vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od epony »

tak som trochu pobehala po sieti a našla toto: http://free.art.pl/obok/tk/rozd1024.html kto by šiel? :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Fiona »

Epony, pokud bys mela cestu do New Mexico a mela uz ten karavan, znam mesto co by se ti jako umelecke dusi urcite libilo. Jmenuje se Black Rock City, stoji kazdy rok koncem Augusta v Nevadske pousti, ale jen asi 2-3 tydny. Cele mesto je jedna velka mega-galerie a jeden velky karneval, spojeny s pohanskou party. Je celkem jedno jestli tam chodis po meste nahata nebo oblecena jako Kleopatra ci kyberneticky andel :) Prikladam obrazky mistnich auticek... a je tam toho mnohem vic nez auticka, kazdy vitan aby prispel svym kreativnim duchem 8) Asi milion dalsich obrazku je na burningman.com nebo se daji vygooglit...
Přílohy
burningman3.jpg
burningman3.jpg (76.19 KiB) Zobrazeno 22127 x
burningman 2.jpg
(165.36 KiB) Staženo 581 x
burningman1.jpg
burningman1.jpg (31.85 KiB) Zobrazeno 22121 x
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od neon »

Epony, to polsko je super!!
Uz jsem jim psal a nemam problem tam jet, takze pokud mi poslou, kde se to presne kona, tak tam na 90% pojedu :)
Pridas se?
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od epony »

to Fiona- vypada to krasne, ak sa tam niekedy vyberiem, budem určite tuto udalosť brať v uvahu :)
to Neon- u mna to nie je na 100% lebo som zistila, že mam zapis v škole, ak by som tam šla, tak na par dni- pi+so+ne+po. :) dam určite vedieť v najbližšich dňoch
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od neon »

Tak smula, nikdo mi od nich neodepsal.. a Biesczady jsou dost velke na to, abych je tam asi nasel :)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od epony »

neon píše:Tak smula, nikdo mi od nich neodepsal.. a Biesczady jsou dost velke na to, abych je tam asi nasel :)
hm..asi sme sa neskoro ozvali, lebo dnes to už začalo a internet tam zrejme nemaju aby odpisali :D :(
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od neon »

Epony, ozvali se mi, tak uz vim kde jsou! :o
Kdyz si das do maps.google.com najit misto Hulskie, tak tam ;)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od epony »

ospravedlnujem sa, ja este stale neviem ci možem ist, snad zajtra, alebo pozajtra ti dam vediet. :) :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od neon »

No ja uz tam planuju cestu a zjistil jsem, ze je to teda poradna divocina.. dostupnost horsi jak do Rumunskych hor.
Idos mi neni schopny nic rozumneho najit a kdyz uz neco najde tak je to 20hod a vice.
Muzu to jeste zkusit trekovat pesky pres hranice z Osadné, ale nemam podrobnou mapu a cetl jsem ze tam jsou vlci a medvedi a nesmi se spat volne pod stanem.. tak teda zatim v tom mam zmatek :)
Chtel bych jet ale co nejdriv.. takze nevim jak s tebou, ale asi se do zitra rozhoupes a nebo jedu zitra sam (pokud teda vymyslim rozumny spoj do zitrka).

Jinak krajina tam vypada uplne uzasna (tam proste chcipl po druhe svetove pes).
A je to na nejakem miste, kde si lide snazi zalozit neco jako mensi komunitu, kde by se zilo bez elektrickych a dalsich vymozenosti moderni doby.. web k tomu maji zde:
http://san-tribe.free.ngo.pl/
Prekvapuji me takove veci, jako ze je tam treba zakazane fotit :)
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od neon »

Epony kdyby jsi chtela prijet i pozdejc sama, tak mi na sebe dej prosimte email nebo icq, at ti muzu preposlat podrobne info, ktere mi zaslali.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od epony »

neon píše:Epony kdyby jsi chtela prijet i pozdejc sama, tak mi na sebe dej prosimte email nebo icq, at ti muzu preposlat podrobne info, ktere mi zaslali.
poslala som sukromnu message tu na fore . čekuj :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od epony »

Akurat hladám na nete info o Islande.. rada by som sa tam vybrala cez zimne prazdniny. Boli ste tam už niekto pozriet? nejaké rady, zážitky, skúsenosti?
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Fiona »

Epony, a do severniho Svedska / Norska za polarni kruh by se ti nechtelo? :) Dala jsem takovy mensi inzerat u sebe v denicku, jedu tam stravit slunovrat... Je tam divocina a denodenne polarni zar, dokonce tam maji i kostel cely z ledu :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od neon »

Epony, sleduju ze mame celkem podobne choutky :)
Na Islande jsem byl minuly rok v tuhle dobu a rad bych tam jel minimalne jeste jednou. Vim tam taky o zajimave praci ve skleniku u rajcat, pokud bys mela zajem na delsi dobu.
Jen bych chtel pripomenout, ze v zime je tam neustale tma, tudiz si krajinu vubec neuzijes.. pokud ovsem holdujes tme tak dobra volba :D
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od epony »

neon píše:Epony, sleduju ze mame celkem podobne choutky :)
Na Islande jsem byl minuly rok v tuhle dobu a rad bych tam jel minimalne jeste jednou. Vim tam taky o zajimave praci ve skleniku u rajcat, pokud bys mela zajem na delsi dobu.
Jen bych chtel pripomenout, ze v zime je tam neustale tma, tudiz si krajinu vubec neuzijes.. pokud ovsem holdujes tme tak dobra volba :D
:D Neon, tak si nakoniec nešiel? A ja som včera uvažovala- teraz asi ide pešky cez hranicu... :mrgreen: Ja mam rada severske krajiny, ako sa tu všade zmieňujem ja viem že je tam zima- a to je ten dovod prečo tam chcem ist, ja totiž netužim ležať rozvalena na plaži kdesi v tropoch..to msa nebavi a vedro nemam rada. Rozpravaj, ako ti bolo na Islande? :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Fiona »

Btw, vetsina Svedu se shoduje na tom, ze tam nahore za polarem clovek subjektivne citi mensi zimu nez tady v Göteborgu. Tam sice hodne mrzne, ale zas je to suchy mraz a nefouka tam az tak moc. Tady zas jsou vetsinou v zime teploty kolem nuly, ale zas je vzduch vlhky, casto prsi a fouka, takze ta mala vlhka zima zaleze pod kuzi hur nez ta velika sucha...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od neon »

Epony: nakonec jsem bohuzel nesel.. tezko se to vysvetluje. Ja se zasekl u burcaku a jedne slecny a pak uz jsem se nedokazal rozhoupat :)

Island byl uzasny:
http://www.velehory.cz/archiv/horke-hor ... ho-ostrova
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od epony »

ďakujem za link na zaujimavy članok :)
no čo už, nevadí, hadam sa stretneme pri inom rainbow gathering
:)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Katarína »

Aktualizacia od posledneho prispevku (zistujem, ze na vsetkych vyletoch som bola s ludmi z tohto fora :wink:):

- Isle of Wight s dvdmchl: ostrov fantazie, dedinka remesiel, pobrezie, lesik... + kym bol v praci: londynske parky, zahrady a cintoriny

- zraz s bstrdom a Epony na Kolibe: sice kratucky, ale fajn, od polovice oktobra by som uz mala mat volnejsi pracovny rezim a rada sa znova stretnem a vyrazim do lesov

- vylet po Bratislave s ml (Mirkou) a Marketkou: "odborna" prehliadka centra, "exkurzia" do mojej prace, santenie v Bibiane (:-) (skriatkovia, cirkus a ine), film Kung Fu Panda
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Fiona »

Kati ty nejak moc zijes. My gaucaci se mame co ucit :lol:

Jo a kdyby se ti nahodou chtelo pres zimni slunovrat vyrazit se mnou a Epony za polarni kruh za Aurorou Borealis, staci rict, bude babska jizda :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od dgm »

Gaucaci :lol: :lol:
Tak tohle na tebe fakt sedi. :lol:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Katarína »

Fiona píše:Kati ty nejak moc zijes. My gaucaci se mame co ucit :lol:

Jo a kdyby se ti nahodou chtelo pres zimni slunovrat vyrazit se mnou a Epony za polarni kruh za Aurorou Borealis, staci rict, bude babska jizda :wink:
No uz ma Epony volala, dik za ponuku, ale oslavovat zimny slnovrat tym, ze zdochnem od zimy, zrovna nechcem (:-). Vies, ze ja som teplomilny argentinsky typ :wink:, ale tak teda sledujem pripravy na tuto akciu aspon z dialky a obdivujem. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Fiona »

Nevim jestli za to tak trochu nemuze tenhle tvuj prispevek, ale se mi dnes v noci o tobe zdalo :) Jely jsme do Argentiny lodi z Portugalska za 2000 korun a na te lodi byly parni lazne s jacuzzi 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Katarína »

No vidis, to je ta spravna ponuka!
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Jista »

Nemate nekdo chut se pridat k nam na pust v Lurdech?
Chystam se na pust,7-10 dni,popijeni lecive vody,porad je tam teplo,20 stupnu,a moc krasna priroda.Pod stan to vyjde na 7.80 euro na den.Budeme tam od 29 zari do 10 rijna,to kemp konci.
Cesta by nemusela byt tak draha.Myslim ze je to super misto na pust... :D
Go Raw
dvdmchl

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od dvdmchl »

jj Lurdy sou nadherny...byly jsme tam o dovolene. Je tam hodne lidi na vozickach, v jedne ruce hamburger, v druhe ruce lahvicku z mistniho pramene. A tvarej se desne utrapene. Chvilkama jsem mel pocit, ze by jim vic pomohla brokovnice naladovana peprem nez leciva voda. :)

Je to silene turisticke misto, autobusy jeptisek a dalsich vericich z cele evropy se tam sjizdeji. Mistni obchudky tomu upravily svou nabidku a muzes si tam zakoupit sosky uplne vsech svatych i tech co jeste neznas.
Obrázek

Ale nutno spravedlive priznat, ze v okoli svatostanku zadne stanky s cetkama nejsou a je tam snaha o udrzeni dustojnosti mista. Jenze to cele kazi samotni prichozi.

Kazdopadne ta voda tam je podle vseho dost zvlastni a urcite doporucuji se ji napit. Jen jeden musi byt dost nad veci aby na nej nepusobila cetkovitost a komercnost prostredi kolem.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od 800914 »

Katarína píše:Aktualizacia od posledneho prispevku (zistujem, ze na vsetkych vyletoch som bola s ludmi z tohto fora :wink:):

- Isle of Wight s dvdmchl: ostrov fantazie, dedinka remesiel, pobrezie, lesik... + kym bol v praci: londynske parky, zahrady a cintoriny

- zraz s bstrdom a Epony na Kolibe: sice kratucky, ale fajn, od polovice oktobra by som uz mala mat volnejsi pracovny rezim a rada sa znova stretnem a vyrazim do lesov

- vylet po Bratislave s ml (Mirkou) a Marketkou: "odborna" prehliadka centra, "exkurzia" do mojej prace, santenie v Bibiane (:-) (skriatkovia, cirkus a ine), film Kung Fu Panda
:)
asi sa ozval zaludocny mozok, cital som tam.. a kym bol v praci.. londynske paaarky.. :) no fuj! keby spisske nic nepoviem. s kremzskou a rohlikom.. mnami :P
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Jista »

jsem na to pripraven :D komercnimu blazinci se vyhnu a jinak to snad bude v pohode...tesim se....
Go Raw
dvdmchl

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od dvdmchl »

Jista píše:jsem na to pripraven :D komercnimu blazinci se vyhnu a jinak to snad bude v pohode...tesim se....
No o par kilometru dal jsou Pyrenee. Tam urcite zajed, cekaji te takovehle veci:
Obrázek
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Fiona »

Nevite nekdo jestli si muzu vzit s sebou do letadla meloun?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od dvdmchl »

to nevydrzis 2h bez kusu zvance?

Jinak obecne asi muzes, zalezi odkud kam letis. Pokud to nebudou klasifikovat jako napoj a neni to v rozporu ze zakony cilove zeme, tak by nemel byt problem.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Fiona »

Ten je prece na snidani. Aby se mi pres vikend nezkazil. A odkud kam letim muzes hadat trikrat. Kdyz uhodnes, mozna ti z nej kousek odkrojim :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od dvdmchl »

muzes prevezt meloun :) obal ho darkovou stuzkou a hezky se usmivej na celniky,,,
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Fiona »

No nevim jak by koukali na stuzku okolo melouna. Myslim ze gorilatko s melounem a kouskem mydla jim budou celkem stacit :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od dvdmchl »

ta stuzka by prave byla dost dulezitym detailem, ktery by scenu pekne dokresloval...
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Katarína »

Fiona, mas sa s nim vadit, vezmi ju so sebou niekde do vrecka a cestou do priletovej haly ten melon nou obvin. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Fiona »

Ale kdeze, ja uz dneska nejdu nakupovat a stuzku nemam 8)
Navic asi ne vsichni tu pochopili ze si ten meloun vezu pro sebe a ne jako darecek :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Katarína »

Dobre, na stuzku sa vykasli. Ale pozor, nieco by si mu mala z neho preds len nechat:
Fiona píše:Kdyz uhodnes, mozna ti z nej kousek odkrojim :)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
dvdmchl

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od dvdmchl »

to pochopili vsichni, ale celnici se na darecek budou koukat jinak nez na sobeckou snidani, dovezenou do Anglie kde je kazdej high street shop melounama narvanej.

Ja se tady snazim dat melounu pribeh a dusi aby snaze prosel kontrolou, a vy zatim vidite snahu o "vadeni se" a dokonce snahu sezrat Fione nejakej skoro proslej meloun.

Mam to s vama tezky. :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Katarína »

Ktovie, kto to ma s kym tazke, ze Fio? :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Fiona »

No ja se spis nez celniku bojim toho pruchodu kde se pipa, kde chytaj teroristy, protoze on ten melounek ma prece jen tvar granatu, a ja tech podezrelych predmetu povezu vic. A snurka na nem by mohla pusobit neduveryhodne. Uz jednou jsem byla na letisti prinucena vypit Colu light, a letadlo leti dost pozde vecer a to uz se nechci cpat melounem, navic kdyz u sebe nebudu mit ani nozik, neb uz mi jeden na londynskem letisti zabavili a ja se poucila. Ale nejaka hezka maslicka by mozna neskodila. To by se mozna dalo tem znudenym panum vysvetlit, ze ten melounek je pro me nesmirne dulezity, ze ho maly Joe veze jako darecek tatinkovi do Londyna :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od 800914 »

zhrnutie dvoch tyzdnov na korzike..
Zbehlo to samozrejme ani som sa nenazdal. Zajtra rano uz letim naspat do birminghamu, dufam ze bude aspon 10C. Dnes som uz len balil veci, kamosky z kempu sa ponukli ze ma zvezu autom do porto vecchio na bus stasion, ze sa idu stretnut so znamymi, posedeli sme este v meste, mal som casovu rezervu, myslel som ze pojdem z kempu pesho.
Uz sedim v buse naspat na sever do Bastia v nostalgii pozeram na plaze a zatoky ako by som sa tam vycapil, je super pocasie, a krasne velke vlny, v noci bola burka a divoke vetry, na kazej plazi santia surferi a kiteri, asi ze je navyse sobota.
Pocasie bolo lepsie ako som cakal, teda po presune na juh. Slnko vacsinou do cca 15:00, potom z kopcov prifuklo mraky a k veceru bolo bud podmrakom, alebo sprchlo. Priemerne odhadujem 5 hodin denne slnecno, cakal som priemer 2.
Ako som uz pisal v denikoch, na juhu som pri potulke nasiel velky naturist kemp, po prvom ilegalnom vniku cez recepciu tvariac sa ze som vareny peceny som to tam omrkol a je to tam fakt super, tak som sa presunul z ineho kempu a nelutujem, je to vraj jediny kemp na korzike s priamym vstupom do mora, co je pouzitelne ako cez den tak aj vecer, zdarma sauna a more 20m, to bolo magnifik. a stretol som ludi s ktorymi sa dalo pokvakat a nevadio im ze si na plagi opalujem rit. Bazen pouzitelny aj na kondicne plavanie, a cely kemp je v lesoparkoch, pomedzi karavany a bungalovy vela naturalnych cesticiek s posedenim pri ohniku atp.
Maju aj masera, na masaz som nebol, viem to ale lebo v saune visi oznam ze maseur herbert predava etericke oleje. :)
Tenisove kurty, basket kosh, horske bajky, kajaky a surfy, joga, moznost behat lesoparkom alebo po plagi, diving a snorkling, suntaning, sungazing, proste full servis hahaha.
Cenu maju 8 euro na osobu, 7 za stan. Pre mna sameho v stane to bolo za 15 na den, traja by to mali cca za 10.
je moznost kupit si vlastny karavan, budgalow alebo chyzu, dnes sa na to pytali holky, ale moznost vlastne nie je lebo v poradovniku caka momentalne asi 40 zaujemcov.. :)
je to vraj jediny naturist kemp na korzike, a naturistov je vo francuzku vraj celkom dost, pocas jul-august sa ale vraj neoplati chodit, je plno, idealny je bud jun, alebo september.
tie francuzky co som spominal idu znovu v juni, mozno by som isiel tiez.
Detaily pisem keby sa to niekomu pozdavalo, myslim ze by to bolo celkom dobre miesto na letny vitasrazik.
Naturizmus nie je v kempe podmienkou, kto by mal v tomto prekazku, aj naturisti chodia po kempe striedavo bud bez alebo s textilom, cize ak chce niekto plavky alebo kratasy, je to jeho volba, celkovo mi prislo ze ludia co tam pobyvali boli vesmjes toleranti, a ze je to naturist village tak to znamena hlavne ze sa toleruje bez, nie ze sa netoleruje s.
Ja som tiez striedavo naturizoval, kratasoval, t-shirtoval, mikinil, osushkaril, basebalkoval, okuliaril, atd. podla pocasia a dasich premennych, a nestretol som sa zeby ktorekolvek stadium niekomu prekazalo.
Za highlighty kempu povazujem polohu pri mori, moznost aktivit a.. saunuuu! Par krokov od mora.. :) vcera kym prisla burka bolo do vecera bez mraku, saunoval som uz za tmy, polhodinu vypotit cerva, a ked som vliezol do mora, a nad hlavou 10 na tridsiatu hviezd. :) lezal som na hladine, a vedel ze je to goodbay tohto vyletu, ale bol som tak nejak v spokojnosti ani mi to nevadilo.
Nabuduce dufam pochodim aj tuzemske kopce, teraz tam boli cely cas huste mraky, mal som naladu na slnko, radsej som ostal pri mori.
Mam par fotiek, ale len nieco z pobrezia, nefotil som vela, par fotiek z kempu mi maju poslat nadine s marinou, ja som kemp nedokumentoval.
10 dni som mal mikrofood, figovniky a dalsie wildfoody som si radsej nevsimal.
Uz som v bastia, koncim. Myslim ze som zhrnul vsetko podstatne. necht vas svietlo provazi :) orevoar.
Naposledy upravil(a) 800914 dne sob zář 27, 2008 17:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od 800914 »

aha, pisem o kempe a nenapisem nazov.. :roll: :)
La Chiappa, village de vacances naturiste. 15km juzne od Porto Vecchio.
updat: maju stranku..
http://www.chiappa.com/html/en/frame.htm
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:aha, pisem o kempe a nenapisem nazov.. :roll: :)
La Chiappa, village de vacances naturiste. 15km juzne od Porto Vecchio.
updat: maju stranku..
http://www.chiappa.com/html/en/frame.htm
super, líbí se mi to, ale maj aspoň melóny? čičo a za kolik asi, já tam půstovat nebudu
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od 800914 »

v kempovom shopiku mali zlte a zelene pruhovane :) + bezny standard ako slivky, nektariny, broskyne, pomarance, figy, ananas, bananas, citrony, jabka, hrusky, grepy, dobre hass avokada, rajcata, papriky, salat, uhorky, porek, cibula, cukety, baklazany, mrkva, petrzel, atp.
myslim ze by si prezil.
ceny ti ale nenapisem, lebo som kupoval mikromnozstva tak ma neinteresovali.
vacsi vyber v porto vecchio, daju sa v kempe pozicat bajky, do mesta je to 15 peknych scenerickych km, polka cesty okolo mora, to by sa dalo chodit raz za nejake 3 dni kludne aj s baglom tam a naspat, ak by si chcel lepsi choic.
u mna sa potreba jedla znizuje ak mam dost slnka, vacsinou som radsej v prazdnom stave, ale s pocitom ze nic nechyba, + NLB alebo SLB.

tak mozno sa vydari stretavka v juni :) duriany si ale treba doniest,, na mieste no suply :)

letenku ale radsej do Figari. to je na juhu, do kempu ovela blizsie ako z Bastie alebo Ajaccio.
ale nie je problem ani Bastia, ide bus priama linka do porto vecchio, cca 2,5h.

alebo je moznost pouzit trajekty, a priviezt sa na korziku na aute, francuzky vraveli ze platili za 2 osoby + 1 auto 180 euro obojsmerne, plavba je v noci, a popri tom sa moze clovek vyspat. maju dobry prehlad ktore spolocnosti trajektuju za ake ceny z ktoreho francuzkeho pristavu, vraveli ze kludne poskytnu info akby trebalo.
a btw. vlastne som s nimi rozpraval aj o tomto fore, ako si tu debatime o krme a lajfe :) a ze pmn by sa kemp pacil urcite nejednemu :)

pre porovnanie, v bastia som prespal poslednu noc v hoteli, 50euro bez toilet.. :)
s toilet som mal prve dva dni holiday ine low cost hotels,, po 55 a 65euro :)

tak to porovnanie s full servis kempom pri mori za 15 (alebo 10) je dost zaujimave..
a kazdy den ma clovek pocit ze je v prirode v outdoore, a stretava ludi zaujimavych morfotypov, a celkova atmosfera a moznosti aktivit.. to je nebe a dudy.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od buc11 »

tak je vše v oukeju, pouze pro mne zahradníka je červen imposíbl, ale konec září, když nezrealizuji Asii..., tam by šla se mnou i manželka,
ale třeba celej víkend zas tak krásně, bos, bermudos, a tolik ovoce, že se mi zdá nesmyslné někam jet, takže otevřený dotaz na Nea:
1. jižní thajsko by mělo být přelom leden-únor zadurianováno? (aspoň tedy druhosezonně) , že
2. Penang asi určitě, páč nám koncem února říkali, že právě byly.
3. až budeš v čsfsr, stav se
a koupil sem si už moskytierku
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:tak je vše v oukeju, pouze pro mne zahradníka je červen imposíbl, ale konec září, když nezrealizuji Asii..., tam by šla se mnou i manželka,
ale třeba celej víkend zas tak krásně, bos, bermudos, a tolik ovoce, že se mi zdá nesmyslné někam jet, takže otevřený dotaz na Nea:
1. jižní thajsko by mělo být přelom leden-únor zadurianováno? (aspoň tedy druhosezonně) , že
2. Penang asi určitě, páč nám koncem února říkali, že právě byly.
3. až budeš v čsfsr, stav se
a koupil sem si už moskytierku
patří to spíš do durio-cestování
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Fiona »

Vitariankuv slabikar do teplych kraju 8)
http://www.viveroanones.com/vawebsite/P ... FRUITS.htm
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od dgm »

Jeee :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Příspěvek od Fiona »

Kurs zakladni vitarianske gramotnosti do teplych kraju m:-)

http://www.youtube.com/watch?v=SrOSuNGE ... re=related
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět