DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od ravima »

smajliss píše:Ano, tohle je docela dost známé .. akorát ravima tu tvrdí, že ALA se dokáže přeměnit v dostatečném množství .. čertví jak to je
Stejně tak je známé, že vegani mají podstatně lepší výrobu DHA+EPA, než rybožrouti. A to ani nemají ve stravě lepší poměr k omega-6. A co teprve lidi, kteří jí zdravě, na to studie nejsou. Ale ti, co je teď citoval rudo nepíšou, že by měl člověk tohle konzumovat, vždyť to jsou vegani, naopak vysvětlují jak právě na veganské stravě docílit ještě lepšího stavu.
Další věc je, že ve zdravém těle se tyhle kyseliny nijak neztrácejí (jinak se ničí oxidací, tomu ale netoxické tělo umí dobře bránit), takže potřeba doplňování je fakt hodně malá.
smajliss píše:já jsem zastánce toho přijímat všechno a nespoléhat na přemeny, které můžou být nedostatečné
Tak o tomhle si myslím přesně opak, hlavně vzhledem k tomu, že skoro na všechny nemoci z tzv. nedostatků funguje dobře/nejlíp půst..
rudo píše:je tam ovsem zaujimava suvislost s vysokym cholesterol a suvislostou s nasledkmai krill oileja,.. ..napriklad cez kril sa to nadbytocne potasium z cholesterolu uvolni..
To určitě ne, mají s tím problém lidé s různými nemocemi a i kdyby se z něčeho uvolnil nějaký ten draslík, tak by neměl být problém ho okamžitě vyloučit. Jiná možnost je třeba škodlivá interakce s léky, ale ať už je to přesně jak chce, musí to nějak blokovat vylučování toho draslíku. Možná i tak, že to obsahuje tu "toxickou formu" - tedy obtížně vylučitelnou z těla, nebo to takovou formu v těle vytvoří... to že jsme to nenašli za pár sekund na googlu ještě není důkaz že to neexistuje.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

smajliss píše:Ano, tohle je docela dost známé .. akorát ravima tu tvrdí, že ALA se dokáže přeměnit v dostatečném množství .. čertví jak to je

já jsem zastánce toho přijímat všechno a nespoléhat na přemeny, které můžou být nedostatečné
Organismy jsou docela adaptabilní - s tím je třeba počítat.
Když mu cpete něčeho nadbytek, neznamená to, že toho o to víc využije, spíše klesne ochota to využívat a začne lenivět na bohaté hladině nějakých látek dodávaných zvnějšku... Čili - mechanismem zpětné vazby si tím jen zastavíte vlastní fyziologickou produkci...A po pár generacích...kdoví...Vzpomeňte na vitamín C a záhadu toho proč narozdíl od většiny (ale pár některých to též nedovede prý) ostatních tvorů si ho už nebo ještě neumí vyrábět v těle sám.
Bylo by asi vhodnější i ze "selekčních dlouhodobých" důvodů podpořit spíše konverzi z ALA než rybolov.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

ravima:
To že je ta přeměna lepší neznamená, že je dostatečná :P

K tomu půstu: v USA je Hippokratova klinika, kterou řídí Dr. Brian Clement, což je známý vitarián/vegan (low carb) a ten na té klinice přestal lidi léčit půstem, protože drtivá většina lidi je podvyživených a půst ty problémy ještě více zhoršoval

A můj názor je takový, že omezování kalorií je parádní, ale omezování živin není dobré a to je dost rozdíl totiž.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

Syrovozrout píše: Organismy jsou docela adaptabilní - s tím je třeba počítat.
Když mu cpete něčeho nadbytek, neznamená to, že toho o to víc využije, spíše klesne ochota to využívat a začne lenivět na bohaté hladině nějakých látek dodávaných zvnějšku... Čili - mechanismem zpětné vazby si tím jen zastavíte vlastní fyziologickou produkci...A po pár generacích...kdoví...Vzpomeňte na vitamín C a záhadu toho proč narozdíl od většiny (ale pár některých to též nedovede prý) ostatních tvorů si ho už nebo ještě neumí vyrábět v těle sám.
Bylo by asi vhodnější i ze "selekčních dlouhodobých" důvodů podpořit spíše konverzi z ALA než rybolov.
tohle zní krásně, ale praxe je jiná .. praxe ukazuje, že lidi padají jak švestky, když tělu zatrhnou něco důležitého .. však na konvenční stravě dokážou lidi žít 60-90 let .. na veganské jde skončit v nemocnici po půl roce, když například dojde B12
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Marci »

[quote="ravima"]Tak o tomhle si myslím přesně opak, hlavně vzhledem k tomu, že skoro na všechny nemoci z tzv. nedostatků funguje dobře/nejlíp půst..
[quote="rudo"]

Ja osobne nesouhlasim,navic to neni ani logicke.Dam viditelny priklad.Pokud budes mit skorbut-kurdeje,tak ho pustem nikdy nevylecis,naopak ,bude to jen horsi.
Lide maji tendenci delat z radu veci modlu,a stejne tak u pustu. Pust NELECI vsechno a rozhodne ne,nedostatek mineralu.Martin by ti o mineralnim rozvratu organismu mohl dlouho povidat,ale muzes si to precist v jeho denicku. To je i duvod,proc si myslim,ze delat dlouhe pusty -nad 14 dni neni dobre. Preferuji do 14 dni a v castejsich intervalech nez jednou za cas dlouhy.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od cepheus »

Cize dle Tvoji logiky je vitarianstvi rovnez modla ? (viz Standova negativni zkusenost, jestli Ti uniklo oc v tomto vlakne bezi)
Marenko :D .. nastesti na tom co si myslis a co preferujes zrovna Ty az tolik nezalezi :wink: .
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

Maria píše: Ja osobne nesouhlasim,navic to neni ani logicke.Dam viditelny priklad.Pokud budes mit skorbut-kurdeje,tak ho pustem nikdy nevylecis,naopak ,bude to jen horsi.
Lide maji tendenci delat z radu veci modlu,a stejne tak u pustu. Pust NELECI vsechno a rozhodne ne,nedostatek mineralu.Martin by ti o mineralnim rozvratu organismu mohl dlouho povidat,ale muzes si to precist v jeho denicku. To je i duvod,proc si myslim,ze delat dlouhe pusty -nad 14 dni neni dobre. Preferuji do 14 dni a v castejsich intervalech nez jednou za cas dlouhy.
Přikláním se k Marii. Všechno jsou to tak jako tak modly pokud si to z nich někdo udělal - ať už půsty, tak vitariánství - ve svých nesčetných podobách. Nic z toho neléčí samo o sobě všechno.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od ravima »

Martinův deníček znám a to co o tom píše on nebo ty, jsou jen vaše závěry, se kterými nesouhlasím ani v tom konkrétním případě, natož na základě toho posuzovat půst jako takový...
Kromě toho minerály doplňuju i já, i další základní stavební látky jako právě ALA atd..., tady byla ale řeč o něčem jiném, to je jako kdybych třeba místo minerálů doplňoval přímo ty enzymy, které se v těle z těch minerálů vyrábí...

Tak kurděje jsou trochu extrémní příklad, ale ani v takovém případě bych se vůbec nedivil kdyby to půst vyléčil (nebo ty s tím máš negativní zkušenost?), protože vím, že půst dobře funguje i po stravě dlouhodobě skoro bez vitC (bílé pečivo + sýry + salámy atp.). A minimálně po 21 se žádné příznaky nedostatku neobjevují.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Fiona »

Delka i prubeh optimalniho pustu se neda pocitat na cisla, je to vzdycky o cloveku a o tom co potrebuje zrovna v tu chvili nejvic. Pro nekoho to muze byt disciplina, ale jiny si naopak potrebuje uvedomit silu a moudrost zivota ve svem tele, proti ktere je male pivo, a predat ji kormidlo.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

Fiona píše:Delka i prubeh optimalniho pustu se neda pocitat na cisla, je to vzdycky o cloveku a o tom co potrebuje zrovna v tu chvili nejvic. Pro nekoho to muze byt disciplina, ale jiny si naopak potrebuje uvedomit silu a moudrost zivota ve svem tele, proti ktere je male pivo, a predat ji kormidlo.
Tělo má vlastní inteligenci, které nemusíme vždy dobře naslouchat natož ji rozumět rozumem.
Nevydělovat však tělo také z prostředí a podmínek jenž ho obklopují (ať vnější, tak niterné) a pronikají.
I ta rostlina si pod sebou pěkně "zamulčuje" spadaným listím, aniž by asi věděla, že tím sníží vypařování vláhy během zimy a zvýší tak v této formě šanci na přežití. (Pokud to od ní někdo neodhrábne.)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Marci »

Ano ,telo ma vlastni inteligenci.Ale co si pod tim predstavit? Radu let jsem byla presvedcena,ze na telo az tak nemuze mit vliv duse.Jenze jsem zjistila prave opak. Pokud nenasloucham sve dusi,tak nastavi takove podminky ,aby telo zacalo signalizovat v materii,to co prehlizim. Nikdy by mne nenapadlo,ze budu mit takove poznani. Takze dnes mam presvedceni,ze duse je prvni a telo jen nasleduje.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od cepheus »

Syrovozrout píše:I ta rostlina si pod sebou pěkně "zamulčuje" spadaným listím, aniž by asi věděla, že tím sníží vypařování vláhy během zimy a zvýší tak v této formě šanci na přežití. (Pokud to od ní někdo neodhrábne.)
I ten pes (vetsina zvirat) nezere, kdyz ma nemoc, jen popiji vodu:).
--------------------------
Btw. Kdyz uz jsme u toho, co myslis Marenko, ma pes taky dusi ktera nasleduje telo ? Anebo proc se mu teda spusti program sebezachovy ne nepodobny tomu kvitku ? A kdyz jim do toho "hrabnem", doslova i obrazne:) svym rozumem (= egem, neco si myslime), zpravidla to vzdy podelame) :-)

Ono to bude myslim o dost slozitejsi a vymakanejsi problematika, nez si tu kdo z nas mysli, myslet si muzu co chci, ale myslet znamena h...o vedet, (jak rikal uz klasik) :D.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Janek »

Kde je vase duse, v jakem organu sidli duse?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Fiona »

Presne uprostred :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

medzi plastom a rafkom kolesa a su 2, predna a zadna, vyvinutejsia forma sa potom nazyva galuska a specifickemu druhu sa hovorilo aj : Warsawa
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od cepheus »

Ve správním orgánu.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od buc11 »

vezmu-li v úvahu svoji premisu, že (na vita)není deficitů, ale jen nadměrné spotřeby tkzv. potřebných prvků(nevhodnou stravou, nepohybem či zkormoucením), pak půst může být příznivější než vadná strava, lze zaměnit i za vadné prožívání či myšlení. Ostatně 100 dní půstující bulhar či pavel, žádným skorbutem netrpěli.
Martin Hk
letošní běh na živé stravě (zatím na ní kupodivu ještě žiju:)) -

Počet:
64 Aktivity
Vzdálenost:
854.53 km
Čas:
62:00:25 h:m:s
Získání nadmořské výšky:
6,031 m
Průměrná rychlost:
13.8 km/h
Prům. ST:
157 tep./min.
Kalorie:
60,972 C
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Janek »

cepheus píše:Ve správním orgánu.
Na MNV? ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Xion »

Marci píše:Ano ,telo ma vlastni inteligenci.Ale co si pod tim predstavit? Radu let jsem byla presvedcena,ze na telo az tak nemuze mit vliv duse.Jenze jsem zjistila prave opak. Pokud nenasloucham sve dusi,tak nastavi takove podminky ,aby telo zacalo signalizovat v materii,to co prehlizim. Nikdy by mne nenapadlo,ze budu mit takove poznani. Takze dnes mam presvedceni,ze duse je prvni a telo jen nasleduje.
Je to tak jak pises s dusou. Nieje to o jedle, ale tak zivot je tu na to, aby to postupne naucil kazdeho.
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od north108 »

tak čítam celé vlákno, je to celkom sila a Stando veľmi Ti držím palce, nech sa Ti darí.
Osobne verím vo vita životný štýl a v rád by som sa k nemu aj dopracoval, no len vtedy keď to pôjde pekne hladko a na základe vlastných skúseností čo mi robí dobre a čo nie.
Preto je aj tá moja cesta zatiaľ hodne pomalá, keď jednotlivé potraviny vylučujem a nahrádzam veľmi opatrne. Hlavným ukazovateľom je mi fyzická a mentálna aktivita. K tomu mi pomáhajú najmä postupné pôsty.
Držím všetkým palce, pomaly je niekedy viac.
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

Stando K. jak se daří? Nezhynul jsi zatím na přecpání cévního a lymfatického systému...tkáňového moku...mastnotou? (Z čehož mohou pramenit ony "křeče".)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od bukaj »

Syrovozrout píše:Stando K. jak se daří? Nezhynul jsi zatím na přecpání cévního a lymfatického systému...tkáňového moku...mastnotou? (Z čehož mohou pramenit ony "křeče".)
Docela by mě zajímala tvoje vnitřní motivace k položení takto formulované otázky.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

bukaj píše:
Syrovozrout píše:Stando K. jak se daří? Nezhynul jsi zatím na přecpání cévního a lymfatického systému...tkáňového moku...mastnotou? (Z čehož mohou pramenit ony "křeče".)
Docela by mě zajímala tvoje vnitřní motivace k položení takto formulované otázky.
Nevýhodou této formy nepřímé komunikace je, že není poznat jak to "myslím". Když tak na to koukám, tak to vyznívá dost ironicky až zle, ale přitom nejsem vůbec vůči Standovi nijak nepřátelsky naladěný. Prostě mě zajímá, jak se daří (určitá obava jestli si neublížil tím jak pojal předchozí internetové experiMentální rady i zde z vitarianu...podpořená ještě tím, že zatím nenapsal nic dál...u mě je také) - k tomu jsem připojil názor na to, že křeče mohou být nadmírou "mastnoty v těle" a nikoli údajným "VÝŽIVOVÝM nedostatkem minerálů" jak se obvykle (a podle mě mylně) uvádí...To odvozuju například i z toho, že tato potíž se projevila u většiny (podle jejich vlastních slov) již hned NA ZAČÁTKU změny stravy /COŽ JE PONĚKUD ZARÁŽEJÍCÍ ALESPOŇ TEDY PRO MĚ/ a ne až s postupujícím časem, kdy by deficit měl narůstat, kdyby o něj šlo! Očekával bych, že nějaký nedostatek se bude prohlubovat a až teprve časem překročí únosnou mez a nějak se vyjeví. Místo toho to popsali opačně - Že k deficitu došlo téměř OKAMŽITĚ po změně. Vysvětlí to někdo? Kde jsem udělal chybu v dedukci?
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

Syrovozrout píše:Stando K. jak se daří? Nezhynul jsi zatím na přecpání cévního a lymfatického systému...tkáňového moku...mastnotou? (Z čehož mohou pramenit ony "křeče".)
:-)
ad mastnota
Mít PP (panickou poruchu) a cpát se sádlem je teda fakt kombinace... :-) zpočátku samozřejmě po každým jídle naběhlý žíly jak ruskej ropovod, opuchlý oči, zpocenej jak vůl, bušení srdce atd. = vystrašenej a v panice až na půdu... v podstatě jsem jen čekal "kdy mně to klepne"

tož vydržal jsem... a nechci to zakřiknout ale něco jako tukový metabolismus se snad už konečně dostavuje - celý den bez pocitu vlčího hladu, jím 2x denně ale hlavně - už cítím, že mně tuk nasycuje, že už jako předtím nekončím jídlo až po úplném přežrání se, neschopen pohybu... i pojídelní únava je nesrovnatelně menší...

ad křeče
Úrčo nedostatkem hořčíku, co se mi teda neosvědčilo tak to je ať už popíjení či natírání chloridem hořčíku - žádný výsledek. Co jsem před pár dny najel na 2x denně Magne B6 forte + 1,5-2 saláty denně tak veškeré projevy nedostatku hořčíku mizí jak sníh na slunci
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

Syrovozrout píše:
bukaj píše:
Syrovozrout píše:Stando K. jak se daří? Nezhynul jsi zatím na přecpání cévního a lymfatického systému...tkáňového moku...mastnotou? (Z čehož mohou pramenit ony "křeče".)
Docela by mě zajímala tvoje vnitřní motivace k položení takto formulované otázky.
Nevýhodou této formy nepřímé komunikace je, že není poznat jak to "myslím". Když tak na to koukám, tak to vyznívá dost ironicky až zle, ale přitom nejsem vůbec vůči Standovi nijak nepřátelsky naladěný. Prostě mě zajímá, jak se daří (určitá obava jestli si neublížil tím jak pojal předchozí internetové experiMentální rady i zde z vitarianu...podpořená ještě tím, že zatím nenapsal nic dál...u mě je také) - k tomu jsem připojil názor na to, že křeče mohou být nadmírou "mastnoty v těle" a nikoli údajným "VÝŽIVOVÝM nedostatkem minerálů" jak se obvykle (a podle mě mylně) uvádí...To odvozuju například i z toho, že tato potíž se projevila u většiny (podle jejich vlastních slov) již hned NA ZAČÁTKU změny stravy /COŽ JE PONĚKUD ZARÁŽEJÍCÍ ALESPOŇ TEDY PRO MĚ/ a ne až s postupujícím časem, kdy by deficit měl narůstat, kdyby o něj šlo! Očekával bych, že nějaký nedostatek se bude prohlubovat a až teprve časem překročí únosnou mez a nějak se vyjeví. Místo toho to popsali opačně - Že k deficitu došlo téměř OKAMŽITĚ po změně. Vysvětlí to někdo? Kde jsem udělal chybu v dedukci?
viz http://www.paleo-center.com/svalove-krce
z počátku tě prostě nenapadne víc solit, "brutálně" zařadit zelený...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše: viz http://www.paleo-center.com/svalove-krce
z počátku tě prostě nenapadne víc solit, "brutálně" zařadit zelený...
toto se mi z toho páčí na ty studené nohy:
"V extrémnych prípadoch, ak vám naozaj nechutí jesť, môžete zabezpečiť dostatočný kalorický príjem napr. vypitím 1 deci olivového oleja."

Zaujaly mne i ty obavy jak nám ty prvky v zelovoci klesají, ale nejde PMN i dle hlavního u pramene, pojídajícího kvanta kombinaci Ca-Mg ve správném poměru bez totální úspěšnosti, pomáhá mu jen omývání a to nejen přirození, ale aspoň poloviny (nahého) těla vlažným roztokem epsomky. My vědoucí víme, že nejde o množstvá ale optimální příjem a využití a tu je PMN míň líp než víc. Tělo chce čas a samo si vybrat. A z přírodního zdroje mu to de nejlíp. Tedy PMN.
Naposledy upravil(a) buc11 dne stř zář 18, 2013 14:17, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

:?: :shock:
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od ovekyska »

Standa K. píše: ad křeče
Úrčo nedostatkem hořčíku, co se mi teda neosvědčilo tak to je ať už popíjení či natírání chloridem hořčíku - žádný výsledek. Co jsem před pár dny najel na 2x denně Magne B6 forte + 1,5-2 saláty denně tak veškeré projevy nedostatku hořčíku mizí jak sníh na slunci
Znamena to, že si predtým jedol malo zeleniny, teda si súčasne pridal zeleninu a zároveň vymenil chlorid pitie či natieranie za magneB 6?
Zvláštne, pretože takmer bez výnimky čítam na alter fórach, ako je natieranie sa chloridom horecnatym neporovnateľne účinnejšie oproti komerčným tabletam.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

ovekyska píše:
Standa K. píše: ad křeče
Úrčo nedostatkem hořčíku, co se mi teda neosvědčilo tak to je ať už popíjení či natírání chloridem hořčíku - žádný výsledek. Co jsem před pár dny najel na 2x denně Magne B6 forte + 1,5-2 saláty denně tak veškeré projevy nedostatku hořčíku mizí jak sníh na slunci
Znamena to, že si predtým jedol malo zeleniny, teda si súčasne pridal zeleninu a zároveň vymenil chlorid pitie či natieranie za magneB 6?
Zvláštne, pretože takmer bez výnimky čítam na alter fórach, ako je natieranie sa chloridom horecnatym neporovnateľne účinnejšie oproti komerčným tabletam.
předtím jsem jedl cca. 1 salát denně, nyní 2, s chloridu jsem měl stále akorát průjem ale ať jsem dávky snižoval či zvyšoval účinek skoro žádný, neříkám, každý jsme jiný, mně to ale "nesedlo"
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

po mnoha týdnech cpaní se tukama jsem byl s dcerou na jedné akci a VZP tam zájemcům měřila tlak a tuk... tož jsem prubnul...

tlak, vždy co pamatuju jsem měl nízký, nyní super - 128/80, tep 75
tuk (jsem si zatím nikdy neměřil) v poho - 20,4%
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

Standa K. píše:
ovekyska píše:
Standa K. píše: ad křeče
Úrčo nedostatkem hořčíku, co se mi teda neosvědčilo tak to je ať už popíjení či natírání chloridem hořčíku - žádný výsledek. Co jsem před pár dny najel na 2x denně Magne B6 forte + 1,5-2 saláty denně tak veškeré projevy nedostatku hořčíku mizí jak sníh na slunci
Znamena to, že si predtým jedol malo zeleniny, teda si súčasne pridal zeleninu a zároveň vymenil chlorid pitie či natieranie za magneB 6?
Zvláštne, pretože takmer bez výnimky čítam na alter fórach, ako je natieranie sa chloridom horecnatym neporovnateľne účinnejšie oproti komerčným tabletam.
předtím jsem jedl cca. 1 salát denně, nyní 2, s chloridu jsem měl stále akorát průjem ale ať jsem dávky snižoval či zvyšoval účinek skoro žádný, neříkám, každý jsme jiný, mně to ale "nesedlo"
Stando, narazil jsem na zajímavost k salátu: Díky látce lactucin pomáhá mírnit stres. ( http://www.kaloricketabulky.cz/salat-ledovy/ )
Dále ohledně něj: "Zlepšuje okysličení buněk i proces zužitkování bílkovin. Dobře požvýkáním a natrávený přináší ze žaludku do střev množství vlákniny, která zajistit rychlejší pohyby střev, čímž odstraní zácpu způsobenou sníženou činností trávicího traktu. Vláknina má schopnost navázat a tím odstraňovat jedovaté látky a tuky." ( http://zelovoc.alteon.sk/cz/zelenina/hlavkovy-salat/13/ )
Kolem 95% z něj je naplněno vodou. Takže "Prázdné kalorie a energetická denzita potraviny" je v jeho případě na nízké úrovni a tak se jím lze sytit ve větším množství. ( http://skramlikova.wordpress.com/2011/0 ... -potravin/ )
Jinak salát a hořčík - lepší než nic, ale ten to asi nevytrhne - však posuď sám - tabulka: http://www.prvky.com/horcik-v-potravinach.html Je mnoho jiných, kteří ho mají víc (záleží ale i na rozdílné využitelnosti, to nepopírám.) Hořčík /a některé vitaminy B také/ působí hlavně na efektivitu cukrového metabolismu. Matlat si ho na kůži spolu s velkým množstvím dráždivého chloru či dokonce případné částice z toho nebezpečně vdechovat skutečně já nedoporučuju.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

PODĚKOVÁNÍ A POMOCNÁ RUKA

Standa hlásí návrat mezi normální lidi. Myslím, že můžu zodpovědně prohlásit, že léčení bylo úspěšné, panická porucha i deprese jsou již definitivně pryč. Funguji již zcela normálně. Nejen, že jsem byl schopen si znovu najít práci ale pustil jsem se rovnou do podnikání jakO živnostník, věc kdykoliv v minulosti pro mne nepředstavitelná...

TÍMTO UPŘÍMNĚ VELMI DĚKUJI VŠEM KTEŘÍ MNE PODPOŘILI VE CHVÍLÍCH NEJTĚŽŠÍCH. BEZ PŘEHÁNĚNÍ JSTE MI VELMI PRAVDĚPODOBNĚ ZACHRÁNILI ŽIVOT, DĚKUJI JEŠTĚ JEDNOU.

Rád bych vám to oplatil svým svědectvím.
Zažil jsem neuvěřitelné zážitky, stavy paralyzujících úzkostí, celodenního panického strachu o vlastní život, mimo jiné s veškerými fyzickými projevy infarktu (píchání u srdce, velký tlak na hrudi, mrtvení končetin) ale na EKG nic nenajdou... A také hlubokých depresí kdy naopak si si vlastní smrt moc a moc přejete a doufáte v to, že se jednoho rána už neprobudíte a tak budete už konečně mít klid.

To vše NAPROSTO NEOVLIVNITELNÉ vaší vůlí (autosugesce, odpočinek, meditace či cokoliv jiného absolutně nepomáhá), poničená chemie ve vaší hlavě si s váma dělá co chce... Navíc - kdo OSOBNĚ nezažil neuvěří (to před mým onemocněním bohužel platilo i o mně a tak jsem svým chováním tehdy ublížil jedné velmi blízké osobě) a tak okolí vás hodnotí jako hypochondra, simulanta či hysterku, což na psychice taky nepřidá, že...

Aby už nikdo nemusel podobné zkušenosti prožívat, chystám pokračování mé knihy "7 podmínek .... (www.septegram.cz/kniha či na mém blogu) s podtitulem "Cesta do pekla nicoty a zase zpět".

Co mne VELMI mrzí, je to, že jsem nezaznamenal větší ohlas na moje "Důležité varování..." viewtopic.php?f=8&t=7900
Proto znovu opakuji - jakmile u sebe zaznamenáte jakékoliv "problémy s hlavou", byť sebemenší :
- snížená schopnost soustředění
- zhoršené organizační schopnosti
- špatné nálady, pesimismus
- zvýšená zapomnětlivost
- jakékoli fóbie
- nespokojenost se svým životem
- neschopnost přijmout a vyrovnat se s okolním "zlým" světem, stihomam - spiklenecké vidění svého nejbližšího okolí nebo/a světa
- jakási "zabržděnost" mozku či lenost uvažovat a přemýšlet

...tak si znovu si moje Varování pročtěte a prosím Vás zařiďte se podle něho dříve než se problémy prohloubí a narostou...

A pokud už někdo vážné problémy máte, projděte si na www.panickaporucha.cz moje příspěvky (podzim 2013, nick "futur") včetně odpovědí na příspěvky jiných.V nich najdete de fakto vše - podrobnější a polopatističtější popis chystám jak do knihy tak na můj blog ale bohužel to bude ještě chvíli trvat, není času... proto teď zveřejňuji aspoň toto "světlo na konci tunelu" jako 1.pomoc a povzbuzení... pokud je na tom někdo opravdu hodně zle a potřebuje nutně se mnou aspoň promluvit o.k. můj mobil je 731 832 640, mám neomezený tarif, prozvoňte zavolám zpět ale VÝHRADNĚ jen v pracovní dny 14,00-15,00 hod

Co nejhezčí život vám všem přeje Standa Kunc :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Jindra »

.
Konečně! Stando konečně, mám obrovskou radost. Já si říkal, že už jsi dlouho odmlčený, ale nechtěl jsem rušit - bylo mi jasné, že se tím zabýváš.
Skvělé!

I Ty měj spokojený a úspěšný nový rok
Jindra
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od dgm »

Stando, moc si preju, abys pochopil, co zde Marie pise

http://www.jajsem.com/novy-cyklus-a-to- ... zornost-4/
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

dgm píše:Stando, moc si preju, abys pochopil, co zde Marie pise

http://www.jajsem.com/novy-cyklus-a-to- ... zornost-4/
dik za link

aha, ZP == LOA

:idea:
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Zdeníno »

dgm píše:Stando, moc si preju, abys pochopil, co zde Marie pise

http://www.jajsem.com/novy-cyklus-a-to- ... zornost-4/
To jsou nesmysly.
Nejznámější literární zpracování tohoto přístupu je postava dona Quijota de la Mancha.
S podobným přístupem přitáhnete leda podobné potřeštěnce.

Kdo sní, spí. Aby se probudil, je nutno, (na rozdíl od mínění Marie z odkazu) věnovat pozornost tomu, co je. A to může být i představa. Představa není sen, je-li vědomá. Skrze ni pak v možno vytvořit třeba reálný dům. Don Quijote boj s větrnými mlýny nemohl vyhrát, protože se svým sněním ponořil do neexistující reality, zbláznil se.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od dgm »

:)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od bukaj »

Ale jak Marie správně psala, být v přítomnosti by se nemělo rovnat boji se světem, se systémem, se kterým nesouhlasíme. Být v přítomnosti smysl má, přítomnost je život, a na nějaké úrovni pak podle mě berličky pro žití života (vizualizace, meditace) přestávají mít smysl. Sny o tom, co chceme, podle mě Marie brala jako klasické vizualizace = upírání pozornosti na to, co chceme, ne na to, co je v přítomnosti špatně. Vizualizovat si pozitivní je jednodušší, než se nezaměřovat na negativnost přítomnosti, i když i v ní se vždy něco pozitivního najde (i když je to třeba krásná květina).
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Zdeníno »

Marie doporučuje, abychom nevěnovali pozornost tomu CO JE, ale abychom si sněním vytvořili vlastní realitu, CO CHCEME, aby nás uspokojila. V principu se jedná o voluntarismus (viz např. A. Schopenhauer), který je sám o sobě nesmyslný, protože realita sama o sobě není psychologický výtvor.

Vizualizace správně provedená a použitá je jistě účinná, ale cesta k osvícení je v zásadě změnou toho, KDO pozoruje, nikoli změnou jeho nechtěné reality ve vysněnou. Z toho důvodu je pozornost k tomu, co je (bdělost), nutná (a ta se dnes výchovou nepěstuje, právě naopak, viz televize, zábava, drogy, sex, v tom se Marie těžce mýlí, když tvrdí opak) a tato pozornost nevzniká skrze přitahování k jednotlivým chtěným/nechtěným objektům v realitě (což může být např. pivo, krásná žena, sok, TV seriál), ale povšechně skrze rozum. Je podstatou vipassany (ústředního bud. pojmu), Tolleho přítomnosti i křesťanské cesty ("a kdo pláčou, jako by neplakali, a kdo jsou veselí, jako by nebyli, a kdo kupují, jako by nevlastnili" (1. Korintským 7:30)).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od cepheus »

Zdeníno píše:Don Quijote boj s větrnými mlýny nemohl vyhrát, protože se svým sněním ponořil do neexistující reality, zbláznil se.
Radeji snit po boku toho pana, nez sdilet Zdenino s Tobe podobnymi tu vasi "normalni", lec ubohou silenou konzumni realitu :-).
Realnemu konzumu soudruzi trikrat nazdar - zdar ! zdar ! zdar ! :D

Jo, pani Marie je uplne blba, kdezto Ty jses s mixem Buddhy, Tolleho a Krista ucinenej genius ! :D (:-) (:-)
Necti tolik, uz se Ti to micha v makovici, jeste se z toho zblaznis namisto osvitis, zadny svetlo nebude s takovou :D))).
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Zdeníno »

Zdeníno píše:cesta k osvícení je v zásadě změnou toho, KDO pozoruje
Abych to upřesnil, já mění samo sebe. A to tím způsobem, že hlubší vrstva působí na vnější, což vnější může pociťovat jako intuici (viz např. Augustinovo: Nepokojné je naše srdce, dokud nespočine v Tobě, ó Pane). Následování intuice může být i velmi bolestivý proces, v závislosti na tom, jak moc se vnějšímu já zde zalíbilo a jak úspěšně se ve světě usadilo/afirmovalo (např. skrze zdárné tvoření reality ala Marie).

Ještě bych poznamenal, že něco jiného je vědět to (a příp. o tom povídat na internetu) a něco jiného je realizovat to. :?
:br
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Terka »

Děkuji, Stando, za sdílení tvé zkušenosti ! Obdivuji tě, že jsi měl odvahu se o ní podělit !
A jsem moc ráda, že se ti daří zase dobře nebo dokonce lépe ! :D

Také by mě zajímalo, z čeho usuzuješ, že příčinou tvých problémů byl nedostatek tuků ?
A zajímalo by mě jak vypadal tvůj jídelníček než se ty potíže projevily.
A co ti pomohlo?
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

Terka píše:Děkuji, Stando, za sdílení tvé zkušenosti ! Obdivuji tě, že jsi měl odvahu se o ní podělit !
A jsem moc ráda, že se ti daří zase dobře nebo dokonce lépe ! :D

Také by mě zajímalo, z čeho usuzuješ, že příčinou tvých problémů byl nedostatek tuků ?
A zajímalo by mě jak vypadal tvůj jídelníček než se ty potíže projevily.
A co ti pomohlo?
zatím telegraficky...

za každým zdravotním problémem (u všech "na hlavu" nemocí od deprese až po Alzheimera to platí naprosto totálně) lze najít nepoměr mezi omega 6 / omega 3 mastnými kyselinami, neboli příliš mnoho omega 6 a zároveň příliš málo omega 3
nejlepší investice mého života - tato knížečka za pár kaček, doporučuji každému !!! http://knihy.abz.cz/prodej/vse-o-tucich-typu-omega-3
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:
Terka píše:Děkuji, Stando, za sdílení tvé zkušenosti ! Obdivuji tě, že jsi měl odvahu se o ní podělit !
A jsem moc ráda, že se ti daří zase dobře nebo dokonce lépe ! :D

Také by mě zajímalo, z čeho usuzuješ, že příčinou tvých problémů byl nedostatek tuků ?
A zajímalo by mě jak vypadal tvůj jídelníček než se ty potíže projevily.
A co ti pomohlo?
zatím telegraficky...

za každým zdravotním problémem (u všech "na hlavu" nemocí od deprese až po Alzheimera to platí naprosto totálně) lze najít nepoměr mezi omega 6 / omega 3 mastnými kyselinami, neboli příliš mnoho omega 6 a zároveň příliš málo omega 3
nejlepší investice mého života - tato knížečka za pár kaček, doporučuji každému !!! http://knihy.abz.cz/prodej/vse-o-tucich-typu-omega-3
u alzheimera aj inych problemov dokonca urazy mozgu atd sa jedna aj o naystene mastne kyseliny a najcastejsie sa pouziva kokosak

z ameriky su zname liecenia epilepsi uz zhruba 100 rokov su o tom aj filmy kde sa pozuivalo presne davkovanie zivocisnymi tukmi
slanina maslo atd
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Jindra »

Standa K. píše:nejlepší investice mého života - tato knížečka za pár kaček, doporučuji každému !!! http://knihy.abz.cz/prodej/vse-o-tucich-typu-omega-3
jó, tuhle knížečku jsem náhodou objevil v knihovničce brněnského kiwirawfoodu, když jsem čekal na svůj syrawý obídek,
začetl jsem se a opravdu, dala mi skvělé informace, dosud netušené. I já doporučuji tuto četbu.
už ji taky mám v knihovničce
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Janek »

Rudo stale na vsechno ordinuje slaninu a maslo? Zivocisne produkty?

Ja si stejne stale myslim, ze jidlo pri normalni konzumaci normalniho mnozstvi prumerneho cloveka ovlivnuje max z 20-30% a zbylych 70-80% jsu uplne jine vlivy ...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Rudo stale na vsechno ordinuje slaninu a maslo? Zivocisne produkty?

Ja si stejne stale myslim, ze jidlo pri normalni konzumaci normalniho mnozstvi prumerneho cloveka ovlivnuje max z 20-30% a zbylych 70-80% jsu uplne jine vlivy ...
Samoze, slanina s maslem, tunaci konzervy a rybi tuk (ten uz ted hadam nelemta) nas spasi uplne vsecky do jednoho :D))) ..

Janku myslis ted velmi dobre, nikoli prumerne, vida, jeste z Tebe neco kloudnyho bude:)) - *THUMBS UP*:).
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

rudo píše:u alzheimera aj inych problemov dokonca urazy mozgu atd sa jedna aj o naystene mastne kyseliny a najcastejsie sa pouziva kokosak
čistě náhodou jsem narazil na... http://ona.idnes.cz/olivovy-olej-by-se- ... e-telo_pet
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:
rudo píše:u alzheimera aj inych problemov dokonca urazy mozgu atd sa jedna aj o naystene mastne kyseliny a najcastejsie sa pouziva kokosak
čistě náhodou jsem narazil na... http://ona.idnes.cz/olivovy-olej-by-se- ... e-telo_pet
dik za info olivac sa doteraz specificky nespominal

prave som pred 2 dnami cital rozne studie v suvislosti s mozgom a spankom
a predpokalda sa ze aj spankova derivacia ma v tom prsty a ze pocas spanku sa urcite mozgive dutiny zaleju tekutinou co vyplavuje toxiny von a kto systematicky oklamava spanok atk vytvara uz takmer nevratne poskodenia mozgu.

poskodenia co si vytvoria deti-pubertaci nespanim pred polnocou buducje buduce alzheimerovu populaciu.
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

smajliss píše:praxe ukazuje, že lidi padají jak švestky, když tělu zatrhnou něco důležitého .. však na konvenční stravě dokážou lidi žít 60-90 let .. na veganské jde skončit v nemocnici po půl roce, když například dojde B12
A v tej nemocnici dostanou injektáž údajně potřebné B12...jenže je v tom drobný detail...Součástí té infuze je jako údajná "přídavná látka" (přitom ale v účinku možná právě ta hlavní) - roztok soli...To je možná to, co ty lidi zase vzpruží..?Viz.:
culka píše:Ad sol: Ked som naposledy prastila sebou o zem a nasiel ma moj chlap, stihla som len zapipat "zmeraj mi tlak". masinka ukazala 60/40, chlap sa zdvihol a za moment bol spat s poharom slanej vody. No hnus horsi jak sanka. Ja som to vypila a za hodinu som sa sama odviezla do roboty (cca 30km). Od tej doby zase solim. Sice nie tak ako ostatna populacia, ale urcite viac ako vitosi.

Ad paleo: A kto by ta tu mal zvozit Stanko? Vsetci sme hladaci a nic nie je definitivne. Uz som dost stara na to, aby som vedela, ze povedat "uz nikdy nebudem robit/pit/jest toto alebo tamto" je hlupost.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Odpovědět