Cyklovitariáni

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Cyklovitariáni

Příspěvek od tvx »

Jakožto despota si to mohu dovolit :-)
Takže tady informace o všem kolem kola, koloběžek a dalších dopravních prostředků.

Prozatím nkteré zajímavé linky:
Neoficiální cyklomapa prahy
http://klobouk.fsv.cvut.cz/~vrf/praha_cyklo/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ne, tohle neni ani ječmen ani chlorela
http://www.greenways.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.cyklojizdy.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.nakole.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Wlastislawa:
Celostátní sraz cykloturistů 2007 4.-8.7. nechystáte se na něj někdo?
http://www.klubturistu.cz/files/upload/ ... zvanka.pdf

To vypadá skvěle, jen mi není ještě úplně jasné jestli půjde jet s povozem a taky mi nejní úplně jasno jak to budu platit, když povezu jedno dítě v povozu a jedno napůl v povozu napůl po své ose a ještě pojedem se psem, kterýžto podle mě neni povoleným doplňkem kola podle vyhlášky.

Ty plánuješ ubytování? nebo budeš denně dojíždět?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tak Brian mel vcera za kolem uz co delat, musel prejit na zbytek cesty jen do klusu...
sem koukal po rozcestnicich cestou dom a podle nich jsme to mirne prepiskli neb jen na misto srazu to ma 20km takze to dela 40 tam a zpet a spolu odhaduju ze jsme najeli taky 20 km minimalne...

boli me predevsim zadek a noozky jsou irne tuhe.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

já sem ti to řikala, že k tomu máš hodně přísnou zajíždku...dokonce sem si spíš myslela že to máš na místo srazu min 20 ale že spíš víc..

to co jsme najeli je spíš ke třicítce...když si podobnej okruh dávám z domova je to skoro 40... (počítám bloudění v betonu aj)

já večer už měla problém chodit, ale masírovala jsem v horké vaně, tak sem to trošku zachránila a dneska to až na sedací kosti ujde.
poslední michelský a nuselský kopec sem jela jen silou vule - ke konci už stylem eště za tenhle roh a už slezu...no nakonec sem vyjela, ale x měsíců flákání a tuhnutí se projevilo - první běh a první kolo ještě do slušný zimy mě docela odvařilo....
(dřív sem ty dva kopce vždycky na závěr domu vyjela bez mrknutí..)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

fčera jsem taky vyjel do lesa, jsem samože píchl, ovšem zalepil a včil i do práce, taky jsem celej schvácenej z 2měsíčního flákování
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

se mi cestou domu uklepal predni blatnik, takze jsem ted v praci MHDckem.
musim s tim neco udelat, vypada to na nutnost zakoupit novej :-(
a celou neeli jsem proflakal.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Ake fajn vlakno ste zalozili.Tesim sa.Ja vsade jazdim na biku.Busom chodim asi tak 5 x do roka a nemam ani auto.Aspon usetrim :)
Za tento vikend som najazdil 150 a dnes ma odradil ranny dazd,tak aspon hodinka indooru mi nahradila trening.Co sa tyka vykonnosti na vita strave,zatial sa mi to celkom pozdava.Svoj 40km okruh jazdim za 75 min. co je na toto zimne obdobie dost dobry standard.No pravou skuskou zdatnosti budu sice az prve preteky ale tie su az za 2 mesiace.Dufam,ze ma dovtedy pevna vola neopusti a budem moct posudit vyhody sportovania na raw foode.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Kallaf píše:No pravou skuskou zdatnosti budu sice az prve preteky ale tie su az za 2 mesiace.Dufam,ze ma dovtedy pevna vola neopusti a budem moct posudit vyhody sportovania na raw foode.
Dej pak vědět! Pokud jsi závodil i předtím se stejnými soupeři, bude zajímavé to porovnat. 8)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Kallaf píše:Ake fajn vlakno ste zalozili.Tesim sa.Ja vsade jazdim na biku.Busom chodim asi tak 5 x do roka a nemam ani auto.Aspon usetrim :)
Za tento vikend som najazdil 150 a dnes ma odradil ranny dazd,tak aspon hodinka indooru mi nahradila trening.Co sa tyka vykonnosti na vita strave,zatial sa mi to celkom pozdava.Svoj 40km okruh jazdim za 75 min. co je na toto zimne obdobie dost dobry standard.No pravou skuskou zdatnosti budu sice az prve preteky ale tie su az za 2 mesiace.Dufam,ze ma dovtedy pevna vola neopusti a budem moct posudit vyhody sportovania na raw foode.
každá taká informácija je cenná
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Ano bude zaujimave sledovat ake zmeny nastanu.Ale ako sa to doteraz javi,zrejme to budu zmeny k lepsiemu.Po minule roky som bol dost nachylny na rozne respyracne ochorenia a s tym teraz vobec problemi nemam,takze cas predtym venovany lieceniu budem moct teraz vyuzit na fyzicku pripravu a to sa zakonite musi prejavit na kondicii.Aj ked pilenie kokosov je tiez dost casovo narocne :lol:
ramapitek
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 22, 2006 11:57

Příspěvek od ramapitek »

Neviem nájsť linku, ale cyklistika z dôvodu tvaru sedla, mechanického odierania a vznikajúcemu teplému vlhku poškodzuje varlatá... A to až tak že je možne pozorovať poškodenie tkanív mužskej pýchy : (
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ja mam sedlo s dirou uprostred aby netlacilo na penis a varlata pri jizde mivam vetsinou zatazeny dovnitr do tela - do tech mist odkud kdysi slezly...
vyzaduje to trochu cvikuale nakonec tam zalezou a elastakyjim pomuzou tam zustat "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Nuz tak treba zdvihnut zadok zo sedla a nejazdit len po rovine.Potom nebude mechanicke odiranie take intenzivne a dolu kopcom sa to cele pekne prevetra.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Koukám Petře, co ty všechno neumíš. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Je to celkem jednoduchy, kdyztak jim pomuzes rucne, krom toho, kdyz poradne vymrznes treba v ledovy vode tak tam ti varlove dobrovolne zalezou vetsinou sami "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to jsem ráda, že ta "svá" témata tady nemají jen ženy.... :wink: :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

pred nedavnym casom som videl som reportaz o chlapkovi co vypatentoval vraj idealne sedlo, bolo to cele pohyblive a guli sa to tykalo len okrajovo, sedi sa pri tom na dvoch oddelenych castiach oboma polkami a cele sa to hybe vskutku zaujimavo . je to ale vraj skor opierka ako sedlo lebo to neni uplne horizontal. a ten chlap bol vlastne ked dobre pamatam cech. a este sa mi mari ze uz je to vo vyrobe niekde v nemecku. hodnotili to ale velmi pozitivne, vraj je to uplne odlisny pocit ako pri sedeni na klasickom, hlavne teda tym ze sa to cele hybe.
inac s tymi zalezitostami to si zrejme v inom leveli, ja to mam furt externe. a asi mi to tak aj vyhovuje lebo mam obavy ze keby sa to pri manevri jaksi zaseklo tak to uz by bolo zrejme v prdeli.
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Mna tiez obcas tlaci sedlo ale vacsinou az po takych 3 hodinach slapania bez prestavky.Co sa tyka prostaty a varlat tym dost pomoze aj celoodpruzene kolo.Pocul som uz aj o tom pohyblivom sedadle ale zatial mi to neprislo pod ruku.Nemusi to byt zla vec len ci to nebude sposobovat velku stratu kynetickej energie?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já mám nafukovací a tlačení až po hodinách tak dvou, což bylo jen valstně 2x a navíc, já dělám každej i minikopček ze sedla.
s verkzeugem jsem nic nezaznamenal, že by šlo i o velikost?
rovněž bych to nezužoval jen na mužskou záležitost, i ostatní pohlaví si mohou na správně zvoleném sicu užít
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

tvx píše:Wlastislawa:
Celostátní sraz cykloturistů 2007 4.-8.7. nechystáte se na něj někdo?
http://www.klubturistu.cz/files/upload/ ... zvanka.pdf

To vypadá skvěle, jen mi není ještě úplně jasné jestli půjde jet s povozem a taky mi nejní úplně jasno jak to budu platit, když povezu jedno dítě v povozu a jedno napůl v povozu napůl po své ose a ještě pojedem se psem, kterýžto podle mě neni povoleným doplňkem kola podle vyhlášky.

Ty plánuješ ubytování? nebo budeš denně dojíždět?
Ubytování neberu, nahlásím sebe a děti jen na výjezdy, případně na vlaky - ještě jsem neměla čas vybrat trasy.
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mam to trochu z ruky, budu muset z Muzea pěkně nahooru, ale snad mi to vyjde.
Jenom reklama nebo jedete taky?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

jestli včas odjedou Francouzi co budou u nás bydlet tak jedu
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

potreboval by som poradit ohladom plastov.
chcem dokupit k terennym este hladke tvrde cestne, koleso mam 26".
momentalne mam obute 26x1.95.
pozeram na wiggle, odkial budem objednavat cestovny bicycle bag, a poradit by som potreboval s tym druhym rozmerom.. aky zvolit aby to bolo relativne idealne pre jazdu 14kg bajk, +cca 77kg ja, +cca 20kg v bagli?
a ake rozmery vlastne este bude mozne na tento ram nasadit?
videl som od 1.2 do 2.5.
dik.
Odpovědět