nancycka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Awa, naoj sa tesim, ze sa ti to zdravie tak podrilo zlepsit. Ja sa tiez nepotim, namiesto toho som v styridsat stupnovych horucavach schopna chodit zababusena v hrubom svetri. Mam stastie, ze mi nechuti sladke, takze vykyvy smerom hore a nasledne dole v ramci glykemie nerobim, ale budem musiet vykompenzovavat pridanim viac ovocia. Mame to fakt dost podobne, to si ma fakt potesila s tym zlepsenim. Velmi ti drzim palce v dalsom uzdravovani. Maj sa pekne. :)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Ako u tak prudko klesla tepla, ma to dst rozhodilo a prepadla som nejakym varenym chutiam. Okamzite sa dostavila unava, vcera mi uz bolo dost zle. Teplota sa zase zvysuje, dnes uz vyslo aj slniecko, tak sa zasa pustim do vita dni. Zistila som, ze pre mna je najlepsie byt 100pc vita. Akonahle to dodrziavam, ine ma nelaka. Ked si ale necham rezervu, ze aj 80 alebo 90pc je fajn, akoby ma to same naviedlo k chutiam. Kazdy vita den je uper. Clovek vie, ze mu je tak fajn, ale zvyk je silnejsi. Dneska som si teda nakupila ovocne zasoby a sup do toho. Akurat to varenie pre muza je dost narocne, citit tie vone a vidiet tie dobroty.....Tentokrat mi ale ostalo naozaj zle z vareni a ani som z nich nemala pozitok ako inokedy. Normalne sa tesim na ovocie. Mica lovi muchy, tiez sa na ne tesi, vyckava ich na strme, aj male vtaciky, tiez prirodzena strava. :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

Nancycka, máš pravdu, že pár nesyrových procent v jídelníčku může zamávat s celkem. Obzvlášť koření typu česnek atd může vzbuzovat chutě na něco dalšího výrazného...
No vida, sluníčko, tepleji. :) Držím pěsti.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

tak to bol zas cas. uz par dni som uplne nanic. cele telo ma boli, nevladzem vstat z postele a aj jednoduche kazdodenne cinnosti urobim az s velkym sebazaprenim. asi to bude somaticka depresia. uz sa mi to raz stalo, pred skoro dvoma rokmi, som sa citila ako pri tazkej chripke, taka ta tazoba, clovek je omraceny a pripada si tazky. dva mesiace som trpela, potom som zasla k doktorke a po troch dnoch liekov mi nic nebolo, som sa citila ako znovuzrodena. mam taky zly pocit, ze zivot uteka a ja stojim na jednom mieste, casto sa nadranom budim a mam z toho akoby paniku. nechcela som brat lieky, ale viem, ze ak je to depka, moze totrvat aj niekolko mesiacov a to sa tak naozaj neda existovat. ono vsetky tie lieky na depky menia hodnotu hladin iodu v stitke, tak ich mozem brat len par dni, hoci by sa mali par mesiacov. zatial to vzdy pomohlo, ale prvykrat, ked som o tom nevedela, sa mi z toho zvacsila stitka. su to lieky na spatne vychytavanie serotoninu. zasa ten metabolizmus. moj endokrinolog povedal, ze to u nepracujucej stitnej nie je nic neobvykle, telo nedokaze s nicim vyrovnane hospodarit, ani s hormonmi, ani s tekutinami. ta stitka bude asi moja nocna mora.
o vita ani nehovorim. citim sa jak slon. nechala som sa zlakat samymi varackymi hlupostami. muz si mysli, ze mam robit nieco, co ma potesi, lebo on neveri na depku ako diagnozu. ale mna veci tesia, nemam ani zle myslienky, len som akoby v sne, s tou hroznou tazobou. esteze uz obcas vyjde slniecko, sa vyhrievam ako jastericka.skusim dodrzat aspon zopar stopro raw dni, to by mi mohlo odlahcit. dnes popadali pomarance zo stromu, tak mam na zajtra rano.
v hlavnom meste su ulice oramovane pomarancovnikmi, zo srandy som par odtrhla, mi niekto tvrdil, ze su nejedle, vraj nejake hybridy. tak zajtra otestujem. podla mna budu normalne, akurat troska priotravene smogom. idem vysnorit nejaky film v telke, nech sa trosicka pobavim. :D
Eva

Re: nancycka

Příspěvek od Eva »

Jsem zvědavá, jaké pomeranče budou; já mám zkušenost, že takovéto jsou opravdu pro mě nejedlé - jedlé jsou snad jen pro velmi otrlé jedince :roll: To bude záměrně, protože mají především zdobit ulice ...
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: nancycka

Příspěvek od Hugo z Hor »

Také bych si asi dokázal tyhle pomeranče odepřít. Přeci jenom zase tolik olova ve stravě nepotřebuju. :wink:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

nancy tobe padaj pomerance do klina, staci je posbirat a ty mas depku? to nepochopim. co mam rikat ja, tady na nevabnym severozapade? chodis na vylety? kde jsi vsude byla? ja bych to tam obesla trikrat. mate zahradu, pestujes neco? ani by me nenapadlo kupovat ovozel moci si to sama vypestovat. drz se a uz se tesim jak budes psat ze uz jsi tejden jen na zivy strave.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: nancycka

Příspěvek od Fiona »

Nancy, jednu vec ti reknu, a je mi jasne ze si tim neprilepsim. Ty potrebujes sex! Ne jen se nechat otento, ale poradny orgasmus se vsim vsudy. Pokud ti ten chlap chce kecat do zivota, jakoze asi chce, budiz. Ale tim padem mu vyvstava povinnost te uspokojit. Jinak skapete oba, sorry.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

fiona otevrela kapitolu samu pro sebe. rozhodne sex radim jako velmi dulezitou (vlastne nejdulezitejsi) soucast partnerskeho zivota.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

Či je najdôležitejšia... ono je to jedno s druhým... druhé s tretím... No, niekedy je všetkého tak nad hlavu, že sa zrazu pýtam, do kelu a kde sa podel sex? Minule som aj pod posteľ kukala a nebolo ho.... A odrazu je všade - aj v hrnci pod pokrievkou...
No, páni, to som tu tomu pomohla, no... tak radšej idem. Je mi tak akosi m:-)
dvdmchl

Re: nancycka

Příspěvek od dvdmchl »

Chlapy bacha, ženský chtěj zase vycucávat cizí energii pro sebe. Si přečtěte co píše Osho o sexu. :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

No, sa nerob. By si sa rád nechal obrať o trošku tej mužskej energy!
dvdmchl

Re: nancycka

Příspěvek od dvdmchl »

Nenechal...sem právě najel do tuším že třetího týdne dobrovolné abstinence...doporučuju všem chlapům. :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:Chlapy bacha, ženský chtěj zase vycucávat cizí energii pro sebe. Si přečtěte co píše Osho o sexu. :)
mam stesti, ze tento druh muzu, kteri pod pojmem sex chapou kopulace, uz nepotkavam, ja si pod pojmem sex predstavuju vzajemny uspokojovani.
dvdmchl

Re: nancycka

Příspěvek od dvdmchl »

Já se s tím tématem sexu přesunu k sobě do deníčku. Tam to trošku více rozepíšu. Dělám teď novej experiment. :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

probudila se ve mne zenska zvedavost
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

Sweetie píše:probudila se ve mne zenska zvedavost
Bacha, dvdmchl chce zvýšiť návštevnosť svojho denníčka!!! (:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

uz nevi, cim by na sebe upoutal pozornost :)
dvdmchl

Re: nancycka

Příspěvek od dvdmchl »

No trošku mi to tam skomíralo a tohle téma vždycky zabere. :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

dvdmchl píše:No trošku mi to tam skomíralo a tohle téma vždycky zabere. :)
Sme prekukli tvoje marketingové ťahy. Ale sympatické, všade sa spomína samá kríza a tu sa otvárajú celkom iné obzory :wink:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

a vem si, co je proti tomu nejaka svetova krize
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

Búrka v šerbli (:-)
akosi pri tomto pôste nemôžem spať m:-)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Diky dvdcko za toho osha, som sa na to pozrela, je to fakt zaujimave a nielen myslienky o sexe, ale aj o ziarlivosti, dovere, oslobodeni sa od minulosti. normalne ma to nakoplo. okrem toho som si myslela, ze som nejaky cudak, lebo som sex ponimala nejako odlisne od mojich rovesnikov, ale osho akoby mi niektore myslienky vycital z hlavy. takze nakoniec na tom s tou divnostou nebudem az tak zle, skor si myslim, ze sa blizim k spravnej ceste. :D
od vcera som nasadila striktneho vegana a pomaly chcem prejst k raw. je to pokrok po tom, co som sa vyse tyzdna nedotkla ovozelu, proste mi daval taky pocit zimy, som ho nedokazala ani len ochutnat. ktovie, co to sposobilo. hlavne, ze sa to uz lepsi.
prave sa stala jedna divna vec. macka isla do zahrady sa hrat, ja normalne zatvorim dvere a ona potom zaskriabka na dvere a pustim ju dnu. dnes som jej nechala pootvorene, lebo fuka, aby sa mohla schovat, kedy chce. zrazu sa nahrnula dnu sprintom, hrozne vrcala a divne mnaukala a cela sa triasla a pozerala smerom do zahrady. intuitivne som zavrela dvere a cakala som, co sa objavi. myslela som, ze asi had alebo nejaky hnusny velky hmyz, obcas sa to stava. po chvili som sa sla pozriet do zahrady, ale jedine, co som nasla, bola korytnacka, ale tu mici pozna. mici ani nevysla von, len vystrcila hlavu. tak to bolo fakt divne. pre istotu som zavrela, a sup k pocitacu. mici ostala pozorovat. zrazu sa zjezila, cela sa triasla a ja som nabehla, ze sa pozriem, co vidi. pred dverami presla obrovska cierna macka, tak som zabuchotala dvermi, aby odisla. je ich tu vela a v noci chodia po strechach a zahradach. este ze na mna v obrane nevyskocila, ked som kontrolovala zahradu - bola schovana kusok odo mna. este ze mi ta intuicia tak funguje. do toho rohu som nesla, ani neviem preco, ale ma to zachranilo. keby som mici nenechala otvorene, ktovie, asi by sa klbcili. ty vole, jak v horore.
keby vosla do domu, pohroma. muzovi sa to raz stalo, nasiel dve vo svojej izbe a musel zavolat posilu kamosa, bo sa ich bal, su to volne macky, giganticke a agresivne, ked sa citia v ohrozeni. vraj potom cela izba hrozne smrdela abola zdemolovana, musel vsetko vyprat. ale snad, ked vie, ze v tomto teritoriu je nasa macka, snad sem uz nepride. este ze som bola za dverami, bola pol metra odo mna. mici tak skoro asi do zahrady nevyjde, teraz sa tu ustrasena ku mne tuli. to mi povedzte, hned zrana a take soky. tusim ma to prebralo z letargie. (:-)
dvdmchl

Re: nancycka

Příspěvek od dvdmchl »

No jo Osho skvělej. Mně na něj navedla Fiona. Pujčila mi takovou malou knížku.
S tou kočkou je to celkem scary. U nás doma žije taková polodomácí kočka a když na mě zasyčí tak mám dost respekt.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

tak osho, budu si pamatovat :)
ta kocko story je tedy sila. az me zamrazilo, podala jsi to pekne strasidelne, hlavne jaky by to melo nasledky, a ze vniknou az do domu, teda, oprskly jak opice. takovy polodivoky jsem videla v norsku, byly ale uz zdomacnely, ale trikrat vetsi nez ti nasi mourci.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: nancycka

Příspěvek od Pavluška »

nancycka píše: tusim ma to prebralo z letargie. (:-)
přeji více kočiček :oops: :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Dnes som si vyrobila nove kurikulum, vlastne poupravovala to stare, na niektore veci som totiz pozabudala. stihla som dve uz aj poslat, jedno kvoli praci na poste a druhe kvoli praci v modernom domove dochodcov. mohlo by uz nieco vyjst. inak je mi mizerne, az teraz k veceru som sa konecne doopala k nejakej cinnosti, ale teraz ma fak tesi, ze som to spravila.
muzov otec sa ma posledne dni zle. je to zlaty clovek, v poslednej dobe sa mu dost zhorsilo, je neobratny, pomaly, vela zabuda, vlastne si nic nepamata, zlyhava a kratkodoba pamat. som muzovi hovorila, ze je to dost velky skok za tak kratky cas. posledne dni ma velmi vysoky tlak, pusti sa mu krv z nosa a nechce sa to zastavit, potom ju vykasliava, nepamata si ani, ze na schodoch vcera spadol a preto ma nabite koleno. ja mam z toho dost dramaticky pocit, ze sa blizi koniec. dufam, ze sa mylim. chcela by som sa mylit. ja, co mi je tak mizerne a preto obcas ten zivot nedokazem poriadne ani zit, by som mu kludne par rockov podarovala. muz je teraz tam a stara sa, volal, ale hovor prerusit, tak myslim, ze sa nieco deje. zajtra by som ho chcela ist pozriet.
inak muz zasa tieto dva dni rypal, to este nebolo ani otcovi zle, som ho na to upozornila. zacinam stracat trpezlivost.vonku dnes velka burka, s krupami, polamala narcisy, tak som si ich supla do vazicky. su krasne vonave. priroda je ten najlepi liek na vsetko. :)
Bez očekávání tě nemůže nikdo zklamat.
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

V piatok som oslavila svoje narodeniny. uvdomila so si, ako ten cas hrozne rychlo plynie, ale uz ma to tak nedesi ako kedysi. dalo mi to taky pocit, akoby sa predosle udalosti uzavreli a ja sa citim taka odlahcenejsia na dusi. narodky nikdy neoslavujem, takze sme si strngli s muzom, zazelal mi vsetko dobre a tym to haslo, co mi vlastne uplne staci.
posledne dni hrozny vietor, pomarance padaju ostosest, okrem toho mi prisla uplne necakana chut na jablcka, hoci som predtym nedokazala zjest viac ako polovicku. dokonca si ho beriem so sebou v kabelke ako svacinku. zato mi prestali chutit jedla, kde je olej, vadi mi niekedy aj v salate. uz vykukuje slniecko, aj ked len take zubate, asi ma to stimuluje, lebo citim potrebu jest nieco stavnate, svieze, tak na narodky mi muz kupil vanicku spanielskych jahod - boli uuuuzasne. este ze som tomu dala cas, clovek by sa mal citit v sulade so svojimi rozhodnutiami. tak som teraz velmi spokojna, odstavujem narance a vyhrievam sa za oknom na slniecku. :D
Bez očekávání tě nemůže nikdo zklamat.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

dodatecne preji k narozkam a at se ti dari nancy! jen tak dal, ovoce, slunicko :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

nancycka píše: inak muz zasa tieto dva dni rypal, to este nebolo ani otcovi zle, som ho na to upozornila. zacinam stracat trpezlivost.
Nancy, mám dnes 13. deň pôstu a môj muž protestuje proti pokračovaniu. Tak si vravím, že keď bude mať on 13. deň, nech prestane, ja ešte potiahnem o krok ďalej. Skončím, keď budem chcieť ja, nie moje okolie. Môj vnútorný pocit vraví, že všetko je v poriadku a niet sa čoho báť. Tak sa nedaj ani ty odradiť. Žuj a nechaj žuť! Prípadne pôstuj a nechaj pôstovať :wink:
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

dakujem za blahozelanie, sweetie. s tou mojou volou to nie je az take valne, je slabsia nez som si myslela, snad sa to vytrvalostou zlepsi.
renatka, ja ti velmi drzim palce a obdivujem tvoju volu a silu zdolavat prekazky. tvoje posty pravidelne v dennicku sledujem a telepaticky ti drzim palce. si pre mna obrovskou motivaciou. ja samomentalne snazim ako-tak dodrziavat vita, ale velmi mi to nejde, som nejaka vnutorne rozhadzana a absolutne bez motivacie. citim sa unavena vsetkym jedlom, neprajnym okolim, hroznym spravanim.....ale nechcela by som byt ako oni, tak bohuzial budem musiet ist proti prudu....na slovensku mame ovela kludnejsiu a tolerantnejsiu mentalitu....
vecer budu chlapi pozerat zapas, uz si objednali u mna zajazd do obchodu na rizky. jasom vcera videla v obchode hrozno za hrozne nekrestanske ceny, ale v podstate sa to vyrovna masu, miesto predjedla hodim jablcko a mrkvicku. zacnelo sa mi za stoprovita. chyba mi ta lahkost tela a duse, clovek nemusi furt to jedlo riesit, nakombinovavat, vyvarat, umyvat. uz som to zvestovaa muzovi, nech mi nic nenuka.
pred par dnami som ochutnala jahody, boli uzasne, a cervene hrozno, ale bolo dost kysle. dnes kupim z bieleho, snad bude troska sladsie. mala by som zacat evidovat v dennicku, co jem, mala by som o tom vacsi prehlad. u mna na vita je to mikrofud, nikdy toho do seba vela naraz nedostanem, radsej castejsie a po troske. muzovi som spominala nasu kvetku, ako dokaz, ze na ovoci sa da zit, on tomu moc neveri, ale sa necudujem, ked ovozel neje - na tej troske, co v lete zje, by naozaj neprezil. :D
vcea v tal telke spominali, ze keby sme prestali sadit a pestovat ovozel, do styroc rokov by sme zomreli. keby uz nebolo viac ovozelu a museli by sme sa napchavat tymto umelym svinstvom, to by sme fakt dlho nevydrzali, ale oni to mysleli asi na mnozstvo.....kazdopadne som muzovi vysvetlila, ako jednie masa devastuje planetu, argumenty pochopil, iniziativa nula. ja nejako nemamstastie na odusevnenych partnerov tymto smerom. si furt najdem nejakych masozrutov, co su im nejake vegetarianske a duchovne stranky zivota dost na haku. aby ten rozdiel potom neprehlboval vzajomne nezhody.
chladnicka plna ovozelu, v mrazaku maso, v skrinke polenta, ryza, cestoviny a muz zahlasi, ze nic nemame. ked sa ho spytam, co by chcel, ani sam nevie. to je velmi kriticke pripravovat jedlo pre niekoho, kto ani nevie, co by zjedol. tot len taka vsuvka. ja sa pozriem na jedlo a je mi zle.
vonku hrozny vietor, rozbural celu zahradu, macka ani nufak nevystrci, tomu hovorim necas. vietor pohadzal na zem kopu narancov, tak mozem tri dni odstavovat. vykvitli narcisy, krasne vonaju. teraz, ked som v tej mojej letargii a podari sa mi raw den, vyjdem do zahradky a v obchode pozeram na ludi, pride mi, ako su niektore veci uplne zbytocne. co vsetko ludia zbytocne robia a zbytocne do seba rypu, namiesto toho, aby sa znazili uzit si zivot, kym este pre nich plynie.no ale dost uz, idem sa vrhnut na nakup. hrozno uz caka. :D
Bez očekávání tě nemůže nikdo zklamat.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

to se mi hezky cetlo. citim z toho jakousi vyrovnanost, kterou jsem trochu postradala ze zacatku. taky rada pozoruju lidi, ted prevazne v obchodech, jejich plny kosiky, nebo reklamy na jidlo, prijdu si jako z jiny planety. a narance jsou pomerance? jak dlouho uz vlastne zijes v italii nancy?
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

swettie, s tou vyrovnanostou smerom k tridsiatke zacinam pocitovat nejaky prerod, premena o krok dopredu na naozaj dospelu bytost, nielen vekom. posledne dva tri roky som pocitovala ako dost tazke a nevyrovnane, ale mozno k tomu prispeli aj nejake zavzne rozhodnutia, ktore som musela urobit. zacinam mat samu seba viac rada a viac sa akceptovat, zacinam mat taky iny pocit zo zivota.
v taliansku sa pohybujem skoro pat rokov, s mensimi a vacsimi prestavkami, cisteho casu vyse troch rokov, lenze predtym som robila v bare a o pracu nebola nudza a tiez som bola v inej oblasti sard, ked som mala skolu, nemusela som pracovat, pretoze som sem chodila v skuskovom sa pripravovat, ale v sr som mala vzdy nejake part-time. takze skutocny zivot, taky, aky je a ako sa s nim musis pobit, spoznavam az teraz od oktobra. a poviem ti, je to tazsie, nez som si myslela.
len tak na upresnenie, zeny tu nie su jemne ako u nas. hucia, su take vulgarne, ako u nas ciganky, take nevrle, a mne sa to nepaci. ibaze v obchode ludia nerobia radu, ani sa nepytaju, kto je posledny, nastrkaju sa k pultu a kto viac krici a strka sa, ten je momentalne na rade. keby som chcela s mojimi jemnymi sposobmi nieco kupit, dostala by som sa na rad vecer, ked pri pulte nikto neostane. :( je to malickost, ale takych malickosti je vela a ja nechcem byt taka ako oni, a ani to nemam v povahe, takze sa vzdy citim, akoby som isla sama proti sebe. uradnici a zamestnavatelia, aj ludia na ulici, su nevrli, akoby si im vadila, davaju ti najavo, ze ich otravujes, hoci je to ich praca. doslova negativismus. snazim sa to nebrat k srdcu, ale ked sa na teba nikto nikdy neusmeje, kazdy sa strka a huci a zazera, odobera mi to sily.
len taky priklad - bola som kupit ryby na trhu. trznikovi nejake z krabice padli a ja som sa automaticky zohla a pozbierala ich. taky bol nadseny, ze mi este par ryb len tak pribalil. potom mi moj vysvetlil, ze tu je to nezvycajne. a tiez ten ich humor v telke - my sa snazime, aby bol na urovni, inteligentny humor. ten ich je taky primitivny, kto zapoti vacsiu blbost, je vacsi komik. mne to nepride vobec smiesne. ja iem, ze to vyzera, ze chcem kritizovat, nie je to tak. naozaj hladam sposob, ako sa tu zabydlet, ale zrejme budem musiet zostat nezavisla bunka. okolie je krasne a keby som si dokazala zorganizovat robotu, bolo by to fajn.
akurat, ze pozorujem, ze s muzom nam to neklape.on sa zacal chovat akoby som bola samozrejmost, a som sa ocitla v klietke - akoby sa odo mna nieco ocakavalo, ale ked prekrocim hranicu, nie je to vitane. mam pocit, ze mu vsetko vadi. hlavne, aby bolo vycistene a navarene. a ja zasa dostavam pocit, ze sa od neho vzdalujem. akoby som naberala odlisny smer a zda sa mi, ze je stale menej zlucitelny s tym jeho. mam ho stale rada, ale nieco sa zacina lamat. snazim sa prist na to, ci to len nie je to moje sklamanie zo zivota tu, aby som tym lasku zbytocne nezabila, preto tomu davam cas. ale poviem ti pravdu sweetie, keby som sa mala rozist s muzom, neostanem tu, vratim sa do sr. je tu krasne, ale mi to tu ludsky nevyhovuje a ked tu nemas svojho partnera alebo priatelov, co za to naozaj stoja, nestoji to za to. mala som tu kamosku, o par dedin dalej, zila tu par rokov, chlapa mala rada, ale nedokazala tu zit, ked to s chlapom bolo vselijake, odisla. ta ista vec. takze nie som sama, viackrat som o tom pocula, ale vraj ostrovy su take - zaostale, je to v niecom dobre, ale v niecom nepriaznive. takze ja mam zo sardinie dost smutny pocit. sorry za dlzku,to kvoli lepsej predstave.
Bez očekávání tě nemůže nikdo zklamat.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

jiny kraj jiny mrav. obzvlast italie, s jejich katolickou vychovou a patriarchalnim typem rodiny. asi bych si porad opakovala ze me si nikdo nemuze koupit, ziju jak budu chtit ja ve vsi slusnosti k druhym, hotovo. uvedom si ze sardinie neni konecna, muzes zit kdekoliv. takze chvilku tady a kdyz te to nase.e ciao, jdu jinam. podle sebe uz beru vsechno jen docasne, kdysi jsem si taky myslela ze anglie je konecna. ted? ani nahodou, a je mi hned lehceji, asi to mam v povaze, litat z mista na misto a vlastne se neusadit, ale co je to usadit se. vsechno je tak relativni. mozna pobyt, pet let nebo dvacet let. pratele si clovek najde vsude, kdyz chce.
k zenam: ve srovnani s cechoslovakama mam svuj nazor na zeny ze subtrop a trop afriky, na zeny z iranu, z pakistanu, bangladese, na indky, na cinanky. vicemene se u nich projevuji vlastnosti jako hystericnost, stekavost, hadavost. polky jsou vychytraly. anglicanky oproti cechoslov. hlavne hysterky a stekny, hrubsiho zrna nejdouci daleko od fyzicke vymeny nazoru. ale s postupem veku jsou mirnejsi :) a ted aby to tu nekdo necet :)
dvdmchl

Re: nancycka

Příspěvek od dvdmchl »

Teda takového paušalizování. To by jeden ao takové cestovatelky nečekal. :)
Já teda musím říct, že čím víc lidí poznávám, tím více mi přijdou všichni stejný.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

kde jinde by je vsechny hezky pohromade nasel nez tady ze jo :) lidi nejsou stejny, a to je prave dobre. jednu vec se v cizine ucim, clovek ma mit srdce i dusi otevrenou, ma se naucit porozumet druhym, pak vyjde s kazdym.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nancycka

Příspěvek od awa »

Co si asi tak myslí o nás?
Mně třeba Ukrajinky, které znám z hotelů apod. připadají celkem pokorné a dříči.
Jediní s kým se opravdu nedalo vyjít, protože jejich požadavky zasahovaly do mého svědomí a norem, byli Arabové...a já nechtěla být jejich třetí, pátá manželka a navíc jsem asi příliš hrdá, abych poslouchala. :lol:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

a to jsi jeste nezazila arabky. oproti nim jsou muzi mirni beranci :)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nancycka

Příspěvek od awa »

Sweetie píše:a to jsi jeste nezazila arabky. oproti nim jsou muzi mirni beranci :)
Ach tak, takže pokud tomu rozumím, tak oni si své muže zaslouží. Hm, hm.... :lol:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

oni je normalne ustekaj
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

ja osobne som vo viedni, kde som pobudla dost dlhu dobu, zazila turkyne, dost otras, asi podobne ako arabky. nechcela som teda vobec ludi hadzat do jedneho vreca, ale tu kde som teraz, sa mi vobec nepaci, a uz som sveta teda pobehala kus. vsade je nieco. hlavne ta otvorena mysel pomaha a vedomie, ze to nie je konecne.
unavena zo vztahu som vcera muzovi povedala, ze ak nenastane nejaka zmena, tak to budeme musiet ukoncit. som mu vysvetlila, preco sa citim mizerne. uz bolo nacase sa tomu postavit celom, tak uvidime, ako sa to pohne. ak sa to nepohne, vazne premyslam nad odchodom, nema ma tu co ine drzat.
dnes sme nakupili krasnu zeleninu, redkovky, articoky, cervene papriky, zakvitaju nam stromy na dvore, je to nadhera, prelietaju nam tu lastovicky. tak som vyprala zimnu bundu a ulozim ju na spanok. kupila som si nadherny melon, muz sa stazoval, kolko stal, hned som mu urobila ucet za maso. :D tak sa dnes rozhodol pre cestoviny s paradajkami. :D
Bez očekávání tě nemůže nikdo zklamat.
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Tak odo dneska jedalnicek:
ranajka - stava z pomarancov, mandariniek a citrona
obed - hrozno a salat
vecera - este len bude, ale bude salatik zo zahradky

hovorila som s muzom o pozitivnych vysledkov vitarianstva na zdravie, zda sa, ze by ma mohol podporit, vraj nebude predo mnou tasit mnamky, ale aj tak musim tomu vsezravcovi varit. som ale pozitivne naladena, mam pocit, ze to zvladnem, ovocie ma laka. pocasie krasne, slnecno, okolo obeda 19 stupnov, vecer ale chlad. taka krasa. asi som sa s prichodom jari nejako prebudila aj ja. :)
ma napadlo, kde som asi urobila chybu, ked som bola dva mesiace len na vita a hmotnost klesala a nechcela sa zastavit: jedla som malo ovocia, skoro ziadne, lebo mne sladke nechuti. teraz mi ovocie zacalo chutit a tak sa do toho dam. dufam, ze to nebude az take drasticke ako prvykrat. po ovocnom chode uz nemavam hlad, ked nepodlahnem chutiam, malo by to ist celkom hladko vzhladom na zdravie.
muz hovori, ze keby to bola s tym zdravim pravda, boli by sme vsetci zdravi. ale to je hlupost - povedz niekomu, kto ma zdravotne problemy, aby si dal post, alebo pomaly presiel na vita, si zatukaju na celo. kto naozaj nema volu sa uzdravit, pripadne ocakava zazracnu pilulku, mozes mu to podstrcit pod nos a nic. bez viery neexistuje ani cesta. cesta existuje pre toho, kto sa jej otvori. :)
Bez očekávání tě nemůže nikdo zklamat.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nancycka

Příspěvek od awa »

Myslím na tebe a ráda čtu tvůj deníček Nancy.
Veď i ja musím svému muži občas uvařit, tak vím, že jsou dny, kdy se mi do toho vůbec nechce. Chuťě nejsou, spíš naopak, nejhorší jídla jsou, kde musím něco osmažit, to se mi obrací žaludek, tak se snažím taková nedělat.
Abys jsi se pobavila, i kdybych nevařila, tak se našlukuju vůní smažánků a dušeného zelí, cibule a apod. každý den...jak je to možné? Snadno..hospoda v suterénu domu ( patří městu, které se jí odmítá vzdát ), ve dvoře kantýna a přes ulici další putyka a korunou všeho jsou i záchodky k hospodě, které máme pro ty pijany v domě. Dneska ráno jsem při vynášení odpadků cítila rezně... :lol: a naftový olej, co se na nich smažily.
Ovoce v malých dávkách jedu i já, bývá to velikost hrsti a jím ho v rozmezí hoďky až dvou. Drží mi to stabilní hladinu cukru. Trochu večer, tak kolem páté, ale ne vždy se někdy objeví chutě, ale to jde zvládnout. Osobně mi nevyhovuje jíst večer salát, zdá se mi těžký, zvlášť ze zeleniny ze supermarketů, raději ovoce, salát, když je možnost jím spíš v poledně, no salát, upřímně spíš chrupu mrkev, koušu takové crudité.
Opravdu se mi líbí tvůj přerod, je hezké ho sledovat.....
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: nancycka

Příspěvek od Fiona »

Opravdu jim musite varit? :o
Jako chapu ze cas od casu udelat radost malym prekvapenim, to jo, ale muset nekomu varit? Leda snad ze by za takovy servis platil, to snad, ale i tam bych zvazila jestli jsem se nahodou neminula poslanim...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nancycka

Příspěvek od awa »

Fiona píše:Opravdu jim musite varit? :o
Jako chapu ze cas od casu udelat radost malym prekvapenim, to jo, ale muset nekomu varit? Leda snad ze by za takovy servis platil, to snad, ale i tam bych zvazila jestli jsem se nahodou neminula poslanim...
Ne, nemusím. Mám i týdenní etapy, kdy nevařím, ovšem co se stává potom....naposledy muž odchytil Family Frost ( takové žluté vozítko, co vozí zmrzliny a mražený fast food ) a nakoupil u něj za několik stovek. A co? No, myslel i na mě :D - to byly mražené maliny, ale zbytek...obalovaní dinosauři, bramborové placičky, krůtí směs se smetanou, šlehačkové kuličky, dvě kila zmrzliny, masové játrové knedlíčky....bylo toho tolik, se to nedalo ani narvat do mrazáku. Ještě zábavnější ovšem je, když se to pokusí klohnit, zakydá celou kuchyň, leccos přicmudne a všelijak to zasmrádá. Ovšem snahu oceňuju, má vysoký podíl syrového, ráno se mnou jede ovoce, ale kolem poledne začne hladově šounit. Tady chce aspoň zeleninovou polévku, jinak zblajzne vše poživatelné. Ovšem s tím vařením to není tak divoké...většinou pohanková, jahelná kaše, zeleninové polévky, těstovinový salát s Rio mare, vajíčka na teflonce, klasiku nedělam. Třeba vůbec už leta nepeču a myslím, že bych měla potíž udělat segedín nebo podobné blafy. Pokud má partner nepřekonatelnou chuť na něco tohoto druhu, tak si zajde do vývařovny za stravenky.
Opravdu to neberu jako nepřekonatelný problém. Je to o toleranci a vůli si vyjít vstříc. Můj partner nemá křivé slovo na vita, věčně po mně dojídá ( naposledy slívy z Chile ). Z mého pohledu se snažím to opravdu neřešit, každý má právo na svoje tempo vývoje.
Naposledy upravil(a) awa dne sob bře 14, 2009 21:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nancycka

Příspěvek od s.arik »

nancycka píše:Tak odo dneska jedalnicek:
ranajka - stava z pomarancov, mandariniek a citrona
obed - hrozno a salat
vecera - este len bude, ale bude salatik zo zahradky

hovorila som s muzom o pozitivnych vysledkov vitarianstva na zdravie, zda sa, ze by ma mohol podporit, vraj nebude predo mnou tasit mnamky, ale aj tak musim tomu vsezravcovi varit.
Zaprvé obdivuji tři porce denně a nechuť na sladké, to si potřebuju občas připomenout, jak se jí u jiných :D (=nezávisláků na plných ústech).

Zadruhé chlapovi taky vařím, protože se to prostě tak nějak očekává. On je bohužel více než všežravec masožravec, o to hůř, pokud neodolám a ujím z oběda :?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: nancycka

Příspěvek od Renáta »

nancycka píše:
unavena zo vztahu som vcera muzovi povedala, ze ak nenastane nejaka zmena, tak to budeme musiet ukoncit. som mu vysvetlila, preco sa citim mizerne. uz bolo nacase sa tomu postavit celom, tak uvidime, ako sa to pohne. ak sa to nepohne, vazne premyslam nad odchodom, nema ma tu co ine drzat.
Nancy, nepomáhajú ani ženské zbrane? Hm, vzťah by mal byť aj o tolerancii. Mrzí ma, že musíš riešiť takéto zložité veci. Ja keď chcem niečo dosiahnuť, tak sa začnem líškať... a tak. Alebo ho jednoducho ušteklím :wink:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

Fiona píše:Opravdu jim musite varit? :o
Jako chapu ze cas od casu udelat radost malym prekvapenim, to jo, ale muset nekomu varit? Leda snad ze by za takovy servis platil, to snad, ale i tam bych zvazila jestli jsem se nahodou neminula poslanim...
no jiste! souhlas :mrgreen: clovek musi akorat umrit
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: nancycka

Příspěvek od Sweetie »

awa píše:Ne, nemusím. Mám i týdenní etapy, kdy nevařím, ovšem co se stává potom....naposledy muž odchytil Family Frost ( takové žluté vozítko, co vozí zmrzliny a mražený fast food ) a nakoupil u něj za několik stovek. A co? No, myslel i na mě - to byly mražené maliny, ale zbytek...obalovaní dinosauři, bramborové placičky, krůtí směs se smetanou, šlehačkové kuličky, dvě kila zmrzliny, masové játrové knedlíčky....bylo toho tolik, se to nedalo ani narvat do mrazáku. Ještě zábavnější ovšem je, když se to pokusí klohnit, zakydá celou kuchyň, leccos přicmudne a všelijak to zasmrádá.
:D tak to potom chapu
Uživatelský avatar
nancycka
Příspěvky: 161
Registrován: sob led 19, 2008 19:01
Bydliště: Italia Sardinia juh

Re: nancycka

Příspěvek od nancycka »

Tak ludkovia, podavam spravy. mala som teraz take povedzme prehodnocovacie obdobie. chlapovi som narovinu vysvetlila, ako mizerne sa citim a ze on vobec nema volu sa so mnou o nicom rozpravat. a stale dokola len hladal chyby akoby vo mne, uz ma to unavilo, furt vsetko vysvetlovat a vyvracat jeho tvrdenia, tak som mu zvestovala, ze si nerozumieme a po niekolkych snahach uz nemam volu davat tomu sance a pripravovala som sa na odchod. uz som zvazovala, co ako urobim, zrazu sa prepol do ineho modu....tak zatial zotrvavam a aspon mam cas prehodnotit, rozhodnut sa, pripadne sa pripravit.inak si robim svoje veci a nedavam nicomu inemu dolezitost.
zdvihli sa tu paradne ceny,myslim, ze behom par tyzdnov mnohe aj na dvojnasobok. kedze peniazenie su moje, som momentalne vegan s castymi vita chodmi. preratala som to a na vita je to hrozna palka. snazia sa tu drzat aspon zakladne potraviny na minime, co je vacsinou vegan. ale aspon nejaka pozitivna vec z toho vzisla - varim vegana, obmedzilo sa doma vyrazne maso, vajcia a mlieko, chlap a okolie si zvykaju na vegan pochutky, ale snazim sa, aby bolo vsetko, co nejmenej prekombinovane a tepelne upravene. snad sa to s ovozelom v lete troska upravi.
inak, co sa tyka sravy, chute minimalne, vyprazdnovanie skoro po kazdom jedle, zacala klesat hmotnost, zatial o tri kg a zacala som sa potit, asi sa metabolizmus nastartoval, ci co. citim sa skvele, aj ked je co zlepsovat a citit to aj vyrazne na psychike. depka zmizla, aj pocitovanie strachu a uzkosti a mozno teraz rozkvitnem troska aj ja.
uz ste mi chybali, tak citam a citam, vonku leje, macka sa vyhrieva na modeme a chlap sa niekde zasil, tak mam svoju priaznivu chvilku. :D
Odpovědět