půst a 40kový žáček, spíš guru

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od buc11 »

Knihy jsou úžasná věc. (ale ne všechny, platí i v spirituální rovině) Je možné jich přečíst spoustu, souhlasit s tím, co se v nich píše, pochopit to rozumem, ale přesto si z nich nic do života nevzít. Moudrost (co to přesně je?, řekl bych hodně subjektivní kategorie, kdo to jako určuje kdo je moudrý?) není na rozdíl od vědění sdělitelná. Je možné ji najít, dá se žít, ale naučit ji nelze. Přečtená moudra si člověk musí prožít, aby se stala součástí jeho života. Buď se člověku při čtení dá do souvislostí to, co už podvědomě díky nějaké předchozí zkušenosti věděl, a nebo se mu přečtené vybaví později právě ve chvíli, kdy to prožije a pochopí, že to je to, co mu kniha chtěla sdělit.(Taková moudra už taky tak cítím)
Rozdíl mezi lidmi netvoří to, co se děje během jejich života, ale způsob, jakým reagují na dané vnější okolnosti. Je úplně jedno, čím se zabýváme, co jsme vystudovali, kde pracujeme a žijeme.(tady mám dilema, dříve jsem se sápal a cniel po různých guruích, hlavně jogínského charakteru, pak po částečném odeznění euforie jsem měl možnost se zkontaktovat tu v čr s jedním z gangotri, u šivlingu (pramen gangy). Skvěle cvičil, meditoval, jen 3 měsíce se tam dostali lidi, pak zapadl sněhem a přežil na pytlu rýže, cigaretách a jiných drobnostech nízkoenergeticky a tak pořád dokola, sem tam lechce kontaktován turisty (z toho ty cigára). Jeho askeze mne silně ohúrila, leč pobývat s ním delší dobu jsem shledal již pro mne není možné a to i vzhledem k jeho myšlenkovému(duchovnímu?) světuu, a tím i zúžení společných témat, jež navíc mnohá můj mozek již nepřijímá s vážností. Nelze vyloučit samozřejmě, že jsem nedosáhl stupně, abych to pochopil, ale možná bych to ani nechtěl-chtěl jsem tím vlastně říci, že nedokážu se všemi lidmi sdílet ani prázdnotu stejně.) Podstatné je jen to, co si z toho umíme vzít. Stejně všechny druhy znalostí nakonec znamenají sebepoznání. A ani trochu nezáleží na tom, jak vysoko si dané znalosti společnost cení a do jaké škatulky je řadí.(potud ano) Život každého člověka je cesta k sobě samému.(trápí mne, ale jen trochu, že většinová většina žádnou cestu nehledá a ti se dál podobně třeba jako spokojené gorily nikam nedostanou) Vnitřní cesta, která se odráží v okolním světě, ať už ho žijeme kdekoliv a s kýmkoliv. Pravdu (?) lze poznat v čemkoliv, je obsažená v každé věci kolem nás. Když pomineme iluzi času tady na Zemi, každá věc se stane živou a vším zároveň. Kámen se může rozpadnout v prach a zemi, z které vyroste rostlina. Z lupiče se po několika životech stane moudrý člověk. Je v něm teda obsažen už dnes. V moudrém člověku je zase obsažen onen lupič.(zde mé náboženství hovoří jinak)
Stačí jen pozorovat věci kolem nás, řád přírody. Řetězec příčin a důsledků(nezdá se mi vždy spravedlivý z mého nebožského pohledu). Není třeba ničím kolem sebe pohrdat(souhlasím), když všechno má v sobě dokonalost. Proč pohrdat některými písmeny, když chceme poznat celý smysl textu. Že se nám některá písmena zdají špatná? Jakmile řekneme, že něco je dobré, automaticky s tím se objeví i špatné, s určením krásného, vznikne i ošklivé. Jedině všechno dohromady tvoří smysluplný celek. Posuzováním se věci stávají jednostranné.(nehodnotit to ano, ale určitý světonázor, či postoj mám potřebu zastávat (na základě všeho prožitého)a co je s ním v současnosti v rozporu mám tendenci diskutovat a jsa dosud nepřesvědčen nepřijímat)
Jedním z mých poznatků je také to, jak se vymanit z jakéhosi neustálého koloběhu a závislosti na věcech.(ano,ano)
Není třeba popírat touhu po něčem, co má člověk rád a nalhávat si, že už to nechci. Nicméně je třeba se toho přesto umět vzdát a smířit se s tím, že už to nikdy nebudu mít. (možná ano, já bych jako že spíš s radostí opustit, třeba vařené, nebo kouření, pití, či braní si nesmyslů k srdci apod?, ale žena mi řekla že sem to nepochopil, a že mívá po půstech podobný pocity, tak nevim) Dokud se něčeho nedokážu vzdát, bude mě to ovládat a nikdy si to ani nedokážu užít. Teprve to, čeho se vzdám mě přestane ovládat a teprve potom je možné si to plně svobodně vychutnat. Stejně tak dokud má člověk potřebu něco před někým skrývat, stydět se za nějaké své jednání, dává tím ostatním nad sebou moc. Jedině pokud nemá nic, co by skrýval, za žádné své jednání ani rozhodnutí se nestydí, pak je absolutně klidný, nikdo ho nemá čím ovládat. Je svobodný a sám sebou. Jediným, co poslouchá, je pak tichý zákon v jeho vlastním srdci, jemuž se jen těžko odporuje a jehož uklidňující působení mu jen stěží dovoluje poslouchat někoho jiného. Je pro něj přirozeností.
Během půstu se mi při brouzdání na netu povedlo objevit vitarián a jednou z mála mých každodenních radostí se stalo čtení nových příspěvků jak na půstu tak na vitariánu. Doteď mě to ještě nepustilo, přestože nejsem vitarián a bližší je mi cesta půstů. Na spoustu věcí mám trochu jiný názor nebo je neřeším vůbec, ale několika „skalních“ vitariánů tvořících jádro serveru si velmi vážím. Někteří psávali nebo stále píší i na půst. Díky jejich obětavosti je jejich server jaký je a má krásnou atmosféru. Trochu nepochopitelná je pro mě nevraživost některých vůči serveru půst (opačně to tak podle mě není)
I když proti serveru pust rozhodně necítím nevraživost, vždy jsem si Pavla cenil (jest zdokumentováno několikrát písemně) a obdivoval pro vůli a schopnosti pust posunovat takhle pořád dál,tedy že je skvělé vidět, že to opravdu jde, zvlášť když se člověk placatí u svých náctek,mám dojem, že bych se v tom mohl najít ahusopotrefeně reaguji, páč skutečně mnoho jiných pavlových názorů nesdílím a i jsem to (možná i ironizujícím způsobem, jak je mým nejapným zvykem) dával písemně najevo. V počátcích jsem se pokoušel sdělit a v jeho diskusi podiskutovat, že mohou být různé náhledy a často byl smazán. Akceptuji toto bezvýhradně, každý si to může na svém řídit jak uzná za vhodné (květu taky vymazali z jednoho fruta servru). Jako zajímavost bych uvedl, že jsme se několik takto smýšlejících a i podobně postižených nějak spojili a navzájem o tomto podiskutovali, ale protipavlovský pakt neuzavřeli . Na tomto místě ještě dodávám, že v mnohém se týká i textu viz výše, kde rovněž mnohé mám poskládáno jinak, i když forma napsání na mne působí příznivě a nekonfliktně. Dovolil jsem si tam pár glos, kde si můj mozek nedokázal poradit s pochopením, či odpovědí.
a hlavně dělení světa na „my“ a „oni“, případně radost ze zařazení se k nějaké skupině pod nějakou nálepku. Smysluplné mi přijde stírání domnělých hranic, ne vytváření. Oba servery podle mne vedou k tomu samému: k duševnímu růstu.(tady si nejsem jist) Není lepší nebo horší cesta, jak toho dosáhnout. Každý cítí, k čemu má blíž a co ho posunuje a nikdo nemůže tvrdit, která cesta je pro daného člověka vhodnější. (tady mám pocit, že je třeba sdělovat svá stanovisko o kterém jsem přesvědčen, že jsou příznivější, lepší, či co já vím. Setkal jsem se už i s náhledy, že např. k vitariánství jest zapotřebí určité duchovnosti, či spirituality (taky to používám, leč nevím přesně, co si pod tím představit, jestli víry v bohy, převtělování, astrologieí a spousta podobných aktivit) mými výplody(a snad i způsobem žití) naznačovat, že by to mohlo jít realizovat i z poziceobyčejného nebo i tzv.ateistického evolucionáře). Ovšem zdůrazňuji, že mi je velmi příjemné být v kontaktu s lidmi(tedy některými) tyto pro mne efemérní oblasti, přijímající. Pak možná totiž samovolně přichází i víše zmíněné duchovno.Já vidím smysl se zabývat tělem jen do té míry, aby mi nepřekáželo v duševním a duchovním vývoji a bylo mi v něm dobře. Mám pocit, že věnovat se výběru jídla (hmoty plné chemie) víc než je nutné, by mě odvádělo od duchovního rozvoje a zbytečně mi bralo moc času, energie i peněz.(mně se to jeví naopak důležité) Vyšší kvalita i objem stravy se rovná přibližně stejnému množství získané energie a zanášení těla jako při horší kvalitě, ale třetinovém množství.Tady to je pro mne klíčové, ano lepší je míň a možná i horšího , než víc jakoby lepšího, ale kdo to změří a hlavně dokáže ukočírovat znás běžných. PMN je rozhodně lepší míň a kvalitního a proto jsem se usadil jak škodná zatím na vitariánu. A nemyslím, že je potřeba nad tím složitě přemýšlet či lékárnicky navažovat atím jakoby ztrácet čas pro duchovní cestu. Veškerá činnost jest snad duchovní cesta. Něco jiného je pěstovat si živou stravu bez chemie na zahrádce, vkládat do ní pozitivní energii a navíc být v přírodě. Zdá se mi, že přes tu fyzickou úroveň se každý dostává různě, ale na vyšších úrovních už se cesty stékají v jednu, tak proč se pošetile přetahovat o to, která z těch začátečních je lepší. Není lepší ani horší, je prostě jiná(možná ano, ale je řeba na té cestě být a i pak lzena ty konce nahlížet rozdílně) Mně se cesta půstem zdá kratší, jiný by se po ní zase dostával třeba dýl než po jiné J, proto žádnou neodsuzuji. Vážím si lidí, kteří třeba na vitariánu narovinu napíšou, tohle a tohle se mi na půstu nelíbí, tak píšu tady, ale jako zdroj info k půstu server uznávám.(ano to jsem byl já) Nebo mi přišly celkem věcné a nestranné připomínky k vydaným skriptům.(to sem nečet, ale předpokládal jsem překlopenou diskusi a tu sem znal) Taková kritika může někam posunout a není důvod s ní nesouhlasit. (souhlasím) Nicméně pak si člověk přečte ironické poznámky na adresu druhého serveru, které vypovídají víc o člověku, který je napsal než o adresátovi.(to jsem možná taky já, ale nebylo to tak míněno a ne proti servru, či osobě, ale jejich náhledech na věci) Nebo si tam někdo stěžuje na nějakou chybu a vlastní přičinění zamlčí. (to já ne) To se mi moc nezdá, když na jedné straně byla vůle udělat věc co nejlíp a druhý pak píše jinde něco, co by do očí říct asi nedokázal.(taky ne) Něco jiného je zbytečné nedorozumění lidí. Musím přiznat, že i mně nějaký čas trvalo zvyknout si na to, že Pavel věnuje pozornost víc obsahu toho, co chce sdělit, než tomu, jaká slova použít, aby se to druhého nedotklo. (možná to jsem nějak vycítil a moje stále nezkrocené ego je na to citlivé a vzdoruje. Ale líbí se mi, že nedělá žádné rozdíly mezi blízkými a cizími nebo serverem a okolím, jednoduše jedná se všema vždy stejně narovinu, a Časem mi došlo, že moje velké ego má tendence si na sebe vztahovat slova, která vůbec nebyla myšlena špatně. Ego hned vyletí jako čertík z krabičky a začne se hájit aniž by něco vůbec bylo myšleno jako kritika. (tady bych se našel)A v tom to je, druhý je pro mě zrcadlem, ve kterém jen já vidím odraz toho, co se mi na sobě nelíbí. Druhý o tom ani kolikrát neví. Vidím na něm nějaký problém, který ve skutečnosti vychází většinou ze mne. (zde bych právě doporučoval vyjasňování stanovisek a to diskusemi a zdůrazňuji že jsem srozumněn, či přiznávám každému jeho náhledy, i když se s nimi neztotožňuji) Jinak by si to moje ego na sebe nevztáhlo a nepovažovalo to za problém. Nikoho jiného totiž nijak předělávat nemám zájem (mám toho dost co měnit na sobě J), chci brát ostatní prostě takové, jací jsou a nijak se mě to osobně nedotýká, jen to pozoruji bez jakéhokoliv posuzování. Proč taky? Trochu mi to připomíná vztahy dětí a rodičů, kteří se za ně bláhově snaží řešit věci. I kdyby za ně desetkrát zemřeli, neuberou jim tím ani kousek jejich osudu, jejich cesty.
Někdy je problém, že člověk příliš hledá a navíc jinde tak já hledám taky vždy jen v sobě, měnit cizí mi štěstí nepřinese)J Každý problém v sobě zároveň obsahuje i odpověď. (PMN problémy neexistují, jsa vytvářeny pouze našimi hlavami)Porozumění problému znamená jeho vyřešení. Není třeba pro odpověď chodit daleko. Pokud stále hledáme, vidíme před sebou jen hledanou věc a tím nám unikají všechny ostatní, nedokážeme do sebe nic vpustit. Hledat znamená mít cíl. Najít znamená být sobodný, otevřený, bez cíle. I já stále hledám a jsem teprve na začátku. O žádné věci na světě toho nevím míň než o sobě J J J.

Závěrem konstatuji že žáčka, ze své zatimní pozice ubo-žáčka, obdivuji a věřím, že v budoucnu najdu v sobě něco, se k takové metě aspoň přiblížit.
Ještě zdůrazňuji: nejedná se o opravu kompozice, či chytání za slovíčka, spíš si sám třídím osobní postoje k věcem, jež jsou pro mne prvořadé a nezbytné k přežívání.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nemám úplně jasno o co jde nějaké zasazení do kontextu by bylo?
jako kdo kde to napsal a co napsal bucguru?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

aha,
od dob novy diskuze tam skoro nechodim, nejak se tam nic novyho nedozvidam, mozna proto, ze jsem se nikam moc dal sam nepohnul diky..."c)

vcera me pri behu napadlo, jako me casto pri behu leccos napada, ze vlastne vita je cesta uz treba jenom tim jak se clovek sleduje, nuti ho to k pozornsti a sebesledovani, stovpovani prvotnich impulzu tela atd... vlastne se v tom skryva vic nez to vypada ...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:aha,


vcera me pri behu napadlo, jako me casto pri behu leccos napada, ..
vi´d :) mě též
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Já "žáčka" četl velmi pozorně hned jak to Pavel publikoval a už tehdy to pro mě bylo moc mouder, s tvými poznámkami už je to na druhou - obdivuji tě s jakou energií se neustále drápeš po své cestě. Fakt. Já tyhle cesty jsme si pro sebe zakázal (až na vita) - řeším jen rodinu a sport - víc bych možná i stihl, ale obávám se, že bych se poté úplně vyautoval ze společnosti a možná i z rodiny. Už takhle jsme gogouš.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od Beruška »

buc11 píše:Jedním z mých poznatků je také to, jak se vymanit z jakéhosi neustálého koloběhu a závislosti na věcech.(ano,ano) ...

... Dokud se něčeho nedokážu vzdát, bude mě to ovládat a nikdy si to ani nedokážu užít. Teprve to, čeho se vzdám mě přestane ovládat a teprve potom je možné si to plně svobodně vychutnat. Stejně tak dokud má člověk potřebu něco před někým skrývat, stydět se za nějaké své jednání, dává tím ostatním nad sebou moc. Jedině pokud nemá nic, co by skrýval, za žádné své jednání ani rozhodnutí se nestydí, pak je absolutně klidný, nikdo ho nemá čím ovládat. Je svobodný a sám sebou. Jediným, co poslouchá, je pak tichý zákon v jeho vlastním srdci, jemuž se jen těžko odporuje a jehož uklidňující působení mu jen stěží dovoluje poslouchat někoho jiného. Je pro něj přirozeností.
Během půstu se mi při brouzdání na netu povedlo objevit vitarián a jednou z mála mých každodenních radostí se stalo čtení nových příspěvků jak na půstu tak na vitariánu. Doteď mě to ještě nepustilo, přestože nejsem vitarián a bližší je mi cesta půstů.......

... Není lepší nebo horší cesta, jak toho dosáhnout. Každý cítí, k čemu má blíž a co ho posunuje a nikdo nemůže tvrdit, která cesta je pro daného člověka vhodnější. ...
...Já vidím smysl se zabývat tělem jen do té míry, aby mi nepřekáželo v duševním a duchovním vývoji a bylo mi v něm dobře. Mám pocit, že věnovat se výběru jídla (hmoty plné chemie) víc než je nutné, by mě odvádělo od duchovního rozvoje a zbytečně mi bralo moc času, energie i peněz. (mně se to jeví naopak důležité)...
... PMN je rozhodně lepší míň a kvalitního a proto jsem se usadil jak škodná zatím na vitariánu. A nemyslím, že je potřeba nad tím složitě přemýšlet či lékárnicky navažovat atím jakoby ztrácet čas pro duchovní cestu....

...Něco jiného je pěstovat si živou stravu bez chemie na zahrádce, vkládat do ní pozitivní energii a navíc být v přírodě...

...Někdy je problém, že člověk příliš hledá a navíc jinde tak já hledám taky vždy jen v sobě, měnit cizí mi štěstí nepřinese)... ... Pokud stále hledáme, vidíme před sebou jen hledanou věc a tím nám unikají všechny ostatní, nedokážeme do sebe nic vpustit. Hledat znamená mít cíl. Najít znamená být sobodný, otevřený, bez cíle. I já stále hledám a jsem teprve na začátku. O žádné věci na světě toho nevím míň než o sobě J J J.

Závěrem konstatuji že žáčka, ze své zatimní pozice ubo-žáčka, obdivuji a věřím, že v budoucnu najdu v sobě něco, se k takové metě aspoň přiblížit.
Ještě zdůrazňuji: nejedná se o opravu kompozice, či chytání za slovíčka, spíš si sám třídím osobní postoje k věcem, jež jsou pro mne prvořadé a nezbytné k přežívání.
Podle Tvých názorů, které jsem zde v diskusi mohla zaznamenat, stojíš na velmi podobné metě jako žáček. Jsi velkým přínosem (kořením) pro tuto diskusi (žádná škodná). Názory žáčka jsou mi velmi blízké, stejně jako ty Tvé. Byla bych moc ráda, kdyby se připojil do naší diskuse. :P

Také si myslím, že se musím zabývat tělem (výběrem jídla), právě proto, aby mi ono samotné nepřekáželo v duševním a duchovním vývoji a bylo mě v něm dobře, samozřejmě ne víc než je nutné. A protože syrová strava je velmi jednoduchá na přípravu, je k tomu ideální a člověka přímo nabijí energií. Únava je také jedna z věcí, které na syrové stravě již neznám.
A sama na sobě pozoruji i určitý duchovní posun. Má mozaika poznatků se postupně doplňuje, vytváří zajímavé obrazy a nabízí hledaná vysvětlení.

S půsty zkušenosti nemám. Ale cosi mi napovídá, že budou tělu dosti ku prospěchu. Asi brzy také nějaký vyzkouším.
Jak jsem četla na serveru půst, Pavel dokázal nejíst 65 dní. Je to přímo neuvěřitelné, jak dokázal duch zvítězit nad hmotou.
To je tedy síla vůle.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

kdopadk je ten žáček :) třeba ho známe :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Je inkognito. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
sil
Příspěvky: 82
Registrován: čtv říj 12, 2006 13:21
Bydliště: Trnava

Příspěvek od sil »

hrozne zvlastne, co sa mi stalo...

otvorim si tuto temu, citam, co napisal žáček a neskutocne to vystihuje to, co mam momentalne v hlave ja... akoby mi niektore vety cital z hlavy... ked som si to citala nevedela som, kto to napisal... az potom som si vsimla, ze to je z pust.cz. neuveritelne - ten clanok som takisto ako honza citala hned, ako sa tam objavil.. ale !! vtedy mi absolutne nic nehovoril, neoslovil ma a hned som na nho aj zabudla... a dnes ?? zistim, ze nieco, co vo vacsine clanku vystihuje moje myslienky je to iste, s cim som sa pred mesiacom nestotoznila.... :o neuveritelne.
"Hlad a láska určujú celé ľudské dejiny."
Budha
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Obdiv k Pavlovi, k jeho výkonům.

Na půst jsem jen čas od času nakoukl ale aktivně se nezůčastňoval.

Hned od začátku mi nebyl z foto sympatický (frajírkovský, nadřazený výraz obličeje) ale řekl jsem si , že to já taky určitě kolikrát nejsem.

Hned od začátku se mi nelíbil styl jeho psaní ("frajírkovské, nadřazené"), moje je taky leckdy na zastřelení, že ?

ALE HLAVNĚ - MAZÁNÍ nepohodlných názorů (jak znám Buce vylučuji, že důvodem by byly jedině pochopitelné sprosté či vulgární výrazy) se PMN s osvícením či gloriolou guru NAPROSTO vylučuje.

"Nesouhlasím s Vámi ale budu do posledního dechu hájit Vaše právo říct tento názor" - Voltaire - takto jednají osvícenci, PMN.
Uživatelský avatar
sil
Příspěvky: 82
Registrován: čtv říj 12, 2006 13:21
Bydliště: Trnava

Příspěvek od sil »

Standa K. píše:Obdiv k Pavlovi, k jeho výkonům.

Na půst jsem jen čas od času nakoukl ale aktivně se nezůčastňoval.

Hned od začátku mi nebyl z foto sympatický (frajírkovský, nadřazený výraz obličeje) ale řekl jsem si , že to já taky určitě kolikrát nejsem.

Hned od začátku se mi nelíbil styl jeho psaní ("frajírkovské, nadřazené"), moje je taky leckdy na zastřelení, že ?

ALE HLAVNĚ - MAZÁNÍ nepohodlných názorů (jak znám Buce vylučuji, že důvodem by byly jedině pochopitelné sprosté či vulgární výrazy) se PMN s osvícením či gloriolou guru NAPROSTO vylučuje.

"Nesouhlasím s Vámi ale budu do posledního dechu hájit Vaše právo říct tento názor" - Voltaire - takto jednají osvícenci, PMN.
je si myslim, ze pavel vie, co robi a preco to robi... mozno nam to nedava logiku, ale my zas nevieme, co je za tym... nevidime, co sa deje v zakulisi fora...
"Hlad a láska určujú celé ľudské dejiny."
Budha
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

inu, tvrdší přístup jenom proseje ty co opravdu mají záljem od zbytku atd... proč jenom přisuzovat někomu nějaké vlastnosti, když to nemusí být jeho vlastnosti ale ryze pragmatický a plánovaný praktický přístup, že?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

já jen, že jestli bych si měl vybrat jestli buc nebo pavel (komu budu věřit a ctít, koho bych si měl vzít sebou na opuštěný ostrov ...) tak rozhodně buc ... toliko můj subjektivní dojem z těch dvou pánů, co ani jednoho neznám osobně ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:já jen, že jestli bych si měl vybrat jestli buc nebo pavel (komu budu věřit a ctít, koho bych si měl vzít sebou na opuštěný ostrov ...) tak rozhodně buc ... toliko můj subjektivní dojem z těch dvou pánů, co ani jednoho neznám osobně ...
stando, já bych volil taky tak,
a kdo bude dělat babu?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Do posudzovania Pavlovej osobnosti ako takej sa zapajat nejdem. Na posudzovanie tu mam seba a to staci.

Ale co sa tyka konkretneho cinu mazania prispevkov na akomkolvek fore, moj postoj tiez taky, ze pokial su k danej teme a nie su vulgarne, zostat by tam mali a nasledna diskusia na ne tiez. To sa mi prave velmi paci na tomto nasom vitafore. Kazdy si tu povie bez agresie ci naopak diplomacie slobodne svoj nazor, na ktory potom ostatni takisto slobodne reaguju.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Taky bych řek, že Pavel ví co dělá, jen tomu nerozumíme. Mě je Pavel též mimo mou schopnost chápání, kdežto buc ne a tedy mnohem bližší. Věřím oběma v tom co dělají.
Jen doufám, že na vitariánu jednou tvx nesmaže celé fórum, jako to bylo na půstu.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Do posudzovania Pavlovej osobnosti ako takej sa zapajat nejdem. Na posudzovanie tu mam seba a to staci.
přesně tak :wink:
Jen doufám, že na vitariánu jednou tvx nesmaže celé fórum, jako to bylo na půstu.
též doufám
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

ještě si to musím víc upřesnit, pavla si hodnotím především z hlediska půstu a to je pro mne naprosto někdo(a to je taky tak z 90%). Na některé věci mám jiný názor, ostatně stejně jako vzhledem k ostatnímu lidstvu.
Navíc ho neznám ani osobně a doufám, že i já jsem poněkud jiný člověk než vyplývá z mých písemných sdělení.
Navíc je třeba vidět, že www.pust byl trnem v oku odborné veřejnosti a tyto příspěvky byly eliminovány, aby nezahltily.

Připadá mi to, jako bych si měl hodnotit gotta (kdyby se mi líbil) přes jeho patlaniny, či názory ohledně charakterú, či smyslú života.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od buc11 »

prošel sem si to a ani to nemusím nijak měnit, obdiv přetrvává, ale to je tak vše
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od Sitar »

Ví někdo, co je s tvx? Vždycky jsem ho rád četl.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od buc11 »

Sitar píše:Ví někdo, co je s tvx? Vždycky jsem ho rád četl.
je v pohodě, tedy jeví se mi tak
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:
Sitar píše:Ví někdo, co je s tvx? Vždycky jsem ho rád četl.
je v pohodě, tedy jeví se mi tak
tady si dovolím namítnout cephových 99,9 %, např. na žáčka bychom museli najít dalších 999 40kových rozumbradů a např. tady jich odhaduji do 6ti, takže 85%?
Pozn: když jsem chodíval na půst.cz, to se teprv pavča chystal na 30ku a vitariani neexistovali, byla tam aspoň polovina pokorníků a za druhé, jednou tam pavel vznesl dotaz ať se ozvou všichni půstaři, tak se objevila aspoň desítka, která měla obrovská čísla, ale neměla zapotřebí to někomu vůbec oznamovat, to naprosto nechápu, neb mou jedničku musím vždy oznámit tu v práci aspoň 20ti a pár ještě obvolám, abych se nesl na vlně neukázněného uvařeného pseudoobdivu
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od gabrielik »

buc11 píše:mou jedničku musím vždy oznámit tu v práci aspoň 20ti a pár ještě obvolám, abych se nesl na vlně neukázněného uvařeného pseudoobdivu
Neviem síce čo to znamená, ale pre teba je to asi niečo ako pre brethariánov prána.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od buc11 »

gabrielik píše:
buc11 píše:mou jedničku musím vždy oznámit tu v práci aspoň 20ti a pár ještě obvolám, abych se nesl na vlně neukázněného uvařeného pseudoobdivu
Neviem síce čo to znamená, ale pre teba je to asi niečo ako pre brethariánov prána.
správně, já potřebuji motivaci, kvůli sobě bych to ani nedělal
vidíš smi vnutkla, že s vysokopůstaři může být i další potíž, někteří můžou fixlovat tím, že přepínají na pránu a pak se v tom čert orientuj
a prána je důležitá pro všechny co v ni věří
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od gabrielik »

Viera tvoja ťa vyživuje :delicacy:
Som si musela tvoj kolaborát vytlačiť. Vyšiel mi na tri strany husto popísaného textu (prísma primeranej veľkosti)
Pri počítači to nedokážem prečítať. Len nevrav, že to je škoda lesov.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od buc11 »

gabrielik píše:Viera tvoja ťa vyživuje :delicacy:
Som si musela tvoj kolaborát vytlačiť. Vyšiel mi na tri strany husto popísaného textu (prísma primeranej veľkosti)
Pri počítači to nedokážem prečítať. Len nevrav, že to je škoda lesov.
ne, žáčkův text stojí za to přečíst
četl jsem si i pavla, citace:
Obrazně řečeno, lékař v luxusní ordinaci mi může vyprávět o půstu co chce, když se nikdy nepostil. Nemusí mít zrovna rovnou negativní názor, ale nemá li svoji zkušenost na SVÉM těle, nemá právo učit. Cikán který kope výkop naproti doktorově ordinaci a má za sebou poctivou sedmičku, je pro mě mnohem hodnotnějším učitelem. Učitelem půstu se žák stává ihned, jakmile sám dosáhne první jedničky. Byť je to pro mnoho půstařů směšná meta, pro mnoho lidí kteří jedí 5x denně je představa nejíst jeden den přímo drastická. Plné právo učit máte vždy a jen tolik dní, kolik jste sami dosáhli. Máte li sedmičku a žák žádá rady k 21, pošlete žáka za někým jiným nebo mu doporučte literaturu. Hodně štěstí na Vaší cestě!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od mira »

"Kdo umí, umí, kdo neumí, učí, kdo neumí ani to, ten řídí .."letrdlo :?:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od cepheus »

Vam ten Macha porad lezi v zaludku ? :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od Fiona »

Plné právo učit máte vždy a jen tolik dní, kolik jste sami dosáhli.
S touto vetou lze souhlasit jen zcasti :)
Plne pravo ucit ma vicemene kdekdo, kdyz si sezene nejake ty zacky ochotne nechat se vest :) Je to dano ustavou, a pokud to nechce zkouset primo v nejake statni instituci typu univerzity apod, nikoho to nemusi trapit. To i v pripade pokud je dotycny ucitel naprosty bloud a magor, nebot existuje svoboda projevu. Cloveku bylo narozdil od ovce dano kriticke mysleni a intuice, ma sam odpovednost tyto dary pouzivat. Pokud tak necini a chova se jako ovce, jeho volba.

Pokud jde o pust, osobne bych si dala velkeho bacha nekoho ucit byt i jen jednocku. Proc bych to mela delat? Bud ten clovek vi co dela a proc a potom nepotrebuje moje moudra, nebo to nevi a pak mu moje moudra budou k nicemu :) Nemluve o pripadech kdy dotycny vyslovene odmita pouzivat ducha a hleda vudce, na ktereho pak muze hodit veskerou odpovednost. Zkusenost je zasadne neprenosna, a pokud moje telo reagovalo pri pustu tak ci onak, jeste to neznamena ze jeho telo bude reagovat podobne, nebo ze bych mu dokazala pomoct v necekanem pruseru. Jen proto ze mam neco napostino neznamena ze bych o pustu neco vedela. Jen asi tolik, ze moje telo i duch reagovaly pokazde uplne jinak. Nekdy se mi oteviraly nove obzory, jindy totalni brzda. Sdilet je jedna vec, ucit druha. Komu je dano, ten se pouci i ze sdileni zkusenosti druhych.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od rudo »

cepheus píše:Vam ten Macha porad lezi v zaludku ? :D
ale coby, jedna riadna sanka a splachnut
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od cepheus »

A tak napodobne rudi s anti-fruktozovou teorii, sanka, klistyr to jisti a ven s ni:).
Kazdemu co jeho jest :D .
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru?

Příspěvek od mira »

cepheus píše:Vam ten Macha porad lezi v zaludku ? :D
Pokuď jde o mé zkrušenosti s půstem, tak snad až v příštím životě, když o přerušení převtělování neusiluji.
Chybí motivace, velký pupek a vážný chorobopis, chvála a díky tvůrčímu Hlinohnětovi, když už jsme ty nádoby
hříšné. Maminka, manželka a Voltaire mají vždy pravdu, i kdyby ji neměli. Vysloužilé půstující nosnice prý
začaly opět snášet a narostly jim nové hřebínky. Nevím, jak je na tom Mr. Paul s vejci, ale jakási snůška
se Mu daří a hřebínek, zdá se, rovněž vyrašil. Ale mladší svého věku nevypadá. :?:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od rudo »

cepheus píše:A tak napodobne rudi s anti-fruktozovou teorii, sanka, klistyr to jisti a ven s ni:).
Kazdemu co jeho jest :D .
aka je tvoja pro-fruktozova teoria ? ktore tkaniva ci organy ludskeho tela potrebuju fruktozu ako stavebnu latku ?

moje telo teda nie je postavene z fruktozy, ak je tvoje tak sa reklamuj u bocianov.
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od buc11 »

rudo, prosím, aspoň jedno vlákno zanech bez antifruktozové teorie, nikomu opravdu neunikla a všichni již o ní víme
vlezl jsem si v pátek, kdy jsem měl chvíli čas, do svědomí a jsem zas již (po 8 letech života v půstní pýše) pavlův člověk, tedy co se týče půstu, kdybych, jako že ne, se odhodlal ke 41ce, určitě bych horečně studoval situace , které zažili ti co je přežili, především ovšem ON, jenž už jich má aspoň 7dum za sebou, předpokládám že 1 provedení může být dost ošidné, vzpomenu-li si na svoje naprosto různorodá u svých nižších čísel. Vezmu-li si žáčkovi poslední 2 dny v bezvědomí, asi by to bez pavlovy "pomoci" nedokonal. Nejde o žádná vůdcování, prostě je tam ta zkušenost.
Takže teorém, že každej kdo půst nedělá, může jen žbrblat, a pouze se domnívat, považuji za platný, vždyť jde o teorém.
Půst je záležitost z mého pohledu převážně psychická, a po mém upřímném vhledu jsem seznal, že na takové délky prostě mentálně nemám a ani už mít v tomto životě nebudu a obávám se, že mne k tomu nikdo ani choroba nikdy nepřinutí. Dnešek je zářivý příklad, kdy jsem si zas omluvil neprovedení sucháčku. Mám pochyby (jak pavel) o půstovém sanatoriu, sice by to pro mne byla jediná možnost, jak bych to zabsolvoval, neb fyzicky, když bych tam byl zavřenej, bych to bez pochyby zvládl, na to si opravdu troufám, otázka je, kdo by mne tam jako poslal?, která autorita?, kdyby to totiž zůstalo na mne a rozhodl se, pak už zas nepotřebuju sanatorium a udělám si to doma sám.
NEchtěl jsem o pavlovi novou diskuzi vířit,(zajímavé kolik nepůstařů jeho existence-neexistence irituje, pro mne je vlastně zrcadlem vlastních vlastností, pokory nemám nikdy dost) měl jsem potřebu si to jen vnitřně ujasnit, takže až budu zas něco pindat o návratovkách, nenávratovkách, berte to (vědoucí) touto optikou.
Pozn: Neřek bych že vypadá špatně, i když nigela to není (i když má trochu náběhy)
Naposledy upravil(a) buc11 dne pon bře 26, 2012 10:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od rudo »

Buci sku citat pozornejsie a vsimni si kto sem fruktozu zatiahol, bol som to ja ?
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:Buci sku citat pozornejsie a vsimni si kto sem fruktozu zatiahol, bol som to ja ?
právě že jsem četl pozorně, ceph PMN naznačuje, že jak můžeš, vpisuješ své zkušenosti do všech možných větví, aby nikomu neměli šanci uniknout, tedy ani těm co se snaží je třeba nečíst, neb můj zrak mi než zjistím autora prostě ulpí a informaci mám v mozku ať chci nebo ne, dřív jsem se orientoval podle názvu fora, kam jsem věděl že nepáchnu, ale teď to na mne vybafne nečekaně odkudkoliv, takže tak
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od rudo »

buc11 píše:
rudo píše:Buci sku citat pozornejsie a vsimni si kto sem fruktozu zatiahol, bol som to ja ?
právě že jsem četl pozorně, ceph PMN naznačuje, že jak můžeš, vpisuješ své zkušenosti do všech možných větví, aby nikomu neměli šanci uniknout, tedy ani těm co se snaží je třeba nečíst, neb můj zrak mi než zjistím autora prostě ulpí a informaci mám v mozku ať chci nebo ne, dřív jsem se orientoval podle názvu fora, kam jsem věděl že nepáchnu, ale teď to na mne vybafne nečekaně odkudkoliv, takže tak
nemas to moc prekombinovane ?

ake je teda riesenie, nech Ceph napise cokolvek nemam mu odovedat, mam to akoze ignorovat ?

Inak ja na tvoj dennik nechodim aby som ti tam nic nevnutil, ale ak chces aby som zostal len na svojom denniku a nepisal nikde inde, mozem to dodrziavat ak ti to pomoze
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:
buc11 píše:
rudo píše:Buci sku citat pozornejsie a vsimni si kto sem fruktozu zatiahol, bol som to ja ?
právě že jsem četl pozorně, ceph PMN naznačuje, že jak můžeš, vpisuješ své zkušenosti do všech možných větví, aby nikomu neměli šanci uniknout, tedy ani těm co se snaží je třeba nečíst, neb můj zrak mi než zjistím autora prostě ulpí a informaci mám v mozku ať chci nebo ne, dřív jsem se orientoval podle názvu fora, kam jsem věděl že nepáchnu, ale teď to na mne vybafne nečekaně odkudkoliv, takže tak
nemas to moc prekombinovane ?

ake je teda riesenie, nech Ceph napise cokolvek nemam mu odovedat, mam to akoze ignorovat ?

Inak ja na tvoj dennik nechodim aby som ti tam nic nevnutil, ale ak chces aby som zostal len na svojom denniku a nepisal nikde inde, mozem to dodrziavat ak ti to pomoze
ne to jistě ne, jen mi jde o to, že jsi došel k závěru, že v tomto období ti fruktoza vadí ale přece za ty leta to všichni tu už ví, neboť to stále při jakékoliv příležitosti znovu vypisuješ a hlavně se snažíš tento svůj názor rozšířit jako normu mezi ostatní, ze své strany mohu k tomu říci, jestli to bude hlavní bod ve stanovách těch očekávaných nových lidí, budu asi první živou pochodní blaženého věku
a mně nevadíš, a i do deníku mi může psát kdokoliv, a já tě přece ve skutečnosti čtu, vždyť už mám i ten hořečnan
a vím, že syrové úplně neodmítáš, někde jsi to i zmínil
co se týče postojů na různé záležitosti, víc jich bude protikladných, ale proč ne
trošku se mi možná zdá manipulativní podsouvání určitých faktů v ostatních oblastech výživy, vedoucí k potvrzování svých teorií, ale možná jsem jen zaujatý, nicméně věřím tomu, že kdo má snahu, svou správnou cestu si i tak najde
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru?

Příspěvek od cepheus »

mira píše:
cepheus píše:Vam ten Macha porad lezi v zaludku ? :D
Pokuď jde o mé zkrušenosti s půstem, tak snad až v příštím životě, když o přerušení převtělování neusiluji.
Chybí motivace, velký pupek a vážný chorobopis, chvála a díky tvůrčímu Hlinohnětovi, když už jsme ty nádoby
hříšné. Maminka, manželka a Voltaire mají vždy pravdu, i kdyby ji neměli. Vysloužilé půstující nosnice prý
začaly opět snášet a narostly jim nové hřebínky. Nevím, jak je na tom Mr. Paul s vejci, ale jakási snůška
se Mu daří a hřebínek, zdá se, rovněž vyrašil. Ale mladší svého věku nevypadá. :?:
Miro :D))).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od cepheus »

buc11 píše:..ze své strany mohu k tomu říci, jestli to bude hlavní bod ve stanovách těch očekávaných nových lidí, budu asi první živou pochodní blaženého věku
Buci :mrgreen: , z me strany se pridam k pochodnim asi taky .. :D.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od rudo »

Buci, znovu ti opakujem ze som sem fruktozu nezavliekol, neviem preco nepovies tomu co ju sem zavliekol, nech to stale nespomina.

Buci ja som pochopil uz davno, ze tvoj svetonazor na stravu je uplne iny ako moj a preto som do tvojho dennicka nesiel uz velmi davno, ani tam nepisem ani ho necitam a tak tam ani teraz nejdem sa pozriet kolko vela mesiacov to uz je.

Bolo by teda vhdone keby si to robil rovnako a nechodil sa do mojho dennika drazdit mojimi nazormi.

Pretzoe tie su take ze Dr811 sa snazi vyrobit vseopbecnu normu pre kazdeho ze treba jest fruktozu a len fruktozu, na vecne casy a nikdy inak, kedze ty mas fruktozovy zub, tak to rak nevidis a dokonca to povazujes za OK a moj nmazor sa ti zda neprirodzeny

Mozem ta usistit ze v novom svete sa nikomu nic nenuti, ale ludia dostanu svoj rozum a nebudu podliehat falsosnym propagandam. Tebe bude sveta zit, kedze o fruktozu nebude vobec zaujem a budes mat celosvetovu fruktozovu urodu len pre seba, v nadbytku a zadarmo, aj ked pochybujem e sa niekto bude venovat tomu aby fruktozu zbieral zo stromov a dovazal do obchodov len preto ze zopar jedincov ju potrebuje, budes si ju musiet oberat sam.

Rozmyslal som co spravit so vsetkymi ostatnymi vlaknami aby som ta nedrazdil, zatial to vyriesim tak ze nebudem pisat do inych vlakien a ked nieco najdem na co citim ze chcem odpovedat, tak to napisem v mojom dennicku a tie odpovede ty dufam nebudes citat aby si sa nepodrazdil, tiez nebudem piosat do dennickov druhym ludom, mas to teda vsetko pre seba.

Dufam ze Ceph tiez nebude chodit citat na moj dennicek a nebude trepat voloviny smerom ku mne na inych vlaknach a tak nebudem musiet reagovat.

chlapci majte sa tu spolu krasne
5 2 8
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od mira »

buc11 píše: ..NEchtěl jsem o pavlovi novou diskuzi vířit,(zajímavé kolik nepůstařů jeho existence-neexistence irituje, pro mne je vlastně zrcadlem vlastních vlastností, pokory nemám nikdy dost) měl jsem potřebu si to jen vnitřně ujasnit, takže až budu zas něco pindat o návratovkách, nenávratovkách, berte to (vědoucí) touto optikou.
Pozn: Neřek bych že vypadá špatně, i když nigela to není (i když má trochu náběhy)
"Blahoslavení pokorní! Těm bude patřit Země.." až se záštiplní navzájem sežerou, třeba během návratovky.
Ale v podstatě jsem se chtěl omluvit za svůj nemístný vpád do téhle šle, kde, nehodný té cti, nemám co
pohledávat, a za své nejapné poznámky na adresáta Pavlova, toho statného chasníka, jenž vzkvétá z dechu.
Přeji Mu jeho úspěchy, hubnoucí kyprost a kypící hubenost, když ho to naplňuje a přináší obdiv žactva.
Pokusím se nadále nezávidět a nekomentovat něco, o čem vím, že nic nevím a opět a ještě několikrát se kajím. :oops:
Dojem: Řekl bych, že vypadáš lépe, (asi i při běhu).
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:Buci, znovu ti opakujem ze som sem fruktozu nezavliekol, neviem preco nepovies tomu co ju sem zavliekol, nech to stale nespomina.
Mas pravdu rudi, tem muj plivanec na Tvoji teorii anti-fruktozy byl jen reakci na Tvuj plivanec na teorie o nesmyslnosti pustu (potazmo pustaru, ktere je treba splachnout sankou):).
Cize asi tak, akce vyvola reakci, to vis - pricina / nasledek, co nadelas, nemusel jsi reagovat, nebyl jsi tazan .. napred vtipkujes pak jsi dotceny:).
Faktem je, ze Tvuj boj proti fruktoze se mi jevi jako volovina na milionctvrtou (nejmene), ale zatim jsem se omezoval vicemene jen na decentni komentare.
Tusim, ze to asi nemyslis zle a i tomu veris, ale mam proste jiny nazor na ovoce. Mej se:).
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od buc11 »

rudo píše: Buci, znovu ti opakujem ze som sem fruktozu nezavliekol, neviem preco nepovies tomu co ju sem zavliekol, nech to stale nespomina.
Buci ja som pochopil uz davno, ze tvoj svetonazor na stravu je uplne iny ako moj a preto som do tvojho dennicka nesiel uz velmi davno, ani tam nepisem ani ho necitam a tak tam ani teraz nejdem sa pozriet kolko vela mesiacov to uz je.
to mne mrzí, že ke mně nechodíš a nebo ne?, teď nevím a nejde jen o stravu a ani kdo to sem zavliekol
jde o to, že toto je prostor o syrové potravě, tedy tepelně nezpracované, tedy především pro ty kdo se chtějí takto živit nebo tak i činí, samozřejmě PMN je to i prostor, kteří tak nečiní z různých důvodů, ale tuší nebo i věří, že na tom něco je, pak sem chodí lidé, že se tu cítí dobre, nebo se chtějí vyjádřit k neraw vláknům, třeba půst (i když to není nejlepší příklad), sem tam se tu objevil někdo kdo se velmi obával o vitariánské zdraví s vyjmenováním důvodů jak jim škodí. No a pak se tu usídlíš ty, jenž vytrvale a neúnavně tvrdíš, jak je ovoce největší světová poison, zelenina nejvhodnější jen napařená, navíc zapitá rybím tukem posolená hořečnanem. Co může být dál od raw potravy? Má-li to být strava nových lidí a zároveň nejoptimálnšjší, nejsem schopen posoudit, ale není to v tomto případě nejdůležitější. Přítomnost zde vysvětluješ tak, že jsi takto nejvitálnější. A z této předpony vita, vyvozuješ, že tento kyberprostor ze všech na celém internetu je k tvému usazeni se nejprihodnejsi.
To je jadro pudla. Navíc se pasujes za mluvčího této stránky(ne nebojim se o sve korytko), jakoby šlo o oficiální názor nějaké raw odnože.
Netes se ze to ma byt výzva k odchodu, za takovou guru te zas nemam, ale je-li ti s nami tu tak dobre nebo co, pozadej centralni radu, ze by jsi rad u vitarianu zustal sice se svym vzdoronazorem, ale s akceptací dalsich raw nazoru, tedy i 811 a klidne prolezej a pis dal co te zajima.
Takze napr. viz nize ad 811 ze se snazi vyrobit pre kazdeho, to je tvoje typicka podsunuta lez, neni to povinne pre kazdeho, jde jen o "jeho" vyzkum, nazor a prirucku k pouziti a je na libovuli kazdeho, chce-li si to vyzkouset a seznat, je-li mu to prijemne ci nikoliv. A on na rozdil od kukaccich vajec ma plne pravo v tomto hnizde pobyvat. Tobe je zas povoleno ze sve zkusenosti napsat, ze si myslis, ze to muze byt pro nektere lidi nevhodne. Vsimni si, ze je tu i tvuj Wolfe a nikdo ti ho nehani, nebere a ani s nim nestrasi, a jsou dalsi a dalsi statisice na zemeguli jedici raw, a verim, ze novi lide s tim uz nic nedokazou udelat. Takze to je ma predstava ohledne ujasneni tveho postaveni na vitar webu.
A jeste jednou, muzes kritizovat dale vse jak chces, akorat tvuj diet je zde proste cizorody nepatricny a extremni uchylka, rozumej k vitarian.cz.
rudo píše:Bolo by teda vhdone keby si to robil rovnako a nechodil sa do mojho dennika drazdit mojimi nazormi.
typicky pripad tve manipulace, viz vyse pisu ze mi nevadis a hned mi podsouvas ze me tvoje nazory drazdi, proste to neni pravda, mne jen miji
Já si budu chodit a psat kam budu chtit, dokud me nesmazou, heč. Bohuzel, kvuli tobe nekteri uz se mnou komunikuji len cez sz, coz je silene, bo se to tam furt upchava.
rudo píše: Pretzoe tie su take ze Dr811 sa snazi vyrobit vseopbecnu normu pre kazdeho ze treba jest fruktozu a len fruktozu, na vecne casy a nikdy inak, kedze ty mas fruktozovy zub, tak to rak nevidis a dokonca to povazujes za OK a moj nmazor sa ti zda neprirodzeny
Mozem ta usistit ze v novom svete sa nikomu nic nenuti, ale ludia dostanu svoj rozum a nebudu podliehat falsosnym propagandam. Tebe bude sveta zit, kedze o fruktozu nebude vobec zaujem a budes mat celosvetovu fruktozovu urodu len pre seba, v nadbytku a zadarmo, aj ked pochybujem e sa niekto bude venovat tomu aby fruktozu zbieral zo stromov a dovazal do obchodov len preto ze zopar jedincov ju potrebuje, budes si ju musiet oberat sam.
zajima mne kdo bude urcovat falesne propagandy, neco mne varuje, ze by si to mohol byt ty
rudo píše:Rozmyslal som co spravit so vsetkymi ostatnymi vlaknami aby som ta nedrazdil, zatial to vyriesim tak ze nebudem pisat do inych vlakien a ked nieco najdem na co citim ze chcem odpovedat, tak to napisem v mojom dennicku a tie odpovede ty dufam nebudes citat aby si sa nepodrazdil, tiez nebudem piosat do dennickov druhym ludom, mas to teda vsetko pre seba.
Dufam ze Ceph tiez nebude chodit citat na moj dennicek a nebude trepat voloviny smerom ku mne na inych vlaknach a tak nebudem musiet reagovat.
chlapci majte sa tu spolu krasne
Jeste jednou opakuji, nedrazdi, ja si se v duchu vzdy jen zacudujem a jsem rad, ze nas deli tolik oceanu, takze spis prinos.
Neverim, ze to vydrzis, ostatne nikdo to od tebe nezada, abys tu nebyl jeste za obet.
Je škoda, že mne nectes, my jsme nazorove s cephem v dosti oblastech tiez neprilis blizko, podobne jako harley s Dr811.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od cepheus »

buc11 píše:Je škoda, že mne nectes, my jsme nazorove s cephem v dosti oblastech tiez neprilis blizko, podobne jako harley s Dr811.
Buci, dovolim si trochu opravit, jsme na hony vzdaleni nazorove pouze na hmotu a jeji(ho) puvod(ce), jinak myslim ani moc ne:).
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od Zdeníno »

"Musíte se na to dívat politicky, soudruzi!"
"Republiku si rozvracet nedáme."

Cos dělal za totáče, buci, politruka?

Kromě toho, nežijeme jenom pro stravu (tedy alespoň někteří), takže ta bývá vsazena do širšího prostoru, který se přirozeně také ventiluje. Tak někdo mluví o nových lidech či co, někdo třeba horuje pro Krista, a je tu i jeden starej dědek, co mu není blbý (kvůli tomu, aby se předváděl), popisovat jak měl placený sex s Thajkou. Tak prosím více tolerance buci, mě by docela mrzelo, kdyby se rudo znechutil. Jeho příspěvky třeba ohledně minerálů jsou pro mě určitě obohacující, a je s ním i sranda, ale přiznávám, zas nějak kór jeho příspěvky nečtu, no.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od buc11 »

Zdeníno píše:"Musíte se na to dívat politicky, soudruzi!"
"Republiku si rozvracet nedáme."

Cos dělal za totáče, buci, politruka?

Kromě toho, nežijeme jenom pro stravu (tedy alespoň někteří), takže ta bývá vsazena do širšího prostoru, který se přirozeně také ventiluje. Tak někdo mluví o nových lidech či co, někdo třeba horuje pro Krista, a je tu i jeden starej dědek, co mu není blbý (kvůli tomu, aby se předváděl), popisovat jak měl placený sex s Thajkou. Tak prosím více tolerance buci, mě by docela mrzelo, kdyby se rudo znechutil. Jeho příspěvky třeba ohledně minerálů jsou pro mě určitě obohacující, a je s ním i sranda, ale přiznávám, zas nějak kór jeho příspěvky nečtu, no.
zdenino jsem rád, že je jasno, ale to bylo už od začátku, vlatně
1. za totáče jsem v ksč nebyl, protože mě nechtěli vzít, kvůli tatovi, kterýho vyškrtli a tak jsem měl potíže i na gympl, i když jsem byl premiant (krom dvojky z chování v 8. třídě za nekázeň) a nedostal jsem v 2.třídě ani pionýrský šátek, neb jsem o něm veřejně vyhlásil že to je hadra, (tedy abych se blýskl před spolužačkami, atd, atd)-možná ale nevím přesně co znamená v tvé hlavě politruk
2.nechápu větu žít jen pro stravu
3.vím že ti věk leží dost v žaludku, vždy na tebe vzpomenu, mám-li kontakt s ženským pohlavím
4. píšeš správně : popisuješ, prostě literatura, doufám, žes ses vyhnul třeba dekameronu, jinak kdybys to přečet pozorně, pochopil bys (možná) jak to bylo ve skutečnosti, ale jako vzpomínka to hřeje
5. Teď to nejdůležitější, zkus se soustředit na to co sem nahoře skutečně napsal: klidně tu rudo může být, když jsi tu i nevitariánský ty, mne osobně rudo nevadí(ostatně co jsem já za vitariána), a naštěstí fruktanty ještě trávím, a jelikož nevitariáni mají miliony for, kde se můžou ohledně jim blízké potravy realizovat a konzultovat(jinak rudova dieta se mi zdá velmi průlomová a zasloužila by si bezesporu vlastní existenci a jak na tobě vidím bude i dost příznivců), vitariáni už tolik ne a frutariáni v čr vůbec. A tenhle servr je prostě jejich, vitariánů a tak by to mělo zůstat pro další, kteří by to eventulně rádi zkusily. A jelikož jde na rozdíl třeba od půst.cz o otevřený prostor, jest počítáno s obavátory o vitariánská zdraví, kteří budou chodit s různými vařenými vylepšeními a jest již na nováčcích jak si s informacemi, tedy i tvými, či rudovými poradí. Mé upozornění směřuje jen a pouze na to , aby propagátoři vařeného či spařeného, lidé netrávicí fruktozu či podobní nevitariáni, se nestavěli do role oficiálního mluvčího vitariánstva. Je mi divné proč to jim není divné. A píšu i návod, jak trošičku pokorněji přistupovat ke svým jinonázorovým hostitelům. Např. aby 811 nebyl v každém druhém rudově příspěvku označován jako doktor smrt, maje za sebou (na rozdíl zatím od rudy) mnoho příznivců, většinu dokonce přežívajících.
Rada:Já příspěvky které mne iritují, či narušují neblaze mé víry, nečtu a pomůže to (zkus to i ty, ohledně třeba mých sexů a třeba ti bude líp), a rudo se na rozdíl od některých vitoušů neznechutí, neboj.
Pozn: ohledně rudovy DNL diet (dovolil jsem si pracovní název dieta nového lidstva) mám jen intuitivní pocit, že takto ne, nevěřím na namíchaný koktajl všech(a trefíme opravdu všech?) potřebných látek a ty si třeba cez noc pouštět kapačkou a současně vypouštět škodliviny uzemněním, já si u (virtuálního ruda-nevím, zda ho někdo tuná zná nějak osobně) cením, je-li to pravda, tu ukázněnost, tu si hodnotím jakožto velmi významnou a to bohužel může po dlouhá leta zakrývat eventuální chybnou skladbu
Pozn2. uvědomuji si paradoxitu, typickou pro dnešní svět, proč se zrovna já pofiderni vitan, stavím do role vitariánského mluvčího, asi z nostalgie a asi abych tady zanechal co nejvíc stop, neb po odhlašení internetu a kdoví, zrovna předkládám studii, jak omezit pracovní síly ve firmě, tak jsem se umístil na první místo, a tak nepřijdu o poslední spojení se "světem"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: půst a 40kový žáček, spíš guru

Příspěvek od cepheus »

buc11 píše:..(jinak rudova dieta se mi zdá velmi průlomová a zasloužila by si bezesporu vlastní existenci a jak na tobě vidím bude i dost příznivců)..
*THUMBS UP* :D :mrgreen: (:-)
Pozn.: Me nechteli ani do Skautu ani do Pionýra. Velel tu tomu na stridacku podle momentalne noseneho kabatu jeden a tyz clovek.
No sranda tu byla za totace s vlastencema, to jo .. :D .
Copa nam delal za totace Zdenousek, delal nam do pliny zluty, nebo uz byl pionyrkem ?? :D)).
Odpovědět