DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od buc11 »

1. především by se nemělo chodit na radu sem, nevidím tu široko daleko validního člověka, já totiž zásadně neradím, a stane-li se toto guruovi je to pro jeho stoupence naprosto fatální, na sociální síti, kde jsme o tom diskutovali jsme tak tak odvrátili nadšeného stroupence od veřejné rituální sebevraždy, takže postižených je mnohem víc a to nemluvím o děvčátkách ve filipinských bordelech
2. má-li někdo rodinu, nemůže si prostě psychickou chorobu dovolit, jeho jediným úkolem je zabezpečit, aby děti měly bezproblémové láskyobjímající dětství s milujícími se rodiči, částečně platí, máme-li třeba jen manželku
Uživatelský avatar
pokora
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 18, 2013 19:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od pokora »

rudo píše:je tu prilis vela nervozity a predrazdenosti,

dajte si tuk,

a cukrovu abstinenciu

:mrgreen:
.. a hořčík :D :D
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od luca »

buc11 píše:má-li někdo rodinu, nemůže si prostě psychickou chorobu dovolit, jeho jediným úkolem je zabezpečit, aby děti měly bezproblémové láskyobjímající dětství s milujícími se rodiči, částečně platí, máme-li třeba jen manželku
dodala bych jen: a zvířata - úplně nejlíp hospodářství
máš pravdu, buci
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od s.arik »

rudo píše:jj statistika je jasna depresemi trpi zenati muzi a chronicky slobodni synove agresivnich matek
Tak to spadl Míra z bláta do louže :mrgreen:
(Ne, to nebylo hezké k jeho mamince, agresivní není, jen rázná.)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od s.arik »

Stando, držím ti palce, ať nemoc překonáš a je ti už dobře.
Myslím, že je přirozené zkoušet low-carb, když si jedl pravý opak a dostal se (možná proto) do potíží. Strava s psychikou prostě souvisí. To vychytáš. A investice stovky do papírků mi připadá v pohodě.

Proč nenapíšeš, co přesně jíš? Že ty ketony lítají od 150 k 30, mě to moc zajímá. Snažím se jíst 3/4 dne low-carb, ale pak to vždycky podělám čokoládou a pohankou - snad ti nedělám moc chutě. Aspoň mám co vylepšit, kdyby přišla choroba :roll:

Hustá kritika se tu snesla, já bych nedokázala nebrat si ji osobně. Kéž se ti to daří lépe 8)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Marci »

buc11 píše:1. především by se nemělo chodit na radu sem, nevidím tu široko daleko validního člověka, já totiž zásadně neradím, a stane-li se toto guruovi je to pro jeho stoupence naprosto fatální, na sociální síti, kde jsme o tom diskutovali jsme tak tak odvrátili nadšeného stroupence od veřejné rituální sebevraždy, takže postižených je mnohem víc a to nemluvím o děvčátkách ve filipinských bordelech
2. má-li někdo rodinu, nemůže si prostě psychickou chorobu dovolit, jeho jediným úkolem je zabezpečit, aby děti měly bezproblémové láskyobjímající dětství s milujícími se rodiči, částečně platí, máme-li třeba jen manželku
ad1) Na radu obvykle jde clovek tam,kde citi nejake souzneni ci podporu. Takze proc ne sem. U Standy ten problem neni ani tak v jidle,ale v tom,ze si skrze jidlo osahava urcite hranice byt extremni a to ma sve nasledky. Nalezeni rovnovahy v jidle se pricina(dusevni/duchovni) nevyresi,ale odstrani se dalsi zatez jidlem vyvolana. Nez vsak k rovnovaze dospeje,zrejme bude testovat dalsi extremni hranici (e).
Osobne mam dojem,ze se Standa prilis vzdalil sve dusi a ma jediny nastroj a sice telo,ktery jej muze upozornit na to,ze neco dela spatne.Predchozi jemnejsi signaly ignoroval,takze duse skrze telo"pritvrdi".Nalehave vola,aby uz ji konecne nekdo uslysel.



ad2)Ma -li nekdo rodinu,tak je dost naivni si myslet,ze pokud neni v pohode,ostatni budou.Zejmena deti jsou nasim zrcadlem a to do dusledku.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od buc11 »

standa je mi přítel,
můj příspěvek možná nebyl ani o něm ale třeba o mně, pokud vím, zajímám se jen o sebe
a většina rad tu je mi vlastně dost užitečných, bo že takhle teda ne, což ovšem není proti nikomu, zvlášť putujeme-li každý svojskými cestami
teď jsem si uvědomil, že jsem to vlastně nečet a nevim o co de, jak víme je to z důvodu své slabé nervové soustavy a jsem schopen vstřebávat jen pozitivní,
naštěstí jsme v oblasti kecárny
Návštěvník

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Návštěvník »

luca píše:
Návštěvník píše:Jednomu vadí papírky za 98 korun, aby zjistil ketony v moči, které mu mají zajistit zlepšení zdravotního stavu.
ty papírky zlepšují zdravotní stav?
To je z toho snad patrné, mám pocit, že se musím vyjadřovat nesrozumitelně, jinak tomu nerozumím. :shock:

Ano, papírky vedou ke zlepšení zdravotního stavu, protože mu umožňují zjistit, zda je jeho tělo už v ketóze, tedy stavu, který ve finále působí blahodárně na mozek a tím dochází k zlepšení zdravotního stavu mnoha onemocnění např. epilepsie, deprese atakdál! Je to jedna z možností řešení jeho situace. Jinými způsoby hladina ketonů doma zjistit nejde než těmi papírky a vy reagujete, jako kdyby si za darované prostředky pořídil krabičku cigaret a 2 lahváče, což by byla taky jeho věc.

Pokud vás zajímalo, která žena s rodinou a v zápřahu trpí těžkou depresí a musela být hospitalizovaná a je pod lékařským dohledem, tak obraťte pozornost k manželce populárního herce Ivana Trojana, matka čtyř dětí snad nebude nařčena z lajdáctví a nezodpovědnosti, rodina často bývá tím jediným a posledním důvodem k tomu, proč nemocní nepodstoupí definitivní sebepoškození v nejhorších chvílích.

Antidepresiva brát v těchto stádiích nemocní nějaký čas musí, jelikož jejich mozky neprodukují co mají, třeba serotonin, nejsem odborník, tak se nebudu pouštět do podrobností, pouze vím, že se "to rozchodit nedá", takže reagujete nepatřičně a to neustále v této debatě...
A nejste jediná, ta reakce co to sem vůbec jako píše na tento web, hm zvláštní, že by na obvinění vlivu této stravy na člověka něco bylo?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše:Stando, držím ti palce, ať nemoc překonáš a je ti už dobře.
Myslím, že je přirozené zkoušet low-carb, když si jedl pravý opak a dostal se (možná proto) do potíží. Strava s psychikou prostě souvisí. To vychytáš. A investice stovky do papírků mi připadá v pohodě.
Taky mi to přijde logické, že pokud se psychický stav změnil následkem jídelníčku (když nebyl jiný spouštěč...), tak člověk zkusí jiný jídelníček. U Standy snad ani není možné, aby vše sváděl na jídlo (to by si protiřečil s tím co psal ve své knížce), ale má pocit, že chybu udělal právě v jídle, tak se to snaží napravit.
Jak na sobě maká po jiných stránkách se třeba nedá ani slovy popsat. O jídle se píše lehčeji...
Pokud jde o peníze, je to skutečně jeho věc. Pro mne za mne ať si Standa koupí cokoli co ho potěší, rozptýlí....on si koupil něco, o čem je přesvědčený, že mu ukáže, jestli postupuje správně.... tak kde je problém? :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

Pavluska píše:
s.arik píše:Stando, držím ti palce, ať nemoc překonáš a je ti už dobře.
Myslím, že je přirozené zkoušet low-carb, když si jedl pravý opak a dostal se (možná proto) do potíží. Strava s psychikou prostě souvisí. To vychytáš. A investice stovky do papírků mi připadá v pohodě.
Taky mi to přijde logické, že pokud se psychický stav změnil následkem jídelníčku (když nebyl jiný spouštěč...), tak člověk zkusí jiný jídelníček. U Standy snad ani není možné, aby vše sváděl na jídlo (to by si protiřečil s tím co psal ve své knížce), ale má pocit, že chybu udělal právě v jídle, tak se to snaží napravit.
Jak na sobě maká po jiných stránkách se třeba nedá ani slovy popsat. O jídle se píše lehčeji...
Pokud jde o peníze, je to skutečně jeho věc. Pro mne za mne ať si Standa koupí cokoli co ho potěší, rozptýlí....on si koupil něco, o čem je přesvědčený, že mu ukáže, jestli postupuje správně.... tak kde je problém? :wink:
holky (ale i kluci :-) , dík za podporu !!! - je vždycky neuvěřitelný rozdíl když si tady nebo na fb přečtu pozitivní či chápající názory od těch odsuzujících a posměšných... s mojí psychikou to dělá neuvěřitelný kusy

víc a víc zkoumám vliv omega 3 :
- z různých diskuzí a zkušeností lidí na netu zjišťuji, že ty kapsle rybího tuku z lékárny jsou skoro na prd... exituje nějaký raw Blue Ice, u nás není k dostání, v zahraničí za nekřesťanské peníze
- lněný olej z obchodu prý taky na houby, na objednávku ze Agro-elu nemám peníze
- jak se tedy dostat ke kvalitním omega 3 ?
tož jsem prubnul :
1/ rozmixovaný len (1,5 lžíce)
2/ syrovou makrelu z volného odchytu (v Kauflandu v akci 3 ks za 70,- Kč aby mně někdo neosočoval z rozhazování peněz :-)
a neuvěřitelný jak dobře funguje - od včerejška výrazný ústup candidy (dle stavu jazyka)... zatím jednodenní zkušenost tak je ještě brzo hodnotit

a Sariku, k tvému dotazu ohledně toho co jím :
3x denně :
zeleninu (pampeliškový list, listovou zel., česnek, cibuli, ředkvičky, okurek sem tam papriku, mrkev)
tuk - dle Zajíčka i sádlo, olivový olej (ale ten mi způsobuje kyselo v krku :-( ) (na fajnovosti typu kokosáku či ghí nemám peněz)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

nejlepší rybí tuk je krill oil .. ale to je drahé, tak se drž lněného semínka .. to je nejlevnější varianta
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Janek »

Zrid si Bitcoin ucet (pro prispevky), az krachne mena abys mel zadni vratka...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od ravima »

Nekvalitní olivový olej (=95% zde dostupných olejů) mi taky nechutná nebo dělá problémy v krku. Zatím jsem měl jen jeden, který byl po všech stránkách skvělý, bohužel to byla jen jedna lahev a pak už jsem ho nesehnal...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od culka »

Janek píše:Zrid si Bitcoin ucet (pro prispevky), az krachne mena abys mel zadni vratka...
:lol: pako

Stando, akykolvek olej/tuk ma skrabe v krku.
Na omega-3 maju byt bohate aj chia seeds. Ja viem, cena, ale to do buducnosti.
Momentalne najlacnejsi zdroj pre teba vidim v sardinkach konzervovanych vo vode. Vo vode preto, lebo normalne pouzivaju sojovy olej a to rozhodne nieje vyrobok zo soje, co presiel fermentaciou.

Ked nemas peniaze, tak sa netrap s tym co jes. Bez jedla vydrzis 60 dni (vybrany jednotlivec 80), nevhodne jedlo ti moze sice zabezpecit pozvanku na onkologiu, ale priemerne to trva 10 rokov. Skus sa spustit do alfy a popros tam tych hore, nech ti pomozu. Zvycajne to funguje, ved tam mas otca, ten urcite podrzi ochrannu ruku nad tebou.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

nie som tak bohaty aby som si mohol dovolit kupovat lacne veci

krill vyzera velmi drahy, na prvy pohlad, ked som si zratal kolko jednotiek zloziek omega3 by som dostal z 1 krill kapsule a kolko by som musel zjest fish oil kapsul na to iste mnozstvo jednotiek a preopcital ceny, tak KRILL vysiel na rovanku cenu alebo aj lacnejsie a pritom mam zarucenu kvalitu co pri fish oil sa neda vzdy poveadt, avyse prehlatnem len 1 kapsulu a nemsusim jest 10x zelatinovy obal z fish oil
zatial som sa ku krill nedostal pretoze mam doma dost velke zasoby fish oil ktory som kupil na roznych akciach

chia seeds, tiez to vyzera drahe na prvy pohlad tu stoji 1kg asi tolko ako 1kg najdrahsieho masa z vyseku :mrgreen:
chia je neuveritleny koncentrat a kedze sa musi dokonale rozpustit rozmocit vo velkom mnozstve vody, tak to jedlo z chia je snad to najlacnejsie co moze byt, pritom tam mam spustu inych latok mineralov napriklad zelezo.

dalej zdroje ako chlorella, spirulina, tiez vyzeraju drahe na prvy pohlad, ale zase je to koncentrat uzitocnych latok, neplkati sa tam za nejaku duzinu, vodu, bunicinu ani celulozu :mrgreen: a ani za rozne formy cukru.

podla mna najzdravsia a zaroven najlacnejsia strava moze byt vo forme ked je to takmer hladovka pricom sa 3x denne beru doplnky ako kril, spirulinina, chia, maca, skorica a pod ak treba koli energii ale aj koli antibakterialnym vlastnstiam a inym specialitkam, tak sa da k tomu tiez brat kvalitny med.

ked si clovek zrata kolko penazi usetri za vsetky tie rozne potraviny co prestane kupovat (a moze vypnut ladnicku a sporak (:-)
tak mi to pride ako velmi lacny system.

ja som vzdy siel taky system len 11 dni a vlastne doteraz celkom nechapem preco vzdy sa potom vratim k pozitkarskemu jedeniu.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

culka píše: :lol: pako
komplet delenie spolocnosti bolo :

mako jako pako, nemako, omako
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od buc11 »

Návštěvník píše:...snad nebude nařčena z lajdáctví a nezodpovědnosti, rodina často bývá tím jediným a posledním důvodem k tomu, proč nemocní nepodstoupí definitivní sebepoškození v nejhorších chvílích.

Antidepresiva brát v těchto stádiích nemocní nějaký čas musí, jelikož jejich mozky neprodukují co mají, třeba serotonin, nejsem odborník, tak se nebudu pouštět do podrobností, pouze vím, že se "to rozchodit nedá", takže reagujete nepatřičně a to neustále v této debatě...
A nejste jediná, ta reakce co to sem vůbec jako píše na tento web, hm zvláštní, že by na obvinění vlivu této stravy na člověka něco bylo?
asi nejsem míněn já, ale
1.já to beru tak, že vzhledem k rodině si chorobu prostě dovolit nemohu a to ať mám zlomenou nohu, nebo jsem měl LB, jsem na světě v období soužití zkrátka jen pro děti, aby atmosféra nebyla narušena , aby životní pohodlí zůstalo neměnné. Proto moje problémy musí jít stranou,(dokázala to až na tu smrt i moje žena s cancer). Navíc já choroby shledávám jako svoje selhání a zároveň výzvu se popasovat a to zvlášť způsobuji-li si to sám.(viz LB nebo strava). Např. olda se nechal zavřít do koncentračního tábora v Panamě na měsíc, kde podstoupil hladovku, aby se zbavil neduhu, já jsem při svém depresním údobí(1960 až 2006) volil různé metody, ovšem po přechodu na raw, smířením se s nesmyslností žití a bdělé přítomnosti, takřka pomizely až nA CHVILKOVÉ ZÁBLESKY BEZNADĚJE (VÍM, ŽE MĚ NIKDO NEPOLITUJE, I KDYŽ TRPÍM TŘEBA VÍC NEŽ JINÍ, bohužel silní a zdraví jsme na tom nejhůř) a chtěl-li bych se někdy náhodou vyléčit, sáhl bych kvůli své slabé vůli na 3 měsíční korejský farmářský camp, kde po 14 hodinovém denním pracovním vytížení, dochází k silným psychickým prozřením.
2.antidepresiva schvaluji, viz můj příspěvek o změně postoje zuřivce v rodině na andílka. Obezita je považována též za chorobu, což je mi k smíchu. (ano už slyším citovat jednotlivosti, atd, ale v koncentráku nebyl tučný ani jeden)
3. lajdáctví a nezodpovědnost jsem nevyčetl, není-li to jinde, jde o klasickou desintepretaci
4.Trojanovu manželku neznám ani její skutečný příběh, či důvody a, nevím proč by VIP měly být ve všem upředňostňovány před tkzv. běžnými lidmi, u mne to soucítění naopak snižuje.
5. chodit na radu mezi příznivce syrové rady s tím, že to mám z ní je asi jenom mi čudné, ale nevím to jistě,
příznačné je i to, že hlavní radilové si nedokážou poradit ani sami, což v mé mysli jejich validitu v radění dosti snižuje, navíc, podíváme-li se na různorodost rad, je zřejmé, že člověk s narušenou psychikou nebude schopen výběru
6. je pochopitelné, že každý si myslíme, že zrovna ten náš postoj je správný, já nejsem vyjímka
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od luca »

jo
leccos mě napadá, co bych dodala, ale už toho raději nechám
bych nebyla sepsuta "Návštěvníkem" - mimochodem proč se neidentifikuje?
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od bukaj »

luca píše:jo
leccos mě napadá, co bych dodala, ale už toho raději nechám
bych nebyla sepsuta "Návštěvníkem" - mimochodem proč se neidentifikuje?
Já bych jen dodal to, že i fyzické léčení může velice pomoci. Dám příklad, jak se podle smě může nazírat na nemoc, např. na migrénu:

Migrénu způsobuje nedostatek hořčíku. Nedostatek hořčíku způsobuje stres a špatná strava. Stres je způsoben navalováním problémů jiných na sebe a tím, že neděláme to, co máme rádi. Jíme špatně protože jsme ve stresu, díky čemuž nejsme v kontaktu s vlastním tělem ani intuicí (šipka zpět ke stresu). Navalujeme na sebe problémy jiných, protože máme za to, že bychom my sami jinak neměli hodnotu. Pocit nehodnoty sebe sama vychází z toho, že se nemáme rádi.

A jsme u kořene, upozorňuji, že hodně zjednodušeně a bez spousty dalších variant, ale jsme tam. Samozřejmě ideální je vždy začít od kořene, že? ale když máme migrénu, je těžké hned začít milovat sebe sama, protože vesměs ležíme paralyzováni v posteli. Když si dodáme hořčík a nebude nás alespoň na chvíli bolet hlava, už můžeme začít nějak se sebou pracovat. takhle to podle mě dělá Standa, trochu si pomáhá na fyzické úrovni. To je čistě můj pohled na věc.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Pavluska »

bukaj: dobrá úvaha :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Pavluska »

luca píše:jo
leccos mě napadá, co bych dodala, ale už toho raději nechám
bych nebyla sepsuta "Návštěvníkem" - mimochodem proč se neidentifikuje?
myslím, že každý na to koukal ze svého úhlu pohledu a ani nechtěl Standovi slovy ublížit. S hodně vašimi názory ohledně fyzické práce (to jsi myslím psala i Ty, Luci) atd souhlasím, ale pořád tak nějak věřím, že Standa není úplně pitomý, aby to nevěděl (sám vzhlíží k bulharským pastevcům....). Otázka je, čeho je člověk fyzicky schopný, když mu skutečně není hej...
Také by mne zajímalo, kdo je Návštěvník. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: já jsem při svém depresním údobí(1960 až 2006) volil různé metody, ovšem po přechodu na raw, smířením se s nesmyslností žití a bdělé přítomnosti, takřka pomizely až nA CHVILKOVÉ ZÁBLESKY BEZNADĚJE (VÍM, ŽE MĚ NIKDO NEPOLITUJE, I KDYŽ TRPÍM TŘEBA VÍC NEŽ JINÍ, bohužel silní a zdraví jsme na tom nejhůř) a chtěl-li bych se někdy náhodou vyléčit, sáhl bych kvůli své slabé vůli na 3 měsíční korejský farmářský camp, kde po 14 hodinovém denním pracovním vytížení, dochází k silným psychickým prozřením.
...
5. chodit na radu mezi příznivce syrové rady s tím, že to mám z ní je asi jenom mi čudné, ale nevím to jistě,
příznačné je i to, že hlavní radilové si nedokážou poradit ani sami, což v mé mysli jejich validitu v radění dosti snižuje, navíc, podíváme-li se na různorodost rad, je zřejmé, že člověk s narušenou psychikou nebude schopen výběru
6. je pochopitelné, že každý si myslíme, že zrovna ten náš postoj je správný, já nejsem vyjímka
to je nadsázka, nebo jsi měl fakt depresivní údobí od 1960 do 2006?
Buci, mám zkušenost (kámoška) s tím, že za siláckými řečmi, černým humorem, cynismem se někdy skrývá i pořádně křehký člověk, takže věřím... jen nevím, jestli je to dobrý postoj, krunýř (protože koho tím k sobě asi naláká a koho odpudí?)... i když u chlapa možná jo...tam se vnější drsnost očekává.

No a kam měl jít na radu? Jen k mudrům?... i když radu... mne přijde, že je to spíš varování, přiznání... a proč ne...

Hezký večer všem
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

Dnes jsem si pohledal a početl:

"Správně nasazená a přesně dodržovaná ketogenní bílkovinná dieta převede – díky
vysokému přísunu bílkovin a nízkému přísunu cukrů – organismus do stavu tzv. „ketózy“.
Tzv. „ketolátky“ nejprve vznikají biodegradací externě dodaných bílkovin (1. fáze), posléze rovněž
odbouráváním zásobní tukové tkáně a její přeměnou v energii, která je dostatečně velká na to,
aby zajistila normální fungování lidského organismu (2. fáze). Ketózu ruší zejména zevní přívod
sacharidů a tuků, proto i malá odchylka od popsaných zásad znamená konec selektivní trans-
formace a z bílkovinné diety se rázem stává „obyčejná” dieta nízkokalorická a s ní končí ochrana
svalové tkáně jako zdroje zásobní energie, objeví se hlad, pocit slabosti a depresivní nálady."

Máte tedy zajímavou "modifikaci" ketózy tím, že chcete hodně navzájem se rušících věcí najednou.
Může někdo popsat onu vezdejší vitariánskou - co je momentálně tak v módě - verzi ketózy? - Hodně tuků i když se to vylučuje s tím výše napsaným? A rozkládání vlastních proteinů namísto těch dodávaných stravou?

Jinak předpokládám, že se to pozná typickým "acetonovým" dechem (i bez měřících souprav)?

A mimochodem většina kořenové zeleniny a obzvlášť nebohá mrkvička (a paprika, okurek, ředkvičky ač valíme bulvičky, ba i cibula) to je plné sacharidů - s ním se to asi těžko dosáhne, co myslíte?
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne stř čer 12, 2013 20:04, celkem upraveno 1 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

právě naopak .. hodně bílkovin ruší ketozu, protože bílkoviny se umí přeměnit na glukozu
ketodech většinou sám člověk nepozná a musí mu to někdo říct :P
rozklad svalů určitě není .. těch bílkovin se přijímá tak akorát .. zeptej se nějakých fitness trenérů, kteří dělají low carb a řeknou ti, že je to nejlepší strava na zachování svalů a na úbytek tuků - na zdravi-az.cz už to několik let provozuje uživatel Vševěd
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

smajliss píše:právě naopak .. hodně bílkovin ruší ketozu, protože bílkoviny se umí přeměnit na glukozu
ketodech většinou sám člověk nepozná a musí mu to někdo říct :P
rozklad svalů určitě není .. těch bílkovin se přijímá tak akorát .. zeptej se nějakých fitness trenérů, kteří dělají low carb a řeknou ti, že je to nejlepší strava na zachování svalů a na úbytek tuků - na zdravi-az.cz už to několik let provozuje uživatel Vševěd
Neřikám, že ne, ale že je na to hodně různých a hodně subjektivních (ostatně jakých jiných, že) názorů.
Ba i nazvat se to kolikrát nedá stejně. Nebo se to zve stejně, ale je to založeno na odlišných přístupech.
Sám jsem z toho trochu zmaten:D Není to dogma, tak se ptám. I kdyby bylo, tak bych se zajímal hlouběji a po-chyboval.

Na wikiskripta.eu to nepovažují za zrovna zdravý stav:

"Molekuly acetyl-CoA jsou přímo předávány buď do citrátového cyklu, kde se oxidují na oxid uhličitý a vodu za uvolnění energie, nebo jsou výchozími stavebními kameny pro syntézu mastných kyselin a cholesterolu za fyziologického stavu. Při hladovění či u dietních režimů s přísným omezením sacharidů nebo u patologických stavů jako je např. diabetes se přebytek acetyl-CoA přeměňuje na acetoacetát a ketolátky − aceton a 3-hydroxybutyrát. Při nedostatku glukózy v krevním oběhu využívá tělo jako zdroj energie tukové zásoby. Aby mohlo dojít k uvolnění této energie, musí být tuky nejdříve rozloženy na ketolátky.
Ketolátky
Kyselina acetooctová;
kyselina β-hydroxymáselná;
aceton.

Ketolátky jsou produkovány játry a odtud přechází do krve. Dále jsou zpracovávány extrahepatálními tkáněmi. Jejich hladina se zvyšuje při hladovění a diabetu. Podstatou vzniku ketolátek je zvýšená mobilizace mastných kyselin z tukové tkáně → transport do jater. To se odrazí zvýšenou produkcí acetyl-CoA β-oxidací mastných kyselin.

Následně dojde k převýšení kapacity citrátového cyklu (chybí oxalacetát) → syntéza ketolátek.

Syntéza probíhá výhradně v játrech v matrix mitochondrie z molekul acetylkoenzymu A; výhodou je, že jsou metabolizovány extrahepatálně za zisku energie.

Acetoacetyl-CoA je normální meziprodukt odbourávání tuků. Při enzymové hydrolýze může dojít ke zpětnému uvolnění kyseliny acetooctové z acetoacetyl-CoA.
Kondenzací acetoacetyl-CoA s molekulou acetyl-CoA vznikne β-hydroxy-β-methylglutaryl-CoA= HMG-CoA. Ten se za fyziologického stavu využívá k tvorbě steroidních látek, jako je cholesterol. U rostlin slouží k syntéze terpenů a karotenů.
HMG-CoA může být dále štěpen pomocí lyázy na acetoacetát a acetyl-CoA, ze kterého po enzymově katalyzované dekarboxylaci vzniká aceton.
Další možností je redukce acetoacetátu jaterní dehydrogenázou na kyselinu D-β-hydroxymáselnou.

Přeměna ketolátek na acetyl-CoAupravit upravit
Přeměna ketolátek na acetyl-CoA-schéma

Za běžných okolností slouží jako metabolické palivo pro některé periferní tkáně − srdce, kosterní sval, ledviny, při delším hladověním i pro tkáň mozku (60–70 %). Jsou to ve vodě rozpustné ekvivalenty mastných kyselin, proto jejich utilizace probíhá vždy na periferii.

KETÓZA
Vzniká při vysoké tvorbě/ koncentraci ketolátek. Acetoacetát přechází z mitochondrie do krve. Metabolismus acetoacetátu je pomalejší, než jeho tvorba.

Normální ketonémie, hladina ketolátek v krvi c<0,6 mmol/l,
ketóza, fyziologický stav při hladovění a nízkosacharidových dietách, ketonémie 1-3 mmol/l, důsledek diety, kdy je glykogen vyčerpán a zdrojem energie se stal tělesný tuk,
ketoacidóza − patologický stav u diabetu, charakterizovaný acidózou, vysokou ketózou c>3 mmnol/l, projevuje se nevolností a zvracením."

Je též sporné (chtělo by to výsledky reálných výzkumů s patřičným technických vybavením) jestli se na pohon pro organizmus začne rozkládat dřív tuk nebo zda spíš vlastní bílkoviny. Každopádně se ale asi nejdřív vypotřebí rezerva glykogenu v játrech a až když tam zeje prázdno, začnou se plnit něčím jiným (asi "ketolátkami")?
Celé mi to přijde takové riskantní pokusnictví.
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne stř čer 12, 2013 20:39, celkem upraveno 1 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

někteřé přístupy jsou pravda trochu upravené, ale podle mě blbě .. jestli je to low carb, high protein, low fat .. tak se budou přeměňovat bílkoviny na glukozu .. hubnout se sice u toho bude, ale ten léčebný efekt tam bude o dost menší .. nehledě na to, že hodně bílkovin způsobuje dost problémů a může příspívat i k alzheimerovi .. low carb, modern protein, high fat je mnohem ověřenější a bezpečnější přístup
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od ravima »

Syrovozrout píše:"Správně nasazená a přesně dodržovaná ketogenní bílkovinná dieta převede – díky vysokému přísunu bílkovin a nízkému přísunu cukrů – organismus do stavu tzv. „ketózy“. ...Ketózu ruší zejména zevní přívod sacharidů a tuků,...
Prosímtě z jakého zdroje zase tohle máš? Jsou to blbosti.
Syrovozrout píše:...Celé mi to přijde takové riskantní pokusnictví.
Protože si vybíráš podivné zdroje informací. (Ketogenní diety jsou celosvětově mnohem ověřenější než např. takové vitariánství...) I ta wikiskripta jsou jen lékařská pomůcka, a v této oblasti ketózu znají hlavně jako diabetickou poruchu (nebezpečí ketoacidózy), takže k tomu mají většinou něco jako přirozený odpor.

Zkus třeba následující odkazy, jestli tě to zajímá:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ketogenesis
http://en.wikipedia.org/wiki/Ketosis
http://eatingacademy.com/nutrition/keto ... ate-part-i
http://www.artandscienceoflowcarb.com
http://www.ketogenic-diet-resource.com/
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

ketoza je predsa zakladny stav dlhsej hladovky.

ze co sapocas ketozy moze alebo nemoze jest jee len taka nadstavba

prave ma vcera napadlo ze leicenie rozncyh chorob hladovkou funguje len preto ze tela sa dostane do ketoze a telo nemoze byt nicene cukrami

takze hladovka moze vyliecit naprikald aj rakovinu lebo nador sa uz cukrom pocas hladovky dalej nevykrmuje.

ovsem ketoza v hladovke sposobuje aj uvolnenie mnozstva toxinov z vlastnych tukovych buniek, tak je vzdy otazne co neist radsej na ketozu z cisteho kokosaku ako z vlastneho spinaveho tuku (:-)
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od ravima »

smajliss píše:nejlepší rybí tuk je krill oil .. ale to je drahé, tak se drž lněného semínka .. to je nejlevnější varianta
To je asi zase Mercola, co?
Tak tady dám taky něco jako protiváhu :-) KRILL OIL, AND WHY AVOID IT
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

"Aminokyseliny se dělí na:
glukogenní - z jejich koster vzniká glykogen (alanin, arginin, kyselina asparagová, cystin, kyselina
glutamová, glycin, histidin, hydroxyprolin, methionin, prolin, serin, threonin, valin)
ketogenní - z jejich koster vzniká tuk (čistě ketogenní je pouze leucin)
smíšené - z nichž částečně vzniká tuk i glykogen (isoleucin, lysin, fenylalanin, tyrosin, tryptofan)
Za stavu katabolismu (převyšuje rozklad nad syntézou - nedostatečný příjem energie, odbourávání svalů)
se tedy z aminokyselin mohou vytvářet energetické zdroje, použitelné k tvorbě glykogenu nebo tuku."
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

Syrovozrout píše: Za stavu katabolismu (převyšuje rozklad nad syntézou - nedostatečný příjem energie, odbourávání svalů)
"
uz si si po ldhsej hladovke spocital svalove vlakna a svalove bunky?
naratal si si ich menej ?

vacsina ludi co nevie ze by mali v katabolizme zjest vlastne svalove nunky alebo cele vlakna len vyje ten tuk co je pomedzi svalove vlakna a vyje ten glukogen co tam bol, odplavi z teda nanosy roznych soli a inych chemickych usadenin ktore na seba viazali vodu, takze ten sval je potom velmi velmi chudy a lahky, tot vsjo a pri naslednom prijme stravy a cviceni sa znovu tie svaly zvacsia, ale za toho isteho mnozstva vlakien a buniek

ja to vidim rovnako ako na bicykli ked dostanem defekt - koleso sice splasne ale viem ze som ani galusku prupadne dusu a plast nestratil, len ten natlakovy vzduch vyprdel von.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

ravima píše:
smajliss píše:nejlepší rybí tuk je krill oil .. ale to je drahé, tak se drž lněného semínka .. to je nejlevnější varianta
To je asi zase Mercola, co?
Tak tady dám taky něco jako protiváhu :-) KRILL OIL, AND WHY AVOID IT
ten anti clanok vyzera ako ho pisal Mercolova svokrav navale pomsty, spomina tam vela volovin

ale nie je tam vobec ukazane ako a preco krill ma obsahovat toxicke potassium, aka je to forma toxickeho potassia co to znamena atd

cize len nastrasil a potom pise dlhe litanie o volovinach, ak mercolla ma neserioznu reklamu tento clanok je rovnako neseriozna antireklama.
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

rudo píše:
Syrovozrout píše: Za stavu katabolismu (převyšuje rozklad nad syntézou - nedostatečný příjem energie, odbourávání svalů)
"
uz si si po ldhsej hladovke spocital svalove vlakna a svalove bunky?
naratal si si ich menej ?

vacsina ludi co nevie ze by mali v katabolizme zjest vlastne svalove nunky alebo cele vlakna len vyje ten tuk co je pomedzi svalove vlakna a vyje ten glukogen co tam bol, odplavi z teda nanosy roznych soli a inych chemickych usadenin ktore na seba viazali vodu, takze ten sval je potom velmi velmi chudy a lahky, tot vsjo a pri naslednom prijme stravy a cviceni sa znovu tie svaly zvacsia, ale za toho isteho mnozstva vlakien a buniek

ja to vidim rovnako ako na bicykli ked dostanem defekt - koleso sice splasne ale viem ze som ani galusku prupadne dusu a plast nestratil, len ten natlakovy vzduch vyprdel von.
"tukovou tkáň nezbytnou pro život drží co se dá. Např- v koncentračních táborech měli lidé stále tuk u očí a ledvin, ale už neměli takřka žádnou svalovinu."
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

Syrovozrout píše:
"tukovou tkáň nezbytnou pro život drží co se dá. Např- v koncentračních táborech měli lidé stále tuk u očí a ledvin, ale už neměli takřka žádnou svalovinu."
spocital si im svalove vlakna ale to len bolo napisane v lekarskej sprave mengeleho studie
5 2 8
Uživatelský avatar
pokora
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 18, 2013 19:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od pokora »

smajliss píše: .. low carb, modern protein, high fat je mnohem ověřenější a bezpečnější přístup
Dá se na tomhle modelu v kombinaci s pohybem i dobře přibírat? Je i v tomhle případě výhodnější poměr bílkovin k tukům dejme tomu kolem 1:3?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

pokora píše:
smajliss píše: .. low carb, modern protein, high fat je mnohem ověřenější a bezpečnější přístup
Dá se na tomhle modelu v kombinaci s pohybem i dobře přibírat? Je i v tomhle případě výhodnější poměr bílkovin k tukům dejme tomu kolem 1:3?
myslis vykrmit sa na tuk alebo nabrat skutocne funkcne svaly ?

nie som si 100% isty ale ak sa pamatam z kulturistiky tak naberanie svalov vyzaduje urcitu hormonalnu konstelaciu a myslim ze tam tiez ma inzulin nejaku ulohu

takze kulturisti zvykli popri bielkovinach aj podrazdit inzulin cukrom po treninku

ovsem neviem ci pritom islo o skutocne narasty svalovych vlakien alebo len o medzivlaknovu vypln glykogenom a tukom

ovsem za vsetkym je spravny trenink
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

pokora píše:
smajliss píše: .. low carb, modern protein, high fat je mnohem ověřenější a bezpečnější přístup
Dá se na tomhle modelu v kombinaci s pohybem i dobře přibírat? Je i v tomhle případě výhodnější poměr bílkovin k tukům dejme tomu kolem 1:3?
no kamarád přibral teď 5 kilo za 2 měsíce .. ale on jí dost živočišného, tak to přisuzuju tomuhle .. já se spíše držím zeleniny a váhu mám stabilní
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

ravima píše:
smajliss píše:nejlepší rybí tuk je krill oil .. ale to je drahé, tak se drž lněného semínka .. to je nejlevnější varianta
To je asi zase Mercola, co?
Tak tady dám taky něco jako protiváhu :-) KRILL OIL, AND WHY AVOID IT
dneska existují negativní články na každou potravinu, která existuje .. i na lněné semínko (mohou mít estrogenní efekt, tak si to najdi), takže tomu přikládám nulovou váhu .. spíše to vidím, že dr wilson má o mnoho menší kšefty, tak se snaží najít skulinku na trhu tím, že osloví lidi, kteří s mercolou nesouhlasí :- ) .. a ani se nedivím .. ten web má design 20. století

Krill oil vs fish oil: největší benefit krillu je v tom, že je čistý .. rybí tuk obsahuje těžké kovy .. já videl těžké kovy v krvi pod mikroskopem a moc se mi tam teda nelíbily
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:
buc11 píše: já jsem při svém depresním údobí(1960 až 2006) volil různé metody, ovšem po přechodu na raw, smířením se s nesmyslností žití a bdělé přítomnosti, takřka pomizely až nA CHVILKOVÉ ZÁBLESKY BEZNADĚJE (VÍM, ŽE MĚ NIKDO NEPOLITUJE, I KDYŽ TRPÍM TŘEBA VÍC NEŽ JINÍ, bohužel silní a zdraví jsme na tom nejhůř) a chtěl-li bych se někdy náhodou vyléčit, sáhl bych kvůli své slabé vůli na 3 měsíční korejský farmářský camp, kde po 14 hodinovém denním pracovním vytížení, dochází k silným psychickým prozřením.
...
5. chodit na radu mezi příznivce syrové rady s tím, že to mám z ní je asi jenom mi čudné, ale nevím to jistě,
příznačné je i to, že hlavní radilové si nedokážou poradit ani sami, což v mé mysli jejich validitu v radění dosti snižuje, navíc, podíváme-li se na různorodost rad, je zřejmé, že člověk s narušenou psychikou nebude schopen výběru
6. je pochopitelné, že každý si myslíme, že zrovna ten náš postoj je správný, já nejsem vyjímka
to je nadsázka, nebo jsi měl fakt depresivní údobí od 1960 do 2006?
Buci, mám zkušenost (kámoška) s tím, že za siláckými řečmi, černým humorem, cynismem se někdy skrývá i pořádně křehký člověk, takže věřím... jen nevím, jestli je to dobrý postoj, krunýř (protože koho tím k sobě asi naláká a koho odpudí?)... i když u chlapa možná jo...tam se vnější drsnost očekává.

No a kam měl jít na radu? Jen k mudrům?... i když radu... mne přijde, že je to spíš varování, přiznání... a proč ne...

Hezký večer všem
ano a lze to tu dohledat, pomohlo mně psaní těch mých žvaňovin, bohužel na úkor čitatelů
ano to je pravda, cynismem na venek si vypomáhám, ale uvnitř má citlivá duše nedokáže bez následků třeba pročítat některé reakce, proto jsem někdy i mimo
se standou jsem se setkal na vita párty a je to sympoš a navíc dobrý člověk, což je děsivá kombinace, proto tak beru i ta jeho vyjádření typu že rawové jsou největší nesnášenlivci a pod, kdyby nešlo o něj, tak bych chtěl aby jmenoval (krom mne samozřejmě) ze zúčastněných jde o šárku?, janu?, báru?, oldu? nesvadbu?, aha byl tam i smajlis, tak možná myslel jeho :D a dalších asi 10.
na radu může jít samozřejmě kamkoliv, na mě působil pohodově tak nevím jestli to není nějaká další lagrácka jak třeba ten profivitarián, nebo "nahé" vita vystoupení v TV. Ne-li , pak mi to přijde analogické, jako když sem blahé paměti přišla anorektička s kterou jsem se skamarádil a i setkaával (mimochodem, byla už na kapačkách) jakouže stravou či půstem by se z toho dostala. Po ročním "přátelství" se to nikam neposunulo neb jde o chorobu hlavovou(viz např. i to přátelství) a ne potravní, čiliže nutno napřed spravit tu. A je-li vada v hlavě, nelze z ní tudíž vydolovat rozumná rozhodnutí. Já bych tedy zvolil pilule. (už slyším, že už je u mě pozdě)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Janek »

culka píše:
Janek píše:Zrid si Bitcoin ucet (pro prispevky), az krachne mena abys mel zadni vratka...
:lol: pako
Ses ty? :-) Priklad:

Cca 80 miliard Kčs ve starých penězích. Tolik peněz peněžní reforma lidem smazala na vázaných vkladech.

Případ
"Tesařský dělník František Tichý… měl ku dni 1. listopadu 1945 na úsporách 80 000 Kč. Bylo to připravené věno pro dceru i zajištění na stáří. Dne 1. listopadu 1945 mu byly tyto vklady zavázány. Ku dni 1. června 1953 měl … opět ušetřeno 36 000 Kčs, které si uschovával doma. Dnem 1. července přišel o celý vázaný vklad… a za ušetřené, ale doma uschované 36 000 Kč si přinesl domů 720 Kč. Dřel se tudíž po celý život nadarmo."
Tuhý, B.: Kronika obce Rosnice u Hradce Králové


Kazdy sveho stesti strujcem. A kazdy trochu tech. a ekonomicky gramotny jedinec pro donate pouziva (i) bitcoin :-) muj prispevek mel jediny vyznam, a sice pokud by tam chlapec bitcoin mel, donate by ode me dostal, ja ho mam z dob kdy stal 3 usd, dnes ma 1 btc hodnotu 110 usd :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: ano a lze to tu dohledat, pomohlo mně psaní těch mých žvaňovin, bohužel na úkor čitatelů
ano to je pravda, cynismem na venek si vypomáhám, ale uvnitř má citlivá duše nedokáže bez následků třeba pročítat některé reakce, proto jsem někdy i mimo
se standou jsem se setkal na vita párty a je to sympoš a navíc dobrý člověk, což je děsivá kombinace, proto tak beru i ta jeho vyjádření typu že rawové jsou největší nesnášenlivci a pod, kdyby nešlo o něj, tak bych chtěl aby jmenoval (krom mne samozřejmě) ze zúčastněných jde o šárku?, janu?, báru?, oldu? nesvadbu?, aha byl tam i smajlis, tak možná myslel jeho :D a dalších asi 10.
na radu může jít samozřejmě kamkoliv, na mě působil pohodově tak nevím jestli to není nějaká další lagrácka jak třeba ten profivitarián, nebo "nahé" vita vystoupení v TV. Ne-li , pak mi to přijde analogické, jako když sem blahé paměti přišla anorektička s kterou jsem se skamarádil a i setkaával (mimochodem, byla už na kapačkách) jakouže stravou či půstem by se z toho dostala. Po ročním "přátelství" se to nikam neposunulo neb jde o chorobu hlavovou(viz např. i to přátelství) a ne potravní, čiliže nutno napřed spravit tu. A je-li vada v hlavě, nelze z ní tudíž vydolovat rozumná rozhodnutí. Já bych tedy zvolil pilule. (už slyším, že už je u mě pozdě)
rozumím... :)

Jinak ještě ohledně pilulí - pokud se Standa po úpravě diety cítí čím dál líp, nešla bych do žádných psycho pilulek - v opačném případě je to na zvážení (nejsem vůbec zastáncem pilulek tohoto typu, ale také vím, že v některých případech člověk jinak nefunguje).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od ravima »

Tak s tím Wilsonem máte asi pravdu, já jsem ten článek ani nečetl, jak jsou někde EPA a DHA, tak mě to prostě nezajímá :-) Koukám, že propaguje rybí olej, tak to jsem si fakt moc nepomohl :-)
jinak tam ale má Wilson spoustu dobrých zajímavých článků, to Mercola taky
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

ravima píše:Tak s tím Wilsonem máte asi pravdu, já jsem ten článek ani nečetl, jak jsou někde EPA a DHA, tak mě to prostě nezajímá :-) Koukám, že propaguje rybí olej, tak to jsem si fakt moc nepomohl :-)
jinak tam ale má Wilson spoustu dobrých zajímavých článků, to Mercola taky
OK, slovo chlapa

ale predsa otazka - co si predstavujes pod pojmom toxicka forma potassia ?
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od ravima »

rudo píše:...ale predsa otazka - co si predstavujes pod pojmom toxicka forma potassia ?
Nevím, jen jsem našel, že u některých (nemocných) lidí to způsobuje hyperkalemii (tzn. nebezpečně zvýšená hladina draslíku - potassia - v krvi) - http://www.google.cz/#q=krill+oil+hyperkalemia

Co se týče čistoty krill oleje, tak to asi taky nebude tak jednoznačné, na english wiki píšou např. "Several studies have shown toxic residues in Antarctic krill and fish." (+ odkazy na 2 studie)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

ravima píše:
rudo píše:...ale predsa otazka - co si predstavujes pod pojmom toxicka forma potassia ?
Nevím, jen jsem našel, že u některých (nemocných) lidí to způsobuje hyperkalemii (tzn. nebezpečně zvýšená hladina draslíku - potassia - v krvi) - http://www.google.cz/#q=krill+oil+hyperkalemia

Co se týče čistoty krill oleje, tak to asi taky nebude tak jednoznačné, na english wiki píšou např. "Several studies have shown toxic residues in Antarctic krill and fish." (+ odkazy na 2 studie)
vdaka, neviem ci v tom neviem hladat ale vsetky libnky v tom vybere veduna tu istu stranku kde je vselico vymenovane ale nikde sa neda dostat k omu ze preco v kril je vela potasia a uz vibec ze ci existuje nejaka specificka tpxiska forma potasia a preco je prave v kril

cele mi to pripada velmi podozrivo a ta mercolova tchyne co pisala ten strasiaci clanok vytrhla akesi nejasne linky a ko dovod strasenia, a to je zakldny princip - ten strach nemusi mat ziadny realny podkald ale ked zu sa raz vytvori hoci nelogicky v mnohych ludi zostane a zacnu sa bat vlastneho tiena alebo v tomnto priapde slova KRIL

(chapem ze Havel sa bal slova KRYL)

jednoduchi ak krill obsahuje viac potasia ako ho obsahuje fish oil mohol to talk pekne napisat ovsem kedze miesto 10 kapsul fish mi staci jedna kapsula kril, to by musel byt obsah potasia ovela viac ako 10x viac aby to nieco znamenalo.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

ked uz sa tu mrdame s tymi olejmi tak to hodim sem, dosla mi mali z : vegetarian health insitute - pisu castu cokolvek ten ich nazov znamena, prave k teme :


Hey Rudolf,

Flax, hemp, and chia seeds are great sources of ALA, a short chain Omega-3 fatty acid. But your body also needs EPA and DHA, two long chain Omega-3 fatty acids. And these are almost non-existent in plant foods. So how do you get them?

Can your body can convert ALA into EPA and DHA?

It's possible. However -- and this is a BIG "however" -- the rate of conversion is low in women and very low in men. Why?

The modern American diet is loaded with oils that are high in Omega 6 fatty acids.

Sure, you need Omega 6's in your diet. But the optimal ratio of Omega 6 to Omega 3 is about 1:1 (an equal amount of both). Many oils have terrible ratios. For example, corn oil has a 57:1 ratio and safflower oil has a 76:1 ratio (in favor of Omega 6)!

Here's a great chart from our friends at Manitoba revealing the Omega 6:3 ratios of 20 different oils. As you can see, the oils with the best ratios are flax, canola, and hemp oil.

Here's the problem. Restaurant foods and packaged foods are typically made with the wrong oils. In your body, this causes an Omega 6:3 imbalance that interferes with DHA and EPA production... even if you eat handfuls of flax seeds, chia seeds, and walnuts. And that's just the tip of the iceberg.

This is why our students love lesson 5 of the Vegan Mastery Program.

It's called: "How to Convert ALA (the Plant-Based Omega 3) into EPA and DHA". It shatters the myth that eating flax seeds, chia seeds, and walnuts is all you need to do -- to meet your EPA & DHA requirements. More important, it saves you from harmful deficiencies.

And it comes with a downloadable 1-hour Q&A of Michael Klaper, M.D, answering student questions.

Enrollment is open until June 20, but nearly 70% of the early bird bonus packages were claimed yesterday. And the rest will go fast .What's more, space for new Gold and Certificate students is running low. Why?

Gold and Certificate students get individualized attention. They get to ask unlimited questions, and receive answers from our expert staff, for an entire year. Don't miss your chance to join them. Click here now for complete details.

Trevor Justice, Owner/Director



a linky ktre tam boli vsunute :

http://www.veghealth.com/tables/dietaryoils.html

http://www.veghealth.com/vegan-mastery/
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

a par dni predtym ich mail :

Hey Rudolf,

Nutrients like Vitamin A and iron are harder to absorb from plant foods. And nutrients like DHA are almost non-existent. :-(

But using our "magic" food combinations, you can absorb more iron, convert more beta carotene into active Vitamin A, and convert more of the "ALA" in flax seeds, chia seeds, and walnuts into DHA.

And below, you'll find links to a few excerpts from our Vegan Mastery Program covering these very topics. Speaking of which...

ale nic zaujimave tam nelinkli...
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

Ano, tohle je docela dost známé .. akorát ravima tu tvrdí, že ALA se dokáže přeměnit v dostatečném množství .. čertví jak to je

já jsem zastánce toho přijímat všechno a nespoléhat na přemeny, které můžou být nedostatečné
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od ravima »

rudo píše:...ale nikde sa neda dostat k omu ze preco v kril je vela potasia a uz vibec ze ci existuje nejaka specificka tpxiska forma potasia a preco je prave v kril...
Tak já jsem psal, že nic o toxické formě K nevím a nenašel jsem, tu hyperkalemii to může způsobovat třeba i tak, že blokuje vylučování K, atp., nemusí ho vůbec obsahovat..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

ravima píše:
rudo píše:...ale nikde sa neda dostat k omu ze preco v kril je vela potasia a uz vibec ze ci existuje nejaka specificka tpxiska forma potasia a preco je prave v kril...
Tak já jsem psal, že nic o toxické formě K nevím a nenašel jsem, tu hyperkalemii to může způsobovat třeba i tak, že blokuje vylučování K, atp., nemusí ho vůbec obsahovat..
jasno to nemala byt tvoja kritika len konstatovanie ze niekto strasil vykrikmi do tmy....

je tam ovsem zaujimava suvislost s vysokym cholesterol a suvislostou s nasledkmai krill oileja, nemal som to cas citat ale co ked clovek postuone v cholesterole ukladna nadbytocne potasium a potom pri ucelnoim ropzpustani pomocou omega 3 napriklad cez kril sa to nadbytocne potasium z cholesterolu uvolni - nieco ako samotoxicita pri hladovke ked sa uvolnia stare jedy....

len navrh netrvrdim ze je to tak, mozno sa na to este hlbsie pozriem, ficim na jogu
5 2 8
Odpovědět