vandry,čundry,výlety,dovolené a vše s nimi spojené...

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:buc, pozri priemerne pocasie pocas roka v kota kinabalu..
http://www.worldweather.org/020/c00081.htm
a tu kuching..
http://www.worldweather.org/020/c00080.htm

pozri na rozdiel v zrazkach.. :o
pre mna sever jasna volba. :idea:
v januari spadne v kuchingu priemerne tolko vody co v londyne za cely rok.. :!: :shock:
vo februari a marci mierne zlepsenie, aj tak ale cista potopa.

oproti sarawaku by mal byt podla tohto porovnania sabah co sa tyka slnka ovela lepsi. cca 6x. :)
a duriany by mali byt aj na severe, nie?
a teplota je aj tak 30 cely rok, tak radsej nech svieti slnko ako zamracene dusno..

a navyse co som pozeral moznosti plazove a vyletne, myslim ze na severe su podmienky lepsie. v kuchingu vlastne ani nemas plaz. musel by si cestovat par kilometrov za mesto.
v kota kinabalu je pristup k moru aj priamo z mesta, a plaze sa tahaju od mesta juzne aj severne..
pozri nejake mapky, ak ti ide aj o moznost ist sa vyslnit a zaplavat v mori, radsej by som bral severnu cast ostrova..
no dle mých informací by durian byl právě v Kutchingu (je tam to research centrum) v únoru, na severu údajně nikoliu a s kota kinabalu nepočítám. Odtatně, kdyby byl na pevnině, tak tam možná vůbec netraveluji.
Musím opakovat, že pro mne je v tropech nejlíp pod mrakem, a jak říkají a jsem i zažil, že není prakticky dne kdy neprší, ale takřka není dne, kdy by nesvítilo slunce. Budu se rozhodovat až podle momentální situace a určitě nemá pršet na západním pobřeží poloostrova.
V anglii je sychravo a prší furt (i když sem tam nebyl), ale tady se protrhne nebe třeba jen na hodinu a vono se ti to nasčítá.
Z toho londýna mně to levněj nevyjde, páč mám libry ještě za 45 a asi bych to ani nezvlád.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ake research centrum? som mimo.. :)
a to maju fakt tak lokalizovane?! ze ak rastu v okoli kuchingu, tak ich nikam nerozvazaju, ani tych par km do kinabalu alebo inych vacsich miest na ostrove?! :roll:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

první je z prosince, pak 07 a 05,
dostal jsem maila od Nea, potažmo nějakého místního, asi toho Davida Furteka a prolezli to tam v lednu celý (sarawak i sabah) a mimo jiné poslal i rozvrh kdy, kde a jaký rostou, no a únor jen Kuching. Ovšem já nevím a proto tam jedu to vyzkoumat, věřím, že ho seženu i jinde. Ale je to hlavní cíl cesty, chci zjistit, kde trávit zimu s durianem.
Stáhl jsem si malaičinu, takovej jazyk by se dal naučit i mou hlavou, tak simply, něco jako masaBob.
Mimochodem, očekávaje tvou zimní návštěvu, nakoupiv ty medový kvasňo, nepaster piva, 3x13°black a 3x15°světlý. Tak jsem se dnes překonal a bleka otevřel.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

mam trochu nejasno kedy tam teda budes.. :?: tu letenku na 10.2. si zrusil a cakas ake budu v novom roku?
a bud pojdes uz tento tyzden narychlo, alebo potom az v neskorsom februari?

ak ma este nepresvedci vyrazne lacnejsia cena cesty do brazilie, isiel by som tiez pozriet to borneo, ja verim ze na trhoch by sa mali v case ked rastu najst aj mimo oblast pestovania, mimimalne v ramci ostrova na trzniciach vo vacsich mestach. tiez by som spravil v ramci moznosti prieskum. neverim ze ak je to pre nich taka delikatesa, a atrakcia pre turistov, ze si ich nevedia v sezone logisticky rozhodit na viac miest. hlavne tiez ked je trvanlivost iba par dni.
ak sa im teda nepodari predavat urodu v kuchingu, tak sa s tym proste zmieria a overripe kompostuju?!
je ale predpoklad ze je to len moj naivny predpoklad, ak by som mal ale na severe pocasicko cca ako v brazilii, radsej pojdem skusit borneo, ak je tam prave durian sezona, bral by som to ako mozny bonus, par kusov sa hadam aspon na ochutnavku podari najst aj na severe v sabahu. a ak nie, mna to ani nemusi mrziet, kedze k tomu zatial nemam vypestovanu zavislost.
daj ale urcite vediet ak budes vediet kedy a kde sa budes nachadzat, ak by nam vychadzalo par dni spolocne, urcite by som bol za stretavku niekde na pol cesty.
napriklad v miri, co by sice bolo blizsie ku mne, ale aspon by ti trochu obschol stan. 8)

a bolo by mozne poslat mi ten neov rozvrh ake druhy kde kedy nasli?

/kvasnicak v pripade ze nepojdem tuto dovolenku na slovensko nebudem moct okostovat, dufam ze sa podari dat ako nahradu aspon teda nejaky kolektivny durian, instruktaz spravnej konzumacie by potesila/
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

stále zůstává 10.2. až 7.3.- je to z více důvodů a monzun má končit koncem ledna, pak jsou jen "přeháňky"
Některé odrůdy se z bornea do malajsie ani nedostanou, třeba ten červenej, jak píšou někteří místní
Věřím, že durian bude, bude ale dosti drahej, ale viděl jsem fota z trhů z února a to mě uspokojí rovněž.
Letenku ještě nemám zaplacenou, uvažuju až v prvním týdnu v lednu, do tý doby ještě budu lechce váhat
Mám zkušenost, že čím blíž k odletu, letenka se zdražuje, a teď jsem mrkl a už je spousta termínů vyprodanejch včetně toho mýho, takže jakmile mě vyzvou budu muset zaplatit.
je fakt, že v Englandu je víc možností, ale teď jsem nějakej zkoušel konkretně a moc se mi nezadařilo, zkus nějakej za těch 420 liber
Mimochodem trčím v zaměstnání, vrátnej se mě vylekal
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:stále zůstává 10.2. až 7.3.- je to z více důvodů a monzun má končit koncem ledna, pak jsou jen "přeháňky"
Některé odrůdy se z bornea do malajsie ani nedostanou, třeba ten červenej, jak píšou někteří místní
Věřím, že durian bude, bude ale dosti drahej, ale viděl jsem fota z trhů z února a to mě uspokojí rovněž.
Letenku ještě nemám zaplacenou, uvažuju až v prvním týdnu v lednu, do tý doby ještě budu lechce váhat
Mám zkušenost, že čím blíž k odletu, letenka se zdražuje, a teď jsem mrkl a už je spousta termínů vyprodanejch včetně toho mýho, takže jakmile mě vyzvou budu muset zaplatit.
je fakt, že v Englandu je víc možností, ale teď jsem nějakej zkoušel konkretně a moc se mi nezadařilo, zkus nějakej za těch 420 liber
Mimochodem trčím v zaměstnání, vrátnej se mě vylekal
text od Neo
Myslim, ze spis Sarawak, viz nize.

Durian seasons in different geographic areas
Country/province Flowering/fruiting season
Malaysia
Sabah Fruiting August to December, peak in October (Davenport
1967)
Sarawak Main fruiting season January-March (Mohamad Idris 1987)
Peninsular Main fruiting season June-August (Mohamad Idris 1987)
Peninsular Two fruiting seasons June-July, August (Anon. 1982b)
Penang Fruiting June-August (Low 1836)
Jambu Rias, Pahang Flowering in April (major) and August (minor), fruiting
August and February. The major fruiting season harvest
in one year was 266.6 kg/hectare in February and 2269
kg/hectare in August (Chiow 1976).
Philippines
Mindanao and Sulu Flowering May-June, fruiting August-November (Rodrigo
1968; Galang 1955)
Los Banos Flowering February, fruiting July to August (Namuco 1988)
Davao City Flowering January to May, fruiting May-September (Pascua
and Cantila 1991)
Indonesia Flowering June-September, fruiting October-February
(Rodrigo 1968)
Cambodia Flowers in January, fruits in May (Chevalier 1935)
Sri Lanka Flowering March-April, fruiting July to August (MacMillan
1909; Parsons 1932b)
(Contd....)
Durio — A Bibliographic Review 71
Table 8. Contd.
Thailand Fruiting April-July (Visetbhakdi 1988)
Nonthaburi Peak of the fruiting season is June 10-15 (Chimprabha
1964)
India
Burliar Research Station Fruiting July to September (Naik 1949)
---------------------------------------------------------------

Precti si a podivej na fotky Douga Furteka:
http://www.durianpalace.com/rare_durians_of_borneo.htm
http://dougfurtek.com/Durian.html

Douglas Furtek napsal na yahoo duriangroup o durianu na Borneu:
I have eaten D. zibethinus, D. graveolens, D. oxleyanus, D.
kutejensis, and one other unidentified species, but not D. dulcis or
D. testudinarium.

D.z., D.g., D.o., and D.k. have different tastes, aril colors, and
aril textures. Basically they are all good.

Here's how I rate them: orange D. graveolens > yellow D. zibethinus =
(yellow) D. oxleyanus > (yellow) D. kutejensis > red D. graveolens >
white D. zibethinus > unknown baseball-size species with thin white
aril.

I have not seen fruit of D. dulcis and the only place I know has a
tree is the Sarawak Department of Agriculture station in Kuching. No
native of Sabah, Borneo I have asked has ever seen D. dulcis.


Snad ti to bude k uzitku,
Namasté,
Petr
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ja uz dnes tiez nastupujem na sichtu, cez den este vylet s mamas a papas do brminghemu, na vypredaje a do wodneho worldu.
teraz este zabehat, musim pracovat na kondicke.
tak to mame rovnako, tiez chcem mat cestu zaplatenu cca 7. az 10. januara.
dovtedy cakam na ponuky, chcem este tiez objednat nejaky mikrospacak a houpaciu siet, a tiez snorchling kukolare, na letnej dovolenke som lutoval ze som nekupil este v uk, cakal som ze bude minimalne vo funchale z coho vyberat, mali ale iba detske, a jedine co som nasiel pre dospelaka boli prilis predrazene a navyse nepohodlne, tak som sa na to vyprdel a plaval iba nad hladinou. chcem si ale kupit aj pre dalsie dovolenky nejake pohodlne silikony, trubicu mi netreba, staci kvalitny okular.
tak uvidime ako sa vydari, mozno by sa dala spravit stretavka jeden den v kualaumpure, moj den posledny, tvoj prvy. keby sa zadarilo, idealne seansa s durianmi.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

http://www.skyscanner.net/cz/eur/lety/k ... -2008.html
hladal som spoje z kuala lumpuru do kuchingu, tu je najlacnejsie co som nasiel. spiatocna letenka sa da podla konkretnych dni vybavit uz od cca 40 euro vratane dane. na inych strankach som videl odost horsie ceny.
pozri aj ine moznosti cesty, napriklad letenka z europy do bangkoku /lepsia cena ako do KL/ a potom o nieco drahsia priama linka do kuchingu. vyjde to na niektore dni vyhodnejsie. podla toho za kolko by si vedel kupit letenku do bangkoku alebo phuketu.
alebo na tej stranke zvol ako odlet kuching a vyhodi ti dalsie mesta s priamym spojenim. mozno by sa naslo lepsie spojenie cez ine prestupy?

linka z kuchingu do kota kinabalu cca 20 libier obojsmerne, keby si chcel pozriet aj sever.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

http://flights.flightline.co.uk/z%20fli ... wick.xhtml
sice len 10 nights, ale za 276 libier obojsmerne, tax included. odlet z gatwicku /jedno z londynskych letisk/.
termin je idealny, presne v strede mojho vymedzeneho casu na vybratie dovolenky.

alebo pozri tu..
http://flights.flightline.co.uk/z%20fli ... hrow.xhtml
27 dni v aprili za 178 libier!

alebo tu..
http://flights.flightline.co.uk/z%20fli ... hrow.xhtml
http://flights.flightline.co.uk/search. ... nd+gatwick
bangkoky v durian sezone za 138, 119..
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

zrada. skusil som ist v bookovani dalej a maju tam ceny 2-3x vyssie.
budem im musiet zavolat ako to s tymi cenami vlastne myslia..
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

chcel by som do tejto cestovnej temy inzerovat, ze ak by sa nasli osoby rozmyslajuce o dlhodobejsom presune do australie alebo na novy zeland, ktore by chceli kvoli lacnejsiemu byvaniu shareovat spolocny prenajaty dom, bol by som poteseny keby sme sa nakontaktovali a pripadne po dohode neskor nieco spolocne prenajali.
kazdy vlastna izba, spolocne priestory spolocne, nie som zrucny na opravy, ale travnik pokosim a v sobotu aj barbyqju pootacam :).
ja mam predstavu odcestovat asi niekedy v oktobri 08. predbezne bud na polroka alebo na rok, dalej sa uvidi.
zvazoval som Auckland NZ, skor ale momentalne vyhrava Perth AU. hlavne kvoli pocasiu, novy zeland pol roka neni nic moc. v australii je predpoklad dlhsieho leta.
tak nevahaj a kontaktuj. beriem vsetky vyzivove smery, aj makrobio :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:zrada. skusil som ist v bookovani dalej a maju tam ceny 2-3x vyssie.
budem im musiet zavolat ako to s tymi cenami vlastne myslia..
právě, dycky dyž sem šel dál, tak sem nejak též neuspěl, dyž něco zjistíš...
ale na ten Kuching to byl dobrej typ
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

pozeram rozne last minute ponuky, celkom zaujimava mi pride momentalne gambia. pocas januar/februar je tam priemerna denna teplota cez 30. na pobrezi celkom pekne plaze. priemerne hodiny slnka za den su cca 6 az 8 hodin. navyse v januari/februari len mimimalne zrazky, co mi vyhovuje.
hlavnu vyhodu vidim v blizkosti a cenach, pozeram dopravu a ubytovanie na 14 dni a nachadzam super ponuky. napriklad 14 dni s ubytovanim 350 libier, blizko plaze, s najvacsim bazenom v celej gambii. :)
zatial to len tak sondujem a porovnavam, tiez este stale aj braziliu a malajziu, nejak to ale cenovo ostava aj po novom roku na rovnako, tam by vysli naklady minimalne tri-krat vyssie ako tie africke ponuky co som momentalne skumal.
rozhodnut sa chcem tak do tyzdna.

ked ale uvazujem ze mi ide hlavne o slnko, vodu a exofruit, v ramci moznosti nizkonakladovo, na dva tyzdne maximum, zrejme sa postupne sustredim uz len na africke pobrezie.
nechce sa niekto narychlo pridat? 300-400 libier za dva tyzdne na slnku v tejto rocnej dobe pmn nie je vela.
a ovocie predpokladam nebude tiez drahe..
skor bude asi problem kto ma moznost na dva tyzdne odcestovat..

pozrite pre predstavu napriklad tu spominanu gambiu.
pocasie v januar/februari:
http://www.weatheronline.co.uk/cgi-bin/ ... 15&ART=txt
http://www.weatheronline.co.uk/cgi-bin/ ... 07&ART=txt

nejake plazove fotky..
http://images.google.co.uk/images?sourc ... a=N&tab=wi

o krajine..
http://www.fco.gov.uk/servlet/Front?pag ... 9672596778

http://www.africa.upenn.edu/CIA_Maps/Gambia_19896.gif

mal by niekto zaujem a moznost vycestovat na dva tyzdne?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Je to dobré období, ale přibal něco teplejšího na tu noc. :) I když vlastně ty koukáš s ubytováním. Já tam budu poblíž v květnu.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

kveten je o styri mesiace. keby si prelozila na januar mas to cubidup. :)
a kam chces ist?
pobliz je len senegal.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Překládat už nic nemůžu. :)

Tak přeji úspěšný výběr místa a skvělý pobyt.
Naposledy upravil(a) Pavluška dne ned úno 22, 2009 22:03, celkem upraveno 1 x.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

dik, aj ja tebe. :)
este uvidim podla dalsich ponuk co pocas tyzdna najdem.
je to ale pmn pritazliva oblast. od novembra do maja minimum zrazok, vela slnka, golfsky prud a teploty vzduchu okolo 30.
uz len zistit aky je vyber a ceny ovocia a mohla by to byt celkom zaujimava nizkonakladova zimna destinacia.
v lete im zacina mokra sezona, hlavnu turisticku teda maju prave v zime.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:dik, aj ja tebe. :)
este uvidim podla dalsich ponuk co pocas tyzdna najdem.
je to ale pmn pritazliva oblast. od novembra do maja minimum zrazok, vela slnka, golfsky prud a teploty vzduchu okolo 30.
uz len zistit aky je vyber a ceny ovocia a mohla by to byt celkom zaujimava nizkonakladova zimna destinacia.
v lete im zacina mokra sezona, hlavnu turisticku teda maju prave v zime.
no to je dobře, že otestujeme i další místa vhodná k zimnímu přežívání, tu brasil necháme v záloze
už jsem naťukl nějaké další spolucestovatele v té oblasti, tak uvidíme
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tak som nakoniec nasiel zaujimave letenky do oblasti karibiku a zabukoval 24.1. prilet do punta cana na vychodnom pobrezi dominikanskej rep., naspat do gatwicku o 14 dni, za 240.
v ponuke maju aj lacnejsie, ale tento termin je pre mna idealny.
dam sem odkaz na tu stranku, keby sa chcel niekto na poslednu chvilu pridat. :)
www.otbeach.com
maju v ponuke aj ine ostrovy v tej oblasti, ceny leteniek lakave.
ubytovanie sa da pripojit pod odkazom holiday, keby bol zaujem. ja som zatial objednal iba let, uvidim co dalej.
skusam este narychlo zapojit niekoho zo znamych, do uvahy pripadaju traja ktori nemaju pevnu pracovnu dobu, tak uvidim ako sa rozhodnu.
celkom sa mi paci napad kolegu pozicat na celu dobu skooter s velkym uzamykatelnym priestorom, to by som sa mohol presuvat v podstate kazdy den na ine miesto. krosna aj tak brat nebudem, zrejme len jeden mensi batoh mestskeho typu.
uz sa zacinam tesit, je tam momentalne cca 30 stupnov, cez den slnecno. :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:tak som nakoniec nasiel zaujimave letenky do oblasti karibiku a zabukoval 24.1. prilet do punta cana na vychodnom pobrezi dominikanskej rep., naspat do gatwicku o 14 dni, za 240.
v ponuke maju aj lacnejsie, ale tento termin je pre mna idealny.
dam sem odkaz na tu stranku, keby sa chcel niekto na poslednu chvilu pridat. :)
www.otbeach.com
maju v ponuke aj ine ostrovy v tej oblasti, ceny leteniek lakave.
ubytovanie sa da pripojit pod odkazom holiday, keby bol zaujem. ja som zatial objednal iba let, uvidim co dalej.
skusam este narychlo zapojit niekoho zo znamych, do uvahy pripadaju traja ktori nemaju pevnu pracovnu dobu, tak uvidim ako sa rozhodnu.
celkom sa mi paci napad kolegu pozicat na celu dobu skooter s velkym uzamykatelnym priestorom, to by som sa mohol presuvat v podstate kazdy den na ine miesto. krosna aj tak brat nebudem, zrejme len jeden mensi batoh mestskeho typu.
uz sa zacinam tesit, je tam momentalne cca 30 stupnov, cez den slnecno. :)
taky dobrý, tam byl loni náš jeden svařeč, uvidím tvůj náhled
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Na prelome rokov sme boli s Frenkym na 4 dni vo Velkom Mederi: termale.
Tento rok na dalsie 4 dni v Turcianskych Tepliciach: hory, solna jaskyna, sankovacka, termale.
Bolo super.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

zdvihli mi cenu o 50 libier previti :evil: . uz som mal aj poistenie vybavene a ten termin je idealny, tak som to nakoniec zobral aj za 290. budem menej jest.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:zdvihli mi cenu o 50 libier previti :evil: . uz som mal aj poistenie vybavene a ten termin je idealny, tak som to nakoniec zobral aj za 290. budem menej jest.
aji tak j to bargain
Dotaz: když si objednám letenky(chcu ještě ty na Borneo) cez net, platím kartou cez net, tak mně to pošlou jako dom na adresu?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

malo by sa niekde uvadzat ci to poslu na tvoju adresu, alebo ci si letenku vyzdvihnes az na letisku v stanku operatora.
nestretol si sa zatial s informaciou: tickets on departure, alebo tickets on desk?
ak si niesi isty, zisti si to bud mailom alebo telefonicky.
vacsinou bude rozhodujuci hlavne cas do odletu. ak objednavas v dostatocnom predstihu na bezproblemove dorucenie postou, tak je pravdepodobnost ze ti to poslu. ak je do odletu menej ako 14 dni, pravdepodobne budes mat niekde uvedene ze letenka ta bude cakat v den odletu v pobocke na letisku.
ak to budes platit teraz a nebude pocas procesu platby alebo v potvrdzujucom maile jasne uvedene ktory sposob dorucenia plati, zavolaj alebo mailuj cim skor, aby si mal jasno a nedoslo k nedorozumeniu.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Článek na iDnes: Thajsko letecky a bez cestovky Samotný text asi převratný nebude, ale zajímavější by mohla být diskuze pod ním.

http://cestovani.idnes.cz/thajsko-letec ... igsvet_tom
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

doubravka píše:Článek na iDnes: Thajsko letecky a bez cestovky Samotný text asi převratný nebude, ale zajímavější by mohla být diskuze pod ním.

http://cestovani.idnes.cz/thajsko-letec ... igsvet_tom
to je dobrý, ještě sem to neudělal nejhůř
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

kupil som si bivi bag. :) zatial cakam na dorucenie, ale uz sa tesim ze ho vezmem na dovolenku vyskusat.
spanie vonku ma bavi.
a navyse sa tym aj celkom dost usetri.
tento sa mi zdal pri vybere ako idealny pre jedneho cloveka s jednym batohom. je to taky medzistupen medzi jednoduchou variantou bivibagu /co je vlastne iba vodovzdorny pytel do ktoreho sa zasunie spacak/ a mini-stanom.
velku vyhodu vidim v celorocnej moznosti pouzitia, je mozne pouzit ho ako na horach tak aj v tropoch. material je priedusny ale zaroven uplne vodotesny, navyse je mozne bud v zime uplne uzavretie alebo v lete cely priestor nad hlavou odzipsovat a nechat iba protihmyziu sietku. na to sa prave tesim na tuto dovolenku, ze ma v noci nebude otravovat komar ako na predchadzajucej /to som spal iba v spacaku/, ale ze bude zaroven dostatocne vetranie. a keby v noci prisla burka, nemusim mat pripravene unikove cesty pod blizke pristresia, len zazipsujem okno/dvierka a som vodotesny. podlaha je waterblock material a zvysok bivaku Exchange Lite Event, co je obdoba gore-texu, 100pro vodotesna ale s lepsim prieduchom. vraj je mozne byt v tomto materiale uplne uzavrety a neudusit sa, lebo je umoznena vymena Co2 smerom von a O2 smerom dnu. pisu ze aj pocas dazda. noo, uvidim v praxi, urcite by som ale aj v dazdi radsej nechal volny prieduch, kysliku nie je nikdy dost. ventily sa daju vytvorit aj pod previsnutym lemovanim vstupneho zipsu.
celkova vaha sa uvadza bud 730g alebo 940g, zrejme rozdiel medzi tym ci sa berie iba bivak alebo aj koliky na prichytenie k zemi. aj tak je to ale pod 1 kilo, co je pmn super, aj do maleho vaku by nemal byt problem zasunut bud na planovane prenocovanie alebo iba ako poistku pre pripad ze je prenocovat alebo preckat dazd nutne. myslim ze vahou a rozmermi ideal nielen na turistiku ale tiez pre dialkovu bicyklistiku.
po dovolenke zreferujem, keby niekto rozmyslal nad kupou.
uvidim ako sa to bude nakoniec vyvijat, chcel by som aspon polku nocii stravit nadivoko. jednak nech je trochu adventure a tiez aby som mal po dovolenke pocit ze ho mam usetrenim za hotely gratis. :)

Obrázek
http://www.rab.uk.com/products_shelter_ridgera.html
http://www.eventfabrics.com/
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:kupil som si bivi bag. :) zatial cakam na dorucenie, ale uz sa tesim ze ho vezmem na dovolenku vyskusat.
spanie vonku ma bavi.
a navyse sa tym aj celkom dost usetri.
tento sa mi zdal pri vybere ako idealny pre jedneho cloveka s jednym batohom. je to taky medzistupen medzi jednoduchou variantou bivibagu /co je vlastne iba vodovzdorny pytel do ktoreho sa zasunie spacak/ a mini-stanom.
velku vyhodu vidim v celorocnej moznosti pouzitia, je mozne pouzit ho ako na horach tak aj v tropoch. material je priedusny ale zaroven uplne vodotesny, navyse je mozne bud v zime uplne uzavretie alebo v lete cely priestor nad hlavou odzipsovat a nechat iba protihmyziu sietku. na to sa prave tesim na tuto dovolenku, ze ma v noci nebude otravovat komar ako na predchadzajucej /to som spal iba v spacaku/, ale ze bude zaroven dostatocne vetranie. a keby v noci prisla burka, nemusim mat pripravene unikove cesty pod blizke pristresia, len zazipsujem okno/dvierka a som vodotesny. podlaha je waterblock material a zvysok bivaku Exchange Lite Event, co je obdoba gore-texu, 100pro vodotesna ale s lepsim prieduchom. vraj je mozne byt v tomto materiale uplne uzavrety a neudusit sa, lebo je umoznena vymena Co2 smerom von a O2 smerom dnu. pisu ze aj pocas dazda. noo, uvidim v praxi, urcite by som ale aj v dazdi radsej nechal volny prieduch, kysliku nie je nikdy dost. ventily sa daju vytvorit aj pod previsnutym lemovanim vstupneho zipsu.
celkova vaha sa uvadza bud 730g alebo 940g, zrejme rozdiel medzi tym ci sa berie iba bivak alebo aj koliky na prichytenie k zemi. aj tak je to ale pod 1 kilo, co je pmn super, aj do maleho vaku by nemal byt problem zasunut bud na planovane prenocovanie alebo iba ako poistku pre pripad ze je prenocovat alebo preckat dazd nutne. myslim ze vahou a rozmermi ideal nielen na turistiku ale tiez pre dialkovu bicyklistiku.
po dovolenke zreferujem, keby niekto rozmyslal nad kupou.
uvidim ako sa to bude nakoniec vyvijat, chcel by som aspon polku nocii stravit nadivoko. jednak nech je trochu adventure a tiez aby som mal po dovolenke pocit ze ho mam usetrenim za hotely gratis. :)

Obrázek
http://www.rab.uk.com/products_shelter_ridgera.html
http://www.eventfabrics.com/
za kolik?, já chci pro 2
to jurek vokopíroval a nebo opačně
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

na http://www.jurek.cz/ nie su fotky tak neviem ktory model myslis.

pri hladani toho mojho som presiel celkom dost stranok a podobne designy robia aj ine firmy. tento typ s jednou stranou vzpriecenou oznacuju ako single hoop bivi. videl som napriklad skoro to iste ale vstup rieseny opacnym smerom, ze odzipsujes a spusti sa ta dlhsia strana a zips ide az niekde ku kolenam. co je mozno trochu pohodlnejsie pre vstup, stena pri hlave je ale pevna, a neda sa uplne obnazit aby ostala iba sietovina.
tu je pre porovnanie.. http://www.theoutdoorshop.com/Outdoor/P ... ct=2492101
skus pogooglit, je vela modelov, neviem ktory by ti vyhovoval, daju sa vyhladat rozne velkosti, rozne materialy, designy atd., skus pred kupou pozriet co by si preferoval.
najdem par stranok pre predstavu, potom prihodim.

pisal som tu celkom dlhy mimo topik, presunul som to ale logisticky to spravnej temy.. pre suvislost? pozri tu..
viewtopic.php?p=41266#41266

ak to chces ale pre dve osoby, radsej by som volil mensi stan. bivak je o minimalizme, a aj keby bol dostatocne velky pre dve osoby, zrejme by to nebolo prilis prakticke riesenie. bud by som teda volil dva bivaky pre okupaciu osobitne alebo ultra-lightweight dvojmiestny stan. a ak chces extra prevenciu pred tropickymi prietrzami, odporucal by som bud ten Event alebo priedusnejsiu verziu gore-texu /FLO2 gore-tex/.
pripadne ak nepredpokladas extremy, mozno by sa ti pacil dvojmiestny coleman 4000mm plast + 5000mm podlaha. to vazi myslim tak 2.5kg. jednomiestny avior x1 som videl aj pod 70. http://www.penroseoutdoors.co.uk/acatal ... or_X1.html je to pmn celkom zaujimava volba pre solo travelera. pre tripy s vacsim batohom by som ho bral. vazi 2kg, co je na stan superlahka vaha. a pohodlie je vacsie ako v bivaku, akurat ten rozdiel vo vahe a rozmeroch v spakovanom stave ma odradil, lebo teraz beriem iba klasicky maly batuzek, ani neviem kolko ma litrov, zrejme tak 12+2. tam potrebujem setrit s miestom vyrazne. preto som aj zainvestoval do toho bivibagu, strcim ho dnu bez problemu aj s dalsimi vecami, na stan by som potreboval dvojnasobny priestor.
cize len opakujem, ze skus rozmysliet co potrebujes a ako to budes vyuzivat, pre dvoch ludi s velkymi ruksakmi, urcite radsej lahky stan. to vas ani prilis neobmedzi a priestoru bude viac. napriklad ten coleman ale vo verzii x2 sa mi vidi pre dvoch super, ak ide o setrenie vahy a prakticnost. http://www.penroseoutdoors.co.uk/acatal ... or_X2.html

ak ale chces zainvestovat do vyssie spominanych materialov, budes musiet posurfovat aj inych vyrobcov. ak nieco vyberies mozem ti to objednat a poslat za cenu+postovne do ceska, alebo pohladaj u ceskych predajcov. idem pozriet stranky k tym bivakom, len odporucam dobre porovnavat ceny, niektori su az drzo predrazeni. idealne vyhliadnut si chceny model a pred kupou stravit nejaky cas hladanim najlepsej ponuky.
napriklad ja som ten moj videl aj cez 200, a kupil som za 140.
http://www.theoutdoorshop.com/Outdoor/P ... ct=OUT8638
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

a pre inspiraciu daslim minimalistom.. :)
http://www.amazon.co.uk/Sea-Summit-Slee ... 359&sr=8-1

Manufacturer's Description
Extend the comfort range of your sleeping bag. The Reactor is made from the lightest weight ThermoliteR fibre that DuPont has yet approved. ThermoliteR is a hollow core fibre that provides extraordinary warmth for its weight and remains extremely breathable. Adds warmth to a sleeping bag or used alone, is the ideal warm weather bag. With the stretchy knit fabric that moves with you and a draw cord hood, the Thermolite Reactor liner is perfect for wrigglers and rollers or anyone who needs some extra warmth.

beriem tento spacak, 282g, zbaleny 8x13cm :lol:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tu je par nahodnych linkov, alebo googluj bivi, bivy, bivaque..
http://www.outdoorscotland.co.uk/shop/b ... i-tent.htm
http://www.fieldandtrek.com/aff/AA/prod ... -32193.htm
http://www.gear-zone.co.uk/eshop/Terra- ... -SS07.html
http://www.gear-zone.co.uk/eshop/Terra- ... -Bivi.html
http://www.storm-crow.co.uk/articles/te ... piter.html
http://www.theoutdoorshop.com/Outdoor/P ... ct=1799401
http://www.twenga.co.uk/offer/69952506.html
http://www.outdoorgear.co.uk/eshop.asp? ... E-TEX+BIVI

tu maju vyber roznych typov ale ceny drahsie
http://www.buachaille.com/c2-23-0-0-0-1/Bivi-Bags/

http://www.wildtrak.com/productlist.asp ... d=10&id=88
http://www.outdoor-gear-online.impressi ... TERRA.html
http://www.jo-royle.co.uk/product.asp?i ... rra%20Nova
http://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/ ... 1be291462b

hlavne pozor na cenu.. najprf najst spravny typ, az potom hladat spravnu cenu :)
dobre ceny maju napr. tu, od nich som tiez objednaval
http://www.theoutdoorshop.com/Outdoor/P ... uage=en-GB
ma to aj page2.. :idea: :)

tento
http://www.theoutdoorshop.com/Outdoor/P ... ct=OUT8639
som tiez zvazoval, je tiez Event, nema ale vzpruhu, mozes si to ale vyriesit ako je na obrazku, priviazat o strom napriklad a vytvorit idealny tvar. je navyse 2.5 metra dlhy, bez problemu sa tam zmestis aj so sto litrovym ruksakom.. a ma tiez protihmyziu sietku.

alebo ekonomicka volba
http://www.theoutdoorshop.com/Outdoor/P ... duct=23282
za 45 libier, pmn super mini-bivacik, akuratze do toho nenapchas aj seba aj batoh, je to len ta najjednoduchsia varianta, zabezpeci vodoodolnost do 5000mm spacaku, batoh treba riesit osobitne. zrejme tam tiez nieje hmyzosiet. a hlavne teda treba pocitat s tym ze nie je ziadny extra priestor.

vacsie bivaky su uz v podstate mikro-stanmi, je mozne sirsie vyuzitie, ukryt nielen spacaku, ale aj batohu a pripadnych dalsich equipmnentov.

a celkom sa mi pozdaval aj tento
http://www.buachaille.com/p2891-2-23/Bi ... -Bivi.html

alebo flo2 goretex verzia jednoducheho designu
http://www.buachaille.com/p3230-2-23/Bi ... -Bivi.html
Ultra light bivi bag offering excellent value for money. Made from 3-layer Gore-Tex fabric for maximum durability and performance and with a Waterbloc groundsheet for complete protection, this bivi will keep you dry in the wettest conditions.

a terranova dava na vyrobky dozivotnu zaruku..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

sqěle rozpracováno, myslím, žes vybral ten nejlepší, jak jsem si to za 2 hodiny prošel. Možná ten skotskej Falcon Bivi Tent vojenskej, je levnější, ale nemá tu moskytku asi a je menší.
V Usa to maj ještě levnější, ale nedopravují do Europe, aspoň sem nezjistil jak.
V tropech je důležitá ta moskytierka.
Jsem se zviklal, jestli si ho nekoupit.
Mně by možná stačil ten Bivak od Jurka, ale ten je až od března.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ked sa rozhodnes daj vediet ak to bude z englandu.

len pre dodatok k tym priedusnym vodotesnym materialom, pozeral som ze sa vyrabaju aj rozne modely bezeckych tenisiek s Eventom. aj nekozene, cize vegan friendly navyse. to je myslim tiez jedna z vyhod, ze clovek nemusi mat topanku kozenu aby nepremokol a zaroven nesmrdela noha ako v uzavretej umeline.
na stranke Eventu odporucam pozriet odkazy sympatizujucih vyrobcov, su tam aj topankari a obleceniari, bicykliari a equipmentari.
http://www.eventfabrics.com/find_eVent.php

tu dve znacky s reklamou priamo na stranke
http://www.eventfabrics.com/teva.php
http://www.eventfabrics.com/event_gear/gear-keen.php
http://www.teva.com/
http://www.teva.com/productslist.aspx?g ... 337&page=1
http://www.keenfootwear.com/
http://www.keenfootwear.com/product_det ... x?sku=1234

a kto by mal zaujem nech googli event + shoes + bicycle atp. ved viete :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

prave dorazil bivi, som predbezne velmi spokojny, je na moju vysku ako uliaty, kvalita materialov opticky a hmatovo excelentna, design cisto ucelovy, nic navyse ani zvonku ani zvnutra. je to iba vodotesna komurka pre jedneho cloveka s jednym vakom, presne to som ale hladal. malo to byt co najjednoduchsie a najlahsie riesenie ako prespat kdekolvek v akomkolvek pocasi, ako to bivik umozni realne v terene to este len uvidim. teraz vyuzijem dufam hlavne spanie pri otvorenom vstupe, iba s hmyzosietou. ta mimochodom na prvy omak posobi celkom solidne pevne, je ale zaroven priesvitna, aj ked su oka mikroskopicke, zrejme aby ani komari sosak nepresiel. :)
jedinu poznamku by som mal k tomu ze som cakal predsalen o trochu dlhsiu uzitkovu plochu, myslel som ze bude mozne zastrcit batoh na uplny koniec pod nohy a tym mat cely priestor okolo trupu/ramien/hlavy volny, vyzera to ale tak ze ked chce mat clovek mojho vzrastu moznost plneho natiahnutia, bude potrebne nechat batoh popri tele. v hornej casti to ale nie je problem, ten moj batuzek je uplne v pohode aj plne nalozeny, odhadujem ze kapacita by mohla byt akurat naplnena jednym clovekom a 80l krosnami co mam pre potreby inych druhov vyletov.
mam cca 185 cm, myslim ze aj dvojmetrovy chlap by mal byt v tomto bivaku plne natiahnutelny, ide ako podotykam len o to, mat batoh v hornej casti, cize by mal byt podla moznosti designu dlheho a uzkeho, v tom pripade odhadujem ze popri jednom tele sa v tomto bivaku ukryje este tak do 60-80 litrovy batoh. pre potreby velkych chlapov s velkymi ruksakmi by som uz odporucal hladat iny model, napriklad ten najvyssi Terranova Saturn, stoji sice viac ako tento moj Rab Ridge Raider, je ale odost priestrannejsi, ma aj zadnu vzpruhu, a navyse aj moznost zadnej otvorenej ventilacie pre este lepsi prieduch v horucich klimatoch.
tento Rab je pmn ale uplne postacujuci ak clovek nie je cez dva metre a nema prilis velky alebo okruhly batoh.
vaha a skladovatelnost je neskutocna, zrejme nebudem brat koliky na prichytenie k zemi, cim by to bolo 740g, rozmermi sa mi presne zmesti nalezato na spodok mojho minibatohu, cize mozem dalsi priestor vyuzit idealne.
tyc na vzpruhu posobi tiez velmi kvalitne, da sa pomerne lahko ohnut a zasunut za ca 10 sekund, prestrcenim cez 5 silnych uchytov, a na konci zastrcenim do pevnej zastrcky.
priestor okolo hlavy a ramien je tak akurat, skusal som v izbe na podlahe obidve varianty, aj zasietovanu aj vodotesnu, obidve vyzeraju predbezne prakticky, pri zatiahnuti iba hnyzosietky je hlava aj tak kryta pevnym materialom, sietka zacina az po cca 15-20 cm od zeme az teda po vrch, co sa da este tiez regulovat tym ze sa to cierne lemovanie nad zipsom prehodi bud na jednu alebo druhu stranu bivaku, obidve varianty su dostatocne pevne, treba totiz trochu ludskej sily aby bolo mozne polohu prehodit.
cize bud je lemovanie prehodene na stranu noh, a tym padom sa vetranie este zlepsi, alebo sa prehodi standardne na stranu hlavy a tym padom vznikne prieduch iba v strede zazipsovaneho vstupu. je ale aj tak dostatocny myslim, uberie sa tym akurat tak 15 cm zvrchu, spodna cast nad hlavou jeako som uz pisal pevna tiez.
varianta vodotesna pri plnom zazipsovani vyzera velmi presvedcivo, akakolvek voda by mala ostat mimo interieru, prieduch sa da vytvorit aj pod lemovanim, cize aj v dazdi.

uz len odhad, ze priestor bude urcite posobit priestrannejsie ak sa podlaha roztiahne zastrcenim kolikov, cim sa tiez vytvori uplna nepohybivost bivaku, po dnesnom teste ale viem ze pre tento tripik vystacim aj bez kolikov tak ich ani brat nebudem.

a poslali mi aj informativny letak ze blablabla vsetko by malo byt perfekt, a ze za kvalitou si stoja, a aj mimo zakonnej zaruky mi kedykolvek poskytnu servis alebo vymenu ak by sa casom predsalen vyskytla chyba vyroby alebo materialu.
cim by to malo byt so zarukou vlastne nastejno ako u produktov Terranova, ktori tiez ponukaju bezplatny servis aj mimo zaruky.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

JO TEN BY SE MI LÍBIL,
ale ještě si to do příště rozmyslim, ale možná mně bude stačit BIVAK za 3000, má jen 5000mm nahoře a 1,25kg a je pro 1,5 člověka a jednoduše se staví. To je důležité, zvažoval jsem i SOLO, též kolem 3000 Kč, ale už 10000mm nahoře, ale složitej na stavbu, plno vypínacích lan. Mluvil jsem s Jurkama, že v Bivaku dělaj nějaký konstrukční vylepšení.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tak jsem možná přes net koupil i letenky na to Borneo
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Uz mam strasny abstak po Argentine a spol. Tento rok cca. v novembri alebo buduci cca. vo februari by som chcela vyrazit do Juznej Ameriky, to tam budu mat paradnych 35 stupnov. Co na to povies, Buc? Aj ostatni, samozrejme, ak by ste sa chceli pridat. Na letenku ledva naskriabem, tak tam by sme to mohli spolu prestopovat. Zo spanielciny som dobra, dohovorime sa vsade.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Katarína píše:Uz mam strasny abstak po Argentine a spol. Tento rok cca. v novembri alebo buduci cca. vo februari by som chcela vyrazit do Juznej Ameriky, to tam budu mat paradnych 35 stupnov. Co na to povies, Buc? Aj ostatni, samozrejme, ak by ste sa chceli pridat. Na letenku ledva naskriabem, tak tam by sme to mohli spolu prestopovat. Zo spanielciny som dobra, dohovorime sa vsade.
byl bych rád, ale je to ještě hodně daleko, a já to budu upřesňovat podle toho jak se mi to bude líbit v malaji (trochu mne nalomilo i neovo bali).
Moje hlavní priority zůstávají:
1. zmizet odsud mezi prosincem a únorem včetně
2. durian a spol
3. teplo
4. moře
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tak se mi ozval parťák (taky kladnej ák) s letenkama, sice stejného pohlaví, ale týden tam s ním vykryju než odletím do bornea
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
rodina už sem asi nechodí viď :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Sluníčko píše::)
rodina už sem asi nechodí viď :wink:
sice nechodí, ale i kdyby, tak je známo, že z mé strany může docházet pouze k mentálnímu ohrožování skrze duchovní transformaci
chtíčemi jsem postihován již jen žaludečním mozkem
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Ty prostě nezklameš :lol:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ola.
kratke zhrhutie. :)
slnko kazdy den uz ma to nebavi :)
po piatich dnoch v punta cana presun do puerto plata, cez santo domingo.
presun zabral cely den, islo to ale necakane hladko, 3 autobusy, 2 motoconchos, 1 guagua a som tu. :) cena cesty /asi 600km/ spolu cca 10 libier. :)
v p.cana bed and breakfast, vyber jedla dobry, hlavne cervene papaje nezabudnutelne. more teple, ciste, modro-zelene.
p.plata som objednal all inklusif, cena bola super, 25 libier na noc, neskor zreferujem ktory hotel to je, keby mal niekto zamer vycestovat sem, mozem odporucat, jedlo je ukazkove, tri krat denne krasne velke misy, aj vita, hlavne si ale posmaknu vegani a vegetosi, ja to kombinujem rozne, rano iba ovocie, na obed a veceru bud ovocie alebo zeleniny, semtam ulety, je fakt z coho vyberat, a hlavne je vsetko pripravene mimoriadne esteticky a prakticky.
dnes som apsolvoval vylet na paradais island, islo hlavne o snorkling a obcerstvenie v trstenych pristreskoch, pricom som zazil mensie fouxpaux, bolo tam viacero skupiniek a nevsimol som si ze nasa to uz zabalila, ako som sa tam valal medzi farebnymi rybkami v plytkej vode ako stary vorvan, po case ma zacalo rusit ako sa niekto na ostrovceku rozkrikuje a pozriem a rozmachuje rukami mojim smerom :) vraj vylet do raja a nenechju sa tam cloveka trochu zrelaxovat, v lodke uz mali vsetci nasadene zachranne vesty, cestou na mna zazerali, ale neskor som sa so styroma celkom skamaradil.
uz budem koncit, amigo ma zuctoval za hodinovy ticket 200 pesos, to im mam asi uhradit toho opravara co bol dnes spravit pripojenie.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

trošku přeháněj, ať začnu toužit se tam podívat
a co stan, doufám, že ho použiješ, ať víme jak funkuje
ceny vypadaj spíš americké než asijské
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

taky se těším na další report :)
to potápění bych si taky dala líbit, i s tím ovocem.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

možná nakonec opravdu přežiju i dnešní poslední den, dal jsem si 2 deci červenýho s dvěma lžícemi medu po tom avo a zelí a ořeších a
nějak se na situaci (jinak vcelku katastrofiózní) nahlížím se shovívavím nadhledem,
tedy zítra navečer by měl být busový přesun z vedlejší obce do brna a odtud do frankfurtu, kde v ne ráno příjezd a jelikož odlet je až kol třetí, zařadím si cca 12 km trek blízkým lesíkem severojižním směrem (loni jsem udělal východozápadní), nevemu si potravu (i když vzhledem k panyckým obavám z letu zařadím opět ocvědčenou bulimicko-alkoholickou vložku /tentokrát jsem si objednal asijskou kuchyni místo ovoce a budu trvat na vyšším přísunu whisky/-a první ovoce předpokládám na večerním tržišti v po v kualalumpůru.
Jinak je možné, že se 14.2. připojí 25letý ivan. Zatím nejasné, zda-li půjdou skloubit mé extravagantní zájmy s obvykleturisticky zaměřovanými. Např. jsem si vynašel trek do místa, o kterém jsem nenašel nikde na netu ani zmínku, (krom inzerátu prodeje durianového sadu) tedy do Jambu Rias.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nech sa vydari. :)

mne uz nastala melancholicka faza, mam sice este dva dni volna, to sa uz ale nedaju uplne vypustit myslienky na pracu.

vylet hodnotim aj bez prehanania velmi pozitivne :) aj ked predstavy a realita boli dost rozdielne, nemam ziadne staznosti.
slnka som si uzil dost, svietilo kazdy den, akurat semtam sprchlo, vacsinou vnoci alebo rano. nebol ale ani jeden den kedy by aspon par hodin nesvietilo. teplota vyssia v punta cana, cely vychod je totiz velmi rovinaty. na severozapade v puerto plata a okoli je vela kopcov kde sa drzia mraky v podstate cely den, obloha sa ale meni kazdu minutu, vietor mraky trha na mensie oblaciky ako biele ovecky, cely den emigruju zapadnym smerom cez tri kopce do haiti.

vodny element tiez excelentny, hlavne na vychode atlantik krasne farebny, na severe uz menej, ale vacsie vlny, fuka tam totiz cely den. na juhu som pri ceste spat na vychod skusil karibske more, bolo este teplejsie, a krasne priehladne, bolo to ale v boca chica, co je v podstate zatoka chranena koralovou barierou, cize voda nie je miesana s pieskom ako na severe.
v bazenoch som sa vlastne nekupal ani raz, viac ma bavia morske vlny.
a este musim spomenut vodu na paradajs island, to bola pohadka. priezracna metre pod hladinou, farebne rybky, koralovy utes okolo celeho ostrovceku. navstevnost bola ale prilis husta aby si to clovek dostatocne vychutnal. hafo turistov na celom ostrovceku aj vo vode. ked da pabuch zdravia a penazi, chcel by som v buducnosti skusit snorchling alebo scubu privatnejsie. miesto to bolo fakt krasne, potapanie ale vnimam ako v podstate meditativnu cinnost a prilis vela turistickeho ruchu a kriku naokolo by som si vedel odmysliet.
prvykrat som tam ale zachranil cloveka, nie je to az take tazke. ako vo filme, treba len ist a spravit co treba, potom sa uz len tvarit trochu odmerane, ze je to rutina :) detail bol nasledujuci:
ostrov je vlastne piesocnata vyvysenina niekolko km od pobrezia, ziadna palma, iba tri pristresky z rakosia, kde ide hlavne o to, ze sprievodcovia roznych pritomnych turistickych skupin nalievaju ucastnikom lacny alkohol a lokalne limonady, volaju to all inklusiv trip :) mile. /su ale k dispozicii aj sladke ovocia, vraj je TROCHU treba aby po ponarani nepraskali pery, ja som sa tam ale celkom pekne napchal.. :P / a ludia sa striedavo ponaraju medzi rybky a striedavo nasavaju spominane tekutiny. prve potapanie je so sprievodcom, potom volny program. a tak po nejakom case som sa zase vybral do vody, je nutne preplavat vyznacenym priestorom na druhu stranu utesu, kde je voda hlbsia a rybisky koncentrovanejsie, obchadzal som utes zopar sto metrov v protismere hodinovych ruciciek a pri jednom z vynorov pocujem help help :) . mlada canadanka si chcela skratit cestu spat na ostrov a skusila preplavat cez utes, ostala ale uprostred a nemohla ani sem ani tam, sedela s nohami do vzduchu a vlny ju obijali o koraly, tak som sa musel na utes nechat preniest zopar vlnami tiez, co bol environmentalne dost tazivy pocit, citil som totiz ako sa pod moju vahou pri narazani kusy toho tvora lamali. po kratkom zoznameni som jej navrhol ze by sme mali cakat na vacsie vlny a posuvat sa len ked nas voda nadlahci, tak sme sa aj nakoniec po par minutach dostali do hlbsej vody, kde uz bolo mozne zase plavat. snazil som sa zachovat profesionalny odstup ako mitch byukenen, ponaral som sa este par minut z opacnej strany, cakala ale na mna pri pristresku a chcela sa fotit tak sme sa odfotili. :) myslim ze som mohol byt priatelskejsi, nejak som ale nemal naladu na dlhsie debaty, po par vetach som sa strategicky presunul k miskam s ananasom, melonom a papajou.

co sa tyka ovocia, vyber by zrejme narocnejsieho frutojeda neuspokojil, mne ale celkom postacoval. melony, papaje /vyborne, sladke, stavnate, skoro ako melony ale samozrejme kremovitejsej koexistencie/, manga, marakuje /vyborne, sladke/, citrusy vacsinou nestandardne tmavsie, asi domace sorty, banany dobre, cerstve zelene a hnede kokosy so slamkou na kazdej plazi. ovocne stanky popri cestach tiez casto.
vacsinou som sa stretaval s vpodstate beznymi druhmi, vsetko ale krasne zrele. tiez paradajky velmi poctive, vacsinou miesaju cervene so zelenymi, chutovo ale dozrete tiez, myslim ze tiez vacsinou pestovane lokalne domacimi malopestitelmi.
zeleniny to iste, bezne druhy, kvalita ale znatelne vyssia ako velkoproducentsky standard.

co sa tyka spania, to bol hlavny rozdiel predstav a reality. bral som bivak, nespal som v nom ale ani jednu noc :) . neboli na to jednoducho vhodne situacie a podmienky. takcitak ale zakupenie nebolo iba o vyuziti pri tomto vylete, viem si predstavit krasne vylety kedy ho bude mozne velmi uzitocne vyuzit, akuratze to nebol tento.
keby som ho kupil napr. pred septembrovym vyletom na madeiru, uzil by som si myslim porto santo lepsie, tam bol v noci vacsinou dazd na spadnutie a pobrezie bolo k trampingu vybavene ovela piatelskejsie. nemyslim tym len ludi, tiez facilities na plazi, moznost nakupit a dalsie zalezitosti.
v dominikane su na pobrezi bud resorty ktore si udrziavaju vlastnu plaz, alebo neudrziavane divoke plaze kde by nebolajednak moznost kupovat cokolvek, navyse domaci potulujuci sa plazami nie su vzdy prijemnej povahy, radi sice s gringos diskutuju, malokedy ale ide o cokolvek ine ako predstavu penazenky preplnenej dolarmi. urcite sa najdu vynimky, hlavne urcite mimo turistickych zon, kde je namotavanie turistov pre mnohych jedinym moznym prijmom, cim len konstatujem, je to jednoducho dosledok nizkych prijmov a v protiklade k tomu turisti - ktori su pmn velakrat vnimani ako naivne tvory, co je zrejme aj velakrat potvrdene v praxi, tak proste hraju rozne taktiky ako si par extra $$$ zarobit. na niektorych miestach je celkom umenim prejst sa po plazi a len tak si to vychutnat, s kazdej strany totiz niekto pokrikuje a ponuka to svoje, da sa to prezit, po case to ale zacina byt stereotypne, zoznamovat sa po kazdych par metroch s novym chlapom, oznamovat krajinu povodu a po par dalsich vetach odmietat ponukane zbozi. su to ale hlavne urcitee body, ktorym sa da nabuduce vyhnut, pri karibskom vylete ale urcite s tymto featurom pocitat. co ale opakujem nevidim ako negativum, je to sucast tamojsieho zivota, vyhnut by sa tomu clovek mohol myslim akurat keby nevystrcil nohu z all inklucif resortu, koho by ale bavilo stravit tyzden alebo dva zatvoreny v hoteli.. :) to si uzivaju vacsinou typy ako sa vravi "niekde medzi 50 a exitom".. :)
celkovo ale krajina prijemna, aj co sa ludi tyka aj ostatnych zalezitosti, len je potrebne naladit sa na spravny rytmus :) idealne merenge.. :)
taxikar co ma zobral z letiska prvy den jazdil v dodavke co sa v podstate rozpadala, cely cas trubil ako blazon na vsetych co sa chceli z bocnych ciest zaradit pred nas. vkuse mi nieco spanielsky vysvetoval, mysel som ze je vytoceny, az neskor som pochopil ze problem nebol medzi nami dvoma, bol len v tom ze ked musel spomalit, trvalo v idealnom pripade cca 3 minuty kym znovu dostal motor aspon na styridsiatku, pocas coho este parkrat zdochol a musel ho znovu natocit. :)
tym som len chcel dodat ze som sa pocas tych 14 dni snazil o rytmus coco-loco, prilis sa nevzrusovat lebo vacsinou si dramy clovek robi aj tak len sam vo vlastnej hlave :) .
tiez sa mi celkom osvedcil opacny pohlad, neocakavat vzniky skutocnych priatelskych rozhovorov na miestach ktore su urcene len na money-makin. to je myslim rovnke ako cakat nieco podobne od poistovaka alebo predavacky v supermarkte.
nakoniec som aj tak stretol ludi ktori boli pri kontakte sympaticki hlbkovo, napriklad pri presune v guagua taxiku cez kapital santo domingo, to ide jednoducho auto urcitym smerom a domaci vedia ze je to taxik, hoci nema ziadne oznacenie a kto na neho kyvne, ten sa vezie :) . niektori isli len napr. 500m, dali pri vystupovani alebo nastupovani vodicovi nejaku mincu a vamos zase nejaky usek, niekto chcel vystupit, niekto nastupit, ludia sa preusporiadali a islo sa dalej. vacsinu cesty nas bolo s vodicom 7 dospelych ludi. vpredu vodic, spolujazdec, medzi nimi sedela nejaka chikita, vzadu styria dospeli s taskami :) . za cca 3-4km som mu dal mincu 25 pesos /asi 20 korun/, cakal som ze popyta este minimalne jednu 25-ku, namiesto toho sa otocil a vydal mi 20 :lol: .
trochu som to zamotal, len som chcel k tym ludom poznamenat ze boli z tej cesty vysmiati rovnako ako ja, hoci boli lokalni, 7 ludi v jednom zhrdzavenom aute bez predneho narazniku, to je proste komedia aj pre domacich :) .

a az pri kupovani listku na autobus som si uvedomil ze starsia pani co isla celu cestu so mnou, a na zaciatku mi spanielsky vysvetlovala ako sa dostat na stanicu caribe tours, comu som rozumel len velmi biedne, /akurat som pochopil ze si mam stopnut guagua tamtym smerom/, nastupila do auta so mnu, pytal som sa jej ci puerto plata a prikyvovala, tak som myslel ze uplne nahodou cestuje tiez do puerto plata, a az pri plateni za listok na autobus som bol zmateny ze ona si listok nekupuje a len sa stastne usmieva ze mi to akurat ide, vamos vamos, nech sa ponahlam.. bezala este so mnou k vodicovi, pytala sa ho ci puerto plata, on ze hej tak som nastupil a ona tam len stala a smiala sa, a mne to len postupne dochadzalo, kyval som jej a dakoval posunkami za pomoc.. bola to pani co len tak postavala ked som sa okoloiducich vypytoval na cestu, a ked videla ze som zmateny nasadla so mnou a zaviedla ma tam ako maleho strateneho chlapceka vo velkomeste :) .
inak k cestovaniu, z punta cana na uplnom vychode som sa potreboval behom jedneho dna presunut na severozapad do oblasti puerto plata, neexistuje ale priama cesta, lietadla mi pozerala sestra prilis drahe, tak som to skusil juznym pobrezim cez santo domingo, cela cesta za cca 10 hodin, musel som ale niekolkokrat menit spoj, hlavna pauza v kapital city, to bolo skoro hodinu. cize v cistom to mohlo byt tak 8.5 hodiny cesty, to bola myslim celkom rychlovka, na to ze je na nete mozne najst informacie ze cestovanie po d. republike autobusmi je nespolahlive, preplnene a pomale, som mal velmi dobru skusenost, autobusy navazovali celkom plynulo, boli v dobrom stave, akurat si treba pri prestupovani semtam vypomoct inou dopravou, autobus totiz moze zastavit v jednej casti mesta a prestupit treba na inej stanici. to je pmn idealne naskocit na motoconcho, co su motocyklisti-taxikari, vacsinou nelegalni adolescenti s ktorymi by nemal byt problem dohodnut destinaciu, v porovnani so standardnymi taxikmi su vyrazne lacnejsi. a rychlejsi :) . a hlavne ich nie je potrebne hladat, su totiz uplne vsade. vacsinou pod vacsim stromom :) . stoja a cakaju kedy sa v dohladne objavi chodec, hned odstartuju a ponukaju odvoz kamkolvek. hoci len 100m do obchodu po nakup. nie je to ale iba o turistoch, vyuzivaju ich hojne aj domaci, v ramci mesta dokazu cloveka presunut za par pesos kamkolvek. pomer aut a motoriek v dominikanskej republike je vraj 1:10. ked som videl tie hufy na uliciach alebo len tak postavajucich a debatujucich, nemam problem uverit aj 1:15.
cesta naspat posledny den bola este jednoduchsia, na severe som bol 9 dni, stretol som tam styroch ludi s ktorymi sme vytvorili docasnu dovolenkovu partu, dvaja potom odisli a s dvoma sme sa popri debate dohodli ze sa chcu ist pozriet aspon na jeden den na vychodne pobrezie do punta cana, tak sme pozicali auto a opacnu cestu sme spravili za 8.5 hodiny, s prestavkou na kupanie v boca chica na juhu, a hlavne s prvymi dvoma hodinami cesty uplne neudrziavanou cestou cez jeden kopec, cim sme za dve hodiny presli asi len 40-50km.. :roll: chvilu rozbity asfalt, chvilu iba hlinena cesta, a chvilu ani cesta, len diery alebo kamene.. :)
cize autom pri vybere lepsieho zaciatku cesty, cez centrum puerto plata, odhadujem 7 hodin cisteho casu normalnym tempom.

celkovo vylet hodnotim 8/10. :)
ponaucenie pre mna plynie, ze dovolenku za slnkom je lepsie vycerpat v strede zimy, co popri nahodnych debatach s inymi guestami bol nazor vacsiny :) , aj po navrate sa vlastne mam na co tesit /jar je tu cubidup/, a tych par dni slnka ako break niekolkych studenych mesiacov je vynimocny zazitok myslim hlavne pocas doby pobytu.
minimalne sestre sa ta myslienka tiez pozdava, mozno sa pocas dalsej zimy podari spojit vacsiu partu, co by mohlo byt zase trochu iny level, aj ked ani cestovanie solo nie zla skusenost myslim, clovek si pri tom moze pmn este vyraznejsie uzit docasnu relativnu slobodu rozhodnuti :) a dalsie pozitky co sa v beznom zivote vyskytuju malokedy.

este by som dodal ze prvych par dni v punta cana som si fakt uzival mikrofud, na ranajky nejake ovocie a do dalsieho dna mi uplne stacilo slnko a teplo a more a dobry pocit ze som vypadol z kolobehu, citil som sa tak nejak nasyteny aj s prazdnym zaludkom, co zrejme viaceri pritomni poznaju, len som to tu chcel spomenut aj v suvislosti s tym ze som skusal tu metodu co rozpisal v denniku redee, a ten pocit vnutornostnej spokojnosti bol pmn aj v spojitosti s tym hodne intenzivny. teda tiez okrem toho ze som si mohol polezat po dlhom case na slnku a okrem toho ze som odlahcil, a nepozeral polku dna do monitoru, a nemusel rozmyslat nad povinnostami a dalsimi vecami, atd atd :)
inak, uz pri inych metodach sa mi stalo ze som to vlastne praktikoval aj predtym ako som o tom detailne cital alebo pocul, toto bol jeden z tych pripadov, ked som prilis rozbehnuty a chcem spomalit aplikujem uz dlhsi cas metodu zotrvania vo vydychu, co je vlastne prvym krokom k prirodzenemu dychaniu podla chi-kung, totiz vacsinou dychame skor ako je potrebne a malokedy si to uvedomujeme. je to ako v matrixe ked chlapik po suboji na virtualnom bojisku dycha rychlo ako keby to potreboval, co ale v skutocnosti potrebuje je uvedomit si ze pluca vedia kedy je pravy cas na nadych, akurat hlava sa do toho vzdy mota a predbieha v tejto cinnosti ovela inteligentnejsie pluca. odporucam zotrvavanie vo vydychu vyskusat kazdemu, a skusit odhadnut kolko nadychov v bdelom stave spravia denne pluca a kolko hlava.
a to zotrvanie vo vydychu, ak sa spravi navyse zamerne s vydychom uplnym, je to ako prva faza tej redeeho metody, organy su uz v podstate vytlacene smerom hore, co je dokoncene tym falosnym nadychom, ktory sa vlastne neudeje, lebo sa do pluc ziadny vzduch nenasaje, cim su ale organy posunute este vyraznejsie.
to som uz dost odbocil a pozeram ze som uz natukal celkom dost, tak zas nekdy priste dojmy odinokial :)
spravil som par fotiek, budem to musiet zmensit a prihodim link kam to nauploadujem.

este som zabudol na vylet k vodopadu, to som si spomnul lebo ho mam cvaknuty a bol faakt super, isli sme k nemu na konoch, bol to totiz vylet spojeny s horse-ridingom, krajinka bola krasna, vraj v tej oblasti tocil spicberg prvy jurasik park. no a tak sme isli na konoch, ja, madar atila, a madarka ursi, a jeden lokalny sprievodca, a jeho syn, cez kopce a rieky a jurasik park, potom lesom, junglou a proti prudu rieky, potom sme odparkovali kone a uz len peso k vodopadu. a vodopad bol proste spektakularrr. modrozelena cista voda, skocili sme tam po sparnej ceste na konoch a nejaky cas sa kupali a potom skakali zo skaly do vody :)
pri ceste naspat nas sprievodca zobral do dediny, na pivo do miestneho bufetu. :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to je krása, moc pěkné čteníčko, doufám, že budou fotky :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Prosim pekne, co je to ten durian?

No ja obdivuju lidi co vyhledavaji teple kraje. Ja tam mam vzdycky pocit ze zdechnu jako ryba na suchu, a nedivila bych se kdyby na me skocila i nejaka ta malarie nebo jina brebera, protoze v polomrtvem stavu imunita nejspis nic moc.

Mala inspirace pro toho kdo nevi kam v zime: :P

www.icehotel.se

To je jine kafe...
Odpovědět