ach, ti masožrouti...

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

midsummer píše:Možná nebylo. Možná bys to řácky schytal těma plnýma nákupníma taškama. :? Kdepak, nevyžádaných rad a poučení neposkytovati. :wink:
Taky pravda. Účinek, ovšem nevítaný. :oops:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od RadkaS »

dvdmchl píše: Tak tak. Ještě jako vegetarián jsem razil myšlenku: "Jím všechno co dokážu zabít.". V podstatě ani teď nemám důvod to moc měnit. Já mám s představou zabití třeba králíka morální problém. Pokud ho jiný člověk nemá, má imho plné právo králíka konzumovat.
No, jestli ma plne pravo, o tom by se dalo polemizovat. Skoda, ze chudak kralik (obet) se k tomu vyjadrit nemuze... . :? . To si rovnou muzeme rict, muzu zabit kazdeho, u koho mi to nedela problem. Takze pokud vrah nema problem s tim, ze zabije nekoho dalsiho (dite, matku, stryce, anonymniho cloveka), ma na to plne pravo....? No, nevim, teoreticky ano, nema vycitky svedomi, svedomi mu rika, ze je to vpohode, takze on vlastne proti sobe nejde.... . Prakticky je to spis tak, jak si posune spolecnost miru tolerance. To by pak mel nasilnik i plne pravo na znasilneni dalsich, protoze on je se svedomim vpohode. Takze osobne si myslim, ze by meli byt tazany obe strany, aby to bylo v poradku. Zeptat se vykonavatele (cehokoliv), zda s tim jeho svedomi je srovnano a zda s tim nema problem, ale take by se k tomu mela vyjadrit obet, zda ji to nijak neomezuje, pokud bude zabita, pripadne snezena ci znasilnena... Matne si pamatuju pribeh, kdy chtel byt clovek snezen dalsim clovekem.
Jasne, ze to, co tu pisu, je utopie, ale tak nejak mi to s tim spojenim "ma plne pravo" bez ohledu na pocity obeti nesedi.... .
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od bstrd »

Panda píše:V tom je docela pravdy - nevadilo by mi když si někdo zvíře chová na jídlo, pak si ho zabije a sní, ale vadí když zvířata trpí ve velkochovu a pak si jejich maso kupují lidé jako nějakou surovinu o které si myslí že se snad vyrábí nějak průmyslově, nepřemýšlejí o původu, sami by přitom nezabili ani mouchu.
-ja som kedysi razil nazor, ze clovek ma moralne pravo zjest zvera, ked ho ulovi za ferovych podmienok, cize pride do lesa, vyzlecie sa do naha a za pomoci vlastnych svalov a zmyslov dostane zajaca, srnku alebo divu svinu :mrgreen:
Panda píše:Vsuvka mimo běžící téma:

Potkal jsem teď venku 2 paní, belhaly se po rovince, věk tak 50, jedna nadmíru obézní, 2 plné nákupní tašky (samo ne-ovozelu), druhá s francouzskými holemi a pochroumanými kyčlemi. Podle rozhovoru byly super odbornice na všemožné léky, latinské názvy jen sršely. Nepřipadalo mi že by jim tato znalost nějak pomáhala ke zdraví. Až by měl člověk chuť se zastavit a udělat jim malou přednášku - nevědět jistě že by to bylo bez účinku.
-ja mam tiez veselu prihodu, snazim sa neuzivat vytahu a radsej chodit po schodoch, minule ma jedna pani z panelaku sledovala a poznamenala, ze to ona by teda nemohla, keby vraj nefungoval vytah tak radsej pojde prespat k dcere do ruzinova...to je busom z petrzalky minimalne pol hodiny...
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od RadkaS »

Sitar píše:Trochu se ale dostáváme od původní polemiky. Dvd tvrdí, že si každý může jíst na co má chuť a co mu dělá dobře, je to tak? Já tvrdím, že je to pravda do té chvíle, pokud tím netrpí jiná inteligentní bytost na naší nejbližší úrovni (tedy zvíře).
Myslim, ze to bude tak nejak, jak pise, Sitar. Delej si co chces, ale jen tak, aby jsi neublizoval dalsim bytostem.

Do uzkych se dostavam tim, ze si nedokazu poradit s tim, jak neublizovat hmyzu, kdyz chodim, jezdim po zemi a urcite zaslapu spoustu bloucku, urcite zabiju komara, kdyz me chce kousnout, i to kliste nemilosrdne nicim a pote, co mi slimaci znicili vsechnu urodu, co jsem obhospodarovala a venovala se ji, tak jsem se nakonec snizila k tomu, zacit likvidovat i ty. Vzhledem k tomu, ze jsou to slimaci privezene z jine zeme, ze Spanelska, nemaji tady prirozeneho nepritele, je mi jasne, ze pokud nezasahnu sama, muzu se s urodou rozloucit navzdy.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od RadkaS »

bstrd píše:
-ja som kedysi razil nazor, ze clovek ma moralne pravo zjest zvera, ked ho ulovi za ferovych podmienok, cize pride do lesa, vyzlecie sa do naha a za pomoci vlastnych svalov a zmyslov dostane zajaca, srnku alebo divu svinu :mrgreen:
Tak to je hodne dobry :P !
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od RadkaS »

bstrd píše:
-ja mam tiez veselu prihodu, snazim sa neuzivat vytahu a radsej chodit po schodoch, minule ma jedna pani z panelaku sledovala a poznamenala, ze to ona by teda nemohla, keby vraj nefungoval vytah tak radsej pojde prespat k dcere do ruzinova...to je busom z petrzalky minimalne pol hodiny...
:P :P :P a tohle snad jeste lepsi!
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od bstrd »

RadkaS píše: Do uzkych se dostavam tim, ze si nedokazu poradit s tim, jak neublizovat hmyzu, kdyz chodim, jezdim po zemi a urcite zaslapu spoustu bloucku, urcite zabiju komara, kdyz me chce kousnout, i to kliste nemilosrdne nicim a pote, co mi slimaci znicili vsechnu urodu, co jsem obhospodarovala a venovala se ji, tak jsem se nakonec snizila k tomu, zacit likvidovat i ty. Vzhledem k tomu, ze jsou to slimaci privezene z jine zeme, ze Spanelska, nemaji tady prirozeneho nepritele, je mi jasne, ze pokud nezasahnu sama, muzu se s urodou rozloucit navzdy.
-utociaci a otravny hmyz zabijem jednou ranou (vacsinou), nechovam ho predtym dlhu dobu v stresujucich nelhumannych podmienkach, necpem ho nechutnym chemickym svinstvom, neodoberam mu mladata ani vajicka...to je podla mna dost rozdiel
I gotta ruin my life on my own
dvdmchl

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dvdmchl »

No, jestli ma plne pravo, o tom by se dalo polemizovat. Skoda, ze chudak kralik (obet) se k tomu vyjadrit nemuze... . :? .
Špenát se taky nemůže vyjádřit a taky je to živej tvor. Moje teorie "Jím vše co dokážu zabít." Obsahuje i rostliny. Je dobré se uvědomit, že nejenom jídlem, ale i každým nádechem zabíjíme tisíce organismů.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

Někteří dokonce nelítostně zabíjejí i ty malé chudáčky spirochetky borrelia a to je ani nechtějí jíst. Místo aby jim poskytli útočiště a ochranu. :(
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od kveta »

Monciina píše:Jsem se uklikla a smazalo se mi celý psaní... Nemam už sílu ani čas to psát znovu, tak jenom vložím odkaz tam, kde jsem byla na tý individuálce. Ony ty konstelace prý fungují, i když si je doma člověk načmárá na papír... Píšou o tom hodně holky v diskuzi na baby-cafe.cz Jestli budeš chtít, najdu Ti tu konkrétní diskuzi, hodně mi pomohly, holčiny šikovný :)

http://www.idea-seminare.cz/ - tady jsem byla
mila monciino,

diky moc za novy a zajimavy info. ted uz to asi chapu, je to jiny druh konstalaci, ne, rodine?

ja jsem zatim o konstalacich moc necetla, jen jsem potkala cloveka, ktery rodine konstalace dela, projevila jsem zajem, zucastnila se a jak uz jsem psala, moc mi to pomohlo a jsem unesena. cist si o konstalacich planuju az se prestehuju do tropu, melo by to byt koncem roku.

o tu diskusi na baby-cafe zajem mam.

posilam slunicko
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Monciina »

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... forum&f=41

Květi, je tam přímo diskuze o rodinných konstelacích, ale v Duchařině se to taky probírá, ale už je tam moc stránek a nenašla jsem to. Jestli se Ti chce hledat, určitě to bude až někdy po stránce 300.
Nebo ještě lepší bude, když jim tam napíšeš, co by Tě zajímalo, holky jsou moc milý a vždycky se snaží poradit i náhodným kolemjdoucím :)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

dvdmchl píše:Já nijak nezpochybňuju, že bychom neměli jíst maso. Ale ani to nechci brát nijak dogmaticky. Protože existuje spousta možností kdy jíst maso může být naprosto v pořádku.
Klidně bych to dogmaticky bral, poněvadž v běžném životě bězného člověka se žádná takováto situace prakticky nevyskytuje.
dvdmchl píše:Špenát se taky nemůže vyjádřit a taky je to živej tvor. Moje teorie "Jím vše co dokážu zabít." Obsahuje i rostliny. Je dobré se uvědomit, že nejenom jídlem, ale i každým nádechem zabíjíme tisíce organismů.
Každý živý, zdravý, svobodný a inteligentní tvor, kterého znám, se v případě ohrožení jeho života vyjádřit dokáže. Třeba křikem, řevem, útěkem a podobně. Když trhám a jím špenát, nic podobného neregistruji.

Nádechem zabíjíme mikroorganismy, přesněji řečeno. Tyto mikroorganismy z nějakého důvodu ve vzduchu chtějí být (pokud se to tak dá říci) a vůbec, to se přece nedá s něčím, co nedobrovolně lehává na talíře slabších jedinců lidské rasy, srovnávat.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

dvdmchl píše:Ještě jako vegetarián jsem razil myšlenku: "Jím všechno co dokážu zabít.". V podstatě ani teď nemám důvod to moc měnit. Já mám s představou zabití třeba králíka morální problém. Pokud ho jiný člověk nemá, má imho plné právo králíka konzumovat.
Pokud jiný člověk nemá problém zabít jiného člověka, má plné právo ho konzumovat?
Panda píše:V tom je docela pravdy - nevadilo by mi když si někdo zvíře chová na jídlo, pak si ho zabije a sní, ale vadí když zvířata trpí ve velkochovu a pak si jejich maso kupují lidé jako nějakou surovinu o které si myslí že se snad vyrábí nějak průmyslově, nepřemýšlejí o původu, sami by přitom nezabili ani mouchu.
Kdyby si někdo choval člověka na jídlo, pak by ho zabil a snědl, by Ti taky nevadilo?
bstrd píše:ja som kedysi razil nazor, ze clovek ma moralne pravo zjest zvera, ked ho ulovi za ferovych podmienok, cize pride do lesa, vyzlecie sa do naha a za pomoci vlastnych svalov a zmyslov dostane zajaca, srnku alebo divu svinu :mrgreen:
Asi tušíš, na co se chci zeptat, že? ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

je tezke presvedcit fanaticke bojovniky za jediny spravny pohled na svet s cernobilym videnim.
respektuji jejich nazory, ale mam pocit ze dane veci casto mnohem vic uskodi nez naopak
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

Sitar píše:...Kdyby si někdo choval člověka na jídlo, pak by ho zabil a snědl, by Ti taky nevadilo?...
A co kočku na chov? Je jakási vžitá představa, které tvory je přiměřené zabíjet a jíst - u nás se považuje za normální chovat a sníst prase nebo krávu, ale kdyby někdo choval a jedl psy a kočky, tak by se lidi přinejmenším velmi pohoršovali (a za chov a jezení lidí i trestali). U jiných národů jsou ty konvence jiné a jí se jiná zvířata. Takže je vidět že ten rozdíl mezi těmi tvory není obecně daný (např. jejich inteligencí), ale je to jen zažitý zvyk. Zřejmě by tedy byl možný stav kdy je zažitá představa, že žádní živí tvorové se nejí. Nebo v čem je ten rozdíl, že některé tvory se považuje za normální jíst a jiné ne?
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

mozna by stalo za to vykrocit z prahy nekam mezi chovatele domacich zvirat.
vetsina z nich ma k chovanym zviratum pekny vztah a zvirata proziji stastny zivot a to, ze lidem po smrti poslouzi jako potrava je mozno brat jako naplneni tohoto zivota. Velkochovy jsou samozrejme jina kategorie.
v prirode to chodi podobne a umira se tam mnohem krutejsim a bolestnejsim zpusobem. kdo videl jak kocicka zabiji mysicku...
a co kdyby fanatici typu sitara ze dne na den presvedcili svet a vsichni by prestali jist maso? Co se stane s hospodarskymi zviraty? kdo je bude chovat a proc? Co bude se vsemi alternativnimi zemedelci, kteri se snazi o trvale udrzitelny zivot a pro zvirata, ktere zabijeji delaji tisickrat vic nez akademicti pseudoochranci.
Kdo chce jist maso at ho ji a srovna si to sam se sebou.
A naopak
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

Panda píše:
Sitar píše:...Kdyby si někdo choval člověka na jídlo, pak by ho zabil a snědl, by Ti taky nevadilo?...
A co kočku na chov? Je jakási vžitá představa, které tvory je přiměřené zabíjet a jíst - u nás se považuje za normální chovat a sníst prase nebo krávu, ale kdyby někdo choval a jedl psy a kočky, tak by se lidi přinejmenším velmi pohoršovali (a za chov a jezení lidí i trestali). U jiných národů jsou ty konvence jiné a jí se jiná zvířata. Takže je vidět že ten rozdíl mezi těmi tvory není obecně daný (např. jejich inteligencí), ale je to jen zažitý zvyk. Zřejmě by tedy byl možný stav kdy je zažitá představa, že žádní živí tvorové se nejí. Nebo v čem je ten rozdíl, že některé tvory se považuje za normální jíst a jiné ne?
myslim ze je to jenom konvence a trochu pokrytectvi.
tedy pokud bychom brali jako kriterium inteligenci, napr. prase je mozna podobne inteligentni jako pes a kocka a urcite je chytrejsi nez kun.
alespon podle toho co jsem o nich cetl, zadne seriozni argumenty neznam
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od mira »

Maso nejím především z důvodu obavy o své
zdraví, vím, že mi to nesvědčí a těm, kteří ho
jedí vyčítám to, že si stěžují na své neduhy,
když se vlivem toho projeví a nadužívání "péče zdravotnictví",
které zatěžuje státní prostředky, co by mohly sloužit
jiným věcem. Smysluplněji.
Ale že někdo je ochoten v dospělém věku a v dosahu informací,
podporovat svou poptávkou jatka kvůli chutím, ať zhyne v bolestech,
je mi to u gluteus maximus. Zaslouží si podobné utrpení,
jako tvor, jenž skončil na jeho umaštěném talíři a moje
slza neukápne na jeho hrobě.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

balada píše:je tezke presvedcit fanaticke bojovniky za jediny spravny pohled na svet s cernobilym videnim.
respektuji jejich nazory, ale mam pocit ze dane veci casto mnohem vic uskodi nez naopak
Nepotřebuji o ničem přesvědčovat, mám v tom jasno. Jak Ty to máš prosím s masem, lovče fanatiků?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Michal S. »

Sitar píše:
balada píše:je tezke presvedcit fanaticke bojovniky za jediny spravny pohled na svet s cernobilym videnim.
respektuji jejich nazory, ale mam pocit ze dane veci casto mnohem vic uskodi nez naopak
Nepotřebuji o ničem přesvědčovat, mám v tom jasno. Jak Ty to máš prosím s masem, lovče fanatiků?
...neboť skrze naše skutky jsme odměňováni,
tím, že odpouštíme, je nám odpuštěno, :idea:
skonem našeho já rodíme se k životu věčnému...
(sv. František z Asisi)

Nepovažuju se za křesťana, ale asi je dobré připomínat nadčasové myšlenky tohoto mírumilovného člověka z 12.stol. i na tomto jedinečném fóru.
Good luck a jen pozitivní emoce :P :D :)
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

Sitar píše:
balada píše:je tezke presvedcit fanaticke bojovniky za jediny spravny pohled na svet s cernobilym videnim.
respektuji jejich nazory, ale mam pocit ze dane veci casto mnohem vic uskodi nez naopak
Nepotřebuji o ničem přesvědčovat, mám v tom jasno. Jak Ty to máš prosím s masem, lovče fanatiků?
maso nejim
zvirata nezabijim
fanatiky nelovim
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

balada píše:
Sitar píše:
balada píše:je tezke presvedcit fanaticke bojovniky za jediny spravny pohled na svet s cernobilym videnim.
respektuji jejich nazory, ale mam pocit ze dane veci casto mnohem vic uskodi nez naopak
Nepotřebuji o ničem přesvědčovat, mám v tom jasno. Jak Ty to máš prosím s masem, lovče fanatiků?
maso nejim
zvirata nezabijim
fanatiky nelovim
To jsem rád. Tedy se snažíš o jakousi objektivitu, či jak to říci? O pochopení, o přijetí nebo o co vlastně?
balada píše:mozna by stalo za to vykrocit z prahy nekam mezi chovatele domacich zvirat.
vetsina z nich ma k chovanym zviratum pekny vztah a zvirata proziji stastny zivot a to, ze lidem po smrti poslouzi jako potrava je mozno brat jako naplneni tohoto zivota. Velkochovy jsou samozrejme jina kategorie.
v prirode to chodi podobne a umira se tam mnohem krutejsim a bolestnejsim zpusobem. kdo videl jak kocicka zabiji mysicku...
a co kdyby fanatici typu sitara ze dne na den presvedcili svet a vsichni by prestali jist maso? Co se stane s hospodarskymi zviraty? kdo je bude chovat a proc? Co bude se vsemi alternativnimi zemedelci, kteri se snazi o trvale udrzitelny zivot a pro zvirata, ktere zabijeji delaji tisickrat vic nez akademicti pseudoochranci.
Kdo chce jist maso at ho ji a srovna si to sam se sebou.
A naopak
Pěkným vztahem nazýváš to, že se o ně člověk stará jen proto, že je to k jeho prospěchu? Pochopil bych to v jiné době, dnes to pochopit neumím. Domácím chovem to začíná, velkochovy to končí.

Přírodu sem prosím netahej. Dnešní člověk má s přírodou už jen málo společného. Vidím to na sobě. A to jsem schopnej spát sám uprostřed lesa.

Pokud by všichni lidé přestali jíst maso, stalo by se to, že by chovatelé přestali chovat další zvířata a přeorientovali by se na rostlinnou výrobu, třeba.

Nevidím jediný důvod, proč by měl někdo jíst maso jenom proto, že chce.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

nesnazim se o nic
mam jen jiny nazor
neutocim na tebe,nechci te presvedcit
mozna mas pravdu
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dgm »

To je neco!!!
K prave probiranemu tematu http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek.phtml?id=646642
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

dgm píše:To je neco!!!
K prave probiranemu tematu http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek.phtml?id=646642
Fuj to je teda hloupost. Ještě zvýšení bezohlednosti a zas něco ve prospěch lidí. Modifikovat zvířata s konečným cílem aby se nestresovala z porážky a nevylučovaly se v jejich organismu látky které pak lidem na talíři kazí chuť. Hlavní utrpení přitom není z fyzické bolesti ale psychický stres, takže ve skutečnosti pro zvířata tohle nic neřeší.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

Rozdíl mezi námi a dravými zvířaty je v tom, že pro dravce je maso jedinou možnou potravou, mají k tomu uzpůsobený trávicí systém a na jiné stravě by asi nepřežili. U nás je to jiné, můžeme maso nahradit jinou stravou. Dravci ve volné přírodě loví především slabší tvory - to je přirozená regulace, výběr a posilování druhu. To že někdo chová zvíře na jídlo jsou úplně jiné podmínky, to nelze přirovnávat k podmínkám ve volné přírodě, takže se k dravcům přirovnávat nemůžeme - jim uděluje právo k zabíjení výběr druhu, ale my si chovem bereme toto právo sami.

Nepovažuje se za morální zabít a sníst jiného člověka. Je to forma civilizovanosti. Stejně tak se považuje za projev civilizovanosti netýrat jiné tvory. Většina lidí neumí zabít zvíře spíše z důvodů psychických než technických. Proto to přenechávají řezníkům. Co nám braní v tom abychom řezníkům přenechávali i chov a zabíjení lidí (nebo psů a koček) na jídlo? Kde je ta hranice kdy nám to připadá v pořádku a kdy ne? Lidem vadí projevy rasismu, kdy člověk hruběji osloví jiného člověka kvůli jeho rase, ale nevadí jim zabíjení jiných tvorů. Žeby vyřčené slovo bylo větší zlo než zabití? Známkou rostoucí civilizovanosti by mělo být nejen nezabíjení lidí a netýrání zvířat, ale i nezabíjení jiných tvorů - protože pro nás maso není nutný předpoklad k přežití, můžeme si vystačit i s jinou stravou, takže by to měla být naše povinnost. Proto bychom neměli považovat za nesprávné když někdo zabije člověka a odsouhlasovat že je v pořádku když někdo zabije zvíře. Je to také jakoby firma rasismu říct "Ty jsi kráva a proto je v pořádku tě zabít a sníst", mohli bychom pak říct "Ty jsi křovák, necivilizovaná rasa, proto tě můžeme zabíjet a jíst". Navíc - ani nám takové právo zabíjet pro jídlo nebylo dáno přírodou, ale dali jsme si ho sami.

Můžeme si představit obrácenou situaci - že by nás chovala nějaká "vyšší" forma inteligence, ufouni, na jídlo. Asi by to byl námět pro hororový film a vůbec by se nám to nelíbilo. Asi by se hrdá matka nechlubila "Syna si vzali na chov, jsou tam na něj velmi hodní a mají ho rádi. Až dosáhne nejlepšího věku 35 let tak ho zabijou a snědí. Bude mít šťastný život, přinese hostitelům užitek a bude rád že se nebude muset dožívat přirozeného stáří.". Byli bychom s tím smířeni že jsme pro jinou životní formu potravou? Nebo bychom si říkali - co jim dává právo nás chovat a jíst?
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

to jasny nazor a v mnoha ohledech s nim souhlasim.
to proti cemu se tady vymezuji je jeho vnucovani lidem s nazorem jinym.
ja osobne vedome nezabijim ani komary a poustim zpatky do prirody i klistata ktere vytahuji opatrne abych je nezabil. me okoli me ma za blazna a ja se snazim jim sve "spravne" nazory necpat a neonanovat nad svou ušlechtilosti
mnozi z vas dosli na sve ceste k takove urovni vedomi ze si uvedomujete ze jist maso je problematicke a dokazete se ho zrict. odstraneni nebo zmirneni utrpeni hospodarskych i jinych zvirat je pmn zasluzna a humanni cinnost a vsech kdo to dokazi zmenit si vazim a respektuju je.
odsuzovanim a utocenim na lidi kteri to vidi jinak a jedi maso se snizujeme na uroven buranu ktere z nejakeho duvodu (a je jedno z jakeho - vzdy je to ten "JEDINY SPRAVNY") znervoznuji a rozciluji vegetariani, vitariani... a ruznymi zpusoby na ne utoci a vysmivaji se jim. jiste to znate
toto jednani je zarodkem vsech moznych rasismu xenofobii diskriminaci netolerance...
nejake prislovi pravi ze cesta do pekla je dlazdena dobrymi umysly nebo tak nejak
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od mira »

Víc nevhodných poznámek snáší vegeta-vita-rián
od všejedlíků, dle mé zkušenosti. Masaři jsou v převaze.
Teď už jen za mými zády, protože nejsem ten typ,
co si nechá dělat na hlavu, ale obejde se to bez
konfliktů. Je to většinou sranda. :mrgreen:
ušlechtilost mne povznáší, ale v mezích
slušnosti. :roll:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od RadkaS »

Panda píše:Rozdíl mezi námi a dravými zvířaty je v tom, že pro dravce je maso jedinou možnou potravou, mají k tomu uzpůsobený trávicí systém a na jiné stravě by asi nepřežili. U nás je to jiné, můžeme maso nahradit jinou stravou. Dravci ve volné přírodě loví především slabší tvory - to je přirozená regulace, výběr a posilování druhu. To že někdo chová zvíře na jídlo jsou úplně jiné podmínky, to nelze přirovnávat k podmínkám ve volné přírodě, takže se k dravcům přirovnávat nemůžeme - jim uděluje právo k zabíjení výběr druhu, ale my si chovem bereme toto právo sami.

Nepovažuje se za morální zabít a sníst jiného člověka. Je to forma civilizovanosti. Stejně tak se považuje za projev civilizovanosti netýrat jiné tvory. Většina lidí neumí zabít zvíře spíše z důvodů psychických než technických. Proto to přenechávají řezníkům. Co nám braní v tom abychom řezníkům přenechávali i chov a zabíjení lidí (nebo psů a koček) na jídlo? Kde je ta hranice kdy nám to připadá v pořádku a kdy ne? Lidem vadí projevy rasismu, kdy člověk hruběji osloví jiného člověka kvůli jeho rase, ale nevadí jim zabíjení jiných tvorů. Žeby vyřčené slovo bylo větší zlo než zabití? Známkou rostoucí civilizovanosti by mělo být nejen nezabíjení lidí a netýrání zvířat, ale i nezabíjení jiných tvorů - protože pro nás maso není nutný předpoklad k přežití, můžeme si vystačit i s jinou stravou, takže by to měla být naše povinnost. Proto bychom neměli považovat za nesprávné když někdo zabije člověka a odsouhlasovat že je v pořádku když někdo zabije zvíře. Je to také jakoby firma rasismu říct "Ty jsi kráva a proto je v pořádku tě zabít a sníst", mohli bychom pak říct "Ty jsi křovák, necivilizovaná rasa, proto tě můžeme zabíjet a jíst". Navíc - ani nám takové právo zabíjet pro jídlo nebylo dáno přírodou, ale dali jsme si ho sami.

Můžeme si představit obrácenou situaci - že by nás chovala nějaká "vyšší" forma inteligence, ufouni, na jídlo. Asi by to byl námět pro hororový film a vůbec by se nám to nelíbilo. Asi by se hrdá matka nechlubila "Syna si vzali na chov, jsou tam na něj velmi hodní a mají ho rádi. Až dosáhne nejlepšího věku 35 let tak ho zabijou a snědí. Bude mít šťastný život, přinese hostitelům užitek a bude rád že se nebude muset dožívat přirozeného stáří.". Byli bychom s tím smířeni že jsme pro jinou životní formu potravou? Nebo bychom si říkali - co jim dává právo nás chovat a jíst?
Napsal jsi to moc hezky
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od RadkaS »

balada píše:to jasny nazor a v mnoha ohledech s nim souhlasim.
to proti cemu se tady vymezuji je jeho vnucovani lidem s nazorem jinym.
ja osobne vedome nezabijim ani komary a poustim zpatky do prirody i klistata ktere vytahuji opatrne abych je nezabil. me okoli me ma za blazna a ja se snazim jim sve "spravne" nazory necpat a neonanovat nad svou ušlechtilosti
mnozi z vas dosli na sve ceste k takove urovni vedomi ze si uvedomujete ze jist maso je problematicke a dokazete se ho zrict. odstraneni nebo zmirneni utrpeni hospodarskych i jinych zvirat je pmn zasluzna a humanni cinnost a vsech kdo to dokazi zmenit si vazim a respektuju je.
odsuzovanim a utocenim na lidi kteri to vidi jinak a jedi maso se snizujeme na uroven buranu ktere z nejakeho duvodu (a je jedno z jakeho - vzdy je to ten "JEDINY SPRAVNY") znervoznuji a rozciluji vegetariani, vitariani... a ruznymi zpusoby na ne utoci a vysmivaji se jim. jiste to znate
toto jednani je zarodkem vsech moznych rasismu xenofobii diskriminaci netolerance...
nejake prislovi pravi ze cesta do pekla je dlazdena dobrymi umysly nebo tak nejak
Myslim, ze nikdo neodsuzuje a uz vubec neutoci ani se nevysmiva.
Spis jde jen o sdeleni postoje, vnimani...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od RadkaS »

mira píše:Víc nevhodných poznámek snáší vegeta-vita-rián
od všejedlíků, dle mé zkušenosti. Masaři jsou v převaze.
Teď už jen za mými zády, protože nejsem ten typ,
co si nechá dělat na hlavu, ale obejde se to bez
konfliktů. Je to většinou sranda. :mrgreen:
ušlechtilost mne povznáší, ale v mezích
slušnosti. :roll:
Ano, taky setkavam s tim, ze vsejedlici utoci na vegany a vitariany nez naopak.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

RadkaS píše:
balada píše:to jasny nazor a v mnoha ohledech s nim souhlasim.
to proti cemu se tady vymezuji je jeho vnucovani lidem s nazorem jinym.
ja osobne vedome nezabijim ani komary a poustim zpatky do prirody i klistata ktere vytahuji opatrne abych je nezabil. me okoli me ma za blazna a ja se snazim jim sve "spravne" nazory necpat a neonanovat nad svou ušlechtilosti
mnozi z vas dosli na sve ceste k takove urovni vedomi ze si uvedomujete ze jist maso je problematicke a dokazete se ho zrict. odstraneni nebo zmirneni utrpeni hospodarskych i jinych zvirat je pmn zasluzna a humanni cinnost a vsech kdo to dokazi zmenit si vazim a respektuju je.
odsuzovanim a utocenim na lidi kteri to vidi jinak a jedi maso se snizujeme na uroven buranu ktere z nejakeho duvodu (a je jedno z jakeho - vzdy je to ten "JEDINY SPRAVNY") znervoznuji a rozciluji vegetariani, vitariani... a ruznymi zpusoby na ne utoci a vysmivaji se jim. jiste to znate
toto jednani je zarodkem vsech moznych rasismu xenofobii diskriminaci netolerance...
nejake prislovi pravi ze cesta do pekla je dlazdena dobrymi umysly nebo tak nejak
Myslim, ze nikdo neodsuzuje a uz vubec neutoci ani se nevysmiva.
Spis jde jen o sdeleni postoje, vnimani...
nepocitam s tim ze by tu se mnou moc lidi souhlasilo
reagoval jsem na sitara, ne na pandu
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

Balada, klobouk dolů před Tvou pokorou a otevřeností.

Pando, co ta náhlá změna postoje?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

Sitar píše:...Pando, co ta náhlá změna postoje?
Vždyť jsem ani nebyl proti, spíš neutrální. Před vitariánstvím jsem byl běžný vařan a masožrout. Maso jsem na vita přestal jíst jen kvůli zdraví, morální důvody mě nezajímaly. Ale když člověk vidí videa z chovů a čte články a příspěvky na fóru (např. co o tom píšeš Ty) tak o tom začne teprve více přemýšlet a uvědomovat si to.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:
Sitar píše:...Pando, co ta náhlá změna postoje?
Vždyť jsem ani nebyl proti, spíš neutrální. Před vitariánstvím jsem byl běžný vařan a masožrout. Maso jsem na vita přestal jíst jen kvůli zdraví, morální důvody mě nezajímaly. Ale když člověk vidí videa z chovů a čte články a příspěvky na fóru (např. co o tom píšeš Ty) tak o tom začne teprve více přemýšlet a uvědomovat si to.
Měl jsem na mysli ten domácí chov. Každopádně Tvůj příspěvek s křovákama se mi líbí.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

Sitar píše:Měl jsem na mysli ten domácí chov. Každopádně Tvůj příspěvek s křovákama se mi líbí.
Platí to stejné - reakce na Tvůj chov člověka na jídlo. ;-)
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

zajimalo by me jaky mate nazor na etiku zabijeni zivocichu
ktere je prijatelne zabijet a ktere ne
k vypestovani hospodarskych plodin je potreba pozabijet mnoho hmyzich jedincu, dokonce i bio produkce je musi nejak likvidovat
pri obdelavani pudy, pri sklizni atd umira spousta hlodavcu, krtku...
herbicidy,pesticidy,insekticidy,fungicidy apod likviduji zvirata, ryby, ptaky...
to vsechno pro vypestovani potravin, ktere jsou eticky prijatelne narozdil od masozroutich zverstev
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od mira »

Kdož se mi popásá na mé pracně, v potu tváře vypěstované
úrodě, neznám bratra. :evil:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

balada píše:zajimalo by me jaky mate nazor na etiku zabijeni zivocichu
ktere je prijatelne zabijet a ktere ne
k vypestovani hospodarskych plodin je potreba pozabijet mnoho hmyzich jedincu, dokonce i bio produkce je musi nejak likvidovat
pri obdelavani pudy, pri sklizni atd umira spousta hlodavcu, krtku...
herbicidy,pesticidy,insekticidy,fungicidy apod likviduji zvirata, ryby, ptaky...
to vsechno pro vypestovani potravin, ktere jsou eticky prijatelne narozdil od masozroutich zverstev
Řekl bych že tvorů zahynulých nešťastnou náhodou při sklizni bude nepatrný počet oproti zahynulým při odpovídající produkci masa. Stejně se kvanta plodin používá jako krmivo.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od mira »

Když se kácí les...
Všeho s mírou.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

mira píše:Když se kácí les...
kdyz se jedi zvirata...
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

Panda píše:
balada píše:zajimalo by me jaky mate nazor na etiku zabijeni zivocichu
ktere je prijatelne zabijet a ktere ne
k vypestovani hospodarskych plodin je potreba pozabijet mnoho hmyzich jedincu, dokonce i bio produkce je musi nejak likvidovat
pri obdelavani pudy, pri sklizni atd umira spousta hlodavcu, krtku...
herbicidy,pesticidy,insekticidy,fungicidy apod likviduji zvirata, ryby, ptaky...
to vsechno pro vypestovani potravin, ktere jsou eticky prijatelne narozdil od masozroutich zverstev
Řekl bych že tvorů zahynulých nešťastnou náhodou při sklizni bude nepatrný počet oproti zahynulým při odpovídající produkci masa. Stejně se kvanta plodin používá jako krmivo.
ok sklizen mame vyresenou a co ty ostatni pripady? co hmyz,chemie,hluboká orba,rotovátory,znečištěné vody...

no,
uznavam ze moje argumenty jsou trochu hloupe ucelove a demagogicke
chtel jsem se alespon priblizit tem krovakum ufonum a kanibalum ale zjevne se mi to nedari
sorry
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od buc11 »

dyk jen 40 000 tuleňů schroustaj kosatky ročně,
v mým traktu zahynou denně miliony organismů
a asi zahynu i já a někdo mě zežere, ale to je třeba si stěžovat u nejvyššího packala
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

balada píše:
mira píše:Když se kácí les...
kdyz se jedi zvirata...
Když se oře lán ... lítají krtci .. či jak to bylo :-)
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

Panda píše:
balada píše:
mira píše:Když se kácí les...
kdyz se jedi zvirata...
Když se oře lán ... lítají krtci .. či jak to bylo :-)
a mysicky
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od awa »

No, to je zajímavá debata...stejně se každý musí zařídit dle svého svědomí.
Ovšem pro mně jsou důvody, kdy člověk zabije zvíře...
1. Vážné, rozsáhlé zranění nebo onemocnění zvířete (třeba přejetého autem), které má silné bolesti a čeká jen na smrt...Už jsem dávala utratit číčulku manželovy maminky. Nebylo to ovšem nic příjemného a na to její naříkání od bolesti se nedá zapomenout.
2.Obrana před napadením...ne vždy se dá utéct, zvířata bývají v mnoha ohledech fyzicky zdatnější a vynalézavější (třeba sršáni). Někdy si člověk musí vybrat, zda nechá zabít, zmrzačit nebo zabije. Sama za sebe říkám, že s tímto nemám morální problém, pokud mne nenapadne jiné východisko.
3. Expedice do končin a zemí, kde je takřka nemožné sehnat dostatečné dávky ovozelu, třeba i taková Ukrajina v zimě, v třicetistupňových mrazech, pod kupami sněhu. Expedici vnímám jako něco dočasného, časově omezeného. Důvod expedice tu nerozebírám (charita, výzkum, dobrodružství...), to je dáno hodnotami a podmínkami každého jednotlivě a hlavně jiný typ debaty.
V takovém případě mne nijak nerozčiluje, když si člověk sám uloví (vychová) zvíře a sní ho.
Pro někoho tedy může být řešení se takové situaci nevystavit a na takové expedice nejezdit.

Jinak mi připadá nesmyslné a zbytečné jíst zvířata v naší zemi, máme dostatek jiné stravy. Drobných živočichů si moc nevšímám, cíleně je nikdy nezabiju. Ony stačí ty naše civilizované nástrahy...třeba těch mrtvolek na okně auta...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

awa píše:...Už jsem dávala utratit číčulku manželovy maminky. Nebylo to ovšem nic příjemného a na to její naříkání od bolesti se nedá zapomenout....
:cry: :(
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od bstrd »

awa píše:No, to je zajímavá debata...stejně se každý musí zařídit dle svého svědomí.
Ovšem pro mně jsou důvody, kdy člověk zabije zvíře...
1. Vážné, rozsáhlé zranění nebo onemocnění zvířete (třeba přejetého autem), které má silné bolesti a čeká jen na smrt...Už jsem dávala utratit číčulku manželovy maminky. Nebylo to ovšem nic příjemného a na to její naříkání od bolesti se nedá zapomenout.
2.Obrana před napadením...ne vždy se dá utéct, zvířata bývají v mnoha ohledech fyzicky zdatnější a vynalézavější (třeba sršáni). Někdy si člověk musí vybrat, zda nechá zabít, zmrzačit nebo zabije. Sama za sebe říkám, že s tímto nemám morální problém, pokud mne nenapadne jiné východisko.
3. Expedice do končin a zemí, kde je takřka nemožné sehnat dostatečné dávky ovozelu, třeba i taková Ukrajina v zimě, v třicetistupňových mrazech, pod kupami sněhu. Expedici vnímám jako něco dočasného, časově omezeného. Důvod expedice tu nerozebírám (charita, výzkum, dobrodružství...), to je dáno hodnotami a podmínkami každého jednotlivě a hlavně jiný typ debaty.
V takovém případě mne nijak nerozčiluje, když si člověk sám uloví (vychová) zvíře a sní ho.
Pro někoho tedy může být řešení se takové situaci nevystavit a na takové expedice nejezdit.
1. stare, chore, zranene zviera by normalne v prirode padlo za obet dravcom...a suhlasim s ukoncenim utrpenia, aj u ludi...

2. obrana pred utokom je ok...ale lepsie riesenie je asi neliezt selmam do reviru :mrgreen:

3. pozadovat v gronsku melony alebo nutit eskymakom jablkovu dietu by neslo...rovnako ako zit na rovniku na tulenom mase a rybom tuku
awa píše: Jinak mi připadá nesmyslné a zbytečné jíst zvířata v naší zemi, máme dostatek jiné stravy.
-to je dobry argument do debaty s masozrutmi (aj ked sa im uz snazim vyhybat, lebo pocuvat 10 rokov stale tie iste nepodlozene nazory a neinvencne vtipky o vegetarianoch uz je celkom nuda)
I gotta ruin my life on my own
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

awa píše: Jinak mi připadá nesmyslné a zbytečné jíst zvířata v naší zemi, máme dostatek jiné stravy.
my mame dostatek jine stravy
masozrouti ne
nemeli bychom je chtit predelat
sami to nemame radi
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

Dnes přišlo přítelkyni přání k narozeninám od mé mámy - a součástí byl i dopis s apelováním ať mě přiměje jíst normální stravu a nedělat blbosti. :lol: Mám v živé paměti svůj pokus s krátkým návratem k vařené stravě, následků jsem se až teď konečně horko těžko zbavil (konečně jsem si půsty a vita stravou vyléčil zánět dásně a zbavil se bolestí kloubů). Lidé mají tak silně zafixované letité stravovací zvyky že je nepřesvědčí ani tak jasný fakt jako že jsem si pomocí vita vyléčil mnoho zdravotních problémů a oni na vařeném a masitém řeší jeden zdravotní problém za druhým - a stále pak jen tvrdí jak já si ničím zdraví takovými nebezpečnými hloupostmi. :-)
Odpovědět