DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od luca »

já se tedy moc omlouvám, ale nedá mi to...
při těchto biochemických analýzách všeho co pozřeš
kde je život?
vždycky vzpomínám na vyprávění mých babiček - nebyly z úplně chudých poměrů, ale jedlo se střídmě a jednoduše (brambory, zelí, buchty, pivo ...)
o svátcích se v pohodě nacpali různých dobrot
a všichni byli zdrávi, štíhlí, bez depresí, nevěděli, co je rýma
a hlavně - žili (ačkoli vůbec neznali slova jako ketóza apod.)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

Standa K. píše:včera jsem to přehnal se zeleninou a večer "jen" nějakých 45 mg/dl ketonů :-(

uvidíme dneska večer...
ono se to na vita dělá docela těžce (ketoza), pač všechno v rostlinné říši má cukry .. přes živočišné potraviny je to lehčí
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

luca píše:já se tedy moc omlouvám, ale nedá mi to...
při těchto biochemických analýzách všeho co pozřeš
kde je život?
vždycky vzpomínám na vyprávění mých babiček - nebyly z úplně chudých poměrů, ale jedlo se střídmě a jednoduše (brambory, zelí, buchty, pivo ...)
o svátcích se v pohodě nacpali různých dobrot
a všichni byli zdrávi, štíhlí, bez depresí, nevěděli, co je rýma
a hlavně - žili (ačkoli vůbec neznali slova jako ketóza apod.)
no to je sice hezké, ale Standa se snaží z něčeho vyléčit, tak přece nebude jíst buchty a brambory :P
Uživatelský avatar
pokora
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 18, 2013 19:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od pokora »

smajliss píše:
Standa K. píše:ono se to na vita dělá docela těžce (ketoza), pač všechno v rostlinné říši má cukry .. přes živočišné potraviny je to lehčí
Leckdo si pomocí převahy potravin živočišného původu řeší jak ketózu, tak candidu, jenže pak se zase pH pohybuje v nežádoucích hodnotách - to je prostě pořád něco, a kde je pak život (jak psala luca)..

Naši předkové měli docela jiné starosti, leckdy byli vůbec rádi, že oni a jejich děti mají co jíst a kde spát, a to je možná důvod, proč byli v pohodě v oblastech, v kterých my se utápíme, protože o nich zbytečně přemýšlíme (nekritizuju, to je totiž i můj případ). Taky strava byla docela jiných kvalit, půda relativně v pohodě, ovoce a zelenina víceméně sezónní a lokální, obiloviny z celých zrn a čerstvě namleté, cukru nedostatek. Krom toho u mimoměstských život v přírodě a v pospolitosti s rodinou, to pak musela být psychika a následně i fyzický stav v docela jiných dimenzích.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

tož je třeba si něčím projít, aby jsme měli výsledky .. kamarádka má teďka malý nádor na mozku, tak je taky na ketogenní dietě .. jestli znáte lepší řešení, jak se zbavit nemocí bez dietování, tak ho propagujte, ale já lepší neznám :- )
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od luca »

já to nemyslela zle
a samozřejmě vím, že žijeme prostě jinak (vlastně hloupěji) než předchozí generace
a taky jsem se hned v úvodu omlouvala
ale myslím si, že určitý nadhled je možná pro psychickou pohodu důležitější než hlídání podílu určitých látek ve stravě
rozhodně jsem nechtěla Standovi doporučit brambory a buchty (jen jsem si vzpomněla, že to babička uváděla coby častou potravinu)
a když tady někdo opěvoval nebohé kuře coby potravinu ... myslela jsem, že jsem zas tolik neřekla
nicméně se znovu omlouvám a přiznávám:
mea culpa, mea maxima culpa
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

hihi promiň za má jedová slova ;) .. ale to jenom tak přes internet zní, jinak všechno myslím mírumilovně .. von ten internet furt ještě neumí přenášet emoce, chjo
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od ravima »

Tak já nevidím žádný důvod, proč se řídit tím, co jedli naši předkové. Oni prostě neměli na výběr, jedli to co bylo, a nebyli zdraví díky tomu, ale spíš navzdory tomu, protože žili většinou v mnohem lepších podmínkách (vzduch, pohyb atd.) než dnešní průměrný člověk.
No a taky jedli méně, byly doby nedostatku atp. a kvalita potravin byla taky někde úplně jinde. Takže dneska když chceme být zdraví, nemůžeme jednoduše jíst to co oni (ani to nemáme k dispozici).
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od luca »

v pohodě, smajlissi, já taky nebyla smrtelně vážná :). Ale jsem v duši spíš hipík než vědec, tak mě ty přeodborné příspěvky někdy provokujou - a mám-li upito, nezdržím se a blbě reaguju. Promiň, Stando
Uživatelský avatar
pokora
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 18, 2013 19:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od pokora »

smajliss píše:tož je třeba si něčím projít, aby jsme měli výsledky .. kamarádka má teďka malý nádor na mozku, tak je taky na ketogenní dietě .. jestli znáte lepší řešení, jak se zbavit nemocí bez dietování, tak ho propagujte, ale já lepší neznám :- )
Sákryš (po dobrém :)), to opravdu neměla být kritika (když už, tak na mou vlasní osobu), ani upozornění na to, že se tady snad úplně všichni plácáme v nesmyslech a tím si přivozujeme zbytečné zdravotní či duševní problémy, spíš takové malé zamyšlení směrem k tomu, jak si i relativně zdravý člověk může přivodit zbytečný stres díky počítání, v čem je kolik živin a podobně. To je totiž přesně můj případ, poslední dobou dost přemýšlím o tom, jak dát tělu to nejlepší, ale zbytečně nad tím pořád nebádat a nekalkulovat. Prostě odlehčit tělu, ale i hlavě, jinak se nepohnu. Člověk se závažným zdravotním problémem samozřejmě nemá jiné východisko, než ve svém stavu hledat, co mu skutečně pomůže, pak je samozřejmě jakákoliv dobře prověřená zkušenost jiných dobrá. Někdo takový si třeba jako já nemůže tolik vybírat, jestli si dá radši zeleninu nebo kus masa..
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

ravima píše:Tak já nevidím žádný důvod, proč se řídit tím, co jedli naši předkové. Oni prostě neměli na výběr, jedli to co bylo, a nebyli zdraví díky tomu, ale spíš navzdory tomu, protože žili většinou v mnohem lepších podmínkách (vzduch, pohyb atd.) než dnešní průměrný člověk.
No a taky jedli méně, byly doby nedostatku atp. a kvalita potravin byla taky někde úplně jinde. Takže dneska když chceme být zdraví, nemůžeme jednoduše jíst to co oni (ani to nemáme k dispozici).
Přesně tak.
No tehdy se hlavně snažili něčím "napráskat břuch" jen pro pocit zasycení - o nic jiného nešlo.
Jinak hodně konzumovali např. různé kaše.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

zalezi ako daleko dozadu sa ideme pozriet do taniera a do hrnca nasim predkom

zostavame v stredoveku alebo ideme do vedickej civilizacie na slovanskych uzemiach
alebo sa zaujimame o to co jedli kedysi ludia v afrike ?
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

smajliss píše:
Standa K. píše:včera jsem to přehnal se zeleninou a večer "jen" nějakých 45 mg/dl ketonů :-(

uvidíme dneska večer...
ono se to na vita dělá docela těžce (ketoza), pač všechno v rostlinné říši má cukry .. přes živočišné potraviny je to lehčí
7.6. 20:41 "ukázkových" 150 ketonů

Přiznám se bez mučení, že to jedu hodně podle Zajíčka, takže i živočišný tuky. Jednak jen rostlinný by mně zatím nezasytili a druhak, a to jsem se právě chtěl i dnes zeptat, jestli někdo máte zkušenost s ketozou čistě vita. Asi to fakt nejde, i semínka maj hodně cukrů...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

luca píše:v pohodě, smajlissi, já taky nebyla smrtelně vážná :). Ale jsem v duši spíš hipík než vědec, tak mě ty přeodborné příspěvky někdy provokujou - a mám-li upito, nezdržím se a blbě reaguju. Promiň, Stando
v pohodě... esli se mi jednou povede zrealizovat můj sen - odstěhovat se z civilizace, bez elektřiny, plynu atd., chovat kozy a ovce... tak budu taky žít alá bulharští pastevci kdysi a nebudu ketozu či cokoliv jiného řešit :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

ja sa na to pozeram inak, zalezi od toho co clovek fyzicky robi a ci spali vsetky cukry v krvi a vsetok glykogen v peceni a vo svaloch

podla mna do ketozy sa mozes dostat po 90 minutach velmi intenzivneho behu, bezohladu na to kolko cukrov sa pojedlo vcera alebo na ranajky

maratonci tomu hovoria : narazit do zdi

a cely trenink maratonu a inych vytrvalotsnych sportov je o tom ako tomyu predchadzat.

ak si cez den dam nejaky ten banan alebo jablko tak sa hodim na lavicu a dam si intenzivne 100 reps benchpress a vesliarsky trenazer vsetko v vysokej intenzite a je po cukroch a telu zase nezostava nic ine len palit tuky

tie lekarske vyslumy ked sa lezi na posteli a caka sa dni kym telo teda konecne prepne na tuky to je podla mna nezmysel
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

přechodem na low se mi nejprve hodně zhoršila candida, dle jazyka atd...
teď se to zatím zlepšuje, jak jazyk tak suchosta až šupinatost kůže, zejména na lýtkách

na suchou kůži trpím celý život, v létě neexistovalo se opalovat, hned jsem se spálil a sloupal, takže byť sluníčko miluju, musel jsem se mu dost vyhýbat...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

rudo píše:ja sa na to pozeram inak, zalezi od toho co clovek fyzicky robi a ci spali vsetky cukry v krvi a vsetok glykogen v peceni a vo svaloch

podla mna do ketozy sa mozes dostat po 90 minutach velmi intenzivneho behu, bezohladu na to kolko cukrov sa pojedlo vcera alebo na ranajky

maratonci tomu hovoria : narazit do zdi

a cely trenink maratonu a inych vytrvalotsnych sportov je o tom ako tomyu predchadzat.

ak si cez den dam nejaky ten banan alebo jablko tak sa hodim na lavicu a dam si intenzivne 100 reps benchpress a vesliarsky trenazer vsetko v vysokej intenzite a je po cukroch a telu zase nezostava nic ine len palit tuky

tie lekarske vyslumy ked sa lezi na posteli a caka sa dni kym telo teda konecne prepne na tuky to je podla mna nezmysel
jo, to je dobrá připomínka ale já jsu teď v takovým stavu, že intenzivní sport "nedám", prostě není na něj síla, hodně jsem zhubl, ale celý den prochodím, to by taky mohlo hodně pomoct s cukry, že ?
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

a ještě Rudo, byť i s hodně sportu máš to věrohodně a bez možnosti omylu vyzkoušené, že se sportem i na raw-low to jde (dle stavu lakmusových papírků) být v ketoze ?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:a ještě Rudo, byť i s hodně sportu máš to věrohodně a bez možnosti omylu vyzkoušené, že se sportem i na raw-low to jde (dle stavu lakmusových papírků) být v ketoze ?
Stando ja lakmusaky nepouzivam, stav ketozy posudzujem intuitivne podla pocitov

ked som robil niekolkdnove hladovky a popri tom som pokracoval v treninku bezeckom, tak ten stav - pocit kotry nastal ked telo nemalo ziaden glykogen a bezalo ciste len na tuky - slahkosou, ale len do urcitej rychlosti dalej to uz neslo zryhclit pretoze na vyssie tempa je uz cukor nutny.

jedna vec je ze tukovy metabolizmus pri sporte sa trenuje pri velmi poalych rychlostiach alebo nizkych intenzitach

ovsem ak umyslene chces skocit do ketozy - vypalenia vsetkeho cukru tak musis nieco robit s vysokou intenziou, vysoka aerobna intenzita ale intenzita anaerobna dlhsie trvajuca

ak pocas dna len chodis volnejsim tempmom, tak toto telo v pohode pokryje tukmi a prijate cukry sa nemusia spotrebovat

fyzicka zataz ktora pali prevazne je cukry je taka intenzivna ze by si ju v kuse nedokazal robit hodinu
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

rudo píše:ja sa na to pozeram inak, zalezi od toho co clovek fyzicky robi a ci spali vsetky cukry v krvi a vsetok glykogen v peceni a vo svaloch

podla mna do ketozy sa mozes dostat po 90 minutach velmi intenzivneho behu, bezohladu na to kolko cukrov sa pojedlo vcera alebo na ranajky

maratonci tomu hovoria : narazit do zdi
S tím "narážením do zdi" se to ale týká FOSFORU (respektive ATP a podobných věciček) nikoliv nějaké glukózy.

Ale s tímhle souhlasím, že "zalezi od toho co clovek fyzicky robi a ci spali vsetky cukry v krvi a vsetok glykogen v peceni a vo svaloch

podla mna do ketozy sa mozes dostat po 90 minutach velmi intenzivneho behu, bezohladu na to kolko cukrov sa pojedlo vcera alebo na ranajky"
Podobně "u diabetu". Prostě se zapomíná, že to není jen o žrádle, ale také o fyzické aktivitě ke kterému je využito!

Jinak Stando K. nevím co tu šašíte s tou "ketózou", co je to za podivné pokusnictví na svém těle, vždyť v té situaci bys měl řešit něco jiného a házet se do klidu, nějaké "ketózy" MI PŘIJDOU JAKO ZÁSTUPNÝ PROBLÉM. Ani nevím na co Ti ta ketoza jakože má být. Co sis zase vzal do hlavy:)
Mimochodem, jak Ti jde hospodaření s penězi? (Jestli jsi s tím neměl v minulosti potíže?)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

Syrovozrout píše:Stando K.: Jak jsi přišel na to, že to souvisí nějak s tukama/olejema ty Tvý problémy?
Proč myslíš? Podle čeho? Máš to nějak podložené nebo je to jen doměnka, která Tě první napadla?
A ještě jsi neodpověděl na toto. To je celkem slušnost odpovídat na to na co se někdo ptá, zvláště když jsi chtěl pomoc.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

Syrovozrout píše:
S tím "narážením do zdi" se to ale týká FOSFORU (respektive ATP a podobných věciček) nikoliv nějaké glukózy.
to teda nie,

a manipulaciou s carbloading, presnym tempom, vytrenovanim tukoveho metabilismu sa maratonska zed obide
tiez sa obchadza sustavnym doplnovanim cukrov pocas behu ale to uz je zlozitejsia tema

ked neveris mne uveris napriklad bezcom co bezali OH maraton alebo drzia narodne rekordy ? mozem ta zoznamit.
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

Syrovozrout píše:Jinak Stando K. nevím co tu šašíte s tou "ketózou", co je to za podivné pokusnictví na svém těle, vždyť v té situaci bys měl řešit něco jiného a házet se do klidu, nějaké "ketózy" MI PŘIJDOU JAKO ZÁSTUPNÝ PROBLÉM. Ani nevím na co Ti ta ketoza jakože má být. Co sis zase vzal do hlavy:)
Mimochodem, jak Ti jde hospodaření s penězi? (Jestli jsi s tím neměl v minulosti potíže?)
1/ s ketózou šaším bo mi přijde, že je dobrá na všechny problémy pocházející "z hlavy" ať už jde o epilepsii, Alzheimera či cokoliv jiného... zatím jen dle 2 dnů ale pomáhá i mně...
2/ peníze - vždy jsem byl typ "šetřílek" a škudlil až poslední dobou se mi to tou ztrátou zaměstání apod. rozhodilo...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

Syrovozrout píše:
Syrovozrout píše:Stando K.: Jak jsi přišel na to, že to souvisí nějak s tukama/olejema ty Tvý problémy?
Proč myslíš? Podle čeho? Máš to nějak podložené nebo je to jen doměnka, která Tě první napadla?
A ještě jsi neodpověděl na toto. To je celkem slušnost odpovídat na to na co se někdo ptá, zvláště když jsi chtěl pomoc.
sorry, to jsem přehlédl, omlouvám se...

přišel jsem na to pročtením několika knih o omega 3 + info o nich z netu, dále o nutnosti i živočišných, resp. nasycených tuků a promítnutím si svého dosavadního života - vychází mi to, totiž to, že jsem jako nekojenec už začínal s "tukovým handicapem", díky "omega 6 stravě" od dětství až doposud se ten problém zprvu nepozorovaně prohluboval a prohluboval...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

taková zajímavost - mám teď takový brčálově zelený bobky, že by něco na způsob čištění jater od staré žluči ? (jaterní očistu jsem zatím nikdy nedělal, teď 3denní jezení jablek nepůjde...) snad jen v Cingrošovi jsem četl - 24 hod.půst a pak oliváč s citronem a mělo by toho vyjít víc zaráz...)

je fakt, že oliváče teď konzumuju mrak oproti stavu dosud...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

8.6. 19:03 iba len 30 ketonů :-( , zase jsem trochu popustil uzdu se zeleninou... no nic zkusím dál vydržať iba len s listovkou a to zejména pampeliškou
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

Standa K. - Sám sis odpověděl na ty brčálový bobky - tož pampeliškové a jiné listoví navíc v kombinaci se střevy pokrytými oleji.

Chápu, že v tomto stavu máš ze všeho bobky - a je to taky přiléhavé připodobnění jaká h0.. lejna řešíš...

Skoro až mám pochybnosti, jestli jsi to byl opravdu Ty, kdo napsal jinak tak skvělý Septegram!
(Nejde mi do hlavy, jak by někdo takový třeba něco jiného psal a pak příroda-nepříroda depresiva-antidepresiva, všecko najednou jakobys žil jinak než psal.) Možná i ta psycho-farmaka z Tebe udělala jiného člověka a to nikoliv k lepšímu, možná Tě i připravují o schopnosti zvládat stres normálními způsoby (citliví lidé s větší vnímavostí mívají se stresem velké problémy, to vím) - to však není výmluva pro syntetické a navíc s důsledky v podobě TRVALE změněných-zdegradovaných struktur mozku...otupování se. A riziko závilosti je u těchto tvrdých drog extrémní, stačí se ládovat pár týdnů. Tohle není jen tak nějaký "výlet bez následků" ze kterého se můžeš vrátit stejný a kdy chceš Ty.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od ravima »

Standa K. píše:8.6. 19:03 iba len 30 ketonů :-( , zase jsem trochu popustil uzdu se zeleninou... no nic zkusím dál vydržať iba len s listovkou a to zejména pampeliškou
To je jenom orientační měření, ty papírky ani nepoznají všechny ketolátky, měří se jenom acetacetát/aceton. Kdybys nebyl v ketóze, tak to nenaměří vůbec nic, 30 mg/dl je pořád ketóza. Další věc - až se tělo adaptuje na ketolátky, tak se přestanou vylučovat močí - využijí se v těle na energii, a v moči tedy zase nic nezměříš, ale ta adaptace právě trvá pár týdnů.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

ravima píše:
Standa K. píše:8.6. 19:03 iba len 30 ketonů :-( , zase jsem trochu popustil uzdu se zeleninou... no nic zkusím dál vydržať iba len s listovkou a to zejména pampeliškou
To je jenom orientační měření, ty papírky ani nepoznají všechny ketolátky, měří se jenom acetacetát/aceton. Kdybys nebyl v ketóze, tak to nenaměří vůbec nic, 30 mg/dl je pořád ketóza. Další věc - až se tělo adaptuje na ketolátky, tak se přestanou vylučovat močí - využijí se v těle na energii, a v moči tedy zase nic nezměříš, ale ta adaptace právě trvá pár týdnů.
jj lakmusaky som dobry jen prdel, teda vlastne na curaka

nic to nepovie co sa deje vnutri tela, podobne ako lakmusak nepovie ci je krv kysla alebo zasadita ale hovori len o tom ze co sa cura von a casto je to opacna info, neverim ani slinovym lakmusakom

podla mna kontrola mocu ma zmysel len v spojitostou s kontrolou krvi a ak najdem v krvi nieco co tam neoatri a v moci je to tiez, tak vidim ze ladviny tovylucuju a ak to v moci nie je tak vidim ze ladviny to vylucovat nechcu nevedia alebo nemozu

ocurany lakmusak je taky povrchny test funkcie ladvin.
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: bohaho

Příspěvek od Syrovozrout »

Doufám, že jsi neutratil příspěvky dobrých lidí, co Ti zaslali peníze na účet pod dojMem představy jak umíráš hlady...za nějakou soupravu na měření ketolátek ?
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne ned čer 09, 2013 23:45, celkem upraveno 1 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

taky Standa prosí o to, aby ho lidi neodsuzovali v první příspěvku .. ale koukám Syrovožroute, že jsi ten typ, kterému dělá dobře, když se může vysmívat cizímu neštěstí
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

Ne, naopak, mám starost o výsledek snah těch lidí. Také jsem něco málo přispěl a celkově jsem nabyl dojmu, že ten problém je spíše mentálního (nikoli ani jídelního, ani tak "duševního") rázu, že prostě se mu v hlavě honěj neukázněné myšlenky a hatí tak nějaký organizovaný a umírněný postup a místo toho je roztěkaný banalitami typu "ketonová dieta", "na všechno možný kolem, co si zrovna přečetl a co je zrovna v módě řešit.." :/ A to mě trochu trápí, protože výsledky se tak nedostaví, jen promrhání...(a to není pro nikoho dobrá motivace, když vidí jen zneužitost nebo nevyužitost šance.) A podruhé už taky nemusí pomoci nikdo a nic. Přestože je to vážné, chtěl jsem to jen odlehčit a trochu pošťouchnout (A sám jsi kdesi psal, že internet zatím neumí sdílet "emoce", takže je to mnohdy matoucí jak to kdo myslí a cejtí.)

Jistě, že přeju, aby to dobře dopadlo. Právě proto. Dal jsem najevo, že mi další vývoj ohledně toho není lhostejný.
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne pon čer 10, 2013 1:00, celkem upraveno 2 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Zdeníno »

Vzpomínám, když jsem byl malej, tak jsem se v noci např. bál přejít dvůr. Připadalo mi, že za mnou někdo je. A když jsem se třeba prudce otočil, tak jakoby se rychle někam schoval, zmizel z úhlu pohledu. Když jsem spával sám v místnosti, tak mi připadalo, že tam někdo je, že mě pozoruje, radši jsem se vůbec nepohnul.
A jednou mi došlo, že to prostě takhle dál nejde. Nemůžu přeci bejt takhle vyděšenej celej život. Tak jsem si řekl, tak si mě teda sežerte, já už na to kašlu, už se nebudu otáčet. A strašidla zmizela. Zajímavá zkušenost. Dospělí jsou ale mnohem rozumnější než dítě, tak vymýšlejí sebeobrany, brnění. Až je to brnění natolik zbytnělé, že už se nemůžou skoro hýbat.

Jednou stejně umřem. Ať už s očima upřenýma na ketonový papírek, či na nebe.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

Syrovozrout píše:Standa K. - Sám sis odpověděl na ty brčálový bobky - tož pampeliškové a jiné listoví navíc v kombinaci se střevy pokrytými oleji.

Chápu, že v tomto stavu máš ze všeho bobky - a je to taky přiléhavé připodobnění jaká h0.. lejna řešíš...

Skoro až mám pochybnosti, jestli jsi to byl opravdu Ty, kdo napsal jinak tak skvělý Septegram!
(Nejde mi do hlavy, jak by někdo takový třeba něco jiného psal a pak příroda-nepříroda depresiva-antidepresiva, všecko najednou jakobys žil jinak než psal.) Možná i ta psycho-farmaka z Tebe udělala jiného člověka a to nikoliv k lepšímu, možná Tě i připravují o schopnosti zvládat stres normálními způsoby (citliví lidé s větší vnímavostí mívají se stresem velké problémy, to vím) - to však není výmluva pro syntetické a navíc s důsledky v podobě TRVALE změněných-zdegradovaných struktur mozku...otupování se. A riziko závilosti je u těchto tvrdých drog extrémní, stačí se ládovat pár týdnů. Tohle není jen tak nějaký "výlet bez následků" ze kterého se můžeš vrátit stejný a kdy chceš Ty.
1/ Panická porucha to nejsou jenom nějaké blbé depky, smutná nálada, to je přímo PANICKÝ, nezvladatelný strach z toho, že umřeš, nebo že se zblázníš BEZ možnosti to nějakým "pozitivním myšlením změnit" - když to stejné dostala jedna mně velmi blízká osoba taky jsem to nechápal... řekl jsem si "holt hysterka" - kdo nezažije na vlastní kůži NEMÁ ŠANCI pochopit o co jde... pokud tě to zajímá víc pročti si diskuzi na www.panickaporucha.cz

2/ A promiň, vůbec nic proti tobě ale už mám na to 6. smysl... soudě podle tvého stylu psaní bych se na tvém místě přísunu omega 3 začal velmi věnovat, nemyslím to fakt ve zlým ale jako dobrou radu... všimni si - obecně, nemyslím přímo na tebe - nejagresívnější a nejnesnášinliívější bývaj v diskuzích u kontroverzních témat vegani či vegetariáni - proč asi ? "omega 3 = potrava pro mozek". Samozřejmě (ale až) časem dojdou v hlavě omega 3 i všežravcům a masožravcům = jedovatí dědci, Alzheimer, demence atd.
Doufám, že to nebudeš brát ve zlým.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: bohaho

Příspěvek od Standa K. »

Syrovozrout píše:Doufám, že jsi neutratil příspěvky dobrých lidí, co Ti zaslali peníze na účet pod dojMem představy jak umíráš hlady...za nějakou soupravu na měření ketolátek ?
lakmusový papírky na keto látky (tuším Keto pharm) za 98,- Kč
Návštěvník

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Návštěvník »

jsou situace, kdy 98,- není až tak málo
já momentálně čekám až se rozjedou plánované projekty, nevím, kdy budu mít nějaký příjem, konto se tenčí, živím dceru a tři zvířata... takže 98,- za něco, co není životně důležité, bych nedala - obzvlášť z darů
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od luca »

Návštěvník píše:jsou situace, kdy 98,- není až tak málo
já momentálně čekám až se rozjedou plánované projekty, nevím, kdy budu mít nějaký příjem, konto se tenčí, živím dceru a tři zvířata... takže 98,- za něco, co není životně důležité, bych nedala - obzvlášť z darů
to jsem psala já - pardon, zapomněla jsem se přihlásit
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

Standa K. píše: 1/ Panická porucha to nejsou jenom nějaké blbé depky, smutná nálada, to je přímo PANICKÝ, nezvladatelný strach z toho, že umřeš, nebo že se zblázníš BEZ možnosti to nějakým "pozitivním myšlením změnit" - když to stejné dostala jedna mně velmi blízká osoba taky jsem to nechápal... řekl jsem si "holt hysterka" - kdo nezažije na vlastní kůži NEMÁ ŠANCI pochopit o co jde... pokud tě to zajímá víc pročti si diskuzi na http://www.panickaporucha.cz

2/ A promiň, vůbec nic proti tobě ale už mám na to 6. smysl... soudě podle tvého stylu psaní bych se na tvém místě přísunu omega 3 začal velmi věnovat, nemyslím to fakt ve zlým ale jako dobrou radu... všimni si - obecně, nemyslím přímo na tebe - nejagresívnější a nejnesnášinliívější bývaj v diskuzích u kontroverzních témat vegani či vegetariáni - proč asi ? "omega 3 = potrava pro mozek". Samozřejmě (ale až) časem dojdou v hlavě omega 3 i všežravcům a masožravcům = jedovatí dědci, Alzheimer, demence atd.
Doufám, že to nebudeš brát ve zlým.
Stando dík, podíval jsem se na to fórum těch, co se svěřují s podrobnostmi svých zážitků sami sebe nazývajíc "panikáři" (znám pár, co se "zbláznili" no a pak zas z toho vyrostli - no a co má být? To jako se člověk nemůže už ani na čas zcvoknout? Proč by ne, jestli to potřebuje?).
Chvílemi to vypadá na obchodní zástupce chemofarmo: "tak jsem si po půl roce zobnul rovnou celej lexoš je mě hej...teda ťukám do stolu...Jinak taky jsem se pořád bál nemocí,pořád se ještě bojím,ikdyž né už tolik...dneska už musím bezpodmínečně vyrazit do lesa a zrelaxovat se...doporučuju,pokud to jde,les je skvělej..."
-Zobou lexaurinky jako bonbónky a evidentně to nic nevyzdraví, pouze dočasně přetlumí. Nevím, jestli je to následováníhodný vzorec.
Už ani nepoznaj, které "psychosomatické potíže" vlastně vyvolávají ony pilule a se kterými by se museli naučit žít bez nich.
No ano, za mnoho podivných fyzických a psychických projevů mohou právě ony chemofarmaka, nebuďte naivní, že ne...K těm už "Vašim" Vám přidají další.

"prosím, jak to máte vy s pocitem špatného dýchání, nedodýchávání, dechového diskomfortu?
Potřebuji trochu podpořit, že v tom nejsem sám. Poslední dobou to vnímám docela intenzivně. Dnes jsem si pro větší klid vzal i kousek neurolu, abych to přestal vnímat."

_JInak Stando nespecifikoval jsi až tolik čím vším trpíš - až teď se dozvídám další podrobnosti.
Někdo tam píše např.:
"Moje první ataka příšla před 3 lety,bylo mi čerstvých 20 let,v té době jsem bydlela s kamarádkou,byla po rozchodu,který chtěl bývalý,takže psychika se nejspíš ozvala...Ten den jsem vstala kolem 11,byla jsem po akci,ale citíla se relativně dobře,zašla jsem nakoupit,uvařila oběd,užívala volnička a byla sama doma..Zakouřila jsem si a sedla k pc,to co jsem v tu chvili zazila,na to nikdy nezapomenu Nemohla jsem se nadechnout,chtělo se mi zvracet,ta tíha na hrudníku,točení hlavy,bušení srdce,třes,myslela jsem,že je to můj konec,jelikož jsem nebyla schopna při atace zavolat sanitku,vyletela jsem na chodbu a zacala klepat na všechny sousedy,jeden pán otevřel a díval se na mne jako na blázna,nakonec zavolal,paní dispečerka mne chtěla k telefonu a začla se mě ptát co se dějě a v klidu mi řekla,že je to z psychiky,ať si zajdu na nejblížší pohotovost,že mi něco píchnou a bude mi dobře..Poté se rozjela různá vyšetření,ekg,eeg,neurologie,rozbor krve a závěr:Panická porucha spojená s úzkosti a depresemi.Paní doktorka mi doporučila AD,ale já je odmítla s tím,že to zvládnu,že takové svinstvo do sebe cpát nebudu(Podotýkám,že za to ,,svinstvo´´ jsem dnes ráda a bez něj bych normálně nefungovala).Po 3 měsících,už to ale bylo nesnesitelné,tak jsem to musela začít užívat..Vedlejší účinky byly hrozné,ale po 14 dnech,už se to uklidnilo a já mohla začít fungovat..Nyní užívám aai rok druhé AD Apo-parox 1,5tbl a Magnosolv...Třes,bušení srdce a pocity na zvracení již nemám,ale když na mne přijde ataka,mám myšlenku,že se zblázním,že nevím co to je a že umřu...Sama být taky nemůžu,takže můžu být ráda alespoň za to,že můj přítel je každý den doma a práci mám jen na zkrácený úvazek...Hrozně ráda bych byla,kdyby jste mi poradili,jak nejlépe zvládat ataky..Mé okolí mi pomáhá,ale přeci jen touto nemocí netrpí,díkybohu!!!Míváte taky často pocity,že se zblázníte???Máte nějaké vedlejší účinky z AD??A ještě dotaz nakonec...Bývá Vám třeba po nějaké akci,když vypijete alkohol taky tak hrozně a přijde ataka???"

- Ve skutečnosti je jen málo lidí, kteří nikdy nic podobného nezažijí. Vypadá to, že je to obvykle v obdobích PO nějakém traumatu ve smyslu strachu ze ZTRÁTY (přijít o někoho/něco nebo toto riziko po delší dobu zažívat a podobně.) Ale to jsou přeci normální pocity - jde spíš o to, jak se s nimi vyrovnat, jak se sám se sebou srovnat. Do "pozitivního myšlení" se rozhodně nenuťte - to není přece ničí povinností!

"Tak a je to tu. Jak jsem nedávno psal, jak mi je fajn, tak v posledních dnech únava, bušení, úzkosti, venku vidím povodně a majáky a je hotovo. Nohy mě nenesou, pocity na dušení, nic mě nebaví, žádná nálada skoro až deprese. Přemýšlím, jestli si k tomu Mirtazapinu nemám nechat předepsat ještě SSRI medikaci, kterou mi PS nabízela. Venku už několik dnů prší a já fakt stojím za starou belu. Sedím v kanclu a nejraději bych se nechal hospitalizovat někde v léčebně. Chvílemi jsem jak úplně mimo tento svět. A i kdybych se chtěl pustit do nějaké radosti, tak na to nemám sílu. Premyslim, jestli si nezobnout Neurolu. Pomohl by zlepsit naladu? Co myslite... Je tu někdo z vás, kdo máte kombinaci více AD? ... Ať se lépe daří"

- Není podle mě jiná (zdravá) možnost než PROSTĚ Z TOHO VYRŮST.
(Patologizace výsledků sníženého prahu citlivosti na chronický stres slouží ponejvíce hlavně chemofarm průmyslu, který rád vyrábí a pěstuje a přiživuje se na všelikých takových "diagnózách". Je to krok vedle - do kterého Vás za pomoci strachu zlákají.)

"Zdálo se jí, že všechny její maléry začaly bouračkou, při které zrušila nový vůz. Vůbec nepochopila, jak mohla přehlédnout auto, kterému měla dát přednost. V zaměstnání měla najednou potíže s tím, aby se soustředila na práci. Začala dělat chyby. To Ivetě nahlodávalo sebevědomí, už tak nijak přemrštěné.

Nadřízený jí řadu věcí vytýkal, většinou právem. Začala mít potíže se spaním. Brečela při sebemenší zámince a pak se i sesypala. Jenže nemocenská skončila a ona musela zpátky do práce. Ženu popadl panický strach, že nezvládne příval povinností a naseká zase nějaké chyby." http://www.novinky.cz/zena/zdravi/30388 ... -lidi.html

- Bojíte se chybovat, respektive zvládat důsledky vadných rozhodnutí a přehlédnutí, která činíte?
- Jste pořád ve střehu...odkud přijde nějaké neštěstí? Proč se bojíte o svůj život? To Vám na něm tolik záleží?
Pokud záleží, tak si prostě říci ba přímo nakázat sobě sám ENORMNĚ SNÍŽIT VNITŘNÍ MENTÁLNÍ NAPĚTÍ - zbytek těla vás poslechne.
(Vím, že se to lehce píše a jinak dělá, zvláště pro necvičeného se to může zdát nemožné, ale ono to jednoduché je. Nuž strach je normální, ale jako rádce, ne jako vládce. Můžete ho překročit. Začněte tou vodou plavat, ne se nechat unášet. Uvidíte, že to nic není tak hrozného. A nejste první ani poslední, kdo se hozen do proudu hlubokých vod musel naučit plavat a/nebo symbolicky utonout a podívat se co zajímavého je na dně, což též není nic nenormálního - a HLAVU VÁM ZA TO NIKDO NEUTRHNE ,))
Neexistuje všeřešící pilule. Stejně se nakonec budete muset spolehnout jen sami na sebe a na ty blízké, co si vybudujete třeba znova. No a co má být. To skutečně zažívá kde kdo.
A konečně:
Nemusíš věřit všemu, co se Ti honí v hlavě.
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne pon čer 10, 2013 14:49, celkem upraveno 7 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Návštěvník

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Návštěvník »

Syrovožroute, tohle si trochu přehnal, mírně řečeno...
Psychická onemocnění bývají vážnější tělesných a v žádném případě nemohou být terčem takového tónu konverzace, který si nastolil.
Psychiatrii nerozumíš. Osobně si myslím, že nemáš minimálně v této debatě s tímto stylem mluvy co pohledávat....
Pokud neumíš pomoci, tak alespoň neubližuj a doufej, že se Standův stav nezhorší, mohl by ti k tomu totiž být přičten určitý podíl!
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

Jak libo, už mlčím.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od cepheus »

Návštěvník píše:Pokud neumíš pomoci, tak alespoň neubližuj a doufej, že se Standův stav nezhorší, mohl by ti k tomu totiž být přičten určitý podíl!
Rika kdo ?
-----------------------
Heh, ten prvni pripad holciny na dne po "akci" to je teda narez - v noci se chlasta - ejchuchu! juchuchu! a pres den mame depky ?
A cemu se divi ??
Kdyby mela nejake povinnosti krom vysedavani u PC (treba ve 4 vstavat, nakrmit zver, vypadnout na pole, zahradu, vecer unavou padnout do postele) nemela by cas resit podobne kraviny, sypat do sebe drogy a resit to zase u PC na nejakem stupidnim foru.
Na to nepotrebju rozumet psychiatrii ("delani, delani vsecky smutky zahani, delani, delani je lek") http://www.youtube.com/watch?v=jLG1ILNKQp0
-----------------------
Luco - souhlas, byl jsem taky vicekrat na dne (mysim financne, psychika dole z toho vyplyne automaticky), takrikajic "mezi projekty" a 100,- byla obrovsky balik.
Návštěvník

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Návštěvník »

cepheus píše:
Návštěvník píše:Pokud neumíš pomoci, tak alespoň neubližuj a doufej, že se Standův stav nezhorší, mohl by ti k tomu totiž být přičten určitý podíl!
Rika kdo ?
Člověk s pochopením pro momentálně psychicky handicapované bližní.
Když zcela nezaujatý člověk, který je zdráv čte, jak bagatelizujete a zesměšňujete texty a myšlenky lidí, kteří berou antidepresiva... Antidepresiva jsou na předpis lékaře odborníka, ty si člověk nemůže sám naordinovat a do toho ty ironické a nedůstojné rady, jak se mají sebrat a něco se sebou dělat a hned budou v pořádku, simulanti jedni skoro se nabízí, že?

Standa to bude číst, mně se to špatně čte a to mi to může být lhostejné, ale jak se u toho bude cítit on si netroufnu v jeho stavu odhadnout.
Jednomu vadí papírky za 98 korun, aby zjistil ketony v moči, které mu mají zajistit zlepšení zdravotního stavu. Nevím zda za finance z jeho kapsy nebo jen tak se ještě řeší jeho možná neschopnost nakládat správně s darovanými financemi a tím částečně potvrzení toho co bylo napsáno v prvním odstavci. HNUS!

Stando nenech se rozhodit, vážím si tvé velké odvahy napsat veřejně pravdu o svém stavu a možných příčinách.
vlk
Příspěvky: 6
Registrován: úte říj 23, 2012 23:00

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od vlk »

Jen jestli Stando nelítáš z extrému do extrému.. Prve propagovat jen a pouze "highcarb" a nic jiného, samý banány atd. a když to nevyšlo, tak najednou už předem víš, že to NEJ je prozměnu jen lowcarb.. Nezlob se na mě Stando, ale sotva lowcarb začínáš a tápeš v tom a ptáš se na základy, tak ale i rovnou hned víš, že toto je to správné řešení. A co když zas za rok zjistíš, že ani to ti nesedí, chápeš mě? Raději ubrat z ambicí, a pokorně říct "myslel jsem že vím, ale teď vím, že nevím a tak budu hledát dál jako ostatní" :) a zkusit prve prostě trošku rozumně pozměnit jídelníček a ne fanaticky jíst jen banány.
Já tě neznám a nesoudím, určitě ale vím, jak na tom zřejmě jsi, byl jsem na tom podobně jako hledající vitarián a taky jsem začal pozorovat mentální úpadek, poruchy soustředění atp. a taky z toho nejsem venku a snažím se zařadit více olejovin, atp.
To je jako otočit o 180° a už nejíst vůbec ovoce?? A co parné letní dny, to si nedopřeješ ani meloun?
Přijde mi, že z jednoho marasmu jsi skočil do druhého (zastánci low carb prominou :) )
Já myslím, že tahle low carb varianta stravování má svůj výnam a staví na reálných principech, které fungují, ale dlouhodobě nebo 360 dní v roce se toho držet je stejná hloupost, jako 30 banánů denně. Co takhle prostě v létě jíst víc sladkého ovoce s obsahem vody pro ochlazení a v zimě ho omezit až vyřadit?
Jen můj názor. Ještě jednou připomínám, že si tě nijak nedobírám, určitě se drž ať si z nejhoršího venku, jen nedělej závěry, ke kterým podle mě nemáš důvod.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od luca »

cepheus píše:Heh, ten prvni pripad holciny na dne po "akci" to je teda narez - v noci se chlasta - ejchuchu! juchuchu! a pres den mame depky ?
A cemu se divi ??
Kdyby mela nejake povinnosti krom vysedavani u PC (treba ve 4 vstavat, nakrmit zver, vypadnout na pole, zahradu, vecer unavou padnout do postele) nemela by cas resit podobne kraviny, sypat do sebe drogy a resit to zase u PC na nejakem stupidnim foru.
po flámu člověk depku mívá, pokud holka opravdu trpí depresemi, měla by vědět, že na antidepresiva se prostě nechlastá - ale o tom tohle fórum asi nebude - Standa na vyznavače večírků nevypadá
Návštěvník píše:Jednomu vadí papírky za 98 korun, aby zjistil ketony v moči, které mu mají zajistit zlepšení zdravotního stavu.
ty papírky zlepšují zdravotní stav?
vlk píše:Jen jestli Stando nelítáš z extrému do extrému.. Prve propagovat jen a pouze "highcarb" a nic jiného, samý banány atd. a když to nevyšlo, tak najednou už předem víš, že to NEJ je prozměnu jen lowcarb.
určitě se drž ať si z nejhoršího venku, jen nedělej závěry, ke kterým podle mě nemáš důvod.
souhlas
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

low carb je nejlepší cesta na opravu mozku .. když se zaměřím pouze na hlavu: léčí se tím epilepsie, alzheimer, rakovina mozku a určitě i další věci o kterých nevim .. to je OPRAVDU NEBEZPEČNÝ EXTRÉM !! :- )
vlk
Příspěvky: 6
Registrován: úte říj 23, 2012 23:00

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od vlk »

já jsem nikde nepsal, že je to NEBEZPEČNÝ extrém, jasně jsem napsal, že to má svoje opodstatnění, je vidět, že jediný co umíš je vypíchnout z mýho příspšvku jedinou věc a ignorovat pointu celýho příspěvku, GJ, si borec .)
mía

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od mía »

To už se tak stává, když někomu pohaníš zrovna jeho styl stravování :)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

ale prosimtě .. však já tě ani necitoval .. to já pouze konstantoval a akorát ještě více eskaloval některá tvrzení, která se zde vyskytují :- )
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od ravima »

vlk: Taky nechápu, proč si to bereš tak osobně a podrážděně. Smajliss má pravdu a zdá se mi to jako docela klidná obecná reakce na zdejší odsuzování Standy..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

je tu prilis vela nervozity a predrazdenosti,

dajte si tuk,

a cukrovu abstinenciu

:mrgreen:
5 2 8
Odpovědět