Veet

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Veet

Příspěvek od Veet »

Vítám Vás ve svém deníčku. Tak čím začít, tak asi něco málo o mě :) Vitarián jsem od prosince, kde jsem se pokoušel jíst 30 dní pouze banány (vydržel jsem 22 dnů, pak mě zastavila zácpa). K tomuhle "zoufalému" kroku mě dovedl můj stav kůže (těžké akné od zadku, až po čelo). Po banánové kůře jsem měl pár "normálních jídel" jako vepřo knedlo atd. Ale nějak mi ty jídla nic neříkali. Pak jsem se dozvěděl o vitariánství a od tédoby jsem 100% vita. Stav kůže se mi mnohonásobně zlepšil, ale ještě to není ono. Jako největší plus beru, že jsem se absolutně zbavil rýmy, hlenu v krku a takové té únavy po sobotním obědě :) Prostě ze zdravotního hlediska jsem udělal dlouhatánskej krok kupředu. Jo a ještě moje holička se divila jak se mi zlepšily vlasy :D

Dnes jsem ale s mojí stravou na pochybách, po tom co jsem pročítal zdraví az. Všude píšou že se smí jíst pouze 50 g semínek denně, ale to pak nemám šanci dodat potřebnou energii tělu, nebo snad ano?
Jen tak pro představu, rozepíšu dnešní den.
Ráno jsem se probudil a vypil 0,4 l mrkvové štávy
Snědl kus brokolice, tak 150 g naklíčeného maku a kedlubnu.
Pak jsem běžel 8 km na brigádu, kde jsem 8 hodin pracoval (ve stoje) a následoval běh domů. Přes den jsem pozřel pět rajčat a jedno avokádo.
Doma jsem si udělat konopné mléko. A po sprše jsem snědl další avokádo, dva saláty (ze skleníku) a 100 g slunečnícových semínek + chlorela a mladý ječmen.

Cítím se v pohodě, ale stejnak mám brouka v hlavě jestli je můj jídelníček v pořádku a stačí tělu. A nebo jestli je na prd a jím tich semínek moc. Ale ten mák se mi omezovat nechce, moc mi chutná a tatík mi teď přivezl 25 kg maku :D

A jedeme dál m:-) Ještě minulý rok jsem úspěšně závodil na kole, ale zkrácenej sval mě donutil přestat. Teď bych se k tomu chtěl vrátit, ale nejsem si jist jestli bych stejnou zátěž zvládal i na vita stravě. Máte někdo zkušenosti s vysokou sportovní zátěží a vita stravou? Dřív jsem jedl hodně těstovin, ryže, masa a zeleniny. Teď už tam zbyla jen ta zelenina + semena kterých se nemá jíst moc :) Ale podle mě si tělo poradí líp se sto gramy oříšků než se sto gramy masa, nebo snad néé? :o
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Veet

Příspěvek od ravima »

Veet píše:Ale podle mě si tělo poradí líp se sto gramy oříšků než se sto gramy masa, nebo snad néé? :o
To rozhodně ne, 100g masa je několikanásobně míň jídla než 100g ořechů nebo semínek a stráví se mnohem snadněji. Těm informacím ze zdravi-az ale nevěř, říká to tam stejně jen pár lidí a podle mě jsou jejich argumenty trochu mimo, jestli ti to sedí, tak jez semínek klidně 300g denně, akorát trochu pozor na dostatek omega-3 m.k., zvlášť když jíš zrovna hodně máku nebo slunečnice.
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Re: Veet

Příspěvek od Veet »

Omega 3 si hlídám. Dělám si teď denně takovej mišmaš (lněná semínka + cibule + česnek + olej a nějakou lustěninu), je to mňamózní. Zítra chci zkusit makové mléko, ale mám slabší mixér, tak snad si stím poradí :)
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Re: Veet

Příspěvek od Veet »

Tak dnešní běh katastrofa. Nohy zakyselený a tempo slimáčí. Dávám vinu sacharidům, zařadil jsem je teď do stravy ve velkém a svaly jsou zvyklí na energii z tuků. Nebo že by mě tak unavila maturita? :D No každopádně pohanku a luštěniny škrtám z jídelníčku. Jen co to omega 3? Jíst rybí tuk z lékarny se mi fakt nechce a rostlinný omega 3 zas potřebuje pro vstřebání síru (luštěniny). Asi na omega 3 přestanu věřit a bude to OK :D
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Veet

Příspěvek od ravima »

Veet píše:...a rostlinný omega 3 zas potřebuje pro vstřebání síru (luštěniny)
Ne, to fakt nepotřebuje. Vím, že to někteří lidé tvrdí, ale ti vůbec netuší o čem mluví, akorát někdo totálně špatně pochopil jednu německou knížku a ostatní to od něj naivně opisují.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Veet

Příspěvek od Janek »

Že oni si o popletli se sýrem? :-)

sejra, síra a sýry & Omega3
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Re: Veet

Příspěvek od Veet »

Nene :D Nene, pan Zajíček doporučuje míchat to s luštěninami, když nejíme sýra. Ale teď už je to jedno, přestal sem řešit co kde v jaký potravině je, prostě jim to na co mám chuť :)
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Veet

Příspěvek od ravima »

Veet píše:Nene :D Nene, pan Zajíček doporučuje míchat to s luštěninami, když nejíme sýra.
To ne, akorát jsi nepozorně četl, takovou kravinu by nenapsal ani náhodou, on to má docela srovnané. Míchání s luštěninami se týká pouze nouzové verze směsi Budwigové a to se týká velkého množství lněného oleje a musí to být fakt extradokonale smíchané. A s jezením sýra to nesouvisí už vůbec.
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Re: Veet

Příspěvek od Veet »

Tak jsem zase zpátky u ovoce. Na "nízkosacharidové" stravě jsem měl prostě málo síly, už nemá cenu si dál nalhávat že je to pro mě to pravé :D S výdrží by problém nebyl, třeba v pátek jsem ušel necelých 40 km v kopcích naprosto bez problému. Šel jsem na lačno, vcelku i rychle a domů jsem došel téměř bez únavy. Ale rychlejší běh mi dělal problémy, chyběla síla. Dneska jsem se před během naládoval ovocem a hned jsem cítil příval energie. A taky že jo, běžel jsem snad jednou tak rychle co obvykle. Teď se du pořádně protáhnout, aby mě v noci nechytli křeče a udělat si banán s mákem. Vím, vím... nic moc kombinace, ale mám na ho chuť :twisted:
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Veet

Příspěvek od ravima »

Na začátku nízkosacharidovky má každý málo energie na krátkodobé výkony. Pokud ji nedokážeš držet důsledně aspoň měsíc v kuse aby se tělo adaptovalo, tak to opravdu není pro tebe to pravé.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Veet

Příspěvek od s.arik »

Mám pro vás bezva radu, nesnažte se o sportovní výkony a nebudete unavení :)
Já se cítím na jakékoliv stravě energeticky dobře, akorát večer často usínám i dříve než poslední dítě, jenže co tak poslouchám kamarádky, na to nepomůže více cukru ve stravě, leda méně dětí, co vstávají v šest a půl dne prořvou.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Re: Veet

Příspěvek od Veet »

s.arik píše:Mám pro vás bezva radu, nesnažte se o sportovní výkony a nebudete unavení :)
Já se cítím na jakékoliv stravě energeticky dobře, akorát večer často usínám i dříve než poslední dítě, jenže co tak poslouchám kamarádky, na to nepomůže více cukru ve stravě, leda méně dětí, co vstávají v šest a půl dne prořvou.
Mám pro tebe taky bezva radu, krm děti něčím pořádně nezdravým a oni pak budou mít potřebu víc spát :D A ještě jednu opravdovou radu, koukni na divadelní hru Čtyři dohody, jako mamince se ti to bude určitě líbit a třeba si z toho i něco odneseš :)
... Pokud ji nedokážeš držet důsledně aspoň měsíc v kuse aby se tělo adaptovalo, tak to opravdu není pro tebe to pravé.
Držel jsem jí déle jak měsíc, i když nevím jestli pořádně. Dopřával jsem si i litr mrkvové šťávy denně.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Veet

Příspěvek od rudo »

skutocne preladenie sportoveho tela trva ovela dhsie, zmena k lepsiemu je pozorovatelna po 1-2 rokoch, ale ono je to naozaj dlhodby proejkt, tak na 2 OH cykly, ked sa dosiahne uz potencial bezcukroveho sportovca, na vyssej urovni ako cukroveho.

okrem zmeny stravy to chce aj zmenu treninku

neda sa do takeho projektu ist s novym zaludkom a starou hlavou
5 2 8
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Veet

Příspěvek od Dano »

Veet, pytam sa ta vo vlakne nizkosacharidovej stravy na nieco podobne. Ale tu je asi viac info.
Veet píše:Tak jsem zase zpátky u ovoce. Na "nízkosacharidové" stravě jsem měl prostě málo síly, už nemá cenu si dál nalhávat že je to pro mě to pravé :D S výdrží by problém nebyl, třeba v pátek jsem ušel necelých 40 km v kopcích naprosto bez problému. Šel jsem na lačno, vcelku i rychle a domů jsem došel téměř bez únavy. Ale rychlejší běh mi dělal problémy, chyběla síla. Dneska jsem se před během naládoval ovocem a hned jsem cítil příval energie. A taky že jo, běžel jsem snad jednou tak rychle co obvykle.
ravima píše:Na začátku nízkosacharidovky má každý málo energie na krátkodobé výkony. Pokud ji nedokážeš držet důsledně aspoň měsíc v kuse aby se tělo adaptovalo, tak to opravdu není pro tebe to pravé.
Veet píše:Držel jsem jí déle jak měsíc, i když nevím jestli pořádně. Dopřával jsem si i litr mrkvové šťávy denně.
Neviem co sa tu mysli nizkosacharidovou stravou (aky limit pre sach a bielk). 150g sacharidov? A prijimal si max kolko? Lebo uz len ten liter mrkvovej stavy obsahuje okolo 90g net carbs.
Takze je mozne, ze si ju teda nedrzal dosledne a limit pod ktory sa vraj treba drzat min. mesiac si obcas prekrocil?

A zrejme ako zrejme mysli ravima, v tom pripade si nemohol cakat ze sa tvoje telo na nu adaptuje?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Veet

Příspěvek od s.arik »

Ještě za únavou a nižšími výkony může stát celkově nedostatečný kalorický příjem a málo elektrolytů. Na low-carb je dobré solit více než dříve a přidat nemálo tuků do stravy, jen vyloučit cukry je cesta k podvýživě, ne přepnutí metabolismu.
Konec teoretické pasáže :)
Já zeleninu naštěstí nešťavím, takže se pod 150 g cukrů bohatě vlezu, i když dám denně kilo i kilo a půl zeleniny, včetně kořenové, ne jen listy.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Veet

Příspěvek od Jindra »

Dano píše:Neviem co sa tu mysli nizkosacharidovou stravou (aky limit pre sach a bielk). 150g sacharidov?
web paleo.sk je dost dobrej a zajímavej, kontkrétně na téhle stránce jsou třeba ty limity
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Veet

Příspěvek od Dano »

Jindro,
Veeta som sa pytal preto, lebo som nevedel na akej to "nizkosacharidovej" strave vlastne bol.
Ved aj kazdy autor udava iny (sacharidovy) limit pre "nizkosacharidovu" dietu. Nevraviac o bielkovinach, to je este viac kombinacii.
A tabulka na tej linke nespomina nizkosacharidovu dietu. Ale rozne paleo diety. A neudava jeden limit. Ale 3 rozne (pre sacharidy napr.: nekonecno, 150g a 50g).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Veet

Příspěvek od cepheus »

s.arik píše:nedostatečný kalorický příjem a málo elektrolytů.
Zdroj elektrolytu : http://lazo.czechian.net/elektrika/akum ... ][i]..trpí zejména nečistotou, malým množstvím elektrolytu a nečinností. .. Elektrolyt je třeba nasávat zvolna[/i][/quote]
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Re: Veet

Příspěvek od Veet »

Dano píše:Jindro,
Veeta som sa pytal preto, lebo som nevedel na akej to "nizkosacharidovej" strave vlastne bol.
Nic jsem nepočítal, jen jsem vynechal ovoce a jedl jen zeleninu, semínka a oleje. Takže je možné že jsem ani na žádné nízkosacharidové dietě nebyl :) Ale byli dny kdy jsem se cítil plný energie a běhalo se mi skvěle. Ale teď když jsem do stravy přidal ovoce a pohanku mám energie mnohem víc a při běhu udržím vysoké tempo po celou dobu běhu :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Veet

Příspěvek od cepheus »

Tak v tom Veete nehledej system pro cely Univerzum jen proto ze nekdo to ma jinak (protoze jsme co kus to original, to uz by nekteri mohli pochopit) a bud rad ze Ti to funguje, bych to taky nasilim neprevracel :).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Veet

Příspěvek od rudo »

Veet píše:
Dano píše:Jindro,
Veeta som sa pytal preto, lebo som nevedel na akej to "nizkosacharidovej" strave vlastne bol.
Nic jsem nepočítal, jen jsem vynechal ovoce a jedl jen zeleninu, semínka a oleje. Takže je možné že jsem ani na žádné nízkosacharidové dietě nebyl :) Ale byli dny kdy jsem se cítil plný energie a běhalo se mi skvěle. Ale teď když jsem do stravy přidal ovoce a pohanku mám energie mnohem víc a při běhu udržím vysoké tempo po celou dobu běhu :)
kedze si mal asi 6 tyzdnove obdobie bez cukrov, vycistili sa ti gluzozove a inzulinove receptroy

a teda si si vynuloval vsetky rozhdazane mechanizmy z hladiska cukroveho metabiolizmu

teraz ti to pojde lepsie aj s cukrom az do doby ked sa zase recpetory stanu necitlivymi

potom to mozes zase precistit

vacsina ludi to robi hladovkami.
5 2 8
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Re: Veet

Příspěvek od Veet »

Tak oznamuji že končím se 100% vitariánstvím. Zjistil jsem že mám hrozně vysoké PH, často přes 8 a to jsem jedl oříšků a semínek víc než dost. Projevovalo se to občasnou bolestí hlavy a přecitlivělými zuby. Teď plánuju jíst tak abych měl PH v normálu, uvidím co to se mnou udělá :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Veet

Příspěvek od Janek »

Jak jsi to zjistil, dal jsi lakmus do zaludku a zpet?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Veet

Příspěvek od ajla »

Neboj 100% vitarián není dlouhodobě téměř nikdo. Ale zdraví se ti přece zlepšilo?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Veet

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Jak jsi to zjistil, dal jsi lakmus do zaludku a zpet?
Ne, do riti a zpet :D .. Jendo, ty Tvoje zkraty v hlave me dostavaji :D.
Odpovědět