ach, ti masožrouti...

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Pavlína »

Vmísím se do diskuze. Cítím se dobře ve svém vnitřním světě, přesto si pořád kladu otázku, proč jsou lidi (ne všichni samozřejmě) zlí, krutí, závistiví, hádaví... Vždyť všechno by se dalo řešit v míru.
Bolí mě, když vidím jak zacházejí se zvířaty, nejen co se zabíjení týče, ale i k těm co mají doma nebo jak pokácí staré a krásné stromy, protože jim kvůli něčemu vadí. Cítím s těmi stromy, jak se nemůžou bránit a kvůli někomu musí padnout. Nebo když lidi nedostanou ke kácení povolení, tak navrtají strom a nalejou do něj nějakou chemii. Nebo kvůli zisku brutálně vykácí kus lesa a vydělají za dřevo.
Je to špatně, že se mě to dotýká? Vím, že to nezměním, přesto cítím se zvířaty a rostlinami.
dvdmchl

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dvdmchl »

Je to špatně, že se mě to dotýká? Vím, že to nezměním, přesto cítím se zvířaty a rostlinami.
Není špatně, že se tě to dotýká. Jde o to udržet si vnitřní pohodu i v nepříznivém prostředí.
A změníš to neboj. :) Stačí jen když budeš sama žít podle svého přesvědčení a jednoho dne zpozoruješ, že svět kolem tebe se mění. Trvá to dlouho, a jeden musí bejt hodně trpělivej, ale taková změna je pak trvalá.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

dvdmchl píše:
až budu žít v harmonii, nebudu se s takovými lidmy vůbec stýkat, protože žádní takoví lidé již nebudou existovat.
Tahle věta tě usvědčuje. :) Svoje vlastní pocity spojuješ s vnějškem. Ale ono ostatní lidé za to jak ty se citíš nemůžou. Tvoje emoce jsou tvoje emoce, a vždy jsou způsobeny tebou, nikým jiným.
Kdyby moje emoce byly způsobeny pouze mnou a nikým jiným, musel bych žít jen sám se sebou a jen a pouze ve svém vnitřním světě, což by nejspíš postrádalo smysl. Svoje pocity přece musím spojovat i s okolím, ve kterém žiju, ne? Nejsem samostatná nezávislá jednotka. Jsem součást celku. Možná to nechápu, ale tohle mi nezapadá do Tvého pantheismu.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

balada píše:
Sitar píše:
balada píše:na prvni otazku neumim odpovedet - nevim proc se jich ptas, jake cekas odpovedi a jak s nima nalozis. jestli je chces prevracet na svou viru nebo te to jenom zajima
Já se jich samozřejmě téměř neptám, to byla spíše jen filozofická otázka. Sice mě to láká, si do nich rejpnout, ale už jsem pochopil, že to není ta správná cesta.

Používáš obrat "převracet na svou víru", ale ten mi jaksi nesedí. Já prostě vnímám utrpení zvířat chovaných ve velkém jako fakt a nedokážu si představit, že by se jednalo jen o jakousi víru. Pokud chceš mluvit o víře, znamená to, že pro Tebe nejsou zvířata v právu na svobodný život na stejné úrovni jako lidé. Je tomu tedy tak?

Co se týče harmonie s univerzem, tak ta PMN není v současnosti možná, právě kvůli těm zvrhlostem, jenž se na Zemi ve velké míře dějí.
maso nejim a nezabijim vedome ani komary, ale spis pro svuj pocit nez proto ze bych rozumel pravum zvirat,rostlin a kamenu.
psal jsem o necem jinem, zkus si to precist este jednou.
myslim ze spousta lidi zije v harmonii s univerzem navzdory vsem zvrhlostem ktere kolem sebe vidis
opet souhlasim s dvd - harmonii muzes najit jen sam v sobe. pokud budes cekat az vnejsi podminky budou idealni tak se dockas jenom toho cekani
Asi jsem to špatně pochopil, tak mi to zkus prosím vysvětlit trochu jinak.

Chceš mi tedy říct, že když někdo, kdo dosáhl harmonie s univerzem bude vědět, že ve vedlejší místnosti někdo pravidelně a brutálně ubližuje nějakému tvorovi, bude pořád v harmonii a nic neudělá?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dvdmchl

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dvdmchl »

Svoje pocity přece musím spojovat i s okolím, ve kterém žiju, ne? Nejsem samostatná nezávislá jednotka. Jsem součást celku.
To určitě ano. Ono tvoje pocity vznikají na základě jevů v okolí. Ale jde o to si uvědomit, že vnizkají v tobě. A vše co se děje v tobě je kontrolovatelné; opět tebou. Některé emoce si člověk rád ponechá, třeba radost apod., ale některé je rozumější zahodit hned jak příjdou, třeba zlost.

Je na to celkem jednoduché cvičení. Každá nově příchozí emoce se projevuje i konkrétním fyzickým pocitem. Cvičení spočívá ve zkoumání a prohlížení takového pocitu. Např. já zlost citím jako tlak jdoucí směrem od plic nahoru, pak svíravý pocit v krku a když to nechám jít dál tak zblbnutí mozku a dělání divnejch věcí. Postup toho pocitu se dá zastavit a zkoumat. Po chvilce praxe se to dá zvládnout ve zlomku vteřiny.

Nejde o potlačování emoce, které by později hrozilo vybuchnutím. Jde o prohlédnutí emoce, zvážení či ji chci nebo ne a podle toho ji buď zahodím, nebo pustím dál.

Je nutné vědět, že ty jsi tím pánem nad sebou samým, a že nic ani vlastní emoce nesmí nad tebou převzít kontrolu.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

dvdmchl píše:
Svoje pocity přece musím spojovat i s okolím, ve kterém žiju, ne? Nejsem samostatná nezávislá jednotka. Jsem součást celku.
To určitě ano. Ono tvoje pocity vznikají na základě jevů v okolí. Ale jde o to si uvědomit, že vnizkají v tobě. A vše co se děje v tobě je kontrolovatelné; opět tebou. Některé emoce si člověk rád ponechá, třeba radost apod., ale některé je rozumější zahodit hned jak příjdou, třeba zlost.

Je na to celkem jednoduché cvičení. Každá nově příchozí emoce se projevuje i konkrétním fyzickým pocitem. Cvičení spočívá ve zkoumání a prohlížení takového pocitu. Např. já zlost citím jako tlak jdoucí směrem od plic nahoru, pak svíravý pocit v krku a když to nechám jít dál tak zblbnutí mozku a dělání divnejch věcí. Postup toho pocitu se dá zastavit a zkoumat. Po chvilce praxe se to dá zvládnout ve zlomku vteřiny.

Nejde o potlačování emoce, které by později hrozilo vybuchnutím. Jde o prohlédnutí emoce, zvážení či ji chci nebo ne a podle toho ji buď zahodím, nebo pustím dál.

Je nutné vědět, že ty jsi tím pánem nad sebou samým, a že nic ani vlastní emoce nesmí nad tebou převzít kontrolu.
To ano, tomu rozumím, ale jde o to, aby ta vyrovnanost už nehraničila s lhostejností.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dvdmchl

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dvdmchl »

ale jde o to, aby ta vyrovnanost už nehraničila s lhostejností.
:) Ne, toho se bát nemusíš. Naopak, tím že tě věci kolem už tolik nezraňují, můžeš soucit a empatie projevovat o to více.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

nejde o to vyhnout se emocim ale naopak je prozit, ale bez toho aby v tobe zanechaly strach, pocit viny, vycitky svedomi a spoustu dalsich pocitu, ktere zpusobuji trapeni.
lide v harmonii(ruznem stupni osviceni) zazivaji bolesti stejne jako ostatni ale neresi zpusoby jak se jim vyhnout,nezasiraj si hlavu otazkou proc zrovna ja apod.
kazdy z nas prozije to co prozit ma a strach ublizuje nasemu psych. i fyz. zdravi mnohem vic nez samotna bolest nebo jina emoce ktere se bojime.
zit v jednote a harmonii znamena mimo jine schopnost byt stastny bez ohledu na vnejsi podminky napr. i ve chvili kdy prozivame bolest.
lide v techto stavech dobre vedi jak osemetne je nekomu radit nebo pomahat a zasahovat do zivotu jinych lidi. To nema s lhostejnosti nic spolecneho - naopak vciteni se je mnohem silnejsi a snaha menit sve okoli slabsi. ono se meni samo. uvolnena mysl je velmi silna energie
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

sitare, myslim ze s tim brutalne vychovanym a zavrazdenym zviratkem to neni az tak cernobile. nemyslim ze nevegetariani jsou lhostejni vrazi ani ze chovatele zvirat jsou sadisti a ze vsechna zviratka proziji nestastny zivot.
Spousta veci je urcite spatne a stoji za to je konkretne resit.
Plosne vegetarianstvi by myslim ublizilo vsem zucastnenym a nektere druhy by asi vyhynuly. Znam chovatele, kteri s laskou chovaji zvirata na jidlo - v beskydech je jich plno a byl jsem i v drubezarnach a to je opravdu hruza.
Tvoje cesta jak to zlepsit je nejist maso ale chtit to i po ostatnich je ta arogance o ktere sem se zminoval
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

Sitar píše:Chceš mi tedy říct, že když někdo, kdo dosáhl harmonie s univerzem bude vědět, že ve vedlejší místnosti někdo pravidelně a brutálně ubližuje nějakému tvorovi, bude pořád v harmonii a nic neudělá?
jde o to naučit se milovat lidi za to, co dělají, všechno co se děje tobě nebo kolem tebe - znáš tohle? - "až se naučíte milovat peklo, budete v nebi".. (sice na peklo nevěřím, ale jde o tu myšlenku ;) ) všechno je tak, jak má být a ty to milijueš takové, jaké to je..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dgm »

veri píše:
Sitar píše:Chceš mi tedy říct, že když někdo, kdo dosáhl harmonie s univerzem bude vědět, že ve vedlejší místnosti někdo pravidelně a brutálně ubližuje nějakému tvorovi, bude pořád v harmonii a nic neudělá?
jde o to naučit se milovat lidi za to, co dělají, všechno co se děje tobě nebo kolem tebe - znáš tohle? - "až se naučíte milovat peklo, budete v nebi".. (sice na peklo nevěřím, ale jde o tu myšlenku ;) ) všechno je tak, jak má být a ty to milijueš takové, jaké to je..
Veriiiii!!!!!

To je nadhera, tvoje myslenky m:-)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

dgm píše:Veriiiii!!!!!

To je nadhera, tvoje myslenky
Čím to že chápu Sitarův pohled a nechápu ostatní? V čem je ten rozdíl že člověk (zatím) k těmto názorům nedospěje, co ho k nim přivede?
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

Panda píše:Čím to že chápu Sitarův pohled a nechápu ostatní? V čem je ten rozdíl že člověk (zatím) k těmto názorům nedospěje, co ho k nim přivede?
Netřeba o něco usilovat. Přijde to, až to přijde, stejně jako přišlo všechno ostatní. Pokud se o to budeš snažit a usilovat, nebude to srdcem, ale egem..nechat prostě věci plynout a netoužit po ničem :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

dgm píše: Veriiiii!!!!!

To je nadhera, tvoje myslenky m:-)
:D to mě těší, ale nejsou moje, jsou všech :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Monciina »

Zatím to taky nechápu. Mám milovat svého otce za to, že mi zkazil dětství a mladistvá nejkrásnější léta, že jsem kvůli němu předčasně porodila, že moje maminka je z něj uzlíček nervů, že si dovolil uhodit mojí babičku frajer, když nikdo nebyl doma.. Mám milovat todle peklo? Stane se pak rájem? Když do mě někdy od jedenácti hustil, že jsem jen ku**a co nikdy nic nedokáže? Co jsem si z toho měla do života vzít? Asi to, že teď jenom kecam do počítače a nejsem schopná jít mezi lidi a normálně komunikovat. O děkuji teda a miluju tento stav :evil: Vysvětlete mi někdo třeba na tomhle konkrétním případě, jak mam milovat todle peklo, aby se stalo rájem a třeba si to vybavim až tu příště bude hustit, že nemam vůbec co mluvit, když jsem jen matka na mateřský, ať dam dítě do jeslí a du radši makat. Třeba ho pak začnu milovat??? Ráda bych. Je to muj otec a dal mi život. Ale zatím se mi to v břiše bouří jen když ho slyšim na schodech......
dvdmchl

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dvdmchl »

Nejde o to ho začít milovat. Jde o to přestat litovat sama sebe. Ale je to tvrdý a náročný. Není jednoduchý přestat se litovat.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dgm »

Monci, to ti nikdo nevysvetli, rozhodne ne tak, abys to pochopila, az to sama budes mit pochopit, tak pochopis....
Zazivala jsem neco hodne podobneho, ale s tim rozdilem, ze se nejednalo o tatinka, ale o mamincinyho pritele, tatinek mi umrel, kdyz jsem mela dva roky ... Hodnekrat jsem byla v situaci, kdy jsem ho chtela zabit, mela jsem k tomu i nekolikrat prilezitost... vic uz psat nebudu, nenavidela jsem ho jeste tak nekolik let nazpet, ale potom jsem nejakou nahodou narazila na knizky, nejsou dulezite nazvy, sem tam nejake myslenky, rozhovory s nahodnyma lidma, jakoby nahodou vsechno... ted chodim smirovat na jedno super forum s buddhistkama a to uz si jenom utvrzuju, ze jdu spravnym smerem... ten vztah k nemu se rodil dlouho a bolestne, pusty taky pomohly... nejak jsem se rozepsala, ani jsem tak moc nechtela... pamatuju si na ten pocit, kdy mi to "doslo", jednou v noci, kdy jsem nemohla spat a sedela jsem sama potme jenom s lampickou a najednou to prislo... jsem stastna, ze mi bylo umozneno na to prijit, to je vse. :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Monciina »

Dgm, tak to mě asi dobře chápeš, prošla sis taky svým viď... No tak těšim se na moment, kdy mi to dojde. Doufam že to stihnu v tomhle životě. Zatím teda můžu říct, že čím dál od něj tím líp a kdybych ho neměla už nikdy vidět, bylo by mi to volný jak manžovo trenýrky...
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

Moni, já na to ještě nedávno měla úplně stejný náhled, jako píšeš. Taky jsem si říkala, že nebýt mamky, neměla bych problémy s komunikací, uzavřeností, nebýt taťky, neměla bych takové problémy s muži a sexualitou, nebýt jejich chování, neměla bych pocity méněcennosti atd atd. Ale jsem nesmírně ráda za to, že to dělali a dělají to, co dělají, že je to takové jaké je, že tyhle "problémy" mám. Nebýt takovýhle věcí, co by mě v životě posouvalo dál? Nebýt toho, nejsem taková, jaká jsem a já se mám ráda a mám ráda i je :) Je to to, co jsem psala i pandovi, nesmíš o lásku násilím usilovat, to by byla láska falešná. Není to otázka dne, týdne, měsíce, může to být i rok, každý to má jinak. Až to přijde, tak to myslím poznáš a to pak bude to nebe :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Monciina »

Veri já to kousíčkem duše chápu, to co píšeš... Snad na to přijdu. Ale teď je fakt, že onen ráj jsem zažila týden zpátky, kdy odjel na Lipno a my si s maminkou užívaly nááádherné klidné léto. To byl Ráj....
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

podle antroposofie(R.Steiner) si svuj zivot vybirame sami. tedy i sve rodice.
otazka tim padem nezni: proc se nam to deje? ale proc jsme si zrovna tohle vybrali? V cem nam to ma pomoct? co nam lide kolem nas maji ukazat at uz neg. nebo poz. prikladem? co mame zacit delat jinak abychom se stale nemotali ve stejne spirale opakujicich se problemu? ceho se mame prestat bat?
atd
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od awa »

veri píše:
Panda píše:Čím to že chápu Sitarův pohled a nechápu ostatní? V čem je ten rozdíl že člověk (zatím) k těmto názorům nedospěje, co ho k nim přivede?
Netřeba o něco usilovat. Přijde to, až to přijde, stejně jako přišlo všechno ostatní. Pokud se o to budeš snažit a usilovat, nebude to srdcem, ale egem..nechat prostě věci plynout a netoužit po ničem :)
Moje zkušennost je taková, že harmonie se ztrácí ve chvíli, kdy na něčem lpím jakože je to přeci správné, musí to tak být, má se to tak udělat apod -cítíte z toho to tlačení? Člověk v tu chvíli ztratí spojení sám se sebou a je mimo svou vibraci, nedělá optimální rozhodnutí, vidí rozostřeně. Druhé nezměním, proto je miluju takové jací jsou (to je jejich starost jestli se změnit), ale změnit můžu to, jak budu v dané chvíli uvažovat a jak se budu cítit.
Ráno mě přepadl spleen z pracovního prostředí. Bylo to z rozporu mezi tím, co jsem si přála a jaká je skutečnost. Tenhle stav je moc dobrý, znamená změnu, ukáže co je potřeba dělat, abych souznila se sebou. Jak jsem psala, situaci nezměním (teda na křeč by to šlo, ale to není v souladu se mnou), ale myšlenky, emoce, rozpoložení se dá změnit. Pak vidím, co mám udělat...nebo taky nedělat :D a plyne to přirozeně jako řeka, prožívám opět ten pokoj, harmonii, radost z toho kde jsem.
Myslím, že každý tu zažil smutné věci, moc smutné věci, a ty ho buď stahují zpátky jak se v tom babrá a dělá z toho křivdy nebo jsou impulsem k růstu a ke krásnému životu, podle toho jak se k tomu postaví.
Nevím jestli je optimální výraz netoužit po ničem...já mu sice rozumím, ale to díky tomu, kde jsem a co mám za sebou. Možná je optimálnější použít výraz nelpět na ničem. PMN je dobré vědět rozpoznat stavy, kdy vím co chci (co vyhovuje) a co nechci(nevyhovuje) a jaká je moje vibrace v daný moment a jak do toho mohu vstoupit. PMN špatná emoce neexistuje, i cíleně vyvolaný hněv se dá užitečně použít, třeba pokud potřebuji zvýšit tělesnou teplotu pro potápění v chladné vodě. Tady třeba má svoji hodnotu. Problémem je ovšem hněv ve chvíli, kdy se snoubí s egem, tady ho běžný člověk nedokáže ovládat, je zaslepený sám sebou a nezachytí moment, kdy se dá s ním pracovat.
Pokud doplním příspěvek Balady, problémy se budou opakovat tak dlouho, dokud nepochopím jejich hodnotu. Potom je už ke svému růstu nebudu potřebovat, taky je otázka zda je to skutečně problém nebo jak říká Buc problém hlavový či pseudoproblém... :D :D :D
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

awa píše: Moje zkušennost je taková, že harmonie se ztrácí ve chvíli, kdy na něčem lpím jakože je to přeci správné, musí to tak být, má se to tak udělat apod -cítíte z toho to tlačení? Člověk v tu chvíli ztratí spojení sám se sebou a je mimo svou vibraci, nedělá optimální rozhodnutí, vidí rozostřeně. Druhé nezměním, proto je miluju takové jací jsou (to je jejich starost jestli se změnit), ale změnit můžu to, jak budu v dané chvíli uvažovat a jak se budu cítit. ......Nevím jestli je optimální výraz netoužit po ničem...já mu sice rozumím, ale to díky tomu, kde jsem a co mám za sebou. Možná je optimálnější použít výraz nelpět na ničem.
souhlas, měla jsem na mysli přesně toužení toho typu lpění :)
Pokud doplním příspěvek Balady, problémy se budou opakovat tak dlouho, dokud nepochopím jejich hodnotu. Potom je už ke svému růstu nebudu potřebovat, taky je otázka zda je to skutečně problém nebo jak říká Buc problém hlavový či pseudoproblém... :D :D :D
pokud problémy opravdu existují - pokud to beru ze svého hlediska nebo toho, co napsal balada, pak ne. Nejsou to problémy (cítíte taky tu negativitu tohohle slova? fuj :) ), ale jen situace, které nás posunou dál. slovo problém pak absolutně ztrácí význam, prostě nevím, co si pod ním představit, protože nic není problém....(jestli mi rozumíte :D )
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od north108 »

z fyzikálneho hľadiska každá emócia má určitú frekvenciu. Zatiaľ čo hnev, strach, sebaobvyňovanie atď... majú veľmi nízku frekvenciu a keď nás naplní napr. hnev na základe zlých spomienok tak postupne začne vibrovať tak nielen myseľ ale aj celé telo .

Na druhej strane láská, odpustenie, empatia, radosť, pokojná myseľ... majú vysokú frekvecniu a v prípade, že ich zažívame často začne vibraovať tak postupne celé telo a človek sa má potom dobre po všetkých stránkach a začne túto pohodu vyžarovať do svojho okolia :)

Isto sa každému stalo, že pri nejakej osobe alebo na nejakom mieste ako keby zabudol čo ho to vlastne dnes ráno trápilo a zas pri niekom alebo na nejakom mieste ho chytá zlosť a napádajú ho nepríjemné myšlieknky ani nevie prečo...

Ako zvládať/opustiť tieto "ťažšie" frekvencie sa môže naučiť asi len každý sám v hre života (:-)
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Xion »

Hmm, tolko hlbokych filozofickych nazorov. :-)

V podstate, zivot je o odpustani a laske.
Moncina, budes musiet odpustit svojmu otcovi. To neznamena, ze budes musiet zit opat pri nom. To len znamena, ze sa zbavis nenavisti, ktora ta blokuje v dosiahnuti urcitych urovni lasky, a teda stastia. Ako mu odpustit? Iba poznanie Ta moze doviest k takemu kroku. Znalost prirodnych zakonov, ku ktorym patri aj karma. Ja som tiez obvinoval rodicov za ich nedokonalost... ale potom mi to doslo. Cela suvislost o prirodnych zakonoch, hned som pochopil, ze je to spravodlive a ze ked chce byt clovek stastny, tak nieje miesto pre obvinovanie za ziadnych okolnosti.
Naposledy upravil(a) Xion dne čtv srp 27, 2009 23:07, celkem upraveno 1 x.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Xion »

Pavlína píše:Vmísím se do diskuze. Cítím se dobře ve svém vnitřním světě, přesto si pořád kladu otázku, proč jsou lidi (ne všichni samozřejmě) zlí, krutí, závistiví, hádaví... Vždyť všechno by se dalo řešit v míru.
Bolí mě, když vidím jak zacházejí se zvířaty, nejen co se zabíjení týče, ale i k těm co mají doma nebo jak pokácí staré a krásné stromy, protože jim kvůli něčemu vadí. Cítím s těmi stromy, jak se nemůžou bránit a kvůli někomu musí padnout. Nebo když lidi nedostanou ke kácení povolení, tak navrtají strom a nalejou do něj nějakou chemii. Nebo kvůli zisku brutálně vykácí kus lesa a vydělají za dřevo.
Je to špatně, že se mě to dotýká? Vím, že to nezměním, přesto cítím se zvířaty a rostlinami.
Ja som si tiez kladol prilis vela otazok, a teraz rozmyslam, ci mi to za to stalo, ze vidim do pozadia tychto veci. Neprinieslo mi to ziadne stastie. Naopak, vyvolava mi to konstantnu depresiu a ucim sa, ako zit s radostou aj napriek tomu, ze viem o tychto veciach. Pravda boli. To je sakra pravda.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

Xion píše:Ja som si tiez kladol prilis vela otazok, a teraz rozmyslam, ci mi to za to stalo, ze vidim do pozadia tychto veci. Neprinieslo mi to ziadne stastie. Naopak, vyvolava mi to konstantnu depresiu a ucim sa, ako zit s radostou aj napriek tomu, ze viem o tychto veciach. Pravda boli. To je sakra pravda.
ee, pravda pmn sama o sobě nebolí :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Curcuma
Příspěvky: 161
Registrován: pon dub 23, 2007 16:08

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Curcuma »

north108 píše:z fyzikálneho hľadiska každá emócia má určitú frekvenciu. Zatiaľ čo hnev, strach, sebaobvyňovanie atď... majú veľmi nízku frekvenciu a keď nás naplní napr. hnev na základe zlých spomienok tak postupne začne vibrovať tak nielen myseľ ale aj celé telo .

Na druhej strane láská, odpustenie, empatia, radosť, pokojná myseľ... majú vysokú frekvecniu a v prípade, že ich zažívame často začne vibraovať tak postupne celé telo a človek sa má potom dobre po všetkých stránkach a začne túto pohodu vyžarovať do svojho okolia :)

Isto sa každému stalo, že pri nejakej osobe alebo na nejakom mieste ako keby zabudol čo ho to vlastne dnes ráno trápilo a zas pri niekom alebo na nejakom mieste ho chytá zlosť a napádajú ho nepríjemné myšlieknky ani nevie prečo...


Ako zvládať/opustiť tieto "ťažšie" frekvencie sa môže naučiť asi len každý sám v hre života (:-)
Pochopit jak je to vlastně s láskou, s odpouštěním atd. pomůže kniha "Návrat k lásce" od Marianne Williamson. Autorka se tímto tématem zabývá asi 30 let, vede terapeutické skupiny a hlavně polopaticky vysvětluje jak se věci mají... >:-)
Naposledy upravil(a) Curcuma dne pát srp 28, 2009 15:22, celkem upraveno 2 x.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od kveta »

ja jsem taky mela tatinka, ktery mi projevoval lasku agresivnim zpusobem. precetla jsem par poucnych knih, chodila jsem do nekolika skupin kde se takove zalezitosti odborne lecily, a i kdyz se diky tomu nas vztah trochu zlepsil nebylo to ono. uz davno jsem se zbavila nenavisti, nebot jsem nechtela mit takove negativni pocity, ale to vse nestacilo k tomu aby nas vztah byl plnohodnotny.

az rodine konstalace s antoninem konvickou nam pomohly. stacilo nekolik minut, tata ani u toho nemusel byt a ani nebyl, hral ho nekdo jiny, a vse bylo vyresene.. od ty doby se muj tatinek ke me chova jak jsem vzdy chtela, navic mu rozumim, ano to jsem chtela, rozumet mu, mame krasny vztah, a nejkrasnejsi na tom je ze se to vse stalo jakoby zazrakem. on sam sel za mamkou a rek ji: ona mi ta holka rozumi.

planuju si v budoucnu udelat kurs abych mohla taky delat rodine konstalace pro ostatni. zatim jsem nepoznala lepsi cestu k reseni problemovych mezilidskych vztahu. jedna se zde o zalezitost ciste duchovni. navic se da vylecit vztah i mezi pribuznymi kteri jsou jiz po smrti. znate to, nekdo blizky zemre a casto si lide rikaji, ach, kdybych mu jeste mohl/a rict to ci ono..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sweetie »

kveti, da se o tom nekde vic nastudovat?
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Monciina »

Sweetie - všude po netu, zadej rodinné konstelace a vyjede Ti toho moc a moc. Už jsem na jedné byla, ale jen na individuální a nebylo to to ono.
Květi díky moc za připomenutí pana Konvičky, určitě to u něj taky zkusím, mam velkou radost, jak šťastně to dopadlo u Tebe :) A na jeho stránkách jsem našla, že dělá konstelaci peněz a jak to souvisí s vědomím - když manža bude souhlasit, pošlu ho tam, třeba mu to vysvětlí líp než já. No to asi určitě teda :D Tak se těšim, páč manželovo vztah k penězům nás hodně brzdí a bohužel jsem za těch deset let toho od něj dost přejala :?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sweetie »

to ja jen ciste ze zajimavosti nastesti. nekdy se na to mrknu, dekuju :)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

Monciina píše:Sweetie - všude po netu, zadej rodinné konstelace a vyjede Ti toho moc a moc. Už jsem na jedné byla, ale jen na individuální a nebylo to to ono.
Květi díky moc za připomenutí pana Konvičky, určitě to u něj taky zkusím, mam velkou radost, jak šťastně to dopadlo u Tebe :) A na jeho stránkách jsem našla, že dělá konstelaci peněz a jak to souvisí s vědomím - když manža bude souhlasit, pošlu ho tam, třeba mu to vysvětlí líp než já. No to asi určitě teda :D Tak se těšim, páč manželovo vztah k penězům nás hodně brzdí a bohužel jsem za těch deset let toho od něj dost přejala :?
Jakej má manža vztah k penězům? Utratit i to co nemám? ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Monciina »

No on je odjakživa přesvědčenej, že je strašnej smolař, nikdy mu nic nevychází, když se poštěstí a je víc peněz, zákonitě tedy se stane něco typu rozbitýho auta a prachy zase plujou pryč aniž bychom si jich užili. Je přesvědčen, že peníze se daji získat jenom tvrdou dřinou a že kdo jich má hodně, tak určitě nelegálně, nebo má vysokou školu. On je podle něj jenom truhlář, co aby měl peníze, musí bejt nonstop v dílně. No a když je o tom všem tak pevně přesvědčenej, pořád kecy typu to si nemůžem dovolit a na to já nikdy mít nebudu, tak se mu to děje uplně přesně jak o tom uvažuje... Současně je neschopnej platit včas a tak, radši dělá mrtvýho brouka a pštrosa... Nedaří se mi mu vysvětlit, že si to všechno dělá sám svým myšlením, tak třeba to pochopí od jinýho.. Ani film Tajemství ho nenakop, tak třeba ta konstelace by k něčemu byla, když si to prožije. Doufam... Nechci aby tendle typ myšlení přenesl i na Anežku a aby tím měla ztíženej život.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

Jo, tohle myšlení je prevít.

Kde si sehnala film Tajemství? Nik už mi o něm taky říkala a že by ho chtěla sehnat. Našel jsem ho na netu, kde se dá objednat na DVD asi za 20 USD.

https://shop.thesecret.tv/Shops/OtherLanguages.php
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od kveta »

mila monciina,

nedivim, se ti ze mas o konstalacich jiste predstavy, ja je taky mela, ale uplne se rozchazely se skutecnosti, ktera byla mnohem lepsi a jednodussi. staci tam prijit, rict co ches resit, a pak uz se "hraje". konstalace vznikly z viry, ze kdyz neco vypravime, neni to uplne jako slutecnost, vypravenim se tedy da hodne zkreslit a neni to tedy cista kopie skutecnosti. proto se situace prevede do pritomnosti tak, ze se hraje. ale herci nemaji vlastni vuli, ale mluvi v duchu te osoby o kterou se jedna. herce si vybiras sama, priklad: ja jsem si vybrala kdo bude hrat tatu, a pak uz antonin pridal moji mamku, a ja si vybrala kdo bude hrat me, a ja jsm tu hru jen sledovala. uplne prirozene se mluvi jen pravda. a to je vse. kdyz jsem prisla z konstalaci domu, tatka uz se choval ke me uplne jinak a nas vztah se stale prohlubuje. nejlepsi bude kdyz si nic moc o konstalacich predstavovat nebudes a proste se zucastnis.

delala jsem s antoninem konstalaci nekolik, poznala jsem ho pred par lety pres mamku, byl to jeji a ted je nas spolecny blizky kamarad. letos pri moji navsteve cech jsme se ke kostalacim nedostali, neshodli se nam terminy, ale s antoninem jsem se nekolikrat osobne setkala.

jinak nechapu jakke jsi mela konstalace kdyz to byo jen s jednim clovekem. u konstalaci musi byt vetsi mnozstvi lidi, nebot se nikdy neresi jen jeden clovek a navic ke kazdy situaci jsou potreba herci, nekdy vic, nekdy min.. mela jsem napr. konstalaci, kde pro me hralo sedum zen, coz bylo sedum generaci zen s matciny strany. ja a moje mamka jsme hrali sebe, a ostatni jeji maminku(moji babicku) a jeji matka a jeji matka a jeji matka az do sedme generace. byla tam stopro harmonie a tak se nemluvilo ale smaly jsme se, ja zacala prvni a za chvilku se to rozjelo.. byla to nadherna euforicka zalezitost. jednoho dne to vse podrobne sepisu. :D

vrele doporucuji tvemu manzelovi aby si vyresil vztah k penezum touto obdivvuhodnou cestou. preji zdar a pak uz jen radost.. :D
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Monciina »

Sitar, Tajemství mam přes net od jedné dívčiny :) Zároveň mi poslala i Zeitgeist a ještě něco myslim, ale to DVD jsem už nějakej čas nepotkala, tak doufam že ho někde nenajdu poškrábaný, ještě žes mi ho připomněl... Až se vrátim v září domu, hned se po něm kouknu a pošlu jestli chceš :wink:
Květi na tý individuální konstelaci jsem si měla představovat a prociťovat jenom sama, rodiče, manžela a děti představovaly kameny... Takže mi to jenom pomohlo vidět situaci z jiný strany a vidět to, že když se věnuju našim a jejich problémům, nemám energii a možnost věnovat se naplno manželovi a dceři.. Nebylo to to ono nějak.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od kveta »

moni, vis o takove konstalaci jsem jeste neslysela, ale divim se, jak mohou kameny nahradit lidi, copak mluvi? nedivim se ti, ze to nebylo jaksi to ono..

mas na toho cloveka co jsi to s nim ty kameny kontalace delala odkaz? vebove stranky, knihy atp. docela me zajima o co jde.

jinak ty filmy co o nich pises/te jsem taky videla, zajimavy i poucny.
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Monciina »

Jsem se uklikla a smazalo se mi celý psaní... Nemam už sílu ani čas to psát znovu, tak jenom vložím odkaz tam, kde jsem byla na tý individuálce. Ony ty konstelace prý fungují, i když si je doma člověk načmárá na papír... Píšou o tom hodně holky v diskuzi na baby-cafe.cz Jestli budeš chtít, najdu Ti tu konkrétní diskuzi, hodně mi pomohly, holčiny šikovný :)

http://www.idea-seminare.cz/ - tady jsem byla
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

dvdmchl píše:
Špenát má nějakou nervovou soustavu, že dokáže cítit a projevovat pocity? Nebo to dělá jinak?
No jo kytky maj taky emoce. A ano mají nervovou soustavu, která přenáší eletrické signály. Nerozumíme si s kytkama protože žijeme v jiném čase. Respektive náš čas plyne jinou rychlostí, než čas kytek.
http://www.youtube.com/watch?v=t982ytY9w6E
Je potřeba zvolit nějakou rozumnou hranici, kam až zajít, jinak bys mohl litovat i kameny, po kterých chodíš ;-)
No a jsme u toho proč říkám netahat do stravy ideologii. Naučit se poslouchat své tělo. A pak jíst vše o co si řekne.
Nebrat to tak že jídlem zabíjím, brát to tak že pojídaný organismus se stává mou součástí. Pak to má rozměr. :)
To video je hezký.

I ten pohled, že to, co pojídám se stává mnou je do určité míry zajímavý, ale řekl bych, že není příliš praktický.

Vidím to tak, že v extrémním případě bych tak mohl v klidu pojídat jiné lidi nebo jejich děti a tímto tvrzením si to jaksi vyrovnávat.

Pokud vím, máme určité smysly, které používáme. Třeba sluch a zrak. Když vnímavý člověk pozoruje zvířata ve velkochovech, slyší, vidí i cítí, že něco není v pořádku. Stejně tak když vedou zvířata na porážku a nakonec, když je zabíjejí. I po smrti to není příjemné na pohled a po určité době ani pro čich to není nějak povznášející.

Na druhou stranu když utrhneš jablko, nevidíš ani neslyšíš nějaký nářek. Strom se nebrání, neutíká, ani jablko se nestane jedovatým. Naopak, je to příjemné a voní to.

Rozumíš tomu, co chci říct?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dvdmchl

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dvdmchl »

Rozumím co chceš říct.
Pro lidi je přirozené jíst jablko, necítí proto ani náznak viny. V případě masa jaksi podvědomě cítíme že to není v pořádku. Stejně tak pro lva je naprosto přirozené zabíjet a jíst maso. Nevyznám se v psychologii lvů, ale jsem si jist že necítí žádnou vinu za zabitou antilopu.

Já nijak nezpochybňuju, že bychom neměli jíst maso. Ale ani to nechci brát nijak dogmaticky. Protože existuje spousta možností kdy jíst maso může být naprosto v pořádku.
Vzpomeň třeba na ten známej příklad fotbalistů co s nima spadlo letadlo v horách. Pojídáním masa mrtvých si zachránili vlastní životy.

Já to vidím tak, že v ideálních podmínkách budu poslouchat tělo a dávát mu vše co si řekne. S tím že o maso si fakt neříká. :) A v horších podmínkách budu prostě jíst vše co bude dostupné.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dgm »

Tak ten pribeh s fotbalisty trochu znam. Ale na jezeni masa ze zvirat se to neda pouzit, protoze rozhodne nelosovali mezi sebou koho zabiji, ani se nikdo z nich sam dobrovolne neobetoval. Jedli mrtve .... Skoda, ze neznali pust nebo urinoterapii, mohli klidne prezit vsichni i bez toho kanibalismu a jeste si zlepsit zdravi ... ale to uz zlehcuju.

Zas tak moc dobre si to nepamatuju, opravdu jsem to nechtela zlehcovat, jenom rict ze je rozdil nekoho zabit a snist a snist uz mrtvolu, pouze vyuzit prilezitosti v bezvychodne situaci...

Jenze podle vseho dvd psal uplne o necem jinem a chtel tim vlastne rict taky uplne neco jineho.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od buc11 »

dvdmchl píše: Vzpomeň třeba na ten známej příklad fotbalistů co s nima spadlo letadlo v horách. Pojídáním masa mrtvých si zachránili vlastní životy.

.
pro nás co víme, že se dá "lechce " vydržet i 100 dní je to totalitní nesmysl
dvdmchl

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dvdmchl »

No já nevím. S obtížema jsem vydržel 7 dní. V horách, ve sněhu, v mrazu, kolem lidi od krve...asi by semi nechtělo půstovat....
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sweetie »

kdo vi? ta hlava je dulezita soucast. oni verili ze maso jim zachrani zivot.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

Trochu se ale dostáváme od původní polemiky. Dvd tvrdí, že si každý může jíst na co má chuť a co mu dělá dobře, je to tak? Já tvrdím, že je to pravda do té chvíle, pokud tím netrpí jiná inteligentní bytost na naší nejbližší úrovni (tedy zvíře).

Mnou uvedený kanibalismus nebyl asi nejlepším příkladem, Dvd uvedený kanibalismus rovněž tak. Oba jsou to svým způsobem extrémy. Zaměřme se tedy na současného průměrného Evropana. Ten má na výběr z tolika informací a z tolika zdrojů obživy, že je prostě PMN neomluvitelné konzumovat maso a to jak z konvenčních velkochovů, tak i z eko farem.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dvdmchl

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dvdmchl »

Dvd tvrdí, že si každý může jíst na co má chuť a co mu dělá dobře, je to tak?
Tak tak. Ještě jako vegetarián jsem razil myšlenku: "Jím všechno co dokážu zabít.". V podstatě ani teď nemám důvod to moc měnit. Já mám s představou zabití třeba králíka morální problém. Pokud ho jiný člověk nemá, má imho plné právo králíka konzumovat.
Zaměřme se tedy na současného průměrného Evropana. Ten má na výběr z tolika informací a z tolika zdrojů obživy, že je prostě PMN neomluvitelné konzumovat maso a to jak z konvenčních velkochovů, tak i z eko farem.
Souhlasím s tím že průmyslové chovy zvěře ať už pro maso, vejce, nebo mléko jsou hnus. Neuvěřitelný hnus.
Na druhou stranu obhajuju právo lidí chovat si zvířata na svém vlastním pozemku, sami pro sebe a pak je konzumovat. Případně přebytky vyměněj se sousedem za jeho vlastní produkci.

Myslím, že největším problémem a zároveň příčinou té spouště kolem nás jsou spotřebitelé. Myslím tím lidi co jdou do obchodu, tam si koupěj růžovej balíček a zavíraj oči nad původem balíčku.
Myslím, že užívat můžu cokoliv, pokud jsem srozuměn s tím odkud to pochází a nemám s takovým původem morální problém.

Tenhle princip jde ostatně aplikovat na cokoliv. Slonovinu, velryby, tuleně, pašování papoušků....doplňte si sami. Tam kde je kupec, vždy se najde někdo kdo prodává. Opačně ten vztah neplatí.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

V tom je docela pravdy - nevadilo by mi když si někdo zvíře chová na jídlo, pak si ho zabije a sní, ale vadí když zvířata trpí ve velkochovu a pak si jejich maso kupují lidé jako nějakou surovinu o které si myslí že se snad vyrábí nějak průmyslově, nepřemýšlejí o původu, sami by přitom nezabili ani mouchu.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

Vsuvka mimo běžící téma:

Potkal jsem teď venku 2 paní, belhaly se po rovince, věk tak 50, jedna nadmíru obézní, 2 plné nákupní tašky (samo ne-ovozelu), druhá s francouzskými holemi a pochroumanými kyčlemi. Podle rozhovoru byly super odbornice na všemožné léky, latinské názvy jen sršely. Nepřipadalo mi že by jim tato znalost nějak pomáhala ke zdraví. Až by měl člověk chuť se zastavit a udělat jim malou přednášku - nevědět jistě že by to bylo bez účinku.
Uživatelský avatar
midsummer
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 29, 2009 11:20

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od midsummer »

Panda píše:Vsuvka mimo běžící téma:

............ Až by měl člověk chuť se zastavit a udělat jim malou přednášku - nevědět jistě že by to bylo bez účinku.

Možná nebylo. Možná bys to řácky schytal těma plnýma nákupníma taškama. :? Kdepak, nevyžádaných rad a poučení neposkytovati. :wink:
Odpovědět