redee Marťas

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

redee Marťas

Příspěvek od redee »

ahojda,
rozhodl jsem si tu založit deníček a vystoupit ze stínu pouhého čtenáře tohoto supr fóra ;-) Asi by to chtělo nějaké info o mně, tady je můj story :-) Narodil jsem se 5.9.1986 v 17:45 v mostecké porodnici, už když jsem byl malý, nechtěl jsem jíst maso, jenže mamce v té době se to nezdál jako dobrý nápad (samozřejmě chtěla pro mě jen to nejlepší a abych byl zdravej a když to říká doktorka, že maso se musí...) ale i tak jsem se snažil maso co nejméně. Doma když u toho nebyla mamka, dával jsem svou porci masa bráchovi na talíř a ve školce, pak i v družině jsem se zas snažil zbavit své porce, že jsem ji nabízel kamarádům.. znáte to, jak to chodí v šílených škol. zařízení, dokud není talíř prázdnej, nemůžete si jít hrát :-( Ve 13 letech se k nám domů dostala vegetariánská kuchařka, kde byly argumenty co mi hráli do karet a tak jsem si vydupal schválení vegetariánství :-) Kolem 16 let, jsme si nechali domů zavést net a já narazil na stránky ohz, kde jsem zjistil v jaké demagogii to žiju, když si myslím maso nejím kvůli mě zvířátka netrpí. Na tento omyl jsem zareagoval jak nejlépe šlo a z minuty na minutu přešel na veganství :-) Na stránkách ohz byla též kategorie amana (syrová strava, urinoterapie, půst...) a asi po 5 dnech co jsem byl čerstvý vegan jsem se pokusil o vitariánství. Jenže neměl jsem žádné zkušenosti s očistnými krizemi, a když mamka viděla jak „strádám“, prosila mě abych se stal opět vegetariánem. Když jsem se necítil dobře, tak jsem holt svou bitvu dobojoval a přešel zas na vegetariánství.. ale to netrvalo dlouho, po pár dnech jsem opět nabral jak fyzické, tak duševní síly a šel jsem aspoň do veganství ;-) Nezlomilo mě ani, že jsem měl za pár dnů narozky a ač jsem příbuzným říkal, aby mi žádné bonboniéry nenosili, páč obsahují mléko a vejce, že už to jako nejím, nějak mě nebrali vážně a přinesli je. Alespoň jsem si mohl trénovat svou vůli, když jsem se k něčemu dobrému rozhodl a všechny sladkosti jsem dal bráchovi, ten s tím problém neměl..
V pubertě jsem byl hodně nemocný, stále se u mě střídali streptokok se stafylokok a doktorky mě pořád ládovali antibiotiky a poté autovakcínama... nejspíš to bylo způsobeno tím, že jak jsem nejedl maso, tak jsem bílkoviny nahrazoval hodně mlékem a mléčnými výrobky a organizmus byl hodně zanášen jedy. Ale jak se ze mě stal vegan a udělal jsem první šankh prakšalánu + kloktání uriny podařilo se mi stafylokoka ze sebe vyhnat :-) Od té doby vím jak je v tomto farmaceutickému průmyslu směšný a věřím v přírodní prostředky (půst, urinoterapii, jogínské očisty..)
Momentálně se snažím o max. množství syrového ve svém jídelníčku a docela se daří :-) Je to sice už několikátý-stý pokus :-D ale teď to mám poněkud ulehčené, mamka si dělá kurz matky pěstounky SOS vesniček, a je na druhém konci republiky, tak tu nikdo nevyvařuje veganské speciality a já nemusím podléhat žádnému pokušení. Už se tam pomalu stěhuje a když to vše klapne, tak mi přibude několik malých sourozenců :-) Tedy veškerou péči o domácnost a mě jsem převzal do vlastních rukou. Většinou jím 2x denně a první jídlo až po poledni, snažím se pít jen destilku (přes noc nechám naformátovat) a urinu, pravidelně cvičím jógu. Začal jsem praktikovat šatkarmy (šestero očistných úkonů), jsem plný energie a mám teď ryzí radost z bytí :-)

Dnes no vlastně už včera mě od rána boleli záda, asi jsem to včera se cvičením malinko přehnal, no a ještě po dlouhý době jsem vstával moc brzo, tak jsem si ráno říkal, že by se hodila masáž a k večeru když jsem se dostal domů a natáhl se a četl knížku, tak mi na záda vyskočila kočka a rozhodla se mi tu masáž udělat :-D Začala pěkně od kříže a pokračovala až ke krku a poté šla na pravé rameno, a když bylo hotovo, tak mě z relaxu probrala pomazlením, dokonalé ne? :-)) Bylo to vážně příjemný, ještě má ostré drábky jak jehličky, tak to bylo rovnou i s akupunkturou :-D Celou dobu jsem s údivem vnímal její našlapující pacičky a v duchu jsem si říkal, kde cítím nepříjemný tlak a masérka šla podle mých myšlenek :-) Připadal jsem si jak Anastasie, které zas na její louce pomáhají zvířátka, když je třeba :-)

Se to hezky protáhlo :-) myslím, že pro dnešek stačí, chci si ještě udělat večerní meditaci a aspoň na pár hodin do postele :-D
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No vida, stejný ročník :wink: Ahoj, vítej mezi svými a přeji hodně úspěchů na tvé syrové cestě :)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

No chtěl bych napsat VÍTEJ, ale dle času registrace jsi tu už mazák:)
S masem jsem to měl pdoobně jako Ty. Ze začátku jsem ho dával dětem, dokonce jsem ho nabídl i vychovatelce :), a když se na toto vše přišlo tak jsem ho házel na zem a odmítal ho jíst, když i na toto přišli byl sem za to dost potrestanej, vychovatelky udělali velkou aféru a udělali ze mě pomalu třídního nepřítele:-( Pak jsem ho schovával přede všema, srkal jsem to do kapes.......... ale stalo se mi že jsem to zapoměl vyhodit a doma na to přišli.

To samé jsem měl s většinou stravy, třeba mlíkovku jsem nesnášel od prvního pohledu, vůně....... a když mě vychovatelka donutila sníst ěnkolik lžic, vše jsem vyzvrátil............ perličkou bylo že po mě chtěla abych to uklidil.

Jinak gratuluju :), dle toho cos psal máš doma podporu:) to je moc hezký:)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Seraf píše:No chtěl bych napsat VÍTEJ, ale dle času registrace jsi tu už mazák:)
No jo, to jsem si nevšimla. Ale stejně to potěší, když tě někdo někde přivítá, ne? Jako, že se o tobě oficiálně ví. Mě to tedy hodně potěšilo, když mě někdo přivítal v mém deníčku.

My jsme maso v jídelně vždy dávali do igelitového pytlíku a nosili našim psům nebo toulavým kočkám. Rodiče to většinou věděli a tragédii z toho nedělali, měla to tak většina holek.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:) vítej,
pocházíš z podobného kraje .... já jsem 11 let žila u K. Varů, podkrušnohoří, doly atd. :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

kde si kupil tu masaznu macku?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: redee Marťas

Příspěvek od RadkaS »

Super, zase jeden od nas 8) , ze severu :P
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

No chtěl bych napsat VÍTEJ, ale dle času registrace jsi tu už mazák:)
Mno tak nějak mazák ;-) ale ne vždy jsem to tu sledoval, věděl jsem o vita a říkal si, že do toho zas půjdu až budou příznivější podmínky.
To samé jsem měl s většinou stravy, třeba mlíkovku jsem nesnášel od prvního pohledu, vůně....... a když mě vychovatelka donutila sníst ěnkolik lžic, vše jsem vyzvrátil............ perličkou bylo že po mě chtěla abych to uklidil.
To si musel mít drsný :-(
Jinak gratuluju Smile, dle toho cos psal máš doma podporu:)
Doma mám pohodičku, brácha s mamkou se mě vždycky snaží pochopit :-)
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

Seraf napsal:
No chtěl bych napsat VÍTEJ, ale dle času registrace jsi tu už mazák:)


No jo, to jsem si nevšimla. Ale stejně to potěší, když tě někdo někde přivítá, ne?
Jj, potěší a díky za podporu ;-)
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

Smile vítej,
pocházíš z podobného kraje .... já jsem 11 let žila u K. Varů, podkrušnohoří, doly atd. Smile
:-)
no ty doly... prý když tu nebyly, měli jsme tu jedno z nejkrásnějších míst v republice a hodně se knám jezdilo na rekreace. Ale naštěstí jsou tu pořád místa, kam se dají dělat výlety do přírody :-)
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

kde si kupil tu masaznu macku?
Hehe, tak úžasné stvoření nelze koupit ;-) Je to princezna od popelnic :-D Jednou když se mamča byla projít, tak z kontejneru před ní vyskočila číča a hned za pár vteřin přijeli popeláři, začala jí teda vyprávět :-) jaký měla štěstí... Jelikož byla kočička vážně podvyživená, rozhodla se mamka následující den přinést jí něco k jídlu a když dorazila na místo, nemusela jí ani hledat a číča za ní sama přiběhla. Začala jí krmit a mezi tím jí kolemjdoucí řekl: "Co to dělá, prý se to nesmí, vždyť je ve vchodě vylepená vyhláška, nekrmte kočky, šíří nemoci" mamka nat, že si může dělat co, vzala číču a přišla s ní domů :-)
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

Super, zase jeden od nas Cool , ze severu Razz
My už se známe :-) jestli si vzpomínáš na vita sraz v Horní Lipové? ;-) Už je to dlouho vím, ale měl jsem tenkrát ještě dlouhé vlasy :-D
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

redee píše:
kde si kupil tu masaznu macku?
Hehe, tak úžasné stvoření nelze koupit ;-) Je to princezna od popelnic :-D Jednou když se mamča byla projít, tak z kontejneru před ní vyskočila číča a hned za pár vteřin přijeli popeláři, začala jí teda vyprávět :-) jaký měla štěstí... Jelikož byla kočička vážně podvyživená, rozhodla se mamka následující den přinést jí něco k jídlu a když dorazila na místo, nemusela jí ani hledat a číča za ní sama přiběhla. Začala jí krmit a mezi tím jí kolemjdoucí řekl: "Co to dělá, prý se to nesmí, vždyť je ve vchodě vylepená vyhláška, nekrmte kočky, šíří nemoci" mamka nat, že si může dělat co, vzala číču a přišla s ní domů :-)
moja je tiez zveromilna. babke nosila domov tulave psy pravidelne, zakaz dostala az ked priviedla regulernu dospelu dogu. :)
u nas sa vystriedali zatial hafani styria /macky sa pocitaju tazsie, preskakuju totiz ploty odost lahsie/, momentalne uz neni ani jeden. :(
ked ale raz budem niekde zapustat koren, urcite si aspon jeden pes adoptujem. tie tvory su mi vynimocne sympaticke, okrem ineho je s nimi vzdy najrozumnejsi pokec. :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

redee píše:
Super, zase jeden od nas Cool , ze severu Razz
My už se známe :-) jestli si vzpomínáš na vita sraz v Horní Lipové? ;-) Už je to dlouho vím, ale měl jsem tenkrát ještě dlouhé vlasy :-D
No tak to bys asi musel dolozit dlouhovlase foto :lol:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

redee píše:
Super, zase jeden od nas Cool , ze severu Razz
My už se známe :-) jestli si vzpomínáš na vita sraz v Horní Lipové? ;-) Už je to dlouho vím, ale měl jsem tenkrát ještě dlouhé vlasy :-D
a kde jsi? na té společné fotce úplně vpravo? Nikdo jiný dlouhovlasatější tam není.
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

moja je tiez zveromilna. babke nosila domov tulave psy pravidelne, zakaz dostala az ked priviedla regulernu dospelu dogu. Smile
u nas sa vystriedali zatial hafani styria /macky sa pocitaju tazsie, preskakuju totiz ploty odost lahsie/, momentalne uz neni ani jeden. Sad
ked ale raz budem niekde zapustat koren, urcite si aspon jeden pes adoptujem. tie tvory su mi vynimocne sympaticke, okrem ineho je s nimi vzdy najrozumnejsi pokec. Smile
My bydlíme v paneláku, tak není žádná možnost přeskočit plot a mít o přírůstka do rodiny víc, ale zas nemusíme mít strach, že náš mazel skončí převálcovanej někde na silnici.
Přesně, kolikrát se lze domluvit rozumněji se zvířetem než s člověkem ;-)
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

No tak to bys asi musel dolozit dlouhovlase foto Laughing
http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2004050901
a kde jsi? na té společné fotce úplně vpravo? Nikdo jiný dlouhovlasatější tam není.
Jj, na společné fotce úplně vpravo nebo na poslední fotce v orange tričku :-D
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Mac
Příspěvky: 49
Registrován: čtv pro 13, 2007 11:41
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Mac »

Ahoj Marťas, mě by zajímalo proč je tak důležitý pít destilku, teda ve smyslu že pokud je raw strava něco jako návrat k přirozeným stravovacím kořenům, tak mi tam nezapadá, spíš ji vnímám jako technickou záležitost, oproti klasické pramenité vodě. :?:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

otazka je na redeeho, dovolim si len poznamku ze v casoch pred revoluciou priemyslu a techniky, odkedy zacalo masivne znecistovanie vzduchu, bola prirodzenou nielen voda pramenita, ale tiez cerstva voda dazdova, co bola v tom case v podstate destilka.
+ vitasmer pmn nemusi byt iba o navrate k staremu prirodzenemu, mne sa vidi rovnako logicke pouzitie noveho ak sa javi organizmu pozitivne.
cim ale netvrdim ze pitie destilky je akokolvek dolezite.
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

Ahoj Marťas, mě by zajímalo proč je tak důležitý pít destilku, teda ve smyslu že pokud je raw strava něco jako návrat k přirozeným stravovacím kořenům, tak mi tam nezapadá, spíš ji vnímám jako technickou záležitost, oproti klasické pramenité vodě. Question
Zdárec, jak píše čísílko, dříve byla dešťová voda téměř jak destilka, jenže dnes, když je znečištěný vzduch, půda a voda, tak se mi oproti pramenité vodě (která je v drtivé většině případů stáčená do plastu a bůhví jak dlouho a v jakých podmínkách skladována) jeví líp destlilka, jenž je zbavená všech nečistot a lze jí opět naformátovat. Mám tedy kontrolu nad tím jaká energie byla do ní vložená. Možná žít někde přímo u zdroje pramene v docela čisté oblasti, tak bych to asi destilkou neřešil.
Ještě dříve, když jsem neměl destilátor, snažil jsem se pít většinou jen kojenecku vodu. Jenže jednou při půstu jsem narazil na balení vody, která nechutnala vůbec jako jindy, spíš mi připadala jako kdyby se z plastu uvolnily do vody nějaká sajrajty. Podle etikety měla být v pohodě. To jsem se zas zamyslel nad vodou takovou a rozmyslel jsem se ke koupi destilátoru :-)
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Tiez v tych vsetkych vodach balenych v plastovych flasiach citim tu nechutnu plastovu chut.
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

Dnes dávám jednodenní sucháč. Snad mě zas nakopne k brzkému vstáváni, více raw stravy a více pohybu, zvlášť cvičení jógy. Páč od svátků, kdy se zas doma ukázala mamča, začala vyvařovat, nevědomě narušovat mou vnitřní vyrovnanost :-D atd., tak jsem zlenivěl. Jediný co jsem si dokázal udržet a osvojit je pravidelnost v jogínské hygieně (promývání nosní dutiny vodou/močí, čištění hnětení a dojení jazyka, masáž dásní, oční a ušní cviky, cvičení na břišní orgány vahnisára dhautí). Z toho mám vážně radost, teď už ráno nevylezu z koupelny dokud to nezmáknu :-) Hlavně i díky břišnímu cvičení jsem o svátkách vůbec nepřibral, ba-naopak i když jsem se ládoval pečivem atd., váha mi šla dolů z 71 na 67 kg... vahnisára dhautí dokáže výborně vyvolat a zaktivovat agni = vnitřní oheň/spalování, teda aspoň u mě to tak funguje :-)

Včera jsem byl na florbale, jenže nějak jsem se do toho nemohl dostat, zkrátka mě to nebavilo, dostával jsem moc gólů :-D a skoro žádný nice zákoroky. Měl jsem oproti jindy zpomalený reflex a nebyl jsem až tak hbitý, kdybych ráno vstal o hoďku dřív a zacvičil si jógu, nemuselo tomu tak být a nenatáhl bych si tříslo. Jinak hraju hokejbal (chytám), jenže teď když máme zimní přestávku, tak se o hřiště nikdo nestará (je tam sníh nebo led), chodíme s klukama aspoň do haly na ten florbal, hokejbal nám tam nedovolí to by měli hned po povrchu. :-D
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ako sa robi ten brusny cvik?
mozno by som sa tym zbavil prebytocnej hmoty co sa mi tam drzi, asi zelezna zasoba energie na horsie casy alebo zablokovana voda? odhadujem to premenlivo podla pohybu a stravy tak 1-2kg.
urcite ze by stacilo aj pravidelne cvicit brusaky, vzdy to ale po case zacnem flakat. medzi vianocami a novym rokom som napriklad cvicil alebo behal kazdy den, teraz zase ani necvicim ani nebeham.
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

ako sa robi ten brusny cvik?
První co je potřeba zmáknout je uddijána bandha, což je při výdechu stažení břicha dovnitř a následná výdrž. Vahnisára se liší jen v tom, že při zadržení dechu pohybuješ břichem ven a dovnitř. Cvičení je nezbytné provádět jen na lačno, někdy se doporučuje před cvičením vypít sklenici teplé vody, ale nemusí tomu tak být. Ještě před cvičení je dobré provést dechové cvičení, nejlépe kapálabháti, která pracuje s důkladnou ventilací plic, a proto umožňuje prodlouženou výdrž bez potřeby kyslíku.
Provedení:
Základní podmínkou pro úspěšné provedení této techniky jsou dokonale vyprázdněné plíce. Po výdechu následuje tzv. „falešný nádech“, to znamená, že hrtanová záklopka uzavře vstup do plic jako při polknutí, takže dovnitř nepronikne žádný vzduch, mezižeberní svaly se však roztáhnou a zvětší objem hrudního koše jako při normálním nádechu. Tento úkon vyvolá v hrudníku podtlak, který vytáhne vzhůru brániční sval a s ním nasaje do vzniklého prostoru i všechny břišní orgány. Břišní stěna se zploští, vtáhne dovnitř a pupek se přiblíží páteři.
- Nácvik se provádí nejlépe ve stoje. Rozkročte se na šířku ramen a mírně se předkloňte. Záda jsou jen lehce ohnutá, v oblasti hrudní páteře spíše rovná; úkolem je co nejvíce roztáhnout žebra, čemuž by kulatá záda bránila. Nohy jsou mírně pokrčené, ruce se opírají o stehna a lehce podpírají trup. Toto je důležité, protože se tím odlehčí břišním svalům, které musejí být během cvičení bezpodmínečně uvolněné.
- Jakmile zaujmete jistý postoj, zhluboka se nadechněte a proveďte důrazný výdech.
- Při výdechu řádně stáhněte břišní svaly, aby se plíce vyprázdnily co nejvíce.
- Když dokončíte výdech, břišní svaly uvolněte. V této fázi se provede onen falešný nádech, kdy jsou plíce prázdné, ale hrudní koš se silou žeberních svalů roztahuje. Současně s tím, jak se zvětšuje objem hrudního koše, zvedá se vzhůru uvolněná bránice a břišní stěna se všemi orgány.
- Vydržte v této poloze nejprve několik vteřin, později můžete prodlužovat na libovolně dlouhou dobu, po kterou pro vás bude zádrž dechu příjemná nebo můžete hned bez nádechu uvolnit břicho tak, že se hrudní koš vrátí na původní velikost a uvolněné břišní svaly vystoupí na původním místě. Tuto sekvenci opakujte tolikrát za sebou, na kolik vám stačí zadržený dech.
- Důležité je také správné zakončení. Je nutné před nádechem vyrovnat normální tlak v hrudním koši, to znamená, že vrátíte žebra do původní polohy a mírně stáhnete břišní svaly, aby z nich mohl vyjít nenásilný, postupný a hluboký nádech. Kdyby se tak nestalo nádech by byl moc prudký, provázený zalapáním po vzduchu nebo rozkašláním.

mozno by som sa tym zbavil prebytocnej hmoty co sa mi tam drzi, asi zelezna zasoba energie na horsie casy alebo zablokovana voda? odhadujem to premenlivo podla pohybu a stravy tak 1-2kg.
urcite ze by stacilo aj pravidelne cvicit brusaky, vzdy to ale po case zacnem flakat. medzi vianocami a novym rokom som napriklad cvicil alebo behal kazdy den, teraz zase ani necvicim ani nebeham.
vyzkoušej a uvidíš, mělo by to zabrat, když si zvykneš tenhle cvik provádět každé ráno, stejně jako čištění zubů ;-)
jj, když cvičíš břišáky, tak též se orgány dobře masírují, ale u vahnisáry se ještě navíc rozproudí onen trávicí oheň sice z toho nebudeš mít namakaný břišáky, ale zabere to míň času a méně přemáhání než si jít zacvičit nebo zaběhat :-D
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

Včera se sucháč povedl, sice byl trochu problém usnout, ale to mám u sucháče skoro pokaždý, se nějakým způsobem asi přepaluju, tak chodím během noci na balkón, abych se shladil. Ráno jsem vypil asi 200ml destilky, udělal klystýr a zacvičil jógu. Poté jsem si udělal čerstvou šťávu z pomerančů a grepu a byl jsem spokojenej. Pořídil jsem si gumový katetr a zkoušel sútra nétí (zavedení hadičky do nosu a vytažení ústy), ale ne moc úspěšně. Zjistil jsem, že mám asi moc velkou nosní přepážku u pravý dírky, to jsem se moc hluboko nedostal, ale když jsem zkoušel přes levou dírku, tak jsem byl poměrně hluboko a čekal až se objeví hadičky v ústech, ale někde se to zadrhlo, sliznici mám v určitým místě moc citlivou a chtělo se mi pořád kýchat, zdokonalování nétí nechám zas na příště, až se sliznice trochu utuži :twisted:
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

řekni někomu at ti to udělá, je to jednodužší, i když ne zrovna příjemné. je to vlastně jako když se odsávají hadičkama malé děti při rýmě - hadičku strčíš přes přepážku a vyleze mnohokrát až ústy. a když neleze a přesto leze dál, dostaneš se až do žaludku či plic....taky nás v nemocnici učili sondovat at můžeme domů.....hodně zdaru :)
mirka
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

heh :-) možná jednodušší by to bylo, ale zas by to nemělo ten správnej efekt, raději si v klídku „ošahám“ vnitřní prostředí ;-) nikam spěchat nebudu, páč „ten kdo spěchá, se může dostat k cíli ale mine ho, protože nemá čas zastavit“ no a pak bych byl třeba v tom žaludku :-D Mi připomnělo, ještě když jsem byl chvíli na záchranářovi, tam jsme zas intubovali, taky do žaludku :D asi až na sedmý pokus jsem trefil tracheu :lol:
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

redee píše: První co je potřeba zmáknout je uddijána bandha, což je při výdechu stažení břicha dovnitř a následná výdrž. Vahnisára
já to cvičím jako naulí kryjá,
a teď jsem si uvědomil, že sme se kdysi o tom názvosloví tady už dohadovali
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

já to cvičím jako naulí kryjá,
Naulí krijá, je ještě pokročilejší břišní cvičení, při nemž jsou zevní postraní svaly zatažený a vystupuje pouze přímá břišní svalovina (madhjama naulí), pak levá (váma naulí), pravá (dakšina naulí), následuje zatažení (uddijána bandha) a toto střídavé uvolňování, stahování a vlnění se označuje jako naulí krija, naulí čalana nebo laulikí :wink:
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svit »

redee píše:když jsem zkoušel přes levou dírku, tak jsem byl poměrně hluboko a čekal až se objeví hadičky v ústech, ale někde se to zadrhlo, sliznici mám v určitým místě moc citlivou a chtělo se mi pořád kýchat, zdokonalování nétí nechám zas na příště, až se sliznice trochu utuži
Obrázek

Ahoj jenom koukam na obrazek, kde ze by ta hadicka se mela objevit :)
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

Ahoj jenom koukam na obrazek, kde ze by ta hadicka se mela objevit Smile
Hip, hadička by se měla ukázat za uvulou na obrázku v místě textu Soft :-) Jinak dneska se tam ukázala 8)
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

redee píše:
já to cvičím jako naulí kryjá,
Naulí krijá, je ještě pokročilejší břišní cvičení, při nemž jsou zevní postraní svaly zatažený a vystupuje pouze přímá břišní svalovina (madhjama naulí), pak levá (váma naulí), pravá (dakšina naulí), následuje zatažení (uddijána bandha) a toto střídavé uvolňování, stahování a vlnění se označuje jako naulí krija, naulí čalana nebo laulikí :wink:
no vida, tak něco z toho robím
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

je potreba mit hadicku dost ohnutou, aby spravne vylezla a soucasne dost mekkou... vyleze jakoby za mekkym patrem, za tou mekkou zaklopkou za patrem, pokud je moc rovna a tvrda poleze do krku :c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

Včera večer se mi podařilo docela hezky splácat. Dal jsem si topinky s česnekem, kečupem, tofou a na závěr ještě nakládanou okurku. Tak to dnes kompenzuji a dávám půstík + ráno klystýr s urinou a vamana dhautí. Letos poprvé jsem si byl zaběhat a fyzička momentálně nic moc. Před zimou jsem měl naběháno a teď je pryč. Asi se pod to podepsal taky fakt, že jsem dal sbohem hokejbalu a deficit tréninků a zápasů se přeci jen projevil, ale přitom hýbat jsem se nepřestal, cvičím jógu, občas si zablbnu s čínkama a když je chuť, tak se s klukama domluvíme a zajdem si zahrát fotbálek nebo pinec.. A proč jsem skončil s hokebalem? Zkrátka už jsem z něj neměl radost a v poslední době, byl pro mě spíš „nutností“ než zábavou... každý víkend zápasy + v týdnu trénink a také jsem si začal více všímat těch ne zrovna moc příjemných věcí např. zákeřnosti některých bezmozkáčů, nerespektování protihráčů a někdy i rozhodčích, zbytečné šíření negativní energie... to vše na zdraví jako celku zrovna moc nepřidá. Raději snahu a energii budu směřovat jinam než na hokejbal, třeba sem tam něco nakreslím a začal jsem hrát na housle :-D Vlastně už je to čtvrtý měsíc, co jsem začal, ale až v poslední době se mi daří hrát tak, aby to netrhalo uši, tedy až teď si můžu dovolit říct, že hraju a netrápím okolí :-P Co mě k hraní na housle navedlo? Od jistý doby jsem měl nějakou takovou averzi k hudbě, způsobenou otřesným zážitkem ve školce.. a došel jsem k závěru, že je třeba odstranit tohoto energetického parazita... však to znáte, čím více jsou naše fyzické a duševní těla čistější, tím je nám krásněji a lehčeji být :-) Navíc hudba má dar otevřít a sladit srdce.
Vše, co jsme je výsledkem toho nač jsme mysleli. Naše bytí je založeno na našich myšlenkách a je jimi vytvářeno.
Dhamapada
Odpovědět