evoluce

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Skoro vsechny "zaostale" kmeny stale obetuji, ty uz ses jak Cepheus, ze zpochybnujes vysoce pravdepodobne veci, jak Mayove, Spartane a skoro vsici dalsi krute obetovali? Co Velikonocni ostrov? Ja vidim krutost v krestanstvi. Resit to cenu ma, protoze prehlezinim historie se opakuji podobne chyby :-)

S tim letadlem, jedna vec je, jak to bylo a druha vec je, jak to natocili, docela bych chtel slyset vypovedi akteru a to by ses pak divila. Je velmi snadne si zpetne upravit udalosti tak, aby to pasovalo :-) Kdybys nekdy cetla vypovedi pred obvinenim, vypovedi po obvineni a vypovedi u hlavniho liceni, joj to bys asi pochopila co myslim :-) takze souhlasim, mohlo jit, davam 3% intuice a propojeni mysli, 97% fabulace anonymni akterky :-)

Chces videt skutecnou Anastasii? Mam pocit, ze to je prunik asi 2-4 skutecnych zen, ale nebehaji po Tajze nahe a nejsou tak sexy. Ta na fotce knihy je mozna tak nejaka modelka?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: evoluce

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Kdybys nekdy cetla vypovedi pred obvinenim, vypovedi po obvineni a vypovedi u hlavniho liceni, joj to bys asi pochopila co myslim :-)
Jo taaak .. Ty jses puvodne policajt (nebo tak neco), ted uz mi ty Tvy casty fekalie v hlave davaji trochu smysl :-).
Policajti vidi podraz a stoku sracek vzdy, vsude a ve vsem, neni uplne spatny pristup, ale casem z toho zblbnes (pokud uz se nestalo) :| .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Ne nejsem, a nikdy jsem nebyl (lehkozivka), soudni jednani jsou ale verejna i u vas v Brne a vubec se tam prvni dve zminene vypovedi neresi, me prekvapilio... Take se k nim po case dostat, je nemozne, prestoze by ta prvni mela zachycovat skutecnost NEJAUTENTICTEJI...

Jen naznacuji, jak asi moc verohodne (autenticky) je podana skutecna udalost s letadlem v odkazovanem poradu ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: evoluce

Příspěvek od ajla »

Pokud obětují /nepátrám po tom/, tak je to jejich volba, nikdo je k tomu nenutí. A křesťané už dnes taky se snaží mluvit o lásce a žít podle toho. Minulost nelze změnit. Proč pořád hledat nepříjemnosti. Pokud se zaměříme na příjemné myšlenky a pocity v přítomnosti, tvoříme si zároveň šťastnou budoucnost. /Dobře máš zaostalé v uvozovkách, už cítíš, že tomu tak není :)/
S tím letadlem jen tolik, že "jsou věci mezi nebem a zemí" ... jistě nechá se to vykládat různě, každého volba.
Ta na obalu knihy mi přijde jako nakreslený obrázek, ne fotografie.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

No to bys mela, pokud chces pochopit, co se deje a historii...

Ze jsou veci mezi nebem a zemi - ano, ale 98% jich budou pravdepodobne nahody :) o tech zbylych 2% by se mozna dalo diskutovat.


Myslenkami davame do poradku psyche, low stress, takze je jasne, ze si tim tvorime dobrou budoucnost :-) vzdyt je projazano, ze nemocni jsou statisticky chudi, vystresovani (asi tim, jak mysli na penize a na tu korunu co obraci v ruce).

Spoustu Foto mas treba tady:
google.cz/search?client=safari&hl=cs&biw=1024&bih=672&tbm=isch&sa=1&q=anastasia+megre&oq=anastasia+megre
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: evoluce

Příspěvek od rudo »

ajla píše: Rudy, ano, mohli bychom pravdu a realitu vidět už teď v tomto životě, ale vidíš, že mnozí to zatím nechápou, ale je to tím, že každý je na jiném stupni vývoje. Je dobře, že jsi už vědomý a máš přehled. A díky za info o Anastasii, z knih mám dojem, že je literární postava. Můžeš napsat něco víc o spolupráci s ní?
sukromne mozem ale verejne je to riskantne
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Riskantni proto, ze se ztrapnis nebo proto, ze je to prilis perverzni? Anastasia existuje jen na papire a v hlave, vlastne je to kompilat nekolika, tusim 3 skutecnych lecitelek a druhak uz ji bylo 15 let i v knizce :-)

----
search.php?author_id=916&sr=posts

- 11 zajimavych prispevku si zkuste prostudovat ze zacatku tohoto vlakna, od spodniho k vrchnimu...
- Rad si poslechnu protiargumenty, otazky, nevysvetlitelne

---
Za me, za dobu cca 50 milion nasobku (dnesniho lidskeho) zivota, neboli 4 mld.roku, si se zaklady biologie, genetiky, chemie lze celkem realne predstavit, ze se vyvine z aminokyseliny, prapolevky celkem cokoliv... A to mnohokrat...
mira píše:Chybí absurdní kosterní nálezy a Země z mnoha důvodů nemůže být tak stará(4,1/2 miliardy let) a šílená, aby to umožňovala.
Jmenuj ty mnohé důvody, nebo aspoň nemnohé, proč by nemohla? Nejspíš víš něco, co mi uniklo. "Chybějící" kosterní nálezy - vždyť to je vskutku tak absurdní, ne každý jedinec má své fotoalbum s pravidelností každý půlrok, ty ano?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: evoluce

Příspěvek od rudo »

Janek píše:Riskantni proto, ze se ztrapnis nebo proto, ze je to prilis perverzni?
---
nerozmyslam na tvojej urovni, tak neviem co si chcel povedat

a Nastenka mala uz v prvej knihe cez 40
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: evoluce

Příspěvek od cepheus »

Jeniku tak me naramne pobavila druha cast Casoprostorove Odysseyi, az tak ze jsem to nekde v puli tipnul i s tema cernochovyma blabolama:).
Nejlepsi byla ta cast jak se "vyvinulo" oko ze svetlocitlivyho fleku na cele cerva, to nejdulezitejsi cim se vsecko zivy orientuje ve hmotnym Svete, dost komicka cast:).

A vlkovi zase tak dlouho neandrtalec hazel kost az vlk "pochopil" a domestikoval se uplne sam od sebe v chrta .. zvlastni ovsem je, ze jiny vlk zase dodnes zustal vlkem.
Asi nejakej palicak, ci stupido, co nechapal co chce neandrtalec hozenou kosti rict :D)))))))))))))))))))) ..

P.S. To hazeni milionama roku sem a tam dopredu dozadu uz radej nekomentuju :D .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

cepheus píše: A vlkovi zase tak dlouho neandrtalec hazel kost az vlk "pochopil" a domestikoval se uplne sam od sebe v chrta .. zvlastni ovsem je, ze jiny vlk zase dodnes zustal vlkem.
:D .
A CO konkretne je na tom zvlastniho? Spousta ruznych vetvi pochazejici z jednoho zdroje zije vedle sebe a nikoho to neprekvapuje. Tys vazne nepochopil princip? http://cs.wikipedia.org/wiki/Evoluce obrazek vpravo, to neni krovi, to je schema :-)


si precti viewtopic.php?f=8&t=926&p=37378#p37378 a dalsich 10 tohoto autora, nez zas napises moudro...

---
Postupný vznik života z anorganických ("neživých") látek (tj. "šutrů" atp.) chemickými reakcemi byl popsán teoreticky Oparinem v r. 1924 a laboratorně vyzkoušen v 1952 viz:

cs.wikipedia.org/wiki/Millerův-Ureyův_experiment
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: evoluce

Příspěvek od rudo »

v tom labaku to riadila vyssia inteligencia, alebo len nechali upratovacku nech to nahodne metlou pozameta a ono sa to uz same nejake vyvrbi ?

stavba baraku take byla popsana a to jeste pred rokem 1924 a je to stavba z anroganickcyh cihel pisku cementu a vapna a taky vody

ale taky se to nestavi samovolne ale m usi na to dohlizet vyssi inteligence a take to nadizajnovat vyssi inteligence a taky skolaudovat vyssi inteligence

ovsem ne vzdy se tam nastehuje vyssi inteligence ze ano nekdy sa dnu stehuji i darwinisti
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Kreacionisti klepněte zde viewtopic.php?p=37378#p37378

Rudo: CETL JSI ODKAZ? Vytvorili ve sterilnim prostredi predpokladane podminky vyskytujici se na Zemi pred 4 miliardami let a cekali, co se stane :-) uklizecka na to nemela vliv. V roce 2007 bylo pry v archivovanych vzorcich zdetekovano jeste vice organickych sloucenin, ktere v padesatych letech nebylo mozno detekovat (anebo se vytvorili za 55 let samovolne)? Myslim si, ze je to krasny priklad toho, kterak se z sutru muze stat ziva hmota :-)

Rudo pro tebe:
- Zkreslujeme dukazy svedcici proti nasemu nazoru?
- Vyhybame se informacim, ktere nase presvedceni/viru narusuji?
- Pokud zjistime cokoliv, co svedci proti nasemu nazoru/vire, odmitame tomu uverit?
- Vyberove si pamatujeme jen ty skutecnosti a souvislosti, ktere odpovidaji nasi vire-presvedceni?
- Casto povazujeme radikalnejsi zmenu nazoru za charakterovou slabost, i kdyz nove informace jsou overene a puvodni presveceni-viru vyvraceji?

------
Edit: prave dnes vyšlo : věda a víra
Jedna citace, co me zaujala:-)
"Pokud naši neznalost vysvětlujeme Bohem, to je intelektuální lennost, nic jiného."

Ale jinak je to celkem fajn a vyvazene, stoji za shlednuti.
Naposledy upravil(a) Janek dne sob říj 18, 2014 0:10, celkem upraveno 1 x.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: evoluce

Příspěvek od rudo »

Janek píše: Rudo pro tebe:
- Zkreslujeme dukazy svedcici proti nasemu nazoru?
- Vyhybame se informacim, ktere nase presvedceni/viru narusuji?
- Pokud zjistime cokoliv, co svedci proti nasemu nazoru/vire, odmitame tomu uverit?
- Vyberove si pamatujeme jen ty skutecnosti a souvislosti, ktere odpovidaji nasi vire-presvedceni?
- Casto povazujeme radikalnejsi zmenu nazoru za charakterovou slabost, i kdyz nove informace jsou overene a puvodni presveceni-viru vyvraceji?

"

jo jo hezky jsi ses popsal, ale to o tebe je davno zname
jenozme takovehle pekne shrnuti, to je vod tebe teda hezkej vykon

a ne tvoje linky nikdy nectu, nejsem blazen, jses pomatenej a co se tobe libi musi za stat za masnej nevitarianskej prd
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Tak se dale nezesmesnuj, ty budes tvrdit, ze cerna je bila jen proto, ze dohledat si informace da moc prace ;-) ja jsem pomatenej a ty tu pises o setkani s Anastasii a o Jestirkach s rozdilnou DNA, gut. Tva volba, peace.

Ps: pusti si videjko vyse a muzes se dovzdelat...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: epoluce

Příspěvek od mira »

Důvody lze snadno nalézt, pokud si je přeješ, kdo chce, hledá způsoby, jak sám díš. Proč Země nemůže být miliardletitý geront? Vysearchuj.
Prapolévka je patrně cosi z jídelního lístku IV. cenové skupiny, odkud nic živého nevzejde.
Reptiliány stvořil, či vyvinul, David Icke. Sovy a měsíc nejsou tím, čím se zdají být.
Věda a víra je rovněž název zajímavé publikace z brku Grygarova, bludokameníka, jenž, patrně z lenosti, v Boha věří.
"Zvířátka zkameněla"? To není jen tak, na to je musí stihnout trest v podobě starozákonní potopy. :)
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: evoluce

Příspěvek od rudo »

Janek píše:Tak se dale nezesmesnuj, ty budes tvrdit, ze cerna je bila jen proto, ze dohledat si informace da moc prace ;-) ja jsem pomatenej a ty tu pises o setkani s Anastasii a o Jestirkach s rozdilnou DNA, gut. Tva volba, peace.

Ps: pusti si videjko vyse a muzes se dovzdelat...
nene jses naruby

ty ignorujes skutecne informace a jenom zeres propagandu a proto tve liunky nectu protoeze je to jenom propaganda a ne informace
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: evoluce

Příspěvek od cepheus »

Hehe, Janek je vdecnej konzument, sezere vsecky informace co mu governmenty predhodi do koryta a jeste u toho hlasite mlaska a siri to dal, uplne pomatenej, trefny :D ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Ted jste se vybarvili.

1. Autorem videa je verici clovek, knez, teolog, biolog, vysokoskolsky ucitel a prednosta ustavu etiky na 3.LFUK v jedne osobe, ne o moc mladsi, nez Vy dva zde uplne nejchytrejsi balvani :-)

2. Jsem to dal z duvodu, ze mi to piplo (zverejneni videa) tesne predtim, nez jsem odeslal prispevek, aniz bych to videl, nasledne jsem doplnil trochu drazdivy citat :-)

3. opet jste mimodek potvrdili to, co si dlouhodobe proveruji:

- Zkreslujeme dukazy svedcici proti nasemu nazoru
- Vyhybame se informacim, ktere nase presvedceni/viru narusuji
- Pokud zjistime cokoliv, co svedci proti nasemu nazoru/vire, odmitame tomu uverit

A diky za plodnou diskusi s Vami ...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od mira »

Snad právě proto, že mi nepřipadl jako rozený řečník, jsem ho, připouštím, nepustil ke slovu déle, než 15 minut, pak už se usvědčil z náklonnosti k designérství, když pravil cosi v tom smyslu, že chceme-li se pohybovat ve vodě, nic lepšího, než torpédo s ploutvemi nevymyslíme a v té chvíli jsem jej zaklikl, neboť bych dal přednost pohodlné jachtě a řečníku vzletnějšímu, jmenovitě např. druhu racek chechtavý.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od mira »

Nějak se mi nedařilo usnout, z důvodu pokašlávání a posmrkávání, ježto jsem převzal od svého pracovního kolegy, ale nemám mu to za zlé, neboť mé niterně zanesené a potenciálně živné prostředí umožnilo viróze propuknout v jásot, ale zpět již k tomu, o čem to původně mělo být.
Totiž, jak tak nespím, říkám si, proč toho nějak nevyužít a skutečně se nedovzdělat, v rámci svých inteletníktuálních schopností, proč neučinit pokus a neodložit na těch zhruba 80 minut, Bůh mi pomoz, ješitnou rivalitu, jak nás novodobý a revoluční kazatel v úvodu vybízí. Alespoň dočasně setřást jakoby přirostlý koncept osobní zkostnatělé uhnětenosti, plynoucí z informací, které nás přetvořily. Dej mu, Váchovi, ještě jednu šanci, předsudky stranou, a tak jsem si to pustil znovu a celé a aj hle, zjistil jsem, že neotřesitelné, je-li tím pohnuto ještě větším třesem, se stává, proti očekávání, přece jen ochvějným.
Abych již více neunavoval materiál k bodu porušení krystalické mřížky a více již nepokoušel svatou trpělivost přepadlého čtenáře, rád bych vzal zpět svá předchozí blábolivá slova a rehabilitoval tu "guernicu"; mimochodem přemýšlím a opět odbočuji, kdo koho kopčil, zda Podlaha růže, nebo, a to spíš, Picasso Dalího, či naopak, zahlédl jsem cosi jako surrealistův "spánek", či ten ztracený svůj;
zkrátka a dobře, máte-li čas, spusťte si to, je to "otřesné", ale přínosné, ten evoluční úvod nutno překlenout s pokorou vám vlastní, nebo si ji někde vypůjčit, zatím dobrou noc a modleme se za Boha, aby ji přečkal!
(Jedná se u mne zřejmě o dočasnou zdravotní krizi víry) :?:
Všeho s mírou.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

mira píše:Proč Země nemůže být miliardletitý geront? Vysearchuj.
http://www.memento.junweb.cz/jablko/zeme.htm ? Chybi mi tam odkazy na zdroje, zde zbyva jen: UVERIT. A mimochodem, co Sfinga, ktera ma byt stara >10.000 let. Co Atlantida a jeji jinak vypadajici obyvatele?
mira píše:Prapolévka je patrně cosi z jídelního lístku IV. cenové skupiny, odkud nic živého nevzejde.
Jak to vis :-) vira nepotrebuje dukazy, na rozdil od vedy?
mira píše:Reptiliány stvořil, či vyvinul, David Icke. Sovy a měsíc nejsou tím, čím se zdají být.
Neznam. Me prijde teorie o zvlastni rase (rozdilne DNA) ponekud pazvlastni, tobe ne?
mira píše:Věda a víra je rovněž název zajímavé publikace z brku Grygarova, bludokameníka, jenž, patrně z lenosti, v Boha věří.
Spis tak byl vychovan, ta dve slova (Veda vira) jsou sama o sobe zprofanovana , clovek s predsudky zacne hned penit ... Zadna bytost nema rada, kdyz ji berou hracky...
mira píše:"Zvířátka zkameněla"? To není jen tak, na to je musí stihnout trest v podobě starozákonní potopy. :)
I proto je s podivem, pokud by byla Zeme stara (jen) 10000 let, ze tech zkamenelin a prechodnych clanku se nachazi tak moc, co brani vysvetleni, ze vznikala nekolikaradove dele? Vznik geofosilie je opravdu pomerne vzacny, nutnost specifickych podminek...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Byl vznik života na Zemi nevyhnutelný? http://osel.cz/index.php?clanek=7226 25.10.2013
"Nelze to úplně vyloučit. Překvapivé výsledky experimentu se samoorganizací transkripčně-translačních systémů v liposomech naznačují, že funkční biologické systémy samovolně vznikají mnohem častěji, než jak velí čirá pravděpodobnost."

Vznik života byl jednodušší než se soudilo http://osel.cz/index.php?clanek=1464 22.9.2005
"Mezinárodní tým vědců, vedený pracovníky z Autonoma de Barcelona zjistil, že prapůvodní molekuly RNA byly mnohem odolnější. Podle nových poznatků se na počátku jejich vzniku mohlo jednat jen o krátké řetězce čítající přibližně 100 genů. Tento počet genů představuje minimum informací, kterými je možno zajistit základní potřeby primitivního života."

Organické látky v protoplanetárním disku http://osel.cz/index.php?clanek=3191 7.1.2008
"Astronomové poprvé objevili v protoplanetárním prachovém disku okolo hvězdy HR 4796A organické látky – tholiny, které způsobují jeho červené zabarvení a možná jsou i předzvěstí budoucího exoplanetárního života."

Život z kamene http://osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=4685 23.10.2009
"Vznikl život jako mořská houba v prvotní polévce dávných moří? Přiletěl na kometě? Vyrostl na diamantech? Možná ho má na svědomí přirozená laboratoř hydrotermálních komínů. Ale pojďme od začátku."

Experimentální evoluce mnohobuněčnosti http://osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=6098 27.1.2012
"Čtveřice amerických biologů využila gravitací podmíněný selektivní výběr, aby prokázala, že jednobuněčné kvasinky dokáží za velmi krátkou dobu na změněné podmínky zareagovat, a když je to pro přežití výhodnější, změní svůj způsob života z individuálního na "společenský" a začnou tvořit mnohobuněčné shluky. A to tím větší, čím je selekce intenzivnější"

Trik evoluce http://osel.cz/index.php?clanek=238 2.3.2003
"Zdvojení dědičné informace – klíčový trik evoluce? Organismus vystačí se třemi stovkami genů, člověk se 40 tisíci. Jak se geny v dědičné informaci pozemských organismů namnožily?"

Evoluce viru ve zkumavce aneb o tom, co by teroristé neměli číst http://osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=1700 12.2.2006
"Evoluci viru lze realizovat velmi snadno. Poznatky lze využít v genové terapii, nebo k tvorbě biologické zbraně. Záleží jen na tom kdo a s jakým cílem ji provede."

Samoreplikující se RNA enzym http://osel.cz/index.php?clanek=4181 12.1.2009
"Vědci se přiblížili reálné možnosti vzniku života. Vytvořili jednoduchý systém dvou enzymů, které se vzájemně pomnožují. Tento proces nepotřebuje DNA, žádné proteiny ani další buněčné organely a je teoreticky nekonečný. Systém reaguje na uměle navozené změny - probíhá v něm proces darwinistické selekce."
...
Za objev dostal Thomas Cech, Američan českého původu v roce 1989 Nobelovu cenu za chemii.
...
Použitím křížové replikace vědci problém zhroucení systému překonali a poprvé uvedli do chodu čistě syntetický chemický proces zajišťující trvalou replikaci, která probíhá tak dlouho, dokud je v roztoku dostatek oligonukleotidových stavebních bloků ze kterých se ribonukleová kyselina skládá
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

http://auto.idnes.cz/ford-anglia-40-let ... tomoto_hig
Za 40 let ani moc neklesnul do terenu a to pritom v lese je dost spadu, ani za 400 let by nebyl uplne pod terenem, po 4000 letech asi ano...

ale to je stari skoro celeho sveta - tedy podle kreacionistu...??? Darwin delal pokus se vznikem humusu trvajici "pouhych" 30 let...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: evoluce

Příspěvek od rudo »

vidim ze stupenci evolucie sa teraz uz dali na nieco rozumne, organicke zahradkarstvo

tak len vyrabajte kompost

konecne nieco uzitocne a vhodne na vitarianstvo
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

O evoluci pochybuje snad jen hnup, evoluce je pomaly vyvoj, na rozdil od revoluce ::) co nevime, je pocatek, vznik a stari a mozna i smysl zivota, planety, vesmiru, je tak?

Kreacioniste se neshodnou ani ve stari zivota/zeme, a o to stovky procent, u vedcu jsme tu nejistotu urcili jako 2,5%

Kdyz uz jsme u toho, tak zanik Atlantidy probehl zhruba 12.000 pred Platonem (prvnim pisemnym zaznamem o A). Sfinga je stara dle spekulaci take cca 12 nebo az 16 tis let?

Tak jak by mohl byt kreacionisticky svet stary 6 nebo 10 nebo 11 tisic let? Nejake napady?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... vy-penkavy (k prehrani do 2.11.2014)

Penkavy pouzivaji k lovu nastroje, ktere si sami vyrobi/upravi... zapada to do scenare kreacionistu? Nejake napady?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od mira »

Že by naprogramovaná inteligence, jako třeba u mravenců?
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od mira »

Janek píše:
mira píše:Proč Země nemůže být miliardletitý geront? Vysearchuj.
http://www.memento.junweb.cz/jablko/zeme.htm ? Chybi mi tam odkazy na zdroje, zde zbyva jen: UVERIT. A mimochodem, co Sfinga, ktera ma byt stara >10.000 let. Co Atlantida a jeji jinak vypadajici obyvatele?
mira píše:Prapolévka je patrně cosi z jídelního lístku IV. cenové skupiny, odkud nic živého nevzejde.
Jak to vis :-) vira nepotrebuje dukazy, na rozdil od vedy?
mira píše:Reptiliány stvořil, či vyvinul, David Icke. Sovy a měsíc nejsou tím, čím se zdají být.
Neznam. Me prijde teorie o zvlastni rase (rozdilne DNA) ponekud pazvlastni, tobe ne?
mira píše:Věda a víra je rovněž název zajímavé publikace z brku Grygarova, bludokameníka, jenž, patrně z lenosti, v Boha věří.
Spis tak byl vychovan, ta dve slova (Veda vira) jsou sama o sobe zprofanovana , clovek s predsudky zacne hned penit ... Zadna bytost nema rada, kdyz ji berou hracky...
mira píše:"Zvířátka zkameněla"? To není jen tak, na to je musí stihnout trest v podobě starozákonní potopy. :)
I proto je s podivem, pokud by byla Zeme stara (jen) 10000 let, ze tech zkamenelin a prechodnych clanku se nachazi tak moc, co brani vysvetleni, ze vznikala nekolikaradove dele? Vznik geofosilie je opravdu pomerne vzacny, nutnost specifickych podminek...
Autorem článku je Pavel Kábrt a vychází, soudě dle toho jablka, nikoliv z okousaného Jobsova, ale z knihy "jablko sváru", nebo "sporná kost", v originálu "bone of contention" od Silvie Bakerové M.Sc.
Dále se ve svých úvahách opírá o práci A.E.Wildera-Smithe, W.A.Criswella a hafo dalších, které mohu jmenovat, ba i jejich tvorbu, je-li o to skutečný zájem.
Když v devadesátých letech vysílala ČT dokumentární seriál "jak vznikl život", byl kontaktní osobou s diváky prahnoucími po dalších informacích a byl tak laskav, že mi zaslal nějaké překlady. V současné době působí zde. :)
Že je sfinga tak letitá říká kdo a na základě čeho, Atlantida je patrně pouhou fantazií Platónovou a nezbývá než věřit na obou stranách, neboť vše je tvrzení proti tvrzení, důkazy nejsou a pokud se něco najde, lze to označit za podvrh, pouhé teorie, spekulace, paradigmata, ratata a čudlata.
Můžeme však projevit dobrou vůli a připustit se, že je sfinga opravdu tak stará, budeme-li uvažovat stejně, jako evoluční stoupa, totiž stoupenec, tedy pošoupneme-li, po jeho vzoru, počátek Země řekněme o dalších 10 000 let, budiž, proč ne, aby se to tam vešel.

V prašlichtě byli po zážehu laborata hromotlučného přítomni fifty fifty pravotoči a levotoči aminokyselí, avšak ku životaschopnosti je třeba výhradně levice, jinak se to nedá spolknout.
Pokud se v tom tajemství šéfkuchařů od těch dob cosi pohnulo, krom jejich žaludku při degustaci, pak to tam asi spadlo a zachraňovalo se nějakým plaveckým stylem, který byl teprve ve vývoji a to je zmátlo.

Prý "lev již nedřímá", ale trhá svazující slabé články konspiračních pout. :?:

A kdo ho, páně Grygara, v jeho věku ještě vychovává?

Existenci zkamenělin v hojném počtu; nikoliv však článků přechodných, jelikož nikdy nežily a tak ani od nikud nikam nepřecházely; lze vysvětlit snadno pouze celosvětovou potopou.
Pročež pravím znovu, nejsou žádní nevěřící a současná věda se může pouze více, či méně naivně domnívat, jak asi vše počalo, a vše má buď počátek myslitelný a duchaplný, nebo prostoduše nemyslitelný, inteligentní, či neinteligentní, jak si to kdo přeje nahlížet, nebo přehlížet.
Snaha usmířit kreatůry s vývojkami je pak odsouzena k neúspěchu, neboť jedno s druhým je principielně neslučitelné, leda že by to někdo nevěděl a podařilo se mu to zrealizovat, jak se někdy v praxi stane, ale to je potom pověstná výjimka potvrzující pravidlo, nebo levidlo.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od mira »

A šup sem s Walterem, neboť má rovněž co vystřelit na toto téma a Votoček také.
Všeho s mírou.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Jmenovany autor ma ekonomickou stredni skolu za miňuleho rezimu? Rad pouziva a asi i jini kreatury, priklad s evoluci a vyvojem rozbitim treba automobilu... Linkovat se mi to ani nechce..

Avsak vnima rozdil mikro a makro sveta? Zjistujeme desitky let, ze v (organickem i anorganickem) mikrosvete to funguje jinak (srazka castic generuje nove plnohodnotne castice, coz se v makrosvete prokazatelne nestane), netreba tu popisovat posledni poznatky z tokamaku - urychlovacu castic atp.

Neslucitelne? Podle me se to muze slusne doplnovat, kdyz obe strany meji relevantni informace atrichu otevrenou hlavu - a to je ten problem, vedec ma, vetsinou tvrda data, ktera mu racionalne brani prijmout fantazii kreationisty v urcitych smerech, ktera byva casto zastarala a prekonana. Takze otazka je, kdyz tak dobre znas ty autory, ktere si rad prostuduju, znas technicke poznatky ziskane napr. v CERNu atp.? Na tom delaji tisice lidi, versus par prevazne filosofu kreacionistu? No nevim.

Naprogramovana inteligence u stovek milionu druhu na Zemi, ktere soustavne vznikaji a zanikaji? Takze generuje Buh a stale ty desitky tisic let programuje?

Proc by nemohl Buh jen prastit kladivem, udlat velky tresk (puvodne to hanlivy pojem, ostatne za nej nevidime a neuvidime a tak tam nemusi mit nikdo problem s Boem) a dale to jede a jelo a jede a jede cele uz uplne samo bez jeho dozoru ahlavne zasahu...
Pozoroval jsi nekdy neco, co se nedalo vysvetlit dnesnimi zakony sveta? Ja si tedy na nic takoveho nevzpominam...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: evoluce

Příspěvek od cepheus »

mira píše:V současné době působí zde. :)
Hahahahahahaha a mas to blaznivy Jendo, mys s helmou !!! :D :lol: (:-) (:-) (:-)
(jasne, namitnes, ze si mam pockat dalsi miliardy let a "ona bude", hihihihohoho :D ..)

http://kreacionismus.cz/content/samozre ... t-na-jmeno

Obrázek
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: evoluce

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Avsak vnima rozdil mikro a makro sveta?
To je zel jen Tve (nesmyslne) deleni Sveta:).
Janek píše:Pozoroval jsi nekdy neco, co se nedalo vysvetlit dnesnimi zakony sveta? Ja si tedy na nic takoveho nevzpominam...
Ony jsou nejake "dnesni zakony Sveta" ?? Nejak si na ne taky nevzpominam ..
Popsat ano, vysvetlit ne, je rozdil neco pojmenovat + popsat (jak to funguje, co se kam toci a jak rychle) a je rozdil pochopit proc to funguje a to dusledne od prvotni priciny :wink: .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Jo, tak kdyz nemas obrazotvornou predstavivost natolik, predstavit si casovou osu, staci ti k vykreleni Boha...

K obrazku: a kdo takto vyhranene vyroky tvrdi? Ve tve bujne predstave? Proc kreacioniste delaji tkove stupidni vtipy, kdyz vedci naprosto jiste netvrdi takoveto voliviny?

Ps: "kodovany signal z kosmu" jsme hadam zatim nezachytili, pokud vim... Seti@Home (Hledání mimozemské inteligence) jsem pocital a byl v tabulkach ;-)

Pss: deleni sveta? A jeje, diskutujte o jaderne fyzice s obrabecem nebo radsi svarecem, vzdyt on te plasme (viz tokamak) prece rozumi, kdyz s ni svaruje?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: evoluce

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:A jeje, diskutujte o jaderne fyzice s obrabecem nebo radsi svarecem, vzdyt on te plasme (viz tokamak) prece rozumi, kdyz s ni svaruje?
Urcite vic nez Wikipindovy teoretik Janek (ted sis ale nabeh synku, fakt mam doma plasmovou rezacku na kovy, chybi jeste NC stul, portal, osa X a Y a uz to beha s aplikaci a "samo":)).
Nejaky ten Lorch & Schmidt company lathe by se taky nasel, bys cumel jak atomy knuci a upaluji od sebe pod naporem slinutych carbidu :D.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Vzdyt to rikam, ze zezdola jsou vzdy nejchytrejsi :-) neodpovedi na prime otazky!;#%*+=
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: evoluce

Příspěvek od cepheus »

- rekl jad(e)rny fyzikalni pasacek ovci a slepic, temerwikieinstein "seshora".
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Blabla :-) Ja jsem o funkci tokamaku vedel za sociku a ty? v ABC mladych techniku a prirodovedcu se o tom psalo take.

Ne ne, vedci nejsou takovi, jake je vykresluje kreacionista, viz ten tvuj stupidni kresleny vtip, co me vtipny neorijde ;-)

Zkus napsat neco kloudneho, dukazy, ze evoluce neexistuje, neco, co souvisi s topicem...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: evoluce

Příspěvek od mira »

Ano, za miňulého a co má být? Měl se, nešťastník, narodit později, aby mohl studovat v současném? A jak moc se liší výuka na vysokých školách v rámci biologie, geologie, fyziky a chemie v té době, oproti dnešku? Co se týče prokazatelnosti samovolného přerodu neživé hmoty na živou, nikterak významně.
Vyčítáš mu přirovnání s automobilem a sám si přivlekl tokamakak?
Výroba těch, jak píšeš, nových plnohodnotných částic, se pracně a nákladně dociluje prudkým sblížením jiných, již existujících, nikoliv z ničeho vytvořených vědcem, jakkoliv kýmsi zbožštělým, v pekelné výhni, za podmínek důmyslně vykonstruovaných , pouhým však omylným tvorem, nebezpečně experimentujícím člověkem, co až něco podělá, tak vysublimuje i se svým kolektivem.
Takže vědci jsou racionální, nefantazírují, nejsou mezi nimi kreacionisté, kteří vycházejí z informací zastaralých a překonaných?
Buď tak laskav, prokaž si službu, a poslechni si tu trojdílnou přednášku pana Veitha, co sem vážil dlouhou cestu a věnoval nám svůj čas. Pozorně sleduj ty fotografie, které jsou aktuální a o čemsi vypovídají, co není těžké pochopit, když jsi tak intelektuálně zdatný.
Stačí překousnout ty časté citace z bible, co mohou ateisty iritovat, ale nudný řečník On není, naopak, poměrně zábavný a s nesporným přehledem ve vědních oborech, kterých se věc týká. Býval zaníceným evolucionistou, ale vyléčil se z toho, s pomocí Boží.
Pokud by vesmír vznikl velkým třeskem, vypadal by jinak, koncentrace hmoty, její rotace a hybnost s tím není v souladu, o tom pojednává v první části přednášky.
Budu se za nás oba modlit, abychom byli schopni svým rozumem správně pochopit chod věcí, nebo o pomoc s tím, pokud bychom nebyli. Bůh s tebou, příteli, bdi. :|
Všeho s mírou.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

ImageUploadedByTapatalk1414363200.286064.jpg
ImageUploadedByTapatalk1414363200.286064.jpg (192.78 KiB) Zobrazeno 16027 x
soudruzi asi neautorizovane pouzili hudbu anebo jiny chraneny obsah :-(

Diky. Na videa mrknu a budu premyslet, nicmene zduraznuji, ze veda NETVRDI o vzniku zivota, vzniku vesmiru, vzdy je uvedeno, ze jde o teorie a hypotezy na zaklade aktualniho poznani. Bohuzel se mi zda, ze kreatury jak rikas, zadne racionalni hypotezy nepredkladaji, no uvidime... Treba se pletu.

Edit: uz mi to jede v playeru, zatim si precti

cs.wikipedia.org/wiki/Velký_třesk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: evoluce

Příspěvek od cepheus »

Jene, Ty se nikoli "Treba se pletu", Ty se pletes imrvere vzdy :D .. pravdu di Mira Dr.Vostep, vedatori varili praprapra-borsc z NECEHO, nikoli velice pleskli z NICEHO :D .
Mel by ses nad svoji virou v Darwina vazne zamyslet a konvertovat jinam (a nasledne /po i pred/ socikovske skolstvi, ktere Ti zprznilo ducha i usudek):).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Nezlob, nebo te vyvezeme na planetku (#350509) VepřoKnedloZelo :-)
-----
Miro. Minuly tyden jsem ti poslal SZ..

Proc se pan Walter Veith zapomnel predstavit: cirkev adventistu 7 dne, on je dobry soumen, ani moc nelze (vsimnul jsem si jenom 2 rozporu), pouziva neutralni vyrazy a hlavne dela show a se tim asi dobre zivi: http://walterveith.com/
"Poznal také, že existuje Bůh, který mocně zasahuje i v jeho životě." další dabovaná videa na
http://neuveritelnaodhaleni.cz/filmy-a- ... veith.html (zatim nemam uplne vse naposlouchano).

====
Znovu zopakuji, veda netvrdi, ze zna vznik a okolnosti velkeho tresku nebo premeny zive v nezivou hmotu a vse deklarovala VZDY jen jako hypotezy. Podle me, tezko se to kdy dozvime...

1. Miro pises ze Platon si to o Atlantide vymyslel a pritom kreacionisté se opírají o Bibli a snaží se veškerá pozorování a fakta přizpůsobit biblickému obrazu, snaží vyvrátit i miliardové stáří Země a vesmíru. Zde v pořadu směšnou Waltera směšnou simulací záplavy, která chodila stále z jediného směru??

2. Kreacionismus ve své podstatě nemůže být vědeckým, neboť tento pohled nelze vyvrátit běžným přírodovědeckým pozorováním nebo pokusem. Ve své podstatě je kreacionismus čistě náboženský.

3. Kreacionista tvrdí: Podle některých zpráv dokonce i trilobit (hlavní indexová fosilie pro nejstarší kambrium) je někde na naživu - uvádí Kábrt http://memento.junweb.cz/fakta/3zkameneliny.htm

"Bohužel podle „některých zpráv“ nelze vytvářet seriozní vědu. Také by i mě zajímalo jaké to ty „některé zprávy“ jsou. Pan Kábrt jako obvykle neuvádí u podobných tvrzení zdroje. I s tím Lepidocarem mi to dalo poměrně dost práce zjistit odkud vítr vane. Avšak na něco jsem opět narazil. Jedná se o část v knize Omyly v dějinách Země od Hanse-Joachima Zillmera."

"Zatím nebyl nalezen recentní trilobit! To říkám s plnou vahou člověka, který je více než 20 let systematicky studuje. Abych neodkazoval jen na sebe, znám zhruba stovku až stopadesát lidí (většinu osobně ze sympozií), kteří činí totéž a podstatně déle. Ten, kdo by našel živého trilobita, by byl jasným kandidátem na Nobelovu cenu. Všechny organismy, které se dnes trilobitům podobají, jsou jim jen PODOBNÉ. Jde o krásný případ jednoho z evolučních procesů - konvergence."

---
A tak se dá polemizovat se všemi kreacio názory... Znovu opakuji, že seriózní věda má na vznik (1) vesmíru a (2) života na Zemi pouhé hypotézy (přímý důkaz podat nelze), seriózní věda je ochotna při nových poznatcích změnit názor, vědcům to je vesměs jedno, co se zjistí, nemají důvod to tajit a připravit se o Nobelovku :-)

Závěr: pokud kreacionista = odpůrce evoluce = ten, co tvrdí, že vše už tu bylo a nic se nevyvinulo nekonvergovalo - chápu to správně?

Uff, koukam se kolem sebe a odpurce evoluce (v smyslu, co to slovo znamena) nenachazim mezi technicky zalozenymi jedinci, spise mezi prostym lidem pripadne humanitne zalozenymi lidmi (i pan Walter Veigh, jihoafrican a drive zoolog, to je typicky netechnicke vzdelani). Aby to nebylo pravidlem.

Slovo do pranice: Znate nekdo kreacionistu technicky zalozenim, vzdelanim, programatora, konstruktera?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: evoluce

Příspěvek od rudo »

Darwinizmus nevznikol za sociku

Darwinizmus vznikol na rozkaz sudruzky bristkej kralovnej ci sudruha krala po dokladnej konzultacii s fatikanom

aj ked sa povrava ze sa vraj Darwin s kralovskou rodinou moc nelubil, ale to je len taky zahmlievaci manever

V tomto je naozaj socik nevinne
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Ty mas chlapce jeden problem, prezentujes sve minoritni nazory jako fakta a nikoliv jako nazory :-) Darwin mel stejny problem jako Galileo a dalsi lamaci stereotypu... A sice zmenit zkostnatele nazory, ze dochazi ke konvergenci (tehdejsi bigotni lide asi zdomacnele psy a kocky moc neznali)...

--- citace
v roce 1859, kdy australský farmář Thomas Austin přivezl .... 5 zajíců ....a na Vánoce je vypustil na svůj pozemek ve Viktorii. Z tohoto parku se králíci postupně rozšířili na sever a na západ a v roce 1866 byli objeveni v Kapundii v jižní Austrálii. Během pouhých 15 let se rozšířili do Nového Jižního Walesu a jejich populace vzrostla na odhadem 2 000 000 jedinců .
--- konec citace

Proč asi? Presne podle hypotez Darwina. A tadyhle je nefunkcni reseni

cs.wikipedia.org/wiki/Myxomatóza
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: evoluce

Příspěvek od rudo »

vacsiu kravinu som necital

tazke Darwinismus je vlastne sexuologia zajacov

no zajace sa ondia furt a vrhaju mlade a zeru vsetko a vrtaju doery do pody a nicia prirodu

presne podla Darwinizmu

takze keby Darwin nezliezol zo stromu tak by zajaci neondzili


Janecku a co mam hlasat nazory vacsiny ? vacsina ma pravdu?

ved prave ide o boj proti skostnatelym nazrom ucenym v skolach

Janku Janku Janku

nik ti nebere to ze si z opice ked chces byt

ale uz nechaj ludi na pokoji
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Tys necital asi vice materialu, snad pochopis po precteni nasledujicio, co jsem tim myslel:
-----
Kromě základních evolučních myšlenek, jejichž platnost čas prověřil, obsahuje Původ druhů obrovské množství postřehů a teorií, které jsou dodnes inspirativní.

Čtenáře znalého současné evoluční biologie zaujme na Darwinově pohledu v první řadě důraz na ekologii – podle Darwina jsou pro život a přežití každého jedince a každého druhu nejdůležitější vnitrodruhové a mezidruhové vztahy, které jsou všudypřítomné a neustálé, nelze se z nich nijak vymanit.1) Darwinova příroda je trvalý boj o život, to není nějaká pozdější karikatura.2) Spoustu jevů, které dnes vysvětlujeme nejrůznějšími způsoby, vysvětluje Darwin čistě ekologicky, prostřednictvím mezidruhových interakcí. Druhy mají omezené areály rozšíření nikoli proto, že by se nedokázaly adaptovat na extrémnější podmínky, ale poněvadž za hranicí areálu žije konkurent, který je v dané oblasti úspěšnější; klimatická omezení výskytu druhů tedy nezpůsobuje přímo klima, ale výskyt jiných druhů, které v jiném klimatu konkurenčně vytlačí daný druh.3) Vymírání druhů je zase nevyhnutelným následkem vznikání nových druhů, nikoli tedy (jak se dnes někdy tvrdí) smůly či náhodného narušení prostředí.4) Přirozený výběr je nemilosrdný, jakkoli nás Darwin utěšuje (s. 101), že „tu není pocit strachu, smrt je zpravidla náhlá a zdatní, zdraví a šťastní jedinci přežívají a množí se“.
Darwin popsal detaily ekologických interakcí a jejich potenciální význam neobyčejně živě a přesvědčivě, a proto je právem považován také za zakladatele ekologie. Neopomíná ovšem pořád zdůrazňovat, jak málo víme o tom, které faktory nakonec rozhodují, kdo převládne, kdo bude skomírat někde na okraji ekologického prostoru a kdo nakonec vymizí.5) V každém případě je vzácnost a hojnost pro Darwina úplně zásadní, mnohem více, než jsme dnes v ekologicko-evolučním uvažování zvyklí.

Darwin zcela správně nahlédl, že reprodukční izolace nevzniká jako adaptace k tomu, aby se nově vzniklé druhy mezi sebou nekřížily, ale jako druhotný následek nekompatibility, přičemž dokonce správně rozeznal, že tato nekompatibilita většinou postihuje pohlavní orgány křížence – jinými slovy kříženec se často normálně vylíhne nebo narodí, ale už má potíže s vlastním rozmnožením. Podle Darwina nicméně tohle nestačí k tomu, aby spolu mohly koexistovat dva druhy, pokud zároveň nejsou ekologicky oddělené – mezidruhová konkurence je všudypřítomná a mezi dvěma ekologicky identickými druhy vlastně stejně silná jako vnitrodruhová, tedy fatální. A v tomhle měl naprostou pravdu.
----

toliko skutecnost, ze protoze nebyl konkurent, tak se zajic rozmnozil, na zaklade poznatku darwina, je to jen ma dedukce, muzebyt chybna, klidne mi oponuj, ale racionalne :-)

Kdosi tu napsal, ze ten, kdo nerozumi, utika ke konspiracnim teoriim. To mohu potvrdit. Ja jsem o konspiraci h ufonech haarpech nacetl metry knih a tak s odstupem mam dojem, ze cim mene vim, tim vice mam tendenci uverit kdejake prekomplikovane zahade (jakoze wtc byl rizeny odstrel, holograficka letadla apod.)

____ OT: ze soudku konspiraci ..Vtip: HAARP vznikl v Praze, v hlave jisteho Kahudy (urcite znas, byl i ministrem a vedoucim psychoenergetikem, objevili ), viz presmicka Haarp - praHa :-)
http://www.osud.cz/haarp-presmycka-pro- ... li-v-praze
/konec vtipu

... ne samozrejme ke to nesmysl a temto bludum uveri snad jen hodne naivni snilek, stejne jako tomu, ze lide vladnouci temito schopnostmi by si radi nesahli na ten milion dolaru, co na ne ceka :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Dobra prednaska http://youtu.be/X3cGfXprias imunita darwin wallace mitochondrilni DNA linie ...
Chce to videt do konce...

cs.wikipedia.org/wiki/Mitochondriáln%C3%AD_Eva
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: evoluce

Příspěvek od rudo »

Kromě základních evolučních myšlenek, jejichž platnost čas prověřil,

hehe tak todle je tedy krasnej blud

hezka recnicka finta, jako z prirucky demagogie

dal sem to uz ani necet

cas neustale ukazuje ze evoluce je kompletne mylna
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

evoluce

Příspěvek od Janek »

Rozumim, jakkoliv zakladni myslenky vubec neznas, ja respektuji kazdy nazor, tedy ty a kreacionisti tvrdi zhruba toto:

RUDO RIKA: "Buh stvoril vsechny druhy, stovky milionu druhu a tyto tu byly vzdy, nemeni se, pouze vymiraji"

- je to tak??? Nebo jinak? Jak? Formuluj jasne :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: evoluce

Příspěvek od Syrovozrout »

Kolektivizace XXIII.
T.D.Lysenko a čs.věda.
"Kolchozně-sovchozní zřízení, budované pod vedením sovětské
"komunistické" strany dle pokynů velkého Stalina, vytvořilo zcela novou
agronomii, která je v SSSR s chloubou nazývaná agronomií stalinskou,"
takto v roce 1951 začínal jeden článek v Zemědělských novinách. Jeho autorem byl zasloužilý průkopník stalinské agronomie profesor Antonín Klečka, laureát státní ceny a předseda Československé akademie zemědělských věd.
Je známo, že českoslovenští "komunisté" chtěli vždy držet krok s "komunisty" sovětskými /v tzv. sovětizaci/, dokonce při uplatňování sovětských metod se snažili "být papežštější než papež".
V únoru 1952 přijala vláda i ÚV KSČ usnesení "o masovém rozšiřování
a uplatňování zkušeností SSSR a sovětských odborných poradců na všech úsecích zemědělské výroby, zvláště na státních statcích a v JZD."
Těch sovětských metod bylo opravdu požehnaně a jejich zavádění bylo v
družstvech, státních statcích a ostatních zemědělských podnicích povinné.
Začalo to trávopolním systémem a pak už to šlo jako na "drátku":
širokořádkové setí, úzkořádkové setí, hnízdová výsadba brambor,
křížový výsev kukuřice, jarovizace, větrolamy, studený odchov
telat, napařování kravských vemen, dojení třikrát denně atd.
Jednalo se vždy o akci, které se věnovaly všechny politické orgány a všechny úřady, od vlády až po poslední národní výbor.
Stránky novin byly denně plněny články o úspěších sovětských i československých zemědělských podniků, které právě propagovanou metodu zavedli. Po krátké době se na ni zapomnělo, ale byla brzy nahrazena jinou, jak je Sovětský svaz dodával.
Od roku 1948 vedl profesor Klečka ideologický boj v oblasti zemědělských věd, inspirován předsedou Zemědělské akademie SSSR Trofimem Děnisovičem Lysenkem, jenž viděl základ zemědělské vědy takto:
"Materialistický směr v biologii je jediná přípustná forma vědy, protože se opírá o dialektický materializmus a revoluční principy. Genetické učení je nevědecké, jelikož se zakládá na křesťanské koncepci. Boj těchto dvou vědeckých směrů je totožný s třídním bojem mezi socializmem a kapitalizmem."
Českoslovenští šiřitelé stalinské agronomie, vedeni profesorem Klečkou, se činili i po Stalinově smrti, až přišla šedesátá leta,
a sovětští představitelé v čele s Chruščovem došli k závěru, že Lysenko za 35 let úroveň sovětského zemědělství nepozvedl, naopak značně přispěl k jeho úpadku. V roce 1962 byl zbaven předsednické funkce a v roce 1964 byly zavrženy jeho teorie, přičemž ÚV KSSS vyzdvihl osobnost a dílo J.G.Mendela:"...Mendel patří do seznamu největších vědců všech dob..."
Československá věda se dostala do tragikomické situace, jaká snad nemá v dějinách vědy obdoby. Zatímco Mendelova rodná země jej označovala za šarlatána, reakčního pseudovědce
a podvodníka, cizina jej vynášela mezi nesmrtelné. Teprve v roce 1965 československý režim, pod vlivem světové veřejnosti i konce dogmatizmu v SSSR, změnil postoj k dílu J.G.Mendela.
Konečně Lysenko, čestný člen Československé akademie věd, padl i v Československu.
Ovšem tragikomedie československé zemědělské vědy pokračovala i po Mendelově rehabilitaci. Československá akademie zemědělských věd vydala Zlatou čestnou plaketu J.G.Mendela, kterou udělila i "československému Lysenkovi" profesorovi Antonínovi Klečkovi, hlavnímu odpůrci mendelizmu.
Autor: Sláva Dobrý, 16.3.2007" http://www.multiweb.cz/agrarnivenkov/Kolektivizace.html
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Odpovědět