evoluce

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: evoluce

Příspěvek od Sitar »

s.arik píše:Myslím, že jsem z opice >:-) Samozřejmě ne konkrétně ze šimpanze nebo gorily, ale z nějakého společného prapředka.

Kde se vzala ta zákonitost netuším, ale já myslím, že nevznikla, že tady byla vždycky. Můžeme jí říkat Bůh, jistě. Já bych si nikdy nedovolila popírat Boha, protože to záleží na definici.... Boha jsem vždycky chápala jako "prostor", "všechno", "esenci všech informací", "přírodní zákony" a podobně.

V tomto kontextu mi nikdy nevadily výroky typu "musíš milovat jenom mě a nesmíš uctívat jiného Boha, jinak skončíš v pekle", v mém překladu to znělo "řiď se přírodními zákony, jinak narazíš" - běhat proti zdi nebo zkoušet žít pod vodní hladinou člověku prostě připraví "peklo" (=přirozené důsledky jeho činů) i bez antropomorfního trestajícího Boha (takový podle mne neexistuje).

Ale tahle debata není o mém náboženském/filosofickém přesvědčení, nýbrž o evoluci....a v evoluci prostě věřím. Nevylučuje se to...
Nedávno jsem byl na přednášce Na počátku byla informace (http://www.mlifestyle.cz/) a tam bylo mimo jiné krásně řečeno, že evoluční pohled na svět postrádá pokoru, jelikož vychází z toho, že dříve jsme byli primitivové a teď jsme na tom v mnoha ohledech lépe, přitom když se kolem sebe rozhlédneš, jaksi to neplatí (degenerace člověka, jeho chování k sobě navzájem, k přírodě...). Naopak stvořitelský pohled na svět pokorný je, poněvadž vychází z toho, že na začátku byla dokonalost, která se rozplývá, degeneruje, což podle mého názoru i sedí.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

mira píše: Není nic, co by bylo nezpochybnitelné a tvůj krásný a oduševnělý orgán
čichu, může být pouhá iluze, je-li jí i veškerá hmota. :wink:
Smysly nás často klamou a teorie nejsou fakta.
To snad není pravda, bereš mi slova z úst (hlavně že nebereš jídlo, to bych kousla :mrgreen: ). Taky jsem včera chtěla napsat, že na relativní úrovni je můj nos fakt - (PMN) stejně jako evoluce.
Na absolutní úrovni je samozřejmě všechno jen "prostor", a iluze, věčně se měnící energie. Podle Heisenbergova principu neurčitosti nelze pak tvrdit vůbec nic :P
Jenže není radno obě úrovně míchat, to vede ke zmatku. Například asi není úplně ok někoho pobodat nožem s postojem "všechny jevy jsou iluzí, realita neexistuje"..

Naši buddhističtí mistři říkají například:
Všechny objekty, které prožíváme, připomínají měsíc, který se odráží na vodní hladině. Nejsou ani skutečné ani neskutečné.
Buddha: Věci nejsou takové, jaké se zdají být, nejsou ani jiné.

A také Ten, kdo má jen mnoho pochybností a všechno jen skepticky analyzuje, se nikdy nedostane k podstatě praxe. (...=osvícení) A proto se z intelektuální debaty raději stáhnu a půjdu si zameditovat :) Je dobré mít absolutní náhled, ale právě tak fajn je chovat se v souladu s realitou=iluzí. Když pohladím psa nebo dítě (které chce), je to iluze a není to iluze.......počítá se to, jaké dojmy v mysli zůstanou. Snažím se hromadit ty krásné. Občas se nedaří, ale motivace, i zpětně, se počítá :mrgreen:

Nechtěla jsem to sem tahat, protože si Buddhova učení dost vážím a nemám odvahu ho popisovat, abych něco nepokazila nebo lidi neodradila. Nechci vypadat, jako jistí svědkové :lol: Ale sprostě si mě vyprovokoval :wink:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

Sitar píše: Nedávno jsem byl na přednášce Na počátku byla informace (http://www.mlifestyle.cz/) a tam bylo mimo jiné krásně řečeno, že evoluční pohled na svět postrádá pokoru, jelikož vychází z toho, že dříve jsme byli primitivové a teď jsme na tom v mnoha ohledech lépe, přitom když se kolem sebe rozhlédneš, jaksi to neplatí (degenerace člověka, jeho chování k sobě navzájem, k přírodě...). Naopak stvořitelský pohled na svět pokorný je, poněvadž vychází z toho, že na začátku byla dokonalost, která se rozplývá, degeneruje, což podle mého názoru i sedí.
Evoluce je pro mne vývoj ve smyslu změny. Neutrální konstatování, že se věci mění. Netvrdím, že k lepšímu nebo k horšímu!
Ad ne/existence evoluce ve smyslu vývoje jednoho druhu z jiného: nemám mozek ani data na to, abych vás utloukla argumenty :lol: jen se snažím vysvětlit, jak to vidím já... Například je všeobecně známo, že lidé měli ještě před 80 lety výrazně nižší průměrnou výšku. Od docela nízkého věku si stěžuju, že ty kuchyňské linky a především dřez je nechutně nízko, pro trpajzlíky (:-) Za pár generací měřitelné změny, tak proč ne ještě větší změny během desítek tísíc let u člověka a sta milionů let u jiných organismů. Nabo si vezměte psí plemena. Honzíčka a nějakou dogu k tomu :) Když pomůže člověk, je to záležitost pár generací, proč by to nezvládla příroda během stovek generací... Opakuji, nepředkládám důkazy, popisuji pouze své dojmy, že mi to nepřipadá nereálné.

A poslední poznámka k evoluci: mi je tak nějak skoro jedno, jak to bylo. Vyjádřila jsem se zde více snad z absence sociálních kontaktů než ze skutečné potřeby to řešit. Tímto se omlouvám, zřejmě jsem porušila pravidla fóra :| :wink: Zajímá mne, jak to bude. S mým tělem nejbližší desetiletí a s mou duší tady a teď a případně i po smrti (se uvidí :mrgreen: ).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od mira »

Člověče, já snad budu buddhista, :o jako Ashin Ottama.
Kam se to se mnou vyvíjí :?:
Ty rozdíly velikostí uvnitř druhu, jako psi a koně, se uvádějí ve prospěch
kreace, jelikož je to stále týž druh a po generacích nahodilého křížení
je tendence k návratu původní podoby a smazávání rozdílů. Snad. :mrgreen:
Ale to asi patří do vlákénka E. ve stínu vyšších mocí, které se vyvinulo
ze stinných příčin.
Přílohy
Mendelův hrášek.jpg
Mendelův hrášek.jpg (51.38 KiB) Zobrazeno 14183 x
Všeho s mírou.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: evoluce

Příspěvek od Xion »

Ja som bol pred tyzdnom na prednaske o tibetskom Budhizme a uplne ma to odradilo akokolvek to spojovat s duchovnom. :-) Pripadalo mi to ako navod na pouzitie, ako byt stastny tym sposobom, ze sa stanem transparentny voci dualite okolia, teda aj stastiu a utrpeniu. Je to sice pekny stav mysli, resp. vedomia, ale chyba mi tam Boh a duchovno, a ked sa to niekto opytal, odpovedali, ze Boha prenechavaju inym nabozenstvam. :shock: Vystizny termin na to som nasiel duchovny materializmus, aj ked vela mudrosti v nom mozno najst, tomu verim.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

No ono dost záleží na přednášejícím a také na směru. Na kom si byl?
Jsou vykladači lepší a horší (proto se mi o tom nechce moc psát) a hlavně těch linií je docela dost.

Přirovnala bych to třeba k tomu, že si zajdeš na barokní mši a jsi znechucen tím, jak je církev monstrózní, rigidní, bohatá a falešná :) Krom toho, že by ti oponovala řada těchto věřících, je také fakt, že jiné odnože křesťanské víry mohou být "čistší", "duchovnější", "pokornější" nebo cokoliv jiného, co hledáš či požaduješ.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

Xion, se slovy jsou potíže. Pro kř. (a většinu evropanů vůbec) Bůh existuje, ačkoliv to není vrtošivý dědoušek na obláčku, ale nějaký Princip.

No a buddhisté (jak v které linii!!!) také tento Princip a duchovno mají, opravdu :) Jenže termínem bůh a bohové nazývají něco docela jiného, sice bytosti, které existují, nejsou absolutní, mají také nějaké to nepatrné až silně patrné ego a podléhají karmickému zákonu (prostě tak trochu jako lidé nebo zvířata). Pak je snad jasné, že takovým bytostem se buddhisté neklaní.

Skutečně, některé slovo znamená v každé linii něco jiného....a stejná slova označují v různých školách něco jiného. Proto je velmi obtížné něco soudit o jiných směrech, když slyšíš jen pár vět (v horším případě od nějakého rychlovzdělance typu New Age, co přečetl tři knížky a teď "učí") a nemedituješ a nečteš texty mistrů. Mistrů, kteří dharmu realizují. Kteří jsou přirozeně a spontánně soucitní, moudří, vyzařují aktivitu a radost. Já to tam vidím a cítím, a to mi stačí.

Nejsem v tom dost vzdělána, abych tě poučovala nebo vedla debaty. Především nemám dobrý přehled o učení jiných směrů. Jen základy BDC linie Karma Kagju, jedné ze čtyř velkých škol. Prostě medituju podle jejich návodu a udělalo mi to v životě takový pozitivní průvan, že se ve srovnání s tím může jít raw strava i MMS zahrabat :wink: . Neříkám, že jsou nejlepší, ani že jsou jediní dobří, každý ať si najde to svoje nebo nehledá nic. Ale říkat, že je v tom málo duchovna, to bych se neodvážila, už jen proto, že nevím, co se tím slovem myslí :P :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od mira »

Duchovno, to je, když se něco chová pod duchnou, pěkně v teple a ono to dojde.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

mira píše:Duchovno, to je, když se něco chová pod duchnou, pěkně v teple a ono to dojde.
jako domácí jogurt :wink:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od mira »

Tady se nepatlaninuje, ale evoluje. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

mira píše:Tady se nepatlaninuje, ale evoluje. :mrgreen:
jsem z té tvojí rýmy tak zblblá, že už se sem bojím dát prózu a přemýšlím, jak co szrýmovat!

ano, chtěla jsem napsat něco o tom, že pes má rád chlad a dítě moc nespí, takže samotné je mi pod duchnou nuda, ale nechci být moc pesimista a hlavně OT, o sexu je tu zdá se jiné vlánko (někdy si ho přečtu, ale teď už vážně musím běžet :))
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: evoluce

Příspěvek od Sitar »

Sem zahlíd nějaký dokument o budhistech. Bylo to v jakémsi táboře, kde měli nějakou slezinu a v pozadí byl rožeň a na něm očuzovali nějaké mrtvolky, budhisti. To není jediná zkušenost. Na jednom jejich webu se nějaký mistr kroutil jako had, když se snažil obhajovat konzumaci masa.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

Jo, taky mi to vadí. Ale nejsem povinna souhlasit se vším.

Více se mi líbí jídelníček leckterých hinduistů (i když to je taky směska...no prostě myslím takové ty vegetariány :) ). Naštěstí mi do talíře nikdo nemluví, pokud vím, buddhisté nemají zakázané ani přikázané vůbec žádné potraviny.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: evoluce

Příspěvek od dgm »

Sitare, to nechapu, kam miris?
Jsem tedy vegetarian, ale proc by buddhista nemohl jist maso? Vsak i krestan se olizuje, dokonce v pustu.
Tak jako kazdy vegetarian neni verici (cemukoliv), tak i kazdy verici neni vegetarian...
Naposledy upravil(a) dgm dne pát bře 05, 2010 22:10, celkem upraveno 2 x.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

No, osobně s masožroutstvím opravdu nesouhlasím, ale maso jí hrozně moc lidí (ví se % na světě? 80, 90%?) a tak se nezdráhám naučit něco užitečného i od masožroutů a vařáků.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: evoluce

Příspěvek od Xion »

dgm píše:Sitare, to nechapu, kam miris?
Jsem tedy vegetarian, ale proc by buddhista nemohl jist maso? Vsak i krestan se olizuje, dokonce v pustu.
Tak jako kazdy vegetarian neni verici (cemukolik), tak i kazdy verici neni vegetarian...
Pretoze, clovek snaziaci sa o duchovnu inteligenciu a konzumujuci maso, je to iste, ako snazit sa rozchodit auto ktore jazdi na benzin, a liat donho vodu. :-)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: evoluce

Příspěvek od Xion »

s.arik píše:Xion, se slovy jsou potíže. Pro kř. (a většinu evropanů vůbec) Bůh existuje, ačkoliv to není vrtošivý dědoušek na obláčku, ale nějaký Princip.

No a buddhisté (jak v které linii!!!) také tento Princip a duchovno mají, opravdu :) Jenže termínem bůh a bohové nazývají něco docela jiného, sice bytosti, které existují, nejsou absolutní, mají také nějaké to nepatrné až silně patrné ego a podléhají karmickému zákonu (prostě tak trochu jako lidé nebo zvířata). Pak je snad jasné, že takovým bytostem se buddhisté neklaní.

Skutečně, některé slovo znamená v každé linii něco jiného....a stejná slova označují v různých školách něco jiného. Proto je velmi obtížné něco soudit o jiných směrech, když slyšíš jen pár vět (v horším případě od nějakého rychlovzdělance typu New Age, co přečetl tři knížky a teď "učí") a nemedituješ a nečteš texty mistrů. Mistrů, kteří dharmu realizují. Kteří jsou přirozeně a spontánně soucitní, moudří, vyzařují aktivitu a radost. Já to tam vidím a cítím, a to mi stačí.

Nejsem v tom dost vzdělána, abych tě poučovala nebo vedla debaty. Především nemám dobrý přehled o učení jiných směrů. Jen základy BDC linie Karma Kagju, jedné ze čtyř velkých škol. Prostě medituju podle jejich návodu a udělalo mi to v životě takový pozitivní průvan, že se ve srovnání s tím může jít raw strava i MMS zahrabat :wink: . Neříkám, že jsou nejlepší, ani že jsou jediní dobří, každý ať si najde to svoje nebo nehledá nic. Ale říkat, že je v tom málo duchovna, to bych se neodvážila, už jen proto, že nevím, co se tím slovem myslí :P :mrgreen:
To je v pohode sarik, viem co sa snazis povedat. Cirkev nieje to iste ako nabozenstvo, a nabozenstvo nieje to iste, ako duchovno. Ak ale robili budhizmu prezentaciu, tak namna zaposobili len duchovnym materializmom, nie duchovnom. Ale sami povedali, ze su uz prisposobeny modernemu sposobu zivota, lebo v nasich koncinach vraj zit ako mnich a v chrame, nieje vhodne, lebo to spolocnost nepodporuje (v com maju pravdu, na vychode je clovek s duchovnou inteligenciou niekto). A potom isli na pivo :shock: Ale inak vyzerali ako fajn ludia. :-)
Mne dost vela dal aj ten rok u Hare Krisna. Mam co s cim porovnavat, a vela mi to dalo. V Hare Krisna naopak ziju ako mnisy, a vobec sa za to nehanbia, a robia to nezavisle od toho, co kaze spolocnost. To sa mi zda ako blizsie k duchovnu.
Co sa tyka meditacii, tak to je fajn vec, ale to je prave ten duchovny materializmus, je to len nastroj na nieco. Na co to clovek pouzije, to uz s meditaciou nesuvisi. Cize clovek, ktory je do meditacie macher, este automaticky nemusi byt duchovne vyspely. :-)
Naposledy upravil(a) Xion dne pát bře 05, 2010 22:21, celkem upraveno 1 x.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: evoluce

Příspěvek od dgm »

Xion píše:
dgm píše:Sitare, to nechapu, kam miris?
Jsem tedy vegetarian, ale proc by buddhista nemohl jist maso? Vsak i krestan se olizuje, dokonce v pustu.
Tak jako kazdy vegetarian neni verici (cemukolik), tak i kazdy verici neni vegetarian...
Pretoze, clovek snaziaci sa o duchovnu inteligenciu a konzumujuci maso, je to iste, ako snazit sa rozchodit auto ktore jazdi na benzin, a liat donho vodu. :-)
No, pokud jsem se trochu vic seznamila s buddhismem (podotykam, ze nejsem buddhistka) a neco se dozvedela o O., tak me presvedcil o svych schopnostech... Na druhe strane, pokud by to maso vynechal, presel na vitarianstvi :lol: :lol:, sem tam delsi pust... tak to by se potom jiste dely veci, samotnou by me zajimalo, kam az dal by se jeste dostal
:wink:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: evoluce

Příspěvek od Xion »

dgm píše:
Xion píše:
dgm píše:Sitare, to nechapu, kam miris?
Jsem tedy vegetarian, ale proc by buddhista nemohl jist maso? Vsak i krestan se olizuje, dokonce v pustu.
Tak jako kazdy vegetarian neni verici (cemukolik), tak i kazdy verici neni vegetarian...
Pretoze, clovek snaziaci sa o duchovnu inteligenciu a konzumujuci maso, je to iste, ako snazit sa rozchodit auto ktore jazdi na benzin, a liat donho vodu. :-)
No, pokud jsem se trochu vic seznamila s buddhismem (podotykam, ze nejsem buddhistka) a neco se dozvedela o O., tak me presvedcil o svych schopnostech... Na druhe strane, pokud by to maso vynechal, presel na vitarianstvi :lol: :lol:, sem tam delsi pust... tak to by se potom jiste dely veci, samotnou by me zajimalo, kam az dal by se jeste dostal
:wink:
To O. je ako co, Osho? :-)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

nepovažuju striktní pravidla, jakkoliv "užitečná", za duchovno.

ale jsme silně od té evoluce odbočili co? :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

ne, Ole Nydahl, který je mimochodem dlouholetým vegetariánem, ale po pár letech se rozhodl při společenských událostech občas maso jíst, pokud není jiné jídlo. když je výběr, jí vege. (stejně je to vařák, tak co tady slovíčkaříme :))

jenže mi je putna, co jedí oni, zajímá mne, co jím já. a můžu si 100x myslet, že jím lépe...ale v jiných věcech jim nešahám po kolena, no tak se ráda učím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

Xion píše: Pretoze, clovek snaziaci sa o duchovnu inteligenciu a konzumujuci maso, je to iste, ako snazit sa rozchodit auto ktore jazdi na benzin, a liat donho vodu. :-)

rozumím ti, také jsem si to myslela a vím, že pro mne to tak platí.
ale ne pro ně. nejsme všichni stejní.

Jarda by řekl, že bez 10 g céčka nemůže být moderní člověk zdráv. hm, věřím mu. a současně nepopírám existenci breatheriánů :lol:
(také si myslím, že konzumace živočišné a vařené stravy blokuje energetické dráhy v těle, ale také věřím na to, že jisté duše to ustojí)

meditace pro mne není nástroj, ale cíl.

už jsme ale OT moc dlouho a navrchmusím cvičit a šťavit, tak to balím :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: evoluce

Příspěvek od dgm »

Omlouvam se Sitarovi, jestli ten muj prispevek pochopil jako vystartovani... sice jsem to tak nemyslela, ale vyznit to tak mohlo. Mela jsem za to, ze Sarka potrebuje pomoct, ale nepotrebuje :wink:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: evoluce

Příspěvek od Sitar »

dgm píše:Sitare, to nechapu, kam miris?
Jsem tedy vegetarian, ale proc by buddhista nemohl jist maso? Vsak i krestan se olizuje, dokonce v pustu.
Tak jako kazdy vegetarian neni verici (cemukoliv), tak i kazdy verici neni vegetarian...
Ti lidé děsně hlásali a opěvovali všeobjímající lásku, no, a pak ta bašta, to bylo nepříjemné zjištění. To máš stejné, jako když ekolog jí živočišné produkty z velkochovů, to je stejně odporující si.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: evoluce

Příspěvek od olfess »

Budha byl vegetarián nebo ne?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: evoluce

Příspěvek od Sitar »

dgm píše:Omlouvam se Sitarovi, jestli ten muj prispevek pochopil jako vystartovani... sice jsem to tak nemyslela, ale vyznit to tak mohlo. Mela jsem za to, ze Sarka potrebuje pomoct, ale nepotrebuje :wink:
Netřeba se omlouvat, není důvod. Vzal jsem to jako konstatování, pohled či postoj, prostě normálka, pohoda, klídek. ;-)

Jdu ještě vyvenčit psí souputníky a spát. Barunka je u kamarádky, tak máme dvojčata nakýblovaný v posteli. Nevím proč, ale mám to tak rád. Ještě se tam vetře malý pes a velký zaleze pod postel, úplná akumulace živočichů.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: evoluce

Příspěvek od Xion »

s.arik píše:rozumím ti, také jsem si to myslela a vím, že pro mne to tak platí.
ale ne pro ně. nejsme všichni stejní.

Jarda by řekl, že bez 10 g céčka nemůže být moderní člověk zdráv. hm, věřím mu. a současně nepopírám existenci breatheriánů :lol:
(také si myslím, že konzumace živočišné a vařené stravy blokuje energetické dráhy v těle, ale také věřím na to, že jisté duše to ustojí)
Dusa to ustoji, ale to ma byt ciel duchovnej cesty, veci ustavat? Pre mna je to nevedomost, a teda vizitka duchovnej slepoty. :-)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od mira »

olfess píše:Budha byl vegetarián nebo ne?
Měl durianovou helmu a jedl z nějaké čakry, nebo co. :)
Původně byl snad bohat, ale oprostil se od toho břímě a seděl pod
stromem, jenž sem tam něco svrhl z větve, tak sichr.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od Panda »

mira píše:
olfess píše:Budha byl vegetarián nebo ne?
Měl durianovou helmu a jedl z nějaké čakry, nebo co. :)
Původně byl snad bohat, ale oprostil se od toho břímě a seděl pod
stromem, jenž sem tam něco svrhl z větve, tak sichr.
Myslíš nějak jako: žuch-jablko-hlava-au, zvolal "A přece se točí!" a vymyslel teorii relativity?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

Jsem zmatena, nepřítelem? :wink: Zastánce kreacionismu sem vkládá link na web, kde na první straně píšou "Stránky Planetopia se zabývají evoluční teorií a snaží se ukázat, že evoluční teorie je v současné době jedna z nejlepších (ne-li nejlepší a jediná) teorií vysvětlující biodiverzitu, kterou můžeme pozorovat v živém světě." :?:

Početla jsem si tam věci, které do nás hustili ve škole, takže "nelze" nesouhlasit....ale, nevylučuju cokoliv. Hodně se mi líbil příspěvek Pandy úplně jindě. Úhlů pohledu je mnoho a nikdo nic neví přesně.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od mira »

Měl jsem víru v určité nálezy, keré se tvářily jako důkazy kreace,
ale byl to pouhý obchod se zájmem naivního hledajícího čtenáře.
Zde jsem byl částečně vrácen zpět do reálu, ale hlava stále v oblacích.
Pandův kvantově teoretický výklad zaujal, ale nebyl plně pochopen
z mé malé strany a prostý a za srdce rvoucí výklad syna člověka
mne zahřál více. Ale to už se víc hodí do stínu moci vyšší.
Naposledy upravil(a) mira dne pát bře 12, 2010 3:21, celkem upraveno 1 x.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

Tak vkládej i ty linky, které tě drží u kreace, opravdu mne zajímají. Nikdy jsem se tomu nevěnovala do hloubky, zato byla pilná studentka :? :P Tak jsem vážně zvědavá...ve škole to znělo tak logicky :roll: ale se svou buřičskou duší jsem kdykoliv nakloněna tomu, odhodit staré pravdy (polévka je grund!, očkování je nejlepší prevence! :evil: a tak :wink: )
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od mira »

Už jsem si kdysi dovolil, snad i v tomto vlákně, odkázat na pana Kábrta,
jenž je neúnavný propagátor kreace, ale hodně věcí, kterými argumentuje,
ta planetopie vyvrací a poměrně úspěšně.
http://www.memento.junweb.cz/
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

Četla jsem o biologii jenom málo knih, ale přesto i mne zarazilo pár detailů, nad kterými jsem si řekla, že evoluce je mimo, že tohle musela stvořit vyšší inteligence. Ale byla to vždycky jenom myšlenka, kterou jsem ve svém informace-nasávacím období příliš nerozváděla.
Třeba ty číselné řady, podle kterých rostou šnekům ulity a rostlinám listy na větvích :o . Nějaký geniální matematik si čirou fantazií vykouzlí za svým psacím stolem vzoreček, aby pak o pár desítek let později biologové s překvapením zjistili, že "nižší" organismy ho znají už dávno.
Nebo takové ty hlubokomořeské obludy, které mají na čelisti výrůstek dlouhý jako rybářský prut, a na jeho konci dokonalou kopii malé rybičky - návnadu. Nedokázala jsem pochopit, jak by ta návnada mohla vzniknout náhodou do takové dokonalosti, protože zrovna ty druhy neumí "svítit" a tak je skoro jedno, jaký tvar ten výrůstek má, hlavně s ním šikovně ve vodě cukat.

JJ, svět je velká záhada, obzvlášť dneska :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: evoluce

Příspěvek od Sitar »

Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

Díky, hned na té první straně - pět bodů...1-4 hmmm, když já vždycky chápala Boha jako princip, stejně jako "vesmírné zákony" nebo jak se tomu moderně říká. Prostě tam nevidím rozpor :o
A s bodem pět (u evoluční teorie) příliš nesouhlasím, tak se začtu až bude chvilka :) teď mažu na mráz.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: evoluce

Příspěvek od Sitar »

s.arik píše:
Díky, hned na té první straně - pět bodů...1-4 hmmm, když já vždycky chápala Boha jako princip, stejně jako "vesmírné zákony" nebo jak se tomu moderně říká. Prostě tam nevidím rozpor :o
A s bodem pět (u evoluční teorie) příliš nesouhlasím, tak se začtu až bude chvilka :) teď mažu na mráz.
Až bude záznam jedné přednášky v mp3, dám odkaz. Moc se mi líbila.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od s.arik »

Pak dej, prosím, zajímá mne to.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: evoluce

Příspěvek od Sitar »

Tak již je většina přednášek k dispozici v mp3.

Ta, na které jsem byl, se jmenuje Na počátku byla informace.

http://www.mlifestyle.cz/
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od mun »

Terka píše:nevim jak vy, ale já z opice nepocházim (i když dneska jsem na trampolíně skákala skoro jak vopice a banánů a jiných dobrot co opice jí jim taky dost).....doporučuju skouknout tyhle odkazy
http://www.stvoreni.cz/puvod-cloveka/
http://www.stvoreni.cz/stvoreni-vs-evol ... i-na-svet/
http://www.stvoreni.cz/video/centre-universe/
http://www.stvoreni.cz/clanky/mravenci/
Kreacionistické žvásty. Nepochopení přirozeného výběru - asi nejjednoduššího, ale zároveň nejgeniálnějšího "procesu". A je to PMN hlavně absence přirozeného výběru díky níž trpíme všelijakými nemocemi. Do značné míry můžeme tělo a jeho imunitní systém podpořit přirozenou stravou, odpočinkem, spánkem, sluncem, nestresováním se atd. atd., ale časem nás to stejně smete. Je to jako např. s Cavendish banány. Všechny geneticky identické nařízkované z jedné rostliny. Jenže mikrobi, paraziti, škůdci, plísně procházejí přirozeným výběrem neustále (např. v mex. zálivu už baštěj ropu!), ale banány sítem PV evidentně neprocházejí, takže už dlouho nebudou.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od Panda »

mun píše:...A je to PMN hlavně absence přirozeného výběru díky níž trpíme všelijakými nemocemi....
Sice u člověčenstva není přirozený výběr tak jako jinde v přírodě (že by přežili jen nejsilnější zatímco slabí ne, protože lékařství udržuje při životě i ty nejslabší), ale přece jen jakýsi přirozený výběr funguje. Slabší (fyzicky či psychicky), "nehezcí" nebo nemocní mají menší šanci k nalezení partnera a když už naleznou tak v pozdějším věku, čímž se snižuje frekvence jejich reprodukce a tím i procento zastoupení v populaci.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: evoluce

Příspěvek od Samira »

Panda píše:
mun píše:...A je to PMN hlavně absence přirozeného výběru díky níž trpíme všelijakými nemocemi....
Sice u člověčenstva není přirozený výběr tak jako jinde v přírodě (že by přežili jen nejsilnější zatímco slabí ne, protože lékařství udržuje při životě i ty nejslabší), ale přece jen jakýsi přirozený výběr funguje. Slabší (fyzicky či psychicky), "nehezcí" nebo nemocní mají menší šanci k nalezení partnera a když už naleznou tak v pozdějším věku, čímž se snižuje frekvence jejich reprodukce a tím i procento zastoupení v populaci.
ABSOLUTNE nesuhlasim.
Zial vidim, ze ista cast nasho obyvatelstva, ktora je castokrat mentalne niekde inde (nizsie? slabsie???) sa mnozi geometrickym radom, bez ohladu na to, ci maju zuby, hrby, krive nohy, su neokupani pol roka...

Upozornujem, ze nie som rasista, a nehovorim len o skupine inofarebnych obyvatelov.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od Panda »

No a nevíš - třeba je právě tento směr vývoje správný? Jakýsi přirozený výběr tu je a myslím že my nejsme schopni ohodnotit zda je to výběr správný. Musíme jen věřit vesmírné životní síle že ví, kam naše vývojové vlákno táhne. A docela i věřím, že by lidstvo zaniklo kdyby se předčasně příliš "přeintelektuovalo".
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od mun »

Souhlas s Pandou - v menší míře přirozený výběr je. Ale v daleko menší než v přírodě.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od Panda »

Ta pravá katastrofa začne teprve až do toho začnou zasahovat lidé, zasahováním do lidského genetického kódu, protože nebudou chápat že to co se jim zdá dobré krátkodobě tak nemusí být nejlepší z hlediska dlouhodobého vývoje.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: evoluce

Příspěvek od Samira »

Ale ano, ja si takisto myslim, ze ak sa priroda (alebo cokolvek/ktokolvek) chce ubrat smerom, ze pretechnizovana spolocnost by mohla radsej zaniknut, nech sa tak stane. Tak ako paradoxne vyhynuli vyvojovo vyspelejsi neandertalci.
Ale nesuhlasim s tym, ze "...Slabší (fyzicky či psychicky), "nehezcí" nebo nemocní mají menší šanci k nalezení partnera a když už naleznou tak v pozdějším věku, čímž se snižuje frekvence jejich reprodukce a tím i procento zastoupení v populaci."
Snad nakukne culka a prida par postrehov zo zivota s mentalne postihnutymi...

Ale rozumiem, co si sa snazil nacrtnut. Citis to tak a Tvoje pozorovania Ti davaju zapravdu. Mne naopak moje zivotne skusenosti a pozorovania hovoria, ze na zovnajsku ci mentalnej vyspelosti jedincov nezalezi. Zo svojej pozicie skor vidim, ze relativne zdravi, intelektualne vyspeli ludia, maju problem mat rodinu (ci uz problem najst vyhovujuceho partnera, ci zo zdravotnych dovodov) a naopak akykolvek bezdomovec/kyna splodi dieta pod mostom lavou zadnou.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: evoluce

Příspěvek od Lidka »

Samira píše:relativne zdravi, intelektualne vyspeli ludia, maju problem mat rodinu
Uz dlouho si vsimam, ze HMOTNE velmi dobre zabezpecene pary v mem okoli, se snazi i deset let o dite a zatim ee
dusledek ci pricina :?:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: evoluce

Příspěvek od Pavluska »

Samira píše: akykolvek bezdomovec/kyna splodi dieta pod mostom lavou zadnou.
Sami, Ty jedeš! :mrgreen:
Rámcově souhlasím. Plodnost nejde ruku v ruce s všelijakými jinými (vnějšími i vnitřními) hodnotami...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: evoluce

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od hugo »

cepheus píše:Hehehe, a kdo ten nejgeniálnější "proces" asi tak spustil ?
V tomto bodě jsou na tom obě teorie stejně. Kde se vzal bůh, životní síla, atd.?
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Odpovědět