DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

Vážení vitariáni,

po 7 letech praktikování cca. 70%ního raw stravování, založeném hlavně na ovoci jsem se dostal do prekérní zdravotní situace a slepé uličky...
Celou tu dobu jsem z vlastní hlouposti silně podceňoval kategorii "tuky" resp. esenciální mastné kyseliny (omega 3 a spol.) a to se mi zle vymstilo...

U mně, aniž bych si to uvědomoval, že se něco varujícího děje, docházelo k postupným změnám v psychice (z ničeho nic například přišla fóbie z blesku - jak se trochu zatáhla obloha tak jsem se klidil z exteriérů) a hlavně výkonnosti mozku (čím dál tím obtížnější promýšlení a řešení běžných úkolů) a schopnostech soustředit se (pokud něco podobného u sebe začnete pozorovat IHNED začněte řešit !!!) - vše jsem přičítal pobytu v "nechápajícím okolí" a nedorozumění s partnerkou.
Postupně jsem též ztratil schopnost udržet si zaměstnání, jsem již 2 roky bez práce.
Zůstala mi jen fixní idea "propagovat syrovou stravu za každou cenu" viz moje aktivity :

kniha "7 podmínek pro zdraví, štíhlou postavu a spokojený život bez jo-jo efektu" : http://www.septegram.cz/kniha
blogy : http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/ a nově http://www.priroda.cz/autori.php?detail=345
krátká videa : http://www.youtube.com/user/StandaKunc
dlouhá videa : http://www.septegram.cz (možno stáhnout v mp3)
rozhovor o mé knize v Českém rozhlase Brno http://uloz.to/xNGh662/skunc-brno-21012013-mp3
článek v deníku Vyškovský deník http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region ... 30206.html
propagace syrové stravy v TV kuchařské show na TV Barrandov http://ow.ly/emexH
propagace syrové stravy v České televizi v pořadu Sabotáž http://www.youtube.com/watch?gl=CZ&hl=cs&v=tf6q28ycjzI

Nakonec jsem se pomalu ale jistě propracoval k onemocnění jménem Panická porucha - a to je pěknej prevít... vygooglite si (např. http://www.panickaporucha.cz) - neustálý panický strach o život spojený i s fyzickými projevy (např. tlak u srdce či na hrudi (tímto to začalo u mne) = panický ("silou vůle" neovlivnitelný) strach z infarktu byť vyšetření u doktora včetně EKG vždy o.k.), příšerné katastrofické myšlenky, deprese atd.

Začal jsem se o tuky detailně zajímat. Dospěl jsem k tomuto závěru :
IDEA STRAVOVÁNÍ SYROVÝMI POTRAVINAMI JE ROZHODNĚ SPRÁVNÁ ALE JEJÍ TZV. NÍZKOSACHARIDOVÁ VARIANTA viz vlákno na vitarian.cz : viewtopic.php?f=3&t=3113&start=600 - VŠEM vřele doporučuji detailně prostudovat !!!

Tolik moje varování, ať vám je k užitku, kéž bych něco podobného četl já před pár lety...
===================================================================
Nyní moje velikánská prosba :

To celé by nebyla taková tragédie, kdybych na tom nebyl mizerně finančně. Jak jsem uvedl, jsem bez zdroje příjmů, ani stát mi už nic nedává, bydlím u mámy která mne živí z důchodu.
Nízkosacharidové stravování mi už po pár dnech začíná dělat moc dobře, je daleko méně náročné na finance než to ovocné ale přesto nad moje finanční možnosti, jsem ve slepé uličce a neřešitelné situaci. VÍM - můžu si za ní vlastní hloupostí JÁ SÁM... (prosím neodsuzovat jsem na tom psychicky fakt špatně, děkuji)

Přesto - komu by se mne zželelo a chtěl by pomoct (ať už jednorázově či třeba menší částkou opakovaně), zde moje bankovní spojení, předem MOC a MOC děkuji !!!!

účet : 185539749 / 0600
IBAN: CZ3906000000000185539749
SWIFT (BIC) : AGBACZPP
GE Money Bank, a.s.
Vyskočilova 1422/1a
140 28 Praha 4 – Michle
(z plateb v EUR si moje banka strhává paušálně 100,- Kč/platbu)

Ještě jednou MOC děkuji a přeji vám všem aby vám toto varování pomohlo se vyhnout stejnému osudu... Standa Kunc
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

Stando vdaka za uprimnost

ja som sa pokusal viackrat varovat pred vynechavanim tukov zo stravy a poukazoval somna pripady psychickeho upadku niektorych znamich jedincov vo svete, znacne spomalenie ich myslenia a emocionalna labilita, kazdemu sa asi prejavi ina forma diagnozy a ine poruchy.

Tak ti moc drzim palce nech sa das zdravotne - fyzicky aj emocionalne do poroiadku

nezabudaj denne na kokosovy olej to je zaklad liecenia nervov a mozgu
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

rudo píše:1/ Stando vdaka za uprimnost

2/ nezabudaj denne na kokosovy olej to je zaklad liecenia nervov a mozgu
ad 1/ nebylo to jednoduchý s tím vyjít ven... ale bo mám nějaké signály, že sa to netýká, či nebude týkat v budoucnu jen mne tak jsem to vzal jako svoji "povinnost"... a jsem moc rád, že jsem k tomuto nakonec našel odvahu

ad 2/ vím ale nemám na něj love :-( nechci tu fňukat ale jsem fakt v pasti
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

jsi dobrý .. od toho guruové jsou, aby poučovali ostatní svými zkušenostmi .. škoda, že nemůžu přispět, protože jsem pouze student a dostávám peníze od rodičů :/ .. ale jaktože 2 roky nemáš práci ? jsi spoléhal, že tě uživí ta propagace vitariánství ? v Brně by to nemělo být úplně složité najít práci
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

smajliss píše:jsi dobrý .. od toho guruové jsou, aby poučovali ostatní svými zkušenostmi .. škoda, že nemůžu přispět, protože jsem pouze student a dostávám peníze od rodičů :/ .. ale jaktože 2 roky nemáš práci ? jsi spoléhal, že tě uživí ta propagace vitariánství ? v Brně by to nemělo být úplně složité najít práci
před těmi 2 roky jsem sám dal výpověď (obchodní zástupce, kancelářské potřeby), ze dvou důvodů :
1/ už mne "otravovalo" a nestíhal jsem nároky na mne kladené (jenže to jsem bral jen jak "nic pro mne" tento materiálistický svět, že kdybych chtěl..)
2/ "svatý zápal" pro dobrou věc, fakt jsem věřil, že mne vita agitace uživí...

najít práci v Brně není problém, ne ale pro panikáře... nicméně zítra nastupuju aspoň brigádu, držte mi palce ať to dám, mám strach že ne...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

SZ jsem dostal dobrou otázku - na stav mého chrupu

ten je více než žalostný, u zubaře jsem nebyl asi 15 let, během té doby se mi "bezbolestně" rozpadlo pár plombovaných zubů-stoliček, otrava rtutí - vím o tom prd, prosím o info a možnosti... dík
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

No nejčastěji se rtuť detoxikuje chlorellou, ale ta je drahá, tak aspoň žužlej zelené rostlinky, které najdeš v přírodě
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Marci »

Kdysi,kdyz jsem se zajimala o mleko,tak jsem "objevila" zasadni informaci.A sice rozdil mezi kravskym a materskym mlekem je (pokud pominu ty ostatni) v tuku.V materskem jeho velmi mnoho prave pro rozvoj mozku,zatimco v kravskem je predevsim kasein pro vyvoj kosti. Je videt,ze uz jako malinci ,jsme nuceni prirodou se zivit tukem (pro vyvoj mozku).
Stando drzim ti palce.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

Tak jasně .. mateřské mléko má přibližně poměr živin: 40% cukru, 10% proteinu 50% tuku a je nesmysl potom v dospělosti zvýšit množství cukru a bílkoviny a tuky zmenšit .. mozek má rád tuky .. a třeba srdíčko jede z velké části pouze na tuk - proto neexistuje rakovina srdce
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od bukaj »

Stando, obdivuji tvoji odvahu, takhle "vyjít na trh s kůží" není lehké. A také to, jak se snažíš se sebrat. Tu situaci ber jako důležitou zkušenost.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Pavluska »

Standa K. píše:SZ jsem dostal dobrou otázku - na stav mého chrupu

ten je více než žalostný, u zubaře jsem nebyl asi 15 let, během té doby se mi "bezbolestně" rozpadlo pár plombovaných zubů-stoliček, otrava rtutí - vím o tom prd, prosím o info a možnosti... dík
já to nebyla (ač tématem "zuby a ovoce" skoro posedlá ") ). :)

Stando, máš odvahu a dobře, že to píšeš. I negativní zkušenosti jsou zkušenosti... jinak s tím rozvojem citlivosti (nejen zubů, ale i psychiky) na hodně ovocné stravě mám také zkušenost.

Něco málo Ti zašlu na účet... Ale hlavně držím pěsti, chlape!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od bukaj »

Stando, snad to nebude moc osobní, ale můžeš trošku popsat, jak jsi na tom byl celou dobu s psychikou a myšlenkami (vnímání problémů, strachy o zdraví, finance atd.)?
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

Pavluska píše: Něco málo Ti zašlu na účet... Ale hlavně držím pěsti, chlape!
:wink: ... dávám ti like
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:Tak jasně .. mateřské mléko má přibližně poměr živin: 40% cukru, 10% proteinu 50% tuku a je nesmysl potom v dospělosti zvýšit množství cukru a bílkoviny a tuky zmenšit .. mozek má rád tuky .. a třeba srdíčko jede z velké části pouze na tuk - proto neexistuje rakovina srdce
:mrgreen: :idea: :P
5 2 8
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od mira »

No Pámbu pomáhej, zvláště když prohlásil "proste, a bude vám dáno", což se nejen profu Walteru Veithovi, alespoň dle jeho tvrzení, potvrdilo.
Můj bratr se psychicky narušil prostřednictvím právě té ztráty práce, ačkoliv v jídle se příliš neodbýval. Nyní pobírá celkem slušný invalidní důchod a jeho jediným zaměstnáním, krom nestřídmého horizontálního odpočinku, je jednou měsíčně? obhájit neměnnost tohoto stavu, aby mohl i nadále čerpat hmotné prostředníky od státu, který je čerpá z mozolů daňových poplatníků, aniž by jim sám byl nucen dokazovat duševní svěžest svých odpovědných,-bez komentáře, zastupitelů.

Trochu riskuješ, že budeš coby mediální hvězdice bulvárně provětrán ve faldech, kdyby někdo charakterem nezatížen poskytl tuto otevřenou zpověď nemorálním vydavatelům periodicky znepříjemňujícím životy známých osobitostí a následně i tento životní stylus by mohl rovněž upadnout do ještě větší nemilosti nelaskavých čtenářů.
Až se Tvůj účet zotaví z následků odříkání, tak si pořádně vomasti škubánky.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

Pokud Vám lékař předepíše antidepresiva, neumí Vám pomoc, opusťte takového lékaře ihned, rozejděte se s ním, nemá pro Vás žádný účinný lék k nápravě, hledejte jinou cestu k uzdravení, bez antidepresiv. Viz. video níže:
BEZ ŽIVOTA - ANTIDEPRESIVA! http://www.youtube.com/watch?v=RC0UjcCkYj4
(tvrdí http://www.lecitel-janvas.cz/cz/p/deprese/ )

Není bez zajímavosti, že např. tvaroh (spíše ten tučnější) působí antidepresivně.
K tomu si třeba můžete ještě namlít mák... nebo sezamová, lněná /odrůdy dovážené z ČÍny a odrůdy "žluté" jsou horší/ či konopná semínka (střídat).

Léčit se také !za studena-nezoxidovaným! máslem (=snadno dostupný cholesterol - relativně laciný),
suplementovat ve vysoké dávce k olejům vitamín E (obvykle se léčí - tedy nejde o udržovací nýbrž léčebnou dávku už při rozvinutých potížích - 2 krát denně 400mg nepřetržitě 2 měsíce, poté měsíc pauza, poté opakovací kůra.),
Také je vhodné doplnit občas lecithin.

Rozhodně si nechat postupně vyndat všechny cizorodé látky z chrupu (což trvá i léta, protože se jedná o nákladnou záležitost) - někdy je fušeři stomatologičtí uschovaly i docela do hloubky zubů a mohou být různě překryté, šetrný rentgen celkového stavu by nebyl od věci. Pozor - výpary po celou dobu - tedy hermeticky uzavřít vyjmuté střípky ať si neskladujete doma zdroj problémů.)
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne pon čer 03, 2013 5:38, celkem upraveno 4 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

Objevily se doměnky, že některé nálady mohou být podněcovány chronickým deficitem nebo abnormalitami např. cholesterolu v tkáních (pouhé mobilní lipoproteiny přenášející některý cholesterol v krvi nejsou spolehlivým odrazem situace).

Jinak zajímavosti, doporučuju k přečtení celé:

"Mnoho dětí se přirozeně vyhýbá živočišním proteinům."
http://bobin.blog.cz/0903/nizky-cholest ... ticke-dite

"Existuje souvislost mezi toxicitou těžkých kovů v organismu a defekty v metabolismu cholesterolu?

Na to, aby cholesterol aktivoval důležitý protein "sonic hedgehog", potřebuje spolupráci aminokyseliny zvané cystein. Především rtuť reaguje s sulfhydrylovými skupinami cysteinu, čímž tuto významnou biochemickou funkci inaktivuje. Aminokyselina cystein také hraje významnou roli při vstupu masné palmitic kyseliny do molekuly sonic hedgehogu. Je velice pravděpodobné, že rtuť maří také tuto akci."

Tuky a oleje NEROVNÁ SE cholesterol - je to trochu něco jiného ač to spolu obvykle souvisí.

Kvalitní sumárum http://is.muni.cz/th/142415/lf_m/Znalos ... tucich.txt
Avšak postrádám informace o semenci (konopí technické - seté) jakožto také možném zdroji, dokonce vhodném k nakličování.

Doplňkově http://www.paleolifestyle.cz/2012/08/07 ... lesterolu/
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Panda »

Syrovozrout píše:Pokud Vám lékař předepíše antidepresiva, neumí Vám pomoc, opusťte takového lékaře ihned,...
Psychiatři jsou jen chemici, řešící psychické problémy chemií (je to vlastně jen výpomoc, než se člověk z toho sám vyhrabe). Je potřeba přinejmenším psycholog. Psychiatrička mi 2 roky cpala antidepresiva a jinak mě skoro neřešila, než jsem si s pomocí jiných lidí našel psychický původ sám u sebe.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od bukaj »

Poměry jednotlivých tuků v daných potravinách asi budou ok, ale je třeba si dát pozor na doporučení ohledně nasycených mastných kyselin a taky použití jednotlivých tuků a olejů. Na kukuřičném oleji bych rozhodně nesmažil (tedy já bych radši vůbec nesmažil).
Naposledy upravil(a) bukaj dne pon čer 03, 2013 17:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od buc11 »

Panda píše:
Syrovozrout píše:Pokud Vám lékař předepíše antidepresiva, neumí Vám pomoc, opusťte takového lékaře ihned,...
Psychiatři jsou jen chemici, řešící psychické problémy chemií (je to vlastně jen výpomoc, než se člověk z toho sám vyhrabe). Je potřeba přinejmenším psycholog. Psychiatrička mi 2 roky cpala antidepresiva a jinak mě skoro neřešila, než jsem si s pomocí jiných lidí našel psychický původ sám u sebe.
mám to doma ještě vystřižené o jednom taťkovi, který byl silně nervní a na celou rodinu furt leta řval(trochu mi to něco připomíná), pak mu dali na užívání snad dopaminové léky či něčeho podobného a rodina ho náhle nemohla vůbec poznat a mysleli, že ho vyměnili a pak že třeba altruismus nebo dobrota není obyčejná chemická reakce
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

Pavluska píše: 1/Stando, máš odvahu a dobře, že to píšeš. I negativní zkušenosti jsou zkušenosti... 2/jinak s tím rozvojem citlivosti (nejen zubů, ale i psychiky) na hodně ovocné stravě mám také zkušenost.

3/Něco málo Ti zašlu na účet... 4/Ale hlavně držím pěsti, chlape!
ad :
1/ ano, doufám, že moje "pohoření" leckomu jinému setsakra pomůže se vyhnout takovým problémům...
2/ já s tím bojuju už od malička, byl jsem knedlovo-buchtovo-kakaíčkovo-bonbonóvo-oplatkový typ, prostě jsem se jednoduchými cukry přežíral de fakto celý život...
Poslední dobou si všímám stavu chrupu u lidí a nějak mi vychází, že výrazní žrouti masa jsou na tom nejlíp - krásný zuby, sebevědomí, pokožku... Takový ty chlapi - feminní typy (neboli "žrouti-buchtáči") maj zuby v háji, nevypadaj zrovna zdravě, charisma nulové. De fakto jedí podobně jako ženy - a ty jsou taky daleko častěji oběti depresí a obecně psychických problémů...
3/ díky moc, moc si vážím každé pomoci !
4/ díky, budu se snažit :-) (tvůj muž se z toho těma AD úplně dostal, já už mám jedny taky předepsaný ale bojím se je brát - nedůvěra v prášky...)
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od luca »

Standa K. píše:podobně jako ženy - a ty jsou taky daleko častěji oběti depresí a obecně psychických problémů...
no nevím - znám několik osob s depresemi, pár z nich užívá antidepresiva - a jsou to samí chlápci
samozřejmě vzorek mých známých není reprezentativní, ale stejně - neznám ani jednu depresivní ženskou
ani já sama depresemi netrpím (klepu) - ačkoli můj táta ano
a co jsem tak slyšela: pokud je to akutní stav, ty prášky nárazově mohou pomoci a potom časem je možné to zvládnout bez nich
ale i s nimi je to sázka do loterie - než se najdou optimální pilule a dávkování, často ti lidé spadnou do ještě hlubší deprese
ale po vychytání to prý opravdu pomáhá
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

luca píše:
Standa K. píše:podobně jako ženy - a ty jsou taky daleko častěji oběti depresí a obecně psychických problémů...
no nevím - znám několik osob s depresemi, pár z nich užívá antidepresiva - a jsou to samí chlápci
samozřejmě vzorek mých známých není reprezentativní, ale stejně - neznám ani jednu depresivní ženskou
ani já sama depresemi netrpím (klepu) - ačkoli můj táta ano
a co jsem tak slyšela: pokud je to akutní stav, ty prášky nárazově mohou pomoci a potom časem je možné to zvládnout bez nich
ale i s nimi je to sázka do loterie - než se najdou optimální pilule a dávkování, často ti lidé spadnou do ještě hlubší deprese
ale po vychytání to prý opravdu pomáhá
jj statistika je jasna depresemi trpi zenati muzi a chronicky slobodni synove agresivnich matek
5 2 8
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od luca »

rudo píše: jj statistika je jasna depresemi trpi zenati muzi a chronicky slobodni synove agresivnich matek
tak v tom jsem nevinně - exmanžel depresemi netrpí a syna nemám :D
ale mezitím jsem si vzpomněla na jednu kamarádku, která byla dočasně na antidepresivech - má dvě děti s odstupem rok a půl a asi do tří let věku toho staršího obě děti místo spaní brečely
z chronického nedostatku spánku se sesypala a byla cca půl roku na antidepresivech
když děti povyrostly, vyřešilo se to samo
u Standy mám pocit, že má sklony k fanatismu - napřed fanaticky ovozel, teď fanaticky nízkosacharidově ...
těmi tvrdými smlouvami sám se sebou se mučí
je to jen můj pocit, ale doporučila bych mu: pro srovnání psychiky na nějakou dobu na medikamenty přistoupit a přestat řešit jídlo, srovnat se s tím, že nejí vzorně podle svého toho času ideálu
ale ono se to snadno radí
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

"Medikace psychofarmaky" je podvod založený na principu toho, že poškozením mozku obzvláště VLIVEM halogenidů v nich (VŠIMNĚTE SI! - drtivá většina "antidepresiv" obsahuje v molekule chlor nebo fluor což jsou v této podobě těžké neurotoxické jedy s trvalou úložností s téměř nemožností jejich odbourání z těla zase pryč.) je daná osoba doslova zblblá a narušená a neuvědomuje si poté dostatečně míru poškozování, atd. Je to podobný princip jako kdyby někdo "léčil" existenční potíže ránou do hlavy jen zákeřnějším způsobem vedoucím jasně k degeneraci a závislosti namísto ovládnutí a usebrání se.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od luca »

to máš asi pravdu
ale jak jsem pozorovala lidi s depresemi, zásadní problém je, že v té depresi nejsou schopni fungovat
medikace může v akutní situaci pomoci a potom je možné nastartovat fungování bez nich
toliko jsem alespoň vypozorovala
určitě nechci lobbovat za výrobce psychofarmak
jestli existuje lepší možnost okamžité pomoci, sem s ní
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

luca píše:že v té depresi nejsou schopni fungovat
Spíše v tom PROSTŘEDÍ nejsou zrovna ve formě k fungování podle očekávání ostatních nebo i svých idealizovaných, ve ztížených podmínkách na něž má značný vliv i celková atmosféra utlačovatelských "vůdců" politiků a jejich zákonů gangu. Nepodceňujte širší souvislosti. Někomu to nedochází nebo je zatím v lepší pozici, roste však počet lidí, které společnosti vytlačili na samý existenční okraj. Bylo by s podivem, kdyby to nemělo jak psychickou tak fyzickou odezvu...taková šikana a žádné vidiny východiska.

Připomíná to bezbrannou květinu zasazenou nechtíc v místech, kde se ji prostě nemůže přirozeně dařit. A tak se ji rozhodnete "léčit" - něčím "nadopovat" (nějaké to syntetické přihnojení, umělá závlaha, postřiky?), aby si to tak nepřipouštěla, že není jen ona tou chybou, ale že je to vlivem podmínek ve kterých se ocitla?

Nejhorší tlaky jsou ty "společenské" - to je to neúměrně stresující.
Nakonec takový jedinec (i kvůli pravidlům nastaveným příliš ekonomicky - musíš na to přežití prý "mít".) sejde na úbytě a fyzickou zchátralost (na čemž se značně podílí chronický stres - hormony...v důsledku čehož katabolické děje a jiné...a pak docela sedí i ten laický popis "deprese" - víc než ony rádobyodcizené odoborné rádobydiagnostiky: "Deprese je narušená vůle z nedostatku vnitřní a fyzické energie." - Vůle se dá také říci jiným slovem REZERVA.).

Sry, že jsem možná nemístně upřímnej, ale už by se to nemělo dál tabuizovat.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od luca »

souhlas
ale kde je východisko?
když to nastavíme takhle, nabízí se leda úprk do nejhlubšího lesa
mám jednoho souseda, který v mládí (cca před 45 lety) cíleně odcházel na delší období do lesa a přežíval z toho, co les nabízel
dnes takovou zkušenost doporučuje všem místním mladíkům - pokud vím, nikdo se neodvážil
ale tenhle soused je úžasnej - neustále spokojenej, pozitivní, přirozeně inteligentní, manuálně neobyčejně zručný (akorát mu schází vkus, ale to mu člověk odpustí neb působí opravdu velice pozitivně)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

luca píše: jestli existuje lepší možnost okamžité pomoci, sem s ní
a koho chces liecit ?

moznosti je niekolko ale aj tu plati zakladne pravidlo - vyriesit sa da vsetko, ale nie kazdy clovek to chce mat v skutocnosti vyriesene a v tom pripade sa neda ani psychicke zdravie nanutit

ovsem pracuje sa s individualnym clovekom podla individualnej situacie a potreby takze ziadne vseobecne metody a recepty nemozem zverejnovat
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

no tak sláva, dneska už konečně nemám po jídle zimotřes, nenabýhaj mně žíly jako ruskej ropovod, snad jsem konečně většinu cukrů vypráskal z těla ven :-)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Pavluska »

Standa K. píše:
4/ díky, budu se snažit :-) (tvůj muž se z toho těma AD úplně dostal, já už mám jedny taky předepsaný ale bojím se je brát - nedůvěra v prášky...)
jsem nějaká zmatená... já muže nemám a přítel je spokojený flegmatik... ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Pavluska »

Standa K. píše:no tak sláva, dneska už konečně nemám po jídle zimotřes, nenabýhaj mně žíly jako ruskej ropovod, snad jsem konečně většinu cukrů vypráskal z těla ven :-)
super! Mne nabíhá zimotřes jen po mražených malinách. ") Nabíhaly Ti žíly, jo?!
A jak teda vypadal předtím ten jídelníček? Co ještě kromě ovoce?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Pavluska »

Standa K. píše: Poslední dobou si všímám stavu chrupu u lidí a nějak mi vychází, že výrazní žrouti masa jsou na tom nejlíp - krásný zuby, sebevědomí, pokožku... Takový ty chlapi - feminní typy (neboli "žrouti-buchtáči") maj zuby v háji, nevypadaj zrovna zdravě, charisma nulové. De fakto jedí podobně jako ženy - a ty jsou taky daleko častěji oběti depresí a obecně psychických problémů...
"buchtáči"... :)
No bůhvíčeho se ještě dočkáme, když do vody proudí ženská antikoncepce a všelijaký jiný bordel se uvolňuje z plastů atd... a dřív hormonama nadopovaná kuřata (což dnes už údajně ne)...

Každopádně souhlasím, že "buchtová strava" je záhul i na psychiku - kdysi jsem to pozorovala u sebe kolem Vánoc, pokud to nebylo samotnými svátky...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Jindra »

Pavluska píše:hormonama nadopovaná kuřata (což dnes už údajně ne)...
nedělej si iluze
kuře dneska v tej obrovskej hale vyroste za 25 (ano, slovy pětadvacet) dní :-(
(údaj mám od ředitele drůbežářského závodu)
obávám se, že trávu jim jako stravu nedávaj
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

kure = hormony + ATB

a perie sa melie do muky aby bol chleba bez kvasnic pekne napelichany

(to len pre etickych mukovych veganov a vegetarianov)
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od ovekyska »

Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od gabrielik »

ˇUprk do lesa je skvelá vec a funguje 100% A hlavne keď je spojený s prácou či už nejakou fyzyckou, ktorá ti vybije prebytočnú vnútornú energiu, alebo asi menej jedla a práca na zadováženie aspoň nejakého jedla. Ako dlho tam bol "uprknutý" v jednom kuse? Mne stačí ísť klčovať do mojej novej záhrady a cítim sa fajn.

Vlastne depky sú podľa toho spôsobené prebytkom a natlakovaním energie, ktorá neprúdi.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Marci »

Stando, tahle zenska ma moc dobre knihy o zivote(pribehy,strucne,ma to spad,cte se jednim dechem).Myslim si,ze by ti to mohlo byt uzitecne.
Neco alespon ke stazeni z uloz to http://ulozto.cz/xs6tHXG/zdenka-jordano ... uj-cil-pdf
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od smajliss »

ovekyska píše:stastne kura :)
http://www.hsh.sk/page.php?5
no hned jsem na něho dostal chuť :-D .. ale jak jsem se podíval na seznam jejich výrobků, tak mě to přešlo
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od ovekyska »

smajliss píše:
ovekyska píše:stastne kura :)
http://www.hsh.sk/page.php?5
no hned jsem na něho dostal chuť :-D .. ale jak jsem se podíval na seznam jejich výrobků, tak mě to přešlo
no ale mimochodom, kupujeme kurence z farmy, super chut, v ten den zabijane a minula sa nam zasoba, tak som robila vyvar z tohto kurata a tiez chut bez nejakych hnusnosti. pekne vonalo a aj chutilo :delicacy:
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od luca »

ovekyska píše:
smajliss píše:
ovekyska píše:stastne kura :)
http://www.hsh.sk/page.php?5
no hned jsem na něho dostal chuť :-D .. ale jak jsem se podíval na seznam jejich výrobků, tak mě to přešlo
no ale mimochodom, kupujeme kurence z farmy, super chut, v ten den zabijane a minula sa nam zasoba, tak som robila vyvar z tohto kurata a tiez chut bez nejakych hnusnosti. pekne vonalo a aj chutilo :delicacy:
chudák kuře :(
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

Ketony
16.5. při odběrech u doktorky výsledek "ketony - negativní" - to jsem ještě nejel nízkosachridovku

zakoupil jsem včera lakmusové papírky na keto látky, je na nich uvedena
stupnice zbarvení ve 4 odstínech 0 - 16 - 52 - 156 mg/dl

5.6. po večeři v 19:54 hod barva byle skoro přesně mezi 52 a 156, tedy cca. nějakých 100 mg/dl, tedy ketony už míří do mé hlavy ?

Je fakt, že včera a dnes jsem poprvé po dlouhé době schopný fungovat bez Lexaurinu....

a projevují se i příznaky přechodu do ketózy viz http://www.paleo-center.com/low-carb-flu
- mírné bolesti hlavy
- jako kdyby chřipka či nachlazení
- zhoršení pohybové a mozkové schopnosti (na ty mozkové jsem už ale dík panické poruše zvyklej :-) )
- bušení srdce - viz předchozí bod, nic novýho pro mně
- spánek se mi naopak v posledních dnech zlepšuje, tady to nejhorší už je asi za mnou
- zácpa - přechodem na low (a kysané zelí) se mi stolice krásně srovnala a vylepšila ale dal jsem 2 dny úplně bez zeleniny a teď mám už 2 dny bez stolice :-(
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od bukaj »

Standa K. píše:Ketony
16.5. při odběrech u doktorky výsledek "ketony - negativní" - to jsem ještě nejel nízkosachridovku

zakoupil jsem včera lakmusové papírky na keto látky, je na nich uvedena
stupnice zbarvení ve 4 odstínech 0 - 16 - 52 - 156 mg/dl

5.6. po večeři v 19:54 hod barva byle skoro přesně mezi 52 a 156, tedy cca. nějakých 100 mg/dl, tedy ketony už míří do mé hlavy ?

Je fakt, že včera a dnes jsem poprvé po dlouhé době schopný fungovat bez Lexaurinu....

a projevují se i příznaky přechodu do ketózy viz http://www.paleo-center.com/low-carb-flu
- mírné bolesti hlavy
- jako kdyby chřipka či nachlazení
- zhoršení pohybové a mozkové schopnosti (na ty mozkové jsem už ale dík panické poruše zvyklej :-) )
- bušení srdce - viz předchozí bod, nic novýho pro mně
- spánek se mi naopak v posledních dnech zlepšuje, tady to nejhorší už je asi za mnou
- zácpa - přechodem na low (a kysané zelí) se mi stolice krásně srovnala a vylepšila ale dal jsem 2 dny úplně bez zeleniny a teď mám už 2 dny bez stolice :-(
2 dny bez zeleniny? To kvůli ketóze? Radši bych ti doporučil více pohybu než nejíst zeleninu. A když zvolíš zelené listí, tak to je nejen velmi nízkosacharidové, ale hlavně má kvanta chlorofylu, nehledě na vitamíny a minerály. Pokud se potřebuješ trošku pročistit, tak epsomská sůl a v tvém případě nedostatku vlákniny třeba psyllium, jablečná vláknina...Otruby jsem zatím nepoužíval, nevím, jestli nejsou ke střevní stěně moc agresivní.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od bukaj »

smajliss píše:
ovekyska píše:stastne kura :)
http://www.hsh.sk/page.php?5
no hned jsem na něho dostal chuť :-D .. ale jak jsem se podíval na seznam jejich výrobků, tak mě to přešlo
No že jo. Když už se vypěstuje pořádné kuře, tak z něj udělat tohle. Aneb ve stylu "hlavně hodně glutamátu, aby to nějak chutnalo..."

Líbí se mi, tam jak tam mluví o tom, jak kuřata žijí bez stresu. Život mají určitě lepší než kolegové z koncentráku, ale jak je potom zabíjejí? Ty zvířata nejsou úplně hloupá, aby přicházející konec nevycítila, (viz příspěvek http://zeruhmyz.blog.cz/1305/byk-ktery-plakal) a tak smrt bez stresu je pro mě s otazníkem.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Syrovozrout »

Stando K.: Jak jsi přišel na to, že to souvisí nějak s tukama/olejema ty Tvý problémy?
Proč myslíš? Podle čeho? Máš to nějak podložené nebo je to jen doměnka, která Tě první napadla?
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše:
Pavluska píše:hormonama nadopovaná kuřata (což dnes už údajně ne)...
nedělej si iluze
kuře dneska v tej obrovskej hale vyroste za 25 (ano, slovy pětadvacet) dní :-(
(údaj mám od ředitele drůbežářského závodu)
obávám se, že trávu jim jako stravu nedávaj
ATB vím, ale hormony by neměly být... aspoň nám to tvrdili ve škole... praxi neznám.
tak už prý ani ATB... (týká se běžného krmení, ale při nemoci se používají - http://www.cojime.cz/?p=285 ).
Naposledy upravil(a) Pavluska dne čtv čer 06, 2013 19:31, celkem upraveno 2 x.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Pavluska »

gabrielik píše:ˇUprk do lesa je skvelá vec a funguje 100% A hlavne keď je spojený s prácou či už nejakou fyzyckou, ktorá ti vybije prebytočnú vnútornú energiu, alebo asi menej jedla a práca na zadováženie aspoň nejakého jedla. Ako dlho tam bol "uprknutý" v jednom kuse? Mne stačí ísť klčovať do mojej novej záhrady a cítim sa fajn.

Vlastne depky sú podľa toho spôsobené prebytkom a natlakovaním energie, ktorá neprúdi.
souhlasím - u slabších depek. Ale znám pár (osobně nebo některé jen z vyprávění - partner kamarádky apod.) případů, na které nezabírá bohužel ani pohyb, čerstvý vzduch....
Každopádně nic se tím nezkazí. :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
pokora
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 18, 2013 19:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od pokora »

luca píše:to máš asi pravdu
ale jak jsem pozorovala lidi s depresemi, zásadní problém je, že v té depresi nejsou schopni fungovat
medikace může v akutní situaci pomoci a potom je možné nastartovat fungování bez nich
Souhlas, nechci se zastávat psychofarmak a dalších tělu nepřirozených "chemikálií", která v žádném případě neřeší problém jako takový, ale dovedu si představit, že je na tom někdo tak bídně, že to bez nich v určitou chvíli prostě nedá.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:
Líbí se mi, tam jak tam mluví o tom, jak kuřata žijí bez stresu. Život mají určitě lepší než kolegové z koncentráku, ale jak je potom zabíjejí? Ty zvířata nejsou úplně hloupá, aby přicházející konec nevycítila, (viz příspěvek http://zeruhmyz.blog.cz/1305/byk-ktery-plakal) a tak smrt bez stresu je pro mě s otazníkem.
to bude asi nejak podobne ako to Flaskovo humanitarne bombardovanie
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ + PROSBA O POMOC

Příspěvek od Standa K. »

včera jsem to přehnal se zeleninou a večer "jen" nějakých 45 mg/dl ketonů :-(

uvidíme dneska večer...
Odpovědět