vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od člověk »

...ačkoli už se letošní léto blíží k závěru,pojďme se tu zmiňovat o našich výletech,vandrech,dovolených ( nejsou jen v létě )...jako i typech na ně,stravování po cestách. Já např. v této době nejraděj vandruju,neb jsou všude hrušky,švestky,zelí atd. Nedávno jsem chodil mezi Mělníkem a Boleslaví a hodně se tu letos pěstuje kadeřavý salát...taky supr.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

včera v rámci cyklo,podruhé navštíven skanzen v Přerově nad Labem... http://pm.4ip.cz/?ID=6 doporučuju jako výlet s dětmi,pak kousíček odtamtud je Ostrá a Botanikus... http://www.botanicus.cz/ . Prima strávený odpoledne.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tak můžu říct, že moje letošní dovolená v Řecku se opravdu vydařila...

Hodně sluníčka, teplé moře, výtečné ovoce, zkrátka co víc si přát. Můj čtrnáctidenní jídelníček můžu shrnout zhruba takto:

snídaně kolem osmé hodiny - šťáva ze 3 pomerančů, pár kuliček hroznového vína
oběd kolem jedné - většinou tak 3 - 5 broskví nebo nektarinek, popřípadě kilo až dvě kila hroznového vína (bílého nebo červeného - opravdu mě Řecké hroznové víno chutná - je sladké skoro jako med, takové u nás nejde skoro ani sehnat)
svačinka :D kolem tří hodin - tak 10 - 20 čerstvých fíků, popřípadě dvě polévkové lžíce místního tahini smíchaného s troškou místního medu (sbíraného včeličkami v Olympských horách - neodolal jsem a hned jsem si domů objednal 5 kilo tohoto skvělého medu od místního včelaře)
večeře - kolem pěti až šesti hodin - většinou melouny různých druhů (pod 3 kila jsem většinou žádný nesehnal), nebo jsem si dělal různé zeleninové saláty (třeba typický řecký: rajčata, červená cibule, paprika, okurka, troška pravého sýra feta, oregáno, můžeme trošku soli, ale já ji vynechával, olivový olej, olivy).

Párkrát jsem si také dopřál ne zrovna raw věci (třeba pálenku ouzo nebo tsipouro :oops: )

Všecko ovoce, zeleninu na salát, koření a med jsem kupoval na místním trhu od zemědělců, vyjímkou bylo jenom tahini, to jsem kupoval v normálním kamenném marketu.

Musím ale říct, že kdybych se takhle stravoval tak půl roku, tak je ze mě pěkný otesánek (za těch 14 dní jsem nabral 5 kilo). Počítám ale, jak přejdu na český nemastný neslaný ovozel ze supermarketů (krom jablek toho na zahrádce letos nějak moc nemám) tak půjde váha zase dolů ...
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Super, Hugo z Hor, že sa ti dovolenka vydarila. Celkom ma prekvapilo, že si pribral 5 kíl - myslíš, že to bolo priveľa tahini a medu + kalórie z pálenky? Koľko spapáš normálne doma? Lebo to množstvo sa mi nezdalo nejako enormné, to BUC toho sprace viac :lol:
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Renáta má pravdu, 5 kg je až moc na jednu dovolenou

(5 kg - tj. asi 150 000 kJ, ne? To by chtělo sníst nad rámec "provozního jídla" ještě za tu dovolenou cca 10 kg medu nebo cca 50 kg hroznů nebo těch 5 kg suchých ořechů... ;) )
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

5kg tiez moze byt 5l vody.. :)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Nebo tak, ale to brzy zjistíš :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

pmn uz zistil. :)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Přičítám to sladkosti toho Řeckého ovoce (ono to ovoce totiž bylo celkem zralé, skoro až přezrálé (což v suprmárktech nejde sehnat)), jelikož doma toho sním zhruba stejně nebo i víc (sušené ovoce, různé dobrůtky z něho, atd atd) - tu pálenku si opravdu nedopřávám, i když mám vlastně domácí slivovičku, ale tu skoro vůbec nepiju (stejně té pálenky jsem měl celkem tak 4 kalíšky za celou dobu).

Jestli to bylo vodou nevím, zatím jsem úbytek váhy nezpozoroval (i když místní usedlíci tvrdí, že voda z vodovodu je z pramenů v Olympských horách - že by Olympští bohové do ní něco přimíchali - třeba ten svůj nektar který jim stačí k obživě?
:D
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Hugo z Hor píše:místní usedlíci tvrdí, že voda z vodovodu je z pramenů v Olympských horách - že by Olympští bohové do ní něco přimíchali - třeba ten svůj nektar který jim stačí k obživě? :D
To určite ten nektár :lol:
Alebo si do seba absorboval všetko to slniečko (už sa teším, ako sa ozve Slniečko :wink: ), oddych, dovolenkovú atmosféru - a hups 5 kíl :wink:
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Příspěvek od Lucy »

To ja jsem pred 3 rokama na Krete nabrala 5 kilo za tyden, byla to opravdu bajecna dovolena :lol: :lol: :lol: Hrozno je tam fakt bezkonkurencni, se musi nechat. A dodnes vzpominam na ty pidi prezrale vonavoucke banany za babku, takove jsem uz od te doby nejedla.
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Jojo, já tamní banány neměl, jelikož trhovci neprodávali a v marketech byly z dovozu (pravděpodobně je pěstují jižněji, kde hořelo). Ale ony i ty čerstvé fíky nejsou k zahození. Když vezmu, že tady v tescu stojí JEDEN KUS 24,- káčé a v Řecku za stejnou sumu koupím kilo a chuťově to je nebe a dudy ...
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já jim jen prezreté supersladké a nepřiberu, asi je to různou, různou...
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Právě jsem se vrátil z týdenní střední Itálie ( Porto San Giorgio ).Počásko celá týden na 1.Nešlo pod 30,moře 24.Byla to dovolenka víceméně nehejbací,jen jeden pěší výlet do Ferma ( asi 30 km ).Po cestě přejídání dost zralými fíky.Jsou popadaný všude jako u nás hrušky u silnic.Granátový jablka se taky daly.V Portu jsou ovo trhy.Sqělý broskve za 1EU,banány za 1 ( ta značka se tu neprodává,jsou sladčí a tmavší,balený uplně v jiných bednách než u nás ty klasický banánový ),hrozna za 1,nektari za 1,melouny za 1.Míň jak kilo,tedy za 1 neprodají a děsně u toho řvou,uplně jsem se jich bál.V marketu vše dražší - broskve 1,90,banány 1,50,melouny 1,50,švestky ( ale ty byly ) 1,80 .Spousty zelenýho,ale neznám to...znám špenát,rukolu,polníček a dalších 15 druhů nevím co bylo ( kromě zelenýho koření ).Ve vytríně tak 20 druhů oliv na váhu.Uchvátily mě za 4,90 za kilo v chilli oleji ( rukama nohama jsem z prodavačky dostal,že by neměli být upraveny.Dával jsem jich 30 dkg denně a kilo jsem dovez dom.Nemají chybu.Ani na trhu ,ani v krámech nebyly fiky,neb se všade válely.Avo,mango,papája byly děsně drahý - od 4 do 7 EU.Narazil jsem na lisovnu oleje a majitel mě provedl výrobou - starý dřevěný lisy,říkal ,že jsou starý 70 let,jen předělali pohon z lidí na elektriku.Dal mi ochutnat decku jako ve sklípku na víno.Pěkně pálil v krku.Koupil jsem do petky 1,5 litru za 6 EU.Stejně pořád nevím,jak je to se žluknutím a nežluknutím oleje.Za týden jsem nabral 3 kila :D ( olivy,hrozno,broskve ).Prostě jsem si to užíval na 100%.Jen pořád nevím,jak se někdo nespálí na slunku,když je déle na Raw...na mě to prostě neučinkuje...Moře bylo fantastický.Jeden den ráno asi 20m od břehu byly delfíni tmavý,prý se tu stavují tak 2 x do roka...jsem měj štěstí,ale do vody bych nevlezl... :shock: .Když jsme odjížděli v 18 hod bylo 31 st. Ještě v severní IT bylo v noci 27 st. na hranici v ČR v 6,30 ráno 2st C !!!! Jdu dojíst olivy :-)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

2 člověk: Jé to ti to krásně vyšlo, měli jsme jet taky... (byla to ta hudební akce, že?)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

vypadá to, že jsem jediná kdo letos nikde nikde nikde nebyl. :(
Ale moc přeju. Skvělé, že se to tak vyvedlo! :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

člověk píše:Právě jsem se vrátil z týdenní střední Itálie ( Porto San Giorgio ).Počásko celá týden na 1.Nešlo pod 30,moře 24.Byla to dovolenka víceméně nehejbací,jen jeden pěší výlet do Ferma ( asi 30 km ).Po cestě přejídání dost zralými fíky.Jsou popadaný všude jako u nás hrušky u silnic.Granátový jablka se taky daly.V Portu jsou ovo trhy.Sqělý broskve za 1EU,banány za 1 ( ta značka se tu neprodává,jsou sladčí a tmavší,balený uplně v jiných bednách než u nás ty klasický banánový ),hrozna za 1,nektari za 1,melouny za 1.Míň jak kilo,tedy za 1 neprodají a děsně u toho řvou,uplně jsem se jich bál.V marketu vše dražší - broskve 1,90,banány 1,50,melouny 1,50,švestky ( ale ty byly ) 1,80 .Spousty zelenýho,ale neznám to...znám špenát,rukolu,polníček a dalších 15 druhů nevím co bylo ( kromě zelenýho koření ).Ve vytríně tak 20 druhů oliv na váhu.Uchvátily mě za 4,90 za kilo v chilli oleji ( rukama nohama jsem z prodavačky dostal,že by neměli být upraveny.Dával jsem jich 30 dkg denně a kilo jsem dovez dom.Nemají chybu.Ani na trhu ,ani v krámech nebyly fiky,neb se všade válely.Avo,mango,papája byly děsně drahý - od 4 do 7 EU.Narazil jsem na lisovnu oleje a majitel mě provedl výrobou - starý dřevěný lisy,říkal ,že jsou starý 70 let,jen předělali pohon z lidí na elektriku.Dal mi ochutnat decku jako ve sklípku na víno.Pěkně pálil v krku.Koupil jsem do petky 1,5 litru za 6 EU.Stejně pořád nevím,jak je to se žluknutím a nežluknutím oleje.Za týden jsem nabral 3 kila :D ( olivy,hrozno,broskve ).Prostě jsem si to užíval na 100%.Jen pořád nevím,jak se někdo nespálí na slunku,když je déle na Raw...na mě to prostě neučinkuje...Moře bylo fantastický.Jeden den ráno asi 20m od břehu byly delfíni tmavý,prý se tu stavují tak 2 x do roka...jsem měj štěstí,ale do vody bych nevlezl... :shock: .Když jsme odjížděli v 18 hod bylo 31 st. Ještě v severní IT bylo v noci 27 st. na hranici v ČR v 6,30 ráno 2st C !!!! Jdu dojíst olivy :-)
Jojo, ty ceny odpovídají zhruba i těm co jsou v Řecku, akorát ty červené melouny byly o něco levnější (0,15 - 0,2€ za kilo), já tam ovšem ulítl na těch gália melounech - tam se jmenují jaksi jinak, dodnes to nedovedu vyslovit, vždycky jsem radši ukázal, jakýže to meloun chci :D. Taky mě tam chutnaly takové strakaté zelenožlutohnědé, tady jsem je nikde neviděl, jsou ještě sladší než ty, co se tu jmenují Piel de cosicoužnevímjakdál. Taky jsem si na trzích nakupoval občas něco zeleného, ani jsem to neznal, ale v salátu to bylo fakt dobré. Olivy jsem si taky dovezl domů a to hned 3 druhy (jedny v takovém slanokyselém nálevu - taky jsem se s prodejcem dohadoval, jestli jsou nějak upravované - ty stály 4.8 € - mají takový zvláštní podlouhlý tvar a jsou tvrdší - fakt dobré - těch jsem si dovezl kilo a už mě v ledničce zevluje posledních 10 kousků :D, pak mírně solené a sušené za 3.8 € a pak sušené a obalované v nějaké chilli či podobném ostrém koření - ty stály 4.2 €). Nejvíc se mě líbilo, že od každého druhu jsem mohl ochutnat, takže jsem nekupoval zajíce v pytli. Já kromě za studena lisovaného oliváče kupoval ještě 2 litry sezamového oleje, litr za 4.8 €, pak ještě tahini (to Řecké je opravdu dobré, prodávají se tam 3 druhy, 2 druhy jsem nakoupil domů - Makedonské a Olympské. To makedonské se prodává po 460 g a stojí kolem 3 € a Olympské se prodává po 650 g a stojí paradoxně míň - kolem 2.7 €. Sice nenesou nápis BIO, ale můžu-li posoudit, tak obě jsou úplně běloučké ve srovnání s tím co se prodává na Biosféře, a chutnají po oříšcích a nejsou hořké. Taky tam už prodávají přímo tahini s medem, ale to mě moc nechutnalo, jelikož jak jsem si později přečetl, tak tam ještě navíc přidávají sacharózu). Jinak, dyť říkám, že po tom jižním ovoci se nějak nabírá váha. Ale můj názor je ten, že by to mělo probíhat jen do určité meze, než se organismus adaptuje (asi by to chtělo tak měsíc či dva) a pak by se váha stabilizovala. Já jak jsem psal, tak za 2 týdny nabral 6 kilo - čili jsme na tom podobně :D . Ale tento týden jsem držel 3 denní půstík, dnes jsem se vážil a už do jde pomalu dolů - přesně jak jsem předpokládál, že jak přejdu na místní ovozel, tak se to vrátí časem zpátky. O počasí mě ani nemluv, já když odjížděl, tak večer bylo 27°C, přijedu domů a ono hned 7°C a liják, že by ani psa nevyhnal. Samozřejmě, že jsem byl v kraťasích a krátkém tričku, takže jsem se celkem nachladil (ono se pak blbě drží půst, proto taky jenom ta trojka, původně jsem chtěl delší). Já už dnes nic jíst nebudu, trošku jsem se zlinkoval červeným burčákem... ale je opravdu móc dobrej
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

pěkné, hm, tak ta italy by asi taky šla
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Pavluška píše:vypadá to, že jsem jediná kdo letos nikde nikde nikde nebyl. :(
Ale moc přeju. Skvělé, že se to tak vyvedlo! :)
nejsi
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Veru, nie si.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ja som sice na ziadnej oficialnej dovolenke nebola, ale pri 11-hodinovych sluzbach mi vysli fajn volne dni, ktore som patricne vyuzila.

V maji som bola v Taliansku v Padove a okoli.

Potom z prace 4-krat v Rakusku (Myrafalle, Medvedia tiesnava, Schnneberg, Neziderske jazero), 1-krat v Cechach (Resovske vodopady + hrad Sovinec + Sternberg) a 1-krat v Madarsku (Gyor: mesto + termale).

V auguste - septembri bol zasa u nas na navsteve moj super kamos knaz Jalal z Talianska na 17 dni. Videl vela peknych miest, predovsetkym v okoli, ked som mala cas, isla som s nim, inac som ho aspon niekam vyslala. Nakoniec som s nim isla aj do Tatier.

Suma sumarum: vsetko krasne vyslo a mam pocit, ako keby som si dovolenkovala od maja az doteraz.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Tereza píše:
Pavluška píše:vypadá to, že jsem jediná kdo letos nikde nikde nikde nebyl. :(
Ale moc přeju. Skvělé, že se to tak vyvedlo! :)
nejsi
to mě netěší. nikomu nepřeju neužít si léto. Já si užila jen občas víkend v rámci ČR.

Jo, od října můžu, Terez, pomoct, kdyby bylo s něčím potřeba. Ještě neznám pevně rozvrh ve škole a nejsem vzhledově reprezentaticní vitarián, ale co už.
:)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

to já taky nejsem.

máme naprosto akutní nedostatek lidí, takže určitě by se to moc hodilo. tak se ozvi až budeš vědět jak jsi na tom

t.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Este som zabudla spomenut, ze s Frenkym som bola na vylete na Lietavskom hrade + v Rajeckych Tepliciach + v Zavaznej Porube.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

tak nebylo to léto ani dlouhé aby jsi to všechno zvládla, ne? :lol:
mirka
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Vidis, a to som nemala ani den dovolenky. Mam ju este celu usetrenu.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

prostě šikovná holka :P

já vůbec nevím kolik té dovolenky ještě mám :wink:
mirka
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Tento vikend som bola s Frenkym v Kalnej nad Hronom, bola tam vodacka sutaz + velkolepa oslava Frenkyho tridsiatky.
V pondelok a utorok sme zasa boli na chate Zuzana pri Modre. Krasne okolie aj chatka, navyse cela iba pre nas a platili sme len 300,- Sk/osobu/noc. Uzasne.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

katarina, ty si nezmiňovala, že hodláš si jít osvěžit tu portuguese do j.ameriky?
někdy?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Portuguese je len v Brazilii, ja by som rada znovu do Argentiny, mam abstak po kamosoch, ovociu a atmosfere krajiny celkovo. Ale tento rok mam az do aprila obsadeny vsetok cas sprievodcovskym kurzom, pripada mi to tazsie, ako vysoka skola, ale bojujem, je to len docasne. Potom uz bude v tych koncinach nechutna zima, takze mozno v januari - februari 2009.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Katarína píše:Portuguese je len v Brazilii, ja by som rada znovu do Argentiny, mam abstak po kamosoch, ovociu a atmosfere krajiny celkovo. Ale tento rok mam az do aprila obsadeny vsetok cas sprievodcovskym kurzom, pripada mi to tazsie, ako vysoka skola, ale bojujem, je to len docasne. Potom uz bude v tych koncinach nechutna zima, takze mozno v januari - februari 2009.
proto jsem to tak napsal, ovoce a atmosfera tam bude taky a kamoši sú možno fšadě
tak bez tebe tam nejedu
ale před chvílí jsem si zabukoval letenku na 10.2.(do 7.3.) z frankfurtu do kualalumpúru lechce pod 15, ale do prahy za 300 a frankfurt za 1550, ale nemusí byt zas víza, tak nevim, rozhodnu se v okamžitém pomatení
přestup v kuvajtu
podle neova nějakého inženýra lze durian sehnat v únoru právě na borneu(sem to chce taky přeletět nebo přeplavat), nechcete se někdo přidat, manželka chce začít bohužel až od r.2009 asi rači thajskem
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

:)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

buc11 píše:proto jsem to tak napsal, ovoce a atmosfera tam bude taky a kamoši sú možno fšadě
Kamosov mam vzdy jedinecnych, myslela som na tychto konkretnych, aj oni sa stale pytaju, kedy pridem, hlavne mala Florencia. Ale inac jasny suhlas. Ine juhoamericke krajiny by boli urcite tiez fajn.
buc11 píše:tak bez tebe tam nejedu
Ved ked budes mat zaujem este v januari - februari 2009, bola by som len rada, keby si nasiel nejaku lacnu letenku, mohli by sme hodit nejaky okruh. Su tam sice obrovske vzdialenosti, z jedneho konca Argentiny na druhy autobusom 3 dni, ale to by snad nevadilo. Len si potom musime aktualne zistit, ci niekam nepotrebujeme viza, lebo kazda krajina to ma inac.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Vyzera to tak, ze 24. - 29.2.2008 pojdem sluzobne do Tampy - Houstonu - Dallasu - Atlanty za mesto Bratislava, mohlo by to byt celkom zaujimave. Este to treba v januari definitivne schvalit, ale uz sa ma z vedenia pytali, ci by som mala zaujem + nahlasili ma tam.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

katarína, usa budou taky pěkný, i když tam se určitě (asi) nikdy nepodívám.
Ten rok 2009 mám otevřený, taky bych rád dohromady, uvidíme jak se to vyvrbí, akorát vím jaks tam v zimě mrzla, tak bych rači blíž k tomu rovníku a pamatuju jak na přednášce "na viktorce kolem světa", sem se ho ptal co a jak, tak říkal, že v brazil by jako moch žít ( a ještě na nějakým ostrově), ale mohlo to být taky kvuli té kreolce, jak jsem vyčetl z jeho knihy.
Rodina zas až s takovou radostí můj borneovský úmysl nakonec nepřivítala, protože se jako o mě bojí, víte? a rovněž s přečtením několika cestopisků to až na takovou lekraci nevyzerá. Nesnáším ty pijavice zapitý i přes oblečení, jaxem na fotech viděl, i tu okousanou nohu od piraně, a natrženej stan vod vopičáka, navíc kosa na horách a dost komárou a i ty kousavý mušky ataky dost deštíků... Už jsem těch cestospisků prošel hromadu, vím skoro vše, ale nikde zmínka vo ovoci, furt si tahají v batohách kartony vody a sušenýho hnusu, ale něco jako banán... V každým případě Rozhodnu se až v okamžiku výzvy k zaplacení, ale říkám si když v zimě a s durianem, proboha kde jinde?
V práci ovšem, budou taky čučet
Doufám že se ještě někdo rozhoupete a připojíte.
Mám málo pohybu, přijedu z práce (jezdim už autem) a stihnu tak hodinu venku dělat dřevo, ovšem i když to často vypadá jako fňukání, můj život je v podstatě jak uvádí selma krásný, akorát věřím, že v některých úsecích bude ještě lepší.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

na mesiac nemam sancu vybavit volno, a na dva tyzdne sa takyto vylet pmn neoplati. pockam na dalsie turnusy, hlavne sa tam nenechaj zrecyklovat. :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

buc11 píše:akorát vím jaks tam v zimě mrzla...
No veru, a to sa oni vsetci trasu pred nasou krutou zimou. :lol:
Pritom to mame v zime uplne idealne, kombinacia snehu vonku a tepla doma.
Ale zalezi na tom, v ktorej oblasti si, ved na jednom konci krajiny je to uplne ine ako na druhom.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

buc: napadlo ma, ovplyvneny tiez dnesnou debatou s kamosom, pockat na januar - pozriet ako sa vyvinu ceny leteniek po novom roku. mali by zlacnovat.

pozeral som brazil, keby som nasiel cenu cca 300 libier obojsmerne, isiel by som mozno aj na tych iba 14 dni. zaciatkom februara je mimochodom aj moznost pozriet carneval.
ak to ma byt iba na dva tyzdne, chcel by som vyuzit vacsinu casu rekreacne. ubytovanie by som objednal zcasti dopredu, k tomu dodatkove vylety vybavit na mieste. hlavne vela slnka a vody a trznice preplnene cerstvym exotik fruitom.

ako to vyzera s tebou? ides k pijaviciam na borneo hladat durian?

a rozmysla este niekto dalsi o zimnom ulete za slnkom? ze by sa trebars pripojil narychlo v januari do brazil?
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Mě by se jižní slunko líbilo, ale viz jiný topic - peněžně jsem vyšťavenej tak do příštího července (Greenstar odšťavuje nejenom ovozel, ale i peněženky) :lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:buc: napadlo ma, ovplyvneny tiez dnesnou debatou s kamosom, pockat na januar - pozriet ako sa vyvinu ceny leteniek po novom roku. mali by zlacnovat.

pozeral som brazil, keby som nasiel cenu cca 300 libier obojsmerne, isiel by som mozno aj na tych iba 14 dni. zaciatkom februara je mimochodom aj moznost pozriet carneval.
ak to ma byt iba na dva tyzdne, chcel by som vyuzit vacsinu casu rekreacne. ubytovanie by som objednal zcasti dopredu, k tomu dodatkove vylety vybavit na mieste. hlavne vela slnka a vody a trznice preplnene cerstvym exotik fruitom.

ako to vyzera s tebou? ides k pijaviciam na borneo hladat durian?

a rozmysla este niekto dalsi o zimnom ulete za slnkom? ze by sa trebars pripojil narychlo v januari do brazil?
tos mě zaskočil, jelikož sem tam nechtěl jet sám, sem už všechny materiály brasil vyhodil, a nějak jsem se již vnitřně rozhodl pro tu Malaj.
Pojeď na 14 dní se mnou, ovoce bude taky, letenka je levnější než do Brazil o pár tisíc, (ta brazilmanie už byla pryč) a uděláme ji příští zimu na měsíc třeba s katarinou.
http://dougfurtek.com/Durian.html
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

:)
vyzeraju pekne ti duriani.

mam len trochu pochybnost ohladom dostupnosti, ci je mozne spojit pobreznu rekreaciu s konzumaciou, alebo ci je potrebne brodit sa bahnitymi dedinkami a hladat miestnych producentov vo vnutrozemi.

na brazil ma laka prave predpoklad bezproblemovosti rekreacneho elementu. mam totiz obmedzeny cas tych 14 dni, tym nemyslim ze by som chcel celu tu dobu iba prelezat na slnku, par dni by ale urcite potesilo. 8)

chcel som sa pytat kedy mas ten termin, teraz som to ale nasiel tu vyssie.
prilet do koala umpuru 10.2. je pre mna prilis neskoro sefe. :?
vedel by si presunut letenku o dva tyzdne skor?
ja mozem tie moje dva tyzdne vybrat iba niekedy od 15.1. do 12.2.
12.2. musim byt uz urcite spjet v praci. to zacina dovolenku dalsi koleg.

alebo teda presunut termin aspon o tyzden skor, to by som si spravil rekreacnu cast samostatne a druhy tyzden mozme ist do pralesa k pijavicam.

h?
Naposledy upravil(a) 800914 dne pon pro 24, 2007 5:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

a ako je to s vizami? treba vybavovat dopredu cez ambasady alebo sa iba kupuju?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

surfujem, pozeram, a uz asi dve hodiny som na tvojej strane. :)
tak skus vybavit dovolenku skor, pockam ta na plazi v pontianaku. stretavka o mesiac na rovniku. :)
http://www.footprint-adventures.co.uk/m ... alays3.gif
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

to je problém, ta letenka byla ta nejdřívější, dřív už to nešlo, a únor je i lepší z hlediska monzunového.
Já na pijavice a prales, a největší květ na světě, bydlení u fajáků, nosatý opice apodobné turistické záchvěvy docela kakám. Mě zajímá durian (věřím, že bude na trzích, v pralese ho hledat nebudu, mimochodem včilkajc tam jsou slušné záplavy) či ovoce, pláž a běhy či treky po ní a nic jinýho nepotřebuju.
Ten Kuching je kousek od toho rovníkového pontianaku.
Já jsem limitován i koncem a bojím se, že dybych čekal na leden, že by třeba nebylo nic. Teď je třeba z prahy za 20500 ale nejdřív 5.3. a z mnichova za 23 ale musel bych tento týden, no nevim nevim.
Tak jsem našel za 24 s 2ma přestupama amstrdam, singapur..
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ja som pozeral momentalne by sa z UK dalo najlacnejsie cca za 450 libier s poplatkami obojsmer. a terminy su rozne.
pri aktualnom kurze bys to mal lacnejsie ako 20k+ z ceska.
cestu do anglicka si vybavis na ten svoj termin kludne praha-londyn za 0,- + poplatky, obojsmerne tak 50 libier predpoklad.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

zatial ale nekupujem, pockam ako sa ceny pohnu v januari, som uz ale na 99% za dovolenku v teple.
rodicov vidim teraz, prisli pozriet mna aj sestru sem do anglicka na vianoce. s kamosmi sa uvidim v lete. tym chcem len povedat ze ak sa na dva tyzdne sebecky vyparim, nemuselo by to ani nikomu prekazat. :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

právě dojedli a rozbalují dárky, viza nejsou
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

http://www.cheapflights.co.uk/flights/K ... /Heathrow/

tu pozri.
kuwait airways za 430,- tax+fees included. platne od 14.1. do 14.3.

keby som nasiel zaciatkom januara za 350 napriklad, hoci ako ultra last minute, idem do toho.
budem ale pozerat aj brazil a ine, ak by si videl nieco zaujimave, mozes sem pripisat. brazil som inak pozeral v cca rovnakych cenach ako kualalumpur, ziadny vyrazny rozdiel pri odletoch z uk.
budem tiez updatovat malajziu, ak natrafim na dobre ponuky.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

a pozeram ze je aj linka z heathrow do kuchingu.
akurat ze ceny su uz odost drahsie.
http://www.cheapflights.co.uk/flights/Kuching/Heathrow/

a tu zas KL, ceny momentalne asi lacnejsie ako 430 nebudu. prepoctom to mas ale aj tak pod 16k ceskych.. /aspon niekto moze byt rad ze kurzy cz a sk koruny posiluju :evil: /
http://www.flightcomparison.co.uk/fligh ... lonkul.htm
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

buc, pozri priemerne pocasie pocas roka v kota kinabalu..
http://www.worldweather.org/020/c00081.htm
a tu kuching..
http://www.worldweather.org/020/c00080.htm

pozri na rozdiel v zrazkach.. :o
pre mna sever jasna volba. :idea:
v januari spadne v kuchingu priemerne tolko vody co v londyne za cely rok.. :!: :shock:
vo februari a marci mierne zlepsenie, aj tak ale cista potopa.

oproti sarawaku by mal byt podla tohto porovnania severnejsi sabah co sa tyka slnka ovela lepsi. cca 6x. :)
a duriany by mali byt aj na severe, nie?
a teplota je aj tak 30 cely rok, tak radsej nech svieti slnko ako zamracene dusno..

a navyse co som pozeral moznosti plazove a vyletne, myslim ze na severe su podmienky lepsie.
v kuchingu vlastne ani nemas plaz. musel by si cestovat par kilometrov za mesto.
v kota kinabalu je pristup k moru aj priamo z centra, a plaze sa tahaju juzne aj severne..
pozri nejake mapky, ak ti ide aj o moznost ist sa vyslnit a zaplavat v mori, radsej by som bral severnu cast ostrova..

vedel by si od nea preverit ako je to s durianmi na severe?
dik.
Odpovědět