ach, ti masožrouti...

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sweetie »

ze ty hledas nejaky ospravedlneni pro svuj tatarak vid? :) joke
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od k.winky »

Hm s topinkama, to jsem mívala hodně ráda
Naposledy upravil(a) k.winky dne stř bře 11, 2009 15:52, celkem upraveno 1 x.
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sweetie »

myt- si oblicej, mit- vlastnit
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od k.winky »

:oops:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

to už by nebyla odnož vitariánství, ale jiný směr stravy. a přivedla by člověka asi rychle do hrobu :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

Tak už máme viníka! :D

Všechno způsobil Prométheus, který v řecké mytologii ukradl z Olympu oheň, přinesl ho lidem a za to pak byl olympskými bohy potrestán. Ve škole nás učili, jaký to byl hrdina. Dnes už chápu, proč ho bohové za to potrestali - bez ohně by se z lidí nestali masožrouti!

Ale další příčiny se dají najít i více v minulosti. ;-) Jakže to bylo v Bibli? Nevzpomínám si přesně, nějak tak:

... I podala Eva jablko Adamovi, kteréž jí ďábel ze stromu poznání velel utrhnouti. Jakmile jablko pozřeli, v tu chvíli k procitnutí a poznání oba dospěli - že jablko toť jablkem není, ale jest Hamburgerem z McDonald (TM chráněná obchodní značka), a strom ten zove se Hamburgerovníkem (TM chráněná obchodní značka). A poznali, že Hamburger ten jim velmi chutná. Tu rozlítil se Bůh a řka: "Zhřešili jste, ó vy bídníci! Chutnost Hamburgeru (TM chráněná obchodní značka) vám nebylo souzeno nikdy poznati! Ráj ten nechť je pro vás již navždy uzavřen! Od nyní nechť vás provází žaludeční vředy, zácpa, rakovina střev a obzvláště tebe, Evo, ty zaplatíš vlastní krví, páč od nynějška budeš pravidelně menstruovat, holt jsi měla zůstat na zdravé ovocné stravě babo jedna!" ... no a tak skončil lidem ráj díky nevhodné stravě a začalo peklo na zemi. ;-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sweetie »

to je vtipny pando :D
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

(:-) (:-) senzační :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od k.winky »

Taky jsem se zasmála :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

Uvedl bych citát z Bible, Genesis 1-29:

Bůh také řekl: "Hle, dal jsem vám na celé zemi každou bylinu nesoucí semena i každý strom, na němž rostou plody se semeny. To budete mít za pokrm."

Vůbec se tam neříká nic jako "A tady máte ještě králíčka jako zákusek!" Takže - i Starý zákon tvrdí, že člověk je rostlinožrout. Proč to alespoň křesťané nedodržují? Dokonce se tam mluví o plodech ze stromů (kterými se měl člověk živit v zahradě Eden), taže skutečně jen plodožrout.
-----------------
Ještě tak trochu mimo téma - dospívám k novému poznání (což tu občas už i někdo zmínil, ale teď to začínám chápat také). Vitariánství resp. raw food - týká se jen zdravé syrové stravy (a ničeho jiného), to je v pořádku - ale žít "zdravým životním stylem", to je už mnohem širší pojem. Neznamená to jen stravovat se správně, občas si udělat půst. Ze začátku jsem měl představu, že pomocí půstů si vyléčím nějaké zdravotní problémy, později další představa že když budu dodržovat předepsanou syrovou stravu tak budu žít zdravě. Ale v tom to není - chěl jsem mít jednoduché předpisy, které mi řeknou co je správné dělat a co mám dodržovat. Ale tím se člověk dostává do stále stejných starých kolejí stylu života - užít předepsanou tabletku a dál se o to nemuset starat. Žít zdravě - to znamená že člověk CHCE být zdravý a žít zdravě, po tělesné i duševní stránce, být celkově v harmonii. Patří k tomu i to, že si hledá svoji cestu - takže ne jenom nastudovat si nějaké zásady a ty dodržovat, ale skutečně aktivně na sebe dbát, starat se o sebe, stále dál studovat a zkoumat, zkoušet co mu vyhovuje. Není pak moc důležité jak moc člověk dodržuje nějaké předepsané zásady, ale dležitější je jak moc aktivně se o sebe stará, zjišťuje si nové informace a zkoumá sám sebe a to jak u sebe dospět do lepšího stavu, fyzického i duševního. Takže cesta pak může být různá - a nevadí že člověk vybočuje z předepsaného směru, protože když jde vpřed tak může jít různou cestou a nic pro něj není předepsané, důležité je že jde vpřed a výš a záleží mu na sobě a stará se o sebe.

Proto se do zdravého životního stylu nedá nikdo nutit. Člověk je stále dost pohodlný a nechce se mu vybočovat ze svého zažitého pohodlí (proto jsem si svou cestu představoval jednoduše a i teď se mi ještě nechce dělat spousta věci, jako např. masáže, ke spoustě věcí jsem ještě nedospěl). Ale přesto je jistě správné na své okolí i nadále působit, rozšiřovat do povědomí myšlenky, pomáhat tak ostatním lidem překonávat své pohodlí a neustálým trpělivým a nenásilným působením je vést k této správné cestě - přestože tomu oponují a tím se sami sobě omlouvají proč se jim do toho nechce. Myslím že to vlastní chtění je moc důležité - např. Bucova žena - neznám historii tak možná to uvedu nesprávně - mám dojem že ona byla spíše tlačena Bucem a sama aktivně moc nechtěla, takže proto u ní nebyl výsledek moc úspěšný.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Jindra »

Pando fakt hezky napsané (zjišťuju, že jdu jakoby ve Tvých šlépějích - honí se mi hlavou obdobné myšlenky, ale jen jaksi podvědomě; teprve až si to přečtu napsané od Tebe, říkám si "jasně, takhle to cítím taky"; přečíst si to od Tebe je ale příjemnější, protože já nemám tak dobré vyjadřovací schopnosti). Uvědomuju si, že i já hledám jednoduché předpisy, co správně dělat, ale uvědomuju si, že pak platí ten Tvůj příměr s tabletkou, která vše vyřeší. A nemá se nikdo nutit, to vidím doma, když už se členové rodiny občas "přejí" (rozuměj "přežerou") těch mých poznámek (už se mi hodně daří těch poznámek vyvarovat, hurá). I nad Bucovou manželkou často přemýšlím s dojmem Bucova nátlaku, ale nijak bych to Bucovi nezazlíval, páč bych dělal totéž, rozhodně ano a kdoví, jestli ne o hodně razantněji. Tady už jde o život.
Jen se mi nelíbí zaměření na sebe samotného, kdy píšeš "důležité je, že jde vpřed a výš a záleží mu na sobě a stará se o sebe" nebo "jak u sebe dospět do lepšího stavu". Ve svém životě se totiž snažím chovat jako host na tomto světě, tím myslím - brát ohledy na přírodu, která tu je miliony let. Takže ve svém snažení o lepší bytí sebe sama se snažím minimalizovat svoji ekologickou stopu, na přírodě mi moc záleží a stydím se za ostatní člověčinu, která tu chudáka přírodu tak plundruje.
Opakuju - pěkně napsané! A dodávám malou omluvu Bucovi za to "o něm bez něj".
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:...Jen se mi nelíbí zaměření na sebe samotného, kdy píšeš "důležité je, že jde vpřed a výš a záleží mu na sobě a stará se o sebe" nebo "jak u sebe dospět do lepšího stavu". Ve svém životě se totiž snažím chovat jako host na tomto světě, tím myslím - brát ohledy na přírodu, která tu je miliony let. Takže ve svém snažení o lepší bytí sebe sama se snažím minimalizovat svoji ekologickou stopu, na přírodě mi moc záleží a stydím se za ostatní člověčinu, která tu chudáka přírodu tak plundruje....
To asi jen nesprávě vyznělo, určitě jsem to nemyslel aby to znělo sobecky - lidé se běžně o sebe nestarají v tom kladném významu, tj. dopřávají si "nesprávné radosti" namísto aby si sebe vážili a dbali o sebe. Láska k sobě a láska k ostatním lidem a všemu ostatnímu spolu úzce souvisí, neznamená to "myslet jen na sebe". Tohle bohužel neumím přesně popsat. Něco jako "Mít se rád a mít k sobě sebeúctu" úzce souvisí s "Mít rád vše ostatní".
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:"Mít se rád a mít k sobě sebeúctu" úzce souvisí s "Mít rád vše ostatní".
Díky tomu, že Tě znám z mnoha jiných příspěvků, rozuměl jsem tomu takhle a vím, že sobecký nejsi. Teď si uvědomuji, že jsem cosi v tom smyslu už ve své odpovědi chtěl napsat taky, ale zapomněl jsem. Ono totiž jestliže chce člověk mít rád druhé, musí začít u sebe... a není to sobectví.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

Panda píše:Uvedl bych citát z Bible, Genesis 1-29:

Bůh také řekl: "Hle, dal jsem vám na celé zemi každou bylinu nesoucí semena i každý strom, na němž rostou plody se semeny. To budete mít za pokrm."

Vůbec se tam neříká nic jako "A tady máte ještě králíčka jako zákusek!" Takže - i Starý zákon tvrdí, že člověk je rostlinožrout. Proč to alespoň křesťané nedodržují? Dokonce se tam mluví o plodech ze stromů (kterými se měl člověk živit v zahradě Eden), taže skutečně jen plodožrout.
Naopak, Pando, původně Bůh sice nezamýšlel, aby lidé maso jedli, ale po potopě jim zvířata jíst povolil a anatomické změny v těle nedělal - čili člověk masožravec není, ale jíst maso (až na krev!!, jelikož ta je posvátná) povoleno od Boha má.
1. Mojžíšova (Genesis) 9:3,4
"3:Každý pohybující se živočich, který je naživu, ať vám slouží k jídlu. Jako v případě zeleného rostlinstva vám to opravdu všechno dávám.
4: Pouze maso s jeho duší - jeho krví - nebudete jíst."
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

veri píše:Naopak, Pando, původně Bůh sice nezamýšlel, aby lidé maso jedli, ale po potopě jim zvířata jíst povolil a anatomické změny v těle nedělal - čili člověk masožravec není, ale jíst maso (až na krev!!, jelikož ta je posvátná) povoleno od Boha má.
1. Mojžíšova (Genesis) 9:3,4
"3:Každý pohybující se živočich, který je naživu, ať vám slouží k jídlu. Jako v případě zeleného rostlinstva vám to opravdu všechno dávám.
4: Pouze maso s jeho duší - jeho krví - nebudete jíst."
Aha, tohle jsem neviděl. Zajímavé, proč asi nejdříve dal lidem jen rostliny a pak po potopě světa přidal maso? Možná že to odpovídá - původně byl člověk stvořen jako plodožrout, ale přeorientoval se i na maso. Asi i datování potopy by mohlo odpovídat, že to bylo před pár desítkami tisíc let, stejně jako přeorientování člověka na maso.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

Tak tak, nemyslím, že časovým datováním se evoluční teorie od té náboženské zas tak liší. V Bibli se sice píše, že Bůh stvořil Zemi za 7dní, ale rozhodně se nejednalo o dny v takovém časovém pojetí, jak je chápeme my, tzn 24hod.
K tomu proč maso povolil - to si netroufám odhadnout, pokud vím, v Bibli se to nikde nepíše. A proč zrovna v době po potopě, kdy bylo jaksi živočišstva na světě málo :) Ale i tak - kdyby to nepovolil, lidé by, myslím, stejně maso jíst začali..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dvdmchl

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dvdmchl »

Když vezmete v potaz že bible je psaná člověkem, tak to hned dává smysl. Přece si to nenapíšou proti svejm choutkám.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

no, dvd, v tom se my dva neshodnem :D je sice psaná člověkem a nemůžu to nijak dokázat, ale není mi proti mysli, že ji psal ovlivněn bohem (inspirován, veden ap.)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dvdmchl

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dvdmchl »

To je jasný, a proto jich existuje tolik verzí a tolik ruznejch překladů. :) Proto v sobě obsahuje tolik příběhů popsaných již dříve mimo bibli.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

no jo, překlady, stačí přeložit jedno slovíčko jinak..
ať už pmn věcem v bibli věříš nebo ne, nutí k zamyšlení a přinejmenším zjistíš, jak žili lidé kdysi dávno :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dvdmchl

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dvdmchl »

Jo, však já nezlehčuju bibli. To že si myslím, že je psaná člověkem nijak v mých očích nesnižuje její velký význam pro nás. Je obrovská spousta úžasných děl vytvořených člověkem, bible je podle mého názoru jedním z nich.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

Nezbývá než souhlasit.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od 800914 »

necital som neviem.. ale
mne to tak z opodial vzdy prislo ako telenovela, nemal by som sancu pamatat si vsetky tie mena a vztahy.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sweetie »

ja jsem kdysi zacla. chtela bych znovu, je to prinosny cteni.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od 800914 »

no neviem.
kazdy cirkevnik funkcionar by to mal mat nastudovane odprddu odzadu a zeby im to nieco prinasalo to som zatial nevidel /osobny nazor/.
mne moze byt vlastne jedno kto comu veri, niekedy sa na tom ale sam pre seba cudujem ako je mozne ze polka planety v tom vidi zmysel a ze ja nevidim.
pmn je cele krestanske cirkevne meshuge akurat financne perpetuum mobile a ludia aj ked to vedia dalej ho zivia. hm.

priklad za vsetky susedka viera zo sedmicky. setri kazdu korunu teda uz euro. ked ale farar zaklipka bohumilo ockami hodi do brinčku kludne polku vyplaty.
to je viera. haha. dokaze zazraky..

neake otazky?
vsetko najdes v Knihe.

a takto riekol pan..
kto sluzi cirkvi svatej naveky bude blazeny v kralovstve nebeskom.
no aspon ze tak.

ano to nemozem pochopit lebo som prizemny materialista.
ide chlapik do šenku, hodi euro kačmar natočì. hodi 2, aj naleje.
jasny kseft.
ide ten isty chlap do kostola, hodi 10 a co.
ze mu pan farar precitaju ako sa stretol peter s pavlom pri studni roku pana 20?
no to fakt zahreje pri srdci.

ech keby jesus nazaretsky toto videl ten by vam dal!
prevratil by vam stoly zase hore nohami jak za starych dobrych cias.
zasaj falosne modly uctievaju.
za penaze raj by chceli kupovat!
kralovstvo nebeske v srdci? ehm ale ked pan farar povedali ze hladat treba v Knihe.. hmhm.

peac. a dobru noc vsetkym ludom a podobnym zivocichom.
zo srca.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sweetie »

kdyz tady se mi zda ze pises o ruznych vecech. o vire, o fararich, o zneuziti viry cirkvi... pouhopouhy cteni bible rozumnyho cloveka nezkazi. a najde tam spoustu chytrych veci na zamysleni.kazdy si v bibli najde to svoje. a kazdy jsme jinej, nekdo sobec, nekdo altruista, zlej, hodnej..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

Setkal jsem se s názorem, že mnoho toho (přinejmenším Desatero) sepsal Mojžíš, ale ne vlivem Boha ale sám, protože prý byl generál a velmi inteligentní, takže spoustu "božích" efektů zajistil sám svými znalostmi. Desatero byla na tehdejší dobu úplně geniální sbírka zásad a pravidel.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od 800914 »

nech si kazdy cita a veri comu chce. len mi osobne pride skoro smutne co vidim uz od mala v okoli, ze ludia aj keby fakt uprimne chceli praktikovat, ze je konkretne toto pmsn nefunkcny system, vytvoreny za uplne inym ucelom ako vlastny prospech jedinca.
povodne krestanstvo bolo mozno vo svojej dobe pekna idea, akurat ze uz od vtedy par rokov uplynulo a co z neho vzniklo je uz akurat tragikomicka karikatura.

cirkef funguje pmn ako klasicka megakorporacia, vyuzivajuca akekolvek prostriedky na expanziu kapitalu a moci. jediny prinos lutstvu je pmn systematicky brainwash trvajuci 20 storoci. staci sa pozriet ake prinosy zaznamenala historia..
a ludia dalej ako ovecky za pastierom stale dufaju a veria ze idu spravnym smerom.

ludia drahi verte comu chcete, ale nedavajte preboga ziveho peniaze institucii co vas 2000 rokov zotrocuje kujvajs.
to by som chcel vidiet aku duchovnu silu by ukazali cirkevnici funkcionari keby zrazu jedneho dna vyschli zdroje.. haha. zo srca im to prajem previtom :)
kolkii by dalej ostali vo svojej viere pokornii, a kolkii by pobehovali ako vyplasene potkany :)

hh. ja verim v prakticku špiritualitu.
ze clovek ma v sebe potencial ktory moze rozvijat ak chce.
a ze k tomu nepotrebue dovolenie cirkvi svatej ani najvysieho lamu rinpocche, ani velkeho alaha ani gurua z himalaje.
kazdy je pmn zodpovedny sam za seba v kazdom jednom momente.
tak at vas sila provazi :)
piss yo.

ok a dalej uz o masozroutoch.. :)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

víceméně souhlasím, ale na druhou stranu je mezi katolíky taky pár disidentů, kteří církvi nedají ani korunu. k tomu potenciálu - jasně, každý je zodpovědný sám za sebe, ale myslím, že někdy člověk potřebuje někoho nebo něco, co mu pomůže potenciál zas o kus rozvinout, ať už v dobrém nebo zlém, záměrně nebo ne a může to být bůh, guru nebo obyč. člověk, takže pokud jim to pomůže v jakémsi rozvoji..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od north108 »

800914 píše:nech si kazdy cita a veri comu chce. len mi osobne pride skoro smutne co vidim uz od mala v okoli, ze ludia aj keby fakt uprimne chceli praktikovat, ze je konkretne toto pmsn nefunkcny system, vytvoreny za uplne inym ucelom ako vlastny prospech jedinca.
povodne krestanstvo bolo mozno vo svojej dobe pekna idea, akurat ze uz od vtedy par rokov uplynulo a co z neho vzniklo je uz akurat tragikomicka karikatura.

cirkef funguje pmn ako klasicka megakorporacia, vyuzivajuca akekolvek prostriedky na expanziu kapitalu a moci. jediny prinos lutstvu je pmn systematicky brainwash trvajuci 20 storoci. staci sa pozriet ake prinosy zaznamenala historia..
a ludia dalej ako ovecky za pastierom stale dufaju a veria ze idu spravnym smerom.

ludia drahi verte comu chcete, ale nedavajte preboga ziveho peniaze institucii co vas 2000 rokov zotrocuje kujvajs.
to by som chcel vidiet aku duchovnu silu by ukazali cirkevnici funkcionari keby zrazu jedneho dna vyschli zdroje.. haha. zo srca im to prajem previtom :)
kolkii by dalej ostali vo svojej viere pokornii, a kolkii by pobehovali ako vyplasene potkany :)

hh. ja verim v prakticku špiritualitu.
ze clovek ma v sebe potencial ktory moze rozvijat ak chce.
a ze k tomu nepotrebue dovolenie cirkvi svatej ani najvysieho lamu rinpocche, ani velkeho alaha ani gurua z himalaje.
kazdy je pmn zodpovedny sam za seba v kazdom jednom momente.
tak at vas sila provazi :)
piss yo.

ok a dalej uz o masozroutoch.. :)
Toť minule som stretol na potulkách akéhosi starkého, ktorý žil za dedinou na samote v rozbitej drevenici.
Starký na mňa hľadel, oči jasné ako keby spadol z neba a mal som pocit, že
dávam výpoveď a hádžem telku von oknom.

To len k tomu, že ten moment mi dal viac ako keby som sedel na troch omšiach naraz..
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od hugis »

Penn & Teller poukazujú na nepresnosti a nereálnosti Biblie a hovoria, prečo je tá kniha fikciou v tejto veľmi smiešnej epizóde, hoci ten humor vychádza priamo od prírody tohoto predmetu!
Tiež jedným z hostí je Michael Shermer.

http://fuckcopyright.blogspot.com/2009/ ... ct-or.html
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Fuujin »

citáty dne:
"Tělo si vyžaduje teplé jídlo !"
"Miminko si vyžaduje vařené mléko !" (od krávy)
A poslední
"Japonci jedí syrové maso a jsou zdraví."
"Jsou na 2 nebo 3. místě ve světě s rakovinou.."
"Ale rakovina je tu přírozeně, to nemá nic společného s masem."
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od tristazmista »

od koho pochazjei tato moudra slova?? :mrgreen:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Fuujin »

Moj tatko
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/skorpi ... ril/375399

Zaslechl jsem i rozhovor v radiu, kde na otazku, co bude behem tohoto pokusu jist, odpovedel, ze ma pripraveny testoviny a syr ;-) Jinak je to ale odvaznej chlapik a klobouk dolu, jen s tim jidlem...
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

Minulý týden jsme byli na dovolené u rodiny - máma (72) a brácha (51) s rodinou. Typická jihomoravská rodina - vínečko, tučná masitá jídla, vlastní udírna. Měl jsem v úmyslu trochu přispět k osvětě s nadějí že třeba alespoň malinko v nich něco zůstane, např. že alespoň nepatrně zvýší podíl ovocelu a třeba občas kraťounký půstík. Mámu už jsem upozorňoval předem do telefonu, že se snažím jíst trochu zdravěji a že si budu jídlo zajišťovat sám, tak aby neměla předem navařeno obvyklé hromady gulášů, brambor se šlehačkou a šišek s mákem, tak byla lehce připravená.

První šok dostali, když jsem si od mámy půjčil mixer (kvůli zánětu dásní jsem si ovozel mixoval) a začal si mixovat papriku s rajčetem a okurkou. Nevěřili mi, že myslím vážně že TOHLE má být má večeře. Snažil jsem se o rychlou osvětovou přednášku - ale skutečně je nemožné do pár minut z placu vměstnat přesvědčivé argumenty, takže zůstalo jen u toho nechápavého kroucení hlavou (takže půsty jsem nakonec už vůbec nevytahoval - 13 dnů bez jídla - to je přece už jistá smrt!!!).

Později mě máma ještě zkoušela zpovídat a přesvědčovat, typem "člověk přece musí jíst všechno!", myšleno tím hlavně maso. Před rokem byl pro ni už jeden šok když jsem přestal jíst rafinované cukry - tehdy mě přesvědčovala že všechno je potřebné, cukry "kvůli vápníku". Teď málem brečela, že si tak nebezpečně kazím zdraví. Byla zděšená jaké to pro mne bude mít následky a že na to brzy doplatím. Když jsem si přinesl z pole nějaké mladé kukuřičky tak se pak přiznala, že mi je chtěla tajně vyhodit, protože věci co se běžně vaří jsou v syrovém stavu jedovaté! Časem mi pak oznamovala jako velkou novinku že se dozvěděla, že solit by se tak moc nemělo, takže zkouší trochu méně solit, ale vůbec jí to tak nechutná (žeby první vlaštovka zdravějšího stylu stravování?)

Největším paradoxem je, jak mi všichni tvrdili že jsou zdraví a nemají žádné zdravotní komplikace (ale báli se o mne jaké zdravotní komplikace si přivodím já). No a později, při společném posezení "volná zábava" z nich lezly samé stížnosti - co je všechno bolí, máma cukrovku tak sladí sacharidem namísto cukrem, brácha špatné trávení a žaludeční vředy, bolesti kloubů (dokonce i jejich holky v mladém věku - no jo coly, hamburgery). To zase naopak já nestačil zírat.

A přesto se tito lidé cítili zdraví, prý "předtím" to bylo horší, to měli potíže, ale "teď" už jsou zdraví a už je nic netrápí. Lidé berou nemoci jako "sesláno shora" s čím nemohou nic dělat (před rokem jsem si to také myslel) a jsou šťastní za to, když je lékaři zbaví nějakého zdravotního problému a oni pak své "drobné" zdravotní problémy mohou brát jako stav "vynikající zdraví". Viděl jsem na tom jak jsem už moc zhýčkaný, co jiní považují za stav vynikajícího zdraví já považuji za těžké nemoci - tak proto asi mám pocit, že se mi s vita tak moc zas zdraví nezlepšilo, člověk snadno zapomíná na své stavy co měl předtím. Dříve jsem bral své problémy jen jako drobné a tak když mi vymizely tak jsem ani nepozoroval změnu, dnes už bych nechtěl aby se mi vrátily.

Takže když jsem viděl tento stav osvěty v naší rodině, tak už mi začalo být jasné proč jsem objevil vitariánství až ve 46 letech. Mámu vím že už nezměním - v tomto věku už není připravená na nějaké změny v životě a už čeká jen na konec (protože vidí, že lidé kolem ní se více nedožívají, táta se dožil 64 a měl snad všechny možné nemoci - to mě nejvíce přivedlo k zájmu o své zdraví). Přestože si stěžuje "nevadí mi ani tak ten věk, jako kdybych ho mohla dožívat bez bolestí", tak k žádné změně životního stylu ji už nikdo nepřesvědčí, staré zvyky jsou zakořeněné velmi hluboko. Snad časem alespoň brácha trochu procitne a pochopí, že své problémy si způsobuje sám - přece jen jde o rodinu, takže tam to člověk cítí trochu i jako povinnost se o ně snažit starat. Kořeny špatných návyků jsou zakořeněné velmi hluboko - nebýt internetu (díky za něj!) tak se tyto věci člověk ani nemá jak dozvědět. Je velmi dobře, když někdo má šanci své děti vést k lepším zvykům, čím později tím se člověk mění hůře.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

Pando, klasika. Ovšem s mámou bych neházel flintu do žita. PMN je jedno, jestli to trvalo 30 nebo 70 let, to už je skoro jedno. Kdybys s ní zkusil promluvit někde v klidu a o samotě a vylil jí srdce, jak Tě trápí, když vidíš, že si ničí zdraví, myslíš, že by to nezanechalo stopu? Alespoň by o tom přemýšlela. Já už se na to taky chystám delší dobu, i když mám relativně mladou mámu (54, měla mě v 18-ti).
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od tristazmista »

jojo Pando, klasika :) to moje mama se me vobcas zepta jak mi je a pak mi zacne radit jak zpatky do vita stravy pridavat ty ostatni potraviny, ktere mi mimochodem znicily zdravi,ale jsou podle ni potrebne, pac ovoce nezasyti a neda silu :) Ale jo, voni to myslej dobre, to je na tom to pekny, jenze o strave nic nevi, tak jako mi vsici pred prechodem :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sweetie »

lidi nezasveceny opravdu nevi ktera bije. ted jsem byla ze socialnich duvodu na spolecnym obede a snazila jsem se vybrat si neco pro sebe, nemeli ani salat. a znami chteli poradit..ptali se co nejim, odpovedela jsem ze nejim nic tepelne upravenyho, jen syrovou stravu. a oni mi ukazali na radu sandwichu no.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

Sweetie píše:lidi nezasveceny opravdu nevi ktera bije. ted jsem byla ze socialnich duvodu na spolecnym obede a snazila jsem se vybrat si neco pro sebe, nemeli ani salat. a znami chteli poradit..ptali se co nejim, odpovedela jsem ze nejim nic tepelne upravenyho, jen syrovou stravu. a oni mi ukazali na radu sandwichu no.
Jo, s tím už jsem se taky setkal ;-)

A pak se diví: http://www.novinky.cz/domaci/175246-poc ... roste.html
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Panda »

Panda píše:Minulý týden jsme byli na dovolené u rodiny...
Připisuji "dozvuk" ke své dovolené - před chvílí mi volala máma a že stále ji trápí mé stravování, tak mi "promlouvala do duše" - že je to velmi nerozumné takto hazardovat se zdravím a že bych měl jíst normálně. Radila mi jak pomalu přidávat zas normální jídlo (zajímavé, to samé tu nedávno někdo psal také :-) ) - a že bych měl myslet na rodinu a kvůli nim na sebe více dbát. A že je sice hezké že jsem si tím vita nějaké věci vyléčil, ale už bych měl s tím skončit a začít zas více dbát na své zdraví (no není tohle perfektní logika? :idea: :lol: ). A že obča přidat nějaké ovoce a zeleninu je prima, ale ne moc, nesmí to být na úkor jiného co je potřeba. Tak jsem odkýval že jo, že se budu snažit jíst více "normálně" a pochopil jsem že je opravdu nemožné takto přesvědčit celoživotní "vařany" jejichž strava se od mého dětství nezměnila - stále pekáče masa plovoucího v tuku.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sweetie »

to je usmevny i tragicky. zbytecna namaha jim to zacit vyvracet. tady musis asi bouchnout pesti do stolu a rict ze od ted uz o strave ani slovo mami.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od mira »

Do mne vandruje jeden párkožrout
v práci.
Je drobnější a štíhlejší, tak nevím,
kde bere tu drzost, když na svém
zjevně neprospívá.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:to je usmevny i tragicky. zbytecna namaha jim to zacit vyvracet. tady musis asi bouchnout pesti do stolu a rict ze od ted uz o strave ani slovo mami.
Tak to presny jsem chtela napsat taky... ze nevim, jestli se mam smat a nebo smutnit.... a u nas je to taky tak, s babickou se na tema ja a jidlo bavit nesmime, jinak ji chytnou nervy... ale je fakt, ze mi aspon schovava rajcata a okurky ze zahradky a tak :P , proste pochopila, ze jim, jak jim, akorat to cele nemuze pochopit, takze se o tom nesmime bavit... takze tak >:-)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

balada píše:na prvni otazku neumim odpovedet - nevim proc se jich ptas, jake cekas odpovedi a jak s nima nalozis. jestli je chces prevracet na svou viru nebo te to jenom zajima
Já se jich samozřejmě téměř neptám, to byla spíše jen filozofická otázka. Sice mě to láká, si do nich rejpnout, ale už jsem pochopil, že to není ta správná cesta.

Používáš obrat "převracet na svou víru", ale ten mi jaksi nesedí. Já prostě vnímám utrpení zvířat chovaných ve velkém jako fakt a nedokážu si představit, že by se jednalo jen o jakousi víru. Pokud chceš mluvit o víře, znamená to, že pro Tebe nejsou zvířata v právu na svobodný život na stejné úrovni jako lidé. Je tomu tedy tak?

Co se týče harmonie s univerzem, tak ta PMN není v současnosti možná, právě kvůli těm zvrhlostem, jenž se na Zemi ve velké míře dějí.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od Sitar »

veri píše:když žiješ v jednotě a harmonii, nemáš potřebu se někoho ptát, jestli jí maso..
To je do jisté míry pravda, protože až budu žít v harmonii, nebudu se s takovými lidmy vůbec stýkat, protože žádní takoví lidé již nebudou existovat.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dvdmchl

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od dvdmchl »

až budu žít v harmonii, nebudu se s takovými lidmy vůbec stýkat, protože žádní takoví lidé již nebudou existovat.
Tahle věta tě usvědčuje. :) Svoje vlastní pocity spojuješ s vnějškem. Ale ono ostatní lidé za to jak ty se citíš nemůžou. Tvoje emoce jsou tvoje emoce, a vždy jsou způsobeny tebou, nikým jiným.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od veri »

dvdmchl píše:
až budu žít v harmonii, nebudu se s takovými lidmy vůbec stýkat, protože žádní takoví lidé již nebudou existovat.
Tahle věta tě usvědčuje. :) Svoje vlastní pocity spojuješ s vnějškem. Ale ono ostatní lidé za to jak ty se citíš nemůžou. Tvoje emoce jsou tvoje emoce, a vždy jsou způsobeny tebou, nikým jiným.
přesně tak.. vadí ti, že někdo zabije zvíře aby ho snědl? tvůj problém, ne jeho. jednotu a harmonii nevytváříš kolem sebe, ale uvnitř sebe, nepotřebuješ dokonalý, harmonický svět a prostředí, abys v ní mohl žít..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: ach, ti masožrouti...

Příspěvek od balada »

Sitar píše:
balada píše:na prvni otazku neumim odpovedet - nevim proc se jich ptas, jake cekas odpovedi a jak s nima nalozis. jestli je chces prevracet na svou viru nebo te to jenom zajima
Já se jich samozřejmě téměř neptám, to byla spíše jen filozofická otázka. Sice mě to láká, si do nich rejpnout, ale už jsem pochopil, že to není ta správná cesta.

Používáš obrat "převracet na svou víru", ale ten mi jaksi nesedí. Já prostě vnímám utrpení zvířat chovaných ve velkém jako fakt a nedokážu si představit, že by se jednalo jen o jakousi víru. Pokud chceš mluvit o víře, znamená to, že pro Tebe nejsou zvířata v právu na svobodný život na stejné úrovni jako lidé. Je tomu tedy tak?

Co se týče harmonie s univerzem, tak ta PMN není v současnosti možná, právě kvůli těm zvrhlostem, jenž se na Zemi ve velké míře dějí.
maso nejim a nezabijim vedome ani komary, ale spis pro svuj pocit nez proto ze bych rozumel pravum zvirat,rostlin a kamenu.
psal jsem o necem jinem, zkus si to precist este jednou.
myslim ze spousta lidi zije v harmonii s univerzem navzdory vsem zvrhlostem ktere kolem sebe vidis
opet souhlasim s dvd - harmonii muzes najit jen sam v sobe. pokud budes cekat az vnejsi podminky budou idealni tak se dockas jenom toho cekani
Odpovědět