ostatni sa radostne napchavali, ja som vyjedala redkovky a fenykel a zelene listy. jedine, co som ochutnala, bolo neuveritlne dobre tiramisu. tomu sa nedalo odolat, skoda, ze som ho neodfotila. sak niet divu, nas kamos ma vychyrenu cukraren...
inak sa vyhybam pochybeniam, ked uz mam nieco varene zjest, tak len taku malu ochutnavku, lebo by som okolo toho chodila, kym by som sa do toho nepustila. ale je toho fakt minimum. chleba, maso a niektore ine potraviny nemusim, staci, ked ich vidim. zaujimava reakcia.
dokoncujeme oplotenie, ja vyrabam zelezne haciky na spevnenie plotu a muz spevnuje. no ale este to chce take dva dni. sadol na mna taky divny smutok, som sce kludna, ale s nejakym zvlastnym podtonom melancholie. tesi ma mica, z ktorej vyrastla krasna velka kocka, uz ma jeden rok a perfektne sa rozumieme. :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

Fuj, teda Nancycka, to s tou ovcou mi pripomenulo moje včerajšie utrpenie. Okolo desiatej sa naším bytom začal linúť odporný zápach. Chodila som ako stopovací pes a hľadala zdroj toho smradu - mala som obavu, či náhodou náš pes nemal nehodu (má 14 rokov a začína to s ním byť všelijaké). Chudáka som ho ale obviňovala neprávom. Až keď som vyčmuchala, že ten smrad je aj v kúpeľni, aj na záchode, tak som pochopila, že to cez stupačky sa k nám valí "vôňa" susedovie nedeľného obeda. Fuj, no, to muselo byť hovno už keď to jedli. :oops: Teda na vita mi fakt vadí ten citlivý nos, to je katastrofa. :?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: nancycka

Příspěvek od Panda »

To mi připomnělo když v dětství se zabila slepice, pak spařila, oškubala a vařila v hrnci, jak mi byl ten smrad odporný, ještě dnes se mi z toho dělá špatně.
Odpovědět