Chci se stát Vitariánkou

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Belindraw
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 04, 2013 10:43

Chci se stát Vitariánkou

Příspěvek od Belindraw »

Dobrý den,
velice mne zaujala myšlenka, filosofie a v neposlední řadě i zdravotní aspekty vitariánství a ráda bych se touto cestou také vydala. Nicméně mám trochu obavy z toho, jak moje tělo bude snášet tuto případnou změnu stravování. Pročetla jsem si zde na foru pár zkušeností popisující jisté "detoxikační" projevy, což mne trochu rozladilo, ale zároveň i zaujalo, ráda bych se očistila a zároveň si myslím, že je tato alternativní forma stravování pro mne vhodná, neboť už odjakživa mám nejraději právě čerstvé ovoce a zeleninu, oříšky, zkrátka potraviny, jež jsou ve své "nejčistší" podobě. Cítím se po nich úžasně lehká jako pírko, zatímco když si dám nějaký teplý masitý pokrm, cítím se hodně unavená a bez energie. Jediné, co mne může od nového směru odradit, budou reakce okolí, které ze začátku nebude mít moc pochopení, myslím si však, že mě to od, ať už náhlého nebo postupného, přechodu na raw neodradí.:)
Chtěla bych se vás tedy zeptat, jestli by třeba nebylo vhodnější přejít nejdříve na vegetariánství a postupně pak přejít na veganství a nakonec skončit na raw. :)
Co myslíte, je vhodné začít takto postupně, nebo do toho rovnou "spadnout"?

Děkuji za Vaše komentáře a rady a přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Chci se stát Vitariánkou

Příspěvek od rudo »

kludni do toho spadni a ked si obcas vypyta varene tak nerob z toho koniec sveta

a hlavne nikomu v okoli nic nehovor nic nevysvetluj a nikoho nepresviedcaj, snaz sa aby si to nik nevsimol, spravaj sa akoze nic a zbytcne na zmenu neupozornuj.
5 2 8
Andrej
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 29, 2018 18:12

Re: Chci se stát Vitariánkou

Příspěvek od Andrej »

Ahojte, Stretávka...kedy spravime VITA ZRAZ ??? "nebudem menovat" je moj fb...
Odpovědět