evoluce

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kateřinka
Příspěvky: 55
Registrován: pát kvě 26, 2006 12:40
Bydliště: Ceske budejovice

Příspěvek od Kateřinka »

všem vřele doporučuju tuhle knihu:
http://www.kosmas.cz/knihy/125144/evolucni-biologie/
Evolution rules!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Kateřinka píše:všem vřele doporučuju tuhle knihu:
http://www.kosmas.cz/knihy/125144/evolucni-biologie/
dobré jsou i jaxem již zmiňoval nevyřešené otázky evoluce vod kováře
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

pozeral som tiez prednedavnom zaujimavy dokument, riesili tam viacere teorie, napriklad ako to cele funguje ze v procese sa vzdy prichadza na rovnake alebo velmi podobne riesenia, z coho vyplyva ze aj keby sa objavil zivot niekde inde, prebiehalo by to podla ich predpokladu velmi podobne ako tu, od uplneho zaciatku, od chemie k najjednodussim formam zivota a dalej postupne k nutnosti zvysovat organicku inteligenciu az k samostatnym bytostiam roznych druhov. prikladov uvadzali ze je mnoho ako sa aj tu na zemi vyvijali nezavisle procesy velakrat rovnako, napriklad zvacsovanie mozgu u cloveka a delfina prebiehalo od spolocneho predka ktory mal mozog velkosti priemerneho slimaka, ako sa to separovane vyvijalo k cca rovnakemu vysledku, velkost a struktura jedneho aj druheho mozgu je vraj takmer identicka. boli presvedceni ze kdekolvek v kozme ak dovolia podmienky vznik zivota ze to od uplneho zaciatku bude prebiehat velmi podobne, prave tym opakovanim rieseni a tiez tym ze na to vacsinou treba konkretne podmienky. a je teda pravdepodobne ze ak existuju planety kde sa to rozbeholo a pokracovalo dostatocne dlho, ze by sme tam nasli rastliny a zivocichy podobe ako tu, vytvorene z tych istych zakladnych prvkov ako cokolvek dalsie v celom univerze, lisili by sa hlavne tvarom a velkostou. struktura hmoty by ale bola kdekolvek o tom istom. vzdy by tam ale museli nastat predpoklady ktore dovolia posun od anorganickeho k organickemu, co je hlavne pritomnost atmosfery, vody a kysliku. spolu s podobnou teplotou ako je na zemi by sa podla nich casom dospelo k fotosynteze a vzniku rastlinstva.
planet na ktorych by bolo toto mozne musi byt podla nich vo vesmire hojne. dalsi boli nazoru ze tie podmienky pri ktorych moze nastat posun od chemie k zivotu ze takych moze byt naopak velmi malo + ze cely proces je tak zdlhavy ze kym by sa dospelo k inteligentnym formam zivota ze uz by pravdepodobne konkretna planeta zanikla, a ze je teda skor pravdepodobne ze inteligentny zivot vznikol bud len tu na zemi alebo ze ak vznikol aj inde ze bude pravdepodobne vzdialeny tak daleko ze nie je vlastne ziadna pravdepodobnost akehokolvek kontaktu. kozmicke vzdialenosti su aj podla tych prvych hlavny dovod co zrejme brani stretu aj keby teda evolucia dospela na viacerych miestach sucasne k existencii inteligentneho zivota ktory dokaze cestovat kozmom. je jednoducho take mnozstvo solarnych systemov, s takym mnozstvom planet, v takych vzajomnych vzdialenostiach ze je to velmi nepravdepodobne.
rozoberali tam tiez teoriu co je vlastne tym motorom celeho evolucneho procesu. dvaja boli presvedceny ze tym engine je jednodcho stres. a to od najjednodussej chemie az k inteligentnym formam. demonstrovali tam nejaku matematicku zalezitost kde zvysovanim urciteho matematickeho stresu/napatia zrazu nastala dramaticka zmena, vacsinou docasne chaotickeho posunu k niecomu novemu co bolo reakciou na ten stres. a to je podla nich vsade kde sa nieco vyvija, ze je to kvoli tomu stresu ze sa to meni, ako reakcia.
co bolo tiez zaujimave, v ramci debaty tiez jeden chlapik ukazoval maly kus meteoritu neviem odkial, ze analyza dokazala pritomnost aminokyselin, mastnych kyselin a neviem este coho, celkovo vraj obsah organickych casti 2%. ak to nebolo nejake mesuge ze v tom zapocitali aj material zo zeme je to pmn velka vec co sa tejto zapletky tyka. rozoberali pri tom tiez ze presuny medzihviezdnym priestorom tohto druhu niesu az take zlozite ako presuny celych zivocichov, ze rozvoj zivota moze byt v mnohych pripadoch v podstate kolonizacny, ako napriklad teoria ze spory hub to dokazu, ze su konstruovane tak ze nemaju problem preniknut atmosferou bez poskodenia.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Hmm, tohle je zvláštní: http://zpravy.idnes.cz/nejstarsi-neafri ... datech_ost

"...vědci, kteří zkoumali pozůstatky tří dospělých jedinců a jednoho dítěte nalezené v Gruzii. Stáří vykopávek se pohybuje kolem 1,77 milionu let....

Jsou to nejstarší lidé nalezení mimo Afriku. Byla to doba, kdy se náš rod rozšířil z Afriky. Jejich hlavy jsou primitivní. Jejich nohy jsou velice lidské...

"Lidé" z Dmanisi byli masožraví, svou kořist buď lovili, nebo se živili mršinami, které zbyly z úlovku jiných zvířat. Byli relativně malí, dorůstali maximálně jednoho a půl metru.

Vědecká obec se zatím pře, jestli tohoto tvora označit za velmi primitivního člena rodu Homo erectus nebo jestli jde o zcela nový druh. "Před tímto nálezem panoval názor, že lidé, kteří opustili Afriku, měli zřejmě tělo zcela odpovídající lidskému, prostě lidštější proporce a větší mozek," připomněl Lordkipanidze."


- to by mě zajímalo, jak vědí, že nebyli alespoň všežraví? Nebo je to jen další špatně interpretovaný článek na iDnes? ;)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

je pmn dost pravdepodobne ze boli chvilami mrchozrouti ak to bolo v tom case jednoduche riesenie ako prezit. v inom case bolo na vyber a zase nejak reagovali aby prezili. pripada mi divne ak sa skumaju tie obdobia za ucelom dokazat co je teda idealna dieta pre cloveka, urcite sa da zobrat inspiracia, robit z toho teorie je ale pmn zbytocne ak su dnes uplne ine podmienky, a o par rokov mozu byt este inaksie, myslim ze ponaucenie z doby minulej je skor v tom zase reagovat na situaciu a ak je na vyber vyberat, zit napriklad na paleo diete urcite funguje aj dnes, ak to ale niekto praktikuje s presvedcenim ze je to ideal lebo tak zili vykopavky spred par tisic rokov to mi pride trochu uletene.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:je pmn dost pravdepodobne ze boli chvilami mrchozrouti ak to bolo v tom case jednoduche riesenie ako prezit. v inom case bolo na vyber a zase nejak reagovali aby prezili. pripada mi divne ak sa skumaju tie obdobia za ucelom dokazat co je teda idealna dieta pre cloveka, urcite sa da zobrat inspiracia, robit z toho teorie je ale pmn zbytocne ak su dnes uplne ine podmienky, a o par rokov mozu byt este inaksie, myslim ze ponaucenie z doby minulej je skor v tom zase reagovat na situaciu a ak je na vyber vyberat, zit napriklad na paleo diete urcite funguje aj dnes, ak to ale niekto praktikuje s presvedcenim ze je to ideal lebo tak zili vykopavky spred par tisic rokov to mi pride trochu uletene.
taky si myslim, že mužem vymyslit i něco sami a lepšího
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

dovoluji si sem převézt část diskuze z Luštěnin ... :-)

jsa z ateistické rodiny ale každoročně na prázdninách u silně věřících tetě a strejdovi jsem byl ovlivňován oběma směry

v pubertě jsem hodně nad tímto uvažoval, četl a diskutoval a z různých důvodů subjektivně došel k tomu, že žádný bůh neexistuje

nicméně - náboženství (množné číslo) zde existují, kde se vzali a tak ... představoval jsem si to jako přerod pradávného strachu člověka z přírodních sil, kdy si sopky, zemětřesení a spol. vysvětloval bohy a nadpřirozenými silami ... definitívní "jasno" (v pojmech a událostech) mi udělala první třetina tohoto filmu :
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=6456
zbytek filmu považuji za blábol...

i silně věřící člověk musí připustit, že kdyby si na chvilku "zrušil" boha (jen pro tuto úvahu), že tento přerod Slunečního boha v Ježíše atd. je naprosto přirozený a logický, neboli že připustíme-li že neexistuje-li žádný Bůh ještě to neznamená, že nemůže existovat náboženství, je na existenci nějakého skutečného boha naprosto nezávislé ...

ještě pro jistotu dodám, že nemyslím, že existence náboženství je "spiknutí" papežů či císařů, žádné temné zákulisní proudy ... prostě tak nějak vzniklo, logicky a přirozeně k člověčí povaze a mysli
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

sem se (On) Hodí ze všeho nejmíŇ, spíš to zasuň do : anekdoty nebo ta žaloba
jsem zajedno že k víře nemusí být nějakej boch potřeba
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

akoze nehodi? ON je predsa vsadepritomny :wink:
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

doubravka píše:
- to by mě zajímalo, jak vědí, že nebyli alespoň všežraví? Nebo je to jen další špatně interpretovaný článek na iDnes? ;)
ja som zase pozeral dokument v ktorom tvrdili,ze predchodcovia cloveka sa v urcitej faze evolucie rozdelili na dva druhy,jeden bilinozravy a druhy masozravy a z masozravcov ktorym vdaka tomu narastol vacsi mozog potom vznikol homo sapiens.
Asi ma v poslednej dobe spotreba masa vseobecne klesajuci trend a treba trochu ozivit verejnu mienku :P
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Zdroj: http://www.blisty.cz/

15.1.2008
POZVÁNKA NA ZÍTŘEJŠÍ VEČER
Zamrzlá evoluce - Je to jinak, pane Darwine
Český rozhlas Leonardo ve spolupráci s časopisem Vesmír a Lidovou univerzitou Městské knihovny v Praze si Vás dovolují pozvat na diskusi "Zamrzlá evoluce - Je to jinak, pane Darwine", která se uskuteční ve středu 16. ledna 2008 od 19 hod. v malém sále Městské knihovny v Praze (Mariánské náměstí 1, Praha 1).

Hosté diskuse budou Jaroslav Flegr z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, Jan Zrzavý z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicíh a zástupce ředitele Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR David Storch

Kniha Jaroslava Flegra netvrdí, že to Charles Darwin s teorií o vývoji života na Zemi celé popletl, protože život ve skutečnosti stvořil Bůh před 10 000 lety. Přesto vyvolala mezi evolučními biology bouřlivou debatu. Český vědec v ní totiž nabízí zcela nový pohled na mnohé aspekty evoluční teorie. Jedná se o revoluci v evoluci?
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

kdoví jestli to patří sem, ale moc se líbí, asi jsem stotožněn
někde jsem měl i potíž to vůbec pochopit,(což samože není žádné měřítko), než dostudovat, může být jednodušší uvěřit

http://www.vesmir.cz/soubory/1998_V067-071.pdf

bohužel pro mne plyne, že pro mou borelii jsem jakožto samec neužitečný a tudíž určen k liquidaci
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

minsc píše:Zdroj: http://www.blisty.cz/

15.1.2008
POZVÁNKA NA ZÍTŘEJŠÍ VEČER
Zamrzlá evoluce - Je to jinak, pane Darwine
Český rozhlas Leonardo ve spolupráci s časopisem Vesmír a Lidovou univerzitou Městské knihovny v Praze si Vás dovolují pozvat na diskusi "Zamrzlá evoluce - Je to jinak, pane Darwine", která se uskuteční ve středu 16. ledna 2008 od 19 hod. v malém sále Městské knihovny v Praze (Mariánské náměstí 1, Praha 1).

Hosté diskuse budou Jaroslav Flegr z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, Jan Zrzavý z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicíh a zástupce ředitele Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR David Storch

Kniha Jaroslava Flegra netvrdí, že to Charles Darwin s teorií o vývoji života na Zemi celé popletl, protože život ve skutečnosti stvořil Bůh před 10 000 lety. Přesto vyvolala mezi evolučními biology bouřlivou debatu. Český vědec v ní totiž nabízí zcela nový pohled na mnohé aspekty evoluční teorie. Jedná se o revoluci v evoluci?
byl tam někdo a má nějaké info ???
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Pokorne priznavam ze u evoluce ci stvoreni jsem nebyla, tudiz netusim jak to je. Ne ze by me to nezajimalo, ale parkrat jsem uz na tyhle veci zmenila nazor, a je dost pravdepodobne ze ho jeste parkrat zmenim. Prijde mi zbytecne se tu rozepisovat o tom k cemu se momentalne priklanim, jen mi prijde ze nekteri tu svou viru v evoluci berou spis jako dogma, nez jako moznost davajici volbu. V tom pripade mi to trochu pripomina casy kdy Zeme byla placata. Je dost dobre mozne ze evoluce probehla, proc ne, ale brat to jako nezvratny fakt jen proto ze si to momentalne nejsme schopni jinak vysvetlit, mi prijde kratkozrake.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

proběhla .. ??? vždyť stále probíhá, o současném vývoji druhů PMN nelze pochybovat a je to alespoň pro mne nejlepší důkaz, že tu nějaká evoluce vždy i byla ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:proběhla .. ??? vždyť stále probíhá, o současném vývoji druhů PMN nelze pochybovat a je to alespoň pro mne nejlepší důkaz, že tu nějaká evoluce vždy i byla ...
tak to dopadá, dyž se nedávalo ve vlastivědě pozor
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Trochu blbe jsem se vyjadrila. Jasne ze evoluce je fakt, stejne jako treba degenerace, fotosynteza ci prostituce. O tom zadna.

Nic proti evoluci jako jevu, jen bych byla opatrna pri tom oznacovani evoluce (stale jeste hypoteticke) za pricinu vzniku vseho ziveho. Ja vim, je to tak asi jedine ciste materialni vysvetleni, ktere nase hlavky jak tekz berou, a nakonec proc ne, vetsina lidi potrebuje levnou protivahu k levnemu nabozenstvi. Jen bych si z toho nedelala viru. Aby to pak nedopadlo tak, ze si varecku povysim na kuchare a zacnu popirat moznost zivota mimo sporak...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od Standa K. »

ne a ne a ne... abych se neroztahoval Mandragorovi v deníčku pokračuji zde... PMN současná civilizace a svoboda nejdou skloubit

četl jsem teďkom ve 100+1 o systémech sledování zaměstnanců (jesli opravdu marodí, zda v prac. době nebrousí na netu jako teď já...) a psalo se zde i čipech, v Americe už v jedný firmě která tyto systémy zavádí chodí všichni (dobrovolně, jak jinak) s čipem v předloktí.... jsem se zamyslel a předpovídám tuto budoucnost :

2010 - celosvětová reklamní kampaň "bezpečí pro děti" - "nechte implantovat svému dítěti, nejlépe již kojenci čip, tím zajistíte jeho bezpečnost. Ročně se ztratí či je uneseno x dětí, kdyby měli tento čip většina z nich je zachráněna a nemuseli zbytečně umírat či trpět. Myslete na bezpečnost toho nejcenějšího co máte !!! Aplikace je naprosto zdravotně nezávadná !!!"
2012 - Nobelova cena za objev účinného propojení čipu a nervové soustavy člověka
2014 - přijímací pohovor do zaměstnání : "jé pane vy nemáte ještě v sobě čip, no to se nezlobte, to bychom vás museli týdny zaučovat místo několikaminutového nahrání aplikace do vašeho čipu, tak to se nezlobte..."
2016 -přijímací pohovor: "jé pane, vy máte čip 1. generace ?? tak to se nezlobte, my tady už "jedeme" na třetí generaci. Ale teď jsem viděl letáček "AKCE - čip 3. generace nyní jen za 29,990 Kč + operace zdarma" tak to zkuste a pak přijďte"

tedy, žádný nátlak, vše dobrovolně... fantasmagorie ?? to si povíme za těch 10 let ale možná i daleko dřív...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od Seraf »

Tak to bych jel asi do Afriky mezi křováky.
dvdmchl

Re: evoluce

Příspěvek od dvdmchl »

cena ropy stoupa, nervozita soubezne s tim. Jakmile nam dojde ropa, nebude treba nikam jezdit. Sami se staneme krovaky. No a jako bonus nebudou zadne cipy. Zajimalo by mne komu z tohoto serveru by to vadilo? :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: evoluce

Příspěvek od Fiona »

:D

Stando, nejmenoval se nahodou tvuj praded Karel Capku? 8) Jakasi evoluce jeho odkazu by tam byla...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od Seraf »

Budoucnost i bez ropy je možná, dnes se dají místo ropy používat i rostliny, je to o něco dražší, ale při stoupajících cenách ropy v budoucnu výhodnější, navíc ekologický.

A s těma čipama, mno jestli se o nich bude hlasovat stejně jako o radaru v Brdech, tedy o náse, bez nás...... tak potěšpr......
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: evoluce

Příspěvek od Fiona »

To je fakt. Budiz k chvale memu zamestnavateli (vyrobci nakladaku), ze se touto otazkou zabyva uz nejakych 20 let. Uz pristi rok prijde na trh popelarsky vuz na hybridni pohon (elektro pri rozjizdeni/brzdeni, spalovani od vyssich rychlosti), co spali mnohem min, je tichy, a kdyz jede pomalu tak nesmrdi. Ten uz je hotovy a za chvilku je na trhu. Ovsem pokud se vyvojarum technologii podari zrealizovat to co vymysleji ted, jakoze asi jo (na toho hybrida taky nikdo jeste pred par lety neveril), pak by za takovych 30 let spalovani ropy mohlo patrit minulosti 8) A pak ze neexistuje evoluce :D Akorat ty cipy, ty to nezastavi...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od hugo »

Já bych to neviděl tak černě. Propojení čehokoliv s nervovou soustavou člověka bude ještě asi dlouho fantazie.

Čipovaní za učelem sledování docházky, atd. přijde určitě dřív, ale s tím asi nikdo nic neudělá (jedině jít mezi křováky).
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: evoluce

Příspěvek od Fiona »

To cipovani je dost v rozporu s lidskymi pravy, z cehoz myslim ze muze vyplyvat prognoza, kde a jak by se to mohlo ujmout. O nejakem plosnem zavedeni v zapadnim svete to asi nebude, vzdyt ani policajti nesmi nikomu odebrat krev proti jeho vuli atd... Mozna by si na tom tematu smlsly odbory a politicke strany pred volbama, protoze proti povinne implanataci cipu se bude branit hodne velka vetsina lidi, ale tim to v nasich koncinach nejspis hasne.

Horsi uz to bude s Cinou...

Ona zas vyhoda principu cipu je v tom, ze se daji umistit temer do cehokoliv, takze neni problem nosit pri sobe cipa v pracovni dobe, a odlozit ho ve volnem case, tudiz neni vubec nutne mit je pod kuzi... Neco jako takove ty karty, co se dneska pouzivaji na otevirani ruznych dveri v arealu podniku, podle toho kdo a kam ma pristup, automaticky registrujou i cas apod... Ja ji jeste navic pouzivam jako legitimaci treba na poste, ve skole u zkousek apod, protoze i kdyz je to defacto jen klic, ma to fotku, hlavni osobni udaje, zamestnavatele...proste neco co mistnim prijde jasne a jednoznacne, coz uz se neda rict o ceske obcance. V te se nevyznaji, neodpovida jejich normam, tudiz nemam sanci si na ni vybrat ani rekomando na poste :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od Standa K. »

milá fiono, tvrdím, že to půjde úplně bez nátlaku...

viz strach matek ze ztracení dětí (náramek či kartu nosit nebudou nebo můžou ztratit)
- a co senioři-Alzhaimři ? (náramek či kaartu nosit nebudou nebo můžou ztratit)
- "jé to je báječné, stačí mi jen pomyslet že už nechci koukat na Novu a televize se sama přepne na Primu, no není to báječné ??"
- živelné pohromy, závaly - "pípejte" a my vás najdem !
- člověk se dostává na samou hranici možností mozku atd. v pojmutí kvanta informací nutných např. k práci či studiu - stačí zakoupit čip a kolegy v práci převálcujete a zaměstnavatelé se o vás porvou !!
atd. atd.
- kdo by se otravoval s nějakým náramkem či kartou (sprchování, opalování...)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od Standa K. »

pokud si vzpomínál, četl jsem už i o :
- jeden vědec-šílenec do moderních technologií nosí čip pod kůží
- pár lidí v obavě z terorismu ho v Americe už taky má v sobě
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od Seraf »

Standa K. píše:milá fiono, tvrdím, že to půjde úplně bez nátlaku...

viz strach matek ze ztracení dětí (náramek či kartu nosit nebudou nebo můžou ztratit)
- a co senioři-Alzhaimři ? (náramek či kaartu nosit nebudou nebo můžou ztratit)
- "jé to je báječné, stačí mi jen pomyslet že už nechci koukat na Novu a televize se sama přepne na Primu, no není to báječné ??"
- živelné pohromy, závaly - "pípejte" a my vás najdem !
- člověk se dostává na samou hranici možností mozku atd. v pojmutí kvanta informací nutných např. k práci či studiu - stačí zakoupit čip a kolegy v práci převálcujete a zaměstnavatelé se o vás porvou !!
atd. atd.
- kdo by se otravoval s nějakým náramkem či kartou (sprchování, opalování...)
Třebas je(vládu) tohle nenapadlo, a ted si řeknou, to nejni vůbec špatnej nápad:)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: evoluce

Příspěvek od 800914 »

:idea: http://aktualne.centrum.sk/veda-a-techn ... id=1159397" onclick="window.open(this.href);return false;
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od Standa K. »

800914 píše::idea: http://aktualne.centrum.sk/veda-a-techn ... id=1159397" onclick="window.open(this.href);return false;
to sedí...

člověk začal papkat pečené maso, začal se mu zvětšovat mozek a dostával inteligenci... je otázka je-li toto terno... největší "mozky" světa byli většinou napůl šílenci, nesnesitelní v soukromém životě atd.

a mojí oblíbení Bulgáry - 95% z nich bylo negramotných a i zbytek používal toto umění jen velmi nerad a zřídka...

už sa těším na to sladké mozkoprázdnění... :D
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: evoluce

Příspěvek od Selma »

http://www.tyden.cz/rubriky/veda-a-tech" onclick="window.open(this.href);return false; ... 67635.html

Lidský genom se podle vědců v průběhu života mění

Lidský genom se v průběhu života jedince mění podle životního prostředí, v němž se člověk hybuje, a také podle toho, jak se stravuje. To by vysvětlovalo vznik takových závažných onemocnění, jako je rakovina v průběhu stárnutí. Vyplývá to z výzkumu zveřejněného dnes odborným časopisem Journal of the American Medical Association.
Výzkumníci z univerzity Johnse Hopkinse v americkém státě Maryland zjistili nejen, že epigenetické stopy na DNA se proměňují v průběhu života, ale také že rozsah těchto změn je stejný u příslušníků jedné rodiny.
Epigenetika se zabývá změnou chování genů a také tím, jak se geny mění následkem chování lidí. Sleduje mechanismus umožňující buňkám udržovat integritu genomu.
"Začínáme zjišťovat, že epigenetika je v lůně moderní medicíny, protože k epigenetickým změnám může na rozdíl od sekvencí DNA, které jsou v každé buňce stejné, docházet pod vlivem stravovacího režimu nebo při vystavení faktorům životního prostředí," uvedl Andrew Feinberg, profesor molekulární biologie a genetiky na lékařské fakultě univerzity Johnse Hopkinse. Podle něj by epigenetika mohla mít vliv na léčení nemocí, jako jsou cukrovka, autismus nebo rakovina.
Vědci provedli analýzu vzorků DNA zhruba 600 lidí, a to nejprve z roku 1991 a poté z let 2002 až 2005. V třetině případů pak našli epigenetické změny. Ty by mohly být i dědičné, což by vysvětlovalo, proč jsou některé rodiny více postihovány nemocemi než jiné.

Uf, tak to se mi ulevilo. Teď už mám vědecky potvrzeno, že nemusím dělat rodině všežravce, ale můžu si být čím chci :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: evoluce

Příspěvek od Sluníčko »

:D
Jozefina
Příspěvky: 16
Registrován: stř čer 25, 2008 19:33

Re: evoluce

Příspěvek od Jozefina »

Ahojte,
zamilovaná právě do TEORIE MOŘSKÉ OPICE, musím ji vložit i sem, tuhle je k nalezení:

http://groups.google.com/group/stinstromu-net" onclick="window.open(this.href);return false;

... přechodné stadium jsem momentálně vymyslela sama - nejspíš to byla mořská panna :-) nebo nebyla? .... a o čem by pak ale byla pohádka (mýtus) o Malé mořské víle či o Rusalce? :-) To on (princ) už žil na břehu (možná evoluční chyba :-) ... a ona chudinka ještě neměla nožičky a zabouchla se trochu mimo svůj druh ... to se to pak blbě dělají krůčky, když máte místo nožiček něco jako rybí ocas :-) Bylo nebylo???
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: evoluce

Příspěvek od Fiona »

Morska panna patri do rise fantazie. Vsechny rusalky jsou jak znamo nymfomanky. Ale tak me napada, ze mozna ta teorie s tim jak cloveku vyrostl mozek kdyz zacal jist maso (co uz taky cekat za teorii od poziracu sunky) je dost lehce prekonatelna teorii, ze homo se stal sapiens kdyz se naucil plavat. Kdo vi, treba pozvolnym vyvojem dosla opice az tak daleko, ze se nejen telesnym tvarem a funkcemi, ale i rozumem zacala priblizovat delfinovi :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: evoluce

Příspěvek od dvdmchl »

Neni to fantazie. Tady je jedna ziva, koukej:
http://youtube.com/watch?v=Getofx5WnH8&feature=related" onclick="window.open(this.href);return false;

a tady jedna mrtva:
http://youtube.com/watch?v=JopOhh5SuTE" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) dvdmchl dne pon čer 30, 2008 17:56, celkem upraveno 1 x.
Jozefina
Příspěvky: 16
Registrován: stř čer 25, 2008 19:33

Re: evoluce

Příspěvek od Jozefina »

:-) Mytologie je myslím důležitá součást naší kultury a možná :-) vypovídá mnohem víc než si myslíme. A existují mýty o delfíních lidech a existují víry, že člověk a delfín měli společné předky... možné je všechno
Jozefina
Příspěvky: 16
Registrován: stř čer 25, 2008 19:33

Re: evoluce

Příspěvek od Jozefina »

:-) a podle vás je jako člověk sapiens? Zlatý voči :-)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: evoluce

Příspěvek od Fiona »

dvdmchl píše:Tady je jedna ziva, koukej... a tady jedna mrtva
Ty jses proste klasik :) Mam obavy ze mi bude zabanovan pristup na forum, zrovna presel okolo sef tise jako duch, a asi je mu jasne ze z vyvoje na mezinarodnim trhu se tu netlemim :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: evoluce

Příspěvek od Fiona »

Jozefina píše::-) ... a existují víry, že člověk a delfín měli společné předky... možné je všechno
No to je fakt :) A jak tak koukam na ty morske panny, kdovi jestli jen ty predky, tohle spis vypada na potomky... Docela by bylo zajimave mit nejake informace o jejich DNA, poctu chromozomu a tak, treba jsme nakonec jeste kompatibilni >:-) Jenom mi porad nejde do hlavy, proc furt vsichni mluvi jen o morskych pannach, vzdyt prece v ramci toho druhu musi existovat i samci. Takovy morsky junak, toho bych docela rada potkala :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od Advid »

Nerad vám kazím zábavu, ale ta mrtvá je výtvor nějakého umělce.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: evoluce

Příspěvek od Fiona »

No to tahleta ziva nejspis taky :)

http://youtube.com/watch?v=sHMUyYQue5Y&feature=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Coz ale nevylucuje, ze podobna sukynka by se dala pomerne jednoduse zhotovit, a v ni by se pak dalo OPRAVDU plavat, tim spravnym rybim pohybem >:-) Treba by se tim dalo napomoct evoluci, trosku posunout geny nekam smerem k delfinum, a dale predat vyslechtene geny 8)

No a kdyby ne, tak aspon na dovolene udelat zjeveni par surfarum m:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Jozefina
Příspěvky: 16
Registrován: stř čer 25, 2008 19:33

Re: evoluce

Příspěvek od Jozefina »

Ahoj Fiono :-) dobrá otázka na ty chlapy ... dotahla jsem z knihovny knížku nějakého oceánografa: Richard Ellis: Mořské příšery
.... je tam kapitola: Mořské panny a mořské krávy ... což :-) tedy nevím, proč je dal zrovna dohromady...
No - zatím jsem tím jen listovala a celá knížka tak nějak operuje s tím, že námořníci zahlédli ochechule (sirény) a viděli v nich ty panny (asi se má za to - že byli buď ožralí anebo blouznili hlady a tak :-) ... Jenomže, když si čtu v té kapitle ta dávná svědectví lidí ... tak tedy nevím, jestli se to fakt dá takhle jednodušše shodit .... já to nemám načtený, tak jen namátkou:
" Učený bergenský biskup Pontoppidan byl znám svým zájmem o mořské hady, ale byl také věrným přívržencem mořských panen. Ve svém díle Přírodopis Norska napsal: Mezi mořskými příšerami, které se vyskytují a jsou často i viděny v Severním moři, se nejvíce vyjímají mořští muži (Havmanden) a ženské protějšky jsou nazývány mořské panny (Hav-fruen)." Zatímco mnoho zpráv zamítl jako "jalové báchorky", vyprávěl o stovkách lidí z bergenské diecéze, kteří viděli mořské panny, a že dokonce roku 1723 tři dánští převozníci viděli starého muže s krátkým černým plnovousem, jak se potápěl pod hladinou ukazuje vztyčený rybí ocas."
.... a takových popisů je tam víc ... tak kdo ví, ony přece jen ty ochechule moc jako krásná ženská s dlouhými vlasy či jako chlap s vousama - nevypadaj. Krom toho, že někdy měly krásně zpívat.
A pak se tam objevuje, že pověst o stvoření, jež je napůl člověk a napůl ryba se datuje již z doby asi 5000 let před Kristem.
Ale těch pověstí je zřejmě mnohem víc - o mořských lidech či o lidech převtělujících se v delfíny a naopak.... tak že by bylo nejlepší jíst chaluhy? Nebo námořníky?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: evoluce

Příspěvek od Advid »

No já bych řekl, že i kdyby nějaké evolučné stádium mezi rybami a lidmi bylo, tak by nepřipomínalo mořskou panu nebo panice. :-) Rozhodně by to nebylo do pasu čistě člověk a od pasu dolů čistě ryba. Spíš něco jako člověk s ploutvama nebo tak.
Naposledy upravil(a) Advid dne úte črc 01, 2008 16:32, celkem upraveno 1 x.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: evoluce

Příspěvek od Sluníčko »

já na mořské lidi věřím :) že byli (jsou?) jako věřím na víly, skřítky a anděly(že jsou)
:D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: evoluce

Příspěvek od Fiona »

:D
Jeje, no tak to kdyz jsou v Bergenu, tak to tady budou taky. Akorat to asi bude chtit zabrousit mimo trasy lodi... Ale urcite jsou zvedavi na lidi, a tady okolo je navic i idealni dno, skaly ale melcina, vsude pokryte rasami, takova hezka zahradka tam pod vodou >:-) Ale vzhledem k tomu jak casto byvaji videni, asi moc nestojej o kontakt s clovekem, ne ze bych se tomu jako divila...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Jozefina
Příspěvky: 16
Registrován: stř čer 25, 2008 19:33

Re: evoluce

Příspěvek od Jozefina »

Ahojte,
já se bojim, že jestli doopravdy byli (a bůhví jak vypadali, to je fakt Advide), tak už asi spíš vyhynuli (ta svědectví tady koukám -zdají se být zachycována asi jen tak do 18. stol., pak jakoby se přesunuli spíš jen už do světa umění) ... Tak ale stejně Fiono prosim dobře koukej ... Tobě by se ukázat mohli, když jsi takovej vodomil ... a :-) já se zas ozvu až to o nich pořádně načtu. m:-)
Jozefina
Příspěvky: 16
Registrován: stř čer 25, 2008 19:33

Re: evoluce

Příspěvek od Jozefina »

Sluníčko píše:já na mořské lidi věřím :) že byli (jsou?) jako věřím na víly, skřítky a anděly(že jsou)
:D
Ahoj Sluníčko, to já taky - jenže to v nějaké té nehmotné rovině - kdekdo je viděl, tak si taky myslím, že nějak (ať už jsou čím jsou) existujou - jenže bez hmotných těl. Ale pokud jde o ty mořské lidičky - tak si tu blbnu zrovna s představou, že mohli existovat i běžně - v hmotných tělech. :mrgreen:
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: evoluce

Příspěvek od minsc »

No pokud je údajně nevyšší příležitost vzniku života na neutronové hvězdě, pak už je možné vše...
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: evoluce

Příspěvek od Sluníčko »

Jozefina píše:
Sluníčko píše:já na mořské lidi věřím :) že byli (jsou?) jako věřím na víly, skřítky a anděly(že jsou)
:D
Ahoj Sluníčko, to já taky - jenže to v nějaké té nehmotné rovině - kdekdo je viděl, tak si taky myslím, že nějak (ať už jsou čím jsou) existujou - jenže bez hmotných těl. Ale pokud jde o ty mořské lidičky - tak si tu blbnu zrovna s představou, že mohli existovat i běžně - v hmotných tělech. :mrgreen:
jo to je fakt, že já věřím na ta nehmotná :) ....nad hmotnými u mořských lidiček jsem se ještě nazamýšlela, o tom moc nevím, takže jsem to ani neprociťovala, jak to cítím a ani je nezažila.... :D
Odpovědět